A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5601 2016.06.23. 10:22

Micsu írta:Meg a 4.
Esku donkey kongon, marion meg zeldan kivul tudnak mast is?
Erre a kérdésre 30 éve tudjuk a választ.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5602 2016.06.23. 10:23

Micsu írta:Jo ajanlat
Hehe, egy ilyen 8 ezer Ft-os 980Ti ellen nem sok esélye lesz az AMD-nek. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5603 2016.06.23. 13:10

What the actual fuck, Twitch?! :wilting:

twitchwtf.jpg
Avatar
arty

Hozzászólás #5604 2016.06.23. 13:54

DanielT írta:E3 Trailerek nézettsége, Top10. A gamer társadalom sokadszor elbukott, lásd 1. hely.

Watch Dogs 2:* 7,673,130 views --- 42,938 likes
Battlefield 1: 7,653,445 views --- 290,354 likes
God of War: 6,592,462 views --- 170,453 likes
The Legend of Zelda: Breath of the Wild: 5,338,256 views --- 120,572 likes
FIFA 17: 5,136,398 views --- 118,061 likes
Halo Wars 2: 4,102,442 views --- 22,265 likes
Titanfall 2: 2,387,774 views --- 40,025 likes
Mass Effect Andromeda: 1,914,344 views --- 28,706 likes
Ghost Recon: Wildlands: 1,866,010 views --- 2,711 likes
ReCore: 1,656,210 views --- 6,674 likes
youtube? ott a forza horizon jobban áll, mint az ME és a GR és a ReC... akkor mérezek? :(
Avatar
arty

Hozzászólás #5605 2016.06.23. 14:24

EDGE

Doom - 9
Overwatch - 9
Dangerous Golf - 7
TMNT: Mutants in Manhattan - 3
Homefront: The Revolution - 3
Tokyo Mirage Sessions - 7
The Climb - 6
Shadow of the Beast - 5
Lumo - 7
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5606 2016.06.23. 14:42

Moby írta:Nem azért nem vállalok kockázatot, mert az távol állna tőlem ugyebár, hanem mert az egészet ebben a formában ökörségnek tartom. Az alapelvet, ami a fizetőket nem befektetőként, hanem valami jótékonykodóként tekinti, és ezek a nyomorultak senki és semmi felé nem tartoznak elszámolással. Namost ki volt az az elmebeteg állat, aki azt gondolta, hogy ha már pre-produktum sokszorosan megvan a profit is, akkor ott bárki kapacitálva van bármiben? Ez nem idealizmus, ez idiotizmus.
Sokszorosan megvan a profit előre? Erre tudsz példát is mondani? Mert ilyen nem nagyon van. Ellenben több indie fejlesztő be tudott ezzel törni, és az Obsidian is végre a saját lábára állhatott.

Ha újra akar valaki kalapozni, vagy fejlődni akar, azzal nem megy semmire, ha egy játék költségvetését begyűjti előre, elveri rá, majd elcseszi.

A játékipar finanszírozási problémáira volt válasz a crowdfunding, és a belőle született játékok nem mutatnak róla rossz képet. Az elven lehet elmélkedni, de mivel neked deklaráltan nincsenek elveid, neked a végeredmény számít, nem értem, hogy ez miért jött most elő. Eközben magához a felhozatalhoz hozzá sem szólsz, sőt alulinformált vagy róla.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5607 2016.06.23. 14:50

arty írta:EDGE

Doom - 9
Overwatch - 9

Ezek meg is voltak, utóbbi 2 hónap 2 játéka nálam. Pedig kéne már az OW mellé valami finike.
Avatar
Moby

Hozzászólás #5608 2016.06.23. 15:14

Zóanagyvarázsló írta:Sokszorosan megvan a profit előre? Erre tudsz példát is mondani? Mert ilyen nem nagyon van. Ellenben több indie fejlesztő be tudott ezzel törni, és az Obsidian is végre a saját lábára állhatott.

Ha újra akar valaki kalapozni, vagy fejlődni akar, azzal nem megy semmire, ha egy játék költségvetését begyűjti előre, elveri rá, majd elcseszi.

A játékipar finanszírozási problémáira volt válasz a crowdfunding, és a belőle született játékok nem mutatnak róla rossz képet. Az elven lehet elmélkedni, de mivel neked deklaráltan nincsenek elveid, neked a végeredmény számít, nem értem, hogy ez miért jött most elő. Eközben magához a felhozatalhoz hozzá sem szólsz, sőt alulinformált vagy róla.
Persze, hogy nem érted. Az elvek, meg hogy valami mekkora elbaszás működésileg (financiálisan meg üzletileg) az nagyon nem ugyanaz. Ezt az elv dolgot most csak azért cincáltad ide, hogy legyen mit nem érteni. Szerintem az alulinformáltságom a legjobb lenyomata a helyzetnek. Ami az én érdeklődési körömben onnan jött(és nem lett grandiózus elbaszás), az landolt is nálam. Hát olyan kurvasok nem lett belőle.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #5609 2016.06.23. 15:17

DanielT írta:Ezek meg is voltak, utóbbi 2 hónap 2 játéka nálam. Pedig kéne már az OW mellé valami finike.

Nem bírod már ideggel mi ?:D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5610 2016.06.23. 15:24

Moby írta:Persze, hogy nem érted. Az elvek, meg hogy valami mekkora elbaszás működésileg (financiálisan meg üzletileg) az nagyon nem ugyanaz. Ezt az elv dolgot most csak azért cincáltad ide, hogy legyen mit nem érteni. Szerintem az alulinformáltságom a legjobb lenyomata a helyzetnek. Ami az én érdeklődési körömben onnan jött(és nem lett grandiózus elbaszás), az landolt is nálam. Hát olyan kurvasok nem lett belőle.
Igen, a működési elvről lehet vitatkozni, és részben igazad is van, de ezt elintézted egy nyilvánvalóan nem helytálló következtetésekkel hemzsegő mondattal. Innentől kezdve kicsit elvharcszagú a megjegyzésed, ezért cincáltam ide.

A te érdeklődési köröd a az összképet tekintve kevésbé mérvadó, hiszen te inkább az AAA sikercímek célközönsége vagy, a crowdfunding nagyrészt a kisebb, hardcore-abb rétegjátékoknak adott infúziót vagy a point 'n' click kalandoknak. Nem mondom, hogy nem érintenek téged, de látszólag eddig is mérsékelt érdeklődéssel követted ezeket a műfajokat, most pedig egy elszúrt 2D platformernél jött elő a téma, amivel a hagyományos modellben is tele van padlás. Nem csoda, hogy más a szemszöged, csak nem érdemes azt reprezentatívnak tekinteni, mert nem is te vagy a célközönség, melynél űrt pótolnak be az érintett játékok.
Avatar
Moby

Hozzászólás #5611 2016.06.23. 15:33

Zóanagyvarázsló írta:Igen, a működési elvről lehet vitatkozni, és részben igazad is van, de ezt elintézted egy nyilvánvalóan nem helytálló következtetésekkel hemzsegő mondattal. Innentől kezdve kicsit elvharcszagú a megjegyzésed, ezért cincáltam ide.

A te érdeklődési köröd a az összképet tekintve kevésbé mérvadó, hiszen te inkább az AAA sikercímek célközönsége vagy, a crowdfunding nagyrészt a kisebb, hardcore-abb rétegjátékoknak adott infúziót vagy a point 'n' click kalandoknak. Nem mondom, hogy nem érintenek téged, de látszólag eddig is mérsékelt érdeklődéssel követted ezeket a műfajokat, most pedig egy elszúrt 2D platformernél jött elő a téma, amivel a hagyományos modellben is tele van padlás. Nem csoda, hogy más a szemszöged, csak nem érdemes azt reprezentatívnak tekinteni, mert nem is te vagy a célközönség, melynél űrt pótolnak be az érintett játékok.
Fogalam sincs melyik megállapításom lehetett nem helytálló. Túlzás nyilván volt benne, bár nem tudok akkora túlzással élni, amely kifejezni az erről a rendszerről alkotott véleményem. Mondanám, hogy nekem aztán hótmindegy hogy tolod a pénzt egy ilyen pilótajáték színvonalú rendszerbe, ami főleg önmenedzselésre képtelen csapatokat vonz be eleve egy olyan rendszerbe, ahol elegendő egy háromperces jópofa videót csinálni, és kivonni belőle akontrolling, elszámoltatás, és felelősségvállalás csíráját is, de mivel kedvellek, óva intélek ettől. Még akkor is, ha ez jobban kiszolgálja az általad kedvert zsánereket, egyszerűen azért, mert a pilótajáték szar. Ha rajtam múlna égne az egész porig.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5612 2016.06.23. 16:02

Arty, esetleg hallgasd végig, hacsak nem szeretnéd, hogy valaki odafingjon a pultra, ahonnan a fincsi olcsó árut szeretnéd venni, tiszta lelkiismerettel...

phpBB [media]
Avatar
Necro

Hozzászólás #5613 2016.06.23. 16:37

Kéne majd tanács hogy milyen VGA-t vegyek: keret max 130, és abban már benne van hogy eladom a mostanit 30-ért. 1070 nem fog beleférni. Használt 970? 480 ha nem lesz nagyon hányás?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5614 2016.06.23. 16:54

Necro írta:Kéne majd tanács hogy milyen VGA-t vegyek: keret max 130, és abban már benne van hogy eladom a mostanit 30-ért. 1070 nem fog beleférni. Használt 970? 480 ha nem lesz nagyon hányás?
Jelenlegi tanácsom, hogy legalább 2 hetet még várj, addig szerintem nem lehet megalapozott döntést hozni, mozognak az árak, minden.
skinnyman

Hozzászólás #5615 2016.06.23. 16:58

Necro írta:Kéne majd tanács hogy milyen VGA-t vegyek: keret max 130, és abban már benne van hogy eladom a mostanit 30-ért. 1070 nem fog beleférni. Használt 970? 480 ha nem lesz nagyon hányás?

130k a hatar, az 1070 lesz 140k es ennyi volt, nem fer bele? :) Alatta sztem nem nagyon erdemes most semmit venni amig nem jon kepbe az RX480, 1060. De igen, amugy mindenkepp erdemes par hetet varni, annyi ahhoz is kell h az 1070 arak kicsit normalizalodjanak.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #5616 2016.06.23. 17:20

Moby írta:Fogalam sincs melyik megállapításom lehetett nem helytálló. Túlzás nyilván volt benne, bár nem tudok akkora túlzással élni, amely kifejezni az erről a rendszerről alkotott véleményem. Mondanám, hogy nekem aztán hótmindegy hogy tolod a pénzt egy ilyen pilótajáték színvonalú rendszerbe, ami főleg önmenedzselésre képtelen csapatokat vonz be eleve egy olyan rendszerbe, ahol elegendő egy háromperces jópofa videót csinálni, és kivonni belőle akontrolling, elszámoltatás, és felelősségvállalás csíráját is, de mivel kedvellek, óva intélek ettől. Még akkor is, ha ez jobban kiszolgálja az általad kedvert zsánereket, egyszerűen azért, mert a pilótajáték szar. Ha rajtam múlna égne az egész porig.
a kickstarterre úgy lehet tekinteni mint egy üzletre ami vagy megtérül vagy nem, persze ezt valaki fel tudja fogni, be meri vállalni van aki nem, én is csak azért mertem néhány cím esetében mert olyan stílusokról volt szó amik kihalófélben vannak/voltak, volt amiben csalódtam, volt amiben nem, ráadásul rengeteg címet kaptam úgy hogy backer se voltam, megfinanszírozták nekem mások, utólag nem örülnék ha nem léteznének
e kommenteden elgondolkodva neked Magyarországon nehéz lehet élned :D
Avatar
arty

Hozzászólás #5617 2016.06.23. 20:23

:banplz:
Micsu írta:a kickstarterre úgy lehet tekinteni mint egy üzletre ami vagy megtérül vagy nem, persze ezt valaki fel tudja fogni, be meri vállalni van aki nem, én is csak azért mertem néhány cím esetében mert olyan stílusokról volt szó amik kihalófélben vannak/voltak, volt amiben csalódtam, volt amiben nem, ráadásul rengeteg címet kaptam úgy hogy backer se voltam, megfinanszírozták nekem mások, utólag nem örülnék ha nem léteznének
e kommenteden elgondolkodva neked Magyarországon nehéz lehet élned :D
szerintem az elvekkel elo idealistak sokkal, sokkal roszabb helyzetben vannak itthon :)) mar amig nemhuznak el...

es el is habgzott a kulcsmondat... kihalofelben levo stilusokra szavaz az ember egy vacsi ertekeben... ha ez se ok, atomot a gemingre. asetto, dirtrally, pcars, wreckfest - negybol egy, ami nem erdemel letet. hol tudok meg ennyire biztosra menni? tozsdet mar kihuztam.... mi van meg? :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5618 2016.06.23. 20:32

Moby írta:Fogalam sincs melyik megállapításom lehetett nem helytálló. Túlzás nyilván volt benne, bár nem tudok akkora túlzással élni, amely kifejezni az erről a rendszerről alkotott véleményem. Mondanám, hogy nekem aztán hótmindegy hogy tolod a pénzt egy ilyen pilótajáték színvonalú rendszerbe, ami főleg önmenedzselésre képtelen csapatokat vonz be eleve egy olyan rendszerbe, ahol elegendő egy háromperces jópofa videót csinálni, és kivonni belőle akontrolling, elszámoltatás, és felelősségvállalás csíráját is, de mivel kedvellek, óva intélek ettől. Még akkor is, ha ez jobban kiszolgálja az általad kedvert zsánereket, egyszerűen azért, mert a pilótajáték szar. Ha rajtam múlna égne az egész porig.
Ez a túlzás például egy jókora félreértésen alapul, és nagyon fontos az egész megítélése szempontjából:

Namost ki volt az az elmebeteg állat, aki azt gondolta, hogy ha már pre-produktum sokszorosan megvan a profit is, akkor ott bárki kapacitálva van bármiben?
Ha ez "csak" túlzás, akkor az egész véleményed egyik lényeg eleme az. Egyszerűen nem igaz, hogy sokszorosan megvan előre a profit, az esetek többségében saját lóvét is kell bele önteniük. Vagy Cole-ék (a Quest for Glory széria alkotói) két KS-kampányt is csináltak egy játékra (Hero-U), és már úgy a családi házuk elzálogosításából fejlesztik azt, miközben csak az alkalmazottaknak fizetnek. (Ez persze tökéletes példa a rossz menedzsmentre, nekik eleve nem is adtam pénzt, de szeretném, ha normális játék jönne ki belőle, és nekik sem kívánok rosszat.) Eleve az az elv, és azzal is lehet több pénzt összeszedni, ha stretch goalokkal többet és többet ígérsz, tehát nem profit realizálódik a sikeres kalapozásból, hanem nagyobb büdzsé (amibe viszont bele lehet fulladni, és a stretch goalok és átmennek marketing bullshitbe, de most ez megint olyan dolog, ami úgy a játékipar szinte bármely porcikájára igaz, de ettől még gyakran joggal lehet kritizálni). De mondjuk Brian Fargóra már nem mondanám azt, hogy rossz menedzsernek, sőt ő inkább az, mint "kétkezi designer", viszont a "műfajrasszista" kiadók részéről tényleg nem volt igény arra, amit kínálni szeretett volna. Ha pedig elszúrsz egy játékot, akkor következőnél ugyanúgy szívsz, mint egyébként, ha jól sikerül, akkor viszont jó leszel. Megéri teperni, működik itt is a kapitalizmus, sőt végre jobban bele lehet szólni alulról. Az Otherside meg már ott tart, miután egy mérsékelten sikeres kampány visszahelyezte a veteránjait a térképre, hogy System Shockokat hegesztenek, és leigazolták Warren Spectort. Érdekes, meglátjuk. (Náluk egyébként éppen az a baj, hogy még a riasztó omegaverziót is mutatják a játékukból.)

A pilótajátékok lényege meg éppen az, hogy nincs termék, semmi értékteremtés, és kifejezetten az olcsó haszonszerzés ígéretével vonják be a felhasználókat. Na ez itt marhára nem igaz. Az már igen, hogy puszira vagy vicces videó miatt pénztárcát nyitni furcsa lehet. Ahogy az egész koncepció identitászavaros, mert nem létező terméket veszel, miközben egy piaci termék létrehozásáért "adományozol" (kérdés, hogy ehhez miért járna kötelezően kontrolling, benne kell-e lennie az elvben - de ugye részben azért megjelenik). Viszont függetlenebbé, diverzifikáltabbá tenni a játékpiac egyik szegmensét alkalmas. A kérdés az, hogy elfogadhatónak tartjuk-e, hogy egy jól eladott és vonzó ötletre lehet pénzt adni. Szerintem is lehetne még alakítani a modellen, és csak ésszel érdemes beszállni, ha ez itt nehezen értelmezhető is, de nem tartom pokolra valónak ezt az utat. Több pozitív hatását is látom a játékiparra, és a hagyományos modellnek is van sok ellenszenves vonása. Na, a pilótajátékokról csak az utóbbi mondható el, az előbbi nem értelmezhető. Ráadásul eddig szerintem a vártnál jobb a teljesítési arány, számomra eddig pozitív csalódás emiatt a történet, annak ellenére, hogy már a Broken Age-nél ott voltam, és az csak mérsékelten tetszett. Egy Windows Store vagy egyéb hányás százszor többet árt, ha tud (a GfWL tudott, és effektíve a játékélméynyemet csökkenti vagy a megvásárolt játékaimtól érzem magam félig megfosztva, ami miatt jobban érzem magam átverve, tökéletesen piaci alapon :eljen: ).

Megjegyzem, több esetben is félkész termék befejezéséhez kellett, kvázi early access helyett/mellett segített révbe juttatni akár vaporware-nek tűnő, de már játszható projekteket, lásd Xenonauts, Spud's Quest, Giana Sisters: Twisted Dreams. Ezek kb. reprezentatívabb demókat kaptak kampány alatt, mint az AAA játékok megjelenés után, ha jut nekik egyáltalán. Nem ez a főszabály, de azért ezeket se hagyjuk ki a számításból. Az elbukott Outcast Remasterednél pedig ugye ott az eredeti játék, amit végül még ki is pofoztak valamennyire. Azóta megtaláltak egy soha nem hallott kiadót a reboothoz, hát meglátjuk.

Én nem a porig égetésén gond, hanem azon, hogy mivel lehetne fejleszteni, helyettesíteni. Az early access és a Greenlight sem tökéletesen fedi le ezeket, és azok is megosztóak. A Fignél is próbálkoznak új dolgokat behozni, például nemcsak backer lehetsz, hanem investor is. Én a Psychonauts 2-nél viszont inkább az előbbit választottam, mert a játék érdekel, azt nem tudok csinálni, pénzt viszont igen :) (A bizalmi indexem azért megcsappant Schafer iránt, de a botladozásaik ellenére nem érzem azt, hogy rossz játékokat tennének le az asztalra vagy megvezették volna az embert. Illetve a Spacebase volt gáz, de az nem KS/Fig-pénzből lett.)
Avatar
Moby

Hozzászólás #5619 2016.06.23. 21:01

Micsu írta:a kickstarterre úgy lehet tekinteni mint egy üzletre ami vagy megtérül vagy nem, persze ezt valaki fel tudja fogni, be meri vállalni van aki nem, én is csak azért mertem néhány cím esetében mert olyan stílusokról volt szó amik kihalófélben vannak/voltak, volt amiben csalódtam, volt amiben nem, ráadásul rengeteg címet kaptam úgy hogy backer se voltam, megfinanszírozták nekem mások, utólag nem örülnék ha nem léteznének
e kommenteden elgondolkodva neked Magyarországon nehéz lehet élned :D
Eléggé :( Gondolkodom már egy ideje a londoni pizzafutárkodáson, csak nehezen megy a térképolvasás :(
Avatar
Moby

Hozzászólás #5620 2016.06.23. 21:07

arty írta::banplz: szerintem az elvekkel elo idealistak sokkal, sokkal roszabb helyzetben vannak itthon :)) mar amig nemhuznak el...

es el is habgzott a kulcsmondat... kihalofelben levo stilusokra szavaz az ember egy vacsi ertekeben... ha ez se ok, atomot a gemingre. asetto, dirtrally, pcars, wreckfest - negybol egy, ami nem erdemel letet. hol tudok meg ennyire biztosra menni? tozsdet mar kihuztam.... mi van meg? :D
Nemtudom. Akkor gondolom ez is olyan, mint amit Inafune mondd mighty9-ről: még így is sokkal jobb, mintha nem létezne. Azon amúgy gondolkoztál már, hogy ezek tényleg nem valósultak-e volna meg a ks nélkül?
Avatar
Moby

Hozzászólás #5621 2016.06.23. 21:12

Zóanagyvarázsló írta:Ez a túlzás például egy jókora félreértésen alapul, és nagyon fontos az egész megítélése szempontjából:

Ha ez "csak" túlzás, akkor az egész véleményed egyik lényeg eleme az. Egyszerűen nem igaz, hogy sokszorosan megvan előre a profit, az esetek többségében saját lóvét is kell bele önteniük. Vagy Cole-ék (a Quest for Glory széria alkotói) két KS-kampányt is csináltak egy játékra (Hero-U), és már úgy a családi házuk elzálogosításából fejlesztik azt, miközben csak az alkalmazottaknak fizetnek. (Ez persze tökéletes példa a rossz menedzsmentre, nekik eleve nem is adtam pénzt, de szeretném, ha normális játék jönne ki belőle, és nekik sem kívánok rosszat.) Eleve az az elv, és azzal is lehet több pénzt összeszedni, ha stretch goalokkal többet és többet ígérsz, tehát nem profit realizálódik a sikeres kalapozásból, hanem nagyobb büdzsé (amibe viszont bele lehet fulladni, és a stretch goalok és átmennek marketing bullshitbe, de most ez megint olyan dolog, ami úgy a játékipar szinte bármely porcikájára igaz, de ettől még gyakran joggal lehet kritizálni). De mondjuk Brian Fargóra már nem mondanám azt, hogy rossz menedzsernek, sőt ő inkább az, mint "kétkezi designer", viszont a "műfajrasszista" kiadók részéről tényleg nem volt igény arra, amit kínálni szeretett volna. Ha pedig elszúrsz egy játékot, akkor következőnél ugyanúgy szívsz, mint egyébként, ha jól sikerül, akkor viszont jó leszel. Megéri teperni, működik itt is a kapitalizmus, sőt végre jobban bele lehet szólni alulról. Az Otherside meg már ott tart, miután egy mérsékelten sikeres kampány visszahelyezte a veteránjait a térképre, hogy System Shockokat hegesztenek, és leigazolták Warren Spectort. Érdekes, meglátjuk. (Náluk egyébként éppen az a baj, hogy még a riasztó omegaverziót is mutatják a játékukból.)

A pilótajátékok lényege meg éppen az, hogy nincs termék, semmi értékteremtés, és kifejezetten az olcsó haszonszerzés ígéretével vonják be a felhasználókat. Na ez itt marhára nem igaz. Az már igen, hogy puszira vagy vicces videó miatt pénztárcát nyitni furcsa lehet. Ahogy az egész koncepció identitászavaros, mert nem létező terméket veszel, miközben egy piaci termék létrehozásáért "adományozol" (kérdés, hogy ehhez miért járna kötelezően kontrolling, benne kell-e lennie az elvben - de ugye részben azért megjelenik). Viszont függetlenebbé, diverzifikáltabbá tenni a játékpiac egyik szegmensét alkalmas. A kérdés az, hogy elfogadhatónak tartjuk-e, hogy egy jól eladott és vonzó ötletre lehet pénzt adni. Szerintem is lehetne még alakítani a modellen, és csak ésszel érdemes beszállni, ha ez itt nehezen értelmezhető is, de nem tartom pokolra valónak ezt az utat. Több pozitív hatását is látom a játékiparra, és a hagyományos modellnek is van sok ellenszenves vonása. Na, a pilótajátékokról csak az utóbbi mondható el, az előbbi nem értelmezhető. Ráadásul eddig szerintem a vártnál jobb a teljesítési arány, számomra eddig pozitív csalódás emiatt a történet, annak ellenére, hogy már a Broken Age-nél ott voltam, és az csak mérsékelten tetszett. Egy Windows Store vagy egyéb hányás százszor többet árt, ha tud (a GfWL tudott, és effektíve a játékélméynyemet csökkenti vagy a megvásárolt játékaimtól érzem magam félig megfosztva, ami miatt jobban érzem magam átverve, tökéletesen piaci alapon :eljen: ).

Megjegyzem, több esetben is félkész termék befejezéséhez kellett, kvázi early access helyett/mellett segített révbe juttatni akár vaporware-nek tűnő, de már játszható projekteket, lásd Xenonauts, Spud's Quest, Giana Sisters: Twisted Dreams. Ezek kb. reprezentatívabb demókat kaptak kampány alatt, mint az AAA játékok megjelenés után, ha jut nekik egyáltalán. Nem ez a főszabály, de azért ezeket se hagyjuk ki a számításból. Az elbukott Outcast Remasterednél pedig ugye ott az eredeti játék, amit végül még ki is pofoztak valamennyire. Azóta megtaláltak egy soha nem hallott kiadót a reboothoz, hát meglátjuk.

Én nem a porig égetésén gond, hanem azon, hogy mivel lehetne fejleszteni, helyettesíteni. Az early access és a Greenlight sem tökéletesen fedi le ezeket, és azok is megosztóak. A Fignél is próbálkoznak új dolgokat behozni, például nemcsak backer lehetsz, hanem investor is. Én a Psychonauts 2-nél viszont inkább az előbbit választottam, mert a játék érdekel, azt nem tudok csinálni, pénzt viszont igen :) (A bizalmi indexem azért megcsappant Schafer iránt, de a botladozásaik ellenére nem érzem azt, hogy rossz játékokat tennének le az asztalra vagy megvezették volna az embert. Illetve a Spacebase volt gáz, de az nem KS/Fig-pénzből lett.)
Hogy mi van benne meg mi nincs ezt talán jobb nem feszegetni, hiszen az egész mögött még az életképes projektenél is olyan vérkomoly pénzügyi tervezés van, hogy prompt gyártják a strecthgoalokat ha rákapnak a népek, sokszor őrületig tolva a pedálokat.
Avatar
Moby

Hozzászólás #5622 2016.06.23. 21:23

Némi RX 480 bencsmárkolás
phpBB [media]

phpBB [media]

phpBB [media]
Avatar
Mekee

Hozzászólás #5623 2016.06.23. 21:36

Moby írta:Némi RX 480 bencsmárkolás
gta high-very high on hààt. Nekem majdnem minden ultrán fut igy, wicserben meg tényleg minden fullon néha beesik 50 körulre.

Àrban meg ha joltudom 300, tehàt a használt 970 árért jo lehet középkategoriában
Avatar
Moby

Hozzászólás #5624 2016.06.23. 21:42

Mekee írta:gta high-very high on hààt. Nekem majdnem minden ultrán fut igy, wicserben meg tényleg minden fullon néha beesik 50 körulre.

Àrban meg ha joltudom 300, tehàt a használt 970 árért jo lehet középkategoriában
300 mi? dollár? 200. 66K-ért veszik fel hardveraprón rá az előrendelésket (a 4gigásra, a nyócgigás 77). Itthoni bolti ára még nincs.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5625 2016.06.23. 21:53

Szokásos fogalmatlan idióta teszterek. GTAV -nél pl fullra van nyomva az extended distance scaling...

Semmit nem mond így, a többit meg se nézem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #5626 2016.06.23. 21:56

DanielT írta:Szokásos fogalmatlan idióta teszterek. GTAV -nél pl fullra van nyomva az extended distance scaling...

Semmit nem mond így, a többit meg se nézem.
Én is csak a w3-al tudom összemérni _nagyjából_, a többihez lövésem sincs.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #5627 2016.06.23. 22:01

Moby írta:300 mi? dollár? 200. 66K-ért veszik fel hardveraprón rá az előrendelésket (a 4gigásra, a nyócgigás 77). Itthoni bolti ára még nincs.
dollárra gondoltam, és a 8asra, 4est ma nemvennék már.
Szoval nagyjabol a 970es teljesitmenyét tudhatja, kérdéses aza gagyi hutése
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5628 2016.06.23. 22:21

Moby írta:Hogy mi van benne meg mi nincs ezt talán jobb nem feszegetni, hiszen az egész mögött még az életképes projektenél is olyan vérkomoly pénzügyi tervezés van, hogy prompt gyártják a strecthgoalokat ha rákapnak a népek, sokszor őrületig tolva a pedálokat.
A stretch goalokat joggal lehet kritizálni, azt megtettem én is. Azt állítani főszabályként, hogy már az extraprofit is benne van az összegyűjtött összegben viszont ellentmond minden eddigi információnak. Gyakorlatilag az átlagos fejlesztőbér alapján számolva is gyakran kibukik, hogy alig elég a lóvé, és gyakran már a FAQ-ban magyarázkodnak, hogy olyan kevés lóvé miért lehet elég. Nyilván lehet vitatkozni sok mindennek az átláthatóságán és a valóságtartalmán, de jelenleg semmivel nem lehet alátámasztani ezt a "túlzást". Szóval valóban kétséges, hogy van-e értelme feszegetni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #5629 2016.06.23. 22:36

Mekee írta:dollárra gondoltam, és a 8asra, 4est ma nemvennék már.
Szoval nagyjabol a 970es teljesitmenyét tudhatja, kérdéses aza gagyi hutése

Valami 225. Ami kurvára felesleges, ahogy a 970-en sem jött elő a 3.5 giga feletti szopás egyszer SE. Ez fhd-ra elég kompromisszumokkal, ahogy a 970, oda nem kell 8 giga. A hűtése meg elégségesnek tűnik a max 72 fokos hőmérsékletek legalábbis erre utalnak. Persze azt egyelőre nem tudjuk mindehez mennyin kell teker a foskeverője. Mindenestre érzem a kínlódást, amivel próbálod leigazolni a pár hetes 970 vételét. Vagy sikerül vagy nem, egyelőre eléggé ökörségnek tűnik. Meglátjuk. Ahol könnyen elbukhatnak az a szoftver.
Avatar
Moby

Hozzászólás #5630 2016.06.23. 22:47

Zóanagyvarázsló írta:A stretch goalokat joggal lehet kritizálni, azt megtettem én is. Azt állítani főszabályként, hogy már az extraprofit is benne van az összegyűjtött összegben viszont ellentmond minden eddigi információnak. Gyakorlatilag az átlagos fejlesztőbér alapján számolva is gyakran kibukik, hogy alig elég a lóvé, és gyakran már a FAQ-ban magyarázkodnak, hogy olyan kevés lóvé miért lehet elég. Nyilván lehet vitatkozni sok mindennek az átláthatóságán és a valóságtartalmán, de jelenleg semmivel nem lehet alátámasztani ezt a "túlzást". Szóval valóban kétséges, hogy van-e értelme feszegetni.
Van, csak ezt a végtelenségig lehet húzni. Te mindig azt fogod mondani, hogy van benne annyi jóság, amiért érdemes rizikót vállalni, én meg azt mondom, hogy nem érdekel a backerek rizikója, abban nem is látok kivetni valót, csak az ennyire megengedő rendszerek hívogatják, gyűjtik és hízlalják az értéket nem teremtő szándékos hülyeségeket. Ez nekem emberkísérletnek tűnik semmint megoldásnak. De ezt meg már írtam, szal én sem tudok mást írni már, csak többet.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5631 2016.06.23. 23:31

Moby írta:Van, csak ezt a végtelenségig lehet húzni. Te mindig azt fogod mondani, hogy van benne annyi jóság, amiért érdemes rizikót vállalni, én meg azt mondom, hogy nem érdekel a backerek rizikója, abban nem is látok kivetni valót, csak az ennyire megengedő rendszerek hívogatják, gyűjtik és hízlalják az értéket nem teremtő szándékos hülyeségeket. Ez nekem emberkísérletnek tűnik semmint megoldásnak. De ezt meg már írtam, szal én sem tudok mást írni már, csak többet.
Akkor lenne értelme, ha nem egy "kitalálom, és ezért úgy van típusú" állításon alapulna, amit konkrét számokkal tudnánk összevetni, az ismert kevésbé konkrétakkal szemben nem állják meg a helyüket. A kritikád más oldalait is elfogadom, legfeljebb az én konklúzióm az egészet illetően más (hogy ezt tekintve kinek van "igaza", azt meg tudja a fene). Én csak azt mondom, hogy mert valami valamiért nem tetszik, azért nem kell más miatt is belekötni, ami már kevésbé jogos. Ez jellemzően nem a te érvelési eszköztárad része, ezért is húztam fel a szemöldökömet.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5632 2016.06.23. 23:31

Valaki gyíkká változtatta ma este a leáldot, de már elmúlt.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #5633 2016.06.24. 00:15

Tin ddosol
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5634 2016.06.24. 01:14

Arty, hogy kell életre kelteni a kontrollert a Gaiana Sistersben? Kiírja, hogy nyomjam meg a Startot vagy az Entert attól függően, hogy mivel akarom irányítani, de az előbbit nem veszi be. Pedig más játékokban megy, XCOM-ra váltottam róla.

Azt hiszem, így a GS-főboss kimarad. De legalább szívnak más master racerek is.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #5635 2016.06.24. 08:49

Moby írta:Eléggé :( Gondolkodom már egy ideje a londoni pizzafutárkodáson, csak nehezen megy a térképolvasás :(
azon mar ne gondolkozz ;)
Avatar
Moby

Hozzászólás #5636 2016.06.24. 09:58

Nincs az a meccs még lejátszva, de belőlem nem is ezért nem lesz pizzafutár londoban :)
Avatar
donatus13

Hozzászólás #5637 2016.06.24. 10:04

Moby írta:Nincs az a meccs még lejátszva, de belőlem nem is ezért nem lesz pizzafutár londoban :)

Nyilván nem kívánom ,hogy pizzafutár legyél , meg azt sem ,hogy rózsaszín papucsos asszony állatka :idiota: de az a meccs szerintem már le van játszva :) A buli még csak most kezdődik, jön a többi hisztis is.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #5638 2016.06.24. 10:10

Moby írta:Valami 225. Ami kurvára felesleges, ahogy a 970-en sem jött elő a 3.5 giga feletti szopás egyszer SE. Ez fhd-ra elég kompromisszumokkal, ahogy a 970, oda nem kell 8 giga. A hűtése meg elégségesnek tűnik a max 72 fokos hőmérsékletek legalábbis erre utalnak. Persze azt egyelőre nem tudjuk mindehez mennyin kell teker a foskeverője. Mindenestre érzem a kínlódást, amivel próbálod leigazolni a pár hetes 970 vételét. Vagy sikerül vagy nem, egyelőre eléggé ökörségnek tűnik. Meglátjuk. Ahol könnyen elbukhatnak az a szoftver.
pont azt mondom hogy jobb vétel lesz talàn màr mint egy 970, a bukta ottvan hogy levannak maradva egy nvidia gen-el.
Én nem érzem egyátalán hülyeségnek. Majd eladom és jön egy 1070. De fél évet kihuz. Ha majd a fh3 fut jol akkor marad még.
Lehet kihasználni nem használja semmi de van már olyan cim ami nem enged ultràn futni 4gb vrammal. És lesz is mostmár nemegy. Egy uj kártya meg még csak legyen már használhato egy évig legalább.
Avatar
arty

Hozzászólás #5639 2016.06.24. 10:36

Moby írta:Nemtudom. Akkor gondolom ez is olyan, mint amit Inafune mondd mighty9-ről: még így is sokkal jobb, mintha nem létezne. Azon amúgy gondolkoztál már, hogy ezek tényleg nem valósultak-e volna meg a ks nélkül?
nemegészen, mert az ugye egy kvázi "használhatatlan" termék :) (legalábbis nekem egy "2d" platformer ne szaggasson)

ks/early/pcars_saját_rendszer nélkül szerintem nem ... pontosabban voltak szimek, de saját zséből ilyenekre futotta:
phpBB [media]


nincs itt totti, hogy alátámasszon: az említettek előtt kb ~csak az rfactor1 ment, ami a 0.9 idején még elment grafikailag, csak utána 5+ éven át kvázi nem volt más és a 0 gyári kontent + modok válogatása ment, majd belengették a kettest és én mérhetetlenül szomorú voltam (havidíj, stb, álá iracing...)

a bugbear meg rengeteget panaszkodott a flatout után, hogy nincs tovább, kiadók nem látnak piacot a destruction derby (AAA!) folytatásokra, ezért lett kiksztarter (ami asszem össze se jött?), aztán szvsz tartalomgyártás közben egyszercsak elfogyott a pénz, közben meg elrobogott mellettük a világ és má' sose érik utol magukat (dx9-dx11 upgradere is kellett "költeni", mert nem jelentek meg időben, ill. azóta is egyre csak avul a graf. reménytelen, hullaszag.)
Avatar
arty

Hozzászólás #5640 2016.06.24. 10:40

Zóanagyvarázsló írta:Arty, hogy kell életre kelteni a kontrollert a Gaiana Sistersben? Kiírja, hogy nyomjam meg a Startot vagy az Entert attól függően, hogy mivel akarom irányítani, de az előbbit nem veszi be. Pedig más játékokban megy, XCOM-ra váltottam róla.

Azt hiszem, így a GS-főboss kimarad. De legalább szívnak más master racerek is.
nekem mázlim volt... w7 (vagy már w8?) idején az x360 padom perfekt volt, lehet azóta elkurták. ha meg is nézem neked, nem fog vigasztalni, ha nálam jó ;)

(amugy ds4-el kísérletezel?)
Avatar
arty

Hozzászólás #5641 2016.06.24. 10:43

DanielT írta:Arty, esetleg hallgasd végig, hacsak nem szeretnéd, hogy valaki odafingjon a pultra, ahonnan a fincsi olcsó árut szeretnéd venni, tiszta lelkiismerettel...

phpBB [media]
otthonról mindenképp megnézem!
Avatar
arty

Hozzászólás #5642 2016.06.24. 11:10

http://store.steampowered.com/app/256190/

Enemy front van megint ócsón, most 3 juróér. (én még négyfélér rántottam be)

Annyit megér, ha valakinek ww2 hiánya volna.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5643 2016.06.24. 11:34

arty írta:nekem mázlim volt... w7 (vagy már w8?) idején az x360 padom perfekt volt, lehet azóta elkurták. ha meg is nézem neked, nem fog vigasztalni, ha nálam jó ;)

(amugy ds4-el kísérletezel?)
Azzal, de nyilván Box-kotnrollerként kéne működnie, SEMMIBEN nincs vele probléma, és ahogy a linkemről is kiderül, nem boxossal is belefutnak. Settingsben is próbáltam csak a kontrollert bepipálni, de ugyanaz. Win 8.1 amúgy.

Talán más USB-s eszközzel akadhat össze? Majd megpróbálom kihúzva a fülest. Megnézem majd DirectInputként haszálva is a DS4-et.
Avatar
Moby

Hozzászólás #5644 2016.06.24. 12:41

Mekee írta:pont azt mondom hogy jobb vétel lesz talàn màr mint egy 970, a bukta ottvan hogy levannak maradva egy nvidia gen-el.
Én nem érzem egyátalán hülyeségnek. Majd eladom és jön egy 1070. De fél évet kihuz. Ha majd a fh3 fut jol akkor marad még.
Lehet kihasználni nem használja semmi de van már olyan cim ami nem enged ultràn futni 4gb vrammal. És lesz is mostmár nemegy. Egy uj kártya meg még csak legyen már használhato egy évig legalább.
És ha engedné se mennél vele semmire. A nyócgigával nem az a gond, hogy van-e ultra opció vagy nemvan, hanem hogy azt le köll renderelje a kártya. És ennyi púva ezekben nincs.
Avatar
Moby

Hozzászólás #5645 2016.06.24. 12:43

Mondjuk tökmindegy, ahogy agyonverték a forintot, momentán semmit nem szabad venni, nemhogy 480-at.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5646 2016.06.24. 12:48

Moby írta:Mondjuk tökmindegy, ahogy agyonverték a forintot, momentán semmit nem szabad venni, nemhogy 480-at.
Szerintem az angolok Voodoo 2-ket fognak előásni és még a hibásakat is megforrasztják! :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #5647 2016.06.24. 12:53

DanielT írta:Szerintem az angolok Voodoo 2-ket fognak előásni és még a hibásakat is megforrasztják! :D

Szerintem kibaszott okosak. Túl sok a gazdasági bevándorló? Baszd szét az országod 1 nap alatt, süllyeszd az indulóországok szintjére a pénzed, máris nem akar senki bevándorolni :D
Avatar
Necro

Hozzászólás #5648 2016.06.24. 13:08

Nézzük a jó oldalát, visszajön az a kurvasok pizzafutár, nem lesz többé egy órás várakozás!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5649 2016.06.24. 13:10

Ez ugrott fel az ajánlóban, erősen szemezek vele...

Mászkálós, metroidvániás cukiság, elég precíznek tűnő mechanikával.

Avatar
DanielT

Hozzászólás #5650 2016.06.24. 14:34

Hát igen, hány éve is ekézem az oldalt és társait? Kezdenek észbe kapni a népek.

dfdfmdsf.jpg


szerk: ő egy 1.8 millió sub-os youtuber
Avatar
Moby

Hozzászólás #5651 2016.06.24. 14:48

Most épp nincs vga-m, valaki ránézhetne:
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #5652 2016.06.24. 14:49

DanielT írta:Ez ugrott fel az ajánlóban, erősen szemezek vele...

Mászkálós, metroidvániás cukiság, elég precíznek tűnő mechanikával.

Ja, néztem én is, jónak tűnik.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5653 2016.06.24. 14:50

Moby írta:Most épp nincs vga-m, valaki ránézhetne:
Elég rüszmeteg csöcsedék életformát választottál...

Na mindegy, én is linkelni akartam már, de a DKC+Galaxy eddig is tökéletesen suhant, szal' ... mást még mindig nem találtam arra a csodás platformra.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5654 2016.06.24. 14:51

Moby írta:Ja, néztem én is, jónak tűnik.
Azóta már kiderült, hogy ez már a második rész, az első csak 5 Eur éppen.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5655 2016.06.24. 15:10

Szépen kaszál a digitális piacon az Overwatch, persze nem konzolon, hanem PC-n. Itt összefoglaltam linkekkel, adatokkal, ha valakit érdekel.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5656 2016.06.24. 15:33

Zóanagyvarázsló írta:Szépen kaszál a digitális piacon az Overwatch, persze nem konzolon, hanem PC-n. Itt összefoglaltam linkekkel, adatokkal, ha valakit érdekel.
Kiváló elemző munka, ünnepeljük is meg egy kis öléssel, lehet, hogy ma is lesz erőm, de hétvégén tuti.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5657 2016.06.24. 16:00

DanielT írta:Kiváló elemző munka, ünnepeljük is meg egy kis öléssel, lehet, hogy ma is lesz erőm, de hétvégén tuti.
Úgy érted, öletéssel? Lehet róla szó, egészségesebb is kibelezés után ágyba kerülni este, mint degeszre tömött hassal.
Avatar
arty

Hozzászólás #5658 2016.06.24. 16:00

Zóanagyvarázsló írta:Azzal, de nyilván Box-kotnrollerként kéne működnie, SEMMIBEN nincs vele probléma, és ahogy a linkemről is kiderül, nem boxossal is belefutnak. Settingsben is próbáltam csak a kontrollert bepipálni, de ugyanaz. Win 8.1 amúgy.

Talán más USB-s eszközzel akadhat össze? Majd megpróbálom kihúzva a fülest. Megnézem majd DirectInputként haszálva is a DS4-et.
amugy a forza apex is megy a ds4xinput emukkal? mert akkor lehet h eccer lesz kormanywrapper is....
Avatar
Botond

Hozzászólás #5659 2016.06.24. 17:15

Moby írta:Ja, néztem én is, jónak tűnik.
Foci off
Spoiler
Na szereztem két jegyet vettem két repjegyet Barcelonába holnapra Bécsből, onnan rentacar, alvás toulouseban, másnap városnézés, lötyögés, vonulás, este meccs, alvás ugyanott, hétfőn vissza Barcelonába, repülés vissza Bécsbe, osztán gurulás haza. Jóság lesz! Megköszönöm a csapatnak a csodát! Kedden már gyapotszedés megint.
Avatar
arty

Hozzászólás #5660 2016.06.24. 18:08

Zóanagyvarázsló írta:Szépen kaszál a digitális piacon az Overwatch, persze nem konzolon, hanem PC-n. Itt összefoglaltam linkekkel, adatokkal, ha valakit érdekel.
zseniális, imádom a pénzügyi dagonyát :) szépen összeszedted, mostantól minden hónapban készíts ilyet és ide a linket! ;)
Avatar
arty

Hozzászólás #5661 2016.06.24. 18:10

Botond írta:Foci off
Spoiler
Na szereztem két jegyet vettem két repjegyet Barcelonába holnapra Bécsből, onnan rentacar, alvás toulouseban, másnap városnézés, lötyögés, vonulás, este meccs, alvás ugyanott, hétfőn vissza Barcelonába, repülés vissza Bécsbe, osztán gurulás haza. Jóság lesz! Megköszönöm a csapatnak a csodát! Kedden már gyapotszedés megint.
magyarként azt tudom kívánni neked (a tehened elhalálozásán túl), hogy 4 belga gólt láss és 0 magyart :mf2: :gun:

Spoiler
irigység10/10


amugy melyik gyereket viszed? :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #5662 2016.06.24. 18:13

arty írta:magyarként azt tudom kívánni neked (a tehened elhalálozásán túl), hogy 4 belga gólt láss és 0 magyart :mf2: :gun:

Spoiler
irigység10/10


amugy melyik gyereket viszed? :idiota:
Másodunokatesót viszem, gyerekek még kicsik ehhez.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #5663 2016.06.24. 18:21

Mar cukros bácsi is vagy ? XD
Tolj par kepet, biztos nagy elmeny lesz
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5664 2016.06.24. 18:25

arty írta:magyarként azt tudom kívánni neked (a tehened elhalálozásán túl), hogy 4 belga gólt láss és 0 magyart :mf2: :gun:
Miért, most majd négy Dzsudzsák-lövés után is bekotorják nekünk a gesztenyét?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5665 2016.06.24. 18:33

arty írta:zseniális, imádom a pénzügyi dagonyát :) szépen összeszedted, mostantól minden hónapban készíts ilyet és ide a linket! ;)
Annyiból érdemes is lenne, hogy mindig csak az aktuális havi elérhető, legalábbis még a tárolt változatot is művészet előhozni, így legalább maradna nyoma :) Nyilván előfizetőként nem lenne ilyen gondja az embernek, úgy sokkal több adathoz lehetne hozzáférni, mint az ingyenes blogjukból, amiből a sajtó is szokott szemezgetni.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #5666 2016.06.24. 18:56

Zóanagyvarázsló írta:Annyiból érdemes is lenne, hogy mindig csak az aktuális havi elérhető, legalábbis még a tárolt változatot is művészet előhozni, így legalább maradna nyoma :) Nyilván előfizetőként nem lenne ilyen gondja az embernek, úgy sokkal több adathoz lehetne hozzáférni, mint az ingyenes blogjukból, amiből a sajtó is szokott szemezgetni.
ms eladasokrol nezze vmit, exclek, konzol ... Bar ok nagyobb dolgokat muvelnek mint az eladas
Avatar
arty

Hozzászólás #5667 2016.06.24. 19:56

Zóanagyvarázsló írta:Miért, most majd négy Dzsudzsák-lövés után is bekotorják nekünk a gesztenyét?
úgylátom valaki nézte az izland meccset! :P

---

OFF: lett egy (bontatlan) DS4-em (cégtől "jutalom"), ha érdekel vkit írjon! 3db má' sokvóna a jóból...

hja és kaptam ilyen ds4re mobilt applikáló izét is, aminek a tappancsa persze a domború N6-ra ____NEM____ tapad rá... csak a kijelző üvegére, de az meg úgy sehogynemjó :idiota: de mindegy, érzem h a mai napom a taknyolásról szól majd, 1x sikerült elindítani az immár android 6.0 kompatibilis (!!!!! VÉÉÉÉGRE !!!!!!!!) sixaxis tool-t, ujra má' nemmegy, az otg kábelem nem látja a kontit, most jön a hackelt remoteplay app, ill még épp frissült a ps4 is 3.55-re, szal minden együtt áll a remek estéhez.
Avatar
Moby

Hozzászólás #5668 2016.06.24. 20:48

Botond írta:Foci off
Spoiler
Na szereztem két jegyet vettem két repjegyet Barcelonába holnapra Bécsből, onnan rentacar, alvás toulouseban, másnap városnézés, lötyögés, vonulás, este meccs, alvás ugyanott, hétfőn vissza Barcelonába, repülés vissza Bécsbe, osztán gurulás haza. Jóság lesz! Megköszönöm a csapatnak a csodát! Kedden már gyapotszedés megint.
:taps: :eljen: :worship: Rohadtul irigy vagyok! Nálam sokszorosan ugrottak az ilyen úri huncutságok most :((
Érezd magad kurvajól, és helyettem is!!
Avatar
Moby

Hozzászólás #5669 2016.06.24. 20:52

arty írta:úgylátom valaki nézte az izland meccset! :P

---

OFF: lett egy (bontatlan) DS4-em (cégtől "jutalom"), ha érdekel vkit írjon! 3db má' sokvóna a jóból...

hja és kaptam ilyen ds4re mobilt applikáló izét is, aminek a tappancsa persze a domború N6-ra ____NEM____ tapad rá... csak a kijelző üvegére, de az meg úgy sehogynemjó :idiota: de mindegy, érzem h a mai napom a taknyolásról szól majd, 1x sikerült elindítani az immár android 6.0 kompatibilis (!!!!! VÉÉÉÉGRE !!!!!!!!) sixaxis tool-t, ujra má' nemmegy, az otg kábelem nem látja a kontit, most jön a hackelt remoteplay app, ill még épp frissült a ps4 is 3.55-re, szal minden együtt áll a remek estéhez.
Mán olyan sokszor linkeltem olyan sok helyre a clipes telefontartót, amihez adnak kábelt is. Kábellel nem kell sixaxis tool!!!(sem semmi, natívan kezeli az app)

/csekkpm
Avatar
arty

Hozzászólás #5670 2016.06.24. 20:58

Moby írta:Mán olyan sokszor linkeltem olyan sok helyre a clipes telefontartót, amihez adnak kábelt is. Kábellel nem kell sixaxis tool!!!(sem semmi, natívan kezeli az app)

/csekkpm
néztem korábban kétfélét (nyilván kellően ócsót) és az N6 egyikbe se fért bele :(

ez vákumcuppanós, gyári sony cucc (nem akarom tudni, h mennyié' vették...) és tudtam előre h totál alkalmatlan lesz/lenne :D

lehet henkölök valami n6 tokot rá... (egyébként se biztos h egy sima tappancsra merném bízni a drága telót... az ótókamera is volt már, h leesett a szélvédőről!)

de ha van linked, muti! hátha merítek ötletet belőle :D

Vissza: “Leáldozott.hu”