A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #56211 2020.12.14. 09:00

Sajnálják (leszarom), és visszatérítik mindenkinek, aki refundol. Hát kívácsi leszek...
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #56212 2020.12.14. 09:13

Moby írta:Sajnálják (leszarom), és visszatérítik mindenkinek, aki refundol. Hát kívácsi leszek...
Kép
Hamarabb kész lehetett ez a levél mint a legutolsó halasztás bejelentése.

És extrán kapják be amiért csak a prevgen teljesítményt említik explicit módon, nem pedig a funkcionális hibákat és hazug ígéreteket.

szerk: azért írok nekik egy levelet, nem a refund kérés miatt, hanem az általános szutyokságot megköszönve.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #56213 2020.12.14. 09:44

Nemhiszitekel... :D

Avatar
Moby

Hozzászólás #56215 2020.12.14. 10:35

DanielT írta:Nemhiszitekel... :D

[streamable]https://streamable.com/j791ry[/streamable
Kurrrrva notebook proci... :(
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #56217 2020.12.14. 10:41

DanielT írta:Nem látom magam előtt a világot, ahol a gémer Pisti nem vesz videókártyát, mert az egyik random teszter nem kap tesztkártyát...
Ha nem áll el az nvidia, a gémer pisti által nézett nagyobb csatornák lehet egyszerűen bannollják az nvidia tartalmat. Akkor gamer pisti amd-t vesz. Azért manapság az már kevés, hogy “jó” a termékem, vegyétek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #56218 2020.12.14. 10:55

Viszlát? Ettől? 15 éve egy szargyár, kit érdekel? Simán vehette volna az MS is, olyan mélyen vannak.
Avatar
Botond

Hozzászólás #56219 2020.12.14. 11:09

DanielT írta:Viszlát? Ettől? 15 éve egy szargyár, kit érdekel? Simán vehette volna az MS is, olyan mélyen vannak.
Tökmindegy, a végállomás ganépassz, ha MS ha EA.
Avatar
deep

Hozzászólás #56220 2020.12.14. 11:29

DanielT írta:Viszlát? Ettől? 15 éve egy szargyár, kit érdekel? Simán vehette volna az MS is, olyan mélyen vannak.
Jó hát attól még a játéktörténelem egy mérföldköve volt a cég, és sokáig minőségi dolgokat csináltak.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #56221 2020.12.14. 12:03

DanielT írta:Nem látom magam előtt a világot, ahol a gémer Pisti nem vesz videókártyát, mert az egyik random teszter nem kap tesztkártyát...
Eget rengetőt nem tudnak változtatni, de ennek a gamer tech medianak egész jó nézettsége van. Pl. Linus videójának van 1M viewja, százezresével nézik a Hardware Unboxedot is, Gamers Nexust meg a többit is, úgyhogy tudnak egy kis kárt csinálni, ha kinyitják a szájukat.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #56222 2020.12.14. 12:15

Végigvittem a Metro Exodust. Mini-review:
+ a vonat nagyon jó ötlet volt, és baromi jól néz ki
+ helyenként brutál jól néz ki a világ
+ sztori is érdekelt, kíváncsi voltam, hogy hova visz
+ nem full cső, pont okés szabadság, van egy korlátozott világ, amit be lehet járni, be is jártam mindent
+ Half Life/Fallout flashek
+ bírom ezt a keleteurópai építészetmaradványt. Mindjárt beülök az autóba és megyek a Csepel Művekhez nézelődni :idiota:
+ a scriptelt animációk jók
+ RT/DLSS/VRR techbuzulási lehetőség :idiota:
+ elfogadható ending (a jó endinget kaptam, utólag megnéztem youtube-on a másikat)
- az a része nem tetszett, ami az előzök mintájára készült: full cső. Azon csak gyorsan túl akartam lenni
- pár helyen nehéz átsunnyogni, felfedeznek és ki kell nyírni azokat is, akiket nem akarok
Jó vót / 10
Avatar
DanielT

Hozzászólás #56223 2020.12.14. 12:24

Pisálgatás kicsimmel.

Avatar
Moby

Hozzászólás #56224 2020.12.14. 12:28

DanielT írta:Pisálgatás kicsimmel.

[streamable]https://streamable.com/c2irxf[/streamable
Trollollo :D De pécé ultrán gondolom nem ilyen! :nezze: Ott kettéhugyozza a világot (maga alatt)!!4!né-gy
Avatar
Botond

Hozzászólás #56225 2020.12.14. 12:29

Moby írta:Trollollo :D De pécé ultrán gondolom nem ilyen! :nezze: Ott kettéhugyozza a világot (maga alatt)!!4!né-gy
Más világ lesz 2077, mint ami ma van, ennyi történik. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #56226 2020.12.14. 12:36

Botond írta:Más világ lesz 2077, mint ami ma van, ennyi történik. :D
Úgyérted, hogy pisálás közben a segglyukukkal beszélnek majd az emberek ülve? Kicsit sajnálom, hogy várhatóan nem érem majd meg :(
Avatar
Botond

Hozzászólás #56227 2020.12.14. 12:40

Moby írta:Úgyérted, hogy pisálás közben a segglyukukkal beszélnek majd az emberek ülve? Kicsit sajnálom, hogy várhatóan nem érem majd meg :(
Én is 98 éves leszek vagy nem érem meg 2077et, szóval nekem nincsenek prekoncepcióim, hogy milyen lesz, de ezekszerint a lengyelek szerint ilyen lesz, igen. Más világ lesz, már csak abból a szempontból is, hogy mi ketten addigra már meghaltunk. Az szerintem furább lesz, mint a pisálás közben segglyukkal beszélés. :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #56228 2020.12.14. 14:40

Csak nem bírtam magammal, meg kellett néznem a cyberpunk warez demót az 1.04-es patchel.
Összességében messze nem akkora homályos, lowpoly fos, mint aminek a videók alapján tűnt (főleg a ps4 és a prő verzió amikből a "meme reel-ek" vannak gondolom). A lövölde része sem olyan szörnyű mint vártam és bár eléggé proli stílusban nyomja ez a V, messze nem olyan irritáló, mint a Deus Exben volt az a napszemüveg-huszár.
Viszont a gtx1070-el esélytelen a 1080@60, hacsak nem húzom koppig balra az összes csúszkát, de a városban mozogva még úgy is lenne akadozás. Tök furi amúgy, már a menüben maxon van a gpu kihasználtság, boost órajel 2GHz felett, de a Doom Eternalhoz, vagy a DMC5-höz képest alig melegszik a kártya (halkabb és vagy 10 celsiussal hűvösebb is). Mint valami ratyi szintetikus stressz teszt. Ha tudna freesyncet a monitorom akkor egész élvezhető lenne a DF-es optimalizált beállítások környékén (a local árnyékot meg a volumetric light-ot vettem lejjebb mediumra ahhoz képest).
A Ryzen 3600-as meg érzésre simán elég hozzá, itt is furán magas a kihasználtsága a fizikai magoknak (az smt threadek meg alszanak), és gyakorlatilag all-core 4,2GHz-re boostol a cucc, amit semmi más alatt nem láttam még. System RAM-ból abból az elején nem láttam, hogy 8GB-nál több lett volna-e lefoglalva bármikor az alatt a kb. 1 óra alatt amit játszottam. Ja és NVME-re is raktam, szóval gyorsan tölt és nem vágom mitől akad ennyire be a városban autókázások alatt.
Egyszer majd a fullosra kalapált akciós verziót be fogom húzni, de ez nem ma lesz és nem is holnap.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #56230 2020.12.14. 15:02

benőmenő írta:Csak nem bírtam magammal, meg kellett néznem a cyberpunk warez demót az 1.04-es patchel.
A Ryzen 3600-as meg érzésre simán elég hozzá, itt is furán magas a kihasználtsága a fizikai magoknak (az smt threadek meg alszanak), és gyakorlatilag all-core 4,2GHz-re boostol a cucc, amit semmi más alatt nem láttam még. System RAM-ból abból az elején nem láttam, hogy 8GB-nál több lett volna-e lefoglalva bármikor az alatt a kb. 1 óra alatt amit játszottam. Ja és NVME-re is raktam, szóval gyorsan tölt és nem vágom mitől akad ennyire be a városban autókázások alatt.
Egyszer majd a fullosra kalapált akciós verziót be fogom húzni, de ez nem ma lesz és nem is holnap.
Persze ahogy felmegyek twitterre, literally a 2. thread arról szól, hogy hexedittel meg config buzgerálással lehet engedélyezni az SMT-t és a több system RAM használatot. :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #56231 2020.12.14. 15:22

Pedig titkon én is bíztam benne, hogy a switch verziót is felpimpelik a karton switch VR-ra, az is igazi móka lenne, elbírna akkor egy harmadik végigpörgetést is. :)
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #56232 2020.12.14. 17:41

CDPR: konzolokra is mehet a refund, lemezes verziot a kereskedonel kell inditani.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #56233 2020.12.14. 18:24

Pillars Of Eternity

Nah ezzel is megvolnánk, pedig már tavaly elkezdtem de az elején kicsit lepattantam róla majd idén beszippantott, kicsit nehezen indul be meg szokni kell a gameplayt de talán ez hasonlít a legjobban minden tekintetben a nagy elődhöz (Bg2).
Mint utólag tudjuk mikor ezt a játékot elkezdte finanszírozni a közönség elég nagy szarban volt az Obsidian, tényleg látni hogy anyait/apait beleadtak, nagyon komoly világot és lore kreáltak a játék köré, néha már túl sok is volt a szöveg és leírás, szokni is kellett a neveket/helyeket (nameg a lelkek állandó történeteik már untam a végére), vannak benne forgotten realmses lopások de jótól nem szégyen a lopás, a pauseval leállítható harcrendszert is csipázom, minor ellenfelek ellen jóval hatékonyabb mint a körökre osztott :zavart1: .
Nagyon sok küldetést találunk a játékban, vannak benne egyszerűbb és jóval összetettebb, moralizálós küldik is, sok esetben nehéz eldönteni mi a jó és a rossz, jópofa az erőd fejlesztgetés is (bár már az nvm2ben is volt hasonló), companionok közt is vannak érdekesek, sőt mindegyikük komolyan van összerakva. Annyi hogy a kasztok
túlságosan is több funkciósak, ez annyira nem tetszik. (Középföldén alap hogy egy varázsló is szaladozhat dupla karddal de többi rpgben annyira ezt nem szoktam meg, nameg az egyik varázslóm volt a legjobb csapda érzékelő és telepítő :banplz: )
Grafika nekem tetszett, 5 éve ez bőven odabaszós kategória volt, ma is megállja a helyét, gyönyörűek a hátterek, a zenék lehettek volna változatosabbak is.
Van kihívás is bőven a játékban, szégyen szemre volt olyan csata ahol le kellett easyre vennem a nehézséget (nem is tudom utoljára mikor volt ilyen vagy volt e egyáltalán), bár már azóta hogy jobban kitapasztaltam a mechanikát megoldanám bár így is volt egy sárkány akit nem bírtam lenyomni.
Hang bugon kívül semmilyen más buggal nem találkoztam a játékban.
Összevetve nagyon jól szórakoztam, ezzel a játékkal tényleg elérte az obsidian azt a szintet mint a nagyok minden tekintetben mondom ezt úgy hogy én csipáztam a bugokkal tömött előző címeiket is, az meg hogy mindezt közösségi finanszírozással kezdték el úgy hogy nem baszták át a backereket, nagy dolog szerintem.
Az Original Sinnél nem élveztem jobban de kihagyhatatlan a műfaj kedvelőinek.

Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #56234 2020.12.14. 18:27

Micsu írta:Pillars Of Eternity

Nah ezzel is megvolnánk, pedig már tavaly elkezdtem de az elején kicsit lepattantam róla majd idén beszippantott, kicsit nehezen indul be meg szokni kell a gameplayt de talán ez hasonlít a legjobban minden tekintetben a nagy elődhöz (Bg2).
Mint utólag tudjuk mikor ezt a játékot elkezdte finanszírozni a közönség elég nagy szarban volt az Obsidian, tényleg látni hogy anyait/apait beleadtak, nagyon komoly világot és lore kreáltak a játék köré, néha már túl sok is volt a szöveg és leírás, szokni is kellett a neveket/helyeket (nameg a lelkek állandó történeteik már untam a végére), vannak benne forgotten realmses lopások de jótól nem szégyen a lopás, a pauseval leállítható harcrendszert is csipázom, minor ellenfelek ellen jóval hatékonyabb mint a körökre osztott :zavart1: .
Nagyon sok küldetést találunk a játékban, vannak benne egyszerűbb és jóval összetettebb, moralizálós küldik is, sok esetben nehéz eldönteni mi a jó és a rossz, jópofa az erőd fejlesztgetés is (bár már az nvm2ben is volt hasonló), companionok közt is vannak érdekesek, sőt mindegyikük komolyan van összerakva. Annyi hogy a kasztok
túlságosan is több funkciósak, ez annyira nem tetszik. (Középföldén alap hogy egy varázsló is szaladozhat dupla karddal de többi rpgben annyira ezt nem szoktam meg, nameg az egyik varázslóm volt a legjobb csapda érzékelő és telepítő :banplz: )
Grafika nekem tetszett, 5 éve ez bőven odabaszós kategória volt, ma is megállja a helyét, gyönyörűek a hátterek, a zenék lehettek volna változatosabbak is.
Van kihívás is bőven a játékban, szégyen szemre volt olyan csata ahol le kellett easyre vennem a nehézséget (nem is tudom utoljára mikor volt ilyen vagy volt e egyáltalán), bár már azóta hogy jobban kitapasztaltam a mechanikát megoldanám bár így is volt egy sárkány akit nem bírtam lenyomni.
Hang bugon kívül semmilyen más buggal nem találkoztam a játékban.
Összevetve nagyon jól szórakoztam, ezzel a játékkal tényleg elérte az obsidian azt a szintet mint a nagyok minden tekintetben mondom ezt úgy hogy én csipáztam a bugokkal tömött előző címeiket is, az meg hogy mindezt közösségi finanszírozással kezdték el úgy hogy nem baszták át a backereket, nagy dolog szerintem.
Az Original Sinnél nem élveztem jobban de kihagyhatatlan a műfaj kedvelőinek.

Kép
Ez a homemade magyarítás? Valamikor elkezdtem idén én is, de pár óra után úgy elakadtam, hogy fingom nem volt, mit akar tőlem a játék :/
Avatar
Micsu

Hozzászólás #56235 2020.12.14. 18:37

Moby írta:Ez a homemade magyarítás? Valamikor elkezdtem idén én is, de pár óra után úgy elakadtam, hogy fingom nem volt, mit akar tőlem a játék :/
Igen, de minőségi (csinálták is vagy 3 évig), ehhez nagyon kellett, nehéz angolja van szerintem. Annyi idegen szó meg utalás van benne hogy néha még magyarul is kétszer kellett egy mondatot elolvasnom hogy megértsem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #56236 2020.12.14. 18:41

Micsu írta:Igen, de minőségi (csinálták is vagy 3 évig), ehhez nagyon kellett, nehéz angolja van szerintem. Annyi idegen szó meg utalás van benne hogy néha még magyarul is kétszer kellett egy mondatot elolvasnom hogy megértsem.
Persze, világos, én is felraktam, nagyon magas minőség.
Avatar
Botond

Hozzászólás #56237 2020.12.14. 19:13

Na akkor novemberben a legtöbbet eladott konzol az usában a switch lett. 24 hónapos szériát tol már, és hát ennyit az xsx és ps5 készletekről, meg a startra legyártott 10 millió darabról...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #56238 2020.12.14. 19:37

Botond írta:Na akkor novemberben a legtöbbet eladott konzol az usában a switch lett. 24 hónapos szériát tol már, és hát ennyit az xsx és ps5 készletekről, meg a startra legyártott 10 millió darabról...
Valszeg a ps4et se fogja beérni úgyh ne essünk hanyatt :mf2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #56239 2020.12.14. 19:43

Micsu írta:Valszeg a ps4et se fogja beérni úgyh ne essünk hanyatt :mf2:
A PS4et se és még mi mást se? És miben nem fogja beérni? Ez a zsínorban 24 hónapban legtöbb eladás az usában ez a helyi rekord, ebben nincs kit beérni amúgy, vagyis van kit beérni, a switchet a többieknek.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #56240 2020.12.14. 19:52

Botond írta:A PS4et se és még mi mást se? És miben nem fogja beérni? Ez a zsínorban 24 hónapban legtöbb eladás az usában ez a helyi rekord, ebben nincs kit beérni amúgy, vagyis van kit beérni, a switchet a többieknek.
ps4 120 milliónál ketyeg, switch meg 70 körül (nagyon jól tudja mindenki hogy a sony gépe előbb jelent meg), 1-2 év és jön az új switch, ez meg kb a lőtéri kutyának kell majd, wii is hasított utána meg megállt mint a gerely. Bár azon is csodálkozok hogy ilyen 10 évvel ezelőtti hwért kérnek 100k felett és veszik, bár amcsiktól mit vár az ember, a szemetek mindig ott mennek a legnagyobbat :D
Avatar
deep

Hozzászólás #56241 2020.12.14. 20:02

Botond írta:Na akkor novemberben a legtöbbet eladott konzol az usában a switch lett. 24 hónapos szériát tol már, és hát ennyit az xsx és ps5 készletekről, meg a startra legyártott 10 millió darabról...
Húspultban is parizerből adnak el a legtöbbet.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #56242 2020.12.14. 20:09

Micsu írta:Pillars Of Eternity
...
Miután végigvittem az alapjátékot megvettem életem első és talán egyetlen dlc-jét (ráadásul "lemezes" verziót) :D Ez kb. mindent elárul, mennyire szerettem. Lehet egyszer magyarul is nekifutok.. De előbb majd a tyranny, most amúgy mindkető ingyér van epicnél. Ráaadásul pillarsból a definitive...
Avatar
Botond

Hozzászólás #56243 2020.12.14. 20:11

deep írta:Húspultban is parizerből adnak el a legtöbbet.
Ezt switchre vagy a ps4re mondod? :banplz:
Avatar
Tom

Hozzászólás #56244 2020.12.14. 20:15

Botond írta:Na akkor novemberben a legtöbbet eladott konzol az usában a switch lett. 24 hónapos szériát tol már, és hát ennyit az xsx és ps5 készletekről, meg a startra legyártott 10 millió darabról...

Ráadásul valami 1,3 millió példánnyal lett első. Szóval ezek a gyökerek a sony-nál szerintem még 2 milliót sem tudtak megjelenésre legyártani, ha a többi régiót is belevesszük. Kemény. Pedig, hogy ment a hazugság cunami, hogy minden rendben a gyártással. Mondjuk mit várunk ezektől a balfaszoktól mikor a saját terméküket fejjel lefele használják. Kép
Avatar
Micsu

Hozzászólás #56245 2020.12.14. 20:31

Greyfox írta:Miután végigvittem az alapjátékot megvettem életem első és talán egyetlen dlc-jét (ráadásul "lemezes" verziót) :D Ez kb. mindent elárul, mennyire szerettem. Lehet egyszer magyarul is nekifutok.. De előbb majd a tyranny, most amúgy mindkető ingyér van epicnél. Ráaadásul pillarsból a definitive...
Ugy hallom nem lettek konnyukek a kiegek ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #56246 2020.12.14. 20:37

Tom írta:Mondjuk mit várunk ezektől a balfaszoktól mikor a saját terméküket fejjel lefele használják.
Illetve az említett saját termékbe garantáltan mindenki fordítva teszi be a lemezt legalább elsőre... Teljesen "természetellenes" ahogy a drive be van szerelve és minden lemezcserekor figyelnem kell, hogy "rosszul" tegyem be a lemezt mert akkor lesz jó. :wilting:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #56247 2020.12.14. 20:44

DanielT írta:Illetve az említett saját termékbe garantáltan mindenki fordítva teszi be a lemezt legalább elsőre... Teljesen "természetellenes" ahogy a drive be van szerelve és minden lemezcserekor figyelnem kell, hogy "rosszul" tegyem be a lemezt mert akkor lesz jó. :wilting:
Mit varsz mikor meg a Sony feje is ugy teszi be :S
Avatar
arty

Hozzászólás #56248 2020.12.14. 20:45

aabyssx írta::eljen:
Majd írd be, hogy mi lett az eredménye. Arty múltkor elég rossz eseteket írt a refundról.
no man sky-ra kollektiven visszaadták annak, aki kérte (de az sony cucc volt valamennyire)
és készségben az is a cyber77 szintjén volt megjelenéskor.... (nade azóta!!! példaértékű, amit a fejlesztők produkáltak... és mára szerintem simán megbocsájtott nekik "mindenki"...)
Avatar
arty

Hozzászólás #56249 2020.12.14. 20:48

DanielT írta:Nem látom magam előtt a világot, ahol a gémer Pisti nem vesz videókártyát, mert az egyik random teszter nem kap tesztkártyát...
Köhöm.

De gémer pistiék tényleg telibeszarták a fizixes geciséget.
Avatar
arty

Hozzászólás #56250 2020.12.14. 20:54

DanielT írta:Viszlát? Ettől? 15 éve egy szargyár, kit érdekel? Simán vehette volna az MS is, olyan mélyen vannak.
Az F1, Dirt Rally, Grid 2019 is az ő játékuk... épp akartam mondani, hogy kinek mennyi van most elfekvőben, mert megpróbálhatnánk kimenteni őket, de akkor mindegy baszki, hagyjuk :(

Majd jáccol a Driveclub2-vel a szonikonzolodon.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #56251 2020.12.14. 20:55

arty írta:Az F1, Dirt Rally, Grid 2019 is az ő játékuk... épp akartam mondani, hogy kinek mennyi van most elfekvőben, mert megpróbálhatnánk kimenteni őket, de akkor mindegy baszki, hagyjuk :(

Majd jáccol a Driveclub2-vel a szonikonzolodon.
Dirt Rallyn kivul sztem full kula, objektiven meg tan az f1 er vmit.
Avatar
arty

Hozzászólás #56252 2020.12.14. 21:07

deep írta:Jó hát attól még a játéktörténelem egy mérföldköve volt a cég, és sokáig minőségi dolgokat csináltak.
Ma is csinálnak minőségi játékokat, csak a szemét is bekerült a repertoárba. És most nem a dirt5-re célzok, szerintem az okés lesz, ha egyszer elkészül... (kap kormánytámogatást és rendbeteszik az összes létező portot - és ez jön, a v2.0 patch beígért fűtfát! a driveclubos srácoktól ez kb a minimum, ott is volt baj... egy ideig... aztán a végére csak a legjobb árkádrészer lett a pisinégyen a cuccuk ;) ).

De ez régen sem volt másképpen. Dizzy játékok egy része, micro machines fejése, bizonyos bmx simulator portok, stb stb stb.

Micsu írta:Dirt Rallyn kivul sztem full kula, objektiven meg tan az f1 er vmit.
asszem behúzták a WRC licenszet is, szal lesz "jó rally" is nemsokára! a legutóbbi 9 rész fejlesztői próbálkoztak, van is fejlődés, de tippre a CM-től a második már jobb lesz, mint ezektől a legutóbbi...

grid2 elkúrás, grid autosport oké. dirt3 elkúrás, 4 dettó fura rész lett, de az 5 megint jó.
dirt showdown véleményes, nekem bejött azis. isssssszonyat vegyes a kínálatuk.
Avatar
Moby

Hozzászólás #56253 2020.12.14. 21:13

Botond írta:Na akkor novemberben a legtöbbet eladott konzol az usában a switch lett. 24 hónapos szériát tol már, és hát ennyit az xsx és ps5 készletekről, meg a startra legyártott 10 millió darabról...
Ez a startra legyártott 10 milliós agyrák ez kitől származik?
Avatar
Moby

Hozzászólás #56254 2020.12.14. 21:33

Moby írta:Ez a startra legyártott 10 milliós agyrák ez kitől származik?
2.5m ment el PS5-ből nyitásra. Ami durván sok (PS4 volt 1.5 mil). Ebből csak japánban 0.5mil. Nyilván ha 4 millió lett volna annyi ment volna el, de ilyen őrületre ők sem tudtak felkészülni. PS4-ből az első 3 hónapban ment el 4 millió. 10 millió konzolt legyártani indulásra? HOGY? Ha fél évük lett volna gyártani (nem volt, sem nekik, sem az MS-nek), az másfél másodpercenként egy konzol :D De kb 4 hónapjuk volt gyártani.
Avatar
Botond

Hozzászólás #56255 2020.12.14. 21:55

Moby írta:Ez a startra legyártott 10 milliós agyrák ez kitől származik?
Én már nem emlékszem, hogy itt vagy SG-n olvastam, én csak idéztem a fanboi kánont.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #56256 2020.12.14. 21:58

Te Arty, fikázod a szénába ugrót, hogy "csak" ezt, meg azt, meg amazt lehet benne csinálni, de közben ezekkel a full béndzsa, primkó, g3ciunalmas ótós szarokkal nyomulsz? He?
Avatar
Botond

Hozzászólás #56257 2020.12.14. 22:11

Moby írta:Ez a startra legyártott 10 milliós agyrák ez kitől származik?
Tomvót! Szept25én, még aznap lehülyézted, hogy jó lesz az 1,5milliónak is. Visszakerestem. :) Mondjuk 11-15öt mondott, nem 10et, de na, ő mondta a sokat, ami rémlett.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #56258 2020.12.15. 00:16

Moby írta:Ez a startra legyártott 10 milliós agyrák ez kitől származik?
Toltak tobb helyen is
Avatar
Tom

Hozzászólás #56259 2020.12.15. 01:29

Botond írta:Tomvót! Szept25én, még aznap lehülyézted, hogy jó lesz az 1,5milliónak is. Visszakerestem. :) Mondjuk 11-15öt mondott, nem 10et, de na, ő mondta a sokat, ami rémlett.

Mert ezek a számok folytak, akkor a csapból is. Minden hírportálon, elemzőcégek számai mind ezek voltak. Nem a kisujjamból szoptam őket. Anno ps4-ből 13nov-14márc elment 7,5 millió és mondta a sony, hogy most több lesz, mint anno. Sok elemző ebből a hazug állításból indult ki. Kb napi szinten kérdezgették őket, hogy minden rendben van a gyártással-e. Persze a sony hazudott végig, hogy hogyne persze.
Avatar
Botond

Hozzászólás #56260 2020.12.15. 08:36

Na legyőztem tegnap az apple-t végre. Ez az ipad pro 1-2 óra xbox streaming után mindig úgy döntött, hogy nem érzékeli tovább az x1 kontroller jelét és nem tudok tovább forzázni az ágyacskámból, szóval tegnap este gondoltam egy merészet, és nem pároztattam az ipaddel, hanem hagytam, hogy maradjon csak az xsx-el párban, és csak a képet viszem át az ipadre, a konti és az irányítás meg maradjon direkt, ha elér addig a kékfog jel, meg ha hagyja így. És hagyta és elér. :) Bekaphassák, rajtam nem fognak ki! Vagyis de mert így meg hajnali 1-ig pörgött a FH2, gyereket meg reggel vinni kellett a suliba, és kelni kellett fél7kor, szóval a mai nap nem fog jólesni. :D
/szerk: amíg érzékelte az ipad az x1 kontrollert addig elég direkt volt amúgy a jel, simán lehetett forzázni úgyis, szóval nem ég és föld, hogy direktben irányítok vagy az ipaden keresztül, talán egy hajszálnyival jobb is így azért.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #56261 2020.12.15. 08:58

aabyssx írta:Te Arty, fikázod a szénába ugrót, hogy "csak" ezt, meg azt, meg amazt lehet benne csinálni, de közben ezekkel a full béndzsa, primkó, g3ciunalmas ótós szarokkal nyomulsz? He?
Arty nevében nem tudok nyilatkozni, de nálam az unalom egyik biztos jele, amikor elkezdek valami mást hallgatni játék közben (zenét, podcastet). Egyébként elég ritkán fordul elő, de eddig az összes AC-nál kellett amikkel játszottam, codies ótókánál viszont soha. Ott lekötött annyira a játékmenet minden másodpercben, hogy ne unatkozzak. Olyat csináltak bőven, ami nem tetszett, de unalmasat soha.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #56262 2020.12.15. 11:03

Tök jó ez az AC, játszik helyettem. Benyomom hova menjen a ló és ugyan az ember által elképzelhető legundorítóbb mozgással és "intelligenciával" mindenkit fellökve, de odamegy.

Én meg tudok közben valami mást csinálni, mint ugye "játszani" vele... :wilting: Gyanítom a játékteret hamarabb legenerálta az engine-jük mint amennyit most ezért következő checkpointért utazok.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #56263 2020.12.15. 11:11

DanielT írta:Tök jó ez az AC, játszik helyettem. Benyomom hova menjen a ló és ugyan az ember által elképzelhető legundorítóbb mozgással és "intelligenciával" mindenkit fellökve, de odamegy.

Én meg tudok közben valami mást csinálni, mint ugye "játszani" vele... :wilting: Gyanítom a játékteret hamarabb legenerálta az engine-jük mint amennyit most ezért következő checkpointért utazok.
Ezeknél a lovakat is tartalmazó játékoknál ez kb standard. Witcherben, de még a Zeldaban is követik automatikusan az utat a lovak - fellökve/megzavarva kb mindenkit, aki az útba kerül.
Avatar
Botond

Hozzászólás #56264 2020.12.15. 11:14

DanielT írta:Tök jó ez az AC, játszik helyettem. Benyomom hova menjen a ló és ugyan az ember által elképzelhető legundorítóbb mozgással és "intelligenciával" mindenkit fellökve, de odamegy.

Én meg tudok közben valami mást csinálni, mint ugye "játszani" vele... :wilting: Gyanítom a játékteret hamarabb legenerálta az engine-jük mint amennyit most ezért következő checkpointért utazok.
Nagyapámnak az államosítás előtt volt egy lova, Laci. Mikor menni kellett a szőlőbe, akkor felültek a kocsira és mondta nagyapám, hogy "Na Laci, gyerünk a szőlőbe", és akkor jött az AC élmény, mínusz a generálás, mert ugye a valóságot nem generálja le semmi. Mikor megunták az egésznapos mókakacagást a szőlőben, akkor megint kocsira fel, és mondta nagyapám, hogy "Na Laci, gyerünk haza", és akkor megint AC élmény, és egyszercsak otthon voltak. Annyi bónusz, hogy Laci amúgy vak volt. Nekem sajnos ez az élmény kimaradt, mert egyrészt államosították Lacit a szőlővel együtt, másrészt nem is élte meg Laci a születésem, de apám mesélte, hogy ő még teleportált Lacival gyerekkorában. :) Viszont hála az AC:görögöknek volt alkalmam belekóstólni az élménybe! :idiota:
Amúgy amennyire én láttam az összes gigamega sony csodacsinálás játéknak jelentős része egy interaktív mozi, ahova egy ilyen automata lovaglás még túl interaktív is lenne, de egy press f to pay respectnél is jobb, szóval nem is értem a picsogást. Szőrszálhasogatás vanik, a szar is ízetlen! :banplz:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #56265 2020.12.15. 13:11

Ha mar ac, melyik a legjobb rész? Talán az elsővel és a black flaggel toltam összesen 10 órát. Origins?
Vagy vegyek egy sekirot? Még mindig drága, de anno a virágbolti teszten nagyon átment.. lehet megéri.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #56266 2020.12.15. 13:35

Greyfox írta:Ha mar ac, melyik a legjobb rész? Talán az elsővel és a black flaggel toltam összesen 10 órát. Origins?
Vagy vegyek egy sekirot? Még mindig drága, de anno a virágbolti teszten nagyon átment.. lehet megéri.
Sekiro, ez nem is kérdés.
Avatar
Botond

Hozzászólás #56267 2020.12.15. 14:06

Lepörgött a Farkas gyermekei. Te atyaég. Csak azért nem 1/10, mert nem akarom a valós értéke fölé pontozni 5 ponttal. Totál elborult agyfasz. Az Anakonda egyet legalább eladta a fiatal Jennifer Lopez vizespólóciciversenye, de ennek a fosnak a második évadát nincs az a punci, amivel el lehet adni. Életem mélypontja volt ez a 10*45 perc.
Avatar
Tom

Hozzászólás #56268 2020.12.15. 14:47

Greyfox írta:Ha mar ac, melyik a legjobb rész? Talán az elsővel és a black flaggel toltam összesen 10 órát. Origins?
Vagy vegyek egy sekirot? Még mindig drága, de anno a virágbolti teszten nagyon átment.. lehet megéri.

Ez elég szubjektív. Nekem a legelső tetszett anno, meg az Origins. A többi elég szar szerintem. Illetve a Valhallát nem próbáltam még, de ránézésre szar az is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #56269 2020.12.15. 16:26

Greyfox írta:Ha mar ac, melyik a legjobb rész? Talán az elsővel és a black flaggel toltam összesen 10 órát. Origins?
Vagy vegyek egy sekirot? Még mindig drága, de anno a virágbolti teszten nagyon átment.. lehet megéri.
Sekiro.
Avatar
Botond

Hozzászólás #56270 2020.12.15. 17:00

Moby írta:Sekiro.
Vagy az ingyesen Starlink!
Avatar
arty

Hozzászólás #56271 2020.12.15. 17:03

aabyssx írta:Te Arty, fikázod a szénába ugrót, hogy "csak" ezt, meg azt, meg amazt lehet benne csinálni, de közben ezekkel a full béndzsa, primkó, g3ciunalmas ótós szarokkal nyomulsz? He?
igazából az én egyetlen bajom az AC-val, az a muszáj-grind a main questek előtt és hogy ez a muszáj-mennyiség BORZALOM sok... miért nem rohanhatok végig 25 óra alatt a main kveszten? akkor vissza kellene adniuk a játék árából vagy miért fáj az ubinak, hogy nem kívánok birkapásztorokat pesztrálni a JÁTÉKIDŐMBEN? ha a világ legjobb küldetései is lennének az AC-ben, az sem érdekelne - 40 órákat nem kötnek le a játékok (csak a nagy kedvencek, autósok leginkább, de azok is egyre kevésbé)...

autósjátékkal bármi más játék mellett játszok (időnként), így azok kevésé lesznek monotonok. ha nekiülök az AC-nek, általában addig nyomom, amig vége, utána a következő játék jön (de ez nem csak AC-ra igaz és nem hiszem, hogy csak én lennék így bekötve!). namost ez az egyhuzam nagyon nem mindegy, hogy 25 vagy 125 óra. a forza 125-je 2 év alatt "kell" lemenjen, nem 2 hét alatt.

ha a többi mocsokra gondolsz, 8-12 óra a középszar dirt showdown-ból is elmegy, mert MÁS, mint a többi. nem marad utána jó szájíz, de olyan "hamar" vége, hogy győlölni se fogom érte.
az Originst a végén már tényleg csak azér' nyomtam, hogy kipipáljam fejben, s hálistennek ott fel is gyorsult és amikor éreztem, hogy jön a vég, már nem kellett grindelni sem.
aztán most az odyssey méglassabb, a világ nem markánsan más, ugyan az a "sárgás" ókor, mint az előző (pl Unity Párizsa az AC4 karibi kalózhelyszíne után óriási változás volt ehez képest!)
Avatar
arty

Hozzászólás #56272 2020.12.15. 17:10

benőmenő írta:lekötött annyira a játékmenet minden másodpercben, hogy ne unatkozzak. Olyat csináltak bőven, ami nem tetszett, de unalmasat soha.
Mivel nem gyártanak openworldot, nincs holtidő, töltelék* a játékaikban. Igazából az utolsó klasszikus árkád AAA(?) autósjáték-műhely.

*egen, a gyíkhamásdi az létező dolog, a körítés az biztos van akinek tönkre tudja tenni a cuccaikat.
Az F1-ben is fogom a fejem néha, annyira bénák az átvezetők, de máskor mégis pozitívan élem meg, hogy nem csak egy 16 futamos csekklista a játék (karrierje), de nemtom miért... olyan kis, olcsó amatőr játék benyomását keltené. (amikkel nincs baj, a Horizon Chase vagy a Hotshot Racing istencsászárok ABBAN a műfajban!)
Avatar
arty

Hozzászólás #56273 2020.12.15. 17:12

Greyfox írta:Ha mar ac, melyik a legjobb rész? Talán az elsővel és a black flaggel toltam összesen 10 órát. Origins?
Vagy vegyek egy sekirot? Még mindig drága, de anno a virágbolti teszten nagyon átment.. lehet megéri.
Látottak alapján Sekiro, de ha mégis AC kell - Unity :D Kétfillérbe kerül, kulcsboltból még azt se kapja meg az Ubi, szal perfekt választás. Tény, hogy ebben még nem túl kiforrott sem a lopakodás, sem a harc, de nem is veszi el 100 órád :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #56274 2020.12.15. 17:16

Megállt a mókavonat. :(
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #56275 2020.12.15. 17:20

Kéne egy ilyen brokenpunk napiszar rovatot nyitni.
Avatar
arty

Hozzászólás #56276 2020.12.15. 17:27

Botond: szerintem ezt akkor be lehet írni xbox exklunak, olyan sokáig nem jön máshova :D
De nem is értem, hogy ez hogy ment volna... két külön kliensre oszlott volna a kínálat?! Mert akkor remélem mások is belépnek, hogy a pécéjuzernek 16 klienset kelljen áttúrnia, hogy hol, mi van épp ingyéjácchatón :D

---

Megnéztem mindent, ami cyber77. Az itteni gyűjtést megkönnyeztem (a röhögéstől), a DF videoin csak csóválom a fejem*. Bár milliók refundolnák, hogy soha ne heverje ki teljesen a CDP (és az ipar).
A dolgozókat sajnálom. Brutális év lehet mögöttük, végre kivehetnék a megérdemelt 2-4 hetüket az ünnepekre, de neeeem, meló lesz, márciusig vagy ki tudja még meddig. Még csak megközelítőleg sincs hasonló nyomás rajtam, de NAGYON várom a holnapi nap végét.

*nevicceljünk már, hogy a 3090-en egy pocsojában a tükröződés közel 40% frame mínusz. Oké, nv tolta őket zsével, de ennek mi értelme?! vagy csak +1 pipa, mint az xbox one verzió megléte?

Nem mellesleg a low és az ultra tex között 800MB vram használat difi van.
Avatar
Botond

Hozzászólás #56277 2020.12.15. 17:33

arty írta:Botond: szerintem ezt akkor be lehet írni xbox exklunak, olyan sokáig nem jön máshova :D
De nem is értem, hogy ez hogy ment volna... két külön kliensre oszlott volna a kínálat?! Mert akkor remélem mások is belépnek, hogy a pécéjuzernek 16 klienset kelljen áttúrnia, hogy hol, mi van épp ingyéjácchatón :D
Igen, ea playnek van külön ea kliens, nem az origin, hanem az ea desktop, de az full béta, még az xbox bétánál is bétább, szóval elhalasztva a gpu-s ea play pc-n, amíg kész nincs az a fos.
/szerk: Helyesbítek, nem arról van szó, hogy nincs kész az ea desktop app, hanem cyberpunk2077 állapotban van, így pontos.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #56278 2020.12.15. 17:52

arty írta:igazából az én egyetlen bajom az AC-val, az a muszáj-grind a main questek előtt és hogy ez a muszáj-mennyiség BORZALOM sok...
Én ma megtaláltam a megoldást: munkaidőben tolom és munkának felfogva. Haladtam is ma, hiszen "a melóval kész kell lenni, nincs mese"... :wilting:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #56279 2020.12.15. 18:03

DanielT írta:Én ma megtaláltam a megoldást: munkaidőben tolom és munkának felfogva. Haladtam is ma, hiszen "a melóval kész kell lenni, nincs mese"... :wilting:
De mér tolod, ha nem bírod? Ha nem lenne olyan új és jó játék, amit én tudnék tolni, akkor újra játszanám valamelyik régit valszeg.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #56280 2020.12.15. 18:04

Botond írta:Megállt a mókavonat. :(
[img]https://pbs.twimg.com/media/EpSmHEUVoAAtZ7a?format=png&name=large[/im]
Hát, akkor később kapják meg a 300 Ft-omat. :D

Vissza: “Leáldozott.hu”