A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #55721 2020.12.06. 16:45

TasManXT írta:Az megvan, hogy kell eljutni a legalsó szintre, ahol az a kupac szar van ami void arrow-t lövöldöz? Na arra kell szaladnod.

Fool's idol-nál meg bújj el szépen minden teleport után és nézd meg melyik lövi a nagyobb spell-t Az a boss. (Persze előtte a jobb oldali toronyba mássz fel és baszd szét a köcsögöt.)
A kupac szart már összelapátoltam, az Idol kivégzéséből meg doktorátusom van, csak nem találok oda. :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #55722 2020.12.06. 17:03

Tom írta:Folyamatosan egyre jobb. Elképesztő! Legjobb Star Wars. :worship:
14 evesen magasan a kedvenc sorozatom lenne :P
Avatar
DanielT

Hozzászólás #55723 2020.12.06. 17:21

Kár hogy ezt a fost kell nézni az elemzés közben, de érdekes. Végre tényleg nem szarok a konzolok, még mindig hihetetlen...

Pl van olyan setting, ami Pc-n very high-on gyengébb mint a PS5 verzió és nem választható nagyobb.

Azonos beállítások mellett meg 2080 RTX teljesítményt hoz ebben a gémben a PS5.

Nameg pécén microstutter és egyéb szopókák, szal' leáldozott.

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #55724 2020.12.06. 17:44

DanielT írta:Kár hogy ezt a fost kell nézni az elemzés közben, de érdekes. Végre tényleg nem szarok a konzolok, még mindig hihetetlen...

Pl van olyan setting, ami Pc-n very high-on gyengébb mint a PS5 verzió és nem választható nagyobb.

Azonos beállítások mellett meg 2080 RTX teljesítményt hoz ebben a gémben a PS5.

Nameg pécén microstutter és egyéb szopókák, szal' leáldozott.

[video]https://youtu.be/m9LgfTr517c[/video
Tegnap má linkeltem.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #55725 2020.12.06. 18:09

Moby írta:Aaby számítása annyira nem jött be.
[video]https://www.youtube.com/watch?v=m9LgfTr517c&feature=emb_title[/vide]
Persze RT-ben még mindig sokkal jobb az NV. De ha az egész generációra alpvetéssé válik ez a perf/quality mód, akkor ez nem olyan óriási probléma.
Há, nemtom. Egy AMD szponzorálta, összehamarkodott, bughalmaz fosporthoz is elég lehet egy 1,5 éves, ráncfelvarrott, középkategóriás Nvidia kártya (kb. konzol szinten).
Múlkori videó alapján a Watchdogshoz a 2060 Super is elég volt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #55726 2020.12.06. 18:11

aabyssx írta:Há, nemtom. Egy AMD szponzorálta, összehamarkodott, bughalmaz fosporthoz is elég lehet egy 1,5 éves, ráncfelvarrott, középkategóriás Nvidia kártya (kb. konzol szinten).
Múlkori videó alapján a Watchdogshoz a 2060 Super is elég volt.
Ja, de a WD-nél rájatrácsing volt fókuszban, ahol hihető, hogy az nVidia előnyben van.
Avatar
Moby

Hozzászólás #55727 2020.12.06. 18:13

aabyssx írta:Há, nemtom. Egy AMD szponzorálta, összehamarkodott, bughalmaz fosporthoz is elég lehet egy 1,5 éves, ráncfelvarrott, középkategóriás Nvidia kártya (kb. konzol szinten).
Múlkori videó alapján a Watchdogshoz a 2060 Super is elég volt.
A 1660-on nincs olyan beállítás, ahol tudná tartani a 60fps-t. Minden low-on sem. FullHD-ban. LOL
Avatar
Micsu

Hozzászólás #55728 2020.12.06. 18:16

DanielT írta:Kár hogy ezt a fost kell nézni az elemzés közben, de érdekes. Végre tényleg nem szarok a konzolok, még mindig hihetetlen...

Pl van olyan setting, ami Pc-n very high-on gyengébb mint a PS5 verzió és nem választható nagyobb.

Azonos beállítások mellett meg 2080 RTX teljesítményt hoz ebben a gémben a PS5.

Nameg pécén microstutter és egyéb szopókák, szal' leáldozott.

[video]https://youtu.be/m9LgfTr517c[video]
Akkor hozza egy 20%al gyorsabb kartya szintjet ami mar ket eve kaphato? Az elozo gen starthoz kepest inpressziv de nem dobtam hatraszaltot, teny h jobb opcio a konzol a pchez kepest mint 7 eve. (Akiknek az aaa gaming a mindenuk azoknak meg foleg). Nem lenne itt gond a pcvel, foleg az uj kartyak fuggvenyeben ha az arak nem az egekben lennenek tobb okbol kifolyolag. Mar most konzol szetbaszo kartyakat lehet kapni ha lehetne :D, x360 startkor azert nem igy volt. Btw megint csak 1-2 ev kell ahhoz h a pcs kozepszegmens is alazza a konzolokat.
Avatar
Moby

Hozzászólás #55729 2020.12.06. 18:19

Micsu írta:Akkor hozza egy 20%al gyorsabb kartya szintjet ami mar ket eve kaphato? Az elozo gen starthoz kepest inpressziv de nem dobtam hatraszaltot, teny h jobb opcio a konzol a pchez kepest mint 7 eve. Nem lenne itt gond a pcvel, foleg az uj kartyak fuggvenyeben ha az arak nem az egekben lennenek tobb okbol kifolyolag. Mar most konzszol szetbaszo kartyakat lehetne kapni ha kehetnr :D, x360 startkor azert nem igy volt. Btw megint csak 1-2 ev kell ahooz h a pcs kozepszegmens is alazza a konzolokat.
Konzol szétbaszó kártyát most is lehet kapni, csak amit ezek leraktak 500-ért, ennek tükrében a VGA árak maximum sírvaröhögésre adnak okot. Igen. Hozza azt, ami két éve kapható. Mennyiért is kapható két éve? :idiota:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #55730 2020.12.06. 18:23

Moby írta:A 1660-on nincs olyan beállítás, ahol tudná tartani a 60fps-t. Minden low-on sem. FullHD-ban. LOL
Ja. Elég fosport. Még Alex is lesajnálja nyilvánosan a videóban.
Én majd kuponnal kb. egy év múlva fogom talán játszani. Addig van idejük javítani - ha egyáltalán UBI szokott ilyet csinálni.
Mesterségesen intellektuális supersampling is kéne bele. Remélem MS/AMD összehoz valami szabványosat hamarosan.
Avatar
Moby

Hozzászólás #55731 2020.12.06. 18:23

Mekee írta:Mandalorian kikúrtjó
Nemgondoltam, hogy az 5. rész után dobnak még rá 3 lapáttal, de 4-el dobtak. :taps:
Nekem az eheti rész absz nem adta. Mondjuk az eheti ST is szarocska volt. Nem lehet minden hét jó.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #55732 2020.12.06. 18:23

Moby írta:Konzol szétbaszó kártyát most is lehet kapni, csak amit ezek leraktak 500-ért, ennek tükrében a VGA árak maximum sírvaröhögésre adnak okot. Igen. Hozza azt, ami két éve kapható. Mennyiért is kapható két éve? :idiota:
Ugyanezt irtam en is, nem tudom feltunt e? :) Nemcsak az uj kartyakra gondoltam.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Micsu 2020.12.06. 18:24-kor.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #55733 2020.12.06. 18:24

> Remélem MS/AMD összehoz valami szabványosat hamarosan.
Ez amúgy jól jönne a konzoloknak is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #55734 2020.12.06. 18:27

Ja, még a WD-hez: túl sok jót arról sem lehet elmondani. Oké, hogy RT-re mentek rá, de a szopókember minden likába csinálgassa meg látványban RT-vel. És kíváncsi lennék, ha nem lenne 30-ra lockolva mit tudna, mer olyan betonstabilan hozza azt, ahogy ezektől megszoktuk.
Amúgy vettem ma egy Sackboyt. De nem PS5-ös, PS4-es. Olcsó volt, promokód. Viszont rájöttem, hogy nekeme nem kell PS5 verza, mert DS4-ből van itthon sok, meg nincs is nagy különbség a két verza között. Rohadt jó couchcoop móka.
Avatar
Moby

Hozzászólás #55735 2020.12.06. 18:33

Egyébként a WD teljesen más motor, mint a Valhalla (Disrupt vs Anvil). A WDL ugyanazona gépen RT nélkül, ahol a Valhalla SEHOGY nem megy 60fps-en, ilyen mid-high-on megy stabil 75-ön. Szóval azt valszeg egy nagyon játékmentes időszakban majd pc-n fogom nyomni. Ez a kikapcsolhatlan RT nem kell bele.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #55736 2020.12.06. 19:46

Flamelurkerig se tudok eljutni. Sehova. Nemhogy bárkit leverni, megöl ez a gém totálba, pedig csodás csak a shortcut rendszer nyalja ki a seggem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #55737 2020.12.06. 19:47

Az üres utcák vádakat visszavonom. Ömlenek a leakek, és hát...persze nem meglepő, de soksok bugfix fog kelleni ide :) Viszont olyan világbaszó a hangulata, hogy nem tudom hogy fogom kibírni, hogy nem toljam első nap. Lehet sehogy.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #55738 2020.12.06. 19:56

Moby, ne STEAM linkként próbáld berakni és az sokat segít. :mf2:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #55739 2020.12.06. 19:57

Moby írta:Az üres utcák vádakat visszavonom. Ömlenek a leakek, és hát...persze nem meglepő, de soksok bugfix fog kelleni ide :) Viszont olyan világbaszó a hangulata, hogy nem tudom hogy fogom kibírni, hogy nem toljam első nap. Lehet sehogy.
[streamable]https://streamable.com/3jprvx
Ja, fasza is, ezta fps vonalat nagyonnagyon megkellene szokni, vagy valami, engem eléggé zavar
Avatar
Micsu

Hozzászólás #55740 2020.12.06. 20:00

Moby írta:Az üres utcák vádakat visszavonom. Ömlenek a leakek, és hát...persze nem meglepő, de soksok bugfix fog kelleni ide :) Viszont olyan világbaszó a hangulata, hogy nem tudom hogy fogom kibírni, hogy nem toljam első nap. Lehet sehogy.
[streamable]https://streamable.com/3jprvx[streamable]
Mar az elozo jatekaik is tudtak egy olyan hangulatot amit az amcsi jatekok nem. Nekem megvan de kivarok, max negyed ev mulva csak kapok normalis aron uj vidikarit :idiota:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #55741 2020.12.06. 20:01

Mekee írta:Ja, fasza is, ezta fps vonalat nagyonnagyon megkellene szokni, vagy valami, engem eléggé zavar
Tps fobiam van mar ugyhogy +1 h fps.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #55742 2020.12.06. 20:17

Micsu írta:Mar az elozo jatekaik is tudtak egy olyan hangulatot amit az amcsi jatekok nem. Nekem megvan de kivarok, max negyed ev mulva csak kapok normalis aron uj vidikarit :idiota:
Én 1070-el simán nekiállok. Oké, nem lesz RT.. Legalább lesz ok újratolni, ha egyszer ideér a 3080 :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #55743 2020.12.06. 20:18

Moby írta:Az üres utcák vádakat visszavonom. Ömlenek a leakek, és hát...persze nem meglepő, de soksok bugfix fog kelleni ide :) Viszont olyan világbaszó a hangulata, hogy nem tudom hogy fogom kibírni, hogy nem toljam első nap. Lehet sehogy.
https://streamable.com/3jprvx
Ez a FOV + bobbing kombó gyilkos. :vomit:
Avatar
Botond

Hozzászólás #55744 2020.12.06. 20:55

Pörög a Forza Motorsport 4 credits. Ahogy a Ghost Busters 2-ben mondja a kikötő őr, amikor befut a Titanic, "jobb később, mint soha"! :banplz: Kellemes autókázás volt. Még 2015 januárjában indult a kaland, és laza 5 évvel később már vége is. Vagyis lehet még nincs vége, azért még pár dolog piszkálja benne a csőröm, látok benne még belerakható időt, de itt tornyosul az 5-6-7 is, és a horizonok, szóval lehet már csak uninstall lesz ebből. Összeségében élveztem, és 4k tv-n a mai napig nem néz ki hányásul. Azért az 5 nyilván fényévekkel szebb az xsx-en, mint a 4 az x360on. Kellemes nosztalgiavonat vót/10
Ja, és 40k GS-t is megléptem ezzel a bravúrral!
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #55745 2020.12.06. 21:12

DanielT írta:7 éve készülő Lengyel csapat játékánál.
Ez a csúszás és elnyúlás az egyik legaggasztóbb benne.
Mondjuk nekem majdnem mindegy, mire én kajajegyen megveszem, addigra csak befejezik/kijavítják. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #55746 2020.12.06. 21:15

aabyssx írta:Ez a csúszás és elnyúlás az egyik legaggasztóbb benne.
Mondjuk nekem majdnem mindegy, mire én kajajegyen megveszem, addigra csak befejezik/kijavítják. :D
Amikor egy COD-ot 3 évig csinál egy csapat, akkor egy nulláról készített, über ambiciózus játéknál mi az aggasztó ezen? Semmi. Egyébként nem 7 éve készül, mert 2015-ben jött ki a Witcher amihez még két brutál DLC. Szal' a valós fejlesztés 4 év lehetett, ami totálisan okés.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #55747 2020.12.06. 21:20

aabyssx írta:Ez a csúszás és elnyúlás az egyik legaggasztóbb benne.
Mondjuk nekem majdnem mindegy, mire én kajajegyen megveszem, addigra csak befejezik/kijavítják. :D
Igazandibol 4 eve fejlesztik aktivan, gondolom “egybol” kapta a cgi teasert ahogy a jogokat megkaparintottak.
Avatar
Moby

Hozzászólás #55748 2020.12.06. 21:33

Megnéztem még pár videót. Ennyi. Nekem ez kell, én nem tudok/akarok erre várni. Ez legyen a legnagyobb bajom, hogy egyszerre 5 játékkal játszok, és lassan haladok. Leszarom. Olyan pillanatai vannak, hogy behalok rajta. Később majd biztos jobb lesz hibák szempontjából, de olyan a hangulata, ami agyonbasz most is, hogy kula minőségű videókat nézegetek róla.
Avatar
arty

Hozzászólás #55749 2020.12.06. 21:39

phpBB [media]


a series S memóriaméretéről a linkelt pillanat! (persze nem áll bele pároslábbal az MS-be, de na...)
korábban mondja, hogy pl az S "devkit" az nagyon-nagyon sokára jött (ami egy mód csak az x-devboxon, ha jól értettem - valszeg ezért (is) ekkora moslék minden X játék, mert szaros profilozás van, amit a "gép" intéz, a valós hardverhez meg nem 100%osan van köze :/ )
szerinte persze one X < series S (az elnevezésekbe ő is bele-belezavarodik :D )
c9-e van, ahogy a devek jórészének is (ill még használtak fald lcdket is)

valódi dev, valódi kommentárt fűz mindenhez, legjobb interjú, amit eddig a DF szvsz összehozott.
ehez képest a codemasters fullbullshit volt... (és a csávó nem kicsit PCMR, képben van, NEM az átlag-fogalmatlan-programozó, ő játékos IS!)

féltem a 70 perctől, de megérte.
120fps a minden, meg a hdr, meg kb a szvics port miatt lett ennyire jó a boxos (emlékezzünk: az 1.0 egy játszhatatlan moslékként jelent meg xboxra!)

alig várom, hogy juttassak időt az Ori-ra.

benőmenő írta:Ez a FOV + bobbing kombó gyilkos. :vomit:
nem szokott zavarna a szűkebb FOV, de ez borzalmas így elsőre :/ (hangulatban 10/10)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #55750 2020.12.06. 22:26

arty írta:nem szokott zavarna a szűkebb FOV, de ez borzalmas így elsőre :/ (hangulatban 10/10)
Gondolom, lesz rá kapcsoló, és a bobbingra is. Vagy valami fejlesztés.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #55751 2020.12.06. 22:35

Ha már a Gears a 2-t említettem Botondnál, hozzáteszem, hogy így értelemszerűen kipróbálhattam a VILÁG LEGERŐSEBB KONZOLJÁT és a 4K Samsung QLED-et is.

Az előbbinél fasza, hogy átmenetileg kivették a quick resume-ot, így nem láthattam. A QLED jó, és tényleg remek, hogy 2 milliméterről sincsenek recék 65"-on, de nem érzem a vágyat, jobban fel bontsam itthon a játékokat, igaz, a méretet megnövelve jobban érezném az 1080p limitjét, mint így. A színbeállításokat lehet, hogy érdemes lett volna jobban megnézni, esetleg a HDR segítene, de semmivel nem érzem jobbnak a 10 éves pre-IPS Panánál ebből a szempontból (a játékra alig használt monitoromnál igen, de azt az én tévém is elpusztítja). A 4K@120 Hz+HDR+syncek persze majd kellenek, de színekben OLED-esebb élményt vártam.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #55752 2020.12.06. 22:45

Zóanagyvarázsló írta:Gondolom, lesz rá kapcsoló, és a bobbingra is. Vagy valami fejlesztés.
Nahat single jatekban en meg olyat nem lattam h igy vagy ugy ne lehessen allitani a fovot ;)
Avatar
Moby

Hozzászólás #55753 2020.12.06. 22:50

Moby írta:Lement ez a kurva old hero. Ezt a büdöscigánypályát...remélem több ilyen nem lesz. Vért hánytam.
Mindegy. visszahoztam White-ra, mostmár tudom mi a teendő (meg azt is, hogy mivel basztam el).
Na, jólvan, ez a penetrator, meg az odavezető út pont jókor jött. Jó kis nyugis cucc volt, lement 20 perc alatt nulla halállal. A sorminta alapján gondolom most megint valami hörögvehányás jön :ijedt:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #55754 2020.12.06. 22:58

Moby írta:Na, jólvan, ez a penetrator, meg az odavezető út pont jókor jött. Jó kis nyugis cucc volt, lement 20 perc alatt nulla halállal. A sorminta alapján gondolom most megint valami hörögvehányás jön :ijedt:
Penetrator után a várat én csak a többi nagyboss után folytatnám.
Avatar
Moby

Hozzászólás #55755 2020.12.06. 23:00

Zóanagyvarázsló írta:Penetrator után a várat én csak a többi nagyboss után folytatnám.
Tasman menetrendjét követem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #55756 2020.12.06. 23:02

TasManXT írta:egyszerűen kövesd a köveket sorrendben. 1-1,1-2,2-1(itt vagy most), 3-1, 4-1, 5-1, 2-2, 2-3, 3-2, 4-2, 1-3, 5-2, aztán tetszés szerint a maradékot, de én 3-3, 4-3, 5-3, 1-4-gyel fejezném be, ha kevés a soul akkor meg thief ring és 4-3 farm
5-2 jön.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #55757 2020.12.06. 23:05

Moby írta:5-2 jön.
Az elvileg nem számít nehéznek, és mágusként nem is volt az. A többi meg nagyboss, vagyis helyből csíra. Kivéve az 1-4-et, bár olcsó taktika van arra is.

Szóval a hörögvehányás szerintem fakultatív már.
Avatar
arty

Hozzászólás #55758 2020.12.06. 23:30

Zóanagyvarázsló írta:Ha már a Gears a 2-t említettem Botondnál, hozzáteszem, hogy így értelemszerűen kipróbálhattam a VILÁG LEGERŐSEBB KONZOLJÁT és a 4K Samsung QLED-et is.

Az előbbinél fasza, hogy átmenetileg kivették a quick resume-ot, így nem láthattam. A QLED jó, és tényleg remek, hogy 2 milliméterről sincsenek recék 65"-on, de nem érzem a vágyat, jobban fel bontsam itthon a játékokat, igaz, a méretet megnövelve jobban érezném az 1080p limitjét, mint így. A színbeállításokat lehet, hogy érdemes lett volna jobban megnézni, esetleg a HDR segítene, de semmivel nem érzem jobbnak a 10 éves pre-IPS Panánál ebből a szempontból (a játékra alig használt monitoromnál igen, de azt az én tévém is elpusztítja). A 4K@120 Hz+HDR+syncek persze majd kellenek, de színekben OLED-esebb élményt vártam.
azt hittem valami streaming módban nyomtátok "lokálban", de nem, VALÓDI splitscreen volt! :O
ezt 2019-ben is elismeréssel fogadtam volna, de 2020-ban már-már hőstett :)

1 session alatt végig is ment??
Avatar
Botond

Hozzászólás #55759 2020.12.07. 00:07

arty írta:azt hittem valami streaming módban nyomtátok "lokálban", de nem, VALÓDI splitscreen volt! :O
ezt 2019-ben is elismeréssel fogadtam volna, de 2020-ban már-már hőstett :)

1 session alatt végig is ment??
Csak act3 végéig jutottunk, act4-5 a következő sessionre maradt.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #55760 2020.12.07. 00:18

Freesync tulajok, Ti ismeritek a CRU toolt?
Át tudtam állítani vele a monitorom 48-76Hz range-ét 30-76-ra, és tökre működik.
Ugyan nekem 50 FPS körül/alatt már nem annyira komfortos, de így az LFC is működik, és pár nagyobb benyalást, CPU spike-ot is enyhébbé tud tenni.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #55761 2020.12.07. 00:20

DanielT írta:Amikor egy COD-ot 3 évig csinál egy csapat, akkor egy nulláról készített, über ambiciózus játéknál mi az aggasztó ezen? Semmi. Egyébként nem 7 éve készül, mert 2015-ben jött ki a Witcher amihez még két brutál DLC. Szal' a valós fejlesztés 4 év lehetett, ami totálisan okés.
Úgy értem, hogy 1,5-2 éve tervezték kiadni, és nagyon nem sikerül valami miatt. És még most is bughalmaznak tűnik. Ne legyen igazam, csak ez fura.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #55762 2020.12.07. 01:00

Ezt az EA-Gamepass összekapcsolást próbálta már valaki?
Avatar
Botond

Hozzászólás #55763 2020.12.07. 06:31

aabyssx írta:Ezt az EA-Gamepass összekapcsolást próbálta már valaki?
xboxon. PC-n dec15 és az új ea kliens kell hozzá, nem az origin.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #55764 2020.12.07. 09:01

aabyssx írta:Úgy értem, hogy 1,5-2 éve tervezték kiadni, és nagyon nem sikerül valami miatt. És még most is bughalmaznak tűnik. Ne legyen igazam, csak ez fura.
Bughalmaz egy open world játék? Ráadásul egy RPG?! Nagyon fura!
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #55765 2020.12.07. 09:09

Moby írta:5-2 jön.
Majd pucold ki a 3 phantomot 1-4-ben. Meg ha van türelmed nyilazd le a kék sárkányt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #55766 2020.12.07. 09:16

arty írta:azt hittem valami streaming módban nyomtátok "lokálban", de nem, VALÓDI splitscreen volt! :O
ezt 2019-ben is elismeréssel fogadtam volna, de 2020-ban már-már hőstett :)

1 session alatt végig is ment??
Egy session alatt durva lett volna, de easyben végig lehetett volna szaladni. Vagy normálon, ahol besültünk, de így már némi gyakorlattal könnyü volt (ott mondjuk én csak löttem néha a szemére, Botond csinálta a többit). De mivel sörözésböl érkeztem, és elözö nap is csak pár órát aludtam, így is majd leragadt a szemem az etap fele alatt.

Ja, az XSX élöben egész kicsi, mivel videókat és dimenziókat nem néztem, ez meglepett. Egy mai VGA szinte nagyobb.

A Gears 5-ben meg biztos remek és kiváló az RTX, de már tényleg azok a szinten vagyunk, hogy az art tud igazán pluszt adni. (Persze ahhoz is adhat.) A következö genváltásból már annyit fogok érzékelni grafikailag, mint anyám. Továbbra is az 1080p-s, néhol butított Hellblade csapott nekem oda látványra az elmúlt évekböl. Illetve, ahogy Botondnak is mondtam, a Legend of Kyrandia 1-2. Persze a MONKEY ISLAND 3 is nagyon baszó.

Az igazi nextgen a DOS-korszak, az igazi 4K a 240p, az igazi OLED a CRT! :nezze:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #55767 2020.12.07. 09:20

TasManXT írta:Majd pucold ki a 3 phantomot 1-4-ben. Meg ha van türelmed nyilazd le a kék sárkányt.
Valaki árulja már el, hogy mechanikailag mi jó van a sárkányölésben! Értem én, hogy a kerülgettetés miatt szívós, de nem sérthetetlen, ugyanakkor a megölése mindenképpen olyan primitív, kielégülést nem nyújtó sárdagasztás, hogy az örület.
Avatar
Botond

Hozzászólás #55768 2020.12.07. 09:38

Zóanagyvarázsló írta:Ha már a Gears a 2-t említettem Botondnál, hozzáteszem, hogy így értelemszerűen kipróbálhattam a VILÁG LEGERŐSEBB KONZOLJÁT és a 4K Samsung QLED-et is.

Az előbbinél fasza, hogy átmenetileg kivették a quick resume-ot, így nem láthattam. A QLED jó, és tényleg remek, hogy 2 milliméterről sincsenek recék 65"-on, de nem érzem a vágyat, jobban fel bontsam itthon a játékokat, igaz, a méretet megnövelve jobban érezném az 1080p limitjét, mint így. A színbeállításokat lehet, hogy érdemes lett volna jobban megnézni, esetleg a HDR segítene, de semmivel nem érzem jobbnak a 10 éves pre-IPS Panánál ebből a szempontból (a játékra alig használt monitoromnál igen, de azt az én tévém is elpusztítja). A 4K@120 Hz+HDR+syncek persze majd kellenek, de színekben OLED-esebb élményt vártam.
Majd nézek youtubeon vmi színbeállítós videót legközelebbre, hátha az segít.
/szerk: plusz quick resume, na az ssd helyet eszik, és az nincs sok, szóval nálam az off lesz mindig. Annyira nem vagyok elfoglalt ember, hogy ezeket a 10 másodperces töltési időket akarjam megspórolni. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #55769 2020.12.07. 10:00

Zóanagyvarázsló írta:Valaki árulja már el, hogy mechanikailag mi jó van a sárkányölésben! Értem én, hogy a kerülgettetés miatt szívós, de nem sérthetetlen, ugyanakkor a megölése mindenképpen olyan primitív, kielégülést nem nyújtó sárdagasztás, hogy az örület.
Nekem pl semmi nem okozna nagyobb kielégülést a játékban mint megdögleni látni azt a tetves rohadékot. A dobhártyaszaggató undorító üvöltésével, ami a remakeban iszonyatos.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #55770 2020.12.07. 10:10

DanielT írta:Nekem pl semmi nem okozna nagyobb kielégülést a játékban mint megdögleni látni azt a tetves rohadékot. A dobhártyaszaggató undorító üvöltésével, ami a remakeban iszonyatos.
Az üvöltése régen is idegesítő volt. Nekem az csalódás, hogy a prók is olyan szefós módszerrel nyírjak ki, mint én: messziről campelve végtelen manatöltővel/nyíllal lefaragni ezer év alatt a HP-ját. Bár jól megközelítve talán rádobható egy-két halálköd, azt nem próbáltam, a többi, lelőhetetlen sárkányt azzal egybiteztem le. Nem mintha akár melee karival is lehetne pofozkodni egy magasban röpködő döggel.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #55771 2020.12.07. 12:07

DanielT írta:Nekem pl semmi nem okozna nagyobb kielégülést a játékban mint megdögleni látni azt a tetves rohadékot. A dobhártyaszaggató undorító üvöltésével, ami a remakeban iszonyatos.
Iszonyatos de nem idegesito :D
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #55772 2020.12.07. 12:07

Zóanagyvarázsló írta:Az üvöltése régen is idegesítő volt. Nekem az csalódás, hogy a prók is olyan szefós módszerrel nyírjak ki, mint én: messziről campelve végtelen manatöltővel/nyíllal lefaragni ezer év alatt a HP-ját. Bár jól megközelítve talán rádobható egy-két halálköd, azt nem próbáltam, a többi, lelőhetetlen sárkányt azzal egybiteztem le. Nem mintha akár melee karival is lehetne pofozkodni egy magasban röpködő döggel.
Én tisztességesen meghaltam ott kétszer csapkodva. Harmadjára lement, szintén melee. Elsőre majdnem meglett, de az a bizonyos utolsó ütés hiányzott bele, nekem meg nem volt hp-m és nem figyeltem.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #55773 2020.12.07. 12:09

Zóanagyvarázsló írta:Valaki árulja már el, hogy mechanikailag mi jó van a sárkányölésben! Értem én, hogy a kerülgettetés miatt szívós, de nem sérthetetlen, ugyanakkor a megölése mindenképpen olyan primitív, kielégülést nem nyújtó sárdagasztás, hogy az örület.
Némi plusz soul egyedül a motiváció, amit aztán úgyis elveszítesz mikor a King leszívja belőled. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #55774 2020.12.07. 13:00

Micsu írta:Iszonyatos de nem idegesito :D
Na, mikor lett PS5+Demon's kombód? :wow2: :wow2: :wow2: :ravasz1:

Spoiler
KURVÁRA idegesítő a remake hangja, de persze egyben tökéletes is. Fülessel a jeges rémület, undor és félelem költözik belém minden alkalommal.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #55775 2020.12.07. 13:26

Cp már települ! Kíváncsi vagyok csináltak -e új telepítőt, ami egyből a patchelt verziót tartalmazza, vagy ezután jön a 40 gigás patch :rolleyes:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #55776 2020.12.07. 14:49

DanielT írta:Na, mikor lett PS5+Demon's kombód? :wow2: :wow2: :wow2: :ravasz1:

Spoiler
KURVÁRA idegesítő a remake hangja, de persze egyben tökéletes is. Fülessel a jeges rémület, undor és félelem költözik belém minden alkalommal.
Semmikor, te bizonygattad hogy ez a jatek maga a korrektseg, nem idegesito :ravasz1: Erre azt latom h a felujitas mellett ez a masik ami szetvisz :mf2:
Avatar
deep

Hozzászólás #55777 2020.12.07. 15:19

DanielT írta:Na, mikor lett PS5+Demon's kombód? :wow2: :wow2: :wow2: :ravasz1:

Spoiler
KURVÁRA idegesítő a remake hangja, de persze egyben tökéletes is. Fülessel a jeges rémület, undor és félelem költözik belém minden alkalommal.
Mondjuk elébaszhattak volna egy circularrandomswitch-et és lehetne mondjuk 5 féle hangja, mert hogy EZERSZER is mindig pont ugyanaz, pont ugyanúgy, az gáz.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #55778 2020.12.07. 15:26

TasManXT írta:Én tisztességesen meghaltam ott kétszer csapkodva. Harmadjára lement, szintén melee. Elsőre majdnem meglett, de az a bizonyos utolsó ütés hiányzott bele, nekem meg nem volt hp-m és nem figyeltem.
Ez gondolom a korábbi vörös, amit egyáltalán meg lehet ütni közelről, bár annál se fordult meg a fejemben, hogy lenne értelme.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #55779 2020.12.07. 15:32

TasManXT írta:Némi plusz soul egyedül a motiváció, amit aztán úgyis elveszítesz mikor a King leszívja belőled. :D
De ha a király , aki szerintem a Maneater után a legkeményebb, megöl, akkor randizhatsz vele újra. Ezt akartam megúszni, ezért öltem meg, meg mert gyűlöltem, hogy párszor lefújt. Persze ha valaki elsőre tudja a cheap taktikát, az mágussal lenyomhatja elsőre is játszva, és nem érdekes újra a sárkány, én nem tudtam. Illetve még máshogy is meg lehet halni a sárkány után, de én véletlenül már a játék elején megöltem a teljes végigjátszásomban

Spoiler
Ostravát.
Véletlenül belelőttem, bedurcult, és kénytelen voltam kivégezni, 2 percre rá, hogy összeismerkedtünk.
Avatar
Botond

Hozzászólás #55780 2020.12.07. 15:42

Zóanagyvarázsló írta:és kénytelen voltam kivégezni, 2 percre rá, hogy összeismerkedtünk.
Akkor ez nem egy hal! :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #55781 2020.12.07. 15:46

Botond írta:Akkor ez nem egy hal! :banplz:
Már nem, mert akkor halt :kuss:
Avatar
Moby

Hozzászólás #55782 2020.12.07. 18:21

Küberpanka a Gamespotnál 7 pontra volt elég. Ugyanott a valhalla 8 pont. :banplz:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #55783 2020.12.07. 18:32

Azé' ez a technobuzulás komoly betegség. Mióta megbuheráltam a freesync range-et, azóta alig várom, hogy beessen a framerate és örüljek magamnak, hogy ez is ok. :idiota: :falbav:
Castle82

Hozzászólás #55784 2020.12.07. 18:33

aabyssx írta:Úgy értem, hogy 1,5-2 éve tervezték kiadni, és nagyon nem sikerül valami miatt. És még most is bughalmaznak tűnik. Ne legyen igazam, csak ez fura.



IGN review-ből (Pc verziót tesztelték,és a D1 patch még nem volt nekik rajta):

"the amount of bugs I’ve experienced really does need to be mentioned."

Nyilván lesznek bugok ahogyan minden más openworld játékban pláne minél komplexebb és nagyobb annál nagyobb probléma. De a sokak által (hamisan) bugtengernek nyilvánított Witcher 3 pc verziója is messze nem volt olyan bugos mint amilyennek sokan beállítják, igaz én a konzol verziót nem láttam, de a pc verziót az első 3 patch megjelenéséig végeztem ki (először) és alig alig találkoztam valamivel. Vannak bugok,de messze nem annyi amennyi a Bethesda vagy a csodálatos Ubifost alkotásokban jelentkezik, és a CP77 még csak nem is copypaste játék. Engem sokkal inkább izgat hogy a gunplay élvezetes legyen, tudom RPG, de azért bízom benne hogy jó lesz ilyen téren is. A bugoktól noha biztos tudom lesz nem félek. Ez azért nem a Bethesda "színvonal" ahol még 2 évvel megjelenés után is gamebreaking bugba futsz és közösségi patcheket kell illegal kópiára tenni amivel jobb lesz a cucc mint a legal copy....


Moby: Akkor gamespot annyit is ér. A Valhalla egy copypaste szemét amiben még arra sem ügyeltek hogy legalágg a nyamvadt lovaglás animációt lecseréljék 2 rész óta. Telis tele bugokkal, atomrabutított gameplay mellett, mocsokfos optimalizációval, rendesen bizonyos elemeiben visszabutuló grafikával a régi részekhez képest. Aki arra a szarra 6-7 pontnál többet bír adni....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Castle82 2020.12.07. 18:35-kor.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #55785 2020.12.07. 18:33

Botond írta:xboxon. PC-n dec15 és az új ea kliens kell hozzá, nem az origin.
Na, az lehet, hogy nekem pont jól időzítették.
Avatar
eje75

Hozzászólás #55786 2020.12.07. 18:51

Castle82 írta:IGN review-ből (Pc verziót tesztelték,és a D1 patch még nem volt nekik rajta):

"the amount of bugs I’ve experienced really does need to be mentioned."

Nyilván lesznek bugok ahogyan minden más openworld játékban pláne minél komplexebb és nagyobb annál nagyobb probléma. De a sokak által (hamisan) bugtengernek nyilvánított Witcher 3 pc verziója is messze nem volt olyan bugos mint amilyennek sokan beállítják, igaz én a konzol verziót nem láttam, de a pc verziót az első 3 patch megjelenéséig végeztem ki (először) és alig alig találkoztam valamivel. Vannak bugok,de messze nem annyi amennyi a Bethesda vagy a csodálatos Ubifost alkotásokban jelentkezik, és a CP77 még csak nem is copypaste játék. Engem sokkal inkább izgat hogy a gunplay élvezetes legyen, tudom RPG, de azért bízom benne hogy jó lesz ilyen téren is. A bugoktól noha biztos tudom lesz nem félek. Ez azért nem a Bethesda "színvonal" ahol még 2 évvel megjelenés után is gamebreaking bugba futsz és közösségi patcheket kell illegal kópiára tenni amivel jobb lesz a cucc mint a legal copy....


Moby: Akkor gamespot annyit is ér. A Valhalla egy copypaste szemét amiben még arra sem ügyeltek hogy legalágg a nyamvadt lovaglás animációt lecseréljék 2 rész óta. Telis tele bugokkal, atomrabutított gameplay mellett, mocsokfos optimalizációval, rendesen bizonyos elemeiben visszabutuló grafikával a régi részekhez képest. Aki arra a szarra 6-7 pontnál többet bír adni....
Mennyi órát tettél bele? A Valhallába.... Mennyi órád van benne?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #55787 2020.12.07. 18:54

Moby írta:Küberpanka a Gamespotnál 7 pontra volt elég. Ugyanott a valhalla 8 pont. :banplz:
Azért a pcs verza 91en áll ami igencsak jó, főleg hogy egy összetett játék amiben bőven könnyű hibát találni.

Btw pc gamer is tolt rá egy 78at (még a rivjút nem olvastam), bezzeg a valhallára 92t :miaz: :wilting: :wilting: Utóbbi időben észrevettem hogy elég érdekesen pontoznak ők is. Nem e odaértek a bőröndök? Arty tudsz vmit? :vigyor4:
Castle82

Hozzászólás #55788 2020.12.07. 19:12

eje75 írta:Mennyi órát tettél bele? A Valhallába.... Mennyi órád van benne?


Úgy 8-10...Befizettem 1 hó Ubi+-t gondolván hogy el leszek a WD-al vagy a Valhallával. WD egy híg fos lett teletömve píszíséggel, elég is volt cirka 5 óra ment bele. Valhalla meg nagyjából olyan mintha abba se hagytam volna annó az Odyssey-t amit végigtoltam, csak karaktert és helyet váltottunk meg jött egy tonna bug és szarul is fut.... A karakterek pofája rendesen visszafejlődés még az AC Unity-hez képest is... Ami leginkább feltünt hogy míg a régi részekben egy magaslaton állva le tudtak dobni kővel is, itt kvázi az sem zavarja hősünket ha agyonlövik nyillal, rendíthetetlenül helyén marad...Ráadásul az egész simán van olyan bugos mint annó a Unity volt... Animációk,feladatok minden maradt ugyan azon a szinten. Gyüjtögetsz kis szarokat, unalomig ismételgeted a cselekményt hogy előre lépj, MMO szinten mozgó mellékfeladatok között. A fő szál ér valamit ha érdekel és ha nem zavar hogy egy baltaarcú barommal vagy benne. Az új AC a "nagy megújulás" (értsd, tettek bele egy primitív harcrendszert ami már talán kihívás elé is tud állítani a régi nevetséges bohóckodás helyett) óta ahelyett hogy fejlődne ugyan azt viszi tovább mint a régi részek és ugyan úgy leszállópálya. Az Origins jó volt egynek. Aztán Odyssey már szemráncolós volt...Ez meg.....
Pont mint régen, csak itt hamarabb jött a leszállás. Copypaste gyár ubisoft módra...
Avatar
Moby

Hozzászólás #55789 2020.12.07. 19:42

aabyssx írta:Azé' ez a technobuzulás komoly betegség. Mióta megbuheráltam a freesync range-et, azóta alig várom, hogy beessen a framerate és örüljek magamnak, hogy ez is ok. :idiota: :falbav:
Mióta lecseréltem a megmurdelt tv-monitort erre a freesynces szarra, csak a 3 ubijáték ment, de a freesync egyikben sem működött :D Ha nem lenne a pendulum demo, azt mondanám, ez az egész trollkodás az nv részéről. Így csak a szokásos.
Avatar
Botond

Hozzászólás #55790 2020.12.07. 20:02

Castle82 írta:”hosszas valhalla gyalázkodás WDL alázással fűszerezve”
Szerintem félreértetted a kérdés hangsúlyát! :idiota: Azt akartad írni, hogy nem tudtál rendesen belenézni, lehet később jobb lesz és elindul! De ez a Dani kedvencét melléalázni, hogy az majd jó válasz lesz. Ebbűbajleszmore! :banplz: Énszótam!

Vissza: “Leáldozott.hu”