A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #55231 2020.11.23. 22:22

arty írta:a ps3 nem ma halt el és nem is tavaly :)
TÉNY h a ps4 bw compat miatt LEHET h egy kicsit tovább tolja a ps4 storet a sony, de azért bennevan, hogy elfelejtődnek címek és örökre maradnak 21ezerért... és ha neked PONT az kéne, az fájhat.

egyébként 1-2 move-os cucc van még wishlisten ( javárjál, közben a sony törölte azt a featurét is... tehát már nem ott ;) ), north&south remazter (bár ez jön ps4re is), 1-2 ps1-2 cím... kb 30ezerből meglennék.
csak nem esne jól kiadni ennyit 8-20 éves címekért...
Most néztem csak meg az új store-t. Ez hulladék nagyon. Elő kellett volna rendelnem egy PS5-öt időben, hogy tehessek fel megsemmisítős videót, az ökoszisztéma megérdemelné. Persze már a PS3 idejében is megérdemelte volna. Azért ilyen nyomorult fostömlő, mert nem, csoda-SSD-ről fut, érzem.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #55232 2020.11.23. 22:26

Moby írta:Days Gone volt már storeban 5ezerért is. Death stranding volt 9e. Tlou2 ennyiért jó vétel, cusima meg még ~új. Akkor kell venni mindent amikor olcsó. Nem amikor eszedbe jut.
De miért várnék akciókra, ha lemezesen behúzhatom fele/harmadennyiért. Ja, és hát én sem szoktam újrajátszani semmit, szóval simán továbbpasszolnám, akkor mégkevesebb. 20 ezerért általában 5 játékot veszek :D A ps+ pc mellett meg sztem pénzkidobás, a DG nem jó példa, mert az kivételesen gyorsan került be a rossz review-k miatt.
Avatar
Moby

Hozzászólás #55233 2020.11.23. 22:28

Greyfox írta:De miért várnék akciókra, ha lemezesen behúzhatom fele/harmadennyiért. Ja, és hát én sem szoktam újrajátszani semmit, szóval simán továbbpasszolnám, akkor mégkevesebb. 20 ezerért általában 5 játékot veszek :D A ps+ pc mellett meg sztem pénzkidobás, a DG nem jó példa, mert az kivételesen gyorsan került be a rossz review-k miatt.
Ahogy gondolom a GOW meg az UC4 is :idiota:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #55234 2020.11.23. 22:32

Greyfox írta:De miért várnék akciókra, ha lemezesen behúzhatom fele/harmadennyiért. Ja, és hát én sem szoktam újrajátszani semmit, szóval simán továbbpasszolnám, akkor mégkevesebb. 20 ezerért általában 5 játékot veszek :D A ps+ pc mellett meg sztem pénzkidobás, a DG nem jó példa, mert az kivételesen gyorsan került be a rossz review-k miatt.
Ds az, inkabb a gyatrabb eladas miatt szvsz nincs azert olyan rossz metaja.
Avatar
Moby

Hozzászólás #55235 2020.11.23. 22:34

A doom eternal annyi ma a storeban, amennyit buktam az eladásán day1. És idén volt azis. Mondjuk ez most előny a lemezesnél, hogy nem kell többet látnom sem az ikonját :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #55236 2020.11.23. 22:39

Közben lepörgött a full throttle remaster is. Ez is kimaradt anno, pedig ez akkor is megérte volna a patront. Igazi lucasarts minőségű klasszikus. Vitt végig szépen, egyedül a barlangkeresős harcolós rész volt kicsit káosz, de azon is túllendültünk egy kis faq-val. Irányítás is jópofa, grafika is szép lett, igazán csak abba fájdult bele a szívem, hogy a két indiana point and clickből nincs remaster, pedig azokat is annyit toltam, mint a csápokat, szóval együltő helyemben menne az újrázás. És időnként nagyon éreztem a párhuzamokat azzal a két játékkal.
Node 10/10 jár neki, meg az 1000/1000, de ez se boxon, hanem pc-n szóval még mindig 1db boxos ezrezésnél járok. :)
/szerk: vagyis hogy egyelőre csak 910/1000, mert az utolsó 90 gs arra jár, hogy megvan a többi 910, ami megvan, de hát ms, az már nem nyílik ki, hogy a többi megvan... :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Botond 2020.11.23. 22:44-kor.
Avatar
Botond

Hozzászólás #55237 2020.11.23. 22:40

Moby írta:A doom eternal annyi ma a storeban, amennyit buktam az eladásán day1. És idén volt azis. Mondjuk ez most előny a lemezesnél, hogy nem kell többet látnom sem az ikonját :D
Xboxos gémpasszban ott ragadt az idők végéig, de jön switchre (digital only!), és a pc-s GPUba is!
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #55238 2020.11.23. 22:47

Moby írta:Ahogy gondolom a GOW meg az UC4 is :idiota:
Jó példa! A gow a ps5 poromo keretében került bele a collectionbe, ps4-en nem elérhető.
Az uc4 pedig pont a reális 4 év. Négy. 4!
Tehát az 5-ös címeket majd ps6-ra megkapod "ingyen", ha szerencséd van csak 4 év múlva! :vigyor:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Greyfox 2020.11.23. 22:47-kor.
Avatar
arty

Hozzászólás #55239 2020.11.23. 22:47

Zóanagyvarázsló írta:Most néztem csak meg az új store-t. Ez hulladék nagyon. Elő kellett volna rendelnem egy PS5-öt időben, hogy tehessek fel megsemmisítős videót, az ökoszisztéma megérdemelné. Persze már a PS3 idejében is megérdemelte volna. Azért ilyen nyomorult fostömlő, mert nem, csoda-SSD-ről fut, érzem.
amugy pofozgatják, tehát bennevan, hogy egyszer jobblegyen, mint volt!

és ma kipróbáltam az uj ps-appot voicechatre, perfektó!
még az is ment, hogy a ps-en és a telón is bentvoltam duplán, hogy gameplay-t shareljek és dumáljunk is headset nélkül.
tehát 1-1 pillanatra az ember azt hiszi, hogy a sony fejlődik... aztán VRR per game alapon? ps4 kormány támogatás per game alapon??!?! többi ps4 periféria leves?!?!
WTF? neeem, ezek ugyan azok a kretén kóklerek, akik 2 gen alatt nem tudták megoldani a gamertag átnevezést......
Avatar
arty

Hozzászólás #55240 2020.11.23. 22:54

a watch dogz3-al nextgent kezdő xboxosoknak nem kell sokáig várni, decemberben jöHET a patch, amivel végre tuti nem lesz crash/progress vesztés (nincs live = nincs mentés!) :wow3:
és lehet h lesz quick resume szupport is!

nademajd a farcry6!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2020.11.23. 22:55-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #55241 2020.11.23. 22:55

benőmenő írta:[video]https://youtu.be/MmggkW6usmQ[/video
Megpróbáltam megnézni, de feladtam. Én ezt a ürgét képtelen vagyok hallgatni. Ez olyan szinte lehet láncdohányos, hogy a beszédhez sincs már elég levegője. Vagy valami nagyon durva betegség állhat a hátterében. Bárhogyis, én ezt nem bírom hallgatni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #55242 2020.11.23. 22:56

Greyfox írta:Jó példa! A gow a ps5 poromo keretében került bele a collectionbe, ps4-en nem elérhető.
Az uc4 pedig pont a reális 4 év. Négy. 4!
Tehát az 5-ös címeket majd ps6-ra megkapod "ingyen", ha szerencséd van csak 4 év múlva! :vigyor:
Ja. Gondolom a ps5 promo keretében kerül négyezerbe a GOW a storeban :D Ez kész :D
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #55243 2020.11.23. 23:08

Moby írta:Ja. Gondolom a ps5 promo keretében kerül négyezerbe a GOW a storeban :D Ez kész :D
Az előbb még a ps+-ra hivatkoztál. Tényleg jó ár a 4k egy 2,5 éves címért, de a lemezes verziók ára sokkal gyorsabban zuhan, és használat után el is lehet passzolni.
El lehet evickléni a digitallal, ha türelmesen vársz éveket, én pc-n ezt csinálom, mert ott nincs is más lehetőség olcsójánoskodni. Az a pár játék jó lesz lemezesen, szépen lenyomom, majd továbbadom. Nincs itt semmi látnivaló.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #55244 2020.11.24. 00:00

Most kíváncsiságból összeszedtem, hogy 2éve mikor újra vettem ps-t, letoltam 6 lemezes és 9 digit exklu játékot, ebből a Deathstranding steelbook meg a mafia definitive ami meg is maradt, ezeket day1 vettem, a többi fogalmam nincs, de nem teljes áron. Persze ehez kellett aza 3 év kimaradás is. (itt az aaa címekra gondolok, a csilliárd vr cuccot kihagyva, mega multikat term)
Nem gondoltam így abszolút úgy, hogy akár több lett volna a digit aránya, fura... Lehet mégis digit gép kéne? :pardon1:
Avatar
Moby

Hozzászólás #55245 2020.11.24. 01:45

Digit gépet annak érdemes venni, akinek ez a főplatformja, pspluszozik, és előveszi a régebbi játékait, amikor dlc-k jönnek meg ilyenek. Aki mnden szarral játszik, meg kipörgeti, aztán félte van baszva, az a lemezessel jobban jár. Meg a lemezest is lehet digitként használni. Csak fosul néz ki:D
Avatar
Moby

Hozzászólás #55246 2020.11.24. 01:48

Én ezzel a dímonszólszal küberpankáig nem végzek ebben a tempoban...
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #55247 2020.11.24. 07:40

arty írta:akinek van ps3-a, megnézheti a ps3 storet.... akció nélkül ott rohadnak tömegével a 21ezres játékok.
sale már évek(?) óta nincs, ha valamit mégis leáraznak, akkor azt nem teszik ki sale ikon alá.
Most is akciós a Metal Slug 3, black fridayre meg a Journey és a szokásos indiefosok mellé levoltak akciózva. A PSP-s GoW collection meg még pár dolgot tuti a Store-ból kell majd vennem, mert egyszerűen nincsenek eladóak lemezen, és egyelőre PS3-on van a superior verza mindből, ami nem a GoW 3, vagy a Dad of Boi.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #55248 2020.11.24. 07:41

Moby írta:Én ezzel a dímonszólszal küberpankáig nem végzek ebben a tempoban...
Hol tartasz?
Avatar
Moby

Hozzászólás #55249 2020.11.24. 08:06

TasManXT írta:Hol tartasz?
Sehol. Lement a pók. Ott bolyongok, mint fing a gatyában. Szenvedek, mint a k.élet.
Avatar
Moby

Hozzászólás #55250 2020.11.24. 08:22

Ja, egyébként tegnap itt hagytam abba a kóválygást. Nem emiatt, csak nagyon későn volt már (vagy nagyon korán).
phpBB [media]
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #55251 2020.11.24. 08:25

Moby írta:Sehol. Lement a pók. Ott bolyongok, mint fing a gatyában. Szenvedek, mint a k.élet.
egyszerűen kövesd a köveket sorrendben. 1-1,1-2,2-1(itt vagy most), 3-1, 4-1, 5-1, 2-2, 2-3, 3-2, 4-2, 1-3, 5-2, aztán tetszés szerint a maradékot, de én 3-3, 4-3, 5-3, 1-4-gyel fejezném be, ha kevés a soul akkor meg thief ring és 4-3 farm
Avatar
Moby

Hozzászólás #55252 2020.11.24. 08:31

TasManXT írta:egyszerűen kövesd a köveket sorrendben. 1-1,1-2,2-1(itt vagy most), 3-1, 4-1, 5-1, 2-2, 2-3, 3-2, 4-2, 1-3, 5-2, aztán tetszés szerint a maradékot, de én 3-3, 4-3, 5-3, 1-4-gyel fejezném be, ha kevés a soul akkor meg thief ring és 4-3 farm
Köszi! Eddig pontosan ez történt, megpróbálom akkor ezt követni.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #55253 2020.11.24. 08:33

Moby írta:Ja, egyébként tegnap itt hagytam abba a kóválygást. Nem emiatt, csak nagyon későn volt már (vagy nagyon korán).
Ha relog után sem tudsz innen kijönni, akkor van nálad egy item, ami visszarak a nexusba, de bukod a soulokat. 1-2-nél nyomj egy hátraarcot és öld meg a 2 blue eye knightot, fixen dobnak healing itemet és gyorsan össze tudod szedni ezt a pár ezer elbukott soult.
Avatar
Moby

Hozzászólás #55254 2020.11.24. 08:37

TasManXT írta:Ha relog után sem tudsz innen kijönni, akkor van nálad egy item, ami visszarak a nexusba, de bukod a soulokat. 1-2-nél nyomj egy hátraarcot és öld meg a 2 blue eye knightot, fixen dobnak healing itemet és gyorsan össze tudod szedni ezt a pár ezer elbukott soult.
Ott farmolgattam a kristálygyíkot is. Hiába gyaktam le, vagy 6x újratermet. Aztán eltűnt. De van olyan cucc nálam, amivel vissza tudok menni nexusba a soulokkal.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #55255 2020.11.24. 08:40

Moby írta:Ott farmolgattam a kristálygyíkot is. Hiába gyaktam le, vagy 6x újratermet. Aztán eltűnt. De van olyan cucc nálam, amivel vissza tudok menni nexusba a soulokkal.
Zsír, akkor megtaláltad. Később lesz vásárolható, persze rohadt drága. Valamint van egy miracle talán recall néven, ami vissza tud vinni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #55256 2020.11.24. 08:55

TasManXT írta:egyszerűen kövesd a köveket sorrendben. 1-1,1-2,2-1(itt vagy most), 3-1, 4-1, 5-1, 2-2, 2-3, 3-2, 4-2, 1-3, 5-2, aztán tetszés szerint a maradékot, de én 3-3, 4-3, 5-3, 1-4-gyel fejezném be, ha kevés a soul akkor meg thief ring és 4-3 farm
A nagybossokat miért hagyod a végére? Könnyü és rövid szakasz mind. A Tower of Latria teteje is nyaralás a Maneater után, bár ott ugye speckó az ellenfél.
Avatar
Botond

Hozzászólás #55257 2020.11.24. 08:57

Botond írta:Közben lepörgött a full throttle remaster is. Ez is kimaradt anno, pedig ez akkor is megérte volna a patront. Igazi lucasarts minőségű klasszikus. Vitt végig szépen, egyedül a barlangkeresős harcolós rész volt kicsit káosz, de azon is túllendültünk egy kis faq-val. Irányítás is jópofa, grafika is szép lett, igazán csak abba fájdult bele a szívem, hogy a két indiana point and clickből nincs remaster, pedig azokat is annyit toltam, mint a csápokat, szóval együltő helyemben menne az újrázás. És időnként nagyon éreztem a párhuzamokat azzal a két játékkal.
Node 10/10 jár neki, meg az 1000/1000, de ez se boxon, hanem pc-n szóval még mindig 1db boxos ezrezésnél járok. :)
/szerk: vagyis hogy egyelőre csak 910/1000, mert az utolsó 90 gs arra jár, hogy megvan a többi 910, ami megvan, de hát ms, az már nem nyílik ki, hogy a többi megvan... :D
Le kellett tölteni boxra is, elindítani, végigvárni az introt és akkor kipattant, hogy amúgy minden más acsi kész acsi is meglegyen. Szóval 1000/1000 és boxon! :idiota:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #55258 2020.11.24. 09:08

Zóanagyvarázsló írta:A nagybossokat miért hagyod a végére? Könnyü és rövid szakasz mind. A Tower of Latria teteje is nyaralás a Maneater után, bár ott ugye speckó az ellenfél.
Az a 3 boss tökéletes levezetés a vége előtt. :D Mivel most sokan játszanak az Old monk lehet szopás is. Én minden játékosomat megsemmisítettem. :banplz:
Avatar
arty

Hozzászólás #55259 2020.11.24. 09:44

Botond írta:Le kellett tölteni boxra is, elindítani, végigvárni az introt és akkor kipattant, hogy amúgy minden más acsi kész acsi is meglegyen. Szóval 1000/1000 és boxon! :idiota:
:eljen: :szomoru1:
Avatar
Moby

Hozzászólás #55260 2020.11.24. 13:08

Eddig annyira nem tudtam töltőt szerezni, hogy a tegnapi után ma a euronics is meghozta. Kő valakinek?
Avatar
deep

Hozzászólás #55261 2020.11.24. 15:52

Moby írta:Eddig annyira nem tudtam töltőt szerezni, hogy a tegnapi után ma a euronics is meghozta. Kő valakinek?
Melyik fajta? Mibe fáj?
Avatar
arty

Hozzászólás #55262 2020.11.24. 15:59

Moby írta:Eddig annyira nem tudtam töltőt szerezni, hogy a tegnapi után ma a euronics is meghozta. Kő valakinek?
a ps5öm te szerzed, mostmár tuti :) alulteljesítő beszerzőkkel tele a padlásom, profi kell :D rossz esetben a felesleget eladjuk és keresünk rajta egy százast, nabumm :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #55263 2020.11.24. 16:03

arty írta:a ps5öm te szerzed, mostmár tuti :) alulteljesítő beszerzőkkel tele a padlásom, profi kell :D
:wow2:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #55264 2020.11.24. 16:11

DanielT írta::wow2:
voteban :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #55265 2020.11.24. 16:33

arty írta:a ps5öm te szerzed, mostmár tuti :) alulteljesítő beszerzőkkel tele a padlásom, profi kell :D rossz esetben a felesleget eladjuk és keresünk rajta egy százast, nabumm :D
Azé ne haragudj, de te úgy kimaxolod az élhetetlen balfaszkodást, hogy az vmi oltári! :D Ebben az országban senki nincs aki ne tudott volna az első 3 napban xsx-et szerezni aki akart. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #55266 2020.11.24. 16:39

deep írta:Melyik fajta? Mibe fáj?
Lett mán gazdája. Egyébként a gyári.
Avatar
deep

Hozzászólás #55267 2020.11.24. 16:45

Moby írta:Lett mán gazdája. Egyébként a gyári.
Na pásztmek.
Avatar
Moby

Hozzászólás #55268 2020.11.24. 16:48

deep írta:Na pásztmek.
Közben jött infó az alzától is, hogy 26-tól elvileg náluk is van. Dobj rá egy rendelést.
Avatar
arty

Hozzászólás #55269 2020.11.24. 16:49

DanielT írta::wow2:
mint amilyen DT xbox témában, ígyértettem!

de ha szeretnél bizonyítani, kérnék egy lemezes ps5öt, 180ezerér' ! ha halkabb, meg is tarthatod és akkor eltengődök a visító fosoddal a prőig! :D

Spoiler
NE! két ennyire ocsmány gép most sok lenne ide elém :(

tiéd fullfekete már??

Botond írta:Azé ne haragudj, de te úgy kimaxolod az élhetetlen balfaszkodást, hogy az vmi oltári! :D Ebben az országban senki nincs aki ne tudott volna az első 3 napban xsx-et szerezni aki akart. :D
engem DT-n kívül mindenki csak átbasz.

najó, nem, a one-om moby szerválta. a one X-em a "haver" aki most xoxot se tudott. régenmindenKIjobbvót.
Avatar
Botond

Hozzászólás #55270 2020.11.24. 17:18

arty írta:engem DT-n kívül mindenki csak átbasz.

najó, nem, a one-om moby szerválta. a one X-em a "haver" aki most xoxot se tudott. régenmindenKIjobbvót.
Igen, pont ez a definíciója! :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #55271 2020.11.24. 17:48

DanielT írta: vagy a 60 frémes Days Gone/GOW/Tsushima közben a te géped mennyire hangos? Vagy megnézheted nem tuningolt játékokkal is, pl HZD, Bloodborne, Infamous, Until Dawn, Order 1888, TLOU2, Last Guardian, Wipeout, Ratchet, Alienation, Uncharted 4, stb stb Jó lenne némi referencia még. :nezze:
Amúgy most olvastam egy interjút a szeretett szuperhősötökkel Phillel. Az, hogy egyáltalán ez a lista így felmerül, hogy nézzük meg nem PS4en, hogy hogyan futnak ez az egész agyrém miatta van. A hülyeseggfej erőltette a piacra, hogy az ilyen antik szarok fussanak a currgenen is, ha már az előzőn futottak és ki vannak fizetve. A szemétgeci! Ahelyett, hogy ontaná az új címeket a bandája, ilyen baromságokra fecsérelte az időt, és most a jóarcok is kénytelenek követni, gáz! Remélem ti ellenálltok az ármánykodásának, és nálatok se futnak sehogy ezek, mert az félig benyalás lenne neki, és az már mégse! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #55272 2020.11.24. 17:53

Botond írta:Amúgy most olvastam egy interjút a szeretett szuperhősötökkel Phillel. Az, hogy egyáltalán ez a lista így felmerül, hogy nézzük meg nem PS4en, hogy hogyan futnak ez az egész agyrém miatta van. A hülyeseggfej erőltette a piacra, hogy az ilyen antik szarok fussanak a currgenen is, ha már az előzőn futottak és ki vannak fizetve. A szemétgeci! Ahelyett, hogy ontaná az új címeket a bandája, ilyen baromságokra fecsérelte az időt, és most a jóarcok is kénytelenek követni, gáz! Remélem ti ellenálltok az ármánykodásának, és nálatok se futnak sehogy ezek, mert az félig benyalás lenne neki, és az már mégse! :banplz:
Ennek a felháborodásnak akkor lenne értelme, ha valaha az történt volna mint ami még soha: X86 új CPU+GPU lett a konzolgen váltás. A Sony nem csinált semmit, a Bone csapat meg csinált fasza emulátorokat, ha már játékot nem tudnak.
Avatar
Moby

Hozzászólás #55273 2020.11.24. 18:00

Botond írta:Amúgy most olvastam egy interjút a szeretett szuperhősötökkel Phillel. Az, hogy egyáltalán ez a lista így felmerül, hogy nézzük meg nem PS4en, hogy hogyan futnak ez az egész agyrém miatta van. A hülyeseggfej erőltette a piacra, hogy az ilyen antik szarok fussanak a currgenen is, ha már az előzőn futottak és ki vannak fizetve. A szemétgeci! Ahelyett, hogy ontaná az új címeket a bandája, ilyen baromságokra fecsérelte az időt, és most a jóarcok is kénytelenek követni, gáz! Remélem ti ellenálltok az ármánykodásának, és nálatok se futnak sehogy ezek, mert az félig benyalás lenne neki, és az már mégse! :banplz:
Nemtudom phil spencernek mennyi köze van ahhoz, hogy a AMD ugyanazt az architektet vitte tovább. Szerintem semmi. Az, hogy a sonynál lett BC az kizárólag ezen múlt. Semmi máson. Pláne nem az MS-en, aki egy gennel ezelőtt is megoldotta ezt. A sony nem. És ez a tény sem az eladásokon sem semmi egyeben nem látszik. Ha több lett volna attól, minthogy le kell hajolni érte, mert a ott hever a földön, nyugi, most sem lenne a sonynál. Vicces azt feltétlezeni is, hogy ehhez az égvilágon bármi köze lenne az xboxnak, pláne phil spencernek. Mondjuk azt el tudom képzelni, hogy ez a kretén ezt haluzza magáról. Simán belefér a profiljába :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #55274 2020.11.24. 18:06

Moby írta:Nemtudom phil spencernek mennyi köze van ahhoz, hogy a AMD ugyanazt az architektet vitte tovább. Szerintem semmi. Az, hogy a sonynál lett BC az kizárólag ezen múlt. Semmi máson. Pláne nem az MS-en, aki egy gennel ezelőtt is megoldotta ezt. A sony nem. És ez a tény sem az eladásokon sem semmi egyeben nem látszik. Ha több lett volna attól, minthogy le kell hajolni érte, mert a ott hever a földön, nyugi, most sem lenne a sonynál. Vicces azt feltétlezeni is, hogy ehhez az égvilágon bármi köze lenne az xboxnak, pláne phil spencernek. Mondjuk azt el tudom képzelni, hogy ez a kretén ezt haluzza magáról. Simán belefér a profiljába :D
Azért a ps4 játékok elindítása ps5ön, annak ellenére, hogy azonos az architektúra egy kicsit többet igényel, mint hogy "press play on tape", szóval ez a minimál effort is onnan jön, hogy a konkurencia ezzel promózza magát, a piac meg már csak így működik. Nem gondolom, hogy sokat tettek érte, de ha ezt az MS nem nyomná orrba-szájba, akkor pont azt a keveset elspórolta volna a sony szemrebbenés nélkül, és akkor ja, az ms miatt van ps5 bc.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #55275 2020.11.24. 18:52

Botond írta:Azért a ps4 játékok elindítása ps5ön, annak ellenére, hogy azonos az architektúra egy kicsit többet igényel, mint hogy "press play on tape", szóval ez a minimál effort is onnan jön, hogy a konkurencia ezzel promózza magát, a piac meg már csak így működik. Nem gondolom, hogy sokat tettek érte, de ha ezt az MS nem nyomná orrba-szájba, akkor pont azt a keveset elspórolta volna a sony szemrebbenés nélkül, és akkor ja, az ms miatt van ps5 bc.
Mi az anyámat igényelne többet, amikor 7 szutyok kivételével minden működik instant? Semmi nem igényel itt semmit, csak az ereti elméleted egy alapos újragondolást a tények ismeretében! :nezze:
Avatar
Botond

Hozzászólás #55276 2020.11.24. 19:29

DanielT írta:Mi az anyámat igényelne többet, amikor 7 szutyok kivételével minden működik instant? Semmi nem igényel itt semmit, csak az ereti elméleted egy alapos újragondolást a tények ismeretében! :nezze:
Azé a chipet is lehetett volna úgy tervezni, az os-t is, hogy ne csak ennyi legyen. Nem annyira triviális ez, hogy csak úgy magától működik. Igenis szempont volt ez, pont ebből a 7 darabból látszik.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #55277 2020.11.24. 19:50

Botond írta:Azé a chipet is lehetett volna úgy tervezni, az os-t is, hogy ne csak ennyi legyen. Nem annyira triviális ez, hogy csak úgy magától működik. Igenis szempont volt ez, pont ebből a 7 darabból látszik.
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #55278 2020.11.24. 19:50

Botond írta:Azé a chipet is lehetett volna úgy tervezni, az os-t is, hogy ne csak ennyi legyen. Nem annyira triviális ez, hogy csak úgy magától működik. Igenis szempont volt ez, pont ebből a 7 darabból látszik.
Ez annyira triviális, hogy ezt az utat járták ki a PRÓval(ami egy újabb hardveren futtatta a mezítlábas gép játékait). Ezt kellett implementálniuk A PS5-be. Ez nem most készült el, hanem egy fél generációval ezelőtt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #55279 2020.11.24. 20:21

Moby írta:Ez annyira triviális, hogy ezt az utat járták ki a PRÓval(ami egy újabb hardveren futtatta a mezítlábas gép játékait). Ezt kellett implementálniuk A PS5-be. Ez nem most készült el, hanem egy fél generációval ezelőtt.
Határeset, ott ugye konkrétan ugyanaz a cpu van mindkettőben csak a frekit tekerték fel, itt meg egy másik cpu van, de ja, x86-x86. Az x86os visszafele kompatibilitásról meg kisregényt tudna írni nektek Zó, hogy mennyire nem simaliba megfelelő OS támogatás nélkül.
De jó, szerintetek ez létrejött volna az MS nélkül is, szerintem meg nem, maradjunk ennyiben.
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #55280 2020.11.24. 20:26

Mintha valaki itt a múltkor behúzta volna PS4 Crash Bandicoot Its About Time-ot.

Nem akarja véletlenül eladni? :)
Avatar
Necro

Hozzászólás #55281 2020.11.24. 20:48

Kandurex írta:Mintha valaki itt a múltkor behúzta volna PS4 Crash Bandicoot Its About Time-ot.

Nem akarja véletlenül eladni? :)
Én voltam, digit kiadás (4k-val olcsóbb mint a legolcsóbb használt). Aznap délután már szivem szerint refundoltam volna, mert valami földöntúli szinten nehéz.
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #55282 2020.11.24. 20:54

Necro írta:Én voltam, digit kiadás (4k-val olcsóbb mint a legolcsóbb használt). Aznap délután már szivem szerint refundoltam volna, mert valami földöntúli szinten nehéz.
A kis fiamnak akartam, azért így, mert miután letolta, onnan nem érdekli, de akkor elgondolkodok rajta, hogy kell e...bár a Trilogy-it az gond nélkül csapatta...
Avatar
eje75

Hozzászólás #55283 2020.11.24. 21:59

Ez bazmeg mi? ?Már a raktárakban vannak a játékok, csak a day1 patch-et hegesztik, hogy beférjen 40gb alá? :wilting:
Avatar
Moby

Hozzászólás #55284 2020.11.24. 22:07

eje75 írta:Ez bazmeg mi? ?Már a raktárakban vannak a játékok, csak a day1 patch-et hegesztik, hogy beférjen 40gb alá? :wilting:

phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #55285 2020.11.24. 22:20

eje75 írta:Ez bazmeg mi? ?Már a raktárakban vannak a játékok, csak a day1 patch-et hegesztik, hogy beférjen 40gb alá? :wilting:
2 hónapja kiment a gold (gondolom abból nyomják a lemezeseket). Már tényleg "csak" a gigászi day0 meg day1 patcheket hegeszthetik.
Avatar
arty

Hozzászólás #55286 2020.11.25. 08:39

Moby írta:Nemtudom phil spencernek mennyi köze van ahhoz, hogy a AMD ugyanazt az architektet vitte tovább. Szerintem semmi. Az, hogy a sonynál lett BC az kizárólag ezen múlt. Semmi máson. Pláne nem az MS-en, aki egy gennel ezelőtt is megoldotta ezt. A sony nem. És ez a tény sem az eladásokon sem semmi egyeben nem látszik. Ha több lett volna attól, minthogy le kell hajolni érte, mert a ott hever a földön, nyugi, most sem lenne a sonynál. Vicces azt feltétlezeni is, hogy ehhez az égvilágon bármi köze lenne az xboxnak, pláne phil spencernek. Mondjuk azt el tudom képzelni, hogy ez a kretén ezt haluzza magáról. Simán belefér a profiljába :D
filszpenszer akkor is nyomta a bwcompat fícsört, amikor nem volt ugyanaz az amd arhitekt továbbvive :) hogy egyáltalán szóba kerülhetett ez az egész, az senki másnak nem műve, ő adott rá zöldet (engedélyt és pénzt), a többi pedig már történelem

bármennyire is könnyű megoldani valamit, a sony a kislábujját se mozdította volna, ha nem fut ennyire fel a dolog.... lásd még a DS4 és a PS4-perifériák NEM-támogatása (nyilván az megoldhatatlan feladat lett volna, mer' nem az áemdé csinálta az arhitekturájukat...)

és mégvalami: az, hogy nem 250 lett a ps5öd, szintén megérne egy misét a filszpenszer oltárotok előtt :mf2:
Avatar
arty

Hozzászólás #55287 2020.11.25. 08:48

DanielT írta:Mi az anyámat igényelne többet, amikor 7 szutyok kivételével minden működik instant? Semmi nem igényel itt semmit, csak az ereti elméleted egy alapos újragondolást a tények ismeretében! :nezze:
ps1-2 emulátora is van a szotyinak, az se igényelne "semmit", hogy betegyék a "dashboardba"... (sajnos ennyire filszpenszer se jószívű, meg talán jogi mizéria is van/lenne, de ha a másik oldalon lenne all-in kompat, akkor TALÁN a sonynál is feccöltek volna bele valamicskét... bár a zombihorda enélkül is veszi/vette a ps5öt, szal nektek valójában tökéletesen mindegy, nemtom mit maceráznak BÁRMIVEL :D )
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #55288 2020.11.25. 09:15

arty írta:filszpenszer akkor is nyomta a bwcompat fícsört, amikor nem volt ugyanaz az amd arhitekt továbbvive :) hogy egyáltalán szóba kerülhetett ez az egész, az senki másnak nem műve, ő adott rá zöldet (engedélyt és pénzt), a többi pedig már történelem

bármennyire is könnyű megoldani valamit, a sony a kislábujját se mozdította volna, ha nem fut ennyire fel a dolog.... lásd még a DS4 és a PS4-perifériák NEM-támogatása (nyilván az megoldhatatlan feladat lett volna, mer' nem az áemdé csinálta az arhitekturájukat...)

és mégvalami: az, hogy nem 250 lett a ps5öd, szintén megérne egy misét a filszpenszer oltárotok előtt :mf2:
A verseny jó! CSAKAZEPIC!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2020.11.25. 09:16-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #55289 2020.11.25. 09:15

arty írta:ps1-2 emulátora is van a szotyinak, az se igényelne "semmit", hogy betegyék a "dashboardba"... (sajnos ennyire filszpenszer se jószívű, meg talán jogi mizéria is van/lenne, de ha a másik oldalon lenne all-in kompat, akkor TALÁN a sonynál is feccöltek volna bele valamicskét... bár a zombihorda enélkül is veszi/vette a ps5öt, szal nektek valójában tökéletesen mindegy, nemtom mit maceráznak BÁRMIVEL :D )
Pont erről van szó, hogy a Sony-nak ebben a generációban ennyire nem kellett semmit csinálnia, lószart nem kényszerített ki a hullamerevség közeli Xbox... Egy döntésük volt: LETILTSÁK, hogy if PS4 gáma akkó nefusson, vagy vagy fusson.

El akarnak adni az új generáció nyitása után is 100+ milliós bázisnak vagy nem? 30% jutalék jár minden címből, ez a motiváció, nem a konkurencia akik lassan ingyen adnak mindent csak létezzen Phil részlege ahonnan a fizut kapja.

A PS1-PS2 emu berakása az már a valamit csinálás lett volna és ez nem fér bele. Itt kellett volna "versenyezni" az Xbox kompatibilitással, na kb ennyire szarnak rá mit csinál a szomszéd hülyegyerek a homokozójában...
Avatar
Moby

Hozzászólás #55290 2020.11.25. 09:35

arty írta:bár a zombihorda enélkül is veszi/vette a ps5öt, szal nektek valójában tökéletesen mindegy, nemtom mit maceráznak BÁRMIVEL :D )
Priceless, amikor több száz karaktert beleversz annak bizonyításába, hogy filszpenszer kényszeríti versenybe a szonit, majd belédhasít, hogy ez mégsincs így meg szükség sincs rá, és le is írod :taps:
Avatar
Botond

Hozzászólás #55291 2020.11.25. 09:47

DanielT írta:Pont erről van szó, hogy a Sony-nak ebben a generációban ennyire nem kellett semmit csinálnia, lószart nem kényszerített ki a hullamerevség közeli Xbox... Egy döntésük volt: LETILTSÁK, hogy if PS4 gáma akkó nefusson, vagy vagy fusson.
Figyi, van ez a pc izé, ami szintén x86 és mindenmindenkivel magától értető módon odavissza kompatibilis, mert csak GPU-t, meg CPU-t cserélsz és tökugyanaz. Na ez se igaz így se a pc, se a ps esetén, de a játék kedvéért butítsuk le idáig a sztorit. Szóval van ez a remekbeszabott pc-d 2013-ból, meg van a másik 2020ból. És itt jön a csavar, mert az egyiken olyan oprendszer van, amire olyan directx van telepítve, amiben benne van a directdraw, a másikban meg olyan, amiben ez nincs benne. Na pl ez egy pár játékprogramot azé megpandeltet, desperados1et pl tuti.
Ezt látjuk a ps5nél is, hogy a kurva nagy kompatibitás mellett 7 program mégsem kurvára kompatibilis, szóval azé csak kell gépészkedni vmit az OS résszel is, mert sima hw csere esetén az a 7 darab is futna überfaszán.
Szóval nyugodt lehetsz, gépészkedtek ők alaposan az OS résszel, hogy az is benne legyen, ami új feature, és mégis úgy legyen, hogy a régiből csak az ne fusson, amivel indokolatlanul nagyon gerincre lenne vágva a jövő, ha annyira a múlthoz ragaszkodnak. Ennek a peremfeltételnek a metszete a 7 játék nem fut.
Vagy gondolod alapból minden simán fut csak 7 programba beleírták direkt, hogy if ez a 7 kiválaszott ps4 gáma akkó ne fusson?!
Avatar
Moby

Hozzászólás #55292 2020.11.25. 10:00

Botond írta:Figyi, van ez a pc izé, ami szintén x86 és mindenmindenkivel magától értető módon odavissza kompatibilis, mert csak GPU-t, meg CPU-t cserélsz és tökugyanaz. Na ez se igaz így se a pc, se a ps esetén, de a játék kedvéért butítsuk le idáig a sztorit. Szóval van ez a remekbeszabott pc-d 2013-ból, meg van a másik 2020ból. És itt jön a csavar, mert az egyiken olyan oprendszer van, amire olyan directx van telepítve, amiben benne van a directdraw, a másikban meg olyan, amiben ez nincs benne. Na pl ez egy pár játékprogramot azé megpandeltet, desperados1et pl tuti.
Ezt látjuk a ps5nél is, hogy a kurva nagy kompatibitás mellett 7 program mégsem kurvára kompatibilis, szóval azé csak kell gépészkedni vmit az OS résszel is, mert sima hw csere esetén az a 7 darab is futna überfaszán.
Szóval nyugodt lehetsz, gépészkedtek ők alaposan az OS résszel, hogy az is benne legyen, ami új feature, és mégis úgy legyen, hogy a régiből csak az ne fusson, amivel indokolatlanul nagyon gerincre lenne vágva a jövő, ha annyira a múlthoz ragaszkodnak. Ennek a peremfeltételnek a metszete a 7 játék nem fut.
Vagy gondolod alapból minden simán fut csak 7 programba beleírták direkt, hogy if ez a 7 kiválaszott ps4 gáma akkó ne fusson?!
Túlgondolod. PS4 Pro-nál opcionális volt a boost mode. Volt egy marék játék, ami ezzel nem volt kompatibilis. Ott még a sony figyelmezetett, hogy néhány játéknál ez gondot okoz. Mindez úgy, hogy csupán a CPU sebességet engedték feljebb. Na, gondolom az itt összeszedett tapasztalatok alapjána PS5 már már kikapcsolhatatlan a boost mode, és nem csak a CPU sebességet engedi rá, hanem a GPU sebességet is. Pontosan tudták, hogy lesz pár játék, ami nem lesz kompatibilis vele, de úgy voltak vele, hogy nagyobb lesz a nyereség azoknál, amikből majd kipeccselik a framelockot. És teljesen igazuk volt.
Avatar
Moby

Hozzászólás #55293 2020.11.25. 10:03

Ugyanez a probléma előjöhetne Series-en is, csak ott minden lófaszt megcsinálnak pécére is, fel sem merül olyan gonolat, hogy órajelre igazított kód.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #55294 2020.11.25. 10:06

phpBB [media]
:vigyor2:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #55295 2020.11.25. 10:12

Moby írta:Ugyanez a probléma előjöhetne Series-en is, csak ott minden lófaszt megcsinálnak pécére is, fel sem merül olyan gonolat, hogy órajelre igazított kód.
Azért a Vanquishben bírtam, amikor PC-n day1 60 fps-sel négyszer - azt hiszem, nem számoltam, de arról volt szó, hogy nem sima duplázódás volt - nagyobb volt a damage, mint 30 fps-sel. Szerencsére megpatchelték, így csak az első pályán csúsztam a taknyomban hardon, utána mókavonat lett (PS3-on 22-30 fps-sel első letudáskor nehezebb volt). Lehet, hogy kéne már egy god hard harmadik végigjátszás.
Avatar
Moby

Hozzászólás #55296 2020.11.25. 10:17

Elmondom mégegyszer hátha átmegy: a BC a PRÓ miatt készült el. Meg KELLETT csinálni. Persze könnyű dolguk volt a PS5nél, mert egyszerűen tovább tudták vinni. Ha nem így lett volna, nem lenne BC. De ott volt készen, felhasználták. KEressétek vissza, leírtam hogyan működik a classic mode a virtualizált rétegen. Ugyanez történik PS5-ön is. Olyannyira, hogy a BC játékok felett pluszban helyet zabál a virtualizáció az SSD-n. Ez az a bizonyos "egyéb" kategória, ami kurvára zabálja az ssd-t, ha elkezded BC játékokkal teliverni. Vagy beleverhettek ezer karakter annak kibontásába, hogy filszpenszer hogyan kényszerítette térdre a mocskos japánokat :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #55297 2020.11.25. 10:20

Moby írta:Elmondom mégegyszer hátha átmegy: a BC a PRÓ miatt készült el. Meg KELLETT csinálni. Persze könnyű dolguk volt a PS5nél, mert egyszerűen tovább tudták vinni. Ha nem így lett volna, nem lenne BC. De ott volt készen, felhasználták. KEressétek vissza, leírtam hogyan működik a classic mode a virtualizált rétegen. Ugyanez történik PS5-ön is. Olyannyira, hogy a BC játékok felett pluszban helyet zabál a virtualizáció az SSD-n. Ez az a bizonyos "egyéb" kategória, ami kurvára zabálja az ssd-t, ha elkezded BC játékokkal teliverni. Vagy beleverhettek ezer karakter annak kibontásába, hogy filszpenszer hogyan kényszerítette térdre a mocskos japánokat :D
Pedig mi sem egyszerűbb, mint térdre kényszeríteni a japókat!
Avatar
Moby

Hozzászólás #55298 2020.11.25. 10:20

Zóanagyvarázsló írta:Azért a Vanquishben bírtam, amikor PC-n day1 60 fps-sel négyszer - azt hiszem, nem számoltam, de arról volt szó, hogy nem sima duplázódás volt - nagyobb volt a damage, mint 30 fps-sel. Szerencsére megpatchelték, így csak az első pályán csúsztam a taknyomban hardon, utána mókavonat lett (PS3-on 22-30 fps-sel első letudáskor nehezebb volt). Lehet, hogy kéne már egy god hard harmadik végigjátszás.
Annak az eredője egy olyan korszak szülötte, amikor mgé nem készül el minden szar is pécére, ami xboxra :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #55299 2020.11.25. 10:26

Moby írta:Annak az eredője egy olyan korszak szülötte, amikor mgé nem készül el minden szar is pécére, ami xboxra :)
Nyilván, a konzolos verziók hegesztésekor még nem Phil volt a főnök :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #55300 2020.11.25. 10:35

Moby írta:Elmondom mégegyszer hátha átmegy: a BC a PRÓ miatt készült el. Meg KELLETT csinálni. Persze könnyű dolguk volt a PS5nél, mert egyszerűen tovább tudták vinni. Ha nem így lett volna, nem lenne BC. De ott volt készen, felhasználták. KEressétek vissza, leírtam hogyan működik a classic mode a virtualizált rétegen. Ugyanez történik PS5-ön is. Olyannyira, hogy a BC játékok felett pluszban helyet zabál a virtualizáció az SSD-n. Ez az a bizonyos "egyéb" kategória, ami kurvára zabálja az ssd-t, ha elkezded BC játékokkal teliverni. Vagy beleverhettek ezer karakter annak kibontásába, hogy filszpenszer hogyan kényszerítette térdre a mocskos japánokat :D
Virtualizálás egy gpu csere miatt? Na ne szórakozz már. Egy msi afterburner szerű profil lehet cpu-gpu limitre, hogy ahol valamit nagyon drótoztak az alapfos gépre, az ne őrüljön meg, lásd még Turbó gomb a 486-on. A boost mode meg disabléra tolja az afterburnert oszt sanyi.

Nem több ez a generáció váltás mint egy MMX proci vagy az ezredik GPU architektúra, amin minden fut 20 évre visszamenőleg minimum.

Vissza: “Leáldozott.hu”