A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
arty

Hozzászólás #5391 2016.06.17. 17:20

Micsu írta:állandóan megy a sírás a bullshit trailerre? így van, és jogosan sztem és szted is
Nem lerondáztam a textúrát hanem a full hiányát hiányoltam, legyen egy fejlesztő aaa v indie ha prezentál ne egy olyan verziót mutasson már be ahol textúra nélküli pályán ugrál a karakter, nézz már meg más indie prezentációkat, ez nem minőség szvsz
de ha egyszer nincs kész? ne vigye ki? én inkább látom, hogy készül, minthogy befizetés után 2-3 évig SEMMI ...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5392 2016.06.17. 17:25

aabyssx írta:Azzal az iránnyal nem szimpatizálok. Root accessnek túl sok veszélye van még akkor is, ha intelligensebb a user.
Űrtechnika incoming! (Legfelső menüpont)

Kép
Avatar
arty

Hozzászólás #5393 2016.06.17. 17:32

DanielT írta:Ez meg egy másik, nem pixel, hanem rendesen és aprólékosan kidolgozott grafikával, kellő súlyú fizikával és animációkkal. :eljen:

phpBB [media]


Kép
pixel > flash (már majdnem jó egyébként, de mégiscsak "flashgrafika")
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5394 2016.06.17. 17:34

arty írta:pixel > flash (már majdnem jó egyébként, de mégiscsak "flashgrafika")
Én is úgy értettem, hogy "ha már nem pixel, akkor legalább jól kidolgozott, nem gagyi flash".

NA!
Avatar
arty

Hozzászólás #5395 2016.06.17. 17:47

DanielT írta:Űrtechnika incoming! (Legfelső menüpont)

Kép
chrome tabjai nekem elmentek a recent itemsből - ez chrome "újítás", hogy megint csak a böngészőben látom őket? erre nincs cigánybeállítás? (gugli majdnem akkora kretén mint az MS. kitalálnak valamit, aztán visszatánc... mire megszoktam, kitéptem a hajam. most kezdhetem elölről :( )

---

miért kerül a mai napig 4-5ezresbe a Mortal vs. DC c. moslék (360/ps3)?
poénból mondom veszek egyet, öccázé.... WTF?!
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #5396 2016.06.17. 17:49

DanielT írta:Űrtechnika incoming! (Legfelső menüpont)

Kép


Ez jópofa, de ha ezt Te így felületről állítani tudod, akkor egy okosabb hack, ami lejön a következő ad/spyware appal mennyi idő alatt tolja át úgy, hogy észre sem veszed?
Ráadásul a OnePlus 3-re egy nem official system software-nek is a nem official változatát tudod ráhekkelni. Már listázzák az ismert bugokat (kamera app, battery life és hasonlók). Nem pálya ez a taknyolás!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5397 2016.06.17. 17:51

arty írta:chrome tabjai nekem elmentek a recent itemsből - ez chrome "újítás", hogy megint csak a böngészőben látom őket? erre nincs cigánybeállítás? (gugli majdnem akkora kretén mint az MS. kitalálnak valamit, aztán visszatánc... mire megszoktam, kitéptem a hajam. most kezdhetem elölről :( )
Hm, első dolog amit kikapcsolok, mert a világ legnagyobb faszsága volt, ezek szerint belátták. Most néztem, én se találom az opciót.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5398 2016.06.17. 17:53

aabyssx írta:Ez jópofa, de ha ezt Te így felületről állítani tudod, akkor egy okosabb hack, ami lejön a következő ad/spyware appal mennyi idő alatt tolja át úgy, hogy észre sem veszed?
Ráadásul a OnePlus 3-re egy nem official system software-nek is a nem official változatát tudod ráhekkelni. Már listázzák az ismert bugokat (kamera app, battery life és hasonlók). Nem pálya ez a taknyolás!
Azonnal szólok, amint ellopják a harisnyakötős képeimet a telómról.

MÁR listázzák? A Day1 kiadott, nem hivatalos szoftverben vannak bugok? Fuck me! De, hogy konstruktív is legyek, amikor készült az a build még nem voltak kiadva a driverek, kernel, semmi. Vakon készült egy OS, úgy, hogy a fejlesztőnek nem volt telefonja, amin tesztelje. Ehhez képest a kamera app kilép ha HDR képet csinálsz. Hűűha.

szerk: Én a One-on egy automatán generált, 2015-ös nightly buildet használok... mert egyszerűen nincs okom frissíteni.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #5399 2016.06.17. 18:10

DanielT írta:Azonnal szólok, amint ellopják a harisnyakötős képeimet a telómról.

MÁR listázzák? A Day1 kiadott, nem hivatalos szoftverben vannak bugok? Fuck me! De, hogy konstruktív is legyek, amikor készült az a build még nem voltak kiadva a driverek, kernel, semmi. Vakon készült egy OS, úgy, hogy a fejlesztőnek nem volt telefonja, amin tesztelje. Ehhez képest a kamera app kilép ha HDR képet csinálsz. Hűűha.

szerk: Én a One-on egy automatán generált, 2015-ös nightly buildet használok... mert egyszerűen nincs okom frissíteni.

Jó Neked! Ez meg most egy szar, akár Stock Oxygennel, vagy 2x unofficial cyanogenmoddal. Így is, meg úgy is.
És még az is benne van, hogy nem fakezűek a fejlesztők, hanem tök tudatos az, hogy azonnal kidobnak mindent a RAM-ból, csak hogy spóroljanak batteryvel. Majd amikor kijön a peccs, ami nem szórja ki az appokat és tényleg használja a 6 GB-ot, akkor fél nap alatt lemerül az egész.
Ha nem így lesz, akkor jó, mert lesz egy okés készülés okés áron.
Ha így lesz, akkor meg ultraszopás.
Most, jelenleg minden opció szopás. Az összes internetes reviewernek - akik csak a leírt speckókat tudják bambán felsorolni - meg lóf*sz a s*ggébe, hogy ilyen alap dolgot nem vettek észre.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #5400 2016.06.17. 18:34

DanielT írta:Nálam valszeg csak addig futna rajta, amíg megnézném, hogy bekapcsol -e a készülék és működik, majd Off és menne rá a Cyanogen.
No ezaz amire nincs szükségem. Pcmasterrace-en elég a taknyolás.
Biztos jok ezek már, nekem egy sony Z-m volt meg egy nexus, de elég volt ezekből. Nagyon örülök hogy nemkell ilyenekkel foglalkoznom, csak használom, és ugy hogy közben észre sem veszem.
Ha lenne egy olyan ezköz ami szoftveresen is tökéletes alapbol, és kitalálnak egy olyan felületet ami megfelelne nekem, mert a mostani droidok nagyon taszitanak a garázscég felületükkel, akkor vennék, nem vagyok elvakult szektàs.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5401 2016.06.17. 18:38

aabyssx írta:Jó Neked! Ez meg most egy szar, akár Stock Oxygennel, vagy 2x unofficial cyanogenmoddal. Így is, meg úgy is.
És még az is benne van, hogy nem fakezűek a fejlesztők, hanem tök tudatos az, hogy azonnal kidobnak mindent a RAM-ból, csak hogy spóroljanak batteryvel. Majd amikor kijön a peccs, ami nem szórja ki az appokat és tényleg használja a 6 GB-ot, akkor fél nap alatt lemerül az egész.
Ha nem így lesz, akkor jó, mert lesz egy okés készülés okés áron.
Ha így lesz, akkor meg ultraszopás.
Most, jelenleg minden opció szopás. Az összes internetes reviewernek - akik csak a leírt speckókat tudják bambán felsorolni - meg lóf*sz a s*ggébe, hogy ilyen alap dolgot nem vettek észre.
Akkora kibaszott nagy túlzás, amit mondasz, hogy még én is büszke lennék rá.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5402 2016.06.17. 18:39

Mekee írta:No ezaz amire nincs szükségem. Pcmasterrace-en elég a taknyolás.
Biztos jok ezek már, nekem egy sony Z-m volt meg egy nexus, de elég volt ezekből. Nagyon örülök hogy nemkell ilyenekkel foglalkoznom, csak használom, és ugy hogy közben észre sem veszem.
Ha lenne egy olyan ezköz ami szoftveresen is tökéletes alapbol, és kitalálnak egy olyan felületet ami megfelelne nekem, mert a mostani droidok nagyon taszitanak a garázscég felületükkel, akkor vennék, nem vagyok elvakult szektàs.
Nézz meg egy P9-es, vagy Mate 8 Huawei-t és ha nem vállalnád be _azonnal_, akkor szektás vagy! :P
Avatar
Mekee

Hozzászólás #5403 2016.06.17. 18:42

DanielT írta:Nézz meg egy P9-es, vagy Mate 8 Huawei-t és ha nem vállalnád be _azonnal_, akkor szektás vagy! :P
néztem, de tovàbbra is a felület ami nemtudom. Nem mondom hogy gagyi, csak olyan fapad semmilyen.
Lehet tényleg szektàs lennék? :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5404 2016.06.17. 18:45

Mekee írta:néztem, de tovàbbra is a felület ami nemtudom. Nem mondom hogy gagyi, csak olyan fapad semmilyen.
Lehet tényleg szektàs lennék? :)
Ha arra mondod, hogy fapad egy iOS mellett, akkor egyértelmű a diagnózis! :nezze:

szerk: Ja, a téma gombnyomásra, gyárilag vagy 8 fajtából cserélhető, ikonszettel, mindennel, 1 sec alatt. Nem tudom, hogy melyikkel láttad, lehet, hogy az éppen nem volt olyan szép.
Avatar
arty

Hozzászólás #5405 2016.06.17. 19:19

Forza Horizon 3 Pre-Order Cars
Pre-ordering Forza Horizon 3 will give you access to pre-order bonus car which are tied to participating retailers. These cars will be tuned to the top of their class and players will be able to automatically add them to their garage after redeeming the code provided by the retailer. Here’s how the breakdown will work for participating U.S. retailers:

Car / Retailer
2015 Ferrari 488 GTB / Gamestop
2015 Dodge Challenger SRT Hellcat / Gamestop
2016 Audi R8 V10 plus / Amazon
2016 Jaguar F Type Project 7 / Best Buy
2016 Mercedes-Benz C 63 S Coupé / Xbox Dash
2016 Ford Mustang GT350R / Microsoft Store

kurva anyád MS az exklu autóiddal. rémlik, hogy fm3 idején is "beszoptam".
nemérdekel, hogy apróság - 30 ezer forintos áltimétedisön vásárlót ne szarjon már ilyennel torkon az ELADÓ.
(standard ediciost se, persze, csak a túlzás miatt írtam a legdrágábbat :D )

Amugy nemtom, mi most a kommunikáció, a one-os miért is fizet havidijat, amikor a pécés coop tesója nem? :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #5406 2016.06.17. 19:22

arty írta:Forza Horizon 3 Pre-Order Cars
Pre-ordering Forza Horizon 3 will give you access to pre-order bonus car which are tied to participating retailers. These cars will be tuned to the top of their class and players will be able to automatically add them to their garage after redeeming the code provided by the retailer. Here’s how the breakdown will work for participating U.S. retailers:

Car / Retailer
2015 Ferrari 488 GTB / Gamestop
2015 Dodge Challenger SRT Hellcat / Gamestop
2016 Audi R8 V10 plus / Amazon
2016 Jaguar F Type Project 7 / Best Buy
2016 Mercedes-Benz C 63 S Coupé / Xbox Dash
2016 Ford Mustang GT350R / Microsoft Store

kurva anyád MS az exklu autóiddal. rémlik, hogy fm3 idején is "beszoptam".
nemérdekel, hogy apróság - 30 ezer forintos áltimétedisön vásárlót ne szarjon már ilyennel torkon az ELADÓ.
(standard ediciost se, persze, csak a túlzás miatt írtam a legdrágábbat :D )

Amugy nemtom, mi most a kommunikáció, a one-os miért is fizet havidijat, amikor a pécés coop tesója nem? :D
Forza horizon 1 preorder autók is elérhetőek dlcként vmi jelképes 4500 pénzért. :D És előbb utóbb meg kell vennem, mert csak úgy lesz meg az 1000 érmem az ezerklubban. :D
Avatar
Mekee

Hozzászólás #5407 2016.06.17. 20:31

arty írta:Forza Horizon 3 Pre-Order Cars
Pre-ordering Forza Horizon 3 will give you access to pre-order bonus car which are tied to participating retailers. These cars will be tuned to the top of their class and players will be able to automatically add them to their garage after redeeming the code provided by the retailer. Here’s how the breakdown will work for participating U.S. retailers:

Car / Retailer
2015 Ferrari 488 GTB / Gamestop
2015 Dodge Challenger SRT Hellcat / Gamestop
2016 Audi R8 V10 plus / Amazon
2016 Jaguar F Type Project 7 / Best Buy
2016 Mercedes-Benz C 63 S Coupé / Xbox Dash
2016 Ford Mustang GT350R / Microsoft Store

kurva anyád MS az exklu autóiddal. rémlik, hogy fm3 idején is "beszoptam".
nemérdekel, hogy apróság - 30 ezer forintos áltimétedisön vásárlót ne szarjon már ilyennel torkon az ELADÓ.
(standard ediciost se, persze, csak a túlzás miatt írtam a legdrágábbat :D )

Amugy nemtom, mi most a kommunikáció, a one-os miért is fizet havidijat, amikor a pécés coop tesója nem? :D
ezek nem csak ilyen játékelején megkapod, de később akármikor megveheted dlc-k mint amivel általában kiszurják az előrendelők szemét?
Mer ezek közül egysem olyan exkluziv cucc hogy ne lenne benne a carlistben
Avatar
Botond

Hozzászólás #5408 2016.06.17. 21:00

Na hagyjuk a pixelszámolást, meg a youtubeos fotelszakértést, váltsunk komoly témára. Egy ilyenről (A80as ofc) mik a meglátások? Itthon is kapható.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #5409 2016.06.17. 21:08

Botond írta:Na hagyjuk a pixelszámolást, meg a youtubeos fotelszakértést, váltsunk komoly témára. Egy ilyenről (A80as ofc) mik a meglátások? Itthon is kapható.
A 8 centis kis vacakra azt mondja 1500-3000 RPM. Így különösebb utána nézés nélkül számomra ez elég visszatartó erőnek néz ki. Nameg az ára is elég beteg.
Avatar
Botond

Hozzászólás #5410 2016.06.17. 21:14

benőmenő írta:A 8 centis kis vacakra azt mondja 1500-3000 RPM. Így különösebb utána nézés nélkül számomra ez elég visszatartó erőnek néz ki. Nameg az ára is elég beteg.
Az ártól most tekintsünk el. Nézzük a hőmérsékletet és a decibelt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5411 2016.06.17. 21:18

Botond írta:Na hagyjuk a pixelszámolást, meg a youtubeos fotelszakértést, váltsunk komoly témára. Egy ilyenről (A80as ofc) mik a meglátások? Itthon is kapható.
Minek? A mostani hangos, vagy meleg?
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #5412 2016.06.17. 21:19

Nem túl bíztató a magyarázat (battery):

Kép
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #5413 2016.06.17. 21:22

A battery a jelenlegi, agresszív app kilövős megoldással is épphogy egy napra elég talán a tesztek szerint.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #5414 2016.06.17. 21:23

Botond írta:Na hagyjuk a pixelszámolást, meg a youtubeos fotelszakértést, váltsunk komoly témára. Egy ilyenről (A80as ofc) mik a meglátások? Itthon is kapható.
Overclock vb-re készülsz? :)
Lehet nem vagyok tul kompetens, de az én meglátásom hogy normál usernek feleslegesek ezek a cuccok, egy jo levegős is hűt rendesen és halk is
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5415 2016.06.17. 21:24

aabyssx írta:A battery a jelenlegi, agresszív app kilövős megoldással is épphogy egy napra elég talán a tesztek szerint.
Elnézést, de te melyik bolygóról jöttél? Milyen készüléked van jelenleg?
Avatar
Botond

Hozzászólás #5416 2016.06.17. 21:24

DanielT írta:Minek? A mostani hangos, vagy meleg?
Hogyhogyminek?! Karácsonyi mérésre fel akarom húzni 8.0ra a 6700k-t, oszt ahhoz kell a hűtés! Nem, igazándiból azt se tudom mi van a gépben, mert vmi random cuccot rakattam bele, ami nem túl nehéz, mert volt a bendgate a skylakekkel, és nem akartam 1,2-1,5 kilós szarokat rakni rá, meg tudtam, hogy úgyis vizest kap előbb utóbb, teljesen customot nem akarok, mert az alatt macera procit cserélni, ha jön vmi ütős cabylake proci, ez meg elég jóságnak tűnik nekem a tesztek alapján. És jön a meleg, tetőtérben vagyok, és ugyan megy a klíma és lenyomom 23-25 fokra, de akkor is, érdekel a dolog.
Szóval a minek és a drága kérdéskörön túllépve mik a szakértések? :)

/szerk: Ilyen van benne most.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Botond 2016.06.17. 21:26-kor.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #5417 2016.06.17. 21:24

DanielT írta:Akkora kibaszott nagy túlzás, amit mondasz, hogy még én is büszke lennék rá.


Nekem ez egy nagy csalódás ám, mert az én egerem már a buy gomb felett volt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5418 2016.06.17. 21:28

aabyssx írta:Nekem ez egy nagy csalódás ám, mert az én egerem már a buy gomb felett volt.
Az előző kérdéseimre várom a választ.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #5419 2016.06.17. 21:44

DanielT írta:Elnézést, de te melyik bolygóról jöttél? Milyen készüléked van jelenleg?


Hát, ami itt mellettem van hirtelen, azt iPhone 4s, 5s, meg egy Nexus tablet. Mér érdekes ez?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5420 2016.06.17. 21:55

aabyssx írta:Hát, ami itt mellettem van hirtelen, azt iPhone 4s, 5s, meg egy Nexus tablet. Mér érdekes ez?
Csak az elmebaj miatt, amit előadsz. Próbálom feltérképezni, hogy milyen traumák állhatnak a háttérben.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #5421 2016.06.17. 22:16

Az a trauma, hogy a flagship speckós telefon (6 GB RAM-mal), amit majdnem megvettem, úgy tölt újra appokat (még a browsert is), mint az elavult iPhone.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5422 2016.06.17. 22:18

aabyssx írta:Az a trauma, hogy a flagship speckós telefon (6 GB RAM-mal), amit majdnem megvettem, úgy tölt újra appokat (még a browsert is), mint az elavult iPhone.
Még szerencse, hogy időben kiderült, mekkora használhatatlan rakás szar. :eljen:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #5423 2016.06.17. 22:27

Amúgy ha valakit érdekel, az én hozzáállásom az, hogy vagy iOS-es telefont, vagy Nexust érdemes venni.
Jórészt azért, mert a system update-eket hosszú időn keresztül késés nélkül megkapod, míg a többi gyártó által customizált android verziók általában késnek, vagy a gyárt egyszerűen elhanyagolja. Másik ok, hogy a customizált androidok általában bloatware-ek, nincs igazi hozzáadott értékük.

Ugyan nekem (szerencsére) anyagilag nem számítana, de az iOS termékek olyan szinten indokolatlanul drágák, hogy nem szívesen támogatnám őket. Az új Nexusokban pedig nincs jó video stabilizátor, ami nekem fontos. Megörültem, hogy papíron erős speckós, kínai telefon jelenik meg, ráadásul olyan áron, ami arcon csapja kicsit a felfújt márkákat. Emiatt még talán a custom androidba is belementem volna, de hát béta fázisban került kiadásra, ami igénytelenségre utal, nem bíztató.

Mit nehéz ezen megérteni?
skinnyman

Hozzászólás #5424 2016.06.17. 23:46

aabyssx írta:Nem túl bíztató a magyarázat (battery):

Kép

Ennek a magyarazatnak nem latom tul sok ertelmet. Hacsak nem aramtalanitja mondjuk a RAM felet ha nincs hasznalva (amihez hasonlorol meg eletemben nem hallottam), egy RAM ugyanannyit fogyaszt uresen, mint amikor tele van. Android 6.0 ota pedig keszenletben lenyegeben a futo appok nem fogyasztanak tobbet (doze mode), szoval az se nagyon tud erv lenni.
Hogy a kamera 6GB RAM-ot kihasznaljon, az is nekem nagyon valoszinutlenul hangzik, akarmilyen HDR feldolgozos - RAW-ba mentos, burstshot-os - panoramaosszeilleszots - 4k-s - sok fps-es dologra is gondolok.
Szoval szerintem csak valami atgondolatlan magyarazatokat odaszurtak, de egyebkent sokkal inkabb arrol lehet szo, hogy inkabb a hardverre koncertraltak es nem volt meg idejuk rendesen optimalizalni a hozza a szoftvert. Foleg h alapbol sokaig 4GB variansrol is pletykaltak, nem csodalkoznek, ha ez a 6GB ilyen last minute dontes lett volna..
Szoval szerintem sokat fog ez meg javulni. De jelen helyzetben sem latom annyira veszesnek a dolgot.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5425 2016.06.18. 09:21

Na, hát eltartott egy napig, mire kijött, hogy melyik számot kell átírni. Egyszerűen le van korlátozva az appok száma X-re, ezt Y-ra módosítva megy minden. Elbaszták, hogy lobogtatják a 6GB zászlót, amivel ki akarnak tűnni és így kihívták maguk ellen a sorsot, plusz idiótán lőtték be a limitet.

Sajnos root kell hozzá, szóval kevés lesz a biztonság és sok a köcsög.

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5426 2016.06.18. 09:37

Na tessék, kicsit nem figyelek és már világhírű lesz a telefonom, a farmerem (a lábam is benne volt nyilván) és a kezem.

Itt a srác tesztje, akinek a telefonját próbáltam

Azt a képet én csináltam a saját One-omról.

Leáld exkluzívként itt a kép tesója, amikor a One-al fotózom a 3-at. Sajnos utólag vettem észre, hogy EXP -2 volt a kamera beállítása, ezen most utólag felhúztam kicsit, de azt már sose fogjuk megtudni, hogy milyen lett volna defaulton. Oh well.

IMG_20160616_203853.jpg
skinnyman

Hozzászólás #5427 2016.06.18. 11:04

DanielT írta:Na, hát eltartott egy napig, mire kijött, hogy melyik számot kell átírni. Egyszerűen le van korlátozva az appok száma X-re, ezt Y-ra módosítva megy minden. Elbaszták, hogy lobogtatják a 6GB zászlót, amivel ki akarnak tűnni és így kihívták maguk ellen a sorsot, plusz idiótán lőtték be a limitet.

Sajnos root kell hozzá, szóval kevés lesz a biztonság és sok a köcsög.

Jah, xda-n is ugyanezt irjak: link
Szoval nem kell ide nagy hack, ennyike :)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #5428 2016.06.18. 11:47

Ezt már láttam tegnap este (feliratkoztam az indiai csávóra).
Hirtelen, teszteletlen taknyolás még workaroundnak is nehezen nevezhető, nemhogy fixnek. Ráadásul "kevés a biztonsági szervezet nagyon".

"Carl Pei ‏@getpeid · 11h11 hours ago
@ravisharora003 @leoside to be clear, RAM usage is governed by more than just build.prop"

Ha jön lesz hivatalos fix és a battery tesztek megerősítik, hogy nincs hatása a batteryre, akkor lehet, hogy a buy fölé viszem majd az egeret újra.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5429 2016.06.18. 11:48

aabyssx írta:Ezt már láttam tegnap este (feliratkoztam az indiai csávóra).
Hirtelen, teszteletlen taknyolás még workaroundnak is nehezen nevezhető, nemhogy fixnek. Ráadásul "kevés a biztonsági szervezet nagyon".

"Carl Pei ‏@getpeid · 11h11 hours ago
@ravisharora003 @leoside to be clear, RAM usage is governed by more than just build.prop"

Ha jön lesz hivatalos fix és a battery tesztek megerősítik, hogy nincs hatása a batteryre, akkor lehet, hogy a buy fölé viszem majd az egeret újra.
Figy, szerintem most is HASZNÁLHATATLAN emiatt a telefon és nem hiszem, hogy a jövőben ez változna. Hagyd a francba.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #5430 2016.06.18. 11:59

skinnyman írta:Ennek a magyarazatnak nem latom tul sok ertelmet. Hacsak nem aramtalanitja mondjuk a RAM felet ha nincs hasznalva (amihez hasonlorol meg eletemben nem hallottam), egy RAM ugyanannyit fogyaszt uresen, mint amikor tele van. Android 6.0 ota pedig keszenletben lenyegeben a futo appok nem fogyasztanak tobbet (doze mode), szoval az se nagyon tud erv lenni.
Hogy a kamera 6GB RAM-ot kihasznaljon, az is nekem nagyon valoszinutlenul hangzik, akarmilyen HDR feldolgozos - RAW-ba mentos, burstshot-os - panoramaosszeilleszots - 4k-s - sok fps-es dologra is gondolok.
Szoval szerintem csak valami atgondolatlan magyarazatokat odaszurtak, de egyebkent sokkal inkabb arrol lehet szo, hogy inkabb a hardverre koncertraltak es nem volt meg idejuk rendesen optimalizalni a hozza a szoftvert. Foleg h alapbol sokaig 4GB variansrol is pletykaltak, nem csodalkoznek, ha ez a 6GB ilyen last minute dontes lett volna..
Szoval szerintem sokat fog ez meg javulni. De jelen helyzetben sem latom annyira veszesnek a dolgot.


Doze akkor indul be, amikor nem használod a telefonodat. A multiaskoló alkalmazások (gyengébben, de) használják a számoló egységeket is, forgalmaznak stb., ami fáj az akksinak. Valszeg az akksi a leggyengébb pontja a cuccnak, ha ilyen aggresszív tisztítást, fojtást építettek be. Azt feltételezni, hogy csak elbénázták pont az egyik legnagyobb erősségét a cuccnak szerintem rosszabb.
Amúgy lehet pl. RAM-ot fenntartani kamerának úgy is, hogy semmi sem használja, csak üresen (pazarolva) ott van, hogy amikor a kamerát elő akarod venni, akkor mindig pillanat alatt jöjjön elő, ne kelljen szabadítani helyet (de ez csak ideologizálás).
Ha így marad, akkor max. akkor lesz értelme a 6 GB-nak, ha már öregebb lesz a vas és az appok több RAM-ot fognak pazarolni, mint manapság, mert legalább az nem lesz bottleneck.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #5431 2016.06.18. 12:01

DanielT írta:Figy, szerintem most is HASZNÁLHATATLAN emiatt a telefon és nem hiszem, hogy a jövőben ez változna. Hagyd a francba.


(Te ugyanúgy túlzol, mint én.)
Nem használhatatlan, csak egy közepes telefon. Az meg nem nagy szám. Ennek pont az lenne a lényege, hogy nagy szám olcsón.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5432 2016.06.18. 12:06

aabyssx írta:(Te ugyanúgy túlzol, mint én.)
Nem használhatatlan, csak egy közepes telefon. Az meg nem nagy szám. Ennek pont az lenne a lényege, hogy nagy szám olcsón.
Közepes. Az. De főleg használhatatlan. Egy közepes, használhatatlan, fos hardveres hulladék, egy szemétkupac, aminél tömegével vannak jobb alternatívák. TÖ-ME-GÉ-VEL.

Eleve mi ez a vicc, elavult chipset? Mi ez a szar anyaghasználat? Ez a retró képernyő? Ez a trágya kamera? Kit akarnak ezek hülyének nézni?! 3000mah akksi? LOL! 5000 alatt rá se nézek telefonra.

Nem marad a memóriában a teljes Gameloft életmű?! Ki az a marha, akinek így kell?

Nincs itt semmiféle túlzás, ez egy epik fail. :levele:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #5433 2016.06.18. 12:16

DanielT írta:Közepes. Az. De főleg használhatatlan. Egy közepes, használhatatlan, fos hardveres hulladék, egy szemétkupac, aminél tömegével vannak jobb alternatívák. TÖ-ME-GÉ-VEL.

Eleve mi ez a vicc, elavult chipset? Mi ez a szar anyaghasználat? Ez a retró képernyő? Ez a trágya kamera? Kit akarnak ezek hülyének nézni?! 3000mah akksi? LOL! 5000 alatt rá se nézek telefonra.

Nem marad a memóriában a teljes Gameloft életmű?! Ki az a marha, akinek így kell?

Nincs itt semmiféle túlzás, ez egy epik fail. :levele:


Figye', ezzel a csapkodással nem tudok mit kezdeni, majd szólj, ha valamelyik részére reagáljak!
Ha javul, valószínűleg veszek. Ha nem, akkor azér' ez így eléggé közel lesz egy új Nexushoz, amire nem olyanok készítik a szoftvert, akikről a véleményed az, hogy "kutyakajának darálnám le".
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5434 2016.06.18. 12:27

aabyssx írta:Figye', ezzel a csapkodással nem tudok mit kezdeni, majd szólj, ha valamelyik részére reagáljak!
Ha javul, valószínűleg veszek. Ha nem, akkor azér' ez így eléggé közel lesz egy új Nexushoz, amire nem olyanok készítik a szoftvert, akikről a véleményed az, hogy "kutyakajának darálnám le".
Nehéz érdemben reagálnom olyankor, amikor a piac ismeretében ezt látom leírva: "csak egy közepes telefon. Az meg nem nagy szám"

Közepes. Mert kibassza a Temple Runt.

Több olyan, valóban idegesítő szarságát tudnám mondani az Oxygen-nek, ami miatt megvetem őket, de ezen vergődni és eljátszani a nagy halált, hogy "á, majdnem megvettem, de így már nem kell"... Vicc. EGY KABARÉ.

Tudod mi a valós probléma? Ami miatt felgyújtanám az egész céget? Az, hogy nincs 1080@60 fps videó opció! Ez a gond bazzeg, nem az, hogy a _SOHA_ nem használt játékodat, elméletben kiszanálná a memcsiből, ha azóta már 11 másik dolgot használtál.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #5435 2016.06.18. 12:34

DanielT írta:nincs 1080@60 fps videó opció


Én úgy emlékszem, hogy van (4K at 30 fps, 1080p at 60 fps, 720p at 120 fps). Tesztben láttam. Előkeresem. Eléggé gáz lenne, ha nem lenne.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #5436 2016.06.18. 12:50

Megtaláltam a tesztet, de hibás az infó benne (ennyit a kontár barmokról), mert oneplus fórumon is reklamálják, hogy nincs, és mintát sem találtam. De gáz... :falbav:
skinnyman

Hozzászólás #5437 2016.06.18. 13:49

aabyssx írta:Doze akkor indul be, amikor nem használod a telefonodat. A multiaskoló alkalmazások (gyengébben, de) használják a számoló egységeket is, forgalmaznak stb., ami fáj az akksinak. Valszeg az akksi a leggyengébb pontja a cuccnak, ha ilyen aggresszív tisztítást, fojtást építettek be. Azt feltételezni, hogy csak elbénázták pont az egyik legnagyobb erősségét a cuccnak szerintem rosszabb.
Amúgy lehet pl. RAM-ot fenntartani kamerának úgy is, hogy semmi sem használja, csak üresen (pazarolva) ott van, hogy amikor a kamerát elő akarod venni, akkor mindig pillanat alatt jöjjön elő, ne kelljen szabadítani helyet (de ez csak ideologizálás).
Ha így marad, akkor max. akkor lesz értelme a 6 GB-nak, ha már öregebb lesz a vas és az appok több RAM-ot fognak pazarolni, mint manapság, mert legalább az nem lesz bottleneck.

Igen, erre tudok en is az egyetlen ertelmes magyarazatkent gondolni az aksis ervvel kapcsolatban. Viszont az appok 90+++%-anak a vilagon semmi oka a hatterben futni (max push uzenetre varakozni amihez nem kell futnia), es a kulturaltan megirt appok nem is futnak, ha az nincs kulonosen indokolva. En legalabbis ugy vagyok vele, h egyreszt alapbol ritkan rakok fel ketes eredetu appot szoval alapbol ritkan tortenik ilyen, de ha felraktam egy appot, ami ugy kimutathatoan megjelenik az aksi fogyasztasban (vagy ertelmetlen service-eket), ugy hogy azt nem hasznaltam es semmi nem indokolna, azt altalaban kerdes nelkul torlom is a picsaba.
Lehet h ezzel a kevesbe tudatos usereket akarjak vedeni akik felraknak szazasaval minden szemetet a store-bol, aztan amikor gyorsan lemerul a telojuk, annyira nem kepesek, h megnezzek h mi meritette le.
De mivel ahogy latom viszonylag nagyobb hire lett ennek az agressziv app kilovesnek, csodalkoznek, ha rovidtavon nem novelnek meg ok is ezt a szamot alapbol.
Avatar
arty

Hozzászólás #5438 2016.06.19. 10:56

aabyssx írta:Amúgy ha valakit érdekel, az én hozzáállásom az, hogy vagy iOS-es telefont, vagy Nexust érdemes venni.
Jórészt azért, mert a system update-eket hosszú időn keresztül késés nélkül megkapod, míg a többi gyártó által customizált android verziók általában késnek, vagy a gyárt egyszerűen elhanyagolja. Másik ok, hogy a customizált androidok általában bloatware-ek, nincs igazi hozzáadott értékük.

Ugyan nekem (szerencsére) anyagilag nem számítana, de az iOS termékek olyan szinten indokolatlanul drágák, hogy nem szívesen támogatnám őket. Az új Nexusokban pedig nincs jó video stabilizátor, ami nekem fontos. Megörültem, hogy papíron erős speckós, kínai telefon jelenik meg, ráadásul olyan áron, ami arcon csapja kicsit a felfújt márkákat. Emiatt még talán a custom androidba is belementem volna, de hát béta fázisban került kiadásra, ami igénytelenségre utal, nem bíztató.

Mit nehéz ezen megérteni?
nexus6om van, es bar jo dolog a havi os update (fraszt, macera!!!) a kreten almahozzaallasuva valo guglipatkany miatt csomo dolgot nem lehet hasznalni a telon (pl ertesitesi led, wtf gugli????)

cyanogenmod lett vegul, elegedettsegem 90% feletti (a gyaridroid smoothabb), megy minden, maximalisan a szam izere tudtam szabni

a meret picit farasztja a kezem, ellenben jol jon ha az uncsi edzotermi monotonitast egy sorozatresszel teszem elviselhetobbe

vegyel n6ot, ha a meret nem bant - ebben raadasul van optikai stab is ugytudom
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5439 2016.06.19. 13:59

35 nap kihagyás után megint odaültem a Doom elé, nyomtam fél órát és ismét abba kellett hagynom. Szerintem már a bossnál vagyok, de annyira ugyanaz az iszonyat darálás, hogy egyszerűen belefáradtam és nem érzem magamban az erőt a folytatáshoz. Szerintem megnézem, hogy mennyi lenne még hátra és ha sok, akkor ennyiben marad.

szerk: Még 2,5 level. Hát... necces.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #5440 2016.06.19. 16:49

Én pdig tolom a koszredert, meg kellett picit huzni a 970et, de igy legalább fut rendesen, (150mhz et huztam a gpun is meg a memoriàn is) van eddig benne 30 orám, 60% ot ir, és egész élvezem, nagyonsok az uncharted áthallás, de ez az előzőben is jót tett a sorozatnak, vannak benne idegesitő dolgok, de most pl tetszik hogy visszamehetek korábbi helyszinekre összeszedegetni meg megcsinálgatni az ott lévő dolgokat, mellékküldetéseket.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #5441 2016.06.19. 18:25

Na este fogom szárítani a dzsörkit. Az itt megadott idők akkor pontosak? Kajak végig ki kell támasztani a sütőajtót fakanállal/gyufásdobozzal?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5442 2016.06.19. 18:50

benőmenő írta:Na este fogom szárítani a dzsörkit. Az itt megadott idők akkor pontosak? Kajak végig ki kell támasztani a sütőajtót fakanállal/gyufásdobozzal?
Igen, nagyon fontos a kitámasztás, nélküle egy dohos trágya lesz. Jók az idők is, tartsd be.

Pácolás meddig ment?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #5443 2016.06.19. 19:04

DanielT írta:Igen, nagyon fontos a kitámasztás, nélküle egy dohos trágya lesz. Jók az idők is, tartsd be.
Pácolás meddig ment?
Okés. Tegnap olyan délután 5 körül lett kész, azóta áll a hűtőben.
Tovább nem tudom húzni, mert holnap millió helyre kell még szaladgálni, meg levegőztetni kell ezt a vackot, kedd reggel meg már vinném a Balatonra.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #5444 2016.06.19. 19:40

And now we wait. :circling:
WP_20160619_002.jpg
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5445 2016.06.19. 20:03

benőmenő írta:And now we wait. :circling:
WP_20160619_002.jpg
Nyomj már egy képet amin jobban látszik, a szeletek vastagságából ítélve lehet, hogy módosítanék az időkön.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #5446 2016.06.19. 20:13

DanielT írta:Nyomj már egy képet amin jobban látszik, a szeletek vastagságából ítélve lehet, hogy módosítanék az időkön.
Krumplifón rulz. Balra vannak a vastagabbak, jobbra meg amik idétlenre sikerültek.
Spoiler
WP_20160619_003.jpg
WP_20160619_008.jpg
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #5447 2016.06.19. 20:20

arty írta:vegyel n6ot, ha a meret nem bant - ebben raadasul van optikai stab is ugytudom

Köszi, abban van, de nem valami jó.
6 Plus, vagy Edge szintű kéne nekem OnePlus 3 áron. :vigyor3:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #5448 2016.06.19. 20:24

Hú, ez a dzsörkíj nagyon undorítónak tűnik.
Én nem nagyon bírom. Egyszer hoztak nekem krokodolból, lóból, meg marhából, de nekem nem pálya. (Nem emlékszem, hogy usából, vagy ausztráliából származott.)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5449 2016.06.19. 20:25

benőmenő írta:Krumplifón rulz. Balra vannak a vastagabbak, jobbra meg amik idétlenre sikerültek.
Spoiler
WP_20160619_003.jpg
WP_20160619_008.jpg
Ok, maradhatnak az eredeti idők.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #5450 2016.06.19. 20:25

Phil aranykopesei

"Őszintén: nem az a kizárólagos célunk, hogy több Xbox One-t adjunk el, mint amennyi PS4 fogy. Mi ennél sokkal nagyobb dolgokat csinálunk."

Haha
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #5451 2016.06.19. 20:53

Káttin edzs szerver strikes again!
Spoiler
Képernyőfelvétel (5).png
Képernyőfelvétel (6).png

Más:
Also like to add that Async won't be as popular as people first thought. IO Interactive said it was the single most time consuming, most difficult thing they've done in engine to date. Even then, it was only a 5-10% performance gain to Fury X.

eidos Montreal has also said the same. They said it was a bad idea to use it as heavily as AoTS did and Hitman did. They said that they had the same issues IO did, including patchy performance boosts from AMD card to AMd card. As such, they're only using it in Deus Ex, if you enable PureHair. Thus, Async will only be used for hair rendering.

Adding insult to injury on AMD's claims, ROTTR won't use it. Ever. They said it is too much work. They even said that AMD's AoTS boost was not due to Async, but optimization! A claim that computerbase.de later proved valid.

reddit post
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #5452 2016.06.19. 21:06

Dani, láttam a postodat 1080p/60p témában. Szektások megvédik még a rosszat is...
Remélem azért változik majd.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5453 2016.06.19. 21:43

aabyssx írta:Dani, láttam a postodat 1080p/60p témában. Szektások megvédik még a rosszat is...
Remélem azért változik majd.
Idióta állatok.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5454 2016.06.19. 21:54

benőmenő írta:Nem lesz itt gáz. Már a 470 is majdnem rádupláz a 270X-emre.
Azért a 1060-at még tuti bevárom.
Ez már egészen nekem valónak tűnik, a kérdés csak az árcédula.
Avatar
arty

Hozzászólás #5455 2016.06.20. 09:00

benőmenő írta:Más: reddit post
akkor marad konzolon az optimalizáció. pöcések vegyenek 1080-at.

más:

ingyé limbó az xbox one tulajoknak (mondtam már, h imádom h szopóágon van az ms? :D ) - itt redeem

hamár ottvolt, letoltam, ezúttal az acsikért minden secret+secret levellel együtt (a halj meg 5x vagy kevesebbszer a végigjátszás alatt nem lett meg, elég sokáig elvittem halál nélkül, aztán elkezdtem ráizgulni és készvége... tiszta darksouls feeling így nyomni amúgy :D), 4.5 óra pure fun

10/10 továbbra is.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #5456 2016.06.20. 09:25

arty írta:akkor marad konzolon az optimalizáció. pöcések vegyenek 1080-at.
Előbb-utóbb lesz PC-n is azokban a címekben, amikben rászánják magukat a fejlesztők/lesz több ilyen middleware mint a purehair az új nyúlszexben.
Viszont, már a legutóbbi GDC is arról szólt, hogy jódolog a sok drawcall, meg async compute, de baromi nagy meló és messze nem hoz annyit, mint amekkora kultuszt Abu felhúzott rá PH!-n. Mégegyszer, ha egy multiplatform játékban mégis megírják ezeket, azt át tudják hozni PC-re, mert ugyan úgy megvan a DX12, mint Xboxon, a Vulkánra megírt pedig aztán tényleg mindenen futni fog elvileg.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5457 2016.06.20. 09:31

arty írta:akkor marad konzolon az optimalizáció..
Az marad. Hűdemaradazott. :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5458 2016.06.20. 09:31

benőmenő írta:Előbb-utóbb lesz PC-n is azokban a címekben, amikben rászánják magukat a fejlesztők/lesz több ilyen middleware mint a purehair az új nyúlszexben.
Viszont, már a legutóbbi GDC is arról szólt, hogy jódolog a sok drawcall, meg async compute, de baromi nagy meló és messze nem hoz annyit, mint amekkora kultuszt Abu felhúzott rá PH!-n. Mégegyszer, ha egy multiplatform játékban mégis megírják ezeket, azt át tudják hozni PC-re, mert ugyan úgy megvan a DX12, mint Xboxon, a Vulkánra megírt pedig aztán tényleg mindenen futni fog elvileg.
Ez mind szép és jó, de milyen lett a jerky?!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5459 2016.06.20. 09:40

arty írta:akkor marad konzolon az optimalizáció. pöcések vegyenek 1080-at.

más:

ingyé limbó az xbox one tulajoknak (mondtam már, h imádom h szopóágon van az ms? :D ) - itt redeem

hamár ottvolt, letoltam, ezúttal az acsikért minden secret+secret levellel együtt (a halj meg 5x vagy kevesebbszer a végigjátszás alatt nem lett meg, elég sokáig elvittem halál nélkül, aztán elkezdtem ráizgulni és készvége... tiszta darksouls feeling így nyomni amúgy :D), 4.5 óra pure fun

10/10 továbbra is.
Micsoda újdomságokat adnak ingyen Xbox One-on! És végre olyat, ami a hardver szintjének is megfelel :eljen:

Persze jó játéknak örülünk (a helyedben én is újrajátszottam volna, ráadásul a 360-as verzióból hiányzott még a titkos pálya), de valahol gáz, hogy ennek van hírértéke.

Egyébként mennyire ingyenes (még most is)? Mert a linkeden 2k-t kérnek, de van ott egy "Próbálja ki!" opcióé.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #5460 2016.06.20. 09:44

DanielT írta:Ez mind szép és jó, de milyen lett a jerky?!
Elkészült, szerintem ilyennek kell lennie. A nagyon kis véknyak kicsit ropognak, a rendes szeletek pedig megegyeznek az olvasott állaggal.
Ízre nekem ez baromi fűszeres lett, alig érzem a húst. Még nem tudom, hogy ha legközelebb is csinálok, akkor hogyan és mennyire fogom higítani a pácot. Az viszont tuti, hogy a csípőst ki fogom hagyni és dijonit a generic bolti mustárral fogom helyettesíteni, mert ez így a legtöbb ismerősnek túlságosan csípni fog.
Ezzel együtt egy kaland volt, sör/bor mellé jó lesz ezt rágcsálni a héten a Balatonon.

Vissza: “Leáldozott.hu”