A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54251 2020.11.10. 08:55

Botond írta:Óriási! Akkor nem várom a futárt. :)
Pedig milyen sok játék lett volna rá ugye, ami miatt érdemes megvenni!
Avatar
arty

Hozzászólás #54252 2020.11.10. 08:59

DanielT írta:Még szerencse, hogy a tantalum kondikat meg simán kicseréled a PS3-ban és akkor a vinyóval együtt ÖRÖKÉLETŰ A GÉP! :D Vagy a PS4/XBONE HDMI csip vezérlőket, meg a tápokat, stb. Javíccsa' otthon a pó'gár simándiba E! :nezze: Csak az a rohadt SSD... az a métely. Abban bízom, hogy a Cyberpunk végigjátszást kibírja, utána már minden nap ajándék! :idiota:
bármekkora antitalentum valaki a kondicseréhez (én), egy hdd-ssd ki-be azért még "nekünk" is megy... :P
márpedig az egzbogzban ennyit kell csinálni, HA gond van. a ps5ben meg.... ahogy mondtam: kuka.

nem mindenki 1-2 évre vesz gépet, mint te vagy moby :P
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54253 2020.11.10. 09:06

arty írta:bármekkora antitalentum valaki a kondicseréhez (én), egy hdd-ssd ki-be azért még "nekünk" is megy... :P
márpedig az egzbogzban ennyit kell csinálni, HA gond van. a ps5ben meg.... ahogy mondtam: kuka.

nem mindenki 1-2 évre vesz gépet, mint te vagy moby :P
Gyanítom az SSD párosítva van az alaplaphoz, meg egyébként se tudsz rá oprendszert tenni.

És milyen 1-2 év? Az SSD 1-2 hónapot jó ha kibír, mint a több milliárd eladott példány mutatja 10+ éve. :nezze: Szal' veszed majd te is gyakran a komplett X-eket! :eplus2:
Avatar
deep

Hozzászólás #54254 2020.11.10. 09:12

DanielT írta:Iszonyatos égés.
Csak a szokásos sony gen kezdés :D SOOONY.
- Minden gyorsabban betölt X-en ami objektíven mérhető. - Néhány másodpercről van szó, ha nincs egymás mellett a kettő, nem tűnik fel. Ha pecset kapnak akkor meg töredék lesz. Egyébként 1 db ilyen tesztvideo van fent (vagy van több is?). Nem tudom mennyire objektív. Milyen storage-et használtak hozzá stb.
- A PS4 3x annyi ideig kel fel sleepből. - Gondolom 5 akart lenni, itt is néhány másodpercről beszélünk, hát megnyomom a gombot és elhelyezkedek a kanapén, elrendezem a zacsit addig és kész.
- Quick resume-al egy full memory dumpot úgy beszippant az X, hogy ilyet aztán végképp nem láttunk. - Ez majd úgyis jön később. Gáz, de speciel megvagyok nélküle amíg 8 sec alatt betölt egy PS5 játék.
Avatar
Moby

Hozzászólás #54255 2020.11.10. 09:12

DanielT írta:Egyelőre elég nehéz komolyan venni bármit amíg a tények:

- Minden gyorsabban betölt X-en ami objektíven mérhető.
- Szoftver peccsel PS4-en is megy a villámtöltés, lásd TLOU.
- A PS4 3x annyi ideig kel fel sleepből.
- Quick resume-al egy full memory dumpot úgy beszippant az X, hogy ilyet aztán végképp nem láttunk.

Iszonyatos égés.
Mivel nincs SEMMI MÁS xboxon, csak prevgen játék, így minden, ami objektív, az BC.
Avatar
arty

Hozzászólás #54256 2020.11.10. 09:14

DanielT írta:Gyanítom az SSD párosítva van az alaplaphoz, meg egyébként se tudsz rá oprendszert tenni.
És milyen 1-2 év? Az SSD 1-2 hónapot jó ha kibír, mint a több milliárd eladott példány mutatja 10+ éve. :nezze: Szal' veszed majd te is gyakran a komplett X-eket! :eplus2:
xbox one-ban mára bepattintod a hdd/ssd-t meg a pendriven a bóninstallert és készvagy, megy. lehet, hogy vissza tudnak ezek is lépni, mint sony a psn-sztórral* vagy az usb-s backuppal, de hátha mégse**!

*a ps app VÉGRE, 10+ év várakozás után használhatónak tűnik. nemhogy külön app nem kell a chatre, de még voice chat is van!
a sztór teljes funkcionalitással bír (kivéve hogy a screenshotok, videok nem válthatók teljes képre, bár ez leginkább ájfón4 juzereknek gond), szép is, mi kell még?

**ms a droidos appját sikeresen visszalőtte a kőkorszakba. bár a (voice)chat nem került ki az alkalmazásból, az acsívmentek, leaderboardok igen, a sztórjuk szánalom itt böngészve, a keresőt BIZTOSAN a bingmotor hajtja, stb stb stb. R-E-T-E-K. (nyilván a gémpassz integráció és az xcloud elvitte az agykapacitást)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54257 2020.11.10. 09:17

Moby írta:Mivel nincs SEMMI MÁS xboxon, csak prevgen játék, így minden, ami objektív, az BC.
Oszt'? Gyorsabb? Gyorsabb. Egy éve HÖRÖGVE veri a f@szát minden PS5 fanboy a soha, semmiben nem láttott, pc-t alázó sebességű ŰRTECHNIKÁS SSD-re? Ja.

Nincs olyan scenárió, olyan játék, olyan BÁRMI amivel ez megtörténhetett volna, de ezek valahogy megoldották.
Avatar
Moby

Hozzászólás #54258 2020.11.10. 09:19

DanielT írta:Oszt'? Gyorsabb? Gyorsabb. Egy éve HÖRÖGVE veri a f@szát minden PS5 fanboy a soha, semmiben nem láttott, pc-t alázó sebességű ŰRTECHNIKÁS SSD-re? Ja.

Nincs olyan scenárió, olyan játék, olyan BÁRMI amivel ez megtörténhetett volna, de ezek valahogy megoldották.
De nem attól gyorsabb, mert az SSD gyorsabb. Attól gyorsabb, mer gyorsabb a procija. Az lett a bottleneck az egész BC-ben. Ott, ahol ez nincs, ott a kétséfélszer gyorsabb ssd kétésfélszer lesz gyorsabb. Hogy a boot idő mennyi, ahhoz meg pláne kuuurvára semmi köze az SSD-nek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54259 2020.11.10. 09:23

Moby írta:De nem attól gyorsabb, mert az SSD gyorsabb. Attól gyorsabb, mer gyorsabb a procija. Az lett a bottleneck az egész BC-ben.
A világ leggyorsabb CUSTOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SSD-jét egy kis procimoci megalázza? Kellemetlen. Hogy fogja így a GPU hátrányt is ledolgozni, amire szintén vagy ezerféle elmélet és álmodozás olvasható volt. :nemtudom:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54260 2020.11.10. 09:27

Moby írta:Hogy a boot idő mennyi, ahhoz meg pláne kuuurvára semmi köze az SSD-nek.
CARTRIDGE TIMES! Ezek jönnek el a PS5-tel! Bekapcsolod és INSTANT VAN. VANIK. BETÖLTIK! 2 SEC. MINDEN.
Avatar
Botond

Hozzászólás #54261 2020.11.10. 09:31

DanielT írta:A világ leggyorsabb CUSTOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SSD-jét egy kis procimoci megalázza? Kellemetlen. Hogy fogja így a GPU hátrányt is ledolgozni, amire szintén vagy ezerféle elmélet és álmodozás olvasható volt. :nemtudom:
Na pont ezt vetítettem előre, ha már be vagyok idézve PS5 megmondásban.
Deepnek meg külön köszi, hogy az Xbox one-t meg az Xbox one s-t és a switchet így felértékelte, hiszen a 27-29 frém is csak egy pár frémmel tér el a 30tól, szóval jó az! Köszi, most már ezt is tudjuk, hogy a számok igazából csak számok, nincs is jelentősége, feltalálni is kár volt őket!
Avatar
Botond

Hozzászólás #54262 2020.11.10. 09:35

DanielT írta:Pedig milyen sok játék lett volna rá ugye, ami miatt érdemes megvenni!
10re lemegyek a média marktba ami a stopshopban van az Eurocenter mellett, mert már két hete átépítik a konzolos sarkot, megnézem mire jutottak. Ha lesz xsx hozok, ha nem akkor ennyi volt a nextgen, marad a pc, amíg bírja.
Avatar
deep

Hozzászólás #54263 2020.11.10. 09:45

Botond írta:Na pont ezt vetítettem előre, ha már be vagyok idézve PS5 megmondásban.
Deepnek meg külön köszi, hogy az Xbox one-t meg az Xbox one s-t és a switchet így felértékelte, hiszen a 27-29 frém is csak egy pár frémmel tér el a 30tól, szóval jó az! Köszi, most már ezt is tudjuk, hogy a számok igazából csak számok, nincs is jelentősége, feltalálni is kár volt őket!
Mindenki el tudja dönetni melyik számok fontosak neki. Nekem sokkal kevésbé vontos az, hogy a rendszer 8, vagy 12 sec alatt bootol be, vagy a BC játékok 1:10 vagy 1:14 alatt tölt be, mint az, hogy milyen játékok lesznek rá, és azok tartják-e a 60 frémet. I have spoken. (Mondanám, ha Mandalorian rajongó lennék, de nem vagyok.)
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #54264 2020.11.10. 09:54

Akinek feltétlen kell XSX vagy XSS a mostani állapot szerint telekomnál még van:

https://www.telekom.hu/shop/egyeb-keszulekek/jatekkonzolok

PS5 náluk sincs.
Avatar
Botond

Hozzászólás #54265 2020.11.10. 09:59

Sor van az MM előtt. Max 10 ember, de sor van. :guluszem1:
Avatar
Moby

Hozzászólás #54266 2020.11.10. 10:00

DanielT írta:A világ leggyorsabb CUSTOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SSD-jét egy kis procimoci megalázza? Kellemetlen. Hogy fogja így a GPU hátrányt is ledolgozni, amire szintén vagy ezerféle elmélet és álmodozás olvasható volt. :nemtudom:
A proci azért alázza meg, mert ezek nem fordítottak túl sok időt, hogy normálisan legyen ez a BC megcsinálva. Valami összemókoltak, aztán gondolom úgy voltak vele jólesz ez így is. Náluk nem ez a killer feature, hogy a prevgen játékokhoz kelljen eladni a gépet. Ebbőla GPU hátrányból viszont az eddigi tesztek szerint nem sok minden látszik. Persze nehéz is letesztelni úgy, hogy a boxra nincs semmi, amivel le lehetne tesztelni.
Avatar
Tom

Hozzászólás #54267 2020.11.10. 10:03

deep írta:Mindenki el tudja dönetni melyik számok fontosak neki. Nekem sokkal kevésbé vontos az, hogy a rendszer 8, vagy 12 sec alatt bootol be, vagy a BC játékok 1:10 vagy 1:14 alatt tölt be, mint az, hogy milyen játékok lesznek rá, és azok tartják-e a 60 frémet. I have spoken. (Mondanám, ha Mandalorian rajongó lennék, de nem vagyok.)

This is the way.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54268 2020.11.10. 10:04

Botond írta:Sor van az MM előtt. Max 10 ember, de sor van. :guluszem1:
Úristen de feljelentelek benneteket. Maradj ott légyszi legalább 1 óráig, ha egyenruhások közelítenek ne szaladj el. Köszi az együttműködést! :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54269 2020.11.10. 10:06

deep írta:Mindenki el tudja dönetni melyik számok fontosak neki. Nekem sokkal kevésbé vontos az, hogy a rendszer 8, vagy 12 sec alatt bootol be, vagy a BC játékok 1:10 vagy 1:14 alatt tölt be, mint az, hogy milyen játékok lesznek rá, és azok tartják-e a 60 frémet. I have spoken. (Mondanám, ha Mandalorian rajongó lennék, de nem vagyok.)
Namost ennek SEMMI köze a témához. Mintha beneveznél egy futóversenyre, utolsónak beérsz és a végén mondod, hogy te csak meg akartad nézni a stadiont belülről mert téged az építészet érdekel.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54270 2020.11.10. 10:09

És ugye nem kell hangsúlyoznom a komédia faktort, hogy Botond elment a sorban remegni a gépért, miután nem jutott a rendelős remegés során. Elment venni egy gépet, amire nincs ÉS NEM IS LESZ semmi, ami most nem futna a gépén jobban, vagy ugyanúgy.

És engem basztat, hogy NINCSJÁTÉKMINEKVESZEDAPSÖTÖT. :wilting: :wilting: :wilting: Miközben itthon vagyok a paplan alatt.
Avatar
deep

Hozzászólás #54271 2020.11.10. 10:10

DanielT írta:Namost ennek SEMMI köze a témához. Mintha beneveznél egy futóversenyre, utolsónak beérsz és a végén mondod, hogy te csak meg akartad nézni a stadiont belülről mert téged az építészet érdekel.
Melyik témához nincs köze?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54272 2020.11.10. 10:11

deep írta:Melyik témához nincs köze?
A töltési időkhöz, hardverhez, stb. Nyilván én is ezt a lassú hugyadékot vettem a játékok miatt, de ez nem számít.
Avatar
Moby

Hozzászólás #54273 2020.11.10. 10:20

Nem a t9öltés idő az égő a PS5-ben, hanem az a kibaszott VRR hiánya. Az. Amit már nem is várok, hogy legyen benne, miután a kibaszott Ultimate FAQ már nem is említi.
Meg a Bloodborne patch hiánya. Ezek az igénytelen barmok tényleg képes lesznek így belerakni a psplus kollekcióba :wilting:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #54274 2020.11.10. 10:24

Moby írta:Nem a t9öltés idő az égő a PS5-ben, hanem az a kibaszott VRR hiánya. Az. Amit már nem is várok, hogy legyen benne, miután a kibaszott Ultimate FAQ már nem is említi.
Meg a Bloodborne patch hiánya. Ezek az igénytelen barmok tényleg képes lesznek így belerakni a psplus kollekcióba :wilting:
Nekem a dobozra rányomott "nyócká" logó a kedvencem így, hogy ki sem lehet választani az optionsben ezt a felbontást. :taps:
Avatar
deep

Hozzászólás #54275 2020.11.10. 10:30

benőmenő írta:Nekem a dobozra rányomott "nyócká" logó a kedvencem így, hogy ki sem lehet választani az optionsben ezt a felbontást. :taps:

Várjuk már meg azért a MEGJELENÉST. Hát még mindig egy megjelenés előtti firmware alapján ítélkeztek. Ha release day nem jön új fw amiben javítják ezeket, vagy egy részét legalább, akkor majd lehet fikkantani.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #54276 2020.11.10. 10:34

deep írta:Várjuk már meg azért a MEGJELENÉST. Hát még mindig egy megjelenés előtti firmware alapján ítélkeztek. Ha release day nem jön új fw amiben javítják ezeket, vagy egy részét legalább, akkor majd lehet fikkantani.
Na igen, ezeket firmware frissítéssel lehet javítani, de gen3 ssd-ből nem lesz gen4.
Avatar
Moby

Hozzászólás #54277 2020.11.10. 10:45

benőmenő írta:Nekem a dobozra rányomott "nyócká" logó a kedvencem így, hogy ki sem lehet választani az optionsben ezt a felbontást. :taps:
Igen, a plecsni az gáz, bár nem igazán tudom én sem pontosan mi a különbség aközött, hogy a tévé skálázza fel 8K-ra a 4K-t, vagy a gép.
Avatar
arty

Hozzászólás #54278 2020.11.10. 10:47

DanielT írta:És ugye nem kell hangsúlyoznom a komédia faktort, hogy Botond elment a sorban remegni a gépért, miután nem jutott a rendelős remegés során. Elment venni egy gépet, amire nincs ÉS NEM IS LESZ semmi, ami most nem futna a gépén jobban, vagy ugyanúgy.

És engem basztat, hogy NINCSJÁTÉKMINEKVESZEDAPSÖTÖT. :wilting: :wilting: :wilting: Miközben itthon vagyok a paplan alatt.
de ezen túlvagyunk.... egyik konzolnak sincs MA értelme, racionálisan alátámasztható ok a megvásárlására :) (vagy van itt giga-pókfan? esetleg valami backcompat cuccot 60frémmel játszani akaró? gears5 upgrédre váró?)

pl decemberben LEHET hogy lemehetnél venni egy xboxot, ha ott backcompatban jobban fut a cíberpunk.
vagy jövő augusztusban, amikor kijön a gt7, egy ps5öt.

addig simán ellennél a süvítő ps4el :P
Avatar
arty

Hozzászólás #54279 2020.11.10. 10:51

TasManXT írta:Na igen, ezeket firmware frissítéssel lehet javítani, de gen3 ssd-ből nem lesz gen4.
mint ahogy a TLOU töltési időt sem tudták "eltizedelni" hádédén...
"it takes just 14 seconds to load a new game, compared to 1 minute 30 seconds previously"

szal lehet h lesz olyan valós helyzet, ahol a gen4 raw sávszele kell majd.
deeee... nembiztos :) szekvenciális olvasással 10-12GB-t tudsz betölteni, ennyi ramod van, ami ugye a 2 vagy a 3 másodpercet jelentené egy töltésnél...
Avatar
Moby

Hozzászólás #54280 2020.11.10. 10:52

arty írta:de ezen túlvagyunk.... egyik konzolnak sincs MA értelme, racionálisan alátámasztható ok a megvásárlására :) (vagy van itt giga-pókfan? esetleg valami backcompat cuccot 60frémmel játszani akaró? gears5 upgrédre váró?)

pl decemberben LEHET hogy lemehetnél venni egy xboxot, ha ott backcompatban jobban fut a cíberpunk.
vagy jövő augusztusban, amikor kijön a gt7, egy ps5öt.

addig simán ellennél a süvítő ps4el :P
GT7 első vélévre van igérve. De egyébként van PS5-re system seller. Demon's Souls remake a címe. Kivétel azoknak, akik ps3-on hülyére játszották. A cyberpunk meg day1 sem BC-ben fog futni. De mindegy, mert majdnem minden igaz abból, amit írsz :D
Avatar
deep

Hozzászólás #54281 2020.11.10. 10:55

arty írta:de ezen túlvagyunk.... egyik konzolnak sincs MA értelme, racionálisan alátámasztható ok a megvásárlására :) (vagy van itt giga-pókfan? esetleg valami backcompat cuccot 60frémmel játszani akaró? gears5 upgrédre váró?)
Ezt már letárgyaltuk. De ÉN speciel már júliusban eladtam a PS4et, tehát már csak azért is kell a gép, hogy legyen. De nekem nem volt meg anno a DeS se. Valamint 60 fps-es GOW és Days Gone mindenképp jöhet. Fosfrém miatt a Ratchet se ment végig anno. Új tévé is van, hogy látvány is legyen. Szal nekem elég sok érv van a vásárlás mellett.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára deep 2020.11.10. 10:55-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54282 2020.11.10. 10:55

TasManXT írta:Na igen, ezeket firmware frissítéssel lehet javítani, de gen3 ssd-ből nem lesz gen4.
Micsoda tragédia... kivéve, ha az MS nem dönt úgy BÁRMIKOR, hogy vált erre a csoda gen4-re a mostani hulladék gen3-ról, amivel totálisan le vannak maradva a gyakorlati tesztek szerint.... WAIT! :wow2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #54283 2020.11.10. 10:55

arty írta:mint ahogy a TLOU töltési időt sem tudták "eltizedelni" hádédén...
"it takes just 14 seconds to load a new game, compared to 1 minute 30 seconds previously"

szal lehet h lesz olyan valós helyzet, ahol a gen4 raw sávszele kell majd.
deeee... nembiztos :) szekvenciális olvasással 10-12GB-t tudsz betölteni, ennyi ramod van, ami ugye a 2 vagy a 3 másodpercet jelentené egy töltésnél...
Ebbe a kraken patchbe nagyon belekapaszkodik mindenki, de azt azért remélem értitek, hogy a TLOU esetében azért ugrott ekkorát, mert gyakorlatilag pre-prevgen texturákkal dolgozik? Nem? Nembaj. Nyilván tök ugyanazért tölt be a MM három másodperc alatt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54284 2020.11.10. 10:59

Moby írta:Ebbe a kraken patchbe nagyon belekapaszkodik mindenki, de azt azért remélem értitek, hogy a TLOU esetében azért ugrott ekkorát, mert gyakorlatilag pre-prevgen texturákkal dolgozik? Nem? Nembaj. Nyilván tök ugyanazért tölt be a MM három másodperc alatt.
Én meg remélem azt érted, ha a TLOU nem kapja meg korábban "tévesen" a csodapecset vinyóra, mindenki ŐRJÖNGENE ÜVÖLTENE TOMBOLNA HOGY ÚRISTEN MICSODA FANTASZTIKUS ESESDÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ VAN A PS5-BEN!!!
Avatar
Moby

Hozzászólás #54285 2020.11.10. 10:59

DanielT írta:Micsoda tragédia... kivéve, ha az MS nem dönt úgy BÁRMIKOR, hogy vált erre a csoda gen4-re a mostani hulladék gen3-ról, amivel totálisan le vannak maradva a gyakorlati tesztek szerint.... WAIT! :wow2:
Absz nem tragédia, csak annyira gáz volt ezeket leírni, mint a 8K-t rányomtatni a PS5 dobozára, vagy a Halo Infinite-et az SX-ére.
Avatar
Moby

Hozzászólás #54286 2020.11.10. 11:01

DanielT írta:Én meg remélem azt érted, ha a TLOU nem kapja meg korábban "tévesen" a csodapecset vinyóra, mindenki ŐRJÖNGENE ÜVÖLTENE TOMBOLNA HOGY ÚRISTEN MICSODA FANTASZTIKUS ESESDÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ VAN A PS5-BEN!!!
Tévesen? Azért kapta meg, mert most jelent meg hozzá (a ps4-hez). Nem csak ez kapta meg, hanem folyamatosan kapják a játékok. Ennek nincs köze a PS5-höz. Olyan játék is megkapta, ami PS5 patchet nem kapott. Ne keverjél te is ide mindenféle ökörséget már.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54287 2020.11.10. 11:06

Moby írta:Tévesen? Azért kapta meg, mert most jelent meg hozzá (a ps4-hez). Nem csak ez kapta meg, hanem folyamatosan kapják a játékok. Ennek nincs köze a PS5-höz. Olyan játék is megkapta, ami PS5 patchet nem kapott. Ne keverjél te is ide mindenféle ökörséget már.
Ha nem kapják meg PS4-re, MINDEN a csodaSSD-nek lenne betudva, Mark Cerny napi egymilliárdszor leszopva és minden ettől zengene. NAPOKIG tartott mire a Reddit/GAF horda észhez tért, hogy akkor most miafasz van, hogy lett hirtelen gyorsabb PS4 -en valami 10x, miközben a PS5-öt szárazon bassza meg a retró kukázott gen3 szégyenSSD.

Nem ökörség, telibevert tények és ha azt mondod nem így lenne, akkor te beszélsz ökörséget és másik bolygón élsz.
Avatar
Moby

Hozzászólás #54288 2020.11.10. 11:10

DanielT írta:Ha nem kapják meg PS4-re, MINDEN a csodaSSD-nek lenne betudva, Mark Cerny napi egymilliárdszor leszopva és minden ettől zengene. NAPOKIG tartott mire a Reddit/GAF horda észhez tért, hogy akkor most miafasz van, hogy lett hirtelen gyorsabb PS4 -en valami 10x, miközben a PS5-öt szárazon bassza meg a retró kukázott gen3 szégyenSSD.

Nem ökörség, telibevert tények és ha azt mondod nem így lenne, akkor te beszélsz ökörséget és másik bolygón élsz.
És most ebben az a lényeges, hogy mit gondolnak az emberek, vagy mennyire írnak le hülyeségeket? Ti is azt teszitek, amikor párhuzamot vontok a MM töltési sebessége, és a TLOU kraken patche között. :nemtudom:
Avatar
deep

Hozzászólás #54289 2020.11.10. 11:11

DanielT írta:Ha nem kapják meg PS4-re, MINDEN a csodaSSD-nek lenne betudva, Mark Cerny napi egymilliárdszor leszopva és minden ettől zengene. NAPOKIG tartott mire a Reddit/GAF horda észhez tért, hogy akkor most miafasz van, hogy lett hirtelen gyorsabb PS4 -en valami 10x, miközben a PS5-öt szárazon bassza meg a retró kukázott gen3 szégyenSSD.

Nem ökörség, telibevert tények és ha azt mondod nem így lenne, akkor te beszélsz ökörséget és másik bolygón élsz.
A tény annyi, hogy a ps5 ssd papíron gyorsabb, mint a boxé. Az, hogy jelen pillanatban egy random videón nem gyorsabb egy játék betöltése, legfeljebb érdekesség. SEMMIT nem tudunk annak a hátteréről. Az is lehet, hogy a PS5nél usb notivinyón voltak a játékok, boxon meg az ssd-n.
Avatar
Botond

Hozzászólás #54290 2020.11.10. 11:25

DanielT írta:És ugye nem kell hangsúlyoznom a komédia faktort, hogy Botond elment a sorban remegni a gépért, miután nem jutott a rendelős remegés során. Elment venni egy gépet, amire nincs ÉS NEM IS LESZ semmi, ami most nem futna a gépén jobban, vagy ugyanúgy.

És engem basztat, hogy NINCSJÁTÉKMINEKVESZEDAPSÖTÖT. :wilting: :wilting: :wilting: Miközben itthon vagyok a paplan alatt.
Mondhatnám, hogy gyorsabban megjártam, míg a PS5 rendszer bebootol a csodaSSD-ről, de az nem lenne korrekt. Most ott tart a dolog, hogy 10kor pontban nyitás, a box (s és x is) hegyekben állt (tucatnyi mindkettőből), a 10fős sorból (szigorúan betartott 1,5-2 méterek és maszk, ez külön vicces vót) kb hárman vettünk xboxot, a többiek kávéfőzőért meg ilyenekért jöttek, a háromból a másik kettő egy idősebb faszi (50es, erősen őszült) meg egy 30 alatti/körüli kiscsaj. Én voltam a leggyorsabb, 10:02kor már aláírt garipapírral tartottam a kocsi felé. Újabb őrjítő 2 perc hazáig, majd kijött az, hogy csak nézni kellene ilyen kicsomagolós videókat, mert elsőre nem kaptam el a csíziót, hogy hogyan nyílik ez a fos doboz. :idiota: Kinyílt, helyére raktam, bedrótoztam, patchelt, kontroller is patchelt, majd az elmúlt egy órában azzal voltam el, hogy elbogarásszam miket akarok letölteni. Kb 50 játékot raktam a sorba bele, összes gears, összes forza (horizonok és motorsportok is), dragon age 2+inq, toy soildersek (fiam most kapott rá), rdr1 meg még nem is tudom mik. Most tőtikézik. Képek a felhőben már csak le kell tölteni és meg kell editálni.
Na de amúgy így néz ki kb egy konzol release, hogy 10:00kor nyit a bolt, akkor odaérsz 9:59re, 10:02kor kijössz és 10:10kor már patchel a cucc.
Ja és az ultimate funfact, hogy ugye nekem a nyitócím amúgy az sw:fallen order lenne. Na most az nem letölthető, pedig aszondták ma, amikor jön az eaplay is a gpuba beleje, akkor majd hűmegha. Há lófaszt, 19ezer píz leakciózva még 5 órát. Szóval lehet 5 óra múlva belekerül, de na, basszákmár meg.
Meg amit nem értek, hogy az 50 játékhoz vmi 100 gigát akar letölteni. Ami azért érdekes, mert a gears5 magában 60. De mindegy, tőtikézzen, estig meló úgyis. Akkor meg ránézek megtelt vagy lehet rá még letölteni Need for speedet! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54291 2020.11.10. 11:46

Botond írta:Mondhatnám, hogy gyorsabban megjártam, míg a PS5 rendszer bebootol a csodaSSD-ről, de az nem lenne korrekt. Most ott tart a dolog, hogy 10kor pontban nyitás, a box (s és x is) hegyekben állt (tucatnyi mindkettőből), a 10fős sorból (szigorúan betartott 1,5-2 méterek és maszk, ez külön vicces vót) kb hárman vettünk xboxot, a többiek kávéfőzőért meg ilyenekért jöttek, a háromból a másik kettő egy idősebb faszi (50es, erősen őszült) meg egy 30 alatti/körüli kiscsaj. Én voltam a leggyorsabb, 10:02kor már aláírt garipapírral tartottam a kocsi felé. Újabb őrjítő 2 perc hazáig, majd kijött az, hogy csak nézni kellene ilyen kicsomagolós videókat, mert elsőre nem kaptam el a csíziót, hogy hogyan nyílik ez a fos doboz. :idiota: Kinyílt, helyére raktam, bedrótoztam, patchelt, kontroller is patchelt, majd az elmúlt egy órában azzal voltam el, hogy elbogarásszam miket akarok letölteni. Kb 50 játékot raktam a sorba bele, összes gears, összes forza (horizonok és motorsportok is), dragon age 2+inq, toy soildersek (fiam most kapott rá), rdr1 meg még nem is tudom mik. Most tőtikézik. Képek a felhőben már csak le kell tölteni és meg kell editálni.
Na de amúgy így néz ki kb egy konzol release, hogy 10:00kor nyit a bolt, akkor odaérsz 9:59re, 10:02kor kijössz és 10:10kor már patchel a cucc.
Ja és az ultimate funfact, hogy ugye nekem a nyitócím amúgy az sw:fallen order lenne. Na most az nem letölthető, pedig aszondták ma, amikor jön az eaplay is a gpuba beleje, akkor majd hűmegha. Há lófaszt, 19ezer píz leakciózva még 5 órát. Szóval lehet 5 óra múlva belekerül, de na, basszákmár meg.
Meg amit nem értek, hogy az 50 játékhoz vmi 100 gigát akar letölteni. Ami azért érdekes, mert a gears5 magában 60. De mindegy, tőtikézzen, estig meló úgyis. Akkor meg ránézek megtelt vagy lehet rá még letölteni Need for speedet! :banplz:
Hát mindenképpen gratulálok az indokolt és sikeres vásárláshoz! :taps:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54292 2020.11.10. 11:49

deep írta:A tény annyi, hogy a ps5 ssd papíron gyorsabb, mint a boxé. Az, hogy jelen pillanatban egy random videón nem gyorsabb egy játék betöltése, legfeljebb érdekesség. SEMMIT nem tudunk annak a hátteréről. Az is lehet, hogy a PS5nél usb notivinyón voltak a játékok, boxon meg az ssd-n.
Sőt, szerintem USB floppy adapteren, amit a day1 érkező FW átváltoztat gyémántból készült gen5 SSD-vé ami mellesleg az örök fiatalság szérumával is beolt.
Avatar
Moby

Hozzászólás #54293 2020.11.10. 11:52

Botond írta:Mondhatnám, hogy gyorsabban megjártam, míg a PS5 rendszer bebootol a csodaSSD-ről, de az nem lenne korrekt. Most ott tart a dolog, hogy 10kor pontban nyitás, a box (s és x is) hegyekben állt (tucatnyi mindkettőből), a 10fős sorból (szigorúan betartott 1,5-2 méterek és maszk, ez külön vicces vót) kb hárman vettünk xboxot, a többiek kávéfőzőért meg ilyenekért jöttek, a háromból a másik kettő egy idősebb faszi (50es, erősen őszült) meg egy 30 alatti/körüli kiscsaj. Én voltam a leggyorsabb, 10:02kor már aláírt garipapírral tartottam a kocsi felé. Újabb őrjítő 2 perc hazáig, majd kijött az, hogy csak nézni kellene ilyen kicsomagolós videókat, mert elsőre nem kaptam el a csíziót, hogy hogyan nyílik ez a fos doboz. :idiota: Kinyílt, helyére raktam, bedrótoztam, patchelt, kontroller is patchelt, majd az elmúlt egy órában azzal voltam el, hogy elbogarásszam miket akarok letölteni. Kb 50 játékot raktam a sorba bele, összes gears, összes forza (horizonok és motorsportok is), dragon age 2+inq, toy soildersek (fiam most kapott rá), rdr1 meg még nem is tudom mik. Most tőtikézik. Képek a felhőben már csak le kell tölteni és meg kell editálni.
Na de amúgy így néz ki kb egy konzol release, hogy 10:00kor nyit a bolt, akkor odaérsz 9:59re, 10:02kor kijössz és 10:10kor már patchel a cucc.
Ja és az ultimate funfact, hogy ugye nekem a nyitócím amúgy az sw:fallen order lenne. Na most az nem letölthető, pedig aszondták ma, amikor jön az eaplay is a gpuba beleje, akkor majd hűmegha. Há lófaszt, 19ezer píz leakciózva még 5 órát. Szóval lehet 5 óra múlva belekerül, de na, basszákmár meg.
Meg amit nem értek, hogy az 50 játékhoz vmi 100 gigát akar letölteni. Ami azért érdekes, mert a gears5 magában 60. De mindegy, tőtikézzen, estig meló úgyis. Akkor meg ránézek megtelt vagy lehet rá még letölteni Need for speedet! :banplz:
Akkor tölröm az edegitálos "rendelést" :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54294 2020.11.10. 11:55

Mondjuk Arty-nak elhozhattál volna egyet...
Avatar
deep

Hozzászólás #54295 2020.11.10. 11:55

DanielT írta:Sőt, szerintem USB floppy adapteren, amit a day1 érkező FW átváltoztat gyémántból készült gen5 SSD-vé ami mellesleg az örök fiatalság szérumával is beolt.
Ezek akkor biztos kamuk:
Csatolmányok
IMG_20201110_114320.jpg
IMG_20201110_114351.jpg
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54296 2020.11.10. 11:58

deep írta:Ezek akkor biztos kamuk:
Nem feltételezem, hogy kamuk lennének. Ezeket az elméleteket meghagyom másoknak, lásd még usb noti vinyó... :mf2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #54297 2020.11.10. 12:02

Kép
Szóval 2-3 hete lezárták a gémer sarkot ebben a MM-ben, hogy átalakítsák a nagy konzol premierre. Szerintem jól sikerült. Egyesek biztos fanyalognak, hogy két sor közé lebasztak egy raklapot, rajta a cucc, hogy "ne, vigyétek hülyék", de aki ilyet mond az szerintem kihagyta a minimalista koncepcióról szóló előadásokat a szépművészeti egyetemen, és amúgy is egy tanulatlan bunkó.
Kép
Emmeg mán otthon. A doboz tényleg küzdős volt, nem gondoltam, hogy nem oldalt nyílik. :idiota:
Tudom, hogy a des remake systemseller, és erre nincs semmi, mert csak régi játékok vannak 4k patchel, 60 frémre felhúzva, és az teljesen más, de jóleszezígy egyelőre.
@Moby: oksa, köszi. :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #54298 2020.11.10. 12:03

DanielT írta:Nem feltételezem, hogy kamuk lennének. Ezeket az elméleteket meghagyom másoknak, lásd még usb noti vinyó... :mf2:
Meg ha igazak is. Pár másodperc úgysem számít valójában, már tudjuk a mai naptól kezdve! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54299 2020.11.10. 12:08

Botond írta:Kép

Tudom, hogy a des remake systemseller, és erre nincs semmi, mert csak régi játékok vannak 4k patchel, 60 frémre felhúzva, és az teljesen más, de jóleszezígy egyelőre.
Nyilván ez az élet-halál harc amit átéltél, hogy jusson a gépből arról győzött meg, hogy milyen kapós jószág! :idiota: Majd pár hónap múlva nézd már meg, hogy mohás -e már a dobozok északi oldala! :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #54300 2020.11.10. 12:16

DanielT írta:Nyilván ez az élet-halál harc amit átéltél, hogy jusson a gépből arról győzött meg, hogy milyen kapós jószág! :idiota: Majd pár hónap múlva nézd már meg, hogy mohás -e már a dobozok északi oldala! :banplz:
Szerintem legkésőbb jövő hétre hiánycikk lesz ez is amúgy.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #54301 2020.11.10. 12:19

DanielT írta:Gyanítom az SSD párosítva van az alaplaphoz, meg egyébként se tudsz rá oprendszert tenni.

És milyen 1-2 év? Az SSD 1-2 hónapot jó ha kibír, mint a több milliárd eladott példány mutatja 10+ éve. :nezze: Szal' veszed majd te is gyakran a komplett X-eket! :eplus2:
2011es ocz vertex3 is megy meg, ilyen alapon amiert arty sir mindennek cserelhetonek kene lennie.
Avatar
Botond

Hozzászólás #54302 2020.11.10. 12:22

Ja, és a legjobb feature amit valaha kitaláltak és lehet már a ps2 is tudta csak engem került el az infó, nos az a kontrolleres belépés. Mármint az elején be lehet állítani ezt az xsx-et, hogy a kontrollerhez legyen rendelve egy account. Vagyis, ha van itthon két kontroller, a fekete, amit a géphez adtak, meg veszek mondjuk egy kéket, akkor meg tudom azt csinálni, hogy ha a kéken nyomom az "indújjámánel" gombot, akkor az én accommal bootol be (gyorsabban, mint a ps4 vagy 5), ha a kéken nyomok gombot akkor a fiam accountjával. Zseniális!
Mondjuk ennek az lesz a vége, hogy rózsaszín kontroller is kelleni fog, mert sims4 is van az xsx-re a GPUban ma már, hogy bekerült az eaplay is a GPUba. :banplz:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #54303 2020.11.10. 12:24

SSD LOL
SATA(!) SSD-vel várom a nextgen posportok összehasonlító videóit. Addig nem veszek semmit. :D:D
Avatar
Moby

Hozzászólás #54304 2020.11.10. 12:26

Szegény Dani... :banplz: Úgy néz ki kűberpanka mán csak 2021 :taps:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2020.11.10. 12:30-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #54305 2020.11.10. 12:26

DanielT írta:És ugye nem kell hangsúlyoznom a komédia faktort, hogy Botond elment a sorban remegni a gépért, miután nem jutott a rendelős remegés során. Elment venni egy gépet, amire nincs ÉS NEM IS LESZ semmi, ami most nem futna a gépén jobban, vagy ugyanúgy.

És engem basztat, hogy NINCSJÁTÉKMINEKVESZEDAPSÖTÖT. :wilting: :wilting: :wilting: Miközben itthon vagyok a paplan alatt.
Jaja, mindenki egybites ps fanboy volt majd rohant nyitasra remegve a bótba. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #54306 2020.11.10. 12:27

Botond írta:Ja, és a legjobb feature amit valaha kitaláltak és lehet már a ps2 is tudta csak engem került el az infó, nos az a kontrolleres belépés. Mármint az elején be lehet állítani ezt az xsx-et, hogy a kontrollerhez legyen rendelve egy account. Vagyis, ha van itthon két kontroller, a fekete, amit a géphez adtak, meg veszek mondjuk egy kéket, akkor meg tudom azt csinálni, hogy ha a kéken nyomom az "indújjámánel" gombot, akkor az én accommal bootol be (gyorsabban, mint a ps4 vagy 5), ha a kéken nyomok gombot akkor a fiam accountjával. Zseniális!
Mondjuk ennek az lesz a vége, hogy rózsaszín kontroller is kelleni fog, mert sims4 is van az xsx-re a GPUban ma már, hogy bekerült az eaplay is a GPUba. :banplz:
Neked nem nagyon volt konzolod...valaha :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #54307 2020.11.10. 12:28

Moby írta:Nem a t9öltés idő az égő a PS5-ben, hanem az a kibaszott VRR hiánya. Az. Amit már nem is várok, hogy legyen benne, miután a kibaszott Ultimate FAQ már nem is említi.
Meg a Bloodborne patch hiánya. Ezek az igénytelen barmok tényleg képes lesznek így belerakni a psplus kollekcióba :wilting:
Mivel tan remaster verzat kapsz.
Avatar
Botond

Hozzászólás #54308 2020.11.10. 12:29

Moby írta:Neked nem nagyon volt konzolod...valaha :D
X360 ezt nem tudta, vagy elég jól titkolta, és a switch se reklámozta, hogy tudna ilyet, és ennyi a listám ja. Ez az XSX elég erőszakosan az arcomba tolta mindenesetre, és lájkolom az ötletet.
Avatar
Moby

Hozzászólás #54309 2020.11.10. 12:29

Micsu írta:Mivel tan remaster verzat kapsz.
Két nap múlva? :DDD Az óriási csattanó lenne...de nem. Ilyen csak a hülye filmekben létezik :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #54310 2020.11.10. 12:41

Amúgy nem mindegyik MM-ben volt ilyen békés lefolyása az eseményeknek, mint itt a békés budai hegyek között. :vigyor:
/szerk: most nézem, hogy ezeken a képeken műanyagpánt, lopásgátló, minden lófasz van a dobozokon, itt a sarki MM-ben meg semmise vót a dobozokon. Érdekes környék lehet az ott.
Avatar
Moby

Hozzászólás #54311 2020.11.10. 12:46

Botond írta:Amúgy nem mindegyik MM-ben volt ilyen békés lefolyása az eseményeknek, mint itt a békés budai hegyek között. :vigyor:
/szerk: most nézem, hogy ezeken a képeken műanyagpánt, lopásgátló, minden lófasz van a dobozokon, itt a sarki MM-ben meg semmise vót a dobozokon. Érdekes környék lehet az ott.
Kelendő az XSS :miaz: Arty szegény nagyon be van szarva pedig, hogy amiatt nem lesz kihasználv az XSX. Még a végén igaza lesz!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #54312 2020.11.10. 12:49

Botond írta:Tudom, hogy a des remake systemseller, és erre nincs semmi, mert csak régi játékok vannak 4k patchel, 60 frémre felhúzva, és az teljesen más, de jóleszezígy egyelőre.
Grat az első(?) nextgen konzolhoz a topikban!
Még az érvrendszert is át tudom élni, mert általában hasonlóak mentén szoktam eljutni a PC upgrade-hez amikor friss, ropogós hardverért kéne pénzt adni. :vigyor3:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54313 2020.11.10. 12:57

Moby írta:Szegény Dani... :banplz: Úgy néz ki kűberpanka mán csak 2021 :taps:
Nemá.

Ez azt jelenti, hogy valóban vállalható kb nyárra lesz. :wilting:
Avatar
Botond

Hozzászólás #54314 2020.11.10. 13:02

benőmenő írta:Grat az első(?) nextgen konzolhoz a topikban!
Még az érvrendszert is át tudom élni, mert általában hasonlóak mentén szoktam eljutni a PC upgrade-hez amikor friss, ropogós hardverért kéne pénzt adni. :vigyor3:
HTX! PC ugyanezt tudja vagy többet is, ami a háznál van, majdnem ugyanezekkel a játékokkal, szóval ez inkább HW teszt lesz. :D
Avatar
arty

Hozzászólás #54315 2020.11.10. 13:29

Moby írta:GT7 első vélévre van igérve. De egyébként van PS5-re system seller. Demon's Souls remake a címe. Kivétel azoknak, akik ps3-on hülyére játszották. A cyberpunk meg day1 sem BC-ben fog futni. De mindegy, mert majdnem minden igaz abból, amit írsz :D
- gété, ígérve. az első lenne, ami időre jönne. szerintem még gáláns is voltam.... :D (amugy a gts is amilyen állapotban day1 volt, az akkor kvázi meg se jelent)
- cyber eleve decemberről indult, de talán akkor se jön, pláne nem a nextgenre. gétészindróma. de ahogy írtam is, decmberben lehetne rá ok végülis! most nem december van.
- a demon souls lehet az egyetlen érv: szeretném látni a számlákat a gépek mellé! :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #54316 2020.11.10. 13:32

arty írta:- gété, ígérve. az első lenne, ami időre jönne. szerintem még gáláns is voltam.... :D (amugy a gts is amilyen állapotban day1 volt, az akkor kvázi meg se jelent)
- cyber eleve decemberről indult, de talán akkor se jön, pláne nem a nextgenre. gétészindróma. de ahogy írtam is, decmberben lehetne rá ok végülis! most nem december van.
- a demon souls lehet az egyetlen érv: szeretném látni a számlákat a gépek mellé! :D
Négyká. Hatvanefpées. Knack. :nezze:
Avatar
arty

Hozzászólás #54317 2020.11.10. 13:48

Rohattymek Botond! :D éspersze grat!

És kösz a tippet, nekem is jutott gép az Árkád MM-ben (vanmég bőven állítólag...), félretetteék, este hazahozza életem párja.
Sajnos így a kisker bruttó áron picurit elszontyolodott, de szexre most úgyse jutna időm a nextgen mellett :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54318 2020.11.10. 13:54

arty írta:de ahogy írtam is, decmberben lehetne rá ok végülis! most nem december van.
Vegyél már egy gépet majd decemberben pls, kifizetem! :eplus2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #54319 2020.11.10. 14:00

arty írta:- gété, ígérve. az első lenne, ami időre jönne. szerintem még gáláns is voltam.... :D (amugy a gts is amilyen állapotban day1 volt, az akkor kvázi meg se jelent)
- cyber eleve decemberről indult, de talán akkor se jön, pláne nem a nextgenre. gétészindróma. de ahogy írtam is, decmberben lehetne rá ok végülis! most nem december van.
- a demon souls lehet az egyetlen érv: szeretném látni a számlákat a gépek mellé! :D

Fú, ezzel most rettenetesen sarokba szorítottál! :miaz:
Spoiler
despre.jpg
Avatar
arty

Hozzászólás #54320 2020.11.10. 14:03

DanielT írta:Vegyél már egy gépet majd decemberben pls, kifizetem! :eplus2:
ha a semmire nem venné meg mindenki MOST a gépet, maradna! :P

Moby írta:Fú, ezzel most rettenetesen sarokba szorítottál! :miaz:
tudom, hogy TE megvetted, írtad anno (hogy gecidrága volt), bár ez így biztosabb
tehát a TE vásárlásod az alá van támasztva.

KÖVETKEZŐ?

Vissza: “Leáldozott.hu”