A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Tom

Hozzászólás #53971 2020.11.03. 22:00

Moby írta:Gamepass mellé XSX. PC-re sokkal szarabb a kínálat.

Mondjuk olcsóbb is. De amúgy az itteni játékosoknak mennyire lehet tényező a gamepass? Be szoktam rá fizetni én is mikor épp 300 ft egy vagy három hónap. De hogy ez nem egy olyan szolgáltatás, amiért én huzamosabb ideig teljes árat fizetnék az biztos.
Avatar
Botond

Hozzászólás #53972 2020.11.03. 22:03

Tom írta:Az oké, hogy hobbi meg minden, de tök ugyanazok a játékok vannak rá. Ha lenne rendes pc-m én biztos nem vennék mellé xbox-ot. Ez olyan, mint abban a régi viccben, hogy minek két mosógép? Hogy ne billegjen a teknő.
Hát ugye az amit Moby ír, meg ugye van vmi 6-7-8 éve goldom az x360ra, amire adnak x1 játékokat is, szóval van egy jelképes 500 olyan xbox játékom ami nem megy se a meglévő x360on, se a meglévő pc-n, de nem is ez a része érdekel, hanem meg akarom a kis kezecskémmel próbálni, hogy akkor ez miez. Nekem a nagyon HDR-ség is kimaradt eddig, a trészek réjelése de pláne, meg amúgy is, érdekel na. Maximum fos lesz és eladom 5k bukóval.
Avatar
Moby

Hozzászólás #53973 2020.11.03. 22:12

Botond írta:Oksa, jövő kedden csörögjünk össze, ha átvetted és arragurulok! Köszi!
Én nem kocsikáznék érte. Elmész, aztán átveszed :D

/vagy módosítom kiszállításra a címedre.
Avatar
Moby

Hozzászólás #53974 2020.11.03. 22:14

Tom írta:Mondjuk olcsóbb is. De amúgy az itteni játékosoknak mennyire lehet tényező a gamepass? Be szoktam rá fizetni én is mikor épp 300 ft egy vagy három hónap. De hogy ez nem egy olyan szolgáltatás, amiért én huzamosabb ideig teljes árat fizetnék az biztos.
Kérdezd Aabyt. Abból él hónapok óta.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #53975 2020.11.03. 22:26

Ez a "60 frémes" Days Gone a legjobb nextgen hír mostanában. Az idézőjelek sajnos nem véletlen... meglássuk mit tudnak kihozni belőle, de egy new game+ így nagyon csúnyán be fog ficcenni ebben a remekműben.
Avatar
deep

Hozzászólás #53976 2020.11.03. 22:34

DanielT írta:Ez a "60 frémes" Days Gone a legjobb nextgen hír mostanában. Az idézőjelek sajnos nem véletlen... meglássuk mit tudnak kihozni belőle, de egy new game+ így nagyon csúnyán be fog ficcenni ebben a remekműben.
Nekem meg egy ÖTÖDIK végigjátszás.
Avatar
Moby

Hozzászólás #53977 2020.11.03. 22:37

DanielT írta:Ez a "60 frémes" Days Gone a legjobb nextgen hír mostanában. Az idézőjelek sajnos nem véletlen... meglássuk mit tudnak kihozni belőle, de egy new game+ így nagyon csúnyán be fog ficcenni ebben a remekműben.
Az a baj, hogy szerintem most sem azért nem játszok vele, mer úgy fut ahogy. Abban bízim, hogy talán a DeS kimozdít ebből a totális kiégésből.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #53978 2020.11.03. 22:55

Moby írta:Az a baj, hogy szerintem most sem azért nem játszok vele, mer úgy fut ahogy. Abban bízim, hogy talán a DeS kimozdít ebből a totális kiégésből.
Nincs itt semmiféle kiégés, csak megfelelő játék kell, nem ötezredszer ugyanaz. Én is azt hittem, hogy már nem érdekel semmi, aztán jött a Rage 2 és a többi már történelem! :idiota:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #53979 2020.11.03. 23:02

Moby írta:Meg még egy pár játék. Igen.
Spoiler
Kép
Annyira benne lesz ezekben a címekben, hogy nagyon, elvégre 2x szerepel minden cím, ezekben duplán is jó lesz minden.
Meanwhile... Az megvan, hogy valami elcseszett form kitöltésével ingyé ad a sony egy kábelt psvr kamerához? Merugye az új nemlesz kompatibilis a psvr-al, a régi meg nyilván egy saját sohanemlátottdugalj. Ezt tanítani kellene már valahol :banplz: Biztos nem vót má hely a dobozban, vagy csak környezettudatosak, és külön fuvarral indítják őket kínából
Avatar
Moby

Hozzászólás #53980 2020.11.03. 23:03

Na, ittvan, amiről tegnap irogattam. Windowson ki lehet küldeni a hangot a haptic feedbackre, és "érzed a hangot". Ezért olyan piszkosul magától értetődő a használata, és ezért fogja ezt bevezetni mindenki. Nem kell parázni, hogy elhal, mint a tapipad. Nem kell hozzá kitalálni semmit.
phpBB [media]
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #53981 2020.11.03. 23:04

Moby írta:Kérdezd Aabyt. Abból él hónapok óta.
10. játékot játszom gamepassban. És még van benne kb. 5-6 darab, ami szintén játékra érdemes, de már megvettem és játszottam más store-ból.
Hamarosan kifogyok az engem érdeklőkből, de ez elég jó könyvtár.
Avatar
Moby

Hozzászólás #53982 2020.11.03. 23:06

Mekee írta:Annyira benne lesz ezekben a címekben, hogy nagyon, elvégre 2x szerepel minden cím, ezekben duplán is jó lesz minden.
Meanwhile... Az megvan, hogy valami elcseszett form kitöltésével ingyé ad a sony egy kábelt psvr kamerához? Merugye az új nemlesz kompatibilis a psvr-al, a régi meg nyilván egy saját sohanemlátottdugalj. Ezt tanítani kellene már valahol :banplz: Biztos nem vót má hely a dobozban, vagy csak környezettudatosak, és külön fuvarral indítják őket kínából
Pedig okos dolog lenne legyártni belőle vagy százmillió darabot annak a 6 millió psvr felhasználónak(akiből talán a fele viszi PS5-re a kütyüjét)! Egyébként kértem én is, és kapom.

/BTW néha használd a fejed is légyszi! :D

vr.jpg
Avatar
Moby

Hozzászólás #53983 2020.11.03. 23:14

A kétszer szerepel meg az egyik a haptic feedback, a másik meg a trigger effect, de mindegy, mer van, akinek annyira pain in the ass lett a PS5, hogy már bármit is ignorál :DD
Avatar
Botond

Hozzászólás #53984 2020.11.04. 00:13

Moby írta:Én nem kocsikáznék érte. Elmész, aztán átveszed :D

/vagy módosítom kiszállításra a címedre.
Kűttem privit, htx!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #53985 2020.11.04. 06:19

Moby írta:Na, ittvan, amiről tegnap irogattam. Windowson ki lehet küldeni a hangot a haptic feedbackre, és "érzed a hangot". Ezért olyan piszkosul magától értetődő a használata, és ezért fogja ezt bevezetni mindenki. Nem kell parázni, hogy elhal, mint a tapipad. Nem kell hozzá kitalálni semmit.
Ha csak a hangot, bután "hangszóróként" közvetíti a tenyerembe, akkor életem végéig előfizetek Ganépassra és első szériás Xbox One-on játszok inkább... Nem a hangot akarom érezni, a való életben sem azt érzem a tapintásommal, arra a fülemet használom. (már úgy megszoktam)

Ahhoz, hogy a rezgés ne idegesítő legyen, SZÉNNÉ-ROMMÁ-ATTTTOMJAIRA kell tesztelni, finomítani és trükközni vele, hogy átverje az agyat. Mint a büdös Macbook haptikus kattintása a touchpadon. Na az scifi.

Az egy dolog, hogy könnyű vezérelni, tényleg szuper. De hogy meggyőző és hasznos! ÉLMÉNYT adjon, ahhoz annál többet kell tenni minthogy "bekapcsolják".
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #53986 2020.11.04. 07:21

Moby írta:Meg még egy pár játék. Igen.
Spoiler
Kép
Én megmondtam, hogy a Bugsnax lesz a definitív nextgen nyitócím! :nezze:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #53987 2020.11.04. 13:11

Moby írta:Pedig okos dolog lenne legyártni belőle vagy százmillió darabot annak a 6 millió psvr felhasználónak(akiből talán a fele viszi PS5-re a kütyüjét)! Egyébként kértem én is, és kapom.

/BTW néha használd a fejed is légyszi! :D

vr.jpg
Használom. Nekem nem logikus egy szar 20filléres kábelt külön logisztikázni, mint belecsomagolni a dobozba. Most akkor hdmi-t se adjanak, mer az emberek többségének van? Sőt igazábol ezt is pénzéet kellene adni, s akkor legalább a féreg apple nyomán elindulnának szépen
Avatar
Mekee

Hozzászólás #53988 2020.11.04. 13:12

Moby írta:A kétszer szerepel meg az egyik a haptic feedback, a másik meg a trigger effect, de mindegy, mer van, akinek annyira pain in the ass lett a PS5, hogy már bármit is ignorál :DD
Szerintem meg ha épp te fikkantasz valamit az valid, ha valaki más, amivel nem értesz egyet, akkor meg az illető hülye. Ez totál rendbenvan, kb mindenki igy működik :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #53989 2020.11.04. 13:17

Mekee írta:Használom. Nekem nem logikus egy szar 20filléres kábelt külön logisztikázni, mint belecsomagolni a dobozba. Most akkor hdmi-t se adjanak, mer az emberek többségének van?
Fun fact: A PS3 korszakban nem adtak a gépek mellé, pedig akkoriban az emberek 95%-nak az volt az első HDMI-s eszköze. Kellemes kis tréfa volt a Sony+MS részéről. Becsapták a jó kis RCA kábeleket, 'oszt hajrá high definition generation! :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #53990 2020.11.04. 13:19

DanielT írta:Fun fact: A PS3 korszakban nem adtak a gépek mellé, pedig akkoriban az emberek 95%-nak az volt az első HDMI-s eszköze. Kellemes kis tréfa volt a Sony+MS részéről. Becsapták a jó kis RCA kábeleket, 'oszt hajrá high definition generation! :eljen:
Az első x360on nem is volt hdmi iirc, az egy későbbi verzió volt, amin megjelent a hdmi port, nem? Lusta vagyok guglizni, na, de így emlékszem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #53991 2020.11.04. 13:35

Botond írta:Az első x360on nem is volt hdmi iirc, az egy későbbi verzió volt, amin megjelent a hdmi port, nem? Lusta vagyok guglizni, na, de így emlékszem.
Igen, csak analóg multi-out volt. Legjobb kinyerhető jel a komponens volt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #53992 2020.11.04. 13:46

DanielT írta:Igen, csak analóg multi-out volt. Legjobb kinyerhető jel a komponens volt.
Szóval akkor long story short, az xbox360 azé nem volt kábel, mert nem volt rajta hdmi port se. ;) Mikor lett akkor már volt hozzá kábel is. A mégkésőbbi verzióhoz meg adtak ilyen és olyan kábelt is, hogy mindenki mindenhogy mindenre tudja kötni. Csak a sony spúr. Kábelnél és hűtésnél is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #53993 2020.11.04. 13:56

Mekee írta:Használom. Nekem nem logikus...
Erre tényleg nem tudom mit lehetne még írni. A környezetet félted, de az neked nem logikus, hogy ne csomagoljanak mellé egy olyan eszközt, amit biztosan nem fognak többen használni, mint maximum ÖT százalék. Ha környezetvédelmi, vagy bármilyen, emberi logika mentén magyarázható indokkal és szemponttal szerinted logikus lenne 95% garantált selejtet gyártani, akkor tökre adom, hogy nem érted. Mitöbb, akkor én sem értem! :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #53994 2020.11.04. 14:01

DanielT írta:Ha csak a hangot, bután "hangszóróként" közvetíti a tenyerembe, akkor életem végéig előfizetek Ganépassra és első szériás Xbox One-on játszok inkább... Nem a hangot akarom érezni, a való életben sem azt érzem a tapintásommal, arra a fülemet használom. (már úgy megszoktam)

Ahhoz, hogy a rezgés ne idegesítő legyen, SZÉNNÉ-ROMMÁ-ATTTTOMJAIRA kell tesztelni, finomítani és trükközni vele, hogy átverje az agyat. Mint a büdös Macbook haptikus kattintása a touchpadon. Na az scifi.

Az egy dolog, hogy könnyű vezérelni, tényleg szuper. De hogy meggyőző és hasznos! ÉLMÉNYT adjon, ahhoz annál többet kell tenni minthogy "bekapcsolják".
2 hét, és kiderült mennyire tesztelték SZÉNNÉ-ROMMÁ-ATTTTOMJAIRA :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #53995 2020.11.04. 15:10

Tegnap megnéztem én is a Netflixes új David Attenborough filmet...fú ez nagyon nem egy vidám cucc. A végén még megpróbál némi reményt önteni az emberbe, de az azt előző több mint egy óra az kegyetlen. Kötelező/10.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #53996 2020.11.04. 16:02

Botond írta:Szóval akkor long story short, az xbox360 azé nem volt kábel, mert nem volt rajta hdmi port se. ;)
Nem véletlen írtam PS3 korszakot... :miaz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #53997 2020.11.04. 16:04

Moby írta:2 hét, és kiderült mennyire tesztelték SZÉNNÉ-ROMMÁ-ATTTTOMJAIRA :)
Nem biztos, hogy megérem.. ha így haladnak a dolgok a lakással. Teljes őrület, hogy mi mindenből lehet előre nem látható szopás. Vagyis: MINDENBŐL. De tényleg már kabaré színvonal, csak nem tudok nevetni a sírás már könnyebben menne.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #53998 2020.11.04. 17:14

DanielT írta:Nem biztos, hogy megérem.. ha így haladnak a dolgok a lakással. Teljes őrület, hogy mi mindenből lehet előre nem látható szopás. Vagyis: MINDENBŐL. De tényleg már kabaré színvonal, csak nem tudok nevetni a sírás már könnyebben menne.
En is azt hittem hogy nem lehet fokozni az epitkezessel es felujitassal jaro szopast addig amig nem lett az emeleten csotoresem ;) Raadasul egy olyan rez elem repedt meg amit 5 eve tettek be, atbaszas itt mar lassan minden.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #53999 2020.11.04. 17:21

Micsu írta:En is azt hittem hogy nem lehet fokozni az epitkezessel es felujitassal jaro szopast addig amig nem lett az emeleten csotoresem ;) Raadasul egy olyan rez elem repedt meg amit 5 eve tettek be, atbaszas itt mar lassan minden.
HAH! Az nekem a pihenés volt a múlt héten csütörtökön"pénteken, hogy másik lakásomban szólt a szomszéd, hogy beázik. Szal szedhettem szét a zuhanykabint (ami azóta folyt, hogy berakta a fasz) és rakhattam be újra jól.
Avatar
Botond

Hozzászólás #54000 2020.11.04. 18:10

DanielT írta:Nem véletlen írtam PS3 korszakot... :miaz:
Ez félrevezetett akkor. “ Kellemes kis tréfa volt a Sony+MS részéről.”
Avatar
Mekee

Hozzászólás #54001 2020.11.04. 21:02

DanielT írta:Fun fact: A PS3 korszakban nem adtak a gépek mellé, pedig akkoriban az emberek 95%-nak az volt az első HDMI-s eszköze. Kellemes kis tréfa volt a Sony+MS részéről. Becsapták a jó kis RCA kábeleket, 'oszt hajrá high definition generation! :eljen:
No hát most se legyenek illuzióink, csak azér adnak, mert kötelező adni valamit amivel használni tudom, ps4nél is ezért volt. Bár most 2.1-es kábelt adnak asszem, így lehetett volna occsobbat is, tehát már nagylelkűbb a sony.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #54002 2020.11.04. 21:04

Egész jónézezki belül meg.

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54003 2020.11.04. 21:38

Mekee írta:Egész jónézezki belül meg.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=4rNITneXnCo&feature=emb_logo[/vide]
Cuki kis jószág! :eljen:
Avatar
Tom

Hozzászólás #54004 2020.11.04. 22:03

Néha szoktatok film ajánlatokat beírni. Most láttam én is egy remek filmet a Netflixen, A chicagói 7-ek tárgyalása címmel. Mondjuk a kedvenc tárgyalós filmem még mindig az Egy becsületbeli ügy, de ez a mostani azért éléggé ott van.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54005 2020.11.04. 22:04

Tom írta:Néha szoktatok film ajánlatokat beírni. Most láttam én is egy remek filmet a Netflixen, A chicagói 7-ek tárgyalása címmel. Mondjuk a kedvenc tárgyalós filmem még mindig az Egy becsületbeli ügy, de ez a mostani azért éléggé ott van.
Már volt ez is ajánlva. :) Én is ezt követően néztem meg, tényleg jó.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54006 2020.11.04. 22:38

Moby, mondtam: "confirmed directly by Sony to our editorial team during the day today, PS5 will not support the native resolution at 1440p, a resolution that is certainly "irrelevant" for most players, but very "dear" to PC gamers."
Avatar
Botond

Hozzászólás #54007 2020.11.04. 22:59

DanielT írta:Moby, mondtam: "confirmed directly by Sony to our editorial team during the day today, PS5 will not support the native resolution at 1440p, a resolution that is certainly "irrelevant" for most players, but very "dear" to PC gamers."
Kivételesen egyet kell értsek. Az 1440p-nek nem egész többszöröse a 4k tv, szóval azon hányásul nézne ki. Mondjuk a 8k már egész többszörös, azon nézhet ki normálisan. :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #54008 2020.11.04. 23:40

DanielT írta:Moby, mondtam: "confirmed directly by Sony to our editorial team during the day today, PS5 will not support the native resolution at 1440p, a resolution that is certainly "irrelevant" for most players, but very "dear" to PC gamers."
Má olvastam. Nem ért váratlanul. Mondjuk úgyis csak az oleden fogom használni. Azon se sokat szerintem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #54009 2020.11.04. 23:51

273.919 megtekintés. Az Intel és az Nvidia meg egyenesen benézte. :nemtudom:
Avatar
arty

Hozzászólás #54010 2020.11.05. 08:55

Botond írta:Nem teljesen. Itt az nvidia innovált, és ezt szabványosítja az MS/AMD kettős a konzol farvizén, mert ha már az xbox is csak egy sztenderd hw-s pc (najó, nem egy, kettő...), akkor a dx12-n keresztül lehet sztenderdizálni.
Még jobban alábontva a kérdést ugyanolyan önzőgeci mindhárom. Az nvidia kitalált vmit, hogy neki jó legyen, azt hitte itt a hairworks2 vagy a fizix2, igenám, de az ati nem akart lemaradni, elkezdte innoválni az ellenválaszt és hát a konzolok miatt ő van lépéselőnyben, szóval ő meg ezzel csal a pályán, és akkor jön a kedvenced, az MS, aki már majdnem faszraszaladt a vulkánnal, szóval eszeveszett kapkodásba kezdett, hogy akkor övé legyen a nyílt szabvány a témában, még mielőtt bárki akar dobni egy vulkán2-t, és ezért gyorsan beleszabványosította a dx12be, ami azért jó, mert dx12 az pc és xbox is, szóval elég széles réteget szólít meg.
És ennek könnyen lehet az a kifutása ami a gsyncnél is, hogy jó lesz a freesync is, hogy végül a vídiának is be kell állnia a dx12es megoldás mögé (is). Eljöhet az a csillagállás, hogy valójában mindenki az önző piti érdekei mentén lépett, de a végeredmény mégiscsak win-win lesz, és nem csak nekik hármuknak, hanem még nekünk, egyszerű júzereknek is. Rémísztő!
nade ez a történet szerint 2018-ban megjelent - hol vannak az impelmentációk, a játékok? ;) (mármint, az nv mégse-directML-hanem-dlss gennygombócán túl!)

Moby írta:Nem nagyon értitek itt a miújságot látom :D Az NV nem lenyúlta ezt, hanem beelőzött sok-sok évtizednyire mindenkit. Egyébként leginkább avval, hogy fossá dokumentáltak mindent, mert az ML-hez ez kellett. Itt nem a DLSS-ről van szó, az egy ilyen körömpiszoknyi cucc. Ez a DirectML sem most született, mert az MS beszart, hanem évekkel ezelőtt. Ez a directML ehhez az egészhez kb annyire kell, minmt egy puha meleg szardarab a zsebbe, de most van megint mit mondani, hogy miért is jó a directx12 megint, itt a lényeg az, hogy az AMD megoldása mennyire jó a DLSS-hez képest, ebből meg még nem láttunk szart sem. Egyébként az MS már régen kiszorult ebből az egészből, de a fura helyzet ML ügyben az, hogy bármennyire az nvidia rúgta be ennek a motorját, lassan ők is kiszorulnak belőle, mert az iparági hasznosítók szépen beletanultak az évek alatt, és már saját magoleádsokat fejlesztenek. Ld. pl. Tesla, aki már nem az nv-től veszi a cuccot, hanem saját procikat fejleszt gépitanulásra.
valamiért mégse a directML implementációt tolta az nv 2018óta, hanem a dlss-t.... ;) és persze, hogy jó a directx, akkor is, ha épp szar - nekem a voodoo+glide korszak egyszer az életemben elég volt (pedig vudus voltam)

Moby írta:Az az XSS a leg-artykompatibilisebb hardver, mert ha tettek volna 16 gigát abba is, akkor a fosfrém miatt örjönghetne, ha nem tömték volna meg a 16 gigát, akkor amiatt, hogy kifizetteték vele a semmit, és így is megtalálja magának az örjöngenivalót. Gyakorlatilag miatta fundálták ki azt a hardvert! :)
ha meg nincs xss, akkor meg a ps5 miatt őrjönghetnék :D (wait! amiatt is szoktam! :( )
Avatar
arty

Hozzászólás #54011 2020.11.05. 09:01

Micsu írta:Botond meg megette mint Arty a sok ramot :banplz:
micsu, neked mennyi ramod is van most?
Avatar
arty

Hozzászólás #54012 2020.11.05. 09:16

Botond írta:Válasszuk mán ezt ketté. Merhogy az AMD is ketté vette.
Van ez az összes létező minden textura őrizgetés az örökkévalóságnak, erre swapfájl van. De ez nem a 4k-fhd-8k-16k miatt van, hanem hogy ne legyen loadscreen sose, hanem minden is ott legyen a memóriában. Erre pl semmi szükség nem lenne, ha végtelen cpu és gpu kapacitás állna rendelkezésre, de ez nincs, szóval előre ki kell számolni a mindent is, és őrizni. Ez felbontás független jelenség, ez a cpu/gpu kapacitás szűkössége miatt van. És erre az se lenne megoldás, ha 16 giga ram lenne a xss-ben, mert nem 6 giga hiányzik a jósághoz, hanem 100. Annyi ram meg a világon nincs, ezért is találták fel laza 30 éve a swapfájlt. Most lesz "Agyorsswapfájl", ami aztán megment minket mindentől, még a covid is elmúlik tőle. Szóval ez növeli a ram igényt, de ennek sincs semmi köze a 10 vs 16hoz vagy a fhd vs 4k-hoz.
És van a minden más. Na ott viszont kurvára nincs ez a hangrobbanásszerű exponenciális növekedés igény amit vizionálsz. Ott egy baj lehet, a fakézség. És mint azt már hónapokkal ezelőtt is említettem a fakézség nem függ össze a piacon lévő pc-k (beleértve a két Xbox seriest) darabszámától.
Szerencsétlen hülyék a Nintendonál még jó, hogy nem tudják, hogy FHDhoz nem elég a 10 giga ram+vram, mert akkor nem is próbálkoznának ezzel a switch 4 gigájával. Háhiszen 16 alatt nincs élet, de viszont 16 megold mindent.
Hárommá!

a.) a ninty féle kvarcjátékot hagyjuk ki a példázásból, tudtommal az igazi gépekre nem az arravaló flashjátékokat várja senki :P és továbbra is megy a maszat, merthogy sosemondtam, hogy régen nem volt 1080p, mert kevés volt a ram - ezek honnan jönnek neked?

b.) megnyugodtam, hogy a streaming ilyen egyszerű egy játékmotorban és ha 100ról 16-ra is le tudják húzni, akkor 10-re onnan már játékszer! :worship: (de ha ígyis van/lesz, mert a pécével szemben a win10konzolok sokkaljobbak, akkor is kérdés, hogy megteszik-e, tod, a fakézben nekem is nagy a hitem! ;) ). az rdr2 nem 2020-es játék, hanem húsztizennyolcas és már nem volt el a konzolgrafnál jobb graffal (amit nextgentől várunk) tízgigán... nem, fullhádéban sem. vagy akkor a nextgen szóljon 7 évig az RDR2 minusz húsz százalék grafról?

c.) mégsincsCÉ. ugyanitt 2x8GB ram eladó, elleszek a 2x4-el a továbbiakban, hiszen fullhádéra elég lesz 2027-ig, csak egy csúszkát kell lehúznom! (javárj mégse, vótamott, már 2018-ban sem volt elég egy csúszka se hozzá :( persze azóta sokat fejlődtünk csúszkában, de nem mernék kockáztatni, megyek tovább a topik után, jó konzumidiótához méltón!)
Avatar
arty

Hozzászólás #54013 2020.11.05. 09:19

Botond írta:Hagyjuk már a tényeket meg a valóságot! Toporzékolás van, azt nem kell itt mindenféle valósággal cáfolni basszus, nem volt gyerekszobád?! :banplz:
hozzunk mindenre prevgenjáték példát (gta5), meg nintendót (wicser3négygigángennygraffalDEmegy!), ezek a tények ;)

Botond írta:Na most az van, hogy a microsoft foundry lehet csak eladott nekem egy xsx-et, ha lehet majd tényleg boltba besétálva kapni ezt jövő kedden. Fel tudták csigázni a kíváncsiságom. És a végén a cliffhanger!!!44 Hogy aszondja: " és vajon az xss tényleg tudja mindezen effekteket ilyen minőségben csak a felbontást csökkentve?" Kés megáll a levegőben, mindenki feszülten figyel, Arty kikapja a jégről a pezsgőt, DE így folytatják: "Ez majd egy következő videóból derül ki..." :idiota: A hét csalódása!!!
megint a "tények": nyócgigára feszített gears5 elfut-e a 10gigás gépen! izgulok, mi lesz!
Avatar
Botond

Hozzászólás #54014 2020.11.05. 09:56

arty írta:nade ez a történet szerint 2018-ban megjelent - hol vannak az impelmentációk, a játékok? ;) (mármint, az nv mégse-directML-hanem-dlss gennygombócán túl!)

valamiért mégse a directML implementációt tolta az nv 2018óta, hanem a dlss-t.... ;) és persze, hogy jó a directx, akkor is, ha épp szar - nekem a voodoo+glide korszak egyszer az életemben elég volt (pedig vudus voltam)

ha meg nincs xss, akkor meg a ps5 miatt őrjönghetnék :D (wait! amiatt is szoktam! :( )
Az NVidia 2018ban már kártyát adott ki a DLSS-el, vagyis nem 2018ban kezdtek el vele szemezgetni, hanem azért pár évvel korábban. Az MS meg 2018ban leadott ugyan egy szabványt, de szabványt csinálni, meg szabványosítani és eszközbe implementálni nem ugyanaz az átfutási idő, szóval ha mindketten 2018ban léptek piacra a sajátjukkal, akkor vajon az kezdte korábban, aki 2018ra egy szabványig jutott, vagy aki a szabványát eszközbe is implementálta már?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #54015 2020.11.05. 09:56

arty írta:hozzunk mindenre prevgenjáték példát (gta5), meg nintendót (wicser3négygigángennygraffalDEmegy!), ezek a tények ;)

megint a "tények": nyócgigára feszített gears5 elfut-e a 10gigás gépen! izgulok, mi lesz!
GTX 950-hez, illetve 750-hez a példák nagyon is kurrensek voltak, nem retró. És durva, mi kihozható 1 GB VRAM-ból PC-n is. 2020-ban az 5-6 éves alsó-középkategóriás kártyák már nyilván nem az új csodákhoz jók, de a 950-nel a generáció java megoldható észszerü kompromisszumokkal. Persze én is azt mondom, hogy a több memória jól jön.
Avatar
Botond

Hozzászólás #54016 2020.11.05. 10:03

arty írta:megint a "tények": nyócgigára feszített gears5 elfut-e a 10gigás gépen! izgulok, mi lesz!
Technológia szempontjából engem is érdekel amúgy, várom a DF videót erről nagyon.
Avatar
arty

Hozzászólás #54017 2020.11.05. 10:50

Botond írta:Az NVidia 2018ban már kártyát adott ki a DLSS-el, vagyis nem 2018ban kezdtek el vele szemezgetni, hanem azért pár évvel korábban. Az MS meg 2018ban leadott ugyan egy szabványt, de szabványt csinálni, meg szabványosítani és eszközbe implementálni nem ugyanaz az átfutási idő, szóval ha mindketten 2018ban léptek piacra a sajátjukkal, akkor vajon az kezdte korábban, aki 2018ra egy szabványig jutott, vagy aki a szabványát eszközbe is implementálta már?
nv nem lépett piacra 2018-ban a sajátjával, csak 2019-ben és a wiki szerint csupán két játékban, a korabeli tesztek szerint fosi minőségben ;)

mivel "közös" volt a prezi 2018-ban, így arra mernék tippelni, hogy az ms-nv együtt dolgoztak az egész hóbelevanc megalkotásán... nyilván az ms az egyetlen létező hardver alapján/-ra készíthette az api-t, ami az nv-nek volt a birtokában (az amd-nek meg ma se, megvehetően legalábbis). nv meg csinált inkább saját megoldást, nehogymár az általuk tolt effekt eseteleg a konkurrencia gpuján is leszámolódjon (akkor vagy évekkel később), ez piaci szempontból nem kérdés, hogy jó biznisz (álá gsync). játékosként viszont talán mégiscsak jó volna, ha minden tudna mindent és döntsön az ár/teljesítmény, ehez pedig tök jó a dx12-directml (de a vulkán is jó lenne).
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54018 2020.11.05. 10:54

Ha már nVidia meg tech. Ha még egyszer meglátom ezt a kibaszott hulladék Control-t valamelyik réjtrész, kamuhádéer, DLSS demóban, valakit kivégzek a DF-nél. És Alex az esélyes, egyébként is besokalltam már tőle kicsit az éneklős beszédjétől.
Avatar
arty

Hozzászólás #54019 2020.11.05. 11:00

Zóanagyvarázsló írta:GTX 950-hez, illetve 750-hez a példák nagyon is kurrensek voltak, nem retró. És durva, mi kihozható 1 GB VRAM-ból PC-n is. 2020-ban az 5-6 éves alsó-középkategóriás kártyák már nyilván nem az új csodákhoz jók, de a 950-nel a generáció java megoldható észszerü kompromisszumokkal. Persze én is azt mondom, hogy a több memória jól jön.
a gta5 eredetileg egy 512mb összmemóriás gépen is el kellett fusson... hogy ezután a húgod 9gigás gépén is elfutott, nem akkora kunszt ;)

és az is tökjó, hogy a 8 gigás konzolokra írt cuccok egy része is elfut a hugod 9 gigás gépén, de egy 7 év utáni generációváltástól én nem a currgen jólfuttatását várom.
mintahogyan azt sem hinném, hogy a hugodnál a nextgent igazán kihasználó, 16gére írt cuccok elfutnak majd jól, csak mert picit visszaveszed és 1080p-re lövöd be... (persze tudom, torz a példa, mert az 1g vram nagyon kevés az összes elérhető ramból a hugod pécéje esetén, a 7GB ram + 3GB 1060 reálisabb képet adhatna)
Avatar
arty

Hozzászólás #54020 2020.11.05. 11:01

DanielT írta:Ha már nVidia meg tech. Ha még egyszer meglátom ezt a kibaszott hulladék Control-t valamelyik réjtrész, kamuhádéer, DLSS demóban, valakit kivégzek a DF-nél. És Alex az esélyes, egyébként is besokalltam már tőle kicsit az éneklős beszédjétől.
control most, elenpék anno... te remedyhéter vagy! :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54021 2020.11.05. 11:09

arty írta:control most, elenpék anno... te remedyhéter vagy! :(
A szememben egy szargyár, akik méltó otthonra találtak az MS berkeiben. A Max Payne 1-2 vel villantottak és azóta annak a jóindulatából élnek. És ne feledd a csodás Quantum Breaket sem! :nezze:
Avatar
Botond

Hozzászólás #54022 2020.11.05. 11:15

DanielT írta:Ha már nVidia meg tech. Ha még egyszer meglátom ezt a kibaszott hulladék Control-t valamelyik réjtrész, kamuhádéer, DLSS demóban, valakit kivégzek a DF-nél. És Alex az esélyes, egyébként is besokalltam már tőle kicsit az éneklős beszédjétől.
Vegyé switchet és arra streameljed! Már a controlt, de youtube app is van a switchen, szóval df videókat is tudsz nézni rajta a controlról.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #54023 2020.11.05. 12:40

arty írta:a gta5 eredetileg egy 512mb összmemóriás gépen is el kellett fusson... hogy ezután a húgod 9gigás gépén is elfutott, nem akkora kunszt ;)

és az is tökjó, hogy a 8 gigás konzolokra írt cuccok egy része is elfut a hugod 9 gigás gépén, de egy 7 év utáni generációváltástól én nem a currgen jólfuttatását várom.
mintahogyan azt sem hinném, hogy a hugodnál a nextgent igazán kihasználó, 16gére írt cuccok elfutnak majd jól, csak mert picit visszaveszed és 1080p-re lövöd be... (persze tudom, torz a példa, mert az 1g vram nagyon kevés az összes elérhető ramból a hugod pécéje esetén, a 7GB ram + 3GB 1060 reálisabb képet adhatna)
Currentgen kártyát hasonlítottam a currentgenen taroló, agyonbencsmárkolt sztárjátékokhoz. Nem azt bizonygattam, hogy a PS6 Próhoz is elég lesz, de te írtad, hogy korábban is szinte csak retróra volt elég.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #54024 2020.11.05. 13:45

Köszi, youtube algoritmus! Nagyon hűvös! :fejvakaras:
phpBB [media]

Mondjuk még mindig relevánsabb, mint a "széles Darth Vader sétál" videó. :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #54025 2020.11.05. 16:32

Újabb fantomkártya premier, welcome rtx3060ti.
Alzánál kapható az 5800x, de a nagyobbakat nem láttam, csak majd jön címszóval, pedig azoknak is ma kellene megjelenni. 180ezer az 5800x is. Gondolkozok még.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #54026 2020.11.05. 16:39

Első pár review alapján úgy tűnik, hogy gyorsultak rendesen megint az AMD CPU-k. De drágultak is...
Avatar
neoreg

Hozzászólás #54027 2020.11.05. 17:35

Botond írta:Újabb fantomkártya premier, welcome rtx3060ti.
Alzánál kapható az 5800x, de a nagyobbakat nem láttam, csak majd jön címszóval, pedig azoknak is ma kellene megjelenni. 180ezer az 5800x is. Gondolkozok még.
Leírtak alapján kb 45 percig voltak kaphatóak alzán.

Arra azért vigyázni kell, hogy nem minden X570/B550-es lap támogatja ezeket out of the box, proci nélkül BIOS-t updatelni meg nem minden alaplapnál lehet (MSI-k ahogy láttam többnyire tudják, ASUS-nál viszont csak a drágábbak).
Avatar
Moby

Hozzászólás #54028 2020.11.05. 18:21

A sony kiadott közleményt, hogy 12-én, és 19-én senki ne induljon el a boltokba, mert nem tehetnek ki PS5-öt. Csak online lehet gépeket értékesíteni, szóval mindenki maradjon otthon a jópicsába.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54029 2020.11.05. 19:24

aabyssx írta:Első pár review alapján úgy tűnik, hogy gyorsultak rendesen megint az AMD CPU-k. De drágultak is...
Nem kell azokat venni amik drágultak. Az 5600X-el sem lesz már sehol proci limit és 100k alatt van...

Az Intelnek tényleg már csak egyetlen reménysége maradt, hogy megmentse...

Spoiler
Arty. :idiota:
Avatar
Tom

Hozzászólás #54030 2020.11.05. 19:44

DanielT írta:Nem kell azokat venni amik drágultak. Az 5600X-el sem lesz már sehol proci limit és 100k alatt van...

Az Intelnek tényleg már csak egyetlen reménysége maradt, hogy megmentse...

Spoiler
Arty. :idiota:

Ma jelentek meg. Van is készlet belőlük vagy ez is itthon horror árakon fog menni?
Avatar
Botond

Hozzászólás #54031 2020.11.05. 19:56

Tom írta:Ma jelentek meg. Van is készlet belőlük vagy ez is itthon horror árakon fog menni?
Mint az alattad lévő pár kommentben láthatod, volt, de már nincs. :)
Avatar
arty

Hozzászólás #54032 2020.11.05. 20:56

DanielT írta:A szememben egy szargyár, akik méltó otthonra találtak az MS berkeiben. A Max Payne 1-2 vel villantottak és azóta annak a jóindulatából élnek. És ne feledd a csodás Quantum Breaket sem! :nezze:
Azavicc, hogy elenpéket nem csak totti szerette - én is :D Sőt, nekem még az 540p-s, de cserébe elég ütős (fények!) graf is bejött.
QB nekem kjuban van. Nem tudom, miért is ne jönne be, a szememben továbbra is ígéretes cím. Minthacsak megjelenés előtt 1 évvel járnánk :idiota:
Viszont a control... fura. Nem lövölde. Padot dobálni nincs nagy kedvem. Viszont ennek is van egyfajta képi világa, még RT nélkül is "érdekes".

A max payneket nemigazán szerettem, arra se emlékszem elsőt vagy másodikat toltam végig. Aztán a harmadikat igen, nagyonis! :idiota: (tuuudom, az más dev)

DanielT írta:Az Intelnek tényleg már csak egyetlen reménysége maradt, hogy megmentse...
a 4 gennel ezelőtti cpu birtoklása segít rajtuk? :D

.... én mindig a cpu világ reciproka vagyok :(
Avatar
Mekee

Hozzászólás #54033 2020.11.05. 21:49

ps5dlc
Mondjuk a ps4-nél sem volt másképp, ugy rémlik, hogy kb játéklejátszáson kívül nemsokmindent tudott az első jónéhány fw
Avatar
Moby

Hozzászólás #54034 2020.11.05. 22:53

Mekee írta:ps5dlc
Mondjuk a ps4-nél sem volt másképp, ugy rémlik, hogy kb játéklejátszáson kívül nemsokmindent tudott az első jónéhány fw
Hát ez már most többet tud, mint a ps4 valaha, de ezt Cerny is mondta a bemutatón, hogy valszeg nem fog menni az ssd bővítés az első nap. Ezeknek szerintem kisebb gondjuk is nagyobb annál, hogy ssd-ket teszteljenek, hogy melyiken hogy muzsikála rendszer. Meg hát kevesen rohannának a boltokba a $250-os ssd-kért az $500-os konzolba. Ráérnek még ezzel.
Avatar
deep

Hozzászólás #54035 2020.11.05. 23:03

Mekee írta:ps5dlc
Mondjuk a ps4-nél sem volt másképp, ugy rémlik, hogy kb játéklejátszáson kívül nemsokmindent tudott az első jónéhány fw
Jaja, volt is nagy csalódás még részemről is, hogy a beharangozott fícsöröknek se híre, se hamva nem volt ÉVEKIG!
Avatar
arty

Hozzászólás #54036 2020.11.05. 23:06

Mekee írta:Annyira benne lesz ezekben a címekben, hogy nagyon, elvégre 2x szerepel minden cím, ezekben duplán is jó lesz minden.
Meanwhile... Az megvan, hogy valami elcseszett form kitöltésével ingyé ad a sony egy kábelt psvr kamerához? Merugye az új nemlesz kompatibilis a psvr-al, a régi meg nyilván egy saját sohanemlátottdugalj. Ezt tanítani kellene már valahol :banplz: Biztos nem vót má hely a dobozban, vagy csak környezettudatosak, és külön fuvarral indítják őket kínából
köszi a formot, én is berendeltem :)

anno az MS is így küldött kinect adaptert a one S tulajoknak - rövid távon jó és gáláns megoldás, de aki későn ébred, az rendesen benyalja (ha a kínaiak nem állnak rá...), ha aranyáron megy az adapter majd...
Avatar
arty

Hozzászólás #54037 2020.11.05. 23:09

deep írta:Jaja, volt is nagy csalódás még részemről is, hogy a beharangozott fícsöröknek se híre, se hamva nem volt ÉVEKIG!
de legalább bizonyos featuréket KIVEZETTEK a mostani ps4 firmwareben... pl eventek. tehát ahol szervezhettél mondjuk multit X játékra, a géped akár magától bekapcsolt és be is joinolt a játék. ez a nem túl népszerű címeknél áldás volt, hiszen adott community groupba kitették eventet és 3 nap mulva, X időben általában összejött a nép.

kukába vele.

szóval szerencsére azért a japók tudnak időt szánni igazán fontos dolgokra!
ha fosmoslékká silányítják a ps4et, talán nem tűnik majd akkora fapadnak a nextgen! :(
sajnálom, hogy nincs gép, úgy megtámogatnám ezeket, annyira megérdemelnék a kéccázezret azért a szépséges kis masináért!

a webes store-ban már ki vannak írva a játékok nevei a képük alatt! wow!!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2020.11.05. 23:17-kor.
Avatar
arty

Hozzászólás #54038 2020.11.05. 23:15

bréking nyúz!

Dirt5 megjelent
kormánytámogatás nincs, majd lesz egyszer
moslékul fut. vagy épp jól. vagy sehogy. vagy csak néha
evolution studios (driveclub/onrush) új játéka, a saját motorjukkal (nem evo engine)
sok kritika szerint túl árkádos

minimális reviw szám steamen, biztos jól fogyott...
+MOSTLY NEGATIVE

nemtom lesz-e ezeknek még folytatás...... :(
..... vs. driveclub2 lehetett volna ps5 nyitócím*, nehezebb szívvel vettem volna a boxot :D

Spoiler
polifónival versenyeztek volna, hogy melyiket tudják elhuzni 2022es rilizig
Avatar
Botond

Hozzászólás #54039 2020.11.05. 23:24

arty írta: nehezebb szívvel vettem volna a boxot :D
Vettél?!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #54040 2020.11.06. 09:38

arty írta:bréking nyúz!
Dirt5 megjelent
kormánytámogatás nincs, majd lesz egyszer
WTF, azt meg hogy gondolták?! :guluszem1:

Vissza: “Leáldozott.hu”