A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
arty

Hozzászólás #53341 2020.10.12. 21:33

DanielT írta:Milyen rohadt meglepő, hogy a 4K 120HZ az a valóságban 1080p-re eső dinamius 1440p!
de tarcsa a százhúszat?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #53342 2020.10.12. 23:00

aabyssx írta:Emlékszem, használtam a nongame kifejezést rendesen, de talán más kontextusban. Azokra használtam, amikor olyan játékokat készítettek, amiknek nem a gamerek a célközönsége, hanem a casualokat akarják konvertálni. Pl. a Nintendo DS, Wiis baromságok, fitness baromságok, meg mobiljátékok (vagy újabban a VR) stb.
Főleg ja, de például a Journey-ra is. Bár talán az is közéjük helyezhető, demó (még PS3) alapján nem tudom, hogy minek tekintsem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #53343 2020.10.13. 08:06

arty írta:még mindig megy a csalóegered? :mf2:

(ma olvastam, hogy sw squadronsban vannak csíterek... már... killcamon lebuknak... jó találmány a crossplay multi, de mégjobb lenne, ha lenne az opcionak "PC OFF" állása is.)
Sose volt semmilyen csalóegerem, csak kontroller. (Mobyval keversz szerintem) És láttam már érdekes "play of the game" összefoglalókat ami viszont tuti vagy valami olyan eszközzel, vagy hivatalos billegérrel megy. Ez nagyon gáz ;(

Egyébként nézd meg a csapat pontszámot is, a földbe voltunk döngölve, eddig szerintem 10% körül voltam a nyertes csapatban.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #53344 2020.10.13. 08:07

arty írta:de tarcsa a százhúszat?
Egyik settinget se tartja 100% stabilan, a 60-at se.
Avatar
Moby

Hozzászólás #53345 2020.10.13. 08:25

DanielT írta:Sose volt semmilyen csalóegerem, csak kontroller. (Mobyval keversz szerintem)
Soise volt csalóegerem. Sose lesz. Nincs rá szükségem se, gecijó vagyok kontrollerrel is :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #53346 2020.10.13. 08:29

Moby írta:Soise volt csalóegerem. Sose lesz. Nincs rá szükségem se, gecijó vagyok kontrollerrel is :nezze:
Pedig valamit nagyon szakértettél a témában! :nezze: Valami adapter, vagy mittomén.
Avatar
Moby

Hozzászólás #53347 2020.10.13. 08:32

DanielT írta:Pedig valamit nagyon szakértettél a témában! :nezze: Valami adapter, vagy mittomén.
Harlekinnek(a bátyám) van, ő használja, mer béna kontrollerrel, nála próbáltam. Szar. Meg az elvel is bajom van, de szar is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #53348 2020.10.13. 08:46

DanielT írta:Pedig valamit nagyon szakértettél a témában! :nezze: Valami adapter, vagy mittomén.
Nekem is ez a legközelebbi kapcsolatom a cuccal, hogy egyszer találkoztam Mobyval, akinek a bátyja használ ilyet, és ő ott látta, de ennek ellenére amikor ez felmerült és utána gugliztam három linket elolvasva is meg lehetett érteni, hogy mi ez és hogyan működik, szóval nem egy űrtudomány. :banplz:
Elméletben lehetne is jól működő, mert ugye annyi csinál az a hw-es basz, hogy az egér és bill mozgást bemappolja úgy, mintha a kontrollert használnád, szóval pl a w tud lenni a bal stick fel, az egér jobbra mozgatás a jobb stick jobbra, stb, és így kvázi eléred azt, hogy egérbillel tudod tolni. Nyilván csak annyit tudsz bemappelni amennyi gomb van a kontrolleren, mert ugye azt forgatja át másfajta inputra. Ebből ugye a jobbstick átmappolása egérre az érdekes a heccsátok szempontjából.
Gyakorlatilag meg Moby véleményére vagyok kénytelen hagyatkozni, mert én még sose láttam ilyet a maga valójában, plusz én még kontrollerel se próbáltam (sokat) lövöldözni, szóval ha látnék se sok viszonyítási alapom lenne bármihez. :nemtudom:
Avatar
Moby

Hozzászólás #53349 2020.10.13. 09:02

Egyébként egyre több konzolos játék támogatja natívan a billegeret, szóval lassan már nem is lehet csalóeégrnek hívni a csalóegeret, sajnos.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #53350 2020.10.13. 09:10

Moby írta:Egyébként egyre több konzolos játék támogatja natívan a billegeret, szóval lassan már nem is lehet csalóeégrnek hívni a csalóegeret, sajnos.
Így a COD is. Nagyon durván nem fair dolog, legalább lehetne kategorikusan kitiltani a saját játékomból őket. Vagy legalább jelezze ki a neve mellett.

Jackfrags csinált tesztet, hogy crossplay COD-ban bement pc-vel és kikkel rakja össze a rendszer. Soha nem volt olyan, hogy csak billegeresek. Pakolta szerencsétlen ágyútöltelék kontrollereseket is egy olyan játék ahol pixelvadászat folyik többszáz méterről. :wilting:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #53351 2020.10.13. 09:20

DanielT írta:Pedig valamit nagyon szakértettél a témában! :nezze: Valami adapter, vagy mittomén.

Ejenek tuti van arra emlekszem.
Avatar
arty

Hozzászólás #53352 2020.10.13. 09:34

DanielT írta:Sose volt semmilyen csalóegerem, csak kontroller. (Mobyval keversz szerintem) És láttam már érdekes "play of the game" összefoglalókat ami viszont tuti vagy valami olyan eszközzel, vagy hivatalos billegérrel megy. Ez nagyon gáz ;(

Egyébként nézd meg a csapat pontszámot is, a földbe voltunk döngölve, eddig szerintem 10% körül voltam a nyertes csapatban.
nem tudom, h hasznátad-e, de anno volt ilyen makrózhatód, amivel AKÁR recoilt is lehetett kiküszöbölni :P
nemdebár?
Avatar
arty

Hozzászólás #53353 2020.10.13. 09:40

DanielT írta:Egyik settinget se tartja 100% stabilan, a 60-at se.
tehát a nextgen az VRR vagy halál :( zseniális.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #53354 2020.10.13. 09:44

Micsu írta:O tett bele 50 orat nem? :D
Igen. Maga a világa csodálatos, annyi apro reszlet, amennyi munka ebbe van az agyrém. Maga a játékot is elveztem, a sztorit csak igy utolag mondom hogy fos, mer az. Rengeteg fele mehetett volna, nemertem miert kellett a leheto legszarabb iranyt valasztani
Avatar
DanielT

Hozzászólás #53355 2020.10.13. 09:46

arty írta:nem tudom, h hasznátad-e, de anno volt ilyen makrózhatód, amivel AKÁR recoilt is lehetett kiküszöbölni :P
nemdebár?
Jaaa, na az se ma volt! :) (2014) Kipróbáltam egyszer a BF4 shooting rangen vagy üres szerveren, működött. Éles meccsre soha nem mentem be vele. Akkoriban nekem még segített is, hogy van szórása a fegyvernek, mert így nem kellett olyan precíznek lenni. :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #53356 2020.10.13. 09:47

arty írta:tehát a nextgen az VRR vagy halál :( zseniális.
Az MSbérenc DF folyamatosan mentegette, hogy ez még nem végleges verzió. :nezze:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #53357 2020.10.13. 15:08

Megint adtak 300-ért gamepasst. Hát, akkor megint nem Steam, vagy Epic store-ból játszok valamivel.
Multistore-kánaán van! :ravasz1: :idiota:
Avatar
arty

Hozzászólás #53358 2020.10.13. 16:33

aabyssx írta:Megint adtak 300-ért gamepasst. Hát, akkor megint nem Steam, vagy Epic store-ból játszok valamivel.
Multistore-kánaán van! :ravasz1: :idiota:
kapudrog :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #53359 2020.10.13. 18:22

aabyssx írta:Megint adtak 300-ért gamepasst. Hát, akkor megint nem Steam, vagy Epic store-ból játszok valamivel.
Multistore-kánaán van! :ravasz1: :idiota:
Nekem eddig kettő ilyen 300Ft-os kaland után csak az ideg van meg, hogy úristenlejár, de legalább mindig visszaterel a DMC5 maxoláshoz. :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #53360 2020.10.13. 19:22

5G Just got real vagy mi!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #53361 2020.10.14. 07:58

Botond írta:5G Just got real vagy mi!
Nekem a kedvenc részem az volt amikor "Mentsük meg a Földet!" felkiáltással bejelentették, hogy nem lesz már töltő a dobozban (ráadásul továbbra is lightning csatis a szifon), majd jött a montázs, hogy mennyire ószöm a wireless töltés. :idiota:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #53362 2020.10.14. 08:07

benőmenő írta:Nekem a kedvenc részem az volt amikor "Mentsük meg a Földet!" felkiáltással bejelentették, hogy nem lesz már töltő a dobozban (ráadásul továbbra is lightning csatis a szifon), majd jött a montázs, hogy mennyire ószöm a wireless töltés. :idiota:
A szektások gondolom erre is tapsikolnak.
Avatar
deep

Hozzászólás #53363 2020.10.14. 08:24

TasManXT írta:A szektások gondolom erre is tapsikolnak.
Szektás kollegám megmagyarázta azonnal, hogy ő már 2 gen óta ki se veszi a dobozból a töltőt, mert minek, ott az előző. És milyen jó, hogy törekednek a karbonsemlegességre! És valójában nem is baj, hogy ugyanannyiba kerül így is a telefon, mert amcsiban úgyis előfizuval veszik (tehát mivel cserélik, nem gond hogy egy életen át fizetnek folyamatosan apple adót). És a noccs se zavarja, mert ő szinte nem is látja már. Komolyan, ezek agymosottabbak mint a fityeszesek.
Avatar
Botond

Hozzászólás #53364 2020.10.14. 08:32

TasManXT írta:A szektások gondolom erre is tapsikolnak.
Van ez a kép a nénivel, a bácsival, meg a szamárral, ahol bármilyen kombóban oldják meg, hogy ki ül a szamáron és ki nem, mindig van egy okos aki beszól, hogy miért nem jó pont az a kombináció. Ilyen időket élünk, szóval úgyse tudnak olyasmit tenni/innoválni/bejelenteni, amire ne jönne vki és hülyézné meg szektásozná le őket.
Töltőfej van otthon nyóc nekem is. Meg amúgy saját bevallásuk szerint is kiszórtak 700 milliót világszerte. Illetve csak itt a kollégák között látom, hogy a harminc iphone user közül (akikkel napi szinten találkozok) a drótot ugyan mind magánál hordja (kivéve én, én havi egyszer tarhálok), a töltőfejet meg kb az emberek fele. Arra nincs infóm, hogy ezekből a fejekből mennyi az, ami az adott aktuális iphonejához volt, és mennyi amennyi a hárommal korábbihoz. Szóval én pl nem ebben látnám alavetően a problémát, hogy nincs töltőfej csomagolva, de nekem az sokkal furcsább, hogy pont most hagyják el a töltőfejeket, amikor a kiszórt 700 millió töltőfej 90%-a USBA-lightning kábelt fogad, nem pedig az USBC-lightningot, amit az iphone 12höz adnak.
Az mondjuk igaz, hogy itt van előttem a thinkpad mittoménhanyasom, amit a cég idelökött, a dokkra amire kötöm már USBC-vel kötöm a laptopot, és látom a dokk elején (ami egy miniatűr dobozka), hogy van még egy USBC port amiben van töltés is, úgyhogy most két perc szemlélődés után látom, hogy én is fel vagyok rá készülve, hogy melóban töltsem a telefont akkor is, ha csak egy kábelt adnak.
Szóval furcsállom, ahogy Benő is, de nem tartom kizártnak, hogy az emberek többsége így van vele, hogy fej nélkül is tud tölteni, aki nem az meg bemegy a bótba és vesz töltőfejet.
És tisztában vagyok a bújtatott áremeléssel is, mert kikerült a fülhallgató (amit ki se vettem az iphone11 dobozából azóta se) és a töltőfej is, stb.
De ettől függetlenül azért nem hiszem, hogy meg kellene kövezni őket, mert csökkenteni akarják az ökológiai lábnyomukat.
De ja, butítsuk le oda a problémát, hogy vannak a szektások, meg a nem szektások. Az mindig sokkal egyszerűbb és megnyugtatóbb, ha egy problémafelvetést le lehet zárni azzal, hogy mindenki hülye csak én vagyok helikopter. :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #53365 2020.10.14. 08:38

deep írta:Szektás kollegám megmagyarázta azonnal, hogy ő már 2 gen óta ki se veszi a dobozból a töltőt, mert minek, ott az előző. És milyen jó, hogy törekednek a karbonsemlegességre! És valójában nem is baj, hogy ugyanannyiba kerül így is a telefon, mert amcsiban úgyis előfizuval veszik (tehát mivel cserélik, nem gond hogy egy életen át fizetnek folyamatosan apple adót). És a noccs se zavarja, mert ő szinte nem is látja már. Komolyan, ezek agymosottabbak mint a fityeszesek.
Alapvetően küzdeni kell minden változás ellen. Legjobb lett volna a nyomógombos nokiáknál megmaradni, egy csomó problémát is megspórolhattunk volna. Ezen kívül ez az iskola bohócságot is kár volt bevezetni, sokkal jobb volt, amikor csak vallás meg egyház volt, ott feketefehéren megmondták mint szabad, mit nem, nem kellett túlgondolni a dolgokat, olyasmit mint infláció meg a többi komplex marhaságot figyelmen kívül lehetett hagyni. És jól láthatóan mai napig is erre lenne igény.
Ne tudja senki mi az az infláció (na jó, ez azért jól láthatóan még mindig megvalósul :D), ne legyenek bonyolult nyersanyagok, amiket tőzsdén kereskednek és percről percre változik az árfolyamuk, térjünk vissza oda, hogy nincs semmi ilyen elektronikai basz, hűtő sincs, szóval a templomban megmondják, hogy disznóhúst enni vétek. Azt már nem kell értenünk, hogy azért, mert nincs hűtő és a sivatagban gyorsan megromlik, és megmurdelünk tőle, elég nekünk annyit tudni, hogy az rossz és pont. :eljen:
Te, mint iphone nem vevő, te az összes töltőt és fülhallgatót használod amit a nem létező iphoneodhoz kaptál?
/szerk: de bezzeg a 70 eurós sony exclukra ment a preorder úgy, hogy a gépről egy fotó se vót, hogy egyáltalán létezik, vagy hoax az egész :D Tasman ugyanez. Hát gg gyerekek. :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #53366 2020.10.14. 09:19

Botond írta:Van ez a kép a nénivel, a bácsival, meg a szamárral, ahol bármilyen kombóban oldják meg, hogy ki ül a szamáron és ki nem, mindig van egy okos aki beszól, hogy miért nem jó pont az a kombináció. Ilyen időket élünk, szóval úgyse tudnak olyasmit tenni/innoválni/bejelenteni, amire ne jönne vki és hülyézné meg szektásozná le őket.
Speciel a mini változatnak örültem, mert ha elég jól fogy akkor talán lesznek megint telefon méretű telefonok Androiddal is.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #53367 2020.10.14. 09:34

Csak egy szektás írna ennyi fasságot össze, szóval elég lett volna egy tapsikolós emote is. :taps:
Avatar
Botond

Hozzászólás #53368 2020.10.14. 09:51

TasManXT írta:Csak egy szektás írna ennyi fasságot össze, szóval elég lett volna egy tapsikolós emote is. :taps:
:eljen:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #53369 2020.10.14. 09:53

TasManXT írta:Csak egy szektás írna ennyi fasságot össze, szóval elég lett volna egy tapsikolós emote is. :taps:
Miert te elolvastad? :D
Avatar
arty

Hozzászólás #53370 2020.10.14. 10:34

Botond írta:nekem az sokkal furcsább, hogy pont most hagyják el a töltőfejeket, amikor a kiszórt 700 millió töltőfej 90%-a USBA-lightning kábelt fogad, nem pedig az USBC-lightningot, amit az iphone 12höz adnak.
simán csak "furcsább", mi?
na, ezért megy a szektásozás :D

Botond írta:Alapvetően küzdeni kell minden változás ellen. Legjobb lett volna a nyomógombos nokiáknál megmaradni,
vagy egy kibaszott usba-usbc kábelt csomagolni a telókhoz, immár harmadik-negyedik éve, verve a mellünket a karbonsemlegességre... feltéve, hogy az ezereurós fostömbön usbc lenne a kis csatlakozócska... jahvárj, az már akkora innováció lett volna, h felforr a topik, világszinten meg a harmadik kőkorszakba robbantunk volna :(
Avatar
Botond

Hozzászólás #53371 2020.10.14. 11:01

arty írta:simán csak "furcsább", mi?
na, ezért megy a szektásozás :D
Jaja, nem is furcsa, hanem egyenesen dühroham után kiáltó, egetrengető, tombolós, törőszúzós állapotot előidéző vót, egészen addig, míg előre nem tekintettem magam elé 50 centivel és nem realizáltam, hogy amúgy ott van a luk, ahova pont bedughatom a kábelt és pont több ampert tud felvenni, mintha töltőfejet adtak volna. Szóval még az sem kizárt, hogy alaposan körbejárták a problémát, hogy van e amúgy értelmezhető százalék a vevőik között, akik ugyanígy vannak, és akkor ha a 100 odacsomagolt töltőből 12re van tényleges igény, akkor az a 12 vegyen külön.
Mondjuk azt elhibázták, hogy nem vették figyelembe a héterek véleményét, mert egy termék eladása szempontjából a legfontosabb azok véleménye, akik sose vettek, sose fogják venni, hogy vajon hogyan kellene, hogy más se vegyen. :)
Avatar
arty

Hozzászólás #53372 2020.10.14. 11:11

Botond írta:Jaja, nem is furcsa, hanem egyenesen dühroham után kiáltó, egetrengető, tombolós, törőszúzós állapotot előidéző vót, egészen addig, míg előre nem tekintettem magam elé 50 centivel és nem realizáltam, hogy amúgy ott van a luk, ahova pont bedughatom a kábelt és pont több ampert tud felvenni, mintha töltőfejet adtak volna. Szóval még az sem kizárt, hogy alaposan körbejárták a problémát, hogy van e amúgy értelmezhető százalék a vevőik között, akik ugyanígy vannak, és akkor ha a 100 odacsomagolt töltőből 12re van tényleges igény, akkor az a 12 vegyen külön.
Mondjuk azt elhibázták, hogy nem vették figyelembe a héterek véleményét, mert egy termék eladása szempontjából a legfontosabb azok véleménye, akik sose vettek, sose fogják venni, hogy vajon hogyan kellene, hogy más se vegyen. :)
én héterként csak szánakozok a szektásokon, nem düh ez... :)
a szektás meg nem dühös, miért is lenne? há' azér szektás, nincs valójában tudatában a problémának, ami körülveszi.

a céges dellemen nincs usb-c, ami tölteni tudna
a céges másik dellemen nincs usb-c, ami tölteni tudna
otthon semmin nincs usb-c, ami tölteni tudna
a kocsiban VAN 2 usb-c, ami tölteni tudna
usba mindenen, mindenhol van, usba-usbc kábel is mindenhol van - csak az ifonhoz az nem jó, mert nem kompatibilis a föld megóvásával

ÉS! almásként mégse lennék dühös, mert akkor egyben szektás is lennék és boldogan fizetnék a csökkenő funkcionalitásért egyre többet :D

továbbra is védd az almás innovációt, amit a bolygóért tettek :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #53373 2020.10.14. 11:16

arty írta:én héterként csak szánakozok a szektásokon, nem düh ez... :)
a szektás meg nem dühös, miért is lenne? há' azér szektás, nincs valójában tudatában a problémának, ami körülveszi.

a céges dellemen nincs usb-c, ami tölteni tudna
a céges másik dellemen nincs usb-c, ami tölteni tudna
otthon semmin nincs usb-c, ami tölteni tudna
a kocsiban VAN 2 usb-c, ami tölteni tudna
usba mindenen, mindenhol van, usba-usbc kábel is mindenhol van - csak az ifonhoz az nem jó, mert nem kompatibilis a föld megóvásával

ÉS! almásként mégse lennék dühös, mert akkor egyben szektás is lennék és boldogan fizetnék a csökkenő funkcionalitásért egyre többet :D

továbbra is védd az almás innovációt, amit a bolygóért tettek :D
De ennyike. Neked pont kettővel több töltési lehetőséged van, mint amire szükséged van, aki meg apple-t vesz az hülye és pont. Nincs itt semmi látnivaló. Ugyanez az érvrendszer van a 70 eurós sony exclu körül, az xsx körül, minden körül.
Ennyit kell írni, vagyis ennyit se, mert érvek, ellenérvek nincsenek, csak nagy kijelentések, szóval elég csak egy tapsolós smiley. Aztán az analfabéták nepálból be tudják nyögni az örök igazságot, hogy "a fórum nem azé van hogy elolvasd!". Szóval:
:taps:
/szerk: nem veszek iphone12-t, nem védem amit csinálnak, csak próbálom megérteni azon túl is, hogy "utáljuk őket, szóval fasság!", és ilyen szemszögből nem teljesen az ördögtől való a nyilvánvaló önös céljaikon túl persze. De erre sokakban nincs igény, mert túl megterhelő gondolkozni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #53374 2020.10.14. 11:29

Botond írta:csak próbálom megérteni azon túl is, hogy "utáljuk őket, szóval fasság!", és ilyen szemszögből nem teljesen az ördögtől való a nyilvánvaló önös céljaikon túl persze. De erre sokakban nincs igény, mert túl megterhelő gondolkozni.
Ja. Én, mint user nagyon szeretnék azon gondolkozni, hogy miért jó az, hogy megfosztanak valamitől. Mondhatni rendkívül nagy igényem van rá.

Gondolkozik...Gondolkozik...Gondolkozik...Gondolkozik...Gondolkozik...

Asszem megvan:

1. Ha nem adnak hozzá töltőt, akkor nem kell fizetniük érte = több haszon az Apple-nek, szarabb a usernek.
2. Ha neked mégis kell, akkor fizetned kell érte = több haszon az Apple-nek, szarabb a usernek.
3. Kapható náluk tőltő, drágábban mint gyakorlatilag bárhol máshol. = több haszon az Apple-nek, szarabb a usernek.

Kép

Ügyesen kigondoltam az utálaton túl? És persze köszönöm nekik, hogy megmentették a bolygónkat. :eljen:

Spoiler
Bónusz jófejség:
Kép

Miért nincsenek portok a laptopjaikon már:
Kép
Avatar
Micsu

Hozzászólás #53375 2020.10.14. 11:29

Csak azt felejti el mindenki leirni hogy a 10+ks gyari tolto is pillanatok alatt tonkre megy foleg kocsiban, nekem 3 toltom van de evente kell vennem egyet.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #53376 2020.10.14. 11:34

Micsu írta:Csak azt felejti el mindenki leirni hogy a 10+ks gyari tolto is pillanatok alatt tonkre megy foleg kocsiban, nekem 3 toltom van de evente kell vennem egyet.
Egy autóvillamossági szakival megnézetném a verdát! :idiota:

Életem során egyetlen töltőm ment tönkre: A gyári Apple USB. Ugyanez igaz töltőkábelekre: A gyári Apple Lightning kábel (2 is).
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #53377 2020.10.14. 11:34

arty írta:én héterként csak szánakozok a szektásokon, nem düh ez... :)
a szektás meg nem dühös, miért is lenne? há' azér szektás, nincs valójában tudatában a problémának, ami körülveszi.

a céges dellemen nincs usb-c, ami tölteni tudna
a céges másik dellemen nincs usb-c, ami tölteni tudna
otthon semmin nincs usb-c, ami tölteni tudna
a kocsiban VAN 2 usb-c, ami tölteni tudna
usba mindenen, mindenhol van, usba-usbc kábel is mindenhol van - csak az ifonhoz az nem jó, mert nem kompatibilis a föld megóvásával

ÉS! almásként mégse lennék dühös, mert akkor egyben szektás is lennék és boldogan fizetnék a csökkenő funkcionalitásért egyre többet :D

továbbra is védd az almás innovációt, amit a bolygóért tettek :D
ÉPn még csak képen láttam USB-C-t, és nem is tudom, hogy mikor kerül olyan a kezembe életemben először.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #53378 2020.10.14. 11:36

DanielT írta:Egy autóvillamossági szakival megnézetném a verdát! :idiota:

Életem során egyetlen töltőm ment tönkre: A gyári Apple USB. Ugyanez igaz töltőkábelekre: A gyári Apple Lightning kábel (2 is).
Mivel nálam kb. egy hónapot húzott az iPhone, ez nem sett meg. Sony Ericcson- és Nokia-töltő butatelefonokhoz viszont már múlt ki a sok év alatt.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #53379 2020.10.14. 11:38

DanielT írta:Egy autóvillamossági szakival megnézetném a verdát! :idiota:

Életem során egyetlen töltőm ment tönkre: A gyári Apple USB. Ugyanez igaz töltőkábelekre: A gyári Apple Lightning kábel (2 is).
A kabel huzodik szet az usb vagy a lighting fejnel, otthon nekem sincs vele gond csak a kocsikban.
Avatar
Botond

Hozzászólás #53380 2020.10.14. 11:45

DanielT írta:Ja. Én, mint user nagyon szeretnék azon gondolkozni, hogy miért jó az, hogy megfosztanak valamitől. Mondhatni rendkívül nagy igényem van rá.
Te nem vagy júzer, mert nem júzolsz semmi ilyesmit. Te vevő vagy, vagyis lehetnél, szóval csak potenciális vevő vagy. Most hagyjuk egy pillanatra figyelmen kívül azt, hogy az sem vagy, szóval tegyük fel azt, hogy az vagy.
Na szóval innen indulunk, hogy potenciális vevő vagy (vagy lehetnél). Ők tesznek neked egy ajánlatot, mert ők az eladók. Ők összesen egy dologtól akarnak "megfosztani", és az a pénzed. Nem a töltőtől, hanem a pénzedtől. Szépen belinkelted, hogy milyen trükkjeik vannak, hogy extra pénzzel lesarcoljanak. Ha most egyel okosabb vagy mint a korábban hozzászólók, akkor megy a négy alapművelet, vagy legalábbis azok közül az összeadás. Hogyaszondja, hogy telefon x, meg kell töltő az y, meg kell füles az z, az együtt x+y+z, és ennyi pénzből vagy kapsz jobbat vagy nem és ennek megfelelően döntesz. Igenám, de az a nagy újság, hogy ebből a fosból évente milliószámra adnak el, szóval a te egyszemélyes mintád nem elégséges.
Megnézik Pistikét hogyan dönt, és ő meg úgy dönt, hogy neki telefon kell, a többit dugják fel, mert ő ugyan azokat a szarokat ki nem veszi a dobozból és akkor a telefon x, van e jobb ajánlat avagy sem. Van akinek csak füles kell a telefonhoz, van akinek csak töltő kell a telefonhoz. Ha ennyi pénzük van telefonra akkor remélhetőleg a négy alapműveletből az az egy nem fog ki rajtuk.
De ja, a full analfabétáknak ez káros, mert ők nem jutnak el odáig, hogy ez meg az a bújtatott költség meg így meg úgy. Őket sajnos megvezetik. Mondjuk őket a makroökonómia megkíméli ettől az átveréstől, szóval azért csak szerencsések ők is végülis és megmenekülnek ettől a csalástól. :bohoc:
Avatar
deep

Hozzászólás #53381 2020.10.14. 12:52

A legkisebb, legszarabb verzióért kért 300. 000 (háromszázezer) forintot még védjük be valahogy, ha kérhetem.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #53382 2020.10.14. 13:04

deep írta:A legkisebb, legszarabb verzióért kért 300. 000 (háromszázezer) forintot még védjük be valahogy, ha kérhetem.
Ami engem erdekelne
iPhone 12 Pro, 256 GB tárhellyel – 483 990 ft
:merges2:
Avatar
arty

Hozzászólás #53383 2020.10.14. 13:08

Botond írta:De ennyike. Neked pont kettővel több töltési lehetőséged van, mint amire szükséged van, aki meg apple-t vesz az hülye és pont. Nincs itt semmi látnivaló. Ugyanez az érvrendszer van a 70 eurós sony exclu körül, az xsx körül, minden körül.
Ennyit kell írni, vagyis ennyit se, mert érvek, ellenérvek nincsenek, csak nagy kijelentések, szóval elég csak egy tapsolós smiley. Aztán az analfabéták nepálból be tudják nyögni az örök igazságot, hogy "a fórum nem azé van hogy elolvasd!". Szóval:
:taps:
/szerk: nem veszek iphone12-t, nem védem amit csinálnak, csak próbálom megérteni azon túl is, hogy "utáljuk őket, szóval fasság!", és ilyen szemszögből nem teljesen az ördögtől való a nyilvánvaló önös céljaikon túl persze. De erre sokakban nincs igény, mert túl megterhelő gondolkozni.
csakhogy nálunk minden telónak usba-microusb/usbc kábel kéne, tehát a kocsiban SEMMIT nem tudunk jelenleg tölteni :D (valójában de, mert raktam be usbc-usba átalakitot az egyikbe, ill. van egy szivargyujtos 3usba-s, kvikcsárdzsos(3.0?) izém...)

- a 70 eurós sony exclu mérhetően egyre kevesebbet ad a növekedett árcímke mellé? (amugy nem 84?)
- az xsx a világ legerősebb konzoljának készül, 7-8 évre 500 juróér' (nem kétévre 1200ér), kvázi nem létezik helyettesítő termék*
- nem az utálatért fasság az "ujdonság", hanem mert a saját mocskuk nyomása miatt eddig is mindenkinél jobban gyilkolták a bolygót, ezután se lesz más. de emellett még macerás is. pedig... usba-usbc, ugye.

Spoiler
*de
Avatar
pacoka

Hozzászólás #53384 2020.10.14. 13:23

A nap N4G "Hottest' híre:
960° Demon's Souls Remake Listed For PS4 By Hungarian Retailer

https://n4g.com/news/2378699/demons-souls-remake-listed-for-ps4-by-hungarian-retailer
Avatar
Micsu

Hozzászólás #53385 2020.10.14. 13:58

pacoka írta:A nap N4G "Hottest' híre:
960° Demon's Souls Remake Listed For PS4 By Hungarian Retailer

https://n4g.com/news/2378699/demons-souls-remake-listed-for-ps4-by-hungarian-retailer
Erre lehet ám adni :buck:
Avatar
Botond

Hozzászólás #53386 2020.10.14. 14:25

arty írta:csakhogy nálunk minden telónak usba-microusb/usbc kábel kéne, tehát a kocsiban SEMMIT nem tudunk jelenleg tölteni :D (valójában de, mert raktam be usbc-usba átalakitot az egyikbe, ill. van egy szivargyujtos 3usba-s, kvikcsárdzsos(3.0?) izém...)

- a 70 eurós sony exclu mérhetően egyre kevesebbet ad a növekedett árcímke mellé? (amugy nem 84?)
- az xsx a világ legerősebb konzoljának készül, 7-8 évre 500 juróér' (nem kétévre 1200ér), kvázi nem létezik helyettesítő termék*
- nem az utálatért fasság az "ujdonság", hanem mert a saját mocskuk nyomása miatt eddig is mindenkinél jobban gyilkolták a bolygót, ezután se lesz más. de emellett még macerás is. pedig... usba-usbc, ugye.

Spoiler
*de
Én nagyon várom, hogy az EU betiltson mindent, ami nem USB-C. Jópofaság, hogy vannak ezek az antik dolgok, mint a micro meg a sima usb, de halál már rájuk, elhaladt mellettük az élet.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #53387 2020.10.14. 14:36

Botond írta:Én nagyon várom, hogy az EU betiltson mindent, ami nem USB-C. Jópofaság, hogy vannak ezek az antik dolgok, mint a micro meg a sima usb, de halál már rájuk, elhaladt mellettük az élet.
Barcsak minden kivansag igy teljesulne
Avatar
Botond

Hozzászólás #53389 2020.10.14. 15:13

Na ott a Microsoft foundry ps5 teardown pornó edition, lehet örülni!
Avatar
Moby

Hozzászólás #53390 2020.10.14. 15:17

Botond írta:Na ott a Microsoft foundry ps5 teardown pornó edition, lehet örülni!
Odaértek a bőröndök! :eljen:
Avatar
arty

Hozzászólás #53391 2020.10.14. 19:13

ezekszerint nem lett törvény a nyáron vagy csak lett benne egy 2039es utolso-utolso-utolso utáni határidő, mint minden EU törvényben?
Avatar
arty

Hozzászólás #53392 2020.10.14. 19:19

ps4 firmware 8.00

3rd party 2FA app support!!! (remélem google is)
egyéb semmitérő faxságok

szánalom....
Avatar
Moby

Hozzászólás #53393 2020.10.14. 19:40

arty írta:ps4 firmware 8.00

3rd party 2FA app support!!! (remélem google is)
egyéb semmitérő faxságok

szánalom....
Majd google lesz egyszer, de nekem hónapok óta a 8 béta van fent, és még most sincs kész a rendszer, nem választható az authenticator. Szóval ez lehet, hogy a napokban induló új psn rendszerben jelenik meg.
Avatar
Botond

Hozzászólás #53394 2020.10.14. 19:44

Moby írta:Majd google lesz egyszer, de nekem hónapok óta a 8 béta van fent, és még most sincs kész a rendszer, nem választható az authenticator. Szóval ez lehet, hogy a napokban induló új psn rendszerben jelenik meg.
X1 menü meg ma lett magyar. :) És kikerült vmi AC valhalla gémpléj videó is. Azé egy xsx+AC:V csomagra lehet én is befizetek karácsonykor megdemózni mittud a cucc.
Avatar
arty

Hozzászólás #53395 2020.10.14. 19:45

Moby írta:Majd google lesz egyszer, de nekem hónapok óta a 8 béta van fent, és még most sincs kész a rendszer, nem választható az authenticator. Szóval ez lehet, hogy a napokban induló új psn rendszerben jelenik meg.
:(
elképesztő...

mindenki rendeljen még1 ps5-öt, szavazzatok a pénztárcátokkal!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #53396 2020.10.14. 19:45

Jatekaim.hu nextgen ready, csapjátok!
Avatar
Botond

Hozzászólás #53397 2020.10.14. 19:46

arty írta:ezekszerint nem lett törvény a nyáron vagy csak lett benne egy 2039es utolso-utolso-utolso utáni határidő, mint minden EU törvényben?
Ja, ezért írtam, hogy várom már nagyon.
Avatar
Botond

Hozzászólás #53398 2020.10.14. 19:46

DanielT írta:Jatekaim.hu nextgen ready, csapjátok!
Amúgy hotmailre onnan se jön meg az aktiváló email, mint ahogy lealdról se. :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #53399 2020.10.14. 19:49

arty írta::(
elképesztő...

mindenki rendeljen még1 ps5-öt, szavazzatok a pénztárcátokkal!
Rendelnék, ha lehetne...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #53400 2020.10.14. 20:11

Botond írta:Na ott a Microsoft foundry ps5 teardown pornó edition, lehet örülni!
Megnéztem, mert biztos voltam benne, hogy semmit nem lehet hozzátenni az eredetihez. És így is lett. Nem a japó videó volt uninteresting, hanem a gép egy unalomtornádó. Nincs ezzel baj, csak nincs miről beszélni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #53401 2020.10.14. 20:35

DanielT írta:Megnéztem, mert biztos voltam benne, hogy semmit nem lehet hozzátenni az eredetihez. És így is lett. Nem a japó videó volt uninteresting, hanem a gép egy unalomtornádó. Nincs ezzel baj, csak nincs miről beszélni.
Megnéztem én is. Alapvető fordulatot vett így az életem!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #53402 2020.10.14. 21:05

DanielT írta:Megnéztem, mert biztos voltam benne, hogy semmit nem lehet hozzátenni az eredetihez. És így is lett. Nem a japó videó volt uninteresting, hanem a gép egy unalomtornádó. Nincs ezzel baj, csak nincs miről beszélni.
Vagy a DF direkt csinálta unalmasra, hogy igazolja saját magát, és ezzel is lejárassa a Sonyt :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #53403 2020.10.14. 21:49

Zóanagyvarázsló írta:Vagy a DF direkt csinálta unalmasra, hogy igazolja saját magát, és ezzel is lejárassa a Sonyt :nezze:
Vagy az MS lefizette a Sony-t, hogy unalmas gépet csináljanak, csak nem számítottak rá, hogy ezzel a lefizetett DF vesztét is okozzák. :szomoru1:
Avatar
Moby

Hozzászólás #53404 2020.10.14. 22:16

Zóanagyvarázsló írta:Vagy a DF direkt csinálta unalmasra, hogy igazolja saját magát, és ezzel is lejárassa a Sonyt :nezze:
Be vannak sértődve, hogy nem kapnak semmit a szonitó.
Avatar
Moby

Hozzászólás #53405 2020.10.14. 22:30

phpBB [media]
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #53406 2020.10.14. 23:07

Spider-Cat...a vége :wilting: ...na ne,.,,
Avatar
arty

Hozzászólás #53407 2020.10.15. 08:49

Moby írta:Be vannak sértődve, hogy nem kapnak semmit a szonitó.
Joggal.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #53408 2020.10.15. 10:28

Moby írta:[hideo]https://www.youtube.com/watch?v=2RzcpdYAQGc[/hideo]
Még valamennyire érdekelt is, na ezzel ezt lenullázták. Ami érdekes benne azt láttam kicsit csunyábban anno
Avatar
DanielT

Hozzászólás #53409 2020.10.15. 11:31

Japán interjú a PS5 hardware tervező fickóval ITT OLVASHATÓ Google fordítóval.

Hát... semmi bíztató, vagy különösebben hangzatos dolog. Jó kis spórolás, hogy öccázé' vihető legyen.

"Adopting "liquid metal" prepared for PS5, the real aim is cost reduction"

"Thermal design contributed significantly to cost reduction in achieving this price."

"However, when considering the thermal design of electronic devices, the more effort is put into cooling closer to the heat source, the better the cost performance (Mr. Otori). "

"The reason is that if heat can be efficiently recovered near the heat source, the heat sink and cooling fan will not be costly."

"Then, will the TIM of liquid metal spread in other electronic devices in the future? Regarding that, he said, "I don't know" (Mr. Otori), but "as an engineer, I want to use the cheaper version of the device" (Mr. Otori)"

"The sound of the cooling fan during the game varies depending on the situation, but "PS5 is generally quieter than PS4" (Mr. Otori).

Ahogy szinte bármi generally quieter mint a PS4. :wilting: :wilting: :wilting:
Avatar
arty

Hozzászólás #53410 2020.10.15. 12:33

Moby ! (vagy mások, B9(?)/C9 oleddel!)

phpBB [media]


zöld gomb sokszori megnyomására jön nektek is elő titkos debug menü? tök jópofa :)

Vissza: “Leáldozott.hu”