A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #53061 2020.10.08. 12:23

DanielT írta:Nem sajnáltatom én magam, teljesen megölt az elmúlt 6 hónap lakáspokla. Nekem már nincsenek se elvárásaim, se érzéseim, se igényeim. Létezek és ezzel beérem. :idiota:

JA!!! És még el se kezdődött _SEMMILYEN_ belső munkálat. SEMMI.
Ilyen gyenge idegrendszerrel nem lett volna szabad belevágnod ebbe :D Nekem berakták a múlthéten az ajtókat, a többit most elengedtem. Az idén nem megyek tovább. Majd januárban a nagy büdös karanténban meg a csendben ráaérek majd a festőkkel meg a burkolókkal boxolni. Addig meg nézelődök. Amikor bejelentették, hogy visszabasszák az áfát 5%-ra rögtön tudtam, hogy egy égi jel volt, hogy nem jött össze a szőlős-borospincés házikó :D Ráérek én tonképp mindenre is. Csak a Demon's Souls lenne már itt! :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #53062 2020.10.08. 12:24

DanielT írta:Where gaming BEGINS. Azbazmeg. Egy szaros új procitól, amikor már most is BÁRMELYIK elég bármire. Attól aztán most már nagyon el lesz kezdve a géming. HŰDE EL LESZ! :wilting: :wilting: :wilting:
Jah. VGA az pont kurvára semmi sincs, de proci az mostmá van doszt. Lehet beletenni hármat, és kezdődhet a játék! :D
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #53063 2020.10.08. 12:32

DanielT írta:Nem sajnáltatom én magam, teljesen megölt az elmúlt 6 hónap lakáspokla. Nekem már nincsenek se elvárásaim, se érzéseim, se igényeim. Létezek és ezzel beérem. :idiota:

JA!!! És még el se kezdődött _SEMMILYEN_ belső munkálat. SEMMI.
18' októberébe költöztünk be a családi házunkba (130nm), úgy, hogy 15' kész voltak a tervek. 1 nap sem volt csúszás financiális okok miatt. :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #53064 2020.10.08. 12:33

Moby írta:Amikor bejelentették, hogy visszabasszák az áfát 5%-ra
Nabaszdmeg. Erről nem hallottam, most rákeresek. :wilting:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #53065 2020.10.08. 12:51

DanielT írta:Where gaming BEGINS. Azbazmeg. Egy szaros új procitól, amikor már most is BÁRMELYIK elég bármire. Attól aztán most már nagyon el lesz kezdve a géming. HŰDE EL LESZ! :wilting: :wilting: :wilting:
Én eddig azt hittem egy jó ssd is elég az új géming kánaánhoz. :idiota:
Ráadásul Linusék a Threadripperen már toltak Crysis-t úgy, hogy nem a gpu számolta. :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #53066 2020.10.08. 13:00

DanielT írta:Nabaszdmeg. Erről nem hallottam, most rákeresek. :wilting:
Tegnap jelentették be. Most hogy kurvaanyáznék, ha beleugrottam volna a használtba...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #53067 2020.10.08. 13:06

DanielT írta:Nabaszdmeg. Erről nem hallottam, most rákeresek. :wilting:
Teged nem erint nyugi. Uj lakasokra vontakozik elvileg.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #53068 2020.10.08. 13:07

benőmenő írta:Én eddig azt hittem egy jó ssd is elég az új géming kánaánhoz. :idiota:
Ráadásul Linusék a Threadripperen már toltak Crysis-t úgy, hogy nem a gpu számolta. :nezze:
Végre elérkeztünk a népszerű sci-fi sorozat lefestette jövőbe.
Avatar
Moby

Hozzászólás #53069 2020.10.08. 13:09

Micsu írta:Teged nem erint nyugi. Uj lakasokra vontakozik elvileg.
Őt már semmiképp, maximum ha újat vett, akkor érinthette VOLNA, ha ezt bárki előre láthatta VOLNA. Bár eddig is ment, hogy a rozsdaövezetekben marad az 5%, nadena...oda eddig sem a 27% miatt nem költöztek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #53070 2020.10.08. 13:13

Micsu írta:Teged nem erint nyugi. Uj lakasokra vontakozik elvileg.
Hogyne érintene. Újat vettem és arra számítva, hogy visszamegy majd az áfa ezáltal stabilizálva az értékét és belekódolva a további növekményt. Ezzel együtt kicsit lenyugtatott az elmebeteg árat illetően. Hát ez most eltűnt, vehet mindenki továbbra is FILLÉREKÉRT új lakást. :wow2: :wow2: :wow2:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #53071 2020.10.08. 13:15

DanielT írta:Hogyne érintene. Újat vettem és arra számítva, hogy visszamegy majd az áfa ezáltal stabilizálva az értékét és belekódolva a további növekményt.
Akkor sry, azt hittem felujitasban vagy, vagy ez valami felkesz haz volt? :D
Multkor valami furdo burkolasrol beszeltel.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #53072 2020.10.08. 13:18

Micsu írta:Akkor sry, azt hittem felujitasban vagy, vagy ez valami felkesz haz volt? :D
Emelt szintű szerkezetkész új lakás. Vannak falaim benne a vezetékekkel és betonpadló. Többit kéne belepattintani már csak. :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #53073 2020.10.08. 13:20

DanielT írta:Emelt szintű szerkezetkész új lakás. Vannak falaim benne a vezetékekkel és betonpadló. Többit kéne belepattintani már csak. :D
Ertem, vegulis az is jo mert olyan lesz amilyennek szeretned csak meg van vele macera. Foleg manapsag mikor nehez mestert talalni.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #53074 2020.10.08. 13:21

DanielT írta:Where gaming BEGINS. Azbazmeg. Egy szaros új procitól, amikor már most is BÁRMELYIK elég bármire. Attól aztán most már nagyon el lesz kezdve a géming. HŰDE EL LESZ! :wilting: :wilting: :wilting:
BEGINS, meg az agyfasz az biztosan. Van kettő GPU jelenleg a kínálatban, ami nem szar. Most ezeket a bozótos 5600, 5500-akat inkább hagyjuk. A teljes 5000-res vga sorozat közben kitoltak 23 !! asztali cpu-t.
Avatar
Moby

Hozzászólás #53075 2020.10.08. 13:24

Micsu írta:Ertem, vegulis az is jo mert olyan lesz amilyennek szeretned csak meg van vele macera. Foleg manapsag mikor nehez mestert talalni.
Nyugika, majd most figyeld mennyire nem lesz még ennyire sem. Most mindenki építeni fog. Az is, aki nem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #53076 2020.10.08. 13:25

DanielT írta:Hogyne érintene. Újat vettem és arra számítva, hogy visszamegy majd az áfa ezáltal stabilizálva az értékét és belekódolva a további növekményt. Ezzel együtt kicsit lenyugtatott az elmebeteg árat illetően. Hát ez most eltűnt, vehet mindenki továbbra is FILLÉREKÉRT új lakást. :wow2: :wow2: :wow2:
Ja hogy te még eleve 5%on vetted. Akkor ma olyan napod van, hogy mindenféle semmin sírsz? :DD
Avatar
Botond

Hozzászólás #53077 2020.10.08. 13:32

Moby írta:Nyugika, majd most figyeld mennyire nem lesz még ennyire sem. Most mindenki építeni fog. Az is, aki nem.
Szüleim is jövőre vágnak bele. Idén csak eltolták a vályogot, amit vettek, meg csináltak új kerítést, hogy patent legyen a telek, jövő meg építkezés. Fincsike lesz. Még úgy is, hogy sógor és haverjai a szakemberek, mert ők meg ilyesmiből élnek ki másodállásban ki főállásban, de így is izgisnek tűnik.
Én meg pont most akarok használtat venni, remélem annak meg lemegy jól az ára, mert senki se akarja megvenni azokat, mert mindenki építkezik.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #53078 2020.10.08. 13:36

Moby írta:Nyugika, majd most figyeld mennyire nem lesz még ennyire sem. Most mindenki építeni fog. Az is, aki nem.
Azert ez tobb osszetevos, az unios onkormanyzatos meg allami es vallalkozoi szferas beruhazasokra szant penz meg pont megcsappan ;) most jon az uj tamogatasi idoszak, eu meg fujja magat a korrupcio miatt, kiv vagyok mennyi penz jut ide.
Avatar
Botond

Hozzászólás #53079 2020.10.08. 13:40

Micsu írta:Ertem, vegulis az is jo mert olyan lesz amilyennek szeretned csak meg van vele macera. Foleg manapsag mikor nehez mestert talalni.
Hatvanban én is úgy vettem a kecót. 150 nm, és úgy fejeztem be ahogy akartam. Imádtam, tökéletes lett. Ezt az egyet sajnálom a válásban, hogy el kellett adni. Mármint megtarthattam volna, ha akarom csak ha már változtatok nem akartam többet ebben az ingázásban lenni, hogy napi 1,5 óra reggel és este is.
Ráadásul úgy értem oda, hogy még csak a főfal volt meg a szomszéd felöl, szóval még bele tudtam szólni hogy hol legyenek a szoba falak, hol legyen plusz wc, zuhany a kád mellett, radiátor helyett padlófűtés, stb. Volt egy szuper holt tér, amit pont be tudtam rendezni gémer saroknak úgy, hogy sehonnan ne süssön bele a nap a monitorba, és fényes nappal a legsötétebb dungeonban is mindent lássak tűélesen a kontraszt piszkálása nélkül. Zseniális vót!
Avatar
Moby

Hozzászólás #53080 2020.10.08. 13:45

Micsu írta:Azert ez tobb osszetevos, az unios onkormanyzatos meg allami es vallalkozoi szferas beruhazasokra szant penz meg pont megcsappan ;) most jon az uj tamogatasi idoszak, eu meg fujja magat a korrupcio miatt, kiv vagyok mennyi penz jut ide.
Háfigyi. Amiért most fújja magát, abból maximum 2023-ben nem lesz pénz, ha nem lesz, Amit most eztán osztanak, azokra két éve pecsét van. De van olyan pályázatom, aminek 1 éve lejárt a beadási határideje, és még elbírálva sincs. Szal ez pláne mostanában nagyon nem így megy. Be van alssulva minden a covid miatt mint a szar, ami pont akkor jó, hogy a fos is lassabban csordogál lefele.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #53081 2020.10.08. 14:08

Moby írta:Ja hogy te még eleve 5%on vetted. Akkor ma olyan napod van, hogy mindenféle semmin sírsz? :DD
Jól ismerheted ezt az érzést! :mf2: Egyébként az nem a semmi, hogy potenciális 15%-os értéknövekmény maradt el így instant a kecómnál.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #53082 2020.10.08. 14:13

Moby írta:Háfigyi. Amiért most fújja magát, abból maximum 2023-ben nem lesz pénz, ha nem lesz, Amit most eztán osztanak, azokra két éve pecsét van. De van olyan pályázatom, aminek 1 éve lejárt a beadási határideje, és még elbírálva sincs. Szal ez pláne mostanában nagyon nem így megy. Be van alssulva minden a covid miatt mint a szar, ami pont akkor jó, hogy a fos is lassabban csordogál lefele.
Talán igen talán nem, ilyenkor se tudta senki hogy jövőre majd bedől a turizmus 80%al. A covid hatásai más ágazatokra elvileg meg most fognak még csak jönni, egy nagyobb ország meginog mint 2008ban Amerika és máris jön pár év recesszió, főleg az építőiparban.
Avatar
Botond

Hozzászólás #53083 2020.10.08. 14:15

DanielT írta:Where gaming BEGINS. Azbazmeg. Egy szaros új procitól, amikor már most is BÁRMELYIK elég bármire. Attól aztán most már nagyon el lesz kezdve a géming. HŰDE EL LESZ! :wilting: :wilting: :wilting:
Begins, valóban. Megkeredtünk a sárban. Nézzük csak mondjuk a crysis remastert. Ledadog a faszba, mert egy szálra van optimalizálva. Mert egy szálon a zintel, sokszálon az amd. Ha végre egy szálon is le tudná lépni őket az amd, akkor eljöhetne az a kritikus tömeg, amivel már okafogyottá tudna válni végre a kurva egy szálra optimalizálás. Ha ezek az 5000-s szériával végre akár csak 2 fps-el is stabilan le tudják nyomni a zintelt, akkor végre beginnelhet az új korszak, ahol csak több szál van. És akkor végre lenne valós értelme a kiadott 23 asztali cpunak.
Ja, lehetne félbehagyni a cél előtt a dolgot, és gpu vonalon arconpörögni, hogy második helyett stabil másodikak legyenek, mint inkább bevinni a kegyelemdöfést a múltnak cpu vonalon, de szerencsére ők nem ennyire rövidlátóak kivételesen. Tanultak az előző kanyarból. Most éppen a zintel van a tanulópadban. Szóval hajrá jövő, előre, beginneljen!
Avatar
Moby

Hozzászólás #53084 2020.10.08. 14:16

DanielT írta:Jól ismerheted ezt az érzést! :mf2: Egyébként az nem a semmi, hogy potenciális 15%-os értéknövekmény maradt el így instant a kecómnál.
Amit nem is tervezté eladni. Egy 15 éves távlatban meg kb minden kiszámíthatatlan. Szóval nem. Ma még nálam is rosszabb vagy :mf2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #53085 2020.10.08. 14:17

Micsu írta:Talán igen talán nem, ilyenkor se tudta senki hogy jövőre majd bedől a turizmus 80%al. A covid hatásai más ágazatokra elvileg meg most fognak még csak jönni, egy nagyobb ország meginog mint 2008ban Amerika és máris jön pár év recesszió, főleg az építőiparban.
Meg ez az egész támogatósdi valójában a mezőgazdaságról és az a mögötti választótömegről szól. Az összes többi külön-külön annyira szűk rétegeket érint, hogy azzal nem lehet választást nyerni. Vagy veszíteni.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #53086 2020.10.08. 14:24

Botond írta:Meg ez az egész támogatósdi valójában a mezőgazdaságról és az a mögötti választótömegről szól. Az összes többi külön-külön annyira szűk rétegeket érint, hogy azzal nem lehet választást nyerni. Vagy veszíteni.
Eus tamogatasok 95% az allamnak megy ;) A tobbi a vallalkozoi es magan szfera.
A másik meg az hogy az mgs támogatást az eu adja nem a kormány, még ha esetleg ezzel választókat is akarnak szerezni mert úgy kommunikálják, anno adták a saps mellé a nemzeti támogatást, azt adta a magyar állam de az már nincs.
Avatar
Botond

Hozzászólás #53087 2020.10.08. 14:35

Micsu írta:Eus tamogatasok 95% az allamnak megy ;) A tobbi a vallalkozoi es magan szfera.
Akár lehetne így is. Meg akár bárhogy is lehetne, de valójában ebben a 7 éves ciklusban a kapott ~44 mrd euróból valamivel több, mint 15 mrd ment a mezőgazdaságba, a zembereknek. Nepálban ez lehet csak 5%, meg Dani is lehet olyasminek számolná, de felénk ez több, mint a harmada a zsugának, mondhatni minden három euróból egy.
A következő hét éves ciklusra meg az a terv, hogy legyen elég ~43 mrd, és abból a mezőgazdaság kevesebb, mint 13 mrd. És már ezen is iszonyat arconpörgés megy, hátha még ennél komolyabb elvonás lenne.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #53088 2020.10.08. 15:27

Botond írta:Akár lehetne így is. Meg akár bárhogy is lehetne, de valójában ebben a 7 éves ciklusban a kapott ~44 mrd euróból valamivel több, mint 15 mrd ment a mezőgazdaságba, a zembereknek. Nepálban ez lehet csak 5%, meg Dani is lehet olyasminek számolná, de felénk ez több, mint a harmada a zsugának, mondhatni minden három euróból egy.
A következő hét éves ciklusra meg az a terv, hogy legyen elég ~43 mrd, és abból a mezőgazdaság kevesebb, mint 13 mrd. És már ezen is iszonyat arconpörgés megy, hátha még ennél komolyabb elvonás lenne.
Egy cikkben olvastam ha megtalálom majd belinkelem (talán Index) bár érdekes hogy egy kommenntel lejjebb még az egész támogatósdi a mezőgazdaságról szólt most meg hirtelen egészből lett a harmada, még két komment és lesz az kevesebb is, btw az előző ciklus is 50 milliárd volt nem 44 úgyh nem kell itt Nepálozni ha számolásról van szó de neked is kell valami hasonló kapaszkodó mint a kormánynak Soros Gyuribácsi :D De utána néztem igazad van, 3x% megy el a kapra, bár ebből jó része turizmus.
"Meg ez az egész támogatósdi valójában a mezőgazdaságról és az a mögötti választótömegről szól" Nameg aki ekkora baromságot leír az inkább húzza meg magát ;) Megsúgom neked hogy hivatalosan piacvédelemről szól mivel itt a birtokviszonyok és a gmo mentesség miatt így marad normalizálva az árverseny.
Avatar
Botond

Hozzászólás #53089 2020.10.08. 15:50

Micsu írta:Egy cikkben olvastam ha megtalálom majd belinkelem (talán Index) bár érdekes hogy egy kommenntel lejjebb még az egész támogatósdi a mezőgazdaságról szólt most meg hirtelen egészből lett a harmada, még két komment és lesz az kevesebb is, btw az előző ciklus is 50 milliárd volt nem 44 úgyh nem kell itt Nepálozni ha számolásról van szó de neked is kell valami hasonló kapaszkodó mint a kormánynak Soros Gyuribácsi :D De utána néztem igazad van, 3x% megy el a kapra, bár ebből jó része turizmus.
"Meg ez az egész támogatósdi valójában a mezőgazdaságról és az a mögötti választótömegről szól" Nameg aki ekkora baromságot leír az inkább húzza meg magát ;) Megsúgom neked hogy hivatalosan piacvédelemről szól mivel itt a birtokviszonyok és a gmo mentesség miatt így marad normalizálva az árverseny.
#53085, itt nem volt róla szó, hogy mekkora az aránya a teljes összegből, hanem hogy hány embert érint. Erre hoztad te, hogy 5% megy az emberekhez, amit a 33% viszont igenis cáfol.
Az értő olvasás amúgy nem bűncselekmény, mint ahogy a számolni tudás sem, szóval ne félj egyiktől se.
/szerk: ja és a vége is baromság. Nem a birtokvédelem a lényeg, hanem az ellátás biztonság (élelmiszerből) és a vidéki lakosság megtartása (mert olcsóbb falura kivinni a szélássávú netet, mint a városban felhúzni még 3 metrót és duplázni az ívóvíz vezetékek átmérőjét). A birtokvédelem csak egy mellékterméke ennek.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #53090 2020.10.08. 16:15

Botond írta:#53085, itt nem volt róla szó, hogy mekkora az aránya a teljes összegből, hanem hogy hány embert érint. Erre hoztad te, hogy 5% megy az emberekhez, amit a 33% viszont igenis cáfol.
Az értő olvasás amúgy nem bűncselekmény, mint ahogy a számolni tudás sem, szóval ne félj egyiktől se.
/szerk: ja és a vége is baromság. Nem a birtokvédelem a lényeg, hanem az ellátás biztonság (élelmiszerből) és a vidéki lakosság megtartása (mert olcsóbb falura kivinni a szélássávú netet, mint a városban felhúzni még 3 metrót és duplázni az ívóvíz vezetékek átmérőjét). A birtokvédelem csak egy mellékterméke ennek.
Nem tudom mar megint mirol hadovlasz mikor irtam hogy oke rendben van a 33% ;) De ha mar erto olvasas biztos azert irtam a gmot (nameg piacvedelmet) mert “nem” az elelmiszerrol volt szo, azt hittem ez egyertelmu foleg mr okosnak :D Birtokvedelmet meg sehol nem irtam, erto olvasas ugye.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Micsu 2020.10.08. 16:17-kor.
Avatar
arty

Hozzászólás #53091 2020.10.08. 16:16

DanielT írta:Nem sajnáltatom én magam, teljesen megölt az elmúlt 6 hónap lakáspokla. Nekem már nincsenek se elvárásaim, se érzéseim, se igényeim. Létezek és ezzel beérem. :idiota:

JA!!! És még el se kezdődött _SEMMILYEN_ belső munkálat. SEMMI.
Hugom lakásában ügyeltem ma a burkolóra, aki 4 hónap után került ismét elő.
Anno itthagyta úgy a wc lenyomógombot, hogy mellette éktelenkedett egy 2 x 15 cm nyílás, mert elszabta a táblát..... ma kész lett. A minőség miatt szívem szerint megölném, de hosszú-hosszú évek óta tartó társasházas veszekedésnek lett ezzel vége, szóval... ott rohad meg :( Pokoli időket élünk.
Avatar
arty

Hozzászólás #53092 2020.10.08. 16:22

Moby írta:Őt már semmiképp, maximum ha újat vett, akkor érinthette VOLNA, ha ezt bárki előre láthatta VOLNA. Bár eddig is ment, hogy a rozsdaövezetekben marad az 5%, nadena...oda eddig sem a 27% miatt nem költöztek.
akkor most jön az árzuhanás? vagy az emelkedő kereslet miatt emelkedő árak? ;)

(dejó h nekem se jött össze!!!444 vagy... derossz?)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #53093 2020.10.08. 16:52

Végre bekerült ganépasszba a Forza 7! Eddig valamiért a 3 meghajtóból pont arra nem akarja leszedni a 100GB-os játékot, amelyiket kinéztem neki és nagy jóindulattal harmad olyan sebességgel jön lefelé (a játszós ssd helyett a rendszer nvme-re) mint Steamről bármi, bármikor. Jól kezdődik. :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #53094 2020.10.08. 17:26

benőmenő írta:Végre bekerült ganépasszba a Forza 7! Eddig valamiért a 3 meghajtóból pont arra nem akarja leszedni a 100GB-os játékot, amelyiket kinéztem neki és nagy jóindulattal harmad olyan sebességgel jön lefelé (a játszós ssd helyett a rendszer nvme-re) mint Steamről bármi, bármikor. Jól kezdődik. :eljen:
Én napközben többször néztem, semmi nyoma nem volt. Viszont nincs is most 100 gigám ssd-n sajna, szóval vagy vinyó, vagy megvár. Ez kikerülni úgyse fog.
Avatar
Moby

Hozzászólás #53095 2020.10.08. 17:29

benőmenő írta:Végre bekerült ganépasszba a Forza 7! Eddig valamiért a 3 meghajtóból pont arra nem akarja leszedni a 100GB-os játékot, amelyiket kinéztem neki és nagy jóindulattal harmad olyan sebességgel jön lefelé (a játszós ssd helyett a rendszer nvme-re) mint Steamről bármi, bármikor. Jól kezdődik. :eljen:
Nekem nincs benne.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #53096 2020.10.08. 17:49

Legalább mindenkinek egységesen jut az MS fílin' az ökoszisztémából. :idiota:
Képernyőkép 2020-10-08 174839.jpg
Avatar
Botond

Hozzászólás #53097 2020.10.08. 17:53

Moby írta:Nekem nincs benne.
Szokásos MS megoldás. A PC-s kliensben nem jelenik meg az új játékok között, de fent a hírek között ott virít, hogy elérhető, de rányomva nagy feketeség, szóval irány a win10 store és onnan már telepíthető. Az ingyenes dlc-ket külön egyesével megnyomogatni. Csak a szokásos. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #53098 2020.10.08. 17:58

Nyomorékok...viszont most egész gyorsan tölt. 400Mbps.
Avatar
Botond

Hozzászólás #53099 2020.10.08. 18:03

Moby írta:Nyomorékok...viszont most egész gyorsan tölt. 400Mbps.
Nekem csak 100, de ne felejtsd el végigclickelgetni egyesével a 16 ingyenautópackot is, és figyelj, hogy elsőre beveszi e, hogy le is akarod e tölteni, meg az ne zavarjon meg, ha belépsz és nincs letöltés gomb, akkor vissza és megint és ott lesz az. Quality 1st! :eljen:
Háttérben mehet a jelentéktelen AMD konf.
Avatar
Moby

Hozzászólás #53100 2020.10.08. 18:05

Itt a következő PS5 aspiráns SSD. Nem is kegyetlen drágán.
Avatar
Botond

Hozzászólás #53101 2020.10.08. 18:10

És bemondta élő egyenesben, hogy egy szálon is élre törtek. Bazzeg ez a legeslegjobb bevezető beszéd, amit valaha gémerként hallottam. Zseniális!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #53102 2020.10.08. 18:21

Botond írta:És bemondta élő egyenesben, hogy egy szálon is élre törtek. Bazzeg ez a legeslegjobb bevezető beszéd, amit valaha gémerként hallottam. Zseniális!
Yup, ez azért betyáros. Lassan lehet izgulni, hogy az Intel kapja össze magát, mert megint itt fogunk ülni a langyos vízben 10 évig ha nem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #53103 2020.10.08. 18:27

benőmenő írta:Yup, ez azért betyáros. Lassan lehet izgulni, hogy az Intel kapja össze magát, mert megint itt fogunk ülni a langyos vízben 10 évig ha nem.
Ez akkorát ütött bazzeg, hogy én ilyet még nem is láttam. Betyáros, egyszerűen csodálatosan betyáros.
Avatar
Botond

Hozzászólás #53104 2020.10.08. 18:53

Meanwhile lepergett a Halo3:odst. A szokásos magas minőség, változatos pályák, ellenfelek, jó sztori. Bugok alig voltak kivételesen. Várom már nagyon a négyet is, hogy végre mehessen uninstall erre a fostornádó csomagra, ami a géming megcsúfolása. Azért a coop jó élmény még így is. :D szokásoshalófos/10
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #53105 2020.10.08. 18:57

Átpörgettem az AMD előadást.
- lehet, hogy beérték single core-ban is az Intelt;
- drágulnak az AMD CPU-k - kéne inteltől erősebb verseny;
- teaseltek valami GPU-t is, talán megközelítik a 3080-at.
Nem volt akkora kamu szaga, de majd a rendes, gyakorlati tesztek megmutatják.
Avatar
Botond

Hozzászólás #53106 2020.10.08. 19:09

ARM is kötelezően 64bitre vált 2023al.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #53107 2020.10.08. 19:16

sajnos ezt az 5900X-et is csak a külföldi ár kétszereséért lehet majd idehaza beszerezni a nagyérdemű online boltokból... :gonosz3: [köp]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #53108 2020.10.08. 19:30

Nagy nap ez a mai! Életem második platina trofiját szereztem meg az imént.

Annyira szenvedtem, hogy beraktam a Days Gone-t és megcsináltam az egyetlen hiányzó agyhalott gyűjtögetős feladatot. Szó szerint annyit csináltam, hogy a térképen jelzett helyekre elmentem és tányomtam egy táblára, hogy nézze meg a Józsi.

Oszt megnézte. A végén meg kiugrott a platina!

Az utolsó dicső pillanatot meg is örökítettem, csak úgy dől belőle a skill-szag! :nezze:

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #53109 2020.10.08. 19:32

aabyssx írta:Átpörgettem az AMD előadást.
- lehet, hogy beérték single core-ban is az Intelt;
- drágulnak az AMD CPU-k - kéne inteltől erősebb verseny;
- teaseltek valami GPU-t is, talán megközelítik a 3080-at.
Nem volt akkora kamu szaga, de majd a rendes, gyakorlati tesztek megmutatják.
10 év múlva, mire kevés lesz a 60 frémhez a mostani 50 ezres procid, majd biztos csinál valami faszát az Intel is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #53110 2020.10.08. 20:00

neoreg írta:sajnos ezt az 5900X-et is csak a külföldi ár kétszereséért lehet majd idehaza beszerezni a nagyérdemű online boltokból... :gonosz3: [köp]
Haveromnak van lakása Bécsben. Már az RTX3080as esetén is erősen gondolkozok, hogy oda rendelek egyet, aztán hazahozza.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #53111 2020.10.08. 20:09

Botond írta:Meanwhile lepergett a Halo3:odst. A szokásos magas minőség, változatos pályák, ellenfelek, jó sztori. Bugok alig voltak kivételesen. Várom már nagyon a négyet is, hogy végre mehessen uninstall erre a fostornádó csomagra, ami a géming megcsúfolása. Azért a coop jó élmény még így is. :D szokásoshalófos/10
Kihagytad, hogy ez nyomozós volt, pedig ezzel a formabontással odacsapott, nagyon átéltük!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #53112 2020.10.08. 20:09

DanielT írta:10 év múlva, mire kevés lesz a 60 frémhez a mostani 50 ezres procid, majd biztos csinál valami faszát az Intel is.
A 120 fps-sel mi a baj? Büdös?
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #53113 2020.10.08. 20:34

aabyssx írta:Köszi, megjelöltem.
(Bár a trailer nagyon nyálas volt.)
Elkezdtem játszani és sétaszimhez képest egész igényeske.
De Moby, egyre erősebb a gyanúm, hogy egy kidolgozott ugratásod elszenvedője vagyok. Egy LGBTQxxyyzz+++ promó, ugye?
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #53114 2020.10.08. 20:40

DanielT írta:10 év múlva, mire kevés lesz a 60 frémhez a mostani 50 ezres procid, majd biztos csinál valami faszát az Intel is.
Most még elég, meg valszeg még 1-2 évig jó lehet.
De meg kell tudni 2,5x-ezni majd a konzolok erejét (hogy tuti meglegyen később is a 60 FPS), és azt is kajajegyért szeretném beszerezni. :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #53115 2020.10.08. 20:42

aabyssx írta:Elkezdtem játszani és sétaszimhez képest egész igényeske.
De Moby, egyre erősebb a gyanúm, hogy egy kidolgozott ugratásod elszenvedője vagyok. Egy LGBTQxxyyzz+++ promó, ugye?
Nem ugratás. Mármint szótam, hogy a téma az érzékeny lehet. Promónak semmiképp nem mondanám. Inkább anti-promó.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #53116 2020.10.08. 20:44

Moby írta:Nem ugratás. Mármint szótam, hogy a téma az érzékeny lehet. Promónak semmiképp nem mondanám. Inkább anti-promó.
OK, akkó még próbálom tolni. Hosszú?
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #53117 2020.10.08. 20:52

aabyssx írta:Most még elég, meg valszeg még 1-2 évig jó lehet.
De meg kell tudni 2,5x-ezni majd a konzolok erejét (hogy tuti meglegyen később is a 60 FPS), és azt is kajajegyért szeretném beszerezni. :idiota:
Monnyuk az a durva, hogy ehhez lehet, hogy a nyuggergépemben nem kell majd alaplapot cserélni.
(Csak egy használt CPU-t, egy akkori közepes GPU-t, meg valami gyorsabb storage-ot.)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #53118 2020.10.08. 21:28

The Last of Us 2

+technikailag tényleg egy csoda, vannak gyengébb részek de összességében gecijól néz ki, részletgazdag, a mocap odaver, van némi popup, framegond, bug de elenyésző
+tetszik a harcrendszer is, van impact, csonkolás, az emberi hullák mozgatásával még jobb lehetett volna a lopakodás
+próbál változatos lenni
+jó hosszú
+sikerült komoly drámát a játékba integrálni, minőségi átvezetőkkel

-néhol unalomba fullad
-itt ott láthatatlan fal miatt nem esünk le, néhol igen, brutális de egy birkát már nem enged lelőni? Van még néhány ilyen bosszantó apróság
-pc szarságba bele kellett állni de annyira azért nincs túltolva

Spoiler
Nem tudom mi ez a nagy Neil Druckmann anyázás, mind ha nem láttunk volna már ilyet sorozatokban vagy filmekben (jójó, volt néha b filmes érzésem), pont úgy ábrázolja ezt az elbaszott világot ahogy kell, az hogy a játék felétől az antagonistát irányítjuk egy jó rendezői húzás, jól érzékelteti hogy minden csak nézőpont kérdése, nem biztos hogy a nemezisunk akit üldözünk szemetebb egy fokkal is mint mi, kár hogy az a maszkulin Abby semmivel se tudott közelebb kerülni a szívemhez mint Ellie


Én az előző részt is idén vittem végig, nálam az jobban működött, jobb storyk, karakterek, ott a végén nem vártam már hogy mikor lesz vége, összességében azért jó volt nah, kötelező minden gamernek, forint/órában Dtnek köszönhetően még a csula ganépasszos játékokat is üti :idiota: .
Avatar
arty

Hozzászólás #53119 2020.10.08. 21:33

aabyssx írta:Átpörgettem az AMD előadást.
- lehet, hogy beérték single core-ban is az Intelt;
- drágulnak az AMD CPU-k - kéne inteltől erősebb verseny;
- teaseltek valami GPU-t is, talán megközelítik a 3080-at.
Nem volt akkora kamu szaga, de majd a rendes, gyakorlati tesztek megmutatják.
jajaja, már majdnem(!) 20% az amd piaci részesedése, jó lenne valami verseny :D :D :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #53120 2020.10.08. 21:34

Micsu írta:kötelező minden gamernek
Egy kikötéssel meg tudok ezzel is békülni: legyen akkor kötelező minimum egy gyomortükrözés is minden gamernek. Azt is simán élveztem ennyire.
Avatar
Moby

Hozzászólás #53121 2020.10.08. 21:37

arty írta:jajaja, már majdnem(!) 20% az amd piaci részesedése, jó lenne valami verseny :D :D :D
Te még hogy a jó istenben nem tolod a ragecunami-kereszteshadjáratot? Vagy nem hallottál róla, hogy október 19-től a webes sonysztórból eltűnnek a ps3+vita játékok? :ravasz1: (plusz a ps4 témák, avatárok, randomszarok). Átállás van nextdzsenre.

/géprű még megvehetsz minden szart, de csak onnan. És remélem mire ide eljutottál az olvasással, már habzik a szád :D
Avatar
arty

Hozzászólás #53122 2020.10.08. 21:38

Zóanagyvarázsló írta:Kihagytad, hogy ez nyomozós volt, pedig ezzel a formabontással odacsapott, nagyon átéltük!
egy fél sorban nem akartok megemlékezni a hélóendzsin(tm) városi terepen és belső tereken nyújtott vizuális parádéjáról? szerintem az odst-ben az üt igazán, minden más csak meh... (nyilván a DÖGUNALOM "nyomozgatás" (ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ) stílusteremtő és a sikátor-lövölde(tm) műfaja BIZTOSAN új királyt koronázott, de ne menjünk el az apró hiányosságok mellett se! fanbojok! titeket tuti a bundzsi fizet! :( )
Avatar
arty

Hozzászólás #53123 2020.10.08. 21:39

DanielT írta:Az utolsó dicső pillanatot meg is örökítettem, csak úgy dől belőle a skill-szag! :nezze:
ha skill nem is kellett hozzá, de a hangulat(tm) vitte gondolom a hátán!

ami nekem nagyon bejött, az a motorozás-fizika. vajon eufória vagy havok lehetett alatta? az biztos, hogy kormány-pozitív(tm) !!!
Avatar
arty

Hozzászólás #53124 2020.10.08. 21:46

Moby írta:Te még hogy a jó istenben nem tolod a ragecunami-kereszteshadjáratot? Vagy nem hallottál róla, hogy október 19-től a webes sonysztórból eltűnnek a ps3+vita játékok? :ravasz1: (plusz a ps4 témák, avatárok, randomszarok). Átállás van nextdzsenre.

/géprű még megvehetsz minden szart, de csak onnan. És remélem mire ide eljutottál az olvasással, már habzik a szád :D
már egy éve egy működik/nemműködik foshalom a store, mindenhonnan. ördögszekerek, keresztbe, kasul. tökéletes cseresznye az egész tetejére, hogy lelövik a picsába a sztórt CSAK-WEBEN (merthát a webszervert a legnehezebb üzemeltetni, az ami leginkább gép/gen-specifikus, fizikailag is fájhatott, hogy böngészhető ésatöbbi! NAJÓ, MÁR KEZD KICSIT HABZANI!!!! :D )

+reménykedem, hogy digitgémerként egyszer jómélyen beszopod, hogy kihagytál valami csodát és nem tudod pótolni... de lóvét azért nem tennék rá, hogy ez bekövetkezik :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #53125 2020.10.08. 21:54

Moby írta:Egy kikötéssel meg tudok ezzel is békülni: legyen akkor kötelező minimum egy gyomortükrözés is minden gamernek. Azt is simán élveztem ennyire.
Attól még megvolt neked is, nem írtam hogy mindenki élvezni fogja :P
Avatar
deep

Hozzászólás #53126 2020.10.08. 22:06

Micsu írta:The Last of Us 2
Korrekt review, öröm olvasni, hogy azért vannak akik értik a játék rendezői döntéseit. :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #53127 2020.10.08. 22:09

Micsu írta:Attól még megvolt neked is, nem írtam hogy mindenki élvezni fogja :P
A gyomortükrözés is! :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #53128 2020.10.09. 01:22

No, Settlers7 history edition is lepörgött. Kampány jó vót, ugyanaz, mint a sima, csak immár 64 bitben, minden ramot kihasználva. Ebből valójában semmit se érzékelni, az összes history edition közül egyedül az anno1404nél van ennek jelentősége, az ki tud futni a ramból. Multi is volt, örök hála érte Zónak!
A játék maga visszahozza az első két rész hangulatát, a kötött utakkal, ugyanakkor kellően friss is volt amikor kijött, és főleg nagyon szépet ment a kutyagyenge 5-6. részekhez képest, amiket szégyen settlersnek hívni.
Élvezetes volt ez a kis nosztaligavonat/10.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #53129 2020.10.09. 08:21

Moby írta:Te még hogy a jó istenben nem tolod a ragecunami-kereszteshadjáratot? Vagy nem hallottál róla, hogy október 19-től a webes sonysztórból eltűnnek a ps3+vita játékok? :ravasz1: (plusz a ps4 témák, avatárok, randomszarok). Átállás van nextdzsenre.
/géprű még megvehetsz minden szart, de csak onnan. És remélem mire ide eljutottál az olvasással, már habzik a szád :D
Előbb kérnék gyomortükrözést, minthogy ps3-ról böngésszem a sztórt. :szomoru1:
Avatar
arty

Hozzászólás #53130 2020.10.09. 09:12

benőmenő írta:Előbb kérnék gyomortükrözést, minthogy ps3-ról böngésszem a sztórt. :szomoru1:
mosmé' ? néha kilép, csontrafagy, ujraindul alatta a ps3... nemondmár, hogy para!

és mindez azér', hogy 2007-es cuccokat 22 ezerért megvehess, mert leárazások kvázi nincsenek 1 éve már, általános árcsökkentés dettó nincs, ott van berohadva csomo cucc a digit pokolba - vagy lekerült vagy most kerül majd le, stb. gyalázatos. a híres japán nyolctolnégyig moslék.
de mindegy, támogatni kell, merthát _ezek_ a japánok néha megvillannak és csinálnak 1-1 godofwart, megatöbbit... :idiota:

---

"jó" lett a remazter, főleg pécén van értelme :D

phpBB [media]

Vissza: “Leáldozott.hu”