A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52921 2020.10.06. 15:46

Botond írta:Mi játékgépen a rallys cuccot nyomtuk, a lancia deltával, de már a címére se emlékszem olyan rég volt, meg az afterburnert meg volt egy oldalnézetes cowboyos, vonaton előremenős vmi cucc. És persze volt a klasszikus alulról űrlény lelövős izé. Ezen kívül csak flippereket láttam élőben. De ami sokat ment az a rallys cucc.
Lancia: Sega Rally. Oldalnézetes: Sunset Riders.

Ilyen gémer pedigré mellé nem csoda, hogy nem fért be a Playstation egyik iterációja sem. :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #52922 2020.10.06. 15:54

DanielT írta:Lancia: Sega Rally. Oldalnézetes: Sunset Riders.

Ilyen gémer pedigré mellé nem csoda, hogy nem fért be a Playstation egyik iterációja sem. :banplz:
Zóval kettőnknek együtt átlagban átlagos a memóriánk. Nekem közelíti a nullát, ő meg belejavít minden faszságba. Ennek semmi köze a playstationhoz, hogy semmire sem emlékszem. :vigyor3: A sega rally stimmel, a sunsetben nem vagyok biztos, nekem úgy rémlik, hogy a képhez képest arányaiban kisebbek voltak a szereplők és a vonaton baszódás részből annyi maradt meg, hogy nagyon kék minden, konkrétan amúgy ezer éve izgatja a fantáziám, hogy mi a szar lehetett az. Inkább az a csoda, hogy az afterburner nevére emlékeztem. :banplz:
Avatar
Tom

Hozzászólás #52923 2020.10.06. 16:00

Botond írta:Zóval kettőnknek együtt átlagban átlagos a memóriánk. Nekem közelíti a nullát, ő meg belejavít minden faszságba. Ennek semmi köze a playstationhoz, hogy semmire sem emlékszem. :vigyor3: A sega rally stimmel, a sunsetben nem vagyok biztos, nekem úgy rémlik, hogy a képhez képest arányaiban kisebbek voltak a szereplők és a vonaton baszódás részből annyi maradt meg, hogy nagyon kék minden, konkrétan amúgy ezer éve izgatja a fantáziám, hogy mi a szar lehetett az. Inkább az a csoda, hogy az afterburner nevére emlékeztem. :banplz:

Cruis'n Usa?
Avatar
Moby

Hozzászólás #52924 2020.10.06. 16:49

arty írta:és amit még nem tudunk, hogy a 665 szabad helyre letöltött 230 gigás COD-WARZONE, amikor becselődik, akkor kell-e neki 260GB szabad hely ps5-ön - mint ahogy kellett ps4-en :D merugye ez azt jelentené, hogy a WARZONE gémerek 1-2 átlagos játékot tarthatnak a WARZONEPLAYER ssdjén, hogy azokat kvikrezumézzék ;)

ha ssdt bővítesz, az előrelépéshez 2TB modellt kell venned... a régi mehet a pécébe, oké, nem kidobott pénz, de.... a végén nem olcsó cucc ez a ps5 :D
(a mile moralesben benne van az eredeti játék remasztere is)
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #52925 2020.10.06. 16:52

arty írta: ha ssdt bővítesz, az előrelépéshez 2TB modellt kell venned... a régi mehet a pécébe, oké, nem kidobott pénz, de.... a végén nem olcsó cucc ez a ps5 :D
Milyen "régi"? :D Ami az alaplapra van forrasztva?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52926 2020.10.06. 17:33

Moby írta:(a mile moralesben benne van az eredeti játék remasztere is)
Kép
201 gigával elleszek! :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #52927 2020.10.06. 18:18

DanielT írta:201 gigával elleszek! :eljen:
Nemá, hogy az a szaaaaar Legion érdekel!? :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52928 2020.10.06. 18:41

Moby írta:Nemá, hogy az a szaaaaar Legion érdekel!? :banplz:
Hehe, nice! :eljen:

Egyébként de. Mondjuk jobban érdekelt volna az eredeti megjelenési dátum idején (2020 eleje tán) és nem a Kűberpankával egyidőben, de hát evvan. Majd legalább lesz óccsiba'.
Avatar
Moby

Hozzászólás #52929 2020.10.06. 18:47

DanielT írta:Hehe, nice! :eljen:

Egyébként de. Mondjuk jobban érdekelt volna az eredeti megjelenési dátum idején (2020 eleje tán) és nem a Kűberpankával egyidőben, de hát evvan. Majd legalább lesz óccsiba'.
Hááát...én arra készülök, hogy a remek második rész után a szokásos generic ubisoft fostorgás lesz. Legalábbis tökre ezt látom minden anyagból.


/Naggggyon durva, már-már uncharted szintű puzzle rejtvény volt kitalálni! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52930 2020.10.06. 18:59

Arra mondjuk lehetne fogadni, hogy a Cyber77 vagy a Legion lesz a bugosabb launcskor...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #52931 2020.10.06. 19:24

Moby írta:Hááát...én arra készülök, hogy a remek második rész után a szokásos generic ubisoft fostorgás lesz. Legalábbis tökre ezt látom minden anyagból.


/Naggggyon durva, már-már uncharted szintű puzzle rejtvény volt kitalálni! :banplz:
Most megy tubeon a preview, nem igazan gyozott meg.
Avatar
Botond

Hozzászólás #52932 2020.10.06. 19:25

kottema2301 akar barátkozni velem uplayen, valszeg nem bot, mert már lvl16, magára ismer itt vki?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #52933 2020.10.06. 19:28

Moby írta:Kép
A büdös heteró Capcom meg el fog adni összesen vagy 50 db DMC SE-t a hiánycikk konzolokra és meg is érdemlik majd. :boxer:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #52934 2020.10.06. 20:16

arty írta:
OutRun-side-art-fitted.jpg
De összességében mégiscsak 10 perc rákészüléssel teszed magadnak a következő 2 órát ÖTVENEZERSZER jobbá! :idiota:
Annál, hogy bevetem magam vagy kanapéra, vagy inkább babzsákba a kontrollerrel a tv elé? Innen nézve erős lenne meggyőzni is, hogy annál jobb lehet akárcsak egy ezrelékkel is. :eplus2:
Az, meg hogy egy minden visszacsatolást nélkülöző arcade gép előtt állva??? pedálok nélküli??? gép mennyire van a tényleges autótól, inkább ne is beszéljünk akkor, mert az akár kontroller is lehet, vagy akármi. Értem, szerettem is az arcade gépeket, de tök nem ez fogott meg egy autós gépben, hogy tekergetni kell a kormányt.
Manapság meg már macera lett, meg amúgysem húzom már afelé mint anno. Nekem a kormány mindíg a szimesebb cuccok privilégiuma volt, ha leültem, akkor vagy timetrialoztam századokért, vagy drifteltünk csapatban pl GT5-6 idején (ami nagyjából gamer pályafutásom eddígi egyetlen pozitív multis élménye)
Avatar
Mekee

Hozzászólás #52935 2020.10.06. 20:19

Moby írta:Nos, ebből szinte sem igaz :) Egyrészt nem tudjuk mennyi a szabad. Ez attól is függ, hogy a quick resume rendszer ugyanúgy fix mennyiségű játékra kötött-, mint az XS-nél. Ezt nem tudjuk. Másrészt nem igaz az átlag 100 giga. Inkább 60 körül lesz az átlag. Harmadrészt nem a sonytól fogod bővíteni, hanem a pc boltból. Szabvány nvme-s ssd-t fogad, de a sony fogja megmondani melyik típus jó hozzá (pcie gen 4 fog kelleni).
De az igen, hogy jelenlegi puttó prő alatt van 1terra, az új csillogó jövőben meg még ennyi sincs, és ajátékok sem lesznek soha kisebbek. Azmondjuk nemtudtam, hogy lehet nvm-e vel bővíteni. S akkor amit azon tárolok az foslassúlesz, vagy most miért a szupervilágmegváltó ssd teknó?
Avatar
Moby

Hozzászólás #52936 2020.10.06. 20:52

Mekee írta:De az igen, hogy jelenlegi puttó prő alatt van 1terra, az új csillogó jövőben meg még ennyi sincs, és ajátékok sem lesznek soha kisebbek. Azmondjuk nemtudtam, hogy lehet nvm-e vel bővíteni. S akkor amit azon tárolok az foslassúlesz, vagy most miért a szupervilágmegváltó ssd teknó?
A legcsumpib gen4-es ssd-k is 5 giga felett tudnak. Itt inkább azt tudom elképzelni, hogy a sony ilyen occókínai cacheless vezrlős ssd-ket nem fog beengedni, ami az SX-ekben is van.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52937 2020.10.07. 08:08

Na ez valami őrületesen állat. 1000x ütősebb mint összeadva minden amit a nextgen konzolokon mutattak.

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #52938 2020.10.07. 09:44

DanielT írta:Mernék rá pénzt tenni, hogy te vagy a világon az egyetlen ilyen és ez nem vicc.

Az outrun-t meg ott és akkor senki nem nyomta mással, csak kormánnyal, hisz arra volt tervezve. Ellentétben az NFS-el, ami szinte sokkol, hogy egyáltalán működik.
szerinted miért lehet a ps4hez kapni 3-5 féle, "olcsó", gumis kormányt? vagy csak raktárra termelik őket?
ill. szerinted azokat assetto corsa alá veszik vagy a "legismertebb" széria alá?

az is biztos, persze, hogy a megvett kormányok nagyon nagy része a szekrény alján rohad szét, a lelkesedés hamar elmúlik és inkább "babzsák-kontroller" lesz a vége.... de az sem lehet véletlen, hogy amikor kimarad a kormánytámogatás, akkor azért van lázadás ellene ill. pécén csak elkészülnek a hackek... és azokat nem ÉN írom, az is biztos ;)

outrunnal kapcs. nem értem hova akarsz kilyukadni... nyilván oka van annak, hogy egy analog kormány került a gépre és nem egy digit kar vagy analog joy.
nyilván furán néztek volna tömegek a gépre, ha egy digit stick áll ki belőle - otthon ellenben mindenki lement igénytelenbe és "elég" az outrunnak a dpad?? nem. csak nem volt pénzük kormányra (nem szánták rá), simán csak lusták, igénytelenek, 'tomén. azért is gondolom ezt, mert nem rémlik, hogy az otthoni élmény után a játéktermekben csak lesajnálták volna a kormányos gépeket - mondván minek az rá, sokkal jobb lenne a már megszokott, otthoni gamepad. nyilván nem csináltam anno reprezentativ felmérést, szóval most hozzád/hozzátok fordulok: igényeltétek h az akkori játéktermi gépekre kormány helyett kerüljön dpad? :D
Avatar
arty

Hozzászólás #52939 2020.10.07. 10:06

Moby írta:Milyen "régi"? :D Ami az alaplapra van forrasztva?
hjaaaaa... azt hittem slotba van pattintva :( ez így nagyon gáz. és gondolom belső tár nélkül el sem lehet majd indítani a gépet...
gyakorlatilag minden ps5 egy időzített bomba lesz (hosszabb távon) a kopó-fogyó alkatrész miatt :(

szóval van nagyobb baj a 625 gigánál. nem is vártam mást ezektől a dilettáns barmoktól.
már csak az elkúrt bw compatot várom, tuti lesz egy-két nagy leleplezés ott is!

---

amugy psn-en megint kivágtál minden leáldost a friendlistedről vagy csak engem? :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52940 2020.10.07. 10:23

arty írta:otthon ellenben mindenki lement igénytelenbe és "elég" az outrunnak a dpad?? nem. csak nem volt pénzük kormányra (nem szánták rá), simán csak lusták, igénytelenek, 'tomén. azért is gondolom ezt, mert nem rémlik, hogy az otthoni élmény után a játéktermekben csak lesajnálták volna a kormányos gépeket - mondván minek az rá, sokkal jobb lenne a már megszokott, otthoni gamepad. nyilván nem csináltam anno reprezentativ felmérést, szóval most hozzád/hozzátok fordulok: igényeltétek h az akkori játéktermi gépekre kormány helyett kerüljön dpad? :D
Te figyimá. 1986-ról beszélünk. Kissé más volt az otthoni game pad és kormány ellátottság, meg MINDEN ami a gaming scénát illeti.

Plusz a játékteremben odaülsz macera nélkül az új élményhez (3 percre), otthon meg 2020-ban ki a szart érdekel már ez? Rajtad kívül iszonyatosan kevés embert. Az "álom" szintig sokal eljutnak, hogy majd milyen jó lesz a kormány és aztán ott rohad meg ahogy írtad te is. 99%-ban és ezt most nem költői túlzásnak szánom, hanem valóban így gondolom. MINDENKINEK volt az ismerőseim közül kormánya és SENKI nem használja, vagy nincs már neki.(magamat is beleértve) Most te lettél a kivétel, nagy meglepetésemre.

A VR az új kormány.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52941 2020.10.07. 10:25

arty írta:amugy psn-en megint kivágtál minden leáldost a friendlistedről vagy csak engem? :D
UGYE? Múltkor pont feltűnt. :ticking:
Avatar
Moby

Hozzászólás #52942 2020.10.07. 11:25

DanielT írta:UGYE? Múltkor pont feltűnt. :ticking:
ööö...nemá
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52943 2020.10.07. 11:26

Moby írta:ööö...nemá
DE. :nezze:
Avatar
arty

Hozzászólás #52944 2020.10.07. 12:22

DanielT írta:Te figyimá. 1986-ról beszélünk. Kissé más volt az otthoni game pad és kormány ellátottság, meg MINDEN ami a gaming scénát illeti.

Plusz a játékteremben odaülsz macera nélkül az új élményhez (3 percre), otthon meg 2020-ban ki a szart érdekel már ez? Rajtad kívül iszonyatosan kevés embert. Az "álom" szintig sokal eljutnak, hogy majd milyen jó lesz a kormány és aztán ott rohad meg ahogy írtad te is. 99%-ban és ezt most nem költői túlzásnak szánom, hanem valóban így gondolom. MINDENKINEK volt az ismerőseim közül kormánya és SENKI nem használja, vagy nincs már neki.(magamat is beleértve) Most te lettél a kivétel, nagy meglepetésemre.

A VR az új kormány.
Nadeakkor arról nincs vita, hogy "kormánnyal még az outrun is jobb" - ELMÉLETBEN ! (-> tehát az NFS is)
Az előkészület, macera, stb nem az immerzióból és a használat közbeni élményből vesz el egy árkád játék esetén, hanem kompletten az életminőségedből - GYAKORLATBAN :D
Nálam csúcsra a Driveclub VR járatta a "fílinget", amikor játék előtt el kellett játszanom, hogy:
- 10
- xbox kormány leszerel, szétszed
- ps4 kormány felszerel, összerak
- pécé bekapcs, firmware downgrade (!!!), mert a Driveclub/VR egy bizonyos fw óta nem ad erővisszacsatolást a Thrustmaster T300-al
- játszik, élvez, ÖTVENEZERSZERMILLIÓS a driveclub+kormány+vr élmény, egyben
- firmware upgrade, kormányon rim csere VAGY xbox kormány visszaszerel (ezt 1x csináltam meg, azóta pécén forzázok inkább a T300-al :D )
- goto 10 :D
(természetesen th-nál nyitottam jegyet és beszélgettem a costaricai supportal a fw bugjukról és természetesen sehova se jutottam, a teljes történet a gtplanet egyik forumtopikjában lekövethető, akit érdekel :D )

Szerintem a 99% nem elrugaszkodott becslés, én is 1 db kormányos ismerőst tartok már csak számon, de ő is "friss" hús még és szvsz a GTS "után" megy is a levesbe neki (is)...
És igen, a VR "ugyanez", ráadásul ennél nálam is jelentkezik a "áh, hagyjuk akkor inkább" :D (legutóbb tegnap, bár most az is bennevan, hogy várok még 1 SW Squadrons pecset, meg hogy lesz eladó ócsó ps4 hotas, mer... HÁTHA! :D )
szumma: szerintem a macerafaktor egy átlagos autósgémernél tul van becsülve. valójában a macerától való tartás az igazi gát, nem a macera maga :D
Avatar
Mekee

Hozzászólás #52945 2020.10.07. 12:50

arty írta:Nadeakkor arról nincs vita, hogy "kormánnyal még az outrun is jobb" - ELMÉLETBEN ! (-> tehát az NFS is)
Dehogy jobb. Mitől lenne? Eleve nem arra találták ki, semmit nem ad hozzá, a játék fizikája meg feltételezem nen fog megváltozni, ha kormánnyal indítod. Főleg mivel sokban belső/hood/bumper cam sincs, kivülről kormánnyal meg lehetetlen játszani, vagy csak simán igénytelen. Ahogy, dani irta, teremben, v ilyen befizetek x időt, erre totál adom, otthonra a francnak sincs ideje, kedve pakolgatni. Ha egyszer lesz egy mancave-em, talán lesz egy sarok ennek fixen, akár vr-ban.
Bár érdekes ez a vr-ban kormánnyal tooni, nyomtam gts-t, de nagyon zavar, hogy amit látok, és amit fogok az nem ugyanott van. Tök nem oda nyulkáltam a váltóért ahol tényleg van, a kormány sem pont ugy mozog ahogy én tekerem, és ez annyira összezavar, hogy nemtudtam rendesen menni
Avatar
Moby

Hozzászólás #52946 2020.10.07. 14:12

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52947 2020.10.07. 14:29

Rá se nyomok tuti akkora kamu. :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52948 2020.10.07. 14:31

Nem bírtam ki, de 4 sec után már le kell állítanom.

JAPÁNUL BEMUTATJÁK A VILÁGNAK!!!!!!!

Komolyan mondom ezt egyszer tanítani fogják iskolákban, amit a Sony művelt.
Avatar
Moby

Hozzászólás #52949 2020.10.07. 14:35

DanielT írta:Rá se nyomok tuti akkora kamu. :idiota:
Long story short: ugyanaz a szar felépítés hűtésben mitn az összes eddigi playstation, csak minden jóóóó nagy. Ami lehet, hogy kiintegrálja a szarságát. De alapvetően ugyanaz a fos, kétoldalas megoldás, amiben nincs direkt hűtése a ramoknak, stbstbstb. Ugyanaz az agybaj, mint a ps4-nél.


/viszont a húgy paszta helyett folyékonyfém van. Ez mondjuk jó hír.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2020.10.07. 14:36-kor.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #52950 2020.10.07. 14:35

DanielT írta:Nem bírtam ki, de 4 sec után már le kell állítanom.

JAPÁNUL BEMUTATJÁK A VILÁGNAK!!!!!!!

Komolyan mondom ezt egyszer tanítani fogják iskolákban, amit a Sony művelt.
https://youtu.be/euBlNq5kda0
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #52951 2020.10.07. 14:36

NFS-hez kormány...nem mondom, hogy nem próbáltam ki énis de azért na. Nem arra való. A Heat-hez még a kontroller analóg triggerei és gombái is indokolatlanul finom műszerek voltak.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52952 2020.10.07. 14:39

Ja közben látom, hogy VAN FELIRAT. Így már legit. Nincs vele bajom, hogy nem egy leszbikus féllábú néger színész adja elő, csak azt hittem még felirat sincs. (úgy is néztem 90%-ig) :DD
Avatar
Tom

Hozzászólás #52953 2020.10.07. 14:43

DanielT írta:Nem bírtam ki, de 4 sec után már le kell állítanom.

JAPÁNUL BEMUTATJÁK A VILÁGNAK!!!!!!!

Komolyan mondom ezt egyszer tanítani fogják iskolákban, amit a Sony művelt.

Van angol felirat. Egy kattintás. Most tényleg jobb lenne, ha szegénykém elkezdené törni az angolt a kis japán akcentusával. Én attól falnak mennék. Szerencsére nem visítozó youtuber köcsögnek adták oda, hanem egy embernek, így nézhető volt. Mondjuk én ott helyben össze is rakattam volna vele, hogy na jól van Bélám eddig ment, de a neheze most jön :idiota:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #52954 2020.10.07. 14:43

Moby írta:ps5teardown.mp4
Ez az alaplapra forrasztott ssd nagyon nem menő. :levele:
Avatar
deep

Hozzászólás #52955 2020.10.07. 14:45

Moby írta:Long story short: ugyanaz a szar felépítés hűtésben mitn az összes eddigi playstation, csak minden jóóóó nagy. Ami lehet, hogy kiintegrálja a szarságát. De alapvetően ugyanaz a fos, kétoldalas megoldás, amiben nincs direkt hűtése a ramoknak, stbstbstb. Ugyanaz az agybaj, mint a ps4-nél.


/viszont a húgy paszta helyett folyékonyfém van. Ez mondjuk jó hír.
Ja, ugyanaz az szar a folyékony fémmel meg azzal az AKKORA hűtőbordával, ami nagyobb mint egy ps3 slim. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #52956 2020.10.07. 14:45

benőmenő írta:Ez az alaplapra forrasztott ssd nagyon nem menő. :levele:
Mé akartál belőle kulcstartót csinálni?
Avatar
Moby

Hozzászólás #52957 2020.10.07. 14:46

deep írta:Ja, ugyanaz az szar a folyékony fémmel meg azzal az AKKORA hűtőbordával, ami nagyobb mint egy ps3 slim. :D
Az értő olvasás már sosem lesz erősséged :D
Avatar
Tom

Hozzászólás #52958 2020.10.07. 14:49

Amúgy mekkora az a hűtőborda :D A gép felét az teszi ki :D Meg klassz a folyékony fém is. Ezt nem fogja minden hülye hetente vinni pasztáztatni :banplz:
Kíváncsi leszek az alaplapra integrált ssd-re, hogy mikor elbaszódik, akkor kuka az egész vagy lehet helyettesíteni a bepattintott ssd-vel vajon. A venti nem tűnik nagynak. Remélem elég lesz és nem akar majd felszállni :D
Ami viszont tetszett az a talp. Az tök fasza még a csavarnak is van helye, a lyuknak tömés és transformers ha fektetve akarod. Gyerek ellesz vele anélkül, hogy bekapcsolnám :idiota:
Avatar
deep

Hozzászólás #52959 2020.10.07. 14:50

Moby írta:Az értő olvasás már sosem lesz erősséged :D
Értettem én, hogy ugyanaz a szar.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #52960 2020.10.07. 14:51

Moby írta:Mé akartál belőle kulcstartót csinálni?
Egy ici-picit nehezebb cserélni, mint az eddigi satás noti hdd-ket.
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #52961 2020.10.07. 14:55

Tom írta:....A venti nem tűnik nagynak.
Nem kicsi az, 120mm...
Avatar
Moby

Hozzászólás #52962 2020.10.07. 14:56

benőmenő írta:Egy ici-picit nehezebb cserélni, mint az eddigi satás noti hdd-ket.
Tudsz beledugni mellé másikat. Mi a jóitsennek CSERÉLNÉD?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52963 2020.10.07. 14:58

Moby írta:Tudsz beledugni mellé másikat. Mi a jóitsennek CSERÉLNÉD?
Mert ELBASZÓDIK! Mint minden SSD amióta kiderült, hogy használódnak. Tehát 10+ éve day1 retteg tőle mindenki 0-24-ben, de szerintem még senki nem látott döglöttet. (én mondjuk igen, de azt szerintem az USB rack+router ölte meg és szintén 8+ éves volt eleve)
Avatar
Moby

Hozzászólás #52964 2020.10.07. 14:58

deep írta:Értettem én, hogy ugyanaz a szar.
Pontosan. Ugyanaz a szar kétoldalas felépítés, aminek az egyetlen értelme (amellett, hogy szar), hogy jó olcsó, mer nem kell vaporchamber, jó helyette a heatpipeos megoldás is. Aztán a túloldalon a ramoknál meg majd reménykedünk, hogy elég lesz a pöcsömnyi borda, ami hűti az egyik oldalon beáramló levegő által a ramokat is, meg a VRM-et is. UGYANEZ a baja a ps4-nek is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2020.10.07. 14:59-kor.
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #52965 2020.10.07. 14:59

Moby írta:Tudsz beledugni mellé másikat. Mi a jóitsennek CSERÉLNÉD?
Azt mi van, ha ragaszkodik hozzá a rencer? Az SSD azért szokott megdögleni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52966 2020.10.07. 14:59

Az alaplap elég letisztult jószág, ebből nem lesz egyhamar slim verzió. Azt a csipet se fogják sokkal kisebbre passzírozni már.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52967 2020.10.07. 15:00

Kandurex írta:Azt mi van, ha ragaszkodik hozzá a rencer? Az SSD azért szokott megdögleni.
NA! Csak nem saját tapasztalat végre valakinél? Hogy állsz SSD VS HDD halál ügyben?
Avatar
Moby

Hozzászólás #52968 2020.10.07. 15:01

Kandurex írta:Azt mi van, ha ragaszkodik hozzá a rencer? Az SSD azért szokott megdögleni.
Ragaszkodjon is hozzá, mert ilyet nem mostanában fogsz beledugdozni bővítésként...
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #52969 2020.10.07. 15:02

DanielT írta:Mert ELBASZÓDIK! Mint minden SSD amióta kiderült, hogy használódnak. Tehát 10+ éve day1 retteg tőle mindenki 0-24-ben, de szerintem még senki nem látott döglöttet. (én mondjuk igen, de azt szerintem az USB rack+router ölte meg és szintén 8+ éves volt eleve)
Nekem van itt kettő a fiókba (5 év alatt), igaz, csak az egyik lett hősi halott (elemullása nem diagnosztizálható egyértelműen), a másikra az OS sírdogált, hogy: "Sérült a konzisztencia és egyébként is itt halunk meg mind!", szóval cserés lett.
Avatar
arty

Hozzászólás #52970 2020.10.07. 15:03

Mekee írta:Dehogy jobb. Mitől lenne? Eleve nem arra találták ki, semmit nem ad hozzá, a játék fizikája meg feltételezem nen fog megváltozni, ha kormánnyal indítod. Főleg mivel sokban belső/hood/bumper cam sincs, kivülről kormánnyal meg lehetetlen játszani, vagy csak simán igénytelen. Ahogy, dani irta, teremben, v ilyen befizetek x időt, erre totál adom, otthonra a francnak sincs ideje, kedve pakolgatni. Ha egyszer lesz egy mancave-em, talán lesz egy sarok ennek fixen, akár vr-ban.
Bár érdekes ez a vr-ban kormánnyal tooni, nyomtam gts-t, de nagyon zavar, hogy amit látok, és amit fogok az nem ugyanott van. Tök nem oda nyulkáltam a váltóért ahol tényleg van, a kormány sem pont ugy mozog ahogy én tekerem, és ez annyira összezavar, hogy nemtudtam rendesen menni
tehát idézlek:

"Dehogy jobb. Mitől lenne? Eleve nem arra találták ki, semmit nem ad hozzá"

majd

"teremben, v ilyen befizetek x időt, erre totál adom,"

teremben, időre befizetve más fizikával fut az outrun? (nfs)
vedd már észre, hogy a fizikát citálod, majd később mégis bevallod, hogy "otthonra a francnak sincs ideje, kedve pakolgatni." .... tehát dehogy a fizika a baj "otthon", a pakolgatás a baj. (jééé, mintha PONT ezt írtam volna énis :D )

döntsd már el ;)
aztán írd csak le, hogy igénytelen, lusta, babzsákember vagy, mint az ótósgémerek 99%-a! :P (néha én is)
Avatar
arty

Hozzászólás #52971 2020.10.07. 15:05

Moby írta:Ragaszkodjon is hozzá, mert ilyet nem mostanában fogsz beledugdozni bővítésként...
tehát az érv a cserélhetetlenség mellett, hogy csak sokára lesz majd cserealkatrész?
Avatar
Moby

Hozzászólás #52972 2020.10.07. 15:06

Egy dolog azért már most kijelenthető, szétszedni és lukat fúrni teljesen felesleges lenne rá. Egyrészt pasztát cserélni nem kell, másrészt akkora baszom luk van rajta, hogy a szarvacskatésztát nem tudnám leszűrni vele, mer lefolyna a lefolyón. Ha szar lesz, akkor legalább nincs mit tenni vele :DD
Avatar
arty

Hozzászólás #52973 2020.10.07. 15:07

DanielT írta:NA! Csak nem saját tapasztalat végre valakinél? Hogy állsz SSD VS HDD halál ügyben?
1 db OCZ Vertex (2?) halál
az Agility is meghalt sokaknál (nálam a mai napig nem!)...

de amugy ki használ a pécéjében 10 éve qlc-s, terás ssd-ket, amiken 50-100 gigákat cserélget? ;)
nem is lehet ezekkel még tapasztalat.
Avatar
Moby

Hozzászólás #52974 2020.10.07. 15:08

arty írta:tehát az érv a cserélhetetlenség mellett, hogy csak sokára lesz majd cserealkatrész?
Nem. Az érv a cserélhetetlensége mellett az, hogy mivel ez nem egy nvme-s basz(full custom cucc), hiába lenne csavar által rögzítve, az maximum a sony szervizesek életét könnyítenék, nem a tiedet.
Avatar
arty

Hozzászólás #52975 2020.10.07. 15:09

Kandurex írta:Azt mi van, ha ragaszkodik hozzá a rencer? Az SSD azért szokott megdögleni.
dehhhogy ragaszkodik ;)
a ps3ra egy firmwarefrissitést nem tudsz feltenni, ha elromlik a bluetooth modul/bluray drive, de itt ilyen kötöttség nem lesz ;)

elromlik az kopofogyó alkatrész, kuka az egész pées.
gyorsan preorderelj mégegyet, hogy érezzék a japók, hogy jót csináltak!
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #52976 2020.10.07. 15:13

Moby írta:Pontosan. Ugyanaz a szar kétoldalas felépítés, aminek az egyetlen értelme (amellett, hogy szar), hogy jó olcsó, mer nem kell vaporchamber, jó helyette a heatpipeos megoldás is. Aztán a túloldalon a ramoknál meg majd reménykedünk, hogy elég lesz a pöcsömnyi borda, ami hűti az egyik oldalon beáramló levegő által a ramokat is, meg a VRM-et is. UGYANEZ a baja a ps4-nek is.
Olyan dolgok hűtésén izgulsz, amik a legkevesebb hőt termelik. Nyilván azért tervezték így, mert fingjuk sincs és majd egy fúróművész megmondja a frankót. Taníts mester. :worship:
Avatar
arty

Hozzászólás #52977 2020.10.07. 15:15

Moby írta:Nem. Az érv a cserélhetetlensége mellett az, hogy mivel ez nem egy nvme-s basz(full custom cucc), hiába lenne csavar által rögzítve, az maximum a sony szervizesek életét könnyítenék, nem a tiedet.
tuti nem csak egy JÓ nvme ssd, forrasztva? biztos nem lehetett volna különálló, csavarozott? csak mert ha a bővítés lehetséges 1:1 megfelelő m2 ssd-vel, az kissé gyanus.... akkor esetleg gyárilag kihagyhatták volna a nem csavarozóst, és gyárilag ők csavarozhattak volna bele egy másikat (oké, az ár! nade ez kopófogyó!!!! :( )

vagy a forrasztott az úgy más, hogy méggyorsabb? majd oda cachel minden játék, hogy ami tutira gyorsan kell, az ne a csavarozotton legyen? -> kopófogyó -> gyorsabban kopik/fogy -> kuka az egész pées!!!44
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52978 2020.10.07. 15:16

arty írta:1 db OCZ Vertex (2?) halál
az Agility is meghalt sokaknál (nálam a mai napig nem!)...

de amugy ki használ a pécéjében 10 éve qlc-s, terás ssd-ket, amiken 50-100 gigákat cserélget? ;)
nem is lehet ezekkel még tapasztalat.
És ki használ 10 éves vinyókat? Nem létző problémákról beszélünk. Illetve olyanról, ami semmivel nem kockázatosabb mint korábban.

Azzal a kiegészítéssel, hogy SSD-t lehet mindenféle noname szemétgyárból venni, míg vinyót sose lehetett. Hát aki olyat vesz, az így járt. :nemtudom:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52979 2020.10.07. 15:18

TasManXT írta:Olyan dolgok hűtésén izgulsz, amik a legkevesebb hőt termelik. Nyilván azért tervezték így, mert fingjuk sincs és majd egy fúróművész megmondja a frankót. Taníts mester. :worship:
Azt azért kijelenteném simán, hogy a PS3 PS4 -gyel a Sony bebizonyította, hogy igénytelen szutyokparaszt hűtést tervez. A leges-legutolsó slim és egyéb kifutó iterációk vállalhatóak.
Avatar
Moby

Hozzászólás #52980 2020.10.07. 15:18

arty írta:tuti nem csak egy JÓ nvme ssd, forrasztva? biztos nem lehetett volna különálló, csavarozott? csak mert ha a bővítés lehetséges 1:1 megfelelő m2 ssd-vel, az kissé gyanus.... akkor esetleg gyárilag kihagyhatták volna a nem csavarozóst, és gyárilag ők csavarozhattak volna bele egy másikat (oké, az ár! nade ez kopófogyó!!!! :( )

vagy a forrasztott az úgy más, hogy méggyorsabb? majd oda cachel minden játék, hogy ami tutira gyorsan kell, az ne a csavarozotton legyen? -> kopófogyó -> gyorsabban kopik/fogy -> kuka az egész pées!!!44
Tuti. Másrészt meg azon vergődtök, hogy a kurvaanyját a sonynak, hogy nem adott $400-ért egy pécé modularitású pécét, maiben $300 csak az SSD. Ami raádásul nem is cserélhető. Ha ennyire benne van a zabszem a seggbe, akkor kötni kell rá garanciahosszabbító biztosítást. Én őszintén szólva telibeketté...én nem akarok cserélgetni benne semmit. Soha többé.
Avatar
arty

Hozzászólás #52981 2020.10.07. 15:18

TasManXT írta:Olyan dolgok hűtésén izgulsz, amik a legkevesebb hőt termelik. Nyilván azért tervezték így, mert fingjuk sincs és majd egy fúróművész megmondja a frankót. Taníts mester. :worship:
tehát akkor nincs tapasztalat a ps4-el, hogy ez egy moslék dizájn? vagy ott a ddr5 az többet evett/jobban melegedett?

nyilván azért tervezték így, mert ez így geciolcsó. nem azért, mert ők "értenek hozzá". az x360at mókusok rakták össze anno vagy róluk is feltételezted, hogy értenek hozzá, hiszen konzoldevek?
Avatar
Moby

Hozzászólás #52982 2020.10.07. 15:21

TasManXT írta:Olyan dolgok hűtésén izgulsz, amik a legkevesebb hőt termelik. Nyilván azért tervezték így, mert fingjuk sincs és majd egy fúróművész megmondja a frankót. Taníts mester. :worship:
Belétek kár a tanítás is, mert agyatlan fanboyoként viselkedtek. Az "azért tervezték így" (a magasan képzett sony mérnökök - hát ez még ott lóg a levegőben) az most azért lett fontos, mert a FÉL VILÁG be volt szarva, hogy megint egy fost tervzetek a magasan képzett sony szakemberek, akik azért tervzeték úgy a PS4-et is. És igen. Azért tercezték úgy, mert költségkeretre kell tervezni, nem az agyatlan fanboyoknak benyalni csontig. Tudom meglepő, de ez ilyen.
nyilván ezért is kellett beletenni a videóba is, hogy "ezt most aztán úgy telibasztuk hőcsővel, hogy már majdnem olyan, minth avapor chamber lenne", mer amúgy nem tudják ám, hogy mi kéne ide. Annyira nem tudják, hogy már majdnem annak is hazudják.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #52983 2020.10.07. 15:24

Feladom, Moby told csak tovább fullbra a kretént. Én nem tudom, hogy neked megy-e valami MS csekk havonta, de jó munkát végzel. Csak így tovább.
Avatar
Moby

Hozzászólás #52984 2020.10.07. 15:26

Njah. A performance az lehet, hogy már majdnem olyan, csak a kialakítása lett nagyon nem olyan, mintha a Vapor Chamber lenne.
heatpipes.jpg
Avatar
Moby

Hozzászólás #52985 2020.10.07. 15:27

TasManXT írta:Feladom, Moby told csak tovább fullbra a kretént. Én nem tudom, hogy neked megy-e valami MS csekk havonta, de jó munkát végzel. Csak így tovább.
Mégis mi a bánatos fasz köze van az MS-nek ehhez, vagy nekem az MS-hez? :wilting:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52986 2020.10.07. 15:28

Akkora nagy állat lesz ez, hogy kocsival kell elmennem majd érte... :wilting: Hát ez nem hiányzik, pláne ha jutna launcskor.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #52987 2020.10.07. 15:30

Moby írta:Mégis mi a bánatos fasz köze van az MS-nek ehhez, vagy nekem az MS-hez? :wilting:
Nem tudom ki szopta fel a Series S-t day 1. Annak a hűtésével minden rendben?
Avatar
Moby

Hozzászólás #52988 2020.10.07. 15:31

TasManXT írta:Nem tudom ki szopta fel a Series S-t day 1. Annak a hűtésével minden rendben?
Honnan tudjam? Szerintem nem. Abban az SSD nincs hűtve. Abban előbb fog megdögleni, mint akármelyik nextgen gépben.
Avatar
Moby

Hozzászólás #52989 2020.10.07. 15:34

DanielT írta:Akkora nagy állat lesz ez, hogy kocsival kell elmennem majd érte... :wilting: Hát ez nem hiányzik, pláne ha jutna launcskor.
Nem létezik! :miaz:
Spoiler
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52990 2020.10.07. 15:35

Egyik SSD se fog megdögleni semmiben. Mert alig van ÍRÁSI művelet. Letöltöd, felinstallálod a gémet. Ennyi. 200 évig bírná még egy keményebb gémernél is. Vagy hatezerig.

Vissza: “Leáldozott.hu”