A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Mekee

Hozzászólás #52291 2020.09.23. 12:45

Botond írta:Ugye eleve az a kérdés, hogy mennyi légköbméter. Az akkor 10ensokéve egy ~16nm alapterületű kis nappalija volt egy kis lakásnak, és ehhez a sztenderd ~2,3-2,4 méteres belmagassággal. Most nyilván ennek a sokszorosa az alapterülete is a mostani nappalimnak és a belmagasság is több, szóval több légköbméterről beszélünk, viszont a 9800gx2 az 200 watt volt, azt megnéztem közben, ez meg 370 watt. És amúgy az egész nappalira a 4-6 fok még nem is volt annyira kellemetlen, mint a gép melletti plusz tizenhúsz fok. Mert hogy a 9800gx2 is úgy fűtötte be a helyet, ahogy egy sima hősugárzó. Közvetlen mellette ülve kibaszott meleg volt, odébb már enyhült a hőség, és ott volt "csak" 4-6 fokkal melegebb. Aztán üljön a faszom télen-nyáron egy hősugárzón. A gép felöli oldalam úgy izzadt, hogy szerintem a szaharában, szabadtéren, árnyék nélkül is kellemesebb lett volna.
Az erősítők wattját idekeverni viszont nepáli magasságokba emeli az egész beszélgetést. Egyszerűbben is leírhattad volna, hogy annyira fingod nincs a témáról, hogy nem hogy kijelenti nem tudsz semmit róla, de még kérdezni se. :banplz:
Ott is annyira releváns a watt a teljesítmény szempontjából, erre értettem. Itt sem abból jön, de ha a hőt nézzük az sem egyenesen arányos a fogyasztással, de tényleg nem értek hozzá, én a radiátorokkal oldom meg a fűtést
Avatar
Micsu

Hozzászólás #52292 2020.09.23. 12:46

Igen az erosito olyan wattot hasznal ami hut nem melegit :D Azert szokott a komolyabbakban lenni 4 ventrillator. Volt mikor olyan meleget tolt a dj pultba hogy gep mellett meg olyat nem ereztem ;)
Gondolom Mekee arra a wattra gondolt amit felvesz nem amit lead ;)
Avatar
arty

Hozzászólás #52293 2020.09.23. 13:41

benőmenő írta:Mert a Foundersnél gyorsabb, csendesebb, jobb a power delivery ugyanúgy 700 valutáért elvileg.
https://www.pcgamer.com/asus-tuf-gaming-rtx-3080-oc-edition/
https://www.techspot.com/review/2102-as ... -rtx-3080/

nem gyorsabb vagy kártyalottó vagy észrevehetetlen vagy placebo vagy amugyistuningolodmindetTEHÁTmégislottó :)

cserébe:
"At its peak the FE sure is thirsty, demanding 368W and 324W on average. The Asus card, however, draws 399W at peak and 347W on average, which is a lot, and really pushes down its perf/W ratings. "
"The typical core clock speed seen during our testing was 1935 MHz and under the same conditions that’s a 5% increase over the Founders Edition model. This saw power consumption increase by 7% from 323 watts with the FE model to 344 watts with the TUF Gaming."

oké, picit halkabb, tehát már az miatt megérhetné, ha a végén TÉNYLEG "ugyanugy700" lenne.... de szerintem - ha majd mindenből lesz elég - lehet h ez az "alzán" +30-60ezret jelent majd :)
és akkor viszont OTÉPÉ! (bocs, nekem ez becsípődött és utálom az asust!)
Avatar
Botond

Hozzászólás #52294 2020.09.23. 14:15

Micsu írta:Igen az erosito olyan wattot hasznal ami hut nem melegit :D Azert szokott a komolyabbakban lenni 4 ventrillator. Volt mikor olyan meleget tolt a dj pultba hogy gep mellett meg olyat nem ereztem ;)
Gondolom Mekee arra a wattra gondolt amit felvesz nem amit lead ;)
És Miki haverjainak csupa olyan erősítője van ami 370 wattot vesz fel. Értem. Egyéb okosság, amivel ez még fokozható? :)
/szerk: És akkor a 700 wattos táp, ami leadja azt a 700 wattot a renccernek, amikor üvegre van hajtva a 3080as és az megeszik ebből a 700 wattból 370et, az kb kéccer annyi hőt ad le, mint a VGA? Merhogy watt-watt, tökmindegy, hogy vga, vagy erősítő, vagy táp, a watt az ilyen lineáris arányosítással alakul hővé mindenben is, ugye?
Avatar
Botond

Hozzászólás #52295 2020.09.23. 14:32

arty írta:https://www.pcgamer.com/asus-tuf-gaming-rtx-3080-oc-edition/
https://www.techspot.com/review/2102-as ... -rtx-3080/

nem gyorsabb vagy kártyalottó vagy észrevehetetlen vagy placebo vagy amugyistuningolodmindetTEHÁTmégislottó :)

cserébe:
"At its peak the FE sure is thirsty, demanding 368W and 324W on average. The Asus card, however, draws 399W at peak and 347W on average, which is a lot, and really pushes down its perf/W ratings. "
"The typical core clock speed seen during our testing was 1935 MHz and under the same conditions that’s a 5% increase over the Founders Edition model. This saw power consumption increase by 7% from 323 watts with the FE model to 344 watts with the TUF Gaming."

oké, picit halkabb, tehát már az miatt megérhetné, ha a végén TÉNYLEG "ugyanugy700" lenne.... de szerintem - ha majd mindenből lesz elég - lehet h ez az "alzán" +30-60ezret jelent majd :)
és akkor viszont OTÉPÉ! (bocs, nekem ez becsípődött és utálom az asust!)
Hátő. Több a herc, de cserébe kevesebb a frém. Zseniális!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #52296 2020.09.23. 15:12

Botond írta:És Miki haverjainak csupa olyan erősítője van ami 370 wattot vesz fel. Értem. Egyéb okosság, amivel ez még fokozható? :)
/szerk: És akkor a 700 wattos táp, ami leadja azt a 700 wattot a renccernek, amikor üvegre van hajtva a 3080as és az megeszik ebből a 700 wattból 370et, az kb kéccer annyi hőt ad le, mint a VGA? Merhogy watt-watt, tökmindegy, hogy vga, vagy erősítő, vagy táp, a watt az ilyen lineáris arányosítással alakul hővé mindenben is, ugye?
Nem tudom nekik milyen van de nekem max egy kozepszintu van a nappaliban es 200w korul vesz fel mint a 9800gx2, btw melegezik rendesen az is foleg ugy hogy van neki helye.
Avatar
Botond

Hozzászólás #52297 2020.09.23. 15:18

Micsu írta:Nem tudom nekik milyen van de nekem max egy kozepszintu van a nappaliban es 200w korul vesz fel mint a 9800gx2, btw melegezik rendesen az is foleg ugy hogy van neki helye.
Annyira melegszik, mint egy 200 wattos táp. Merhogy amúgy az van benne. És azért gondolom nem kell most már hosszasan körberajzolnom, hogy egy 200 wattos duplakártyás vga 65 nanon nem ugyanúgy melegszik, mint egy 200 wattos táp.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #52298 2020.09.23. 15:24

arty írta:https://www.pcgamer.com/asus-tuf-gaming-rtx-3080-oc-edition/
https://www.techspot.com/review/2102-as ... -rtx-3080/
nem gyorsabb vagy kártyalottó vagy észrevehetetlen vagy placebo vagy amugyistuningolodmindetTEHÁTmégislottó :)
cserébe:
"At its peak the FE sure is thirsty, demanding 368W and 324W on average. The Asus card, however, draws 399W at peak and 347W on average, which is a lot, and really pushes down its perf/W ratings. "
"The typical core clock speed seen during our testing was 1935 MHz and under the same conditions that’s a 5% increase over the Founders Edition model. This saw power consumption increase by 7% from 323 watts with the FE model to 344 watts with the TUF Gaming."
oké, picit halkabb, tehát már az miatt megérhetné, ha a végén TÉNYLEG "ugyanugy700" lenne.... de szerintem - ha majd mindenből lesz elég - lehet h ez az "alzán" +30-60ezret jelent majd :)
és akkor viszont OTÉPÉ! (bocs, nekem ez becsípődött és utálom az asust!)
Hardware unboxing videót néztem róla, ott általában kijött az OC-s pár plusz %, plusz OC bios-al is halkabb volt meg ilyen hatvanpár celsius. A másik ok itthon még az lehet, hogy az MSI gaming x trio-nál jobb az Asus TUF, Founderst meg hivatalosan nem is forgalmaznak.

Közben megjött a xiaomi blutút füles, rögtön le is lett tesztelve ablakpucolás közben. Eléggé szabvány fülem lehet, mert ez is rögtön passzolt a default medium gumikkal és egy pillanatig nem merült fel a veszélye hogy kiesnének.
Hangra eléggé búgós, míg fémzenénél a cintányérok eléggé az mp3 lejátszós 128 bit/sec-es korszakot idézik. Latency terén sajnos BT 5.0-s eszköz híján nem tudtam kimaxolni a tudását, videó/film nézésre azért így is alkalmas.
A hagyományos gombok DT cáfolata ellenére pont olyanok, mint ahogy elképzeli az ember amikor a hallójárata felé tuszokol egyet és aztán valahol az agyában csattan egyet a gomb. A tok egy kicsit dundi azért egy sima farmer zsebben, de egyébként korrekt. A fedél nem nyílik véletlenül, és a bogyók sem potyognak ki belőle csak úgy.
Igazából a true wireless mivolta miatt vannak helyzetek amikor praktikus, szóval marad. De a zsinóros fülesek nyugdíjazása azért még nagyon odébb van nálam.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52299 2020.09.23. 15:56

benőmenő írta:Hardware unboxing videót néztem róla, ott általában kijött az OC-s pár plusz %, plusz OC bios-al is halkabb volt meg ilyen hatvanpár celsius. A másik ok itthon még az lehet, hogy az MSI gaming x trio-nál jobb az Asus TUF, Founderst meg hivatalosan nem is forgalmaznak.

Közben megjött a xiaomi blutút füles, rögtön le is lett tesztelve ablakpucolás közben. Eléggé szabvány fülem lehet, mert ez is rögtön passzolt a default medium gumikkal és egy pillanatig nem merült fel a veszélye hogy kiesnének.
Hangra eléggé búgós, míg fémzenénél a cintányérok eléggé az mp3 lejátszós 128 bit/sec-es korszakot idézik. Latency terén sajnos BT 5.0-s eszköz híján nem tudtam kimaxolni a tudását, videó/film nézésre azért így is alkalmas.
A hagyományos gombok DT cáfolata ellenére pont olyanok, mint ahogy elképzeli az ember amikor a hallójárata felé tuszokol egyet és aztán valahol az agyában csattan egyet a gomb. A tok egy kicsit dundi azért egy sima farmer zsebben, de egyébként korrekt. A fedél nem nyílik véletlenül, és a bogyók sem potyognak ki belőle csak úgy.
Igazából a true wireless mivolta miatt vannak helyzetek amikor praktikus, szóval marad. De a zsinóros fülesek nyugdíjazása azért még nagyon odébb van nálam.
1. NAGYON nem mindegy, hogy az eszközöd milyen kodekkel hajtja meg. Az se mindegy, hogy melyik formátummal mit csinál a transmittered... Ez sajnos a brútusz dolgok rákfenéje, ha régi a forrás vagy a vevő szabványa. Speciel ez a Saomi a basic SBC-t tudja próbáld majd meg ugyanazt a zenét más eszközzel tolni bele. Aztán maga az eszközöd equalizer beállítása sem mindegy, szal' ez a hangzás téma rohadtul összetett.

2. Nyilván nem ez fogja megverni a csúcs vezetékes füleseket, de nem is mindegy melyikkel hasonlítod. A Soundpeatsel más lenne azonnal a konklúziód. Számomra teljesen egyértelművé vált, hogy a vezetéknélküliség már nem lesz semmilyen korlát a hangminőséget illetően, mellétéve az őrületes kényelmet és szabadságot.

3. Bármikor visszacserélném ezt az érintőset arra a gombosra. Mert ha a gombot megnyomod tuszkoláskor, akkor képzeld el mit programozol az érintősön...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #52300 2020.09.23. 16:15

Botond írta:Annyira melegszik, mint egy 200 wattos táp. Merhogy amúgy az van benne. És azért gondolom nem kell most már hosszasan körberajzolnom, hogy egy 200 wattos duplakártyás vga 65 nanon nem ugyanúgy melegszik, mint egy 200 wattos táp.
Persze vagom csak azt akartam jelezni h melegszik azert az is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #52301 2020.09.23. 16:32

Micsu írta:Persze vagom csak azt akartam jelezni h melegszik azert az is.
Azért elég sokminden melegszik, ami pont ennyire nem releváns a témában. :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #52302 2020.09.23. 16:37

Botond írta:Azért elég sokminden melegszik, ami pont ennyire nem releváns a témában. :D
Annyira releváns minthogy a géptől 6 fokkal melegebb lesz a nappaliban vagy fűtjük vele a szobát :nemtudom: :nezze:
De köszi a tippet, lenn a nappaliban úgy is hidegebb van mindig majd amikor fázunk leviszem az asztali gépet :P
Avatar
Botond

Hozzászólás #52303 2020.09.23. 16:45

Micsu írta:Annyira releváns minthogy a géptől 6 fokkal melegebb lesz a nappaliban vagy fűtjük vele a szobát :nemtudom: :nezze:
De köszi a tippet, lenn a nappaliban úgy is hidegebb van mindig majd amikor fázunk leviszem az asztali gépet :P
Én elmeséltem hogy a 9800gx2 mit tudott és miért félek a sok wattól. Hogy ebből ki milyen tanulságot von le az az ő dolga. Én azt vontam le, hogy az szar.
A héten olyat is olvastam (azt nem itt), hogy a hangos venti se baj, mert elnyomja úgyis a játék hangja, te meg itt picsogtál, hogy zúg a pro. Nem vagyunk egyformák.
Avatar
Moby

Hozzászólás #52304 2020.09.23. 16:51

Mekee írta:Ott is annyira releváns a watt a teljesítmény szempontjából, erre értettem. Itt sem abból jön, de ha a hőt nézzük az sem egyenesen arányos a fogyasztással, de tényleg nem értek hozzá, én a radiátorokkal oldom meg a fűtést
De. Egyenesen arányos. Az energia, amit kártya felvesz, nos az valamilyen más energiává kell alakuljon. A kártyából csekéky elektromos energia távozik (monitor jele), meg egy szintén szinte elhanyagolható elektromágneses sugárzás (a frekiétől függő GHz tartományban), az összes többi hővé alakul ál, mer mássá nem tud, és az energia meg nem vész el ugye. Szóval ha a VGA-d mondjuk 350W-et vesz fel, akkor kb 340W-al fűtesz.
De ez egyébként ilyen hatodikos-hetedikes fizika tananyag amúgy, néha elég keményen toljátok, mint a tápegyésgekkel most :) A tápegységtől meg ne várjatok ilyet, az nem felveszi, hanem leadja ezt a teljesítményt, az fűteni annyit fog, amennyi a felvett és a leadott teljesítmény között van (ezt hívja a köznyelv hatékonyságnak), de ezt itt most nagyon szégyenlősen írom le, és remélem, hogy csak trollkodtok ezzel az egésszel :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2020.09.23. 16:55-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #52305 2020.09.23. 16:54

Botond írta:Én elmeséltem hogy a 9800gx2 mit tudott és miért félek a sok wattól. Hogy ebből ki milyen tanulságot von le az az ő dolga. Én azt vontam le, hogy az szar.
A héten olyat is olvastam (azt nem itt), hogy a hangos venti se baj, mert elnyomja úgyis a játék hangja, te meg itt picsogtál, hogy zúg a pro. Nem vagyunk egyformák.
Picsogtam mert én hangfalról játszom (ügyebár kertesház) és üresjáratokban, mikor nincs akció etc akkor hallani, fülessel ez biztos redukálható.
Én meg annyi tanulságot vontam le ebből hogy megjelent az Odst, menjél toljad :banplz: :mf2:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #52306 2020.09.23. 17:03

DanielT írta:1. NAGYON nem mindegy, hogy az eszközöd milyen kodekkel hajtja meg. Az se mindegy, hogy melyik formátummal mit csinál a transmittered... Ez sajnos a brútusz dolgok rákfenéje, ha régi a forrás vagy a vevő szabványa. Speciel ez a Saomi a basic SBC-t tudja próbáld majd meg ugyanazt a zenét más eszközzel tolni bele. Aztán maga az eszközöd equalizer beállítása sem mindegy, szal' ez a hangzás téma rohadtul összetett.
2. Nyilván nem ez fogja megverni a csúcs vezetékes füleseket, de nem is mindegy melyikkel hasonlítod. A Soundpeatsel más lenne azonnal a konklúziód. Számomra teljesen egyértelművé vált, hogy a vezetéknélküliség már nem lesz semmilyen korlát a hangminőséget illetően, mellétéve az őrületes kényelmet és szabadságot.
3. Bármikor visszacserélném ezt az érintőset arra a gombosra. Mert ha a gombot megnyomod tuszkoláskor, akkor képzeld el mit programozol az érintősön...
1. Persze ezt alárírom, majd hétvégén találkozok a húgommal, neki vannak BT 5-ös cuccai, itthon semmi nem tudja. A PC-s dongle-öm konkrétan 3.0-t tud. :D
2. Szó nincs csúcsról, a vezetékesem egy Sony MDR-EX450, ami egy az egyben ez az árszint csak épp zsinórja van. Erről is le kellett szedni EQ-val a parasztbúgást, csak utána nem a (szerintem) rendes mélyek és magasok hiányával szembesültem.
3. Ezt félreértetted. Nem kell semmit tuszkolni, mert rögtön a helyére kerül. A gombnyomás és azzal járó erőkifejtés miatti cuppogás-csattanás ami gáz. Nem elviselhetetlen, de nem is elhanyagolható.
Azt viszont adom, hogy az egyfüles headset mód (mondjuk a mikrofonját még nem teszteltem) és az hogy ha este elalszok egy youtube videón nem arra kelek, hogy folytogatom magam a zsinórral, az határozottan mellette szól.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52307 2020.09.23. 17:08

benőmenő írta:3. Ezt félreértetted. Nem kell semmit tuszkolni, mert rögtön a helyére kerül. A gombnyomás és azzal járó erőkifejtés miatti cuppogás-csattanás ami gáz. Nem elviselhetetlen, de nem is elhanyagolható.
Ja vágom. Hát az illeszkedés nálam annyira jó volt, hogy nyomhattam bátran a gombot, tök komfortos volt. A Soundpeatsot meg FOLYAMATOSAN igazgatom vazzeg, már az sem mindegy, hogy 10 fokkal előre, vagy lentebb nézek... :wilting: Ha kicsit felvonom a szemöldököm, 30%-kal javul a hang, amit máshogy nem tudok elérni. És ezek még nem is a dugdosás/forgatás kategória. :wilting: :wilting: :wilting: Rohadt kényes a pozícióra, a Saominál ez fel sem merült mint problem ezen a szinten. Mozgasd te is, mert tanulni kell.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #52308 2020.09.23. 17:10

Moby írta:De. Egyenesen arányos. Az energia, amit kártya felvesz, nos az valamilyen más energiává kell alakuljon. A kártyából csekéky elektromos energia távozik (monitor jele), meg egy szintén szinte elhanyagolható elektromágneses sugárzás (a frekiétől függő GHz tartományban), az összes többi hővé alakul ál, mer mássá nem tud, és az energia meg nem vész el ugye. Szóval ha a VGA-d mondjuk 350W-et vesz fel, akkor kb 340W-al fűtesz.
De ez egyébként ilyen hatodikos-hetedikes fizika tananyag amúgy, néha elég keményen toljátok, mint a tápegyésgekkel most :) A tápegységtől meg ne várjatok ilyet, az nem felveszi, hanem leadja ezt a teljesítményt, az fűteni annyit fog, amennyi a felvett és a leadott teljesítmény között van (ezt hívja a köznyelv hatékonyságnak), de ezt itt most nagyon szégyenlősen írom le, és remélem, hogy csak trollkodtok ezzel az egésszel :D
6. meg 7. már nagyon rég volt :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #52309 2020.09.23. 17:13

Moby írta:De. Egyenesen arányos. Az energia, amit kártya felvesz, nos az valamilyen más energiává kell alakuljon. A kártyából csekéky elektromos energia távozik (monitor jele), meg egy szintén szinte elhanyagolható elektromágneses sugárzás (a frekiétől függő GHz tartományban), az összes többi hővé alakul ál, mer mássá nem tud, és az energia meg nem vész el ugye. Szóval ha a VGA-d mondjuk 350W-et vesz fel, akkor kb 340W-al fűtesz.
De ez egyébként ilyen hatodikos-hetedikes fizika tananyag amúgy, néha elég keményen toljátok, mint a tápegyésgekkel most :) A tápegységtől meg ne várjatok ilyet, az nem felveszi, hanem leadja ezt a teljesítményt, az fűteni annyit fog, amennyi a felvett és a leadott teljesítmény között van (ezt hívja a köznyelv hatékonyságnak), de ezt itt most nagyon szégyenlősen írom le, és remélem, hogy csak trollkodtok ezzel az egésszel :D
A tápos dolog az az erősítőhöz került párba, hogy az orbitális baromságok egy kupacban legyenek. :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52310 2020.09.23. 17:24

Úristen micsoda szutyok lett ez a remaster minden tekintetben... a hangulat teljesen kiveszett belőle többek között.

Ja és kifizetődött meghívni a Digital Foundry-t, mert nagyon diplomatikusan kritizálták ezt a szemetet... :wilting:

phpBB [media]
Avatar
Micsu

Hozzászólás #52311 2020.09.23. 17:35

DanielT írta:Úristen micsoda szutyok lett ez a remaster minden tekintetben... a hangulat teljesen kiveszett belőle többek között.

Ja és kifizetődött meghívni a Digital Foundry-t, mert nagyon diplomatikusan kritizálták ezt a szemetet... :wilting:

[video]https://youtu.be/Y93ypkVZVpg[video]
Switchet is ugy szoktak ugyh naluk kb ez alap.
Avatar
arty

Hozzászólás #52312 2020.09.23. 17:52

DanielT írta:Úristen micsoda szutyok lett ez a remaster minden tekintetben... a hangulat teljesen kiveszett belőle többek között.
Ja és kifizetődött meghívni a Digital Foundry-t, mert nagyon diplomatikusan kritizálták ezt a szemetet... :wilting:
https://youtu.be/Y93ypkVZVpg
itt mitkell nézni? hogy egy modbuzi pécén milyen szé.... sajátizlésére tudta nyomkorászni?

teljesen elmebeteg módon, random képek egymásmögött, mint "összehasonlítás" (de megintcsak: mit hasonlít mihez?!?!?!?!?!)

DF-et kilóra megvették, hiszen bemutatták tottttttálisan objektiven, hogy előtte-utána, bemutatva a remazter limitációit, hiányosságait.
Bezzeg ha pistike modjával vetették volna össze és bevetik a HANGULAT(tm) jelzőt, mennyivel hitelesebbek lehettek volna..... :worship:

egyébként, kívánom, hogy a következő végigjátszásod egy ilyen félamatőr moddal legyen, biztosan végig és mindenhol egyenletesen jól van lehuzva a szaturáció csúszka és ettől baromi HANGULATOS(tm) lesz!

phpBB [media]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2020.09.23. 17:57-kor.
Avatar
arty

Hozzászólás #52313 2020.09.23. 17:55

Micsu írta:Switchet is ugy szoktak ugyh naluk kb ez alap.
szvicstől mindig el vannak ájulva, mer' "hordozható krájzisz!!!" ... (ami önmagában tényleg jópofaság, de ki a franc tolná a wicser3at ABBAN a minőségben?! Botond, meg ne szólalj, tudjuk, te a tengerparton, ha épp nincs ájped! :D )
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52314 2020.09.23. 18:07

arty írta:itt mitkell nézni? hogy egy modbuzi pécén milyen szé.... sajátizlésére tudta nyomkorászni?

teljesen elmebeteg módon, random képek egymásmögött, mint "összehasonlítás" (de megintcsak: mit hasonlít mihez?!?!?!?!?!)

DF-et kilóra megvették, hiszen bemutatták tottttttálisan objektiven, hogy előtte-utána, bemutatva a remazter limitációit, hiányosságait.
Bezzeg ha pistike modjával vetették volna össze és bevetik a HANGULAT(tm) jelzőt, mennyivel hitelesebbek lehettek volna..... :worship:

egyébként, kívánom, hogy a következő végigjátszásod egy ilyen félamatőr moddal legyen, biztosan végig és mindenhol egyenletesen jól van lehuzva a szaturáció csúszka és ettől baromi HANGULATOS(tm) lesz!

[video]https://www.youtube.com/watch?v=qXtZeHmcaNk[/video
Infarktust ne kapj nekem! :D azt hittem ez valami gyári enhaced edition. De szerintem ennek nincs is jelentősége, ez a remaster egy vicc.
Avatar
Botond

Hozzászólás #52315 2020.09.23. 18:22

arty írta:szvicstől mindig el vannak ájulva, mer' "hordozható krájzisz!!!" ... (ami önmagában tényleg jópofaság, de ki a franc tolná a wicser3at ABBAN a minőségben?! Botond, meg ne szólalj, tudjuk, te a tengerparton, ha épp nincs ájped! :D )
Azé a covid pofánbaszta keményen ezt a tengerpartozást. De szülőkhöz könnyebb lecuccolni pár switchel, mint bármi mással, igaz most oda se járunk covid miatt, de mikor tavasszal ott ragadtunk akkor jól szolgáltak. Mondjuk W3ba pont nem kezdtem bele, szóval :kuss:
Avatar
Moby

Hozzászólás #52316 2020.09.23. 18:35

Micsu írta:6. meg 7. már nagyon rég volt :D
Mázli, hogy nekem most ment le pár hete :D
Avatar
Mekee

Hozzászólás #52317 2020.09.23. 18:53

Moby írta:De. Egyenesen arányos. Az energia, amit kártya felvesz, nos az valamilyen más energiává kell alakuljon. A kártyából csekéky elektromos energia távozik (monitor jele), meg egy szintén szinte elhanyagolható elektromágneses sugárzás (a frekiétől függő GHz tartományban), az összes többi hővé alakul ál, mer mássá nem tud, és az energia meg nem vész el ugye. Szóval ha a VGA-d mondjuk 350W-et vesz fel, akkor kb 340W-al fűtesz.
De ez egyébként ilyen hatodikos-hetedikes fizika tananyag amúgy, néha elég keményen toljátok, mint a tápegyésgekkel most :) A tápegységtől meg ne várjatok ilyet, az nem felveszi, hanem leadja ezt a teljesítményt, az fűteni annyit fog, amennyi a felvett és a leadott teljesítmény között van (ezt hívja a köznyelv hatékonyságnak), de ezt itt most nagyon szégyenlősen írom le, és remélem, hogy csak trollkodtok ezzel az egésszel :D
Abbol a megközelítésből irtam, hogy botond szerint ami 300+ W felett vesz fel, az befűti a környéket 20kmes környezetben. De köszi a fizikaórát. Az egészet én annak szántam, hogy nem tudom értelmezni ezt az egész fogyasztásdolgot továbbrasem. Sosem volt szempont, és különösebb élettani hatásait sem tapasztaltam evör. De lehet igaza van, én csak próbáltam jo leáldosként trollkodni fullba. :hamm:
Avatar
Botond

Hozzászólás #52318 2020.09.23. 19:24

Moby írta:Mázli, hogy nekem most ment le pár hete :D
Jó, de neked a hatodik osztály életed legszebb három éve volt, persze, hogy emlékszel rá! :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #52319 2020.09.23. 19:45

Botond írta:Jó, de neked a hatodik osztály életed legszebb három éve volt, persze, hogy emlékszel rá! :banplz:
A következő 9 a hetedikből viszont maga volt a rémálom :(
Avatar
Micsu

Hozzászólás #52320 2020.09.23. 20:22

Moby írta:Mázli, hogy nekem most ment le pár hete :D
Fene a jó memóriádat, akkor erre a 2020ra is sokáig fogsz emlékezni úgy lehet :eplus2:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52321 2020.09.23. 20:31

Elkezdtem nézni az Altered Carbon második évadot.. Hát ez production value-ban instant kb 300%-ot esett és egyéb téren is kilóg a lóláb de nagyon. Nem volt elég sikeres az első évad, vagy miért lett ez ilyen káká?

Vagy isteni, csak nekem nem stimmel... Lehet ezt sem tudom értékelni mint a Halo 3-at. :nemtudom:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #52322 2020.09.23. 21:08

DanielT írta:Elkezdtem nézni az Altered Carbon második évadot.. Hát ez production value-ban instant kb 300%-ot esett és egyéb téren is kilóg a lóláb de nagyon. Nem volt elég sikeres az első évad, vagy miért lett ez ilyen káká?

Vagy isteni, csak nekem nem stimmel... Lehet ezt sem tudom értékelni mint a Halo 3-at. :nemtudom:
Első részt se bírtam talán végignézni.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #52323 2020.09.23. 21:52

Moby írta:De. Egyenesen arányos. Az energia, amit kártya felvesz, nos az valamilyen más energiává kell alakuljon. A kártyából csekéky elektromos energia távozik (monitor jele), meg egy szintén szinte elhanyagolható elektromágneses sugárzás (a frekiétől függő GHz tartományban), az összes többi hővé alakul ál, mer mássá nem tud, és az energia meg nem vész el ugye. Szóval ha a VGA-d mondjuk 350W-et vesz fel, akkor kb 340W-al fűtesz.
De ez egyébként ilyen hatodikos-hetedikes fizika tananyag amúgy, néha elég keményen toljátok, mint a tápegyésgekkel most :) A tápegységtől meg ne várjatok ilyet, az nem felveszi, hanem leadja ezt a teljesítményt, az fűteni annyit fog, amennyi a felvett és a leadott teljesítmény között van (ezt hívja a köznyelv hatékonyságnak), de ezt itt most nagyon szégyenlősen írom le, és remélem, hogy csak trollkodtok ezzel az egésszel :D
GPU-kon valamennyi energia mozgási energiává is alakul a hűtő ventik miatt. (Nemtom mennyi, talán 40-50W max.)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #52324 2020.09.23. 21:54

Ez az OTP szöveg mi? (Nem vágom.)
Avatar
Moby

Hozzászólás #52325 2020.09.24. 05:11

aabyssx írta:GPU-kon valamennyi energia mozgási energiává is alakul a hűtő ventik miatt. (Nemtom mennyi, talán 40-50W max.)
2-3W per venti, de azzal nem számoltam, ez igaz :)
Spoiler
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #52326 2020.09.24. 07:18

Hmmm...meg is venném, de egyelőre fingom sincs miért nem tudom rá elsütni a 3000-es epic kuponomat :fejvakaras:
phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #52327 2020.09.24. 07:28

Na, lehet hogy hosszas játszás nélkül is le tud kerülni az origin launcher a gépemről? Mondjuk lesz helyette másik launcher, de talán az egyel használhatóbb lesz.
Avatar
arty

Hozzászólás #52328 2020.09.24. 09:21

DanielT írta:Infarktust ne kapj nekem! :D azt hittem ez valami gyári enhaced edition. De szerintem ennek nincs is jelentősége, ez a remaster egy vicc.
jaoké :D komolyan megijedtem!

a remazter totttttálisan őrületszar és szerintem a switch verza a leghűségesebb a régi HAN... kinézethez.
kicsit felhuzva, FIX30-al, nextgen pecs (FIX60) ígéretével simán day1 lett volna (ha van lemezes)

de ez?!?!

lássuk mink van MA:
2 prevgenkonzol = enyhén buta, moslékul futó fosportok
2 currgen alapkonzol + 2 prókonzol x 3 féle mód = mind játszhatatlan szarul fut, nem túl crysisos kinézet mellett
switch 2 változata = azé' mind2 bénácska is és szarul is futnak
pécé = a moslék alap crysis mellé jött egy máshogy kinéző, de szintén moslékul futkározó verza (jójó, 200+ ezres gpu-n meg lehet optimalizálni, hogy csak ritkán legyen baj)
Avatar
Botond

Hozzászólás #52329 2020.09.24. 09:28

arty írta:jaoké :D komolyan megijedtem!

a remazter totttttálisan őrületszar és szerintem a switch verza a leghűségesebb a régi HAN... kinézethez.
kicsit felhuzva, FIX30-al, nextgen pecs (FIX60) ígéretével simán day1 lett volna (ha van lemezes)

de ez?!?!

lássuk mink van MA:
2 prevgenkonzol = enyhén buta, moslékul futó fosportok
2 currgen alapkonzol + 2 prókonzol x 3 féle mód = mind játszhatatlan szarul fut, nem túl crysisos kinézet mellett
switch 2 változata = azé' mind2 bénácska is és szarul is futnak
pécé = a moslék alap crysis mellé jött egy máshogy kinéző, de szintén moslékul futkározó verza (jójó, 200+ ezres gpu-n meg lehet optimalizálni, hogy csak ritkán legyen baj)
Originen kb 30 játékom van installálva, amit le kellene pörgetni uninstall előtt. A krízis lesz az utolsó, és utána az uninstall. Már teljesen izgatott vagyok milyen Zós időutazásos élmény lesz az eredetit először 30 évvel később játszani. :D
Avatar
arty

Hozzászólás #52330 2020.09.24. 09:29

aabyssx írta:Ez az OTP szöveg mi? (Nem vágom.)
ez az én agylövésem
az emberek igénytelenek, lusták, ennek van a legtöbb fiókja, közelvan, bemennek BÁRMI PÉNZÜGYBEN és "otépések" lesznek - és azok is maradnak, örökre

és szerintem ezért vesznek asus-t is - általában jó, nem kell utánajárni 27 féle kártyának... jóaz
Avatar
arty

Hozzászólás #52331 2020.09.24. 09:33

Moby írta:Hmmm...meg is venném, de egyelőre fingom sincs miért nem tudom rá elsütni a 3000-es epic kuponomat :fejvakaras:
[video]https://www.youtube.com/watch?v=rQDq59aNRyU[/video
és nem lett epik exklu :O

de drágább, mint a Hotshot racing! :(
ami MÁR akciós, 13 EUR (gamebillet)... :(

asszem ennek a műfajnak (is) reszeltek, pedig még vissza se tért......
Avatar
Micsu

Hozzászólás #52332 2020.09.24. 09:38

arty írta:ez az én agylövésem
az emberek igénytelenek, lusták, ennek van a legtöbb fiókja, közelvan, bemennek BÁRMI PÉNZÜGYBEN és "otépések" lesznek - és azok is maradnak, örökre

és szerintem ezért vesznek asus-t is - általában jó, nem kell utánajárni 27 féle kártyának... jóaz
Azert nincsenek akkora kulonbsegek a lakossagi szolgaltatasok kozott hogy barkit le lehetne ezert hulyezni, foleg videken ahol nagyon alternativa sincs.
Avatar
arty

Hozzászólás #52333 2020.09.24. 09:51

Micsu írta:Azert nincsenek akkora kulonbsegek a lakossagi szolgaltatasok kozott hogy barkit le lehetne ezert hulyezni, foleg videken ahol nagyon alternativa sincs.
Spoiler
tehát nem ostoba az, aki a 3.3%-os lakáshitel helyett 4.8on vett fel az otépétől, 20 évre? minden feltétel rosszabb, előtörlesztés, stb de "EBBEN BÍZOK, A SZÁMLÁM IS ITT VAN 5 ÉVE"... ("kedves" ismerős. de a rokonságomban sem egy embert konvertáltam át, heves ellenállásuk közepette... van aki kisvárosi, ahol csak otp van, naés? mikor jársz 2020-ban bankfiókban? neeeem, én ezt már nem veszem be! :D )
Avatar
Botond

Hozzászólás #52334 2020.09.24. 09:52

Micsu írta:Azert nincsenek akkora kulonbsegek a lakossagi szolgaltatasok kozott hogy barkit le lehetne ezert hulyezni, foleg videken ahol nagyon alternativa sincs.
Azért 30-40-50 éves távon kurvanagy különbségek vannak, mert arty erről beszél, hogy megnyitja és ott marad, és forintonként lefejnek róla egy élet alatt 3-4-5 millióval többet, mintha kétszer utánaolvasott volna, meg egyszer felült volna a távolsági buszra. Vagy mit gondolsz mitől százszoros meg ezerszeres az otp nyeresége a többiekhez képest? Lottóznak és mindig az ő számaikat húzzák ki? :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #52335 2020.09.24. 09:58

arty írta:és nem lett epik exklu :O

de drágább, mint a Hotshot racing! :(
ami MÁR akciós, 13 EUR (gamebillet)... :(

asszem ennek a műfajnak (is) reszeltek, pedig még vissza se tért......
Nem volna ez drága kuponnal, de egyszerűen fingom sincs miért nem engedni ráaktiválni :(
Avatar
Botond

Hozzászólás #52336 2020.09.24. 10:05

Moby írta:Nem volna ez drága kuponnal, de egyszerűen fingom sincs miért nem engedni ráaktiválni :(
Nekem két kuponom van, mindkettőre azt írja, hogy olyan játékokra felhasználható, aminek az ára 4390 forint fölötti. Erre az autós cuccra meg eleve van -10%, és dollárban írja ki az árát, miközben minden mást forintban ír ki. Most vagy az a bugforrás, hogy eleve akciós, de nem hiszem, vagy az, hogy dollárban van. Írj nekik szerintem, hogy wtf? Lehet csak a számokat nézi össze, és 22egészvamennyiszázad az tényleg nincs 4390. :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #52337 2020.09.24. 10:27

Botond írta:Nekem két kuponom van, mindkettőre azt írja, hogy olyan játékokra felhasználható, aminek az ára 4390 forint fölötti. Erre az autós cuccra meg eleve van -10%, és dollárban írja ki az árát, miközben minden mást forintban ír ki. Most vagy az a bugforrás, hogy eleve akciós, de nem hiszem, vagy az, hogy dollárban van. Írj nekik szerintem, hogy wtf? Lehet csak a számokat nézi össze, és 22egészvamennyiszázad az tényleg nincs 4390. :banplz:
Az nem gáz, hogy akció, a Far Cry New Dawn drágább kiadásra simán engedte, pedig az is eléggé akciós.
Avatar
Botond

Hozzászólás #52338 2020.09.24. 10:30

Nintendolifeon van hír, hogy Castlestorm2 csak e-shopban lesz (már van) switchen, és a kommentek között ezt találtam:
"Here's hoping this will lead to a Castlestorm 2 table for Pinball FX 3"
:gonosz1:
Deep, tényleg nem lesz kártyás CS2 switchre? :(
Avatar
Botond

Hozzászólás #52339 2020.09.24. 10:30

Moby írta:Az nem gáz, hogy akció, a Far Cry New Dawn drágább kiadásra simán engedte, pedig az is eléggé akciós.
Akkor a dolláros ár. Írj nekik szerintem tényleg.
Avatar
deep

Hozzászólás #52340 2020.09.24. 10:33

Botond írta:Deep, tényleg nem lesz kártyás CS2 switchre? :(
Nem tudok róla.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #52341 2020.09.24. 10:56

arty írta:
Spoiler
tehát nem ostoba az, aki a 3.3%-os lakáshitel helyett 4.8on vett fel az otépétől, 20 évre? minden feltétel rosszabb, előtörlesztés, stb de "EBBEN BÍZOK, A SZÁMLÁM IS ITT VAN 5 ÉVE"... ("kedves" ismerős. de a rokonságomban sem egy embert konvertáltam át, heves ellenállásuk közepette... van aki kisvárosi, ahol csak otp van, naés? mikor jársz 2020-ban bankfiókban? neeeem, én ezt már nem veszem be! :D )
En csak a szamlavezetesre gondoltam. A szamlatulajdonosok hany szazalekanak van lakashitele? Naugye
Avatar
Micsu

Hozzászólás #52342 2020.09.24. 10:59

Botond írta:Azért 30-40-50 éves távon kurvanagy különbségek vannak, mert arty erről beszél, hogy megnyitja és ott marad, és forintonként lefejnek róla egy élet alatt 3-4-5 millióval többet, mintha kétszer utánaolvasott volna, meg egyszer felült volna a távolsági buszra. Vagy mit gondolsz mitől százszoros meg ezerszeres az otp nyeresége a többiekhez képest? Lottóznak és mindig az ő számaikat húzzák ki? :D
Az nalad standard hogy minden kommentbe kell valami demagog faszsag?
Alairom hogy messze vannak kedvezobb hitelt ado penz intezetek de azert az otp magasan a legnagyobb bank Magyarorszagon, a nagysag atka is h ilyen ajanlataik vannak. Jo h a legnagyobb a beveteluk, foleg allami hatszellel.
Avatar
Botond

Hozzászólás #52343 2020.09.24. 11:08

Micsu írta:Az nalad standard hogy minden kommentbe kell valami demagog faszsag?
Alairom hogy messze vannak kedvezobb hitelt ado penz intezetek de azert az otp magasan a legnagyobb bank Magyarorszagon, a nagysag atka is h ilyen ajanlataik vannak. Jo h a legnagyobb a beveteluk, foleg allami hatszellel.
Nem akarlak én kirángatni az álomvilágból, ha neked pénzügyekben nem a pénz az elsődleges szempont, hanem a partner nagysága, akkor az bizonyára úgy van jól.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #52344 2020.09.24. 11:10

Botond írta:Nem akarlak én kirángatni az álomvilágból, ha neked pénzügyekben nem a pénz az elsődleges szempont, hanem a partner nagysága, akkor az bizonyára úgy van jól.
Erdekes hogy te josz mindig a szoveg ertelmezessel :D Ezt mibol szurted le hogy nekem mi a fontos? En csak leirtam nehany tenyt
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52345 2020.09.24. 11:10

Micsu írta:En csak a szamlavezetesre gondoltam. A szamlatulajdonosok hany szazalekanak van lakashitele? Naugye
Jahogyugye! Ez a hitel ügy eszembe se jutott, hogy azt valaki reflexből ott veszi fel ahol számlát nyitott valaha. (14 évesen mint én) Pedig már kezdtem szarul érezni magam amikor Arty SZEMÉLYESEN A CRT ELŐTT a torkomnak ugrott mert volt olyan pechem, hogy ott derült ki hogy OTP-s vagyok. :banplz: És nem értettem, hogy mé' baj, hogy most az a baj hogy 6 ezret fizetek a számlavezetésért évente, de inkább kussoltam. :ijedt:
Avatar
Botond

Hozzászólás #52346 2020.09.24. 11:16

Micsu írta:Erdekes hogy te josz mindig a szoveg ertelmezessel :D Ezt mibol szurted le hogy nekem mi a fontos? En csak leirtam nehany tenyt
Arról volt szó, hogy mennyibe kerül, mire te bedobtad, hogy de hát nagy. Az én szövegértésemből sajnos ilyenkor az jön le, hogy akkor ez fontosabb szempont, és hogy amúgy a költség, ami pénzben kifejezhető az kevésbé fontos.
Avatar
Botond

Hozzászólás #52347 2020.09.24. 11:19

DanielT írta:Jahogyugye! Ez a hitel ügy eszembe se jutott, hogy azt valaki reflexből ott veszi fel ahol számlát nyitott valaha. (14 évesen mint én) Pedig már kezdtem szarul érezni magam amikor Arty SZEMÉLYESEN A CRT ELŐTT a torkomnak ugrott mert volt olyan pechem, hogy ott derült ki hogy OTP-s vagyok. :banplz: És nem értettem, hogy mé' baj, hogy most az a baj hogy 6 ezret fizetek a számlavezetésért évente, de inkább kussoltam. :ijedt:
Mert mondjuk idáig jutsz el, hogy mennyi a költség. Az elveszített haszonnal te se számolsz. Most éppen nulla a látrakamat ígyis-úgyis, de 20 évvel ezelőtt még volt látrakamat, volt lekötött betéti kamat, és ott is hogy-hogynem az OTP adta a legkevesebbet, szóval ugyan költségbe nem vert, de a hasznodból szépen zsebre rakott. És még milliónyi ilyen trükk van, ami az átlag magyar pénzügyi kultúráját alulról se karistolja. A topikban többen évtizedes bankos munkaviszonnyal rendelkezünk, tudnánk mesélni, vagy ha nekünk nem hisztek még mindig megkérdezhetitek Micsut, ő majd megmondja, hogy nem az a fontos, hogy mennyi a guba, hanem hogy az OTP szép ződ, és a ződ az jó! :banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #52348 2020.09.24. 11:22

arty írta:pécé = a moslék alap crysis mellé jött egy máshogy kinéző, de szintén moslékul futkározó verza (jójó, 200+ ezres gpu-n meg lehet optimalizálni, hogy csak ritkán legyen baj)
Még mindig a cpu limit a gond. Többek között, hogy ugyanazt a single thread-en futó ai scriptet használja, illetve a rejsztrész is a procit eszi.
Pont ez volt a DF pc-s videónak a lényege, hogy az 5 GHz-es 10900K-n is ledadog high lod mellett (ezután van még az Ultra meg a mém mód) RT nélkül 1080p-ben, plusz valamiért a felbontás növelés is cpu-t eszik, az RT pedig újabb 10%-ot gyilkol+másodperces akadások.
Abban mondjuk egyet értünk, hogy ezt így kár volt kiadni mert játszhatatlan.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52349 2020.09.24. 11:34

Botond írta:Mert mondjuk idáig jutsz el, hogy mennyi a költség. Az elveszített haszonnal te se számolsz. Most éppen nulla a látrakamat ígyis-úgyis, de 20 évvel ezelőtt még volt látrakamat, volt lekötött betéti kamat, és ott is hogy-hogynem az OTP adta a legkevesebbet, szóval ugyan költségbe nem vert, de a hasznodból szépen zsebre rakott.
Na hát amit én így buktam, azzal legyenek boldogok. Én meg boldog vagyok azzal, hogy nem a számlán sorvadt el a pénz ilyen vicc kamatokkal, ami inflációt se követett, nemhogy másban elérhető növekedést.
Avatar
Botond

Hozzászólás #52350 2020.09.24. 11:56

DanielT írta:Na hát amit én így buktam, azzal legyenek boldogok. Én meg boldog vagyok azzal, hogy nem a számlán sorvadt el a pénz ilyen vicc kamatokkal, ami inflációt se követett, nemhogy másban elérhető növekedést.
Igen, szó szerint ez az üzletpolitikájuk, hogy neked pillanatnyilag nem fáj, és ha még 1-2 millió embernek pillanatnyilag nem fáj egy 50 éven keresztül, akkor az pont azt jelenti, hogy a komplett bankszektor nyereségének a 90%-a mindig náluk képződik meg. És az 50 éves mindig pár forintot sose adod össze, hogy kijöjjön a sokmilliós lehúzás, mert az meg már demagógia, meg szarrágás meg amúgy is a felét kihagynád, mert azt se érted miről van is szó. Na ez az OTPézés, amiről arty beszél, pont így.
És amúgy én meg is értem, amit Micsu is ír, hogy de hát magyar, meg a miénk, meg magyar seggbe magyar lófaszt, csuhajja, és egyet is értek vele, én is magyar paprikát veszek a boltban, joghurtot, tejet is megnézem mennyire magyar, stb, mert valóban ez viszi előre az országot, és lehet kicsit többe kerül rövidtávon, de hosszútávon mindenkinek az a jó, csak pénzügyekben vagyok ilyen, hogy számít a pénz, mert a pénz az a pénzről szól nekem. No mindegy.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52351 2020.09.24. 12:01

Botond írta:Igen, szó szerint ez az üzletpolitikájuk, hogy neked pillanatnyilag nem fáj, és ha még 1-2 millió embernek pillanatnyilag nem fáj egy 50 éven keresztül, akkor az pont azt jelenti, hogy a komplett bankszektor nyereségének a 90%-a mindig náluk képződik meg. És az 50 éves mindig pár forintot sose adod össze, hogy kijöjjön a sokmilliós lehúzás, mert az meg már demagógia, meg szarrágás meg amúgy is a felét kihagynád, mert azt se érted miről van is szó. Na ez az OTPézés, amiről arty beszél, pont így.
Nem számítottam rá, hogy ma az is kiderül mennyire segghülye vagyok a pénzügyekhez is. És mindez abból, hogy az OTP-nél van a bankszámlám. :wilting:

Most már csak azt mondd meg, hogy hol nyissak, már veszem a cipőm! :nezze:

szerk: Annyit kérnék, ha lehet ilyet, hogy mondjuk 1 millióval több pénz legyen rajta 20 év múlva mint ami OTP-n lenne. Az, hogy mennyi lesz vagy volt a számlaegyenleg stb azt ne firtasd, hiszen a hülyeségemet is a rendelkezésedre álló információk alapján diagnosztizáltad lézerpontossággal! :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #52352 2020.09.24. 12:20

Meanwhile az epicnél közben megvalósult a régi álom: játékot mellé pénzt kapsz. Behúzod az ingyen rocket leaget, és kapsz mellé 3000-es kupont :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52353 2020.09.24. 12:22

Moby írta:Meanwhile az epicnél közben megvalósult a régi álom: játékot mellé pénzt kapsz. Behúzod az ingyen rocket leaget, és kapsz mellé 3000-es kupont :D
És én BAROM még az ilyen ingyenpénzért se megyek oda! Meg is érdemlem az Ótépét! :wilting: :wilting: :wilting:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #52354 2020.09.24. 12:56

Botond írta:Nem akarlak én kirángatni az álomvilágból, ha neked pénzügyekben nem a pénz az elsődleges szempont, hanem a partner nagysága, akkor az bizonyára úgy van jól.
Ellenben a szolgáltatások sem mindegyek, én pl váltottam, a ügyintézőm házvásárlásnál átnézett mindent, majd kijött,, hogy nekünk most a takarék a legjobb választás, átmentem, minden okes, mig gondoltam én hülye, hogy majd netbankozok... Ezeknél az agyhalott barmoknál az app azt jelenti, hogy nyit egy mobilos webablakot, amiben nemlehet elmenteni se felhasznalot semmit, okes, akkor weben csinálom, de ottis agyrém, hogy minden alkalommal smst küld amit bekell pötyögjek, de bent sem tul felhasználobarát a felület. Nemmellesleg mikor otps voltam, legalább ment a simple telon nfc-s fizetéssel, ha nemvagy otp-s akkor ezsincs gyak. mert kell vmi fiotot regisztrálni, arra penzt feltölteni, majd arrol fizethetsz, nevetséges...
Sokkal inkább fizetnék picivel többet, csak tudjam rendesen használni ezeket a dolgokat.
Avatar
arty

Hozzászólás #52355 2020.09.24. 13:05

Micsu írta:En csak a szamlavezetesre gondoltam. A szamlatulajdonosok hany szazalekanak van lakashitele? Naugye
anyósomat 1600forintos számlától cibáltam át nullásra... (és a számla a kapudrog :( ha az ottvan, onnantól "legyen minden egyhelyen" ;) )
mondhatod, hogy "semmiség", de általában ezek az emberek eleve szarabbul élnek, és azért 10 éves távlatban ez is szépen összeadódik...

ráadásul a nem váltó emberek miatt nincs is kellő verseny a piacon -> ÍGY ÉN IS SZOPOK!! :D
Avatar
arty

Hozzászólás #52356 2020.09.24. 13:06

Moby írta:Nem volna ez drága kuponnal, de egyszerűen fingom sincs miért nem engedni ráaktiválni :(
amugy a kupont azt TÉNYLEG egy ingyenes játékért kapjátok?! (rocket league)
jól értem, hogy ezért is osztogatnak?!
Avatar
Botond

Hozzászólás #52357 2020.09.24. 13:08

Mekee írta:Ellenben a szolgáltatások sem mindegyek, én pl váltottam, a ügyintézőm házvásárlásnál átnézett mindent, majd kijött,, hogy nekünk most a takarék a legjobb választás, átmentem, minden okes, mig gondoltam én hülye, hogy majd netbankozok... Ezeknél az agyhalott barmoknál az app azt jelenti, hogy nyit egy mobilos webablakot, amiben nemlehet elmenteni se felhasznalot semmit, okes, akkor weben csinálom, de ottis agyrém, hogy minden alkalommal smst küld amit bekell pötyögjek, de bent sem tul felhasználobarát a felület. Nemmellesleg mikor otps voltam, legalább ment a simple telon nfc-s fizetéssel, ha nemvagy otp-s akkor ezsincs gyak. mert kell vmi fiotot regisztrálni, arra penzt feltölteni, majd arrol fizethetsz, nevetséges...
Sokkal inkább fizetnék picivel többet, csak tudjam rendesen használni ezeket a dolgokat.
Szerencsére nem kettő, hanem 50 szereplős a piac. :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #52358 2020.09.24. 13:09

arty írta:amugy a kupont azt TÉNYLEG egy ingyenes játékért kapjátok?! (rocket league)
jól értem, hogy ezért is osztogatnak?!
Igen, én is kaptam. Meg még van egy másik is.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #52359 2020.09.24. 13:12

Botond írta:Szerencsére nem kettő, hanem 50 szereplős a piac. :)
Persze az ilyen zugbankoknál biztos jobb a helyzet. Valamint a simple az csakis otpn fog mukodni rendesen. Valamint puaztán pénzügyi szempontbol néztem, pont ahogy te is szajkozod, csak azé irtam, hogy van ennek másik oldala is, amivel pont beszopattak, dehá ugye minek ment oda?
Avatar
Botond

Hozzászólás #52360 2020.09.24. 13:13

DanielT írta:Nem számítottam rá, hogy ma az is kiderül mennyire segghülye vagyok a pénzügyekhez is. És mindez abból, hogy az OTP-nél van a bankszámlám. :wilting:

Most már csak azt mondd meg, hogy hol nyissak, már veszem a cipőm! :nezze:

szerk: Annyit kérnék, ha lehet ilyet, hogy mondjuk 1 millióval több pénz legyen rajta 20 év múlva mint ami OTP-n lenne. Az, hogy mennyi lesz vagy volt a számlaegyenleg stb azt ne firtasd, hiszen a hülyeségemet is a rendelkezésedre álló információk alapján diagnosztizáltad lézerpontossággal! :nezze:
Havi 4200 forintot kellene ehhez találni, ami azért nem egy rakétatudomány, és 1 óra alatt össze lehetne rakni még olyan infók alapján is, hogy rádnézek, megtippelem kb mennyit keresel, kb mennyi kiadásod van az egy fős háztartásodra, a robogóddal, tudom, hogy most költöztél, melyik környéken stb, szóval amúgy ja, minden plusz infó nélkül össze tudnám rakni, csak ugye lefosnád még ha igazam lenne is, szóval megspórolom magamnak ezt az egy órát. Neked így jó, nekem is jó így, nincs itt semmi látnivaló. :puszi:

Vissza: “Leáldozott.hu”