A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #52221 2020.09.21. 22:45

deep írta:Amilyen szarrá kiégett gamer vagyok így 40 felé, kb. minden játékra rá kell magam erőszakolni.
Ezt vágom, én is nyuggergamer vagyok má. Ezért ülök a padon, etetem a madarakat, miközben rötyögök a launchon, meg a preorderlázban fel-alá futkározó népségen. :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #52222 2020.09.21. 22:50

Moby írta:A vicc az egészben az, hogy Daninak az alzásra eleve 2 év garija lesz, de tök jó nézni, ahogy a semmiről diskuráltok fogalmatlanul megint :DDD
Általánosságban reagáltam, nem az alzásra (konkrétan tudom, hogy 2 éveznek, mert éppen akkor említette más máshol), most még nem kötelezö az 1 évnél több, a forgalmazó megtoldhatja (de hát kinek kell az Alza, ha nem hivatalos :p), ez így volt eddig is. Ha a Sony is alapból 2 évet ad, azt írd, az tényleg új információ lenne nekem és mondjuk a Konzolvilágnak is.

Az érdekelne, hogy az Alza-garancia mit tud (bár eddig felszoptátok), mert a konzolokhoz az egyéves gyáriról szokott lenni tudtommal. A számlára cserélik az SSD-t, ha elszáll? OLED-beégésre is van ilyen náluk?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #52223 2020.09.21. 22:59

Most jut eszembe az arkanes deathloopot is nagyon psre promoztak, csak nem merik megtenni hogy nem jelenik meg ra :fogmosas:
Avatar
deep

Hozzászólás #52224 2020.09.21. 23:11

aabyssx írta:Ezt vágom, én is nyuggergamer vagyok má. Ezért ülök a padon, etetem a madarakat, miközben rötyögök a launchon, meg a preorderlázban fel-alá futkározó népségen. :D
Igen ám, csak nekem meg nincs semmi más. Se sport, se gyerek, se olvasás, se semmi. Szó szerint SEMMI más.
Avatar
eje75

Hozzászólás #52225 2020.09.21. 23:26

Botond írta:Elkezdtem tolni a dishonored2t. Az egyet se toltam, ez a második rész is visszafogottan tetszik.
Én meg a Surge 2-vel vagyok így..az elsőt csak valami demóban nyomtam PS4-en, nem tetszett, a második viszont qwára bejön, 3 napja folyamatosan tolom.... élvezem a harcot, élvezem a az egész mechanikát, a pálya tervezés meg kifejezetten mestermunka szerintem, már-már Bloodborne szerű a csavarossága...tolta innen valaki?
Avatar
Moby

Hozzászólás #52226 2020.09.21. 23:36

eje75 írta:Én meg a Surge 2-vel vagyok így..az elsőt csak valami demóban nyomtam PS4-en, nem tetszett, a második viszont qwára bejön, 3 napja folyamatosan tolom.... élvezem a harcot, élvezem a az egész mechanikát, a pálya tervezés meg kifejezetten mestermunka szerintem, már-már Bloodborne szerű a csavarossága...tolta innen valaki?
Próbálkoztam vele. Gecire nem jött be.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #52227 2020.09.22. 08:10

Micsu írta:Most jut eszembe az arkanes deathloopot is nagyon psre promoztak, csak nem merik megtenni hogy nem jelenik meg ra :fogmosas:
Contract ugye... :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #52228 2020.09.22. 08:20

TasManXT írta:Contract ugye... :nezze:
Ha volt 7.5mrd bevásárolni, szerintem párszázezer nem bassza őket földhöz. De tegnap igéretett tett a patkány, hogy marad timed exklu.
Avatar
Botond

Hozzászólás #52229 2020.09.22. 08:47

Moby írta:Ha volt 7.5mrd bevásárolni, szerintem párszázezer nem bassza őket földhöz. De tegnap igéretett tett a patkány, hogy marad timed exklu.
Mé patkány?
Avatar
Botond

Hozzászólás #52230 2020.09.22. 09:06

És lássuk az első xsx vásárlásról a screenshotokat, kié a topikban az első? :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52231 2020.09.22. 09:26

Cirip-cirip-cirip
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #52232 2020.09.22. 09:57

deep írta:Igen ám, csak nekem meg nincs semmi más. Se sport, se gyerek, se olvasás, se semmi. Szó szerint SEMMI más.
Ne hazudj, tudom, hogy olvasod a leáldot! :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #52233 2020.09.22. 10:00

Mondjuk az elég jó deal, hogy +7K-ért berakták a csomagba a szájbavertpánkot. Az más kérdés, hogy mi értelme van nextgen gépek mellé osztogatni úgy, hogy a netxgen verzák csak jövőre jönnek belőle...
Avatar
arty

Hozzászólás #52234 2020.09.22. 10:29

DanielT írta:Kb annyi közük van hozzá, mint az MS-nek bármihez ami minőség = távolról nézték. Avalanche+iD fejlesztés, Bethesda kiadó.
Jajó, akkor nincs miért aggódnod :D

Botond írta:Elkezdtem tolni a dishonored2t. Az egyet se toltam, ez a második rész is visszafogottan tetszik. De ugye okt1el kikerül a ganépasszból, addig végig akarok szaladni rajta, mert látok benne azé tetszetős részeket, 4k@ultrában elég szép pl, szép az angol kiejtése az arcoknak meg jópofaságnak tűnik a harc. A sztori bugyuta, de még második pálya, szóval még nem bonyolódtam bele túlzottan. Nodeviszont. Ha az is MS játék lett akkor örök életre benne ragad a ganépasszban, nem? Jólenne, mert cakkos, hogy pont végezzek vele okt1re. :D
nem hiszem, hogy visszamenőlegesdire megoldják :) a halo5 se lett anywhere cím......

szal siessé' :D (bevallom konzolon zavart a blurmentes 30fps, pécén meg a 1080ti se elég alá, szal nálam egyelőre vár a játék, az első rész szuperjó cucc volt)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52235 2020.09.22. 10:46

Moby írta:Mondjuk az elég jó deal, hogy +7K-ért berakták a csomagba a szájbavertpánkot. Az más kérdés, hogy mi értelme van nextgen gépek mellé osztogatni úgy, hogy a netxgen verzák csak jövőre jönnek belőle...
Küzdenek az nem vitás. Hát sok sikert nekik, hátha még jobb Sony dealek lesznek belőle!
Avatar
Botond

Hozzászólás #52236 2020.09.22. 10:51

arty írta:nem hiszem, hogy visszamenőlegesdire megoldják :) a halo5 se lett anywhere cím......

szal siessé' :D (bevallom konzolon zavart a blurmentes 30fps, pécén meg a 1080ti se elég alá, szal nálam egyelőre vár a játék, az első rész szuperjó cucc volt)
Hát szerintem azért nem egy komoly művelet, hogy az available melletti boxból kiveszik a pipát avagy sem témában úgy kell dönteni, hogy mégse veszik ki. :D
Avatar
arty

Hozzászólás #52237 2020.09.22. 10:53

Moby írta:Erre nem tudok mit mondani. A gyerekeimnek se mutattam meg, és megoldották, csak saját profilt kellett nekik megcsinálnom. 4 és 7. Nemtudom mi következik ebből. Biztos a legjobb munkavállalókkal dolgozik a céged? :banplz: :banplz:

/Ha xboxon nyomvatarotd a "Fő" gombot, akkor a feljövő menüben ott van a profilváltás/kijelentkezés/bejelentkezés. A sonynál ha nyomvatartod a fő gombot, akkor a feljövő menüben rá kell menni a "Tápellátás" menüpontra(???) és ott van a felhasználóváltás, meg ilyenek.
Melyik tűnik logikusabbnak elsőre? :)
mármint szeptemberben még ott van/volt ... ;) aztán jön az update és MEGINT minden máshol van, mert CSAKBAZMEG, OS as a service, félévente szét kell baszni amit éppcsak bugtalanítottak!

nekem - bár minden autoupdate csekbox engedélyezett, beállnak sorba az appok, játékok és.... NEM. TÖRTÉNIK. SEMMI.
nyomok egy félórás bármit, az RDR még mindig ott áll, update-re várva... rányomok, azonnal elindul. EZ MI?!
mondjuk amikor lemegy, az gyors és nincs még utána "COPYING..." 30-40 percig, miközben a hdd a másolás miatt megáll és a teljes OS letérdel (helló sony!), a psn-t nem tudom böngészni, mert nem töltenek be a thumbnailek.... ps3on is volt ilyen, de ott 1 db ppc mag volt, még csak a harmadik gent nyomták a japók, elnéztem nekik... ;)

meg nem kell 80 GB hely egy 20GB pecshez.... az utolsó bájtot is elhasználhatom egszboxon, ezt is szeretem. ha van 20 gigám, akkor VAN 20 gigám ;)
... kiváló előjelek a 800 gigás ps5-re nézve, nem várok semmi jót ebben a tekintetben :D

(én régesrégen bírtam a 360as dasht/dashokat, csempékkel is akár, jobban szerettem a ps3 rendszerénél, de mára abszolut értékelem a ps4 ui-ját... minden ugyan ott van 7 éve, amikor nincs copying, akkro gyors is, stb)

verdikt? steam big picture > all
Avatar
arty

Hozzászólás #52238 2020.09.22. 11:04

Greyfox írta:Ennyiről szólt nekem a ps4 míg a PS3 csakígyhirtelen:
megöregedtél, nemérdekel annyira a géming :)

bocs, de a motorstormot is lenyomtad péeshármon, szóval nem volt magasan a léc, de egy UC4 vagy a driveclub nem ütötte meg a mércét? haggyámá'
Avatar
arty

Hozzászólás #52239 2020.09.22. 11:08

Moby írta:"Phil Spencer has confirmed that Xbox plans to honor the PS5 exclusivity commitment for both Deathloop and Ghostwire: Tokyo."
Hát ez nagyon vicces lesz! Az MS ad ki playstationre timed exkluzív játékot :DDD
:D

nekem már az is agyfasz, hogy egy 1stparty MS cucc (pl minecraft dungeons) az MS gépén 1-2 ezerrel drágább, vs sony... (jótudom, ganépassz, de eléggé öntökönlövés amíg a tömegnek 300as bérlete van, meg amott duplaannyi a vásárló... nyilván nem vagyok közgazdász, simán lehet, hogy van emögött ideologia, de akkor is FURA!)
Avatar
arty

Hozzászólás #52240 2020.09.22. 11:11

Botond írta:És lássuk az első xsx vásárlásról a screenshotokat, kié a topikban az első? :D
hol vegyem?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #52241 2020.09.22. 11:14

DanielT írta:Küzdenek az nem vitás. Hát sok sikert nekik, hátha még jobb Sony dealek lesznek belőle!
A verseny jo csak itt az a helyzet hogy mint lathatjuk az msneknek nagy szivugye a gaming, ugy toljak bele a penzt mint az allam meszarosba, Sony kis hal az mshez kepest, es ez gond foleg annak fenyeben hogy nagyon a nyakara akarnak maszni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #52242 2020.09.22. 11:32

Micsu írta:A verseny jo csak itt az a helyzet hogy mint lathatjuk az msneknek nagy szivugye a gaming, ugy toljak bele a penzt mint az allam meszarosba, Sony kis hal az mshez kepest, es ez gond foleg annak fenyeben hogy nagyon a nyakara akarnak maszni.
Sony az dupla annyi pénzt vesz ki a gémingből, mint az MS vagy rosszul olvasom a beszámolóikat?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #52243 2020.09.22. 11:35

Botond írta:Sony az dupla annyi pénzt vesz ki a gémingből, mint az MS vagy rosszul olvasom a beszámolóikat?
Sztem 4x annyit ha az ms kozmetikabol indulok ki, gondolom ezt a majdnem 8 milliard dollart se gaming nyeresegebol fizette ki.
En az egesz msre gondoltam nem csak a gaming diviziora.
Avatar
Botond

Hozzászólás #52244 2020.09.22. 11:41

Micsu írta:gondolom ezt a majdnem 8 milliard dollart se gaming nyeresegebol fizette ki.
Ez mondjuk valid felvetés, valóban.
Avatar
Moby

Hozzászólás #52245 2020.09.22. 11:48

Nagyon kemény. 1 nap alatt ellepték az xbox series topikokat a cp2077 bundlet rendelő ps4 tulajok. Nagyon úgy fest, hogy a magyra piac ezt úgy árazta be, hogy jó dolog a sony minőség, csak nem ér harmincezret. Annyira meg pláne nem, hogy sorba is kelljen állni érte. Kíváncsi leszek kin hogy alakul.
Avatar
Botond

Hozzászólás #52246 2020.09.22. 13:47

Moby írta:Nagyon kemény. 1 nap alatt ellepték az xbox series topikokat a cp2077 bundlet rendelő ps4 tulajok. Nagyon úgy fest, hogy a magyra piac ezt úgy árazta be, hogy jó dolog a sony minőség, csak nem ér harmincezret. Annyira meg pláne nem, hogy sorba is kelljen állni érte. Kíváncsi leszek kin hogy alakul.
Hun látni ilyet? Már nem a megtértek áradatát, hanem a cp2077es bundlit.
Avatar
deep

Hozzászólás #52247 2020.09.22. 13:48

Botond írta:Hun látni ilyet? Már nem a megtértek áradatát, hanem a cp2077es bundlit.
Konzolvilágban is van.
Avatar
Moby

Hozzászólás #52248 2020.09.22. 13:50

Botond írta:Hun látni ilyet? Már nem a megtértek áradatát, hanem a cp2077es bundlit.
Konzolvilágon. Le is cseréltem a mezitlábas XSS-t egy cp bundle-re. Hátha egyszer veszek XSX-t, arra jó lesz. 7 rugót nekem is megér.
Avatar
Botond

Hozzászólás #52249 2020.09.22. 14:04

Köszi mindkettőtöknek, reggel néztem akkor még nem volt sehol ilyesminek nyoma, csak a két gép natúrban. Most megnéztem, jól feldúsították délelőtt a választékot.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52250 2020.09.22. 14:10

Moby írta:Konzolvilágon. Le is cseréltem a mezitlábas XSS-t egy cp bundle-re. Hátha egyszer veszek XSX-t, arra jó lesz. 7 rugót nekem is megér.
Milyen klassz, hogy van olyan gép amiből még bundlézsonglőrködni is lehet! Az MS a logisztikában is ász! És ezt már 2013-ban elkezdték leszervezni, mostanra tényleg beérett a munkájuk gyümölcse! :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #52251 2020.09.22. 14:14

DanielT írta:Milyen klassz, hogy van olyan gép amiből még bundlézsonglőrködni is lehet! Az MS a logisztikában is ász! És ezt már 2013-ban elkezdték leszervezni, mostanra tényleg beérett! :idiota:
Nyugika, ezt nem az MS zsonglőrködte ki, hanem a konzolvilág :) "Májkroszoftilag" ilyen bundle nincs.
Avatar
arty

Hozzászólás #52252 2020.09.22. 15:06

de nem lemezes a cp2077 :/

török sztórban ingyenes ikaruga: https://www.microsoft.com/tr-tr/p/ikaru ... verviewtab
megy XSX-en is majd ;)

nemtok törökül, tolmácsot kérek, saját felelősségre!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2020.09.22. 15:13-kor.
Avatar
Botond

Hozzászólás #52253 2020.09.22. 15:12

arty írta:de nem lemezes a cp2077 :/
És? :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #52254 2020.09.22. 16:35

arty írta:de nem lemezes a cp2077 :/
Pedig az hasznos lenne a all digital XSS-hez :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #52255 2020.09.22. 16:45

Moby írta:Pedig az hasznos lenne a all digital XSS-hez :)
Ha eladható 7001 Ft-ért, akkor miért ne? Nem értesz az üzlethez.

Bár a boxos játékaid elkapkodása nem volt tökéletesen zökkenömentes.
Avatar
Moby

Hozzászólás #52256 2020.09.22. 16:49

Zóanagyvarázsló írta:Ha eladható 7001 Ft-ért, akkor miért ne? Nem értesz az üzlethez.

Bár a boxos játékaid elkapkodása nem volt tökéletesen zökkenömentes.
A kód is eladható. A boxos játékaim elkapkodását nem értem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #52257 2020.09.22. 16:56

Moby írta:Pedig az hasznos lenne a all digital XSS-hez :)
Ezt hamar lecsaptad pedig újabb nepál volt kibontakozóban! :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #52258 2020.09.22. 17:13

Moby írta:A kód is eladható. A boxos játékaim elkapkodását nem értem.
A kód, gondolom, kevesebbet ér, hiszen ha ellövöd, már nem passzolhatod tovább.

Az elkapkodásnál arra céloztam, hogy a Doom Eternalnál örjöngtél, amikor nem szabadítottak meg töle gyorsan.

De a lényeg az volt, hogy a dobozosnak IS lenne értelme a kufároknak.
Avatar
arty

Hozzászólás #52259 2020.09.22. 17:19

Botond írta:Ezt hamar lecsaptad pedig újabb nepál volt kibontakozóban! :banplz:
mer? moby kölkein kívül ki fog még XSS-en, meghajtó nélkül NYOMOROGNI szerinted?!
az meg legyen már alap, hogy a DIGITÁLIS=ROSSZ! pláne ezekben a harmincezres időkben....
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #52260 2020.09.22. 17:32

arty írta:mer? moby kölkein kívül ki fog még XSS-en, meghajtó nélkül NYOMOROGNI szerinted?!
az meg legyen már alap, hogy a DIGITÁLIS=ROSSZ! pláne ezekben a harmincezres időkben....
A GP meg a havi 35 dodóért hardver és végtelen játék vállalhatatlan ajánlat.

Ha pénzkérdés lenne számomra, akkor nagyon nem lenne egyértelmü. Így, hogy nem az, de a játékoskarrierem további leépítése a célom és vágyam (köszi Forza, köszi Halo!), marad a PC, aztán játszom azzal, ami azon elfut. A CP2077 ajánlott még megvan.

Most a Freedom Fightersszel szemezgetek a GOG-on, hogy végre elökerült. Már mindennel úgy vagyok, hogy "fúj, azzal is játszani kéne!" Reméltem, hogy 40-ig nem ér véget a gyermekkor :( Mire az embernek lenne pénze rá, és elérhetö minden egy kattintással! Anti-deep vagyok
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2020.09.22. 17:33-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #52261 2020.09.22. 17:32

arty írta:mer? moby kölkein kívül ki fog még XSS-en, meghajtó nélkül NYOMOROGNI szerinted?!
az meg legyen már alap, hogy a DIGITÁLIS=ROSSZ! pláne ezekben a harmincezres időkben....
LEMEZ? XBOXON???? MINEK?
Adnak ki GamePasst lemezen? :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #52262 2020.09.22. 17:34

Moby írta:LEMEZ? XBOXON???? MINEK?
Adnak ki GamePasst lemezen? :banplz:
Az a kisebbik csomag, a nagyobbik az Internet feliratú.
Avatar
Botond

Hozzászólás #52263 2020.09.22. 18:24

arty írta:mer? moby kölkein kívül ki fog még XSS-en, meghajtó nélkül NYOMOROGNI szerinted?!
az meg legyen már alap, hogy a DIGITÁLIS=ROSSZ! pláne ezekben a harmincezres időkben....
Hagyjuk már meg a hülyeséget a hanyatló nyugat opiumának! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52264 2020.09.22. 22:04

Na itt az 500 dolcsis USA ár... ezt pofáztam múltkor oldalakon keresztül, végre egy konkrét aktuális példa. (preorder dráma videóból)

bonetax.jpg
Avatar
Tom

Hozzászólás #52265 2020.09.22. 22:17

DanielT írta:Na itt az 500 dolcsis USA ár... ezt pofáztam múltkor oldalakon keresztül, végre egy konkrét aktuális példa. (preorder dráma videóból)

bonetax.jpg

Mit kell látni a képen? Hogy van náluk is forgalmi adó? Szerintem ezt mindenki tudja itt. A dollár árak nettó árak, mert különböző az adó államonként és van 50 államuk, a kereskedők meg nem akarnak majd 50 különböző árral reklámozni, szóval nettóban adják meg a termék árakat. Milyen preorder dráma volt most? Lemaradtam úgy érzem, mint a borravaló :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52266 2020.09.22. 22:25

Tom írta:Mit kell látni a képen? Hogy van náluk is forgalmi adó? Szerintem ezt mindenki tudja itt. A dollár árak nettó árak, mert különböző az adó államonként és van 50 államuk, a kereskedők meg nem akarnak majd 50 különböző árral reklámozni, szóval nettóban adják meg a termék árakat. Milyen preorder dráma volt most? Lemaradtam úgy érzem, mint a borravaló :D
Na azért nem mindenki... :fogmosas: :ravasz1:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #52267 2020.09.22. 22:39

DanielT írta:Na itt az 500 dolcsis USA ár... ezt pofáztam múltkor oldalakon keresztül, végre egy konkrét aktuális példa. (preorder dráma videóból)

bonetax.jpg
Arrol volt szo h a magyar arban benne e van az afa, az eurosban ;)
Avatar
eje75

Hozzászólás #52268 2020.09.22. 22:45

Moby írta:Próbálkoztam vele. Gecire nem jött be.
Micsoda? Gecire nem jött be? Neked?? Nem ismerek rád.... mi van veled?
Avatar
Moby

Hozzászólás #52269 2020.09.22. 23:37

Látom még mindig futsz a pénzed után :D De akkor idézzük fel, mit gondol erről egy hipotetikus matematika nobeldíj várományos: "27% áfát ha levonod a 230-ból, marad 180, ami 600 USD." :banplz: Itt mindenki tisztában van azzal, hogy az usákban létezik áfa, meg még azzal is, hogy államonként eltér, csak azt még mindig nem tudjuk, hogy ez hogy jön a forintos árhoz. De ezt nem azt jelenti, hogy ezt meg kell tudjuk, szerintem jó ez az állapot így, engedjuk ezt el mindenkorra, már tudjuk az ára, és se a jóslatod, se a matekod semmilyen irányban nem jött be, és ennyi talán elég is lesz :mf2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #52270 2020.09.23. 03:40

Moby írta:Látom még mindig futsz a pénzed után :D De akkor idézzük fel, mit gondol erről egy hipotetikus matematika nobeldíj várományos: "27% áfát ha levonod a 230-ból, marad 180, ami 600 USD." :banplz: Itt mindenki tisztában van azzal, hogy az usákban létezik áfa, meg még azzal is, hogy államonként eltér, csak azt még mindig nem tudjuk, hogy ez hogy jön a forintos árhoz. De ezt nem azt jelenti, hogy ezt meg kell tudjuk, szerintem jó ez az állapot így, engedjuk ezt el mindenkorra, már tudjuk az ára, és se a jóslatod, se a matekod semmilyen irányban nem jött be, és ennyi talán elég is lesz :mf2:
Szerintem ő anno nem igényelte vissza a merverstójert a c64ére! Ezért nem tudja, hogy külföldre nettó áron viszed a cuccod és aztán az ottani ÁFA megy rá, ahol a tényleges vevő van. :banplz:
Avatar
eje75

Hozzászólás #52271 2020.09.23. 08:06

Bazzeg mekkora ez már? :wilting: Úgy vagyok ezzel ,mint a csajok, akikkel régen lefeküdtem: "Uramisten, be fog ez férni....?"
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #52272 2020.09.23. 08:06

Moby írta:Látom még mindig futsz a pénzed után :D De akkor idézzük fel, mit gondol erről egy hipotetikus matematika nobeldíj várományos: "27% áfát ha levonod a 230-ból, marad 180, ami 600 USD." :banplz: Itt mindenki tisztában van azzal, hogy az usákban létezik áfa, meg még azzal is, hogy államonként eltér, csak azt még mindig nem tudjuk, hogy ez hogy jön a forintos árhoz. De ezt nem azt jelenti, hogy ezt meg kell tudjuk, szerintem jó ez az állapot így, engedjuk ezt el mindenkorra, már tudjuk az ára, és se a jóslatod, se a matekod semmilyen irányban nem jött be, és ennyi talán elég is lesz :mf2:
A jóslatom és a matek is 165%-ban stimmel, azt leszámítva hogy nem 600 USD lett ez a foslé. :nezze: De b@sztassál csak nyugodtan, lesz itt még 3080-ból készlet hamarosan és tudni fogsz róla! Meg mindenki más is, hogy el ne felejtsd raktárday1 venni! :mf1:
Avatar
deep

Hozzászólás #52273 2020.09.23. 08:15

Páran benézték, lesz meglepetés ha jön a csomag :D
Csatolmányok
received_1801181763368480.jpeg
Avatar
Micsu

Hozzászólás #52274 2020.09.23. 08:27

eje75 írta:Bazzeg mekkora ez már? :wilting: Úgy vagyok ezzel ,mint a csajok, akikkel régen lefeküdtem: "Uramisten, be fog ez férni....?"
[video]https://youtu.be/kFz9afj8lu0?t=79[video]
Sztem az nem volt akkora dilemma mint az h ez tenylegesen befer e :nyes:
Avatar
arty

Hozzászólás #52275 2020.09.23. 09:01

DanielT írta:Na itt az 500 dolcsis USA ár... ezt pofáztam múltkor oldalakon keresztül, végre egy konkrét aktuális példa. (preorder dráma videóból)

bonetax.jpg
jah, MWG rendesen megküzdött vele, pedig nem sarki konzolboltokban nyomogatta a rendelés gombot :)

én sajnos tegnap nem találtam olyan boltot, ahol ha befizetem a zsét, akkor tuti lesz is gépem, szóval fogggggalmam sincs, mi lesz ebből így :(
Avatar
Moby

Hozzászólás #52276 2020.09.23. 09:04

deep írta:Páran benézték, lesz meglepetés ha jön a csomag :D
Ez ilyen mindennapos internet dolog. Tömegek, akik más tömegeket tartanak hülyének, és feltételezik, hogy nem tudják két termék nevét megkülönböztetni. Miközben ők maguknak fogalmuk sincs mi az, ami növekedett 787%-al, és hogy mi a különbség a sales, és a sales rank között :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #52277 2020.09.23. 09:05

eje75 írta:Bazzeg mekkora ez már? :wilting: Úgy vagyok ezzel ,mint a csajok, akikkel régen lefeküdtem: "Uramisten, be fog ez férni....?"
Megnéztem a forza horizonos részt. Ijesztő, hogy pont ugyanezeket a számokat látom amikor én játszok. Vagyis 4k@ultra, rárakom én is a vsyncet fix 60ra, és szóról szóra ugyanezt látom, hogy az esetek 99%-ban fix 60 és a GPU terhelés hintázik 87-98% között, illetve az esetek 1%-ában odaragadt a GPU terhelés 98% és fölé és az fps leesik egészen 56-57ig is akár. Minden stimmel, a felbontást kivéve, mert hogy az pont a negyede az én verziómban. Brutális ez a 3090es.
Btw mindenki az asus tuf 3080asra van rágyorsulva magyarnetszerte. Miért? Miért pont az a tutiság verzió? Nem láttam sehol érdemi konkrétumot, meg még nem is nagyon nézegettem a custom kártyákat, szóval miért pont a TUFos a filahátizsák?
Avatar
Botond

Hozzászólás #52278 2020.09.23. 09:06

arty írta:jah, MWG rendesen megküzdött vele, pedig nem sarki konzolboltokban nyomogatta a rendelés gombot :)

én sajnos tegnap nem találtam olyan boltot, ahol ha befizetem a zsét, akkor tuti lesz is gépem, szóval fogggggalmam sincs, mi lesz ebből így :(
Mit akartál rendelni? XSX-et vagy lemezes PS5öt, vagy te is X1X-et? :D
Avatar
arty

Hozzászólás #52279 2020.09.23. 09:16

Botond írta:Mit akartál rendelni? XSX-et vagy lemezes PS5öt, vagy te is X1X-et? :D
xsx kéne, már fut az x1x downgrade projekt :)
de mivel valójában eléggé indokolatlan vétel lesz, így nem vagyok annyira ráizgulva, mint itt a pisis tábor... ;)
Avatar
arty

Hozzászólás #52280 2020.09.23. 09:16

Botond írta:Megnéztem a forza horizonos részt. Ijesztő, hogy pont ugyanezeket a számokat látom amikor én játszok. Vagyis 4k@ultra, rárakom én is a vsyncet fix 60ra, és szóról szóra ugyanezt látom, hogy az esetek 99%-ban fix 60 és a GPU terhelés hintázik 87-98% között, illetve az esetek 1%-ában odaragadt a GPU terhelés 98% és fölé és az fps leesik egészen 56-57ig is akár. Minden stimmel, a felbontást kivéve, mert hogy az pont a negyede az én verziómban. Brutális ez a 3090es.
Btw mindenki az asus tuf 3080asra van rágyorsulva magyarnetszerte. Miért? Miért pont az a tutiság verzió? Nem láttam sehol érdemi konkrétumot, meg még nem is nagyon nézegettem a custom kártyákat, szóval miért pont a TUFos a filahátizsák?
miért az OTP? ugyanazért.
Avatar
arty

Hozzászólás #52281 2020.09.23. 09:18

Moby írta:Ez ilyen mindennapos internet dolog. Tömegek, akik más tömegeket tartanak hülyének, és feltételezik, hogy nem tudják két termék nevét megkülönböztetni. Miközben ők maguknak fogalmuk sincs mi az, ami növekedett 787%-al, és hogy mi a különbség a sales, és a sales rank között :D
azt kellene feltételezni, hogy MINDEN MÁS kezdett nagyon szarul fogyni és emiatt ugrott a toplistán az X1X? és nem azért mert abból vettek most sokat? vagy csak "sokat"...

vagy arra gondolsz, hogy az eddigi 1db helyett most 8db fogyott?
Avatar
Botond

Hozzászólás #52282 2020.09.23. 09:34

arty írta:miért az OTP? ugyanazért.
Az egyel tudományosabb változat érdekel, hogy azon lőtték be jól a herCeket, vagy a hűtés, vagy azon van 3*12 pines csatlakozó és az égbe lehet húzni, vagy mijér?
Avatar
Botond

Hozzászólás #52283 2020.09.23. 09:41

arty írta:xsx kéne, már fut az x1x downgrade projekt :)
de mivel valójában eléggé indokolatlan vétel lesz, így nem vagyok annyira ráizgulva, mint itt a pisis tábor... ;)
Ja, hiánycikk lesz itt minden. Majd közösen nézzük a merkur kirakatot, hogy mikor kerül sorra a mi sorszámunk a trabiért. Tegnap reggel én még találtam boltot, ahonnan lehetett volna rendelni dolgokat, de odáig jutottam magamban, hogy ryzen4xxx széria lesz akármit is jelentenek be és hogy megvárom a radeonokat, hogy ott hogyan alakul a wattperteljesítmény. Egyszer már volt, hogy azért váltottam vonatot, mert nagyon elwattolta magát a vídia, aztán meg azért váltottam vissza, mert akkor az amd wattolta el magát, szóval az se kizárt, hogy az amd megint jobb lesz ebben, habár az előző évtized alapján ezt nem gondolná senki. No meglássuk, de végül xsx-et nem rendeltem.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #52284 2020.09.23. 09:47

Nis háthamár akkora itten a előrendelési láz, én sem akarok lecsuszni a trendről, előrendeltem a mafia trilogy-t, idén sőt kb 2 éve az első előrendelésem
Avatar
Mekee

Hozzászólás #52285 2020.09.23. 09:53

Botond írta:Ja, hiánycikk lesz itt minden. Majd közösen nézzük a merkur kirakatot, hogy mikor kerül sorra a mi sorszámunk a trabiért. Tegnap reggel én még találtam boltot, ahonnan lehetett volna rendelni dolgokat, de odáig jutottam magamban, hogy ryzen4xxx széria lesz akármit is jelentenek be és hogy megvárom a radeonokat, hogy ott hogyan alakul a wattperteljesítmény. Egyszer már volt, hogy azért váltottam vonatot, mert nagyon elwattolta magát a vídia, aztán meg azért váltottam vissza, mert akkor az amd wattolta el magát, szóval az se kizárt, hogy az amd megint jobb lesz ebben, habár az előző évtized alapján ezt nem gondolná senki. No meglássuk, de végül xsx-et nem rendeltem.
Ezt a fogyasztás mizériát ecseteld már kérlek, mit jelent ha nagyon sokat fogyaszt? Elszáll a rezsiköltség? Mert ha a hő miatt, azt inkább a hűtés rovására irnám.
Pár gen, s aztán ugyis külön táp kell majd a vganak, vagy beépitik, es 230-ba kell dugni egyből.
Tényleg nemértem miért tényező. Legyen stabil, menjen vele minden, meg legyen powa benne, ennyi számit
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #52286 2020.09.23. 10:04

Botond írta:Megnéztem a forza horizonos részt. Ijesztő, hogy pont ugyanezeket a számokat látom amikor én játszok. Vagyis 4k@ultra, rárakom én is a vsyncet fix 60ra, és szóról szóra ugyanezt látom, hogy az esetek 99%-ban fix 60 és a GPU terhelés hintázik 87-98% között, illetve az esetek 1%-ában odaragadt a GPU terhelés 98% és fölé és az fps leesik egészen 56-57ig is akár. Minden stimmel, a felbontást kivéve, mert hogy az pont a negyede az én verziómban. Brutális ez a 3090es.
Btw mindenki az asus tuf 3080asra van rágyorsulva magyarnetszerte. Miért? Miért pont az a tutiság verzió? Nem láttam sehol érdemi konkrétumot, meg még nem is nagyon nézegettem a custom kártyákat, szóval miért pont a TUFos a filahátizsák?
Mert a Foundersnél gyorsabb, csendesebb, jobb a power delivery ugyanúgy 700 valutáért elvileg.
Avatar
Botond

Hozzászólás #52287 2020.09.23. 10:20

Mekee írta:Ezt a fogyasztás mizériát ecseteld már kérlek, mit jelent ha nagyon sokat fogyaszt? Elszáll a rezsiköltség? Mert ha a hő miatt, azt inkább a hűtés rovására irnám.
Pár gen, s aztán ugyis külön táp kell majd a vganak, vagy beépitik, es 230-ba kell dugni egyből.
Tényleg nemértem miért tényező. Legyen stabil, menjen vele minden, meg legyen powa benne, ennyi számit
Már többször említettem, hogy a hő. Volt 9800gx2-esem (az kb a titán volt akkoriban, egy SLI-s kártya, amit a vidia épített egybe), ami azt tudta, hogy 100 fokon ment. Youtubeon szerintem mai napig ott vannak a videók, hogy tojást főznek rajta játék közben meg ilyesmi. Jópofaság volt, hogy minden is ment végtelen plusz kettő fps-el, de két verzió volt. Vagy megfőzte a procit, ha nem volt üvegre hajtva a ventije, vagy megfőzött engem, mert bármilyen meglepő, ha kivezeted a hőt faszán a gépből az akkor kijön. No és akkor volt az, hogy ~1 óra géming után a nappaliban pont 4 fokkal melegebb volt. Kivéve amikor hattal. Na most értem én, hogy lehetett volna télen is üvegre járatott klíma mellett ülni a nappaliban és úgy gémelni, de nekem ez volt az a pont, amikor úgy lehetett dönteni, hogy a kurvaanyjukat és vettem egy radeont fele akkora nyomtatott áramkör csíkszélességgel. Aztán kb ugyanezt láttuk pepitában pár évvel később, akkor meg a radeont adtam el a picsába és vettem geforceot. Most izgatottan várom mi lesz az új radeonban, mert ez a 370 watt ez kurvára ilyen télen is klímázzunk, hogy meg ne főzze az agyunkat a vídia emlékeket ébreszt. Merazhő az biza ottan lesz vhol, az csak úgy nem asszimilálódik a semmibe. Szóval ja, nem lesz itt külön tápozás. Főleg, hogy kezdjük elérni azt a pontot, ami 4k-ra untig elég, a 8k-t meg skippelem, ahhoz még az én szemem se elég jó, hogy annak értelmét lássam. Most jön az a fokozat, hogy oké, akkor ennyi teljesítmény kell a 4k-hoz ki tudja ezt kevesebb wattból megoldani? Ki tud faragni többet a csíkszélességen, ki tudja jobban optimalizálni a drivert ésatöbbi. Ide már nem plusz kakaót kell belecsavarni (álá 3090es), nekem elég a 4k@ultra@60, az a léc, azt ki tudja ügyesebben belőni? Én ezt kérem 120 wattból. A 370 wattot meg dugják fel oda, ahol soha nem süt a nap.
Avatar
Botond

Hozzászólás #52288 2020.09.23. 10:20

benőmenő írta:Mert a Foundersnél gyorsabb, csendesebb, jobb a power delivery ugyanúgy 700 valutáért elvileg.
Köszcsi! :)
Avatar
Mekee

Hozzászólás #52289 2020.09.23. 12:09

Botond írta:Már többször említettem, hogy a hő. Volt 9800gx2-esem (az kb a titán volt akkoriban, egy SLI-s kártya, amit a vidia épített egybe), ami azt tudta, hogy 100 fokon ment. Youtubeon szerintem mai napig ott vannak a videók, hogy tojást főznek rajta játék közben meg ilyesmi. Jópofaság volt, hogy minden is ment végtelen plusz kettő fps-el, de két verzió volt. Vagy megfőzte a procit, ha nem volt üvegre hajtva a ventije, vagy megfőzött engem, mert bármilyen meglepő, ha kivezeted a hőt faszán a gépből az akkor kijön. No és akkor volt az, hogy ~1 óra géming után a nappaliban pont 4 fokkal melegebb volt. Kivéve amikor hattal. Na most értem én, hogy lehetett volna télen is üvegre járatott klíma mellett ülni a nappaliban és úgy gémelni, de nekem ez volt az a pont, amikor úgy lehetett dönteni, hogy a kurvaanyjukat és vettem egy radeont fele akkora nyomtatott áramkör csíkszélességgel. Aztán kb ugyanezt láttuk pepitában pár évvel később, akkor meg a radeont adtam el a picsába és vettem geforceot. Most izgatottan várom mi lesz az új radeonban, mert ez a 370 watt ez kurvára ilyen télen is klímázzunk, hogy meg ne főzze az agyunkat a vídia emlékeket ébreszt. Merazhő az biza ottan lesz vhol, az csak úgy nem asszimilálódik a semmibe. Szóval ja, nem lesz itt külön tápozás. Főleg, hogy kezdjük elérni azt a pontot, ami 4k-ra untig elég, a 8k-t meg skippelem, ahhoz még az én szemem se elég jó, hogy annak értelmét lássam. Most jön az a fokozat, hogy oké, akkor ennyi teljesítmény kell a 4k-hoz ki tudja ezt kevesebb wattból megoldani? Ki tud faragni többet a csíkszélességen, ki tudja jobban optimalizálni a drivert ésatöbbi. Ide már nem plusz kakaót kell belecsavarni (álá 3090es), nekem elég a 4k@ultra@60, az a léc, azt ki tudja ügyesebben belőni? Én ezt kérem 120 wattból. A 370 wattot meg dugják fel oda, ahol soha nem süt a nap.
Mekkora az a szoba amit egy vga felfűt, 1nm? Enyhén tulzásnak érzem a dolgot, deháhiszen tetudod. Nálam eza fogyasztás pont olyan, mint erősítőknél es hangtwknikánál mikor feljön h hány caillo watt. Komolyan, kit érdekel?
Avatar
Botond

Hozzászólás #52290 2020.09.23. 12:25

Mekee írta:Mekkora az a szoba amit egy vga felfűt, 1nm? Enyhén tulzásnak érzem a dolgot, deháhiszen tetudod. Nálam eza fogyasztás pont olyan, mint erősítőknél es hangtwknikánál mikor feljön h hány caillo watt. Komolyan, kit érdekel?
Ugye eleve az a kérdés, hogy mennyi légköbméter. Az akkor 10ensokéve egy ~16nm alapterületű kis nappalija volt egy kis lakásnak, és ehhez a sztenderd ~2,3-2,4 méteres belmagassággal. Most nyilván ennek a sokszorosa az alapterülete is a mostani nappalimnak és a belmagasság is több, szóval több légköbméterről beszélünk, viszont a 9800gx2 az 200 watt volt, azt megnéztem közben, ez meg 370 watt. És amúgy az egész nappalira a 4-6 fok még nem is volt annyira kellemetlen, mint a gép melletti plusz tizenhúsz fok. Mert hogy a 9800gx2 is úgy fűtötte be a helyet, ahogy egy sima hősugárzó. Közvetlen mellette ülve kibaszott meleg volt, odébb már enyhült a hőség, és ott volt "csak" 4-6 fokkal melegebb. Aztán üljön a faszom télen-nyáron egy hősugárzón. A gép felöli oldalam úgy izzadt, hogy szerintem a szaharában, szabadtéren, árnyék nélkül is kellemesebb lett volna.
Az erősítők wattját idekeverni viszont nepáli magasságokba emeli az egész beszélgetést. Egyszerűbben is leírhattad volna, hogy annyira fingod nincs a témáról, hogy nem hogy kijelenti nem tudsz semmit róla, de még kérdezni se. :banplz:

Vissza: “Leáldozott.hu”