A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50961 2020.09.05. 09:40

DanielT írta:Mi az atyaúristen az a TWD? :nemtudom:
Toxic Waste Dump
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50962 2020.09.05. 09:41

Zóanagyvarázsló írta:Ez az Eardots vajon 3-3,5 méterről, BT 4.0-s adapterrel felszerelt PC-vel is stabil?
Minyá' megiszom a kávém és letesztelem neked. Milyen egyéb paramétereket alakítsak még? Dongle pc elejében, tehát lenne normális rálátás?
Avatar
Necro

Hozzászólás #50963 2020.09.05. 09:48

DanielT írta:overtime engedi valszeg addig, amíg a kombóban vagy. És ő nem nagyon jött ki belőle. :wilting:
Ez a mechanika szerintem mindig így volt. (Lehet az ős játékokban nem) Én tegnap belenéztem pár streambe, és nagyon zavart a sterilitás, viszont élőben egyáltalán nem.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50964 2020.09.05. 09:53

DanielT írta:Minyá' megiszom a kávém és letesztelem neked. Milyen egyéb paramétereket alakítsak még? Dongle pc elejében, tehát lenne normális rálátás?
Inkább az eleje, de ez nálam olyan, hogy ahová fér, vagy ahol én hozzáférek. Most (kisebb felújítások, pakolások) például oldalról nézem a házat, de csak a fontosabb oldalról, hátulról férek hozzá.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50965 2020.09.05. 09:59

Zóanagyvarázsló írta:Inkább az eleje, de ez nálam olyan, hogy ahová fér, vagy ahol én hozzáférek. Most (kisebb felújítások, pakolások) például oldalról nézem a házat, de csak a fontosabb oldalról, hátulról férek hozzá.
Nos, 8-9 méterre tudok elmenni tőle a mansionben (konyha legszéle és már az erkély :D ) és itt is sima ügy. De fal túloldalán is 6 méterről semmi baja, low latency módot is benyomva. Az adapter egy klasszius 600 Ft körüli CSR4.0.

De ha veszel és a jobb hangzás fontos, akkor a Soundpeats-ot érdemes, mert ugyanennyi kb. Nemtom mikor akarod venni, bár gondolom a szokásos kapkodós módon. :D Szal' majd megvárhatod a személyes tapasztalataimat amazzal is. Ja és a Xiaomi csak SBC-t tud, a másik meg már APTX-et is, szal' minden tekintetben objektíven jobb.
Avatar
Moby

Hozzászólás #50966 2020.09.05. 10:02

DanielT írta:Mi az atyaúristen az a TWD? :nemtudom:
A TWS, csak egyrészt még korán van, másrészt meg nekem a billem szart be, és most egy mini logitech szart használok, amíg megjön az új. Ha már így alakult ismét belepróbálok a mechanikusba, hátha most kibírja akár két hétig is a nejem a hangját :DDD (elővigyázatosággból megpróbáljuk a brown keyekkel, hátha ez átmegy a family szűrőn).
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50967 2020.09.05. 10:02

Necro írta:Ez a mechanika szerintem mindig így volt. (Lehet az ős játékokban nem) Én tegnap belenéztem pár streambe, és nagyon zavart a sterilitás, viszont élőben egyáltalán nem.
Nem az a lényeg, hogy új lenne a mechanika, hanem hogy azon a pályán ahol mittomén 1 millió pont kellene a legmagasabb pontszámhoz, ez 90 millió felett csinál. :wilting: Az élettől elment a kedvem mert tudom, hogy nálam micsoda küzdelem lenne az ezüst éremért. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50968 2020.09.05. 10:09

Ja a Xiaomi füleshez egy kis fun factoid: Fórumokon gyanúsan egymásnak ellentmondó kommentek vannak a hangminőséget illetően. Van akinek sokkolóan jó (én), van akinek meg elviselhetelenül gagyi. Erre valamilyen magyarázatnak lennie kell és szerintem meg is találtam: Akinek szar az pécén próbálja. És sajnos a jó kis pécéke két eszközként tudja kezelni... na kezd valami gyanús lenni? Igen. HEADSETKÉNT és fülhallgatóként is. Melyik a default a párosítás után? Naná, hogy a headset. Tehát kb másfél bit és 3 khz átvitel, amit a tárcsás telefon tudott. :wilting: :wilting: :wilting:

Ezt kell átváltani a lejátszóeszközöknél füles módra és akkor jön a jóság.

FIN.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50969 2020.09.05. 10:10

DanielT írta:Nos, 8-9 méterre tudok elmenni tőle a mansionben (konyha legszéle és már az erkély :D ) és itt is sima ügy. De fal túloldalán is 6 méterről semmi baja, low latency módot is benyomva. Az adapter egy klasszius 600 Ft körüli CSR4.0.

De ha veszel és a jobb hangzás fontos, akkor a Soundpeats-ot érdemes, mert ugyanennyi kb. Nemtom mikor akarod venni, bár gondolom a szokásos kapkodós módon. :D Szal' majd megvárhatod a személyes tapasztalataimat amazzal is. Ja és a Xiaomi csak SBC-t tud, a másik meg már APTX-et is, szal' minden tekintetben objektíven jobb.
Kösz, ez jó hír. Valamit hétfőn akarok venni (ma már nem esik útba, és addig pont ráér)), de szerintem egy pár száz forintos jackhosszabbító lesz, amit találok is itt boltban.

Azt írtam annak idején, hogy Pesten a körúton nyolc számtechesnél nem volt Bluetooth-adapter, hazaérve a másodiknál találtam, azaz összesen a tizediknél. Ha valamit hétfőn akarok, marad a kábelbolt, a kínálat kevésbé high-tech, de legalább létezik.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50970 2020.09.05. 10:11

DanielT írta:Ja a Xiaomi füleshez egy kis fun factoid: Fórumokon gyanúsan egymásnak ellentmondó kommentek vannak a hangminőséget illetően. Van akinek sokkolóan jó (én), van akinek meg elviselhetelenül gagyi. Erre valamilyen magyarázatnak lennie kell és szerintem meg is találtam: Akinek szar az pécén próbálja. És sajnos a jó kis pécéke két eszközként tudja kezelni... na kezd valami gyanús lenni? Igen. HEADSETKÉNT és fülhallgatóként is. Melyik a default a párosítás után? Naná, hogy a headset. Tehát kb másfél bit és 3 khz átvitel, amit a tárcsás telefon tudott. :wilting: :wilting: :wilting:

Ezt kell átváltani a lejátszóeszközöknél füles módra és akkor jön a jóság.

FIN.
Én is éppen néztem, hogy nem mindenki rajong érte, de ez így megnyugtató.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50971 2020.09.05. 10:18

Egyébként elegen van ezekből a fülesekből. Mindegyik beszarik családban, ismeretségi körben. Ha az nem, akkor a kábel vagy a bemenet. Hosszabbító is azért kell, mert amit használtam pár évig, az megadta magát. De eközben a mikrofon is csak az elülső bemenetből megy, a hátsóból nem. De már a mikrofon sem tökéletes, tehát háromból két és fél ponton kezdett el hibádzani szinte egyszerre.

A Cloud II már fos (szerviz segítene rajta, de futárral küldözgetni ide-oda vagy miatta kitérőt tenni nem éri meg), a régi Apple-headsetemen is ezer éve csak az egyik szól, a Box-kontroller rosszul érzékel (tudom, patkoljam meg, emlékszem) már mindent. Húgomnál is kb. rövidebb ideig húzza egy, mint a kenyér, tej. Ha nem lenne szó normálisabb eszközökről is, illetve nem olvasna túl sokat az ember arról, hogy a drága elbaszódik, akkor merne valamit venni, de így rettegek. Utálom az egészet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2020.09.05. 10:19-kor.
Avatar
Necro

Hozzászólás #50972 2020.09.05. 10:19

DanielT írta:Nem az a lényeg, hogy új lenne a mechanika, hanem hogy azon a pályán ahol mittomén 1 millió pont kellene a legmagasabb pontszámhoz, ez 90 millió felett csinál. :wilting: Az élettől elment a kedvem mert tudom, hogy nálam micsoda küzdelem lenne az ezüst éremért. :D
A thps3 pc gurus tesztjében benne volt hogy a profik beugranak a pálya elején egy kombóba és kitartják a végéig, én már ott elengedtem ezt. :D
Avatar
pacoka

Hozzászólás #50973 2020.09.05. 10:22

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50974 2020.09.05. 10:25

Zóanagyvarázsló írta:Egyébként elegen van ezekből a fülesekből. Mindegyik beszarik családban, ismeretségi körben. Ha az nem, akkor a kábel vagy a bemenet. Hosszabbító is azért kell, mert amit használtam pár évig, az megadta magát. De eközben a mikrofon is csak az elülső bemenetből megy, a hátsóból nem. De már a mikrofon sem tökéletes, tehát háromból két és fél ponton kezdett el hibádzani szinte egyszerre.

A Cloud II már fos (szerviz segítene rajta, de futárral küldözgetni ide-oda vagy miatta kitérőt tenni nem éri meg), a régi Apple-headsetemen is ezer éve csak az egyik szól, a Box-kontroller rosszul érzékel (tudom, patkoljam meg, emlékszem) már mindent. Húgomnál is kb. rövidebb ideig húzza egy, mint a kenyér, tej. Ha nem lenne szó normálisabb eszközökről is, illetve nem olvasna túl sokat az ember arról, hogy a drága elbaszódik, akkor merne valamit venni, de így rettegek. Utálom az egészet.
Xiaominál annyit tudj, hogy az Airdots S!! tehát "S" verzió a 2020-as új. Itthon még nem nagyon kapható és amiben jobb mint az előző:

- Párosítás módja nem master-slave, hanem mindkettő külön csatlakozik a telóra. Így mono-ként is használható, nem függenek egymástól és 1 hónap alatt soha egyetlen problémám nem volt a csatlakozással, se telón se pécén. Mindig minden jó.

- Low latency mód, ami gaminghez fontos, hogy ne csússzon a hang. Ez is kodek függvénye, pl APTX-hez nem is kéne elvileg ilyen, de ez csak SBC-t tud ami az alap szabvány. Egyébként hallottam már olyan fülest ami zavaróan csúszott filmnél is, ennél nem észrevehető, szal' ezt a low latency-t nem is használom.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50975 2020.09.05. 10:31

DanielT írta:Xiaominál annyit tudj, hogy az Airdots S!! tehát "S" verzió a 2020-as új. Itthon még nem nagyon kapható és amiben jobb mint az előző:

- Párosítás módja nem master-slave, hanem mindkettő külön csatlakozik a telóra. Így mono-ként is használható, nem függenek egymástól és 1 hónap alatt soha egyetlen problémám nem volt a csatlakozással, se telón se pécén. Mindig minden jó.

- Low latency mód, ami gaminghez fontos, hogy ne csússzon a hang. Ez is kodek függvénye, pl APTX-hez nem is kéne elvileg ilyen, de ez csak SBC-t tud ami az alap szabvány. Egyébként hallottam már olyan fülest ami zavaróan csúszott filmnél is, ennél nem észrevehető, szal' ezt a low latency-t nem is használom.
Most már tuti megvárom a másik tesztjét is. A ma "tanult" új betűszókat pedig igyekszem elfelejteni. Nem kell nekem LGBTQAPTX, csak a FASZAEZTDVEDD :buck:
Avatar
Moby

Hozzászólás #50976 2020.09.05. 10:48

DanielT írta:Xiaominál annyit tudj, hogy az Airdots S!! tehát "S" verzió a 2020-as új. Itthon még nem nagyon kapható és amiben jobb mint az előző:

- Párosítás módja nem master-slave, hanem mindkettő külön csatlakozik a telóra. Így mono-ként is használható, nem függenek egymástól és 1 hónap alatt soha egyetlen problémám nem volt a csatlakozással, se telón se pécén. Mindig minden jó.

- Low latency mód, ami gaminghez fontos, hogy ne csússzon a hang. Ez is kodek függvénye, pl APTX-hez nem is kéne elvileg ilyen, de ez csak SBC-t tud ami az alap szabvány. Egyébként hallottam már olyan fülest ami zavaróan csúszott filmnél is, ennél nem észrevehető, szal' ezt a low latency-t nem is használom.
Ez most EZE?
Avatar
Moby

Hozzászólás #50977 2020.09.05. 11:40

pacoka írta:mariokart
Ebben az a szörnyű, hogy ha a fiaim együtt akarnak vele játszani, akkor nemcsak, hogy kettőt kéne vegyek belőle, de kellene hozzá még egy switch is a meglévő mellé :bdead: Szal mondjuk 150K-ban lenne a coop távirányítósARautókázás.
Avatar
deep

Hozzászólás #50978 2020.09.05. 11:50

Moby írta:Ebben az a szörnyű, hogy ha a fiaim együtt akarnak vele játszani, akkor nemcsak, hogy kettőt kéne vegyek belőle, de kellene hozzá még egy switch is a meglévő mellé :bdead: Szal mondjuk 150K-ban lenne a coop távirányítósARautókázás.
Ezért van a Nintendonak kurvasok pénze. Inkább azt mondjad, honnan vannak a belsős konzolvilágos ps5 infóid, mert erre elkummantottad a választ tegnap :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50979 2020.09.05. 12:13

DanielT írta:Mi az atyaúristen az a TWD? :nemtudom:
Fuck The What? :idiota:
Avatar
arty

Hozzászólás #50980 2020.09.05. 12:14

Botond írta:Tegnap befejeztük a halo3at, megértem, hogy a többiek nem találják a szavakat. Egyértelműen 10/10 élmény még mindig. Azt gondolom, hogy soha korábban és ezután se fogunk találkozni még egy ilyen korszakalkotó játékkal, mint ez. Egyszerű földi halandók, akik nem voltak részesei egy hármas coopnak úgysem tudják átélni azt a felemelő érzést, ami végigkísért minket a játék során, de azért megpróbálom röviden a főbb pontokat összefoglalni:
- kapásból nem sikerült összehozni a coopot, mert az xbox-pc cross multi majd csak jön, szóval arty is kénytelen volt pc-n telepíteni
- Zó szokás szerint az első három pályára nem kapott acsikat, mert miért is kapna, de a többire már igen, tök logikus
- az egész játékot lehoztak 4 "szobából", van a tengerparti táj hegyekkel, vagy a bázis belül, van a havas táj, és van a végbél belül. Ezekből csináltak 1-1 "jól sikerül" "szobát" és azt egymás után dobálva végtelenszer kész is a pálya, amin végig kell menni oda és vissza is. Ez 10x és kész a játék. Már az első részben is voltak véleményes pályák, ahol több időnk ment el arra Zóval, hogy felderítsük, hogy innen jövünk, vagy erre megyünk, mert tök egyforma az egész, de ez különösen alja volt ebből a szempontból. A koronát a végbél tematikájú pálya tette fel az i-re.
- a sztorit talán lehetett volna érdektelenebbre is csinálni, csak most semmi nem jut eszembe, hogy hogyan...
- még mindig csodálatod, hogy singeben lehet csekpointról folytatni, coopba nem, szóval amikor jött az áramszünet artynál akkor az a pálya 98%-ról folytatás helyett mehetett előről. Igen, persze, hogy a leghosszabb pálya.
- arty csinált egy csomó screenshotot. Ami korábban a fejlécben volt, arról azt hittem, hogy úgy készült, mint a forza horizonos, hogy egy verseny közepén 300nál screenshot és akkor a jobb felső, látószögből kieső rész nagyítva 300x, szóval ilyen műcikizés az egész. Na most már tudom, hogy erről szó sincs, valóban ekkora torzítás van a reális képhez, csak az ellenkező irányba. Én ennyi nyolcszögfejű/kezű/lábú/akármirészű embert még sose láttam. És a többi köroszlop is szögeletes volt, meg minden. Szerintem ez a játék fricska akart lenni a day of tentacle készítőinek, akik anno azzal hirdették a játékukat, hogy egy egyenes vonal sincs benne, a halósok válaszul meg akarták mutatni, hogy ők meg tudnak játékot ívek nélkül. Sikerült, jár a 10/10. Ezen a tuningolt grafika 4k@ultra sem segít.
- indokolatlan lagspikeok vannak az átvezető videókban, és játék közben is. Minden felbontáson, minden részletességgel és minden hw-el alatta. Szaggat időnként random egyszerűen.
- meg a szokásos agyfaszok is megvannak, kint el lehet távolodni egymástól km-re is, bent meg 2 centiről a másikra spawnolsz úgy, hogy aztán se te se ő nem tudja emiatt, hogy merre van előre, na nem mintha előtte lehetett volna tudni. Kivéve a végbél, ahol végképp el lehet tévedni, na ott nem spawnolsz a másikra, végül az lett a nyerő kombó, hogy mivel egyikünk találta csak meg az előrét, ezért a másik két kolléga közösen felállt egy gránátra, hogy halál után rám spawnoljanak és tudjunk menni tovább előre. Akkor még nem sejtettük, hogy jövünk majd visszafele is...
Szóval ultimate 10/10, ennél 10/10ebb sose lesz már semmi. A rage2 se.
@Micsu: CK3 már letölthető a ganépasszban, lejön, fut szépen, vagy interface scaling, szóval semmilyen felbontás nem akadály, ma nekikezdek a tutorialnak.


Zóanagyvarázsló írta:És tényleg pont ilyen volt, elolvasni MAJDNEM akkora élmény volt, mint átélni :eljen:

De:

- arty áramszünete nem játék közben volt, hanem előtt, az első etap azért csúszott másfél órát; az már másnap volt, hogy a vihar miatt a mikrós netje szakadt
- nálam fps-gond nem volt enhancedben sem, pedig az én vasam volt a leggyengébb, csak a hálózat miatt volt közös rövid lagunk - lehet, hogy nálatok aranyba öntve ment a vsync? én nem korlátoztam a frémet játékon belül, az Nvidia Inspectorra bíztam
- az ánuszlájbröri tényleg elmondhatatlanul zseniális, dicséretes, hogy a kritikák ellenére megtartották a hamisítatlan Halo-pályatervezést, ami a 20 évvel korábbi hírhedt Metroid előtt tiszteleg

Nagyon nehéz elképzelnem, hogy mi ütött ezen nagyot 2007-ben. Ez ugyanaz, mint az előző kettő. Új fegyverek, új járművek, új ellenfelek, a nem-Anniversaryhez képest észrevehetően jobb grafika, de nincs paradigmaváltós csoda, hogy az 1-2-vel az ősisége lenne a baj. A shotgun nerfelése azért odacseszett, a - Flood ellen - legjobb fegyverből szinte legszarabb lett. A spéci felvehető ellövendő bónuszok (regeneráló mező, letehető pajzs stb.) voltak talán a legizgalmasabbak, csak nem igazán használtuk őket. Nagy innováció mindenki számára, akinek kimaradt a Heretic és a feature-t tudó többtucatnyi FPS 2007-ig. De tényleg vannak köztük érdekesek, csak az vicc, hogy eddig csupán időleges power-upok voltak, és hogy a sprint(elős equipment) feltalálásig még várni kellett a Reachre.

A 2007-s FPS-ek közül játszottam a STAKER-rel és a BioShockkal, végigment a Crysis és a The Darkness (a TPS Uncharted, és részben végül is lövölde Tools of Destruction). Mind jobb. A 2006-os Preyt és Call of Juarezt is sokkal élvezhetőbbnek tartom.

És DT szerint ez mindössze 7/10, ha kivesszük a grafikát a képből :zavart2:
Tényleg szörnyen indult, kb 2-3 órás áramszünet előzte meg a kezdést, már hordtam át a fagyott kaját anyámékhoz... de majd nektek is jön ám a rezsicsökkentés-élmény, nekünk itt dél-albániában ez már 2020-ban jár! :P

Zóékat azzal áltattam, hogy én ezt day1 toltam, mert tényleg így emlékeztem... a boxot valamikor 2007 végén vettem, ez tény, de nem jött be a halo3 és elvileg 2008 előtt biztosan nem toltam (leáld sg.hu-n visszanéztem "magam"/"magunk").
Viszont utána a rece ellenére megkedveltem a szériát, kimondottan kellemes EMLÉKKÉNT élt bennem a H3 végigjátszás. És ennek így is kellett volna maradnia, de belevittek a rosszba... :D

A valóságban minősíthetetlen ócska és amatőr játék benyomását keltette ez a h3 remazter, döbbenet, hogy a 360 érában még voltak ilyenek, pláne egy ekkora név esetén vártam volna mai szemmel is profizmust, minden területen.
A játékból az óriáspókokon és a tankozáson kívül SEMMIRE nem emlékeztem 10+ év távlatából. A coop heroicon is szánalom könnyű volt, de legendaryn is csak a dögunalom játékmenet miatt idegelt mindenkit az újra és újrajátszás, frusztráló nehézségfalba nem ütköztünk. (nem véletlenül mentünk végig az első pár pályán ismét, legendaryn, hogy legyen egy ilyen plecsni is az accunkon :D )

Én a warthogozást (jeep) és a lövöldözést néhol élveztem, de sajnos a coop totálisan megöl minden illúziót/beleélést/sztorikövetést, pláne ezekkel a cinikus vénemberekkel :D
A tétnélküliség meg aztán pláne (meghalsz? általában 1 mp és respawn!) elveszi a "taktikusabb" harc ízét.
Örülök neki, hogy a Reach és a Halo4 "élményem" legalább (egyelőre) nem zúztuk porrá! Ezeket továbbra is ajnározhatom...

Bár végig alja játék érzetét hozta, az utolsó pálya és az epilógus végül a helyére tett mindent, s könnyeinkel küszködve, de mindenkitől elhangzott: erre örökké emlékezni fogunk! Nem hazudott a géming média, ez 13 éve folyamatosan a leg10/10ebb játék és bizonyosan az is marad. RIP Bungie, éljen soká a 343!

---

és akkor most pár randomság:

- 3 tanú állíthatja, hogy az a bizonyos, Dani által véres kardként 10+ éve körbehordozott, bannerben sokáig bentlévő kamukép SOHA NEM TÖRTÉNT MEG A JÁTÉKBAN. tehát nem arról van szó, hogy eltorzított, meghamisított verziót mutogatott: arról van szó, hogy az NEM a halo3-ban történt jelenet!!! ÉS ÉN MINDVÉGIG TUDTAM HOGY NEM LEHET IGAZ!!! A H3 NEM ILYEN !!!!!!!44

ennél közelebb sose jutottunk hozzá:
MCC-Win64-Shipping-WinStore_2020_09_01_22_07_32_640.jpg


- DT 2007, megjelenés napi készülődése a tesztre:

"Teknóban fogok ítélni először szokás szerint. Ha a szememnek nem tetszik, leszarom az egészet úgy ahogy van."

halobio.jpg


és a verdikt:

"Iszonyat nehéz a helyzet, mert 2 játékról kell írnom és csak az egyikre emlékszem, pedig mindkettővel kb azonos időt nyomtam... jó az egyikkel talán 45 perccel többet.

Amíg nem felejtek többet, gyorsan leírom az emlékezetfoszlányokat a ... Halo 3-ról... Ahogy mondtam, teknó szemmel: Ami a játék grafikáját illeti, a Szánidífenszforsz pejoratívnak szánt "Halo2HD" jelzője szerintem talán még hízelgő is. Kibaszottul és zavaróan recés, a karaktermodellek mindent alulmúlnak amit az utóbbi 3 évben láttam(poligonszám, textúrafelbontás), a táj is egy nagy nulla ameddig eljutottam (3 pálya) a nagy méretekkel akarnak kompenzálni, csak azzal az a baj, hogy ami a távolban van azmár ANNYIRA zsizseg, hogy egy kivehetetlen katyvasz az egész. Frémrét még rendben is lenne, bár nagy zúzásnál nem röccenésmentes. A 2 és fél óra alatt amit láttam kb 60% középszer, 35% szégyen és a maradék 5% lehet az amikor nem az jutott eszembe, hogy "hogynézmárkiezbazmeg?" A fíling a megszokott, a játékmenet is biztosan jól egyensúlyozott, aki szerette az előző részeket az ezzel is 100% ban elégedett lesz, multiban is tuti jó, csak azt pont leszarom. Majd coop-ban Deep barátommal végignyomjuk, úgy legalább van benne egy kis plusz poén.

Na többet is pazaroltam rá mint szerettem volna a lemez kivétele után, jöjjön a Bioshock!

Előrebocsájtom, hogy utálok minden játékot amiben meg lehet ilyedni, félelmetes, bizarr dolgok vannak, stb stb. Nem viccelek, amikor azt mondom, hogy egy Resident 1-gyel(igen, a '96 os verzióval) sem "merek" játszani egyedül itthon. Aki ismer tudna mesélni :D

És akkor beraktam 3 és fél órája a Bioshockot. Szerencsére volt itt haver :D De én nyomtam :) Egyszerűen beszarás mennyire egyben van ez a játék hangulatában, stílusában, kidolgozottságában. A grafika CSODÁLATOS. Egy hihetetlen effekt-orgia, olyan szinten, hogy csak tátottam a teknóbuzi pofám. Emellett eszméletlen aprólékos magának a világnak a kidolgozása, iszonyatosan egyedi az atmoszféra, profi, profi és profi.

DanielT's scores:

Halo 3 7/10
-2 pont a grafikáért
-1 pont az amcsi ragacsfílingért+a hypeért

Bioshock 9/10
-0.5 pont mert leesik a framerate ha nagy harc van
-0.5 pont mert ehhez is, a biztonság kedvéért kell valaki aki ül mellettem :D"
Avatar
arty

Hozzászólás #50981 2020.09.05. 12:18

eje75 írta:Asszem ez a design lesz a barátom a RTX 30X0 utazásom során... tudom Dani fuckolta, meg hangos, meg szar, de nekem a 1080 meg a 1080 TI is STRIX volt és soha semmi bajom nem volt velük... eddig folyamatosan ASUS volt az összes alaplapom is, az uccsónál valamiért váltottam MSI-re... valószínűleg a híres francia mérnök Jacques Fosch (zsák fos) tervezte, mert egy zsák fos... utálom...
:eljen:

ugye 94 óta OTP-s vagy?

benőmenő írta:NFS Heat kipróbálva és kurvaszar. Egy instabil bughalmaz, a zenék botrány fosok és ezzel az egygombos drifteléssel tönkre lett baszva az irányítás is. 0/10
Fődetrá. A reboot óta (2015) szóra sem érdemes egy enefes.
Avatar
arty

Hozzászólás #50982 2020.09.05. 12:21

Botond írta:mariojáték 35 éves anniverzari
VÉGRE, szvicsen tuti végigtoljuk a super mario 3d world-öt a kölkökkel! (wiiuemon minősíthetetlen élmény volt :( )
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50983 2020.09.05. 12:25

7et adott Dt a Halonak? Tul jofej volt :P
Avatar
Moby

Hozzászólás #50984 2020.09.05. 12:44

deep írta:Ezért van a Nintendonak kurvasok pénze. Inkább azt mondjad, honnan vannak a belsős konzolvilágos ps5 infóid, mert erre elkummantottad a választ tegnap :D
Konzolvilágos tagtóé.
Avatar
eje75

Hozzászólás #50985 2020.09.05. 12:46

arty írta::eljen:

ugye 94 óta OTP-s vagy?
Ne szopass már.... :wilting:
Avatar
Moby

Hozzászólás #50986 2020.09.05. 12:52

Micsu írta:7et adott Dt a Halonak? Tul jofej volt :P
Ennyit még én sem adtam rá :DD
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50987 2020.09.05. 12:54

arty írta:(nem véletlenül mentünk végig az első pár pályán ismét, legendaryn, hogy legyen egy ilyen plecsni is az accunkon :D )
Nekem egy pálya még mindig hiányzik az acsibugos bekezdés miatt :rinya:

arty írta:A tétnélküliség meg aztán pláne (meghalsz? általában 1 mp és respawn!) elveszi a "taktikusabb" harc ízét.
Szerencsére bennem még él a Halo 1 legendary és a Halo 2 heroic/legendary emléke szólóban, mennyire taktikusan backtrackelő vontatott élmény volt Szinte sajnálom, hogy a 3-ból nekem nincs ilyen.

arty írta:Bár végig alja játék érzetét hozta, az utolsó pálya és az epilógus végül a helyére tett mindent, s könnyeinkel küszködve, de mindenkitől elhangzott: erre örökké emlékezni fogunk! Nem hazudott a géming média, ez 13 éve folyamatosan a leg10/10ebb játék és bizonyosan az is marad. RIP Bungie, éljen soká a 343!
Ment azóta pár óra Destiny 2, így én tudom, hogy a Bungie él, és ugyanakkora putri a mai napig. A Borderlands 2-höz képest egy generációnyi visszalépés a multipároztatás és az egész felület. És persze konfettieső, remélem, csinálnak még open-world Halót, a 343 majd aranyba önti utánuk, mint a Halo 3-at :idiota:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #50988 2020.09.05. 12:55

arty írta:Fődetrá. A reboot óta (2015) szóra sem érdemes egy enefes.
Pedig én mindent megadtam neki. Felraktam a friss, ropogós DS4Windowst is, hogy menjen a kontroller a szaros Originnel.
Amikor az első verseny restartnál összeomlott a directX, ott már sejtettem hogy "more, ebbű' baj lesz!".
Az AI az gran turismoi mélységekben. Ha a startnál nem előzöl meg mindenkit, felejtsd el, soha nem éred utol. Amint valakit megelőzöl, mintha behúznák a kéziféket, sose ér be.
A borzasztó az irányításról: az autó képtelen elfordulni normál esetben bárhol. Aztán elemeled a gázt rutinból és még mindig megy tovább egyenesen a koppra elhúzott stick ellenére és amint visszanyomod a gázpedált bebicskázik drift módba, instant derékszögbe fordul, csörög-csattog, de nem megy sehová csak irányíthatatlanul sodródik...valahová.
Hogy a faszba lehet ennyi év elteltével alulmúlni minden szempontból egy NFS Carbont? :bdead:
Avatar
Moby

Hozzászólás #50989 2020.09.05. 13:09

Away kritika 3 rész után: nagyon aranyos, ahogy eljátszanak egy bábműsort a súlytalanságban, tényleg jópofa, aztán a végén sírnak, és közben potyog a könnyük... :eljen: Ja, meg amikor lebegve a polcról a botanikus LEveszi a polcról a dobozt úgy, hogy a kezével alulról tartja.
Pedig tettek bele pénzt, a karik sem rosszak, a színészek sem, de rémisztő bugyutaságok milliói (mint a latency nélkül videótelefonhívások, meg mobilhívások a hold-mars útvonal feléről, meg ilyenek...)
Avatar
deep

Hozzászólás #50990 2020.09.05. 13:15

Moby írta:Away kritika 3 rész után: nagyon aranyos, ahogy eljátszanak egy bábműsort a súlytalanságban, tényleg jópofa, aztán a végén sírnak, és közben potyog a könnyük... :eljen: Ja, meg amikor lebegve a polcról a botanikus LEveszi a polcról a dobozt úgy, hogy a kezével alulról tartja.
Pedig tettek bele pénzt, a karik sem rosszak, a színészek sem, de rémisztő bugyutaságok milliói (mint a latency nélkül videótelefonhívások, meg mobilhívások a hold-mars útvonal feléről, meg ilyenek...)
Én is épp nézem, nem értem én se, hogy az ilyen alapvető fizikai hülyeségeket miért kell elkövetni.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50991 2020.09.05. 13:23

Lehet kvantum szinten kommunikalnak :nezze:
Avatar
Botond

Hozzászólás #50992 2020.09.05. 13:36

Halo3 odst béta aug 18 óta pörög, szóval hamarosan folyt köv!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50993 2020.09.05. 13:42

Botond írta:Halo3 odst béta aug 18 óta pörög, szóval hamarosan folyt köv!
Lazat mertel mar? :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50994 2020.09.05. 14:21

Arty: elég furcsán fogalmazott bocsánatkérés, de elfogadom! ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50995 2020.09.05. 14:27

Moby írta:Ez most EZE?
Hinnye, akkor ezek szerint épp befutott! Ja, ez az. De kintről az elvileg mindenben jobb Soundpeats 7k ból megvan. A Xiaomit azért vettem mert ez az új volt EU-ban és nagyon rá voltam pörögve. De félreértés ne essék, teljesen fasza ez is, főleg azokhoz a zenékhez amit én hallgatok D&B szerű tuctuc pop edzés/futás aláfestő. És fájdalmasan hangos is!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50996 2020.09.05. 14:29

DanielT írta:Arty: elég furcsán fogalmazott bocsánatkérés, de elfogadom! ;)
De mi voltunk a hulyek akik egy 5 perces gameplaybol meg tudtuk allapitani h a 10/10es muremek egy igenytelen takonyhegy :)
Avatar
arty

Hozzászólás #50997 2020.09.05. 14:36

eje75 írta:Ne szopass már.... :wilting:
Hádde... asus?! látatlanba' ? preórderbe majdnem?! ;) ilyen szintű márkahűséget én csak a 15 éve ótépéseknél látok :falbav: Szóval? Nem válaszoltál!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50998 2020.09.05. 14:47

arty írta:Hádde... asus?! látatlanba' ? preórderbe majdnem?! ;) ilyen szintű márkahűséget én csak a 15 éve ótépéseknél látok :falbav: Szóval? Nem válaszoltál!
24 éve vagyok OTP-s... :idiota:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50999 2020.09.05. 14:48

1971
Összességében tetszett, a fényképezés és az operatőri munka tényleg újszerű és parádés, tudom hogy ez nem erről szól de hiányoztak nekem a karakterek.

They Shall Not Grow Old
Ez se volt rossz bár a sok dokumentumfilm után amit láttam sok újat nem mutatott, azért jók voltak a szines vidók és képek, a storyk a szokásosak, azért a II. vh jóval érdekesebb, kicsit száraz és monoton anyag.

Sorozat téren a Raised by Wolfra biztos rápróbálok meg a The Boys 2. évad már pereg is.
Avatar
Necro

Hozzászólás #51000 2020.09.05. 14:51

DanielT írta:edzés/futás
Ezek kibírnak egy hirtelen ülésből hátrafekvést? (fekvenyomós szituációt képzelj)
Hol 7500? (alin out of stock)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #51001 2020.09.05. 14:54

Necro írta:Ezek kibírnak egy hirtelen ülésből hátrafekvést (fekvenyomós szituációt képzelj)?
Megfelelő méretű dugasszal, helyesen berakva biztosan. Annyira nincs súlya, hogy ezek a mozgások nem hatnak rá. A rágással, szájtátással lehet szépen kimasszírozni a helyéről ;D

Alin vettem, mind a 85 eladónál out of stock, wtf?
Avatar
arty

Hozzászólás #51002 2020.09.05. 14:59

benőmenő írta:Pedig én mindent megadtam neki. Felraktam a friss, ropogós DS4Windowst is, hogy menjen a kontroller a szaros Originnel.
Amikor az első verseny restartnál összeomlott a directX, ott már sejtettem hogy "more, ebbű' baj lesz!".
Az AI az gran turismoi mélységekben. Ha a startnál nem előzöl meg mindenkit, felejtsd el, soha nem éred utol. Amint valakit megelőzöl, mintha behúznák a kéziféket, sose ér be.
A borzasztó az irányításról: az autó képtelen elfordulni normál esetben bárhol. Aztán elemeled a gázt rutinból és még mindig megy tovább egyenesen a koppra elhúzott stick ellenére és amint visszanyomod a gázpedált bebicskázik drift módba, instant derékszögbe fordul, csörög-csattog, de nem megy sehová csak irányíthatatlanul sodródik...valahová.
Hogy a faszba lehet ennyi év elteltével alulmúlni minden szempontból egy NFS Carbont? :bdead:
TUTI nem lehet h a ds4hekker miatt nem oké? ugye itt a 2015 óta(?) óriási gondok vannak az irányítással, kormánytámogatás konzolon egyáltalán nincs, pécén is ilyen iszonyat kontrollerwrapper ( :D ) megy, a kecsöp az PONTOSAN olyan, amit írtál, gyakorlatilag élvezhetetlen a verseny, mert nem verseny, hanem egy gagyi scriptelt folyamat határait feszegeted... :( Persze nem biztos, hogy kibírom, h ne toljam végig és utána a paybackbe is ne harapjak bele... a heat pedig videokon még tetszett is "hangulatügyileg" :(
Avatar
arty

Hozzászólás #51003 2020.09.05. 15:01

DanielT írta:Arty: elég furcsán fogalmazott bocsánatkérés, de elfogadom! ;)
A hazugságvádakra várom a magyarázkodást!

(és csak emlékeztetnélek, hogy 7/10, nem pedig legaljamoslékpertíz :P 2020-ban sajnos az, ez vitathatatlan, de 2020-ban az infinite a definitiv halo, nem ez! :D mármint, izé.)
Avatar
arty

Hozzászólás #51004 2020.09.05. 15:02

Micsu írta:De mi voltunk a hulyek akik egy 5 perces gameplaybol meg tudtuk allapitani h a 10/10es muremek egy igenytelen takonyhegy :)
Persze, hogy "hülyék" voltatok! (nem hülyék, csak mintha én próbálnám meg a DMC4-ről nyomni a véleményem... teee, efpéeshuszár!)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #51005 2020.09.05. 15:13

arty írta:Persze, hogy "hülyék" voltatok! (nem hülyék, csak mintha én próbálnám meg a DMC4-ről nyomni a véleményem... teee, efpéeshuszár!)
Mivel igazunk volt így irreleváns a kommented :P
Avatar
Micsu

Hozzászólás #51006 2020.09.05. 15:32

arty írta:A hazugságvádakra várom a magyarázkodást!

(és csak emlékeztetnélek, hogy 7/10, nem pedig legaljamoslékpertíz :P 2020-ban sajnos az, ez vitathatatlan, de 2020-ban az infinite a definitiv halo, nem ez! :D mármint, izé.)
Erdekes, 2019ben doomozok es elvezem, Hl2t is nemreg toltam vegig, elveztem etc, lehet hogy nem jol oregedett de a halo szeria a jarmuvezetesen kivul egy kula ;) (talan meg a multija er vmit).
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #51007 2020.09.05. 16:27

arty írta:TUTI nem lehet h a ds4hekker miatt nem oké? ugye itt a 2015 óta(?) óriási gondok vannak az irányítással, kormánytámogatás konzolon egyáltalán nincs, pécén is ilyen iszonyat kontrollerwrapper ( :D ) megy, a kecsöp az PONTOSAN olyan, amit írtál, gyakorlatilag élvezhetetlen a verseny, mert nem verseny, hanem egy gagyi scriptelt folyamat határait feszegeted... :( Persze nem biztos, hogy kibírom, h ne toljam végig és utána a paybackbe is ne harapjak bele... a heat pedig videokon még tetszett is "hangulatügyileg" :(
Tuti, mert a Gridben pl. rendesen működik, mert az a játék nem egy taliga termőtalaj.
Avatar
eje75

Hozzászólás #51008 2020.09.05. 16:50

arty írta:Hádde... asus?! látatlanba' ? preórderbe majdnem?! ;) ilyen szintű márkahűséget én csak a 15 éve ótépéseknél látok :falbav: Szóval? Nem válaszoltál!
Szóval? Nem válaszoltál! Ezt most így mégis honnan gurítottad elő? Vietnamban együtt szolgáltunk a Hegyitengerészetnél? Vagy a 6. Halászoknál Laoszban ..? Vagy mi tosz? Amúgy szeretem a problémamentes cuccokat és az Asus-al nincsen semmi problémám... de most nem ez a lényeg! :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #51009 2020.09.05. 17:30

eje75 írta:Szóval? Nem válaszoltál! Ezt most így mégis honnan gurítottad elő? Vietnamban együtt szolgáltunk a Hegyitengerészetnél? Vagy a 6. Halászoknál Laoszban ..? Vagy mi tosz? Amúgy szeretem a problémamentes cuccokat és az Asus-al nincsen semmi problémám... de most nem ez a lényeg! :banplz:
Volt vagy 5 Asus kártyám de soha semmi baj nem volt velük, Gigabyte az 2ből 2x tönkre ment (soha többet), Evga is beszart de azt gariba kicserélték (pedig anno legendásan jó kártyákat gyártott).
Avatar
Moby

Hozzászólás #51010 2020.09.05. 18:36

Tenet kritika: Long story short. Nyugodtan el lehet rá menni, nem gáz.
Bővebben(spoilermentes).
Spoiler
Nagyon nem ez Nolan legjobb filmje. Azt is mondhatnám, hogy mint film erős közepes. Látványos persze azzal semmi gond nincs, viszont a dinamika kifejezetten szar. Sok az üresjárat, az eleje rém vonatott, közben összecsapott is. A második felére nagyon összeszedi magát, az utolsó 1 óra oda is tesz rendesen. Ami viszont kiborítóan borzalmas az a főszereplő. Hát én ezt látva Denzel helyében nagyon kikérdezném a vellanyszámlást, mer ennek a tagnak kb semmi köze genetikailag a faterhoz. Egy jellemtelen, hót üres karakter a faszi, nem tudom honnan kaparták elő, de a jövőben kifejezetten kerülni fogom a filmeket, amiben esetleg szerepel még.
Ami viszont pusztítóan zseniális, az a sztori alapötlete. Az egész alapsztorira ezt azért nem húznám rá, jobban ki kellett volna fejteni, de az alapfelvetés (és tonképp ezen aspektusból még az is, ahogy vászonravitték), az valami zsibbasztóan jó, mondhatni rettesen üvölt egy esetleges folytatásért, sokkal jobb színészekkel. Mert az van, hogy szinte mindenki kurvaszar a filmben, és a legviccesebb az, hogy az alkonyatos Pattinson működött a leginkább a filmnek. Szinte fel is hozta a várakozásaimat a Batmannel kapcsolatban. Ez mondjuk eléggé meglepő volt.
Ja igen, a hangot annyira túltolták hangerőben és hangeffektben, hogy szinte élvezhetetlen a film audio szempontjából. Szóval legalább még egyszer meg fogom nézni itthon normális, általam beigazított körülmények között, mert egyébként is olyan a film, hogy az ember agya folyamatosan próbálja "lebuktatni" az alapötlet működését, de nem sikerül neki, ez viszont nagyon disszonáns, és közben figyelni is kell nagyon, szóval nem könnyű logikailag feldolgozni a történéseket. És ez a legjobb része amúgy a filmnek, és ha ezt nem tudná, akkor simán belehullana a szar filmek kategóriájában. Ez a része viszont....eeeeez nagyon fincsi :finom:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #51011 2020.09.05. 19:27

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #51012 2020.09.05. 19:41

eje75 írta:Szóval? Nem válaszoltál! Ezt most így mégis honnan gurítottad elő? Vietnamban együtt szolgáltunk a Hegyitengerészetnél? Vagy a 6. Halászoknál Laoszban ..? Vagy mi tosz? Amúgy szeretem a problémamentes cuccokat és az Asus-al nincsen semmi problémám... de most nem ez a lényeg! :banplz:
oké, ne mondj többet, otépés vagy, csak félsz a coming outtól ... JELZEM JOGOSAN! erőteljesen lincshangulatban vagyok! :D

---

más - fullhd tesztek vannak valahol 3080-ról? ha nem nvidiaszájízre van állítva bármi, akkor csak +17% vagy mindenhol minden duplázódik? :fogmosas:
Avatar
arty

Hozzászólás #51013 2020.09.05. 19:41

DanielT írta:24 éve vagyok OTP-s... :idiota:
NEM. AKARSZ. RÓLA. BESZÉLNI.

Spoiler
legközelebb eláslak hátul bzmg :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #51014 2020.09.05. 19:47

arty írta:oké, ne mondj többet, otépés vagy, csak félsz a coming outtól ... JELZEM JOGOSAN! erőteljesen lincshangulatban vagyok! :D

---

más - fullhd tesztek vannak valahol 3080-ról? ha nem nvidiaszájízre van állítva bármi, akkor csak +17% vagy mindenhol minden duplázódik? :fogmosas:
Fullhd? 2014 ota nincs olyan kijelzom :wave:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #51015 2020.09.05. 20:01

Moby írta:Tenet kritika: Long story short. Nyugodtan el lehet rá menni, nem gáz.
Bővebben(spoilermentes).
Spoiler
Nagyon nem ez Nolan legjobb filmje. Azt is mondhatnám, hogy mint film erős közepes. Látványos persze azzal semmi gond nincs, viszont a dinamika kifejezetten szar. Sok az üresjárat, az eleje rém vonatott, közben összecsapott is. A második felére nagyon összeszedi magát, az utolsó 1 óra oda is tesz rendesen. Ami viszont kiborítóan borzalmas az a főszereplő. Hát én ezt látva Denzel helyében nagyon kikérdezném a vellanyszámlást, mer ennek a tagnak kb semmi köze genetikailag a faterhoz. Egy jellemtelen, hót üres karakter a faszi, nem tudom honnan kaparták elő, de a jövőben kifejezetten kerülni fogom a filmeket, amiben esetleg szerepel még.
Ami viszont pusztítóan zseniális, az a sztori alapötlete. Az egész alapsztorira ezt azért nem húznám rá, jobban ki kellett volna fejteni, de az alapfelvetés (és tonképp ezen aspektusból még az is, ahogy vászonravitték), az valami zsibbasztóan jó, mondhatni rettesen üvölt egy esetleges folytatásért, sokkal jobb színészekkel. Mert az van, hogy szinte mindenki kurvaszar a filmben, és a legviccesebb az, hogy az alkonyatos Pattinson működött a leginkább a filmnek. Szinte fel is hozta a várakozásaimat a Batmannel kapcsolatban. Ez mondjuk eléggé meglepő volt.
Ja igen, a hangot annyira túltolták hangerőben és hangeffektben, hogy szinte élvezhetetlen a film audio szempontjából. Szóval legalább még egyszer meg fogom nézni itthon normális, általam beigazított körülmények között, mert egyébként is olyan a film, hogy az ember agya folyamatosan próbálja "lebuktatni" az alapötlet működését, de nem sikerül neki, ez viszont nagyon disszonáns, és közben figyelni is kell nagyon, szóval nem könnyű logikailag feldolgozni a történéseket. És ez a legjobb része amúgy a filmnek, és ha ezt nem tudná, akkor simán belehullana a szar filmek kategóriájában. Ez a része viszont....eeeeez nagyon fincsi :finom:
Remélem nem magyarul nézted, mert úgy borzalmas. A film mindenképpen kétszer nézős, mert másodszor tudsz figyelni minden apróságra, amit az első nézésnél kimaradt.
Spoiler
A végén pl, amikor kihúzzák őket kocsival, az az első berepülésnél is látszik.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #51016 2020.09.05. 20:05

Moby írta:Away kritika 3 rész után: nagyon aranyos, ahogy eljátszanak egy bábműsort a súlytalanságban, tényleg jópofa, aztán a végén sírnak, és közben potyog a könnyük... :eljen: Ja, meg amikor lebegve a polcról a botanikus LEveszi a polcról a dobozt úgy, hogy a kezével alulról tartja.
Pedig tettek bele pénzt, a karik sem rosszak, a színészek sem, de rémisztő bugyutaságok milliói (mint a latency nélkül videótelefonhívások, meg mobilhívások a hold-mars útvonal feléről, meg ilyenek...)
Na úgy látszik ma csak rád reagálok. Ennél szarabb szart én még életemben nem láttam. Hilaryt nagyon sajnálom, mert egy zseniális színésznő, de ez a sorozat annyi sebből vérzik, hogy arra nincsenek szavak. :D Én első rész után ugrottam az utolsó rész utolsó 10 percére. Elég is volt.

Ha űrös normális sci-fi kell, akkor The Expanse. Bár ott meg az energiaitallal basznak fel mindig a súlytalanság témában.
Avatar
arty

Hozzászólás #51017 2020.09.05. 20:06

Micsu írta:Fullhd? 2014 ota nincs olyan kijelzom :wave:
nem minden pixel ugyanolyan és nem is érnek ugyanannyit :P én a kevesebb, árjapixelt többre tartom!
Avatar
eje75

Hozzászólás #51018 2020.09.05. 21:18

arty írta:oké, ne mondj többet, otépés vagy, csak félsz a coming outtól ... JELZEM JOGOSAN! erőteljesen lincshangulatban vagyok! :D
Nem vagyok otépés, azt se tudom mi az az otépé... valami küzdősport? :nyes: Amúgy oké, legyen a te titkod... mondjuk amikor harapófogóval letépem a kisújukról a körmöt, az emberek el szokták árulni, amit tudni akarok, csak nem akartam odáig elmenni... megesküdtem a Jóistennek, hogy soha többé... de hát van az a helyzet :banplz:
Avatar
eje75

Hozzászólás #51019 2020.09.05. 21:24

pacoka írta:[video]seggemrőlabőrtislenyúzza[/video]
Úristen az ilyet spojlerbe, itt apák is vannak!!! Ha meglátja a kölyök, mit hazudok neki, miért nem fogja megkapni?? Mondjuk nekem is qwára tetszik :banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #51020 2020.09.05. 21:39

eje75 írta:Nem vagyok otépés, azt se tudom mi az az otépé... valami küzdősport? :nyes:
Ez volt az a pont, ahol leesett Eje meg az OTP. Ma nem én vagyok a legélesebb kés a fiókban, na. :taps:
Avatar
eje75

Hozzászólás #51021 2020.09.05. 21:50

Moby írta:Ennyi pénzér nincs normális wless füles. Szerintem ezt te is pontosan tudtad a fizetés pillanatában, de ilyenek vagyunk: háthamajdmost! Az a most persze sosem jön el.
Teszt alapján választottam... nem bántam meg, arról nincs szó, csak be se szartam tőle... nem akartam sok pénzt kiadni érte, az árának megfelelő szolgáltatást nyújt...picit fölötte, mert amúgy tényleg nem drága.... Bedugósban amúgy összehasonlító alapom, van pl. Airpods Pro-m is, és annál viszont még életemben nem hallottam jobban szóló fülest, nekem az mindent visz... nem vagyok konzum idióta, egyszerűen elképesztően jó a hangja: próbáltam a Sony WF-1000XM3-et is, de visszavittem, nekem nem tetszett a hangja... mondjuk szerintem ez a füles dolog olyan mint a nők: mindenkinek más tetszik....nem egyforma a fülünk belső kialakítása, mások a méretek és már nem ugyanazt az élményt éljük át a hangzás terén...
Avatar
eje75

Hozzászólás #51022 2020.09.05. 22:15

Többen is írtak itt kalandokat telepítésekkel kapcsolatban, Én is megosztom az enyémet... Az a bohókás gondolatom támadt, hogy felteszem a MSF2020-at, hát megtettem, amit kell, leszedem, updatel, elkezd tölteni: megáll, lefagy... lelő, újraindít, lefagy...nyátokat... de nem para, a szokásos taposómalom, back to business, nincs itt semmi látnivaló.....uninstall, megint leszedem a 150gb-t , újratelepítem, indítás adminként...... semmi eredmény, egy ponton megáll a töltőképenyő...
Ok-ké, velem Ti nem baxtok ki: jöhet a fórumok, reddit túrása..nem ragozom túl: fél nap (szó szerint fél nap!) troubleshooting után nem volt más megoldás: clean installt kellett csinálnom, a win8 megjelenése óta először... utána pöccre indult....
és az ok: az admin nevemben ékezetes karakter volt...a qwa anyjukat azt...
Avatar
eje75

Hozzászólás #51023 2020.09.05. 22:39

Amúgy engem is elért a válság: megy itthon a lakásfelújítás, és életemben először nekem kellett kifestenem a saját lakásomat, mert a feleségem szerint meg tudom ezt Én is csinálni ingyen is :wilting: ... aha....36 óra alatt kifestettem 3 helyiséget, szép is lett, de ma reggelre nem tudtam lábra állni, négykézláb kellett kimennem xarni... olyan pontok fájnak a testemen, amiről nem is tudtam, hogy van ott izom, a kezeimet meg nem tudom a vállam fülé emelni... még szerencse, hogy a feleségem alacsonyabb nálam, ezért le tudtam csűrni neki egy sajtos-tejfölöst.... :banplz: ...
Gyerek elsős lett, összeraktam a bútorait + valamikor meg felteszem ezeket is
Spoiler
20200905_171948x.jpg
Iszonyú jó cucc, a nappaliban már ez van, és imádom, a többi major helyiségbe is ezek mennek, csak 3 szoba marad, ahol hagyományos világítás marad... a fűtés kellene még betenni a smart home-ba, de ahhoz upgradelni kellene a vezérlését, ahhoz meg síkhülye vagyok... van valaki, akinek "okos" termosztát vezérlése van? Nest vagy hasonló?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #51024 2020.09.05. 22:50

eje75 írta:Amúgy engem is elért a válság: megy itthon a lakásfelújítás, és életemben először nekem kellett kifestenem a saját lakásomat, mert a feleségem szerint meg tudom ezt Én is csinálni ingyen is :wilting: ... aha....36 óra alatt kifestettem 3 helyiséget, szép is lett, de ma reggelre nem tudtam lábra állni, négykézláb kellett kimennem xarni... olyan pontok fájnak a testemen, amiről nem is tudtam, hogy van ott izom, a kezeimet meg nem tudom a vállam fülé emelni... még szerencse, hogy a feleségem alacsonyabb nálam, ezért le tudtam csűrni neki egy sajtos-tejfölöst.... :banplz: ...
Gyerek elsős lett, összeraktam a bútorait + valamikor meg felteszem ezeket is
Spoiler
20200905_171948x.jpg
Iszonyú jó cucc, a nappaliban már ez van, és imádom, a többi major helyiségbe is ezek mennek, csak 3 szoba marad, ahol hagyományos világítás marad... a fűtés kellene még betenni a smart home-ba, de ahhoz upgradelni kellene a vezérlését, ahhoz meg síkhülye vagyok... van valaki, akinek "okos" termosztát vezérlése van? Nest vagy hasonló?
Jó a sztori! :banplz:

Asszonnyal való leszámolást valahogy így lépzeltem:

Spoiler
:DADSADSADSADSAD

Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #51025 2020.09.06. 00:10

Különösen ajánlom a 11:20-at.
phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #51026 2020.09.06. 11:33

eje75 írta:Többen is írtak itt kalandokat telepítésekkel kapcsolatban, Én is megosztom az enyémet... Az a bohókás gondolatom támadt, hogy felteszem a MSF2020-at, hát megtettem, amit kell, leszedem, updatel, elkezd tölteni: megáll, lefagy... lelő, újraindít, lefagy...nyátokat... de nem para, a szokásos taposómalom, back to business, nincs itt semmi látnivaló.....uninstall, megint leszedem a 150gb-t , újratelepítem, indítás adminként...... semmi eredmény, egy ponton megáll a töltőképenyő...
Ok-ké, velem Ti nem baxtok ki: jöhet a fórumok, reddit túrása..nem ragozom túl: fél nap (szó szerint fél nap!) troubleshooting után nem volt más megoldás: clean installt kellett csinálnom, a win8 megjelenése óta először... utána pöccre indult....
és az ok: az admin nevemben ékezetes karakter volt...a qwa anyjukat azt...
win8, ékezetes-admin

gondolom a háttérkép se a default, mi? vadász, vadász.... de várjuk meg Botondot, én ebbe már belefáradtam :( ;)
Avatar
eje75

Hozzászólás #51027 2020.09.06. 11:49

arty írta:win8, ékezetes-admin

gondolom a háttérkép se a default, mi? vadász, vadász.... de várjuk meg Botondot, én ebbe már belefáradtam :( ;)
Azért a win8 óta toldozott foltozott, soha tisztán fel nem rakott rendszernek azért finoman szólva voltak hátulütői... pl. volt más program is, amit nem tudtam felrakni, pl. a Logitech G Hub se ment fel eddig... végre le tudtam frissíteni a Pro Wireless egeremet is... mondjuk nemtom mi változott azon kívül, hogy az aktuális DPI-it kiírja...
Avatar
eje75

Hozzászólás #51028 2020.09.06. 12:03

Megnéztem egy pár tesztet és úgy érzem a 10700K bőven elég lesz gaming-re, nem? A tesztek alatt alig látok 1-2 FPS különbséget a 10900K javára..... Nem akarok se videót vágni, se renderelni, akkor meg minek?
Avatar
Botond

Hozzászólás #51029 2020.09.06. 12:45

eje75 írta:Megnéztem egy pár tesztet és úgy érzem a 10700K bőven elég lesz gaming-re, nem? A tesztek alatt alig látok 1-2 FPS különbséget a 10900K javára..... Nem akarok se videót vágni, se renderelni, akkor meg minek?
Nem. De nem azért, mert jobb a 10900k, hanem mert nincs pcie4 az Intel lapokon. Tudom, tudom a 3080 és 3090 alig gyorsabb, amit nem hiszek, de tegyük fel, hogy úgy van, de még akkor is ott vannak az SSD-k. Sorban mutatják be a cégek a pcie4-es SSD-ket amikkel előbb vagy utóbb (inkább előbb) tudni lehet ezt a csoda swapfájlozást, amit a konzolokon. Szerintem 6-9 hónapon belül vissza fogja fogni a pcie3 a konfigodat, mert gondolom most se a fix30@fhd a célfüggvényed.
Szóval 3800xt vagy mi a tuningolt 3800x vagy még vársz egy picit és az újabb ryzenek közül választás karácsonyra. Szerintem.
/szerk: ha jól értettem az internetet az új ryzenekhez érkező új alaplapi chipset már vmit vhogy fog integrálni/támogatni a csodaswapfájlozásból, szóval én pl azt kivárom mielőtt bármit is veszek/döntök
Avatar
eje75

Hozzászólás #51030 2020.09.06. 12:55

Vagy 3900X? Volt arra itt valami fuckolás ha jól emlékszem nem? Gaming alatt még mindig jobb az Intel, ahogy nézem a tesztet de annyira nem szignifikáns...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eje75 2020.09.06. 12:58-kor.

Vissza: “Leáldozott.hu”