A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
eje75

Hozzászólás #50821 2020.09.02. 21:15

DanielT írta:Azért a 3090 elég meredek lenne. Mondjuk a topik ázsióját emelnéd vele. :D (ha még ez egyáltalán lehetséges)
Az csak nyilván akkor lépem meg, ha a teljesítménye TÉNYLEGESEN megéri a felárat... de ha állcsattantós lesz, akkor méne? Az 1080ti a legjobban elköltött forint volt a gaming életem során, köszönjük a szolgálatait, érdemei elismerése mellett élvezheti majd nyugdíjas éveit valami fékcsíkos alsójú nyugdíjas konfigban, jöhet a kisunoka...
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #50822 2020.09.02. 21:37

DanielT írta:Egyébként a nextgen meg most lett kb hülyére alázva már a 3070-nel is. Tehát nem az, hogy kicsit erősebb a "középkategóriás VGA" hanem kétszer simán veri az RTX dolgokat nem számolva.
Van egy énmegmondtam(tm)-es összeesküvés-elméletem, hogy a konzolos generációváltás előtti években a videokártyagyártók mesterségesen lassítják a fejlődést, hogy a konzolokkal egy időben, azonnal erősebb videokártyák is megjelenhessenek. Így nem kell a konzolokba a pécés piacot kannibalizáló technót szállítani.
Avatar
Moby

Hozzászólás #50823 2020.09.02. 21:42

aabyssx írta:Van egy énmegmondtam(tm)-es összeesküvés-elméletem, hogy a konzolos generációváltás előtti években a videokártyagyártók mesterségesen lassítják a fejlődést, hogy a konzolokkal egy időben, azonnal erősebb videokártyák is megjelenhessenek. Így nem kell a konzolokba a pécés piacot kannibalizáló technót szállítani.
Ehhez képest a túlárazott szarocska turingok, az amd késve-bénázása hajtott át nem kevés usert a konzolokhoz.
Avatar
Moby

Hozzászólás #50824 2020.09.02. 21:43

eje75 írta:Az csak nyilván akkor lépem meg, ha a teljesítménye TÉNYLEGESEN megéri a felárat... de ha állcsattantós lesz, akkor méne? Az 1080ti a legjobban elköltött forint volt a gaming életem során, köszönjük a szolgálatait, érdemei elismerése mellett élvezheti majd nyugdíjas éveit valami fékcsíkos alsójú nyugdíjas konfigban, jöhet a kisunoka...
A nyers teljesítmény nem igazán szól ár/értékben a 3090 mellett, csak a büdössok ram, az viszont eléggé (nyilván arról szól főképp az ára).
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50825 2020.09.02. 21:46

Moby írta:Ehhez képest a túlárazott szarocska turingok, az amd késve-bénázása hajtott át nem kevés usert a konzolokhoz.
Nemeg a 2000 szeria se nyugozott le senkit :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #50826 2020.09.02. 21:48

Micsu írta:Nemeg a 2000 szeria se nyugozott le senkit :)
Az vót a mondatban a turing :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50827 2020.09.02. 21:52

Moby írta:Az vót a mondatban a turing :)
Pont azon gondolkoztam mi volt a chipset kodneve, a pascalra emlekeztem mert az op volt, latod ez mar nem maradt meg :P
Avatar
eje75

Hozzászólás #50828 2020.09.02. 21:55

Moby írta:A nyers teljesítmény nem igazán szól ár/értékben a 3090 mellett, csak a büdössok ram, az viszont eléggé (nyilván arról szól főképp az ára).
Ja, pont ezen gondolkodtam... osztok szorzok, de még agyalok melyik legyen... mondjuk amit a 3080 tud, már az is ijesztő, ennyi pénzért aki nem vált, az hülye...van nincs rá pénze... de akinek van, és nem vált, az hülye :nyes: ...
Avatar
eje75

Hozzászólás #50829 2020.09.02. 22:06

Netflixre felkerült az Upgrade.... aki elkövette az a hibát, hogy eddig nem nézte meg, most korrigálhatja a baklövését...
Avatar
Moby

Hozzászólás #50830 2020.09.02. 22:07

eje75 írta:Ja, pont ezen gondolkodtam... osztok szorzok, de még agyalok melyik legyen... mondjuk amit a 3080 tud, már az is ijesztő, ennyi pénzért aki nem vált, az hülye...van nincs rá pénze... de akinek van, és nem vált, az hülye :nyes: ...
Nekem nem kell váltanom. Nincs mit váltanom :DD
Mondjuk 3090-et nem is tudnék most venni. Holnap jönnek ajtókat cserélni egy 3090 áráért, hogy nőjjön köröm az orrukra :(( Meg amúgy sem venném meg. Drága az nekem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #50831 2020.09.02. 22:30

Akartam írni, hogy nekem tonképp tökre bejön így elsőre az FE is, de hogy majd azért nézek valamelyik olcsó-de-jót-gyártótól is egy 3080-at.
Mondjuk a Palittól. Aztán megláttam EZT:
Spoiler
Kép

:banplz: MI a büdös lóóffff... LMBTQ VGA? :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #50832 2020.09.02. 22:41

eje75 írta:Netflixre felkerült az Upgrade.... aki elkövette az a hibát, hogy eddig nem nézte meg, most korrigálhatja a baklövését...
Erről jut eszembe: The Mandalorian S02: Oct. 30 :eljen:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50833 2020.09.02. 22:54

Moby írta:Erről jut eszembe: The Mandalorian S02: Oct. 30 :eljen:
Annyira te nem voltal oda erte nem?
Avatar
Mekee

Hozzászólás #50834 2020.09.02. 22:56

eje75 írta:Ja, pont ezen gondolkodtam... osztok szorzok, de még agyalok melyik legyen... mondjuk amit a 3080 tud, már az is ijesztő, ennyi pénzért aki nem vált, az hülye...van nincs rá pénze... de akinek van, és nem vált, az hülye :nyes: ...
Akkor itt jelenlennék, mint hülye.
Látom itt nagyon rápörögtek a népek, hát engem szóval... tök hidegenhagy, nincs miért váltani, teknóbuzulás miatt nem fogok,amíg érv (értsd játék) nincs rá, nincs miért, ez vonatkozik a ps5re is (mondjuk ott legalább előbb lesz rá indok valószínűleg)
Avatar
Moby

Hozzászólás #50835 2020.09.03. 00:45

Micsu írta:Annyira te nem voltal oda erte nem?
Én imádtam.
Avatar
eje75

Hozzászólás #50836 2020.09.03. 01:38

Mekee írta:Akkor itt jelenlennék, mint hülye.
Látom itt nagyon rápörögtek a népek, hát engem szóval... tök hidegenhagy, nincs miért váltani, teknóbuzulás miatt nem fogok,amíg érv (értsd játék) nincs rá, nincs miért, ez vonatkozik a ps5re is (mondjuk ott legalább előbb lesz rá indok valószínűleg)
Viccelni próbáltam, de nem jól fogalmaztam... nem hülye aki ennyit nem költ el a hobbijára, tényleg megértem, sok pénz egy nagyon, van jobb helye is... de hogy technobuzulás, meg nincs rá játék???? Hát maradjunk abban, hogy Te nem találsz magadnak... de azért van... csináltam csak neked egy képet, hogy megértsd a helyzetet....
Spoiler
4dn9xm.jpg
DCS-ről meg inkább nem is beszélnék.... 1 hónapja amióta rátaláltam az F-14 modulra se éjjelem se nappalom: jelenleg ott tartok a NATOPS flight manual-jában, hogy full cold start-al eltudnék indítani egy igazi F-14B-t... van a 3090-re játék hidd el nekem...
Avatar
Botond

Hozzászólás #50837 2020.09.03. 07:29

eje75 írta:Viccelni próbáltam, de nem jól fogalmaztam... nem hülye aki ennyit nem költ el a hobbijára, tényleg megértem, sok pénz egy nagyon, van jobb helye is... de hogy technobuzulás, meg nincs rá játék???? Hát maradjunk abban, hogy Te nem találsz magadnak... de azért van... (..) van a 3090-re játék hidd el nekem...
Most, hogy kezd a mindennapok része lenni a 8K@60 így egyre nagyobb az igény rá! :eljen:
Avatar
eje75

Hozzászólás #50838 2020.09.03. 07:56

Botond írta:Most, hogy kezd a mindennapok része lenni a 8K@60 így egyre nagyobb az igény rá! :eljen:
Hát simán, de a CIV 6 8K-ban megeszi majd a nagykártyát is.... amúgy viccelődünk, viccelődünk, de emlékszünk még az időre, amikor a 1080-at csak izmos rokonokkal merted csak elhozni az Iponból, mostanra az akkori az ár mára kb. lófaszt nem ér, és kapsz érte olyan teljesítményt, hogy magad alá fosol...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50839 2020.09.03. 08:21

eje75 írta:1 hónapja amióta rátaláltam az F-14 modulra se éjjelem se nappalom: jelenleg ott tartok a NATOPS flight manual-jában, hogy full cold start-al eltudnék indítani egy igazi F-14B-t... van a 3090-re játék hidd el nekem...
Jó látni, hogy valakiben még ég a tűz és az F14 manualt olvasgatja az inkontinencia betét tesztek helyett. Többünknek nincs ilyen szerencséje. :banplz:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #50840 2020.09.03. 08:25

eje75 írta:Viccelni próbáltam, de nem jól fogalmaztam... nem hülye aki ennyit nem költ el a hobbijára, tényleg megértem, sok pénz egy nagyon, van jobb helye is... de hogy technobuzulás, meg nincs rá játék???? Hát maradjunk abban, hogy Te nem találsz magadnak... de azért van... csináltam csak neked egy képet, hogy megértsd a helyzetet....
Spoiler
4dn9xm.jpg
DCS-ről meg inkább nem is beszélnék.... 1 hónapja amióta rátaláltam az F-14 modulra se éjjelem se nappalom: jelenleg ott tartok a NATOPS flight manual-jában, hogy full cold start-al eltudnék indítani egy igazi F-14B-t... van a 3090-re játék hidd el nekem...
Aham, szoval a gogglemaps ms fele verzioja kéne meggyőzzön? Én elhiszem, hogy neked van, nekem meg nincs. Az egyelen ami picit érdekelne, hogy lesz hdmi 2.1, de akkor még mindig ott tartunk, h a win hdr kezelese egy foshalom, gánytakony.
Nem az ár az érdekes, ha van miért, de a semmiért persze hogy sok 3070 is. Nekem. Hangsúlyozom mégegyszer.
Avatar
Moby

Hozzászólás #50841 2020.09.03. 08:50

Pár részlet az ampere-ről. Kiderült honnan származnak az iszonyatos TFLOPS adatok: megváltozott a CU-k felépítése olyan módon, hogy az eddigi 1 helyett 2 FP32 feldolgozó került bele. Viszont ezek csak úgy használhatóak egyszerre, hogy a feldolgozott adatok nem lehet függőség, ehhez viszont úgy kell megírni a shaderek is, hogy ezt tudják biztosítani. Az nvidia által megadott shader tflops az ilyen módon optimalizált kódon maximálisan elérhető teljesítményt mutatja. Azaz amit most látunk összehasonlítást, hogy a 3080 70%-80%-ot ver a 2080-ra, ez a későbbiekbe ampere-re optimalizált kódokkal lényegesen nagyobb is lehet.
Avatar
eje75

Hozzászólás #50842 2020.09.03. 09:05

Mekee írta:Aham, szoval a gogglemaps ms fele verzioja kéne meggyőzzön? Én elhiszem, hogy neked van, nekem meg nincs. Az egyelen ami picit érdekelne, hogy lesz hdmi 2.1, de akkor még mindig ott tartunk, h a win hdr kezelese egy foshalom, gánytakony.
Nem az ár az érdekes, ha van miért, de a semmiért persze hogy sok 3070 is. Nekem. Hangsúlyozom mégegyszer.
Nem kell semmi meggyőzzön, lófax se akart meggyőzni... csak van, ami megesz minden erőt, és van, akinek ez fontos, ez talán elfogadod... neked nem fontos, szuper most már ország világ tudja... örülök, hogy nem érdekes az ár, így szokott az lenni, ha amúgy nincs rá...de sose ne keseredj el, a fő aktivitásodhoz, a fikához nem kell semmi...mindened megvan hozzá, ahogy eddig is megvolt... :puszi:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50843 2020.09.03. 09:11

Moby írta:ez a későbbiekbe ampere-re optimalizált kódokkal lényegesen nagyobb is lehet.
Hú, csak győzzek majd elugrani az amperkódos optimalizációk inváziója elől! :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #50844 2020.09.03. 09:19

DanielT írta:Hú, csak győzzek majd elugrani az amperkódos optimalizációk inváziója elől! :banplz:
Ez is olyan lesz vajon, mint a pro patch, hogy 27,3 helyett immár tartja a stabil 28at? :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #50845 2020.09.03. 09:20

eje75 írta:Hát simán, de a CIV 6 8K-ban megeszi majd a nagykártyát is.... amúgy viccelődünk, viccelődünk, de emlékszünk még az időre, amikor a 1080-at csak izmos rokonokkal merted csak elhozni az Iponból, mostanra az akkori az ár mára kb. lófaszt nem ér, és kapsz érte olyan teljesítményt, hogy magad alá fosol...
Pont így! :eljen: (mármint komolyan, nem cinikus beszólásdiból!)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50846 2020.09.03. 09:41

eje75 írta:Viccelni próbáltam, de nem jól fogalmaztam... nem hülye aki ennyit nem költ el a hobbijára, tényleg megértem, sok pénz egy nagyon, van jobb helye is... de hogy technobuzulás, meg nincs rá játék???? Hát maradjunk abban, hogy Te nem találsz magadnak... de azért van... csináltam csak neked egy képet, hogy megértsd a helyzetet....
Spoiler
4dn9xm.jpg
DCS-ről meg inkább nem is beszélnék.... 1 hónapja amióta rátaláltam az F-14 modulra se éjjelem se nappalom: jelenleg ott tartok a NATOPS flight manual-jában, hogy full cold start-al eltudnék indítani egy igazi F-14B-t... van a 3090-re játék hidd el nekem...
Nottel a szememben ;)
En idohiany miatt nem dcszem, ha lesz tobb idom egy joy es egy trackir befektets lesz majd :P
Avatar
Mekee

Hozzászólás #50847 2020.09.03. 09:44

eje75 írta:Nem kell semmi meggyőzzön, lófax se akart meggyőzni... csak van, ami megesz minden erőt, és van, akinek ez fontos, ez talán elfogadod... neked nem fontos, szuper most már ország világ tudja... örülök, hogy nem érdekes az ár, így szokott az lenni, ha amúgy nincs rá...de sose ne keseredj el, a fő aktivitásodhoz, a fikához nem kell semmi...mindened megvan hozzá, ahogy eddig is megvolt... :puszi:
Igen, ezt adom, nem mindtsm, hogy nem, onnan indult, hogy aztmindtsm nekem nemkell, nincs mit jatszanom rajta, ezt viszont te is elfogadhatnád. Vagy tőlem az se baj, ha maradsz a nincs rá verzional, nekem tökmindegy. Btw nincs egy cigid fizuig? :banplz:
Avatar
eje75

Hozzászólás #50848 2020.09.03. 09:47

DanielT írta:Jó látni, hogy valakiben még ég a tűz és az F14 manualt olvasgatja az inkontinencia betét tesztek helyett. Többünknek nincs ilyen szerencséje. :banplz:
Pont akartam írni... tegnap végigolvastam a fórumot, hogy miről maradtam ki a két hónap alatt, amíg Miramar-on állomásoztam, és fel kellett néznem a címsorra, hogy a még Leáld topikban vagyok, vagy az Aranyág nyugdíjas otthon honlapjára keveredtem véletlenül? :wilting: az, hogy Te kiégtél a Rage 2 mennybe emelésed óta nem kérdés, de mi a fasz ez a sok rinya? "Vissza vonulok a város zajától a vidéki birtokomra, és innét minden szabadidőmet a hárslevelűm termelésére fordítom..." - "fel kell dolgoznom előtte a 12 éves backlogomat"-"egyenlőre elég nekem az a teljesítmény, amit a PS3 nyújt"- "lehetne még venni a 2 gb RAM mellé még kettőt, de minek?" - "4K? hagyjuk már, szemfényvesztés az egész, akinek az 1080p nem elég, az totál hülye..." - "nem jelent meg játék az elmúlt 3 évben..." stb-stb.... mijafasz? Valahol van számlaszám is, ahol Mekee katéterére gyűjtünk, csak elkerülte a figyelmem, vagy mi? Hagyjuk már... Az élet nem habostorta, millió a gond nálam is, de hát gémerek vagyunk vagy mi a tosz, a legrosszabb fajta....két ultrahang között simán ráérek megtanulni az AN/AWG9 radar üzemmódjait, meg megkérni a nővért a hospice házban, hogy húzza már ki a szívmonitoromat egy órára, mert nem tudom hová bedugni az egeremet tölteni :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #50849 2020.09.03. 09:55

DanielT írta:Hú, csak győzzek majd elugrani az amperkódos optimalizációk inváziója elől! :banplz:
Jó volt a műsor, de tudtam, hogy előbb-utóbb elszólod magad! :banplz: CSak egy kérdésem van: nyócvan, vagy kilencven? :taps:
Avatar
Botond

Hozzászólás #50850 2020.09.03. 10:04

Tegnap befejeztük a halo3at, megértem, hogy a többiek nem találják a szavakat. Egyértelműen 10/10 élmény még mindig. Azt gondolom, hogy soha korábban és ezután se fogunk találkozni még egy ilyen korszakalkotó játékkal, mint ez. Egyszerű földi halandók, akik nem voltak részesei egy hármas coopnak úgysem tudják átélni azt a felemelő érzést, ami végigkísért minket a játék során, de azért megpróbálom röviden a főbb pontokat összefoglalni:
- kapásból nem sikerült összehozni a coopot, mert az xbox-pc cross multi majd csak jön, szóval arty is kénytelen volt pc-n telepíteni
- Zó szokás szerint az első három pályára nem kapott acsikat, mert miért is kapna, de a többire már igen, tök logikus
- az egész játékot lehoztak 4 "szobából", van a tengerparti táj hegyekkel, vagy a bázis belül, van a havas táj, és van a végbél belül. Ezekből csináltak 1-1 "jól sikerül" "szobát" és azt egymás után dobálva végtelenszer kész is a pálya, amin végig kell menni oda és vissza is. Ez 10x és kész a játék. Már az első részben is voltak véleményes pályák, ahol több időnk ment el arra Zóval, hogy felderítsük, hogy innen jövünk, vagy erre megyünk, mert tök egyforma az egész, de ez különösen alja volt ebből a szempontból. A koronát a végbél tematikájú pálya tette fel az i-re.
- a sztorit talán lehetett volna érdektelenebbre is csinálni, csak most semmi nem jut eszembe, hogy hogyan...
- még mindig csodálatod, hogy singeben lehet csekpointról folytatni, coopba nem, szóval amikor jött az áramszünet artynál akkor az a pálya 98%-ról folytatás helyett mehetett előről. Igen, persze, hogy a leghosszabb pálya.
- arty csinált egy csomó screenshotot. Ami korábban a fejlécben volt, arról azt hittem, hogy úgy készült, mint a forza horizonos, hogy egy verseny közepén 300nál screenshot és akkor a jobb felső, látószögből kieső rész nagyítva 300x, szóval ilyen műcikizés az egész. Na most már tudom, hogy erről szó sincs, valóban ekkora torzítás van a reális képhez, csak az ellenkező irányba. Én ennyi nyolcszögfejű/kezű/lábú/akármirészű embert még sose láttam. És a többi köroszlop is szögeletes volt, meg minden. Szerintem ez a játék fricska akart lenni a day of tentacle készítőinek, akik anno azzal hirdették a játékukat, hogy egy egyenes vonal sincs benne, a halósok válaszul meg akarták mutatni, hogy ők meg tudnak játékot ívek nélkül. Sikerült, jár a 10/10. Ezen a tuningolt grafika 4k@ultra sem segít.
- indokolatlan lagspikeok vannak az átvezető videókban, és játék közben is. Minden felbontáson, minden részletességgel és minden hw-el alatta. Szaggat időnként random egyszerűen.
- meg a szokásos agyfaszok is megvannak, kint el lehet távolodni egymástól km-re is, bent meg 2 centiről a másikra spawnolsz úgy, hogy aztán se te se ő nem tudja emiatt, hogy merre van előre, na nem mintha előtte lehetett volna tudni. Kivéve a végbél, ahol végképp el lehet tévedni, na ott nem spawnolsz a másikra, végül az lett a nyerő kombó, hogy mivel egyikünk találta csak meg az előrét, ezért a másik két kolléga közösen felállt egy gránátra, hogy halál után rám spawnoljanak és tudjunk menni tovább előre. Akkor még nem sejtettük, hogy jövünk majd visszafele is...
Szóval ultimate 10/10, ennél 10/10ebb sose lesz már semmi. A rage2 se.
@Micsu: CK3 már letölthető a ganépasszban, lejön, fut szépen, vagy interface scaling, szóval semmilyen felbontás nem akadály, ma nekikezdek a tutorialnak.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #50851 2020.09.03. 10:06

Én ehhez csak annyit tudok hozzátenni, hogy a GoW 3-óta csak a Cod2 meg a Skyrim pörgött, azt meg még nagyduzzogva elviszi a 1070. :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #50852 2020.09.03. 10:07

eje75 írta:Pont akartam írni... tegnap végigolvastam a fórumot, hogy miről maradtam ki a két hónap alatt, amíg Miramar-on állomásoztam, és fel kellett néznem a címsorra, hogy a még Leáld topikban vagyok, vagy az Aranyág nyugdíjas otthon honlapjára keveredtem véletlenül? :wilting: az, hogy Te kiégtél a Rage 2 mennybe emelésed óta nem kérdés, de mi a fasz ez a sok rinya? "Vissza vonulok a város zajától a vidéki birtokomra, és innét minden szabadidőmet a hárslevelűm termelésére fordítom..." - "fel kell dolgoznom előtte a 12 éves backlogomat"-"egyenlőre elég nekem az a teljesítmény, amit a PS3 nyújt"- "lehetne még venni a 2 gb RAM mellé még kettőt, de minek?" - "4K? hagyjuk már, szemfényvesztés az egész, akinek az 1080p nem elég, az totál hülye..." - "nem jelent meg játék az elmúlt 3 évben..." stb-stb.... mijafasz? Valahol van számlaszám is, ahol Mekee katéterére gyűjtünk, csak elkerülte a figyelmem, vagy mi? Hagyjuk már... Az élet nem habostorta, millió a gond nálam is, de hát gémerek vagyunk vagy mi a tosz, a legrosszabb fajta....két ultrahang között simán ráérek megtanulni az AN/AWG9 radar üzemmódjait, meg megkérni a nővért a hospice házban, hogy húzza már ki a szívmonitoromat egy órára, mert nem tudom hová bedugni az egeremet tölteni :banplz:
Én az előbb számoltam egy gyorsat új konfigra, 1ből ki is jött, ahogy mondtam. Már az egyik fele. Meg a másik is, csak az egy másik 1ből. Szóval dolgozunk rajta, csak még előtte vissza kell váltani az üres sörösüvegeket! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50853 2020.09.03. 10:07

Moby írta:Jó volt a műsor, de tudtam, hogy előbb-utóbb elszólod magad! :banplz: CSak egy kérdésem van: nyócvan, vagy kilencven? :taps:
Ilyen értelemben félreérthető volt a megfogalmazás, de ne reménykedj. :) Tegnap épp néztem, hogy mennyiért tudnám eladni a maradék memória+táp+ház kombót, de gyorsan elszomorodtam amikor láttam, hogy most 16 giga alig 20k újan... Én meg 56 ért vettem, szóval ez itt rohad meg inkább. :szomoru1:
Avatar
Botond

Hozzászólás #50854 2020.09.03. 10:07

benőmenő írta:Én ehhez csak annyit tudok hozzátenni, hogy a GoW 3-óta csak a Cod2 meg a Skyrim pörgött, azt meg még nagyduzzogva elviszi a 1070. :idiota:
Skyrimhoz elég a switch is!
Avatar
Botond

Hozzászólás #50855 2020.09.03. 10:08

DanielT írta:Ilyen értelemben félreérthető volt a megfogalmazás, de ne reménykedj. :) Tegnap épp néztem, hogy mennyiért tudnám eladni a maradék memória+táp+ház kombót, de gyorsan elszomorodtam amikor láttam, hogy most 16 giga alig 20k újan... Én meg 56 ért vettem, szóval ez itt rohad meg inkább. :szomoru1:
16-32 gigás moduloknak van ára, abból tudod összerakni a 64-128 giga ramot, hogy emuláld a csodassd-t. :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #50856 2020.09.03. 10:09

Botond írta:Skyrimhoz elég a switch is!
UI mod nélkül? Mi vagyok én, tán állat? :lama:
Szerk.: Kivételesen még próbáltam is Switchen és pokol a vanilla Skyrim.
Avatar
eje75

Hozzászólás #50857 2020.09.03. 10:16

Botond írta:Én az előbb számoltam egy gyorsat új konfigra, 1ből ki is jött, ahogy mondtam. Már az egyik fele. Meg a másik is, csak az egy másik 1ből. Szóval dolgozunk rajta, csak még előtte vissza kell váltani az üres sörösüvegeket! :banplz:
Ördögöt azt.... Én is számoltam... 650e-re jött ki, meg pár tízezer az apróságokra... 650e a jelenleg ismert 3080 árral... házat, tápot, ssd-t meg vinyót most nyilván nem veszek, mert már van.... alaplap, proci, ram, meg vga.. nemtom mit számoltál még bele, de hogy a fele 1 azt teljes agyrém...
Avatar
Moby

Hozzászólás #50858 2020.09.03. 10:18

DanielT írta:Ilyen értelemben félreérthető volt a megfogalmazás, de ne reménykedj. :) Tegnap épp néztem, hogy mennyiért tudnám eladni a maradék memória+táp+ház kombót, de gyorsan elszomorodtam amikor láttam, hogy most 16 giga alig 20k újan... Én meg 56 ért vettem, szóval ez itt rohad meg inkább. :szomoru1:
Inkább 16 az a 20.

/amúgy milyen az a táp? Lehet, hogy érdekelne.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50859 2020.09.03. 10:48

Moby írta:Inkább 16 az a 20.

/amúgy milyen az a táp? Lehet, hogy érdekelne.
Na hát ne ilyen hugyzselé 3000 -res ramokat mutogassá' már az E24től!!! :ejnye1: :ejnye1: :ejnye1:

Valami BeQuiet a táp, de egyelőre marad az egész a szekrény tetején házastul, ez a ram ár megölte a lelkem. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #50860 2020.09.03. 10:59

DanielT írta:Na hát ne ilyen hugyzselé 3000 -res ramokat mutogassá' már az E24től!!! :ejnye1: :ejnye1: :ejnye1:

Valami BeQuiet a táp, de egyelőre marad az egész a szekrény tetején házastul, ez a ram ár megölte a lelkem. :D
Ilyen volt a megboldogult ryzen konfigomban két éve, teljesen jóaz.
Avatar
Botond

Hozzászólás #50861 2020.09.03. 12:42

eje75 írta:Ördögöt azt.... Én is számoltam... 650e-re jött ki, meg pár tízezer az apróságokra... 650e a jelenleg ismert 3080 árral... házat, tápot, ssd-t meg vinyót most nyilván nem veszek, mert már van.... alaplap, proci, ram, meg vga.. nemtom mit számoltál még bele, de hogy a fele 1 azt teljes agyrém...
Kompromisszum és csirkefarhátmentesen számoltam, hogy hol a vége, ha minden pénzt is erre szán az ember, de aztán nyilván lesz majd egy reálisabb kalkuláció, ha látni a custom vga-k árait meg ha tényleg jönnek az új rizsák. Illetve még nem döntöttem el, hogy mennyi ramra lenne szükségem és az is 100ezreket dobál a dolgon, ha nagyobb, gyorsabb modulokat választ az ember. A sallangot megtartom én is persze, ssd-ken ott a komplett minden, én le nem töltöm mégegyszer, mert ha leülök játszani, akkor nehogy már az install százalékot kelljen nézni, mint anno a kőkorszakban!
Avatar
Moby

Hozzászólás #50862 2020.09.03. 13:32

Na, egyelőre lófaszt se számít a pcie gen4.0, szóval nem kell cserélni semmit.

Will customers find a performance degradation on PCIE 3.0?
System performance is impacted by many factors and the impact varies between applications. The impact is typically less than a few percent going from a x16 PCIE 4.0 to x16 PCIE 3.0. CPU selection often has a larger impact on performance.We look forward to new platforms that can fully take advantage of Gen4 capabilities for potential performance increases.
Avatar
Botond

Hozzászólás #50863 2020.09.03. 13:50

Moby írta:Na, egyelőre lófaszt se számít a pcie gen4.0, szóval nem kell cserélni semmit.

Will customers find a performance degradation on PCIE 3.0?
System performance is impacted by many factors and the impact varies between applications. The impact is typically less than a few percent going from a x16 PCIE 4.0 to x16 PCIE 3.0. CPU selection often has a larger impact on performance.We look forward to new platforms that can fully take advantage of Gen4 capabilities for potential performance increases.
Radeon 5700XT esetán a tesztek 3-4% difit mértek. De még gyerekcipőben jár az egész, ez az olló is nyílni fog még azért.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50864 2020.09.03. 14:14

Botond írta:Tegnap befejeztük a halo3at, megértem, hogy a többiek nem találják a szavakat. Egyértelműen 10/10 élmény még mindig. Azt gondolom, hogy soha korábban és ezután se fogunk találkozni még egy ilyen korszakalkotó játékkal, mint ez. Egyszerű földi halandók, akik nem voltak részesei egy hármas coopnak úgysem tudják átélni azt a felemelő érzést, ami végigkísért minket a játék során, de azért megpróbálom röviden a főbb pontokat összefoglalni:
- kapásból nem sikerült összehozni a coopot, mert az xbox-pc cross multi majd csak jön, szóval arty is kénytelen volt pc-n telepíteni
- Zó szokás szerint az első három pályára nem kapott acsikat, mert miért is kapna, de a többire már igen, tök logikus
- az egész játékot lehoztak 4 "szobából", van a tengerparti táj hegyekkel, vagy a bázis belül, van a havas táj, és van a végbél belül. Ezekből csináltak 1-1 "jól sikerül" "szobát" és azt egymás után dobálva végtelenszer kész is a pálya, amin végig kell menni oda és vissza is. Ez 10x és kész a játék. Már az első részben is voltak véleményes pályák, ahol több időnk ment el arra Zóval, hogy felderítsük, hogy innen jövünk, vagy erre megyünk, mert tök egyforma az egész, de ez különösen alja volt ebből a szempontból. A koronát a végbél tematikájú pálya tette fel az i-re.
- a sztorit talán lehetett volna érdektelenebbre is csinálni, csak most semmi nem jut eszembe, hogy hogyan...
- még mindig csodálatod, hogy singeben lehet csekpointról folytatni, coopba nem, szóval amikor jött az áramszünet artynál akkor az a pálya 98%-ról folytatás helyett mehetett előről. Igen, persze, hogy a leghosszabb pálya.
- arty csinált egy csomó screenshotot. Ami korábban a fejlécben volt, arról azt hittem, hogy úgy készült, mint a forza horizonos, hogy egy verseny közepén 300nál screenshot és akkor a jobb felső, látószögből kieső rész nagyítva 300x, szóval ilyen műcikizés az egész. Na most már tudom, hogy erről szó sincs, valóban ekkora torzítás van a reális képhez, csak az ellenkező irányba. Én ennyi nyolcszögfejű/kezű/lábú/akármirészű embert még sose láttam. És a többi köroszlop is szögeletes volt, meg minden. Szerintem ez a játék fricska akart lenni a day of tentacle készítőinek, akik anno azzal hirdették a játékukat, hogy egy egyenes vonal sincs benne, a halósok válaszul meg akarták mutatni, hogy ők meg tudnak játékot ívek nélkül. Sikerült, jár a 10/10. Ezen a tuningolt grafika 4k@ultra sem segít.
- indokolatlan lagspikeok vannak az átvezető videókban, és játék közben is. Minden felbontáson, minden részletességgel és minden hw-el alatta. Szaggat időnként random egyszerűen.
És tényleg pont ilyen volt, elolvasni MAJDNEM akkora élmény volt, mint átélni :eljen:

De:

- arty áramszünete nem játék közben volt, hanem előtt, az első etap azért csúszott másfél órát; az már másnap volt, hogy a vihar miatt a mikrós netje szakadt
- nálam fps-gond nem volt enhancedben sem, pedig az én vasam volt a leggyengébb, csak a hálózat miatt volt közös rövid lagunk - lehet, hogy nálatok aranyba öntve ment a vsync? én nem korlátoztam a frémet játékon belül, az Nvidia Inspectorra bíztam
- az ánuszlájbröri tényleg elmondhatatlanul zseniális, dicséretes, hogy a kritikák ellenére megtartották a hamisítatlan Halo-pályatervezést, ami a 20 évvel korábbi hírhedt Metroid előtt tiszteleg

Nagyon nehéz elképzelnem, hogy mi ütött ezen nagyot 2007-ben. Ez ugyanaz, mint az előző kettő. Új fegyverek, új járművek, új ellenfelek, a nem-Anniversaryhez képest észrevehetően jobb grafika, de nincs paradigmaváltós csoda, hogy az 1-2-vel az ősisége lenne a baj. A shotgun nerfelése azért odacseszett, a - Flood ellen - legjobb fegyverből szinte legszarabb lett. A spéci felvehető ellövendő bónuszok (regeneráló mező, letehető pajzs stb.) voltak talán a legizgalmasabbak, csak nem igazán használtuk őket. Nagy innováció mindenki számára, akinek kimaradt a Heretic és a feature-t tudó többtucatnyi FPS 2007-ig. De tényleg vannak köztük érdekesek, csak az vicc, hogy eddig csupán időleges power-upok voltak, és hogy a sprint(elős equipment) feltalálásig még várni kellett a Reachre.

A 2007-s FPS-ek közül játszottam a STAKER-rel és a BioShockkal, végigment a Crysis és a The Darkness (a TPS Uncharted, és részben végül is lövölde Tools of Destruction). Mind jobb. A 2006-os Preyt és Call of Juarezt is sokkal élvezhetőbbnek tartom.

És DT szerint ez mindössze 7/10, ha kivesszük a grafikát a képből :zavart2:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2020.09.03. 14:16-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50865 2020.09.03. 14:15

Botond írta:Radeon 5700XT esetán a tesztek 3-4% difit mértek. De még gyerekcipőben jár az egész, ez az olló is nyílni fog még azért.
Ha most vezsek 3060-at vagy 3070-et, annyit szerintem simán el tudok engedni 1-2 évig, utána meg talán váltanék Ryzenre, és még 1-2 éve lehetne a kártyának így "boostolva".
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #50866 2020.09.03. 14:16

Moby írta:Na, egyelőre lófaszt se számít a pcie gen4.0, szóval nem kell cserélni semmit.

Will customers find a performance degradation on PCIE 3.0?
System performance is impacted by many factors and the impact varies between applications. The impact is typically less than a few percent going from a x16 PCIE 4.0 to x16 PCIE 3.0. CPU selection often has a larger impact on performance.We look forward to new platforms that can fully take advantage of Gen4 capabilities for potential performance increases.
Inkább majd ezzel az SSD kapcsolással lesz érdekes a dolog. Addig mindenki jól jár a kis 3.0-val. Egyébként még csak AMD lapok tudják nem?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50867 2020.09.03. 14:21

Zóanagyvarázsló írta:Nagyon nehéz elképzelnem, hogy mi ütött ezen nagyot 2007-ben.
Ez volt AZ XBOX EXKLUZÍV hát imádni kellett agyhalottfalván, ennyi a titok.

Na már csak Arty beszámolója hiányzik, remélem nem sokáig! :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50868 2020.09.03. 14:32

DanielT írta:Ez volt AZ XBOX EXKLUZÍV hát imádni kellett agyhalottfalván, ennyi a titok.

Na már csak Arty beszámolója hiányzik, remélem nem sokáig! :D
Hát még a képei mennyire hiányoznak! Addig saját ízelítő, persze ez már mind baszó ENHANCED, 2007-ben NEMÍGYNÉZETTKI:

Percekig úgy szaladgált és harcolt itt arty, hogy Botondot aranyba öntötte a fejére a 343, először nem is értette, hogy min röhögünk:

Kép

Ja igen, én voltam egyedül Master Chief!

És ezek már az in-engine átvezetők, hogy a játék legjobb arcát lássátok (nem egészen spoilermentesek):

Kép

Kép

Az eddigiek talán nem NAGYON spoileresek annak, akik nem tudják, miről van szó, de az alábbi már a szívbemarkoló veszteséglista, mintha csak dageuerrotípiákat akartak volna 120p-s szkennerrel digitalizálni, legalábbis a kép közepét tekintve (nyilván direkt olyan, de na):

Spoiler
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2020.09.03. 14:38-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50869 2020.09.03. 14:34

Fontos adalék: heroicon kezdtük, de annyira könnyű volt, hogy arty (!!!!4-gy!!) kisírta a legendaryt, és még a korai pályákat is újrajátszottuk így :hawaii:
Avatar
Botond

Hozzászólás #50870 2020.09.03. 14:43

Méghogy PS nélkül nincs hardcore géming!
Avatar
eje75

Hozzászólás #50871 2020.09.03. 15:38

Mekee írta: Btw nincs egy cigid fizuig? :banplz:
Hát még nekem se jött meg a Provident drága testvérem.... :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #50872 2020.09.03. 16:15

Fú de csatakosra szopatja a 2080Ti-t :eljen: :taps:
phpBB [media]
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #50873 2020.09.03. 16:43

Spoiler
Kép


Spoiler tagba raktam, mert lehet, hogy fake. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #50874 2020.09.03. 16:50

TasManXT írta:
Spoiler
Kép


Spoiler tagba raktam, mert lehet, hogy fake. :D
Dehogy fake! Teljesen valid a CELL procival, meg a különálló Zen2 procival! :taps: (ez egy ps3 slim alaplapja)
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #50875 2020.09.03. 16:56

Moby írta:Dehogy fake! Teljesen valid a CELL procival, meg a különálló Zen2 procival! :taps: (ez egy ps3 slim alaplapja)
Na mindegy, lehetne már valami, mert felbasz ez a nem jelentenek be se árat meg se semmit pár hónappal a megjelenés előtt. Lassan tervezgethetem a 4700x + 3080 konfigot.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50876 2020.09.03. 17:47

Moby írta:Fú de csatakosra szopatja a 2080Ti-t :eljen: :taps:
Ez szerintem többet mond el a 20XX generáció hulladék mivoltáról, mint a 30XX csodájáról. Persze frankó, de az előző gen egy rossz vicc volt.
Avatar
Moby

Hozzászólás #50877 2020.09.03. 18:02

DanielT írta:Ez szerintem többet mond el a 20XX generáció hulladék mivoltáról, mint a 30XX csodájáról. Persze frankó, de az előző gen egy rossz vicc volt.
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy egy jó hosszú időszak után ismét a helyére került pc szinten a price/performance. Ez a 30XX igazi csodája, nem a nyers teljesítménye. Gyorsabbat és gyorsabbat mindig lehet csinálni, ez nem akkora kunszt. De amikor generációvátlásnál 150% teljesítményt kapsz fele árért, az azért odabasz.
Avatar
Botond

Hozzászólás #50878 2020.09.03. 18:13

phpBB [media]
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50879 2020.09.03. 18:15

Botond írta:@Micsu: CK3 már letölthető a ganépasszban, lejön, fut szépen, vagy interface scaling, szóval semmilyen felbontás nem akadály, ma nekikezdek a tutorialnak.
Poere nincs idom nemhogy erre :P
Avatar
Moby

Hozzászólás #50880 2020.09.03. 18:18

Botond írta:nindirect
Nafasza. Októberben vehetem akkor a márióautókat is :DD (de ide 3 kellene!)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50881 2020.09.03. 18:20

Moby írta:Én inkább úgy fogalmaznék, hogy egy jó hosszú időszak után ismét a helyére került pc szinten a price/performance. Ez a 30XX igazi csodája, nem a nyers teljesítménye. Gyorsabbat és gyorsabbat mindig lehet csinálni, ez nem akkora kunszt. De amikor generációvátlásnál 150% teljesítményt kapsz fele árért, az azért odabasz.
Ideje volt mar, en se ertettem mit benazik az nvidia, fejlesztettem volna mar ha meggyozo lett volna a turing de nem volt az.
Mar csak az ne legyen hogy a bitcoin banyaszok miatt szopjuk be az arat mert az megint az egekben van ;
Avatar
Moby

Hozzászólás #50882 2020.09.03. 18:21

Ja, meg 18-án az All Stars-t...meg 3080-at. Ki a gecinek van ennyi pénzze???? :ijedt:
Avatar
Botond

Hozzászólás #50883 2020.09.03. 18:24

Moby írta:Ja, meg 18-án az All Stars-t...meg 3080-at. Ki a gecinek van ennyi pénzze???? :ijedt:
Ne legyél már csirkefarhátas olcsójancsi, mingyá itten van a tiáj.
Avatar
Moby

Hozzászólás #50884 2020.09.03. 18:26

Botond írta:Ne legyél már csirkefarhátas olcsójancsi, mingyá itten van a tiáj.
Jó lesz nekem a mezítlábas kivitel. 20 giga g6x-el lesz ennek olyan ára, hogy beszarunk.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50885 2020.09.03. 19:30

Moby írta:Én inkább úgy fogalmaznék, hogy egy jó hosszú időszak után ismét a helyére került pc szinten a price/performance. Ez a 30XX igazi csodája, nem a nyers teljesítménye. Gyorsabbat és gyorsabbat mindig lehet csinálni, ez nem akkora kunszt. De amikor generációvátlásnál 150% teljesítményt kapsz fele árért, az azért odabasz.
A 1070 is elverte az előző Titan-t és a 970 is. A 20-as széria agyzsibbasztó szarsága miatt relatíve jobbnak tűnik, de közben csak visszaálltunk a normál mederbe. Mondjuk a 970 100k volt tán, a 1070 meg 160-170, a 370 meg 200k+ lesz, szal' ...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50886 2020.09.03. 19:53

Végre nem lesz gond a Crysis remasterrel, hogy régi 2 magos optimalizáció miatt nem fut semmin 60 frémmel!

Spoiler
Xbox One X-en is 30 alá van belockolva. :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen:


A videó egyébként egy nagy nulla információ szempontból, nem érdekes egyáltalán.

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #50887 2020.09.03. 20:00

Kaptam e-mailt a Samsungtól, hogy aszondja a Samsung Cloud le lesz állítva jövő június 30al, mindenki térjen át OneDrivera. Itt előttem a tv-m, Samsung galery van rajta, Samsung Clouddal, és OneDrive app nincs rajta, pedig ott van minden képem. Remélem ez azt indukálja, hogy lesz OneDrive app, és 65 colon tudom bármiféle extra mozdulat, eszköz stb nélkül visszanézni a képeket, mert az vagányság lenne.
Most az a megoldásom, hogy iPhone van iPad képe mirror, és úgy nézem. Az már majdnem jó megoldás, jó lenne mégjobb!
Avatar
eje75

Hozzászólás #50888 2020.09.03. 20:46

Micsu írta:Nottel a szememben ;)
En idohiany miatt nem dcszem, ha lesz tobb idom egy joy es egy trackir befektets lesz majd :P
Én is most vettem egy VKB Galdiator K Premium-ot, eddig nem volt itthon joy-om...... TrackIR engem is érdekelne, de megdöbbentő módon Mo-n nem találok, csak amazonon, meg a gyártó holnapján... mintha itthon senki nem forgalmazná.... sőt...amióta a MFS2020 kijött a komolyabb szimulátor cuccok mint elfogytak, minden hiánycikk....
Amúgy DCS-ben melyik modul érdekelne, melyik gép tetszik? Modernebbek, vagy a WWII-esek?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50889 2020.09.04. 08:24

Egy kis reggeli használtVGA piaci elemzés, mert unatkozok.

Átlag kb értelmes eladási árak, amíg nem kapható ténylegesen az új generáció. Utána meg... hát ja. Sok sikert ezekhez.

1080Ti - 120k
2080 - 170k
2080Ti - 270k

A 2080Ti teljesen kabaré kategória, mert a 200k-s új kártya fogja megalázni. Hát, megérdemli mindenki aki megvette és ezzel támogatta a 400k+ os VGA-k létét.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #50890 2020.09.04. 08:53

DanielT írta:Egy kis reggeli használtVGA piaci elemzés, mert unatkozok.
Átlag kb értelmes eladási árak, amíg nem kapható ténylegesen az új generáció. Utána meg... hát ja. Sok sikert ezekhez.
1080Ti - 120k
2080 - 170k
2080Ti - 270k
A 2080Ti teljesen kabaré kategória, mert a 200k-s új kártya fogja megalázni. Hát, megérdemli mindenki aki megvette és ezzel támogatta a 400k+ os VGA-k létét.
Én még mindig nem egészen tértem napirendre a 200k-s "olcsó" kártyán való ujjongáson.
Viszont így felvázolva egy teoretikus 100k HUF és 150W tdp körüli új kártya 1080Ti powával már annyira nem is lenne kétségbeejtően gáz alternatíva a konzolokra.

Vissza: “Leáldozott.hu”