A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
deep

Hozzászólás #50751 2020.09.01. 23:07

Moby írta:Nem az árával lesz itt a gond, hanem avval, hogy nem lesz. Itt. Semennyiért. Majd egyszer.
Dehogynem lesz. Lehet az első szállítmányok csak boltonként 10-20 darabosak lesznek, de lesz gép annak aki időben foglalt. Szerintem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #50752 2020.09.01. 23:08

DanielT írta:Elég jó biznyáknak hangzik, lehet élnék vele! :P

"Why isn't sales tax included in the advertised price (U.S.)?"

"If I create an ad for Product XYZ and advertise it without sales tax, I can distribute that ad quickly and cheaply around the whole of the US. However, if I include sales tax, then I have to make a separate ad for each state/county with a different sales tax rate."

Itt meg olvashatod a részleteket, holnap kikérdezlek! :nezze:
Ez nem tudom mi bizonyít, de mondok ettől egyszerűbb (bár ebben már kételkedem) dolgot: Az egész eurozónában ugyanannyi eruoba fog kerülni kerülni úgy, hogy az eurozóna tagjainál is eltérő az áfa mértéke. HOGYAN LEHETSÉGES EZ?
Avatar
Moby

Hozzászólás #50753 2020.09.01. 23:12

deep írta:Dehogynem lesz. Lehet az első szállítmányok csak boltonként 10-20 darabosak lesznek, de lesz gép annak aki időben foglalt. Szerintem.
A konzolvilágosok azt mondják, hogy nem lesz előfoglalás (nekem inkább úgy tűnik, hogy a sony tiltotta meg nekik). Szóval az időben foglalt nem tudom hogy lesz majd lehetséges. Egyébként is, pár hónapra vagyunk, de nemhogy foglalni nem lehet, az árat sem tudjuk. Így aztán gecinehéz lesz foglalni. 1 hónappal a meegjelenés előtt már nincs minek foglalni. 1 hónap az út a hajónak kínából ide. Lesz rajta annyi, amennyi. Már nem lesz érdekes, hogy hol mire _LENNE_ igény.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50754 2020.09.01. 23:19

Moby írta:Ez nem tudom mi bizonyít, de mondok ettől egyszerűbb (bár ebben már kételkedem) dolgot: Az egész eurozónában ugyanannyi eruoba fog kerülni kerülni úgy, hogy az eurozóna tagjainál is eltérő az áfa mértéke. HOGYAN LEHETSÉGES EZ?
Úgy, hogy ugyanúgy "ajánlott ár", illetve az eurozóna országainak áfa mértéke ~3%-on belül van egymástól.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50755 2020.09.01. 23:21

DanielT írta:Úgy, hogy ugyanúgy "ajánlott ár", illetve az eurozóna országainak áfa mértéke ~3%-on belül van egymástól.
Ha minket magyarokat nem nezzuk :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #50756 2020.09.01. 23:22

Micsu írta:Ha minket magyarokat nem nezzuk :idiota:
Akkor megint új hírrel szolgálhatok: mi nem vagyunk az euroövezet tagja :idiota: Viszont VÁMot sem fizetünk egymásnak, de ez olyan bonyolult így egyszerre mára, hogy ezt inkább holnap fejtjük meg. :banplz:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2020.09.01. 23:24-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50757 2020.09.01. 23:23

Moby írta:A konzolvilágosok azt mondják, hogy nem lesz előfoglalás (nekem inkább úgy tűnik, hogy a sony tiltotta meg nekik). Szóval az időben foglalt nem tudom hogy lesz majd lehetséges. Egyébként is, pár hónapra vagyunk, de nemhogy foglalni nem lehet, az árat sem tudjuk. Így aztán gecinehéz lesz foglalni. 1 hónappal a meegjelenés előtt már nincs minek foglalni. 1 hónap az út a hajónak kínából ide. Lesz rajta annyi, amennyi. Már nem lesz érdekes, hogy hol mire _LENNE_ igény.
Visszatérünk a bolt előtti sorbanálláshoz? Nanemá.

Esetleg nem lehet befingásra, vagy a korábbi 10 ezres letéttel foglalni, de fizetéssel előrendelni beb@szna, ha nem lehetne a várható készlet erejéig.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50758 2020.09.01. 23:24

Moby írta:Akkor megint új hírrel szolgálhatok: mi nem vagyunk az euroövezet tagja :idiota:
5 éven belül már azoknak kell lennünk, hát én már várom mert a faszom kivan már ezzel az árfolyammal.
Nem tudom mit forogsz ezen a vámon, fingom sincs hol gyártják a pst, ha nem itt (eu) akkor bizony megy rá a vám, bár biztos gyártják itt is a piacképesség miatt.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Micsu 2020.09.01. 23:27-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #50759 2020.09.01. 23:25

DanielT írta:Visszatérünk a bolt előtti sorbanálláshoz? Nanemá.

Esetleg nem lehet befingásra, vagy a korábbi 10 ezres letéttel foglalni, de fizetéssel előrendelni beb@szna, ha nem lehetne a várható készlet erejéig.
Egyelőre az a zsibbasztás megy, hogy a sony azt mondja (nekik), hogy mivel lesz elég mindenhol, ezért nem KELL lefoglalózni...hát, nem tudom hogy bírták ezt elmondani röhögés nélkül, nekem tuti nem ment volna :(
Avatar
Tom

Hozzászólás #50760 2020.09.01. 23:29

DanielT írta:Elég jó biznyáknak hangzik, lehet élnék vele! :P

"Why isn't sales tax included in the advertised price (U.S.)?"

"If I create an ad for Product XYZ and advertise it without sales tax, I can distribute that ad quickly and cheaply around the whole of the US. However, if I include sales tax, then I have to make a separate ad for each state/county with a different sales tax rate."

Itt meg olvashatod a részleteket, holnap kikérdezlek! :nezze:

Igen azt értjük, hogy a dollár ár az nettó ár, mert az Usa 50 államában egyenként eltérhet a forgalmi adó és így egyszerűbb reklámozni a terméket az értékesítőknek. De az eurós ár az már bruttó ár. És az elmúlt évek során a megadott dollár árakat egy az egyben váltották eurós árakra. Anno 2013-ban a 400 dolláros ps4 így lett 400 eurós és itthon hajszálpontosan 124000 jó magyar forint. Vagy a ps4 pro szintén ugyan így 2016-ban, de az már 127000 forint volt, mert romlott a forint értéke. Szóval ezért nem értettem én sem az áradat, mert 230k itthon akkor lesz, ha 600 dollár / euró lesz a gép, ami a mai nvidia bemutató után eléggé lábon lövés lenne a platform holderek részéről. Persze vannak kivételek és furcsaságok, mint az apple termékei, mint a 400 dolláros Iphone SE, ami valahogy 180000Ft lett, mert valamiért errefelé 500 euróért lett árazva + apple tax miatt vagy nem tudom (büntetés a gyerekmunkások miatt franc tudja, lusta vagyok utána olvasni), de általában egy az egybe váltják át a dollár árakat euróra már évek óta.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50761 2020.09.01. 23:33

Tom írta:Igen azt értjük, hogy a dollár ár az nettó ár, mert az Usa 50 államában egyenként eltérhet a forgalmi adó és így egyszerűbb reklámozni a terméket az értékesítőknek. De az eurós ár az már bruttó ár. És az elmúlt évek során a megadott dollár árakat egy az egyben váltották eurós árakra. Anno 2013-ban a 400 dolláros ps4 így lett 400 eurós és itthon hajszálpontosan 124000 jó magyar forint. Vagy a ps4 pro szintén ugyan így 2016-ban, de az már 127000 forint volt, mert romlott a forint értéke. Szóval ezért nem értettem én sem az áradat, mert 230k itthon akkor lesz, ha 600 dollár / euró lesz a gép, ami a mai nvidia bemutató után eléggé lábon lövés lenne a platform holderek részéről. Persze vannak kivételek és furcsaságok, mint az apple termékei, mint a 400 dolláros Iphone SE, ami valahogy 180000Ft lett, mert valamiért errefelé 500 euróért lett árazva + apple tax miatt vagy nem tudom (büntetés a gyerekmunkások miatt franc tudja, lusta vagyok utána olvasni), de általában egy az egybe váltják át a dollár árakat euróra már évek óta.
Hat a ps4pro 127ks ara lehet eppen a jo magyar szurke import miatt volt, volt az 160ert is ;)
Bar azt nem vagom ha 400 ojro a brutto ar akkor a szurke helyeken miert nem olcsobb ?
Avatar
Tom

Hozzászólás #50762 2020.09.01. 23:35

Moby írta:Nem az árával lesz itt a gond, hanem avval, hogy nem lesz. Itt. Semennyiért. Majd egyszer.

Miért ne lenne? Mármint nem volt hír korábban, hogy felgyorsították a gyártást és, hogy több példánnyal készülnek, mint a ps4 megjelenésekor? Mert, ha igen, akkor nem látom miért ne lenne a boltok polcain. A ps4, ha nem számítjuk a kézi konzolokat, hanem csak az asztali konzolokat, akkor az egyik legjobb nyitányt produkálta eladásokban és simán bementél a boltba és leemelted a polcról a kosárba gond nélkül.
Avatar
Tom

Hozzászólás #50763 2020.09.01. 23:39

Micsu írta:Hat a ps4pro 127ks ara lehet eppen a jo magyar szurke import miatt volt, volt az 160ert is ;)
Bar azt nem vagom ha 400 ojro a brutto ar akkor a szurke helyeken miert nem olcsobb ?

Sehol nem láttam anno 160-ért. Hivatalos fogyasztói ára volt 127000 forint. Az lehet, hogy az itthoni hivatalos megjelenés előtt valaki árulta már szürkén annyiért, amiért nem szégyellte, mert nálunk mindkét alkalommal volt, ha jól emlékszem 2 hét csúszás az amerikai megjelenéshez képest. Abban a két hetes résben lehet voltak horror árak, erre nem emlékszem megmondom őszintén. De a magyar hivatalos megjelenési dátum napjától kezdve 127k volt mindenhol.
Avatar
deep

Hozzászólás #50765 2020.09.02. 00:13

Moby írta:A konzolvilágosok azt mondják, hogy nem lesz előfoglalás (nekem inkább úgy tűnik, hogy a sony tiltotta meg nekik). Szóval az időben foglalt nem tudom hogy lesz majd lehetséges. Egyébként is, pár hónapra vagyunk, de nemhogy foglalni nem lehet, az árat sem tudjuk. Így aztán gecinehéz lesz foglalni. 1 hónappal a meegjelenés előtt már nincs minek foglalni. 1 hónap az út a hajónak kínából ide. Lesz rajta annyi, amennyi. Már nem lesz érdekes, hogy hol mire _LENNE_ igény.
Akkor miért lehet előrendelni?
Avatar
Moby

Hozzászólás #50766 2020.09.02. 07:30

Micsu írta:Hat a ps4pro 127ks ara lehet eppen a jo magyar szurke import miatt volt, volt az 160ert is ;)
Bar azt nem vagom ha 400 ojro a brutto ar akkor a szurke helyeken miert nem olcsobb ?
Milyen szürekimport? A konzolvilágnál volt ennyi, akinél hivatalosabb sony partner nincs is (legalábbis az ő fejük van a legmélyebben a sony seggében).
Avatar
Moby

Hozzászólás #50767 2020.09.02. 07:31

deep írta:Akkor miért lehet előrendelni?
Az csak reklámcélból van. Az az előrendelés nem kötelez senkit semmire, az ilyen előrendek szarok felét végül át sem veszik a vevők.
Avatar
Moby

Hozzászólás #50768 2020.09.02. 07:32

Tom írta:Miért ne lenne? Mármint nem volt hír korábban, hogy felgyorsították a gyártást és, hogy több példánnyal készülnek, mint a ps4 megjelenésekor? Mert, ha igen, akkor nem látom miért ne lenne a boltok polcain. A ps4, ha nem számítjuk a kézi konzolokat, hanem csak az asztali konzolokat, akkor az egyik legjobb nyitányt produkálta eladásokban és simán bementél a boltba és leemelted a polcról a kosárba gond nélkül.
Azért mert COVID-19, másrészt meg a nemrégiben fellőtt amerikai előrendelői oldal is korlátozott mennyiségekről beszél.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50769 2020.09.02. 08:00

Tom írta:Igen azt értjük, hogy a dollár ár az nettó ár, mert az Usa 50 államában egyenként eltérhet a forgalmi adó és így egyszerűbb reklámozni a terméket az értékesítőknek. De az eurós ár az már bruttó ár. És az elmúlt évek során a megadott dollár árakat egy az egyben váltották eurós árakra. Anno 2013-ban a 400 dolláros ps4 így lett 400 eurós és itthon hajszálpontosan 124000 jó magyar forint. Vagy a ps4 pro szintén ugyan így 2016-ban, de az már 127000 forint volt, mert romlott a forint értéke. Szóval ezért nem értettem én sem az áradat, mert 230k itthon akkor lesz, ha 600 dollár / euró lesz a gép, ami a mai nvidia bemutató után eléggé lábon lövés lenne a platform holderek részéről. Persze vannak kivételek és furcsaságok, mint az apple termékei, mint a 400 dolláros Iphone SE, ami valahogy 180000Ft lett, mert valamiért errefelé 500 euróért lett árazva + apple tax miatt vagy nem tudom (büntetés a gyerekmunkások miatt franc tudja, lusta vagyok utána olvasni), de általában egy az egybe váltják át a dollár árakat euróra már évek óta.
Hát figyi, ne legyen igazam. A 400 dolláros Ps4 árat júniusban bejelentették annak idején, most meg szeptember van és semmi. Minél kevesebb időt adnak a felháborodásra a bejelentés és a launcs között, nos... annál kevesebb idő lesz a felháborodásra.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50770 2020.09.02. 08:06

Viszont az AMD valszeg nem volt túl boldog a tegnapi Vídiakonf után... kíváncsi leszek mikor és mit villantanak GPU fronton, már ideje lenne bemutatni.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #50771 2020.09.02. 08:40

DanielT írta:Viszont az AMD valszeg nem volt túl boldog a tegnapi Vídiakonf után... kíváncsi leszek mikor és mit villantanak GPU fronton, már ideje lenne bemutatni.
Nagyon olyan, mintha leszarnák a high end gpu szegmenst. Ott vannak a procik meg a konzolokban az apuk oszt jóva. Esetleg kiadnak megint valami középszart, mint ahogy tették a Radeon VII után, nem úgy mintha azzal a kártyára lehetett is számítani, főleg annyiért. 5700xt nem rossz kártya, de a tegnapi bemutató után vagy villantanak valamit, ami legalább tudja a 2080 teljesítményét. Vagy pár évre bevonul az alsó középszar kategóriába.
Avatar
Moby

Hozzászólás #50772 2020.09.02. 09:08

DanielT írta:Viszont az AMD valszeg nem volt túl boldog a tegnapi Vídiakonf után... kíváncsi leszek mikor és mit villantanak GPU fronton, már ideje lenne bemutatni.
Valami 80%-os az nvidia piaci fölénye a diszkrét kártyák piacán. Ahhoz, hogy az amd hajója nem süllyedjen el teljesen, minimum valami ryzen-féle odabaszás kellene, és annak is kellett vagy 5 év, meg 3 generáció, hogy visszajöjjenek a halálból. Szóval szerintem ők pontosan tudják hónapok óta, hogy kurvanagy maflás robog feléjük.
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2020.09.02. 09:11-kor.
Avatar
Tom

Hozzászólás #50773 2020.09.02. 09:08

DanielT írta:Hát figyi, ne legyen igazam. A 400 dolláros Ps4 árat júniusban bejelentették annak idején, most meg szeptember van és semmi. Minél kevesebb időt adnak a felháborodásra a bejelentés és a launcs között, nos... annál kevesebb idő lesz a felháborodásra.

Az árat tényleg bejelenthetnék. De így az nvidia show után azt mondom okosan tették, hogy vártak a bejelentéssel. Kellemetlen lett volna bejelentett árból visszatáncolni.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50774 2020.09.02. 09:31

Moby írta:Valami 80%-os az nvidia piaci fölénye a diszkrét kártyák piacán. Ahhoz, hogy az amd hajója nem süllyedjen el teljesen, minimum valami ryzen-féle odabaszás kellene, és annak is kellett vagy 5 év, meg 3 generáció, hogy visszajöjjenek a halálból. Szóval szerintem ők pontosan tudják hónapok óta, hogy kurvanagy maflás robog feléjük.
Kép
Pedig az uj Ryzen prociknal volt feny az alagut vegen :P
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50775 2020.09.02. 10:28

Egyébként a nextgen meg most lett kb hülyére alázva már a 3070-nel is. Tehát nem az, hogy kicsit erősebb a "középkategóriás VGA" hanem kétszer simán veri az RTX dolgokat nem számolva.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50776 2020.09.02. 10:32

Moby írta:Valami 80%-os az nvidia piaci fölénye a diszkrét kártyák piacán. Ahhoz, hogy az amd hajója nem süllyedjen el teljesen, minimum valami ryzen-féle odabaszás kellene, és annak is kellett vagy 5 év, meg 3 generáció, hogy visszajöjjenek a halálból. Szóval szerintem ők pontosan tudják hónapok óta, hogy kurvanagy maflás robog feléjük.
Kép
Már csak az mentheti meg öket, ha AMDrtynek mindenki elad egy Vídiát, mint Botond! Ha veszünk is töle, tarolás lesz.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50777 2020.09.02. 10:40

DanielT írta:Egyébként a nextgen meg most lett kb hülyére alázva már a 3070-nel is. Tehát nem az, hogy kicsit erősebb a "középkategóriás VGA" hanem kétszer simán veri az RTX dolgokat nem számolva.
Meg ezt par het mulva mar meg tudod venni, konzolnak meg ara sincs.
Nameg amit konzolon a csoda ssd megold, itt a kartya egyedul megoldja (rtx io), de majd Mobyhisztor kijavit ha nem igy van. :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50778 2020.09.02. 10:58

Jó kis Win 10.

Frissítés telepítése közben már aktív az újraindítás gomb és nagy felkiáltójellel kéri is! Miközben ezt írom, folyamatosan ugrál fel a notifikáció ablak, hogy "Frissítések érhetőek el".

win10szokasos.jpg
Avatar
Tom

Hozzászólás #50779 2020.09.02. 11:00

DanielT írta:Egyébként a nextgen meg most lett kb hülyére alázva már a 3070-nel is. Tehát nem az, hogy kicsit erősebb a "középkategóriás VGA" hanem kétszer simán veri az RTX dolgokat nem számolva.

Ezért mondtam, hogy elképzelhetetlennek tartom a 600 dolláros konzol árakat. Annyiért DOA és ott fognak porosodni a boltok polcain. Maximum 500 dollárba fognak kerülni, de én most felültem a 400 dolláros hype vonatra :smile:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50780 2020.09.02. 11:08

Tom írta:Ezért mondtam, hogy elképzelhetetlennek tartom a 600 dolláros konzol árakat. Annyiért DOA és ott fognak porosodni a boltok polcain. Maximum 500 dollárba fognak kerülni, de én most felültem a 400 dolláros hype vonatra :smile:
Tudom, hogy másként számolandó az alkatrész több tényező miatt, mint a pc komponensek de számolgassunk: 75 ezer Ft, tehát alsó hangon 200+ USD egy olyan SSD ami a PS5-ben van. A 16 giga DDR6-os memória nem is kapható, de számoljunk nyugodtan -vel. Ez két komponensre 300, marad tehát 100 dolcsi a gép többi részére a 400 dolcsis álomhoz. Felébredtél? :idiota:

Továbbá engem még úgy se érdekel az új GPU, hogy tudok arról mi az a gémerpécé. A konzol vásárlók óriási többsége le se szarja mint alternatíva.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50781 2020.09.02. 11:11

DanielT írta:Tudom, hogy másként számolandó az alkatrész több tényező miatt, mint a pc komponensek de számolgassunk: 75 ezer Ft, tehát alsó hangon 200+ USD egy olyan SSD ami a PS5-ben van. A 16 giga DDR6-os memória nem is kapható, de számoljunk nyugodtan -vel. Ez két komponensre 300, marad tehát 100 dolcsi a gép többi részére a 400 dolcsis álomhoz. Felébredtél? :idiota:
Itt a kerdes az hogy mekkora bukot vallalnak be kezdesnek ;)
Nem veletlemul nincs meg ar, mivel mar nem 400 lenne de 400 feletti arral megutottek mar a bolajukat ezert ovatosak, megy a brainstorming h mi legyen, legyen olcsobb gep is etc.
Avatar
Moby

Hozzászólás #50782 2020.09.02. 11:12

Micsu írta:Meg ezt par het mulva mar meg tudod venni, konzolnak meg ara sincs.
Nameg amit konzolon a csoda ssd megold, itt a kartya egyedul megoldja (rtx io), de majd Mobyhisztor kijavit ha nem igy van. :)
Úgy van az, csak itt ez sokaknak szopó lesz a, mert leginkább ehhez fog kelleni a pcie gen4.0. Amit alaplappal még páran fognak tudni (én spec nem), de pci4.0-s ssd-ből rohadtul kevés van a piacon is (én sem rúgok labdába a 970 evo plus-al). miközben jó sokan bevásároltak a gen3-as ssd-kből.
Avatar
Moby

Hozzászólás #50783 2020.09.02. 11:14

Tom írta:Ezért mondtam, hogy elképzelhetetlennek tartom a 600 dolláros konzol árakat. Annyiért DOA és ott fognak porosodni a boltok polcain. Maximum 500 dollárba fognak kerülni, de én most felültem a 400 dolláros hype vonatra :smile:
Szerintem a drive-os verzió lesz 600. Nem véletlen lett azonnal bejelentve a only digital. Azt el tudom képzelni, hogy odalökik 500-ért.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50784 2020.09.02. 11:18

Moby írta:Úgy van az, csak itt ez sokaknak szopó lesz a, mert leginkább ehhez fog kelleni a pcie gen4.0. Amit alaplappal még páran fognak tudni (én spec nem), de pci4.0-s ssd-ből rohadtul kevés van a piacon is (én sem rúgok labdába a 970 evo plus-al). miközben jó sokan bevásároltak a gen3-as ssd-kből.
Uj samsung ssd.l mikor jelenik meg? Hat en biztos hogy mar ugy epitek h ezeknek a kriteriumoknak megfeleljek ;)
Avatar
Tom

Hozzászólás #50785 2020.09.02. 11:18

DanielT írta:Tudom, hogy másként számolandó az alkatrész több tényező miatt, mint a pc komponensek de számolgassunk: 75 ezer Ft, tehát alsó hangon 200+ USD egy olyan SSD ami a PS5-ben van. A 16 giga DDR6-os memória nem is kapható, de számoljunk nyugodtan 100 USD-vel. Ez két komponensre 300, marad tehát 100 dolcsi a gép többi részére a 400 dolcsis álomhoz. Felébredtél? :idiota:

A hivatalos bejelentés utolsó pillanatáig reménykedni fogok :nyes: Ha az a céljuk, hogy mindenki hamar átálljon és a sok szar multiplatform játékot azon nyomják a népek, ők meg beszedhessék a zsíros licence pénzeket utána meg a multi sápot és megfulladjanak a pénzszámlálásban, akkor azt 500 dolláros áron is necces lesz elérniük. Legalábbis az Xbox One X 17-ben 500-ért ott rohadt meg a boltok polcain, akár az Xbox One 13-ban 500-ért, vagy mondjuk 07-ben a ps3 600-ért. A ps4-et meg láttuk 13-ban 400-ért konkrétan az addigi legjobb nyitást produkálta az asztali konzol szegmensben és állítólag most a ps5-ből nagyobb készlettel indulnak nyitásra. Gondolom nem porfogónak szánják majd a raktárakba. :smile:
Avatar
Moby

Hozzászólás #50786 2020.09.02. 11:48

Ipon:

"Magyarországon a GeForce RTX 3080 induló ára 270 990 forint lesz."

Dani, a számlaszámom küldöm privátban! :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #50787 2020.09.02. 11:50

Ja, és micsut is felvettem a távoktatásban megtartandó matematika továbbkéépzésünkre! :P
Avatar
Moby

Hozzászólás #50788 2020.09.02. 11:54

3090: 580 990 Ft.
3080: 270 990 Ft.
3070: 194 990 Ft.

Ipon.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50789 2020.09.02. 11:55

Moby írta:Ja, és micsut is felvettem a távoktatásban megtartandó matematika továbbkéépzésünkre! :P
Fel is vehetsz mert 365x700 az nem 270.990
A jobb karik akk 300 korul lesznek ;)
Avatar
Moby

Hozzászólás #50790 2020.09.02. 11:56

Micsu írta:Fel is vehetsz mert 365x700 az nem 270.990
A jobb karik akk 300 korul lesznek ;)
Azt a ps5-re írtam, de felveszlek akkor a szövegértelmezési kurzusra is! :mf1:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50791 2020.09.02. 11:58

Moby írta:Azt a ps5-re írtam, de felveszlek akkor a szövegértelmezési kurzusra is! :mf1:
:mf1:
Igy hogy Dt kiesett ki fogja levezenyelni az ev vegi faszmerest?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Micsu 2020.09.02. 12:01-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #50792 2020.09.02. 12:00

Micsu írta::mf1:
Igy hogy Dt kiesett ki fogna levezenyelni az ev vegi faszmerest?
Nyugi, pontosan tudom, hogy hónapok óta tolja az altatást. Ügyes húzás volt ez a chromeOS-es kiterő, ezt én külön értékelem a műsorban! :taps:
Avatar
deep

Hozzászólás #50793 2020.09.02. 12:10

Moby írta:3090: 580 990 Ft.
3080: 270 990 Ft.
3070: 194 990 Ft.

Ipon.
Link?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50794 2020.09.02. 12:16

Moby írta:Ipon:

"Magyarországon a GeForce RTX 3080 induló ára 270 990 forint lesz."

Dani, a számlaszámom küldöm privátban! :banplz:
NEVÖRKE!!! :nezze: Várjuk csak meg a "raktáron" státuszt mellé!
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #50795 2020.09.02. 12:23

phpBB [media]
Avatar
Necro

Hozzászólás #50796 2020.09.02. 12:24

Ó, amikor 175ért vettem a $350 MSRP-s 1070-et.
Avatar
Moby

Hozzászólás #50797 2020.09.02. 12:27

deep írta:Link?
Link.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50798 2020.09.02. 12:28

En 2016 Dec vegen 135ert vettem a 1070et ;)
Kozben megkaptam a Tlou2 gangbang peldanyt, koszi Necro, Dt, remelem nem fog torni :S
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50799 2020.09.02. 12:29

Micsu írta:En 2016 Dec vegen 135ert vettem a 1070et ;)
Kozben megkaptam a Tlou2 gangbang peldanyt, koszi Necro, Dt, remelem nem fog torni :S
Törheted, legalább nem kell szarakodnom az eladással. :D
Avatar
deep

Hozzászólás #50800 2020.09.02. 12:33

Moby írta:Link.
Azt mondjuk nem írják, hogy netto vagy bruttó :D
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #50801 2020.09.02. 12:34

DanielT írta:Törheted, legalább nem kell szarakodnom az eladással. :D
Nem kell vele szarakodnod. Ha nem akarod megtartani és végzett vele mindenki, akkor átveszem tőled. Legalább lesz egy legendás példányom. :D
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #50802 2020.09.02. 12:35

deep írta:Azt mondjuk nem írják, hogy netto vagy bruttó :D
Szép árasítva van, szóval bruttó.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50803 2020.09.02. 12:36

TasManXT írta:Nem kell vele szarakodnod. Ha nem akarod megtartani és végzett vele mindenki, akkor átveszem tőled. Legalább lesz egy legendás példányom. :D
Azt hittem már rég végigcsaptad. De okéka akkor!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #50804 2020.09.02. 12:52

Moby írta:Úgy van az, csak itt ez sokaknak szopó lesz a, mert leginkább ehhez fog kelleni a pcie gen4.0. Amit alaplappal még páran fognak tudni (én spec nem), de pci4.0-s ssd-ből rohadtul kevés van a piacon is (én sem rúgok labdába a 970 evo plus-al). miközben jó sokan bevásároltak a gen3-as ssd-kből.
A tápegység is sokaknak lehet majd szűk, mert a 3070-hez is 220W-os TDP-t adtak meg. Összehasonlításként a 2080Ti-nak van 250W-os TDP-je, egy GTX 1070-nek meg 150W.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50805 2020.09.02. 13:19

Zóanagyvarázsló írta:Végül egy online form kitöltésével, régi kontaktok és személyes adatok megadásával annyira a pöpec voltam, hogy a kiírt 24 órás elbíráslás helyett perceken belül válaszoltak, hogy én én vagyok. De arra az e-mail-címre, amire kértem a választ? Nem. Arra, amivel regisztráltam, de nem férek hozzá. Nem. Lazán a tök másik accoméra küldtek jelszómódosító linket. Nem is működött ahogy PC-n rámentem, és a felhazsnálónevemet beütöttem. De! Telefonon működött a másik acchoz küldött helyreállítás az egyikhez, és így most két accom van. (Persze kellett megadni telefonszámot, küldtek arra kódot, de az már csak a övetkező lépcső volt.) Redmond kapitulált!

Aki a fentiekből bármit is megértett, világosítson fel engem is :ticking:
Helyteigazítás: azt a bizonyos választ jó e-mail-címre küldték, de a fennforgás és az ömlesztett Gmail-app összezavart. A többit továbbra sem értem, de leszarom.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50806 2020.09.02. 13:19

benőmenő írta:A tápegység is sokaknak lehet majd szűk, mert a 3070-hez is 220W-os TDP-t adtak meg. Összehasonlításként a 2080Ti-nak van 250W-os TDP-je, egy GTX 1070-nek meg 150W.
Szerintem itt mindenki volt annyi túltervezésben, hogy a táp szempontjából ez még jó, is jön.
Avatar
Botond

Hozzászólás #50807 2020.09.02. 13:47

Moby írta:3090: 580 990 Ft.
3080: 270 990 Ft.
3070: 194 990 Ft.

Ipon.
Akkor a PS5 szintet eddig 19k-val lőttem fölé. Az 1080as nyitóárról meg 4 év alatt 11k-t drágult 3080as szintre a dolog. Jajjomlikaforint!
Avatar
Botond

Hozzászólás #50808 2020.09.02. 13:50

Micsu írta:Uj samsung ssd.l mikor jelenik meg? Hat en biztos hogy mar ugy epitek h ezeknek a kriteriumoknak megfeleljek ;)
Még nem tudni, de az ősz folyamán jönnek azok is. Szintén olcsó lesz az is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50809 2020.09.02. 13:57

Botond írta:Akkor a PS5 szintet eddig 19k-val lőttem fölé. Az 1080as nyitóárról meg 4 év alatt 11k-t drágult 3080as szintre a dolog. Jajjomlikaforint!
Én azt vártam, hogy 200k-tól kezdődik a 3070, ehhez képest ez jó. Persze várjuk meg, hogy kapható legyen, és mely márkák, típusok.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50810 2020.09.02. 14:24

Botond írta:Akkor a PS5 szintet eddig 19k-val lőttem fölé. Az 1080as nyitóárról meg 4 év alatt 11k-t drágult 3080as szintre a dolog. Jajjomlikaforint!
Te mit szívtál, hogy a 1080 nyitóár 270 volt? Annyiért vettem a 1080Ti-t. Vagy azt a verziót vetted amihez Suzuki Swift járt?
Avatar
Moby

Hozzászólás #50811 2020.09.02. 14:35

Watchdogs Legion jár majd a 3K RTX-ek mellé.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #50812 2020.09.02. 14:37

DanielT írta:Azt hittem már rég végigcsaptad. De okéka akkor!
Kell a platina. Meg mehet a polcra. Szerintem én toltam itt végig elsőre. :D
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #50813 2020.09.02. 14:51

Palit GeForce GTX1070 Super Jetstream
486,90 €

2016. júl. 20-án vásároltam. (Computeruniverse)

Szerk: Akkor olyan 310 forint körül volt az euro, 160 volt szállítással.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50814 2020.09.02. 14:58

Botond írta:Akkor a PS5 szintet eddig 19k-val lőttem fölé. Az 1080as nyitóárról meg 4 év alatt 11k-t drágult 3080as szintre a dolog. Jajjomlikaforint!
En itt nem latok egy ps5 szintet se :P
Avatar
Botond

Hozzászólás #50815 2020.09.02. 16:12

DanielT írta:Te mit szívtál, hogy a 1080 nyitóár 270 volt? Annyiért vettem a 1080Ti-t. Vagy azt a verziót vetted amihez Suzuki Swift járt?
271-11 az úgy 260. 2016 május végén, akkor nem kaptál 1080ti-t 270ért. És először a ref modell jött 100 dodó felárral, az olcsóbb customok később.
Nyomjad az online matek kurzust!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50816 2020.09.02. 16:27

Botond írta:271-11 az úgy 260. 2016 május végén, akkor nem kaptál 1080ti-t 270ért. És először a ref modell jött 100 dodó felárral, az olcsóbb customok később.
Nyomjad az online matek kurzust!
Jahogy megvetted a legszarabbat legdrágábban, bocs. :D Néha elfelejtem kivel van dolgom. :banplz:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #50817 2020.09.02. 17:17

Botond írta:Akkor a PS5 szintet eddig 19k-val lőttem fölé. Az 1080as nyitóárról meg 4 év alatt 11k-t drágult 3080as szintre a dolog. Jajjomlikaforint!
Ezt a ps5 szintet/1 millás gép dolgot legalább az első multiplatform címig (mondjuk cyberpunk) szerintem hanyagoljuk lécci, mert kiég az agyam.
Avatar
Botond

Hozzászólás #50818 2020.09.02. 17:21

DanielT írta:Jahogy megvetted a legszarabbat legdrágábban, bocs. :D Néha elfelejtem kivel van dolgom. :banplz:
Mint említettem aznap az volt a legjobb legolcsóbb. Micsunak lesz ismerős a szövegértés kurzuson. :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #50819 2020.09.02. 17:26

Greyfox írta:Ezt a ps5 szintet/1 millás gép dolgot legalább az első multiplatform címig (mondjuk cyberpunk) szerintem hanyagoljuk lécci, mert kiég az agyam.
Amúgy valóban nem a PS5 a referencia modell, mert szerintem az ssd kevesebb frémet fog számolni, mint a több teraflops, szóval xsex-hez mérjünk. :)
Avatar
eje75

Hozzászólás #50820 2020.09.02. 20:55

Nnnnna... elolvastam mindent, szeptemberben tuti gépépítés lesz, megvannak a komponensek is, csak a 3080 és 3090 közötti választás a kérdéses, azt pedig majd a tesztek döntik el, melyik legyen... volt egy tervem, hogy semmire nem fogok költeni (gy.k. gamingre), spórolok mint állat, míg el nem érem a célomat, de 2020 (hogy a Jóisten szarjon a szíve közepébe) áthúzta az elgondolásomat, úgyhogy elengedtem amit akartam, fosok rá, megrendeltem a darukat, kezdődhet Paks 3 építése... ha menni kell 2020-ban úgy akarok menni, hogy a mennyországban abba a sorba állok, akik stabilan képesek mindent IS 4K-ban futtatni 60 FPS-el... Ps5 tuti nem lesz induláskor, csak 1-2 év múlva húzom be, amikor legalább 3-4 kívánatos excl. lesz rá, a PS4-el is így volt, és jó vót így...

Vissza: “Leáldozott.hu”