A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50611 2020.08.31. 17:27

Zóanagyvarázsló írta:Be ám!

Kép

Kép
Ez nem a kotelezo buzulas kategoria :P Opcio sok mas jatekkal ellentetben.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50612 2020.08.31. 17:37

Micsu írta:Ez nem a kotelezo buzulas kategoria :P Opcio sok mas jatekkal ellentetben.
A felső képnél azért megkérdőjelezném, hogy pont ebből a háromból kellene-e állni az opcióknak. Meg ugye kérdés, hogy mennyire gyakran dob ilyesmit a gép, ha túl gyakran, az burleszk. Az, hogy ilyesmikre is van lehetőség, egy más dolog, de én Daninak szeretnék hozzá kedvet csinálni :idiota:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50613 2020.08.31. 17:38

Zóanagyvarázsló írta:A felső képnél azért megkérdőjelezném, hogy pont ebből a háromból kellene-e állni az opcióknak. Meg ugye kérdés, hogy mennyire gyakran dob ilyesmit a gép, ha túl gyakran, az burleszk. Az, hogy ilyesmikre is van lehetőség, egy más dolog, de én Daninak szeretnék hozzá kedvet csinálni :idiota:
Nahat ha oda jutok megmondom h mennyire eroltetett itt is a buzulas :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #50614 2020.08.31. 17:40

Zóanagyvarázsló írta:A felső képnél azért megkérdőjelezném, hogy pont ebből a háromból kellene-e állni az opcióknak. Meg ugye kérdés, hogy mennyire gyakran dob ilyesmit a gép, ha túl gyakran, az burleszk. Az, hogy ilyesmikre is van lehetőség, egy más dolog, de én Daninak szeretnék hozzá kedvet csinálni :idiota:
De ezek nem is játékok csak a baszóskardozósak meg az interaktív mozik a játékok, de mondjuk azok is csak akkor, ha a sony csinálta, egyébként nem játék egyik se. Nem is értem hogy gondolhattad azt, hogy ez játék. Mi lesz a következő? A sakkra is ráfogod, hogy játék?! Azé mindennek van határa! :banplz:
/szerk: amúgy meg ez a testvérszerelem csak időszakosan volt nem trendy. Ókori egyiptomban nagyon fancység volt, meg mióta van trónok harca sorozat azóta újra jön vissza a trendbe. Volt pár gyenge évszázada, de amúgy túlnyomórészt a történelem során tökoké vót! És amúgy sincs azzal semmi baj, kérdezd csak meg a habsburgokat, különösen a spanyol ágat! :D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #50615 2020.08.31. 18:21

Moby írta:Ez a Tell Me Why egészen jóak sétaszimulátor. Aaaby, ha gondolod fuss egy kört vele, szerintem neked bejönne.
Köszi, megjelöltem.
(Bár a trailer nagyon nyálas volt.)
Avatar
Moby

Hozzászólás #50616 2020.08.31. 18:32

aabyssx írta:Köszi, megjelöltem.
(Bár a trailer nagyon nyálas volt.)
300-ért gamepassban a tied. Vagy megveszed ezerér.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50617 2020.08.31. 19:32

Botond írta:De ezek nem is játékok csak a baszóskardozósak meg az interaktív mozik a játékok, de mondjuk azok is csak akkor, ha a sony csinálta, egyébként nem játék egyik se. Nem is értem hogy gondolhattad azt, hogy ez játék. Mi lesz a következő? A sakkra is ráfogod, hogy játék?! Azé mindennek van határa! :banplz:
/szerk: amúgy meg ez a testvérszerelem csak időszakosan volt nem trendy. Ókori egyiptomban nagyon fancység volt, meg mióta van trónok harca sorozat azóta újra jön vissza a trendbe. Volt pár gyenge évszázada, de amúgy túlnyomórészt a történelem során tökoké vót! És amúgy sincs azzal semmi baj, kérdezd csak meg a habsburgokat, különösen a spanyol ágat! :D
Te toltad az elozo reszeket nem?
Avatar
Botond

Hozzászólás #50618 2020.08.31. 19:45

Micsu írta:Te toltad az elozo reszeket nem?
Csak belenéztem, de nem nyerte el a tetszésem. Europa universalis1-2-3ba raktam a végtelen plusz kettő üzemórákat, de aztán pont az eu3 környéke volt, amikor elegem lett a paradox lehúzós modelljéből, a patchet dlcként árulásból meg a többi szarságból és mentek tiltólistára.
Ganépasszban van tőlük több minden, belenéztem mindbe, de egyik se nyerte el a tetszésem. Ez a családfa tutujgatás mint "stratégiai játék" ez nekem eléggé nem bejövős. Pedig imperator romet próbáltam szeretni, de nem sikerült.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50619 2020.08.31. 19:48

Botond írta:Csak belenéztem, de nem nyerte el a tetszésem. Europa universalis1-2-3ba raktam a végtelen plusz kettő üzemórákat, de aztán pont az eu3 környéke volt, amikor elegem lett a paradox lehúzós modelljéből, a patchet dlcként árulásból meg a többi szarságból és mentek tiltólistára.
Ganépasszban van tőlük több minden, belenéztem mindbe, de egyik se nyerte el a tetszésem. Ez a családfa tutujgatás mint "stratégiai játék" ez nekem eléggé nem bejövős. Pedig imperator romet próbáltam szeretni, de nem sikerült.
Nem nagyon ismerem én se a sorozatot de ez az új valami rpg/stratégia fúziónak tűnik, én rápróbálok majd, az a baj hogy ilyen komplexebb játékok ha nem húznak be az elején akkor vége :P
Avatar
Botond

Hozzászólás #50620 2020.08.31. 19:57

Micsu írta:Nem nagyon ismerem én se a sorozatot de ez az új valami rpg/stratégia fúziónak tűnik, én rápróbálok majd, az a baj hogy ilyen komplexebb játékok ha nem húznak be az elején akkor vége :P
Olyasmi mint az EU, csak eltolták jobban a mikromenedzsment részt az országfejlesztés/hadsereggyártás irányából a családépítés/diplomácia irányába. Szóval az idő nagy részében a vazallusokat és a családod mikromenedzseled, hogy senki se lázadjon be és kezdjen polgárháborút meg legyen örökös, annak felesége, annak még örökösebbe, stb. A háború szinte formalitás, szóval a baszóskardozósban a mérleg szinte teljesen átfordult az előbbire, az utóbbi szerepe meg marginális.
Sokan imádják, van benne ráció, meg realizmus meg miegymás, de pl a CK2 nem tudom 1000 euró alatt megáll e, ha teli áron kell megvenni, és mindezért ini-ben turkálós felbontásváltás van (ezt lehet azóta javították), és 4k-ban az interfész összemegy picire, mert ugye az már elég antik cucc.
Hearts of Iron 4-ben legalább az interfész normális már, de a 2. VH meg végképp nem vonz, mint korszak, ilyen feldolgozásban. C64en minden második stratégiám ilyesmi volt és ez egészen Panzer General2-ig pörgött, azóta már csak akkor nézek bele 2. VH-s játékba, ha legalább annyira egyedi, mint mondjuk a RUSE.
/szerk: TLDR, paradox és kalypso amekkora nagy ágyuk voltak a kezdeti időben stratégia vonalon annyira lehúzós szargyártók manapság.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50621 2020.08.31. 20:02

Botond írta:Olyasmi mint az EU, csak eltolták jobban a mikromenedzsment részt az országfejlesztés/hadsereggyártás irányából a családépítés/diplomácia irányába. Szóval az idő nagy részében a vazallusokat és a családod mikromenedzseled, hogy senki se lázadjon be és kezdjen polgárháborút meg legyen örökös, annak felesége, annak még örökösebbe, stb. A háború szinte formalitás, szóval a baszóskardozósban a mérleg szinte teljesen átfordult az előbbire, az utóbbi szerepe meg marginális.
Sokan imádják, van benne ráció, meg realizmus meg miegymás, de pl a CK2 nem tudom 1000 euró alatt megáll e, ha teli áron kell megvenni, és mindezért ini-ben turkálós felbontásváltás van (ezt lehet azóta javították), és 4k-ban az interfész összemegy picire, mert ugye az már elég antik cucc.
Hearts of Iron 4-ben legalább az interfész normális már, de a 2. VH meg végképp nem vonz, mint korszak, ilyen feldolgozásban. C64en minden második stratégiám ilyesmi volt és ez egészen Panzer General2-ig pörgött, azóta már csak akkor nézek bele 2. VH-s játékba, ha legalább annyira egyedi, mint mondjuk a RUSE.
/szerk: TLDR, paradox és kalypso amekkora nagy ágyuk voltak a kezdeti időben stratégia vonalon annyira lehúzós szargyártók manapság.
Lehet most kell tolni mikor meg nincsen hozza dlc :P Engem nem szokott zavarni amugy ha nem complete kiadasokat tolok. Stellarishoz is kb 1-2 dlc erdekel.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50622 2020.08.31. 20:08

ZeroZeroZero

Nem rossz kis mafia sorozat de nem er fel az elodjehez (Gomorrah).
Avatar
Botond

Hozzászólás #50623 2020.08.31. 20:11

Micsu írta:Lehet most kell tolni mikor meg nincsen hozza dlc :P Engem nem szokott zavarni amugy ha nem complete kiadasokat tolok. Stellarishoz is kb 1-2 dlc erdekel.
Rise of nationsnél azt simán bejátszotta a paradox, hogy bugra nem patch jött, hanem következő dlc-t ha megvetted, akkor javult. Nem esküszöm meg rá, de szerintem EU4/CK2 esetén is vót ilyen, csak azt nem követtem már annyira nyomon a RON dobása után.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50624 2020.08.31. 20:22

A Rise of Nations nem valami osregi ms game?
Avatar
Botond

Hozzászólás #50625 2020.08.31. 20:56

Micsu írta:A Rise of Nations nem valami osregi ms game?
De, az egy kurvajó cucc, amire én gondoltam az meg a pride of nations.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50626 2020.08.31. 21:35

Botond írta:De, az egy kurvajó cucc, amire én gondoltam az meg a pride of nations.
A Nepálját :P
Avatar
Botond

Hozzászólás #50627 2020.08.31. 23:43

Micsu írta:A Nepálját :P
Pride of nationst nem szállták meg a kínaiak. :( Mondjuk vannak benne.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50628 2020.08.31. 23:49

Botond írta:Olyasmi mint az EU, csak eltolták jobban a mikromenedzsment részt az országfejlesztés/hadsereggyártás irányából a családépítés/diplomácia irányába. Szóval az idő nagy részében a vazallusokat és a családod mikromenedzseled, hogy senki se lázadjon be és kezdjen polgárháborút meg legyen örökös, annak felesége, annak még örökösebbe, stb. A háború szinte formalitás, szóval a baszóskardozósban a mérleg szinte teljesen átfordult az előbbire, az utóbbi szerepe meg marginális.
Sokan imádják, van benne ráció, meg realizmus meg miegymás, de pl a CK2 nem tudom 1000 euró alatt megáll e, ha teli áron kell megvenni, és mindezért ini-ben turkálós felbontásváltás van (ezt lehet azóta javították), és 4k-ban az interfész összemegy picire, mert ugye az már elég antik cucc.
Hearts of Iron 4-ben legalább az interfész normális már, de a 2. VH meg végképp nem vonz, mint korszak, ilyen feldolgozásban. C64en minden második stratégiám ilyesmi volt és ez egészen Panzer General2-ig pörgött, azóta már csak akkor nézek bele 2. VH-s játékba, ha legalább annyira egyedi, mint mondjuk a RUSE.
/szerk: TLDR, paradox és kalypso amekkora nagy ágyuk voltak a kezdeti időben stratégia vonalon annyira lehúzós szargyártók manapság.
Nálam a CK1 ment még többet egy kicsivel, az azért barebone-abb, abban én háborúztam bőven, és grófként vazallus nélkül kezdtem, bár herceget csináltam magamból. A hátba szúrások, a diplomácia és a feudalizmusmodell az jó móka volt. A 2 ma már a DLC-heggyel ijesztően sok mindent tud.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50629 2020.09.01. 00:35

Zseniális. Komolyan.

Minden fasza a Chromebookra átállással, egyetlen dolgot kivéve: MICROSOFT remote desktop progi.

Mindenhol HUN bill van beállítva, mégis felcseréli az S és a Z billentyűket, az Í helyén Ű van, a kötőjel helyén is Ű. Meg ilyen random Ű-k mindenfelé.

MINDEN működik, kivéve a Microsoft szoftvere a saját Microsoft operációs rendszerére kapcsolódva. KI-TA-LÁL-NI nem lehetne hasonlót.

szerk: Rákerestem, már 2016 óta probléma ez és nem csak ChromeOS/Android. Szemétgyár.

Gyakorlatilag emiatt lehetetlen váltanom oprendszert. :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #50630 2020.09.01. 08:13

DanielT írta:Zseniális. Komolyan.

Minden fasza a Chromebookra átállással, egyetlen dolgot kivéve: MICROSOFT remote desktop progi.

Mindenhol HUN bill van beállítva, mégis felcseréli az S és a Z billentyűket, az Í helyén Ű van, a kötőjel helyén is Ű. Meg ilyen random Ű-k mindenfelé.

MINDEN működik, kivéve a Microsoft szoftvere a saját Microsoft operációs rendszerére kapcsolódva. KI-TA-LÁL-NI nem lehetne hasonlót.

szerk: Rákerestem, már 2016 óta probléma ez és nem csak ChromeOS/Android. Szemétgyár.

Gyakorlatilag emiatt lehetetlen váltanom oprendszert. :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting:
Linux Mint?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50631 2020.09.01. 08:35

TasManXT írta:Linux Mint?
Inkább tetoválok a homlokomra egy Win10 logót. Akárhányszor próbáltam akármelyik "EZ A TUTI" distribet, csak az epik fail lett belőle. Már az a sírba tesz, hogy minden művelet előtt jelszót kér az a retek, de a programok minősége meg a semmivel nem kompatibilitás az teljesen megöl. Hogy egy kibaszott hálózati megosztáshoz nem tudtam hozzáférni, hogy mindig baj volt a filerendszer formátummal, stb stb.

Ezek a problémák ChromeOS-en egyszerűen nem léteznek. Minden azonnal működött, kivéve a Microsoft szarát természetesen.

De akkor egy konkrét példa: Tegyél fel egy Viber desktop klienst.
Avatar
Botond

Hozzászólás #50632 2020.09.01. 08:55

ChromeOSben gazdag, boldog Benőnapot mindenkinek!
/szerk: helyesbítés, "ChromeOSben és Nvidia csodakártyákban gazdag..."
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #50633 2020.09.01. 09:01

DanielT írta:De akkor egy konkrét példa: Tegyél fel egy Viber desktop klienst.
Ilyenkor mindig szembesülök mekkora boomerek a topiklakók. Vájber! :D
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #50634 2020.09.01. 09:08

DanielT írta:Inkább tetoválok a homlokomra egy Win10 logót. Akárhányszor próbáltam akármelyik "EZ A TUTI" distribet, csak az epik fail lett belőle. Már az a sírba tesz, hogy minden művelet előtt jelszót kér az a retek, de a programok minősége meg a semmivel nem kompatibilitás az teljesen megöl. Hogy egy kibaszott hálózati megosztáshoz nem tudtam hozzáférni, hogy mindig baj volt a filerendszer formátummal, stb stb.

Ezek a problémák ChromeOS-en egyszerűen nem léteznek. Minden azonnal működött, kivéve a Microsoft szarát természetesen.

De akkor egy konkrét példa: Tegyél fel egy Viber desktop klienst.
Ha leszedsz egy .deb fájlt a viber.com-ról (Másik verzióra van szüksége?) Akkor dupla katt és telepíted.

Leszedsz egy isot mindkettőből és akár ki is próbálhatod telepítés előtt. Most frissült Mint és Ubuntu is 20-ra, mindkettő használható. Én a Mintet személy szerint azért nem szeretem, mert nagyon windowsról átjött usereknek találták ki. https://ubuntu.com/download/desktop/tha ... ture=amd64
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50635 2020.09.01. 09:17

TasManXT írta:Ha leszedsz egy .deb fájlt a viber.com-ról (Másik verzióra van szüksége?) Akkor dupla katt és telepíted.

Leszedsz egy isot mindkettőből és akár ki is próbálhatod telepítés előtt. Most frissült Mint és Ubuntu is 20-ra, mindkettő használható. Én a Mintet személy szerint azért nem szeretem, mert nagyon windowsról átjött usereknek találták ki. https://ubuntu.com/download/desktop/tha ... ture=amd64
Ha rákeresel a Viber + Linux Mint-re, vagy bármilyen Linuxra, akkor láthatod a valóságot ami egy rémálom. Most már hivatalosan is, mert nem támogatott többé a Linux.

A GUI egy dolog, hogy Win-re hasonlít, de attól még nem lesznek meg rá a jó minőségű programok és az egész okádék gány commandline szemlélet marad a csillogó külső alatt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50636 2020.09.01. 09:18

benőmenő írta:Ilyenkor mindig szembesülök mekkora boomerek a topiklakók. Vájber! :D
Mi lenne a jó alternatíva? Úgy látom a tech savvy penge fiatalság a FÁCSEBÜCHER MESSZENDZSERT használja. Ami aztán hú, de bleeding edge tech! :fogmosas:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50637 2020.09.01. 09:19

Engedjétek meg, hogy bemásoljam teljes terjedelmében a Viber telepítése Linuxra című blogbejegyzést. :DSADSFSDFSDGFDGFF

Spoiler
A Viber egy okostelefonra készített ingyenes VoIP szolgáltatás, a Viber Media Inc. bejegyzett védjegye. Segítségével a felhasználó telefonálhat, üzenetet küldhet és videochatelhet internetkapcsolaton keresztül. A program a felhasználó névjegyzékéből képzi a Viber szolgáltatáson belüli névjegyeket. A szolgáltatás Android-on, iOS-en, Windows Phone-on, BlackBerry-n, Windows-on, OS X-en, Symbian-n, illetve Linux-on (azon belül Ubuntu-n és Fedora-n) érhető el.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Viber(külső hivatkozás)
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából

A Viber telepítése sokaknak problémát okoz, ennek megoldását írom le a blogban.
Egy függőség nem települ a Viber telepítése alkalmával, ezáltal a Viber sem telepíthető.
A hiba oka nem ismert, nem jártam utána.
Frissítés: a DEB telepítő szerkesztése is bekerült a leírásba megoldásként

Jelenség
-- a telepítési kísérlet kudarcba fullad a libcurl3 csomag hiánya miatt
(vélhetően a GDebi ezért nem indul el)

sudo dpkg -i viber.deb
[sudo] kim jelszava:
A korábban ki nem választott viber csomag kiválasztása.
(Adatbázis olvasása ... 394682 fájl és könyvtár van jelenleg telepítve.)
Kibontás előkészítése: viber.deb ...
Kibontás: viber (7.0.0.1035) ...
dpkg: függőségi problémák miatt nem állítható be: viber:
viber függőségek: libcurl3; ám:
`libcurl3' csomag nincs telepítve.

dpkg: hiba a csomag feldolgozásakor: viber (--install):
függőségi hibák - e csomag beállítatlan maradt
Aktiválók feldolgozása: desktop-file-utils (0.23+linuxmint2) ...
Aktiválók feldolgozása: gnome-menus (3.13.3-11ubuntu1) ...
Aktiválók feldolgozása: mime-support (3.60ubuntu1) ...
Aktiválók feldolgozása: hicolor-icon-theme (0.17-2) ...
Hibák történtek a feldolgozáskor:
viber
-- mint látható, a hiba a dpkg telepítések alkalmával, az elvárt és szokásos módon futtatott, az esetleges ütközéseket általában lekezelő parancs futtatásával sem javítható

sudo apt-get -f install
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
Függőségek javítása... Kész
A következő csomagok automatikusan lettek telepítve, és már nincs rájuk szükség:
astromenace-data-src libalut0 ttf-dejavu-core
Ezeket az „sudo apt autoremove” paranccsal törölheti.
Az alábbi csomagok el lesznek TÁVOLÍTVA:
viber virtualbox-5.2
0 frissített, 0 újonnan telepített, 2 eltávolítandó és 0 nem frissített.
1 nincs teljesen telepítve/eltávolítva.
A művelet után 598 MB lemezterület szabadul fel.
Folytatni akarja? [I/n] i
(Adatbázis olvasása ... 396296 fájl és könyvtár van jelenleg telepítve.)
Eltávolítás: viber (7.0.0.1035) ...
Eltávolítás: virtualbox-5.2 (5.2.10-122088~Ubuntu~bionic) ...
Aktiválók feldolgozása: mime-support (3.60ubuntu1) ...
Aktiválók feldolgozása: desktop-file-utils (0.23+linuxmint2) ...
Aktiválók feldolgozása: shared-mime-info (1.9-2) ...
Unknown media type in type 'all/all'
Unknown media type in type 'all/allfiles'
Aktiválók feldolgozása: gnome-menus (3.13.3-11ubuntu1) ...
Aktiválók feldolgozása: hicolor-icon-theme (0.17-2) ...
Ha logikusan gondolkozol, és a Linux eléggé következetes, akkor a libcurl3 csomag telepítése megoldja a problémát, legalábbis a Viber telepítését. Sajnálatos módon azonban a Virtualbox alkalmazás eltávolításra kerül. Hogy miért, arról később.

Nézzük hát a teljes telepítési folyamatot. Először is, a rossz módszert.

Telepítés?
... ahogyan ne csináld!

-- a Viber nincs benne a Szoftverközpontban, azaz nem érhető el a tárolókból, tehát, ha telepíteni szeretnéd, le kell töltened a gépedre. Honlapja: https://www.viber.com/hu/(külső hivatkozás)

-- ahogy említettem -jelenleg- a GDebi csomagkezelő nem alkalmas a Viber telepítésére (a teszt időpontjában nem indult el), így más módszert alkalmazunk. „A Viber letöltése” elemre kattintva lépsz a letöltésekhez, ide: https://www.viber.com/hu/download/(külső hivatkozás)

-- megkeresed a „A Viber for Linux Ubuntu letöltése” elemet, és az egér jobb gombos menüvel a vágólapra másolod a telepítő elérését mutató URL-t

-- nyitsz egy felhasználói terminált, és a begépelt vagy bemásolt wget parancs után szóközt alkalmazva beilleszted a vágólapról a szöveget (URL). Mindez egyben így néz ki:

wget http://download.cdn.viber.com/cdn/deskt ... /viber.deb
... a parancsot az Enter leütésével indítod, így az lefut, és a telepítőt a wget most a saját könyvtáradba tölti le.

Pótoljuk a hiányzó függőséget

-- először is nézzük, van-e ilyen nekünk

apt-cache policy libcurl3
libcurl3:
Telepítve: (nincs)
Jelölt: 7.58.0-2ubuntu2
Verziótáblázat:
7.58.0-2ubuntu2 500
500 http://mirror.vnet.sk/ubuntu bionic/universe amd64 Packages
-- van (elérhető tárolóból), de tényleg nincs telepítve. Telepítsük:

sudo apt-get install libcurl3
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
A következő csomagok automatikusan lettek telepítve, és már nincs rájuk szükség:
astromenace-data-src cmake-data libalut0 libjsoncpp1 librhash0 libuv1
ttf-dejavu-core
Ezeket az „sudo apt autoremove” paranccsal törölheti.
Az alábbi csomagok el lesznek TÁVOLÍTVA:
cmake curl libcurl4
Az alábbi ÚJ csomagok lesznek telepítve:
libcurl3
0 frissített, 1 újonnan telepített, 3 eltávolítandó és 14 nem frissített.
Letöltendő adatmennyiség: 214 kB.
A művelet után 17,7 MB lemezterület szabadul fel.
Folytatni akarja? [I/n] i
Letöltés:1 http://mirror.vnet.sk/ubuntu bionic/universe amd64 libcurl3 amd64 7.58.0-2ubuntu2 [214 kB]
Letöltve 214 kB 0mp alatt (1.632 kB/s)
(Adatbázis olvasása ... 393863 fájl és könyvtár van jelenleg telepítve.)
Eltávolítás: cmake (3.10.2-1ubuntu2) ...
Eltávolítás: curl (7.58.0-2ubuntu3.1) ...
Eltávolítás: libcurl4:amd64 (7.58.0-2ubuntu3.1) ...
A korábban ki nem választott libcurl3:amd64 csomag kiválasztása.
(Adatbázis olvasása ... 393838 fájl és könyvtár van jelenleg telepítve.)
Kibontás előkészítése: .../libcurl3_7.58.0-2ubuntu2_amd64.deb ...
Kibontás: libcurl3:amd64 (7.58.0-2ubuntu2) ...
Beállítás: libcurl3:amd64 (7.58.0-2ubuntu2) ...
Aktiválók feldolgozása: libc-bin (2.27-3ubuntu1) ...
Aktiválók feldolgozása: man-db (2.8.3-2) ...
-- telepítsük a Viber alkalmazást

sudo dpkg -i viber.deb
A korábban ki nem választott viber csomag kiválasztása.
(Adatbázis olvasása ... 393845 fájl és könyvtár van jelenleg telepítve.)
Kibontás előkészítése: viber.deb ...
Kibontás: viber (7.0.0.1035) ...
Beállítás: viber (7.0.0.1035) ...
Aktiválók feldolgozása: desktop-file-utils (0.23+linuxmint2) ...
Aktiválók feldolgozása: gnome-menus (3.13.3-11ubuntu1) ...
Aktiválók feldolgozása: mime-support (3.60ubuntu1) ...
Aktiválók feldolgozása: hicolor-icon-theme (0.17-2) ...
... működik.

-- van mit javítani?

sudo apt-get -f install
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
A következő csomagok automatikusan lettek telepítve, és már nincs rájuk szükség:
astromenace-data-src cmake-data libalut0 libjsoncpp1 librhash0 libuv1
ttf-dejavu-core
Ezeket az „sudo apt autoremove” paranccsal törölheti.
0 frissített, 0 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 14 nem frissített.
... nincs.

A Viber telepítve, használatra kész. Igen, a Viber rendben, de a rendszered nem!

Nem ez a megfelelő módszer. Egyetlen alkalmazás miatt nem fogom felborítani az egész rendszeremet. Például a Virtualbox alkalmazásnak szüksége van a libcurl4 csomagra, tehát a fenti megoldás nem jó (lazlo fórumtársunk jelezte -hozzászólásban- hogy más megoldást talált, én sem hagyhatom ennyiben). Részletezem, és a Viber fejlesztői kössék fel a gatyájukat, azaz ... „fejlesszenek”.

Telepítés!
A helyes módszerek.

A DEB csomagot használva

-- ha telepítve volt a Viber, akkor távolítsd el

sudo apt-get purge viber*
- töltsd le a DEB fájlt (a saját könyvtáradba kerül)

wget -O viber.deb http://download.cdn.viber.com/cdn/deskt ... /viber.deb
-- csomagold ki a telepítőt a viber könyvtárba (a telepítő egy tömörített fájl)

dpkg-deb -x viber.deb viber
-- hozd létre a szerkesztendő control fájlt, és a DEBIAN könyvtárat (benne még több fontos beállítófájllal)

dpkg-deb --control viber.deb viber/DEBIAN
-- szerkeszd a control fájlt, azaz a függőségeket (Depends),

nano viber/DEBIAN/control
(zárójel megnyitva)

... amit így is lehet.

xdg-open viber/DEBIAN/control
(zárójel bezárva)

-- kijavítod az eredeti libcurl3 csomag nevet a libcurl4 csomag névre a jelzett helyen

Package: viber
Version: 7.0.0.1035
Section: non-free/net
Priority: extra
Architecture: amd64
Depends: libxss1, libssl1.0.0, libpulse0, libasound2, libnss3, libxcomposite1, libxcursor1, libxdamage1, libcurl4, libgstreamer-plugins-base1.0-0, libgstreamer1.0-0, gstreamer1.0-plugins-base, gstreamer1.0-plugins-good, gstreamer1.0-plugins-ugly, gstreamer1.0-pulseaudio, gstreamer1.0-libav
Installed-Size: 421336
Conflicts: Viber (<< 7.0.0.1035)
Replaces: Viber (<< 7.0.0.1035)
Maintainer: Viber Media Inc <support@viber.com>
Homepage: http://viber.com
Description: Free Text & Calls.
Join Viber for Desktop to for a one-of-a-kind calling and messaging experience right on your computer!
With Viber for Desktop you can make free international calls from your computer to any other Viber user, resting assured your calls and messages are protected by end-to-end encryption.
Feel free to call, text, send photos and video messages, play YouTube videos and express yourself with stickers and GIFs no matter your location.
Viber for Desktop also provides you with Viber Out’s low-rate calling plans to any landline or mobile so you can reach out to friends and family who don’t have an internet connection or cell phone.
Easily sync between your mobile’s chat history and contact list in order to start enjoying Viber for Desktop.
Arra figyelj, hogy az utolsó sor

Easily sync between your mobile’s chat history and contact list in order to start enjoying Viber for Desktop.
alatt csak egy sor maradhat „üresen”, viszont kettő hibát fog okozni. A jelenség az xdg-open használatával jelentkezik.

-- mentés és kilépés (ha a nano szövegszerkesztőt használod)

Ctrl + O és Enter, majd
Ctrl + X

-- becsomagolod a telepítőt (más néven)

dpkg -b viber viber_libcurl4.deb
-- telepíted a függőségében módosított alkalmazást

sudo dpkg -i viber_libcurl4.deb
Végül megnyitod a Viber-t, a telefon Viber alkalmazással alkalmazod a telefonszámod és a QR kódot, magyarra állítod a kezelőfelületet és kész vagy.

Az ötlet innen származik: https://linuxconfig.org/how-to-install- ... &#40;külső hivatkozás)
Alternatively, repackage the viber.deb package ( thanks Aleksey Komarov )

Az RPM csomagot használva

-- letöltöd az RPM telepítőt innen: https://www.viber.com/hu/download/&#40;külső hivatkozás)
... az URL a „A Viber for Linux Fedora letöltése” elemnél található

wget https://download.cdn.viber.com/desktop/Linux/viber.rpm
Az Alien alkalmazás segítségével az RPM csomagból DEB csomagot készítesz.

A témáról itt olvashatsz,
https://linuxmint.hu/blog/2017/12/csoma ... almazassal
viszont ismét leírom az egész folyamatot.

-- telepíted az Alien alkalmazást

sudo apt-get install alien
-- a már letöltött RPM csomagot átalakítod DEB csomaggá

sudo alien --to-deb viber.rpm
... ha megjelenik a csomag neve, akkor készült el

viber_7.0.0.1035-3_amd64.deb generated
-- eltávolítod a régi Viber alkalmazást
(ha a korábbi, rossz módszerrel telepítetted)

sudo apt-get purge viber*
-- telepíted az RPM-ből átalakított új csomagot
(használd a TAB-ot a név kiegészítéséhez)

sudo dpkg -i viber_7.0.0.1035-3_amd64.deb
A korábban ki nem választott viber csomag kiválasztása.
(Adatbázis olvasása ... 391597 fájl és könyvtár van jelenleg telepítve.)
Kibontás előkészítése: viber_7.0.0.1035-3_amd64.deb ...
Kibontás: viber (7.0.0.1035-3) ...
Beállítás: viber (7.0.0.1035-3) ...
Aktiválók feldolgozása: libc-bin (2.27-3ubuntu1) ...
Aktiválók feldolgozása: desktop-file-utils (0.23+linuxmint2) ...
Aktiválók feldolgozása: gnome-menus (3.13.3-11ubuntu1) ...
Aktiválók feldolgozása: mime-support (3.60ubuntu1) ...
Aktiválók feldolgozása: hicolor-icon-theme (0.17-2) ...
-- a telepítés hibáinak ellenőrzése

sudo apt-get -f install
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
0 frissített, 0 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 0 nem frissített.
... nincs hiba.

Ha volt „előzmény”, akkor ezek a teendők, a javítások

Rossz telepítési módszerek használata után.

Virtualbox

A(z Oracle honlapról letöltött) Virtualbox telepítése éppen a korábban telepített libcurl3 csomag miatt nem lehetséges.

A jelenség más alkalmazásnál is fennállhat, hiszen manapság szinte minden alkalmazás, amelyek függősége a libcurl4, ütközni fog a a libcurl3 csomaggal. A Virtualbox alkalmazás egy példa elmagyarázni, hogy mi a probléma.

dpkg: függőségi problémák miatt nem állítható be: virtualbox-5.2:
virtualbox-5.2 függőségek: libcurl4 (>= 7.16.2); ám:
`libcurl4' csomag nincs telepítve.
Fejlemény: a libcurl4 csomagot nem lehet telepíteni, amíg a Virtualbox „Törött” állapotban van.

-- távolítsuk el a libcurl3 csomagot

sudo apt-get purge libcurl3
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
Próbálja futtatni az „apt --fix-broken install” parancsot ezek javításához.
Az alábbi csomagoknak teljesítetlen függőségei vannak:
virtualbox-5.2 : Függ ettől: libcurl4 (>= 7.16.2) de az nincs telepítésre megjelölve
E: Teljesítetlen függőségek. Próbálja kiadni az „apt --fix-broken install” parancsot csomagok nélkül (vagy telepítse a függőségeket is!).
... valami azért alakul, és a Virtualbox is javításra vár.

Futtassuk a parancsot, amit az imént megsúgott a kimenet:

sudo apt-get -f install
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
Függőségek javítása... Kész
A következő további csomagok lesznek telepítve:
libcurl4
Az alábbi csomagok el lesznek TÁVOLÍTVA:
libcurl3
Az alábbi ÚJ csomagok lesznek telepítve:
libcurl4
0 frissített, 1 újonnan telepített, 1 eltávolítandó és 0 nem frissített.
1 nincs teljesen telepítve/eltávolítva.
Letöltendő adatmennyiség: 214 kB.
A művelet után 3.072 B lemezterület szabadul fel.
Folytatni akarja? [I/n] i
Letöltés:1 http://mirror.vnet.sk/ubuntu bionic-updates/main amd64 libcurl4 amd64 7.58.0-2ubuntu3.1 [214 kB]
Letöltve 214 kB 0mp alatt (1.507 kB/s)
(Adatbázis olvasása ... 394034 fájl és könyvtár van jelenleg telepítve.)
Eltávolítás: libcurl3:amd64 (7.58.0-2ubuntu2) ...
A korábban ki nem választott libcurl4:amd64 csomag kiválasztása.
(Adatbázis olvasása ... 394028 fájl és könyvtár van jelenleg telepítve.)
Kibontás előkészítése: .../libcurl4_7.58.0-2ubuntu3.1_amd64.deb ...
Kibontás: libcurl4:amd64 (7.58.0-2ubuntu3.1) ...
Beállítás: libcurl4:amd64 (7.58.0-2ubuntu3.1) ...
Aktiválók feldolgozása: libc-bin (2.27-3ubuntu1) ...
Beállítás: virtualbox-5.2 (5.2.12-122591~Ubuntu~bionic) ...
addgroup: A csoport (vboxusers) már létező rendszercsoport. Kilépek...
... a Virtualbox telepítve ismét.

-- telepítsük a korábban még telepített csomagokat, amelyet eltávolítottam a libcurl3 telepítésével:
(akkor telepítsd ezeket, ha nálad is telepítve voltak korábban)

sudo apt-get install cmake curl
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
A következő további csomagok lesznek telepítve:
cmake-data libjsoncpp1 librhash0 libuv1
Javasolt csomagok:
cmake-doc ninja-build
Az alábbi ÚJ csomagok lesznek telepítve:
cmake cmake-data curl libjsoncpp1 librhash0 libuv1
0 frissített, 6 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 0 nem frissített.
Letöltendő adatmennyiség: 4.844 kB.
A művelet után 25,0 MB lemezterület kerül felhasználásra.
Folytatni akarja? [I/n] i
[...]
És akkor most mondhatjuk, hogy:

Enjoy :)

-----

... várjuk, hogy a Viber mikor lesz naprakész!

Még egy megoldás: a Viber alkalmazás DEB telepítőjének szükséges libcurl3 csomag forrásból történő telepítése. Ekkor a libcurl4 csomag is megmarad telepítve, de a libcurl3 is telepítve lesz. Ezt a megoldást nem részletezem.

Adalék a rossz telepítéshez

Azért nem teljes az öröm, mert az eredeti DEB telepítő használatakor az is kiderült, mi okozza a telepítés sikertelenségét. Hát az, hogy a Viber fejlesztői egy régebbi csomagot tettek be függőségnek. A libcurl3 elnevezésűt a rendszered által jelenleg használt libcurl4 csomag helyett.

dpkg -I viber.deb | grep Depends
Depends: libxss1, libssl1.0.0, libpulse0, libasound2, libnss3, libxcomposite1, libxcursor1, libxdamage1, libcurl3, libgstreamer-plugins-base1.0-0, libgstreamer1.0-0, gstreamer1.0-plugins-base, gstreamer1.0-plugins-good, gstreamer1.0-plugins-ugly, gstreamer1.0-pulseaudio, gstreamer1.0-libav
Mindeközben a Virtualbox függőségei ezek:

dpkg -I virtualbox-5.2_5.2.12-122591~Ubuntu~bionic_amd64.deb | grep Depends
Pre-Depends: debconf (>= 1.1) | debconf-2.0
Depends: libc6 (>= 2.27), libcurl4 (>= 7.16.2), libdevmapper1.02.1 (>= 2:1.02.97), libgcc1 (>= 1:3.0), libgl1, libpng16-16 (>= 1.6.2-1), libqt5core5a (>= 5.9.0~beta), libqt5gui5 (>= 5.4.0), libqt5opengl5 (>= 5.0.2), libqt5printsupport5 (>= 5.0.2), libqt5widgets5 (>= 5.7.0), libqt5x11extras5 (>= 5.6.0), libsdl1.2debian (>= 1.2.11), libssl1.1 (>= 1.1.0), libstdc++6 (>= 5.2), libvpx5 (>= 1.6.0), libx11-6, libxcb1, libxcursor1 (>> 1.1.2), libxext6, libxinerama1, libxml2 (>= 2.7.4), libxmu6, libxt6, zlib1g (>= 1:1.1.4), psmisc, adduser
És ez a gond a letöltött alkalmazásokkal a Linux alatt (néha, mint ez esetben is), hogy a fejlesztő felelőssége optimalizálni, vagyis az lenne. Különben nem is tehetné fel a honlapjára a telepítőt felelősséggel, hogy tessék, telepítsd, semmi gond nem lesz ... . Nem a rendszereddel van gond.

!Én a Linux Mint 19 Tara-t használom már, nálad, a Linux Mint 18.x kiadások alatt, lehet, ez nem jelentkezik. Figyeld meg és írd meg hozzászólásban. Köszi.

Itt az ok a DEB csomaggal:
(a libcurl3 telepítése alkalmával)

Az alábbi csomagok el lesznek TÁVOLÍTVA:
cmake curl libcurl4
Az alábbi ÚJ csomagok lesznek telepítve:
libcurl3
Ez történne, ha az eltávolított csomagokat visszatelepíteném:
(szimuláció: az -s vagy a --simulate kapcsoló használatával)

sudo apt-get install cmake curl libcurl4 -s
[sudo] kim jelszava:
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
A következő csomagok automatikusan lettek telepítve, és már nincs rájuk szükség:
astromenace-data-src libalut0 ttf-dejavu-core
Ezeket az „sudo apt autoremove” paranccsal törölheti.
Javasolt csomagok:
cmake-doc ninja-build
Az alábbi csomagok el lesznek TÁVOLÍTVA:
libcurl3 viber
Az alábbi ÚJ csomagok lesznek telepítve:
cmake curl libcurl4
0 frissített, 3 újonnan telepített, 2 eltávolítandó és 14 nem frissített.
Remv viber [7.0.0.1035]
Remv libcurl3 [7.58.0-2ubuntu2]
Inst libcurl4 (7.58.0-2ubuntu3.1 Ubuntu:18.04/bionic-updates, Ubuntu:18.04/bionic-security [amd64])
Inst cmake (3.10.2-1ubuntu2 Ubuntu:18.04/bionic [amd64])
Inst curl (7.58.0-2ubuntu3.1 Ubuntu:18.04/bionic-updates, Ubuntu:18.04/bionic-security [amd64])
Conf libcurl4 (7.58.0-2ubuntu3.1 Ubuntu:18.04/bionic-updates, Ubuntu:18.04/bionic-security [amd64])
Conf cmake (3.10.2-1ubuntu2 Ubuntu:18.04/bionic [amd64])
Conf curl (7.58.0-2ubuntu3.1 Ubuntu:18.04/bionic-updates, Ubuntu:18.04/bionic-security [amd64])
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #50638 2020.09.01. 09:25

DanielT írta:Ha rákeresel a Viber + Linux Mint-re, vagy bármilyen Linuxra, akkor láthatod a valóságot ami egy rémálom. Most már hivatalosan is, mert nem támogatott többé a Linux.

A GUI egy dolog, hogy Win-re hasonlít, de attól még nem lesznek meg rá a jó minőségű programok és az egész okádék gány commandline szemlélet marad a csillogó külső alatt.
Ha 2 hónapig használnád, akkor le se szarnád többet az alternatívákat. Persze játékra más tészta, ott sajnos még mindig ott a muszáj.
A commandline baszakodás még mindig kényelmesebb megoldás, mint mondjuk a regedit hekkelés. :D A T420s-en Ubuntu fut 3 éve. Eszembe nem jutna ezek után mást használni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #50639 2020.09.01. 09:36

DanielT írta:Mi lenne a jó alternatíva? Úgy látom a tech savvy penge fiatalság a FÁCSEBÜCHER MESSZENDZSERT használja. Ami aztán hú, de bleeding edge tech! :fogmosas:
Tévedésben leledzel. A fiatalok (~14-30 korosztály pár tucatnyi személyes minta alapján) snapchatet és instát nyomnak. Ez utóbbi szintén fészbücher alkalmazás és pont mostanában fog egyesülni egybe a messzendszer részük.
@Benő: A vibert pl a lányom is nyomja az osztálytársaival, pedig 12 évesek, szóval nem az a klasszik boomer korosztály.
Avatar
Botond

Hozzászólás #50640 2020.09.01. 09:38

DanielT írta:Ha rákeresel a Viber + Linux Mint-re, vagy bármilyen Linuxra, akkor láthatod a valóságot ami egy rémálom. Most már hivatalosan is, mert nem támogatott többé a Linux.

A GUI egy dolog, hogy Win-re hasonlít, de attól még nem lesznek meg rá a jó minőségű programok és az egész okádék gány commandline szemlélet marad a csillogó külső alatt.
Viber a mai napig hibátlanul működik win10phone-on is. :D Ellentétben a facse dolgokkal, amik már nem, csak edge-ből belépve. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50641 2020.09.01. 09:59

Botond írta:@Benő: A vibert pl a lányom is nyomja az osztálytársaival, pedig 12 évesek, szóval nem az a klasszik boomer korosztály.
Add má' meg a számát pls, végre valakivel tudnék csetelgetni és képeket küldeni egymásnak. :banplz:

szerk: Ja most látom írtad a korát is, így má nem vicces. :D Juteszembe: FLIXIN az Epstein sztori. Kicsit hosszúra van nyújtva, de nem rossz. (nyilván über beteg téma, de a prezentáció frankó)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50642 2020.09.01. 10:22

TasManXT írta:Ha 2 hónapig használnád, akkor le se szarnád többet az alternatívákat. Persze játékra más tészta, ott sajnos még mindig ott a muszáj.
A commandline baszakodás még mindig kényelmesebb megoldás, mint mondjuk a regedit hekkelés. :D A T420s-en Ubuntu fut 3 éve. Eszembe nem jutna ezek után mást használni.
1. Van rajta keret nélküli médialejátszó? Tehát lejátszás közben csak a film pixelek, semmi ablak felület. Winen Potplayer tudja, ChromeOS-en kb a default is ilyen volt asszem. Ha megemlíted a VLC-t mint alternatíva, leformatálom az internetet.
2. A Viber probléma szerintem valós, rohadtul bűzlik az egész ügy.
3. Win-es filemegosztás elérés 0.1% effort? Winben/ChromeOS-en igen. Beírom az IP-t a filekezelőbe és felmappeli. Nincs jogosultság baszakodás, semmi.
4. Ki lehet kapcsolni, hogy ne kérjen minden telepítéshez, módosításhoz jelszót? MEGŐRJÍT.
5. OpenVPN kliens duplaklikkel csatlakozik file import után?
6. Úgy emlékszem egy rohadt kép megnézése is problémát okozott.

Biztos sorolhatnám még, de tény: Win -en nyilván minden van és működik, csak az MS elkúrta az oprendszert alatta. ChromeOS-t tegnap láttam először életemben és semmilyen problémával nem találkoztam. Amíg az MS RDP ügy elő nem került.

Linuxxal pedig csak az agygörcs, a hibaüzenetek, a JOGOSULTSÁGSZOPÁS, a rémálom jött mindig. És ennek 1-2 évente nekifutottam. Aszonygák a Linuxnál az user az úr! Soha sehol nem éreztem annyira kirekesztve magam a rendszerből, mint ebben a gennyben.

Mondom, nem véletlen van ennyi distrib: A Linuxosok is gyűlölik egymást, a rendszert és mindent. Nyilván ezek után az életüket is, amit persze meg is értek teljesen.

Kép
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #50643 2020.09.01. 10:31

DanielT írta:Mi lenne a jó alternatíva? Úgy látom a tech savvy penge fiatalság a FÁCSEBÜCHER MESSZENDZSERT használja. Ami aztán hú, de bleeding edge tech! :fogmosas:
Nálunk a Telegram ragadt meg, mert az ment windows phone-on is, egyébként meg discord. A féjszbukk is full boomer, kb. anyámmal beszélek rajta, meg ha valami idegennel kell felvenni a kapcsolatot és úgyis fent van.
A kedvencem a nagyim meg a nyugdíjas klubja, ahol valaki kitalálta, hogy használjanak Zoomot a Covid miatt. Csakhát kb. az az egyetlen app ami a mai napig nem tud magyarul, szóval kb. minden második frissítés után techsupportolni kell, mert már nem ott van a gomb, amit megszokott szegény hogy eddig amott volt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #50644 2020.09.01. 10:39

benőmenő írta:Nálunk a Telegram ragadt meg, mert az ment windows phone-on is, egyébként meg discord. A féjszbukk is full boomer, kb. anyámmal beszélek rajta, meg ha valami idegennel kell felvenni a kapcsolatot és úgyis fent van.
A kedvencem a nagyim meg a nyugdíjas klubja, ahol valaki kitalálta, hogy használjanak Zoomot a Covid miatt. Csakhát kb. az az egyetlen app ami a mai napig nem tud magyarul, szóval kb. minden második frissítés után techsupportolni kell, mert már nem ott van a gomb, amit megszokott szegény hogy eddig amott volt.
Igen, ezt mondtam én is, hogy a facse is boomer dolog. :) Kivéve az insta, ami szintén facse, de nem boomer, és az üzenetküldő rész egyesítésén dolgoznak, hogy facséról instára és instáról facsére is lehessen küldeni a hülyeséget.
Avatar
Moby

Hozzászólás #50645 2020.09.01. 11:00

Fúbazdmeg ettől a snapchettől nagyobb agyrákot meg nem láttam az emberiségre szabadítani. Ez pusztítóbb az összes oltásellenes, 5g ellenes, koronavírustagadó eszement agylágyulástól.
Avatar
Moby

Hozzászólás #50646 2020.09.01. 11:04

Ja és boldogot Benő!
Avatar
Moby

Hozzászólás #50647 2020.09.01. 11:05

DanielT írta:Engedjétek meg, hogy bemásoljam teljes terjedelmében a Viber telepítése Linuxra című blogbejegyzést. :DSADSFSDFSDGFDGFF

Spoiler
A Viber egy okostelefonra készített ingyenes VoIP szolgáltatás, a Viber Media Inc. bejegyzett védjegye. Segítségével a felhasználó telefonálhat, üzenetet küldhet és videochatelhet internetkapcsolaton keresztül. A program a felhasználó névjegyzékéből képzi a Viber szolgáltatáson belüli névjegyeket. A szolgáltatás Android-on, iOS-en, Windows Phone-on, BlackBerry-n, Windows-on, OS X-en, Symbian-n, illetve Linux-on (azon belül Ubuntu-n és Fedora-n) érhető el.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Viber&#40;külső hivatkozás)
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából

A Viber telepítése sokaknak problémát okoz, ennek megoldását írom le a blogban.
Egy függőség nem települ a Viber telepítése alkalmával, ezáltal a Viber sem telepíthető.
A hiba oka nem ismert, nem jártam utána.
Frissítés: a DEB telepítő szerkesztése is bekerült a leírásba megoldásként

Jelenség
-- a telepítési kísérlet kudarcba fullad a libcurl3 csomag hiánya miatt
(vélhetően a GDebi ezért nem indul el)

sudo dpkg -i viber.deb
[sudo] kim jelszava:
A korábban ki nem választott viber csomag kiválasztása.
(Adatbázis olvasása ... 394682 fájl és könyvtár van jelenleg telepítve.)
Kibontás előkészítése: viber.deb ...
Kibontás: viber (7.0.0.1035) ...
dpkg: függőségi problémák miatt nem állítható be: viber:
viber függőségek: libcurl3; ám:
`libcurl3' csomag nincs telepítve.

dpkg: hiba a csomag feldolgozásakor: viber (--install):
függőségi hibák - e csomag beállítatlan maradt
Aktiválók feldolgozása: desktop-file-utils (0.23+linuxmint2) ...
Aktiválók feldolgozása: gnome-menus (3.13.3-11ubuntu1) ...
Aktiválók feldolgozása: mime-support (3.60ubuntu1) ...
Aktiválók feldolgozása: hicolor-icon-theme (0.17-2) ...
Hibák történtek a feldolgozáskor:
viber
-- mint látható, a hiba a dpkg telepítések alkalmával, az elvárt és szokásos módon futtatott, az esetleges ütközéseket általában lekezelő parancs futtatásával sem javítható

sudo apt-get -f install
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
Függőségek javítása... Kész
A következő csomagok automatikusan lettek telepítve, és már nincs rájuk szükség:
astromenace-data-src libalut0 ttf-dejavu-core
Ezeket az „sudo apt autoremove” paranccsal törölheti.
Az alábbi csomagok el lesznek TÁVOLÍTVA:
viber virtualbox-5.2
0 frissített, 0 újonnan telepített, 2 eltávolítandó és 0 nem frissített.
1 nincs teljesen telepítve/eltávolítva.
A művelet után 598 MB lemezterület szabadul fel.
Folytatni akarja? [I/n] i
(Adatbázis olvasása ... 396296 fájl és könyvtár van jelenleg telepítve.)
Eltávolítás: viber (7.0.0.1035) ...
Eltávolítás: virtualbox-5.2 (5.2.10-122088~Ubuntu~bionic) ...
Aktiválók feldolgozása: mime-support (3.60ubuntu1) ...
Aktiválók feldolgozása: desktop-file-utils (0.23+linuxmint2) ...
Aktiválók feldolgozása: shared-mime-info (1.9-2) ...
Unknown media type in type 'all/all'
Unknown media type in type 'all/allfiles'
Aktiválók feldolgozása: gnome-menus (3.13.3-11ubuntu1) ...
Aktiválók feldolgozása: hicolor-icon-theme (0.17-2) ...
Ha logikusan gondolkozol, és a Linux eléggé következetes, akkor a libcurl3 csomag telepítése megoldja a problémát, legalábbis a Viber telepítését. Sajnálatos módon azonban a Virtualbox alkalmazás eltávolításra kerül. Hogy miért, arról később.

Nézzük hát a teljes telepítési folyamatot. Először is, a rossz módszert.

Telepítés?
... ahogyan ne csináld!

-- a Viber nincs benne a Szoftverközpontban, azaz nem érhető el a tárolókból, tehát, ha telepíteni szeretnéd, le kell töltened a gépedre. Honlapja: https://www.viber.com/hu/&#40;külső hivatkozás)

-- ahogy említettem -jelenleg- a GDebi csomagkezelő nem alkalmas a Viber telepítésére (a teszt időpontjában nem indult el), így más módszert alkalmazunk. „A Viber letöltése” elemre kattintva lépsz a letöltésekhez, ide: https://www.viber.com/hu/download/&#40;külső hivatkozás)

-- megkeresed a „A Viber for Linux Ubuntu letöltése” elemet, és az egér jobb gombos menüvel a vágólapra másolod a telepítő elérését mutató URL-t

-- nyitsz egy felhasználói terminált, és a begépelt vagy bemásolt wget parancs után szóközt alkalmazva beilleszted a vágólapról a szöveget (URL). Mindez egyben így néz ki:

wget http://download.cdn.viber.com/cdn/deskt ... /viber.deb
... a parancsot az Enter leütésével indítod, így az lefut, és a telepítőt a wget most a saját könyvtáradba tölti le.

Pótoljuk a hiányzó függőséget

-- először is nézzük, van-e ilyen nekünk

apt-cache policy libcurl3
libcurl3:
Telepítve: (nincs)
Jelölt: 7.58.0-2ubuntu2
Verziótáblázat:
7.58.0-2ubuntu2 500
500 http://mirror.vnet.sk/ubuntu bionic/universe amd64 Packages
-- van (elérhető tárolóból), de tényleg nincs telepítve. Telepítsük:

sudo apt-get install libcurl3
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
A következő csomagok automatikusan lettek telepítve, és már nincs rájuk szükség:
astromenace-data-src cmake-data libalut0 libjsoncpp1 librhash0 libuv1
ttf-dejavu-core
Ezeket az „sudo apt autoremove” paranccsal törölheti.
Az alábbi csomagok el lesznek TÁVOLÍTVA:
cmake curl libcurl4
Az alábbi ÚJ csomagok lesznek telepítve:
libcurl3
0 frissített, 1 újonnan telepített, 3 eltávolítandó és 14 nem frissített.
Letöltendő adatmennyiség: 214 kB.
A művelet után 17,7 MB lemezterület szabadul fel.
Folytatni akarja? [I/n] i
Letöltés:1 http://mirror.vnet.sk/ubuntu bionic/universe amd64 libcurl3 amd64 7.58.0-2ubuntu2 [214 kB]
Letöltve 214 kB 0mp alatt (1.632 kB/s)
(Adatbázis olvasása ... 393863 fájl és könyvtár van jelenleg telepítve.)
Eltávolítás: cmake (3.10.2-1ubuntu2) ...
Eltávolítás: curl (7.58.0-2ubuntu3.1) ...
Eltávolítás: libcurl4:amd64 (7.58.0-2ubuntu3.1) ...
A korábban ki nem választott libcurl3:amd64 csomag kiválasztása.
(Adatbázis olvasása ... 393838 fájl és könyvtár van jelenleg telepítve.)
Kibontás előkészítése: .../libcurl3_7.58.0-2ubuntu2_amd64.deb ...
Kibontás: libcurl3:amd64 (7.58.0-2ubuntu2) ...
Beállítás: libcurl3:amd64 (7.58.0-2ubuntu2) ...
Aktiválók feldolgozása: libc-bin (2.27-3ubuntu1) ...
Aktiválók feldolgozása: man-db (2.8.3-2) ...
-- telepítsük a Viber alkalmazást

sudo dpkg -i viber.deb
A korábban ki nem választott viber csomag kiválasztása.
(Adatbázis olvasása ... 393845 fájl és könyvtár van jelenleg telepítve.)
Kibontás előkészítése: viber.deb ...
Kibontás: viber (7.0.0.1035) ...
Beállítás: viber (7.0.0.1035) ...
Aktiválók feldolgozása: desktop-file-utils (0.23+linuxmint2) ...
Aktiválók feldolgozása: gnome-menus (3.13.3-11ubuntu1) ...
Aktiválók feldolgozása: mime-support (3.60ubuntu1) ...
Aktiválók feldolgozása: hicolor-icon-theme (0.17-2) ...
... működik.

-- van mit javítani?

sudo apt-get -f install
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
A következő csomagok automatikusan lettek telepítve, és már nincs rájuk szükség:
astromenace-data-src cmake-data libalut0 libjsoncpp1 librhash0 libuv1
ttf-dejavu-core
Ezeket az „sudo apt autoremove” paranccsal törölheti.
0 frissített, 0 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 14 nem frissített.
... nincs.

A Viber telepítve, használatra kész. Igen, a Viber rendben, de a rendszered nem!

Nem ez a megfelelő módszer. Egyetlen alkalmazás miatt nem fogom felborítani az egész rendszeremet. Például a Virtualbox alkalmazásnak szüksége van a libcurl4 csomagra, tehát a fenti megoldás nem jó (lazlo fórumtársunk jelezte -hozzászólásban- hogy más megoldást talált, én sem hagyhatom ennyiben). Részletezem, és a Viber fejlesztői kössék fel a gatyájukat, azaz ... „fejlesszenek”.

Telepítés!
A helyes módszerek.

A DEB csomagot használva

-- ha telepítve volt a Viber, akkor távolítsd el

sudo apt-get purge viber*
- töltsd le a DEB fájlt (a saját könyvtáradba kerül)

wget -O viber.deb http://download.cdn.viber.com/cdn/deskt ... /viber.deb
-- csomagold ki a telepítőt a viber könyvtárba (a telepítő egy tömörített fájl)

dpkg-deb -x viber.deb viber
-- hozd létre a szerkesztendő control fájlt, és a DEBIAN könyvtárat (benne még több fontos beállítófájllal)

dpkg-deb --control viber.deb viber/DEBIAN
-- szerkeszd a control fájlt, azaz a függőségeket (Depends),

nano viber/DEBIAN/control
(zárójel megnyitva)

... amit így is lehet.

xdg-open viber/DEBIAN/control
(zárójel bezárva)

-- kijavítod az eredeti libcurl3 csomag nevet a libcurl4 csomag névre a jelzett helyen

Package: viber
Version: 7.0.0.1035
Section: non-free/net
Priority: extra
Architecture: amd64
Depends: libxss1, libssl1.0.0, libpulse0, libasound2, libnss3, libxcomposite1, libxcursor1, libxdamage1, libcurl4, libgstreamer-plugins-base1.0-0, libgstreamer1.0-0, gstreamer1.0-plugins-base, gstreamer1.0-plugins-good, gstreamer1.0-plugins-ugly, gstreamer1.0-pulseaudio, gstreamer1.0-libav
Installed-Size: 421336
Conflicts: Viber (<< 7.0.0.1035)
Replaces: Viber (<< 7.0.0.1035)
Maintainer: Viber Media Inc <support@viber.com>
Homepage: http://viber.com
Description: Free Text & Calls.
Join Viber for Desktop to for a one-of-a-kind calling and messaging experience right on your computer!
With Viber for Desktop you can make free international calls from your computer to any other Viber user, resting assured your calls and messages are protected by end-to-end encryption.
Feel free to call, text, send photos and video messages, play YouTube videos and express yourself with stickers and GIFs no matter your location.
Viber for Desktop also provides you with Viber Out’s low-rate calling plans to any landline or mobile so you can reach out to friends and family who don’t have an internet connection or cell phone.
Easily sync between your mobile’s chat history and contact list in order to start enjoying Viber for Desktop.
Arra figyelj, hogy az utolsó sor

Easily sync between your mobile’s chat history and contact list in order to start enjoying Viber for Desktop.
alatt csak egy sor maradhat „üresen”, viszont kettő hibát fog okozni. A jelenség az xdg-open használatával jelentkezik.

-- mentés és kilépés (ha a nano szövegszerkesztőt használod)

Ctrl + O és Enter, majd
Ctrl + X

-- becsomagolod a telepítőt (más néven)

dpkg -b viber viber_libcurl4.deb
-- telepíted a függőségében módosított alkalmazást

sudo dpkg -i viber_libcurl4.deb
Végül megnyitod a Viber-t, a telefon Viber alkalmazással alkalmazod a telefonszámod és a QR kódot, magyarra állítod a kezelőfelületet és kész vagy.

Az ötlet innen származik: https://linuxconfig.org/how-to-install- ... &#40;külső hivatkozás)
Alternatively, repackage the viber.deb package ( thanks Aleksey Komarov )

Az RPM csomagot használva

-- letöltöd az RPM telepítőt innen: https://www.viber.com/hu/download/&#40;külső hivatkozás)
... az URL a „A Viber for Linux Fedora letöltése” elemnél található

wget https://download.cdn.viber.com/desktop/Linux/viber.rpm
Az Alien alkalmazás segítségével az RPM csomagból DEB csomagot készítesz.

A témáról itt olvashatsz,
https://linuxmint.hu/blog/2017/12/csoma ... almazassal
viszont ismét leírom az egész folyamatot.

-- telepíted az Alien alkalmazást

sudo apt-get install alien
-- a már letöltött RPM csomagot átalakítod DEB csomaggá

sudo alien --to-deb viber.rpm
... ha megjelenik a csomag neve, akkor készült el

viber_7.0.0.1035-3_amd64.deb generated
-- eltávolítod a régi Viber alkalmazást
(ha a korábbi, rossz módszerrel telepítetted)

sudo apt-get purge viber*
-- telepíted az RPM-ből átalakított új csomagot
(használd a TAB-ot a név kiegészítéséhez)

sudo dpkg -i viber_7.0.0.1035-3_amd64.deb
A korábban ki nem választott viber csomag kiválasztása.
(Adatbázis olvasása ... 391597 fájl és könyvtár van jelenleg telepítve.)
Kibontás előkészítése: viber_7.0.0.1035-3_amd64.deb ...
Kibontás: viber (7.0.0.1035-3) ...
Beállítás: viber (7.0.0.1035-3) ...
Aktiválók feldolgozása: libc-bin (2.27-3ubuntu1) ...
Aktiválók feldolgozása: desktop-file-utils (0.23+linuxmint2) ...
Aktiválók feldolgozása: gnome-menus (3.13.3-11ubuntu1) ...
Aktiválók feldolgozása: mime-support (3.60ubuntu1) ...
Aktiválók feldolgozása: hicolor-icon-theme (0.17-2) ...
-- a telepítés hibáinak ellenőrzése

sudo apt-get -f install
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
0 frissített, 0 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 0 nem frissített.
... nincs hiba.

Ha volt „előzmény”, akkor ezek a teendők, a javítások

Rossz telepítési módszerek használata után.

Virtualbox

A(z Oracle honlapról letöltött) Virtualbox telepítése éppen a korábban telepített libcurl3 csomag miatt nem lehetséges.

A jelenség más alkalmazásnál is fennállhat, hiszen manapság szinte minden alkalmazás, amelyek függősége a libcurl4, ütközni fog a a libcurl3 csomaggal. A Virtualbox alkalmazás egy példa elmagyarázni, hogy mi a probléma.

dpkg: függőségi problémák miatt nem állítható be: virtualbox-5.2:
virtualbox-5.2 függőségek: libcurl4 (>= 7.16.2); ám:
`libcurl4' csomag nincs telepítve.
Fejlemény: a libcurl4 csomagot nem lehet telepíteni, amíg a Virtualbox „Törött” állapotban van.

-- távolítsuk el a libcurl3 csomagot

sudo apt-get purge libcurl3
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
Próbálja futtatni az „apt --fix-broken install” parancsot ezek javításához.
Az alábbi csomagoknak teljesítetlen függőségei vannak:
virtualbox-5.2 : Függ ettől: libcurl4 (>= 7.16.2) de az nincs telepítésre megjelölve
E: Teljesítetlen függőségek. Próbálja kiadni az „apt --fix-broken install” parancsot csomagok nélkül (vagy telepítse a függőségeket is!).
... valami azért alakul, és a Virtualbox is javításra vár.

Futtassuk a parancsot, amit az imént megsúgott a kimenet:

sudo apt-get -f install
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
Függőségek javítása... Kész
A következő további csomagok lesznek telepítve:
libcurl4
Az alábbi csomagok el lesznek TÁVOLÍTVA:
libcurl3
Az alábbi ÚJ csomagok lesznek telepítve:
libcurl4
0 frissített, 1 újonnan telepített, 1 eltávolítandó és 0 nem frissített.
1 nincs teljesen telepítve/eltávolítva.
Letöltendő adatmennyiség: 214 kB.
A művelet után 3.072 B lemezterület szabadul fel.
Folytatni akarja? [I/n] i
Letöltés:1 http://mirror.vnet.sk/ubuntu bionic-updates/main amd64 libcurl4 amd64 7.58.0-2ubuntu3.1 [214 kB]
Letöltve 214 kB 0mp alatt (1.507 kB/s)
(Adatbázis olvasása ... 394034 fájl és könyvtár van jelenleg telepítve.)
Eltávolítás: libcurl3:amd64 (7.58.0-2ubuntu2) ...
A korábban ki nem választott libcurl4:amd64 csomag kiválasztása.
(Adatbázis olvasása ... 394028 fájl és könyvtár van jelenleg telepítve.)
Kibontás előkészítése: .../libcurl4_7.58.0-2ubuntu3.1_amd64.deb ...
Kibontás: libcurl4:amd64 (7.58.0-2ubuntu3.1) ...
Beállítás: libcurl4:amd64 (7.58.0-2ubuntu3.1) ...
Aktiválók feldolgozása: libc-bin (2.27-3ubuntu1) ...
Beállítás: virtualbox-5.2 (5.2.12-122591~Ubuntu~bionic) ...
addgroup: A csoport (vboxusers) már létező rendszercsoport. Kilépek...
... a Virtualbox telepítve ismét.

-- telepítsük a korábban még telepített csomagokat, amelyet eltávolítottam a libcurl3 telepítésével:
(akkor telepítsd ezeket, ha nálad is telepítve voltak korábban)

sudo apt-get install cmake curl
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
A következő további csomagok lesznek telepítve:
cmake-data libjsoncpp1 librhash0 libuv1
Javasolt csomagok:
cmake-doc ninja-build
Az alábbi ÚJ csomagok lesznek telepítve:
cmake cmake-data curl libjsoncpp1 librhash0 libuv1
0 frissített, 6 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 0 nem frissített.
Letöltendő adatmennyiség: 4.844 kB.
A művelet után 25,0 MB lemezterület kerül felhasználásra.
Folytatni akarja? [I/n] i
[...]
És akkor most mondhatjuk, hogy:

Enjoy :)

-----

... várjuk, hogy a Viber mikor lesz naprakész!

Még egy megoldás: a Viber alkalmazás DEB telepítőjének szükséges libcurl3 csomag forrásból történő telepítése. Ekkor a libcurl4 csomag is megmarad telepítve, de a libcurl3 is telepítve lesz. Ezt a megoldást nem részletezem.

Adalék a rossz telepítéshez

Azért nem teljes az öröm, mert az eredeti DEB telepítő használatakor az is kiderült, mi okozza a telepítés sikertelenségét. Hát az, hogy a Viber fejlesztői egy régebbi csomagot tettek be függőségnek. A libcurl3 elnevezésűt a rendszered által jelenleg használt libcurl4 csomag helyett.

dpkg -I viber.deb | grep Depends
Depends: libxss1, libssl1.0.0, libpulse0, libasound2, libnss3, libxcomposite1, libxcursor1, libxdamage1, libcurl3, libgstreamer-plugins-base1.0-0, libgstreamer1.0-0, gstreamer1.0-plugins-base, gstreamer1.0-plugins-good, gstreamer1.0-plugins-ugly, gstreamer1.0-pulseaudio, gstreamer1.0-libav
Mindeközben a Virtualbox függőségei ezek:

dpkg -I virtualbox-5.2_5.2.12-122591~Ubuntu~bionic_amd64.deb | grep Depends
Pre-Depends: debconf (>= 1.1) | debconf-2.0
Depends: libc6 (>= 2.27), libcurl4 (>= 7.16.2), libdevmapper1.02.1 (>= 2:1.02.97), libgcc1 (>= 1:3.0), libgl1, libpng16-16 (>= 1.6.2-1), libqt5core5a (>= 5.9.0~beta), libqt5gui5 (>= 5.4.0), libqt5opengl5 (>= 5.0.2), libqt5printsupport5 (>= 5.0.2), libqt5widgets5 (>= 5.7.0), libqt5x11extras5 (>= 5.6.0), libsdl1.2debian (>= 1.2.11), libssl1.1 (>= 1.1.0), libstdc++6 (>= 5.2), libvpx5 (>= 1.6.0), libx11-6, libxcb1, libxcursor1 (>> 1.1.2), libxext6, libxinerama1, libxml2 (>= 2.7.4), libxmu6, libxt6, zlib1g (>= 1:1.1.4), psmisc, adduser
És ez a gond a letöltött alkalmazásokkal a Linux alatt (néha, mint ez esetben is), hogy a fejlesztő felelőssége optimalizálni, vagyis az lenne. Különben nem is tehetné fel a honlapjára a telepítőt felelősséggel, hogy tessék, telepítsd, semmi gond nem lesz ... . Nem a rendszereddel van gond.

!Én a Linux Mint 19 Tara-t használom már, nálad, a Linux Mint 18.x kiadások alatt, lehet, ez nem jelentkezik. Figyeld meg és írd meg hozzászólásban. Köszi.

Itt az ok a DEB csomaggal:
(a libcurl3 telepítése alkalmával)

Az alábbi csomagok el lesznek TÁVOLÍTVA:
cmake curl libcurl4
Az alábbi ÚJ csomagok lesznek telepítve:
libcurl3
Ez történne, ha az eltávolított csomagokat visszatelepíteném:
(szimuláció: az -s vagy a --simulate kapcsoló használatával)

sudo apt-get install cmake curl libcurl4 -s
[sudo] kim jelszava:
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
A következő csomagok automatikusan lettek telepítve, és már nincs rájuk szükség:
astromenace-data-src libalut0 ttf-dejavu-core
Ezeket az „sudo apt autoremove” paranccsal törölheti.
Javasolt csomagok:
cmake-doc ninja-build
Az alábbi csomagok el lesznek TÁVOLÍTVA:
libcurl3 viber
Az alábbi ÚJ csomagok lesznek telepítve:
cmake curl libcurl4
0 frissített, 3 újonnan telepített, 2 eltávolítandó és 14 nem frissített.
Remv viber [7.0.0.1035]
Remv libcurl3 [7.58.0-2ubuntu2]
Inst libcurl4 (7.58.0-2ubuntu3.1 Ubuntu:18.04/bionic-updates, Ubuntu:18.04/bionic-security [amd64])
Inst cmake (3.10.2-1ubuntu2 Ubuntu:18.04/bionic [amd64])
Inst curl (7.58.0-2ubuntu3.1 Ubuntu:18.04/bionic-updates, Ubuntu:18.04/bionic-security [amd64])
Conf libcurl4 (7.58.0-2ubuntu3.1 Ubuntu:18.04/bionic-updates, Ubuntu:18.04/bionic-security [amd64])
Conf cmake (3.10.2-1ubuntu2 Ubuntu:18.04/bionic [amd64])
Conf curl (7.58.0-2ubuntu3.1 Ubuntu:18.04/bionic-updates, Ubuntu:18.04/bionic-security [amd64])
LOL. Ennek az őrületnek a végén nyüszítve fog visszakullogni a windowsoz az össze fasságával együtt :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50648 2020.09.01. 11:09

Moby írta:Ja és boldogot Benő!
HOPIKA! Jó, hogy sauce!

Boldog Benőnapot!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50649 2020.09.01. 11:11

DanielT írta:Inkább tetoválok a homlokomra egy Win10 logót. Akárhányszor próbáltam akármelyik "EZ A TUTI" distribet, csak az epik fail lett belőle. Már az a sírba tesz, hogy minden művelet előtt jelszót kér az a retek, de a programok minősége meg a semmivel nem kompatibilitás az teljesen megöl. Hogy egy kibaszott hálózati megosztáshoz nem tudtam hozzáférni, hogy mindig baj volt a filerendszer formátummal, stb stb.

Ezek a problémák ChromeOS-en egyszerűen nem léteznek. Minden azonnal működött, kivéve a Microsoft szarát természetesen.

De akkor egy konkrét példa: Tegyél fel egy Viber desktop klienst.
Ugye nem hasznalod azt a hulladek vibert? :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50650 2020.09.01. 11:13

DanielT írta:Mi lenne a jó alternatíva? Úgy látom a tech savvy penge fiatalság a FÁCSEBÜCHER MESSZENDZSERT használja. Ami aztán hú, de bleeding edge tech! :fogmosas:
A vibernel meg a messenger is jobb, btw signal megbizhatobb sokkal.
Avatar
Botond

Hozzászólás #50651 2020.09.01. 11:14

DanielT írta:HOPIKA! Jó, hogy sauce!

Boldog Benőnapot!
#50632 :nezze:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50652 2020.09.01. 11:16

Moby írta:Fúbazdmeg ettől a snapchettől nagyobb agyrákot meg nem láttam az emberiségre szabadítani. Ez pusztítóbb az összes oltásellenes, 5g ellenes, koronavírustagadó eszement agylágyulástól.
Dehogy nincs, Tiktok :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50653 2020.09.01. 11:17

DanielT írta:HOPIKA! Jó, hogy sauce!

Boldog Benőnapot!
Boldogot a tejfeles szajunak :P
Avatar
Botond

Hozzászólás #50654 2020.09.01. 11:17

Micsu írta:A vibernel meg a messenger is jobb, btw signal megbizhatobb sokkal.
Vibert könnyebb szülőként kezelni (mármint szülőként a gyerekét felügyelni), tiltani a Dani féle pedókat, mint mondjuk messengerben. De amúgy az üzembiztonsága az valóban nulla a messengerhez képest, egy bughalom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50655 2020.09.01. 11:19

Botond írta:#50632 :nezze:
Korán volt még, csak a "nőnapot" részt láttam meg belőle, felvontam a szemöldököm, vállat rándítottam, fejet csóváltam és továbbgörgettem. :)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #50656 2020.09.01. 11:19

Az én tapasztalatom az, hogy a tinik minden szart használnak egyszerre és össze-vissza, mert nincs egy platform, amin minden kontaktjukat elérjék, illetve mindenféle divatbaromságot ki kell próbálni azonnal. Messenger (ami külön IM app, nem pedig a Facebook post/sharinges platformja) még mindig a legnépszerűbb a tiniknél is.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #50657 2020.09.01. 11:23

DanielT írta:Első komment ChromeOS alól! :D (legalábbis asszem, cáfolja valaki ha tudja!)

Teljes offenzíva elindítva a Wingenny leváltására, meglássuk milyen eredménnyel!

Egyelőre a normál laptopomra van telepítve egy olyan hekkelt verzió, amin futnak az androidos progik is. Egy hiányosság van eddig ami megoldhatatlannak látszik, mégpedig a képernyő színkalibráció és az borzalmasan putri defaulton.
LOL
Ha Neked nincs igazán bajod, akkor csinálsz magadnak. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50658 2020.09.01. 11:28

aabyssx írta:LOL
Ha Neked nincs igazán bajod, akkor csinálsz magadnak. :D
Igazságtartalma: 100/100. :szomoru1:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #50659 2020.09.01. 11:50

DanielT írta:Igazságtartalma: 100/100. :szomoru1:
Nem szólom amúgy le. Támogatom, hogy ha valaki úgy érzi, hogy változtatnia kell valamin, akkor kipróbálja. Ha bejön, akkor heppi, ha meg nem, akkor visszaváltoztat és helyrerakta magát.
Csak vicces. :D
Avatar
Mekee

Hozzászólás #50660 2020.09.01. 12:26

DanielT írta:Igazságtartalma: 100/100. :szomoru1:
Legalább belátod végre, hogy mégis superior a win élmény, és végig botondnak volt igaza, kár volt hátteret cserélni
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50661 2020.09.01. 12:36

Mekee írta:Legalább belátod végre, hogy mégis superior a win élmény, és végig botondnak volt igaza, kár volt hátteret cserélni
Ha Botond is hasonló kísérletek és tapasztalatok alapján jutott erre az eredményre, akkor mindenképpen! :D

Botond, mesélj a Linuxos Viber telepítési kalandjaidról! :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #50662 2020.09.01. 12:53

DanielT írta:Ha Botond is hasonló kísérletek és tapasztalatok alapján jutott erre az eredményre, akkor mindenképpen! :D

Botond, mesélj a Linuxos Viber telepítési kalandjaidról! :idiota:
Én egy bitesen toltam ezt is. Elővettem azt a képet, amit pár hozzászólással korábban linkeltél, elolvastam mi a három lehetőség, és jegyzeteket készítettem a három opció mellé. A linuxhoz azt írtam, hogy "akinekhatanyjavan az szopjon ezzel", a macintoshoz azt írtam, hogy "majd ha nyerünk a lottón akkor se, mert szarul fut rajta a civilization", a windowshoz meg azt, hogy "mivel nincs más jóleszez". Aztán itt tartunk most. A ChromeOS még nem esett át a vizsgálaton, de sanszos, hogy ugyanott bukna el, ahol a macOS.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50663 2020.09.01. 13:07

Botond írta:Én egy bitesen toltam ezt is. Elővettem azt a képet, amit pár hozzászólással korábban linkeltél, elolvastam mi a három lehetőség, és jegyzeteket készítettem a három opció mellé. A linuxhoz azt írtam, hogy "akinekhatanyjavan az szopjon ezzel", a macintoshoz azt írtam, hogy "majd ha nyerünk a lottón akkor se, mert szarul fut rajta a civilization", a windowshoz meg azt, hogy "mivel nincs más jóleszez". Aztán itt tartunk most. A ChromeOS még nem esett át a vizsgálaton, de sanszos, hogy ugyanott bukna el, ahol a macOS.
A switchen jol fut a civ? :ravasz1:
Avatar
Botond

Hozzászólás #50664 2020.09.01. 13:10

Micsu írta:A switchen jol fut a civ? :ravasz1:
Egyébként igen.
Avatar
Necro

Hozzászólás #50665 2020.09.01. 13:13

Én befogtam anyám 2007-es Acer laptopját ilyen asztalszéli messengerezésre és kísérletképp 'Linux Lite'-ot tettem rá. Most megnéztem, a viber oldaláról letöltött Ubuntu csomag simán felment és működik is. Azon kívül hogy kétszer bekérte a jelszót (szerintem ki lehet kapcsolni) next-next-finish.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50666 2020.09.01. 13:50

Botond írta:A ChromeOS még nem esett át a vizsgálaton, de sanszos, hogy ugyanott bukna el, ahol a macOS.
Aszitted! Van CivVI Androidra, így ChromeOS-re is. :nezze:
Avatar
Botond

Hozzászólás #50667 2020.09.01. 13:53

DanielT írta:Aszitted! Van CivVI Androidra, így ChromeOS-re is. :nezze:
Kb egy hete. És nem azt mondtam, hogy nincs, hanem hogy nem optimális az élmény vele.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50668 2020.09.01. 17:35

Ha már Messenger ment itt egész nap, ezt az új Facebook designt komolyan gondolták?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #50669 2020.09.01. 17:54

Köszi szépen a jókívánságokat! :puszis:
Most épp a húgom ipadjét nyomkodom. Az ismerkedés kicsit döcögősen indult, mert az AppleID bejelentkezést legalább 3x felejtette el a cucc és minden egyes bejelentkezéshez legalább 10 próbálkozás kellett (email+jelszó gépelést minden alkalommal) mire elkezdett egyáltalán pörögni a mókuskerék.
A ceruza is vicces volt, mert direkt töltőre raktuk amíg az ID-vel vacakoltunk, majd bedugjuk és semmi. Már videót néztünk, hogy nem lehetünk ekkora pancserek és még mindig semmi. Aztán egyszer úgy dugtuk bele, hogy ki volt kapcsolva a képernyő és így már kiírta, hogy feloldás után már tud Bluetooth-szal párosodni a tollal... hogy aztán megint elfelejtse feldobni a megfelelő ablakot kb. 3x egymás után, majd negyedjére nagy kegyesen sikerült produkálnia az elvárt viselkedést és rátapizhattunk a párosítás gombra. Azóta viszont nagyon fasza, lényegében ezért vett iPadet, hogy tudjon jegyzetelni és rajzolgatni anélkül, hogy feltűnően fogyna a fénymásoló lap az irodából. :idiota:
Billentyűzetet eddig egyet néztünk meg a hülyevagyokban, de megtapizva a pötyögési érzetet meg látva, hogy egy kisebb pálinkafőző árát kérik érte, egyelőre inkább még keressük az alternatívákat.
Avatar
Botond

Hozzászólás #50670 2020.09.01. 18:34

benőmenő írta:Köszi szépen a jókívánságokat! :puszis:
Most épp a húgom ipadjét nyomkodom. Az ismerkedés kicsit döcögősen indult, mert az AppleID bejelentkezést legalább 3x felejtette el a cucc és minden egyes bejelentkezéshez legalább 10 próbálkozás kellett (email+jelszó gépelést minden alkalommal) mire elkezdett egyáltalán pörögni a mókuskerék.
A ceruza is vicces volt, mert direkt töltőre raktuk amíg az ID-vel vacakoltunk, majd bedugjuk és semmi. Már videót néztünk, hogy nem lehetünk ekkora pancserek és még mindig semmi. Aztán egyszer úgy dugtuk bele, hogy ki volt kapcsolva a képernyő és így már kiírta, hogy feloldás után már tud Bluetooth-szal párosodni a tollal... hogy aztán megint elfelejtse feldobni a megfelelő ablakot kb. 3x egymás után, majd negyedjére nagy kegyesen sikerült produkálnia az elvárt viselkedést és rátapizhattunk a párosítás gombra. Azóta viszont nagyon fasza, lényegében ezért vett iPadet, hogy tudjon jegyzetelni és rajzolgatni anélkül, hogy feltűnően fogyna a fénymásoló lap az irodából. :idiota:
Billentyűzetet eddig egyet néztünk meg a hülyevagyokban, de megtapizva a pötyögési érzetet meg látva, hogy egy kisebb pálinkafőző árát kérik érte, egyelőre inkább még keressük az alternatívákat.
Nekem az Moby által is preferált, média marktban árult Rapoo szupermárka bevált. Én a 8000m szériából vettem kettőt 6k környéken, így nincs a billentyűzeten numpad, Moby meg a 9000m szériát preferálja dupla annyiért, de ott van numpad is.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #50671 2020.09.01. 18:38

36 kibaszott TFLOPS
Avatar
Tom

Hozzászólás #50672 2020.09.01. 18:43

700 az rtx 3080
500 az rtx 3070 :smile:
Oké az rtx 3090 az 1500, de a másik kettő rendesen olcsóbb, mint vártam. Őrület milyen világ van ma, ahol az új nvidia kártyák árát előbb tudjuk, mint az új konzolokét.
Nekem tetszett ez a bemutató. Még nem vetettem el a pc építés lehetőségét. Én azért ellennék egy 3070-el 500-ért, még egy 500-ért már lehet azért építeni köré valami elfogadhatót. Nem mondom, hogy 17-én rohanok érte, de maradt a pakliban a pc építés lehetősége egyenlőre. Ezt elvetni max egy ps5 400-as ár tudná.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #50673 2020.09.01. 18:49

Nagyon vártam Botond PS5 ekvivalens 600 ezres vga-ját, de nem jelentetteték be :(
3070 | 500 / 3080 700-ért viszont nem is olyan durva, talán azokban is akad kakaó.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #50674 2020.09.01. 18:52

Tom írta:700 az rtx 3080
500 az rtx 3070 :smile:
Oké az rtx 3090 az 1500, de a másik kettő rendesen olcsóbb, mint vártam. Őrület milyen világ van ma, ahol az új nvidia kártyák árát előbb tudjuk, mint az új konzolokét.
Nekem tetszett ez a bemutató. Még nem vetettem el a pc építés lehetőségét. Én azért ellennék egy 3070-el 500-ért, még egy 500-ért már lehet azért építeni köré valami elfogadhatót. Nem mondom, hogy 17-én rohanok érte, de maradt a pakliban a pc építés lehetősége egyenlőre. Ezt elvetni max egy ps5 400-as ár tudná.
Ha másra is kellene a pc, akkor nem kérdés. De ha csak játékra, és nem bántja a szemed a 30fps, akkor a pc-s 3-4x-es ár nem biztos, hogy jó deal.
Avatar
Moby

Hozzászólás #50675 2020.09.01. 18:52

Tom írta:700 az rtx 3080
500 az rtx 3070 :smile:
Oké az rtx 3090 az 1500, de a másik kettő rendesen olcsóbb, mint vártam. Őrület milyen világ van ma, ahol az új nvidia kártyák árát előbb tudjuk, mint az új konzolokét.
Nekem tetszett ez a bemutató. Még nem vetettem el a pc építés lehetőségét. Én azért ellennék egy 3070-el 500-ért, még egy 500-ért már lehet azért építeni köré valami elfogadhatót. Nem mondom, hogy 17-én rohanok érte, de maradt a pakliban a pc építés lehetősége egyenlőre. Ezt elvetni max egy ps5 400-as ár tudná.
:eljen: Szerintem egy 3080 nyakára rátaposok :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50676 2020.09.01. 18:54

TasManXT írta:36 kibaszott TFLOPS
Ennyit a 10 tflopsról :banplz:
Egyébként már ezt a pletykát hallottam pár hónapja, de nem hittem el.
Novemberre megépítem az új gépet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Micsu 2020.09.01. 18:55-kor.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #50677 2020.09.01. 18:54

kevésnek érzem azt a 10 giga vramot 4k-ra, hát már a tíájban is 11 volt 3+ éve!!!!

#csakavram

ettől függetlenül venni kell, nincs mese, szerencsétlen tíájomat már nem szeretném odadobni a Cyberpunk elé, nem lenne fair küzdelem
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #50678 2020.09.01. 19:02

Micsu írta:Ennyit a 10 tflopsról :banplz:
Egyébként már ezt a pletykát hallottam pár hónapja, de nem hittem el.
Novemberre megépítem az új gépet.
Halkan jegyzem meg, hogy a múltkori xbox chipes preziben is világosan ott van a notebook cpu a (desktophoz képest) felezett cache-el.
Avatar
Botond

Hozzászólás #50679 2020.09.01. 19:03

Greyfox írta:Nagyon vártam Botond PS5 ekvivalens 600 ezres vga-ját, de nem jelentetteték be :(
3070 | 500 / 3080 700-ért viszont nem is olyan durva, talán azokban is akad kakaó.
Az 1500 dodós az tuti nem lesz 600k, merhogy az lesz a 4k@120, a csirkefarhát mellé csomagolt verziókat megfogja a 4k@60. 589k úgy megfogja majd, mint a pinty! A maradékból meg már majdnem kijön egy gagyi wireless egérbill az ipadhez! :banplz:
Mondjuk ez kemény mondás, hogy a 3080 már tudja azt RT-vel amit a 1080ti tud RT nélkül, szóval immár safe upgradelni. Kőkemény!
Avatar
Tom

Hozzászólás #50680 2020.09.01. 19:06

Greyfox írta:Ha másra is kellene a pc, akkor nem kérdés. De ha csak játékra, és nem bántja a szemed a 30fps, akkor a pc-s 3-4x-es ár nem biztos, hogy jó deal.

De, ha 500-at mondanak az új konzolokra, akkor csak 2x-es ár egy 3070-el, amit akár még meg is tudnék racionalizálni, hogy másra is használhatom, meg nincs a gusztustalan online multi lehúzás blabla :smile: És a 3070 szerintem lazán hozza majd konzol szintet, sőt. Remek, hogy szeptember 17-én megjelennek, mert így rendes teszteket lehet majd látni bőven a novemberi konzol megjelenések előtt. Mindenesetre izgalmas időszak elé nézünk. 500+500 az forintban 500.000 körül lesz. 20+ év után kicsit hiányzik a pc-zés rendes pc-n. Annyit lehet kicsengetek érte így utoljára. Meglátjuk.

Vissza: “Leáldozott.hu”