A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
arty

Hozzászólás #50401 2020.08.26. 11:27

Botond írta:Én ezeket a duplaklienses dolgokat sosem értettem, hogy minek megvenni egy uplay vagy origin játékot steamre? Ugyanúgy hozzá tudod adni nonsteam gémként, ha már ez a steam a fétis, meg hogy duplán fussanak a kliensek (gog galaxy2-vel triplán!). Merhogy az origin játékok is úgy tértek vissza, hogy közben az origin is fut a háttérben, szóval azt amit én szeretnék elérni, hogy ne legyen origin a gépen azt a steames vásárlással se lehet megugrani.
Én szépen végig fogom játszani az origin játékaim, ahogy a blizzardosokkal is tettem, aztán uninstall. Nem lesz EA játékom installálva se steamen, se originen, se sehol. Csak az EA játékok elég gyengusok vagy elég hosszúak, szóval nem kapkodom el, a kitűzött céldátum 2032.03.19! :D
Ez az egész az egy-kliens-mind-felett dolog miatt van: amikor a "játékszobában" a FIZIKAI polrcól játékot választok, nem megyek fel a padlásra, porolom le a polcot, nézem át azokat is, majd megyek ki a garázsba, nézem át a polcokat, majd megyek át haverhoz, az ő garázsába válogatni. Ugye ez még érthető, hogy vállalhatatlan macera?

Na, digit polcokkal is ez a helyzet: a steam a legrégebbi, legjobb kliens,a legtöbb játékom is ott van, barátságos big picture felülettel, amit a kanapéról és lehet a gamepaddal vezérelni. Alapvetően ezt kezdem böngészni, ha a pöce elé evett a fene, és mégis játszanék. A kiválasztás ELŐTT nem indítgatom el az origint (frissitem, jelszókezelőmacerázás, írom be a user-jelszó párost, várok a megerősítő emailre, mert bár van gugliautentikátor, volt már h mégis emailt küldött a CSODAKLIENS), nem megyek oda a gép elé, hogy az EGÉRREL baszódjak egy ocsmándék felület előtt, átnézve a kínálatot... majd ugyanez uplay-el, gog-al, blizzel, epiccel, roszárral, ésafaszomtudja milyen kliensel. Hogy a végén, 2 óra valódi BASZAKODÁS után elindítsam a Broforcét (mert ahoz lett végül kedvem!) a kanapéra visszaülve, steamből, steam big picture elől.

Érthető?

(hogy emellett egy korábbi uplay cucc még egerészős next next finishes oldschool installerrel is basztat, míg steamből EGYKLIKK, már ki sem térnék... a lokál coop streamlésjátszása, friendek, stb stb stb stb végtelen sor feature a steamben IS jár a steamből indított uplay játékhoz, tényleg nüansznyi gond, a valódi/leggyakoribb probléma fent került vázolásra.)
Avatar
Botond

Hozzászólás #50402 2020.08.26. 11:35

arty írta:Ez az egész az egy-kliens-mind-felett dolog miatt van: amikor a "játékszobában" a FIZIKAI polrcól játékot választok, nem megyek fel a padlásra, porolom le a polcot, nézem át azokat is, majd megyek ki a garázsba, nézem át a polcokat, majd megyek át haverhoz, az ő garázsába válogatni. Ugye ez még érthető, hogy vállalhatatlan macera?

Na, digit polcokkal is ez a helyzet: a steam a legrégebbi, legjobb kliens,a legtöbb játékom is ott van, barátságos big picture felülettel, amit a kanapéról és lehet a gamepaddal vezérelni. Alapvetően ezt kezdem böngészni, ha a pöce elé evett a fene, és mégis játszanék. A kiválasztás ELŐTT nem indítgatom el az origint (frissitem, jelszókezelőmacerázás, írom be a user-jelszó párost, várok a megerősítő emailre, mert bár van gugliautentikátor, volt már h mégis emailt küldött a CSODAKLIENS), nem megyek oda a gép elé, hogy az EGÉRREL baszódjak egy ocsmándék felület előtt, átnézve a kínálatot... majd ugyanez uplay-el, gog-al, blizzel, epiccel, roszárral, ésafaszomtudja milyen kliensel. Hogy a végén, 2 óra valódi BASZAKODÁS után elindítsam a Broforcét (mert ahoz lett végül kedvem!) a kanapéra visszaülve, steamből, steam big picture elől.

Érthető?

(hogy emellett egy korábbi uplay cucc még egerészős next next finishes oldschool installerrel is basztat, míg steamből EGYKLIKK, már ki sem térnék... a lokál coop streamlésjátszása, friendek, stb stb stb stb végtelen sor feature a steamben IS jár a steamből indított uplay játékhoz, tényleg nüansznyi gond, a valódi/leggyakoribb probléma fent került vázolásra.)
Add nonsteam game, és ott figyel a librarydban az uplayes akármi és ugyanúgy fog indulni, mintha steamen vetted volna. Viszont, amikor nem kanapén indítod, mert mondjuk anno1800, akkor meg nem kell steamnek is futnia pluszban, mert minek.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50403 2020.08.26. 11:38

Botond írta:Add nonsteam game, és ott figyel a librarydban az uplayes akármi és ugyanúgy fog indulni, mintha steamen vetted volna. Viszont, amikor nem kanapén indítod, mert mondjuk anno1800, akkor meg nem kell steamnek is futnia pluszban, mert minek.
Volt olyan, hogy fél évig el sem indult a Steam nálam, de azért többnyire a rendszerrel indul. A non-Steam game-eket meg előbb telepíteni kell a másik polcról, mielőtt hozzá tudod adni a klienshez, tehát artyt most nem segítetted ki.

Az egy helyről indítás nálam a Galaxyval szerencsére adott.
Avatar
Botond

Hozzászólás #50404 2020.08.26. 11:39

Zóanagyvarázsló írta:Nem minden EA-játékhoz kell Origin. És nemcsak a régi natívakhoz nem, hanem a C&C Remasteredhez, az Old Republichoz és a Rocket Arenához sem. Az előrendelhetők közül sem írja a Squadronsnál, de a sportjátékoknál és az NFS-nél igen. Most csekkoltam csak, hogy a ME3-nál kell, reméltem, hogy nem, bár így önigazolásnak pont jó, hogy miért nem vártam. Lehet, hogy a Steam-adatlapok tévednek, de az EA szerint sem egységes a megoldásuk. Szóval vegyes a kép, remélem, a jövőben engem érdeklőnél normálisan lesz megoldva. Mindenesetre jó eséllyel te is halaszthatod az egyklienseseket Origin-törlés utánra.

Különben engem a többkliensesség nem izgat annyira, mint másokat. Mármint nem jó, de eddig egy Steam+UPlay-játékom sem volt macerásabb, mint ha csak uplayes lett volna. Mivel jobb szeretem preferáltabb ökoszsisztémán tudni, ahol megbízhatóbb az időmérés és jobban működik együtt a Galaxyval (lásd Origin-achievementek, időmérés nélküli The Crew, Rockstar-launcherből problémás GTA V). Szóval vannak mellette érvek, melyek lehet, hogy téged nem hatnak meg, de engem igen. Azért nem veszek direkt Ubi-játékokat Steamre, egykliensességgel viszont messzire kerülném a UPlayt.
Én csak az új sw cuccot néztem meg és pár nfs-t, amik talán esélyesek, hogy valaha 5 euró környékén belenézzek, de azok mind originesek, szóval marad az 'A' terv, mert időmérés meg ilyenek valóban hót hidegen hagynak.
Azért amikor az origin uninstall napja eljön akkor is elmorzsolok majd egy örömkönnyet!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50405 2020.08.26. 12:01

Ami még a Steam mellett előny, sajnos a Galaxyvan szemben is, az a kontroller átszabása. Régi játékoknál van főleg jelentősége, de adott esetben újnál is ki lehet vele javítani elcseszést.Non-Steam game-ekkel is működik, de macerásabb, és kisebb az esély, hogy a community rászállt, nem pedig magadnak kell csinálnod hozzá valamit. Ubi-játékok közül például a Sands of Time-hoz sem árt, bár az nem kétklienses, mert régi, én meg még GOG+Pinnacle Profilerrel oldottam meg.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50406 2020.08.26. 13:46

arty írta:Érthető?
Ha érthető lenne, akkor nem toporognánk ott, hogy "csak egy másik launcser"...

Szal' a pálya széléről nézve ez non issue, gémerként pedig egy kicseszett rémálom és undorító.

Lásd Botond "megoldási javaslata", amit egy gyakorló user instant cáfolt. :miaz: Vagy lásd Greyfox, akit kurvára nem érdekel a launcser, egész addig, amíg most valamiért felkúrta az egyik.

Nem érinti őket, amíg nem érinti őket, addig meg lehet mutogatni a feleslegesen pattógó idiótákra, akiknek nincs nagyobb gondjuk. :wilting:
Avatar
Botond

Hozzászólás #50407 2020.08.26. 13:50

DanielT írta:Ha érthető lenne, akkor nem toporognánk ott, hogy "csak egy másik launcser"...

Szal' a pálya széléről nézve ez non issue, gémerként pedig egy kicseszett rémálom és undorító.

Lásd Botond "megoldási javaslata", amit egy gyakorló user instant cáfolt. :miaz: Vagy lásd Greyfox, akit kurvára nem érdekel a launcser, egész addig, amíg most valamiért felkúrta az egyik.

Nem érinti őket, amíg nem érinti őket, addig meg lehet mutogatni a feleslegesen pattógó idiótákra, akiknek nincs nagyobb gondjuk. :wilting:
Melyik rész volt az instant cáfolata és minek? :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50408 2020.08.26. 13:55

Botond írta:Melyik rész volt az instant cáfolata és minek? :D
A csodás javaslatod, hogy "Add nonsteam game, és ott figyel a librarydban az uplayes akármi és ugyanúgy fog indulni, mintha steamen vetted volna."

Zó: "A non-Steam game-eket meg előbb telepíteni kell a másik polcról, mielőtt hozzá tudod adni a klienshez"

Szal' LÓFASZ megoldás nincsen Arty valós problémájára, ami azért létezik, mert a kiadók LESZARJÁK a user élményt. Ott tartunk, hogy Excelt kell vezetni róla, hogy mi hol van meg.
Avatar
Botond

Hozzászólás #50409 2020.08.26. 14:18

DanielT írta:A csodás javaslatod, hogy "Add nonsteam game, és ott figyel a librarydban az uplayes akármi és ugyanúgy fog indulni, mintha steamen vetted volna."

Zó: "A non-Steam game-eket meg előbb telepíteni kell a másik polcról, mielőtt hozzá tudod adni a klienshez"

Szal' LÓFASZ megoldás nincsen Arty valós problémájára, ami azért létezik, mert a kiadók LESZARJÁK a user élményt. Ott tartunk, hogy Excelt kell vezetni róla, hogy mi hol van meg.
Elárulom a titkot. A steames játék se indul telepítés nélkül, és amikor arty leakar ülni és instant játszani akar, akkor minden kiesik ami nincs installálva, ha steames, ha nem steames.
Csak nem akartam csetet csinálni már a fórumból, mert így is túl sok volt ez a magatehetetlen vergődés ez ügyben. :D
Szóval ja, a játékot nem elég megvenni, telepíteni is kell. Mindenki akinek ez új és hasznos infó volt az nálad jelentkezzen egy instantpermabanra, köszi! :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50410 2020.08.26. 14:35

Botond írta:Elárulom a titkot. A steames játék se indul telepítés nélkül, és amikor arty leakar ülni és instant játszani akar, akkor minden kiesik ami nincs installálva, ha steames, ha nem steames.
Csak nem akartam csetet csinálni már a fórumból, mert így is túl sok volt ez a magatehetetlen vergődés ez ügyben. :D
Szóval ja, a játékot nem elég megvenni, telepíteni is kell. Mindenki akinek ez új és hasznos infó volt az nálad jelentkezzen egy instantpermabanra, köszi! :D
Ez a "jaj le kell még tölteni" dolog szerintem már Miucséknál se tényező, pedig ők gémeskútból húzzák fel az internetet...

És a lényegen mit sem változtat: EGY helyen kel végignéznem, hogy mit akarok _letöltés után_ játszani, vagy HÉT ÉV.. akarom mondani HÉT LAUNCSERT kell authentikáció után átkattogtatni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #50411 2020.08.26. 14:41

DanielT írta:Ez a "jaj le kell még tölteni" dolog szerintem már Miucséknál se tényező, pedig ők gémeskútból húzzák fel az internetet...

És a lényegen mit sem változtat: EGY helyen kel végignéznem, hogy mit akarok _letöltés után_ játszani, vagy HÉT ÉV.. akarom mondani HÉT LAUNCSERT kell authentikáció után átkattogtatni.
Gyújtok egy gyertyát a hét launcser áldozatainak, akik össze-vissza vásárolgatnak mindenfélét mindenféle storeokban, hogy mikor megvették akkor ne töltsék le, mert nem azért vették, hanem majd vmikor letöltik amikor azt dobja ki az össze-vissza klickelgetés lottó. Mondjuk ha kevesebb random fost vennének, amit le se akarnak tölteni, akkor a megspórolt pénzből vehetnének még 2 ssd-t és akkor le tudnák tölteni azt amit vesznek, akkor amikor veszik, és akkor akárhol vette, ott virítana a steames big picture-ben és azonnal indíthatná is akármikor is!
De mondjuk ész nélkül és magatehetetlenül vergődni a saját hülyeségük korlátai között biztos ezerszer szórakoztatóbb, majd egyszer ha sok időm lesz kipróbálom azt is!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50412 2020.08.26. 14:44

Botond írta:Gyújtok egy gyertyát a hét launcser áldozatainak, akik össze-vissza vásárolgatnak mindenfélét mindenféle storeokban, hogy mikor megvették akkor ne töltsék le, mert nem azért vették, hanem majd vmikor letöltik amikor azt dobja ki az össze-vissza klickelgetés lottó. Mondjuk ha kevesebb random fost vennének, amit le se akarnak tölteni, akkor a megspórolt pénzből vehetnének még 2 ssd-t és akkor le tudnák tölteni azt amit vesznek, akkor amikor veszik, és akkor akárhol vette, ott virítana a steames big picture-ben és azonnal indíthatná is akármikor is!
De mondjuk ész nélkül és magatehetetlenül vergődni a saját hülyeségük korlátai között biztos ezerszer szórakoztatóbb, majd egyszer ha sok időm lesz kipróbálom azt is!
És elérkeztünk az áldozathibáztatáshoz. Mondjuk amikor nincs más, akkor ezzel kell beérni. :eljen:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50413 2020.08.26. 15:12

Botond írta:Gyújtok egy gyertyát a hét launcser áldozatainak, akik össze-vissza vásárolgatnak mindenfélét mindenféle storeokban, hogy mikor megvették akkor ne töltsék le, mert nem azért vették, hanem majd vmikor letöltik amikor azt dobja ki az össze-vissza klickelgetés lottó. Mondjuk ha kevesebb random fost vennének, amit le se akarnak tölteni, akkor a megspórolt pénzből vehetnének még 2 ssd-t és akkor le tudnák tölteni azt amit vesznek, akkor amikor veszik, és akkor akárhol vette, ott virítana a steames big picture-ben és azonnal indíthatná is akármikor is!
De mondjuk ész nélkül és magatehetetlenül vergődni a saját hülyeségük korlátai között biztos ezerszer szórakoztatóbb, majd egyszer ha sok időm lesz kipróbálom azt is!
És ha elszállnak az SSD-k? Vagy csak beizzít egy új gépet/laptopot? Értem én, hogy az a normális, hogy te 400+ játékot installálsz egyszerre (az már nem számít, ha nem játszol velük, ha letöltötted őket), miközben a third-party böngészőktől rettegsz, de nem mindenki jutott el még erre a szintre. Egyébként milyen tárhelyeid vannak?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50414 2020.08.26. 15:33

DanielT írta:Szal' LÓFASZ megoldás nincsen Arty valós problémájára, ami azért létezik, mert a kiadók LESZARJÁK a user élményt. Ott tartunk, hogy Excelt kell vezetni róla, hogy mi hol van meg.
Nem tökéletes, de - ahogy már sokszor mondtam -, nálam a Galaxy megoldotta, mert megoldást akartam, nem panaszkodni. Egy kicsit az az érzésem, hogy akik egységes PC-t szeretnének a topikban, azok azt akarják, hogy az a Steam legyen, pedig az szar, mert rossz az új library és nem zenél az achievement. A problémafelvetés jogos, nyilván az én megoldásom sem fekhet mindenkinek, de egy kissé az az érzésem, hogy kapóra jön a probléma.

Én persze könnyű helyzetben vagyok, mert bírom a GOG-ot, sok játékom van náluk (Steamen több, de a nagy a bundlirengeteg előtt majdhogynem pariban voltak), korábban is használgattam a kliensüket (bár a saját játékaikhoz is éppen a mostani helyzet miatt kezdtem el jobban), és nekem tényleg az a legáttekinthetőbb. (Kár, hogy egyelőre csak a pszeudo-ŐS4-es trófeáimat hozza, az echte PS3-asokat nem. Nem értem, hogy mi a különbség, amiért az nincs, de nem is gyári hivatalos integráció, mint a boxos vagy a legfontosabb, az epices.)

Az a baj, hogy a konzol is csak akkor lenne megoldás, ha amellett, hogy ezt jól csinálná (a PS4 még játékidőt sem tud, az év végén kiadott egyéni összesítések is sokszor tűntek kamunak), egy mellett kötelezné el magát az ember. Ha már az embert érdeklik a Nintendo-exkluzívok (tudom, azokat PC-n kell emulátorral, mert akkor nem számít az achievement és a macera), esetleg egy-két MS-játék, a PC-s stratégiák vagy csak a performansz miatt vált adott játékhoz PC-re vagy másik konzolra, már nincs "rend". (Már ha nem lemezes, kártyás játékokban gondolkodunk kizárólag, de a profil akkor is külön van.) Nincs tökéletes EGY PLATFORM az egységességre vágyóknak, ezt a konzolok maguk is fragmentálják, csak közben többet tesznek le az asztalra, mint a csak a világot megmentő, de hardvert rád nem kényszerítő Epic.

Olyan ez, mint a mindenre jó kijelző és kontroller: egyelőre utópia, viszont a meglévő lehetőségekkel lehet ízlés és pénztárca szerint élni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50415 2020.08.26. 15:43

Zóanagyvarázsló írta:Én persze könnyű helyzetben vagyok, mert bírom a GOG-ot, sok játékom van náluk
Nekem meg a Szopópánk 2077 lett volna az első GOG -os játék, mert a dobozos verzió csak ott aktiválható, szal' nem ismerem az előnyeit, de nem vonom kétségbe hogy vannak.
Avatar
Moby

Hozzászólás #50416 2020.08.26. 16:40

DanielT írta:Nekem meg a Szopópánk 2077 lett volna az első GOG -os játék, mert a dobozos verzió csak ott aktiválható, szal' nem ismerem az előnyeit, de nem vonom kétségbe hogy vannak.
Minek az neked GOG-ra? Minden lukat betömtél már benne! :banplz:
Avatar
arty

Hozzászólás #50417 2020.08.26. 18:26

Botond írta:Gyújtok egy gyertyát a hét launcser áldozatainak, akik össze-vissza vásárolgatnak mindenfélét mindenféle storeokban, hogy mikor megvették akkor ne töltsék le, mert nem azért vették, hanem majd vmikor letöltik amikor azt dobja ki az össze-vissza klickelgetés lottó. Mondjuk ha kevesebb random fost vennének, amit le se akarnak tölteni, akkor a megspórolt pénzből vehetnének még 2 ssd-t és akkor le tudnák tölteni azt amit vesznek, akkor amikor veszik, és akkor akárhol vette, ott virítana a steames big picture-ben és azonnal indíthatná is akármikor is!
De mondjuk ész nélkül és magatehetetlenül vergődni a saját hülyeségük korlátai között biztos ezerszer szórakoztatóbb, majd egyszer ha sok időm lesz kipróbálom azt is!
Igen, összevissza vásárolgattunk (10+ év alatt baszki!), mert jönnek-mennek a kliensek - A PROBLÉMA MAGA! És egy ideig az ember próbálja tűrni, oké, csak mégegy kliens, nagyon kell az X játék, egyefene... aztán eltelik a 10 év és ÚRISTEN MIT HARÁCSOLTAM ÖSSZE! :D

És ekkor SZERINTED az épelméjűek vesznek 8-20 TB SSD-t és felraknak mindent, mindenhonnan, majd belinkelik őket steamre és otthagyja örökre? (kívánom neked, hogy linkelj be csak 10 játékot winsztórból, csináld meg hozzá az ikont, képet, stb... ez mekkora rész is a havonta frissülő gamepassból? Mr. Teljes munkaidőben Libraryt-karbantartó Botond! :D )

Zó: használGATTAM a gogot, mert én is megoldást kerestem a problémára és elsőre jónak tűnt - sajnos nem ELÉG jó :(
Telenyomja valójában nem létező játékokkal a "libraryd", ill. nekem frissülés után szétmentek a linkek, kezdhettem elölről...

A konzol-libraryről nem akarok beszélni. Excelt vezetek, tartok karban, legyen elég ennyi :( :( :( De asszem ezt a legalja rémálmot soha nem is próbálta meg senki védeni, talán még Botond sem.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50418 2020.08.26. 19:23

DanielT írta:Nekem meg a Szopópánk 2077 lett volna az első GOG -os játék, mert a dobozos verzió csak ott aktiválható, szal' nem ismerem az előnyeit, de nem vonom kétségbe hogy vannak.
Nem is kurrens játékokban vagy feature-ökben villogtak eddig. Nem akarlak untatni, de spoilerben felvázolom, annak, akit érdekel.

Spoiler
Bár egy ideje behozták az achievementeket, a gyakorlatban csak az utóbbi időben kapják meg azokat a Steamen rendelkező játékok. A legnagyobb vicc, hogy a saját játékuk, a Witcher 2 volt az első fecske még jó régen, de máig olyan bugosak (értsd: nem adja meg az achievementeket), hogy a GOG-fórumokon amiatt sírdogálnak, ezért inkább Steamre veszik. (A Witcher 3-nál iylen baki nem volt.) Időleges exkluzivitással (csak egy hetessel) jöttek ki rá a kalandjátékos remasterek, de achievement azóta sincs bennük, Steammel azzal érkeztek. (De ugyanakkor a Yooka-Laylee-ban működtek rendesen, ezt tudom, máig az egyetlen acsis játék, melyet próbáltam.) Aki ilyesmire vágyott annak sokáig értelmezhetetlen volt, ha már a patchekben nincsen több hét vagy hónap lemaradás. És az utóbbi években terjedt el egyre jobban a felhőmentés is náluk, sok őskövületnél is.

A Worms W.M.D-ben meg nincs crossmulti steamesekkel, szóval nincsenek játékosok, talán nem véletlen, hogy GOG-on 20 euró az alapár, Steamen 30. Sebességre is lassabb volt (25-30 Mbyte azért korábban is megvolt nekem), bár mindig minden lejött pikk-pakk, nem töltöttem 100 gigás cuccokat, remélem a Cyperpunkra optimalizálnak.

Sokat tehát nem vesztettél, eddig egységesítő kliensük nem volt, saját maguk pedig nem voltak Steam-alternatíva. A DRM-mentesség miatt nem is lesznek, de már versenyképesek feature-ökben third-party játékoknál is. Nekem a retró a lényeg náluk (sok esetben a GOG járt ki olyan játékokat vagy extrákat, ami Steamre is felkerült, ha odáig egyáltalán eljutott, többnyire a GOG-os superior vagy ugyanolyan), de a nem erőszakos és már végre nem kőkori alternatívát nem bánom semmiből, nem vagyok Steam-fanboi. Főleg ha úgyis a gyűjtőkliensüket használom.

Félretró: a Fallout 3-ból és a New Vegasból hozzájuk került fel a superior verzió. Az előbbiből a gőzverziót elvileg szopástenger Win 7 fölött beüzemelni, és a Steam-adatlapon is elhatárolódnak minden újabb és nagyszerűbb Wintől. Eközben a Ubi stratégiáinak 4K-barátabbá tett History Editionjei uplayesek, tehát a DRM-mentes GOG-on a régi verziók vannak fenn (az nem is baj, hogy azok is elérhetők). Van egy pár játék, melynél vakarhatja az ember a fejét a különböző store-ok verziói között, de ez nem feltétlen negatívum. (A legjobb az lenne, ha mindnehol lenne minden, de ez már az ópenszószhoz való hozzáállásán elbukik a kötöttebb klienseknek.)
Avatar
arty

Hozzászólás #50419 2020.08.26. 19:25

Jaamugy a napokban túlvagyok az első szar VR élményen (igen, ennyire frankóság! általában még a szar is jó VR-ben!). Na, nem gyomorforgatón, vagyis... nem úgy.

Bravo Team volt a delikvens.
phpBB [media]

itt mindent elmondanak róla, de ha valakinek drágább a szabadideje:
- immerziógyilkos kamerakezelés: fps-ből a karakterünk egyszerűen kisétál tps-be, majd ez egész a játéktérből, miközben mi a falat bámuljuk és mozdulni se bírunk... WTF?
- ezek a röhejes nézetváltások sokszor azt eredményezik, hogy azt se tudod mi merre van, amikor ismét lőhetnél :D
- pláne, hogy ha előrerohantál egy barikád mögé és ott neked nemjó, visszafutnál, de a korábbi barikád rossz oldalára tudsz csak visszafutni,kvázi a kereszt-tűzbe :D
ez akkora gamebraking "bug", hogy tényleg nem tudom elképzelni, kik végezhették a playtestet... a fejlesztők aranyhalai?

VR-sága ellenére tök vállalható a graf, egy szabadmozgású, korrekt lövöldét tökre elviseltem volna a motorral, mert ilyenből szvsz nincs sok.
Az vígasztal egyedül, hogy DT FC5-énél ígyis 500al kevesebbet buktam, ráadásul a végigjátszás is elnyúlt a csekkpoint rendszer hiányából adódóan: forint per órában faszaság vót!

---

Küzdök még a totttálisan railshooter Dick Wilde 2-vel is, de mocsoknehéz. Most néztem róla youtubet és..... úúúúúsiten.... el lehet hajolni az ellenfelek lövedékei elől :D
5+ óra alatt nem sikerült rájönni, mármár feladtam volna... köszi youtube :worship:
Avatar
Botond

Hozzászólás #50420 2020.08.26. 19:40

Zóanagyvarázsló írta:És ha elszállnak az SSD-k? Vagy csak beizzít egy új gépet/laptopot? Értem én, hogy az a normális, hogy te 400+ játékot installálsz egyszerre (az már nem számít, ha nem játszol velük, ha letöltötted őket), miközben a third-party böngészőktől rettegsz, de nem mindenki jutott el még erre a szintre. Egyébként milyen tárhelyeid vannak?
Hát ha ez naponta háromszor elfordul vele, hogy elszáll minden SSD, akkor az rémálom lehet valóban. Szerencsére, ha minden steamen van és elszáll az összes SSD akkor semmi gond, sőt akkor az kifejezetten jó!
Három tároló egységem van, van a fél terás renCer SSD, azon vannak az azonnal játszandó cuccok, most éppen a hélók meg a mindennapos stratégiák. Aztán van egy 2 terás SSD, azon rajta van a komplett rekeváns Steam librarym. A nem releváns része a végigjátszott cuccok és a sosefográsorkerülniafasztudjahogykerültoda cuccok. És ezzel nincs tele a 2 tera, ott van még a releváns uplay librarym is. Ezen kívül van egy 2 terás hdd is, azon van az origin maradéka, és a ganépassz azon része, amibe majd vmikor belenézek, és ha kedvet kapok rá akkor uninstall, letöltöm a fél terásra. Még excelem sincs mindehhez sajna. :(
Viszont ez szuper önkontroll egyben, amikor nincs hely akkor nincs shopping, csomó pénzem megmarad így. :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #50421 2020.08.26. 19:44

arty írta:Igen, összevissza vásárolgattunk (10+ év alatt baszki!), mert jönnek-mennek a kliensek - A PROBLÉMA MAGA! És egy ideig az ember próbálja tűrni, oké, csak mégegy kliens, nagyon kell az X játék, egyefene... aztán eltelik a 10 év és ÚRISTEN MIT HARÁCSOLTAM ÖSSZE! :D

És ekkor SZERINTED az épelméjűek vesznek 8-20 TB SSD-t és felraknak mindent, mindenhonnan, majd belinkelik őket steamre és otthagyja örökre? (kívánom neked, hogy linkelj be csak 10 játékot winsztórból, csináld meg hozzá az ikont, képet, stb... ez mekkora rész is a havonta frissülő gamepassból? Mr. Teljes munkaidőben Libraryt-karbantartó Botond! :D )

Zó: használGATTAM a gogot, mert én is megoldást kerestem a problémára és elsőre jónak tűnt - sajnos nem ELÉG jó :(
Telenyomja valójában nem létező játékokkal a "libraryd", ill. nekem frissülés után szétmentek a linkek, kezdhettem elölről...

A konzol-libraryről nem akarok beszélni. Excelt vezetek, tartok karban, legyen elég ennyi :( :( :( De asszem ezt a legalja rémálmot soha nem is próbálta meg senki védeni, talán még Botond sem.
Inkább az a kérdés, hogy az épelméjű e, akinek van 8-20 terányi sosejátszott szarja, amit itt ott amott harácsolt össze és még harácsol.
Az viszont biztos, hogy ami van az adottság, erre a hőbörgés is jó megoldás, de én mondtam egy ennél hatékonyabbat, de ha az nem jó, hát nem jó, keresni kell jobbat.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50422 2020.08.26. 19:49

arty írta:Zó: használGATTAM a gogot, mert én is megoldást kerestem a problémára és elsőre jónak tűnt - sajnos nem ELÉG jó :(
Telenyomja valójában nem létező játékokkal a "libraryd", ill. nekem frissülés után szétmentek a linkek, kezdhettem elölről...
Béta még most is, te pedig régebben próbáltad.

Pár megjegyzés:

- a Rockstar-link a állandóan szétmegy (a hulladék kliensük is mindig kilép, látom az összefüggést...), de ettől még megjelenik a náluk kapott San Andreas, a játék nem tűnik el
- a PSN szokott még szakadni, de az pont nem PC, és csak néhány hetente vagy havonta
- a többi kliens esetleg egy-egy korábbi frissítésnél, de nem igazán kellett velük újra szórakoznom, talán UPlayjel kellett egyszer, a többinél nem rémlik
- a Live- és az Epic-integráció (kedvenc cégeim az iparban!), ami totál hivatalos, ezeknek stabilaknak kellene lenniük (az Epicet itt újráztam, mert előtte felhasználói integrácoót használtam, de az működött tovább, csak én cseréltem)
- időnként a recentben vannak olyan játékok, melyek nem új szerzemények, és korábban is megtalálta őket (most például a PS4-es játékaim jelentek meg ott, gyanítom azért, mert hosszú idő után beléptem böngészőből a PSN-re, de a játékokat és a trófeákat látta eddig is, nem voltak eltűnve, direkt néztem előtte)
- Battle.netről nyilván nincsenek achievementek - pontosabban a CoD-okat nem tudom, de aki játszott neo-Blizzard-játékkal, az tudja, hogy azokban nem a kliensben vannak, hanem ingame
- a subscriptionök megjeleníthetők opcionálisan, itt gyakorlatilag a boxos és PC-s Game Pass tartalmát látom, de ez egy külön menü
- élő Origin Accessem/EA Playem azóta nem volt, rendesen a játékaim között jelenik meg így például a TF2 (mint Originben is, ha nem törlöd a könyvtárból, csak itt nem látod, ha szürke, amit nem adtam hozzá a Vaultból a könyvtárhoz, az Galaxyban sincs)
- egy játékomat félreismeri: a steames Gothic Playable Teasert Gothic 1-nek hiszi
- néha sokat kell várni egy nem GOG-os játéknál, hogy behozza az adatokat, de installálni, indítani ettől még tudja
- sokáig nem találta a Steamen már nem forgalmazott játékokat, melyek azonban neked megvannak, most már látja achievementekkel együtt
- a family sharinggel még mindig küzd, például úgy látszik nálam, hogy húgomnak megvan a Witcher 3, de csak tőlem kölcsönzi, de a játékidőt és az achievementeket nem látja, nyilván azért, mert a steames all games lista se hozza nála se, csak ha a játékra magára megy rá

Nem csodafegyver, de amire nekem kell, már működik.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50423 2020.08.26. 19:59

Botond írta:Hát ha ez naponta háromszor elfordul vele, hogy elszáll minden SSD, akkor az rémálom lehet valóban. Szerencsére, ha minden steamen van és elszáll az összes SSD akkor semmi gond, sőt akkor az kifejezetten jó!
Három tároló egységem van, van a fél terás renCer SSD, azon vannak az azonnal játszandó cuccok, most éppen a hélók meg a mindennapos stratégiák. Aztán van egy 2 terás SSD, azon rajta van a komplett rekeváns Steam librarym. A nem releváns része a végigjátszott cuccok és a sosefográsorkerülniafasztudjahogykerültoda cuccok. És ezzel nincs tele a 2 tera, ott van még a releváns uplay librarym is. Ezen kívül van egy 2 terás hdd is, azon van az origin maradéka, és a ganépassz azon része, amibe majd vmikor belenézek, és ha kedvet kapok rá akkor uninstall, letöltöm a fél terásra. Még excelem sincs mindehhez sajna. :(
Viszont ez szuper önkontroll egyben, amikor nincs hely akkor nincs shopping, csomó pénzem megmarad így. :)
Írtam más, szintén életszerű példákat is. Sok minden másra is kellhet SSD, akár családon belül is. Ha úgy hozná az élet, kikapnám a félterásat. Volt is már rá példa, hogy kértek tőlem SSD-t, volt egy nem létfontosságú, odaadtam, ahelyett, hogy telepítsek rá. Hozzáteszem, nekem még az elő-előkerülő és komolyabban tervezett játékaim sem férnének el az alig 2 terádon (hagyok legalább 20% szabad helyet, és ahogy írtad, OS, plusz pár egyéb nem sok helyet foglaló szoftver).

De eleve nem értem a felvetést, hogy egyszer hozzáadni is több száz non-Steam game-et a Steamhez, miért lenne móka és kacagás. Mondjuk én nem is sírok, mert az aktuálisan kialakított ökoszisztémámban jól elboldogulok a helyzet epikusan zordsága ellenére.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #50424 2020.08.26. 20:07

Uristen még mindig a launcher picsogás megy?
Tök értelmezhetetlen, mondvacsinált problémák halmaza az egész.
Komolyan egyszerre vagy 10-15 jatekkal kell jatszani? Én tolok vagy max 3at egyhuzamban, ebből van ami hw launcheres is.
No azt képzeljétek el, hogy nekem mekkora parám mikor le ülök, és be kell kapcsolni egyenként a pst de ha nem azon akarok, akkor a pc-t is. Még jo h nincs boxom meg switchem, stb, kész rémálom. Nemmellesleg ott le is kell tölteni, mindegyiken külön, borzalom.

Tényleg nagyon ráértek problémákat gyártani...

Bezzeg mikor emut kell gányolni, meg cfg filet hakkolni, meg crt sédereket konfigolni, na akkor nembaj a sok sallang dolog.

Jobb lenne ha minden egy helyen lenne? Hát ha olyan szűken nézzük akkor igen. Ha meg ugy nézzük, hogy a steam akkor gátlástalanul csinálna amit akar, akkormá nemannyira.
Meg lehet oldani az életet igy is? Meg, csak megoldásokat kell gyártani nem problémát
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50425 2020.08.26. 20:12

DanielT írta:Ez a "jaj le kell még tölteni" dolog szerintem már Miucséknál se tényező, pedig ők gémeskútból húzzák fel az internetet...

És a lényegen mit sem változtat: EGY helyen kel végignéznem, hogy mit akarok _letöltés után_ játszani, vagy HÉT ÉV.. akarom mondani HÉT LAUNCSERT kell authentikáció után átkattogtatni.
Nah vedd be Miucseknak :mf2:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #50426 2020.08.26. 20:13

Ha már launcherekkel szívás: Steamhez ha uplay, vagy Epic launcheres játékot adok hozzá akkor gond nélkül megy a kontroller, ha originest akkor meg baszik működni. Úgy viselkedik mintha a desktopon lennék (jobb gomba az egér, r2 jobb klikk, karika space bar, stb.). Holott big pictureben ott van hogy gamepadként menjen, ha indítom (most épp a Mass Effect Andromeda-t).
Erre van valami megoldás?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50427 2020.08.26. 20:24

benőmenő írta:Ha már launcherekkel szívás: Steamhez ha uplay, vagy Epic launcheres játékot adok hozzá akkor gond nélkül megy a kontroller, ha originest akkor meg baszik működni. Úgy viselkedik mintha a desktopon lennék (jobb gomba az egér, r2 jobb klikk, karika space bar, stb.). Holott big pictureben ott van hogy gamepadként menjen, ha indítom (most épp a Mass Effect Andromeda-t).
Erre van valami megoldás?
Sosem próbáltam még origines játékkal. A Diablo 3-mal is az volt a gond, hogy így valamiért minden indításnál be kellett írnom a jelszót a a játékban, ez idegesített, és úgy oldottam meg, hogy a D3-as kontrollerpofilt vagy a klienshez, vagy a desktophoz társítottam.
Avatar
Botond

Hozzászólás #50428 2020.08.26. 20:24

benőmenő írta:Ha már launcherekkel szívás: Steamhez ha uplay, vagy Epic launcheres játékot adok hozzá akkor gond nélkül megy a kontroller, ha originest akkor meg baszik működni. Úgy viselkedik mintha a desktopon lennék (jobb gomba az egér, r2 jobb klikk, karika space bar, stb.). Holott big pictureben ott van hogy gamepadként menjen, ha indítom (most épp a Mass Effect Andromeda-t).
Erre van valami megoldás?
Passz, originből toltam ki. Rákötöttem a tv-re a gépet, klickoltam az egérrel, hogy induljon el, aztán bent már felismerte jól a kontrollert. Semmit se állítottam be hozzá, ha monitorról toltam, akkor ugyanez, csak simán mindenféle állítgatás nélkül kezelte a hol kontroller, hol egérbill irányítást. Külön meg is voltam elégedve vele, hogy milyen fluid az egész.
Avatar
Botond

Hozzászólás #50429 2020.08.26. 20:25

Mekee írta:Uristen még mindig a launcher picsogás megy?
Tök értelmezhetetlen, mondvacsinált problémák halmaza az egész.
Komolyan egyszerre vagy 10-15 jatekkal kell jatszani? Én tolok vagy max 3at egyhuzamban, ebből van ami hw launcheres is.
No azt képzeljétek el, hogy nekem mekkora parám mikor le ülök, és be kell kapcsolni egyenként a pst de ha nem azon akarok, akkor a pc-t is. Még jo h nincs boxom meg switchem, stb, kész rémálom. Nemmellesleg ott le is kell tölteni, mindegyiken külön, borzalom.

Tényleg nagyon ráértek problémákat gyártani...

Bezzeg mikor emut kell gányolni, meg cfg filet hakkolni, meg crt sédereket konfigolni, na akkor nembaj a sok sallang dolog.

Jobb lenne ha minden egy helyen lenne? Hát ha olyan szűken nézzük akkor igen. Ha meg ugy nézzük, hogy a steam akkor gátlástalanul csinálna amit akar, akkormá nemannyira.
Meg lehet oldani az életet igy is? Meg, csak megoldásokat kell gyártani nem problémát
Pont így. :D
Avatar
arty

Hozzászólás #50430 2020.08.26. 20:44

Botond írta:Inkább az a kérdés, hogy az épelméjű e, akinek van 8-20 terányi sosejátszott szarja, amit itt ott amott harácsolt össze és még harácsol.
Az viszont biztos, hogy ami van az adottság, erre a hőbörgés is jó megoldás, de én mondtam egy ennél hatékonyabbat, de ha az nem jó, hát nem jó, keresni kell jobbat.
Az első kérdést asszem te is meg tudod válaszolni, lévén az érintettséged ismert :D

Amit mondtál: kivitelezhetetlen. Nincs ember, aki órákat-napokat-heteket lenne képes elbaszni, hogy megcsinálja A LIBRARYT steamen - hogy aztán esetleg egy update szétbassza :D (pár hete elveszett a 4 steambe tett külső játékom ikonja!!!!!!!!!!!!!!! 3 winsztór + 1 wrz(lemezes + nocdhekk + modok), tehát TUTI h a steam barmolt el valamit - a folder az "ikonokkal" továbbra is a helyén, újra be is tudtam őket simán állítani, szal...)

Abban igazad van, hogy nem hőbörögni kell - hanem szerinted megtalálni, hogy ami szar, az végülis miért jó mégis. Mentséget keresni neki, a szellemi épségünk érdekében!!! :falbav:
Kösznem. Inkább becsavarodok!!!!!! :D
Avatar
arty

Hozzászólás #50431 2020.08.26. 20:59

Mekee írta:Uristen még mindig a launcher picsogás megy?
Tök értelmezhetetlen, mondvacsinált problémák halmaza az egész.
Komolyan egyszerre vagy 10-15 jatekkal kell jatszani? Én tolok vagy max 3at egyhuzamban, ebből van ami hw launcheres is.
No azt képzeljétek el, hogy nekem mekkora parám mikor le ülök, és be kell kapcsolni egyenként a pst de ha nem azon akarok, akkor a pc-t is. Még jo h nincs boxom meg switchem, stb, kész rémálom. Nemmellesleg ott le is kell tölteni, mindegyiken külön, borzalom.

Tényleg nagyon ráértek problémákat gyártani...

Bezzeg mikor emut kell gányolni, meg cfg filet hakkolni, meg crt sédereket konfigolni, na akkor nembaj a sok sallang dolog.

Jobb lenne ha minden egy helyen lenne? Hát ha olyan szűken nézzük akkor igen. Ha meg ugy nézzük, hogy a steam akkor gátlástalanul csinálna amit akar, akkormá nemannyira.
Meg lehet oldani az életet igy is? Meg, csak megoldásokat kell gyártani nem problémát
Te amúgy baszni is naptár szerint szoktál? Páros a dátum, ma baszunk! Keddenként lövölde, hétvégén sony exklu?

Jó, hát így könnyű! :csodalk:

(velem fordult már elő, hogy úgy emlékeztem X játék xboxon van meg, bebutolt és rájöttem, hogy nem, ez péesre van... ilyen a digitpokol, a több konzol problémakörével együtt kvázi orvosolhatatlan, ezen nincs is mit picsogni... de a pécé, a pécé lehetne más. valaha volt is más, amikor csak gecisteam létezett ;) és fura lesz, de.... akkor is innovatív volt. a feature listát nem az elmult kéthétben hányták ám össze ;)

és nem, cfghákk és emugány is borzalmas, viszont ott ÁLTALÁBAN nincs is kinek csapkodni az asztalt, hogy én kérem ezér' fizettem, ne kelljen már 10 percet várni a verification emailre! vagyhogy megvettem a snes emulátort, tessék már futtatni a sega cuccokat is a pénzemér'!

a vulgáris nyitásért bocs... de nem törlöm, mert felbaszott az ignoranciád :) (ha van egyáltalán ilyen szó :D ))
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #50432 2020.08.26. 21:04

Botond írta:Passz, originből toltam ki. Rákötöttem a tv-re a gépet, klickoltam az egérrel, hogy induljon el, aztán bent már felismerte jól a kontrollert. Semmit se állítottam be hozzá, ha monitorról toltam, akkor ugyanez, csak simán mindenféle állítgatás nélkül kezelte a hol kontroller, hol egérbill irányítást. Külön meg is voltam elégedve vele, hogy milyen fluid az egész.
Valószínűleg azért, mert az Xbone kontrollerrel nem vagy rászorulva a steam inputra.
Lehet ránézek emiatt a DS4Windowsra, mert elég sokat lett hegesztve mióta leváltotta nálam a Steam input. Ha működik, akkor viszont átállhatok a definitív gog galaxy experienszre.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #50433 2020.08.26. 21:06

arty írta:Az első kérdést asszem te is meg tudod válaszolni, lévén az érintettséged ismert :D

Amit mondtál: kivitelezhetetlen. Nincs ember, aki órákat-napokat-heteket lenne képes elbaszni, hogy megcsinálja A LIBRARYT steamen - hogy aztán esetleg egy update szétbassza :D (pár hete elveszett a 4 steambe tett külső játékom ikonja!!!!!!!!!!!!!!! 3 winsztór + 1 wrz(lemezes + nocdhekk + modok), tehát TUTI h a steam barmolt el valamit - a folder az "ikonokkal" továbbra is a helyén, újra be is tudtam őket simán állítani, szal...)

Abban igazad van, hogy nem hőbörögni kell - hanem szerinted megtalálni, hogy ami szar, az végülis miért jó mégis. Mentséget keresni neki, a szellemi épségünk érdekében!!! :falbav:
Kösznem. Inkább becsavarodok!!!!!! :D
Ok, lehet csak én nemértem miért kell egyszerre látni mindda 877706 játékot egyben, amiből úgyis max 5 amivel foglalkozik az ember. Acsik se érdekelnek, fentvan a steam, uplay, epik, megugye ms, kintvan kb 15 ikon ami játék, ezek közül elindítom ami kell, sok interakcióm nincs ezekkel a launcherekkel.
Ugyanakkor értem, ha ez kismillió címnél lehetetlen úgy megoldani ahogyan te akarod, de akkormeg ottvannak a konzolok, kiesik sokminden, de az legalább egy helyen van :D
Avatar
Mekee

Hozzászólás #50434 2020.08.26. 21:15

arty írta:Te amúgy baszni is naptár szerint szoktál? Páros a dátum, ma baszunk! Keddenként lövölde, hétvégén sony exklu?

Jó, hát így könnyű! :csodalk:

(velem fordult már elő, hogy úgy emlékeztem X játék xboxon van meg, bebutolt és rájöttem, hogy nem, ez péesre van... ilyen a digitpokol, a több konzol problémakörével együtt kvázi orvosolhatatlan, ezen nincs is mit picsogni... de a pécé, a pécé lehetne más. valaha volt is más, amikor csak gecisteam létezett ;) és fura lesz, de.... akkor is innovatív volt. a feature listát nem az elmult kéthétben hányták ám össze ;)

és nem, cfghákk és emugány is borzalmas, viszont ott ÁLTALÁBAN nincs is kinek csapkodni az asztalt, hogy én kérem ezér' fizettem, ne kelljen már 10 percet várni a verification emailre! vagyhogy megvettem a snes emulátort, tessék már futtatni a sega cuccokat is a pénzemér'!

a vulgáris nyitásért bocs... de nem törlöm, mert felbaszott az ignoranciád :) (ha van egyáltalán ilyen szó :D ))
Nemigen, de ha tolok egy xy nagyobb aaa címet, akkor pl közben/mellette max ilyen sztorit nélkülöző simek, vagy egyéb más megy, mert rohadtul irritál, ha egyszerre 30 dolgot kellene folyamatában követnem úgy, hogy egy lastofus is eltartott kb egy hónapig, pedíg azmiatt még sokkal is többet játszottam mint ami az átlag :D
A steam, meg ahogy kifejtettem előbb nekem aztán lehet annyira innovatív, hogy a leginnovatívabb innovácó is lehet innoválva, akkoris csak ha kell valami megveszem telepítem, és soselássakennéltöbbetlaunchert üzemmódba váltok. :nemtudom:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50435 2020.08.26. 21:21

arty írta:(velem fordult már elő, hogy úgy emlékeztem X játék xboxon van meg, bebutolt és rájöttem, hogy nem, ez péesre van... ilyen a digitpokol, a több konzol problémakörével együtt kvázi orvosolhatatlan, ezen nincs is mit picsogni... de a pécé, a pécé lehetne más. valaha volt is más, amikor csak gecisteam létezett ;) és fura lesz, de.... akkor is innovatív volt. a feature listát nem az elmult kéthétben hányták ám össze ;)
Ez nem csak digitpokol, több ezer dobozos játékkal is működhetne, csak az ritkább, és annak idején eBayren licitálni, számolgatni megéri, megvárni, hogy megérkezzen, emlékezetesebb volt, mint 100 másikkal együtt két kattintással impulzusvásárolni. Nálam inkább könyveknél jön ki, hogy nem vagyok biztos egy-egy darabban, de azok jellemzően örököltek vagy bolhapiacon bundlizottak. Célzatosan vásárolt játékra vagy könyvre eddig mindig emlékeztem. (Filmet, zenét nem mondom, mert azokból más nagyságrendet tartok itthon.)
Avatar
Moby

Hozzászólás #50436 2020.08.26. 22:13

Egészen olyan lett a topik, mint a lasszófaszkettő. Már csak egy NDK-s súlylökőnő hiányzik innen, aki tesztoteront izzad. A szenvedéspornó már tökéletes :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50437 2020.08.26. 22:21

Moby írta:Egészen olyan lett a topik, mint a lasszófaszkettő. Már csak egy NDK-s súlylökőnő hiányzik innen, aki tesztoteront izzad. A szenvedéspornó már tökéletes :idiota:
Csak Daninak jár élménypornó éjjelenként Kiber Pankával :szomoru1:
Avatar
Necro

Hozzászólás #50438 2020.08.26. 22:53

Megwarezdemóztam a Project Cars 3-at (egyikkel sem játszottam még) és meglepve tapasztaltam hogy ezeknek a fakezüeknek sikerült a versenyek elejére odakakkantani egy erősen offset visszaszámlálót kb. így: 3---2---1-----Start!
10/10
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50439 2020.08.27. 00:17

Necro írta:Megwarezdemóztam a Project Cars 3-at (egyikkel sem játszottam még) és meglepve tapasztaltam hogy ezeknek a fakezüeknek sikerült a versenyek elejére odakakkantani egy erősen offset visszaszámlálót kb. így: 3---2---1-----Start!
10/10
Ezen csak a megfelelő kliens segíthetett volna!
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #50440 2020.08.27. 01:01

Engem lehet, hogy azért sem zavar az x db launcher, mert én megveszek valamit (általában bagóér'), akkor feltelepítem, aztán kap egy helyet a desktopon, vagy a start menüben (ahova a launcher rakja) aztán kész. Egyszerre szinte csak egy játékkal játszogatok, és pár gyöngy kivételével soha sem veszek elő újra egy kijátszott játékot. Akár bérelhetnék is játékokat...
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #50441 2020.08.27. 01:06

Kb. semmilyen generációból nem hiányzik semmi, egykori dobozok csak porosodnak a polcon, vagy valamelyik költözésből maradt dobozban rohadnak helyet pazarolva valahol.
Néha elkap a nosztalgia, hogy a gyerekkori C64-et de jó volna előkapni, majd pár youtube longplay videoba való belenézés után rájövök, hogy mekkora béndzsa fosok voltak azok és sajnálom magamat, hogy azokkal a szarokkal kellett gyerekkoromban beérnem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #50442 2020.08.27. 08:49

Moby írta:Egészen olyan lett a topik, mint a lasszófaszkettő. Már csak egy NDK-s súlylökőnő hiányzik innen, aki tesztoteront izzad. A szenvedéspornó már tökéletes :idiota:
Na de te nem a sarokban pityeregnél, ha túl sok platformon túl sok játékod lenne?! És nem egyszerűbb másokat hibáztatni, mint önvizsgálatot tartani és megoldást keresni?! De és de, akkor meg?! :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #50443 2020.08.27. 08:50

aabyssx írta:Kb. semmilyen generációból nem hiányzik semmi, egykori dobozok csak porosodnak a polcon, vagy valamelyik költözésből maradt dobozban rohadnak helyet pazarolva valahol.
Néha elkap a nosztalgia, hogy a gyerekkori C64-et de jó volna előkapni, majd pár youtube longplay videoba való belenézés után rájövök, hogy mekkora béndzsa fosok voltak azok és sajnálom magamat, hogy azokkal a szarokkal kellett gyerekkoromban beérnem.
Ugyanez, és el is adtam a porfogókat, izé dobozokat. Ez a két évente költözés ha másra nem is jó, de arra igen, hogy megszabaduljak a felesleges dolgoktól. :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #50444 2020.08.27. 08:59

arty írta:Az első kérdést asszem te is meg tudod válaszolni, lévén az érintettséged ismert :D

Amit mondtál: kivitelezhetetlen. Nincs ember, aki órákat-napokat-heteket lenne képes elbaszni, hogy megcsinálja A LIBRARYT steamen - hogy aztán esetleg egy update szétbassza :D (pár hete elveszett a 4 steambe tett külső játékom ikonja!!!!!!!!!!!!!!! 3 winsztór + 1 wrz(lemezes + nocdhekk + modok), tehát TUTI h a steam barmolt el valamit - a folder az "ikonokkal" továbbra is a helyén, újra be is tudtam őket simán állítani, szal...)

Abban igazad van, hogy nem hőbörögni kell - hanem szerinted megtalálni, hogy ami szar, az végülis miért jó mégis. Mentséget keresni neki, a szellemi épségünk érdekében!!! :falbav:
Kösznem. Inkább becsavarodok!!!!!! :D
Nem akarom fokozni a hangulatot, de nekem még x360ra is csak annyi végig nem játszott játékom van, amennyi le van töltve a belső 250es és a külső 1024es vinyókra. De mikor random játszani támad kedvem, akkor csakis a pc elé ülök le, se switch, se Xbox, se semmi, azokhoz csakis célirányosan, és akkor végigdarálom amit kell és uninstall. Ilyen keresősdi az én életemben még sosem volt.
És amúgy viccesen kívül már korábban is írtam, hogy ez a túl nagy választék miatt megcsömörlik az ember. Amikor csak pár játékunk volt mindig tudtuk mivel toljuk, mióta akár bármivel is játszhatnánk mert megvan minimum minden kétszer, azóta van ez a jajjmiveléshol, és az valóban levesz az élvezeti értékből, mert úgy érzed közben lemaradsz vmi másról meg ehhez vagy ahhoz mégsincs kedved, stb. Én ezért is igyekszem limitálni a választékot, hogy ami van azt legalább gondtalanul élvezzem. Ganépasszon, 1-2 játékon és a gyerekeknek a switch címeken kívül nem is vettem mást az elmúlt 2-2,5 évben, mert akkor éreztem én is ezt, hogy már annyira fulldoklom a sokmindenben, hogy az már a normál örömfaktor rovására megy. És lehet emiatt nem is lesz se xsx, se új gép, mert ami van arra jó az x360-mostaniconfig-switch trió, és ha majd a 400 közelít a 100hoz akkor talán érdemes lesz bővíteni a kínálatot ismét. Addig szerintem nem adna ez hozzá, de viszont elvenne és nem csak pénzt.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50445 2020.08.27. 09:01

Moby írta:Egészen olyan lett a topik, mint a lasszófaszkettő. Már csak egy NDK-s súlylökőnő hiányzik innen, aki tesztoteront izzad. A szenvedéspornó már tökéletes :idiota:
Mondja az aki telesirta mar az internetet 2020 miatt :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50446 2020.08.27. 09:22

Botond írta:Ugyanez, és el is adtam a porfogókat, izé dobozokat. Ez a két évente költözés ha másra nem is jó, de arra igen, hogy megszabaduljak a felesleges dolgoktól. :)
Az SSD-kre érdemes 400 játékot feltenni, mert meghajtó sose cserélsz, és játszva kihúzzák a 20-25 évet is, amíg végigérsz rajtuk, de költözni kétévente kell, mert elkopik a ház! :kuss:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50447 2020.08.27. 09:28

Botond írta:És lehet emiatt nem is lesz se xsx, se új gép, mert ami van arra jó az x360-mostaniconfig-switch trió, és ha majd a 400 közelít a 100hoz akkor talán érdemes lesz bővíteni a kínálatot ismét. Addig szerintem nem adna ez hozzá, de viszont elvenne és nem csak pénzt.
Pontosan. Nemcsak a prioritások változtak meg a korral, az, hogy itt vagyunk, mutatja, hogy felnövésről szó sincs. De 620 csilliárd nyálelválasztásmot kicsaló játékkal nem érdekel, hogy 2020 mennyire szar vagy sem, és nagyon nehéz lelkesedni az új hardverekért. A jövőálláshoz hasonló fontosságú a múltállás is.

Korábban ez is annyival más volt, hogy a C64 mellett minden nosztalgiája mellett se volt kedvem leragadni. Nem mondom, hogy semmiben nincs fejlődés, de az utóbbi három évtizedben rengeteg olyan játék jött ki, mely ma is élvezhető, vagy akár bizonyos szempontokból meg sem haladott. És ugye most már retró a 2010-es évek is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #50448 2020.08.27. 09:28

Micsu írta:Mondja az aki telesirta mar az internetet 2020 miatt :D
Nyugi, nem rád gondoltam, te csak aludjál, majd nepálnál felébresztünk :nevetes1:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50449 2020.08.27. 10:19

Moby írta:Nyugi, nem rád gondoltam, te csak aludjál, majd nepálnál felébresztünk :nevetes1:
Ram nem is gondolhattal volna mert nem vettem reszt a vitaban de azon voszont meglepodtem h neked is csak az 1bites oltasra futja, tudsz te ennel tobbet is :mf2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #50450 2020.08.27. 10:24

COD trailer, PS5-ön futtatva. Állítólag 4K@120fps-t tud, de ezt inkább fenntartással kezelem :) Egyébként hangulatos. A gameplayből lószar nem látszik, szal futhatna bármin is.
phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #50451 2020.08.27. 11:11

Micsu írta:Ram nem is gondolhattal volna mert nem vettem reszt a vitaban de azon voszont meglepodtem h neked is csak az 1bites oltasra futja, tudsz te ennel tobbet is :mf2:
Tud, csak azt te nem értenéd. ;)
Avatar
Botond

Hozzászólás #50452 2020.08.27. 11:15

Moby írta:COD trailer, PS5-ön futtatva. Állítólag 4K@120fps-t tud, de ezt inkább fenntartással kezelem :) Egyébként hangulatos. A gameplayből lószar nem látszik, szal futhatna bármin is.
Viszont ez a (timed) exkluzív ami eladja a PS4-5öt.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50453 2020.08.27. 11:16

Botond írta:Tud, csak azt te nem értenéd. ;)
Érdekes, nem engem 1biteznek itt ;) Ennyit arrol ki mit ert :P
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50454 2020.08.27. 11:44

Moby írta:COD trailer, PS5-ön futtatva. Állítólag 4K@120fps-t tud, de ezt inkább fenntartással kezelem :) Egyébként hangulatos. A gameplayből lószar nem látszik, szal futhatna bármin is.
[video]https://www.youtube.com/watch?v=aTS9n_m7TW0&fbcli/video]
Naná, hogy 4K 120, amikor az előző rész 78 as átlagot tudott a kapható legerősebb pécén.
Avatar
Moby

Hozzászólás #50455 2020.08.27. 12:14

DanielT írta:Naná, hogy 4K 120, amikor az előző rész 78 as átlagot tudott a kapható legerősebb pécén.
Nyilván csak azt tudta. Lelockolták ultra beállításra, és nem lehetett setupolni :((
Avatar
Tom

Hozzászólás #50456 2020.08.27. 13:28

Moby írta:COD trailer, PS5-ön futtatva. Állítólag 4K@120fps-t tud, de ezt inkább fenntartással kezelem :) Egyébként hangulatos. A gameplayből lószar nem látszik, szal futhatna bármin is.

Hol olvastad ezt a pletykát? A hivatalos oldalon csak annyi van, hogy magasabb frémmel fog futni a nextgen verzió. Nincs konkretizálva, hogy az mennyi, illetve milyen beállítások társulnak hozzá. Kétlem, hogy bármi fog futni 4k120-al az új gépeken. Mármint tripla A játék nem hiszem, hogy 1080/120-nál tudna többet. Ilyen rocket league szintű játékokra tudok max gondolni, hogy azok menni fognak 4k120-al.
Amúgy ma este 8-kor Summer Game Fest Gamescom adása lesz. Kíváncsian várom mit mutatnak majd.
Avatar
Moby

Hozzászólás #50457 2020.08.27. 13:50

Tom írta:Hol olvastad ezt a pletykát? A hivatalos oldalon csak annyi van, hogy magasabb frémmel fog futni a nextgen verzió. Nincs konkretizálva, hogy az mennyi, illetve milyen beállítások társulnak hozzá. Kétlem, hogy bármi fog futni 4k120-al az új gépeken. Mármint tripla A játék nem hiszem, hogy 1080/120-nál tudna többet. Ilyen rocket league szintű játékokra tudok max gondolni, hogy azok menni fognak 4k120-al.
Amúgy ma este 8-kor Summer Game Fest Gamescom adása lesz. Kíváncsian várom mit mutatnak majd.
Venturebeat-en. Azóta a pushsqure lekérte az Actitól a infó hitelességét, az Acti pár perce visszaigazolta nekik a 4k@120hz-et. Azt nem tudjuk, hogy ezt valamilyen rekonstrukciós eljárással tudja-e, de jelenleg ez az álláspont. Egyébként Dirt5 is hivatalosan 4K@120Hz a nextgenen(illetve a Ori is XSX-en).
Avatar
Moby

Hozzászólás #50458 2020.08.27. 13:53

Egyébként a sony tegnap fellőtte az usákoknak a ps5 preorder regisztrációs oldalt. Kaptam én is tőlük regisztrációt, psplus-osoknak ingyen szállítással. Ár természetesen még nincs :) A szöveg mindenestre nagyon erős utalás arra, hogy korlátozott készletek lesznek :/
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50459 2020.08.27. 14:31

Moby írta:Egyébként a sony tegnap fellőtte az usákoknak a ps5 preorder regisztrációs oldalt. Kaptam én is tőlük regisztrációt, psplus-osoknak ingyen szállítással. Ár természetesen még nincs :) A szöveg mindenestre nagyon erős utalás arra, hogy korlátozott készletek lesznek :/
Érzem, hogy nekem már csak a PS6-ból jut :rinya:
Avatar
Moby

Hozzászólás #50460 2020.08.27. 14:37

Zóanagyvarázsló írta:Érzem, hogy nekem már csak a PS6-ból jut :rinya:
de abból is csak a pró.


Használtan a ps8 érában.
Avatar
Botond

Hozzászólás #50461 2020.08.27. 14:54

Micsu írta:Érdekes, nem engem 1biteznek itt ;) Ennyit arrol ki mit ert :P
Ha úgy számolja a biteket is, mint a pixeleket, akkor azért nem biztos, hogy ez a releváns vélemény. ;)
Avatar
Tom

Hozzászólás #50462 2020.08.27. 15:53

Moby írta:Venturebeat-en. Azóta a pushsqure lekérte az Actitól a infó hitelességét, az Acti pár perce visszaigazolta nekik a 4k@120hz-et. Azt nem tudjuk, hogy ezt valamilyen rekonstrukciós eljárással tudja-e, de jelenleg ez az álláspont. Egyébként Dirt5 is hivatalosan 4K@120Hz a nextgenen(illetve a Ori is XSX-en).

Az nem semmi. Még ha rekonstrukcióval akkor is nem semmi.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50463 2020.08.27. 16:11

Moby írta:de abból is csak a pró.


Használtan a ps8 érában.
Feltéve, hogy addig végzek a NES Minin a hátralékommal.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #50464 2020.08.27. 18:17

Végigvittem az Ori 2-őt is. Mini-review:
aabyssx írta:Végigvittem én is az Orit. Mini-review:
+ metroidvania;
+ nagyon változatos ugri-bugri kihívások;
+ szellemes skillek, powerupok;
+ szomorkásan szép;
+ zene is ok;
o checkpointolás először fura volt, de aztán begyűjtöttem elég bogyót;
- kicsit túl giccses színek.
Minőségi cucc / 10
Mint az előző / 10
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #50465 2020.08.27. 18:25

Bazeg, most nézem csak, van vagy 8-10 játékra érdemes darab a game passban.
Meg több olyan, amit én külön megvettem máshol... :/
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50466 2020.08.27. 18:52

aabyssx írta:Bazeg, most nézem csak, van vagy 8-10 játékra érdemes darab a game passban.
Meg több olyan, amit én külön megvettem máshol... :/
Akkor bigmacre mar nem jut a heten? :P
Avatar
Botond

Hozzászólás #50467 2020.08.27. 18:53

aabyssx írta:Bazeg, most nézem csak, van vagy 8-10 játékra érdemes darab a game passban.
Meg több olyan, amit én külön megvettem máshol... :/
Jaja, ha nincs ilyen flúgod, hogy pont azt a valamint pont akkor akarod játszani, akkor biza a ganépassz ad annyi jó cuccot, hogy ellegyen az ember.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #50468 2020.08.27. 19:40

Moby írta:Egyébként a sony tegnap fellőtte az usákoknak a ps5 preorder regisztrációs oldalt. Kaptam én is tőlük regisztrációt, psplus-osoknak ingyen szállítással. Ár természetesen még nincs :) A szöveg mindenestre nagyon erős utalás arra, hogy korlátozott készletek lesznek :/
Tulzottan ez sem tud bármi impulzust kivaltani, ha nemlesz, akkor majd veszek ha lesz rá valami. Feltételezem megint valami alibi szöszmösz bigyok lesznek launchkor, meg blmpokember.
Amugymeg föként a kütyübuzéria hajtaná csak h vegyem day1. Előrendelni nem fogok gépet se, játékot se sohasenem, meglássuk
Avatar
Moby

Hozzászólás #50469 2020.08.27. 19:56

Mekee írta:Tulzottan ez sem tud bármi impulzust kivaltani, ha nemlesz, akkor majd veszek ha lesz rá valami. Feltételezem megint valami alibi szöszmösz bigyok lesznek launchkor, meg blmpokember.
Amugymeg föként a kütyübuzéria hajtaná csak h vegyem day1. Előrendelni nem fogok gépet se, játékot se sohasenem, meglássuk
Hát ahogy írtam korábban a launch lineup kibaszottul száni eddig. Van valami kiszivárgott paper, ami ha nem kamu, akkor a DeS is csak jövőre jön. Ettől persze megveszem a gépet ha kapható lesz egyáltalán, de nem a ps5 játékok miatt.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #50470 2020.08.27. 20:08

Moby írta:Hát ahogy írtam korábban a launch lineup kibaszottul száni eddig. Van valami kiszivárgott paper, ami ha nem kamu, akkor a DeS is csak jövőre jön. Ettől persze megveszem a gépet ha kapható lesz egyáltalán, de nem a ps5 játékok miatt.
Igen, viszont nehezen van lövésem mi aza ps4cím ami még kimaradt, és érdekel is... Detroitot elkezdtem, kolosszusrimék, meg madárkutyákolás telepítve van, még talán a days gone-nak kéne nekiesni újra, és végignyomni (de ennyi idő után már nemsok kedvem van bármibe újra belefogni), csucsima nemérdekel, a többi meg megvolt asszem. Vagyis jó lenne egy lista egyben amiben látom mik vannak meg egyátalán :banplz:

Vissza: “Leáldozott.hu”