A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #50261 2020.08.24. 22:40

Réjtrészingről jut eszembe: mióta kivesézték az xsx működését publikusan, azóta nagyon afelé mutatnak a dolgok, hogy jelentősen eltér a ps5 és a xsx custom soc-je. Főképp a rt-re vonatkozóan, a ps5 lényegesen gyorsabb lehet. Olyanokkal zsibbasztják a fejlesztők a népeket, hogy a ps5 rt tükröződést használva ilyen 5-7%-ot esik az fps. Hánamajd meglátjuk. Annyira nagyok a mondások akár az ssd-re, akár a grafra vonatkozóan a ps5-nél, hogy én inkább csúnya nagy taslit látok kinézőben a valóságtól :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50262 2020.08.24. 22:42

Moby írta:Nem csak így nézem. Nekem pl. a Detroit nagyon jól jött, amit day1 ugyan megvettem lemezen, de 1 ending után eladtam, az ilyeneket ált megveszem használtan komplettírozni, így már nem kell. De kellemes meglepetés volt a Darksiders3 is, ami pont akkor jött, amikor eszembe jutott a 2 pótlása. SoTC ugyanaz az eset, mint a Detroit. Stb. Nekem ezek olyan talált dolgok, amikért nem fizetnék elő magában, de így, hogy találom szívesebben fizetem elő, mint enélkül.
Azt, hogy "jól jön", azt pluszegyhuszárként értem. De mennyit játszottál azok közül, amit hozzád vágtak? PS3-on nekem havi egy fölött volt az átlagom (végigjátszás, nem próba), amit ott és akkor vágtak hozzám. Évezred biznisze volt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50263 2020.08.24. 22:43

Moby írta:Réjtrészingről jut eszembe: mióta kivesézték az xsx működését publikusan, azóta nagyon afelé mutatnak a dolgok, hogy jelentősen eltér a ps5 és a xsx custom soc-je. Főképp a rt-re vonatkozóan, a ps5 lényegesen gyorsabb lehet. Olyanokkal zsibbasztják a fejlesztők a népeket, hogy a ps5 rt tükröződést használva ilyen 5-7%-ot esik az fps. Hánamajd meglátjuk. Annyira nagyok a mondások akár az ssd-re, akár a grafra vonatkozóan a ps5-nél, hogy én inkább csúnya nagy taslit látok kinézőben a valóságtól :banplz:
Egyelőre vetít mindenki, a Sonytól az Nvidiáig. 2013-ban azért jóval egyértelműbb volt, hogy mit várhatunk, még a SZÁZHÚSZ FPS sem röpködött, csak a NYÓCGIGA.
Avatar
arty

Hozzászólás #50264 2020.08.24. 22:45

Mekee írta:Hát egy szemét mennyivel lenne jobb? Inkább ne jöjjön semmi,, ha csak ennyire futotta, ez grafban meg mindenben egy annyira ciki alja semmi volt, hogy olyat 10 éve is megmosolyogtunk.
Én 10 éve, 2010-ben játszottam végig a legjobb hélót, a Reachet és 10 éve eléggé odabaszott volna ez a látvány :P Persze a Reach-nek se kellett szégyenkeznie grafikában, de valójában a hangulat volt pusztítóan legeslegjobb.

A héló nem a héló-hétereknek készül, hanem a héló lávereknek. Azoknak, akik szeretik a szériát és nem sugárban hánynak. Utóbbiaknak ugye tök felesleges lenne bármiféle hélót készíteni, úgyse vennék meg ;)
Avatar
Moby

Hozzászólás #50265 2020.08.24. 22:49

Zóanagyvarázsló írta:Azt, hogy "jól jön", azt pluszegyhuszárként értem. De mennyit játszottál azok közül, amit hozzád vágtak? PS3-on nekem havi egy fölött volt az átlagom (végigjátszás, nem próba), amit ott és akkor vágtak hozzám. Évezred biznisze volt.
Az idén semmit. De ez nem a szolgáltatás hibája. Nem is nagyon tudnának olyan beletenni. Most meg aztán pláne nem. Egy másodpercig nem köt le semmi. Belenéztem ebbe a blasphemousba, belőttem rajta a crt shadert okéra, na annak örültem, kiléptem, és többé nem indítottam el. Rettenetesen kiölt belőlem minden érdeklődést a (vg) téma iránt 2020, meg a szarjai. Rohadt jó volt, hogy a Cusima még meg tudott mozdítani valamit. A 2018-19-es énemet szerintem rohadtul érdekelné ez a mostani Fall Guys is, ami amúgy elég jót is megy.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50266 2020.08.24. 22:51

Zóanagyvarázsló írta:Azt, hogy "jól jön", azt pluszegyhuszárként értem. De mennyit játszottál azok közül, amit hozzád vágtak? PS3-on nekem havi egy fölött volt az átlagom (végigjátszás, nem próba), amit ott és akkor vágtak hozzám. Évezred biznisze volt.
Utánaszámoltam, két és fél év alatt 27/28 (attól függően hogy a kétjátékos D&D-s gyakoldát mennyinek számoljuk) végigjátszott plusos játékról van szó, de ebből vagy évet nem voltam előfizetve, ja, ez 1-es átlag fölötti, inkább 2 körüli. És volt egy jó pár faszaság, amivel játszottam volna, ha nem ment volna már előtte végig lemezesen vagy PC-n. Plusz a PS4-esekhez és vitásokhoz nem volt vasam.
Avatar
Botond

Hozzászólás #50267 2020.08.24. 22:53

Zóanagyvarázsló írta:Azt a 4K @ 120 fps-t szerintem még Phil Spencer sem hiszi el sugártrécselés nélkül sem. Mármint standardnek. Az nem érdekel, ha a VVVVVV-remaster azt tudja. Ezzel az erővel én meg abban hiszek, hogy az RTX 3050 8K @ 240 fps-t tud majd.
Mondom, nem ugyanarról beszélünk. PS5öt akar kiváltani Tomi, nem PS3at. És gondolom nem negyedolyan színvonalon, mert a 7es BMWnek sem helyettesítő terméke a Suzuki swift hiába autó mindkettő... Erről esett szó. De persze van konfig olcsóért is, 1050ti meg ryzen 1600x aztán hadd szóljon. Picit más lesz a képminőség, de hátrább kell ülni, aztán jó az úgy.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50268 2020.08.24. 22:53

arty írta:Én 10 éve, 2010-ben játszottam végig a legjobb hélót, a Reachet és 10 éve eléggé odabaszott volna ez a látvány :P Persze a Reach-nek se kellett szégyenkeznie grafikában, de valójában a hangulat volt pusztítóan legeslegjobb.

A héló nem a héló-hétereknek készül, hanem a héló lávereknek. Azoknak, akik szeretik a szériát és nem sugárban hánynak. Utóbbiaknak ugye tök felesleges lenne bármiféle hélót készíteni, úgyse vennék meg ;)
Héló, én eddig tizenegy Halót vettem meg, pedig feketeöves héter vagyok!
Avatar
Moby

Hozzászólás #50269 2020.08.24. 22:55

arty írta:Én 10 éve, 2010-ben játszottam végig a legjobb hélót, a Reachet és 10 éve eléggé odabaszott volna ez a látvány :P Persze a Reach-nek se kellett szégyenkeznie grafikában, de valójában a hangulat volt pusztítóan legeslegjobb.

A héló nem a héló-hétereknek készül, hanem a héló lávereknek. Azoknak, akik szeretik a szériát és nem sugárban hánynak. Utóbbiaknak ugye tök felesleges lenne bármiféle hélót készíteni, úgyse vennék meg ;)
De azt azért beláthatod, hogy ahhoz képest, amit bemutattak a '18-as reveal-en, az, amit most ideraktak, az nagyon putri. Ezt azért nem lehet vitatni. Láverség-héterség ide vagy oda.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50270 2020.08.24. 22:56

Botond írta:Mondom, nem ugyanarról beszélünk. PS5öt akar kiváltani Tomi, nem PS3at. És gondolom nem negyedolyan színvonalon, mert a 7es BMWnek sem helyettesítő terméke a Suzuki swift hiába autó mindkettő... Erről esett szó. De persze van konfig olcsóért is, 1050ti meg ryzen 1600x aztán hadd szóljon. Picit más lesz a képminőség, de hátrább kell ülni, aztán jó az úgy.
A múltbeli példákat azért hoztam, hogy eddig mennyire nem volt igaz. Most sem látom még, hogy mihez kell mindenképp 600k-s VGA a konzolos szinthez. Ezt előre tényként fölösleges kijelenteni. Az aktuális csúcs mindig aránytalanul drága, izmozni meg lehet venni, de ha az ember ár-teljesítmény arányban utazik, akkor PC-n sem azt veszi, konzolveréshez nem szokott kelleni. Meglátjuk, hogy most hogy lesz, de valami nagyon elszállt dolgot vársz a nextgentől.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50271 2020.08.24. 22:56

Moby írta:De azt azért beláthatod, hogy ahhoz képest, amit bemutattak a '18-as reveal-en, az, amit most ideraktak, az nagyon putri. Ezt azért nem lehet vitatni. Láverség-héterség ide vagy oda.
De ezeken túl van az artyság is ám!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50272 2020.08.24. 22:58

Zóanagyvarázsló írta:Utánaszámoltam, két és fél év alatt 27/28 (attól függően hogy a kétjátékos D&D-s gyakoldát mennyinek számoljuk) végigjátszott plusos játékról van szó, de ebből vagy évet nem voltam előfizetve, ja, ez 1-es átlag fölötti, inkább 2 körüli. És volt egy jó pár faszaság, amivel játszottam volna, ha nem ment volna már előtte végig lemezesen vagy PC-n. Plusz a PS4-esekhez és vitásokhoz nem volt vasam.
És nincs benne a végső bossnál a szaggatás - és a bénaság - miatt feladott Giana Ribanc sem :boxer:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50273 2020.08.24. 23:09

Moby írta:Az idén semmit. De ez nem a szolgáltatás hibája. Nem is nagyon tudnának olyan beletenni. Most meg aztán pláne nem. Egy másodpercig nem köt le semmi. Belenéztem ebbe a blasphemousba, belőttem rajta a crt shadert okéra, na annak örültem, kiléptem, és többé nem indítottam el. Rettenetesen kiölt belőlem minden érdeklődést a (vg) téma iránt 2020, meg a szarjai. Rohadt jó volt, hogy a Cusima még meg tudott mozdítani valamit. A 2018-19-es énemet szerintem rohadtul érdekelné ez a mostani Fall Guys is, ami amúgy elég jót is megy.
Nyilván többtényezős, de ezért mondom, hogy neked nem jó befektetés. A címek alapján látom, hogy nekem is csak olykor-olykor lenne az. Az utóbbi években a Humble Monthly/Choice általában alázta, de mostanában azok sem acélosak. Pedig a 12 dollár most sem sok a Vámpírért meg Ktuluért az udvarhölgyeikkel, csak nem tudom, hogy fogok-e valaha ezekkel játszani. Alapvetően túl sok játékom van ahhoz, hogy úgy lelkesedjek, mint amikor a Diablo 2-CD-ket mentünk íratni.
Avatar
arty

Hozzászólás #50274 2020.08.24. 23:09

Moby írta:Hátamúgyja. A Bungie Halo-k elég szarok voltak grafban. Én bírtam őket, nekem bejött a körítés, de teknóban mindig alja volt. Aztán jött a négy, és azt hittem, ezzel a 343-al megszületett az MS Naughty Dogja. Hátttöugye azóta tudjuk, hogy ettől nagyobbat aligha tévedhettem volna :idiota:
Én a Reachnél éreztem az áttörést! A Következő héló odavert volna a bundzsitól is szvsz! (Persze a 343 ügyesebb, azok ezta látványt 360-ra hozták... :idiota: )

Egyébként nem teljesen jogos a sirámod velük kapcsolatban. Az 5 a one-on pontosan ugyan az a mestermű, ami a 4 volt 360on.
Kaptak egy ddr3 ramos One-t, amire az MS 1080/60fps hélót kért (gondolom) ...
Szerintem totál félre van az a rész értve... agresszív dinamikus felbontással/loddal/dinamikus árnyékkal elérték, hogy TUDTA is a 60 frémet, amit kevés(=forza5) one-os cím tudott! Job done.
És bár nekem az új ellenség nem tetszett, emiatt nagyon nem a kedvenc hélóm, a 60 frém jóvolt, ahogyan időnként a graf is elég kellemes meglepetéseket okozott (ződ, sziklás-faunás, kinti pályák!).
Majd az X-es revízió megkapta a játékot megillető pompát, mai szemmel simán odatehető az Infinite mellé :P (én csak a DF video felszopásában láttam, mert ahogy mondtam: nem a kedvenc részem...)

Hogy azóta mi történt?
Gatyába rázták az ultimét héló kollekciót, kapott négykát, kontentet, multit, coopot, pécéportot. Túlnött rajtuk eleinte a feladat, de 6 év alatt utolérték magukat és mára példaértékű a remazter kolleksön.
Mi az istent kéne még lepakolni mellé a 343-nak, hogy aranyba öntessék a nevük?!?!?!? (hogy az infinite kiszerveződött, hogy openwörld kell legyen, hogy game as service is kéne legyen ez a full lineáris lövölde?! tökéletes mintapéldánya a FÉLREMENEDSZELÉSNEK, ami az MS hibája, ebben biztos vagyok: lásd még BÁRMI, az MS elmúlt 5 évéből!)

szal 343 :worship: - MS :levele:
Avatar
Moby

Hozzászólás #50275 2020.08.24. 23:13

Botond írta:Mondom, nem ugyanarról beszélünk. PS5öt akar kiváltani Tomi, nem PS3at. És gondolom nem negyedolyan színvonalon, mert a 7es BMWnek sem helyettesítő terméke a Suzuki swift hiába autó mindkettő... Erről esett szó. De persze van konfig olcsóért is, 1050ti meg ryzen 1600x aztán hadd szóljon. Picit más lesz a képminőség, de hátrább kell ülni, aztán jó az úgy.
Tomi vár 7 napot, és a kérdésre adható válasz egyik feléről máris sokkal többet fog tudni. Bár én a kérdést sem értem szokás szerint, mer ezek sosem voltak konvertbilisek az említett paraméterek illetően. Pécéből nem lesz konzol, és viszont. Maximum ignorálni lehet emezt, vagy amazt. Esetleg mindkettőt. E percben utóbbit javasolnám bárkinek :banplz:
Avatar
arty

Hozzászólás #50276 2020.08.24. 23:13

DanielT írta:Szerintem a PS5 tulajok is boldogok lettek volna, látva azt a szánalmat, meg alázást amit kapott volna a gép. :idiota: Így sajnos nem lesz semmi különös ami miatt égniük kéne, csak a semmi. Hacsak nem fognak a multiplatformok terén instant alázni. Pl egy Kűberpanka 2077 beszt verzióval azért lehetne villogni.
A leégés megvolt, Fil egész jól elviccelte, nem lett volna azzal semmi gond - ha a megjelenés után kicsit felpimpelik, ahogy ígérték (réjtrészkamu :D ).

Ugye nem gondolod, hogy az jót tett, hogy tologatják és kéthetente egyre nagyobb blődlivé dagad az egész mizéria?
Remek lesz, amikor a "végén" a One tulajok lesznek torkonsz***a, akiknek meg ez "be volt ígérve".
Avatar
arty

Hozzászólás #50277 2020.08.24. 23:18

Botond írta:Belekezdtem, félbemaradt. Nem rossz, de nem az igazi.
Helyette most Super lucky tale és New super lucky tale pörög több platformon fiammal melegváltásban, az a heti kedvenc!
a NSLT az tökre új játék?!
a SLT-ről anno moby lebeszélt (nem volt nagy meló :D idő se jutott volna rá a jókalali mellett!), de annnnnnyira cuki-szépszínes, kéne! (MINDEN IS KÉNE!!!!! IDŐ IS!)
Avatar
arty

Hozzászólás #50278 2020.08.24. 23:19

DanielT írta:Meg lesznek azok véve, vagy ha nem, tuti maradnak hozzájuk közel. Elvégre igényes munkát végeznek, arra meg máshol nincs kereslet.
miután kibaszták a csodás wippeout-omega kollekciót asztalra letevő liverpooliakat szoniék?! már ők se a régiek, lehet h kihagyják a ziccert :(
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50279 2020.08.24. 23:19

arty írta:Gatyába rázták az ultimét héló kollekciót, kapott négykát, kontentet, multit, coopot, pécéportot. Túlnött rajtuk eleinte a feladat, de 6 év alatt utolérték magukat és mára példaértékű a remazter kolleksön.
:DDDDDDDD Ennek a gatyába rázásnak én és Botond vagyunk a hű krónikásai!

Persze Boxon nyilván tökéletes, már csak a fórumokon kellene abbahagyni a sírást a felhasználóknak.
Avatar
arty

Hozzászólás #50280 2020.08.24. 23:21

Botond írta:Múlt héten balcsi volt, ott nem volt idő kockulni, most másik szálloda, csúszdaparkos lófasz, ide hoztam a switchet, dockot, mindent. Szobában a tv le van védve minden ellen is, nem lehet inputot váltani. Hdmi1-en jön a szálloda okosított menüje, hogy azon válassz mindent is. Jóvan, megpróbálták, hdmi1 lehúz switch oda bedug, máris van kép, lehet vacsi után, alvás előtt tolni a NSLT pályákat felváltva. :banplz:
horvátba nem vittem a dokkhoz az usb töltőjét!!!!!!!!!!!!!!!! :( (volt 4(!) töltőm, abból 3 erősebb, gyorstöltő, de ezt a szart egyik se mozdította meg :( )
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50281 2020.08.24. 23:22

arty írta:a NSLT az tökre új játék?!
a SLT-ről anno moby lebeszélt (nem volt nagy meló :D idő se jutott volna rá a jókalali mellett!), de annnnnnyira cuki-szépszínes, kéne! (MINDEN IS KÉNE!!!!! IDŐ IS!)
Kibővített port/verzió csak.
Avatar
Moby

Hozzászólás #50282 2020.08.24. 23:22

arty írta:Én a Reachnél éreztem az áttörést! A Következő héló odavert volna a bundzsitól is szvsz! (Persze a 343 ügyesebb, azok ezta látványt 360-ra hozták... :idiota: )

Egyébként nem teljesen jogos a sirámod velük kapcsolatban. Az 5 a one-on pontosan ugyan az a mestermű, ami a 4 volt 360on.
Kaptak egy ddr3 ramos One-t, amire az MS 1080/60fps hélót kért (gondolom) ...
Szerintem totál félre van az a rész értve... agresszív dinamikus felbontással/loddal/dinamikus árnyékkal elérték, hogy TUDTA is a 60 frémet, amit kevés(=forza5) one-os cím tudott! Job done.
És bár nekem az új ellenség nem tetszett, emiatt nagyon nem a kedvenc hélóm, a 60 frém jóvolt, ahogyan időnként a graf is elég kellemes meglepetéseket okozott (ződ, sziklás-faunás, kinti pályák!).
Majd az X-es revízió megkapta a játékot megillető pompát, mai szemmel simán odatehető az Infinite mellé :P (én csak a DF video felszopásában láttam, mert ahogy mondtam: nem a kedvenc részem...)

Hogy azóta mi történt?
Gatyába rázták az ultimét héló kollekciót, kapott négykát, kontentet, multit, coopot, pécéportot. Túlnött rajtuk eleinte a feladat, de 6 év alatt utolérték magukat és mára példaértékű a remazter kolleksön.
Mi az istent kéne még lepakolni mellé a 343-nak, hogy aranyba öntessék a nevük?!?!?!? (hogy az infinite kiszerveződött, hogy openwörld kell legyen, hogy game as service is kéne legyen ez a full lineáris lövölde?! tökéletes mintapéldánya a FÉLREMENEDSZELÉSNEK, ami az MS hibája, ebben biztos vagyok: lásd még BÁRMI, az MS elmúlt 5 évéből!)

szal 343 :worship: - MS :levele:
Túlnőtt rajtuk egy olyan feladat ami sosem létezett. Mármint persze, létezett, mert kitalálták maguknak, de kérte ezt valaki? Ha megkérdeznénk 100 Halo lávert (ha van ennyi egyáltalán), hogy mit szeretne inkább: egy hat évig reszelgetett kollekciót + egy nyomorék Halo6-ot, vagy egy Halo6-ot jól... Ez a 343 már nem az a 343, aki a Halo4-et csinálta. Szerintem nem nagyon van ott már senki azokból. Oké, tudom, hogy a vesszőparipám Corinne Yu, nade ő csinálta a bevilágítás a Halo4-ben. És mi volt abban teknóban csodálatos? Igen, az. Aztán el is húzott onnan, ahogy készen lett. És soha többé nem láttunk még hasonlót sem. De nem csak ő ment el azóta. Ennek a 343-nak én munkát sem nagyon adnék ezek után. De az MS nem ilyen. Majd jön ide is egy angloul alig beszélő indai nő, aki felboostolja a 343 munkakedvét. Nem sokkal a bezárásuk előtt. :idiota: Amúgy is szárnyra kapott a pletyka, hogy a Bungie esetleg megy az MS-hez. Visszaveszik őket megcsinálni a Halot :banplz:
Avatar
arty

Hozzászólás #50283 2020.08.24. 23:26

Greyfox írta::conf: :whatever:
Szerk:
Végülis ha 30fps-en kitolja majd a ps5, pc-n 144fps az elvárás, reális az ár!
Amúgy mindig várjuk a megváltást és a csodát a nextgentől, 60fps, emelt felbontás, végül ha stabil 30 a vége és az internal resolution sem rosszabb, mint a megjelenítő natívja, akkor megvan a boldogság is.
Ha tényleg meglenne a 4k 60fps mágia, 400-at is kicsengetnék érte, és a pc-n csak az excelt, meg azt nyomnám, ami nincs konzolra :)


" a többség éppen kiszáll pont ugyanezen okok miatt, és közben az epicre fogják, hogy ne tűnjenek farhátfogyasztó nyugdíjasoknak." ROFL. :D
sajnállak, hogy te 4 méterről LÁTOD a nativnégykát, meg a csekkerbordartifaktot! :(

de egyébként ha nem a 144frém a cél pécén, akkor mire költöd el a kéccerannyit?
vagy ugyanannyiért meg az epiksztórszopás ami vonzó azon platformon?

ha 400 ezernyi hw lenne a ps5-ben, akkor BIZTOSAN nem lennének 27 frémes "csódák" ugye? :D
nyilván négyszázért meg mégjobb érzés lenne a szaggatósfos.... de a legjobb 1 millióért lenne! (mert ugye azt nem gondolod komolyan, hogy 1 millás pécére nem lehet szaggatósra szerkeszteni az ánrílendzsijn konfigfájlját?)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50284 2020.08.24. 23:26

Moby írta:Amúgy is szárnyra kapott a pletyka, hogy a Bungie esetleg megy az MS-hez. Visszaveszik őket megcsinálni a Halot :banplz:
Jövőre jöhetne az Anniversary Edition 2. Botonddal már nagyon várjuk, hogy újrázhassuk a Könyvtárat! :finom:
Avatar
arty

Hozzászólás #50285 2020.08.24. 23:27

Moby írta:Ez a múltkori kicikínai cucc (amire azóta is rá vagyok csavarodva) annyira nem volt kamu, hogy a kicikínai sneci ott tolja kontrollerrel E! :nezze:

Komcsi -> rossz!
SKIP!
Avatar
Moby

Hozzászólás #50286 2020.08.24. 23:28

arty írta:Komcsi -> rossz!
SKIP!
Fúdetelibevégigszarrákomcsulnám! Beleverném a fejibe a platinát ode neki bele!
Avatar
arty

Hozzászólás #50287 2020.08.24. 23:29

Tom írta:Igen nulláról szeretném építeni, mert ami van az csak irodai melóra jó, de egyenlőre még megvárom a 3000-es nvidia szériát, meg az amd megoldását is. Azért merült fel csak bennem, mert ha 600-700 eurók lesznek az új konzolok, akkor érdemesebb inkább összerakni egy gépet talán. Annyiból már jó gpu-t lehet majd venni, és még egyszer annyiból már lehet gépet is rakni a gpu köré. Nem gondolkodtam millás gépben, a pletykált 3090 1500 dollárért nem az én pénztárcámhoz van szabva. De a 3070 szerintem ki fog jönni 600-700-ból. Persze, ha 400-500-ba megállnának az új konzolok, akkor feléjük billen a mérleg. A baj a fránya multi sáp. Évi 60 dollár a laggos szervereikért, amiken rommá csalják magukat a cronuxmax userek, 7 év alatt összeadva nem volt olyan jó buli a ps. Mondjuk ezzel a sbmm-el én már lehet nem akarok küszködni és lehet újra visszatérek teljesen az egyjátékos játékokhoz.
Szóval várom az elsejét, az nvidia bemutatót, meg addigra talán árat is tudunk majd a konzoloknál.
a cronusmaxjuzert azé' könnyebb lelőni, mint a pálya másik végéből 6 killt SPACE-re nyomó retartáldtat, nem?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50288 2020.08.24. 23:33

arty írta:sajnállak, hogy te 4 méterről LÁTOD a nativnégykát, meg a csekkerbordartifaktot! :(

de egyébként ha nem a 144frém a cél pécén, akkor mire költöd el a kéccerannyit?
vagy ugyanannyiért meg az epiksztórszopás ami vonzó azon platformon?

ha 400 ezernyi hw lenne a ps5-ben, akkor BIZTOSAN nem lennének 27 frémes "csódák" ugye? :D
nyilván négyszázért meg mégjobb érzés lenne a szaggatósfos.... de a legjobb 1 millióért lenne! (mert ugye azt nem gondolod komolyan, hogy 1 millás pécére nem lehet szaggatósra szerkeszteni az ánrílendzsijn konfigfájlját?)
Ha nem a legéletképtelenebb fakezűekről van szó (343 és minden ami MS :P), akkor az übervason 27 fps-es játék überül is fog kinézni legalább. Illetve nem az lesz, hogy míg konzolon 27 fps-sel szívsz, addig PC-n simán 60 fps, hanem vállvetve lehet együtt szopni.

PC-n mondjuk még mindig az az előny, hogy ki lehet kapcsolni a beállításokban a baromságokat, esetleg készülhet valami rajongói megoldás a parasztvakító ökörségek ellen a frémért. De ja, az kellene erőtől függetlenül a 60 fps a játékosok minimálbére legyen.

Az a lényeg, hogy a szar csak olcsón finom, elvégre ez a TE hitvallásod :nezze:
Avatar
arty

Hozzászólás #50289 2020.08.24. 23:41

Moby írta:De azt azért beláthatod, hogy ahhoz képest, amit bemutattak a '18-as reveal-en, az, amit most ideraktak, az nagyon putri. Ezt azért nem lehet vitatni. Láverség-héterség ide vagy oda.
Undorító kamurender vót, a df meg videókon keresztül analizálta és [áthúz]elhittük[/áthúz] elhittétek! :(
Avatar
arty

Hozzászólás #50290 2020.08.24. 23:42

Moby írta:Fúdetelibevégigszarrákomcsulnám! Beleverném a fejibe a platinát ode neki bele!
bezzeg, ha náci lenne (vagy az ellentéte: LMBTDZSQ), nem tolnád, de kettősmércés vagy teis! :idiota:
Avatar
arty

Hozzászólás #50291 2020.08.24. 23:45

Zóanagyvarázsló írta::DDDDDDDD Ennek a gatyába rázásnak én és Botond vagyunk a hű krónikásai!
Persze Boxon nyilván tökéletes, már csak a fórumokon kellene abbahagyni a sírást a felhasználóknak.
tudtommal egyikőtök sem stock háttérképpel használja a 10esét... majd hostolok én, One-ról, nyugi, nem lesz semmi gond a H3-nál! ahogy az ms elképzelte, hogy futtatjuk, úgy megy. menni fog. ne károgj!!!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50292 2020.08.24. 23:49

arty írta:tudtommal egyikőtök sem stock háttérképpel használja a 10esét... majd hostolok én, One-ról, nyugi, nem lesz semmi gond a H3-nál! ahogy az ms elképzelte, hogy futtatjuk, úgy megy. menni fog. ne károgj!!!
Ha mi hárman nem találunk benne bugot, akkor az biztos, hogy nem is létezik. Én már kezdem magam az MS-játékok Bugkeresőjének érezni, Botond pedig Csingacsguk, vagy fordítva. Már csak a te szerepedet kell megtalálni.
Avatar
arty

Hozzászólás #50293 2020.08.25. 00:04

Moby írta:Túlnőtt rajtuk egy olyan feladat ami sosem létezett. Mármint persze, létezett, mert kitalálták maguknak, de kérte ezt valaki? Ha megkérdeznénk 100 Halo lávert (ha van ennyi egyáltalán), hogy mit szeretne inkább: egy hat évig reszelgetett kollekciót + egy nyomorék Halo6-ot, vagy egy Halo6-ot jól... Ez a 343 már nem az a 343, aki a Halo4-et csinálta. Szerintem nem nagyon van ott már senki azokból. Oké, tudom, hogy a vesszőparipám Corinne Yu, nade ő csinálta a bevilágítás a Halo4-ben. És mi volt abban teknóban csodálatos? Igen, az. Aztán el is húzott onnan, ahogy készen lett. És soha többé nem láttunk még hasonlót sem. De nem csak ő ment el azóta. Ennek a 343-nak én munkát sem nagyon adnék ezek után. De az MS nem ilyen. Majd jön ide is egy angloul alig beszélő indai nő, aki felboostolja a 343 munkakedvét. Nem sokkal a bezárásuk előtt. :idiota: Amúgy is szárnyra kapott a pletyka, hogy a Bungie esetleg megy az MS-hez. Visszaveszik őket megcsinálni a Halot :banplz:
Nem, a hélóláverek tuti nem kérték. MS kérte és a Yu után még szerintem maradt ott egy kicsi a maximalista szellemiségéből... talán. Mi másért pofozgatták volna 6(!) évig, még pl "TEGNAP" is ?! :D (de egyébként jó érzés, hogy van egy dobozom a polcon, benne egy korong, amit ha beteszek a konzolba, leszed egy 270 gigás pecset és minden eddigi hélót maximálisan szépen és konzisztensen jólfutva játszhatNÉK... de (mindet) sosefogom, pedig a Halo2-t _SOHA_ nem toltam végig, még az anniversaryját se láttam soha :( )

Szal a Héló1-2-3-odst-reach-4-5 _KÉSZVAN_ és ez akkor is megnyugtató és jó érzés.
És most készül a Héló6, ami szintén készen lehetett volna, réjtrészpecsig kihúztuk volna, féllábbal, szvsz. Az meg helyrerette volna, olyan lett volna, mint a DF által agyonjátszott 14mp teaseren ;)

Összességében persze igazad van, akár így akár úgy, de a héló mamár a kutyát nem érdekli (és valszeg a 343 tényleg csak egy csontváz és magukban sose tudnának kiizzadni egy h4 szintű h6ot, ezért is dolgoztak a lehetőségeikhez mért projekten - remazterelés és portolás :/ ).

Amúgy mi a háttérsztori Yu-val kapcs? Hogy került ő az MS-hez? (egyáltalán, ez a 343 honnan került elő? toborozták őket linkedinen és MS véletlenül belenyúlt?)
És miért lépett le, élete főműve után, azonnal?? Volt valami "balhé"?
Avatar
arty

Hozzászólás #50294 2020.08.25. 00:11

Zóanagyvarázsló írta:Ha mi hárman nem találunk benne bugot, akkor az biztos, hogy nem is létezik. Én már kezdem magam az MS-játékok Bugkeresőjének érezni, Botond pedig Csingacsguk, vagy fordítva. Már csak a te szerepedet kell megtalálni.
Én a gondtalan konzolgémer leszek a hármasból! Büszkén képviselve a topik megváltozott szellemiségét..... :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #50295 2020.08.25. 08:15

arty írta:a NSLT az tökre új játék?!
a SLT-ről anno moby lebeszélt (nem volt nagy meló :D idő se jutott volna rá a jókalali mellett!), de annnnnnyira cuki-szépszínes, kéne! (MINDEN IS KÉNE!!!!! IDŐ IS!)
Ahogy Zó írja, kibővített verzió, és félig remaster keveréke. Beleraktak a new-ba egy szabad kamerakezelést, és kicsit ehhez átpofozták az egészet. A sztori meg egyéb nem játékmechanikai körítés tök ugyanaz, szóval semmiképp nem másik játék, viszont a szabad kamera kezelés miatt változott annyit egyik másik pálya (nem mind!), amiért lehet érdemes mindkettőt lenyomni. És mivel mindkettő benne van a 300 forintosba így miért ne. Az csak külön poén, hogy kölök egyszer, talán névnapjára az NSLT-t kérte és így tudjuk versenyben nyomni. :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #50296 2020.08.25. 08:26

Zóanagyvarázsló írta:A múltbeli példákat azért hoztam, hogy eddig mennyire nem volt igaz. Most sem látom még, hogy mihez kell mindenképp 600k-s VGA a konzolos szinthez. Ezt előre tényként fölösleges kijelenteni. Az aktuális csúcs mindig aránytalanul drága, izmozni meg lehet venni, de ha az ember ár-teljesítmény arányban utazik, akkor PC-n sem azt veszi, konzolveréshez nem szokott kelleni. Meglátjuk, hogy most hogy lesz, de valami nagyon elszállt dolgot vársz a nextgentől.
Hát szerintem ha 600 nem is, de 400 tuti lesz az a VGA ami ahhoz a szinthez kell, proci újabb ~150, alá lap szintén 100aska, ram is kelleni fog sok emulálni a szupergyors töltést, és az apróságok ami pc-be kell. Lehet hogy ez végül itt-ott okosan megfaragva, legcsövesebb gyártókat és állandó gariztatási kalandokat választva megúszható 873.617 forintból is, de azt lássuk be, hogy ez még mindig közelebb áll az általam belőtt és óriási túlzásnak beállított millióhoz, mint a megálmodott 400k-hoz. Ami azt illeti még az 1,2höz is. ;)
Avatar
Botond

Hozzászólás #50297 2020.08.25. 08:37

arty írta:horvátba nem vittem a dokkhoz az usb töltőjét!!!!!!!!!!!!!!!! :( (volt 4(!) töltőm, abból 3 erősebb, gyorstöltő, de ezt a szart egyik se mozdította meg :( )
Én amikor kinőttem a tokot amit Moby adott, akkor kerestem nagyobbat, és egyik konzol boltban volt ilyen kettőezerért. Egy értelmezhetetlen kép volt, szóval odamentem, mert aznap pont mentem arra és megvettem. Alapterülete kb a switch szélessége mindkét irányban, és mindehhez még tíz centi magas kb. Ebben elfér a minden is. Költözős táskának hívom, kb két perc beleönteni a dockot a kábellel, töltővel, plusz joyconokkal, játékkártyákkal, stb. Aztán a gyerek kézbekapja és mehet vele nagyszülőkhöz vagy ahova akar.
Mindenesetre nem ezt kerestem eredetileg, amikor megvettem szóval aztán vettem egy közepes tokot, amibe csak a switch, két joycon, egy USB-c kábel meg vagy 20 kártya fér és alapesetben azzal mozog, az eredeti tokban meg a lite van.
No mindegy, szóval így nekünk sose marad otthon, mert ott a kialakított helye a költözős táskában.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50298 2020.08.25. 09:00

arty írta:miután kibaszták a csodás wippeout-omega kollekciót asztalra letevő liverpooliakat szoniék?! már ők se a régiek, lehet h kihagyják a ziccert :(
Lehet nem huszadszor kellett volna ugyanazt kiadni, hanem megújítani a szériát egy sorszámozott résszel. Nemtom, nekem megvan a collection de 1 órát ment max. Mert UGYANAZ 10 éve. (kis túlzással meg mint 20)

Vagy csinálhattak volna más gémet.

Há' ez mi, most komolyan?

Formula One 2001 2001 PlayStation 2
Wipeout Fusion 2002 PlayStation 2
Formula One 2002 2002 PlayStation 2
Formula One 2003 2003 PlayStation 2
F1 04 2004 PlayStation 2
Wipeout Pure 2005 PlayStation Portable
F1 05 2005 PlayStation 2
F1 06 2006 PlayStation 2
Wipeout Pulse 2007 PlayStation 2
Formula One Championship Edition 2007 PlayStation 3
Wipeout HD 2008 PlayStation 3
Wipeout HD Fury (DLC) 2009 PlayStation 3
Wipeout 2048 2012 PlayStation Vita
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #50299 2020.08.25. 09:01

Botond írta:Hát szerintem ha 600 nem is, de 400 tuti lesz az a VGA ami ahhoz a szinthez kell, proci újabb ~150, alá lap szintén 100aska, ram is kelleni fog sok emulálni a szupergyors töltést, és az apróságok ami pc-be kell. Lehet hogy ez végül itt-ott okosan megfaragva, legcsövesebb gyártókat és állandó gariztatási kalandokat választva megúszható 873.617 forintból is, de azt lássuk be, hogy ez még mindig közelebb áll az általam belőtt és óriási túlzásnak beállított millióhoz, mint a megálmodott 400k-hoz. Ami azt illeti még az 1,2höz is. ;)
Az elmult evtizedekben hol voltal? sosem kellett csucsvga az eppen kiadott konzol szint eleresehez, boven egy felsokozep kategoria eleg volt, ami nagyon max 150k korul mozgott, raadasul a multi cimekben egy jo port eseten ez 60 framre eleg volt a konzol 30-aval szemben. Most miert lesz mas a sztori?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50300 2020.08.25. 09:05

arty írta:Nem, a hélóláverek tuti nem kérték. MS kérte és a Yu után még szerintem maradt ott egy kicsi a maximalista szellemiségéből... talán.
MAXIMALISTA SZELLEMISÉG A HALO-CSAPATNÁL!!!!SAnAÁDNÁHOASJDPISAJDPInjpijoijapinjpikésasnkanskansjaizsgzagtsHhoihoidhaoihdJPJihouhsouahsajspiahsgaftdtsatsaKSAnAÁDNÁHOASJDPISAJDPInjpijoijapinjpikésasnkanskansjaizsgzagtsHhoihoidhaoihdJPJihouhsouahsajspiahsgaftdtsatsaKSAnAÁDNÁHOASJDPISAJDPInjpijoijapinjpikésasnkanskansjaizsgzagtsHhoihoidhaoihdJPJihouhsouahsajspiahsgaftdtsatsaKSAnAÁDNÁHOASJDPISAJDPInjpijoijapinjpikésasnkanskansjaizsgzagtsHhoihoidhaoihdJPJihouhsouahsajspiahsgaftdtsatsaKSAnAÁDNÁHOASJDPISAJDPInjpijoijapinjpikésasnkanskansjaizsgzagtsHhoihoidhaoihdJPJihouhsouahsajspiahsgaftdtsatsa

FOGJATOK LE!!!! :violent: :violent: :violent: :violent:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50301 2020.08.25. 09:08

Tessék Arty, itt van neked a csodás 343 fejlesztőcsapat vezetője, aki a Microsoft ÁLDOZATA #METOO #NEMTEHETEKRÓLAHOGYEGYINKOMPETENSRIBANCVAGYOK

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50302 2020.08.25. 09:12

Ja, tényleg nem is lehetett rá számítani, hogy egy KATASZTRÓFA lesz ez a retkes Halo az irányítása alatt... Persze én ennek kimondhatatlanul örülök, maradjon örökre!

Dátumokat érdemes nézni.

bonnieross.jpg
Avatar
Moby

Hozzászólás #50303 2020.08.25. 09:16

arty írta:Undorító kamurender vót, a df meg videókon keresztül analizálta és [áthúz]elhittük[/áthúz] elhittétek! :(
Nem csak elhittük, de el is vártuk a világ majdani legerősebb konzoljétól. Mármint nem mi, hanem mindenki. Az, hogy visszahívták az egészet, évek óta az első normális döntése az MS-nek. Ezt az égést nem lehetett felvállalni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50304 2020.08.25. 09:19

Moby írta:Olyanokkal zsibbasztják a fejlesztők a népeket, hogy a ps5 rt tükröződést használva ilyen 5-7%-ot esik az fps. Hánamajd meglátjuk.
Szokásos GIGA KAMU. Hány felületen tükröződés? Mindenhol minden ahogy kellene? HAHA. Persze. Láttuk már hogy csinálják ezt a BFV a Control meg a többi esetében is: bizonyos felületek valamit csinálnak, ami többnyire gyakorlatilag észrevehetetlen és lényegtelen fejleszés a screenspace megoldásokhoz képest gigantikus teljesítmény árán.

Lásd Ratchet and Clank -ben a robot fém ruhája valamilyen iszonyatosan lebutított minőségbe tükrözni fogja a közvetlen környezetét és kb ennyire számítok.

A pokolra kívánom az egész RT témát, mert trükközéssel is csodákat csináltak eddig. Nem ezen múlik, ellenben a teljesítményt garantáltan elviszi. :boxer:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #50305 2020.08.25. 10:03

Botond írta:Hát szerintem ha 600 nem is, de 400 tuti lesz az a VGA ami ahhoz a szinthez kell, proci újabb ~150, alá lap szintén 100aska, ram is kelleni fog sok emulálni a szupergyors töltést, és az apróságok ami pc-be kell. Lehet hogy ez végül itt-ott okosan megfaragva, legcsövesebb gyártókat és állandó gariztatási kalandokat választva megúszható 873.617 forintból is, de azt lássuk be, hogy ez még mindig közelebb áll az általam belőtt és óriási túlzásnak beállított millióhoz, mint a megálmodott 400k-hoz. Ami azt illeti még az 1,2höz is. ;)
Most a legfrissebb pletyi amit láttam az 400 dodó az RTX 3060-ért, és utána 200 dolláros lépcsők...kivéve a 3090 amit 1400 USD-nek mondanak, referencia 3 slotos hűtéssel és 2x8+6 pin tápcsatikkal.
Radeon fronton meg elhangzott a múltkori Xbox chipes DF videóban, hogy az RDNA 2 az lényegében az RDNA 1 + rejsztrész... Szóval lehet nem is lesz olyan drága a 200k Huf-ért a nextgen konzol.
Avatar
Botond

Hozzászólás #50306 2020.08.25. 10:06

Greyfox írta:Az elmult evtizedekben hol voltal? sosem kellett csucsvga az eppen kiadott konzol szint eleresehez, boven egy felsokozep kategoria eleg volt, ami nagyon max 150k korul mozgott, raadasul a multi cimekben egy jo port eseten ez 60 framre eleg volt a konzol 30-aval szemben. Most miert lesz mas a sztori?
Mondom PS3/4 verő géphez ez elég, de PS5ről volt szó. Azért más a sztori, mert raytracing, és abból sem az rtx2xxx széria demómegoldása, szóval eleve az idén kijövő új vga-k jöhetnek csak szóba, abban ha lesz 150k-s ami értelmes akkor meg leszek lepve. Nem a vga árán, hanem hogy 120 forint az euró, mert azon az árfolyamon lenne mindez reális. Pcie4.0 miatt is zsebbenyúlás lesz különben nincsenek csoda SSD-k, stb. Más lesz. A múltból nem lehet interpolálni a jövőt feltétlen.
Össze lehet rakni pc-t 120ezerből,is, FHD-n el lehet vele pötyögni, csak nem ez volt a kérdés.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50307 2020.08.25. 11:56

Botond írta:Hát szerintem ha 600 nem is, de 400 tuti lesz az a VGA ami ahhoz a szinthez kell, proci újabb ~150, alá lap szintén 100aska, ram is kelleni fog sok emulálni a szupergyors töltést, és az apróságok ami pc-be kell. Lehet hogy ez végül itt-ott okosan megfaragva, legcsövesebb gyártókat és állandó gariztatási kalandokat választva megúszható 873.617 forintból is, de azt lássuk be, hogy ez még mindig közelebb áll az általam belőtt és óriási túlzásnak beállított millióhoz, mint a megálmodott 400k-hoz. Ami azt illeti még az 1,2höz is. ;)
Mondom, még csak találgathatunk, hogy mit tud majd a ray-tracing a konzoloknál és a VGA-kban. Én tartok tőle, hogy az előbbieknél odacsesz az FPS-nek, az utóbbiban meg nagyobb eséllyel kapcsolhatom ki a frémért. Ha rosszul sülnek el a parasztvakítások (vagy nem álomszerűen, ahogy vetítik), akkor a PC-n létező több saját döntésű kompromisszumlehetőséggel is jobban lehet játszani. Én éppen féltem ettől a konzolokat, hogy bitang jó gépek lehetnének, de ezen elcsúsznak.

400k-s VGA az elején szerintem bőven sok lesz, de gen végére szűkülhet az olló, vagy egy esetleges PRÖ némiképp leelőzi. Persze VGA-t nem HÉT ÉVRE kell venni (még nekem is a max. 6 volt eddig főkártyának, amit éppen a PS3 tolt ki, igaz, annak szintjét azért hozta). Szerintem egy VGA-cserével 400-500 kiadásból összesen kihozható lenne ez a generáció, de ugye még jöhetne vissza az első kártya eladásából (mondjuk azt, hogy az alapkonzol és upgrade-elt konzol ára lesz szintén az előbbi eladása nélkül), és eközben köztes konzolt is kéne venni. Így már nagyon másként festene.

A procit nem értem, nekem a mostani nem volt lappal együtt 120k (helyi normális boltban vettem), és még jó lesz egy darabig. (Most az Intelnél drágább lenne, de van AMD is, hál' Istennek.) Nem új Total Warban 120 fps-ra, de az konzolokon se lesz. Nulláról persze nyilván kell vásárolni, és itt is nehéz kérdés, hogy HÉT ÉVRE mi lenne elég. Sanszos, hogy egy következő generációs combosabb Ryzen végig, akár a PRÖ ellen is. 100k-s lap egyébként nem tudom, mihez kell, tuningvilágrekordhoz? 50k-s lapban nem noname is el lehet lenni, még húzni is. Simán lehet, hogy mennek fel az árak, megzuhan a forint, de akkor a konzolok, a játékok és szolgáltatások árai is még jobban szállnak el. HÉT ÉV alatt már a konzolos havidíj is tétel, és a játékok jól jönnek hozzá, ha day500 játszol vagy utólag gyűjtesz pluszegysorokat. Tehát az meg már sok mindent borít.

A generációt csúcskonzolos szinten szerintem lehet lehozni 400-500k-s kiadásból, de konzollal is csak akkor, ha áresésekre, akciókra vársz, használtan veszel stb. Ha nem lesz PRÖ, akkor értelemszerűen PC-re is kevesebbet kell költeni ugyanahhoz a szinthez. (PC-hez persze még kontrollert venni, konzolhoz meg ChronusMAX-ot :idiota: )

Ez az, amiből én kiindulok a jelenlegi várakozásaim alapján. Kívánom, hogy a konzoloknak, VGA-knak is jöjjön be az álom-ray-tracing, a csoda-DLSS és minden. Talán egyszer PC-n is lesz normális HDR is. Legyen minden 4K @ 120 fps! De egyelőre kétlem, hogy az eddig oldal szaré-húgyé feltalálja a HÉT ÉVIG tartó spanyolviaszt, a másik meg HÉT ÉVEN át szenved vagy csak sokkal nagyobb áremelkedéssel tudja megoldani. Megtörténhet ez is, te ezt sugallod, de én is Occam még tamáskodva beretválkozunk.

Jelen generációt nagyjából 700k-ból hoztam le (kiadás, nem mérleg), ha minden egyes kontrollert vagy SSD-t számolnék, akkor többől, de sok konzolt nem adtak eddig 2-3 SSD-vel és 3 kontrollerrel. Tehát még egyszer: nem HÉT ÉVEN ÁT tartom irreálisnak az 1 milliót, hanem azt, hogy launchkor annyiból kell/érdemes bevásárolni a 220k-s konzol szintjéért. (Persze ha megdöglik a valutánk, akkor lehet, hogy 100 milliárd bilforintért vesszük a tojást, de nem a vis maiorról beszélek.)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50308 2020.08.25. 12:01

benőmenő írta:Most a legfrissebb pletyi amit láttam az 400 dodó az RTX 3060-ért, és utána 200 dolláros lépcsők...kivéve a 3090 amit 1400 USD-nek mondanak, referencia 3 slotos hűtéssel és 2x8+6 pin tápcsatikkal.
Radeon fronton meg elhangzott a múltkori Xbox chipes DF videóban, hogy az RDNA 2 az lényegében az RDNA 1 + rejsztrész... Szóval lehet nem is lesz olyan drága a 200k Huf-ért a nextgen konzol.
Nyilván a VGA-k is drágulnak annyit arányaiban, mint a konzolok. Megjegyzem, ez fordítva is legalább részben igaz volt: miközben sokat drágultak a procik és VGA-k, még az alapgépek is drágábbak a gen végén, mint jellemzően a 360 vagy a PS3 voltak (és annak idején elég volt azokat lenyomni, amire "bármi" elég volt, most vannak kraftosabb gépek). Bár az MS azért csinált pár nagyon jó akciót, nem is értem, hogy tudták tartani a lépést a polcürüléssel. PRÖ nekem a duplájából lett volna meg, mint annak idején a PS3.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50309 2020.08.25. 12:19

Zóanagyvarázsló írta:PRÖ nekem a duplájából lett volna meg, mint annak idején a PS3.
Az elég jó biznisz, mert a nettó reálkereseti index növekmény 2007 és 2019 között több, mint 60% volt, a nettó kereset átlag pedig 130 ezer Ft-al több.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50310 2020.08.25. 12:23

Zóanagyvarázsló írta:Nyilván a VGA-k is drágulnak annyit arányaiban, mint a konzolok. Megjegyzem, ez fordítva is legalább részben igaz volt: miközben sokat drágultak a procik és VGA-k, még az alapgépek is drágábbak a gen végén, mint jellemzően a 360 vagy a PS3 voltak (és annak idején elég volt azokat lenyomni, amire "bármi" elég volt, most vannak kraftosabb gépek). Bár az MS azért csinált pár nagyon jó akciót, nem is értem, hogy tudták tartani a lépést a polcürüléssel. PRÖ nekem a duplájából lett volna meg, mint annak idején a PS3.
Mondjuk a Pro az dupla annyit is er mint a ps3 :P
Azert pcnel meg annyi elonyom van hogy cegbe berakom az afa siman visszajon ami 700k eseteben nem keves penz, ez konzolnal nem opcio.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50311 2020.08.25. 12:26

DanielT írta:Az elég jó biznisz, mert a nettó reálkereseti index növekmény 2007 és 2019 között több, mint 60% volt, a nettó kereset átlag pedig 130 ezer Ft-al több.
Én is zabálom a KSH-propagandát, de személy szerint pont nincs okom panaszkodni. Nyilván végig összegekkel dobálóztunk, azok nominálisak ugye, konzolnál, PC-nél egyaránt. Akkor jöhetnek a DLC nélkül 100 eurós játékok?
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #50312 2020.08.25. 12:27

Botond írta:Mondom PS3/4 verő géphez ez elég, de PS5ről volt szó. Azért más a sztori, mert raytracing, és abból sem az rtx2xxx széria demómegoldása, szóval eleve az idén kijövő új vga-k jöhetnek csak szóba, abban ha lesz 150k-s ami értelmes akkor meg leszek lepve. Nem a vga árán, hanem hogy 120 forint az euró, mert azon az árfolyamon lenne mindez reális. Pcie4.0 miatt is zsebbenyúlás lesz különben nincsenek csoda SSD-k, stb. Más lesz. A múltból nem lehet interpolálni a jövőt feltétlen.
Össze lehet rakni pc-t 120ezerből,is, FHD-n el lehet vele pötyögni, csak nem ez volt a kérdés.
En azt kivanom, legyen igazad. Legyen olyan bitang eros a ps5 hogy 4k/ 60 meglegyen, raytracingel 200e-250-bôl! Akkor tenyleg lealdozott.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #50313 2020.08.25. 12:28

Zóanagyvarázsló írta:Én is zabálom a KSH-propagandát, de személy szerint pont nincs okom panaszkodni. Nyilván végig összegekkel dobálóztunk, azok nominálisak ugye, konzolnál, PC-nél egyaránt. Akkor jöhetnek a DLC nélkül 100 eurós játékok?
Nem jöhetnek, de azt látni kell, hogy olcsóbb lett minden ilyen formában... te meg azt mondod mekkora díl volt a PS3. Há' nem.

Továbbá szerintem 10 éve még vettem gyümölcsöt úgy, hogy meg se néztem az árát, most meg már otthagyom nagyon sokszor. :wilting:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50314 2020.08.25. 12:30

Micsu írta:Mondjuk a Pro az dupla annyit is er mint a ps3 :P
Most bőven, de 2012 vs 2019-20-at mondok. Ahogy említettem: akkor PS3-at/360-at kellett lenyomni PC-vel, most az upgrade-elt konzolokat. Ez azért releváns, mert végig arról volt szó, hogy milyen PC lehet releváns az elérhető releváns konzolok ellen. Mindazonáltal az alapgépek is drágábbak, pedig a PS3 még magasabb nominális áron kezdett, mint a PS4.

A konzolhardvereken konkrétan jobban keresnek, mint prevgenben, kéne egy Tim Sweeney-féle Epic-konzol, hogy megmentsen bennünket a karvalytőkétől!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50315 2020.08.25. 12:33

Zóanagyvarázsló írta:Én is zabálom a KSH-propagandát, de személy szerint pont nincs okom panaszkodni. Nyilván végig összegekkel dobálóztunk, azok nominálisak ugye, konzolnál, PC-nél egyaránt. Akkor jöhetnek a DLC nélkül 100 eurós játékok?
Propaganda ide/oda amennyi itthon a swarz bevetel atlagosan lehet ez a szam meg magasabb is :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50316 2020.08.25. 12:34

DanielT írta:Nem jöhetnek, de azt látni kell, hogy olcsóbb lett minden ilyen formában... te meg azt mondod mekkora díl volt a PS3. Há' nem.

Továbbá szerintem 10 éve még vettem gyümölcsöt úgy, hogy meg se néztem az árát, most meg már otthagyom nagyon sokszor. :wilting:
Nem, nem azt mondtam. Csak azt, hogy emlegetjük a megemelkedett nominális árakat PC-nél, de a konzoloknál is felment. Semmi másról nem volt szó. Az egy más kérdés, hogy nekem lélektanilag fájnak az árak egy pusztán játékgépért, de az az én avítt érzelmi beütésem, és most meg sem említettem.

Egyébként meg miről beszélsz, ha kimegyek a kertbe, nem látok árcédulát egyik fán se :nemtudom:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50317 2020.08.25. 12:35

Micsu írta:Propaganda ide/oda amennyi itthon a swarz bevetel atlagosan lehet ez a szam meg magasabb is :)
Ja, Dani biztos be tud számolni a postásként zsebbe összeharácsolt brutális borravalókról. Én amúgy dolgoztam államigazgatásban, ahol 10+ éven át nominálisan sem emeltek a táblán semmit. Más a helyzet a nővéreknél, mint a kőműveseknél, az biztos.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2020.08.25. 12:43-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50318 2020.08.25. 12:38

Greyfox írta:En azt kivanom, legyen igazad. Legyen olyan bitang eros a ps5 hogy 4k/ 60 meglegyen, raytracingel 200e-250-bôl! Akkor tenyleg lealdozott.
Mi 60?! 120 fps, te!
Avatar
Botond

Hozzászólás #50319 2020.08.25. 12:38

DanielT írta:Nem jöhetnek, de azt látni kell, hogy olcsóbb lett minden ilyen formában... te meg azt mondod mekkora díl volt a PS3. Há' nem.

Továbbá szerintem 10 éve még vettem gyümölcsöt úgy, hogy meg se néztem az árát, most meg már otthagyom nagyon sokszor. :wilting:
És a csirkefarhátat? Abban is válogatsz?! :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #50320 2020.08.25. 12:40

Greyfox írta:En azt kivanom, legyen igazad. Legyen olyan bitang eros a ps5 hogy 4k/ 60 meglegyen, raytracingel 200e-250-bôl! Akkor tenyleg lealdozott.
Ez a várakozásom, beleértve a leáldozott részt is, hogy csak egy két elmebeteg marad, mint én, aki képes millás konfigot tartani, hogy hébe-hóba pörögjön egy kis anno1800 meg ilyesmik.
Avatar
Botond

Hozzászólás #50321 2020.08.25. 12:46

Zóanagyvarázsló írta:Jelen generációt nagyjából 700k-ból hoztam le (kiadás, nem mérleg), ha minden egyes kontrollert vagy SSD-t számolnék, akkor többől, de sok konzolt nem adtak eddig 2-3 SSD-vel és 3 kontrollerrel. Tehát még egyszer: nem HÉT ÉVEN ÁT tartom irreálisnak az 1 milliót, hanem azt, hogy launchkor annyiból kell/érdemes bevásárolni a 220k-s konzol szintjéért. (Persze ha megdöglik a valutánk, akkor lehet, hogy 100 milliárd bilforintért vesszük a tojást, de nem a vis maiorról beszélek.)
Na megint nem ugyanarról beszélünk. Tomi egy tv alatti üres hellyel indul, ott nincs upgrade, nincs olyan porcica ami jó alap.
A másik meg a elhoztad a gent 700ból. És hogy futott a FH4 natív 4K-ban? Mert ugye 99ből játékkal együtt hozható ez a jelen genben konzollal. Most ha a 99ezres x1x-ezt akarod verni teljesítményben az már secondhand hand alkatrészekből megoldható, de akkor sem 99ből, hanem 300ból minimum. És mindig is volt ez az árkülönbség a két típus között. Most is lesz, és mivel az euró elszállt szerintem még jobban nyílik az olló.
No de mindegy, túlragoztuk, megtettük a téteket, karácsonyra megtudjuk kinek lett igaza.
Avatar
Botond

Hozzászólás #50322 2020.08.25. 12:48

Micsu írta:Propaganda ide/oda amennyi itthon a swarz bevetel atlagosan lehet ez a szam meg magasabb is :)
Én is beláttam már, hogy hat általánosnál kellett volna megállni, és burkolónak tanulni. Havi két Milla meglenne tisztán, és még a szövegértés skillem is pariban lenne a tiéddel. :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #50323 2020.08.25. 12:56

Botond írta:Én is beláttam már, hogy hat általánosnál kellett volna megállni, és burkolónak tanulni. Havi két Milla meglenne tisztán, és még a szövegértés skillem is pariban lenne a tiéddel. :banplz:
Kemény világot élünk mikor milliárdos Botond már burkoló akar lenni, mivan kiestél a nerből? :mf2: :banplz: :banplz:
Gondolom a tisztánt idézőjelbe akartad tenni :) Nameg max a nernél keres ennyit egy burkoló, felénk napi 20-25 megfogja :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #50324 2020.08.25. 12:58

Botond írta:Na megint nem ugyanarról beszélünk. Tomi egy tv alatti üres hellyel indul, ott nincs upgrade, nincs olyan porcica ami jó alap.
A másik meg a elhoztad a gent 700ból. És hogy futott a FH4 natív 4K-ban? Mert ugye 99ből játékkal együtt hozható ez a jelen genben konzollal. Most ha a 99ezres x1x-ezt akarod verni teljesítményben az már secondhand hand alkatrészekből megoldható, de akkor sem 99ből, hanem 300ból minimum. És mindig is volt ez az árkülönbség a két típus között. Most is lesz, és mivel az euró elszállt szerintem még jobban nyílik az olló.
No de mindegy, túlragoztuk, megtettük a téteket, karácsonyra megtudjuk kinek lett igaza.
Ugyanabban a hozzászólásban kitértem arra, hogy ő nulláról indul. A többit is kifejtettem, csak a konkrétum kedvéért beleírtam, hogy mennyi volt nekem a gen. Hiba volt, mert túl sok volt az információ a feldolgozáshoz.

Ami a Forzát illeti, nálam 1080p @ 60 fps, Xbox One S-en meg 1080p @ 30 fps. Azért a One X elő-elő bukkanó überakciós árát (4K @ 30 csövesfps-ért vagy az 1080p @ 60 fps-ért), ami nem sem nem a jelenlegi szokásos ára, sem nem az induló ár, nem teljesen fair idehozni.

Nyilván a 4K-hoz kellett volna költenem még, kijelzőre is (ugye konzolhoz is kellett volna, éppen a 4K kijelző hiánya szólt ellenük, mert a PRÖ és a One X nélküle kevésbé lett volna értelmes). Az XOX jó gép, a konzolok fajlagosan olcsóbbak teljesítményhez képest, ami 4K-val izmolva még jobban kijön (amíg meg van a megélhetési minimumfrém). A nextgenbe beugrani meg valószínűleg anyagilag kedvezőbb lesz a PC-építéssel szemben, mint volt a currentgenben. Ezekben az alapokban nincs véleménykülönbség köztünk, az ezeken messze túlmenő állításokat vitattam.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #50325 2020.08.25. 13:08

Tom írta:Hali mindenkinek!
Bocsi a zavarásért. Csak gondoltam beregelek és köszönök, ha már olvasgatom a fórumot egy ideje. Meg lehet 20 év után újra összerakok majd gépet játékra, ha az új konzolok tényleg 200.000+ba lesznek és lehet kérnék majd segítséget mit érdemes és mit nem venni, ha nem gond. Ti tervezitek a 3000 nvidia sorozattal új gép összerakását vagy van mindenkinek egy jó alap és csak gpu-t cseréltek?
Én most max. budgetpécét raknék össze. Future proofolni nem lehet, mert nem lehet tudni, hogy konzolfeature-ökből mi hoax és minek van tényleg értelme. Én valszeg akkor fogok hozzányúlni, ha kijöttek az új konzolok és látszik, hogy milyen pécével lehet a szaggatós konzoljátékokat pécén 60 FPS-sel játszani. Vagy ha véletlenül nagyon szuperre sikerülnek a konzolok - amiben szinte egyáltalán nem bízok -, akkor meg lehet fontolni azt is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #50326 2020.08.25. 13:11

aabyssx írta:Én most max. budgetpécét raknék össze. Future proofolni nem lehet, mert nem lehet tudni, hogy konzolfeature-ökből mi hoax és minek van tényleg értelme. Én valszeg akkor fogok hozzányúlni, ha kijöttek az új konzolok és látszik, hogy milyen pécével lehet a szaggatós konzoljátékokat pécén 60 FPS-sel játszani. Vagy ha véletlenül nagyon szuperre sikerülnek a konzolok - amiben szinte egyáltalán nem bízok -, akkor meg lehet fontolni azt is.
Én arra az egy darab pécére kiadott sony játék után azért erre nem építenék nagy karriert pécé fronton :DD Szal maximum azon lehet megint lamentálni, hogy milyen pécét érdemes majd összepakolni (akinek érdemes) arra, ami nem szoni játék.
Avatar
Moby

Hozzászólás #50327 2020.08.25. 13:15

Mondjuk ez a future proofság se értem hogy jön egy olyan platformhoz, ahol ottvan 3 éve a csoda DLSS, de kb semmi nem használja ki. Vagy említhetem a paraszt HDR-t (a máig default limited RGB rangeről már nem is beszélek), megatöbbit. A pécén eddig sem a hardverek határozták meg a jövőt, hanem a kibaszott fakezűség, meg a semmisemegységessehol.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #50328 2020.08.25. 13:16

Moby írta:Én arra az egy darab pécére kiadott sony játék után azért erre nem építenék nagy karriert pécé fronton :DD Szal maximum azon lehet megint lamentálni, hogy milyen pécét érdemes majd összepakolni (akinek érdemes) arra, ami nem szoni játék.
Ezekre gondoltam. Jelenleg úgy gondolom, hogy engem nem érdekelnek a 27,3 FPS-es Sony játékok. Játszanám őket szívesen normális minőségben, de így nem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #50329 2020.08.25. 13:18

aabyssx írta:Ezekre gondoltam. Jelenleg úgy gondolom, hogy engem nem érdekelnek a 27,3 FPS-es Sony játékok. Játszanám őket szívesen normális minőségben, de így nem.
Ezen az állapoton a nextgen aligha fog változni. A jövőben sem lesz sony játék pécén, és nem lesz 60fps konzolon. Aki ezek eljövetelét várja, afelé egy csalódással teli jövő robog.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #50330 2020.08.25. 13:21

Moby írta:Ezen az állapoton a nextgen aligha fog változni. A jövőben sem lesz sony játék pécén, és nem lesz 60fps konzolon. Aki ezek eljövetelét várja, afelé egy csalódással teli jövő robog.
Ja. Szar ügy. De szerencsére nem csak Sony játékok vannak.

Vissza: “Leáldozott.hu”