A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49841 2020.08.15. 09:19

Jaigen, tegnap láttam pécén a Horizon-t. Bármennyire beszaggatós stutterelős, azért a PS4 -es 30 frémet lecseréltem volna rá. Kár a többi bugért, de Gerilláék rajta vannak.

Az is kiderült, hogy a warez miért kressel kevesebbet: a Steam UI-val van valami összeakadás, ami a Codex store-nál ugyebár nincs.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49842 2020.08.15. 09:24

Ez a komment jól megfogja a lényeget a Fosnite meg általában Epicfos ügyben:

"So, the company that buys off exclusivity deals for EGS is now complaining about "predatory market practices"?

Worst yet, a Tencent funded company is trying to compare this to 1984?"

De tovább lehet ezt egyszerűsíteni:

A Steam bevételekből 0%-ot kap az Epic, a saját boltjukból meg 12%-ot.
Steamen 30% jutalékot kellene fizetniük, a saját boltjukban meg 0%-ot.
Apple/Android usereken 10 dolcsiból 7-et keresnek, a saját boltjukban meg 8-at.

A leginkább felhasználóellenes szarzsákok ezek, akik a Fortnite közönség gyerekeknek eladott ruha és fegyver skin + kínai pénzből építik fel gecifellegvárat.
Avatar
Moby

Hozzászólás #49843 2020.08.15. 09:28

DanielT írta:Jaigen, tegnap láttam pécén a Horizon-t. Bármennyire beszaggatós stutterelős, azért a PS4 -es 30 frémet lecseréltem volna rá. Kár a többi bugért, de Gerilláék rajta vannak.

Az is kiderült, hogy a warez miért kressel kevesebbet: a Steam UI-val van valami összeakadás, ami a Codex store-nál ugyebár nincs.
Vagyis a kínaiak vannak inkább rajta, akik portolták (virtuos).

/bár a cég inkább szingapúri, de a portot a kínaiak csinálták. Ők egyébként dolgoztak a játék ps4 verzióján is, bár oda inkább csak modelleztek.
Avatar
Botond

Hozzászólás #49844 2020.08.15. 09:33

Moby írta:Vagyis a kínaiak vannak inkább rajta, akik portolták (virtuos).

/bár a cég inkább szingapúri, de a portot a kínaiak csinálták. Ők egyébként dolgoztak a játék ps4 verzióján is, bár oda inkább csak modelleztek.
Egyre több baj van ezzel a steam ui-val, mióta elkezdték felesleges dolgokkal csicsázni. Anno1404 history editiont is meg kellett patchelni gyorsan, mert az is összeakadt vele.
Avatar
Moby

Hozzászólás #49845 2020.08.15. 09:38

Totális őrület. A Tell Me Why a mai napig elárazva, egy nullával kevesebbért vehető meg az xbox storeból :DD (1000Ft). És olyannyira nem vonták vissza, hogy tegnap már le is töltődött a gépre.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #49846 2020.08.15. 09:39

arty írta:mert szetkurta az amugy epp nem teljesen szetkurt pecet... steamrol csomo cucc elment exkluzivan epikre, vezess excelt mid hol van.

emellett az epik kinai komcsi adattolvaj moslek kliens, ami annyit nem tud, mint a steam 2007-ben. es a gonosz steam 60 euros jateka naluk gonoszsag nelkul is tud 60 lenni..... azaz te magad fizeted a sajat szopatasod arat (exkluk)

(steamexkluzivitas nem volt, a jatekod mehetett mellette gogon uplayen stb.)
Nem teljesen? Bizzis az epik kurta szét? Az csak plusz1 launcher, eddig nem volt csak a steam? Ugyanmár, ez akkora csusztatás mint a ház. Most mindenki sértődött ovist játszik és mindent ráken valakire, mer akkor nyugodtab lesz. A pc szétkurta magát sokkal régebben, az összes kiadonak saját platformja volt eddigis, és ezután is. Az meg hogy az én általam kiadott pénz melyik része hova megy mié kell érdekeljen? A nagyonjofej steam huzza a legnagyobb sarcot, vigan megélnek belőle, legalább játékot má nemkell fejleszteniük, és a fejlesztők aki teszik le az asztalra, nekik kevesebb marad, ja ez végülis sokkal jobb. Annyira meg ne éljünk má álomvilágba, hogy majd olcsobb lesz egy jatek... Hova? Mennyi ideje is standard a 60eur? S mi mennyit dragult mellette? Biztos draga ma egy jatek?
Én csak azt latom ebbe az epikekézésbe, hogy sokan fogalmatlanul mennek neki mindennek aminek köze vsn hozzá, mindent ugy ir és értelmez, higy saját magát igazolja, hagyjukmár.
Ha valami meg kinai, akkor egyből adatot lop meg kémkedik? Fogjunk egybol kezet trumppal is, es bologassunk a csodas ervelesei melle is nem? Megneznem en manapsag hol mennyi kinai tulajdon van, de felek, hogy meglepo lenne.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49847 2020.08.15. 10:29

Moby írta:Vagyis a kínaiak vannak inkább rajta, akik portolták (virtuos).

/bár a cég inkább szingapúri, de a portot a kínaiak csinálták. Ők egyébként dolgoztak a játék ps4 verzióján is, bár oda inkább csak modelleztek.
Ahogy tegnap redditen olvastam a Guerilla alkalmazott kommentjeit, snecire belemásztak nyakig és próbálják menteni a menthetőt. Nyilván valamiért nem ment a Fingvakúri csapatnak elsőre, sokkal okosabbak nem lettek egy hét alatt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49848 2020.08.15. 10:44

Mekee írta:Nem teljesen? Bizzis az epik kurta szét? Az csak plusz1 launcher
Ha neked "csak egy plusz launcher" az epik ténykedése, akkor nem csoda, hogy nem látod problémának.

Linkeltem már, hátha elolvasod és kicsit több lesz egy launcsernél.

Egyik legjobb rész a most beadott per anyagból a Google ellen:

"Google has eliminated competition in the distribution of Android apps using myriad contractual and technical barriers. Google’s actions force app developers and consumers into Google’s own monopolized “app store”—the Google Play Store. Google has thus installed itself as an unavoidable middleman for app developers who wish to reach Android users and vice versa."

VS

Felvásárolunk mindent amit tudunk, hogy kizárólag a mi storeunkból lehessen megvenni pécén még akkor is, ha egy kickstarter projekten a Steam verziót támogattad és fizetted ki előre!

Bonyolult? :miaz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49849 2020.08.15. 10:57

Hehe.

epikjustanother.jpg


Ugye kontextus nélkül is kellően átjön?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #49850 2020.08.15. 11:19

DanielT írta:Ha neked "csak egy plusz launcher" az epik ténykedése, akkor nem csoda, hogy nem látod problémának.

Linkeltem már, hátha elolvasod és kicsit több lesz egy launcsernél.

Egyik legjobb rész a most beadott per anyagból a Google ellen:

"Google has eliminated competition in the distribution of Android apps using myriad contractual and technical barriers. Google’s actions force app developers and consumers into Google’s own monopolized “app store”—the Google Play Store. Google has thus installed itself as an unavoidable middleman for app developers who wish to reach Android users and vice versa."

VS

Felvásárolunk mindent amit tudunk, hogy kizárólag a mi storeunkból lehessen megvenni pécén még akkor is, ha egy kickstarter projekten a Steam verziót támogattad és fizetted ki előre!

Bonyolult? :miaz:
De iPhone-on, ha kitiltanak valamit az Apple Store-ból, azt cseszheted, nem? Csak mert PC-n ennék több lehetöséged van, részben éppen a sok üzletként funkcionáló kliens miatt. Ez a fejlesztöi szemszög.

Fogyasztóként nézve pedig az Apple minden hardverük tulaját kényszeríti (ahogy a konzolok is), az Epic meg csak azokat, akik az általuk gyártott megböröndözött portékákra vágynak. Ez pedig éppen feagmentáció vs defragmentáció, amelyben az Epic most is éppen az elöbbit képviseli.

Hülyén hangzik, az internet népe elött nem is jöhetnek ki belöle jól, tölem is megrohadhatnak, de nem annyira fekete-fehér a kérdés a pernél, ahogy lefested.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #49851 2020.08.15. 11:26

Azé az mennyire gáz már, hogy LG erősen géming fícsörökkel reklámozza az oledet, alacsony válaszidő, vrr, gsync, viszont a beéégés továbbra sem garanciális téma, azaz játszani oleden továbbra sem minősül "normális" használatnak.
Persze van olyan játék, ahol nem gáz, mondjuk kikapcsolható az ui vagy áttetsző, de azért szépen bele lehet futni, ha nem figyelsz. Volt is valami videó a témában, de már nem találom.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #49852 2020.08.15. 11:29

DanielT írta:Ha neked "csak egy plusz launcher" az epik ténykedése, akkor nem csoda, hogy nem látod problémának.

Linkeltem már, hátha elolvasod és kicsit több lesz egy launcsernél.

Egyik legjobb rész a most beadott per anyagból a Google ellen:

"Google has eliminated competition in the distribution of Android apps using myriad contractual and technical barriers. Google’s actions force app developers and consumers into Google’s own monopolized “app store”—the Google Play Store. Google has thus installed itself as an unavoidable middleman for app developers who wish to reach Android users and vice versa."

VS

Felvásárolunk mindent amit tudunk, hogy kizárólag a mi storeunkból lehessen megvenni pécén még akkor is, ha egy kickstarter projekten a Steam verziót támogattad és fizetted ki előre!

Bonyolult? :miaz:
En mar nem is reagalok inkabb Mekee agymenesere :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #49853 2020.08.15. 11:30

Greyfox írta:Azé az mennyire gáz már, hogy LG erősen géming fícsörökkel reklámozza az oledet, alacsony válaszidő, vrr, gsync, viszont a beéégés továbbra sem garanciális téma, azaz játszani oleden továbbra sem minősül "normális" használatnak.
Persze van olyan játék, ahol nem gáz, mondjuk kikapcsolható az ui vagy áttetsző, de azért szépen bele lehet futni, ha nem figyelsz. Volt is valami videó a témában, de már nem találom.
Engem az érdekelne, hogy milyen NEM OLED-be pakolják bele ezeket a feature-öket.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #49854 2020.08.15. 11:33

DanielT írta:Jé, milyen érdekes! Bezzeg amikor azért ugattam, hogy az Epikszar semmilyen értéket nem hoz, csak szétbassza a user élményt, akkor őket védted. :miaz: Mindegy, gondolom mára kijózanodtál, de felüdülés volt ez a tegnapi pár kommented! :puszi:
Szerintem Botond eddig is azt képviselte, hogy saját zsebüket védö kapitalista az összes. Ebböl következik a mostani kritikája, de a korábbi megnyilvánulásaival nem ezen a fronton vitatkoztunk.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49855 2020.08.15. 11:34

Zóanagyvarázsló írta:de nem annyira fekete-fehér a kérdés a pernél, ahogy lefested.
Akkor viszek bele mondjuk egy kis ződet is:

Lehessen mindenkinek saját store-ja és mindent mindenhol leheesen venni, teljesen a vásárlóra bízva? IGEN.

SAJÁT fejlesztésű termékét joga legyen csak magánál árulni mindenkinek? IGEN. (aztán majd jól meglátja, hogy megéri -e úgy*) *nem

Elmegy a retkeskurvaanyjába aki megvásárolt exkluzivitással kényszerít fragmentációra és egy hulladék környezetbe? IGEN.


Tőlem konzolra is jöhet ÖTVENEZER store. HATMILLIÁRD IS. De ha én csak a PSN Store -ból akarom venni a mindent is, akkor hadd tehessem már meg, mert én vevőként így döntök és az ÉN PÉNZEM. Az összes az én pénzem, akárhogy osztják is a végén. ENYIMÉ PÉZ E! :nezze:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #49856 2020.08.15. 11:35

Zóanagyvarázsló írta:Engem az érdekelne, hogy milyen NEM OLED-be pakolják bele ezeket a feature-öket.
Ips monitornak hivjak :ravasz1:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #49857 2020.08.15. 11:36

DanielT írta:Ez a komment jól megfogja a lényeget a Fosnite meg általában Epicfos ügyben:

"So, the company that buys off exclusivity deals for EGS is now complaining about "predatory market practices"?

Worst yet, a Tencent funded company is trying to compare this to 1984?"

De tovább lehet ezt egyszerűsíteni:

A Steam bevételekből 0%-ot kap az Epic, a saját boltjukból meg 12%-ot.
Steamen 30% jutalékot kellene fizetniük, a saját boltjukban meg 0%-ot.
Apple/Android usereken 10 dolcsiból 7-et keresnek, a saját boltjukban meg 8-at.

A leginkább felhasználóellenes szarzsákok ezek, akik a Fortnite közönség gyerekeknek eladott ruha és fegyver skin + kínai pénzből építik fel gecifellegvárat.
Az Epic következetes! Több pénzt hagyna a fejlesztöknek a saját platformjukon, ök is ezt szeretnék élvezni másén. A felhasználók érdekeire tesznek. Kivéve, amikor nyomják a bullshitet, amit itt senki nem hisz el. (Mekee és Botond se.)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #49858 2020.08.15. 11:37

Zóanagyvarázsló írta:Szerintem Botond eddig is azt képviselte, hogy saját zsebüket védö kapitalista az összes. Ebböl következik a mostani kritikája, de a korábbi megnyilvánulásaival nem ezen a fronton vitatkoztunk.
Igen csak eppen az nem mind1 hogy ki mit tett le az asztalra, mert az epic a fosniteon meg az ingyen csulan kivul kb semmit max fereg huzasokat a konkurenciahoz merten is ;)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #49859 2020.08.15. 11:38

Micsu írta:Ips monitornak hivjak :ravasz1:
Tehát tévének cseszhetem, de 55" körül még drágább is annál, ha találok egyáltalán. Szuper.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #49860 2020.08.15. 11:41

Zóanagyvarázsló írta:Tehát tévének cseszhetem, de 55" körül még drágább is annál, ha találok egyáltalán. Szuper.
Kerdezd meg Botondot melyik csoda qledet valasztotta, valszeg neked is megfog felelni ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49861 2020.08.15. 11:41

Zóanagyvarázsló írta:Engem az érdekelne, hogy milyen NEM OLED-be pakolják bele ezeket a feature-öket.
Csúcskategóriás QLED-ekbe Mármint ez a 80-as még épp nem csúcs, de már jó.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #49862 2020.08.15. 11:43

DanielT írta:Akkor viszek bele mondjuk egy kis ződet is:

Lehessen mindenkinek saját store-ja és mindent mindenhol leheesen venni, teljesen a vásárlóra bízva? IGEN.

SAJÁT fejlesztésű termékét joga legyen csak magánál árulni mindenkinek? IGEN. (aztán majd jól meglátja, hogy megéri -e úgy*) *nem

Elmegy a retkeskurvaanyjába aki megvásárolt exkluzivitással kényszerít fragmentációra és egy hulladék környezetbe? IGEN.


Tőlem konzolra is jöhet ÖTVENEZER store. HATMILLIÁRD IS. De ha én csak a PSN Store -ból akarom venni a mindent is, akkor hadd tehessem már meg, mert én vevőként így döntök és az ÉN PÉNZEM. Az összes az én pénzem, akárhogy osztják is a végén. ENYIMÉ PÉZ E! :nezze:
Én ezzel egyetértek, csak a perbe ne magyarázzunk be minden mást is.

Illetve én a store-exluzivitást is elfogadnám, ha integrálnák öket egymásba (appokba), hogy ne vegyem észre, és én választhassak ezt kezelö third-party appot. Bankoknál erre kötelez az EU talán meg is valósul.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #49863 2020.08.15. 11:44

DanielT írta:Csúcskategóriás QLED-ekbe Mármint ez a 80-as még épp nem csúcs, de már jó.
Na, ezt majd nem telefonról megnézem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49864 2020.08.15. 11:46

Zóanagyvarázsló írta:Én ezzel egyetértek, csak a perbe ne magyarázzunk be minden mást is.
A perből csak annyit emeltem ki, hogy az Epik szerint gonosz az epülgogül, mert kényszerítenek a storejukba és ez ellen a legjobb eszköz úgy küzdeni, hogy kényszerítenek a storejukba.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49865 2020.08.15. 11:47

Zóanagyvarázsló írta:Na, ezt majd nem telefonról megnézem.
Ezt még én is megvenném, szal' ha Botond is áldását adja rá, akkor megvan a tuti tévéd.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #49866 2020.08.15. 11:57

DanielT írta:Ha neked "csak egy plusz launcher" az epik ténykedése, akkor nem csoda, hogy nem látod problémának.

Linkeltem már, hátha elolvasod és kicsit több lesz egy launcsernél.

Egyik legjobb rész a most beadott per anyagból a Google ellen:

"Google has eliminated competition in the distribution of Android apps using myriad contractual and technical barriers. Google’s actions force app developers and consumers into Google’s own monopolized “app store”—the Google Play Store. Google has thus installed itself as an unavoidable middleman for app developers who wish to reach Android users and vice versa."

VS

Felvásárolunk mindent amit tudunk, hogy kizárólag a mi storeunkból lehessen megvenni pécén még akkor is, ha egy kickstarter projekten a Steam verziót támogattad és fizetted ki előre!

Bonyolult? :miaz:
Említs meg légyszi 1 azaz egy olyat a piacon, aki nem ezt csinálja, vagy csinálná, ha tehetné. Konzolgyártok is ezt csinálják, vagy a ps4 exklu az nem kenyszerit bele a sajat platformjukba, nem kenyszeritenek hardver vasarlasra is?
Ez nem kerek nekem, hogy minden amit felhoztok ellene, azt mas is tolja, a kinai kemkedes meg csak egy bemondott bizonyitott tenyeket nelkulozo mondat, pont amit a trump is nyomat a huawei ellen is. :)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #49867 2020.08.15. 12:04

Epic vs. Google/Apple = bagoly mondja bagolynak...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49868 2020.08.15. 12:08

Mekee írta:Említs meg légyszi 1 azaz egy olyat a piacon, aki nem ezt csinálja, vagy csinálná, ha tehetné. Konzolgyártok is ezt csinálják, vagy a ps4 exklu az nem kenyszerit bele a sajat platformjukba, nem kenyszeritenek hardver vasarlasra is?
Ez nem kerek nekem, hogy minden amit felhoztok ellene, azt mas is tolja, a kinai kemkedes meg csak egy bemondott bizonyitott tenyeket nelkulozo mondat, pont amit a trump is nyomat a huawei ellen is. :)
A kínai kémkedést leszarom a gémerpécé és okosporszívó szintjén, a kínai brutális gazdasági növekedéssel járó globális befolyás szerzést nem.

Engem nem érdekel ki mit csinál, amíg nem ellenem, a felhasználó ellen van. Én már csak ilyen egyszerű gyerek vagyok: ha nekem nem jó, akkor az nem tetszik. Jó nekem az epiksztór, hogy eltiltott a Metro Exodustól day1? Nem jó. Kurvaanyjukat? Azt.

A konzol exkluzivitás úgy rendben van, ahogy a Sony csinálja, iszonyatosan keményen dolgoznak érte. Ott az MS, sokkal több pénzzel és képtelenek minőséget alkotni. És nem is ment nekik az exkluzivitás fenntartása. Az Epik ugyanígy képtelen normális store+kliens élményt nyújtani ami valóban kompetitív és előnyei vannak, ezért a pénzükkel visszaélve KÉNYSZERÍTENEK oda. Nem tehetséggel, PÉNZZEL VESZTEGETÉSSEL. Büdöskurvaanyjukat? Azt.

Na én erről többet nem akarok beszélni, mert nincs mit.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #49869 2020.08.15. 12:21

DanielT írta:A kínai kémkedést leszarom a gémerpécé és okosporszívó szintjén, a kínai brutális gazdasági növekedéssel járó globális befolyás szerzést nem.

Engem nem érdekel ki mit csinál, amíg nem ellenem, a felhasználó ellen van. Én már csak ilyen egyszerű gyerek vagyok: ha nekem nem jó, akkor az nem tetszik. Jó nekem az epiksztór, hogy eltiltott a Metro Exodustól day1? Nem jó. Kurvaanyjukat? Azt.

A konzol exkluzivitás úgy rendben van, ahogy a Sony csinálja, iszonyatosan keményen dolgoznak érte. Ott az MS, sokkal több pénzzel és képtelenek minőséget alkotni. És nem is ment nekik az exkluzivitás fenntartása. Az Epik ugyanígy képtelen normális store+kliens élményt nyújtani ami valóban kompetitív és előnyei vannak, ezért a pénzükkel visszaélve KÉNYSZERÍTENEK oda. Nem tehetséggel, PÉNZZEL VESZTEGETÉSSEL. Büdöskurvaanyjukat? Azt.

Na én erről többet nem akarok beszélni, mert nincs mit.
Hát amennyiben ilyen szinten nyomod nem is kell erről beszélni többet :)
Miért tiltitt el attol a foshalom metrotol? Tarkodhoz nyomta a glockot h ne vedd meg, vagy fizikailag képtelen vagy ott megvenni? Csak gyártod a falakat feleslegesen.
Mitől rosszabb neked, ha ott veszel bármit? Drágább? Nem. Rosszabb minőségű? Nem. Ja nincs csilingelő acsi.
S a sony ahogy csinalja miert jo? Belekényszerit a platformjaba, ahelyett hogy kiadnák pcre is?
Nézhetjük sok oldalrol, de ha ugy allitjuk be, hogy csak ok a kapzsi gonoszok, es mindenki mas meg johiszemű szűzkislány, akkor azmessze van a valoságtól.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #49870 2020.08.15. 12:24

Qledeknél nem az van, hogy ha alacsony válaszidőt szeretnél, gyakorlatilag lekapcsol a local dimming és oda a kontraszt. Akkor meg minek qled gémingre? :D
Azért ha nem pc-ként használod, szerintem az oled normál gaming sessionoknél talán nem ég be. Azaz nem nyomsz napi 6 órát olyan játékkal, amin nagyon kontrasztos ui van. Ha mondjuk tv-zel/filmezel és játszol 2-3 órát naponta, szerintem nem gond.
Szerintem vga csere nextgen, 4k ide vagy oda, oledre váltani az igazi nagy ugrás a látványban.
Avatar
Moby

Hozzászólás #49871 2020.08.15. 12:26

Greyfox írta:Azé az mennyire gáz már, hogy LG erősen géming fícsörökkel reklámozza az oledet, alacsony válaszidő, vrr, gsync, viszont a beéégés továbbra sem garanciális téma, azaz játszani oleden továbbra sem minősül "normális" használatnak.
Persze van olyan játék, ahol nem gáz, mondjuk kikapcsolható az ui vagy áttetsző, de azért szépen bele lehet futni, ha nem figyelsz. Volt is valami videó a témában, de már nem találom.
De miért is tenné? Eddig a 4 uralkodó megjelenítőtechnológia közül 2 lassan avult (CRT, LCD), 2 gyorsabban (Plazma, OLED), de sehol senki nem vállal garanciát az initial képminőségre.
Mésrészt meg kurvára nem nagy dolog elkerülni. Monitornak nem jó, minden másra jó. 2018-tól kezdve a az LG oledek meg tudják, hogy a statikus elemeket elhomályosítják, bár nálam pl. az SDR tartalom 30-as fény mellett működik, szóval szüskgé sincs rá (és ez még mindig jóval több, mint amire SDR-hez szükség lenne). HDR tartalom meg nem fut annyi, hogy ez gond legyen. A baj inkább azzal van, hogy a gyártó nem ad ajánlást arra, hogy a felhasználó miként vigyázzon rá, hogyan kerülje el a minőségromlást. Fórumon kell hozzá okosodni, de a vásárlók nagyrésze ezt nem teszi meg. Legalábbis az LG-nél. Amin nyilván az sem segít, hogy a gyári beállítások SDR-re is 60-90-es fénnyel mennek. A panánál out of the box sokkal jobb a helyzet, közelebb is vannak azok a tökéletes kalibrációhoz, viszont játékra sokkal kevésbé alkalmasak(HDMI2.1 hiánya).
Avatar
Moby

Hozzászólás #49872 2020.08.15. 12:29

Greyfox írta:Qledeknél nem az van, hogy ha alacsony válaszidőt szeretnél, gyakorlatilag lekapcsol a local dimming és oda a kontraszt. Akkor meg minek qled gémingre? :D
Azért ha nem pc-ként használod, szerintem az oled normál gaming sessionoknél talán nem ég be. Azaz nem nyomsz napi 6 órát olyan játékkal, amin nagyon kontrasztos ui van. Ha mondjuk tv-zel/filmezel és játszol 2-3 órát naponta, szerintem nem gond.
Szerintem vga csere nextgen, 4k ide vagy oda, oledre váltani az igazi nagy ugrás a látványban.
Nálam simán megy 8-12 órát is az oled. Legalábbis itt a karanténidőszakban simán ment ennyit.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49873 2020.08.15. 12:32

Greyfox írta:Qledeknél nem az van, hogy ha alacsony válaszidőt szeretnél, gyakorlatilag lekapcsol a local dimming és oda a kontraszt. Akkor meg minek qled gémingre? :D
Azért ha nem pc-ként használod, szerintem az oled normál gaming sessionoknél talán nem ég be. Azaz nem nyomsz napi 6 órát olyan játékkal, amin nagyon kontrasztos ui van. Ha mondjuk tv-zel/filmezel és játszol 2-3 órát naponta, szerintem nem gond.
Szerintem vga csere nextgen, 4k ide vagy oda, oledre váltani az igazi nagy ugrás a látványban.
Sajnos nem csak a local dimming kapcsol le, hanem az összes többi trükk, amitől elviselhető lesz az LCD képe. ;(( Vagy inkább fogalmazzunk úgy, hogy amitől oda lehet tenni egy OLED mellé úgy, hogy ne egy szánakozó kacagás legyen az összehasonlítás eredménye.

Referencia nélkül "minden jó", még az epiksztór is. Aztán meg kapom a pofámba, hogy falakat építek. ;(
Avatar
Mekee

Hozzászólás #49875 2020.08.15. 12:40

DanielT írta:Referencia nélkül "minden jó", még az epiksztór is. Aztán meg kapom a pofámba, hogy falakat építek. ;(
:banplz: :law:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49877 2020.08.15. 13:26

Jó így a cím Moby, vagy mást szeretnél? :D Így legalább megnyitható a kontent. :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #49878 2020.08.15. 13:42

DanielT írta:A perből csak annyit emeltem ki, hogy az Epik szerint gonosz az epülgogül, mert kényszerítenek a storejukba és ez ellen a legjobb eszköz úgy küzdeni, hogy kényszerítenek a storejukba.
Nyilván vicces, de az Epic nem tiltja ki PC-röl a Steamet, mert nem is tudja. Ezért nem analóg a helyzet (vagy legalábbis nagyon narratívafüggö), ha poénon kívül komolyan vesszük. Söt a hösök az exluzivitással is a Steam-monopólium ellen küzdenek!

Remélem deep fizetett nekef egy sört vagy limonádét egyenesen egy Epic-böröndböl (a nepáli cirillbetükröl felismerhetö). Én is elinnám Bullshit Sweeney pénzét, csak a helyi kocsmában még nem fogadják el a renminbit :boxer:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #49879 2020.08.15. 13:44

Greyfox írta:Qledeknél nem az van, hogy ha alacsony válaszidőt szeretnél, gyakorlatilag lekapcsol a local dimming és oda a kontraszt. Akkor meg minek qled gémingre? :D
Azért ha nem pc-ként használod, szerintem az oled normál gaming sessionoknél talán nem ég be. Azaz nem nyomsz napi 6 órát olyan játékkal, amin nagyon kontrasztos ui van. Ha mondjuk tv-zel/filmezel és játszol 2-3 órát naponta, szerintem nem gond.
Szerintem vga csere nextgen, 4k ide vagy oda, oledre váltani az igazi nagy ugrás a látványban.
Nekem mindenre is kell. Tévé, meló, böngészés. Úgy teszel, mintha 27-32" fölött ezeket nem illene.
Avatar
Moby

Hozzászólás #49880 2020.08.15. 13:46

DanielT írta:Jó így a cím Moby, vagy mást szeretnél? :D Így legalább megnyitható a kontent. :D
Jóígy, köszi. Nincs nekem időm mindenre! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49881 2020.08.15. 15:33

Moby írta:Vállalom :) Van egy francia film, az Irreversible. Jó film amúgy, csak kell hozzá gyomor. Na abban van egy jelenet, amikor
Spoiler
egy buzibarlangban Vincent Cassel egy poroltóval húspéppé veri a felesége megerőszakolójának a fejét, a beteg gyökerek meg körülöttük nekiállnak recskázni a látványra. Na, pont ilyennek képzelem Neil Druckmannt is. Illetve a TLOU2 pont ilyen. Csak 60 órában.
Fú te, ez számomra egy szó szerint nézhetetlen szemét volt. Ilyen kamera forgatás, mozgatás gyanítom soha nem volt még filmben és remélem nem is lesz. 1-2 perc után szédültem és a film feléig intenzíven tolták ezt a hulladékot. Először csak szakaszokat pörgettem át, aztán amikor láttam, hogy ez ilyen, végigtekertem 1 perc alatt. Legszívesebben még az ncore visszaosztási idő lejárat előtt letörölném...

0/10
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #49882 2020.08.15. 16:41

Zóanagyvarázsló írta:Nekem mindenre is kell. Tévé, meló, böngészés. Úgy teszel, mintha 27-32" fölött ezeket nem illene.
Akkor marad a Qled. :nemtudom:
Avatar
Necro

Hozzászólás #49883 2020.08.15. 17:18

Korszakalkotó workaroundot fejlesztettem ki a TLOU2-re: nem nyomom el a cutsceneket, de kimegyek a szobából. Így már egész vállalható.
Avatar
Botond

Hozzászólás #49884 2020.08.15. 17:57

DanielT írta:Ezt még én is megvenném, szal' ha Botond is áldását adja rá, akkor megvan a tuti tévéd.
Nekem ugye ilyen van 65 colosban. Sok géming eddig még nem ment rajta (meg más se...), talán AC:görögöket toltam én, és x360/switch cuccokat a gyerekek. Azt nem tudom Zó minek örülne, de azt el tudom mondani nekem miért lett qled, és akkor talán látja, hogy neki is van e hasonló a prior listán (nem prio sorrend, hanem ahogy beugrik):
- samsung upscalelős AI nekem bejövős, tetszik ahogy felpimpeli a nem 4k tartalmat (dvd, tv adás, x360 géming, switch géming), többiekét nem láttam, de amit a samsungé hoz az nekem faja
- 65 colban ez volt akciós, szóval tulajdonképpen ez volt a legolcsóbb választás
- nem sima lcd/led
- nem oled
- van hbo go app, van netflix app, van apple tv+ app, van youtube app
- van screen mirroring ipadről/iphoneról
- olyan a vesa felfogatás, hogy nem kellett új falikonzolt felfúrnom a cserénél
- megnéztem az inputlagot és arról jókat írtak
- megnéztem miket írtak szín/brightness/felhősödés és motion becsíkozás/elmosódás témában és jókat írtak (előző, 2015ös samsung tv-mnek pl ez volt a gyengéje, hogy nagyobb ugribugrinál elmosódott kicsit az a rész, ahol a kapkodás volt)
És ennyike. Speciel a freesync meg a 120 herC annyira nem volt prio, hogy arról utólag értesültem, hogy az is van. :) Szóval ilyen középkategóriás izéke ez, van jobb drágábban, de én egy ilyen cuccra, ami lényegiben porfogó csak a lakásban, nos ilyenre több pénzt nem szántam.
Avatar
Botond

Hozzászólás #49885 2020.08.15. 18:02

Necro írta:Korszakalkotó workaroundot fejlesztettem ki a TLOU2-re: nem nyomom el a cutsceneket, de kimegyek a szobából. Így már egész vállalható.
Ez a következő szint, ez olyan, mintha Dani youtubeon tolná a végigjátszást kikapcsolt monitorral! :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #49886 2020.08.15. 18:58

Közben takarítottam steamen, és három félbehagyott játékot lezártam.
Első volt a king's bounty: warrior of north, amit korábban már végigjátszottam, de jött egy kieg és kapott egy újrázást. Maradjunk annyiban, hogy több lett a kieggel a játék, de nem jobb. Mármint alapból nem rossz, jöttek jó újítások az előző részhez képest, de ezeket kiélveztem az első végigjátszásnál. Legyen elég annyi, hogy a második az 5 év volt. :) Első végigjátszásra asszem 7/10et adtam, ott meg kellett volna állni, egy végigjátszást megér, mert jó lett, de kettőt nem.

Illetve korábban belekezdtem a tropico4be, de vmiért félbemaradt. Most már tudom miért. Szokásos kalypso bughalom. Szokásos problémák, 4k-ban micro méretű interfész, ha felbontást vált az ember és úgy indítja a kampányt, akkor kifagy, FHD vagy az alatti felbontásban (1024*768 ami tuti műkszik, low beállításokkal!) kell indítani, aztán belépve a pályára váltani vmi normálisra, de úgy se sokkal szebb. Meg amúgy is, vicc az egész egy anno1800 mellett, de még anno1404 mellett is. Mindegy, kicsit belenéztem, volt 10 perc alatt 3 CTD, kapott egy uninstallt. Jó döntés volt a 1-2-3-4 után nem megvenni az 5-6ot, az utóbbi időben minden kalypso játék csalódás. Paradox mellett ők a másik kedvenc kiadóm, akik nagyon kiestek a pixisből.

És végül jött a toy soldiers. Na az viszont zseniális kis prüntyike. Kellemes kis hibrid towerdefense és akciójáték keverék, hogy be lehet szállni a "towerekbe" vagy tankba, repülőbe. Végig is pörgött, egy délutános cucc az alap és kieg kampány együtt. Mivel én már az alap kampány felénél jártam így csak pár óra volt befejezni. Ötletes, szórakoztató, egyedi, 8/10 jár neki.

Vmi 20 giga fel is szabadult a 2 terás ssd-n. \o/
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #49887 2020.08.15. 19:22

Megvót a Touryst. Mini-review
+ tök jól néz ki a voxeles, duplo legos grafika;
+ stílusos;
+ nyugodt, happy, puzzle-ös komfortgame;
+ nyomokban Fezre, meg a Short Hike-ra emlékeztet;
+ rövid;
+ nem erőltetett;
- nem lehet rezgést kikapcsolni (és egy puzzle kötelezően használja is);
- pár randomra sikerült puzzle.
Nagyon jópofa ökörség volt / 10
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49888 2020.08.15. 19:35

aabyssx írta:Megvót a Touryst. Mini-review
+ tök jól néz ki a voxeles, duplo legos grafika;
+ stílusos;
+ nyugodt, happy, puzzle-ös komfortgame;
+ nyomokban Fezre, meg a Short Hike-ra emlékeztet;
+ rövid;
+ nem erőltetett;
- nem lehet rezgést kikapcsolni (és egy puzzle kötelezően használja is);
- pár randomra sikerült puzzle.
Nagyon jópofa ökörség volt / 10
Gyorsabban öregszel vazeg mint egy 30 éves cigányasszony! :banplz:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #49889 2020.08.15. 21:47

DanielT írta:Gyorsabban öregszel vazeg mint egy 30 éves cigányasszony! :banplz:
Nyugdíjasgamer vagyok, nem tagadom.
Tekkent azért még játszogatok néha-néha. Ha azt egyszer elhagyom, akkor fullos nyuggergamer leszek.
Avatar
insp

Hozzászólás #49890 2020.08.16. 11:53

aabyssx írta:Nyugdíjasgamer vagyok, nem tagadom.
Tekkent azért még játszogatok néha-néha. Ha azt egyszer elhagyom, akkor fullos nyuggergamer leszek.


Touryst tok jo volt, de kimaxolni nem volt kedvem.
A vege fele egy platformer resznel majdnem abba is hagytam, annyira idegesito volt a pontatlan iranyitas.

Ettol fuggetlenul en is mindenkinek csak ajanlani tudom.
Spoiler
credits-et nem szabad elnyomni!
Castle82

Hozzászólás #49891 2020.08.16. 12:33

Greyfox írta:Azé az mennyire gáz már, hogy LG erősen géming fícsörökkel reklámozza az oledet, alacsony válaszidő, vrr, gsync, viszont a beéégés továbbra sem garanciális téma, azaz játszani oleden továbbra sem minősül "normális" használatnak.
Persze van olyan játék, ahol nem gáz, mondjuk kikapcsolható az ui vagy áttetsző, de azért szépen bele lehet futni, ha nem figyelsz. Volt is valami videó a témában, de már nem találom.


Valamit nagyon benézel komám mert pont az LG szinte az egyetlen OLED gyártó akik garanciaidőn belül a beégést is instant szervizeli. Az egyedüli ami kérdéses hogy az adott területen ahol szervizeltetnéd normális-e a szervizes team. Van az országban 1-2 hely (például a szolnoki szervízben egy vén idióta a mufti aki a durván bandingos panelra is azt mondja hogy semmi baja) ahol konkrétan idióták dolgoznak, de például Budapesten házhoz jön, ránéz, cserél.Ha nem hiszed nézz be a Prohardver oledes topikjába ezt kvázi bármelyik LG tulaj akinek volt hasonló gondja meg tudja erősíteni, én is cseréltettem B7-ben panelt beégés miatt mielőtt a C9-re váltottam.
Szerk.: Egyébként a beégéssel kapcsolatban,megjelenés óta nyúzom a C9-et monitorként használva számítógépen, és rengeteg játékkal. Máig nulla beégés, szimplán ésszel kell használni, vagyis olyan játékot amiben sárgás HUD van ne tolj kox oled fényerőn hetekig napi tíz órákon át szünet például... Ezt leszámítva szinte semmire nem figyelek oda, egyedül 4-5 óránként ha esetleg ennyi időre nyúlik a játékidő egy napon akkor kilövöm a tv-t hogy csináljon egy pár perces automata pixelfrissítőt (ami a C9-nél 4 óránként offolás után automata). Szóval hacsak nem vagy állat és nem járatod kox fényerőn (nappaliba ahova a nap is besüt bőven elég egy 50 körüli oled fény) feleslegesen mint a qledeket hosszú órákon át, nem fog beégni játékoktól sem.


Egyébként üdv az Uraknak (és vagy hölgyeknek), réges régen még az SG-n olvasgattam a topikot nagyritkán hozzászólogatva mert szórakoztató volt de aztán eltűnt ahogy vele együtt nekem az SG is homályba került, nemrég leltem rá itt. Maradok hű olvasótok ritka kommenteléssel mert a legépelméjűbb és szórakoztatóbb kis fórum, köszi. :taps:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #49892 2020.08.16. 13:09

1. nem vagyok a komád, a hangnemen csiszolj, ha lehet, ez nem a ph.
2.
PNG image.png
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49893 2020.08.16. 13:10

Castle82 írta:Valamit nagyon benézel komám mert pont az LG szinte az egyetlen OLED gyártó akik garanciaidőn belül a beégést is instant szervizeli. Az egyedüli ami kérdéses hogy az adott területen ahol szervizeltetnéd normális-e a szervizes team. Van az országban 1-2 hely (például a szolnoki szervízben egy vén idióta a mufti aki a durván bandingos panelra is azt mondja hogy semmi baja) ahol konkrétan idióták dolgoznak, de például Budapesten házhoz jön, ránéz, cserél.Ha nem hiszed nézz be a Prohardver oledes topikjába ezt kvázi bármelyik LG tulaj akinek volt hasonló gondja meg tudja erősíteni, én is cseréltettem B7-ben panelt beégés miatt mielőtt a C9-re váltottam.
Szerk.: Egyébként a beégéssel kapcsolatban,megjelenés óta nyúzom a C9-et monitorként használva számítógépen, és rengeteg játékkal. Máig nulla beégés, szimplán ésszel kell használni, vagyis olyan játékot amiben sárgás HUD van ne tolj kox oled fényerőn hetekig napi tíz órákon át szünet például... Ezt leszámítva szinte semmire nem figyelek oda, egyedül 4-5 óránként ha esetleg ennyi időre nyúlik a játékidő egy napon akkor kilövöm a tv-t hogy csináljon egy pár perces automata pixelfrissítőt (ami a C9-nél 4 óránként offolás után automata). Szóval hacsak nem vagy állat és nem járatod kox fényerőn (nappaliba ahova a nap is besüt bőven elég egy 50 körüli oled fény) feleslegesen mint a qledeket hosszú órákon át, nem fog beégni játékoktól sem.


Egyébként üdv az Uraknak (és vagy hölgyeknek), réges régen még az SG-n olvasgattam a topikot nagyritkán hozzászólogatva mert szórakoztató volt de aztán eltűnt ahogy vele együtt nekem az SG is homályba került, nemrég leltem rá itt. Maradok hű olvasótok ritka kommenteléssel mert a legépelméjűbb és szórakoztatóbb kis fórum, köszi. :taps:
Üdv itt! :integet2:

A beégés gariztatás sajnos onnantól kezdve,hogy a magyar jómunkásember a képbe kerül potenciális rémálom lehet, ahogy írod is. ;( Egyébként erre szerintem legalább 3, de inkább 5 év garit kéne adni az újabb szériáknál. Ha a 7-es körül ezt bevállalták volna, már csődbe ment volna az LG. :wilting:
Avatar
Moby

Hozzászólás #49894 2020.08.16. 13:33

[ja aki ilyen gariparás: 2021 jan 1-től a 100k feletti műszaki cikkekre kötelező a 2 év gari. Ha ps5-ben gondolkodtok, és ez fontos, akkor nem érdemes elkapkodni a karácsonyi vásárlást.
Castle82

Hozzászólás #49895 2020.08.16. 13:40

Greyfox írta:1. nem vagyok a komád, a hangnemen csiszolj, ha lehet, ez nem a ph.
2.
PNG image.png
1. Bocs, rossz szokásom nem akartalak megsérteni.

2. Ez a szakrizsa (ami nem mellesleg mára nagyjából arra vonatkozik ha te falképnek használod a tv-t és az abból eredő károkról), de a valóság kissé más ahogy mondtam ha nem hiszed kérd ki a PH-n az oled topikosok hosszú éves tapasztalatait ha az enyémnek nem hiszel. Az összes gyártó elküld beégéssel a sunyiba, az LG az egyetlen aki beégéssel garidőn belül javít, persze a hülyét nyilván adni kell és nem megmondani hogy te statikus tartalmat néztél hónapokig kox fényerőn. RTING-en 2 éves modellekkel van beégés teszt már ott is elhanyagolható volt, hdtvtest is csinált már újabb modellekkel is tesztet például 24 órás alapbeállítású (80-as oled fény amit gyakorlatilag felesleges) fosnájt futtatással. Nyilván van esély a beégésre ha valóban idióta módon használod. De mint írtam monitorként használom és főként játékra megjelenés óta, de máig semmi jele a beégésnek pedig HUD-al bélelt HDR tartalom (ahol viszont 100-as oled fény van végig, igaz csak a kép adott részein ugye) is volt már rajta jócskán a Ps Pro miatt. Emellett nappal 60, este 30-as oled fénnyel nézem egy napsütéses nappaliban kényelmesen... Inkább élek együtt azzal hogy 4-5 óránként szünetet tartva hagyom neki az automata pixel frissítést és minimálisan odafigyelek a tartalomra mintsem még egyszer qledet lássak a nappalimban.:)

DanielT: Igen sajnos a képletbe beletartozik a csodás magyar munkaerő hozzáállása is. Ezért emeltem ki például a szolnoki szervizet, onnan rosszak a tapasztalatok. Budapesten általánosságban viszont jók, nem olvastam még olyan tapasztalatot akinek hivatalos LG garival budapesten a beégést a 2 év garancia alatt ne cserélték volna azonnal. Nekem is 1 hét volt, telefonhívás, időpont egyeztetés, kijött a szaki, vitték cserélték a panelt és hozták, új panellel eladtam aprón, rátettem plusz zsetont és jött a c9.:) Egyébként szerintem ha 2 év alatt nem égeted be akkor utána se fogod maximum direkt vagy ha valamit nagyon benézel. Megnyugtató lenne persze a 3-5 év ahogy írtad de akkor csődbe is mennének valóban. A B7-et én részben direkt égettem be a csere elött, részben mert egy apró beégés szerű volt volt a kijelző jobb felső tetején (valamelyik tv jele) illetve eléggé bandingos is volt a panel kezdetek óta.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #49896 2020.08.16. 15:03

Castle82 írta:1. Bocs, rossz szokásom nem akartalak megsérteni.

2. Ez a szakrizsa (ami nem mellesleg mára nagyjából arra vonatkozik ha te falképnek használod a tv-t és az abból eredő károkról), de a valóság kissé más ahogy mondtam ha nem hiszed kérd ki a PH-n az oled topikosok hosszú éves tapasztalatait ha az enyémnek nem hiszel. Az összes gyártó elküld beégéssel a sunyiba, az LG az egyetlen aki beégéssel garidőn belül javít, persze a hülyét nyilván adni kell és nem megmondani hogy te statikus tartalmat néztél hónapokig kox fényerőn. RTING-en 2 éves modellekkel van beégés teszt már ott is elhanyagolható volt, hdtvtest is csinált már újabb modellekkel is tesztet például 24 órás alapbeállítású (80-as oled fény amit gyakorlatilag felesleges) fosnájt futtatással. Nyilván van esély a beégésre ha valóban idióta módon használod. De mint írtam monitorként használom és főként játékra megjelenés óta, de máig semmi jele a beégésnek pedig HUD-al bélelt HDR tartalom (ahol viszont 100-as oled fény van végig, igaz csak a kép adott részein ugye) is volt már rajta jócskán a Ps Pro miatt. Emellett nappal 60, este 30-as oled fénnyel nézem egy napsütéses nappaliban kényelmesen... Inkább élek együtt azzal hogy 4-5 óránként szünetet tartva hagyom neki az automata pixel frissítést és minimálisan odafigyelek a tartalomra mintsem még egyszer qledet lássak a nappalimban.:)

DanielT: Igen sajnos a képletbe beletartozik a csodás magyar munkaerő hozzáállása is. Ezért emeltem ki például a szolnoki szervizet, onnan rosszak a tapasztalatok. Budapesten általánosságban viszont jók, nem olvastam még olyan tapasztalatot akinek hivatalos LG garival budapesten a beégést a 2 év garancia alatt ne cserélték volna azonnal. Nekem is 1 hét volt, telefonhívás, időpont egyeztetés, kijött a szaki, vitték cserélték a panelt és hozták, új panellel eladtam aprón, rátettem plusz zsetont és jött a c9.:) Egyébként szerintem ha 2 év alatt nem égeted be akkor utána se fogod maximum direkt vagy ha valamit nagyon benézel. Megnyugtató lenne persze a 3-5 év ahogy írtad de akkor csődbe is mennének valóban. A B7-et én részben direkt égettem be a csere elött, részben mert egy apró beégés szerű volt volt a kijelző jobb felső tetején (valamelyik tv jele) illetve eléggé bandingos is volt a panel kezdetek óta.

1.ok
2. A neten eleg sok orjonges van ezzel kapcsolatban + a magyar garancialis feltetelekben is az szerepel, hogy beeges vagy barmilyen mas okkal keletkezett inhomogenitas nem garancialis feltetel.
Azaz hiaba mondod, hogy hatdeennempc-nek hasznaltam es ilyen lett, szarnak ra, mert az az “egyeb ok”.

Ha most ebbol nekem arra kellett volna kovetkeztetnem, hogy a magyar LG ezzel szemben csereli a beegett panelt, hat sorry.. Legyen igy!
Avatar
Botond

Hozzászólás #49897 2020.08.16. 15:56

Moby írta:[ja aki ilyen gariparás: 2021 jan 1-től a 100k feletti műszaki cikkekre kötelező a 2 év gari. Ha ps5-ben gondolkodtok, és ez fontos, akkor nem érdemes elkapkodni a karácsonyi vásárlást.
Meg január egytől mindenhol tudni kell fizetni kp nélkül, ha máshogy nem akkor azonnali utalás. Más világ lesz az is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #49898 2020.08.16. 15:58

Castle82 írta:Egyébként üdv az Uraknak (és vagy hölgyeknek), réges régen még az SG-n olvasgattam a topikot nagyritkán hozzászólogatva mert szórakoztató volt de aztán eltűnt ahogy vele együtt nekem az SG is homályba került, nemrég leltem rá itt. Maradok hű olvasótok ritka kommenteléssel mert a legépelméjűbb és szórakoztatóbb kis fórum, köszi. :taps:
Üdv a fedélzeten!
Castle82

Hozzászólás #49899 2020.08.16. 16:02

Greyfox írta:1.ok
2. A neten eleg sok orjonges van ezzel kapcsolatban + a magyar garancialis feltetelekben is az szerepel, hogy beeges vagy barmilyen mas okkal keletkezett inhomogenitas nem garancialis feltetel.
Azaz hiaba mondod, hogy hatdeennempc-nek hasznaltam es ilyen lett, szarnak ra, mert az az “egyeb ok”.

Ha most ebbol nekem arra kellett volna kovetkeztetnem, hogy a magyar LG ezzel szemben csereli a beegett panelt, hat sorry.. Legyen igy!



Én csak arra tudok gondolni hogy akik őrjöngenek nem hivatalos LG garival vették (esetleg nem az LG szervizébe vitték hanem ahol megvették a tévét és onnan zavarták el őket), vagy kifogtak egy suttyó szervizet (vagy boltot) lásd a szolnoki szerviz. Ezeket olvasva én is arra jutottam egykor mikor tv váltás előtt álltam hogy rettenetesen para a beégés és a szemét gyártó nem cseréli. Azután beleástam magam a témába külföldi és hazai fórumokon plusz személyes tapasztalat is ért így bátran ki merem jelenteni hogy jelenleg ha hivatalos LG garancia és normális LG szerviz amit hívsz akkor a garancia időn belül cserélik. Cserélik ha látszanak beégések, foltos a kép, "tintás", bandingol vagy egyéb baja van. Első körben futtatnak veled teljes több órás kézi pixelfrissítőt mondván az majd segít, de ha ezután jelzed hogy a probléma továbbra is jelen van cserélik. Rég esedékes lenne gyűjteni melyik szervizekhez célszerű Magyarországon fordulni sajnos még nem találtam erről összefogóbb gyűjteményt. Csak azt tudom mondani Budapesten jó a tapasztalat. Negatív példaként pedig a szolnoki szolgál ahol az egyik fórumtagnak a látványosan bandingoló és filmek közben is jól látható csíkokra merte kijelenteni az ottani vén barom hogy az hibátlan...Illetve a fórumos vásárlói tapasztalatok alapján az LG az egyetlen aki a beégést cseréli, a többi gyártó sajnos nem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #49900 2020.08.16. 17:31

Ha mán oled, meg pH!:
Spoiler
Kép

Alle, bestbyte. Ha nem lenne itthon már, én bizony futnék érte.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49901 2020.08.16. 17:33

Moby írta:Ha mán oled, meg pH!:
Spoiler
Kép

Alle, bestbyte. Ha nem lenne itthon már, én bizony futnék érte.
Not rossz! És a 8-as szériát még talán nem is láttam hirdetve beégéssel.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #49902 2020.08.16. 17:50

Castle82 írta:Én csak arra tudok gondolni hogy akik őrjöngenek nem hivatalos LG garival vették (esetleg nem az LG szervizébe vitték hanem ahol megvették a tévét és onnan zavarták el őket), vagy kifogtak egy suttyó szervizet (vagy boltot) lásd a szolnoki szerviz. Ezeket olvasva én is arra jutottam egykor mikor tv váltás előtt álltam hogy rettenetesen para a beégés és a szemét gyártó nem cseréli. Azután beleástam magam a témába külföldi és hazai fórumokon plusz személyes tapasztalat is ért így bátran ki merem jelenteni hogy jelenleg ha hivatalos LG garancia és normális LG szerviz amit hívsz akkor a garancia időn belül cserélik. Cserélik ha látszanak beégések, foltos a kép, "tintás", bandingol vagy egyéb baja van. Első körben futtatnak veled teljes több órás kézi pixelfrissítőt mondván az majd segít, de ha ezután jelzed hogy a probléma továbbra is jelen van cserélik. Rég esedékes lenne gyűjteni melyik szervizekhez célszerű Magyarországon fordulni sajnos még nem találtam erről összefogóbb gyűjteményt. Csak azt tudom mondani Budapesten jó a tapasztalat. Negatív példaként pedig a szolnoki szolgál ahol az egyik fórumtagnak a látványosan bandingoló és filmek közben is jól látható csíkokra merte kijelenteni az ottani vén barom hogy az hibátlan...Illetve a fórumos vásárlói tapasztalatok alapján az LG az egyetlen aki a beégést cseréli, a többi gyártó sajnos nem.
Ezt jó hallani azért, főleg, hogy vettem még +3 év garit hozzá. Ha legalább 5 évet kibír jelentős képminőség csökkenés nélkül, minden fillért megért.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #49903 2020.08.16. 17:56

Amúgy nem riadok én vissza a gariztatástól. Anno volt egy altec lansing hangfalam, nem is volt egy nagy összeg, olyan 50k. Bedöglött egyik napról a másikra. Számlám nem volt meg, azt sem tudtam, hol vettem, a serial lekopott, de tudtam, hogy 3 év garit adtak rá. Itthoni forgalmazó nyilván elkergetett, úgyhogy írtam az amerikai supportnak, akik ideszóltak a hazai forgalmazónak, hogy mivel már nem kapható a hangfal, ezért az eredeti értéknek megfelelő hangfallal legyenek kedvesek kompenzálni. Az a fej, amit vágtak, amikor bevittem a hangfalat cserére :D :idiota:
Castle82

Hozzászólás #49904 2020.08.16. 19:32

Greyfox írta:Ezt jó hallani azért, főleg, hogy vettem még +3 év garit hozzá. Ha legalább 5 évet kibír jelentős képminőség csökkenés nélkül, minden fillért megért.


Eeeeeezzel nem akarlak elszomorítani, de az a +3 év azt akkor szerezted amikor az LG gondoskodás akciója volt és lehetett venni 5 év garral, vagy a Media Markt / Euronics féle plusz garancia? Mert ha az LG gondoskodás féle gyári akkor rendben de ha utóbbiakhoz hasonló vagy azok közül valamelyik plusz extra prémium, ott a 2 év gyári garancia után az eladó köréhez tartozik a gar, na ők nem fognak beégés miatt panelt cserélni. Tehát ha lejár a két éved és médiában vettél még hozzá + 3 évet akkor 2 év után a beégésre viszontlátásra lesz a válaszuk.:/
2 éven felül hacsak nincs olyan gondoskodós garid (sajnos másfél éve nem akcióztak vele), ha beégés miatt panelt akarnál cserélni arra az egyetlen jó megoldás ha van biztosításod és "véletlenül" lelököd a falról a tévét...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #49905 2020.08.16. 21:06

Moby írta:Ha mán oled, meg pH!:
Spoiler
Kép

Alle, bestbyte. Ha nem lenne itthon már, én bizony futnék érte.
Az árán kívül, miért annyira jó? Ez még nem tud VRR-t.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49906 2020.08.16. 21:35

Zóanagyvarázsló írta:Az árán kívül, miért annyira jó? Ez még nem tud VRR-t.
Hát ha a VRR szempont, akkor nyilván semmiért. És mivel az szerintem is snecidurván fontos, így hagyjuk is ott szépen.
Avatar
Moby

Hozzászólás #49907 2020.08.16. 21:37

Zóanagyvarázsló írta:Az árán kívül, miért annyira jó? Ez még nem tud VRR-t.
Az ára miatt jó. Nyilván. Nem a négyszáezres C9 a referencia, mert az már nincs. Ma a B9 négyszáz, de ha valaki nem játszik, annak oké ez 300-ért nagyon (aki meg játszik, az meg ráugrott a C9-re úgyis). Nemgéming a pana GZ950 jó alternatívája, de az is most elég brutkó akcióban is 50-el több a MM-ban, de a szoftvere sokkal szarabb. Van választék. De ha kéne, én bizony ennyiért elvinném. Akármire. Most így féllábbal a házvásárlásban nem csaptam le rá, de "normál" körülmények között lehet, hogy a poszt helyett kocsiba vágtam volna magam :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #49908 2020.08.16. 21:49

DanielT írta:Hát ha a VRR szempont, akkor nyilván semmiért. És mivel az szerintem is snecidurván fontos, így hagyjuk is ott szépen.
Ha a VRR szempont, akkor nem létezik jó ár már sajnos. Vagyishát kinek mi a jó ár. A C9 értékersítésvégi ára lett valamiféle referencia, ahhoz képest most minden minden irányban szar. De lesz szerintem 400-ért CX is egyszer. Ha addig meg nem baszódik a forint nagyon.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #49909 2020.08.16. 21:50

Moby írta:Az ára miatt jó. Nyilván. Nem a négyszáezres C9 a referencia, mert az már nincs. Ma a B9 négyszáz, de ha valaki nem játszik, annak oké ez 300-ért nagyon (aki meg játszik, az meg ráugrott a C9-re úgyis). Nemgéming a pana GZ950 jó alternatívája, de az is most elég brutkó akcióban is 50-el több a MM-ban, de a szoftvere sokkal szarabb. Van választék. De ha kéne, én bizony ennyiért elvinném. Akármire. Most így féllábbal a házvásárlásban nem csaptam le rá, de "normál" körülmények között lehet, hogy a poszt helyett kocsiba vágtam volna magam :)
Azért annyiért tényleg jól fest, szerencsére engem így vidékről nem érint. Várom az Nvidia 1999-et. Szerintem még tévét is adnak TÍÁJ-hoz, és ők fizetnek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49910 2020.08.16. 21:56

Moby írta:Ha a VRR szempont, akkor nem létezik jó ár már sajnos. Vagyishát kinek mi a jó ár. A C9 értékersítésvégi ára lett valamiféle referencia, ahhoz képest most minden minden irányban szar. De lesz szerintem 400-ért CX is egyszer. Ha addig meg nem baszódik a forint nagyon.
Úgyis csak jobbak és olcsóbbak lesznek, szal' nem kell itten stresszelni semmin.

Vissza: “Leáldozott.hu”