A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #49631 2020.08.07. 00:00

aabyssx írta:Azta, de igénytelen fosport lett a HZD!
Ebben a formában még leárazva sem fogom játszani. :levele:
Ez engem csak fix 60 FPS módban érdekel.
Bár marhára nem érdekel még mindig a játék, egy szuper port még el tudna csábítani megnézni a fennforgás okát. Majd kiderül, hogy sikerül-e Halo-szintre patchelni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #49632 2020.08.07. 00:50

DanielT írta:Botond, el ne felejsd, 22:00 -kor kezdés!
Úton voltam Prágába, szóval ez most kimaradt. Jövő héten talán rendeznek egyet ahol PS3 címek lesznek bejelentve, vagy PS2, azt majd együtt nézzük Benővel!
Avatar
Botond

Hozzászólás #49633 2020.08.07. 08:26

Itt egy felvétel, hogy hol rejtegeti Dani a CRT TV-jét!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49634 2020.08.07. 09:00

Botond írta:Itt egy felvétel, hogy hol rejtegeti Dani a CRT TV-jét!
Helyes, terjeszd csak az álhíreket így nagyobb biztonságban van a tényleges műveleti terület!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49635 2020.08.07. 09:05

A tegnapi Sony szenvedésen emlékeim szerint talán 1 kivételével az összes játék lead karaktere nő volt, beleértve a Spelunky 2-t. LOL. Még multiplayert is mutattak, ahol a diverzitás jegyében 4 csajszi szaladgált. :D

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #49636 2020.08.07. 09:30

DanielT írta:A tegnapi Sony szenvedésen emlékeim szerint talán 1 kivételével az összes játék lead karaktere nő volt, beleértve a Spelunky 2-t. LOL. Még multiplayert is mutattak, ahol a diverzitás jegyében 4 csajszi szaladgált. :D

2020 meg sony. LOL
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49637 2020.08.07. 09:48

Moby írta:2020 meg sony. LOL
És még Arty küzd a világgal! LOL :idiota:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #49638 2020.08.07. 09:55

DanielT írta:Botond, el ne felejsd, 22:00 -kor kezdés!

[video]sonykonf.avi[/video]
Nemtom, hogy ilyen indie összefoglalónak mennyi értelme van. Én gyorsan átpörgettem.
Ami zavar, hogy minden kiddie itt is. Még ami véres, az is nyálas (lányos?).
Avatar
Moby

Hozzászólás #49639 2020.08.07. 10:36

DanielT írta:És még Arty küzd a világgal! LOL :idiota:
Ezeket elskippelni nem harc, hanem jogos önvédelem :DD mivót? Vót bugsnax, meg valhalla?
Avatar
Mekee

Hozzászólás #49640 2020.08.07. 13:09

DanielT írta:Botond, el ne felejsd, 22:00 -kor kezdés!

phpBB [media]
A hitman vr királyság is lehet, a többi felejtő
Avatar
arty

Hozzászólás #49641 2020.08.07. 14:45

DanielT írta:Nemtom mé' mert még nem néztem meg, de úgy tűnik egy fekélyes kelés lett a port.

phpBB [media]


szerk: Megnéztem. Se fix 30 se fix 60 frém nem lehetséges semmilyen hardveren, beállítási anomáliák, nem működő dogok és mindenféle random állatság.
atyaisten, intel+nvidia hozza a szintet ...

és ez bezzeg miért nem epik exklu???? he? :(
moslék a desznyóknak.

---

megpörgettem kicsit az outrunokat és daytonákat :) utóbbiból a hármast már csukott szemmel nyerem... gyanus, h valami dipswics easyre van lőve egy xml-ben, valahol... (ffb atomszopás, pedig kéne...)
fasszega, hogy ezt SE hozta ki pisinégyre :(
IMG_20200807_132604.jpg
Avatar
arty

Hozzászólás #49642 2020.08.07. 14:46

DanielT írta:A tegnapi Sony szenvedésen emlékeim szerint talán 1 kivételével az összes játék lead karaktere nő volt, beleértve a Spelunky 2-t. LOL. Még multiplayert is mutattak, ahol a diverzitás jegyében 4 csajszi szaladgált. :D

phpBB [media]
az ménem volt baj, hogy az elsőben meg csakférfi van?

amugy meg elég flashjáték :/ (elsőt szeretem! MER MASZKULIN!!!)
Avatar
Moby

Hozzászólás #49643 2020.08.07. 18:26

Na, nem volt rossz, nagyon jó és feszes sztorija volt, többdimenziós karakterekkel, de a mechanikát a végére egy picit untam már.
Spoiler
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49644 2020.08.07. 18:30

Moby írta:Na, nem volt rossz, nagyon jó és feszes sztorija volt, többdimenziós karakterekkel, de a mechanikát a végére egy picit untam már.
Spoiler
Kép
Egy klasszikus szénnémaxolt 2020-as hugypemzli a Sony-tól. :idiota: Bezzeg a többi platform milyen jól teljesít idén! Napi kettő sztét-of-pléjt kéne rendezniük! :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #49645 2020.08.07. 18:34

DanielT írta:Egy klasszikus szénnémaxolt 2020-as hugypemzli a Sony-tól. :idiota: Bezzeg a többi platform milyen jól teljesít idén! Napi kettő sztét-of-pléjt kéne rendezniük! :nezze:
Ez mentette meg őket 2020-ban. Ez mind. De az MS-nél az ORI2 jobbvót ettől. Pedig nekik állítólag nincs játékuk se. Csakaszoninak.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #49646 2020.08.07. 18:53

DanielT írta:Egy klasszikus szénnémaxolt 2020-as hugypemzli a Sony-tól. :idiota: Bezzeg a többi platform milyen jól teljesít idén! Napi kettő sztét-of-pléjt kéne rendezniük! :nezze:
Jo de Moby megcsinalja ugyanezt barmelyik acvel :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #49647 2020.08.07. 18:56

Micsu írta:Jo de Moby megcsinalja ugyanezt barmelyik acvel :D
Egyetlen AC-t sem platináztam/maxoltam. Az egyetlen kimaxolt UBI játékom a watchdogs2.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #49648 2020.08.07. 20:21

Horizony már mixed-en áll steamen. Azért ez csúnya égés az első igazi sony exklu-t ilyen minőségben kihányni. Nemtom ki portolta a DS-t, de jobb lett volna az ő kezükbe adni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49649 2020.08.07. 20:44

Mi ezen a mixed? 10/10! :D (Nem a Rage 2 féle, hanem a másmilyen)

Kép

Kép
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #49650 2020.08.07. 20:52

FIX 65!!! csakazefpées!
Avatar
Botond

Hozzászólás #49651 2020.08.07. 21:20

DanielT írta:Mi ezen a mixed? 10/10! :D (Nem a Rage 2 féle, hanem a másmilyen
Ezt ismerem ezt a játékot a képekről, megvolt nekem is c64re! :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #49652 2020.08.07. 21:21

Micsu írta:Jo de Moby megcsinalja ugyanezt barmelyik acvel :D
Aztat én szoktam. :banplz: Többnyire 2-3x is, kivéve liberation HD, az valahogy nem csúszik.
/szerk: vezetek is uplay acsi számban minden ismerős előtt. Arty a második, neki mostanában lett meg a 300, nekem ehhez képest már bőven 500 fölötti darabszám van. Többiek 100 környékén lemaradtak. Moby is ippeg hogy 100 fölött van talán az emlékeim alapján. Kb 2 hete néztem, amikor a mobilappjukba belepatchelték, hogy meg lehet nézni a friendek hogyan állnak. Így tíz év lemaradással ebben is beérte az uplay a steamet, már csak 2millió feature amivel le vannak maradva. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49653 2020.08.07. 22:00

Na az igazán fontos dolgok!

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #49654 2020.08.07. 22:06

Botond írta:Aztat én szoktam. :banplz: Többnyire 2-3x is, kivéve liberation HD, az valahogy nem csúszik.
/szerk: vezetek is uplay acsi számban minden ismerős előtt. Arty a második, neki mostanában lett meg a 300, nekem ehhez képest már bőven 500 fölötti darabszám van. Többiek 100 környékén lemaradtak. Moby is ippeg hogy 100 fölött van talán az emlékeim alapján. Kb 2 hete néztem, amikor a mobilappjukba belepatchelték, hogy meg lehet nézni a friendek hogyan állnak. Így tíz év lemaradással ebben is beérte az uplay a steamet, már csak 2millió feature amivel le vannak maradva. :D
a mindenféle platformon te duplántriplán behúzod őket vagy hogyajóistenbe lehet ez? :D (nemtom hogy működik, azaz /game vagy /platform)

---

F1 2019

addig addig óckodtam a glóriás 2018-tól, hogy mire rászántam magam az utolsó, igazi openwheel f1, aka f1 2017 eltemetésére, már a 2019 is meglett, szal a tavalyelőtti kimarad... de talán nem is baj, ebben végre van DX12 renderer ( ;) :D ), és az AI kimondottan kellemes: teljesen emberien védekezik, nem lassul be a kanyarokban, már 40%-os "nehézség" mellett sem lehet legyorsulni (általában). és ha bénák is vagyunk, nem száll belénk, hanem a fékbe tapos (ezzel meg lehet szivatni, de a másik opcio korábbi f1-ekben elég frusztráló volt, mégha talán reálisabb is)

gfx, hangok, f1 hangulat - pompás!
hogy a karrier még az F2-ben indul, bár nem új, de továbbra is parádés "sztori elem" - sajnos az ottani cinematik rivalizálás a "főszereplővel" elmarad, csak 1-1 emailt olvashatunk, mint "sztori" elem ez szvsz kevés.
pedig már nem is néznek ki annyira ijesztően a humanoidok a codie alkotásában, lehetne több szurkálódás, stb (régen brutttttálisan gagyik voltak a karakterek, nem hiányzott ez a játékelem, de ez mosmát nagyon feldobná az egyébként uncsi bajnokságot)

tlou2 helyett nyomom, ennyire jo!! (amabban elakadtam, hardon elég nehéz :( tolta valaki ott vagy feljebb?)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #49655 2020.08.07. 22:34

arty írta:az ménem volt baj, hogy az elsőben meg csakférfi van?

amugy meg elég flashjáték :/ (elsőt szeretem! MER MASZKULIN!!!)
Ha csak/túlnyomórészt férfi írók könyveit könyveit adják ki évekig az rossz. Ha utána úgy kompenzálnak, hogy direkt csak/túlnyomórészt nők írásait adják ki (amúgy tegnap olvastam Mary Shelley-től a Frankensteint), az eszement baromság, mert nem ez a megoldás. Ha a FIFA-ba beteszik a női focit az jó, ha kiveszik ezzel párhuzamosan a férfiakat, az állatság (persze gazdaságilag is az lenne).

Persze 2D-s indie játékoknál ennél kisebb a jelentősége, csak röhejes, amikor hirtelen mindenki rájön, hogy ezzel progresszívnek tűnhet, akkor egyesek gúnyolódnak a kilógó trendlábon. Ahogy a trendek, úgy azok leszólása is természetes.

Egyébként nem csak arról van szó, hogy mennyire gonoszpatriarchális a társadalom vagy az IT és a játékvilág mennyire maszkulin (volt). Erőltetett, ha a vastökű hősöknél is kvótázni kell (vagy ugye női küldetést csinálni a BF-ben egy valós, nem női szereplős történelmi eseményből), vagy a Total War női tábornokok tömegeit generálja(megtörtént eset). Mondhatni nem nőket tesznek bele, hanem a férfiak egy részét skinezik át nőkké (femwashing*). Nyilván lehet és kell is csinálni normálisan, rengeteg kedvelt női hősöm vagy RPG-csapattagom volt eddig is játékokban, be is cseszne, ha nem lennének.

*Francba, rákerestem, nem én találtam ki a femwashinget, már - véletlenül sem meglepő módon - létezik :(
Avatar
deep

Hozzászólás #49656 2020.08.07. 23:50

arty írta:tlou2 helyett nyomom, ennyire jo!! (amabban elakadtam, hardon elég nehéz :( tolta valaki ott vagy feljebb?)
Elsőre hardon ment, könnyebb volt, mint az első normálon. A new game + survivor vagy mi a tököm, ami a hardest hardestje, másodikra, tehát a tovább vitt cuccokkal se volt nehezebb mint a hard elsőre.
Avatar
Botond

Hozzászólás #49657 2020.08.08. 10:45

arty írta:a mindenféle platformon te duplántriplán behúzod őket vagy hogyajóistenbe lehet ez? :D (nemtom hogy működik, azaz /game vagy /platform)

---

F1 2019

addig addig óckodtam a glóriás 2018-tól, hogy mire rászántam magam az utolsó, igazi openwheel f1, aka f1 2017 eltemetésére, már a 2019 is meglett, szal a tavalyelőtti kimarad...
A dupla-tripla is sokat lök a öcsiszámon meg hogy kb minden érdemi náluk van amivel játszunk (így többes számban, mert a tucatnyi maxoltam Just dance is az én profilomon van, de nyilván nem az én érdemem), és sok öcsi jön anno, Settlers, heroes of might and magic játékokból meg esetlegesen játszottakból (crew, division, stb).
F1 2018 meg pont most ingyenes humblibundlin.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #49658 2020.08.08. 11:24

Moby írta:Egyetlen AC-t sem platináztam/maxoltam. Az egyetlen kimaxolt UBI játékom a watchdogs2.
Akk annyira csak nem szar ez a Sony 2020 :P
Avatar
arty

Hozzászólás #49659 2020.08.08. 13:20

Botond írta:F1 2018 meg pont most ingyenes humblibundlin.
ez !! :)
Avatar
arty

Hozzászólás #49660 2020.08.08. 14:01

Zóanagyvarázsló írta:Ha csak/túlnyomórészt férfi írók könyveit könyveit adják ki évekig az rossz. Ha utána úgy kompenzálnak, hogy direkt csak/túlnyomórészt nők írásait adják ki (amúgy tegnap olvastam Mary Shelley-től a Frankensteint), az eszement baromság, mert nem ez a megoldás. Ha a FIFA-ba beteszik a női focit az jó, ha kiveszik ezzel párhuzamosan a férfiakat, az állatság (persze gazdaságilag is az lenne).

Persze 2D-s indie játékoknál ennél kisebb a jelentősége, csak röhejes, amikor hirtelen mindenki rájön, hogy ezzel progresszívnek tűnhet, akkor egyesek gúnyolódnak a kilógó trendlábon. Ahogy a trendek, úgy azok leszólása is természetes.

Egyébként nem csak arról van szó, hogy mennyire gonoszpatriarchális a társadalom vagy az IT és a játékvilág mennyire maszkulin (volt). Erőltetett, ha a vastökű hősöknél is kvótázni kell (vagy ugye női küldetést csinálni a BF-ben egy valós, nem női szereplős történelmi eseményből), vagy a Total War női tábornokok tömegeit generálja(megtörtént eset). Mondhatni nem nőket tesznek bele, hanem a férfiak egy részét skinezik át nőkké (femwashing*). Nyilván lehet és kell is csinálni normálisan, rengeteg kedvelt női hősöm vagy RPG-csapattagom volt eddig is játékokban, be is cseszne, ha nem lennének.

*Francba, rákerestem, nem én találtam ki a femwashinget, már - véletlenül sem meglepő módon - létezik :(
Node itt nem szedték ki a férfi/élien karaktereket se ;) És ha a női karakter újdonság az új részben, nyilván azt fogják mutogatni. (Ha valakinek szemében ettől még progresszívek is lesznek, ám legyen :D )

A BF5/TW szánalmas, igen. De szvsz az egy másik szint, mint egy indie játék 300 karakteréből mutatni 3 lányt (meg 1 élient?).
Anno péhán/esgén* érveltem vele, itt is bedobom: a lányom kiskorában furcsállta, hogy bizonyos játékokban nem választhat lány karaktert (hanem volt 5 különféle fiu, mondjuk - nyilván nem volt számára gémbréking, de én is utálnám, ha csajjal kéne játszanom a MITTOMÉNMIT). És kurvajó, hogy ez változik/változott mostanra, szarok rá, hogy "trend" vagy sem (+remélem, hogy a következő Tomb Raider rebootot végre tolhatom FÉRFIVAL! ;) ).

(Egyébként anno esgén az is kicsapta a biztit egyeseknél, hogy néger(!) volt a fifa borítóján... szóval kialakult egyfajta érzékenységem a "túlérzékenységgel" szemben :D)
Avatar
arty

Hozzászólás #49661 2020.08.08. 14:02

(főleg Daninak !)

Bethesda launcherben Quake 1 INGYENES !!! Zabáljátok !!!
Avatar
arty

Hozzászólás #49662 2020.08.08. 15:20

deep írta:Elsőre hardon ment, könnyebb volt, mint az első normálon. A new game + survivor vagy mi a tököm, ami a hardest hardestje, másodikra, tehát a tovább vitt cuccokkal se volt nehezebb mint a hard elsőre.
Fura.

Totál nincs lőszer, csak melee tudok küzdeni (szarul) és vannak nem lopakodható részek. Bevallom fontolgatom a normálra visszaállást :/
Avatar
Moby

Hozzászólás #49663 2020.08.08. 16:02

Micsu írta:Akk annyira csak nem szar ez a Sony 2020 :P
Nem, majd a 2021-es sony felértékeli ezt is...
Avatar
deep

Hozzászólás #49664 2020.08.08. 17:13

arty írta:Fura.

Totál nincs lőszer, csak melee tudok küzdeni (szarul) és vannak nem lopakodható részek. Bevallom fontolgatom a normálra visszaállást :/
Nemtom hogy csinálod, hardon nem tudtam hova tenni a lőszert már. Lőj pontosabban, sunnyogj többet :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49665 2020.08.08. 17:22

arty írta:Fura.

Totál nincs lőszer, csak melee tudok küzdeni (szarul) és vannak nem lopakodható részek. Bevallom fontolgatom a normálra visszaállást :/
MINDENT egyedileg lehet állítani a nehézségen belül. Az ammo mennyiséget növeld csak és kész.

Én mondjuk normalon nyomtam.
Avatar
Moby

Hozzászólás #49666 2020.08.08. 19:40

Amikor Jin Sakai játszik Jin Sakai-t :)

/nemtom twichről miért nem lehet videót beszúrni
Avatar
Moby

Hozzászólás #49667 2020.08.08. 23:39

Megnéztem a Horizon ZD-t virágbótiban. Hát én kibebaszottul nem értem a hisztit, ami pécés körökben megy. Ez a játék a húgy irodásgépemen is csodásan fut. Persze nem ultrahigh lófaszban, de ez egy 50K-s vga... És nagyon de nagyon szépen fut, nagyon rendben van az irányítás, még mindig megbasz a graf, és még mindig odaszegez órákra a képernyő elé, pedig fossá játszottam (nagyon érdekes így az audiologokat hallgatni az elején, hogy már tudom a sztorit). Ez a játék még mindig kikúrtjó, és ez a port nagyon rendben van.
Mi?A?Fasz?Ezzel?A?Baj?
Lassan kezdem tényleg elhinni, hogy a diitalfoundry-ból mára csak a károk vannak leginkább.

/ha nem lenne meg, ha nem lenne platinán, most nyomnám kifele a vásárlás gomb szemit a steamen.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #49668 2020.08.09. 08:16

Moby írta:Megnéztem a Horizon ZD-t virágbótiban. Hát én kibebaszottul nem értem a hisztit, ami pécés körökben megy. Ez a játék a húgy irodásgépemen is csodásan fut. Persze nem ultrahigh lófaszban, de ez egy 50K-s vga... És nagyon de nagyon szépen fut, nagyon rendben van az irányítás, még mindig megbasz a graf, és még mindig odaszegez órákra a képernyő elé, pedig fossá játszottam (nagyon érdekes így az audiologokat hallgatni az elején, hogy már tudom a sztorit). Ez a játék még mindig kikúrtjó, és ez a port nagyon rendben van.
Mi?A?Fasz?Ezzel?A?Baj?
Lassan kezdem tényleg elhinni, hogy a diitalfoundry-ból mára csak a károk vannak leginkább.

/ha nem lenne meg, ha nem lenne platinán, most nyomnám kifele a vásárlás gomb szemit a steamen.
IIRC te bírtad a csúnyán szaggató boxos Orit is. Lehet, hogy nem látod?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49669 2020.08.09. 09:09

Moby írta:Megnéztem a Horizon ZD-t virágbótiban. Hát én kibebaszottul nem értem a hisztit, ami pécés körökben megy. Ez a játék a húgy irodásgépemen is csodásan fut. Persze nem ultrahigh lófaszban, de ez egy 50K-s vga... És nagyon de nagyon szépen fut, nagyon rendben van az irányítás, még mindig megbasz a graf, és még mindig odaszegez órákra a képernyő elé, pedig fossá játszottam (nagyon érdekes így az audiologokat hallgatni az elején, hogy már tudom a sztorit). Ez a játék még mindig kikúrtjó, és ez a port nagyon rendben van.
Mi?A?Fasz?Ezzel?A?Baj?
Lassan kezdem tényleg elhinni, hogy a diitalfoundry-ból mára csak a károk vannak leginkább.

/ha nem lenne meg, ha nem lenne platinán, most nyomnám kifele a vásárlás gomb szemit a steamen.
Objektíven meg van mérve, hogy kiküszöbölhetetlen stuttering van. A Steam vásárlói értelésekben is írják ugyanezeket plusz a crash hegyeket. A Death Stranding porttal kapcsolatban miért nem volt botrány? Mert nincs rá ok, itt meg van.

:nemtudom:
Avatar
Moby

Hozzászólás #49670 2020.08.09. 09:41

DanielT írta:Objektíven meg van mérve, hogy kiküszöbölhetetlen stuttering van. A Steam vásárlói értelésekben is írják ugyanezeket plusz a crash hegyeket. A Death Stranding porttal kapcsolatban miért nem volt botrány? Mert nincs rá ok, itt meg van.

:nemtudom:
Ha lenne bármi, amivel rögzíthetném, felvenném, hogy egy rohadtkurva stutter nincs benne. Le kell csak venni a beállításban a hugyos hardvereknek megfelelően. Nincs semmilyen kiküszöbölhetetlen stuttering. Legalábbis a warezverzában :D Crash sem volt a 2 óra alatt, ami belement tegnap.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #49671 2020.08.09. 09:57

phpBB [media]

Brutális, milyet fordultak a dolgok cpu fronton. :guluszem1:
Avatar
Moby

Hozzászólás #49672 2020.08.09. 10:07

Sajnos a rögzítés lefelé húzza a dolgot (a cutscene-kben amúgy rögzítés nélkül is beesik a framerate), de ismételném: ez egy fostoros 50K-s kártya.
Naszal elemezezzétek ki, hol a tökömben lakik az a kiküszöbölhetetlen stuttering :)
phpBB [media]
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #49673 2020.08.09. 10:10

Nem lehet, hogy a HZD védelme okozza a stuttert, láttunk már ilyet. Engem annyira amúgy sosem vonzott a látottak alapján, de gondoltam megveszem full áron, ezzel is szavazva arra, hogy jöjjön még exklu.
Avatar
Moby

Hozzászólás #49674 2020.08.09. 10:23

Greyfox írta:Nem lehet, hogy a HZD védelme okozza a stuttert, láttunk már ilyet. Engem annyira amúgy sosem vonzott a látottak alapján, de gondoltam megveszem full áron, ezzel is szavazva arra, hogy jöjjön még exklu.
Hát akkor vedd meg a kódextől :) Úgysem szavazol semmire a pénzeddel, ez egy fordítva finanszírozott demó a ps5-höz, és a horizon folytatáshoz, a sony nem pécé eladásokat akar :)
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #49675 2020.08.09. 10:35

Moby írta:Hát akkor vedd meg a kódextől :) Úgysem szavazol semmire a pénzeddel, ez egy fordítva finanszírozott demó a ps5-höz, és a horizon folytatáshoz, a sony nem pécé eladásokat akar :)
Hát így nem látok túl sok opciót. Aztán ha beleszerek, legelább még egy ok a ps5-pre :D (bár amenyit játszom mostanában, inkább hagyjuk)
Avatar
Botond

Hozzászólás #49676 2020.08.09. 11:45

deep írta:Nemtom hogy csinálod, hardon nem tudtam hova tenni a lőszert már. Lőj pontosabban, sunnyogj többet :D
Jut eszembe. Óperencia jól fogy(ott) switchen, megérte portolni?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49677 2020.08.09. 13:39

Moby írta:Sajnos a rögzítés lefelé húzza a dolgot (a cutscene-kben amúgy rögzítés nélkül is beesik a framerate), de ismételném: ez egy fostoros 50K-s kártya.
Naszal elemezezzétek ki, hol a tökömben lakik az a kiküszöbölhetetlen stuttering :)
Ott van a frém kijelző alatti vonaladon... Szép kis spikeok, amiket billegérrel büdöséletben nem veszel észre kb egyébként. Mivel a számos frém kijelző nem 60x frissül másodpercenként, ezért nem jeleníti meg ezeket, stabilnak látszik.

Nade másoknak biztos túl jó hozzá a gépe és egyébként sincs itt semmi látnivaló! :idiota:
Avatar
Necro

Hozzászólás #49678 2020.08.09. 14:00

Én ezzel a kurva HZD-vel PS-en sem bírok játszani, ha az arcok vannak a képen kurva kényelmetlenül érzem magam (mint valami VR sickness). Belekattitonttam Moby videójában, 1:20-nál miért ugrik a kamera váltásakor vissza az arc egy korábbi állapotba? (Mármint ez szerintem PS-en is ilyen)
Avatar
Moby

Hozzászólás #49679 2020.08.09. 14:13

DanielT írta:Ott van a frém kijelző alatti vonaladon... Szép kis spikeok, amiket billegérrel büdöséletben nem veszel észre kb egyébként. Mivel a számos frém kijelző nem 60x frissül másodpercenként, ezért nem jeleníti meg ezeket, stabilnak látszik.

Nade másoknak biztos túl jó hozzá a gépe és egyébként sincs itt semmi látnivaló! :idiota:
Azaz. Spikeok.
Tőltétek le a szarotokra, aztán nézzétek azt, ne a df-t, meg az steames balfaszokat. Nincs ennek az égvilágon semmi baja. Se spikeok, se kiiktathatatlan stuttering. Nem foteltudomány, ott az enkóron.
Avatar
Moby

Hozzászólás #49680 2020.08.09. 14:14

Necro írta:Én ezzel a kurva HZD-vel PS-en sem bírok játszani, ha az arcok vannak a képen kurva kényelmetlenül érzem magam (mint valami VR sickness). Belekattitonttam Moby videójában, 1:20-nál miért ugrik a kamera váltásakor vissza az arc egy korábbi állapotba? (Mármint ez szerintem PS-en is ilyen)
Elnyomkodtam a párbeszédeket, azé ugrál.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #49681 2020.08.09. 14:41

Megnéztem a virágbolti verzát. Tök jól ment, c9-en tényleg szép, kb. 10 perc után kurvanagy crash. :eljen: DF beállítások, 1080p. :>
Várok a következő patchig, aztán teszek egy újabb próbát, addig meg doom!
Avatar
deep

Hozzászólás #49682 2020.08.09. 14:51

Botond írta:Jut eszembe. Óperencia jól fogy(ott) switchen, megérte portolni?
Fogalmam sincs. Velünk, a dolgozó férgekkel ilyen úri dolgokat, mint az eladások, sosem közölnek. Kb. a fórumokról tájékozódok, hogy melyik munkánk hogy tetszik a népnek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49683 2020.08.09. 14:55

Moby írta:Azaz. Spikeok.
Tőltétek le a szarotokra, aztán nézzétek azt, ne a df-t, meg az steames balfaszokat. Nincs ennek az égvilágon semmi baja. Se spikeok, se kiiktathatatlan stuttering. Nem foteltudomány, ott az enkóron.
Neked kéne a Guerilla PR-osának lenni, nem ennek a gyáva féregnek aki ezt a friss közleményt írta :D

"We have been monitoring all of our channels and are aware that some players have been experiencing crashes and other technical issues. Please know that we are investigating your reports as our highest priority.

Thank you for your patience as we continue to investigate issues; we will update you all as soon as we have more news.

–Guerrilla"

LINK

VS Moby: SEMMI BAJA, KUSSOLJATOK! :idiota:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #49684 2020.08.09. 15:10

"Thank you for your patience as we continue to investigate issues; we will update you all as soon as we have more news"
Ezt annyira bírom. Kiadás előtt ez nem tűnt fel senkinek?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #49685 2020.08.09. 15:32

DanielT írta:Neked kéne a Guerilla PR-osának lenni, nem ennek a gyáva féregnek aki ezt a friss közleményt írta :D

"We have been monitoring all of our channels and are aware that some players have been experiencing crashes and other technical issues. Please know that we are investigating your reports as our highest priority.

Thank you for your patience as we continue to investigate issues; we will update you all as soon as we have more news.

–Guerrilla"

LINK

VS Moby: SEMMI BAJA, KUSSOLJATOK! :idiota:
Hé, Moby próbálta a warezt, ő meg nem!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #49686 2020.08.09. 16:04

arty írta:Node itt nem szedték ki a férfi/élien karaktereket se ;) És ha a női karakter újdonság az új részben, nyilván azt fogják mutogatni. (Ha valakinek szemében ettől még progresszívek is lesznek, ám legyen :D )

A BF5/TW szánalmas, igen. De szvsz az egy másik szint, mint egy indie játék 300 karakteréből mutatni 3 lányt (meg 1 élient?).
Anno péhán/esgén* érveltem vele, itt is bedobom: a lányom kiskorában furcsállta, hogy bizonyos játékokban nem választhat lány karaktert (hanem volt 5 különféle fiu, mondjuk - nyilván nem volt számára gémbréking, de én is utálnám, ha csajjal kéne játszanom a MITTOMÉNMIT). És kurvajó, hogy ez változik/változott mostanra, szarok rá, hogy "trend" vagy sem (+remélem, hogy a következő Tomb Raider rebootot végre tolhatom FÉRFIVAL! ;) ).

(Egyébként anno esgén az is kicsapta a biztit egyeseknél, hogy néger(!) volt a fifa borítóján... szóval kialakult egyfajta érzékenységem a "túlérzékenységgel" szemben :D)
Én meg nem néztem a Szar of Playt, csak a topikbeli állításokra reagáltam, amit nem vitatott senki. Pont nem érdekel, hogy egy Spelunkyban kit irányítok, de nyilván a trend túltolásából következik a baromság is.

Pont azért imádom a Jagged Alliance 2-t, mert vannak benne jó női zsoldosok, de 50,00%-uk nő (de egy komplett csapat kiállítható belőlük), ami nyilván erőltetett lenne, és nem is őket veszed fel gránátokat cipelni vagy bunyózni, mert egyszerűen gyengébbek. De vannak jó mesterlövészek, specialisták, és párnak nehézfegyveres specializációja is. Egyikük, aki a Deadly Gamesben még a rajongója volt az egyik férfi mesterlövésznek, itt már megkeseredett, férfigyűlölő pszichopata a szakítás miatt. (Egyébként két nő volt a kreatív csapatban, róluk mintázták őket, vagy saját magukat.) Ugyanígy nem lógott ki a két "leszbikusgyanús" sem az 1996-os DG-ben.

Engem sosem zavart női karakterrel lenni, és nem is lehet minden két nemre megírva. Ez a Tomb Raider férfival igény sem merült fel még bennem, de ugye régen ott voltak erre az indiana Jones-játékok, a New Raiderökhoz meg az Uncharted (bár az zavart, hogy az új Lara túl kemény).

A húgommal három Borderlandset játszottunk végig, ő mindannyiszor férfi karaktert választott, én meg nőit. Persze a legtöbb tisztességes RPG-ben lehet nemet választani kasztonként, még jelentősége is lehet, de egy BL más kategória, marhára nem is izgatott. (Eleve ki kellett volna találniuk és megírniuk még egyszer annyi karaktert. Vajon konzisztens maradhatott volna a minőség? Feltéve, hogy van ilyesmi a BL-ben.)
Avatar
Moby

Hozzászólás #49687 2020.08.09. 16:42

DanielT írta:Neked kéne a Guerilla PR-osának lenni, nem ennek a gyáva féregnek aki ezt a friss közleményt írta :D

"We have been monitoring all of our channels and are aware that some players have been experiencing crashes and other technical issues. Please know that we are investigating your reports as our highest priority.

Thank you for your patience as we continue to investigate issues; we will update you all as soon as we have more news.

–Guerrilla"

LINK

VS Moby: SEMMI BAJA, KUSSOLJATOK! :idiota:
Nemtudom kitől kérjek bocsánatot, hogy nálam jó, de: BOCSI! :taps:
Avatar
Botond

Hozzászólás #49688 2020.08.09. 19:17

Moby írta:Nemtudom kitől kérjek bocsánatot, hogy nálam jó, de: BOCSI! :taps:
Szerintem a szokásos fennforgás lesz itt, alacsonyak az igényeid, azt se tudod miről beszélsz, vak vagy hozzá (ezt már ellőtték mondjuk), vagy csak simán túl hátra ültél! :banplz:
Avatar
arty

Hozzászólás #49689 2020.08.10. 12:27

benőmenő írta:
phpBB [media]

Brutális, milyet fordultak a dolgok cpu fronton. :guluszem1:
és az emberek majdnem egyötöde vesz is áemdét! ;) (a mai napig szánalom az amd noti kínálat, de ha végül 20 év után az intel kifizeti az egyheti nyereségét a pár évvel ezelőtti büntire, akkor onnantól minden helyreáll és világbéke és soha többet nem fordul majd elő hasonló helyzet! OH, WAIT.)
Avatar
arty

Hozzászólás #49690 2020.08.10. 12:30

deep írta:Nemtom hogy csinálod, hardon nem tudtam hova tenni a lőszert már. Lőj pontosabban, sunnyogj többet :D
nem lövök egyáltalán, mivel 9-10 lőszerem van! :D egy fejest lőttem még a játék elején, azóta sóherség, mert minden lootban 1-1 db van csak... és igen, késelek mindent, mindig, amikor lehet (és most nem lehet, de a ~9 lőszert nem akarom elhasználni, meleevel meg nem tudom lenyomni a hordát :D namindegy, most nyaralás, aztán utána meglátjuk... lehet hallgatok Danira és megtolom a lőszert csak, azt elkezdek lűni ;) )
Avatar
Botond

Hozzászólás #49691 2020.08.10. 13:17

arty írta:nem lövök egyáltalán, mivel 9-10 lőszerem van! :D egy fejest lőttem még a játék elején, azóta sóherség, mert minden lootban 1-1 db van csak... és igen, késelek mindent, mindig, amikor lehet (és most nem lehet, de a ~9 lőszert nem akarom elhasználni, meleevel meg nem tudom lenyomni a hordát :D namindegy, most nyaralás, aztán utána meglátjuk... lehet hallgatok Danira és megtolom a lőszert csak, azt elkezdek lűni ;) )
Ha lőni akarsz, akkor doomozzá! Vagy ott az ingyen quake! ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49692 2020.08.10. 13:20

arty írta:nem lövök egyáltalán, mivel 9-10 lőszerem van! :D egy fejest lőttem még a játék elején, azóta sóherség, mert minden lootban 1-1 db van csak... és igen, késelek mindent, mindig, amikor lehet (és most nem lehet, de a ~9 lőszert nem akarom elhasználni, meleevel meg nem tudom lenyomni a hordát :D namindegy, most nyaralás, aztán utána meglátjuk... lehet hallgatok Danira és megtolom a lőszert csak, azt elkezdek lűni ;) )
A lőszer mennyiségnél még nagyobb lifehack az aim assist. Célzol, felpöccintesz a karon amitől instant fejre ugrik a kurzor és durr. Ezt is gyakorolni kell kicsit, de a frusztrációt nagyon szépen csökkenti. FELPÖCC BUMMAFEJBE! FELPÖCC FLOTTY! Állat. :gun:
Avatar
Botond

Hozzászólás #49693 2020.08.10. 13:36

DanielT írta:A lőszer mennyiségnél még nagyobb lifehack az aim assist. Célzol, felpöccintesz a karon amitől instant fejre ugrik a kurzor és durr. Ezt is gyakorolni kell kicsit, de a frusztrációt nagyon szépen csökkenti. FELPÖCC BUMMAFEJBE! FELPÖCC FLOTTY! Állat. :gun:
Ilyenkor tényleg elszégyellem magam, hogy kimaradok a GÉMELÉS ezen színe-javából! Képes vagyok én magam játszani az ócska platformjaimon, amikor van superior platform, ami játszik helyettem! Mondjuk annak a gennek, akik YouTubeon nézik a játékot valóban ez a megfelelő nehézség! :eljen: Ha megérem a százat, akkor én is így fogom tolni. Azt megelőző 99 évben viszont ez az ultragáz. :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #49694 2020.08.10. 14:09

arty írta:és az emberek majdnem egyötöde vesz is áemdét! ;) (a mai napig szánalom az amd noti kínálat, de ha végül 20 év után az intel kifizeti az egyheti nyereségét a pár évvel ezelőtti büntire, akkor onnantól minden helyreáll és világbéke és soha többet nem fordul majd elő hasonló helyzet! OH, WAIT.)
Nyilván idő kell a hatalomátvételhez. Az AMD részesedése nő, az Intelé csökken. Az AMD-részvényesek most kevésbé szomorkodnak. Talán azért vagy frusztrált, mert nem fektettél be?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #49695 2020.08.10. 14:13

Kimentek a LED-ek a nappalis tévében (55"-os 1080p-s LG, 2014-es modell, 2015 óta szolgál). Azt mondják 42k-ért cserélik. Pont bosszantóan drága összeg, de értelmes cseréhez meg sokkal jobban zsebbe kéne nyúlni. Ráadásul ablakos szoba, így az OLED nem játszik, gaming se néz ki egyelőre rajta. Persze ha tud valaki szuperolcsó tévét sikítson, de nem látok racionális opciót. Alapból inkább a játszós tévémet cserélném egyszer, ha VGA-t is.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49696 2020.08.10. 15:06

Zóanagyvarázsló írta:Kimentek a LED-ek a nappalis tévében (55"-os 1080p-s LG, 2014-es modell, 2015 óta szolgál). Azt mondják 42k-ért cserélik. Pont bosszantóan drága összeg, de értelmes cseréhez meg sokkal jobban zsebbe kéne nyúlni. Ráadásul ablakos szoba, így az OLED nem játszik, gaming se néz ki egyelőre rajta. Persze ha tud valaki szuperolcsó tévét sikítson, de nem látok racionális opciót. Alapból inkább a játszós tévémet cserélném egyszer, ha VGA-t is.
10k -ért megveszed aliexepresszen a full ledsort és egy jó kis délutáni projekt! :nezze:

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #49697 2020.08.10. 15:18

DanielT írta:10k -ért megveszed aliexepresszen a full ledsort és egy jó kis délutáni projekt! :nezze:
Ha hozzáadom az órabérem, akkor így sem tűnik anyagi diadalmenetnek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49698 2020.08.10. 15:39

Zóanagyvarázsló írta:Ha hozzáadom az órabérem, akkor így sem tűnik anyagi diadalmenetnek.
A Forza karrieredből akkor gondolom luxusvillát, vagy magánrepülőt vettél... :mf2:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #49699 2020.08.10. 15:41

DanielT írta:A Forza karrieredből akkor gondolom luxusvillát, vagy magánrepülőt vettél... :mf2:
Tegnap egy uninstall volt a jutalmam, az többet ér az általad írottaknál.

De örülök, hogy egy húron pendülsz az MS-sel, és te is dolgoztatni akarsz.
Avatar
arty

Hozzászólás #49700 2020.08.10. 15:53

Zóanagyvarázsló írta:Nyilván idő kell a hatalomátvételhez. Az AMD részesedése nő, az Intelé csökken. Az AMD-részvényesek most kevésbé szomorkodnak. Talán azért vagy frusztrált, mert nem fektettél be?
ezzel a sebességgel 190 év alatt lesz 50-50 :D ugye érzed a problémát? (dehogy érzed...)

nem tőzsdézek, így nem frusztrál a kihagyott lehetőségek sora! (ahogyan nem kesergek elbukott milliók miatt sem, ha épp nem az amd a tuti ;) )

ablakos szoba, így az OLED nem játszik
ez most csak valami kikúrt hülye vicc volt, ugye? vagy sokat jártál a ph qlaled topikába mostanság? :D

Vissza: “Leáldozott.hu”