A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #49071 2020.07.16. 11:03

Moby írta:Fű tényleg rettentő igényes cím ez, ami CSAK AZÉRT szar, mert egy gyenge vason fut. Amúgy geciigényes. Ja. :D
Nem értem. Melyikkel vitatkozol? Ez egy AAA játék, amit bekorlátoz az ócska vas és nincs alternatíva. Igen, a 27,3 FPS-től szarabb egy játék. Annyira, hogy nekem akár skip is csak emiatt, pedig érdekelne.
Avatar
Moby

Hozzászólás #49072 2020.07.16. 11:25

aabyssx írta:Nem értem. Melyikkel vitatkozol? Ez egy AAA játék, amit bekorlátoz az ócska vas és nincs alternatíva. Igen, a 27,3 FPS-től szarabb egy játék. Annyira, hogy nekem akár skip is csak emiatt, pedig érdekelne.
Mi a rákot korlátoz be a micsoda? Nem lehet fix30fps-es játéko írni rá??? :D Akinek sikerül, ők hogy csinálják? MÁGIA?
Ez egy AAA játék, ami a leszarom jegyében született. Lehet ezt igényességnek is hívni, én maradnék a fakezűség mellett. Arra meg mindig van alternatíva: skip.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #49073 2020.07.16. 11:49

Moby írta:Mi a rákot korlátoz be a micsoda? Nem lehet fix30fps-es játéko írni rá??? :D Akinek sikerül, ők hogy csinálják? MÁGIA?
Ez egy AAA játék, ami a leszarom jegyében született. Lehet ezt igényességnek is hívni, én maradnék a fakezűség mellett. Arra meg mindig van alternatíva: skip.
Nekem a fix 30 sem jó. Sokkal kevésbé rossz, mint a 27,3, de én már nem akarok semmilyen <60fps szarral játszani. Azért mentem át erre a tákolós pécére játszani konzolokról. Hogy konzoljátékokat 60 FPS-en játsszak.
Skip: igen, skip. De pont ez a baj. Nem kéne skip, ha nem lenne fosexkluzív.
Avatar
Moby

Hozzászólás #49074 2020.07.16. 11:51

aabyssx írta:Hogy konzoljátékokat 60 FPS-en játsszak.
Hát az nagyon okos döntés volt, ahogy a mellékelt hiszti is mutatja :D
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #49075 2020.07.16. 13:00

aabyssx írta:Nekem a fix 30 sem jó. Sokkal kevésbé rossz, mint a 27,3, de én már nem akarok semmilyen <60fps szarral játszani. Azért mentem át erre a tákolós pécére játszani konzolokról. Hogy konzoljátékokat 60 FPS-en játsszak.
Skip: igen, skip. De pont ez a baj. Nem kéne skip, ha nem lenne fosexkluzív.
Lelki társ :D :eljen:
Avatar
donatus13

Hozzászólás #49076 2020.07.16. 13:28

Boldogat Moby
Avatar
Micsu

Hozzászólás #49077 2020.07.16. 13:35

Moby írta:Hát az nagyon okos döntés volt, ahogy a mellékelt hiszti is mutatja :D
Igen itt mindenki hülye, aki 60 fpsre vágyik, akinek pcje van, akinek nem c9e van, az meg egyenesen szánalmas aki ips monitoron játszik, de mi játszunk legalább (ha van időm :D), érdekes mód nálad a világi konzol és tv mégis 5 pontos filmeknél kötsz ki, akkor kinél van a gond? :nezze: :zavart1:
Avatar
donatus13

Hozzászólás #49078 2020.07.16. 13:36

arty írta:"Ami miatt írok, az az Ad Astra"
Az a film egy akkora tetves retkes rohadt hulladék, hogy még azt is szégyenlem, hogy letorrenteztem. Valaha látott legszarabb filmjeim között van, iszonyatos volt. 10 perc körül kezdtem érezni, hogy mintha nagyon szar lenne az egész ,de jó paraszt lévén végig nyomtam ha már elkezdtem, mint a szezont. De soha többet ilyet. Égetni való. Pedig tőlem aztán ezt ritkán hallani mert mindent megnézek kb.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #49079 2020.07.16. 13:37

Micsu írta:Igen itt mindenki hülye, aki 60 fpsre vágyik, akinek pcje van, akinek nem c9e van, az meg egyenesen szánalmas aki ips monitoron játszik, de mi játszunk legalább (ha van időm :D), érdekes mód nálad a világi konzol és tv mégis 5 pontos filmeknél kötsz ki, akkor kinél van a gond? :nezze: :zavart1:

Aby tekken miatt szerintem TN paneles, én IPS-en játszok és játszottam mindig is, bár a legtöbb játékom amivel játszok 4-5 fps el is jól menne.
Avatar
Moby

Hozzászólás #49080 2020.07.16. 13:39

Micsu írta:Igen itt mindenki hülye, aki 60 fpsre vágyik, akinek pcje van, akinek nem c9e van, az meg egyenesen szánalmas aki ips monitoron játszik, de mi játszunk legalább (ha van időm :D), érdekes mód nálad a világi konzol és tv mégis 5 pontos filmeknél kötsz ki, akkor kinél van a gond? :nezze: :zavart1:
Jólvan, ne legyen már állandóan kisebbségi komplexusod! :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #49081 2020.07.16. 13:44

Moby írta:Jólvan, ne legyen már állandóan kisebbségi komplexusod! :D
Mellettetek jó hogy az van :D Elnyomjátok itt az embert :beka2:
Avatar
eje75

Hozzászólás #49083 2020.07.16. 18:37

Természetesen összebaszták matricával
20200716_183513.jpg
qva anyjukat
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #49084 2020.07.16. 18:38

Micsu írta:Igen itt mindenki hülye, aki 60 fpsre vágyik, akinek pcje van, akinek nem c9e van, az meg egyenesen szánalmas aki ips monitoron játszik, de mi játszunk legalább (ha van időm :D), érdekes mód nálad a világi konzol és tv mégis 5 pontos filmeknél kötsz ki, akkor kinél van a gond? :nezze: :zavart1:
Kikérem magamnak, én sem játszom, de azt legalább 60fps-en! :banplz: A c9-en is többet pörgött film, mint játék :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49085 2020.07.16. 18:42

eje75 írta:Természetesen összebaszták matricával
20200716_183513.jpg
qva anyjukat
Te még rílebb Ps4 gémer vagy lassan, mint én! :eljen: Legalább egy indszájder Tsushima pléjerünk van!
Avatar
Moby

Hozzászólás #49086 2020.07.16. 18:47

eje75 írta:Természetesen összebaszták matricával
20200716_183513.jpg
qva anyjukat
Bár ez lenne az összes baj vele :banplz:
Avatar
eje75

Hozzászólás #49087 2020.07.16. 19:05

DanielT írta:Te még rílebb Ps4 gémer vagy lassan, mint én! :eljen: Legalább egy indszájder Tsushima pléjerünk van!
Én a legrílebb PS4 pléjer vagyok inda vörd... Ebben a generációban a Sony több örömet okozott nekem, mint a feleségem 20 év alatt... Felsorolni is nehéz azokat a qwa jó cuccokat, amiket így a gen végén Te is végre megpocsékoltál és még csak nem is kellett utánuk rögtön rohannod zuhanyozni... Szerintem cusima is ád pár tucat kellemes órát... Moby-t meg se hallom... Jó lesz... Jó lesz...
Avatar
Moby

Hozzászólás #49088 2020.07.16. 19:32

eje75 írta:Jó lesz... Jó lesz...
phpBB [media]
Avatar
Micsu

Hozzászólás #49089 2020.07.16. 20:11

eje75 írta:Én a legrílebb PS4 pléjer vagyok inda vörd... Ebben a generációban a Sony több örömet okozott nekem, mint a feleségem 20 év alatt.
Csatolmányok
BD504E6A-11A9-483D-9EB2-D155F5A4D8DB.gif
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #49090 2020.07.16. 21:14

eje75 írta:Ebben a generációban a Sony több örömet okozott nekem, mint a feleségem 20 év alatt...
Nagyon jók ezek az Al Bundyra emlékeztető szövegek. Asszem már nem az első. :D Önirónia jó humor. :D
Avatar
eje75

Hozzászólás #49091 2020.07.16. 21:16

Moby írta:[video]sokk[/video]
Jó...a magyar store-ból vettem néhány napszemüveget ...de nem az volt a jellemző!!!
phpBB [media]
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #49092 2020.07.16. 21:21

donatus13 írta:Aby tekken miatt szerintem TN paneles, én IPS-en játszok és játszottam mindig is, bár a legtöbb játékom amivel játszok 4-5 fps el is jól menne.
Nekem most éppen kettő IPS monitorom van. Egy 32", meg egy 24". Egy IPS-t, meg egy VA-t a gyerekenek adtam. Mindegyik alacsony latency. A tévén van jól működő mozgásinterpoláció - anno a vásárlás egyik alapja volt, hogy alacsony input lag mellet jó legyen a mozgásinterpoláció a fos konzoljátékokhoz -, és az tud segíteni egy keveset a 30 FPS-es játékokon, de sajnos az is csak nyílt törésre sebtapasz. A monitoraim Freesyncesek, de ahogy elkezd valami ingadozni 50-60 FPS között én már észreveszem és ha benyal 40-be, akkor már rendesen zavar, úgyhogy nekem a VRR sem segíti ki a konzolokat a szaggatásból. Ez van, sajnos látom...
Avatar
eje75

Hozzászólás #49093 2020.07.16. 21:23

[quote="Micsu"][/quote]Csak semmi sure-sure! Így van ha mondom.... vagy neked is megvolt a feleségem, azért szakértesz ennyire?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49094 2020.07.16. 21:25

eje75 írta:Csak semmi sure-sure! Így van ha mondom.... vagy neked is megvolt a feleségem, azért szakértesz ennyire?
Ja, én is kérdezni akartam, hogy mit tud a feleségedről és annak boldoggá tételi képességeiről... :idiota:
Avatar
arty

Hozzászólás #49095 2020.07.16. 21:58

aabyssx írta:88 órát ír. Gyűjtögetős dolgokat nem csinálok, max. ha véletlenül arra megyek. Általában az AC-kben a side questeket meg szoktam nézni, mert nem rossz ok elbarangolni valahova és nézelődni. Jórészt erre használom.
Oké, tehát csodák nincsenek. Nekem egy AC-ra nincs 88 órám, sem idegrendszerem. (Ez a 360 érában 11 db minőségi AAA+++++ lövölde játékideje lett volna! :P )
Avatar
Moby

Hozzászólás #49096 2020.07.16. 22:02

Iszonyúan robog ez a PS5 hype train. Képtelenség elugrani előle. Holnap(!!!) be lesz mutatva(!!!), hogy milyen a dualsense controller a




KÉZBEN!
phpBB [media]

A következő részben szerintem be fogják mutatni élő egyenesben, hogy Jim Ryan mekkora barna macit tol ki ébredés után!
Avatar
Botond

Hozzászólás #49097 2020.07.16. 22:05

arty írta:Oké, tehát csodák nincsenek. Nekem egy AC-ra nincs 88 órám, sem idegrendszerem. (Ez a 360 érában 11 db minőségi AAA+++++ lövölde játékideje lett volna! :P )
AC egyiptom minden mellékküldivel, időrabló lófasszal, összes dlc maxolva 66 óra, az túlélhető, görögöknél ugyanez 141 óra volt, de 100-110 körül ki kellett volna szállni, igazán odáig tartott a mókavonat. Mondjuk egyiptomot is untam 50 után.
Avatar
Botond

Hozzászólás #49098 2020.07.16. 22:14

GMG.comon variáltak vmit a hűségbónusz lófaszon, xp-t lehet kapni, és én pl az ezeréves vásárlásaimmal bronz tag lettem. Ebben az a rossz hír, hogy egy évig él ez a szint, utána visszacsúszok basicnek, a jó hír, hogy vannak extra kedvezmények, pl a ps4exclu szükevény séta/postás szimulátor le van árazva 20%-al és mint bronz tag még 22%ot tudok levenni belőle. Viszont a toybox turbóra 100% off van egy ideig, azt be is húztam, jópofaságnak néz ki, mintha xbox goldhoz is mostanában adták volna. Szóval akinek van gmg acca, az húzza be!
Avatar
arty

Hozzászólás #49099 2020.07.16. 22:19

felraktam a pöcére a legujabb win10et
- mivel detektálta, hogy touchscreenes a pécém (nem!!), elkúródtak system tray ikonjai közt a távolságok
- bekapcsolt egy agyonlőhetetlen ikont, ami valami elemes PEN-t konfigolna - ha lenne ilyenem. rákatt: letöltene egy appot. tünja'csába gomb nincs. miafa'ért kell órája gugliznom?!
- xbox app szétbaszva, de ezt vártam is
- kötelező edge mert most biztos átváltok a chrome-ról! BIZTOSAN!
- az FC5 fullscreen/1080p mellett lelóg a monitorról. de lehet, hogy ezt a sohanembugos nvidiadriver csinálja, mer' nem kompatibilis (benne a hdr fosmoslék monitoron fosmoslék, 1x kifehéredett szépen a kép, azóta OFF. a 60fps az sokszor annyi tényleg, de néha elkezd akadni, ha nagyobbat autózok... gémbréking módon másodpercekre meg-megáll egy ideig. ssd-ről. dehát igényes mázterrészer vagyok, ezt el kell viselni!)
- a két méterrel odébbi pécé nem a 2004-es, hanem az 1909-es buildet töltötte le magára (mindkettő 1903 volt) - WTF?!?!?!? (hja és bár be van állítva, hogy mik az aktív órák (htpc, tehát 19:00 - 23:00), a blade runner 2049 közepén, fél 10 körül berakott egy harmadképernyős notify-t h ő most installálna, ami NEM TŰNT EL. kinyomtam alatta a powert, rebootra sajna fel is rakta volna és még filmezni akartam... boot után az uj edge fogadott, első képernyője bezárhatatlanul, taskmanagger megoldotta, filmet folytathattam volna, de elálmosodtam és inkább megint kinyomtam a 'csába... majd egyszer engedem frissíteni, hogy utána két héttel megint akarja a 2004-est (gondolom)...

Dani, lélekben veled vagyok.
Eskü nem volt semmi gondom már hónapok óta, de ez a visszatérés aktiválta az análkólát :( (valójában fröcsögni akartam, ezért engedtem az updatet ;) janem...)

Botond: egyiptom 45-50 alatt megvolt, már ott is agyaltam, hogy hagyom a francba, mert ez pont 2x annyi, amit egy ilyen cucc érdemel.
aki kilóra vesz egy játékot (60 juróér 100 óra!!!!!444) annak gecijó üzlet az ac, sőt! egyre jobb! :(

+kösz a tippet, toybox ingyé kellett nekem is :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #49100 2020.07.16. 22:23

JAH, nem is meséltem :D Na ugye nem ment fel a 2004 mer nem (nemtudjuk miért, kb 2 órát tettem a troubleshútingba). Na. Ez ment addig, amíg egyszer csak hopp, eltűnt a 2004 frissítés. Mostmár nem is érhető el nekem!
:taps:
Óriási...ez a nagyüzemi szargyártás, ez valami mesteri :D
Avatar
arty

Hozzászólás #49101 2020.07.16. 22:24

Moby írta:Iszonyúan robog ez a PS5 hype train. Képtelenség elugrani előle. Holnap(!!!) be lesz mutatva(!!!), hogy milyen a dualsense controller a
KÉZBEN!
A következő részben szerintem be fogják mutatni élő egyenesben, hogy Jim Ryan mekkora barna macit tol ki ébredés után!
nekem a név és a ps font leleplezés idén mindent vitt!
ott éreztem, hogy ezt a gent is elvitte a sony :(
Avatar
Botond

Hozzászólás #49102 2020.07.16. 22:26

arty írta:Botond: egyiptom 45-50 alatt megvolt, már ott is agyaltam, hogy hagyom a francba, mert ez pont 2x annyi, amit egy ilyen cucc érdemel.
aki kilóra vesz egy játékot (60 juróér 100 óra!!!!!444) annak gecijó üzlet az ac, sőt! egyre jobb! :(
Volt az 20 is. Amúgy 100 euró már a teljesen teljes, de vmi 80 vagy 85% offban szálltam be, és a vikingekbe se tervezek beszállni addig, amíg a minden dlc és extra tartalom is verzió 20 euró fölött van. Akkora a backlog, kivárom. Ha más nem akkor maradnak a levetett morzsák ganépasszból, abban is több van, mint szabadidőm.
Lakásbővítési projekt a mai nappal megbukott. Szomszédok bedobták, hogy fizessek a padlásért nm-enként 500ezret. Kérdeztem, hogy miért, ők akarják kulcsrakészre kialakítani? Nem,nem, itt a környéken az a nm ár fele. Mondom, értem én, de ott most még padló sincs, ahova építeni szeretnék, a padlót is ki kell alakítani, szóval jelenleg légüres tér. De hát szerintük annyit ér. Jó, akkor megtartjuk közösnek, spóroltam sokmilliót, jöhet a ryzenrtx. :D
Avatar
arty

Hozzászólás #49103 2020.07.16. 22:32

Botond írta:Volt az 20 is. Amúgy 100 euró már a teljesen teljes, de vmi 80 vagy 85% offban szálltam be, és a vikingekbe se tervezek beszállni addig, amíg a minden dlc és extra tartalom is verzió 20 euró fölött van. Akkora a backlog, kivárom. Ha más nem akkor maradnak a levetett morzsák ganépasszból, abban is több van, mint szabadidőm.
Lakásbővítési projekt a mai nappal megbukott. Szomszédok bedobták, hogy fizessek a padlásért nm-enként 500ezret. Kérdeztem, hogy miért, ők akarják kulcsrakészre kialakítani? Nem,nem, itt a környéken az a nm ár fele. Mondom, értem én, de ott most még padló sincs, ahova építeni szeretnék, a padlót is ki kell alakítani, szóval jelenleg légüres tér. De hát szerintük annyit ér. Jó, akkor megtartjuk közösnek, spóroltam sokmilliót, jöhet a ryzenrtx. :D
nekem a hómtesóm szinte day1 akarta, így többe volt, de legalább csak egy standard felét buktam be! egyszer volt fullosom, de tudom jól, h az end-credits után én már egy ac-ről csak lefordulok, be falfelé és alvás! :idiota: nemhogy ELÉG, de SOK is.

UNITY továbbra is az ISTEN. a CSÚCS-AC! legjobb környezet, legjobb sztori (gondolom, de nem emlékszem :D ), legütösebb graf (a maga korában, sőt kicsit utána), már létező lopakodás, simán és gyorsan kipördíthető fő sztorival. a szindikátus sajnos megmutatta, hogy innen lefelé vezet az út éshát azóta is zuhanóban :(
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #49104 2020.07.16. 22:45

arty írta:Oké, tehát csodák nincsenek. Nekem egy AC-ra nincs 88 órám, sem idegrendszerem. (Ez a 360 érában 11 db minőségi AAA+++++ lövölde játékideje lett volna! :P )
És most hány év alatt jelenik 11 db minőségi AAA+++++ lövölde? Az ipar megspórolja neked AC-re az időt!
Avatar
donatus13

Hozzászólás #49105 2020.07.17. 06:40

eje75 írta:Természetesen összebaszták matricával, qva anyjukat
Ghosts of tsushima még engem is érdekel, amint lesz olcsóbban behúzom.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #49106 2020.07.17. 06:46

aabyssx írta:Nekem most éppen kettő IPS monitorom van. Egy 32", meg egy 24". Egy IPS-t, meg egy VA-t a gyerekenek adtam. Mindegyik alacsony latency. A tévén van jól működő mozgásinterpoláció - anno a vásárlás egyik alapja volt, hogy alacsony input lag mellet jó legyen a mozgásinterpoláció a fos konzoljátékokhoz -, és az tud segíteni egy keveset a 30 FPS-es játékokon, de sajnos az is csak nyílt törésre sebtapasz. A monitoraim Freesyncesek, de ahogy elkezd valami ingadozni 50-60 FPS között én már észreveszem és ha benyal 40-be, akkor már rendesen zavar, úgyhogy nekem a VRR sem segíti ki a konzolokat a szaggatásból. Ez van, sajnos látom...

Pedig majdnem biztos voltam benne ,hogy tekken miatt TN-re mentél, úgy tudom azok a leggyorsabbak közé tartoznak.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #49107 2020.07.17. 06:53

arty írta:nekem a név és a ps font leleplezés idén mindent vitt!
ott éreztem, hogy ezt a gent is elvitte a sony :(

Ha minden exclu játszható lesz billel és egérrel még én is veszek egy ps5-öt. Egyébként szerintem hardveresen microfosék is itt lesznek, csak nincs semmi cím amivel eladják a gépet, egyszerűbb lenne kaszálni a konzolt náluk és pc only-t vinni. Igazából az lenne a legjobb ha sony is mindent hozna pc-re , a konzolok meg végre elrohadnának vagy megszűnne az exclusive gecizés. Mert már bőven elég az is, hogy store exclusivitás van pc-n, csináljon a sony is egyet aztán szopassa azzal az embereket, de legalább legyen master race-re ahol lehet valami kornak megfelelő minőségben játszani. Nem lehet örökké fejjel a pöcében élni és várni a 100 generációt a konstans 60fps full-hd élményért, amikor a pc-n lassan lassan a 4k 60fps felé mozognak a népek.
Avatar
eje75

Hozzászólás #49108 2020.07.17. 07:47

donatus13 írta:Ghosts of tsushima még engem is érdekel, amint lesz olcsóbban behúzom.
Ha letoltam, leboltolhatjuk... úgy döntöttem nem tartok meg semmit fizikai copyban.... letolom, aztán mehet isten hírével... év végén garázsvásár lesz nálam, hogy meg tudjam valósítani az álmomat..
Avatar
Moby

Hozzászólás #49109 2020.07.17. 07:56

donatus13 írta:de legalább legyen master race-re ahol lehet valami kornak megfelelő minőségben játszani
Keveritek a szárt a szarral. A hardvertől még nem fogsz a kornak megfelelő minsőgében játszani, ha csak a kor alatt nem az AC:sár&birkaszart érted. Most is simán megvenném a csúcshardvert, ha a szoftverkörítés nem egy moslékosvödör lenne. De sajnos az. A millió probléma, amik napi szintűek itt is, a multistore szopás, nincs normális játékosprofil kezelés (ami családosoknak instant szopás), nincs normális HDR kezelés, nincs normális semmi. Én értem, hogy nálatok ha játékról van szó, az egyetlen igény kimerül abban, hogy 60fps@bármilyen felbontás, de van egy csomó olyan igény, amit ezek az posvány szarnak titulált konzolok csuklóból elégítenek ki, ez a risszrossz tákolt, masterrace-nek csúfolt izé meg nem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #49110 2020.07.17. 09:30

Moby írta:Keveritek a szárt a szarral. A hardvertől még nem fogsz a kornak megfelelő minsőgében játszani, ha csak a kor alatt nem az AC:sár&birkaszart érted. Most is simán megvenném a csúcshardvert, ha a szoftverkörítés nem egy moslékosvödör lenne. De sajnos az. A millió probléma, amik napi szintűek itt is, a multistore szopás, nincs normális játékosprofil kezelés (ami családosoknak instant szopás), nincs normális HDR kezelés, nincs normális semmi. Én értem, hogy nálatok ha játékról van szó, az egyetlen igény kimerül abban, hogy 60fps@bármilyen felbontás, de van egy csomó olyan igény, amit ezek az posvány szarnak titulált konzolok csuklóból elégítenek ki, ez a risszrossz tákolt, masterrace-nek csúfolt izé meg nem.
Plusz az ár. Ha 200k lesz az xsex/ps5, akkor is milliós luk fog tátongani a 4k@60 ár kötött, ha azt pc-n vagy konzolon akarod megvenni. PC géming kiveszőfélbe manőverezi magát tényleg. Stratégia meg mmo maradt ott neki, de előbbinek eléggé zsugorodik a piaca, az utóbbiról most nem tudom éppen merre tart.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #49111 2020.07.17. 09:32

Moby írta:Keveritek a szárt a szarral. A hardvertől még nem fogsz a kornak megfelelő minsőgében játszani, ha csak a kor alatt nem az AC:sár&birkaszart érted. Most is simán megvenném a csúcshardvert, ha a szoftverkörítés nem egy moslékosvödör lenne. De sajnos az. A millió probléma, amik napi szintűek itt is, a multistore szopás, nincs normális játékosprofil kezelés (ami családosoknak instant szopás), nincs normális HDR kezelés, nincs normális semmi. Én értem, hogy nálatok ha játékról van szó, az egyetlen igény kimerül abban, hogy 60fps@bármilyen felbontás, de van egy csomó olyan igény, amit ezek az posvány szarnak titulált konzolok csuklóból elégítenek ki, ez a risszrossz tákolt, masterrace-nek csúfolt izé meg nem.

Játékos profilkezelés alatt nem tudom mit értesz, nekem minden elérhető itt amire szükségem van, szó se róla engem achievmentek az életbe nem érdekeltek.
Én ha kell telepítek 50 store-t is hiába undorító, ha éppen ott van amivel játszani akarok akkor ott fogok, nem tart semmibe még egy passwordot tenni a keepassomba, utálom, de inkább ez mint a hardver exkluzivitás. Főleg egy olyan hardverért ami nem jó semmire csak játszani max. Értem ,hogy ez milliószor körberágott téma, de akkor is ez van, nekem a ps4-5 nem kell semmire, ellenben pár játékkal játszanék ami csak rá van. Viszont nekem ehhez a "veszek egy konzolt egy játékra majd eladom 2 hét múlva" működéshez 0 kedvem van. Ezért is örültem végtelenül amikor jött a tekken pc-re. Annyi szerencsém van, hogy nővéreméknek van ps4-e és akkor azt kölcsön tudom kérni.
Egy szó mint száz, én a ps4 menüjét, profiljait, meg úgy kompletten mindenét utálom. A legfontosabb az lenne, hogy az exkluzivitás úgy ahogy van eltűnjön, a konzolok így is életképesek maradnának, mivel rengetegen csak azon szeretnek játszani, meg arra is van budget.
Avatar
Botond

Hozzászólás #49112 2020.07.17. 09:39

donatus13 írta:Játékos profilkezelés alatt nem tudom mit értesz, nekem minden elérhető itt amire szükségem van, szó se róla engem achievmentek az életbe nem érdekeltek.
Én ha kell telepítek 50 store-t is hiába undorító, ha éppen ott van amivel játszani akarok akkor ott fogok, nem tart semmibe még egy passwordot tenni a keepassomba, utálom, de inkább ez mint a hardver exkluzivitás. Főleg egy olyan hardverért ami nem jó semmire csak játszani max. Értem ,hogy ez milliószor körberágott téma, de akkor is ez van, nekem a ps4-5 nem kell semmire, ellenben pár játékkal játszanék ami csak rá van. Viszont nekem ehhez a "veszek egy konzolt egy játékra majd eladom 2 hét múlva" működéshez 0 kedvem van. Ezért is örültem végtelenül amikor jött a tekken pc-re. Annyi szerencsém van, hogy nővéreméknek van ps4-e és akkor azt kölcsön tudom kérni.
Egy szó mint száz, én a ps4 menüjét, profiljait, meg úgy kompletten mindenét utálom. A legfontosabb az lenne, hogy az exkluzivitás úgy ahogy van eltűnjön, a konzolok így is életképesek maradnának, mivel rengetegen csak azon szeretnek játszani, meg arra is van budget.
Xbox 360on rajta a saját és a gyerekek profilja is. Az x360ra akár lemezen (van vagy 4-5), akár digitálisan (van vagy 400) címet is elérik a saját profiljuk alól a megfelelő szűkítésekkel, hogy multiban nem tudnak random arcok rájuk üzenni, nem tudnak belépni olyanba, ami 12+os játék, nem vehetnek fel barátokat, stb. Több szinten menedzselhető, hogy mit lehet és mit nem, úgy hogy az általam engedélyezett osztálytársakkal, vagy ketten együtt tudjanak multizni, míg mindenki akire nem bólintottam rá, az nem is létezik. Plusz nem az én kimentett állásaim írják felül. Nintendon ugyanez létezik. Lehet steamen is, de még sose tolta az arcomba, hogy na akkor váltás kölyök profilra, hadd pörgessen egy autóversenyt a steam librarymból a kölyök, de ha dead space-t indítana, akkor kurvanagy error ugorjon fel. Win10ből nem pro van felrakva, hanem home, mert azt adták a géphez anno, na abban is nem tudok profilt váltani, hogy legalább a win10 storeból ilyen megfontolás mentén induljanak a cuccok, de ott elméletileg, ha belépéskor a saját ms profiljából lépne be a kölök, akkor azt érné el az általam a storeban vásárolt cuccok közül, amiket elérhet, mert hogy xboxhoz hozza a jogosultságkezelést.
Neked ez irreleváns persze, nincs gyerek. :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #49113 2020.07.17. 09:42

donatus13 írta:Játékos profilkezelés alatt nem tudom mit értesz
Olyan nem túl bonyolult dolgokat, mint amikor egy háztartásban többen is játszanak. Saját mentésekkel, stb. Gyerekeknél szűrésekkel, szülői engedélyekkel, jelentésekkel, stb. Olyan dolgokkal, amik konzolok 10 éve alapnak számítanak.
Avatar
Moby

Hozzászólás #49114 2020.07.17. 09:50

És akkor még olyanokról nem is beszéltem (ami megintcsak nevetséges, de az MS-nél működik a legjobban), hogy olyan szintű heti jelentést kapok a gyerekeim játéktevékenyégeiről, ami alapján simán tudom korlátozni a bármit, ha úgy látom, hogy valami túl sok. Nem kellett kérnem, nem kell csinálnom hozzá semmit, nem kellett beállítanom sehol semmit, jön mágtól minden héten. Ez pl a kisebbik, múlt heti jelentése:
Spoiler
xbox.jpg

Én nem tudom hány billió évre lehetünk ettől pécén, pedig ugyanaz csinálja ezt is, meg amazt is. Totális őrület...
Avatar
donatus13

Hozzászólás #49115 2020.07.17. 09:52

Valóban ,gyerek hiányában nekem ezek a funkciók nem játszanak meg nem is fognak, de persze világos ,hogy ez fontos. De na, ha nem lenne exlu baszás, attól még ezeket megkaphatnátok konzolról, csak itt is a játékokat.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #49116 2020.07.17. 09:53

Na mind 1, véletlen quote-ba ment ez a fos, de a lényeg, amit akartam, hogy sony játék kellene pc-re is, a konzol meg így is úgy is menne. Szóval ez az egész szopatásról szól meg kényszerítésről.
Avatar
arty

Hozzászólás #49117 2020.07.17. 09:57

Zóanagyvarázsló írta:És most hány év alatt jelenik 11 db minőségi AAA+++++ lövölde? Az ipar megspórolja neked AC-re az időt!
az elmúlt 5 évből 2 rémlik... (cod mw1 remazter és cod mw2 remazter)

:(

(most az fc5öt próbálom meg lineáris fps-ként végigtolni, jó kis emberkísérlet :D )
Avatar
Botond

Hozzászólás #49118 2020.07.17. 09:57

Moby írta:És akkor még olyanokról nem is beszéltem (ami megintcsak nevetséges, de az MS-nél működik a legjobban), hogy olyan szintű heti jelentést kapok a gyerekeim játéktevékenyégeiről, ami alapján simán tudom korlátozni a bármit, ha úgy látom, hogy valami túl sok. Nem kellett kérnem, nem kell csinálnom hozzá semmit, nem kellett beállítanom sehol semmit, jön mágtól minden héten. Ez pl a kisebbik, múlt heti jelentése:.
Windows phoneon ugyanez működik, és kapom, szerintem, ha win10 pc-re lépne be a win10 profillal, és csak win10 store cuccokkal játszana akkor is működne, és kapnánk. Csak a Steam nem tudja ezt.
Gugli family link is ide próbál felzárkózni, elmúlt két évben rengeteget fejlődött.
Avatar
Moby

Hozzászólás #49119 2020.07.17. 10:02

Botond írta:Windows phoneon ugyanez működik, és kapom, szerintem, ha win10 pc-re lépne be a win10 profillal, és csak win10 store cuccokkal játszana akkor is működne, és kapnánk. Csak a Steam nem tudja ezt.
Gugli family link is ide próbál felzárkózni, elmúlt két évben rengeteget fejlődött.
Nade hogy oldja ezt meg a win10-en? Menedzselgessem nekik a saját windows userspaceüket, meg használgassák a windows nekem ehhez??? Szerintem nincs ember, család, ahol ez komolyan opció. PS-en besétál a kamera elé, felismeri a rendszer arcról és belépteti... (kinekten is, amíg létezett a kinekt). Biztos megoldható lenne mindezek windowson is 100 program feltlepítésével, de soha nem lesz egy nosmárlisan működő, systemwide játékos profilmenedzsment rajta, mert a windows egy SZAR.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49120 2020.07.17. 10:08

arty írta:(most az fc5öt próbálom meg lineáris fps-ként végigtolni, jó kis emberkísérlet :D )
Miért, elfogyott minden boltból a Rage 2? :miaz: :miaz: :miaz: Vagy már kimaxoltad?
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #49121 2020.07.17. 10:28

Moby írta:Keveritek a szárt a szarral. A hardvertől még nem fogsz a kornak megfelelő minsőgében játszani, ha csak a kor alatt nem az AC:sár&birkaszart érted. Most is simán megvenném a csúcshardvert, ha a szoftverkörítés nem egy moslékosvödör lenne. De sajnos az. A millió probléma, amik napi szintűek itt is, a multistore szopás, nincs normális játékosprofil kezelés (ami családosoknak instant szopás), nincs normális HDR kezelés, nincs normális semmi. Én értem, hogy nálatok ha játékról van szó, az egyetlen igény kimerül abban, hogy 60fps@bármilyen felbontás, de van egy csomó olyan igény, amit ezek az posvány szarnak titulált konzolok csuklóból elégítenek ki, ez a risszrossz tákolt, masterrace-nek csúfolt izé meg nem.
Jó lenne, ha elfogadnád, hogy van olyan, akinek ez fontos.
Nincs tökéletes platform, viszont személyenkén más prioritások vannak. Nálam valóban az első helyen van a frém, és az utolsó helyen a "multistore szopás", "gyerekfilter???" mert rohadtul semmi köze a játékélményhez.
Sosem érdekelt, honnan kell elindítani, vagy éppen ki ellen kell szabadságharcot vívni.bLehet itt ilyen olyan fícsörökről beszélni, de 30 és 60 közötti különbséget semmilyen szépen rendezett egységes store és csilingelő trophysystem miatt feladni.
Szarahádéer? Nálam eddig nem volt az, de ha választanom kell, gondolkodás nélkül nyomom sdr-ben inkább 60-on. Tessék megnézni az utolsó DF death stranding videót, kb mindent elmond, ami miatt pc-n játszom (amit lehet), nem akarok idézgetni.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #49122 2020.07.17. 10:49

eje75 írta:Csak semmi sure-sure! Így van ha mondom.... vagy neked is megvolt a feleségem, azért szakértesz ennyire?
Nemhogy örülnél hogy kiálltam az asszony mellett, valakinek az ő érdekeit is képviselni kell :vigyor2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #49123 2020.07.17. 10:52

Greyfox írta:Jó lenne, ha elfogadnád, hogy van olyan, akinek ez fontos.
Nincs tökéletes platform, viszont személyenkén más prioritások vannak. Nálam valóban az első helyen van a frém, és az utolsó helyen a "multistore szopás", "gyerekfilter???" mert rohadtul semmi köze a játékélményhez.
Sosem érdekelt, honnan kell elindítani, vagy éppen ki ellen kell szabadságharcot vívni.bLehet itt ilyen olyan fícsörökről beszélni, de 30 és 60 közötti különbséget semmilyen szépen rendezett egységes store és csilingelő trophysystem miatt feladni.
Szarahádéer? Nálam eddig nem volt az, de ha választanom kell, gondolkodás nélkül nyomom sdr-ben inkább 60-on. Tessék megnézni az utolsó DF death stranding videót, kb mindent elmond, ami miatt pc-n játszom (amit lehet), nem akarok idézgetni.
Igen, az az igényesség nagyon magas foka, hogy szarahádéer kitérdekel, sosem érdekelt honnan indítom el, leszarom a torfikat, kitérdekelnek a profilok, DE LEGALÁBB VAN FRÉM! :DDD Ez kérem az igényesség csimborasszója! Szóval tényleg. Rohadjanak már el a gecibe a konzolok. Úgysem érdekel senkit semmi más, csak a frém! :taps: És közben olyan moslkékosvödrök mögül nyomjátok a masterrészezést, hogy nekem kínos az igénytelenségetek. Az egyetlen olyan területen, ahol tényleg lehetne valamit villantani pécé fronton.
Bohócok vagytok, az a baj :D
Avatar
arty

Hozzászólás #49124 2020.07.17. 10:56

DanielT írta:Miért, elfogyott minden boltból a Rage 2? :miaz: :miaz: :miaz: Vagy már kimaxoltad?
de most akkor "az" HÓTKOMOLY volt?! :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #49125 2020.07.17. 10:58

arty írta:de most akkor "az" HÓTKOMOLY volt?! :D
Nem viccelt. Rádobta a 10/10-et. Hótkomolyan! :bdead:
Avatar
Moby

Hozzászólás #49126 2020.07.17. 11:02

Na, egyébként meg a 60fps éltetésével semmi gond nincs. Tényleg lehetne minden szar 60fps konzolokon is. Bár az idén valahogy nem éreztem azt, hogy a mai játékokkal ez lenne a legnagyobb baj, de ez is baj. Meg igénytelenség is, főleg a 27frémes szarságok.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #49127 2020.07.17. 11:03

Moby írta:Igen, az az igényesség nagyon magas foka, hogy szarahádéer kitérdekel, sosem érdekelt honnan indítom el, leszarom a torfikat, kitérdekelnek a profilok, DE LEGALÁBB VAN FRÉM! :DDD Ez kérem az igényesség csimborasszója! Szóval tényleg. Rohadjanak már el a gecibe a konzolok. Úgysem érdekel senkit semmi más, csak a frém! :taps: És közben olyan moslkékosvödrök mögül nyomjátok a masterrészezést, hogy nekem kínos az igénytelenségetek. Az egyetlen olyan területen, ahol tényleg lehetne valamit villantani pécé fronton.
Bohócok vagytok, az a baj :D

Azért moslékos vödör az túlzás, a monitorom valóban nem nagy eresztés, de a pc azért most jól ketyeg.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49128 2020.07.17. 11:04

arty írta:de most akkor "az" HÓTKOMOLY volt?! :D
Láthattad a 85%-ra maxolt csilingelős trofiprofilt! :nezze: :nezze: :nezze:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #49129 2020.07.17. 11:06

Moby írta:Igen, az az igényesség nagyon magas foka, hogy szarahádéer kitérdekel, sosem érdekelt honnan indítom el, leszarom a torfikat, kitérdekelnek a profilok, DE LEGALÁBB VAN FRÉM! :DDD Ez kérem az igényesség csimborasszója! Szóval tényleg. Rohadjanak már el a gecibe a konzolok. Úgysem érdekel senkit semmi más, csak a frém! :taps: És közben olyan moslkékosvödrök mögül nyomjátok a masterrészezést, hogy nekem kínos az igénytelenségetek. Az egyetlen olyan területen, ahol tényleg lehetne valamit villantani pécé fronton.
Bohócok vagytok, az a baj :D
Nahát téged a nem a pc gaming égetett ki hanem a tlou2, azóta megy a fröcskölés :D, látod, maradtál volna a pc gamingnél, nem kaptál volna ekkora pofont :nezze: :banplz:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Micsu 2020.07.17. 11:08-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49130 2020.07.17. 11:07

Moby írta:Bohócok vagytok, az a baj :D
Még szerencse, hogy neked nem volt 2 éve atompécéd. :idiota:

Mindenhol csak a kompromisszum van, aztán lehet dönteni, ki mit vállal be. És még itt is mindenki állt mindegyik oldalon, az aktuális helyzetnek megfelelően. :nemtudom:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49131 2020.07.17. 11:10

Micsu írta:Nahát téged a nem a pc gaming égetett ki hanem a thlou2, azóta megy a fröcskolás :D, látod, maradtál volna a pc gamingnél, nem kaptál volna ekkora pofont :nezze: :banplz:
Ennyi. Megölte egy konzol exkluzív és most képes lenne magával rántani mindenkit.

Én legalább az ígéret földjére, a Rage 2-vel és Darksiders Genesissel övezett Final Fantasys/Daysgoneos/stb kánaánba próbálom vezetni a tisztaszívű embertársaimat! Ahol még a TLOU2 is kurvajó, annak ellenére, hogy nem Disney dance montázs heppi a sztori.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #49132 2020.07.17. 11:20

Moby írta:Igen, az az igényesség nagyon magas foka, hogy szarahádéer kitérdekel, sosem érdekelt honnan indítom el, leszarom a torfikat, kitérdekelnek a profilok, DE LEGALÁBB VAN FRÉM! :DDD Ez kérem az igényesség csimborasszója! Szóval tényleg. Rohadjanak már el a gecibe a konzolok. Úgysem érdekel senkit semmi más, csak a frém! :taps: És közben olyan moslkékosvödrök mögül nyomjátok a masterrészezést, hogy nekem kínos az igénytelenségetek. Az egyetlen olyan területen, ahol tényleg lehetne valamit villantani pécé fronton.
Bohócok vagytok, az a baj :D
ookééé... :szomoru1: Senki nem mondta, hogy rohadjanak meg a konzolok. Stabilan működő HDR-t akarsz, csekkerbórd 4k-t, filtereket, szépsztórt nekem ez rohadtul nem fáj. És ps5- is lesz, ahogy eddig összes ps volt a háznál, de nem az lesz az elsődleges platform, igen, a frém miatt.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #49133 2020.07.17. 11:28

Greyfox írta: Senki nem mondta, hogy rohadjanak meg a konzolok.
De, én, és továbbra se bánnám, de elfogadom az igényeit másoknak, :D még ha meg is vetem :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #49134 2020.07.17. 11:43

Micsu írta:Nahát téged a nem a pc gaming égetett ki hanem a tlou2, azóta megy a fröcskölés :D, látod, maradtál volna a pc gamingnél, nem kaptál volna ekkora pofont :nezze: :banplz:
Nadehát pont ezt tettem. Dobtam mindent(ami egyenlő azzal, hogy maradtam a pécé gémingnél :D)
Avatar
Moby

Hozzászólás #49135 2020.07.17. 11:46

DanielT írta:Még szerencse, hogy neked nem volt 2 éve atompécéd. :idiota:

Mindenhol csak a kompromisszum van, aztán lehet dönteni, ki mit vállal be. És még itt is mindenki állt mindegyik oldalon, az aktuális helyzetnek megfelelően. :nemtudom:
2 éve nem volt atompécém. 2017-ben volt atompécém. Mondjuk legalább megadatam a módját. Annak is, ami benne volt, és ahogy benne volt. Utána még volt a kukázott gépből avanzsált vízhűtéses 2070-es fos, de annakis már vagy másfél-két éve.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #49136 2020.07.17. 11:49

Az én tapasztalatom szerint nincs olyan gyerekeknél, hogy "közös". Külön szoba, külön gép, külön telefon, tablet stb. kell. Pár kivétellel duplán kell megvenni a játékokat és a béna kiegészítőiket is, mert ha egyiknek van, akkor a másiknak is kell.
...Playstationön, Xboxon csak veszekedés a vége. Steam family sharingből is csak a baj van.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #49137 2020.07.17. 11:51

Moby írta:2 éve nem volt atompécém. 2017-ben volt atompécém. Mondjuk legalább megadatam a módját. Annak is, ami benne volt, és ahogy benne volt. Utána még volt a kukázott gépből avanzsált vízhűtéses 2070-es fos, de annakis már vagy másfél-két éve.
Jóvan, nincs nekem Zómemóriám, meg téged egyébként is nehéz követni. :mf2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #49138 2020.07.17. 12:02

aabyssx írta:.Playstationön, Xboxon csak veszekedés a vége. Steam family sharingből is csak a baj van.
Arra tippelek, hogy halvány fogalmad sincs arról, hogyan működnek ezek a mai konzoloknál.
Avatar
Moby

Hozzászólás #49139 2020.07.17. 12:15

DanielT írta:Ennyi. Megölte egy konzol exkluzív és most képes lenne magával rántani mindenkit
Kurva zabos lettem volna a TLOU2 elbaszásától akkor is, ha minden jóság jött volna idén. Örjöngtem volna, hogy egy retkes buzi tönkrebaszta az egyik kedvenc IP-met. Ja. De ennyi. Nem döntötte volna árokba az egészet. Abban vastagon benne van, hogy ennyi szarral ilyen rövid idő alatt, mint az idei év, én még nem játszottam a közel 4 évtized alatt. És mindvégig az tartotta bennem a lelket, hogy majd a lasszó kárpótol. Fel sem merült a lehetősége, hogy ez nem így lesz. Szóval végeredményben igen, a konzolex ölt meg, de azé nem volt nehéz dolga.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #49140 2020.07.17. 12:25

Moby írta:Arra tippelek, hogy halvány fogalmad sincs arról, hogyan működnek ezek a mai konzoloknál.
1 konzol 2 gyerek nálunk does not compute. Mindegy, hogy van saját mentése, vagy sem.

Vissza: “Leáldozott.hu”