A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #48931 2020.07.14. 12:32

Micsu írta:telóróllesefosom.avi
Én ebbe biztos beleteszek pár 10 órát, főleg hogy van Joy meg minden :P
Ha a Windows Store a célplatform, a JOY garantált.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48932 2020.07.14. 12:42

Botond írta:És ha linkel vki két DF videót, amiben vminek a PS4 portját szídják, akkor a PS4 tulajdonosság is szégyen lesz? Vagy most hogy linkelted ezt a két videót így már a Zelda is hulladék, meg a mariókart is szarul fut, vagy egész pontosan milyen áttörést remélsz attól, hogy nem 100% a switchen jól sikerült játékok aránya? :D
Még várom benő kommentjét, hogy a PS2 cuccaihoz képest hogyan néz ki.
Van olyan hogy szazalekos arany, ami mar nem flashjatek szintu grafika ott eleg magas aranyu a fosport switchre, foleg egy ps4hez kepest ;)
Pl ez amit most linkeltem is olyan szinvonal amit sztem semmilyen mas platformon nem latsz ;)
Avatar
Botond

Hozzászólás #48933 2020.07.14. 13:56

Micsu írta:Van olyan hogy szazalekos arany, ami mar nem flashjatek szintu grafika ott eleg magas aranyu a fosport switchre, foleg egy ps4hez kepest ;)
Pl ez amit most linkeltem is olyan szinvonal amit sztem semmilyen mas platformon nem latsz ;)
Azért irigylem a sok szabadidődet, hogy ilyesmit ráérsz statisztikázni, hogy switchen mennyi a fosport és ps4en mennyi és pc-n mennyi, na meg xboxon mennyi. Közrebocsáthatnád egyszer a móka kedvéért a tízezres elemmintádat, hogy mit dobott ki, hadd tanuljunk belőle!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48934 2020.07.14. 16:21

Botond írta:Azért irigylem a sok szabadidődet, hogy ilyesmit ráérsz statisztikázni, hogy switchen mennyi a fosport és ps4en mennyi és pc-n mennyi, na meg xboxon mennyi. Közrebocsáthatnád egyszer a móka kedvéért a tízezres elemmintádat, hogy mit dobott ki, hadd tanuljunk belőle!
Az h pcn, xen vagy ps4en mennyi ahhoz tenyleg kell nemi ido hogy pl 20 cim eseteben megnezzuk milyen a port es ebbol csinaljunk egy grafikont, de egy switch eseteben nem sok idot kell raszanni mert kb mind az (fosport) ;)
Avatar
Botond

Hozzászólás #48935 2020.07.14. 16:24

Micsu írta:Az h pcn, xen vagy ps4en mennyi ahhoz tenyleg kell nemi ido hogy pl 20 cim eseteben megnezzuk milyen a port es ebbol csinaljunk egy grafikont, de egy switch eseteben nem sok idot kell raszanni mert kb mind az (fosport) ;)
Na akkor küldjed azt a listát, azt összedobod akkor pikkpakk, ha jól értem.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48936 2020.07.14. 19:23

Botond írta:Na akkor küldjed azt a listát, azt összedobod akkor pikkpakk, ha jól értem.
Switchrol jah, lesz idom osszedobok neked vmit a df alapjan ;)
Kinn vannak mar a GoT (nem game of thrones :D) rivjuk de nagy a csend, mi tortent? Ennyire azert nem koptek le.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #48937 2020.07.14. 19:49

phpBB [media]

Megjött a japán Assassin's Creed, amit mindenki várt!
Avatar
Botond

Hozzászólás #48938 2020.07.14. 20:16

Addig is, egyrészt speed, másrészt Halo3!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48939 2020.07.14. 20:25

benőmenő írta:Megjött a japán Assassin's Creed, amit mindenki várt!
Megnéztem ezt meg az ACG tesztet, de a végső ítélet előtt megvárom mit mond Botond a végigjátszás után! :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #48940 2020.07.14. 20:34

DanielT írta:Megnéztem ezt meg az ACG tesztet, de a végső ítélet előtt megvárom mit mond Botond a végigjátszás után! :banplz:
Én csak annyit mondanék a mai játékokról, hogy ma jelent meg steamre a death stranding és a halo3 is. És a nyitólapon a főkép az halo3. Szükséges ezt jobban magyarázni? :banplz:
/szerk: na jóvan, váltogatja, mosmán a sétaszimulátor a főkép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48941 2020.07.14. 20:45

Botond írta:Én csak annyit mondanék a mai játékokról, hogy ma jelent meg steamre a death stranding és a halo3 is. És a nyitólapon a főkép az halo3. Szükséges ezt jobban magyarázni? :banplz:
/szerk: na jóvan, váltogatja, mosmán a sétaszimulátor a főkép
13 éve toltuk le Deeppel azt a fost, múlt év végén meg a Death Strandinget. Neked hogyhogy kimaradtak ezek? :mf2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #48942 2020.07.14. 20:46

DanielT írta:13 éve toltuk le Deeppel azt a fost, múlt év végén meg a Death Strandinget. Neked hogyhogy kimaradtak ezek? :mf2:
13 éve kimaradtam a fosból, és most is kimaradok a fosból. Szerencsére nélkülem is van piaca, és nektek jó egészséget kívánok hozzá! Én maradok a szórakozásnál! :mf2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #48943 2020.07.14. 21:49

Micsu írta:Switchrol jah, lesz idom osszedobok neked vmit a df alapjan ;)
Kinn vannak mar a GoT (nem game of thrones :D) rivjuk de nagy a csend, mi tortent? Ennyire azert nem koptek le.
Tele van már a moslékosvödör az idei játékokkal, a lasszófasszal ki is bugyogott belőle. Nekem már nem fér bele, de aki szívesen nyelné még, hát hajrá :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #48944 2020.07.14. 21:57

Dani, kijött ma a telómra a MIUI12, gondolom a poco-ra is jön vagy jött. Nézd meg, hátha javították a zavaró dolgokat benne.

/sok mindent nem láttam rajta, minden egy kicsit pofásabb lett, de szerintem az újjlenyomtaos színbeállítás elbaszás ugyanúgy bennevan, mint a 11-ben, szóval nagy dolgokra ne számíts.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48945 2020.07.14. 22:49

DanielT írta:13 éve toltuk le Deeppel azt a fost, múlt év végén meg a Death Strandinget. Neked hogyhogy kimaradtak ezek? :mf2:
Ahogy olvasom eleg jo lett a pcs port, nem vaganykodnek hogy a “fosportot” toltad. :ravasz1:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48946 2020.07.14. 22:51

Moby írta:Tele van már a moslékosvödör az idei játékokkal, a lasszófasszal ki is bugyogott belőle. Nekem már nem fér bele, de aki szívesen nyelné még, hát hajrá :)
Eleg fura hogy pont azt a cimet skippeled ami pont a te zsanered :P
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #48947 2020.07.14. 23:09

benőmenő írta:[video]csucsima[/video]
Megjött a japán Assassin's Creed, amit mindenki várt!
Én játszanám, valszeg be is jönne, talán nem is várnám meg a teljes leárazást. Akár 20 EUR-t is adnék érte. :vigyor:
Csak kár, hogy 27,3 FPS fogoly, nem jön a platformomra.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #48948 2020.07.15. 07:30

Megnézném ezt a death strandinget pc-n, de a vga gyártók szerencsére eltántorítottak mindentől pc-n a csodálatos mukt évszázadbéli hdmi portokkal, ugyh gyanus, hogy hdr miatt pisin még. mindig szebb nálam.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #48949 2020.07.15. 09:06

Mekee írta:Megnézném ezt a death strandinget pc-n, de a vga gyártók szerencsére eltántorítottak mindentől pc-n a csodálatos mukt évszázadbéli hdmi portokkal, ugyh gyanus, hogy hdr miatt pisin még. mindig szebb nálam.
Hö? Tökéletesen megy a hdr nálam C9-en. Az egyetlen komoly limitáció jelenleg a vrr hiánya. Ha már múltszázadról beszélünk, a 30 fps az mi? :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48950 2020.07.15. 09:21

Moby írta:Dani, kijött ma a telómra a MIUI12, gondolom a poco-ra is jön vagy jött. Nézd meg, hátha javították a zavaró dolgokat benne.

/sok mindent nem láttam rajta, minden egy kicsit pofásabb lett, de szerintem az újjlenyomtaos színbeállítás elbaszás ugyanúgy bennevan, mint a 11-ben, szóval nagy dolgokra ne számíts.
Köszi, nekem még nem jött, de erre számítottam. A Mi9T/Pro stb első körös készülékek az enyém második.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48951 2020.07.15. 09:24

Greyfox írta:Hö? Tökéletesen megy a hdr nálam C9-en. Az egyetlen komoly limitáció jelenleg a vrr hiánya. Ha már múltszázadról beszélünk, a 30 fps az mi? :D
A szerencsés kisebbség lehetsz... (aki nem veszi észre, hogy szar :idiota: )

De hogy is lehetne jó a HDR, amikor még a Limited/Full HDMI kérdést se sikerült megoldani 15 év alatt...

hdrpc.png
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #48952 2020.07.15. 09:34

DanielT írta:A szerencsés kisebbség lehetsz... (aki nem veszi észre, hogy szar :idiota: )
Ez a google kereséses érvelés.. lvl100..
Valóban nincs semmi problémám vele. A resi 7-re és 2-re is mindenki nyavajgott, minden bekapcsolt magától, a menüben csak a (valóban elbaszott) csúszkát kellett belőnöm, és ennyi.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48953 2020.07.15. 09:34

Greyfox írta:Hö? Tökéletesen megy a hdr nálam C9-en. Az egyetlen komoly limitáció jelenleg a vrr hiánya. Ha már múltszázadról beszélünk, a 30 fps az mi? :D
VRR is megy a múltszázadi hdmi-n IS, csak ilyen multszázad előtti, hulladék VGA-kkal nyomjátok ezt a maszterrészkedést is :D A windows HDR kezelése megy egy fos. Még a konzolké sem tökéletes (a HGIG kezelés egyelőre olyan as-is), de évekkel a windows előtt járnak.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48954 2020.07.15. 09:37

Az xbox meg konkrétan szarrá szopat mindent, ps4-et, pécét, mindent, mer az DolbyVision-t tud. VRR-el. ALLM-el.
Pedig múltszázadi a HDMI-je is.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #48955 2020.07.15. 09:45

Moby írta:Az xbox meg konkrétan szarrá szopat mindent, ps4-et, pécét, mindent, mer az DolbyVision-t tud. VRR-el. ALLM-el.
Pedig múltszázadi a HDMI-je is.
Akkor ha egy lépéssel meg akarnánk alkotni a tökéletes platformot, akkor a sony exkluzívok xboxra jelennének meg, kész! :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #48956 2020.07.15. 09:48

Greyfox írta:Akkor ha egy lépéssel meg akarnánk alkotni a tökéletes platformot, akkor a sony exkluzívok xboxra jelennének meg, kész! :D
Ami azért lenne mókavonat, mert akkor ugye rögtön ott vannak PC-n is. :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48957 2020.07.15. 09:50

Moby írta:VRR is megy a múltszázadi hdmi-n IS, csak ilyen multszázad előtti, hulladék VGA-kkal nyomjátok ezt a maszterrészkedést is :D A windows HDR kezelése megy egy fos. Még a konzolké sem tökéletes (a HGIG kezelés egyelőre olyan as-is), de évekkel a windows előtt járnak.
Pcre minek vrr mikor powwa + jo setup = 60fps? Nameg c9ben ott a gsync is.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #48958 2020.07.15. 09:51

Botond írta:Ami azért lenne mókavonat, mert akkor ugye rögtön ott vannak PC-n is. :)
Nadehát szarahádéere :vigyor: !
Avatar
Moby

Hozzászólás #48959 2020.07.15. 09:52

Micsu írta:Pcre minek vrr mikor powwa + jo setup = 60fps? Nameg c9ben ott a gsync is.
Gsync csak turingtó főfele van hdmi-n, szal előbb vegyetek valami normális vga-t :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #48960 2020.07.15. 09:53

Greyfox írta:Nadehát szarahádéere :vigyor: !
Ismerve a windows fejlődési ütemét, szerintem még egy 10-15 év, és talán fognak ott tartani, ahol a xbox-al ma (pedig az is windows valamilyen szinten).
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48961 2020.07.15. 09:54

Moby írta:Gsync csak turingtó főfele van hdmi-n, szal előbb vegyetek valami normális vga-t :D
Veszunk evvegen nyugi (mar ha tenyleg hozza a szintet amit pletyiznek).
Avatar
Botond

Hozzászólás #48962 2020.07.15. 10:00

Micsu írta:Veszunk evvegen nyugi (mar ha tenyleg hozza a szintet amit pletyiznek).
Volt kint az ács, elmondta mi pénz lesz a padlásbővítés, és pont olyan 1-1,5 millával több, mint amit gondoltam, szóval lehet idén inkább egy PS3ba ruházok be végre! Vagy PS2be! :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48963 2020.07.15. 10:02

Botond írta:Volt kint az ács, elmondta mi pénz lesz a padlásbővítés, és pont olyan 1-1,5 millával több, mint amit gondoltam, szóval lehet idén inkább egy PS3ba ruházok be végre! Vagy PS2be! :banplz:
Az epitoipar ott rohadjon meg ahol van, meregdragan egyre szarabb munka.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48964 2020.07.15. 10:07

Greyfox írta:Akkor ha egy lépéssel meg akarnánk alkotni a tökéletes platformot, akkor a sony exkluzívok xboxra jelennének meg, kész! :D
Az idén olyan játékkal játszottam, amivel érdemes volt játszani, na az is a microsofttó jött, szóval ez alapján jó az a platform úgy, ahogy van.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48965 2020.07.15. 10:12

Micsu írta:Az epitoipar ott rohadjon meg ahol van, meregdragan egyre szarabb munka.
Spoiler
Én még sehol nem tartok ezzel a házvásárlással, de már agyfaszt kaptam. Most ott tartok, hogy veszek inkább telket, és rábízom egy generálkivitelezőre, de tudom, hogy a végére felakasztom magam a problémáktól. Készen viszont alig találok valamit, ami okés lenne. 50m-ig konkrétan nincs büdös lófasz se, ami tetszene, az meg pont a duplája. Há menjenek má a faszomba... Ilyen felújítandó romokat lehetne venni, de én mégegyet nem újítgatok. Akkor inkább felépítettem alapról.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48966 2020.07.15. 10:18

Micsu írta:Veszunk evvegen nyugi (mar ha tenyleg hozza a szintet amit pletyiznek).
Mer a mostanik nem hozzák? Csak győzzed megfizetni...
Avatar
Moby

Hozzászólás #48967 2020.07.15. 10:29

Nincsenek szavak :DDD
win10.jpg

És ahogy nézem a winlogot, az a gondja, hogy magyar a windows lokációm. De ehhez be kellett adnia a frissítést, le kellett töltetni, el kellett indítani a frissítést a MAGYAR windowsnak, hogy rájöjjön, hogy ő magyar, ezért nem is lehet frissíteni :DDDD Ez kész...

/az csak margó mentén jegyzem meg, hogy a további információ alatt bejön egy oldal, ami elmeséli, hogy milyen fasza az új 2004-es build. Hogy mi a hiba, azt itt nem tudod meg. Merminek.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48968 2020.07.15. 10:36

Moby írta:
Spoiler
Én még sehol nem tartok ezzel a házvásárlással, de már agyfaszt kaptam. Most ott tartok, hogy veszek inkább telket, és rábízom egy generálkivitelezőre, de tudom, hogy a végére felakasztom magam a problémáktól. Készen viszont alig találok valamit, ami okés lenne. 50m-ig konkrétan nincs büdös lófasz se, ami tetszene, az meg pont a duplája. Há menjenek má a faszomba... Ilyen felújítandó romokat lehetne venni, de én mégegyet nem újítgatok. Akkor inkább felépítettem alapról.
Az epitkezes az idegorlo, foleg amilyen arak vannak es koklerek (4 eve alatt duplajara/triplajara mentek az arak, munkadij es anyag egyarant), a masik az h olyan szakember hiany van hogy smekbol lesznek az acsok es komuvesek :D En tul vagyok az utobbi par evben egy felujitason es egy iroda/rendelo felepitesen, tudnek meselni de inkabb nem huzom fel magam :(
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48969 2020.07.15. 10:37

Moby írta:Mer a mostanik nem hozzák? Csak győzzed megfizetni...
Egy 2080 v 2080ti mar nem rossz de most h jonnek az uj kartyak mar nem vennek ;)
Kell kolteni a hobbyra is :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #48970 2020.07.15. 10:45

Micsu írta:Az epitkezes az idegorlo, foleg amilyen arak vannak es koklerek (4 eve alatt duplajara/triplajara mentek az arak, munkadij es anyag egyarant), a masik az h olyan szakember hiany van hogy smekbol lesznek az acsok es komuvesek :D En tul vagyok az utobbi par evben egy felujitason es egy iroda/rendelo felepitesen, tudnek meselni de inkabb nem huzom fel magam :(
Tudom, és ezért vennék készen, vagy valami olyan készközelit, ahol látom, hogy el is fog készülni, meg olyan minőségben. Ilyet viszont nem nagyon találok. Vagy ha igen. 90m-tól főfele. Szóval egyelőre nem nagyn látok más megoldást.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48971 2020.07.15. 10:49

Micsu írta:Az epitkezes az idegorlo, foleg amilyen arak vannak es koklerek (4 eve alatt duplajara/triplajara mentek az arak, munkadij es anyag egyarant), a masik az h olyan szakember hiany van hogy smekbol lesznek az acsok es komuvesek :D En tul vagyok az utobbi par evben egy felujitason es egy iroda/rendelo felepitesen, tudnek meselni de inkabb nem huzom fel magam :(
Én most kezdem... Illetve kezdeném, de nem tudom. Június 30-án kellett volna átadni az új lakásomat szerkezetkészen, hogy utána saját szakemberekkel belül befejeztessem. Ebből most új látszik leghamarabb október lesz, így tehát a teljes kivitelezés télen. Kellemes lesz! :eljen: :eljen: :eljen: Ja, az embereket meg azóta "hülyítem", mert nem tudok nekik mit mondani, hogy melyik, mikor jöhet. Biztosan rám várnak addig és nem lesznek akkorra foglaltak, hogy újabb fél évet szopjak! :falbav: :falbav: :falbav:
Avatar
Botond

Hozzászólás #48972 2020.07.15. 11:01

DanielT írta:Én most kezdem... Illetve kezdeném, de nem tudom. Június 30-án kellett volna átadni az új lakásomat szerkezetkészen, hogy utána saját szakemberekkel belül befejeztessem. Ebből most új látszik leghamarabb október lesz, így tehát a teljes kivitelezés télen. Kellemes lesz! :eljen: :eljen: :eljen: Ja, az embereket meg azóta "hülyítem", mert nem tudok nekik mit mondani, hogy melyik, mikor jöhet. Biztosan rám várnak addig és nem lesznek akkorra foglaltak, hogy újabb fél évet szopjak! :falbav: :falbav: :falbav:
Áh, régi szép idők. Hatvanban én is ezt húztam magamra, hogy majd elkészül szerkezetkészre és befejezzük. Mínusz egy házasság a szaldó, meg öregedtem vagy 20 évet. Ennek ugye ~5 éve, szóval úgy éreztem elég naprakész vagyok az árakból, meg sógor spancija az ács, szóval gondoltam gyorsan, olcsón meglesz. Hátafaszt. Ez a 3-4x-es ár amit Micsu mond az simán szemrebbenés nélkül. Jó, mondjuk legalább a másik melóját félrerakja és nálam kezd, mert haverkomasógor, de olyan árat kér, amit nem szégyell, és lassan ott vagyok, hogy csak az anyag annyi, amit az egészre szántam. Mondjuk én meg úgy vagyok vele, mint Moby, hogy baszki, itt a környéken a társasházi lakás nm-e az úgy indul, hogy 1 millió, ha nem bontás előtti állapotban van, vagy az összedőlés szélén, szóval még mindig jobb rátoldani a padlásból pár nm-t, ha a bekerköltség kijön 300-400ra nm-enként, mint eladni és venni nagyobbat agyatlansokpénzért. No mindegy, de azé nem jó érzés, hogy a lányomnak a szimpla ágyat duplára cseréljük a gépupgrade árából. Aszittem csak a tengerpartozás árából megúszom, és az idén úgyis elmarad, de nem. Plusz idén kerülnek be a klímák is, ha már bontunk, az is duplája lesz, mint legutóbb. Még hogy nincs infláció.
/szerk. bónuszként szüleim meg most akarják eladni a 8 szobás három szintest, mert rájöttek, hogy így majdnem a 70hez érve se a lépcső nem barátjuk, se a 8 szoba 4 fürdő meg a többi szar nem indokolt már és amúgy is jönnek pesthez közelebb, abba a faluba, ahol húgom van. Ehhez vettek egy kurvanagy telket, vályogház. Idén dózer, jövőre nulláról újat építeni, földszintes könnyűszerkezetest. Na kíváncsi leszek 45 éves házasság mit bír el. :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48973 2020.07.15. 11:51

Moby írta:
Spoiler
Én még sehol nem tartok ezzel a házvásárlással, de már agyfaszt kaptam. Most ott tartok, hogy veszek inkább telket, és rábízom egy generálkivitelezőre, de tudom, hogy a végére felakasztom magam a problémáktól. Készen viszont alig találok valamit, ami okés lenne. 50m-ig konkrétan nincs büdös lófasz se, ami tetszene, az meg pont a duplája. Há menjenek má a faszomba... Ilyen felújítandó romokat lehetne venni, de én mégegyet nem újítgatok. Akkor inkább felépítettem alapról.
Jól elő volt ez a projekt készítve! :banplz: Naná, hogy 50 alatt lófasz sincs. De a meglévő lakásaidat se annyiért tudod eladni, amennyiért 8 éve.

Emésztgessed szépen azt a százmisit alsó hangon! :eljen: (jó, mondjuk ha tényleg kimész Csád/Kongó környékére, ott már 80-ból lehet valami.)
Avatar
Botond

Hozzászólás #48974 2020.07.15. 12:00

DanielT írta:Jól elő volt ez a projekt készítve! :banplz: Naná, hogy 50 alatt lófasz sincs. De a meglévő lakásaidat se annyiért tudod eladni, amennyiért 8 éve.

Emésztgessed szépen azt a százmisit alsó hangon! :eljen: (jó, mondjuk ha tényleg kimész Csád/Kongó környékére, ott már 80-ból lehet valami.)
Szaros panellakások is 30-50 milla, nem is értem hogyan gondolják, hogy a fiatalok belátható időn belül lakást vegyenek, aztán meg jöjjenek a pulyák. Kihalásra ítélt faj vagyunk.
Avatar
Botond

Hozzászólás #48975 2020.07.15. 12:04

Moby írta:Nincsenek szavak :DDD

És ahogy nézem a winlogot, az a gondja, hogy magyar a windows lokációm. De ehhez be kellett adnia a frissítést, le kellett töltetni, el kellett indítani a frissítést a MAGYAR windowsnak, hogy rájöjjön, hogy ő magyar, ezért nem is lehet frissíteni :DDDD Ez kész...

/az csak margó mentén jegyzem meg, hogy a további információ alatt bejön egy oldal, ami elmeséli, hogy milyen fasza az új 2004-es build. Hogy mi a hiba, azt itt nem tudod meg. Merminek.
Felment csont nélkül magyar win10re, annyit csíteltem, hogy az új edget csak utána raktam fel, nem előtte. :banplz: Kézi update volt, nem bírtam már kivárni a sorom. Színek teljesen mások lettek, mint a régi edgeben volt, amit nem is értek hogy hogyan, meg miért. Mintha feltekerték volna a brightnesst vagy nemtom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48976 2020.07.15. 12:04

Botond írta:Kihalásra ítélt faj vagyunk.
Bárcsak.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48977 2020.07.15. 12:06

DanielT írta:Jól elő volt ez a projekt készítve! :banplz: Naná, hogy 50 alatt lófasz sincs. De a meglévő lakásaidat se annyiért tudod eladni, amennyiért 8 éve.

Emésztgessed szépen azt a százmisit alsó hangon! :eljen: (jó, mondjuk ha tényleg kimész Csád/Kongó környékére, ott már 80-ból lehet valami.)
Ennek most megy az előkészítése. Egyelőre a döntés van meg, meg a nézelődés megy. A pénzügyi keretek vannak meg, és a kívánalmak. A legjobb opciót keresem. Van már opció több is, párat már meg is néztem, de a legjobb még nincs meg.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #48978 2020.07.15. 12:08

Botond írta:Szaros panellakások is 30-50 milla, nem is értem hogyan gondolják, hogy a fiatalok belátható időn belül lakást vegyenek, aztán meg jöjjenek a pulyák. Kihalásra ítélt faj vagyunk.
Erzsébeten 15-20 millióból már lehet proliskodni. Nagyapám is adott el családi házat kerttel felénk ennyiért pár éve (azóta nem változtak az árak érdemben).
Avatar
Botond

Hozzászólás #48979 2020.07.15. 12:15

Zóanagyvarázsló írta:Erzsébeten 15-20 millióból már lehet proliskodni. Nagyapám is adott el családi házat kerttel felénk ennyiért pár éve (azóta nem változtak az árak érdemben).
Nálunk a faluban keresnek 30ért 3 szobás családit, amit csak kicsit kell felújítani. És hát 130 km-re keletre pesttől az még csak nem is az agglomeráció... Ózdon se hiszem, hogy kapnék már millió alatt panelt, mint 15 éve. :gonosz1: Hatvanban is 40 nm-es panelek 4-5ért mentek 6-8 éve, amikor odakerültem, azok is vastagon 2-3x annyiba kerülnek most. Elmebetegség.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48980 2020.07.15. 12:19

Botond írta:Áh, régi szép idők. Hatvanban én is ezt húztam magamra, hogy majd elkészül szerkezetkészre és befejezzük. Mínusz egy házasság a szaldó, meg öregedtem vagy 20 évet. Ennek ugye ~5 éve, szóval úgy éreztem elég naprakész vagyok az árakból, meg sógor spancija az ács, szóval gondoltam gyorsan, olcsón meglesz. Hátafaszt. Ez a 3-4x-es ár amit Micsu mond az simán szemrebbenés nélkül. Jó, mondjuk legalább a másik melóját félrerakja és nálam kezd, mert haverkomasógor, de olyan árat kér, amit nem szégyell, és lassan ott vagyok, hogy csak az anyag annyi, amit az egészre szántam. Mondjuk én meg úgy vagyok vele, mint Moby, hogy baszki, itt a környéken a társasházi lakás nm-e az úgy indul, hogy 1 millió, ha nem bontás előtti állapotban van, vagy az összedőlés szélén, szóval még mindig jobb rátoldani a padlásból pár nm-t, ha a bekerköltség kijön 300-400ra nm-enként, mint eladni és venni nagyobbat agyatlansokpénzért. No mindegy, de azé nem jó érzés, hogy a lányomnak a szimpla ágyat duplára cseréljük a gépupgrade árából. Aszittem csak a tengerpartozás árából megúszom, és az idén úgyis elmarad, de nem. Plusz idén kerülnek be a klímák is, ha már bontunk, az is duplája lesz, mint legutóbb. Még hogy nincs infláció.
/szerk. bónuszként szüleim meg most akarják eladni a 8 szobás három szintest, mert rájöttek, hogy így majdnem a 70hez érve se a lépcső nem barátjuk, se a 8 szoba 4 fürdő meg a többi szar nem indokolt már és amúgy is jönnek pesthez közelebb, abba a faluba, ahol húgom van. Ehhez vettek egy kurvanagy telket, vályogház. Idén dózer, jövőre nulláról újat építeni, földszintes könnyűszerkezetest. Na kíváncsi leszek 45 éves házasság mit bír el. :banplz:
Tegnap szerelték be ide. Hogy jó döntés volt-e eladás előtt vagy sem, ezt most hagyjuk*, de ezt még akkor rendeltem, amikor még csak ízlelgettük az eladás lehetőségét. 6 éve szereltettem be a másikba, mielőtt onnan is elköltöztünk. 6 éve oda 130-ból(vagy 150-ből) rakták be ha jól emlékszem. Tegnap 320-at fizettem érte, ebből 70e volt a munkadíj, ami úgy volt két embernek 30 perc, hogy abban benne volt némi telefonálgatás, a kutyámmal is játszottak, és vizet is ittak, és feltakarítottak maguk után. Engem nem zavart, így is gecigyorsan végeztek, de bazmeg...ennyiért én nem tudok dolgozni peróra :ijedt:

/*racionálisan azt látom, hogy lesz az jövő nyár is, vagy még később, mire költözni fogok. Az iroda meg most itthon van, szal ki lesz akkor is használva, ha beárazni nem is tudom esetleg.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48981 2020.07.15. 12:23

Botond írta:Felment csont nélkül magyar win10re, annyit csíteltem, hogy az új edget csak utána raktam fel, nem előtte. :banplz: Kézi update volt, nem bírtam már kivárni a sorom. Színek teljesen mások lettek, mint a régi edgeben volt, amit nem is értek hogy hogyan, meg miért. Mintha feltekerték volna a brightnesst vagy nemtom.
Akkor nem a magyar win miatt nem megy fel. Akkor viszont nem tudom mi miatt nem megy fel. Ki ugyebár nem írja, csak a windows logból tudok valamire gondolni, de egyértelműen ott sincs. 0xC1900209 hiba. Fejtsd meg.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #48982 2020.07.15. 12:36

Botond írta:Nálunk a faluban keresnek 30ért 3 szobás családit, amit csak kicsit kell felújítani. És hát 130 km-re keletre pesttől az még csak nem is az agglomeráció... Ózdon se hiszem, hogy kapnék már millió alatt panelt, mint 15 éve. :gonosz1: Hatvanban is 40 nm-es panelek 4-5ért mentek 6-8 éve, amikor odakerültem, azok is vastagon 2-3x annyiba kerülnek most. Elmebetegség.
Nyilván elszálltak az árak, de az utóbbi évek családi érintettségeiről, tapasztalatairól írtam. Az alapján az igényszintet lejjebb engedve igenis lehet kompromisszumot kötni. Nem mondom, hogy a legszimpibb környékek vagy kéglik, érthető, hogy az élet császárainak nem játszanak, de nem csak a 100+ milliósba lehet az átlagnak családot vállalni. Ettől még nem egyszerű, az átlagnak sok a 30 is.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #48983 2020.07.15. 12:44

Moby írta:Gsync csak turingtó főfele van hdmi-n, szal előbb vegyetek valami normális vga-t :D
Biztos nem szánok jelenleg egy forintot se a muktszázadi hdmivel szerelt szarhalmokra. Amugy nemtudom kinek hogyan megy bármi pcn hdmin, de elmesélheti, mikor 4kba egy 444 et SE tud a sávszélkorlát miatt, 120frémet SE. Ok a hdr-t be tudom kapcsolni, valami változik is, de az annyira de annyira messze vsn attol amit a tv tud, hogy szavak sincsenek rá. Direkt kiprobáltam filmekkel win-ből inditva, meg plex nativ tv appbol, nevetséges amit a pc kiszerencsétlenkedik magából. Játékokban meg a forzat inditottam, de olyan fakószar volt, mint előtte a lcd-n se.
Avatar
Botond

Hozzászólás #48984 2020.07.15. 12:53

Mekee írta:Biztos nem szánok jelenleg egy forintot se a muktszázadi hdmivel szerelt szarhalmokra. Amugy nemtudom kinek hogyan megy bármi pcn hdmin, de elmesélheti, mikor 4kba egy 444 et SE tud a sávszélkorlát miatt, 120frémet SE. Ok a hdr-t be tudom kapcsolni, valami változik is, de az annyira de annyira messze vsn attol amit a tv tud, hogy szavak sincsenek rá. Direkt kiprobáltam filmekkel win-ből inditva, meg plex nativ tv appbol, nevetséges amit a pc kiszerencsétlenkedik magából. Játékokban meg a forzat inditottam, de olyan fakószar volt, mint előtte a lcd-n se.
Display portról megy a 4k az esetek 99%-ban, mert a monitorhoz az van odavezetve. TV-re nagyon ritkán kötöm, akkor megy a hdmi szopódás. Próbáltam már steamlinken keresztül is, hogy majd a wifi router megoldja jól, és nem kell kábelezni, de ilyen 720p-t tudott átvinni, mert most éppen az a router van, amit a T adott, másik routert nem kötöttem be, és na, ez egy fos.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48985 2020.07.15. 12:53

Moby írta:Tegnap szerelték be ide. Hogy jó döntés volt-e eladás előtt vagy sem, ezt most hagyjuk*, de ezt még akkor rendeltem, amikor még csak ízlelgettük az eladás lehetőségét. 6 éve szereltettem be a másikba, mielőtt onnan is elköltöztünk. 6 éve oda 130-ból(vagy 150-ből) rakták be ha jól emlékszem. Tegnap 320-at fizettem érte, ebből 70e volt a munkadíj, ami úgy volt két embernek 30 perc, hogy abban benne volt némi telefonálgatás, a kutyámmal is játszottak, és vizet is ittak, és feltakarítottak maguk után. Engem nem zavart, így is gecigyorsan végeztek, de bazmeg...ennyiért én nem tudok dolgozni peróra :ijedt:

/*racionálisan azt látom, hogy lesz az jövő nyár is, vagy még később, mire költözni fogok. Az iroda meg most itthon van, szal ki lesz akkor is használva, ha beárazni nem is tudom esetleg.
Nézd meg mibe kerül egy olyan klíma aminek egy kültéri egysége van és két beltéri. Spoiler alert, 800k csövezés és munkadíj nélkül. Szal úgy összesen kb 1.1 misike...
Avatar
Moby

Hozzászólás #48986 2020.07.15. 12:55

DanielT írta:Nézd meg mibe kerül egy olyan klíma aminek egy kültéri egysége van és két beltéri. Spoiler alert, 800k csövezés és munkadíj nélkül. Szal úgy összesen kb 1.1 misike...
Nem szoktam tesztelni, hogy hányféleképp tudom magam szopatni, ha rendesen nekifutok :D
Avatar
Necro

Hozzászólás #48987 2020.07.15. 12:56

Vettem reggel egy GoW-t, délben ránéztem, de mivel a Pro fel akart szállni már a menüben ide jutottunk:
20200715_125307.jpg

Milyen pasztát ajánlotok hozzá? :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #48988 2020.07.15. 13:00

Necro írta:Vettem reggel egy GoW-t, délben ránéztem, de mivel a Pro fel akart szállni már a menüben ide jutottunk:
20200715_125307.jpg

Milyen pasztát ajánlotok hozzá? :idiota:
Ha már nekiugrasz, cseréld ki a hővezető lapokat is. Thermagrizzly minuspad elég jó. Pasztának conductonaut a legjobb, nyilván. De ha nem dolgoztál még folyékony fémmel, akkor inkább kryonaut.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2020.07.15. 13:02-kor.
Avatar
Botond

Hozzászólás #48989 2020.07.15. 13:01

Zóanagyvarázsló írta:Nyilván elszálltak az árak, de az utóbbi évek családi érintettségeiről, tapasztalatairól írtam. Az alapján az igényszintet lejjebb engedve igenis lehet kompromisszumot kötni. Nem mondom, hogy a legszimpibb környékek vagy kéglik, érthető, hogy az élet császárainak nem játszanak, de nem csak a 100+ milliósba lehet az átlagnak családot vállalni. Ettől még nem egyszerű, az átlagnak sok a 30 is.
Mai ember már nem köti meg azokat a kompromisszmokat, amiket mondjuk az én szüleim, hogy 33 nm-es másfél szobába vállalnak gyereket. Kezdésnek amikor mind a hálóban voltunk, akkor az ottani beépített szekrény volt a kiságy, apám berácsozta, matrac bele, aztán amikor húgom született, akkor irány a fenti szekrény, kellett húgomnak az alsó. :banplz: Utána meg kiköltöztek a nappaliba, reggel kanapé betol, este kihúz, hogy aludni tudjanak. Én se vállaltam be. Első lakásom szar környéken vettem, csak legyen külön gyerekszoba, nappali, háló. 56 nm volt plusz két erkély, új építés, 15 milla. Ma ugyanez szarkörnyéken is 40. Innen lehet lefele reszelgetni, és mondjuk leérsz 25re, de már csak 1,5 szobád van, és abból is három penészedik, átfúj a szél, stb. És még nem is ez a baj, hanem hogy emlékszem a 15 is úgy volt meg, hogy szocpol két gyerekre, vmi önerő, aminek a felét szüleim adták és a többi chf hitel, és bútor az nem volt vagy két évig, csak amit elhoztunk szüleimtől a gyerekszobámból. És mondom, a 15 nem 25 és amúgy mi egy jól szituált család voltunk ahol nem volt gond apának nyomni 3-4 misit csak úgy hétfőről keddre hadd vegyen kúrópecót a kölöknek. Az előbbi paraméterek a mai 20-25 éves korosztály 90%-át kizárja. A maradék 10% meg nem tud (és nem is akar) annyi gyerek vállalni, hogy ne öregedjünk el és haljunk ki a picsába európaszerte, és különösen itt kishazánkban. Aránytalan az egész. Nettó 300ból 30-40 millás pecó meg két-három kölök? Lehetlen, élhetetlen.
De legalább az első bejelentett PS5 játék immár ingyen beszerezhető a radeon kártyák mellé epicstore-ra. Na ez is az előbbiekkel egyenértékű jóság! :idiota:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Botond 2020.07.15. 13:06-kor.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #48990 2020.07.15. 13:02

Necro írta:Vettem reggel egy GoW-t, délben ránéztem, de mivel a Pro fel akart szállni már a menüben ide jutottunk:
20200715_125307.jpg

Milyen pasztát ajánlotok hozzá? :idiota:
Nekem legutóbb thermal grizzly kyronaut, de tg padokat is érdemes cserélni a ramokon, sőt szerintem az többet számit mint a procin
Avatar
Botond

Hozzászólás #48991 2020.07.15. 13:04

DanielT írta:Nézd meg mibe kerül egy olyan klíma aminek egy kültéri egysége van és két beltéri. Spoiler alert, 800k csövezés és munkadíj nélkül. Szal úgy összesen kb 1.1 misike...
Én most éppen arra várok ajánlatot, hogy az mibe kerül, ha három beltérit kötünk egy kültérire. :banplz: A negyedik már egy az egyes kapcsolatban lesz. :wow2: Na, szal nem lesz olcsó ez a nyár, ryzen meg rtx nem fog beleférni azt olvasom ki a csillagok együttállásából. Ja és persze a 3 az egyben kombóhoz a csövezés is olyan, hogy a faszi húsz percig ráncolta a homlokát, mielőtt elkezdte mondani, hogy ez azért lesz ultraszopómer...
Avatar
Moby

Hozzászólás #48992 2020.07.15. 13:10

Egyébként ez a 800K-s(meg 1.1m-) ár nem tudom hogyan jött ki, meramúgy az enyémre is fel lehetne tenni két beltérit, és nem tudom mennyi egy beltéri külön, de legyen mondjuk 150, és méterenként 6500-ért viszok a csövet a gyári 3 méteren felül. Szóval abból az 3-500K-ból, aminek nem látom a helyét, szerintem két utcával arrébb al tudnám vitetni a másodikat :D
Avatar
deep

Hozzászólás #48993 2020.07.15. 13:15

Necro írta:Milyen pasztát ajánlotok hozzá? :idiota:
Semmilyet. Mindenképp hangos lesz. 7216B verziójú újabb széria kell. Van is nekem egy eladó :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #48994 2020.07.15. 13:19

Botond írta:Én most éppen arra várok ajánlatot, hogy az mibe kerül, ha három beltérit kötünk egy kültérire. :banplz: A negyedik már egy az egyes kapcsolatban lesz. :wow2: Na, szal nem lesz olcsó ez a nyár, ryzen meg rtx nem fog beleférni azt olvasom ki a csillagok együttállásából. Ja és persze a 3 az egyben kombóhoz a csövezés is olyan, hogy a faszi húsz percig ráncolta a homlokát, mielőtt elkezdte mondani, hogy ez azért lesz ultraszopómer...
Rohadtul felülbecsültem. 3 fejet kiszolgáló kültéri 480, és 240K a 3 fej. A plusz csövezés 6500+fa méterenként, szóval ha nem Dani diplomás szerelőivel csináltatod, akkor még 3 fejre is megvan 1m alatt :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #48995 2020.07.15. 13:23

deep írta:Semmilyet. Mindenképp hangos lesz. 7216B verziójú újabb széria kell. Van is nekem egy eladó :D
De figyikemá. Be van kapcsolva azon a supersampling? Mer fullhd-ban mindegyik halk.
Avatar
Necro

Hozzászólás #48996 2020.07.15. 13:28

Moby írta:De figyikemá. Be van kapcsolva azon a supersampling? Mer fullhd-ban mindegyik halk.
GoW első vagy második kérdése hogy felbontás legyen vagy performance, performance-t válaszottam, elkezdett felszállni, de úgy hogy a menü-Kratos még vágta a fát.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48997 2020.07.15. 13:35

Necro írta:GoW első vagy második kérdése hogy felbontás legyen vagy performance, performance-t válaszottam, elkezdett felszállni, de úgy hogy a menü-Kratos még vágta a fát.
De én nem ezt kérdeztem deeptől. Neki fullhd oledje van (vagy legalábbis az volt), gondolom fullhd-n használja. Ha fullhd kijelző van a prón, akkor f fullhd-ban is renderel. ha meg be van neki kapcsolva a supersapmpling (a ps4 menüjében), akkor meg 4K-ban renderel, és azt skálázza le fullhd kijelzőre. Fullhd-n minden pró halk. Nyilván.
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48998 2020.07.15. 13:38

Moby írta:Egyébként ez a 800K-s(meg 1.1m-) ár nem tudom hogyan jött ki, meramúgy az enyémre is fel lehetne tenni két beltérit, és nem tudom mennyi egy beltéri külön, de legyen mondjuk 150, és méterenként 6500-ért viszok a csövet a gyári 3 méteren felül. Szóval abból az 3-500K-ból, aminek nem látom a helyét, szerintem két utcával arrébb al tudnám vitetni a másodikat :D
Na hát ha olyan kültérit vettél 320k-ért 1 beltérivel és szereléssel, ami 2 beltérit is elbír, akkor lesz@pom magam. Csövezés meg 10 méter per klíma MINIMUM nálam ha oda akarom tenni, ahova ideális és nem ahová a rövid cső kell.. és ugye a kondenzvíz se a ház falán folyjon le, hanem szépen visszavezetve mondjuk a beltéri lefolyóba.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48999 2020.07.15. 13:41

Ti legkondibol is a kinaikat preferaljatok mint lassan mi den masbol? :bohoc:
Avatar
Moby

Hozzászólás #49000 2020.07.15. 13:48

DanielT írta:Na hát ha olyan kültérit vettél 320k-ért 1 beltérivel és szereléssel, ami 2 beltérit is elbír, akkor lesz@pom magam.
Igazad van, végül nem az lett, mert mire megrendeltem az elfogyott, csak másfél hónapja volt, és kiesett. Igen, annyi lett volna, de szerelés nélkül. Oké, megfogtál.

Vissza: “Leáldozott.hu”