A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Botond

Hozzászólás #48721 2020.07.09. 00:05

Mekee írta:Ellenbenaz utolsó kettő, főleg a görög már már jó játék, attól, hogy ez már semmiben nem az, aminek indult. Csakhogy nagyon pazarolja az időt, egyszerűen nekem ezekre nincs kapacitásom már. Negyedét talán meglátogattam a mapnak 40óra alatt, azóta úgyvan.
A jó játék relatív dolog, mert minden időpillanatban más és más fut ebben a kategóriában. Amikor az első pár jött, akkor abban az időben az jó játéknak számított. A görögök meg már pont ez a túl sok lett, ahogy írod. Én is beleverettem majd 150 órát, de jobb lett volna, ha húszonharminc óra után vége van, mint az egyiptom előttieknek. Annyira elvesztek a gigamegaságban, hogy borzasztó.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48722 2020.07.09. 00:19

Botond írta:A jó játék relatív dolog, mert minden időpillanatban más és más fut ebben a kategóriában. Amikor az első pár jött, akkor abban az időben az jó játéknak számított. A görögök meg már pont ez a túl sok lett, ahogy írod. Én is beleverettem majd 150 órát, de jobb lett volna, ha húszonharminc óra után vége van, mint az egyiptom előttieknek. Annyira elvesztek a gigamegaságban, hogy borzasztó.
Hámer lassan végtelen munkaórában lehet outsourceolni a mapgyártás a szorgos kínai kezeknek. Ez a játék mára meg úgyse szól másról. Legyen jógecijónagy a map, az majdnem olyan, mintha lenne sztori, meg karakterek, vagy legalábbis majd csak elfelejtik a lovaglás meg a hajókázás közben ezeket.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #48723 2020.07.09. 07:49

Mi ez a sok új avatár? A változások megrémítenek! :rinya:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára benőmenő 2020.07.09. 07:56-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48724 2020.07.09. 07:56

Moby írta:Kérdezd Sean Penn-t. 2001. Nevem Sam. Rémlik?
Ja. Full kretén vót', Oscar bácsi meg nem gyütt. ;(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48725 2020.07.09. 08:05

Moby írta:Hámer lassan végtelen munkaórában lehet outsourceolni a mapgyártás a szorgos kínai kezeknek. Ez a játék mára meg úgyse szól másról. Legyen jógecijónagy a map, az majdnem olyan, mintha lenne sztori, meg karakterek, vagy legalábbis majd csak elfelejtik a lovaglás meg a hajókázás közben ezeket.
És nem is hisztizik senki, mert a kedvenc karakterével nem az történt, amit szerett volna. :nezze: :miaz:

Ebben is rohadt jó volt a Wacsdogz 2 ami egy csoda, hogy az Ubitól jött ki. Minden főszereplőre emlékszem, de még mellég karakterekre is. Ez pl még a GTAV esetében sincs így, pár hónapja el kellett gondolkoznom, hogy ki a fene volt a harmadik játszható fickó...
Avatar
Moby

Hozzászólás #48726 2020.07.09. 09:12

DanielT írta:És nem is hisztizik senki, mert a kedvenc karakterével nem az történt, amit szerett volna. :nezze: :miaz:
Hát a szar sztori meg a nincs sztori között nincs olyan borzalmasan nagy különbség. A nincs sztorit talán valamivel könnyebb elviselni, úgyhogy ja. Akkor már inkább a sár&birkaszar. :)
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #48727 2020.07.09. 12:37

Kirk az enyém. :violent:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #48728 2020.07.09. 12:39

Vótmá? Hétvégén ingyen van a Watch Dogs 2.
Avatar
Botond

Hozzászólás #48729 2020.07.09. 12:46

TasManXT írta:Vótmá? Hétvégén ingyen van a Watch Dogs 2.
Egész pontosan vasárnap este 9 és 10 között kell belépni uplay accba, hogy ingyen legyen.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48730 2020.07.09. 14:01

Botond írta:Egész pontosan vasárnap este 9 és 10 között kell belépni uplay accba, hogy ingyen legyen.
Egész pontosan halott platformra ingyenes. De ha még így is kihagyja valaki, akkor tényleg megérdemli!
:boxer:
Avatar
Botond

Hozzászólás #48731 2020.07.09. 14:13

DanielT írta:Egész pontosan halott platformra ingyenes. De ha még így is kihagyja valaki, akkor tényleg megérdemli!
:boxer:
Halott platform? Ha steamen, ha epicen, ha akárhol veszel ubi játékot, akkor bizony felteszi az uplayt, és amikor indítod, akkor indítja az uplayt azonnal. Szóval a steames watchdogz2 is uplayes. Persze, a dupla drm mindig jó, kár, hogy nincs olyan megoldás, ahol triplázni lehet!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48732 2020.07.09. 14:29

Botond írta:Halott platform? Ha steamen, ha epicen, ha akárhol veszel ubi játékot, akkor bizony felteszi az uplayt, és amikor indítod, akkor indítja az uplayt azonnal. Szóval a steames watchdogz2 is uplayes. Persze, a dupla drm mindig jó, kár, hogy nincs olyan megoldás, ahol triplázni lehet!
Pécé. :nezze:
Avatar
Botond

Hozzászólás #48733 2020.07.09. 14:34

DanielT írta:Pécé. :nezze:
Jahogyúgy! Hát aki igénytelen 28,5 fps-re vágyik az csak fizessen érte! :wow2:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #48734 2020.07.09. 15:57

Botond írta:Jahogyúgy! Hát aki igénytelen 28,5 fps-re vágyik az csak fizessen érte! :wow2:
Dani ajánlása nyomán mindjárt meg is rendelem nem halott Próra.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48735 2020.07.09. 21:55

Lement a Homeland utolsó évada, nekem tetszett az egész évad és a lezárás is, összességében egy jó sorozat volt, remek színészekkel és karakterekkel, aki szereti a kémesdit annak ajánlom a The Americans mellett.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #48736 2020.07.09. 22:32

Moby írta:Ettől faszább kort nem nagyon lehetett volna játékra vinni. Esetleg még a mai Bakony vidéke a pattintott kőkorszakban lehetne izgalmasabb.
Az ubi természetesen erre is ad megoldást, lásd

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48738 2020.07.10. 08:52

Akkor most adjam el a PS5 előrendelésem? :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48739 2020.07.10. 09:40

DanielT írta:Akkor most adjam el a PS5 előrendelésem? :D
Szted csak dobd be a kozosbe mint a Tlou2t :D.
Alza a legeuropaibb ceg ugyebar :)
“ A GVH az Alza 2018. január és 2019. február között hat alkalommal meghirdetett Black Friday akciójának reklámkampányait vizsgálta. A webáruház az akciós időszakokra nagymértékű, "akár 80 százalékos" kedvezményeket ígért reklámjaiban. A 80 százalékos vagy azt meghaladó kedvezmény azonban kizárólag olyan termékekre vonatkozott, amelyek nem a reklámkampányban képszerűen bemutatott vagy ahhoz hasonló árucikkek voltak. A GVH a megtévesztő reklámokért 862 millió forint versenyfelügyeleti bírságot szabott ki.”
Jojo beveheti a fideszberenc gvh de nah.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #48740 2020.07.10. 09:43

DanielT írta:Akkor most adjam el a PS5 előrendelésem? :D
Ezek után a topikban csak Botond venné meg.
Avatar
Botond

Hozzászólás #48741 2020.07.10. 09:49

Zóanagyvarázsló írta:Ezek után a topikban csak Botond venné meg.
Dehátdehát… a sony és az epix túszszedő politikája ég és föld! Az egyik jó okból csinálja ugyanazt, amit a másik rossz okból! Csak már nem emlékszem melyik melyik!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48742 2020.07.10. 09:58

2 nap után a tapasztalatok teló ügyben.

Az ellenfél a 2016-os Huawei Mate 9, amin 2018-óta le van tiltva minden app frissítés és rendszerfrissítés. TÖKÉLETES volt mindene.

A kihívó pedig a múlt hónapban megjelent csúcshardveres Poco F2 Pro, mindenből a legfrissebb. A felsorolt dolgok vegyesen a teló és az app készítők hibái (ami voltak JOBBAK)

- A hangszórója szarabb, ezen csak mono van és az se olyan jól szól.
- A képernyő valóban hasznos területe kisebb, de ezt már tudtam.
- Az always on display be van állítva, hogy 07-22 között mindig kint legyen rajta óra, notifikáció stb. Szarik rá, X idő után kikapcsolja.
- Viber értesítési hang nem működik, valami gyári telóst kellett neki begányolnom, hogy csippanjon. Úgy, hogy közben nincs bepipálva az a csekkbox, hogy a rendszerhangot használja.
- Ugyanígy az e-mail értesítés is esetleges.
- A Huaweire gányolt gesztusvezérlés jobban működik és kényelmesebben van megcsinálva mint ezen. Visszaraktam a képernyő gombokat inkább.
- Podcast vezérlés nincs a lockscreenen, fel kell oldanom hozzá a telót, ha bármit akarok.
- A képernyőbe épített ujjlenyomat olvasó sokkal lassabb és sokkal megbízhatatlanabb mint a másikon a hátlapi. Ott vakon ment mindig, 100% sikerrel.
- NFC fizetés működik, de a Huwei-en megjelent sikeres fizetéskor egy frankó zöld pipa a főképernyőn a bankkártya képével, tehát mindig tudtam, hogy mi történik. Ez lófaszt nem jelez.
- Automata fényerő egy fos, túl sötét MINDIG. Huawei tökéletes volt.
- Chrome -ban eddig jobbra swipeolva lehetett kiszórni az olvasott vagy az érdektelen híreket, most be kell menni a menübe és töröltnek jelezni. OKÁDÉK.
- A 4700 mah-os akksi gyorsabban lemerül mint a másikban a több éves, mostanra max 3500-at tudó. Legutóbbi stat szerint a Revolut app 20%-ot fogyasztott, a statisztika részletekbe menve viszont az látszik, hogy 2 percet se futott (és ez a valóság).
- A google maps helyzetmegosztás figyelés INSTANT 0.0 seccel updatelt a másik telón a 2 éves maps appal, most az esetek 50%-ban meg se találja és offline-nak jelzi a másik felet.
- Külön ÓRA APPOT KELLETT LETÖLTENEM, mert a gyári nem jelent meg Nova Launcheren. (amott persze ez sem volt gond)

Hirtelen ennyi.

TL;DR Mindenben idegesítőbb és szarabb mint egy 4 éves teló és 2 éves verziós appok. Nyertem a széleslátószögű kamerát és egy tonna szopást és kényelmetlenséget.

MINDENT_ELBASZNAK. Laptopokat, telókat, kocsikat, windowst, pécégéminget, MINDENT.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48743 2020.07.10. 09:59

Botond írta:Dehátdehát… a sony és az epix túszszedő politikája ég és föld! Az egyik jó okból csinálja ugyanazt, amit a másik rossz okból! Csak már nem emlékszem melyik melyik!
A Trophic Thunder témát élesben alkalmazva: Ne nyomd már fullban a kretént, nem fog jönni Oscar bácsi. :nezze:
Avatar
Botond

Hozzászólás #48744 2020.07.10. 10:06

DanielT írta:A Trophic Thunder témát élesben alkalmazva: Ne nyomd már fullban a kretént, nem fog jönni Oscar bácsi. :nezze:
Meanwhile egy párhuzamos univerzumban a tencent idén márciusban, csak a PUBG (ingyenes) mobilverzióból visszakereste az epicbe 2012ben befektetett összeget, amivel akkor 40%-ot szerzett. Elbaszott egy világ ez, nagyon máshogy látom, hogy ki vagy kik tolják fullba a kretént.
Erről jut eszembe, amikor így a szinkronos verzióból idézgettek akkor hol vannak a nagyokosok akik mindig mondják, hogy a szinkron rossz és a zördögműve?! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48745 2020.07.10. 10:08

Botond írta:Erről jut eszembe, amikor így a szinkronos verzióból idézgettek akkor hol vannak a nagyokosok akik mindig mondják, hogy a szinkron rossz és a zördögműve?! :banplz:
Egybites falván, akik nem tudnak kontextust értelmezni, mert ha valami nem fekete és fehér, az már bonyolult. Lásd még a szoftver exkluzívok témája. :miaz:

A vígjátékok szinkronja híresen zseniális magyarul és objektíven egyszerűen a nyelv miatt sokkal jobb tud lenni, mit egy angol. De inkább ne angolnak mondjuk, hanem amerikainak és főleg hálivúdinak. UK angol az tud odacsapni. Lásd még: "There is fuckery afoot!"
Avatar
Botond

Hozzászólás #48746 2020.07.10. 10:13

DanielT írta:Egybites falván, akik nem tudnak kontextust értelmezni, mert ha valami nem fekete és fehér, az már bonyolult. Lásd még a szoftver exkluzívok témája. :miaz:
Jaja, ég és föld ismét! A mi kutyánk kölke az teljesen más! Meg amit szabad Jupiternek... Ezek megvannak, köszi! De mindenesetre a szentsony így is összebútorozott a zördöggel, ez aztán egy tudathasadásos állapot angolul meg szinkronizálva is!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #48747 2020.07.10. 10:30

Ez úton is szeretnék gratulálni azoknak az okos embereknek, akik egy ennyire esős tavasz és nyár alatt döntöttek a szúnyogirtás korlátozásáról! Csak a 2 lábszáramon 16 csípést számoltam. :wilting:
Avatar
Moby

Hozzászólás #48748 2020.07.10. 10:36

Botond írta:Dehátdehát… a sony és az epix túszszedő politikája ég és föld! Az egyik jó okból csinálja ugyanazt, amit a másik rossz okból! Csak már nem emlékszem melyik melyik!
A sony nem az epic sztórba invesztál, hanem gyakorlatilag az UE5-be. Mivel Yoshida áll az egész mögött, valszeg az van, hogy kegyetlenül összebútoroznak R&D-ben, hogy az indie-k olyan baszó UE5 supportot kapjanak, amilyet ezek szerint nem fog más megkapni (Yoshida most a sonynál az indiefelelős). A nagy sony stúdióknak nem kell az UE5, nekik van sajátjuk.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48749 2020.07.10. 10:41

Botond írta:Jaja, ég és föld ismét! A mi kutyánk kölke az teljesen más! Meg amit szabad Jupiternek... Ezek megvannak, köszi! De mindenesetre a szentsony így is összebútorozott a zördöggel, ez aztán egy tudathasadásos állapot angolul meg szinkronizálva is!
Mondom én. 1 bit. :zavart2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #48750 2020.07.10. 10:54

Botond írta:Meanwhile egy párhuzamos univerzumban a tencent idén márciusban, csak a PUBG (ingyenes) mobilverzióból visszakereste az epicbe 2012ben befektetett összeget, amivel akkor 40%-ot szerzett. Elbaszott egy világ ez, nagyon máshogy látom, hogy ki vagy kik tolják fullba a kretént.
Erről jut eszembe, amikor így a szinkronos verzióból idézgettek akkor hol vannak a nagyokosok akik mindig mondják, hogy a szinkron rossz és a zördögműve?! :banplz:
A szinkronokkal nem volt baj egy darabig aztán lett. De pont ebben a filmben nagyon rendben van, ellenben a játékokkal, főleg ebben a genderzivataros időkben már nem tud mit kezdeni ékes anyanyelvünk.
Tegnap pl olyat olvastam egy fórumban, hogy Lily-ből lett Lev a lasszófaszkettőben
Spoiler
nem is transznemű, csak lázadásból borotválta le a fejét és változtatta meg a nevét.
Amiért nem lehet hibáztatni az idegen nyelveket nem beszélő honfitársainkkat, hiszen ez nem az ő hibájuk :miaz:
Spoiler
yara.jpg

Illetve hogy az édes tudatlanság mennyire könnyűvé teszi bárminek a megértését. Aztán jön egy ilyen barom, mint pl. én, és 30 óra szórakozás után ráadorítja a valóság asztalát :( Szóval jobb eredetiben nézni, olvasni, és játszani mindent, PLÁNE akkor, ha rohadtul nem érted, ami oda van írva. Csak arra kell kínosan ügyelni, hogy ez az állapot örökre fennmaradjon!
Avatar
Botond

Hozzászólás #48751 2020.07.10. 11:03

Moby írta:A szinkronokkal nem volt baj egy darabig aztán lett. De pont ebben a filmben nagyon rendben van, ellenben a játékokkal, főleg ebben a genderzivataros időkben már nem tud mit kezdeni ékes anyanyelvünk.
Én meg pont a héten olvastam, hogy egyes visszamaradott primitív nyelvekben olyan ősi, a mai kor igényeinek és kihívásainak nem megfelelő dolgok vannak, mint a nemek megkülönböztetése, és már vmi petíció vagy perlekedés is van ebből a he/she és der/die/das őscsökevényből. Évekig azt mondtam, hogy nekem elég a két gyerek, mert van fiam és lányom is, és újat már úgyse tudnék hozni a témában, de az utóbbi időben elbizonytalanodtam ezen kijelentésemmel kapcsolatban. Mindenesetre én azt várom a dolgoktól, hogy végül ez a mozgalom eléri, hogy az egész Földön a magyar lesz a kötelező nyelv, egyrészt mert nincsenek ilyen őscsökevények benne, hogy megkülönbözteti a nemeket, ráadásul ezeket a divatból kimenő nemeket, másrészt a mi nemzetünknél sose volt rabszolgatartás, de pláne fekete vagy indián őslakos elnyomás. Szerintem már rövidtávon is kiütközhet, hogy nem véletlenül jöttünk a szíriuszról, és globális vezető nemzetté válhatunk! :banplz:
Az UE5 eszmefuttatásodra meg egybitesen csak annyit mondanék, hogy én ennek az egésznek azon aspektusára próbáltam utalni, hogy ha ugyanilyesmit a nintendo vagy az MS húz meg, hogy próbál előnyt szerezni egy független motorral kapcsolatban, akkor abból micsoda dzsihád lett volna a redditen és itt is, meg arra hogy amúgy milyen vicces, hogy a két azonos gyakorlatot folytató cég borult egymás nyakába. Mindegy, ez már két bit, sok lesz ez ide. :) Majd két év múlva, amikor a mostani gondolatainak pont az ellenkezőjét írja Dani, akkor elővesszük, addig jegeljük!
Avatar
Moby

Hozzászólás #48752 2020.07.10. 11:12

Botond írta:Én meg pont a héten olvastam, hogy egyes visszamaradott primitív nyelvekben olyan ősi, a mai kor igényeinek és kihívásainak nem megfelelő dolgok vannak, mint a nemek megkülönböztetése, és már vmi petíció vagy perlekedés is van ebből a he/she és der/die/das őscsökevényből. Évekig azt mondtam, hogy nekem elég a két gyerek, mert van fiam és lányom is, és újat már úgyse tudnék hozni a témában, de az utóbbi időben elbizonytalanodtam ezen kijelentésemmel kapcsolatban. Mindenesetre én azt várom a dolgoktól, hogy végül ez a mozgalom eléri, hogy az egész Földön a magyar lesz a kötelező nyelv, egyrészt mert nincsenek ilyen őscsökevények benne, hogy megkülönbözteti a nemeket, ráadásul ezeket a divatból kimenő nemeket, másrészt a mi nemzetünknél sose volt rabszolgatartás, de pláne fekete vagy indián őslakos elnyomás. Szerintem már rövidtávon is kiütközhet, hogy nem véletlenül jöttünk a szíriuszról, és globális vezető nemzetté válhatunk! :banplz:
Az UE5 eszmefuttatásodra meg egybitesen csak annyit mondanék, hogy én ennek az egésznek azon aspektusára próbáltam utalni, hogy ha ugyanilyesmit a nintendo vagy az MS húz meg, hogy próbál előnyt szerezni egy független motorral kapcsolatban, akkor abból micsoda dzsihád lett volna a redditen és itt is, meg arra hogy amúgy milyen vicces, hogy a két azonos gyakorlatot folytató cég borult egymás nyakába. Mindegy, ez már két bit, sok lesz ez ide. :) Majd két év múlva, amikor a mostani gondolatainak pont az ellenkezőjét írja Dani, akkor elővesszük, addig jegeljük!
Najó, de a sonynál a vezetésben mostanra minden góré meleg és feketejogi aktivista. Szóval hogy úgymondjam a buziskodás, és a fekete humor náluk a céges kultúra része! :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48753 2020.07.10. 11:19

Moby írta:A szinkronokkal nem volt baj egy darabig aztán lett. De pont ebben a filmben nagyon rendben van, ellenben a játékokkal, főleg ebben a genderzivataros időkben már nem tud mit kezdeni ékes anyanyelvünk.
Tegnap pl olyat olvastam egy fórumban, hogy Lily-ből lett Lev a lasszófaszkettőben
Spoiler
nem is transznemű, csak lázadásból borotválta le a fejét és változtatta meg a nevét.
Amiért nem lehet hibáztatni az idegen nyelveket nem beszélő honfitársainkkat, hiszen ez nem az ő hibájuk :miaz:
Spoiler
yara.jpg

Illetve hogy az édes tudatlanság mennyire könnyűvé teszi bárminek a megértését. Aztán jön egy ilyen barom, mint pl. én, és 30 óra szórakozás után ráadorítja a valóság asztalát :( Szóval jobb eredetiben nézni, olvasni, és játszani mindent, PLÁNE akkor, ha rohadtul nem érted, ami oda van írva. Csak arra kell kínosan ügyelni, hogy ez az állapot örökre fennmaradjon!
Most komolyan elspoilerezed a neveket a játékból? :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #48754 2020.07.10. 11:20

Micsu írta:Most komolyan elspoilerezed a neveket a játékból? :idiota:
AJÓKURVAANYÁMAT! :(
Avatar
Moby

Hozzászólás #48755 2020.07.10. 11:26

Mostanában kicsit lecsengett a sorozatláz, inkább kölcsönzői filmek mentek, és csupa kurvajó filmet láttam. Nem is tudom mi a fasz van, hogy bírnak még jó filmek készülni, bár egyik sem olyan nagyon friss: 1917, The Gentlemen, The Mule. Mindhárom jó volt, ha valakinek nem mentek le, bátran ajánlom őket.
Avatar
Botond

Hozzászólás #48756 2020.07.10. 11:39

Moby írta:Mostanában kicsit lecsengett a sorozatláz, inkább kölcsönzői filmek mentek, és csupa kurvajó filmet láttam. Nem is tudom mi a fasz van, hogy bírnak még jó filmek készülni, bár egyik sem olyan nagyon friss: 1917, The Gentlemen, The Mule. Mindhárom jó volt, ha valakinek nem mentek le, bátran ajánlom őket.
Mindhárom megvolt, kettő moziban. Ebből The Mule teljesen fekete ló volt (ez volt a nem mozis), de akkorát ütött, mint egy ház. Nem rage2 szintű 10/10, hanem ahhoz képest, hogy kb semmire nem számítottam, ilyen háttérzajnak akartam berakni, ahhoz képest egy teljes figyelmet lekötő kellemes, kifejezetten jó filmet kaptam.
1917 az maga a döbbenet, mennyire visszaadja ezt a háborúsdi dolgot, és mennyire látszik az egészből, hogy úgyanblokk hülyeség ez az úgy lesz igazunk, hogy megölünk másokat, és mennyire szerencse, hogy kimaradtunk ebből. Ez azért nem lett 10/10, mert pont akkoriban került fel HBOGO-ra a "they dont grow old", ami eredeti első világháborús felvételek újraszínezése (Peter Jackson hobbiprojektje), ami alatt első VH-s naplókat olvasnak fel, na az az igazán mellbetaszító dolog, az 1917 ahhoz képest könnyed vasárnapi vígjáték, szóval ha kimaradt, akkor pótoljad azt is.
A zúriemberek nekem kicsit klisés volt, és kicsit csalódás. Talán az első Guy Ritchie film volt, amire nem azt mondtam, hogy "naezgecijóvót!", hanem kicsit olyan közönséges bűnözők koppintós utánérzéssel távoztam a moziból. Talán majd ha jön HBOGOra, akkor második nézésre jobban leülepedik, de azt adom, amit írsz, hogy érdemes rászánni az időt, mert még így is bőven a felső szegmensben van, csak nagyok voltak a várakozásaim, osztán magamnak előre bekódoltam a kisebb csalódást.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48757 2020.07.10. 11:45

Bár tudom, hogy az itteni népek felkészültebbek ennél, de hátha olvassa olyan is, aki nem. Okulásul: jártam egy ismerősnél, akinek az 1 évnél valamivel öregebb oledje hülyére van égve. Játszanak is rajta, meg filmnézés is megy. Kérte, hogy nézzek már rá, hogy mi a fasztól, hogyan lehet ez. Hát az egy dolog, hogy SDR-ben is fel volt húzva az oled fény az égbe, de alapvetően ettől még nem kellett volna. Nem igazán találtam rá elfogadható magyarázatot, amíg tök véletlenül ki nem derült, hogy este, az egész napos session után kikapcsolják a tévét, és áramtalanítják az egész hifitévé baszt, hátha jön a vellám...
Szegények, nem igazán értettek a dolog mibenlétéhez, és utólag már hiába is világosítottam fel őket, ezt maximum a következőnél tudja kamatoztani (valami outletes, 1 év garis tévéről van szó). Naszóval természetesen annyi történt, hogy pont kb nullaszor futott le a 4 órás session után rövid regeneráció, és már valszeg a nagyra is érett lett volna, de az sem tudott végbemenni soha, és most már hiába futattatja, túl nagyok az eltérések, kívül esnek a kompenzálható tartományon. Szóval oled tulajok, NE áramtzalanítsátok azt a kurva tévét, mer működnie kell akkor is, amikor látszólag nem működik, különben elszaródik, és a beégést gariban sem fogják cserélni!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48758 2020.07.10. 11:47

Botond írta:A zúriemberek nekem kicsit klisés volt, és kicsit csalódás. Talán az első Guy Ritchie film volt, amire nem azt mondtam, hogy "naezgecijóvót!.
Ugy latom az utobbi evek GR filmjei kimaradtak akkor :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48759 2020.07.10. 11:51

Moby írta:Bár tudom, hogy az itteni népek felkészültebbek ennél, de hátha olvassa olyan is, aki nem. Okulásul: jártam egy ismerősnél, akinek az 1 évnél valamivel öregebb oledje hülyére van égve. Játszanak is rajta, meg filmnézés is megy. Kérte, hogy nézzek már rá, hogy mi a fasztól, hogyan lehet ez. Hát az egy dolog, hogy SDR-ben is fel volt húzva az oled fény az égbe, de alapvetően ettől még nem kellett volna. Nem igazán találtam rá elfogadható magyarázatot, amíg tök véletlenül ki nem derült, hogy este, az egész napos session után kikapcsolják a tévét, és áramtalanítják az egész hifitévé baszt, hátha jön a vellám...
Szegények, nem igazán értettek a dolog mibenlétéhez, és utólag már hiába is világosítottam fel őket, ezt maximum a következőnél tudja kamatoztani (valami outletes, 1 év garis tévéről van szó). Naszóval természetesen annyi történt, hogy pont kb nullaszor futott le a 4 órás session után rövid regeneráció, és már valszeg a nagyra is érett lett volna, de az sem tudott végbemenni soha, és most már hiába futattatja, túl nagyok az eltérések, kívül esnek a kompenzálható tartományon. Szóval oled tulajok, NE áramtzalanítsátok azt a kurva tévét, mer működnie kell akkor is, amikor látszólag nem működik, különben elszaródik, és a beégést gariban sem fogják cserélni!
Az miert van h a 2 eves oledes telefonon egy budos beeges nincs, nem tv, allando ikonok a kepernyon stb.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48760 2020.07.10. 11:54

Moby írta:Bár tudom, hogy az itteni népek felkészültebbek ennél, de hátha olvassa olyan is, aki nem. Okulásul: jártam egy ismerősnél, akinek az 1 évnél valamivel öregebb oledje hülyére van égve. Játszanak is rajta, meg filmnézés is megy. Kérte, hogy nézzek már rá, hogy mi a fasztól, hogyan lehet ez. Hát az egy dolog, hogy SDR-ben is fel volt húzva az oled fény az égbe, de alapvetően ettől még nem kellett volna. Nem igazán találtam rá elfogadható magyarázatot, amíg tök véletlenül ki nem derült, hogy este, az egész napos session után kikapcsolják a tévét, és áramtalanítják az egész hifitévé baszt, hátha jön a vellám...
Szegények, nem igazán értettek a dolog mibenlétéhez, és utólag már hiába is világosítottam fel őket, ezt maximum a következőnél tudja kamatoztani (valami outletes, 1 év garis tévéről van szó). Naszóval természetesen annyi történt, hogy pont kb nullaszor futott le a 4 órás session után rövid regeneráció, és már valszeg a nagyra is érett lett volna, de az sem tudott végbemenni soha, és most már hiába futattatja, túl nagyok az eltérések, kívül esnek a kompenzálható tartományon. Szóval oled tulajok, NE áramtzalanítsátok azt a kurva tévét, mer működnie kell akkor is, amikor látszólag nem működik, különben elszaródik, és a beégést gariban sem fogják cserélni!
Én aszondom az összes ilyen áramtalanítómágus megérdemli, bármi történik velük. :nezze: Nem kell mindenkit megmenteni magától.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48761 2020.07.10. 11:55

Micsu írta:Az miert van h a 2 eves oledes telefonon egy budos beeges nincs, nem tv, allando ikonok a kepernyon stb.
Azért, mert egyrészt ilyen kettő órákat mennek a telefonok átlag egy nap bekapcsolt kijelzővel per júzer (4 óra alatt már nullára merült a telefonod), másrészt meg akkor is többnyire lófasz fényerővel. Ehhez képest a tévék meg mennek ilyen 6-8 órákat, ahol ilyen családi tévéként funkcionál. Meg 12-t. Olyan fényerővel, hogy okádja magából a hőt. Me nagy is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #48762 2020.07.10. 11:55

Micsu írta:Ugy latom az utobbi evek GR filmjei kimaradtak akkor :)
Aladdin kurvajóvolt, gyerekekkel kívülről tudjuk a rajzfilmet, és a filmre tökéletesen lett áthozva, IMAXben néztük először, aztán HBOGOn még párszor (pont most veszik/vették le), nyilván ebben sok a szubjektív elem, de az én esetemben az pont kurvajóvót. Előtte volt az Arthur király, azt szerintem pont elkapta. Úriemberekben erre a vonalra próbált ráfeküdni, de nálam az pont a másik oldalra esett le, ami szintén szubjektív, de Arthur jóvót. Uncle emberei meghátna. Az gecijó. Sherlock Holmesok ugyanez, szintén nagyon el van kapva. Ezzel már 10 évet visszamentünk, szóval az utóbbi évek GR filmjei nem maradtak ki, csak egyszerűen kurvajók lettek.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48763 2020.07.10. 12:03

Botond írta:Aladdin kurvajóvolt, gyerekekkel kívülről tudjuk a rajzfilmet, és a filmre tökéletesen lett áthozva, IMAXben néztük először, aztán HBOGOn még párszor (pont most veszik/vették le), nyilván ebben sok a szubjektív elem, de az én esetemben az pont kurvajóvót. Előtte volt az Arthur király, azt szerintem pont elkapta. Úriemberekben erre a vonalra próbált ráfeküdni, de nálam az pont a másik oldalra esett le, ami szintén szubjektív, de Arthur jóvót. Uncle emberei meghátna. Az gecijó. Sherlock Holmesok ugyanez, szintén nagyon el van kapva. Ezzel már 10 évet visszamentünk, szóval az utóbbi évek GR filmjei nem maradtak ki, csak egyszerűen kurvajók lettek.
Sherlock az tetszett, utana nalam lejtmenet volt, most a Gentlemansal tert vissza a reg kitaposott utra, nem eri el a regi klasszikok szinvonalat de jo volt.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48764 2020.07.10. 12:07

Moby írta:Azért, mert egyrészt ilyen kettő órákat mennek a telefonok átlag egy nap bekapcsolt kijelzővel per júzer (4 óra alatt már nullára merült a telefonod), másrészt meg akkor is többnyire lófasz fényerővel. Ehhez képest a tévék meg mennek ilyen 6-8 órákat, ahol ilyen családi tévéként funkcionál. Meg 12-t. Olyan fényerővel, hogy okádja magából a hőt. Me nagy is.
Nekem 2 ora a heti kepernyo idom, neha 3.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #48765 2020.07.10. 12:42

Moby írta:Mostanában kicsit lecsengett a sorozatláz, inkább kölcsönzői filmek mentek, és csupa kurvajó filmet láttam. Nem is tudom mi a fasz van, hogy bírnak még jó filmek készülni, bár egyik sem olyan nagyon friss: 1917, The Gentlemen, The Mule. Mindhárom jó volt, ha valakinek nem mentek le, bátran ajánlom őket.
1917 má bevan izzitva plexbe 4k dvision verzába (egy 2 terrás meghajtot telepakoltam 4k dolby meg hdr10 filmekkel) majd meglatjuk. A gentlemen megvolt, aznekem hozta a guy ritchie szintet, majd meg egy masodik nezes kijar neki, hogy total osszealljon
Avatar
Mekee

Hozzászólás #48766 2020.07.10. 12:48

Moby írta:Bár tudom, hogy az itteni népek felkészültebbek ennél, de hátha olvassa olyan is, aki nem. Okulásul: jártam egy ismerősnél, akinek az 1 évnél valamivel öregebb oledje hülyére van égve. Játszanak is rajta, meg filmnézés is megy. Kérte, hogy nézzek már rá, hogy mi a fasztól, hogyan lehet ez. Hát az egy dolog, hogy SDR-ben is fel volt húzva az oled fény az égbe, de alapvetően ettől még nem kellett volna. Nem igazán találtam rá elfogadható magyarázatot, amíg tök véletlenül ki nem derült, hogy este, az egész napos session után kikapcsolják a tévét, és áramtalanítják az egész hifitévé baszt, hátha jön a vellám...
Szegények, nem igazán értettek a dolog mibenlétéhez, és utólag már hiába is világosítottam fel őket, ezt maximum a következőnél tudja kamatoztani (valami outletes, 1 év garis tévéről van szó). Naszóval természetesen annyi történt, hogy pont kb nullaszor futott le a 4 órás session után rövid regeneráció, és már valszeg a nagyra is érett lett volna, de az sem tudott végbemenni soha, és most már hiába futattatja, túl nagyok az eltérések, kívül esnek a kompenzálható tartományon. Szóval oled tulajok, NE áramtzalanítsátok azt a kurva tévét, mer működnie kell akkor is, amikor látszólag nem működik, különben elszaródik, és a beégést gariban sem fogják cserélni!
Mondjuk azt nemtudtam, hogy magátó is regenerál, de erre lehet magyarázat, hogy a minap éjjel hallottam kattanni vmit mikor arra jartam
Avatar
Botond

Hozzászólás #48767 2020.07.10. 15:36

Mekee írta:1917 má bevan izzitva plexbe 4k dvision verzába (egy 2 terrás meghajtot telepakoltam 4k dolby meg hdr10 filmekkel) majd meglatjuk. A gentlemen megvolt, aznekem hozta a guy ritchie szintet, majd meg egy masodik nezes kijar neki, hogy total osszealljon
A másik kettőt se skippeled el (The mule, és They dont grow old), ha jót akarsz magadnak! :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #48768 2020.07.10. 15:43

Na, alig pár órája írtam, hogy ebből a gender izéből a magyar nyelv világszintű kötelező nyelvvé tétele a kitörési pont, és tessék, az x1 máris áttér magyar menüre! Ugyanitt lottószámok elérhetőek! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48769 2020.07.10. 16:03

Botond írta:Na, alig pár órája írtam, hogy ebből a gender izéből a magyar nyelv világszintű kötelező nyelvvé tétele a kitörési pont, és tessék, az x1 máris áttér magyar menüre! Ugyanitt lottószámok elérhetőek! :banplz:
Aha, akkor ezek szerint ide ment a magyar nyelv ami a Win10-ből eltűnt 2 hete! :eljen:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48770 2020.07.10. 16:48

Botond írta:A másik kettőt se skippeled el (The mule, és They dont grow old), ha jót akarsz magadnak! :)
They.Shall.Not.Grow.Old
így talán meg is lehet találni :nezze:
Avatar
Botond

Hozzászólás #48771 2020.07.10. 17:31

Micsu írta:They.Shall.Not.Grow.Old
így talán meg is lehet találni :nezze:
Pláne!
Avatar
Botond

Hozzászólás #48772 2020.07.10. 20:50

Meg ma lepörgött a greyhound is. Jóvót, egyszer érdemes rászánni az időt!
Avatar
eje75

Hozzászólás #48773 2020.07.11. 00:05

Botond írta:Meg ma lepörgött a greyhound is. Jóvót, egyszer érdemes rászánni az időt!
Pont most akartam írni... jó kis cucc... nem egyszerű ezt a témát izgalmasra megcsinálni jól, de ez nekem valahogy olyan volt, mint valami krimi...
Avatar
Moby

Hozzászólás #48774 2020.07.11. 09:28

Megnéztem éjjel én is, és hát ez bizony büdösjó volt! A negyedig rohadtjó film zsinórban...rohadtjó látni, hogy a filmekben még van póver, ha már a videójátékoknak végleg le is áldozott.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #48775 2020.07.11. 09:49

DanielT írta:MINDENT_ELBASZNAK. Laptopokat, telókat, kocsikat, windowst, pécégéminget, MINDENT.
Ilyenkor örülök, hogy sose volt laptopom, se jogsim. Okostelefonból az elsőt taposom (az iPhone 3G-t inkább letagadom), eddig jó, én éppen azon küzdöttem, hogy minden pittyegést, rezgést letiltsak, ami nem telefonhívás (ha nem csak fontos ügyben hívnának, némítanám azt is, vagy letiltatnám az illetőket), egyszerűbb, mint a zajszennyező ismerősöket és ismeretleneket megölnöm. (Nem csoda, hogy a az achievementek csilingeléséhez sem ragaszkodom.) PC-n meg végre jönne Steamre az okádék Originről és Windows Store-ból a játékok. Persze az Epicnek és egy picit a Ubinak a kurva anyját.

Ez volt a boldog és kiegyensúlyozott élet receptje. Persze egy csipetnyi Halo még kell hozzá, bármely mesterszakács megmondhatja.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48776 2020.07.11. 10:08

Zóanagyvarázsló írta:Ilyenkor örülök, hogy sose volt laptopom, se jogsim.
Nade valahol az 1908-as Ford T-modellnél lehet a mai tömegközlekedés és az autózás kényelmének találkozási pontja :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #48777 2020.07.11. 10:15

Moby írta:Nade valahol az 1908-as Ford T-modellnél lehet a mai tömegközlekedés és az autózás kényelmének találkozási pontja :D
Így van, az autó vagy robogó csak a kormány mögött, a forgalomra figyelve kényelmes, ha külön sofőr vezeti a limót, az már BKV.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48778 2020.07.11. 10:24

Zóanagyvarázsló írta:Így van, az autó vagy robogó csak a kormány mögött, a forgalomra figyelve kényelmes, ha külön sofőr vezeti a limót, az már BKV.
Figyi, akinek nincs jogsija, az vagy lusta, vagy fosik a forgalomban vezetéstől, vagy mindkettő. Egyérszt jogsival is fel lehet ülni arra a szarra, hogy a büdős homelessz melléd ülhessen, ha ez a vágyad. Másrészt én toltam mindkettőt elég sokáig. Hidd el, tapasztalatból mondom: csak az ül fel a tömegközlekedésre, akinek nincs más választása, vagy belekényszeríti magát abba, hogy ne legyen választása. Minden más egy kibaszott bullshit :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48779 2020.07.11. 10:28

Moby írta:Hidd el, tapasztalatból mondom: csak az ül fel a tömegközlekedésre, akinek nincs más választása, vagy belekényszeríti magát abba, hogy ne legyen választása. Minden más egy kibaszott bullshit :D
Ha a belvárosban laksz, dolgozol, tanulsz akkor tökéletes a tömegközlekedés (főleg a kötött pályás nagy lifehack) . Ez se fekete fehér, mindenféle élethelyzetre más ideális. Persze a a választás lehetőségét érdemes megteremteni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48780 2020.07.11. 10:34

DanielT írta:Ha a belvárosban laksz, dolgozol, tanulsz akkor tökéletes a tömegközlekedés (főleg a kötött pályás nagy lifehack) . Ez se fekete fehér, mindenféle élethelyzetre más ideális. Persze a a választás lehetőségét érdemes megteremteni.
És annak akkor is jó, amikor vidékre megy, vagy csak mondjuk a budaörsi ikeába? :D Igen, kb van olyan élethelyzet, amikor talán jobb alternatíva. Volt ilyen nekem is kb 3x az életemben. De hogy jó lenne elzárni magam valamitől....hát a fasztudja. Betegségektől, perektől, hülyéktől lehet. De hogy lehetőségektől, az már nem. Ez a tömegközlekedés éltetése arról szól, hogy a bkv-ához nem kell semmi, csak egy szaros jegy, vagy az sem. Minden máshol meg ettől több kell. De az azért eléggé agyrák nem látni, hogy a többért többet is kapsz. Én csak azt látom, hogy körülöttem a jogsival nem rendelkezők feszt a jogsival és autóval rendelkezőknek a vérét szivják minden aprócseprő gecivel. Vidd el ezt, hozd el azt, stbstbstb. De kifizeti. Hát ne fizesd ki bazdmeg, hanem szerezzél jogosítványt, meg valami járműved az old meg a bajodat.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48781 2020.07.11. 10:41

Moby írta:És annak akkor is jó, amikor vidékre megy, vagy csak mondjuk a budaörsi ikeába? :D Igen, kb van olyan élethelyzet, amikor talán jobb alternatíva. Volt ilyen nekem is kb 3x az életemben.
Nem az 1%-ra kell tervezni hanem a 99%-re. Lásd elektromos autó: JÁJJ nem lehet vele lemenni horvátországba! És volt a paraszt 3x életében... IKEA-ba nem Budaörsre kell menni, hanem piros metróval a belvárosból Örsre. ;)

Én se tervezek BKV val járni, jogsit is szerezzen aki tud stb.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48782 2020.07.11. 10:42

De eze a nemkellnekemautó nagyokosságok addig szoktak tartani általában, amíg nincs gyerek. Aztán ahogy az lesz, hirtelen rögtön kell az autó is :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #48783 2020.07.11. 10:43

DanielT írta:Nem az 1%-ra kell tervezni hanem a 99%-re. Lásd elektromos autó: JÁJJ nem lehet vele lemenni horvátországba! És volt a paraszt 3x életében... IKEA-ba nem Budaörsre kell menni, hanem piros metróval a belvárosból Örsre. ;)
Aha-aha. Na várj, te hányszor is tömegközlekedel? :DD
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #48784 2020.07.11. 10:44

Moby írta:Figyi, akinek nincs jogsija, az vagy lusta, vagy fosik a forgalomban vezetéstől, vagy mindkettő. Egyérszt jogsival is fel lehet ülni arra a szarra, hogy a büdős homelessz melléd ülhessen, ha ez a vágyad. Másrészt én toltam mindkettőt elég sokáig. Hidd el, tapasztalatból mondom: csak az ül fel a tömegközlekedésre, akinek nincs más választása, vagy belekényszeríti magát abba, hogy ne legyen választása. Minden más egy kibaszott bullshit :D
Az egybiteskedés nem a te reszortod. Többnyire.

Rengeteg különböző élethelyzet van, nekem vidéken 10 perc minden gyalog, elmenni nyaralni vagy Budapestre sörözni meg nem tartok fenn kocsit, meg jogsit se, mert elveszik, és anyagilag is irracionális. (Amióta haver hazaköltözött vidékre, még a rendszámot is leadta, mert az asszony kocsija bőven elég nekik. Mondjuk Pestre meg azért nem használta, mert marhára nem érte meg felmenni oda, főleg, ha a munkahely a tömegközlekedést jobban téríti. De ez már anyagi és sörözési kérdés.) Nyilván van, amikor a család vagy munka miatt kell, nekem nem. És ugyan jártam már Oroszországban kocsival (marha rossz volt, hogy nem én vezettem napi tizenórákat), de legutóbb repülővel voltam, mert úgy gyorsabb. Ahogy kényelmes hálókocsiban is utaztam már vonaton. Vagy telekocsival. De a helyközi buszok között is van kényelmes.

Nem arra céloztam, hogy szégyellje magát, akinek jogsija van, hanem arra, hogy aki ebből a szempontból egyszerűbb életet él, az csak innen értesül ezekből a first world problemekből.

De amúgy személy sokszor leírtam már, hogy rühellek vezetni, utazás közben dolgozni, olvasni vagy aludni szoktam. Pesten meg olyan helyeken járok időnként, ami vagy belváros, vagy olyan környék, hogy amikor legutóbb kocsival voltunk, feltörték (előtte meg a rendőr büntetett, mert egy váratlan módosítás miatt 10 percre kellett volna parkolni a céltól, ahol egyébként villamos és busz is van).

A forgalmat pedig utálom, túl sok a kocsi, sajnos érzem a levegőn és a zajszennyezésen is. Nem jó irány, ha mindenki kocsiba akar ülni. Megértem, ha valakinek muszáj (én is beülök máséba, ha úgy jön ki a lépés), de a fentebbiekből látszik, hogy saját magam köpném le, ha én is ezt tenném.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2020.07.11. 10:45-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48785 2020.07.11. 10:45

De mondom mégegyszer: jogosítvánnyal a zsebben, meg autóval a garázsban is fel lehet ülni arra a szarra, ha valakinek erre támad gusztusa. Nem parancsolnak le róla! :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48786 2020.07.11. 10:46

Moby írta:Aha-aha. Na várj, te hányszor is tömegközlekedel? :DD
Egy mondatot még beleszerkesztettem. De ha már... Hányszor is ülök autóba? ;)

Jövő héten pont a vidék miatt fogok, de ha nem bevándoró vagyok, hanem aboriginal pösti és nincsenek szülők vidéken, akkor ez se lenne.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #48787 2020.07.11. 10:48

Moby írta:De mondom mégegyszer: jogosítvánnyal a zsebben, meg autóval a garázsban is fel lehet ülni arra a szarra, ha valakinek erre támad gusztusa. Nem parancsolnak le róla! :)
Sok támadást kapsz a témába, hogy valamiért védekezned kell? Én már kifejtettem, hogyan értettem, de a jelek szerint valamiért azonnal elnyomott autós pózba vágtad magad. Jogsis Lives Matter!
Avatar
Moby

Hozzászólás #48788 2020.07.11. 10:54

Zóanagyvarázsló írta:Sok támadást kapsz a témába, hogy valamiért védekezned kell? Én már kifejtettem, hogyan értettem, de a jelek szerint valamiért azonnal elnyomott autós pózba vágtad magad. Jogsis Lives Matter!
Nem, csak az ökörségeket nem szívlelem. Ne éltessük a jogsimentességet, mert az kiszolgáltatottságot jelent. Az meg nem jó, és nem okos dolog. Teljesen mindegy milyen okokkal lehet körülírni. A fiatalok szerezzenek jogsit. A legrosszabb, ami történhet, hogy nem használják. Sokan vannak így a diplomájukkal is, mégsem éltetjük az írástudatlanságot!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48789 2020.07.11. 10:57

Moby írta:A fiatalok szerezzenek jogsit.
Van egy rossz hírem, nemtom mennyire követed a fejleményeket ezzel kapcsolatban, de a fiatalok már kb leszarják a jogsit. Nem az agglomerációból Pestre beszopó élet császárai, hanem a fejlett nyugateurópai országokban.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48790 2020.07.11. 11:02

És nem kis számokról beszélünk, UK: "Number of young adults with driving licences falls by 40 per cent

Government-backed study reveals under a third of those aged 17-20 hold a driving licence, down from nearly half in the early 1990s"

Vissza: “Leáldozott.hu”