A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48371 2020.06.22. 16:26

Ezt is? Mit kurt meg el? Ugye nem a win10re gondolsz :P
Avatar
Botond

Hozzászólás #48372 2020.06.22. 17:12

Micsu írta:Ezt is? Mit kurt meg el? Ugye nem a win10re gondolsz :P
Dos-t is hagyták odaveszni, pedig mennyivel jobb lenne egy dos10.0, mint a win10!
Avatar
donatus13

Hozzászólás #48373 2020.06.22. 17:46

Ugyan én csak streamen nézem végig a last of us 2-őt, de kíváncsiságból felmentem metacriticre megnézni a véleményeket, hát beszarok az embereken mit össze nem fikázzák. Pedig szerintem kurva jó lett a játék, szinte teljesen zseniális. Annyi nyomorult ilyen rinyagép van a neten ,hogy az hihetetlen. Teli van 0-1 es értékelésekkel a játék. Azért komolyan 0-1 es értékelés olyan játéknak jár amit megveszel és nem lehet elindítani....
Avatar
Moby

Hozzászólás #48374 2020.06.22. 18:00

Ilyen az, amikor a sonic film első, elkaszált verzójának rajzolóját felkérik, hogy rajzoljon emlékezetből egy Crash Bandicoot-ot egy új résznek :banplz:
phpBB [media]
Avatar
Necro

Hozzászólás #48375 2020.06.22. 18:02

Moby írta:Ilyen az, amikor a sonic film első, elkaszált verzójának rajzolóját felkérik, hogy rajzoljon emlékezetből egy Crash Bandicoot-ot egy új résznek :banplz:
Sikerült a ketchup song után a második legszarabbat dalt kiválasztani az elmúlt 30 évből.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48376 2020.06.22. 18:07

Moby írta:Ilyen az, amikor a sonic film első, elkaszált verzójának rajzolóját felkérik, hogy rajzoljon emlékezetből egy Crash Bandicoot-ot egy új résznek :banplz:
Furcsa, mert a csajpatkány, meg a főgenya is teljesen okés. Csak Crash ilyen fogyatékos fejű. :wilting:
Avatar
Moby

Hozzászólás #48377 2020.06.22. 18:12

DanielT írta:Furcsa, mert a csajpatkány, meg a főgenya is teljesen okés. Csak Crash ilyen fogyatékos fejű. :wilting:
Jah. Nem tudom mi a gecit akartak ezzel :nemtudom: Frankó lett mindenestre :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #48379 2020.06.22. 20:51

Mostmár hivatalos: az apple dobta az x86-ot és az intelt. Saját procikkal jönnek a mekkek(ARM alapú).
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48380 2020.06.22. 20:57

LOL!!! :D A hónap híre, többet ért nekem mint a PS5 bemutató! :DDD

Shroudra kíváncsi leszek, hogy mi lesz a megállapodásból... biztos gecire őrül, hogy FÉSZBÚK GÉMINGELHET!! :DSWDSADSDSFSSDS
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48381 2020.06.22. 21:03

" Ninja, Shroud, and other top streamers are now free to rejoin Twitch or stream on Facebook Gaming."

LOL! :D Na lássuk lesz -e olyan tökös a Twitch, hogy nem köt velük partneri szerződést! :DDDDD
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48382 2020.06.22. 21:05

Azt kene, ez a ket pojaca amugy se erdemel tobbet ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48383 2020.06.22. 21:08

Micsu írta:Azt kene, ez a ket pojaca amugy se erdemel tobbet ;)
Shroud nem pojáca.

Viszont bementem Mixerre röhögni és nem csalódtam! És még ez se mentette meg őket! ;(((((((((((((((((((((

pridemixer.jpg
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48384 2020.06.22. 21:13

Shroudot 6 eve ismerem csgos idokbol, 2 bites rinya pina volt, osztotta allandoan az eszt mert nagyon ritkan alakultak ugy a csapatai dolgai ahogy kellett volna (washed up playernek csufoltak :D), utana ment el ugyeletes streamernek, az influencerkedes, nah az megy neki, meg 2 havonta mas fpst kubazik ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48385 2020.06.22. 21:17

Micsu írta:Shroudot 6 eve ismerem csgos idokbol, 2 bites rinya pina volt, osztotta allandoan az eszt mert nagyon ritkan alakultak ugy a csapatai dolgai ahogy kellett volna (washed up playernek csufoltak :D), utana ment el ugyeletes streamernek, az influencerkedes, nah az megy neki, meg 2 havonta mas fpst kubazik ;)
Na ne irigykedjünk ilyen látványosan! :DD Teljesen jó gyerek, btw én is biztos panaszkodtam volna, ha a lúzerek visszahúznak. :D Mondjuk nehezen tudom elképzelni a picsogást, mert streamen még csak egy hangyányit idegesnek se láttam soha, bármi történik. Kötélből vannak az idegei, ez is a sikerének egyik kulcsa.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48386 2020.06.22. 21:41

Hat az lehet h a tet nelkuli streameles kozben o a nyugodsag mintakepe, nem ragerol beszeltem amugy hanem kinos magyarazkodasrol. Tudom hogy sikeres streamer de csgoban top20ban se volt sohasem, vissza is tudod nezni a hltvn ha akarod ;)
Avatar
donatus13

Hozzászólás #48387 2020.06.22. 23:44

Moby írta:Mostmár hivatalos: az apple dobta az x86-ot és az intelt. Saját procikkal jönnek a mekkek(ARM alapú).

Az ötlet elég fasza, ők lehet megadják a supportot ami kell hozzá, ARM alapú ms surface-ekkel rengeteg gond van/volt, a kompatibilitás elég kényes terület velük.
Avatar
Botond

Hozzászólás #48388 2020.06.23. 07:38

donatus13 írta:Az ötlet elég fasza, ők lehet megadják a supportot ami kell hozzá, ARM alapú ms surface-ekkel rengeteg gond van/volt, a kompatibilitás elég kényes terület velük.
Mert ők átiratják a programokat. iOS 32bitről 64 bitre váltásnál is volt két év, hogy mindenki aktualizálja 64 bitre az appját, aztán aki nem tett így, az bumm, kiesett a storeból. Tucatnyi appom ragadt 32 biten, xcom, settlers4, stb. Szóval nincs az ami windowson, hogy a win32t a világ végéig cipeljük magunkkal. És mégis megy a világ, mert a fogyasztók többsége nem réved ennyire a múltba. Néha jó lenne persze elővenni a régi appokat, de nem ér annyit, hogy ezért a mindennapokban az ordenáré szopások elviseljem. Így meg “Just works”.
Apropó, eje, végül belevágtál az iPhone kalandba? Mik a megélések?
Avatar
eje75

Hozzászólás #48389 2020.06.23. 08:11

Botond írta:Apropó, eje, végül belevágtál az iPhone kalandba? Mik a megélések?
Belenéztem a PH Iphone szakmai topikjába.... ilyen hozzászólásokat olvastam, szigorúan egymás közt: "folyton szakad a bluetooth, nektek is? merül mint a kő, nem tudom mitől, help? nincs térerőm a városon kívül, másnak se? szar ez az IOS13
alig várom már a 14-et, stb-stb.." úgyhogy egyenlőre kihagyom, nem kell a probléma.. persze az nyilvánvaló, hogy ha erre valaki véletlenül beírja, hogy ezek miatt váltottam androidra, azonnal nekitámad a falka, és elküldik a droidos anyjába a köcsög trollt... érdekes népség az almás...
Avatar
Botond

Hozzászólás #48390 2020.06.23. 08:29

eje75 írta:Belenéztem a PH Iphone szakmai topikjába.... ilyen hozzászólásokat olvastam, szigorúan egymás közt: "folyton szakad a bluetooth, nektek is? merül mint a kő, nem tudom mitől, help? nincs térerőm a városon kívül, másnak se? szar ez az IOS13
alig várom már a 14-et, stb-stb.." úgyhogy egyenlőre kihagyom, nem kell a probléma.. persze az nyilvánvaló, hogy ha erre valaki véletlenül beírja, hogy ezek miatt váltottam androidra, azonnal nekitámad a falka, és elküldik a droidos anyjába a köcsög trollt... érdekes népség az almás...
Nekem a héten jön a céges 11pro, most már azt kértem, mert pont ugyanilyen problémáim vannak a céges Samsungokkal évek óta. Utoljára a lumia950est szerettem, azzal nem voltak ilyen gondok, még a support leállítása után sem. Leszámítva, hogy merült, mint a kő, pedig vettem hozzá új, origi aksit is, de az se segített, szóval mennie kellett. iPhone4 óta nem volt almás telefonom, meglássuk mi sül ki ebből.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48391 2020.06.23. 08:53

Hát én annyira elégedett vagyok ezzel a 9TPro-val, hogy ezt már alig lehetne fokozni. Egy dolog viszont rendkívül szimpatikus az applnél: az applepay. Totális agyrém, hogy sehol nem jár egyelőre a googlepay(sem), nincs egy egységes, a világ ezen fertályán is működő egységes fizetőrendszer androidon. Így hiába veszek bármilyen órát, az órával fizetés (aminél kézenfekvőbb dolog aligha létezik) google ökoszisztémában felejtő. Időről-időre elmerül bennem, hogy tizenöt év után beleszagoljak egy iphone-al apple watch-al az almás ecosysbe, aztán mindig oda jutok, ahova eje75: elkezdem a fórumokat olvasgatni, és elmegy az egésztől a kedvem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2020.06.23. 08:55-kor.
Avatar
eje75

Hozzászólás #48392 2020.06.23. 08:54

Botond írta:Nekem a héten jön a céges 11pro, most már azt kértem, mert pont ugyanilyen problémáim vannak a céges Samsungokkal évek óta. Utoljára a lumia950est szerettem, azzal nem voltak ilyen gondok, még a support leállítása után sem. Leszámítva, hogy merült, mint a kő, pedig vettem hozzá új, origi aksit is, de az se segített, szóval mennie kellett. iPhone4 óta nem volt almás telefonom, meglássuk mi sül ki ebből.
Nnnna, kíváncsi vagyok, majd számolj be...ha jó, lehet, hogy cégesnek Én is belövöm a kicsit, bár már annyira közel a 12-es, és annak a formájára áll a pöcköm keményen... nekem most Note10+ van, a szó szoros értelmében soha, semmi gond még nem volt vele, annyira hibátlanul működik, hogy már fájdalmas.... unalmas a tökéletessége... egyszerűen nem tudok mondani semmit, amire bármikor is felvontam volna a szemöldököm, minden úgy megy rajta, ahogy kell... lehet tamáskodni, példálózni, szidni a samu-t, nekem mind1, én sem védem őket, de ez az eszköz a kezemben HIBÁTLANUL működik... end of story
Avatar
eje75

Hozzászólás #48393 2020.06.23. 08:56

Moby írta:Egy dolog viszont rendkívül szimpatikus az applnél: az applepay. Totális agyrém, hogy sehol nem jár egyelőre a googlepay(sem), nincs egy egységes, a világ ezen fertályán is működő egységes fizetőrendszer androidon. Így hiába veszek bármilyen órát, az órával fizetés (aminél kézenfekvőbb dolog aligha létezik) androidos ökoszisztémában felejtő. Időről-időre elmerül bennem, hogy tizenöt év után beleszagoljak egy iphone-al apple watch-al az almás ecosysbe, aztán mindig oda jutok, ahova eje75: elkezdem a fórumokat olvasgatni, és elmegy az egésztől a kedvem.
Ugyanez, szó szerint...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48394 2020.06.23. 09:04

Nem hordok órát, szóval a telefonos fizetés tökéletesen megfelel és úgy is működik. 2016-os Huawei Mate 9 még mindig, Android 8, nem is frissítem 9-re. Minden app frissítés szintén letiltva.

Per-fekt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #48395 2020.06.23. 09:16

Moby írta:Időről-időre elmerül bennem, hogy tizenöt év után beleszagoljak egy iphone-al apple watch-al az almás ecosysbe, aztán mindig oda jutok, ahova eje75: elkezdem a fórumokat olvasgatni, és elmegy az egésztől a kedvem.
Mondjuk ha egy switch fórumba beleolvasol, akkor ott is tönkelegével olvasol szopásokat, és szerintem nem kevés embernek megy el tőle a kedve, de valójában mindkettőnknek van otthon, és jójó, időnként összefossa magát a joycon, de na, azért jó ez, és fórumolvasás alapján sose venne senki. Szóval megnézem most mizu ezzel az ökoszisztémával telefon szinten, mert a tabletes tapasztalatok alapján jó lesz ez szerintem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48396 2020.06.23. 09:33

DanielT írta:Nem hordok órát, szóval a telefonos fizetés tökéletesen megfelel és úgy is működik. 2016-os Huawei Mate 9 még mindig, Android 8, nem is frissítem 9-re. Minden app frissítés szintén letiltva.

Per-fekt.
Órát én sem hordok a kifejezés valódi értelmében: időmérésre sosem használom. Nem tudom valamikor ténylegesen néztem-e rajta az időt. Az "óra" a karomon nem más, mint az állandóan a kezemben lévő telefon úgy, hogy közben szabad mindkét kezem. Teljesen kézenfekvő lenne, hogy ha már a telefon amúgy is mindig a kezemben(men) van, azzal is fizessek, de ez jelenleg normálisan itt MO-n leginkább csak almáéknál működik. És nekem ez a funkció rohadtul hiányzik.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48397 2020.06.23. 09:34

Botond írta:Mondjuk ha egy switch fórumba beleolvasol, akkor ott is tönkelegével olvasol szopásokat, és szerintem nem kevés embernek megy el tőle a kedve, de valójában mindkettőnknek van otthon, és jójó, időnként összefossa magát a joycon, de na, azért jó ez, és fórumolvasás alapján sose venne senki. Szóval megnézem most mizu ezzel az ökoszisztémával telefon szinten, mert a tabletes tapasztalatok alapján jó lesz ez szerintem.
Ettől azért itt bonyásabb a helyzet, hiszen most úgy olvasom a switch fórumot, hogy van itthon egy playstation vita-m, aminek viszont sosem romlik el a joyconja sem.
Avatar
deep

Hozzászólás #48398 2020.06.23. 09:48

Moby írta:Órát én sem hordok a kifejezés valódi értelmében: időmérésre sosem használom. Nem tudom valamikor ténylegesen néztem-e rajta az időt. Az "óra" a karomon nem más, mint az állandóan a kezemben lévő telefon úgy, hogy közben szabad mindkét kezem. Teljesen kézenfekvő lenne, hogy ha már a telefon amúgy is mindig a kezemben(men) van, azzal is fizessek, de ez jelenleg normálisan itt MO-n leginkább csak almáéknál működik. És nekem ez a funkció rohadtul hiányzik.
Dehhhát, nem értem. Egy nfc chip kell az eszközbe és a bankod applikációjában beállítani aztán viszonlátás. Milyen apple pay? Milyen googlepay? Lófasz nem kell.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48399 2020.06.23. 10:32

deep írta:Dehhhát, nem értem. Egy nfc chip kell az eszközbe és a bankod applikációjában beállítani aztán viszonlátás. Milyen apple pay? Milyen googlepay? Lófasz nem kell.
Lófasz szerintem se kell, de ez fel se merült a konfigurációs igények között... :nemtudom: Viszont az órás fizetés nem megy, hiába van benne NFC. A telós igen, de az más setup, ott egy helyen van az összes komponens, az óra meg csak egy kis suttyó szar.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #48400 2020.06.23. 10:38

Múltkor véletlenül a telefonom bennemaradt a kocsiban, és hát kártyával kellett fizetnem, kicsit szégyelltem is magam, utána szapora léptekkel zúztam ki az üzletből.
Készpénzként kb. csak mexikói pezót használtam utoljára, de majdnem mind megmaradt, mert még egy kis sziget falujában is lehetett kártyával fizetni.
Jó, az útszéli őstermelő / kókuszdióárus az csak készpénzt fogadott el. :D
Avatar
eje75

Hozzászólás #48401 2020.06.23. 11:51

Mondjuk az IOS 14 widgetes szaránál ocsmányabb kezdő képernyőt nemigen hordott a hátán a föld... Konkrétan hányadék..
Avatar
kigyi

Hozzászólás #48402 2020.06.23. 11:52

Nálunk a cégnél úgy fél a főnök a kártyás fizetéstől mint a tűztől :D Persze @dót cs@lni könnyebb, ha nincs ütve sehova csak kp van :D
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #48403 2020.06.23. 12:06

eje75 írta:Mondjuk az IOS 14 widgetes szaránál ocsmányabb kezdő képernyőt nemigen hordott a hátán a föld... Konkrétan hányadék..
Konkretan mire gondolsz? Folderek, widgetek? Szerintem azok rendben vannak. Max ha nem tetszik, kikapcsolod.
Avatar
Botond

Hozzászólás #48404 2020.06.23. 12:18

Moby írta:Ettől azért itt bonyásabb a helyzet, hiszen most úgy olvasom a switch fórumot, hogy van itthon egy playstation vita-m, aminek viszont sosem romlik el a joyconja sem.
Ja, csak eladott százmilliós darabszámból 2 vagy max háromszor előforduló dolgok is úgy vannak behangosítva fórumokon, hogy 10ből 11x előfordul. De most nyomták a kezembe, hamarosan bétatesztelek, hogy akkor pl amiket eje ír azok az én esetemben előjönnek e. Azt mondjuk megfigyeltem, hogy ha vki almás telefonról hív akkor sokkal kevésbé hallom mit mond a másik, mintha nem almásról, szóval a hangminőséggel kapcsolatban pl kapásból nekem is vannak fenntartásaim.
/szerk: meg előre kiráz a hideg a bankos appok migrálásáról androidról iosre… szerencsére más nincs a telefonon, amit ne tudnék két perc alatt átrakni
Avatar
Moby

Hozzászólás #48405 2020.06.23. 12:49

deep írta:Dehhhát, nem értem. Egy nfc chip kell az eszközbe és a bankod applikációjában beállítani aztán viszonlátás. Milyen apple pay? Milyen googlepay? Lófasz nem kell.
Nyugi, a telefonos appban is valamilyen fizetési rendszer használsz ám. Nem az NFC a lényeg, hanem az eszköz azonosíthatósága. A telefonodon hiába van a bankodnak xy fizetése rendszere, az nem fog tudni arról, hogy neked van egy órád is, mert a megoldása csak egy applikáció keretében működik, nem system wide. Az oprendszerhez kapcsolt fizetési rendszerek viszont azok. Na, mindegy, nem használsz okosórát, így nincsenek ilyen igényeid/nem érted ezeket :) Én a telefonnal fizetést rühellem, mert a telefonom egy kibaszottul személyes valami, amit nem szívesen dugdosok senki orra alá egy terminálhoz. Pratikusan sem, mert a legtöbbször nincs a kezem ügyében. Az óra meg ott a kezemen 0-24-ben. Olvasom rajta az üziket, szól ha valaki hív, felvehetem, letehetem, hívhatom (nyilván nem az órával, headsettel), méri a pulzusom, figyeli az alvásom, felébreszt reggel(és csak engem), értesít mindenről, stb. Mindezt úgy, hogy csak én tudom, és nem kell egy féltéglát hordanom a zsebemben állandóan. A telefon az irodám, az órám a titkárom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48406 2020.06.23. 13:05

Moby írta:Nyugi, a telefonos appban is valamilyen fizetési rendszer használsz ám. Nem az NFC a lényeg, hanem az eszköz azonosíthatósága. A telefonodon hiába van a bankodnak xy fizetése rendszere, az nem fog tudni arról, hogy neked van egy órád is, mert a megoldása csak egy applikáció keretében működik, nem system wide. Az oprendszerhez kapcsolt fizetési rendszerek viszont azok. Na, mindegy, nem használsz okosórát, így nincsenek ilyen igényeid/nem érted ezeket :) Én a telefonnal fizetést rühellem, mert a telefonom egy kibaszottul személyes valami, amit nem szívesen dugdosok senki orra alá egy terminálhoz. Pratikusan sem, mert a legtöbbször nincs a kezem ügyében. Az óra meg ott a kezemen 0-24-ben. Olvasom rajta az üziket, szól ha valaki hív, felvehetem, letehetem, hívhatom (nyilván nem az órával, headsettel), méri a pulzusom, figyeli az alvásom, felébreszt reggel(és csak engem), értesít mindenről, stb. Mindezt úgy, hogy csak én tudom, és nem kell egy féltéglát hordanom a zsebemben állandóan. A telefon az irodám, az órám a titkárom.
Shots fired. Na figyelgézzed majd a választ! :D :nezze:

De hogy a magam részét is hozzátegyem: állok a sorban, olvasom kényelmesen a nagy kijelzőmön az üziket és a leáldot, odaérek a fizetéshez, csak lentebb tartom szinte a telót, fizettem, csá. Hedszetet se kell vinnem magammal, mert ez a forradalmi eszköz megoldja. :P
Avatar
deep

Hozzászólás #48407 2020.06.23. 13:14

Moby írta:Na, mindegy, nem használsz okosórát, így nincsenek ilyen igényeid/nem érted ezeket :).
Egyrészt, természetesen van okosórám, a létező legfaszább, 40 napot kibíró akksival. Másrészt, van egy tárcám ami úgyis mindig nálam kell legyen, igazolványok, jogsi, stb, elbírja a bankkártyát is. 1 mozdulat helyett kettő a bankkártyát használni az órával szemben. De hát kinek mi.
Avatar
Botond

Hozzászólás #48408 2020.06.23. 13:23

deep írta:Egyrészt, természetesen van okosórám, a létező legfaszább, 40 napot kibíró akksival. Másrészt, van egy tárcám ami úgyis mindig nálam kell legyen, igazolványok, jogsi, stb, elbírja a bankkártyát is. 1 mozdulat helyett kettő a bankkártyát használni az órával szemben. De hát kinek mi.
Nekem meg rendes órám van, meg egy "okoskarkötőm", de ez utóbbit csak nyaraláskor veszem fel a strandra/medencéba. A rendes óra is vízálló meg ütésálló, meg a többi szarság, de az (illetve azok, mert kettő is van, egyiket érettségire, másikat 40. szülinapra kaptam) túl elegáns a fürdőnadrághoz meg strandpapucshoz. :D
Viszont az iphonera feltelepült minden.
Avatar
eje75

Hozzászólás #48409 2020.06.23. 13:24

Greyfox írta:Konkretan mire gondolsz? Folderek, widgetek? Szerintem azok rendben vannak. Max ha nem tetszik, kikapcsolod.
Erre a látványra... Ocsmány, szvsz...
20200623_132352.jpg
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48410 2020.06.23. 13:28

eje75 írta:Erre a látványra... Ocsmány, szvsz...
20200623_132352.jpg
Én fogom utoljára megvédeni ezt a hugyot, de ez csak egy borzalmas elrendezés szerintem.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48411 2020.06.23. 13:29

DanielT írta:Shots fired. Na figyelgézzed majd a választ! :D :nezze:

De hogy a magam részét is hozzátegyem: állok a sorban, olvasom kényelmesen a nagy kijelzőmön az üziket és a leáldot, odaérek a fizetéshez, csak lentebb tartom szinte a telót, fizettem, csá. Hedszetet se kell vinnem magammal, mert ez a forradalmi eszköz megoldja. :P
Engem meg az érdekel minnél több legyen abból amivel fizetni lehet, hogy a végén hogy fizetem ki lényegtelen :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #48412 2020.06.23. 13:31

DanielT írta: állok a sorban...
Azthiszem megtaláltad a szükségleteink különbözőségét okozó tényezőt! :ravasz1:
Avatar
Moby

Hozzászólás #48413 2020.06.23. 13:38

deep írta:Egyrészt, természetesen van okosórám, a létező legfaszább, 40 napot kibíró akksival. Másrészt, van egy tárcám ami úgyis mindig nálam kell legyen, igazolványok, jogsi, stb, elbírja a bankkártyát is. 1 mozdulat helyett kettő a bankkártyát használni az órával szemben. De hát kinek mi.
Jobb híján tárcázok, de ez is olyan kibaszott múltévszázadi megoldás. 4, érintéses fizetőeszköz van nálam a tárcámban (2xdebitcard, creditcard, céges kártya),külön flipben mind, és ott lapozgatom fizetésnél, meg bénázok. Szar. Ki van találva a világ legkényelmesebb, legmodernebb megoldás, de nem használthatom, mert egy itthon nemlétező fizetési rendszer van mögötte. Szar. Na. Mitnemlehetezenértenikérem? :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #48414 2020.06.23. 13:39

eje75 írta:Erre a látványra... Ocsmány, szvsz...
20200623_132352.jpg
Hát szerintem azé nem csak ilyen_d lehet ez :D
Avatar
deep

Hozzászólás #48415 2020.06.23. 13:47

Moby írta:Jobb híján tárcázok, de ez is olyan kibaszott múltévszázadi megoldás. 4, érintéses fizetőeszköz van nálam a tárcámban (2xdebitcard, creditcard, céges kártya),külön flipben mind, és ott lapozgatom fizetésnél, meg bénázok. Szar. Ki van találva a világ legkényelmesebb, legmodernebb megoldás, de nem használthatom, mert egy itthon nemlétező fizetési rendszer van mögötte. Szar. Na. Mitnemlehetezenértenikérem? :D
Akkor lépj ki az államtitkok appból amikor fizetni kell és lebbentsd oda azt a nagyonszemélyes telefonodat. A jóégáldjonmeg :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #48416 2020.06.23. 14:00

deep írta:Akkor lépj ki az államtitkok appból amikor fizetni kell és lebbentsd oda azt a nagyonszemélyes telefonodat. A jóégáldjonmeg :D
Az eddigi történeteitek alapján én évente járok annyit boltba, mint ti hetente, vagy nem tudom mi ez a nagyipari boltban bankkártyával vagy telefonnal vagy órával fizetgetés. :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #48417 2020.06.23. 14:07

eje75 írta:Erre a látványra... Ocsmány, szvsz...
20200623_132352.jpg
A kör bezárul, a kígyó a farkába harap. Elértük a technológiai szingularitást. :banplz:
Kép
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #48418 2020.06.23. 14:12

eje75 írta:Erre a látványra... Ocsmány, szvsz...
20200623_132352.jpg
Ezmiez? Olyan, mintha épp az átrendezés alatt álló lötyögő ikonokról csináltak volna egy screenshotot :D Ferde, csámpás, stb.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #48419 2020.06.23. 14:14

benőmenő írta:A kör bezárul, a kígyó a farkába harap. Elértük a technológiai szingularitást. :banplz:
Kép
Nekem is egyből ez ugrott be. Anno tetszett a design, de ahogy egy csempe mögötti almenübe jutottál, minden ésszerűségnek és logikának vége volt, katasztrófális. Ezt is tökéletesíti az apple! :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #48420 2020.06.23. 14:14

Botond írta:Az eddigi történeteitek alapján én évente járok annyit boltba, mint ti hetente, vagy nem tudom mi ez a nagyipari boltban bankkártyával vagy telefonnal vagy órával fizetgetés. :D
Mitagadás, szeretek az alzában vásárolgatni, de itt olyan mindennapi dolgokról beszélünk, hogy beülsz egy kávéra, tankolsz, stb. Fizetni mindenhol kell. Annyira életszerű példa, hogy az imént történt velem: egész délelőtt melóztam, keményen (tényleg). Százmillió hívás, stb. És közben sütögettem (a homeoffice egyik előnye). Sütök, főzök, dolgozok keményen, és közben befut a futár értesítés nélkül. A kaja a sütőben, már ki kéne vennem, épp vonalban vagyok, a telefon a töltőn valahol, a tárcám szintén valahol, és ott futkosok, mint a microsoft a faszerdőben a mixerét keregetve. miközben az óra ott a csuklómon. Érted. Mindennapi dolgok.
Én értem, hogy másnak nincs ilyen igénye, de én azért csak álmodhatok modern technikáról, kényelemről, eleganciáról, ugye? Hadd legyen legalább ennyi szabad nekem is! :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #48421 2020.06.23. 14:15

Moby írta:Nyugi, a telefonos appban is valamilyen fizetési rendszer használsz ám. Nem az NFC a lényeg, hanem az eszköz azonosíthatósága. A telefonodon hiába van a bankodnak xy fizetése rendszere, az nem fog tudni arról, hogy neked van egy órád is, mert a megoldása csak egy applikáció keretében működik, nem system wide. Az oprendszerhez kapcsolt fizetési rendszerek viszont azok. Na, mindegy, nem használsz okosórát, így nincsenek ilyen igényeid/nem érted ezeket :) Én a telefonnal fizetést rühellem, mert a telefonom egy kibaszottul személyes valami, amit nem szívesen dugdosok senki orra alá egy terminálhoz. Pratikusan sem, mert a legtöbbször nincs a kezem ügyében. Az óra meg ott a kezemen 0-24-ben. Olvasom rajta az üziket, szól ha valaki hív, felvehetem, letehetem, hívhatom (nyilván nem az órával, headsettel), méri a pulzusom, figyeli az alvásom, felébreszt reggel(és csak engem), értesít mindenről, stb. Mindezt úgy, hogy csak én tudom, és nem kell egy féltéglát hordanom a zsebemben állandóan. A telefon az irodám, az órám a titkárom.
Én meg utálok bármit hordani magamon vagy a zsebemben. Diszkomfort minden ékszer, karszalag, óra. Éjjel viselni valamit örület. Általában a telefobomtók is távolságot tartok, és minden némítve van a hívásokon kívül, ránézek, ha akarok, és átfutom az üzeneteket, de NEM akarom azonnal arcba tolva megkapni öket. A legjobb a hölgytársaság retiküljére bízni mindent :) Örüljetek, hogy ruhát olykor hajlandó vagyok felvenni! :idiota:

Ergo nekem nincs igényem órás fizetésre, de megértem azt, akinek van.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48422 2020.06.23. 14:36

Moby írta:Mitagadás, szeretek az alzában vásárolgatni, de itt olyan mindennapi dolgokról beszélünk, hogy beülsz egy kávéra, tankolsz, stb. Fizetni mindenhol kell. Annyira életszerű példa, hogy az imént történt velem: egész délelőtt melóztam, keményen (tényleg). Százmillió hívás, stb. És közben sütögettem (a homeoffice egyik előnye). Sütök, főzök, dolgozok keményen, és közben befut a futár értesítés nélkül. A kaja a sütőben, már ki kéne vennem, épp vonalban vagyok, a telefon a töltőn valahol, a tárcám szintén valahol, és ott futkosok, mint a microsoft a faszerdőben a mixerét keregetve. miközben az óra ott a csuklómon. Érted. Mindennapi dolgok.
Én értem, hogy másnak nincs ilyen igénye, de én azért csak álmodhatok modern technikáról, kényelemről, eleganciáról, ugye? Hadd legyen legalább ennyi szabad nekem is! :banplz:
Én meg az ajtó mellett tartom a tárcám. :banplz:
Avatar
kigyi

Hozzászólás #48423 2020.06.23. 14:53

DanielT írta:Én meg az ajtó mellett tartom a tárcám. :banplz:
Hasznos a betörőnek legalább nem kell hosszasan keresni :D
Avatar
eje75

Hozzászólás #48424 2020.06.23. 14:59

Greyfox írta:Ezmiez? Olyan, mintha épp az átrendezés alatt álló lötyögő ikonokról csináltak volna egy screenshotot :D Ferde, csámpás, stb.
Azt nem néztem, csak levettem az első képet amit megláttam... nem amiatt nem tetszik... az összevissza méretű csempék miatt.. nem konzisztens, NEKEM ocsmány... vannak jó dolgok, pl, hogy el lehet rejteni oldalakat VÉGRE... De ez nem adja...
Avatar
eje75

Hozzászólás #48425 2020.06.23. 15:07

Az órás fizetésben az a bosszantó, hogy lehetne, mert van, csak ezen a szélességi és hosszúsági fokon nincs... Mobynak igaza van... qwa kényelmes és magától értetődő, ha működik... a leszbikus kolléganőmnek Apple cuccai vannak és naponta használja.. Irigylem tőle... De a Magyar bankok nem fogják a jutalékot fizetni se a Google-nak, se a Samsungnak... Miért tennék? Simán írnak egy appot és megy a telón... Az órára meg szarnak nagyívben... Az Apple zártsága miatt viszont az Apple-lel muszáj volt megállapodni... Fizetnek is neki, mint a katonatiszt... Még azt is tudom miért volt ANNYIRA fontos az almás cuccok fizetési lehetősége...
Avatar
eje75

Hozzászólás #48426 2020.06.23. 15:16

eje75 írta:Azt nem néztem, csak levettem az első képet amit megláttam... nem amiatt nem tetszik... az összevissza méretű csempék miatt.. nem konzisztens, NEKEM ocsmány... vannak jó dolgok, pl, hogy el lehet rejteni oldalakat VÉGRE... De ez nem adja...
Szerintem mind ocsmány
how-to-use-iphone-ipad-home-screen-widgets-ios-14.jpg
mind1... hagyjuk, nem érint... majd Botond belövi
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #48427 2020.06.23. 16:21

eje75 írta:Szerintem mind ocsmány
how-to-use-iphone-ipad-home-screen-widgets-ios-14.jpg
mind1... hagyjuk, nem érint... majd Botond belövi
Igen, mindegyiken van notch :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #48428 2020.06.23. 16:56

eje75 írta:Szerintem mind ocsmány *apple home screen-ek widgetekkel* mind1... hagyjuk, nem érint... majd Botond belövi
Egyébként most, hogy végre felfedezték a widgeteket, szerintetek 5 éven belül lesz app drawer is az iOS-ben? :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #48429 2020.06.23. 19:31

eje75 írta:Azt nem néztem, csak levettem az első képet amit megláttam... nem amiatt nem tetszik... az összevissza méretű csempék miatt.. nem konzisztens, NEKEM ocsmány... vannak jó dolgok, pl, hogy el lehet rejteni oldalakat VÉGRE... De ez nem adja...
Egyelőre én sem találom az optimumot. Nem tudom akarok e mappát, mit tegyek az első képernyőre mit nem. Az egész kaland úgy indult, hogy elkezdtem beállítani és a harmadik másodpercben felugrott a mellettem 20 centire lévő iPad képernyőjére, hogy "tied a telefon? mert akkor beállítok mindent faszán", rányomtam, hogy ok, és valóban beállított mindent faszán. Következő művelet volt, hogy letöltöttem samun apple appot, hogy költözés iosre, abban kiválogattam mit költöztessen (appok, smsek igen, de fényképek például ne, meg még két vmit akart vinni, de arra is mondtam, hogy nem kell), és az is átköltöztetett mindent faszán 10 perc alatt. Utána még beléptem a bankos appokba, a régi telón meg kilőttem őket és most át vagyok költözve. Csak ugye fel vannak hányva az appok, értelmesen kellene szelektálni. Megszoktam, hogy az ipaden fektetve alul elfér egy csomó app, ezen csak négy, és a képernyőn is kevesebb.
Viszont már kettő mínuszpont is van. Az egyik, ami kiidegel, hogy ha elkezdek vmi appot letölteni a telefonra, akkor azonnal letölti a tabletre is. Kikérteezt? Nem győzöm törölni őket. A másik, hogy eddig ahogy féltem tőle, nos tré a hangminőség. Konkrétan eddig minden második hívásom megszakad, ha mozgásban vagyok, és beltéren is lelassul a mobilnet, vagyis kibaszott könnyű leárnyékolni a cuccot. Egyelőre betudtam annak, hogy a háttérben töltöm le offline térképben komplett európát (mindig első dolgom ez, ki tudja hova vet az élet, és szokott vetni is, szóval használom is aktívan), és még nem végzett, lehet azért küzd egy kicsit, de éjjel majd befejezi, és akkor meglássuk merre van előre, eddig nem jól nyitott a tartós együttműködés szempontjából.
Avatar
Botond

Hozzászólás #48430 2020.06.23. 19:33

Greyfox írta:Nekem is egyből ez ugrott be. Anno tetszett a design, de ahogy egy csempe mögötti almenübe jutottál, minden ésszerűségnek és logikának vége volt, katasztrófális. Ezt is tökéletesíti az apple! :banplz:
Én imádtam az élő csempéket, pont annyi infót mutattak amennyi kell. Jóvót, ebből is idő előtt szállt ki az MS!
Avatar
deep

Hozzászólás #48431 2020.06.24. 08:29

Filléres 4k OLED tévé, ha valaki venne

349 ezer, 55 col 2019-es konfig LG
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48432 2020.06.24. 10:11

Gondolom nem is kérdéses, hogy az új skatereket felvonultató rosterben az első egy csaj. Mertugye nyilván Letícia nagyon csúnyán odabaszcsizik. És mondom ezt még továbbra is úgy, hogy szerintem az elmúlt 10 évben mindig női karaktert választottam minden játékban, ha volt lehetőség.

phpBB [media]
Avatar
Necro

Hozzászólás #48433 2020.06.24. 10:41

DanielT írta:Gondolom nem is kérdéses, hogy az új skatereket felvonultató rosterben az első egy csaj. Mertugye nyilván Letícia nagyon csúnyán odabaszcsizik. És mondom ezt még továbbra is úgy, hogy szerintem az elmúlt 10 évben mindig női karaktert választottam minden játékban, ha volt lehetőség.
Jókat fogunk röhögni ezeken 5-10 év múlva ha ez a vonal lecseng (és jön helyette a még kínosabb).
Avatar
Mekee

Hozzászólás #48434 2020.06.24. 12:16

DanielT írta:Lófasz szerintem se kell, de ez fel se merült a konfigurációs igények között... :nemtudom: Viszont az órás fizetés nem megy, hiába van benne NFC. A telós igen, de az más setup, ott egy helyen van az összes komponens, az óra meg csak egy kis suttyó szar.
Azert azt is tegyuk hozza, hogy az s csak akkor megy normalisan a simple-vel ha otp-s vagy, mas kartyat nem fogad el, csak ha csinalsz vmi acc ot es oda utalgatsz es azta keretet vasarolhatod. Most valtottam bankot nemreg, es nemis merult fel bennem h eza szar nemmegy, csak ha otpsvagyok, azota nincs telos fizetes, pedig nekemse kellene ora
Avatar
Botond

Hozzászólás #48435 2020.06.24. 19:05

Mekee írta:Azert azt is tegyuk hozza, hogy az s csak akkor megy normalisan a simple-vel ha otp-s vagy, mas kartyat nem fogad el, csak ha csinalsz vmi acc ot es oda utalgatsz es azta keretet vasarolhatod. Most valtottam bankot nemreg, es nemis merult fel bennem h eza szar nemmegy, csak ha otpsvagyok, azota nincs telos fizetes, pedig nekemse kellene ora
Majd a pokemonos mobil/switch xplayes MOBA megmenti a világot és minden jóra fordul! :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #48436 2020.06.24. 20:13

Botond írta:Egyelőre én sem találom az optimumot. Nem tudom akarok e mappát, mit tegyek az első képernyőre mit nem. Az egész kaland úgy indult, hogy elkezdtem beállítani és a harmadik másodpercben felugrott a mellettem 20 centire lévő iPad képernyőjére, hogy "tied a telefon? mert akkor beállítok mindent faszán", rányomtam, hogy ok, és valóban beállított mindent faszán. Következő művelet volt, hogy letöltöttem samun apple appot, hogy költözés iosre, abban kiválogattam mit költöztessen (appok, smsek igen, de fényképek például ne, meg még két vmit akart vinni, de arra is mondtam, hogy nem kell), és az is átköltöztetett mindent faszán 10 perc alatt. Utána még beléptem a bankos appokba, a régi telón meg kilőttem őket és most át vagyok költözve. Csak ugye fel vannak hányva az appok, értelmesen kellene szelektálni. Megszoktam, hogy az ipaden fektetve alul elfér egy csomó app, ezen csak négy, és a képernyőn is kevesebb.
Viszont már kettő mínuszpont is van. Az egyik, ami kiidegel, hogy ha elkezdek vmi appot letölteni a telefonra, akkor azonnal letölti a tabletre is. Kikérteezt? Nem győzöm törölni őket. A másik, hogy eddig ahogy féltem tőle, nos tré a hangminőség. Konkrétan eddig minden második hívásom megszakad, ha mozgásban vagyok, és beltéren is lelassul a mobilnet, vagyis kibaszott könnyű leárnyékolni a cuccot. Egyelőre betudtam annak, hogy a háttérben töltöm le offline térképben komplett európát (mindig első dolgom ez, ki tudja hova vet az élet, és szokott vetni is, szóval használom is aktívan), és még nem végzett, lehet azért küzd egy kicsit, de éjjel majd befejezi, és akkor meglássuk merre van előre, eddig nem jól nyitott a tartós együttműködés szempontjából.
Hanghívás rész valóban rendbejött mióta letöltötte a térképeket és nem tölt le nonstop a háttérben, a net továbbra is kicsit lassúcskának tűnik.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48437 2020.06.24. 20:18

Botond írta:Hanghívás rész valóban rendbejött mióta letöltötte a térképeket és nem tölt le nonstop a háttérben, a net továbbra is kicsit lassúcskának tűnik.
Be van kapcsolva azon a nyomorulton a VoLTE?
Avatar
Botond

Hozzászólás #48438 2020.06.24. 20:23

Moby írta:Be van kapcsolva azon a nyomorulton a VoLTE?
:wilting: Nem, sőt a 3G is az ördög műve, kizárólag edge-t engedek a telefonnak!
Avatar
Botond

Hozzászólás #48439 2020.06.24. 20:29

Minecraft Dungeons-ban mobs killed:
1. Arty 9.044
2. Badbitie 2.304
3. Moby 1.351

A második az én nickem Xboxon, a 3. szám meg éppen növekedésben van. Ilyen az apák sorsa, szerintem Arty, Moby és én is pont ugyanannyi mobot öltünk meg a fenti számokból. Az én esetemben ez 0. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #48440 2020.06.24. 20:42

Botond írta:Minecraft Dungeons-ban mobs killed:
1. Arty 9.044
2. Badbitie 2.304
3. Moby 1.351

A második az én nickem Xboxon, a 3. szám meg éppen növekedésben van. Ilyen az apák sorsa, szerintem Arty, Moby és én is pont ugyanannyi mobot öltünk meg a fenti számokból. Az én esetemben ez 0. :D
Az hagyján, de az én profilomon csak véletlenül tolják, amikor elfelejtenek a sajátjukra átkapcsolni :D Az övékén jóval magasabb szinten vannak. A nagyobbiké 38-as, a kisebbiké 24-es. Onnan tudom, hogy epercben is ezt nyomják itt mellettem :D

Vissza: “Leáldozott.hu”