A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48161 2020.06.15. 00:01

Moby írta:Nem most volt, de én nem emlékszem, hogy én nekem ez gondot okozott volna. Mármint nem vol tszükségem rá különösebben. Ennek főleg az volt az oka, hogy amint mód nyílt rá, rámentem a Shield Weaver Armor kilockolására, ami nagyon baszó a játékban, és onnantól nem igazán volt gondol evvel. Csakhát gyűlölöd az egészet, és elég sokat kellett futkossak, mire összeszedtem az összes power cellt hozzá. Viszont onnantól Godmode-ban voltam.
Szóval én csak most is azt tudom mondani, hogy hagyd a picsába az egészet. Nincs értelme erőltetned, hiába fogsz elmenni a végéig, sosem fogod bírni. Maximum csak játszol vele. Tudom milyen ez.
Most épp még bírom... kb 10 szinttel vagyok felette a küldetéshez ajánlottnak és dobozok mögé beglitchelődve tudom megölni az ellenfeleket... Nagyon nem stimmel nekem valami ebben a játékban. Vagy erre már utaltam? :idiota:

Shadow bow, lőszerek tunnyantva, modifikációk bepakolva, stb. Most nézek valami guideot.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #48162 2020.06.15. 08:07

DanielT írta:Most épp még bírom... kb 10 szinttel vagyok felette a küldetéshez ajánlottnak és dobozok mögé beglitchelődve tudom megölni az ellenfeleket... Nagyon nem stimmel nekem valami ebben a játékban. Vagy erre már utaltam? :idiota:
Shadow bow, lőszerek tunnyantva, modifikációk bepakolva, stb. Most nézek valami guideot.
Nekem is így 97 óra után került helyére némelyik mozdulat a DMC-ben. :vigyor:
phpBB [media]
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48163 2020.06.15. 17:34

phpBB [media]

Gondolom arcadebb lesz mint a Xwing vagy a Tie Fighter volt, pedig inkabb valami szimulacio felet adnek mint natur lovoldet.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #48164 2020.06.15. 19:09

Úgy néz ki a Resident Evil 8-ból nem lesz current gen verzió.
Egyben a menet közbeni "overhaul" magyarázná a trailer gyalázat framerate-jét és a jelentős minőségbeli eltérést a feltűnő karaktermodellek közt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #48165 2020.06.15. 19:41

Micsu írta:Gondolom arcadebb lesz mint a Xwing vagy a Tie Fighter volt, pedig inkabb valami szimulacio felet adnek mint natur lovoldet.
A gonosz birodalmiak miért csupa fehér férfit jelent? Hol a pc-ség? Aki fekete transznemű az nem lehet gonosz?!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48166 2020.06.15. 19:55

Botond írta:A gonosz birodalmiak miért csupa fehér férfit jelent? Hol a pc-ség? Aki fekete transznemű az nem lehet gonosz?!
Írjál emailt a készítőknek.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48167 2020.06.15. 20:20

Micsu írta:SWSQ.avi
Gondolom arcadebb lesz mint a Xwing vagy a Tie Fighter volt, pedig inkabb valami szimulacio felet adnek mint natur lovoldet.
Natúr lövölde? NATÚR LÖVÖLDE???? OTT LESZEK BENNE A PSVR-el!!!! :eljen: :eljen: :eljen: :taps: :worship: :finom:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48168 2020.06.15. 21:05

Miközben már a világ legnagyobb HZD rajongója lettem, kifejlesztettem a MEGA DURVA PS4 HEKKET!

Levettem a tetejét. Hangja kb a harmada így, észre se veszem.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48169 2020.06.15. 21:26

Moby írta:Natúr lövölde? NATÚR LÖVÖLDE???? OTT LESZEK BENNE A PSVR-el!!!! :eljen: :eljen: :eljen: :taps: :worship: :finom:
Jo csak vigyazz nehogy megfojtsd magad a madzaggal. :nyes:
Avatar
Moby

Hozzászólás #48170 2020.06.15. 21:38

DanielT írta:Miközben már a világ legnagyobb HZD rajongója lettem, kifejlesztettem a MEGA DURVA PS4 HEKKET!

Levettem a tetejét. Hangja kb a harmada így, észre se veszem.
Meg fogod főzni. Így ugyanis nincs hűtése a ramoknak (amik alul vannak).
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48171 2020.06.15. 21:54

Moby írta:Meg fogod főzni. Így ugyanis nincs hűtése a ramoknak (amik alul vannak).
Hallottam már az "a zárt gépre van tervezve a hűtés" legendáját, csak nem nagyon hiszek benne. :) Kíváncsi lennék hány embernek főzte meg.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48172 2020.06.15. 22:08

DanielT írta:Hallottam már az "a zárt gépre van tervezve a hűtés" legendáját, csak nem nagyon hiszek benne. :) Kíváncsi lennék hány embernek főzte meg.
Én a legendát nem hallottam, én csak kb 50 órát tettem bele, mire minden kipróbáltam, és rájöttem hogy lehet a hűtését megjavítani. Addig nem lesz halk géped, amíg a ramokat nem hűtöd. Hűtés nélkül a ramok meg egyre csak melegszenek. Nem próbáltam ki meddig lehet elvinni a dolgot, de egy idő után nincs is értelme, mert már a gpu nem indikolja, levettt tetővel is képes üveghangon járni a venti. A ramok miatt. És azok hűtése nem triviális. Oda kell egy venti, de a venti kifelé nem tud működni, mert nincs honnan elég levegőt kiszívni. Fújni oké, de akkor az történik, hogy mivel nincs hova távozzon, túlmelegszik a HDD. Két út van. Vagy valami saját légcsatonát kialakítani, és kivezetni a ramokról a forró levegőt. Ez melós, de meg lehet csinálni szépre. Van az egyszerűbb, és rondább út: kivezeted a HDD-t, és a HDD helyén keresztül szellőzik. Én ezt csináltam. És van egy egész más megoldás: visszateszed a tetjét, és kibírod veled ezt a keveset már, ami még hátravan neki a ps5-ig.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48173 2020.06.15. 22:13

De szerinted a ps5 hutese is szar lesz, ugyhogy sokaig kell meg birnia :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #48174 2020.06.15. 22:16

Micsu írta:De szerinted a ps5 hutese is szar lesz, ugyhogy sokaig kell meg birnia :nezze:
Kicsit el fogom nézni neki. Cserébe gyönyörű, amennyiben lehet ilyet mondani egy elektronikai eszközre.

/egyébként lehetne így is jó a hűtése, de nem lesz az. Sony. Szar lesz a hűtése :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2020.06.15. 22:19-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48175 2020.06.15. 22:18

Moby írta:Kicsit el fogom nézni neki. Cserébe gyönyörű, amennyiben lehet ilyet mondani egy elektronikai eszközre.
A digitalis nekem is tetszik, a lemezes se rossz de az mar annyira nem kecses :P
Avatar
Moby

Hozzászólás #48176 2020.06.15. 22:20

Micsu írta:A digitalis nekem is tetszik, a lemezes se rossz de az mar annyira nem kecses :P
Csak a digit jöhet szóba. Lemondok a lemezes demózásról. Nekem az a kibaszott dudor nem kell egy ilyen csodás designra világ csúfságára.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48177 2020.06.15. 22:27

Moby írta:Csak a digit jöhet szóba. Lemondok a lemezes demózásról. Nekem az a kibaszott dudor nem kell egy ilyen csodás designra világ csúfságára.
Hmm, pedig te oda voltal a 2 ezer forintos 1st day cimekert.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48178 2020.06.15. 22:29

Micsu írta:Hmm, pedig te oda voltal a 2 ezer forintos 1st day cimekert.
A játékokért. Nem a kétezer forintért. Az csak egy jó móka a fillérbaszásra. Ami annyit azért nem ér nekem, hogy összerondítsam érte a környezetem. Lakhatnék disznóólban is, biztos olcsóbbb lenne.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48179 2020.06.15. 22:33

Látni kell majd őket élőben. De egyelőre okádok a lemezes kiviteltől. Terveztek egy szobrot, amire utólag sárral odatapasztottak egy rákos daganatot. Őrület.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48180 2020.06.15. 23:31

Moby írta:Én a legendát nem hallottam, én csak kb 50 órát tettem bele, mire minden kipróbáltam, és rájöttem hogy lehet a hűtését megjavítani. Addig nem lesz halk géped, amíg a ramokat nem hűtöd. Hűtés nélkül a ramok meg egyre csak melegszenek. Nem próbáltam ki meddig lehet elvinni a dolgot, de egy idő után nincs is értelme, mert már a gpu nem indikolja, levettt tetővel is képes üveghangon járni a venti. A ramok miatt. És azok hűtése nem triviális. Oda kell egy venti, de a venti kifelé nem tud működni, mert nincs honnan elég levegőt kiszívni. Fújni oké, de akkor az történik, hogy mivel nincs hova távozzon, túlmelegszik a HDD. Két út van. Vagy valami saját légcsatonát kialakítani, és kivezetni a ramokról a forró levegőt. Ez melós, de meg lehet csinálni szépre. Van az egyszerűbb, és rondább út: kivezeted a HDD-t, és a HDD helyén keresztül szellőzik. Én ezt csináltam. És van egy egész más megoldás: visszateszed a tetjét, és kibírod veled ezt a keveset már, ami még hátravan neki a ps5-ig.
Hát nem tudom mikor kéne üveghangon járnia, ha nem egy 10 órás HZD etap közben... és kussol. Korábban _elviselhetetlen_ volt mindig játék közben. Emmá' így marad, amíg a ramok ki nem folynak az alján!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48181 2020.06.15. 23:33

Moby írta:A játékokért. Nem a kétezer forintért. Az csak egy jó móka a fillérbaszásra. Ami annyit azért nem ér nekem, hogy összerondítsam érte a környezetem. Lakhatnék disznóólban is, biztos olcsóbbb lenne.
Dehogy veszed a digit only-t, majd egy "nem olyan csúnya végülis élőben" megoldja a totális anyagi rábasszantást. :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48182 2020.06.16. 00:22

A HZD-t az mentette meg, hogy néztem hozzá wepön és egyéb guideokat. A mechanikák elmagyarázásával legalább olyan csapnivaló munkát végeztek, mint a játék első 10 órájában a "történettel" és a "karakerekkel".
Avatar
Necro

Hozzászólás #48183 2020.06.16. 13:11

Beérett a hype, vettem egy HZD-t. Még csak letöltöttem, de már most tetszik hogy a PS dashboardra kikerült az alap meg a complete is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48184 2020.06.16. 13:18

DanielT írta:A HZD-t az mentette meg, hogy néztem hozzá wepön és egyéb guideokat. A mechanikák elmagyarázásával legalább olyan csapnivaló munkát végeztek, mint a játék első 10 órájában a "történettel" és a "karakerekkel".
Akkor mondhatjuk, hogy nálam is hasonló utat járt be, csak az arconpörgés, és a guide olvasgatás fárzisok maradt ki, így egyből a harmadik fászisra ugrottam a moby-hullámvasúton, és ott is fejeztem be egy platinával. Így aztán nem is kellett megmenteni semmit. :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48185 2020.06.16. 14:16

Necro írta:Beérett a hype, vettem egy HZD-t. Még csak letöltöttem, de már most tetszik hogy a PS dashboardra kikerült az alap meg a complete is.
Na, majd szólj ha szar és mondom mitől lehet nem annyira az. :idiota: Nem lehet mindenki annyira Mobyntelligens, hogy elsőre vágja! :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #48186 2020.06.16. 14:40

DanielT írta:Na, majd szólj ha szar és mondom mitől lehet nem annyira az. :idiota: Nem lehet mindenki annyira Mobyntelligens, hogy elsőre vágja! :banplz:
:mf2:
Avatar
Necro

Hozzászólás #48187 2020.06.16. 15:08

DanielT írta:Na, majd szólj ha szar és mondom mitől lehet nem annyira az. :idiota: Nem lehet mindenki annyira Mobyntelligens, hogy elsőre vágja! :banplz:
Mindenképp, de előtte még letolom a TLOU-t.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #48188 2020.06.16. 16:14

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48189 2020.06.16. 18:47

Moby írta::mf2:
Fun fact: Tudtad, hogy a Tearblast nyilakra SEMMILYEN HATÁSSAL NINCS A FEGYVER UPGRADE?! Tehát amikor szépen tolod bele a legdurvább rare lila 40+ % tear modifikációkat és a hosszú zöld csík már olyan hosszú, hogy kiüti a képernyő szélét... Na az SEMMIT nem jelent. Semmit. NULLA. Naná, hogy erre gyúrtam, gyűjtöttem, setupoltam.

Erre egy reddit kommentből kiderült. Naná, hogy azt mondod majd, hogy persze, hogy tudtad, de nem fogom elhinni. :(

Tök jó mechanikákat találtak ki, de iszonyatosan szarul magyarázzák és jelenítik meg. MInden félrevezető, kezdve azzal, hogy az összes fegyver low damage(még a szöveg is így kezdődik), 1 csík alapból. Zöld, narancs, lila, apámfasza, MIND! Naná, hogy nem értettem, hogy mi a szarnak kéne upgradelni, ha UGYANANNYI A KURVA CSÍK.

Első ilyen játékuk, nyilván nem lehetett hibátlan és biztos sokat fognak rajta csiszolni. De na...
Avatar
Moby

Hozzászólás #48190 2020.06.16. 19:57

Buherátorok! 48db-os ifixit készlet, triwings fejekkel (switch), philips fejekkel (ps), mindennel ami kellhet. 10K helyett 4-ért. Vegyétek, amíg van belőle.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48191 2020.06.16. 20:19

DanielT írta:Fun fact: Tudtad, hogy a Tearblast nyilakra SEMMILYEN HATÁSSAL NINCS A FEGYVER UPGRADE?! Tehát amikor szépen tolod bele a legdurvább rare lila 40+ % tear modifikációkat és a hosszú zöld csík már olyan hosszú, hogy kiüti a képernyő szélét... Na az SEMMIT nem jelent. Semmit. NULLA. Naná, hogy erre gyúrtam, gyűjtöttem, setupoltam.

Erre egy reddit kommentből kiderült. Naná, hogy azt mondod majd, hogy persze, hogy tudtad, de nem fogom elhinni. :(

Tök jó mechanikákat találtak ki, de iszonyatosan szarul magyarázzák és jelenítik meg. MInden félrevezető, kezdve azzal, hogy az összes fegyver low damage(még a szöveg is így kezdődik), 1 csík alapból. Zöld, narancs, lila, apámfasza, MIND! Naná, hogy nem értettem, hogy mi a szarnak kéne upgradelni, ha UGYANANNYI A KURVA CSÍK.

Első ilyen játékuk, nyilván nem lehetett hibátlan és biztos sokat fognak rajta csiszolni. De na...
Annyira nem emlékszem már, hogy mi az, amiről írsz, hogy nekiálltam letölteni. Legalább megnézem má C9-en.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #48192 2020.06.16. 20:36

Moby írta:Én a legendát nem hallottam, én csak kb 50 órát tettem bele, mire minden kipróbáltam, és rájöttem hogy lehet a hűtését megjavítani. Addig nem lesz halk géped, amíg a ramokat nem hűtöd. Hűtés nélkül a ramok meg egyre csak melegszenek. Nem próbáltam ki meddig lehet elvinni a dolgot, de egy idő után nincs is értelme, mert már a gpu nem indikolja, levettt tetővel is képes üveghangon járni a venti. A ramok miatt. És azok hűtése nem triviális. Oda kell egy venti, de a venti kifelé nem tud működni, mert nincs honnan elég levegőt kiszívni. Fújni oké, de akkor az történik, hogy mivel nincs hova távozzon, túlmelegszik a HDD. Két út van. Vagy valami saját légcsatonát kialakítani, és kivezetni a ramokról a forró levegőt. Ez melós, de meg lehet csinálni szépre. Van az egyszerűbb, és rondább út: kivezeted a HDD-t, és a HDD helyén keresztül szellőzik. Én ezt csináltam. És van egy egész más megoldás: visszateszed a tetjét, és kibírod veled ezt a keveset már, ami még hátravan neki a ps5-ig.
Aztak... Egyszer dobhatnál egy képet erről a agyonlyuggatott meghágott gépről :vigyor3: dupla 18+ és spoiler alatt :vigyor2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #48193 2020.06.16. 20:56

Mekee írta:Aztak... Egyszer dobhatnál egy képet erről a agyonlyuggatott meghágott gépről :vigyor3: dupla 18+ és spoiler alatt :vigyor2:
Nagyrészt vissza van már alakítva. (a kieg hűtés még rajta van, de a hdd vissza lett téve, a ramhűtés meg lett fordítva, stb).

HZD: Nehéz utólag már bármit mondani, beléptem, és minden maxra van baszva. gyak pusztulgurul minden, ha csak eltüsszentem magam. Viszont...hát én ezzel szvsz már nem tudnék játszani. Pár éve még sokkal nagyobb lehetett a türelmem. Ezek a töltésidők TOTTÁLIS AGYFASZ, meg az állandó texturestreaming problémák, popin hegyek...Dráma. Legyen már vége ennek a generációnak. Elég volt ebből a szarból már :(
Annyira lesokkolt az egész, hogy komolyan elgondolkodtam, hogy a lastofust lehet nem kéne ezen a húgyon vegzálni már :(
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #48194 2020.06.16. 21:14

Moby írta:komolyan elgondolkodtam, hogy a lastofust lehet nem kéne ezen a húgyon vegzálni már :(
Én is :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48195 2020.06.16. 21:27

Zóanagyvarázsló írta:Én is :idiota:
:banplz: :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #48196 2020.06.16. 21:35

Egy biztos, és erre már nem emékeztem évek távlatából: a szopókember ehhez képest kész technikai csoda. Nem az, ahogy kinéz, hanem ahogy működik.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #48197 2020.06.16. 21:54

"a lastofust lehet nem kéne ezen a húgyon vegzálni már".
Naja, ezért kérdeztem rá a visszafele kompatibilitásra, ha faszán megcsinálják, első héten veszem a gépet és szarrá nyomom rajta a BB-t TLOU-t, meg mindent.
Ráadásul most nekem ps4 sincs, ha most szeretném tolni így azt is kéne venni, aztán eladni, macera téem. Esőre meg addig ott a steam library. Nameg az EPIC :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #48198 2020.06.17. 00:37

Greyfox írta:"a lastofust lehet nem kéne ezen a húgyon vegzálni már".
Naja, ezért kérdeztem rá a visszafele kompatibilitásra, ha faszán megcsinálják, első héten veszem a gépet és szarrá nyomom rajta a BB-t TLOU-t, meg mindent.
Ráadásul most nekem ps4 sincs, ha most szeretném tolni így azt is kéne venni, aztán eladni, macera téem. Esőre meg addig ott a steam library. Nameg az EPIC :banplz:
Annak idején csoda-SSD helyett RAM-mal oldottam meg, az Outcast és a Championship Manager 3 esetében is tizedére csökkentette a töltési időket, a 32 MB helyett a 64. Csakanyócgiga, vagy mi. A CM3-nál 32 MB RAM-mal menteni (!) is 5-6 perc volt.

A The Witchernél már egyszerűbb volt, ott az 1.1-es patch csinált az egyperces töltésekből 10 másodpercest. Tiszta HDD->SSD váltás volt.

Ja, steames, PS4-es vagy boxos Witcher 3-ért ad most a CD Projekt egy GOG-os kópiát is ingyen, akinek pedig megvolt oda, továbbadható ajándékkódot. Csak GotY-t cseszik felismerni bárkinél. Supporthoz is fordultam, hadd fúljanak bele a ticketbe.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48199 2020.06.17. 11:52

Képzeljétek nem kapható a lemezes Desperados 3 Konzolvilágban. :( Tegnap kellett volna jelennie és semmi. Ott van jó áron, meg pontjaim is vannak, szal'...

Ha nincs a világ legjobb játéka (HZD), akkor nem tudom most mi lenne velem. :szomoru1:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48200 2020.06.17. 12:36

DanielT írta:
Ha nincs a világ legjobb játéka (HZD), akkor nem tudom most mi lenne velem. :szomoru1:
hah
Szerintem mostmar probalj ra a marvel filmekre is, hatha harmadszorra azok is bejonnek. :mf2:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #48201 2020.06.17. 13:23

Micsu írta:hah
Szerintem mostmar probalj ra a marvel filmekre is, hatha harmadszorra azok is bejonnek. :mf2:
Azokból elég egyet megnézni, és látta az összeset.
Avatar
kigyi

Hozzászólás #48202 2020.06.17. 14:05

img_5ebf95a83fdf4.jpg

Mondhat mindenki amit akar, de akkor is a Xiaomi a legnagyobb troll, mert ezt az XB S X mellé ajánlják :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #48203 2020.06.17. 14:33

DanielT írta:Képzeljétek nem kapható a lemezes Desperados 3 Konzolvilágban. :( Tegnap kellett volna jelennie és semmi. Ott van jó áron, meg pontjaim is vannak, szal'...

Ha nincs a világ legjobb játéka (HZD), akkor nem tudom most mi lenne velem. :szomoru1:
Vegyél inkább óperenciát, az most kap VR módot.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48204 2020.06.17. 14:34

Botond írta:Vegyél inkább óperenciát, az most kap VR módot.
És nem adsz hozzá Epik linket?! Így hogy vegyem? :nemtudom:
Avatar
Botond

Hozzászólás #48205 2020.06.17. 14:35

DanielT írta:És nem adsz hozzá Epik linket?! Így hogy vegyem? :nemtudom:
PS4re gondoltam, ott kap VR módot, meg Steamen. Mondjuk switchen is kb ugyanannyi lenne VRosítani, mint PS4en, szóval remélem ott is megkapja, a hazaköltözéskor hazahoztam a karton VR szemüveget is szüleimtől, ami a switchhez való, poén lenne azzal tolni. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48206 2020.06.17. 14:46

Botond írta:PS4re gondoltam, ott kap VR módot, meg Steamen. Mondjuk switchen is kb ugyanannyi lenne VRosítani, mint PS4en, szóval remélem ott is megkapja, a hazaköltözéskor hazahoztam a karton VR szemüveget is szüleimtől, ami a switchhez való, poén lenne azzal tolni. :D
Szólj ha majd Switch VR-re lesz Epiksztóron! :nezze:
Avatar
Necro

Hozzászólás #48207 2020.06.17. 14:56

Eddig féltem megkérdezni kérdés:

PS4Pro + SonyTV

Két hónapja használom úgy a PRO-t hogy a HDR be van kapcsolva (inital setupnál kérdezte), de észrevettem hogy játék indításnál szinte mindig átvált a TV 1080p-be (a TV átvált a HDR megjelenítési módba). Most a HZD-nél benéztem a menübe, és ha kikapcsolom a HDR-t, azonnal átvált a a TV játék módba 4k felbontással. Ez valami átlagos limitáció, vagy simán csak szar a TV-m és nem tuod HRD módot 4k-ban? (bónuszkérdés: honnan kéne ezt tudnom a TV adatlapjáról?)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #48208 2020.06.17. 16:19

Necro írta:Eddig féltem megkérdezni kérdés:

PS4Pro + SonyTV

Két hónapja használom úgy a PRO-t hogy a HDR be van kapcsolva (inital setupnál kérdezte), de észrevettem hogy játék indításnál szinte mindig átvált a TV 1080p-be (a TV átvált a HDR megjelenítési módba). Most a HZD-nél benéztem a menübe, és ha kikapcsolom a HDR-t, azonnal átvált a a TV játék módba 4k felbontással. Ez valami átlagos limitáció, vagy simán csak szar a TV-m és nem tuod HRD módot 4k-ban? (bónuszkérdés: honnan kéne ezt tudnom a TV adatlapjáról?)
Hülye kérdés, de: minden hdmi csatlakozó egyforma verziószámú a tv-n? Láttam már olyat, hogy nem (igaz az valami korai dzsunka Hisense 4k tv volt).
Avatar
Necro

Hozzászólás #48209 2020.06.17. 18:10

benőmenő írta:Hülye kérdés, de: minden hdmi csatlakozó egyforma verziószámú a tv-n? Láttam már olyat, hogy nem (igaz az valami korai dzsunka Hisense 4k tv volt).
Minden bemeneten ugyanilyen.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48210 2020.06.17. 19:35

Necro írta:Minden bemeneten ugyanilyen.
Nem értek a sony tévékhez, de ezeknél(minden 4k@hdr tévéné) a 4K@HDR-hez be kell kapcsolni a HDMI bemenetekre vagy DeepColour/HDMI Enhancer/Enhaced Mode/akármit. Per hdmi. Ezek be vannak?
Avatar
Moby

Hozzászólás #48211 2020.06.17. 20:22

Nem launch. 2021
Ja, és no loading screens. :szeret:
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48212 2020.06.17. 21:46

Moby írta:Nem launch. 2021
Ja, és no loading screens. :szeret:
Jó lesz ez nekem 2022-ben is, addigra kiheverem az elsőt. :D Szerintem holnap befejezem a sztorit.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48213 2020.06.18. 05:41

Necro írta:Eddig féltem megkérdezni kérdés:

PS4Pro + SonyTV

Két hónapja használom úgy a PRO-t hogy a HDR be van kapcsolva (inital setupnál kérdezte), de észrevettem hogy játék indításnál szinte mindig átvált a TV 1080p-be (a TV átvált a HDR megjelenítési módba). Most a HZD-nél benéztem a menübe, és ha kikapcsolom a HDR-t, azonnal átvált a a TV játék módba 4k felbontással. Ez valami átlagos limitáció, vagy simán csak szar a TV-m és nem tuod HRD módot 4k-ban? (bónuszkérdés: honnan kéne ezt tudnom a TV adatlapjáról?)
Szerintem nem tudja.

"Limited color range for HDR
Limited contrast for HDR"

https://allhomecinema.com/review-sony-k ... hd-lcd-tv/

Eleve egy IPS panel az 1000:1 körüli kontraszttal, meg max 3-400 nits fényerővel. Na ennek köze nincs ahhoz, amit HDR-nek lehetne nevezni. Cserébe a teszt szerint nem játék módban 118 ms lagot produkál, ami a pokol kategória, szal' szerintem nyugodtan engedd el a HDR-t.
Avatar
Necro

Hozzászólás #48214 2020.06.18. 07:33

DanielT írta:Szerintem nem tudja.

"Limited color range for HDR
Limited contrast for HDR"

https://allhomecinema.com/review-sony-k ... hd-lcd-tv/

Eleve egy IPS panel az 1000:1 körüli kontraszttal, meg max 3-400 nits fényerővel. Na ennek köze nincs ahhoz, amit HDR-nek lehetne nevezni. Cserébe a teszt szerint nem játék módban 118 ms lagot produkál, ami a pokol kategória, szal' szerintem nyugodtan engedd el a HDR-t.
En is erre jutottam miután végignyomtam minden beállítást azzal a kiegészítéssel hogy az enyém VA paneles, a 43-ast IPS-el szerelték, minden mást VA-val (a homogenitás jegyében, retkes férgek)
Avatar
Botond

Hozzászólás #48215 2020.06.18. 09:27

Zó, most ingyenes az eye of beholder1-2-3 a gog.comon, és én játszottam ezekkel anno, mint számomra kiderült még a 486osom, de esküdni mertem volna, hogy az első rész volt c64re is, de guglizás után láttam, hogy nem volt c64re csak vmi fan projekt megy évtizedek óta, hogy legyen c64 port belőle, de akkor mi a szöszt játszhattam ami nagyon hasonló ehhez és van c64re? Nem ugrik be, csak lands of lore1 ugrik még be ebben a stílusban, de az még később volt és még annyira se volt c64re.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #48216 2020.06.18. 10:02

Botond írta:Zó, most ingyenes az eye of beholder1-2-3 a gog.comon, és én játszottam ezekkel anno, mint számomra kiderült még a 486osom, de esküdni mertem volna, hogy az első rész volt c64re is, de guglizás után láttam, hogy nem volt c64re csak vmi fan projekt megy évtizedek óta, hogy legyen c64 port belőle, de akkor mi a szöszt játszhattam ami nagyon hasonló ehhez és van c64re? Nem ugrik be, csak lands of lore1 ugrik még be ebben a stílusban, de az még később volt és még annyira se volt c64re.
A valós idejü "blobberek" nemugen voltak C64-en, mert csak 1987 óta létezett az ismert formában a müfaj, és prominensei éppen kihagyták a platformot. Körökre osztott volt sok (Might and Magic 1-2, Wizardry 1-5, Bard's Tale 1-3, Dragon Wars stb.).

Valós idejü darabként ott volt viszont a partymentes, kalandjátékosabb Elvira 1-2. Lehet, hogy volt más, noname-ebb is, de nekem kimaradt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #48217 2020.06.18. 10:52

Zóanagyvarázsló írta:A valós idejü "blobberek" nemugen voltak C64-en, mert csak 1987 óta létezett az ismert formában a müfaj, és prominensei éppen kihagyták a platformot. Körökre osztott volt sok (Might and Magic 1-2, Wizardry 1-5, Bard's Tale 1-3, Dragon Wars stb.).

Valós idejü darabként ott volt viszont a partymentes, kalandjátékosabb Elvira 1-2. Lehet, hogy volt más, noname-ebb is, de nekem kimaradt.
Bard's Tale, igazad van, mint mindig!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #48218 2020.06.18. 13:40

Moby írta:Buherátorok! 48db-os ifixit készlet, triwings fejekkel (switch), philips fejekkel (ps), mindennel ami kellhet. 10K helyett 4-ért. Vegyétek, amíg van belőle.
Szép találat! Már meg is érkezett.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48219 2020.06.18. 14:00

benőmenő írta:Szép találat! Már meg is érkezett.
Most jött meg nekem is. Jó kis cucc.
Avatar
Moby

Hozzászólás #48220 2020.06.18. 14:22

Mondjuk egy Mako kit jó lenne mellé az igazán kicsi fejek miatt. Majd vadászok rá, hátha felbukkan az is olcsósítva.
Avatar
eje75

Hozzászólás #48221 2020.06.18. 15:34

Nem volt türelmem Dani ondófoltos fórum ribancára várni, úgyhogy este megpocsékolom Én is...
20200618_153135.jpg
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48222 2020.06.18. 15:38

Pörög a HZD credits!

A legvégén szerintem itt is üvöltve hörögtem volna, ha nem szedem össze az ultra csít páncélt. Szerencsére így okés volt.

Örülök, hogy megmentetten magmnak a második részt ezzel, hogy végülis csak nem gyűlöltem örökre.

A játék első negyede méltatlan a többihez minden tekintetben, azt elcseszték.

Összes küldit/melléket/lószart megcsináltam, még megyek vissza két trofiért. A gyűjtögetős retkek kivételével meglesz minden, 95% felett.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48223 2020.06.18. 15:39

eje75 írta:Nem volt türelmem Dani ondófoltos fórum ribancára várni, úgyhogy este megpocsékolom Én is...
20200618_153135.jpg
Nagyon csúnyán fel leszel jelentve az illegálisan korai játszásért!!44!!! :ejnye1: :ejnye1: :ejnye1:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48224 2020.06.18. 15:39

DanielT írta:Pörög a HZD credits!

A legvégén szerintem itt is üvöltve hörögtem volna, ha nem szedem össze az ultra csít páncélt. Szerencsére így okés volt.

Örülök, hogy megmentetten magmnak a második részt ezzel, hogy végülis csak nem gyűlöltem örökre.

A játék első negyede méltatlan a többihez minden tekintetben, azt elcseszték.

Összes küldit/melléket/lószart megcsináltam, még megyek vissza két trofiért. A gyűjtögetős retkek kivételével meglesz minden, 95% felett.
Ezek után a Bókembertől akkor mi tart vissza? Cimbik szerint jobb mint a hzd.
Avatar
deep

Hozzászólás #48225 2020.06.18. 15:47

eje75 írta:Nem volt türelmem Dani ondófoltos fórum ribancára várni, úgyhogy este megpocsékolom Én is...
Felháborító, hogy még mindig az elejére basszák ezt a kikúrt matricát, amin még mindig az az ÖT vagy mittoménhány ÉVE hazugság áll, hogy a store nem érhető el itthon. Szánalmas a sony is, hogy ezt így engedi. 3 emailt írtam nekik erről, nyilván leszarták.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #48226 2020.06.18. 15:53

Micsu írta:Ezek után a Bókembertől akkor mi tart vissza? Cimbik szerint jobb mint a hzd.
Az, hogy a HZD-t én AKARTAM, csak ő követett el mindent ellenem. A Pókpatkány meg valójában soha nem érdekelt, sőt. Szal' az tényleg skip.
Avatar
Botond

Hozzászólás #48227 2020.06.18. 15:58

DanielT írta:Pörög a HZD credits!

A legvégén szerintem itt is üvöltve hörögtem volna, ha nem szedem össze az ultra csít páncélt. Szerencsére így okés volt.

Örülök, hogy megmentetten magmnak a második részt ezzel, hogy végülis csak nem gyűlöltem örökre.

A játék első negyede méltatlan a többihez minden tekintetben, azt elcseszték.

Összes küldit/melléket/lószart megcsináltam, még megyek vissza két trofiért. A gyűjtögetős retkek kivételével meglesz minden, 95% felett.
Felcsigáztál, a karácsonyi steam akcióban tíz ojróért belenézek én is, szigorúan kártyapénzből!
Avatar
eje75

Hozzászólás #48228 2020.06.18. 16:08

deep írta:Felháborító, hogy még mindig az elejére basszák ezt a kikúrt matricát, amin még mindig az az ÖT vagy mittoménhány ÉVE hazugság áll, hogy a store nem érhető el itthon. Szánalmas a sony is, hogy ezt így engedi. 3 emailt írtam nekik erről, nyilván leszarták.
De legalább olyan ragasztóval teszik fel, hogy véletlenül se lehessen leszedni... Inkább rajtahagyom, annyira összebaxa a tokot... köcsög banda...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #48229 2020.06.18. 16:09

Ha nem lenne a használtwarez el is felejteném a lemezt mint pc fronton.
Avatar
deep

Hozzászólás #48230 2020.06.18. 16:13

eje75 írta:De legalább olyan ragasztóval teszik fel, hogy véletlenül se lehessen leszedni... Inkább rajtahagyom, annyira összebaxa a tokot... köcsög banda...
Egészen elképesztő. Tényleg minden tekintetben a lehető legszarabb megoldás. Tehetnék kívülre, a fóliára amit úgyis leszedsz. tehetnék hátra ahol kevésbé para. Csinálhatnák lehúzhatóra, nem papírból és nem ilyen elmebaj ragasztóval. De nem. Bele a pofádba, leszedhetetlenül, hazugságra figyelmeztető szöveggel. Most megint úgy felbasztam magam rajta, hogy írtam faszbúkon a playstation magyarországnak. Kíváncsi leszek, válaszolnak-e.

Vissza: “Leáldozott.hu”