A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #47461 2020.05.29. 08:36

Botond írta:Mindeközben az univerzumban... PS5 nyitócím: Gothic1! :idiota: És a kör bezárult, üdv újra 2001ben!
/szerk: MS meg a BW játékokat meg akarja pimpelni 60-120 frémre az xsexen. Ez a 120 frém is 2001 környéke feeling, szóval tényleg időutazós lesz a nextgen.
Azért az igazi 2001 feelinghez még várjuk meg lesz-e narancssárga, beszélő állat Ellie vállán. :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47462 2020.05.29. 08:44

eje75 írta:Qwa jók a videói, de Én konkrétan a kártyadobálós gyerektől tettem le a hajam... egy tetves kártyával kettévágott egy feldobott oliva bogyót...
Fontos, hogy tetves legyen a kártya? Mert ez az egyetlen hiányzó hozzávalóm, hogy elkezdjem a gyakorlást.
Avatar
eje75

Hozzászólás #47463 2020.05.29. 09:23

DanielT írta:Fontos, hogy tetves legyen a kártya? Mert ez az egyetlen hiányzó hozzávalóm, hogy elkezdjem a gyakorlást.
Nem...redvás, szaros vagy nyüves is lehet... :banplz:
Avatar
eje75

Hozzászólás #47464 2020.05.29. 09:43

Nem akarok szarvihart kavarni, de megmondom őszintén, Én az elsőtől nem xartam be... remélem a második jobb lesz... eléggé brutálisnak tűnik, biztos lesz a sztoriban egy-két gyomrossal felérő csavar.. két hét és meglássuk...
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #47465 2020.05.29. 09:52

köszi sracok! :puszis:
meg elek, de csak ritkan es random olvasom a topikot. :vigyor5:

hogy micsoda? pörög a switch? dani meg mar csak plejsztesönözik? ... :fejvakaras:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #47466 2020.05.29. 10:15

Nos tegnap sikerült feléleszteni a plex-et, végülis a halovány nyomait is törölni kellett registryből meg mindenh9nnan ahol csak szerepelt a plex kifejezés, ujraraktam, s setuo után jo lett, de hogy mi volt egy egy even keresztul a baja, azt csak az ms meg botond tudhatja.
Nos hát igazadlett Moby, egeszen mas ott ugy a hdr filmeknél (mondjuk eleve a hdmi2.0 miatt lehetetlen lenne a 4k 10bit 444) most lattam meg csak igazan, hogy nez ki egy joféle panel csak :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #47467 2020.05.29. 11:00

Mekee írta:Nos tegnap sikerült feléleszteni a plex-et, végülis a halovány nyomait is törölni kellett registryből meg mindenh9nnan ahol csak szerepelt a plex kifejezés, ujraraktam, s setuo után jo lett, de hogy mi volt egy egy even keresztul a baja, azt csak az ms meg botond tudhatja.
Nos hát igazadlett Moby, egeszen mas ott ugy a hdr filmeknél (mondjuk eleve a hdmi2.0 miatt lehetetlen lenne a 4k 10bit 444) most lattam meg csak igazan, hogy nez ki egy joféle panel csak :)
Eccerű pedig. MIkor felraktad hárommal korábban, akkor mindenre nyomtad, hogy igenigenigenokanálkólázdtelibeakernelt ahol bírod. Amikor leszedted vagy updatelted, vagy akármit csináltál vele, akkor nem kivágtad, mint a rákos sejtet és raktad fel az újat, mint most, csak ilyen tessék lássék, és hát a kettő-háromiksz próbálkozásod működött, mert sikeresen meg análkólázta a windowst. Ez eddig oké, csak azt nem értem, hogy amikor rányomtál minden kérdésnél az igenre, hogy márpedig ez az állapot álljon elő, vagyis minden létező módon bizonygattad szegény win10nek, hogy te ezt szeretnéd hogy legyen, akkor minek panaszkodsz, hogy lett is? Ez ilyen van sapka nincs sapka eset, ha összefossa magát, mert össze akarod fosatni, akkor az is baj, ha meg össze se tudod fosatni, mert mondjuk ellenáll, akkor az a baj. :)
Mindegy, örülök, hogy sikerült kivágni a rákos sejteket, amit direktszántszándékkal análkóláztál bele, és attól megjavult. Csak ezekből tanulni kellene, hogy 3rd party appokkal mit meg hogy, különben a win20nál is ezekkel fogsz szopni.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #47468 2020.05.29. 12:03

Botond írta:Eccerű pedig. MIkor felraktad hárommal korábban, akkor mindenre nyomtad, hogy igenigenigenokanálkólázdtelibeakernelt ahol bírod. Amikor leszedted vagy updatelted, vagy akármit csináltál vele, akkor nem kivágtad, mint a rákos sejtet és raktad fel az újat, mint most, csak ilyen tessék lássék, és hát a kettő-háromiksz próbálkozásod működött, mert sikeresen meg análkólázta a windowst. Ez eddig oké, csak azt nem értem, hogy amikor rányomtál minden kérdésnél az igenre, hogy márpedig ez az állapot álljon elő, vagyis minden létező módon bizonygattad szegény win10nek, hogy te ezt szeretnéd hogy legyen, akkor minek panaszkodsz, hogy lett is? Ez ilyen van sapka nincs sapka eset, ha összefossa magát, mert össze akarod fosatni, akkor az is baj, ha meg össze se tudod fosatni, mert mondjuk ellenáll, akkor az a baj. :)
Mindegy, örülök, hogy sikerült kivágni a rákos sejteket, amit direktszántszándékkal análkóláztál bele, és attól megjavult. Csak ezekből tanulni kellene, hogy 3rd party appokkal mit meg hogy, különben a win20nál is ezekkel fogsz szopni.
A baj az,, hogy ez a szerver telepitesnél egyetlen igent kell nyomni, es plusz kozben nem frissitettem, hasznaltam, majd egyszercsak nemment egyik naprol a masikra minden hozzanyulas nelkul, majd azota se feissitettem, most kapott parszor egy komplett reinstallt, de megse. Mondjuk hatterkepnek a gyerekeim vannak berakva, es akarmennyire is egy profi csinalta a kepet, lehet az a ludas.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #47469 2020.05.29. 13:00

Ajánljatok már valami kussolós tápot pls. Néztem review-kat, de nem láttam egyértelmű db-adatokat, csak , hogy csendes, ami ugye relatív.
Seasonic, BeQuiet, Corsair tűnnek megfelelőnek, 620-650 elég, modulárisság abszolut nem fontos (kanyit nem fizetek érte többet).
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #47470 2020.05.29. 13:57

Greyfox írta:Ajánljatok már valami kussolós tápot pls. Néztem review-kat, de nem láttam egyértelmű db-adatokat, csak , hogy csendes, ami ugye relatív.
Seasonic, BeQuiet, Corsair tűnnek megfelelőnek, 620-650 elég, modulárisság abszolut nem fontos (kanyit nem fizetek érte többet).
BeQuiet Pure power-el nem tudsz mellényúlni, ha a kussolás a fő szempont. Mellé még 80+Gold matricásak is a mostaniak (pure power 11, az én régi 9-esem csak silver, de annak se nagyon hallottam még a hangját). Haver gépébe is az ment, igaz nekünk elég volt az 500 Wattos.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #47471 2020.05.29. 14:00

Mekee írta:Nos tegnap sikerült feléleszteni a plex-et, végülis a halovány nyomait is törölni kellett registryből meg mindenh9nnan ahol csak szerepelt a plex kifejezés, ujraraktam, s setuo után jo lett, de hogy mi volt egy egy even keresztul a baja, azt csak az ms meg botond tudhatja.
Nos hát igazadlett Moby, egeszen mas ott ugy a hdr filmeknél (mondjuk eleve a hdmi2.0 miatt lehetetlen lenne a 4k 10bit 444) most lattam meg csak igazan, hogy nez ki egy joféle panel csak :)
De már mikor szóltam, hogy ez a megoldás?
Avatar
Mekee

Hozzászólás #47472 2020.05.29. 14:28

Zóanagyvarázsló írta:De már mikor szóltam, hogy ez a megoldás?
Hát itten a visszaolvasás nem az erősségem, itt gyorsan leáldozik a kommentneknek, pörögni kell! :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #47473 2020.05.29. 15:52

Mekee írta:Hát itten a visszaolvasás nem az erősségem, itt gyorsan leáldozik a kommentneknek, pörögni kell! :)
De még azon túl is, valamiért pécén büdösronda a netflix is, meg minden. Túl azon, amit a YUV indokolna. Blokkos, fos az egész. A tévé appjában nézve több kategóriával jobb. Nem csak a PLEX meg HDR viszonylatban vannak ott gondok.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47474 2020.05.29. 17:19

Moby írta:De még azon túl is, valamiért pécén büdösronda a netflix is, meg minden. Túl azon, amit a YUV indokolna. Blokkos, fos az egész. A tévé appjában nézve több kategóriával jobb. Nem csak a PLEX meg HDR viszonylatban vannak ott gondok.
Nyissam a "Pc-s Netflixnek leáldozott!" topikot? :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #47475 2020.05.29. 18:19

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47476 2020.05.29. 18:21

Navégremá'.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47477 2020.05.29. 18:55

Remélem a Haze 2 launch cím lesz! Inkább, mint a HZD2... jajj csak az ne.
Avatar
Moby

Hozzászólás #47478 2020.05.29. 19:25

DanielT írta:Remélem a Haze 2 launch cím lesz! Inkább, mint a HZD2... jajj csak az ne.
:violent:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #47479 2020.05.29. 20:59

DanielT írta:Remélem a Haze 2 launch cím lesz! Inkább, mint a HZD2... jajj csak az ne.
GT4 remake :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47480 2020.05.29. 21:08

Mekee írta:GT4 remake :nezze:
Hehe, hát az 16 éve nem jön nekik össze, de bízzunk benne! :eljen:
Avatar
eje75

Hozzászólás #47481 2020.05.29. 21:26

Nekem a konzol háború már most eldőlt: PS lesz a hardvertől függetlenül, a miérteket magyarázni se kell... aki itt konzolt fog venni az új genből az tuti PS-t vesz majd...
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #47482 2020.05.29. 22:28

eje75 írta:Nekem a konzol háború már most eldőlt: PS lesz a hardvertől függetlenül, a miérteket magyarázni se kell... aki itt konzolt fog venni az új genből az tuti PS-t vesz majd...
Ps3 multiknál elég szarul muzsikált, de még így is azt választottam. Igaz, 360 is volt, de abból csak egy, a ps3-ból 3 is :D Ha nem lenne pc-m, akkor se lett volna másképp, így meg nincs min gondolkodni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #47483 2020.05.29. 22:50

Moby írta:De még azon túl is, valamiért pécén büdösronda a netflix is, meg minden. Túl azon, amit a YUV indokolna. Blokkos, fos az egész. A tévé appjában nézve több kategóriával jobb. Nem csak a PLEX meg HDR viszonylatban vannak ott gondok.
Mármint Edge-dzsel is? Mert azt már itt is tisztáztuk többször, hogy a Firefoxban és Chrome-ban is 720p a max.
Avatar
Moby

Hozzászólás #47484 2020.05.29. 23:39

Zóanagyvarázsló írta:Mármint Edge-dzsel is? Mert azt már itt is tisztáztuk többször, hogy a Firefoxban és Chrome-ban is 720p a max.
Edgeben is, meg a netflix appban is. Úgy néz ki, mint valami 16 bites fos. Színátmenetek nincsenek, és lóbaszó blokkok kenődnek mindenfele.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47485 2020.05.30. 09:08

HA örökre a mostani firmware állapot maradna, tehát a C9-en már sok update után csiszolva, a CX-en meg a launch verzió, akkor a C9 lenne tán a jobb vétel... nyilván nem lesz így, de jelzi, hogy mennyire közel van egymáshoz a két készülék. Tanulság: szerencsés C9 tulajok, frissítsétek a FW-t.

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #47486 2020.05.30. 10:23

DanielT írta:HA örökre a mostani firmware állapot maradna, tehát a C9-en már sok update után csiszolva, a CX-en meg a launch verzió, akkor a C9 lenne tán a jobb vétel... nyilván nem lesz így, de jelzi, hogy mennyire közel van egymáshoz a két készülék. Tanulság: szerencsés C9 tulajok, frissítsétek a FW-t.
Mondjuk hogy a HDMI dekódert mi értelme volt butítani, ezt kuvára nem értem. Me megint ez a cigánykodás a DTS-el....azt hittem ez a korszak egyszer és mindenkorra lezárult az LG-nél, de nem :/ Remélem elkezd más is gyártani fasza oledeket, mert egyszer majd cserélni fogom a C9-et, nem lenne baj, ha lenne választék, ha ezek épp megint lejtmenetben vannak.
Avatar
eje75

Hozzászólás #47487 2020.05.30. 14:17

DanielT írta:HA örökre a mostani firmware állapot maradna, tehát a C9-en már sok update után csiszolva, a CX-en meg a launch verzió, akkor a C9 lenne tán a jobb vétel... nyilván nem lesz így, de jelzi, hogy mennyire közel van egymáshoz a két készülék. Tanulság: szerencsés C9 tulajok, frissítsétek a FW-t.

[video]melyikajobbkitudja?[/video]
Ja...ezt Én is láttam, el is gondolkoztatott....főleg, hogy az asztalomra szánom nem a családnak... de az 55 egyszerűen túl nagy ilyen távolságból...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47488 2020.05.30. 14:40

eje75 írta:Ja...ezt Én is láttam, el is gondolkoztatott....főleg, hogy az asztalomra szánom nem a családnak... de az 55 egyszerűen túl nagy ilyen távolságból...
Ne vedd meg asztalra, epik fail. A 48-as is az lenne, ha már itt tartunk.
Avatar
eje75

Hozzászólás #47489 2020.05.30. 15:40

DanielT írta:Ne vedd meg asztalra, epik fail. A 48-as is az lenne, ha már itt tartunk.
Most 32-est nézek.... onnan már nem akkora ugrás a 48 :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #47490 2020.05.30. 15:45

eje75 írta:Most 32-est nézek.... onnan már nem akkora ugrás a 48 :banplz:
Idén én is elgondolkoztam a 24ről váltáson 28ra vagy 32re. Már a monitoron sem úgy játszok, mint régen, hogy rendesen ülök, egérbill kéznél, hanem hátradőlve lábam az asztal sarkára felrakva, és kontroller kézben, vagy ölembe vett bill, és az egeret meg meg pont elérem. Ehhez a távolságból 24nél nagyobb képernyő jó lehet, csak még nem szántam el magam. Ha veszek idén gépet, akkor lehet monitor csere is, bár egyre inkább lebeszélték magam róla, mert nulla racionális érv van a gép és monitor upgrade mellett. Mondjuk xsex és ps5 mellett is. Öregszem basszus.
Avatar
eje75

Hozzászólás #47491 2020.05.30. 15:46

De akkor amúgy mi legyen? Vakoskodjak tovább a spermafoltos 32-esen, és vegyek egy 55-65-ös néptévét?
Avatar
Botond

Hozzászólás #47492 2020.05.30. 15:56

eje75 írta:De akkor amúgy mi legyen? Vakoskodjak tovább a spermafoltos 32-esen, és vegyek egy 55-65-ös néptévét?
55öshöz szerintem legalább két méterre kellene ülni, hogy átlásd a teljes képet. Én a 65ös elé szoktam kibaszni 2,5 méterre a babzsákot, amikor TV-n pörgetek vmit, és nem esküdnék meg, hogy a sarkokból érdemi fejmozgatás nélkül tudok információt szerezni. Az nem monitor így, monitor távból (max 1 méter), szerintem 32 col fölött már többet vesztesz, mint nyersz. De ebben szigorúan fenntartom a tévedés jogát, mert az évek alatt kiderült, hogy eléggé más az idejáró közönség látása és preferenciája ez ügyben.
Avatar
Moby

Hozzászólás #47493 2020.05.30. 16:23

eje75 írta:De akkor amúgy mi legyen? Vakoskodjak tovább a spermafoltos 32-esen, és vegyek egy 55-65-ös néptévét?
Vegyél egy 55-öst, és ülj 20 centivel hátrébb. Ugyanakkorának fogod látni, mint a 48-ast :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47494 2020.05.30. 16:42

eje75 írta:De akkor amúgy mi legyen? Vakoskodjak tovább a spermafoltos 32-esen, és vegyek egy 55-65-ös néptévét?
Meg tudod -e fogalmazni, hogy mit vársz egy nagyobb kijelzőtől és miben gátol ez a mostani méret? Az iszonyatos kínszaráson kívül, ami nálunk már az alap állapot.
Avatar
Necro

Hozzászólás #47495 2020.05.30. 16:46

Karnyújtásról nézem a 43"-t jöhetne az 50 is simán.
Avatar
eje75

Hozzászólás #47496 2020.05.30. 16:54

DanielT írta:Meg tudod -e fogalmazni, hogy mit vársz egy nagyobb kijelzőtől és miben gátol ez a mostani méret? Az iszonyatos kínszaráson kívül, ami nálunk már az alap állapot.
Mivel a család 3 tagja 3 különböző műsort néz rendszeresen, én az asztalomnál "TV"-zek: 40-60% a filmnézés (YT-ozás) és gaming aránya... kellene egy jó minőségű 4K-s oled...a 48-as méret volt, amire vártam....a 32-es itt van előttem,és nem nagy... kíváncsi voltam a 48-asra, de az istenért nem akar megjelenni... amúgy a kínszarás nem ez, hanem hogy szárítógépet akarok, de nem fér be sehová: ne ezen 2 éve őrlődöm... a konyhában van a mosógép és a mosogatógép, a fürdőszobába nem fér, mert szar a formája, így csak az étkezőben lenne helye, de ott meg hogy néz már ki???? Ezen szopódom már évek óta...a feleségem nem akar, de Én meg utálom a szárítót a lakásban...
Avatar
eje75

Hozzászólás #47497 2020.05.30. 16:56

Necro írta:Karnyújtásról nézem a 43"-t jöhetne az 50 is simán.
True!
Avatar
Botond

Hozzászólás #47498 2020.05.30. 17:54

eje75 írta:Mivel a család 3 tagja 3 különböző műsort néz rendszeresen, én az asztalomnál "TV"-zek: 40-60% a filmnézés (YT-ozás) és gaming aránya... kellene egy jó minőségű 4K-s oled...a 48-as méret volt, amire vártam....a 32-es itt van előttem,és nem nagy... kíváncsi voltam a 48-asra, de az istenért nem akar megjelenni... amúgy a kínszarás nem ez, hanem hogy szárítógépet akarok, de nem fér be sehová: ne ezen 2 éve őrlődöm... a konyhában van a mosógép és a mosogatógép, a fürdőszobába nem fér, mert szar a formája, így csak az étkezőben lenne helye, de ott meg hogy néz már ki???? Ezen szopódom már évek óta...a feleségem nem akar, de Én meg utálom a szárítót a lakásban...
Én mindig azzal kezdem a lakásberendezést, hogy kinézem a nappaliban a számítógépsarkot, ahol van egy íróasztal hátlappal, befordítva, hogy senki se lássa mi megy a monitoron, csak aki ott ül, és aztán a nappali maradéka. Ez egész jó taktika volt egészen addig a pontig, míg (részben erre) rá nem ment a házasság. :idiota:
De a mosógépet én is tervezem költöztetni a konyhába, hogy nagyobb kád férjen a fürdőbe, de az a jövő évi projekt. Étkezőbe meg futópad került, nem pc, mondjuk az se mutat szebben ott, de viszont baromi praktikus. :zavart2:
De az étkezőben ha van egy 1,5*1 méteres rész, akkor le tudod igényesen "falazni" egy ilyen kombóval, hogy íróasztal, raksz rá egy bútorlapot, és ha berakod sarokba, akkor lényegiben 3 oldalról van fal, és a bútorlapra a tv/monitort is fel tudod fúrni (mintha falon lenne), nem foglalja a helyet az asztalon, és akkor elég még kisebb asztal, még kompaktabb a "játszósarok". Nekem ez a kombó vált be az elmúlt 10eniksz évben.
Avatar
Botond

Hozzászólás #47499 2020.05.30. 18:12

Ja, igen. És Space force review-m (Steve Carell új sorozata a flixin) röviden: Megnéztemhogynekteknekelljeneztahumortalanfost/10. :banplz:
Kerüljétek!
Avatar
Moby

Hozzászólás #47500 2020.05.30. 18:32

Botond írta:Ja, igen. És Space force review-m (Steve Carell új sorozata a flixin) röviden: Megnéztemhogynekteknekelljeneztahumortalanfost/10. :banplz:
Kerüljétek!
Tegnap elkezdtem én is, de az első rész sem tudott végigmenni, akkora ostoba hulladék, agyhalott, foshumorú szarhalom. Aki ezen képes röhögni, annak aranybánya a saskabaré összes.
De elkezdtem a Snowpiercert is. Az sem élt többet egy résznél, az is inkább tekergetve. Boring fasság.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47501 2020.05.30. 18:41

eje75 írta:True!
Érdekes anatómiával rendelkezhettek, de hát kinek mi!
Avatar
eje75

Hozzászólás #47502 2020.05.30. 19:10

Moby írta:Tegnap elkezdtem én is, de az első rész sem tudott végigmenni, akkora ostoba hulladék, agyhalott, foshumorú szarhalom. Aki ezen képes röhögni, annak aranybánya a saskabaré összes.
De elkezdtem a Snowpiercert is. Az sem élt többet egy résznél, az is inkább tekergetve. Boring fasság.
A Stargirl első két rész viszont nekem bejött...remélem marad ez a minőség végig
Avatar
Botond

Hozzászólás #47503 2020.05.30. 19:23

eje75 írta:A Stargirl első két rész viszont nekem bejött...remélem marad ez a minőség végig
Azzal kapcsolatban még győzködöm magam, de akkor ránézek!
Avatar
Botond

Hozzászólás #47504 2020.05.30. 19:24

Moby írta:Tegnap elkezdtem én is, de az első rész sem tudott végigmenni, akkora ostoba hulladék, agyhalott, foshumorú szarhalom. Aki ezen képes röhögni, annak aranybánya a saskabaré összes.
De elkezdtem a Snowpiercert is. Az sem élt többet egy résznél, az is inkább tekergetve. Boring fasság.
Szóról szóra így, csak én nem akartam ilyen sok karaktert pazarolni erre a fosra. :zavart2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #47505 2020.05.30. 19:32

eje75 írta:A Stargirl első két rész viszont nekem bejött...remélem marad ez a minőség végig

Ránézek kösz :)
Emellet megy a Mark Ruffalo projektje, az I know this much is true. Fantasztikus, nagyon mély és szomorú karakterdráma, nem is merném ajánlani, csak olyannak, aki él ilyesmivel. Akkora színészzseni ez a fickó, hogy fogalmam sincs hogy a faszba lett ebből hulk :D Fiatal volt, és kellett a pénz.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47506 2020.05.30. 20:17

Reggeltől mostanáig megnéztem a Last Dance 10 részt, ami ismét bebizonyította, hogy az életnél nincs jobb forgatókönyv író.
Avatar
Moby

Hozzászólás #47507 2020.05.30. 20:19

DanielT írta:Reggeltől mostanáig megnéztem a Last Dance 10 részt, ami ismét bebizonyította, hogy az életnél nincs jobb forgatókönyv író.
Én azthiszem újranézem. Olyan üresség van bennem két nap után :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #47508 2020.05.30. 20:20

ööööö iezö, öööö.... :ijedt:
Kép
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #47509 2020.05.30. 20:32

Moby írta:ööööö iezö, öööö.... :ijedt:
*50 millió eladott vajákjáték.jpg*
Ez szerintem a 3 játék összesen, mert áprilisban még 28.3 millióról szóltak a hírek. De azért szép így is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #47510 2020.05.30. 20:43

benőmenő írta:Ez szerintem a 3 játék összesen, mert áprilisban még 28.3 millióról szóltak a hírek. De azért szép így is.
Igen, ez a három együtt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #47511 2020.05.31. 00:46

benőmenő írta:Ez szerintem a 3 játék összesen, mert áprilisban még 28.3 millióról szóltak a hírek. De azért szép így is.
Éppen napokban vettem meg az 1-2-t Steamre is. Szóval miattam van.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #47512 2020.05.31. 09:15

Hogy ne csak a Win10-et szidjuk, hanem az Androidos neoPécéket is:
Anyámnak a céges Samsung A-mittudoménmilye kapott egy OTA frissítést és azóta eltűnt az összes jegyzete az előre telepített, letörölhetetlen Samsung jegyzet app-ból. A címkék megmaradtak, mint valami thumbnail-ek, de maga a jegyzet, ha megnyitjuk üres. Nyilván user error, mert első nap felraktam neki a Google Keep-et, hogy lehetőleg azt használja, de na.
A névjegyzék a másik amivel minden telefoncsere, meg factory reset után mókolni kell, mert nekem még nem sikerült olyan gyári app-al találkozni, ami a google kontaktokat rendesen le tudná szinkronizálni, ezért mindig fel kell tenni a google applikációját, meg eldugni a gyárit (már ha ez lehetséges egyáltalán), hogy rendben elérjék az ősök a kontaktjaikat.
Azért így nincs nehéz dolga az Apple-nek azzal kampányolni, hogy "it just works".
Avatar
deep

Hozzászólás #47513 2020.05.31. 10:27

benőmenő írta:Azért így nincs nehéz dolga az Apple-nek azzal kampányolni, hogy "it just works".
A hatodik xiaomi telefonomat használom, a note 3-tól kezdve, eddig mindig megvolt minden. Samsungot 1x vettem 10 éve, azóta soha, elég volt egy életre.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #47514 2020.05.31. 11:11

deep írta:A hatodik xiaomi telefonomat használom, a note 3-tól kezdve, eddig mindig megvolt minden. Samsungot 1x vettem 10 éve, azóta soha, elég volt egy életre.
Nekem a Redmi Note 4-en is Google Dialer, Contacts és Messages van, mert meguntam, hogy állandóan eltűnnek telefonszámok és más ezer éves számokat meg visszahoz...valahonnan.
Avatar
deep

Hozzászólás #47515 2020.05.31. 11:14

benőmenő írta:Nekem a Redmi Note 4-en is Google Dialer, Contacts és Messages van, mert meguntam, hogy állandóan eltűnnek telefonszámok és más ezer éves számokat meg visszahoz...valahonnan.
Ritkán mondom, de ez tényleg user error :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #47516 2020.05.31. 11:42

deep írta:Ritkán mondom, de ez tényleg user error :D
Nyilván, de ezt úgy is produkálta, hogy előbb rendbe raktam weben a google kontaktokat, nyomtam egy factory resetet és direkt nem jelentkeztem be addig se MS se Xiaomi accounttal, nehogy bezavarja.
Anyám céges száma sehol, az 5 évvel ezelőtti nyaralásból a hajós infóvonal meg ott figyel. :nemtudom:
Avatar
Necro

Hozzászólás #47517 2020.05.31. 12:31

Ahányszor benéztem xiaomi telefon fórumába az utolsó tíz kommentben benne volt hogy "szar a proximity szenzor, ez ilyen és kész élj vele együtt".
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #47518 2020.05.31. 12:36

Necro írta:Ahányszor benéztem xiaomi telefon fórumába az utolsó tíz kommentben benne volt hogy "szar a proximity szenzor, ez ilyen és kész élj vele együtt".
Valamelyik OTA frissítés egyszer bekavarta az enyémet és nem kapcsolt ki ha a fülemhez raktam, de egy factory reset megoldotta.
Avatar
Moby

Hozzászólás #47519 2020.05.31. 13:05

Necro írta:Ahányszor benéztem xiaomi telefon fórumába az utolsó tíz kommentben benne volt hogy "szar a proximity szenzor, ez ilyen és kész élj vele együtt".

Mázli, hogy a 9T Pro-m nem olvassa azt a fórumot :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47520 2020.05.31. 13:50

God Of War

Lepörgött a credits, az eleje elég döcögős volt, annak ellenére hogy a 3at mikor elkezdtem 2 nap alatt letoltam (persze jóval rövidebb is), ehhez kellett pár hét mire rákaptam a happy grind ízére.
Grafikailag nagyon rendben van, egy-két bazári részt kivéve top minőség, kár a futás már nem az, 4kban 30fpsel volt a legjobban elviselhető motion+al, preformance módban gondolom mivel gyakran dobálja a frémet ezért rángat a motion+ miatt (az én tvmen legalább is).
Zene nagyon minimál benne, nem tűnt fel ez erőssége, a helyszintek változatosak, élmény felfedezni midgardot, bár a többi világ nagy része nem hozza még fele annyira se azt a színvonalat.
A harc is jó bár a kimaxolható képességek közül sok egy fabatkát sem ér, Athreus viszont teljesen jó a harcban, a képességeivel együtt. Fejlesztést is pont rendben van, nem tolták túl, a rúnák nagyon jól használhatók.
A mászkálás (sajna fele olyan látványos sincs mint az UCben), a gyorsutazás egy idő utána nagyon unalmas tud lenni (majd az ssd megoldja :D), meg a sok láthatatlan falat se értem minek kellett.
Minenhol a nehézséget hangoztatták, a fő vonal sztem normalon könnyű, egyik bossnál se haltam egyszer se de máshol se nagyon, egyedül a
Spoiler
valkürök
jelentettek kihívást (még a köd világában lévőt nem nyomtam le), most ahhoz a világhoz nem sok ingerenciám van de letolom azt is.
A sony the game formulát kivéve hál istennek annyira nem ül fel a trendekre, a brutalitásból azért vissza vettek de ez Kratos jellem fejlődésével jól magyarázható.
Gigaexcl/10
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #47521 2020.05.31. 13:55

Hoppá. Előjött nálam is DT egyik win10 feature, se a monitor se a pc nem megy sleepbe. :(
De 2 perc keresés után megvan a hiba, elvileg ha chrome-ban nyitva van egy audio stream (pl youtbe), akkor no sleep a pc-nek.
Azt még kutatom, hogy mit lehet tenni..
Avatar
Botond

Hozzászólás #47522 2020.05.31. 14:33

Greyfox írta:Hoppá. Előjött nálam is DT egyik win10 feature, se a monitor se a pc nem megy sleepbe. :(
De 2 perc keresés után megvan a hiba, elvileg ha chrome-ban nyitva van egy audio stream (pl youtbe), akkor no sleep a pc-nek.
Azt még kutatom, hogy mit lehet tenni..
Á, biztos nem a böngésző hibája, azt csak három éve mondtam, hogy a 3rd party cuccok megkúrják a win10et, különösen a vga driverek és böngészők! Tuti az MS fakezű, mert annyira nyílt a rendszer, hogy 3rd party appok bármit felülírhatnak. És felül is írnak.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #47523 2020.05.31. 14:36

Botond írta:Á, biztos nem a böngésző hibája, azt csak három éve mondtam, hogy a 3rd party cuccok megkúrják a win10et, különösen a vga driverek és böngészők! Tuti az MS fakezű, mert annyira nyílt a rendszer, hogy 3rd party appok bármit felülírhatnak. És felül is írnak.
Igen, ez valami chrome baszás lesz, ugyanaz edge-ben működik, ahogy kell. Ha pause-t nyomok a yt vidóra, leveszi a sleep preventet, chrome-ban ez most valahogy lemarad.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47524 2020.05.31. 14:39

Botond írta:Á, biztos nem a böngésző hibája, azt csak három éve mondtam, hogy a 3rd party cuccok megkúrják a win10et, különösen a vga driverek és böngészők! Tuti az MS fakezű, mert annyira nyílt a rendszer, hogy 3rd party appok bármit felülírhatnak. És felül is írnak.
A használaton kívüli, kábellel rádugott MICROSOFT XBOX ONE kontroller se engedi aludni a gépet. Böngészőhiba? VGA driver? 3rd party app? :help:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47525 2020.05.31. 15:09

Botond írta:Á, biztos nem a böngésző hibája, azt csak három éve mondtam, hogy a 3rd party cuccok megkúrják a win10et, különösen a vga driverek és böngészők! Tuti az MS fakezű, mert annyira nyílt a rendszer, hogy 3rd party appok bármit felülírhatnak. És felül is írnak.
Igen, ne is telepítsünk rá semmit.
Avatar
eje75

Hozzászólás #47526 2020.05.31. 15:18

Hell Let Loose akciós a Steam-en, most 24 EUR....csak mondom :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47527 2020.05.31. 15:25

eje75 írta:Hell Let Loose akciós a Steam-en, most 24 EUR....csak mondom :banplz:
Kezdem azt hinni, hogy a lélegeztetőgéped áramellátása függ a játék eladási mutatóitól... Mégha a Darksiders Genesis-t nyomnád, akkor megérteném. :banplz:
Avatar
eje75

Hozzászólás #47528 2020.05.31. 15:34

DanielT írta:Kezdem azt hinni, hogy a lélegeztetőgéped áramellátása függ a játék eladási mutatóitól...
Majdnem: péniszpumpám alkatrészellátása.... meg amúgy is: hogy a Fortress c. klasszikusból idézzek: "fájdalmat mindenkinek!" :nyes: :nyes:
Avatar
Moby

Hozzászólás #47529 2020.05.31. 16:21

Micsu írta:God Of War

Lepörgött a credits, az eleje elég döcögős volt, annak ellenére hogy a 3at mikor elkezdtem 2 nap alatt letoltam (persze jóval rövidebb is), ehhez kellett pár hét mire rákaptam a happy grind ízére.
Grafikailag nagyon rendben van, egy-két bazári részt kivéve top minőség, kár a futás már nem az, 4kban 30fpsel volt a legjobban elviselhető motion+al, preformance módban gondolom mivel gyakran dobálja a frémet ezért rángat a motion+ miatt (az én tvmen legalább is).
Zene nagyon minimál benne, nem tűnt fel ez erőssége, a helyszintek változatosak, élmény felfedezni midgardot, bár a többi világ nagy része nem hozza még fele annyira se azt a színvonalat.
A harc is jó bár a kimaxolható képességek közül sok egy fabatkát sem ér, Athreus viszont teljesen jó a harcban, a képességeivel együtt. Fejlesztést is pont rendben van, nem tolták túl, a rúnák nagyon jól használhatók.
A mászkálás (sajna fele olyan látványos sincs mint az UCben), a gyorsutazás egy idő utána nagyon unalmas tud lenni (majd az ssd megoldja :D), meg a sok láthatatlan falat se értem minek kellett.
Minenhol a nehézséget hangoztatták, a fő vonal sztem normalon könnyű, egyik bossnál se haltam egyszer se de máshol se nagyon, egyedül a
Spoiler
valkürök
jelentettek kihívást (még a köd világában lévőt nem nyomtam le), most ahhoz a világhoz nem sok ingerenciám van de letolom azt is.
A sony the game formulát kivéve hál istennek annyira nem ül fel a trendekre, a brutalitásból azért vissza vettek de ez Kratos jellem fejlődésével jól magyarázható.
Gigaexcl/10
Nyugi, majd a queen megbasz szárazon párszor :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47530 2020.05.31. 17:13

Moby írta:Nyugi, majd a queen megbasz szárazon párszor :D
Nembaj legalabb anyazok egy kicsit :D

Vissza: “Leáldozott.hu”