A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #47041 2020.05.14. 11:00

Botond írta:Ezen nevetek én is azóta, mióta bejött ez az ssd mizéria, hogy bazmeg ez a swapfájl ekkorát fog futni ezt sose gondoltam volna. Viszont akkor az új gépbe 256 giga ddr5 kell majd. Szarozza itt mindenki a microsoftot, pedig ők már a win3.0-val vagy melyikkel elhozta nekünk a swapfilet! Win10ben is ott van! :D
Ez nem swapfile. Van hasonló pécében is, az xpoint alapú optane-ek tudnak ilyesmit, csak ahogy a pécé kezeli, az elég szar. De az eredeti elképzelés anno pont az lett volna, amit a ps5 csinál, csakhát ezt hardver oldalról egy pécében nem lehet megcsinálni, a szoftveres rész, eg olyan-amilyen.
De az is csak a műsor fele lenne, mert ilyen közvetlen hozzáférés a gpu-ból a felépítés miatt pécén is csak az integrált rendszereknél lenne lehetséges. Mármint, ha lenne olyan busz, amiben be van csatornázva ez az egész külön, de ilyen nincs. Még. Szerintem lesz. Legalábbis erre utal az, amit Sweeney is mondott tegnap:
The storage architecture on the PS5 is far ahead of anything you can buy on anything on PC for any amount of money right now. It’s going to help drive future PCs. [The PC market is] going to see this thing ship and say, ‘Oh wow, SSDs are going to need to catch up with this.’”
Egyébként lehet, hogy ez már ott is van az AMD roadmapjében, én annyira nem követem már.
Avatar
Botond

Hozzászólás #47042 2020.05.14. 11:07

Moby írta:Ez nem swapfile. Van hasonló pécében is, az xpoint alapú optane-ek tudnak ilyesmit, csak ahogy a pécé kezeli, az elég szar. De az eredeti elképzelés anno pont az lett volna, amit a ps5 csinál, csakhát ezt hardver oldalról egy pécében nem lehet megcsinálni, a szoftveres rész, eg olyan-amilyen.
De az is csak a műsor fele lenne, mert ilyen közvetlen hozzáférés a gpu-ból a felépítés miatt pécén is csak az integrált rendszereknél lenne lehetséges. Mármint, ha lenne olyan busz, amiben be van csatornázva ez az egész külön, de ilyen nincs. Még. Szerintem lesz. Legalábbis erre utal az, amit Sweeney is mondott tegnap:
The storage architecture on the PS5 is far ahead of anything you can buy on anything on PC for any amount of money right now. It’s going to help drive future PCs. [The PC market is] going to see this thing ship and say, ‘Oh wow, SSDs are going to need to catch up with this.’”
Egyébként lehet, hogy ez már ott is van az AMD roadmapjében, én annyira nem követem már.
Már win3.0 időkben is volt erre PC-s megoldás. Raktál még bele ramot. Ezért is írtam a 256 giga ddr5-öt, mert továbbra is ennyi lesz a pc megoldás. PS5ön lesz 100 giga swapfileod direktben nagyon bekötve, a pc-be meg belepattintod a több ramot és csókolom. A swapfile mindig is a szegényember olcsóramja vót. PS5be is ezért kerül, mert ez a szegényember olcsóramja. Rakhattak volna ők is bele még ramot, csak akkor egy nullát kellett volna az ár mögé dobni és az nem piacképes. Szóval, ja meg kásztomizálták a buszokat, hogy az ssd-t is ramnak lássa, hogy gyorsabb legyen a swapfile, de ettől ez még swapfile. Csak kicsit gyorsabb, mint ami PC-n elérhető, ez igaz. Jelenleg, az is igaz. Vagyis a jelenleg sem igaz, mert PS5 se kapható, szóval ez nem csak PC-n nem érhető el, hanem konzolon se. Karácsonyra meg majd meglássuk mi lesz elérhető konzolban meg pc-ben. Meg az MS mit tudott összehozni saját swapfile szinten. Mert azért az ultralol lenne, ha pont a saját pályájukon, a swapfile vonalon szopatja meg őket a sony, és akkor vége a meccsnek lehet beszántani az üzletágat.
Avatar
Moby

Hozzászólás #47043 2020.05.14. 11:12

Botond írta:Már win3.0 időkben is volt erre PC-s megoldás. Raktál még bele ramot.
Még mindig nem érted. A raktál bele még ramot az jó volt az excelnek. A játékoknak nem. A buszokat meg úgy kinyírom 4K feldolgozással egy pécében (tudjátok, videótechnikával foglalkozom) mint a szar. Nem kell hozzá semmi hókuszpókusz. Csak ide-oda passzolgatom a proci meg a vga között. Hiába a pci-e gecinagy sávszélessége, ha közben a system ramban kell matatni, akkor kiszopósodik minden. Ez egy olyan speciális feladat, amire a pécé nincs felkészítve, mert az egész architekt arra épült, hogy van egy bazinagy kártyád, baszisok rammal, azt meg kell tölteni, és hagyni, hogy dolgozzon. A swapfileodat meg egy msik alrendszer próbálja meg elérhetővé tenni, amelyik ezetsetben nem is akar ezektől az adatoktól semmit, sem feldolgozni, se hozzáférni, csak a hozzáférést próbálja meg biztosítani, mega sok DMA őrület között lemanagelni az egészet.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47044 2020.05.14. 11:18

Moby írta:Még mindig nem érted. A raktál bele még ramot az jó volt az excelnek. A játékoknak nem. A buszokat meg úgy kinyírom 4K feldolgozással egy pécében (tudjátok, videótechnikával foglalkozom) mint a szar. Nem kell hozzá semmi hókuszpókusz. Csak ide-oda passzolgatom a proci meg a vga között. Hiába a pci-e gecinagy sávszélessége, ha közben a system ramban kell matatni, akkor kiszopósodik minden. Ez egy olyan speciális feladat, amire a pécé nincs felkészítve, mert az egész architekt arra épült, hogy van egy bazinagy kártyád, baszisok rammal, azt meg kell tölteni, és hagyni, hogy dolgozzon. A swapfileodat meg egy msik alrendszer próbálja meg elérhetővé tenni, amelyik ezetsetben nem is akar ezektől az adatoktól semmit, sem feldolgozni, se hozzáférni, csak a hozzáférést próbálja meg biztosítani, mega sok DMA őrület között lemanagelni az egészet.
Akkor most a box vagy a ps5 lesz a befutó mert eddig az előzőre fogadtatok? :) (nem a játékokra gondolok)
Avatar
Botond

Hozzászólás #47045 2020.05.14. 11:20

Moby írta:Még mindig nem érted. A raktál bele még ramot az jó volt az excelnek. A játékoknak nem.
Ezt játéka válogatja, memory leak ismeretlen fogalom lenne, ha tökmindegy lenne a ram.
Most az UE5-re, és a jövőról való találgatás szintjére szűkítve a dolgot szerintem nem életszerű, hogy a PS5 verzió az óriási swapfájlt fog tudni használni, a PC-s verzió meg nem fogja használni a sokramot. Én biztos vagyok benne, hogy a ram, mint swapfájl alternatíva továbbra is rendelkezésre fog állni PC-n, és az UE5 PC implementációja ezt egyenértékű, vagy közel egyenértékű dologként fogja kezelni. De ez innen kezdve már sci-fi, majd meglássuk mi lesz és hogy lesz ez.
Avatar
Moby

Hozzászólás #47046 2020.05.14. 11:22

Micsu írta:Akkor most a box vagy a ps5 lesz a befutó mert eddig az előzőre fogadtatok? :) (nem a játékokra gondolok)
Ezt az XSX is tudja. Itt a különbség esetleg abban van/lehet, hogy az API oldali integráció a sonynál jóval jobb. Legalábbis gondolom ettől van beszarva a gyönyörűségtől mindegyik dev. Ezek nagyon szeretik, ha semmi dolguk nincsen :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #47047 2020.05.14. 11:27

Botond írta:Ezt játéka válogatja, memory leak ismeretlen fogalom lenne, ha tökmindegy lenne a ram.
Most az UE5-re, és a jövőról való találgatás szintjére szűkítve a dolgot szerintem nem életszerű, hogy a PS5 verzió az óriási swapfájlt fog tudni használni, a PC-s verzió meg nem fogja használni a sokramot. Én biztos vagyok benne, hogy a ram, mint swapfájl alternatíva továbbra is rendelkezésre fog állni PC-n, és az UE5 PC implementációja ezt egyenértékű, vagy közel egyenértékű dologként fogja kezelni. De ez innen kezdve már sci-fi, majd meglássuk mi lesz és hogy lesz ez.
Rammal megoldható, csak nincs ennyi ramod. Mármint elég fura lenne mondjuk 128GB ram mint recommended a játékoknál :) Az összes olyan rendszernél, ahol ez nem áll rendelkezésre LOD-olni kell. Meg mindenféle eddig is létező sprórolást bevetni. Itt nem arról van szó, hogy enélkül nem lehet megcsinálni. Így nem lehet megcsinálni. Ez inkább abban fog jelentkezni, hogy nem fog a LOD miatt popupolni minden szar majd a nextgen konzolokon.
Avatar
Botond

Hozzászólás #47048 2020.05.14. 11:31

Moby írta:Rammal megoldható, csak nincs ennyi ramod. Mármint elég fura lenne mondjuk 128GB ram mint recommended a játékoknál :) Az összes olyan rendszernél, ahol ez nem áll rendelkezésre LOD-olni kell. Meg mindenféle eddig is létező sprórolást bevetni. Itt nem arról van szó, hogy enélkül nem lehet megcsinálni. Így nem lehet megcsinálni. Ez inkább abban fog jelentkezni, hogy nem fog a LOD miatt popupolni minden szar majd a nextgen konzolokon.
Mindenkinek nem lesz 128 giga, az biztos, de attól még az UE5 motorban ott kell lennie szerintem ennek az alternatívának, én csak ennyit mondok. Ahogy a GTA4-5 grafikai részletességet is úgy állítod, hogy nézi meddig fussa ki a VRAM, szóval nem ismeretlen ez PC-n már most sem. Én nem aggódok, inkább spórolok a 256 giga ddr5re a ryzen 4950x és 3080ti mellé.
Avatar
Moby

Hozzászólás #47049 2020.05.14. 11:38

Botond írta:Mindenkinek nem lesz 128 giga, az biztos, de attól még az UE5 motorban ott kell lennie szerintem ennek az alternatívának, én csak ennyit mondok. Ahogy a GTA4-5 grafikai részletességet is úgy állítod, hogy nézi meddig fussa ki a VRAM, szóval nem ismeretlen ez PC-n már most sem. Én nem aggódok, inkább spórolok a 256 giga ddr5re a ryzen 4950x és 3080ti mellé.
AZ UE motorban ott lesz, de szerintem előbb lesz a pécében ugyanez a ps5 módi, mint az ilyen extrém futtatási igények. Itt inkább majd az lesz a kérdés, hogy az itt is kedvelt intel+nvidia kombókban ez mikor lesz. Az nvidia nem érdekelt továbbra sem semmilyen integrációban senkivel. Nem annyira műszaki kérdés lenne ez, minden megoldható.
Avatar
Botond

Hozzászólás #47050 2020.05.14. 13:01

Moby írta:AZ UE motorban ott lesz, de szerintem előbb lesz a pécében ugyanez a ps5 módi, mint az ilyen extrém futtatási igények. Itt inkább majd az lesz a kérdés, hogy az itt is kedvelt intel+nvidia kombókban ez mikor lesz. Az nvidia nem érdekelt továbbra sem semmilyen integrációban senkivel. Nem annyira műszaki kérdés lenne ez, minden megoldható.
Én nem gondolnám, hogy az lesz a pc játékokra írva, hogy 64-128 giga ram minimum, hanem azt gondolom, hogy olyan lesz, mint a GTA4 setup. Húzod, hogy mennyi legyen a látótávolság meg a részletesség és számolja, hogy na ehhez elég 16 giga, itt már 32, itt már 64.... és itt már majdnem 256, és akkor beállítod, hogy messzire látsz,de minden fullkocka, vagy minden csillivilli, de akkor popup van, mint az AC3ban, vagy elballagsz és veszel ramot félmillióért.
Nyilván a csodassd is meg fog jelenni idővel pc fronton is, mint alternatíva, vagyis reméljük, hogy így lesz. Vidia ebből a szempontból irreleváns lesz, az is csak egy eszköz/erőforrás, inkább a ryzen4xxx meg a hozzá tartózó alaplapi sínezés lesz a döntő, utána, hogy radeont vagy vídiát teszel bele az kb tökmindegy lesz már szerintem, aztán lehet tévedek és vmi nagyon csodát fog tudni a rdna2, de ezt mondjuk nem hiszem. Még.
/szerk: GTA5 min. pc req az Q6600as intel proci és GT9800as vagy radeon 4870es és 4 giga ram. Ehhez képest tudjuk, hogy a 9900k+2080ti kombót 64 giga rammal is betérdelteti, ha arról van szó. Szóval PC-n azért elég nagy a mozgástér, és a felső vége is ki lesz szolgálva.
Avatar
Botond

Hozzászólás #47051 2020.05.14. 13:21

Mindeközben a 32 bites windows10 megszűnik. :wave:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #47052 2020.05.14. 13:24

Moby írta:Rammal megoldható, csak nincs ennyi ramod. Mármint elég fura lenne mondjuk 128GB ram mint recommended a játékoknál :) Az összes olyan rendszernél, ahol ez nem áll rendelkezésre LOD-olni kell. Meg mindenféle eddig is létező sprórolást bevetni. Itt nem arról van szó, hogy enélkül nem lehet megcsinálni. Így nem lehet megcsinálni. Ez inkább abban fog jelentkezni, hogy nem fog a LOD miatt popupolni minden szar majd a nextgen konzolokon.
Mondjuk a LOD-al eddig se az volt a gond, hogy nem swappolódott elég gyorsan, hanem egy szükséges rossz, amivel kemény cpu és gpu ms-okat lehetett spórolni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #47053 2020.05.14. 14:04

benőmenő írta:Mondjuk a LOD-al eddig se az volt a gond, hogy nem swappolódott elég gyorsan, hanem egy szükséges rossz, amivel kemény cpu és gpu ms-okat lehetett spórolni.
Nem azzal volt a gond? Konkrétan előtted formálódik a táj meg a textúrák, ahogy töltődik be minden :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #47054 2020.05.14. 14:08

Botond írta:Ezt játéka válogatja, memory leak ismeretlen fogalom lenne, ha tökmindegy lenne a ram.
Most az UE5-re, és a jövőról való találgatás szintjére szűkítve a dolgot szerintem nem életszerű, hogy a PS5 verzió az óriási swapfájlt fog tudni használni, a PC-s verzió meg nem fogja használni a sokramot. Én biztos vagyok benne, hogy a ram, mint swapfájl alternatíva továbbra is rendelkezésre fog állni PC-n, és az UE5 PC implementációja ezt egyenértékű, vagy közel egyenértékű dologként fogja kezelni. De ez innen kezdve már sci-fi, majd meglássuk mi lesz és hogy lesz ez.
Mondjuk memory leakről akkor szoktunk beszélni, amikor egy játék nem törli maga után azt sem, amit marhára nem használ, csak pakol bele ész nélkül. Ez nem az értelmes felhasználása a sok RAM-nak, nem is meglepő, hogy sok esetben kipatchelték, ha mások nem a rajongók. És senki nem veszített ezzel semmit.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47055 2020.05.14. 14:31

Akkor összefoglalnám: A Pc-s játékoknak leáldozott!

Meneküljetek, amíg nem késő! :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47056 2020.05.14. 14:32

DanielT írta:Akkor összefoglalnám: A Pc-s játékoknak leáldozott!

Meneküljetek, amíg nem késő! :banplz:
Annak már rég, csak majd nextgen startkor nehogy neked kelljen majd küldeni a 100as zsepit :D
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #47057 2020.05.14. 14:40

TasManXT írta:
phpBB [media]
Nem arról volt szó, hogy ssd-vel megszűnnek a falon átpréseléssel időt nyerő töltések?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47058 2020.05.14. 14:55

Greyfox írta:Nem arról volt szó, hogy ssd-vel megszűnnek a falon átpréseléssel időt nyerő töltések?
Szerintem itt most abszolút a drámai hatás miatt volt így, hogy üssön a "kinyíló világ".
Avatar
Botond

Hozzászólás #47059 2020.05.14. 15:50

Greyfox írta:Nem arról volt szó, hogy ssd-vel megszűnnek a falon átpréseléssel időt nyerő töltések?
Én nem számítanék rá, hogy a nextgenben minden játék annyira openworld lesz, hogy mind egy kurvanagy réten fog játszódni, csak hogy demonstrálják, hogy a szűk terek okafogyottá váltak! :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #47060 2020.05.14. 15:53

Mindeközben az UE5ön kívüli világban!
phpBB [media]
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47061 2020.05.14. 16:00

Botond írta:Mindeközben az UE5ön kívüli világban!
[video]valami shit[/video]

Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #47062 2020.05.14. 16:06

Micsu írta:alázósmeme
Csak háromszor annyi fog elmenni belőle, mint a godofwarból.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47063 2020.05.14. 16:11

Botond írta:Csak háromszor annyi fog elmenni belőle, mint a godofwarból.
Kösz az infot, már érdekel is :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47064 2020.05.14. 16:19

Ezért biztos mély zsebbe kellett nyúlni a kínai fekete pénzekből
Nagyon remélem hogy a Mafia 1 remake nem lesz epic excluziv mert akkor inkább psre veszem
Avatar
Botond

Hozzászólás #47065 2020.05.14. 16:22

Micsu írta:Ezért biztos mély zsebbe kellett nyúlni a kínai fekete pénzekből
Nagyon remélem hogy a Mafia 1 remake nem lesz epic excluziv mert akkor inkább psre veszem
Egy antik játékért? Amiből már majdnem annyit eladtak, mint a minecraftból? Ugyan, ez szerintem grátisz volt, aki hajlandó volt fizetni érte azoknak mind megvan, ennek már csak reklám értéke van, vagy a rockcsillag jár jól vele, hogy onlineba bevonzanak pár újabb onlinepénzt vevő balekot esetleg. Szóval szerintem ez pont nem került nekik semmibe.
/szerk: vagy nagyon max az RDR2 deal része volt anno.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47066 2020.05.14. 16:26

Micsu írta:Ezért biztos mély zsebbe kellett nyúlni a kínai fekete pénzekből
Nagyon remélem hogy a Mafia 1 remake nem lesz epic excluziv mert akkor inkább psre veszem
Az lesz.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47067 2020.05.14. 16:32

DanielT írta:Az lesz.
Ezt honnan?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47068 2020.05.14. 16:32

Botond írta:Egy antik játékért? Amiből már majdnem annyit eladtak, mint a minecraftból? Ugyan, ez szerintem grátisz volt, aki hajlandó volt fizetni érte azoknak mind megvan, ennek már csak reklám értéke van, vagy a rockcsillag jár jól vele, hogy onlineba bevonzanak pár újabb onlinepénzt vevő balekot esetleg. Szóval szerintem ez pont nem került nekik semmibe.
/szerk: vagy nagyon max az RDR2 deal része volt anno.
Ezt az antik játékot még most is 30 dodóért vesztegették
Avatar
Botond

Hozzászólás #47069 2020.05.14. 16:39

Micsu írta:Ezt az antik játékot még most is 30 dodóért vesztegették
Árulni bármit lehet bármennyiért. Adhatnák 2ért is, vagy ingyen, vagy 150ért, ha egyszer mindenkinek megvan már, aki pénzt adna érte.
Bár ehhez meg kellene néznem, hogy mennyit adtak el az elmúlt 6 hónapban mondjuk, hogy megalapozott legyen a gondolatom, szóval fenntartom a tévedés jogát.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47070 2020.05.14. 16:43

Jelen pillanat is 11. a steam top10ben.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47071 2020.05.14. 17:01

Micsu írta:Ezt honnan?
Bocs, Tonihókkal kevertem. Egykutya! :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #47072 2020.05.14. 17:09

DanielT írta:Bocs, Tonihókkal kevertem. Egykutya! :D
Ettől még lehet persze epix exclu, ha UE4-el újítják fel. És akkor jöhetnek switchre is.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47073 2020.05.14. 17:31

DanielT írta:Bocs, Tonihókkal kevertem. Egykutya! :D
Nah menj a ... :D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #47074 2020.05.14. 17:32

aabyssx írta:Epic Just Cause 4-et ad ingyen. Az ér egy kipróbálást?
Kipróbáltam, nem köt le.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #47075 2020.05.14. 17:33

GTAV? Hááát, ingyen lehet, hogy újra is játszanám. Én még 360-on játszottam hulladék minőségben.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47076 2020.05.14. 17:41

Botond írta:Ettől még lehet persze epix exclu, ha UE4-el újítják fel. És akkor jöhetnek switchre is.
Btw nincs kizárva hogy epic excl lesz (még jó hogy a pro opció multiplatformban, nem egy ps3 azért na), bár switchre max az első rész újra kiadását tudom elképzelni
Avatar
Botond

Hozzászólás #47077 2020.05.14. 17:45

Micsu írta:Btw nincs kizárva hogy epic excl lesz (még jó hogy a pro opció multiplatformban, nem egy ps3 azért na), bár switchre max az első rész újra kiadását tudom elképzelni
Ja, a második rész kiadása switchre az olyan lenne, mintha a saints row3-4 kijönne switchre, az meg ugye kizárt. Vagyis, wait...
A GTA5től meg összefosta magát az epicstore. Tessék Rockstar elintézte amit régóta vártok, megszűnt az epicstore. :D
/szerk: második rész x360ra volt, és tényleg ez lenne az első x360 port. :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #47078 2020.05.14. 19:20

:vigyor2:
Moby írta:Nem azzal volt a gond? Konkrétan előtted formálódik a táj meg a textúrák, ahogy töltődik be minden :D
Mint user annyit látok így fing nélkül, hogy rohadtul nem az ssd-től tudom feltolni ultrára a LOD-ot, hanem ha gyorsabb cpu-t, meg vga-t veszek.
De még a megatextúrás idTech gennyeken sem segített soha a gyorsabb háttértár, pedig ott tényleg menet közben streameli az adatot az engine.
Avatar
Moby

Hozzászólás #47079 2020.05.14. 19:40

benőmenő írta::vigyor2: Mint user annyit látok így fing nélkül, hogy rohadtul nem az ssd-től tudom feltolni ultrára a LOD-ot, hanem ha gyorsabb cpu-t, meg vga-t veszek.
De még a megatextúrás idTech gennyeken sem segített soha a gyorsabb háttértár, pedig ott tényleg menet közben streameli az adatot az engine.

Basszus...nem tudom miért nem megy ez be ennyire :D Abból indulsz ki, hogy egy betölt-tárol-feldolgoz rendszerben hiába gyorsítod a betölt részét, nem változik semmi. Majd ez alapján azt feltételezed, hogy egy olyan rendszerben, ami nem így működik, a végeredmény is ugyanaz :D
A ps5 nem egy pécé gyors ssd-vel. Ha ez az egyszerű dolog bemegy a topiknak, akkor tovább tudunk lépni, de amíg nem láttok túl a swapfileon, meg a idtech gyors ssd-vel témakörön, addig nem lesz értés sem.

/A lod vs gpu+cpu valós, ott a geometryengine lesz a válasz a kérdésre, de nem tartunk ott :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #47080 2020.05.14. 19:43

Nekem már nem élt az ms link, nem tudtam meg semmit. Frankón a mafia2 jön előbb, az 1 meg csak aug?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #47081 2020.05.14. 19:47

Moby írta:Nekem már nem élt az ms link, nem tudtam meg semmit. Frankón a mafia2 jön előbb, az 1 meg csak aug?
Az elsőt remake-elik teljesen, a többi csak nagyobb felbontás+összes dlc.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #47082 2020.05.14. 19:52

Végül ez lett a haver új vasa:
MSI B450 Tomahawk Max
AMD Ryzen 5 3600
Hyperx Fury 16GB 3600MHz CL7
Gigabyte Windforce GTX 1660 Super OC
BeQuiet PurePower 11 500W
Bitfenix Neos fehér
Kingston A1000 960GB - ez utóbbit másik ismerőstől, használtan.
Összeraktuk, pöccre indult, XMP is ment zokszó nélkül. Mondtam neki, hogy lehet várni kéne a B550-es deszkákra, de már 2 éve is időszerű lett volna az upgrade neki és nem tervez a további 2 évben cpu-t cserélni a srác.
Ja és Windows 10 Pro, media creation tool által létrehozott telepítő:
Inkedphoto_2020-05-14_19-42-34_LI.jpg
Avatar
Botond

Hozzászólás #47083 2020.05.14. 20:11

benőmenő írta:Végül ez lett a haver új vasa:
MSI B450 Tomahawk Max
AMD Ryzen 5 3600
Hyperx Fury 16GB 3600MHz CL7
Gigabyte Windforce GTX 1660 Super OC
BeQuiet PurePower 11 500W
Bitfenix Neos fehér
Kingston A1000 960GB - ez utóbbit másik ismerőstől, használtan.
Összeraktuk, pöccre indult, XMP is ment zokszó nélkül. Mondtam neki, hogy lehet várni kéne a B550-es deszkákra, de már 2 éve is időszerű lett volna az upgrade neki és nem tervez a további 2 évben cpu-t cserélni a srác.
Ja és Windows 10 Pro, media creation tool által létrehozott telepítő:
Kamukép.jpg]
Bal felső sarok, guglikróm, pedig már az edge is chrome motoros, lebuktál a kamu képeddel! :banplz:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #47084 2020.05.14. 20:33

benőmenő írta:Hyperx Fury 16GB 3600MHz CL7
CL7?!? WTF
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #47085 2020.05.14. 20:38

aabyssx írta:CL7?!? WTF
Nyilván nem. CL17 amúgy, csak benéztem a szerkesztést.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47086 2020.05.14. 20:42

benőmenő írta:Végül ez lett a haver új vasa:
MSI B450 Tomahawk Max
AMD Ryzen 5 3600
Hyperx Fury 16GB 3600MHz CL7
Gigabyte Windforce GTX 1660 Super OC
BeQuiet PurePower 11 500W
Bitfenix Neos fehér
Kingston A1000 960GB - ez utóbbit másik ismerőstől, használtan.
Összeraktuk, pöccre indult, XMP is ment zokszó nélkül. Mondtam neki, hogy lehet várni kéne a B550-es deszkákra, de már 2 éve is időszerű lett volna az upgrade neki és nem tervez a további 2 évben cpu-t cserélni a srác.
Ja és Windows 10 Pro, media creation tool által létrehozott telepítő:
Inkedphoto_2020-05-14_19-42-34_LI.jpg
Na, már ketten vagyunk a haveroddal! Lehet neki csak véletlen települtek, valójában engem céloztak! :banplz:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #47087 2020.05.14. 20:49

Ez egy egész okos video:
phpBB [media]
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47088 2020.05.14. 21:21

Tenyleg, Donatus is megvette a bika gepet majd eltunt szegyeneben? Mert ugyebar a pcsek mar budosek itt. :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47089 2020.05.14. 21:25

Micsu írta:Tenyleg, Donatus is megvette a bika gepet majd eltunt szegyeneben? Mert ugyebar a pcsek mar budosek itt. :)
Ki mert itt rosszat mondani a büdös pécésekre?! :boxer:
Avatar
donatus13

Hozzászólás #47090 2020.05.14. 21:41

Micsu írta:Tenyleg, Donatus is megvette a bika gepet majd eltunt szegyeneben? Mert ugyebar a pcsek mar budosek itt. :)

Szó se róla, nem játszom nagyon, legends of runaterra-t pörgetem a leginkább. Tanulós munkás cuccok mennek még, szóval gaming kevésbé. De ja, settlerset várom még idénre, de úgy néz ki idén se jön ki. Age of empires 4 lenne még érdekes de szintén nagy a csönd.
Avatar
Moby

Hozzászólás #47091 2020.05.14. 22:03

phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #47092 2020.05.14. 22:09

Moby írta:Csucsima.mp4
Jáj, szegény többet csúnyult, mint a kíberpank! :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #47093 2020.05.14. 22:22

benőmenő írta:Jáj, szegény többet csúnyult, mint a kíberpank! :D
:wilting: :ijedt:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #47094 2020.05.14. 22:25

donatus13 írta:Szó se róla, nem játszom nagyon, legends of runaterra-t pörgetem a leginkább. Tanulós munkás cuccok mennek még, szóval gaming kevésbé. De ja, settlerset várom még idénre, de úgy néz ki idén se jön ki. Age of empires 4 lenne még érdekes de szintén nagy a csönd.
Fikázáshoz nem kell játszani :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47095 2020.05.14. 22:55

Moby írta:[video]ehmeh.avi[/video]
Kiváló videó, reprezentatívan bemutatta a lehetőségeket és szerencsére megnyugtatott, hogy semmit nem fogok kihagyni. A lengedező növények frankók. Szerintem az RDR2-t hamarabb nyomnám végig, pedig attól még mindig kelések jönnek rám, ha rágondolok a kínszenvedés 3 órára amit vele töltöttem.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #47096 2020.05.14. 23:09

Moby írta:
A rókás rész után bezártam, a csúcson kell abbahagyni.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47097 2020.05.15. 00:13

Én nagy downgradet nem látok, persze hogy a trailerben a legszebb részeket mutogatták itt meg azért látni statikusabb meg gyengébb textúrás részeket de összességében azért jól néz ki, jó kis lopakodós japó setting nekem adja, én a shadow tactics óta nem játszottam hasonlóval
Avatar
Moby

Hozzászólás #47098 2020.05.15. 00:15

Micsu írta:Én nagy downgradet nem látok, persze hogy a trailerben a legszebb részeket mutogatták itt meg azért látni statikusabb meg gyengébb textúrás részeket de összességében azért jól néz ki, jó kis lopakodós japó setting nekem adja, én a shadow tactics óta nem játszottam hasonlóval
A ghost részr izgat engem is. A közelharc eléggé szarnak tűnik benne, de az nem is igazán érdekel.
Avatar
eje75

Hozzászólás #47099 2020.05.15. 00:33

benőmenő írta:Jáj, szegény többet csúnyult, mint a kíberpank! :D
Csúnyult?? Ne viccelj már, hát eddig szerintem nem is volt belőle gameplay vidi, vagy lemaradtam valamiről... mihez képes csúnyult? Vizuálisan nekem iszonyatosan adja, már ma tolnám minden likát.... de a harc nem annyira jön be, nem valami komplex... az meg, hogy japó Far Cry lesz, kiakasztó... megint gyógyfüveket kell gyűjteni, meg macikat mészárolni?? Öreg vagyok Én már ehhez a szarhoz...
Spoiler
Kép
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #47100 2020.05.15. 02:54

23.4 FPS trademark megvan ebben is.
Pedig engem ez érdekelne. Nem jön valami platformra, ami nem ilyen hulladék?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #47101 2020.05.15. 08:25

Moby írta::wilting: :ijedt:
Akkor biztos mindig ilyen volt, csak rosszkor kaptam el. :nemtudom:
Spoiler
2018
2018_csucsima.png

2020
2020_csucsima.png

A korábbi videókban mindig vagy naplemente volt, vagy agyonbloomozott telihold, meg cinematic DOF és nekem ez maradt meg a csucsimáról, nem ez az Okami/Breath of the Wild stilizáltság.
Avatar
Moby

Hozzászólás #47102 2020.05.15. 08:43

benőmenő írta:Akkor biztos mindig ilyen volt, csak rosszkor kaptam el. :nemtudom:
Spoiler
2018
2018_csucsima.png

2020
2020_csucsima.png

A korábbi videókban mindig vagy naplemente volt, vagy agyonbloomozott telihold, meg cinematic DOF és nekem ez maradt meg a csucsimáról, nem ez az Okami/Breath of the Wild stilizáltság.
Igen-igen. Nagyon rá kéne csodálkozni, hogy promóanyagot mindig olyan válogatott pilanatokból adnak ki, ami mellé mindig ki lehet csípni a valós gamplayből olyat, ami meg nem olyan. DÖBBENET! :D
az eddigi viodeókban cutscene-ek vltak, mostmeg gameplayt mutattak. Össze sem lehet vetni, hogy lett-e downgrade, mert nincs olyan pillanat, amivel lehet. Vagyis egy igen, a lengedező virágok közt lovaglás, de az meg pont olyan, amilyennek eddig láttuk. Szóval akár lehet is downgrade, csak az most éppen nem is tudott lebukni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #47103 2020.05.15. 08:46

De ebből gondolom megint az lesz, hogy megy az össznépi szendvedés rajta, én majd letoltom kétezerér megjelenéskor, leírom hogy jó (vagy nem), a topik letolja másfél évvel később, és kiderül, hogy tényleg jó (vagy nem) :D Addig meg majd repkednek a frappáns jelzők.
As ususal.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47104 2020.05.15. 09:04

Moby írta:Igen-igen. Nagyon rá kéne csodálkozni, hogy promóanyagot mindig olyan válogatott pilanatokból adnak ki, ami mellé mindig ki lehet csípni a valós gamplayből olyat, ami meg nem olyan. DÖBBENET! :D
az eddigi viodeókban cutscene-ek vltak, mostmeg gameplayt mutattak. Össze sem lehet vetni, hogy lett-e downgrade, mert nincs olyan pillanat, amivel lehet. Vagyis egy igen, a lengedező virágok közt lovaglás, de az meg pont olyan, amilyennek eddig láttuk. Szóval akár lehet is downgrade, csak az most éppen nem is tudott lebukni.
Nekem a grafikával technóban nincs bajom, inkább az volt végképp kiábrándító, hogy szedi a bambuszt és ott a csekklista, hogy "ölj meg 3 pockot 3/0 és "bonus: mindezt úgy, hogy az anyjuk végignézi". Bleh. Azt hittem ennél többre futja, ha már szél-gps-t csináltak.
Avatar
Moby

Hozzászólás #47105 2020.05.15. 09:35

DanielT írta:Nekem a grafikával technóban nincs bajom, inkább az volt végképp kiábrándító, hogy szedi a bambuszt és ott a csekklista, hogy "ölj meg 3 pockot 3/0 és "bonus: mindezt úgy, hogy az anyjuk végignézi". Bleh. Azt hittem ennél többre futja, ha már szél-gps-t csináltak.
Itt az a kérdés, hogy az ölj meg 3 pockot mennyire lesz élvezetes. A mechanikát tekintve az Infamous is eléggé generic, és mégis gecire működött az egész, mert jó volt csinálni a feladatokat. Ebből egyelőre pár percből nem derült ki semmi, de a bizalmam meg van feléjük. Meghát sok vesztenivalóm nincs vele. A villogó, "szedj le" fától nekem is hányingerem lett. Ráadásul mintha egy-az-egyben koppintották volna a ubisofttól.
Avatar
Moby

Hozzászólás #47106 2020.05.15. 09:45

Nekem két dologgal van bajom. Az egyik, ahogy a modellek mozognak, ragálnak a környezetre, harcolna, az egy tök átlag AC szint, néha még az alatt is. A másik, hogy ebben a pár percben is kurvasok a glitch. Ezektől még élvezhető is lesz, ahogy az AC-kkal sem ez a fő baj, de az biztos, hogy nem ez lesz a generáció legjobb játéka. Itt vagy nagyon sok idő elment a japánbebuzulásával, vagy kapkodni kellett, hogy még gen vége előtt kimenjen, vagy mindkettő. Ezektől még lhet szórakoztató, tudlajdonképpen az RDR2 is szenved ezektől a betegségektől, meg minden openworld, és azt is rohadtul élveztem (másodszorra).
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47107 2020.05.15. 11:14

Nekem az volt meg fura mikor eloszor bemegy a faluba es harcol akkor mindene ( feje, laba ) is veres lesz az ellenfelnek mindha egy textura cserelodne ki az egeszen, bar a lopakodos harcoknak ez nem tunt fel
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #47108 2020.05.15. 11:29

Moby írta:Igen-igen. Nagyon rá kéne csodálkozni, hogy promóanyagot mindig olyan válogatott pilanatokból adnak ki, ami mellé mindig ki lehet csípni a valós gamplayből olyat, ami meg nem olyan. DÖBBENET! :D
az eddigi viodeókban cutscene-ek vltak, mostmeg gameplayt mutattak. Össze sem lehet vetni, hogy lett-e downgrade, mert nincs olyan pillanat, amivel lehet. Vagyis egy igen, a lengedező virágok közt lovaglás, de az meg pont olyan, amilyennek eddig láttuk. Szóval akár lehet is downgrade, csak az most éppen nem is tudott lebukni.
Hozza amit ezen a ponton lehet várni current gentől, csak a korábbi promókban eléggé felé lőttek. Ugyanez a Cyberpunknál is.
Ja, és a mai windows károsultak rovatba: How to disable JPEG image compression for desktop wallpapers on Windows 10 ...a .png-ket amúgy nem bántja mert...csak.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #47109 2020.05.15. 11:36

Nem akarok irritálni senkit, meg nemtom hogyan működik, de mentem Epicre rányomni a GTAV-re. Szól, hogy a Wishlistemen van x játék, ami on sale, meg amúgy van 10 EUR kuponom is. Gyorsan meg is veszem a Metrot bagóér, alkalmazza a 10 EUR kupont is, kapok új kupont. Megvettem még egyet, kaptam megint kupont.
Jó dealnek tűnik.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47110 2020.05.15. 11:39

Cyberpunknal se lattam nagy downgradet mikor az atvezetok mentek mert kb eddig azt mutogattak a gameplay elott, de majd jonnek errol ugy is videok a megjelenes utan :P

Vissza: “Leáldozott.hu”