A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Botond

Hozzászólás #46901 2020.05.08. 20:12

DanielT írta:Elkezdtem átköltözni az emugépre. A másik SSD-t átraktam, nem ismeri fel a gép boot device-nak. Ugye a csodás UEFI anyámkínja őrület. Nyomtam egy restore BIOS defaultsot, mert már semmi más ötletem nem volt, minden beállítás jó.

Ez se segített. A benne lévő SSD -vel működik, de a BIOS defaults óta a WINDOWTÍZ boot után nincs USB eszköz. Semmi. Amint a Microsoft terméke átveszi a vezérlést, minden periféria megszűnik működni. Nincs bill, egér, csak a kikapcsoló gomb működik.

Ilyet se basztam még. Komolyan mondom nincsenek már erre szavak.
Tarts ki, mindjárt itt a ps5! Az másodpercenként, olyan 22 fps-t rak majd éled, hogy megnyalhatod mind a 10 ujjad!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46902 2020.05.08. 20:38

Botond írta:Tarts ki, mindjárt itt a ps5! Az másodpercenként, olyan 22 fps-t rak majd éled, hogy megnyalhatod mind a 10 ujjad!
A tieidet nyalná meg egy barnamedve! :mf2:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #46903 2020.05.08. 21:20

phpBB [media]

A tegnapi Scorn gameplay cucc... 2017. szept. 5.

Ez is elég friss kontent.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46904 2020.05.08. 21:42

TasManXT írta:A tegnapi Scorn gameplay cucc... 2017. szept. 5.

Ez is elég friss kontent.
Ha azt mondanám, hogy szörnyen néz ki, lehet még dícséretnek is vennék. Szóval inkább úgy fogalmazok, hogy siralmasan. Eleve egy beteg szar, de technikailag is egy nagy büdös nulla ahhoz képest amit egy UE4 engine tud.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46905 2020.05.08. 23:22

Kénytelen voltam újratelepíteni a Win-t, mert nem bootolt, stb. Windows toollal ISO készítve (full tisztán letöltve), majd install.

win10friss.jpg
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #46906 2020.05.08. 23:41

DanielT írta:Kénytelen voltam újratelepíteni a Win-t, mert nem bootolt, stb. Windows toollal ISO készítve (full tisztán letöltve), majd install.

win10friss.jpg
IP-cím alapján szívatnak téged. Vagy a win10.candy.crush.edition.iso-t töltötted le. Az biztos, hogy az én gépemhez sose érhetsz hozzá.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46907 2020.05.09. 08:26

Kíváncsi voltam, hogy a friss rendszer, fullra updatelve képes -e arra, hogy lemenjen alvó üzemmódba.

Sajnos nem, ez túl nagy elvárásnak tűnt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #46908 2020.05.09. 08:28

Zóanagyvarázsló írta:IP-cím alapján szívatnak téged. Vagy a win10.candy.crush.edition.iso-t töltötted le. Az biztos, hogy az én gépemhez sose érhetsz hozzá.
Remélem lesz PS5 réjtrészelt candycrash és bubivics4, hogy Dani olyan verziót kaphasson! :papakacsint:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #46909 2020.05.09. 14:48

DanielT írta:Kíváncsi voltam, hogy a friss rendszer, fullra updatelve képes -e arra, hogy lemenjen alvó üzemmódba.

Sajnos nem, ez túl nagy elvárásnak tűnt.
Nálam ez XP-n működött utoljára, Vistával nem próbáltam (laptopon volt, azon indokolatlan, de még összecsukva is képes volt felébredni és zúgni összevissza), a 7 és 8.1 felébredt, hiába kapcsoltam ki minden ébreszteni képes kütyüt. A 10-nél is adtam neki egy esélyt, ugyanaz sajnos az is.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #46910 2020.05.09. 20:19

phpBB [media]

Egyik szemem sír, a másik is. A röhögéstől. Egy generációval eltolva érdemes nyomni a legtöbb ps exklut.
Avatar
Botond

Hozzászólás #46911 2020.05.09. 20:25

Greyfox írta:Egy generációval eltolva érdemes nyomni a legtöbb ps exklut.
Ezt Zó már huszonéve tudja!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46912 2020.05.09. 21:54

Greyfox írta:Egyik szemem sír, a másik is. A röhögéstől. Egy generációval eltolva érdemes nyomni a legtöbb ps exklut.
Vagy egy féllel, lásd Pro. Ha csak az alap PS4 lenne, nem kukáztam volna a pc-t.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #46913 2020.05.10. 13:16

DanielT írta:Vagy egy féllel, lásd Pro. Ha csak az alap PS4 lenne, nem kukáztam volna a pc-t.
A PRO váltotta ki a pc-t? :D
A legtöbb esetben propatch sincs, amihez van/vagy támogatja ott a performance mód SEM elég a 60 frémhez, valamivel jobb, de a jótól nagyon messze van.
Szóval lehet pár évvel a megjelenés után jön majd egy 720p@60 patch bloodborne-hoz (viccen kívűl még ez a legjobb megoldás, szerintem így még végig is nyomtam volna). :zavart1:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46914 2020.05.10. 14:59

Greyfox írta:A PRO váltotta ki a pc-t? :D
A legtöbb esetben propatch sincs, amihez van/vagy támogatja ott a performance mód SEM elég a 60 frémhez, valamivel jobb, de a jótól nagyon messze van.
Szóval lehet pár évvel a megjelenés után jön majd egy 720p@60 patch bloodborne-hoz (viccen kívűl még ez a legjobb megoldás, szerintem így még végig is nyomtam volna). :zavart1:
A kérdés jogos, végülis valójában ez váltotta ki a pécét. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #46915 2020.05.10. 17:45

Greyfox írta:A PRO váltotta ki a pc-t? :D
A legtöbb esetben propatch sincs, amihez van/vagy támogatja ott a performance mód SEM elég a 60 frémhez, valamivel jobb, de a jótól nagyon messze van.
A pro megjelenése óta kijött játékok mindegyike tartalmazza a pro támogatást. A propatch fogalma csak a pro előtt megjelent játékokra értelmezhető, azok kaptak patchet.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46916 2020.05.10. 17:54

Moby írta:A pro megjelenése óta kijött játékok mindegyike tartalmazza a pro támogatást. A propatch fogalma csak a pro előtt megjelent játékokra értelmezhető, azok kaptak patchet.
Arra gondolsz hogy felskálázza 4kra meg jó esetben kap jobb textúrákat? Pl Death Strandingnél se választhatok módot
Avatar
Moby

Hozzászólás #46917 2020.05.10. 18:03

Micsu írta:Arra gondolsz hogy felskálázza 4kra meg jó esetben kap jobb textúrákat? Pl Death Strandingnél se választhatok módot
A pro patch nem azt jelenti, hogy választhatsz módot.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46918 2020.05.10. 18:07

Moby írta:A pro patch nem azt jelenti, hogy választhatsz módot.
Sajnos, bár ha a Gowból indulok ki tök mind1 :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #46919 2020.05.10. 18:16

A base ps4 18CU, a pro 36CU. A cpu ugyanaz, de a proban magasabb az órajele kicsivel.
Amikor a pro alapgépre írt játékot futtat, akkor leveszi a fele CU-t, meg a cpu órajelet base gépre (átkapcsol klasszik módra). A boost mode ennek a classic módnak a cpu órajelét engedi ki a pro mód órajelére. Minden más ugyanaz. A boost egy gyorsabb cpu-s base ps4-et "emulál". Ami pro módban fut, azzal nem csinál semmit. A pro mód meg az, hogy enged a kódnak mind a 36CU-hoz hozzáférést, meg a teljes procifreki.
A pro patch annyit jelent, hogy utólag kapták meg a kódot a játékok a pro módú futásra. Semmi mást nem, opciókról, felbontásról, fps-ről. Semmiről.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #46920 2020.05.10. 18:18

Moby írta:A pro megjelenése óta kijött játékok mindegyike tartalmazza a pro támogatást. A propatch fogalma csak a pro előtt megjelent játékokra értelmezhető, azok kaptak patchet.

Ez tiszta, a Bloodborne nem ilyen lenne ha jonne hozza 720p patch, ami csak pron 60? :

szerk. ja ertem, mire gondolsz, de rajottem, hogy olyanmind1.
Avatar
Moby

Hozzászólás #46921 2020.05.10. 18:27

Greyfox írta:Ez tiszta, a Bloodborne nem ilyen lenne ha jonne hozza 720p patch, ami csak pron 60? :

szerk. ja ertem, mire gondolsz, de rajottem, hogy olyanmind1.
Számít ez? :) Ha jött volna hozzá propatch, azt tudná, mint a das3 prón. De nem jött, és innentől ez is mindegy. Ebből az egész hakkolásból annyi a lényeg, hogy nem azért pacingproblémás, mert teljesítmény nincs meg, hanem azért, mert valamit durván elbasztak a japók a vsyncel.
Avatar
Botond

Hozzászólás #46922 2020.05.10. 18:36

Greyfox írta:Ez tiszta, a Bloodborne nem ilyen lenne ha jonne hozza 720p patch, ami csak pron 60? :

szerk. ja ertem, mire gondolsz, de rajottem, hogy olyanmind1.
Tegyél bele gyors SSD-t! :banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #46923 2020.05.10. 19:06

Összeraktam a kormányt vagy 2 versenyre a Grid: Autosportban. Ha nem lenne ennyire paraszt a fizika, ez élvezhetetlen lenne ilyen AI-al. :D
phpBB [media]
Avatar
Mekee

Hozzászólás #46924 2020.05.10. 19:31

benőmenő írta:Összeraktam a kormányt vagy 2 versenyre a Grid: Autosportban. Ha nem lenne ennyire paraszt a fizika, ez élvezhetetlen lenne ilyen AI-al. :D
Fhos.avi
Hát aki kormánnyal külső nézetben nyomja, meg is érdemli... :vigyor5:
Avatar
Moby

Hozzászólás #46925 2020.05.10. 19:36

Mekee írta:Hát aki kormánnyal külső nézetben nyomja, meg is érdemli... :vigyor5:
Szerintem ez visszajátszás. Gondolom belsőnézetből nyomta.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46926 2020.05.10. 19:46

1 napig bírtam a friss Win10 installal. Nagy nehezen _VALAHOGY_ elértem, hogy kikapcsoljon a kijelző és lemenjen sleepbe. Ez működött tegnap este és ma délelőtt. Délután már nem.

Ment fel szépen a Win 8.1.

De itt is van csoda! Az csak egyik, hogy AZONNAL működik a képernyő kikapcsolás, de ahogy feltelepült az AMD Catalyst képernyővezérlő EGYBŐL MENT A 10% OVERSCAN A KÉPERNYŐRE!!! :DS:DS:FDS:FSGFDGFDGFDGDFG
ds
fdsgfdsaégfdsfdsijd
fadfjoÍOJOJDŐOAJŐODSASÚAS
SmoMSMOÚAMÚOMOFMAM

2020. AMD. O-VER-SCAN.

És eléggé el volt dugva a driverben, hogy az átlag user _SOHA_ ne tudja kikapcsolni és nézze a képernyőt a képernyője közepén kicsiben! :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #46927 2020.05.10. 21:41

Végigvittem a RE7-et. Mini-review:
+ Jól néz ki - annak ellenére, hogy prevgenebb a béndzsa VR miatt;
+ nagyon gusztustalan és nagyon beteg;
+ egyszerű, de még érdekes is a sztori;
+ pont elég hosszú, volt, hogy azt hittem vége, és még volt kb. harmad;
o ez a 1st personben játszódó RE parább, mint a régiek - de ez nekem amúgy nem szükséges;
- nem szeretem, ha nem lehet valami ellent kinyírni, és ebben is volt pár karakter, amibe csak pazaroltam a skullót;
- ijesztgetnek random zajokkal - kicsit unalmas.
Hogy ez is milyen jó volt / 10
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #46928 2020.05.10. 21:51

DanielT írta:1 napig bírtam a friss Win10 installal. Nagy nehezen _VALAHOGY_ elértem, hogy kikapcsoljon a kijelző és lemenjen sleepbe. Ez működött tegnap este és ma délelőtt. Délután már nem.

Ment fel szépen a Win 8.1.

De itt is van csoda! Az csak egyik, hogy AZONNAL működik a képernyő kikapcsolás, de ahogy feltelepült az AMD Catalyst képernyővezérlő EGYBŐL MENT A 10% OVERSCAN A KÉPERNYŐRE!!! :DS:DS:FDS:FSGFDGFDGFDGDFG
ds
fdsgfdsaégfdsfdsijd
fadfjoÍOJOJDŐOAJŐODSASÚAS
SmoMSMOÚAMÚOMOFMAM

2020. AMD. O-VER-SCAN.

És eléggé el volt dugva a driverben, hogy az átlag user _SOHA_ ne tudja kikapcsolni és nézze a képernyőt a képernyője közepén kicsiben! :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen:
Amúgy legál az a Windows 10? Próbáltad már más verzióval? Én szerintem ha akarnék sem tudnék ilyeneket. Candy sincs, azóta sem. (Többiek gépét még nem néztem.)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #46929 2020.05.10. 22:11

Mekee írta:Hát aki kormánnyal külső nézetben nyomja, meg is érdemli... :vigyor5:
Belsőből játszottam, csak így jobban látszik, ahogy megtorpedóznak.
DT: az nvidia is rögtön rákúrja az overscan-t a tv-re és egyedül a csúszkás gpu scale-el lehet visszább venni...csak ott meg akkorákat ugrik a csúszka, hogy az egyiknél még nem látszik a show desktoo gomb, egy klikkel beljebb meg már van fél centi fekete sáv. Pokol.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46930 2020.05.10. 22:13

aabyssx írta:Amúgy legál az a Windows 10? Próbáltad már más verzióval? Én szerintem ha akarnék sem tudnék ilyeneket. Candy sincs, azóta sem. (Többiek gépét még nem néztem.)
Naná, hogy legál, digitális licensz van a gépen. Milyen más verzióval? Microsoft tool szedi a legújabb Professional-t.

Google: Windows 10 won't go sleep, vagy hasonló. Emberek tízmilliárdjai őrjöngenek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46931 2020.05.10. 22:13

benőmenő írta:Belsőből játszottam, csak így jobban látszik, ahogy megtorpedóznak.
DT: az nvidia is rögtön rákúrja az overscan-t a tv-re és egyedül a csúszkás gpu scale-el lehet visszább venni...csak ott meg akkorákat ugrik a csúszka, hogy az egyiknél még nem látszik a show desktoo gomb, egy klikkel beljebb meg már van fél centi fekete sáv. Pokol.
Há'énnemtom... Soha nem kellett vídiával overscant állítanom, mindig fullscreen volt az összes képernyőn.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46932 2020.05.10. 22:18

DanielT írta:Há'énnemtom... Soha nem kellett vídiával overscant állítanom, mindig fullscreen volt az összes képernyőn.
+1
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #46933 2020.05.10. 23:02

DanielT írta:Naná, hogy legál, digitális licensz van a gépen. Milyen más verzióval? Microsoft tool szedi a legújabb Professional-t.

Google: Windows 10 won't go sleep, vagy hasonló. Emberek tízmilliárdjai őrjöngenek.
Van valami béndzsa eszközöd benne, ami nem alap? Az én arcade stickem firmware-je pl. szándékosan nem hagyja aludni a gépet (usb-n).
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46934 2020.05.10. 23:08

aabyssx írta:Van valami béndzsa eszközöd benne, ami nem alap? Az én arcade stickem firmware-je pl. szándékosan nem hagyja aludni a gépet (usb-n).
Nem ez az egyetlen gép csinálja. A másik desktop gépem, a benti céges vadiúj full Intel NUC, de mondom, nincs miről beszélni.

Felment a Win 8.1, képernyő kikapcsol, gép megy sleepbe, SEMMIT nem kellett hozzá csinálnom, állítanom, gányolnom. Laptopon is ez van, soha nincs vele semmi bajom. SO-HA. Semmi.

A Win 10 egy métely, egy hulladék, egy mocsok. Satya Nadella oprendszer üzletág leszaró hozzáállásának méltó emlékműve. Majd 3 év múlva talán sikerül nekik összetákolni belőle.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46935 2020.05.11. 07:13

Eddig minden TLOU2 spoilert, kerültem, még képet se láttam. Van ugye ez a trend, hogy a nők ma már férfiak a játékokban és ez Lastof 2 kapcsán is erősen előkerült.

Jó mondom oké gáz, de ANNYIRA nem lehet gáz. Aztán most scrollozásnál elém ugrott Ellie karaktermodellje. Ezt azért nem gondoltam volna, hangosan kiszaladt a számon, hogy "úristen..."

Spoiler
Kép


Ugyanebben a topikban viszont ez is előkerült, szóval megérte benéznem! :DDDD

phpBB [media]
Avatar
neoreg

Hozzászólás #46936 2020.05.11. 07:27

DanielT írta:Eddig minden TLOU2 spoilert, kerültem, még képet se láttam. Van ugye ez a trend, hogy a nők ma már férfiak a játékokban és ez Lastof 2 kapcsán is erősen előkerült.

Jó mondom oké, gáz, de ANNYIRA nem lehet gáz. Aztán most scrollozásnál elém ugrott Ellie karaktermodellje. Ezt azért nem gondoltam volna, hangosan kiszaladt a számon, hogy "úristen..."

Spoiler
Kép
szerencsére ez az izé nem ő, nyugi
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46937 2020.05.11. 07:46

neoreg írta:szerencsére ez az izé nem ő, nyugi
Oh... ez jó hír,köszi! :D
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #46938 2020.05.11. 08:07

DanielT írta:Naná, hogy legál, digitális licensz van a gépen. Milyen más verzióval? Microsoft tool szedi a legújabb Professional-t.

Google: Windows 10 won't go sleep, vagy hasonló. Emberek tízmilliárdjai őrjöngenek.
Windows 8.1 won't go sleep detto...
Közben meggondoltam magam, NE vegyél Pi-t, légyszi!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46939 2020.05.11. 08:10

Greyfox írta:Közben meggondoltam magam, NE vegyél Pi-t, légyszi!
Van nyugi. :fogmosas: Az is egy emulátor gép, gyűlöltem minden pillanatot vele, amikor bármit akartam csinálni a default állapottól eltérően. Mondjuk annyiban mindenképpen jobb, mint a Win 10, hogy az egyik napról a másikra nem döglik be magától.

Ja cégnél be lett vezetve az Office 365, azóta belefagy a PDF kreálásba és külső appal nem érhető el a szervíz. Előtte 2010 és 2013 volt, semmi bajuk évekig.
Avatar
Botond

Hozzászólás #46940 2020.05.11. 08:33

Greyfox írta:Windows 8.1 won't go sleep detto...
Közben meggondoltam magam, NE vegyél Pi-t, légyszi!
Én már be se mertem írni ezt, meg hogy nálam is sleepel minden azonnal gyári beállításon, nekem az a külön küzdelem, hogy el ne aludjon, és ehhez egymillió dolgot ki kellett kapcsolni friss install után, de sikerült elérni az ideális állapotot, a laptopok elmennek sleepelni, az asztali még véletlenül se! Lehet az volt a baj, hogy a gépházban meg ilyen helyeken kerestem a megoldást és nem a gugliban! :nemtudom:
Avatar
Botond

Hozzászólás #46941 2020.05.11. 08:36

DanielT írta:Ja cégnél be lett vezetve az Office 365.
Az mit jelent? Hogy böngészős appal csináltok mindent? O365 előfizetésnél is lehet telepíteni a mindent is, excelt, wordöt, stb-t, aktuális verziót, nem? Itt is O365 licenszes excel, word, stb van, és simán generálom a pdf-et excelből és wordből is, de még ppointból is. 2016os cuccokat telepített ide az O365.
/szerk: erről az egész win10 kálváriáról nekem amúgy az ugrik be, amikor 10-20 éve, még a nyomógombos mobilok idejében félévente új telefont kellett venni a volt nejemnek, mert mind elbaszódott a táskájában. Olyan volt, mintha egy kurvanagy elektromágnes lenne a táskájában, de végül sose találtam meg mi történt igazándiból.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Botond 2020.05.11. 08:41-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46942 2020.05.11. 08:39

Botond írta:Én már be se mertem írni ezt, meg hogy nálam is sleepel minden azonnal gyári beállításon, nekem az a külön küzdelem, hogy el ne aludjon, és ehhez egymillió dolgot ki kellett kapcsolni friss install után, de sikerült elérni az ideális állapotot, a laptopok elmennek sleepelni, az asztali még véletlenül se! Lehet az volt a baj, hogy a gépházban meg ilyen helyeken kerestem a megoldást és nem a gugliban! :nemtudom:
Először Altavistán kerestem. :nezze: Aztán megnéztem a GÉPHÁZBAN is képzeld és még az se segített! :nemtudom:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46943 2020.05.11. 08:40

Botond írta:Az mit jelent? Hogy böngészős appal csináltok mindent? O365 előfizetésnél is lehet telepíteni a mindent is, excelt, wordöt, stb-t, aktuális verziót, nem? Itt is O365 licenszes excel, word, stb van, és simán generálom a pdf-et excelből és wordből is, de még ppointból is. 2016os cuccokat telepített ide az O365.
Ja, van a böngészős szarság is, de az nem érdekel. A desktop rész is updatelve lett, azóta nem működik.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #46944 2020.05.11. 09:14

DanielT írta:Ja cégnél be lett vezetve az Office 365, azóta belefagy a PDF kreálásba és külső appal nem érhető el a szervíz. Előtte 2010 és 2013 volt, semmi bajuk évekig.
Ha pdf kreálásba nem is fagy bele, de a húgomnál is látom, hogy nem feltétlen volt jó ötlet a bevált warez 2013-at lecserélni a sulis 365-re.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46945 2020.05.11. 10:13

Bontond, hova menjek a GÉPHÁZBAN, hogy ne csinálja ezt az Ofisz? Eddig nem volt ilyen.

Eltűnt az oldalsó menü és csak akkor látszik, ha húzom rajta az egeret, itt van belőle 3 fázis.

of365.png
Avatar
deep

Hozzászólás #46946 2020.05.11. 11:14

Botond írta:Én már be se mertem írni ezt, meg hogy nálam is sleepel minden azonnal gyári beállításon, nekem az a külön küzdelem, hogy el ne aludjon, és ehhez egymillió dolgot ki kellett kapcsolni friss install után, de sikerült elérni az ideális állapotot, a laptopok elmennek sleepelni, az asztali még véletlenül se! Lehet az volt a baj, hogy a gépházban meg ilyen helyeken kerestem a megoldást és nem a gugliban! :nemtudom:
Én mit állítsak a gépházban, hogy a céges win10es gép HIBERNÁLÁSBÓL, tehát nem sleep-ből, ne keljen fel FIXEN minden éjjel 1kor?
Avatar
Botond

Hozzászólás #46947 2020.05.11. 11:23

DanielT írta:Bontond, hova menjek a GÉPHÁZBAN, hogy ne csinálja ezt az Ofisz? Eddig nem volt ilyen.

Eltűnt az oldalsó menü és csak akkor látszik, ha húzom rajta az egeret, itt van belőle 3 fázis.

of365.png
Őszintén? Ide. Én nem tudom mit tudsz tenni azzal a win10el, de a 11 éves neveltlányomnak volt ilyesmi állandóan a Samsungjával, mert ő is azt hitte, hogy azért mert nem tilos vmit az egyenértékű azzal, hogy kell is, és ráerőszakolt minden fost szerencsétlen Galaxyra, és két havonta rakhattam újra, hogy legalább a hívás menjen rajta, és akkor jött a picsogás, hogy a custom billentyűzet, meg a tiktok, meg a fasztudja mi odalett. Kapott egy iphone8plust, abban nem sikerült kárt tennie. Nem mindenkinek való a nyitott rendszer. Mondjuk neki legalább annyi kifogása volt, hogy 11 éves.
Van office, Excel, Word, Outlook is a mekbukon, és nem tudsz rá olyasmit telepíteni, amivel szegény win10et gyilkolod. Amúgy milyen verzió ez? Ez a hiba nekem is megvolt amúgy, gfx driver hiba volt még win98 időkben, azóta nem láttam ilyet.
Avatar
Botond

Hozzászólás #46948 2020.05.11. 11:37

deep írta:Én mit állítsak a gépházban, hogy a céges win10es gép HIBERNÁLÁSBÓL, tehát nem sleep-ből, ne keljen fel FIXEN minden éjjel 1kor?
Hát vmi felébreszti, mert magától nem kel fel, autoupdate beállítás, vagy vmi fizikai eszköz, ami rá van kötve. De ha már így belekérdeztél, megnéztem mit írnak az MS honlapján, és ezt találtam. Itt azt írják, hogy ez a pöti malőr a vista óta velünk van, szóval win98ra kellene downgradelnetek Danival, de az eltűnő betűk nekem pont azon jöttek elő, szóval szerintem a win95 amit kerestek. Vagy a mekbuk.
Avatar
Botond

Hozzászólás #46949 2020.05.11. 11:40

Viszont, hogy jó hírek is legyenek. Megjött a neverwinter nights és a new super luckys tale is switchre, és végigértem a trials of manán. Még gondolkozok a reviewn, de hamarosan jön.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #46950 2020.05.11. 12:44

Botond írta:Hát vmi felébreszti, mert magától nem kel fel, autoupdate beállítás, vagy vmi fizikai eszköz, ami rá van kötve. De ha már így belekérdeztél, megnéztem mit írnak az MS honlapján, és ezt találtam. Itt azt írják, hogy ez a pöti malőr a vista óta velünk van, szóval win98ra kellene downgradelnetek Danival, de az eltűnő betűk nekem pont azon jöttek elő, szóval szerintem a win95 amit kerestek. Vagy a mekbuk.
Nekem az összes valódi problémám ilyen a Windowszal: Vista óta ugyanaz (van, ami korábban is megvolt). Na, én a retrogaming mellett ezért is ragaszkodtam sokáig az XP-hez, amit akkor sokan nem értettek. Daniék egyszerűen csak mázlisták, hogy eddig nem jött ki náluk az MS-átok, pedig értékelni kellene nekik, hogy a 10-ig kihúzták. (Valószínűleg kisebb volt a statisztikai esély a mindig is létező bugok megjelenésére.)

Nekem a felébredés mellett az otthoni csoport volt az örök szívás. Jellemzően működött egy hónapig, majd bármit csináltam vele nem akart, aztán egyszer csak megint. Különböző Windowsokkal, ugyanolyan Windowszokkal, szűz Windowszal, eredetivel, warezzel, bárhogy random volt. Még Totti próbált meggyőzni arról, hogy a Windows rendben van, de a tippjei nálam nem működtek. Annyi év után, lehet, hogy most a te linked oldja meg a nálam XP óta SOHA nem működő feature-t.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #46951 2020.05.11. 12:48

Botond írta:Viszont, hogy jó hírek is legyenek. Megjött a neverwinter nights és a new super luckys tale is switchre, és végigértem a trials of manán. Még gondolkozok a reviewn, de hamarosan jön.
A Trials of Mana ígéretes a korábban írottak alapján. Az NWN meg sosem volt igazán jó single-ben, de ugye azt írtad, hogy az alap megvolt, akkor a kiegészítőkkel úgyis felfelé ível. A Super Luckyt meg eléggé lehúzták (Switchen kevésbé), de ettől még lehet élvezhető.

Az a vicc, hogy én is játszanék adott esetben mindhárommal, de nem az a Zeldamárió 10/10-es lista.
Avatar
Botond

Hozzászólás #46952 2020.05.11. 13:19

Zóanagyvarázsló írta:A Trials of Mana ígéretes a korábban írottak alapján. Az NWN meg sosem volt igazán jó single-ben, de ugye azt írtad, hogy az alap megvolt, akkor a kiegészítőkkel úgyis felfelé ível. A Super Luckyt meg eléggé lehúzták (Switchen kevésbé), de ettől még lehet élvezhető.

Az a vicc, hogy én is játszanék adott esetben mindhárommal, de nem az a Zeldamárió 10/10-es lista.
Planescapet akartam eredetileg, de az nem volt normális áron, és megláttam, hogy van olcsóé NWN az alzánál a rókás cucc mellett, így lecsaptam rá. Planescape teljesen kimaradt eddig, IWD és BG minden rész, minden régi kieg oda-vissza végtelenplusznyócszor, NWN-el egy köröm volt minden nélkül, szóval az jó ötletnek tűnt. Lefekvés előtti cuccnak Skyrim, Witcher3, Trials of Mana és még egy halom cucc túl ugribugri, míg körökre osztott cuccként az octopath nagyon bevált, innen az ötlet. Ami még switch backlogon van azok is mind reflex játék, szóval kellett vmi lassabb.
Rókás cuccnak van demója switchen, sima platformer, nekem nem a világom, de fiam teljesen rápörgött, mondtam neki, ha látom vhol értelmes áron akkor veszünk, most láttam, majd tolja, aztán lehet majd én is belenézek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46953 2020.05.11. 13:35

Botond írta:Őszintén? Ide. Én nem tudom mit tudsz tenni azzal a win10el, de a 11 éves neveltlányomnak volt ilyesmi állandóan a Samsungjával, mert ő is azt hitte, hogy azért mert nem tilos vmit az egyenértékű azzal, hogy kell is, és ráerőszakolt minden fost szerencsétlen Galaxyra, és két havonta rakhattam újra, hogy legalább a hívás menjen rajta, és akkor jött a picsogás, hogy a custom billentyűzet, meg a tiktok, meg a fasztudja mi odalett. Kapott egy iphone8plust, abban nem sikerült kárt tennie. Nem mindenkinek való a nyitott rendszer. Mondjuk neki legalább annyi kifogása volt, hogy 11 éves.
Van office, Excel, Word, Outlook is a mekbukon, és nem tudsz rá olyasmit telepíteni, amivel szegény win10et gyilkolod. Amúgy milyen verzió ez? Ez a hiba nekem is megvolt amúgy, gfx driver hiba volt még win98 időkben, azóta nem láttam ilyet.
Azabaj, hogy _ROHADTUL_ értek hozzá ám közben.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #46954 2020.05.11. 13:51

Zóanagyvarázsló írta:Nekem az összes valódi problémám ilyen a Windowszal: Vista óta ugyanaz (van, ami korábban is megvolt). Na, én a retrogaming mellett ezért is ragaszkodtam sokáig az XP-hez, amit akkor sokan nem értettek. Daniék egyszerűen csak mázlisták, hogy eddig nem jött ki náluk az MS-átok, pedig értékelni kellene nekik, hogy a 10-ig kihúzták. (Valószínűleg kisebb volt a statisztikai esély a mindig is létező bugok megjelenésére.)

Nekem a felébredés mellett az otthoni csoport volt az örök szívás. Jellemzően működött egy hónapig, majd bármit csináltam vele nem akart, aztán egyszer csak megint. Különböző Windowsokkal, ugyanolyan Windowszokkal, szűz Windowszal, eredetivel, warezzel, bárhogy random volt. Még Totti próbált meggyőzni arról, hogy a Windows rendben van, de a tippjei nálam nem működtek. Annyi év után, lehet, hogy most a te linked oldja meg a nálam XP óta SOHA nem működő feature-t.
Nem, nem használt lószart sem, 2014 óta egyszer sem sikerült Wint altatnom.
Avatar
Botond

Hozzászólás #46955 2020.05.11. 14:06

DanielT írta:Azabaj, hogy _ROHADTUL_ értek hozzá ám közben.
Ilyenkor mindig vmi pixel számolós eset jut eszembe, meg a légzéstechnika. :vigyor5:
/szerk: de igen, adjuk meg, valszeg te jobban értesz hozzá, csak ez olyan "mindig a suszternak lukas a cipője eset" :papakacsint:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46956 2020.05.11. 14:19

Ma elvitték a 7700K-t és a lapot, maradt a ház és a táp emlékbe. :)

Dumcsiztam a fickóval (4 full gépe van otthon Xeon szerver stb, nem ma kezdte) és érdekes módon egyszer csak azt vettem észre, hogy szidja a Win 10-et mint a bokrot. Becsszóra egy fél mondattal (vagy betűvel) nem említettem neki az én viszonyomat ezzel a csodával, ő kezdett mesélni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46958 2020.05.11. 17:19

Lenyűgőző ez a rájatraccsingolás én mondom!

raytraccs.jpg


phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #46959 2020.05.11. 18:33

DanielT írta:Lenyűgőző ez a rájatraccsingolás én mondom!
Azt mondják a 3080as négyszerezi a réjtrészing kakaót, és a 3060as fogja azt réjtrészelni, amit a 2080tiáj tud. Ősszel kiderül.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #46960 2020.05.11. 18:58

DanielT írta:Lenyűgőző ez a rájatraccsingolás én mondom! *Ti=ded.jpg*
Eddig a kedvenc implementációm a Shadow of the Tomb Raider-é medium beállításon. Konkrétan egyetlen raytrace-elt árnyékot sem találtam így (pedig rengeteg helyen megálltam nézelődni), egy legalább 10% -os teljesítmény csökkenésért cserébe. :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46961 2020.05.11. 20:55

KABARÉ jelenleg. Régen voltak nagy kedvenceim a "keresse meg a képen a 7 db eltérést" rejtvények... Na kb az összes RTX képen elbuknék, lásd ezt a felsőt is. HÁT MI EZ!??!!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46962 2020.05.11. 21:00

DanielT írta:KABARÉ jelenleg. Régen voltak nagy kedvenceim a "keresse meg a képen a 7 db eltérést" rejtvények... Na kb az összes RTX képen elbuknék, lásd ezt a felsőt is. HÁT MI EZ!??!!
phpBB [media]

tessék, itt talán észreveszed :)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #46963 2020.05.11. 21:01

aabyssx írta:Végigvittem a RE7-et. Mini-review:
+ Jól néz ki - annak ellenére, hogy prevgenebb a béndzsa VR miatt;
+ nagyon gusztustalan és nagyon beteg;
+ egyszerű, de még érdekes is a sztori;
+ pont elég hosszú, volt, hogy azt hittem vége, és még volt kb. harmad;
o ez a 1st personben játszódó RE parább, mint a régiek - de ez nekem amúgy nem szükséges;
- nem szeretem, ha nem lehet valami ellent kinyírni, és ebben is volt pár karakter, amibe csak pazaroltam a skullót;
- ijesztgetnek random zajokkal - kicsit unalmas.
Hogy ez is milyen jó volt / 10
Végigvittem a RE7 Not a Hero-t is.
Amikor a menüben mászkáltam azt hittem, hogy valami asset reuse-os, értelmetlen minigame lesz, amikor kipróbálásból rányomtam, erre 2 órás, tök igényes sztori!
Állat / 10
Avatar
Moby

Hozzászólás #46964 2020.05.11. 21:03

Ha már a kutya nem viszi el, itt rohad, és nincs semmi, amivel szívesen játszanék, és rajongója vagyok a stílusnak, hát lenyomtam ezt a korábban elátkozott NIOH2-t.
A véleménye a végére egy jottányit nem változott. Végig szenvedtem, hörögtem az egészet. Volt talán 3 jó pillanata, és végtelen önismétlő, fárasztó, és kellemetlen. Tulajdonképpen az egész az. Fárasztó. Minden, amiben más, mint az első az szar, de nagyrészt hótugyanaz mint az első. Mármint szó szerint, egy valag pálya egy-azegyben copypaste. Hihetetlenül boldog vagyok, hogy vége, ha lett volna valamit csít, amivel játék nélkül el lehetett volna jutni a creditsig, az utolsó mapon nyomtam volna, mint süket a csengőt.
Verdikt: arra jó, hogy gyufaszállal kipiszkálja a szart bármelyik fromjáték cipőtalpából. Tonképp csak azért nyomtam végig, mert bosszantott, hogy egy ilyen alsóligás szarság kifog rajtam.
Mosmtár csak vevő kéne rá, nem szívesen biztosítok helyet neki a lakásban.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46965 2020.05.11. 21:04

Moby írta:Ha már a kutya nem viszi el, itt rohad, és nincs semmi, amivel szívesen játszanék, és rajongója vagyok a stílusnak, hát lenyomtam ezt a korábban elátkozott NIOH2-t.
A véleménye a végére egy jottányit nem változott. Végig szenvedtem, hörögtem az egészet. Volt talán 3 jó pillanata, és végtelen önismétlő, fárasztó, és kellemetlen. Tulajdonképpen az egész az. Fárasztó. Minden, amiben más, mint az első az szar, de nagyrészt hótugyanaz mint az első. Mármint szó szerint, egy valag pálya egy-azegyben copypaste. Hihetetlenül boldog vagyok, hogy vége, ha lett volna valamit csít, amivel játék nélkül el lehetett volna jutni a creditsig, az utolsó mapon nyomtam volna, mint süket a csengőt.
Verdikt: arra jó, hogy gyufaszállal kipiszkálja a szart bármelyik fromjáték cipőtalpából. Tonképp csak azért nyomtam végig, mert bosszantott, hogy egy ilyen alsóligás szarság kifog rajtam.
Mosmtár csak vevő kéne rá, nem szívesen biztosítok helyet neki a lakásban.
Eje lehet megveszi magának még egyszer :D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #46966 2020.05.11. 21:05

RT tökröződéseknél nem képeken van érezhető különbség, hanem mozgás közben. Én pl. krindzselek, amikor mászkálok, nézelődök, és elkezdenek kifade-elni a screenspace tükröződések. Illúzióromboló. RT ebben segít.
De elég nehéz relációs jelet tenni a kifade-elős screenspace és a low fps + denoising artifact közé.
Mostani RT-nek talán a korrektebb árnyék és AO a legértelmesebb use case-sze. Mittomén.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #46967 2020.05.11. 21:08

Idén eddig tökre jó játékélményeim voltak. Mondhatni remek-kiváló(tm).
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46968 2020.05.11. 21:38

Moby írta:Ha már a kutya nem viszi el, itt rohad, és nincs semmi, amivel szívesen játszanék, és rajongója vagyok a stílusnak, hát lenyomtam ezt a korábban elátkozott NIOH2-t.
A véleménye a végére egy jottányit nem változott. Végig szenvedtem, hörögtem az egészet. Volt talán 3 jó pillanata, és végtelen önismétlő, fárasztó, és kellemetlen. Tulajdonképpen az egész az. Fárasztó. Minden, amiben más, mint az első az szar, de nagyrészt hótugyanaz mint az első. Mármint szó szerint, egy valag pálya egy-azegyben copypaste. Hihetetlenül boldog vagyok, hogy vége, ha lett volna valamit csít, amivel játék nélkül el lehetett volna jutni a creditsig, az utolsó mapon nyomtam volna, mint süket a csengőt.
Verdikt: arra jó, hogy gyufaszállal kipiszkálja a szart bármelyik fromjáték cipőtalpából. Tonképp csak azért nyomtam végig, mert bosszantott, hogy egy ilyen alsóligás szarság kifog rajtam.
Mosmtár csak vevő kéne rá, nem szívesen biztosítok helyet neki a lakásban.
Lesz még ebből GOTY jelölt az év végére! :banplz:

Most már végre legalább koncentrálhatsz a Rázse Zwei -ra! :idiota:
Avatar
eje75

Hozzászólás #46969 2020.05.11. 23:19

Micsu írta:Eje lehet megveszi magának még egyszer :D
Eje-nek nincs erre ideje, mert megint az elsőbe temetkezett... hagyta a 300 óra alatt felépített 565-ös karakterét és újrakezdte előröl az egészet...59 óra alatt egyenlőre összedobott egy 254-eset... de nem fog ez megállni 500 óra alatt, az biztos... szar játék na!
Avatar
Moby

Hozzászólás #46970 2020.05.11. 23:27

DanielT írta:Lenyűgőző ez a rájatraccsingolás én mondom!
És pont amennyire könnyű olyan fotót csinálni, ahol látszólag semmi különbség a screenspace reflection meg az RT között, pont annyira könnyű szétbaszni a SSR-t. Nagyon nem kell erőlködni, elég, ha valami belóg a tükröződés fölé, vagy elkezdek lefelé nézni. Amíg mereven előre bámulok, és a a horizont kettévágja a képernyőt, és nincs semmi az útban, addig tök fasza minden...

Vissza: “Leáldozott.hu”