A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46761 2020.05.03. 21:34

Micsu írta:[video]WOW.avi[/video]
Ezt csipáztam anno a Dh2ben hogy lehetett magas szinten űzni :D
Azt a rohadt, ez iszonyú jó volt! :eljen: :eljen: :worship:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46762 2020.05.03. 22:01

DanielT írta:Routerre kötve használ valaki HDD dokkot? Eddig a Pc volt ugye a hómszerver, de már ezt a szerepkört is ki akarom húzni alóla.
Ja, egyébként azért kell kiváltanom, mert pár hónapja folyamatosan felébreszti a képernyőt is a gép, hiába csak a vinyóról olvasok másikkal. Nyilván nem a Win 10 hibája, hát naná. Az sose, hiszen annyira fasza a rendszer!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46763 2020.05.03. 22:09

DanielT írta:Azt a rohadt, ez iszonyú jó volt! :eljen: :eljen: :worship:
Nekem is tetszik, de azért ezzel a kommentel is egyet értek
"I feel like I just watched a bollywood movie."

:zavart1:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #46764 2020.05.04. 14:48

DanielT írta:Routerre kötve használ valaki HDD dokkot? Eddig a Pc volt ugye a hómszerver, de már ezt a szerepkört is ki akarom húzni alóla.

NAMOST. A noti vinyót ha rákötöm, azt frankón lekapcsolja X idő után és ez iszonyatosan fontos elvárás lenne a 3,5 -ös vinyós dokkos megoldással is.

Teljesen elletmondásos infók lelhetőek fel, van akinek már az én módszeremmel, direktbe kötött vinyót se állítja le elvileg.

Semmiképp nem szeretném folyamatosan járatni.
Én PI4 + USB3 vinyó + openmediavaultot használok. Nagyon stabil, de command line-os tákolással kell összerakni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46765 2020.05.04. 15:10

aabyssx írta:Én PI4 + USB3 vinyó + openmediavaultot használok. Nagyon stabil, de command line-os tákolással kell összerakni.
Akkor dögöljek meg, ha én még egyszer Linuxxal akarok megoldani bármit. (Valszeg persze a routeren is az megy, nem is működik rendesen a VPN szerver)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #46766 2020.05.04. 16:37

DanielT írta:Akkor dögöljek meg, ha én még egyszer Linuxxal akarok megoldani bármit. (Valszeg persze a routeren is az megy, nem is működik rendesen a VPN szerver)
Ugyan má', jó kis kaland lesz. Pár éjszaka csak! :eplus2:
Az Openmediavault elrejt sok szart, én decemberben raktam össze, azóta csak a webes felületet nyitottam meg, azt is azért, hogy rányomjak a frissítésre. Ha nem lett volna pár elektromos művek csoda, meg nem nyomogatnám időnként a FI relé teszt gombját, akkor beszabehu uptime-ot tudnék mutatni.
Ha van egy PI2-őt, vagy PI3-ad elfekvőben, akkor poénból összerakhatod a 100 megabites, USB2 verziót.

Úgy kezdődik, hogy fogsz egy kártyát, letöltöd, rávésed az image-et, indítod, besshzol, elfelejted engedélyezni az ssh-t, kilépsz, rájössz, hogy erre biza be nem jelentkezel többet billmonitor nélkül, újra az egészet...
...később rájössz, hogy NTFS szar, inkább EXT4-re migrálsz, de hely az nincs sehol az adatoknak...
...kell ez a checkbox, vagy nem kell, doksi sehol..
...buli lesz na! ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46767 2020.05.04. 17:05

Tuti nem kezdek bele.

Ja a legjobb: Win 8.1 fileszerver elérés: \\NAS ENTER, tökéletesen, azonnal megy.

Win 10: Sehogy nem tudom elérni. Se IP-vel, se névvel, sehogy.

szerk: ÉS MÁR MEG IS VAN! Naná, hogy a Windows 10 úgy gondolta, hogy LE-TILT-JA az összes SMB1 protokollos kapcsolatot, amit ez a 60 ezer Ft-os, 2 éves router is használ. :eljen: :eljen: :eljen: Bontod, csókoltatlak innen is!
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #46768 2020.05.04. 20:43

DanielT írta:Tuti nem kezdek bele.

Ja a legjobb: Win 8.1 fileszerver elérés: \\NAS ENTER, tökéletesen, azonnal megy.

Win 10: Sehogy nem tudom elérni. Se IP-vel, se névvel, sehogy.

szerk: ÉS MÁR MEG IS VAN! Naná, hogy a Windows 10 úgy gondolta, hogy LE-TILT-JA az összes SMB1 protokollos kapcsolatot, amit ez a 60 ezer Ft-os, 2 éves router is használ. :eljen: :eljen: :eljen: Bontod, csókoltatlak innen is!
Ezt annyira nem rónám fel most a windowsnak, köztudottan nem biztonságos az smb1, alap, hogy ki van kapcsolva. Céges környezetben általában policyból tiltják.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #46769 2020.05.04. 20:46

aabyssx írta:Ugyan má', jó kis kaland lesz. Pár éjszaka csak! :eplus2:
Az Openmediavault elrejt sok szart, én decemberben raktam össze, azóta csak a webes felületet nyitottam meg, azt is azért, hogy rányomjak a frissítésre. Ha nem lett volna pár elektromos művek csoda, meg nem nyomogatnám időnként a FI relé teszt gombját, akkor beszabehu uptime-ot tudnék mutatni.
Ha van egy PI2-őt, vagy PI3-ad elfekvőben, akkor poénból összerakhatod a 100 megabites, USB2 verziót.

Úgy kezdődik, hogy fogsz egy kártyát, letöltöd, rávésed az image-et, indítod, besshzol, elfelejted engedélyezni az ssh-t, kilépsz, rájössz, hogy erre biza be nem jelentkezel többet billmonitor nélkül, újra az egészet...
...később rájössz, hogy NTFS szar, inkább EXT4-re migrálsz, de hely az nincs sehol az adatoknak...
...kell ez a checkbox, vagy nem kell, doksi sehol..
...buli lesz na! ;)
Én kb. pont 1 hete vettem ph-n 15-ért pi4-et 4gigával, szintén omv-t tettem rá.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46770 2020.05.04. 21:16

Greyfox írta:Én kb. pont 1 hete vettem ph-n 15-ért pi4-et 4gigával, szintén omv-t tettem rá.
Ok, az SMB1 tényleg elég proli a routeren... ők is csesszék meg.

Megnéztem ezt az OMV-t, elég kulturált a felülete, persze a szokásos linuxos agyfasz azért jön bőven ott is. NADE! Csak azért kéne, hogy gyorsabb sebességeket érjek el mint a mostanival, erre a tesztben a Pi4-re kötött SSD-re Gigabites kapcsolaton tud 50 megával írni... hátőőő. Ok, használható, de emiatt egyelőre nem fogok váltani, ha stabil ez a routeres.

Ja a slusszpoén, hogy tegnap rádugtam egy SSD-t, hogy teszteljem, azt ma reggelre megölte. :wilting:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46771 2020.05.04. 22:11

Westworld 3. evadot nezte vki? Lehet most ramegyek, masodik jobban tetszett mint az elso :)
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #46772 2020.05.04. 23:08

Micsu írta:Westworld 3. evadot nezte vki? Lehet most ramegyek, masodik jobban tetszett mint az elso :)
Állítólag jó a 3, de a kettő mélypontjai végleg leszedtek a vibe-ról :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46773 2020.05.04. 23:21

Akár milyen igényes is sajna nem ér fel a nagy Hbos sorozatokhoz.
Avatar
Moby

Hozzászólás #46774 2020.05.04. 23:25

Micsu írta:Westworld 3. evadot nezte vki? Lehet most ramegyek, masodik jobban tetszett mint az elso :)
Rakás fos szvsz. De írtam róla pár napja. Igazából annak 1 évadja volt, a többi meg minek...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46775 2020.05.04. 23:29

Moby írta:Rakás fos szvsz. De írtam róla pár napja. Igazából annak 1 évadja volt, a többi meg minek...
Hasonlókat olvastam, rápróbálok az első 2-3 részre majd meglássuk
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #46776 2020.05.05. 03:51

DanielT írta: a tesztben a Pi4-re kötött SSD-re Gigabites kapcsolaton tud 50 megával írni... hátőőő. Ok, használható, de emiatt egyelőre nem fogok váltani, ha stabil ez a routeres.
50 megával írni? Az gyanús. NTFS lesz az. Jöhet az EXT4 migráció, meglesz a 100+ is SSD-vel. :eplus2:
(gigabit ethernet + USB3-as a PI4)
Ez megy nálam egy kb. leglassabb USB3-as notebookvinyóval. Ez a max. amit bír a HDD.
upload.png
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46777 2020.05.05. 08:19

Egyetlen Darksiders játékhoz se értem hozzá soha, de ebbe most belefutottam és tök jónak tűnik. Említve se láttam még sehol ezelőtt.

Múltkor már majdnem megvettem újra a Diablo 3-at, de lehet, hogy inkább ezt kéne helyette a műfajban. HM.

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46778 2020.05.05. 08:21

aabyssx írta:50 megával írni? Az gyanús. NTFS lesz az. Jöhet az EXT4 migráció, meglesz a 100+ is SSD-vel. :eplus2:
(gigabit ethernet + USB3-as a PI4)
Ez megy nálam egy kb. leglassabb USB3-as notebookvinyóval. Ez a max. amit bír a HDD.
upload.png
Korrekt, de akkor is dögöljek meg, ha valaha Linux filerendszert használok. :szomoru1:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #46779 2020.05.05. 08:49

DanielT írta:Egyetlen Darksiders játékhoz se értem hozzá soha, de ebbe most belefutottam és tök jónak tűnik. Említve se láttam még sehol ezelőtt.

Múltkor már majdnem megvettem újra a Diablo 3-at, de lehet, hogy inkább ezt kéne helyette a műfajban. HM.
Path of Exile free to play Ps4-en is. Az irányítást az inventoryban szokni kell, de egész jó. 10 Act van, a játék teljesen jó.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46780 2020.05.05. 09:51

TasManXT írta:Path of Exile free to play Ps4-en is. Az irányítást az inventoryban szokni kell, de egész jó. 10 Act van, a játék teljesen jó.
Abban már fullra kiégtem Pc-n, néztem, hogy van, de nem tudtam magam rávenni a letöltésre sem. Ez legalább "mindenben" új lenne, találtam egy egy használtat, lehet elmászok érte ma.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #46781 2020.05.05. 12:06

Most az otthoni semmittevésben megint eszembe jutott, hogy a régi kazettás felvételeket digitalizálni kéne, mielőtt elvesznek.
Van ajánlott digitalizáló kártya a sok olcsó gagyi közt, ami sima kompozit bemenetet tud fogadni? Ha alzáról lenne az külön plusz pont, mert épp rendelnék Kryonaut pasztát a gpu-nak meg a PS3-nak is így a nyár előtt.
Avatar
Moby

Hozzászólás #46782 2020.05.05. 12:29

benőmenő írta:Most az otthoni semmittevésben megint eszembe jutott, hogy a régi kazettás felvételeket digitalizálni kéne, mielőtt elvesznek.
Van ajánlott digitalizáló kártya a sok olcsó gagyi közt, ami sima kompozit bemenetet tud fogadni? Ha alzáról lenne az külön plusz pont, mert épp rendelnék Kryonaut pasztát a gpu-nak meg a PS3-nak is így a nyár előtt.
Vedd meg a legolcsóbbat ami szembejön. Egy szar mind. Ha normálisat akarsz, akkor adok majd kölcsön egy BMD Ultrastudio Pro-t. Másom már nincs, ami fogad még analógot.

/és még az sem biztos, hogy jó neked a szimmetrikus audióbemenetek miatt
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #46783 2020.05.05. 12:37

Moby írta:Vedd meg a legolcsóbbat ami szembejön. Egy szar mind. Ha normálisat akarsz, akkor adok majd kölcsön egy BMD Ultrastudio Pro-t. Másom már nincs, ami fogad még analógot.
/és még az sem biztos, hogy jó neked a szimmetrikus audióbemenetek miatt
Akkor abból a 2-ből, ami van Alzán be is rendelem az Avermedia-sat, annak hátha kevésbé borzasztó a szoftvere.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46784 2020.05.05. 13:28

Abbol a kettobol ahol az egyiket epp fizetik ki, a masikat meg pont nezi valaki? :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46785 2020.05.05. 14:06

Darksiders Genesis in da house! Erre kíváncsi leszek!

Moby, hogy áll a Rage 2 speedrunner karriered?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #46786 2020.05.05. 15:24

Micsu írta:Abbol a kettobol ahol az egyiket epp fizetik ki, a masikat meg pont nezi valaki? :nezze:
Jaj, már...nyilván több darab volt, csak 2 típus. Az egyik valami Manhatten Video Grabber csoda, a másik pedig az Avermedia 2 ezer huffal drágábban.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #46787 2020.05.05. 17:27

DanielT írta:Korrekt, de akkor is dögöljek meg, ha valaha Linux filerendszert használok. :szomoru1:
Azzal mi a baj? Azok elég megbízható részei a linuxnak. Az nem video, vagy hangdriver.
Avatar
Moby

Hozzászólás #46788 2020.05.05. 18:11

DanielT írta:Darksiders Genesis in da house! Erre kíváncsi leszek!

Moby, hogy áll a Rage 2 speedrunner karriered?
Azóta sem volt elindítva :D De lesz! :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46789 2020.05.05. 20:08

Microprose visszatér
De bírtam a 90es években a játékaikat
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #46790 2020.05.05. 20:11

A kimondhatatlan nevű, megélhetési gémer épp a Gothic 2-t tolja, és meghozta a kedvem egy idejét múlt, bugos rpg-hez. Szóval bele is ment már vagy 6 óra a Nehrim: At Fate's Edge nevű Oblivion total conversion modba.
A Steames verzióval baszkódás után végül inkább letorrenteltem az Obliviont és úgy sikerült elindítani. Sajnos a performance az Oblivionos, viszont a fejlődési rendszerbe pont annyira nyúltak bele, hogy ne rettentsen el a nosztalgia dagonyától. Ez utóbbi viszont azzal jár, hogy jelenleg is folyik a happy grind, hogy eltudjam végre hagyni a kezdő zónát anélkül, hogy mindenki feltörölje velem a padlót. De tényleg tök sok új mechanikát tettek bele a teljesen más helyszín és sztori mellett. Illetve az sem volt elhanyagolható szempont nálam, hogy a szinkron az német nyelvű (ha valaki tud filmet, sorozatot, játékot amit érdemes németül fogyasztani az kérem ossza meg!).
Avatar
Botond

Hozzászólás #46791 2020.05.05. 20:16

benőmenő írta:A kimondhatatlan nevű, megélhetési gémer épp a Gothic 2-t tolja, és meghozta a kedvem egy idejét múlt, bugos rpg-hez. Szóval bele is ment már vagy 6 óra a Nehrim: At Fate's Edge nevű Oblivion total conversion modba.
A Steames verzióval baszkódás után végül inkább letorrenteltem az Obliviont és úgy sikerült elindítani. Sajnos a performance az Oblivionos, viszont a fejlődési rendszerbe pont annyira nyúltak bele, hogy ne rettentsen el a nosztalgia dagonyától. Ez utóbbi viszont azzal jár, hogy jelenleg is folyik a happy grind, hogy eltudjam végre hagyni a kezdő zónát anélkül, hogy mindenki feltörölje velem a padlót. De tényleg tök sok új mechanikát tettek bele a teljesen más helyszín és sztori mellett. Illetve az sem volt elhanyagolható szempont nálam, hogy a szinkron az német nyelvű (ha valaki tud filmet, sorozatot, játékot amit érdemes németül fogyasztani az kérem ossza meg!).
Gothic1et toltam németül. :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #46792 2020.05.05. 20:47

Sajna Steam bundli és nem gog.comos, de szerintem így is eladják nekem. Space quest kollekció, King quest kollekció, Cézár 3-4 megvolt dobozosban anno. Meg talán az arcanum is.
Avatar
insp

Hozzászólás #46793 2020.05.05. 21:31

benőmenő írta:(ha valaki tud filmet, sorozatot, játékot amit érdemes németül fogyasztani az kérem ossza meg!).

Netflix-en a Dark. Elvileg juniusban jon a befejezo season 3. Ha addig kibirod, akkor varj vele, mert nem lehet leallni s1-s2-vel es a tortenesekben minden osszefugg mindennel! :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46794 2020.05.05. 21:32

benőmenő írta:A kimondhatatlan nevű, megélhetési gémer épp a Gothic 2-t tolja, és meghozta a kedvem egy idejét múlt, bugos rpg-hez.
Ja, nem is tudom nézni... eddig a Gothic 3 ment, de hát ez egy rémálom. :wilting:
Avatar
Moby

Hozzászólás #46795 2020.05.06. 09:14

Tegnap lement a WW3 utolsó része is. Tartsátok távol magatokat ettől a szarcunamitól, ha jót akartok magatoknak.
Avatar
Botond

Hozzászólás #46796 2020.05.06. 09:19

Moby írta:Tegnap lement a WW3 utolsó része is. Tartsátok távol magatokat ettől a szarcunamitól, ha jót akartok magatoknak.
Ez túlzás, de valóban ígéretes indulás után erősen összecsapott fércmunka lett a vége. Ha nem csapják össze nyolc részre, hanem ez az évad is 10, akkor talán kijönnek jól belőle, de túl sok szálat indítottak el, és hirtelen csak egy középgyenge huszárvágással tudták lezárni 10 másodpercben. Nem túl kiemelkedő az biztos.
Avatar
Moby

Hozzászólás #46797 2020.05.06. 09:33

Botond írta:Ez túlzás, de valóban ígéretes indulás után erősen összecsapott fércmunka lett a vége. Ha nem csapják össze nyolc részre, hanem ez az évad is 10, akkor talán kijönnek jól belőle, de túl sok szálat indítottak el, és hirtelen csak egy középgyenge huszárvágással tudták lezárni 10 másodpercben. Nem túl kiemelkedő az biztos.

Szerintem az eleje szimplán csak unalmas volt. A vége meg egy komplett elmebaj. Ostoba, gyorséttermi, coelho-i, puttó baromság. Az első évad után le kellett volna állni az egésszel.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46798 2020.05.06. 09:44

Moby írta:Szerintem az eleje szimplán csak unalmas volt. A vége meg egy komplett elmebaj. Ostoba, gyorséttermi, coelho-i, puttó baromság. Az első évad után le kellett volna állni az egésszel.
S1E01 után kukáztam instant a sorozatot.
Avatar
Botond

Hozzászólás #46799 2020.05.06. 09:53

Moby írta:Szerintem az eleje szimplán csak unalmas volt. A vége meg egy komplett elmebaj. Ostoba, gyorséttermi, coelho-i, puttó baromság. Az első évad után le kellett volna állni az egésszel.
Nekem Danihoz hasonló érzéseim voltak a S1E01 után, de mivel annyira hypeolva volt, hát végigültem ezt is, mint a startreket. Erős közepes volt, kicsit olyan érzésem volt az egész S1-el kapcsolatban, amiket most a harmadik évadról írsz. Jött a második évad, éppen volt időm, lehetőségem, és a legcsinosabb kolléganő kedvenc témája is ez a sorozat, szóval követtem, hogy a smalltalkból ki ne essek, és az az évad még tetszett is vmennyire, bár az se lesz a top100 sorozatévad listámon, de szerintem jobb vót, mint az első. A harmadikat kifejezetten vártam ebből kifolyólag, és hát komoly csalódás, azt meg tudom erősíteni. De a HBO berendelte a negyedik évadot, a karantén egyszer csak feloldódik, megint mehet majd a smalltalk 2022-ben vagy 2023-ban, mire az az évad jön.
Mostanában az az összecsapjuk a végét, kenjük be sárral a trendi a HBO-nál. Trónok harcának is így lett vége, ennek is, a szintén hypeolt Összeesküvés Amerika ellen is hasonló, az Időbevándorlók a tavalyi év legnagyobb kihagyott ziccere volt pont ugyanezen okok miatt. Felraknak csomó kérdést, néhány még érdekes is, és aztán egyre válaszolnak, arra is annyit, hogy "ződ" és akkor csak nézünk, mint roziamoziban, hogy és a többi? Ebben a szerencsétlen évadban is visszajöttek első-második évados karik 10 másodpercekre, de minek? 8 részbe minek ilyen időhúzó petting? Á, hagyjuk, csak felbaszom magam. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #46800 2020.05.06. 10:31

Botond írta:Nekem Danihoz hasonló érzéseim voltak a S1E01 után, de mivel annyira hypeolva volt, hát végigültem ezt is, mint a startreket. Erős közepes volt, kicsit olyan érzésem volt az egész S1-el kapcsolatban, amiket most a harmadik évadról írsz. Jött a második évad, éppen volt időm, lehetőségem, és a legcsinosabb kolléganő kedvenc témája is ez a sorozat, szóval követtem, hogy a smalltalkból ki ne essek, és az az évad még tetszett is vmennyire, bár az se lesz a top100 sorozatévad listámon, de szerintem jobb vót, mint az első. A harmadikat kifejezetten vártam ebből kifolyólag, és hát komoly csalódás, azt meg tudom erősíteni. De a HBO berendelte a negyedik évadot, a karantén egyszer csak feloldódik, megint mehet majd a smalltalk 2022-ben vagy 2023-ban, mire az az évad jön.
Mostanában az az összecsapjuk a végét, kenjük be sárral a trendi a HBO-nál. Trónok harcának is így lett vége, ennek is, a szintén hypeolt Összeesküvés Amerika ellen is hasonló, az Időbevándorlók a tavalyi év legnagyobb kihagyott ziccere volt pont ugyanezen okok miatt. Felraknak csomó kérdést, néhány még érdekes is, és aztán egyre válaszolnak, arra is annyit, hogy "ződ" és akkor csak nézünk, mint roziamoziban, hogy és a többi? Ebben a szerencsétlen évadban is visszajöttek első-második évados karik 10 másodpercekre, de minek? 8 részbe minek ilyen időhúzó petting? Á, hagyjuk, csak felbaszom magam. :D
Na én nem a negyedikre nem vagyok kíváncsi, de az HBO-nál is ez az utolsó hónapom. Elég volt a fos minőségből, meg a hulladék alkalmazásából. Inkább fizetek kétszerannyit a flixiért, de dolby vision van, meg tekerés közben látom a jelenetet, meg ilyenek.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #46801 2020.05.06. 12:45

Moby írta:Tegnap lement a WW3 utolsó része is. Tartsátok távol magatokat ettől a szarcunamitól, ha jót akartok magatoknak.
2. évad és 3. éved post credit jelenet is megvan ugye?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #46802 2020.05.06. 13:15

Botond írta:Sajna Steam bundli és nem gog.comos, de szerintem így is eladják nekem. Space quest kollekció, King quest kollekció, Cézár 3-4 megvolt dobozosban anno. Meg talán az arcanum is.
Jó csomag, de nekem GOG-on megvan ebből, ami számít. A Caesar IV vagy a KQ Season Pass annyira nem hoz lázba. A legalsó tierben érdekes a TimeShift is, mert azt ritkán árazzák le a sárga földig.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46803 2020.05.06. 13:46

Moby írta:Na én nem a negyedikre nem vagyok kíváncsi, de az HBO-nál is ez az utolsó hónapom. Elég volt a fos minőségből, meg a hulladék alkalmazásából. Inkább fizetek kétszerannyit a flixiért, de dolby vision van, meg tekerés közben látom a jelenetet, meg ilyenek.
Mi a fityma ez a Flixi? Én valami ajánló appot látok a név alatt, abban meg hogy tekerjem a jelenetet?
Avatar
Botond

Hozzászólás #46804 2020.05.06. 13:49

DanielT írta:Mi a fityma ez a Flixi? Én valami ajánló appot látok a név alatt, abban meg hogy tekerjem a jelenetet?
Net-Flixi magasságokban jutott a beszélgetés! :banplz:
/szerk: Nekem azt fizeti tesóm, de nekem meg pont az a platform az, hogy 10ből 8x belenyúlok vmi szarba. De ha lejár a HBO előfizum jövő augusztusban, akkor lehet én is kiszállok, van már elég magyarnyelvű meg feliratos mese a flixin is, és trónok harcának se lesz több évada szerintem, Disney is ki fog róla vonulni, semmi értelme nem lesz tovább fizetni. Akkor már inkább fizetem majd a ganépasszt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46805 2020.05.06. 13:56

Botond írta:Net-Flixi magasságokban jutott a beszélgetés! :banplz:
/szerk: Nekem azt fizeti tesóm, de nekem meg pont az a platform az, hogy 10ből 8x belenyúlok vmi szarba. De ha lejár a HBO előfizum jövő augusztusban, akkor lehet én is kiszállok, van már elég magyarnyelvű meg feliratos mese a flixin is, és trónok harcának se lesz több évada szerintem, Disney is ki fog róla vonulni, semmi értelme nem lesz tovább fizetni. Akkor már inkább fizetem majd a ganépasszt.
Ja, hogy Netflix... az meg se fordult a fejemben, hogy valaki arra az éces hulladékra vált bárhonnan. :wilting:

Jó, monduk én nem a saját új sorozataikat keresem, hanem egy általános legfaszább kontentforrást. SZÁNALMAS a magyarországi kínálatuk, nincs rá jobb szó. 500 Ft-ot ér, ha összehasonlítjuk az USA tartalommal.
Avatar
Botond

Hozzászólás #46806 2020.05.06. 14:04

DanielT írta:Ja, hogy Netflix... az meg se fordult a fejemben, hogy valaki arra az éces hulladékra vált bárhonnan. :wilting:

Jó, monduk én nem a saját új sorozataikat keresem, hanem egy általános legfaszább kontentforrást. SZÁNALMAS a magyarországi kínálatuk, nincs rá jobb szó. 500 Ft-ot ér, ha összehasonlítjuk az USA tartalommal.
Na nekem a te álomáradnál pont 500al van meg olcsóbban, és az tök rendben is van. :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #46807 2020.05.06. 14:06

Zóanagyvarázsló írta:Jó csomag, de nekem GOG-on megvan ebből, ami számít. A Caesar IV vagy a KQ Season Pass annyira nem hoz lázba. A legalsó tierben érdekes a TimeShift is, mert azt ritkán árazzák le a sárga földig.
Május 12én jön a hélódva! Egyszer hazajutok a gép közelébe, akkor mehet orrvérzésig a hélózás! Addig is rendeltem a fiamnak switchre egy new super lucky akármit, magamnak meg egy neverwinter nights gyűjteményt, mert a kiegek anno nem pörögtek le PC-n, ideje pótolni. És ebbe még bele se köthettek, hiszen, amikor toltuk, már aki tolta, nos mi eredetileg is switch felbontásban toltuk, szóval teljes autentikus lesz! :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #46808 2020.05.06. 14:15

DanielT írta:SZÁNALMAS a magyarországi kínálatuk, nincs rá jobb szó. 500 Ft-ot ér, ha összehasonlítjuk az USA tartalommal.
Jöhetnek az ajánlók a killer, UHD@DolbyVision minőségű tartalomszolgáltatóra!
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #46809 2020.05.06. 14:36

Moby írta:Jöhetnek az ajánlók a killer, UHD@DolbyVision minőségű tartalomszolgáltatóra!
Amazon Video Prime? https://www.primevideo.com/
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46810 2020.05.06. 14:43

Moby írta:Jöhetnek az ajánlók a killer, UHD@DolbyVision minőségű tartalomszolgáltatóra!
nCore
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46811 2020.05.06. 14:43

TasManXT írta:Amazon Video Prime? https://www.primevideo.com/
Erre vagyok előfizetve, kizárólag a The Office-ért, amit 12x láttam fullban és vinyón is megvan 10 éve minden rész. :D

szerk: Ja és soha, semmit nem találtam meg ezen se, amit tesztként kerestem. SEMMIT.
Avatar
Moby

Hozzászólás #46812 2020.05.06. 15:39

DanielT írta:nCore
Nem lelem a tévémen ezt a streamingszolgáltatót :D Nagyon jó szolgálatot tesz az ncore sokszor, de az egész letöltősdi az igénytelenség csimborasszója. Inkább fizetek érte, de legyen egy gombnyomás, legyen belenézhető, legyen ajánló, tudja válogatni a thumbnailek között. És ne kelljen raspi, fospi, pécé, torrenteket managelni, meg ilyenek. Ez 15 éve okés volt, de ez mára nagyon proli. Persze a végtelen tartalom miatt megkerülhetetlen, de ha lehet, ha van rá mód, már inkább kerülném.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46813 2020.05.06. 16:05

Moby írta:Nem lelem a tévémen ezt a streamingszolgáltatót :D Nagyon jó szolgálatot tesz az ncore sokszor, de az egész letöltősdi az igénytelenség csimborasszója. Inkább fizetek érte, de legyen egy gombnyomás, legyen belenézhető, legyen ajánló, tudja válogatni a thumbnailek között. És ne kelljen raspi, fospi, pécé, torrenteket managelni, meg ilyenek. Ez 15 éve okés volt, de ez mára nagyon proli. Persze a végtelen tartalom miatt megkerülhetetlen, de ha lehet, ha van rá mód, már inkább kerülném.
Én is kerülném, de nem létezik alternatíva. Ami van, az szánalmas. SZÁ_NAL_MAS.

Spoiler
SZÁNALMAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46814 2020.05.06. 16:30

Moby írta:Nem lelem a tévémen ezt a streamingszolgáltatót :D Nagyon jó szolgálatot tesz az ncore sokszor, de az egész letöltősdi az igénytelenség csimborasszója. Inkább fizetek érte, de legyen egy gombnyomás, legyen belenézhető, legyen ajánló, tudja válogatni a thumbnailek között. És ne kelljen raspi, fospi, pécé, torrenteket managelni, meg ilyenek. Ez 15 éve okés volt, de ez mára nagyon proli. Persze a végtelen tartalom miatt megkerülhetetlen, de ha lehet, ha van rá mód, már inkább kerülném.
Mikor veted már le ezt a műelitizmust? :banplz: :mf1:
Avatar
Botond

Hozzászólás #46815 2020.05.06. 16:55

Micsu írta:Mikor veted már le ezt a műelitizmust? :banplz: :mf1:
Teljesen igaza van, azt leszámítva, hogy 15 éve ez oké, volt, mert akkor se volt az, de ma már pláne fárasztó és érthetetlen ilyenekkel baszkódni. Az idő pénz, és a torrentezés az nem havi 1-2 ezer forintnyi időt visz el, szóval szívjon vele, akinek hat anyja van. Bekapcsolom a tv-t, választok, hogy hbo go, netflix vagy apple tv app, és nézem amit akarok. Tableten ugyanez, ha úgy adódik, hogy nem otthon ér a nézhetnék. Bármit is. Persze biztos van három film is, ami pontaztnem, de azt meg túlélem.
Avatar
Necro

Hozzászólás #46816 2020.05.06. 17:10

Elég durva dolog időelbaszást kiáltani amikor sorozatnézésről van szó :DDD
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46817 2020.05.06. 17:17

Necro írta:Elég durva dolog időelbaszást kiáltani amikor sorozatnézésről van szó :DDD
Amik ráadásul bevallotan hulladékok, teljes évadok végigszenvedésével, de minek? :D 1 rész után kukázásokkal elég gyorsan összespórolom az nCore duplaklikkelésre elvesztegetett időtengert. :banplz:
Avatar
Necro

Hozzászólás #46818 2020.05.06. 17:23

DanielT írta:Amik ráadásul bevallotan hulladékok, teljes évadok végigszenvedésével, de minek? :D 1 rész után kukázásokkal elég gyorsan összespórolom az nCore duplaklikkelésre elvesztegetett időtengert. :banplz:
Nálam a belépő az hogy legyen hivatalosan vége, és a színvonal konstans magas maradjon. Gyakorlatban ez annyit jelent hogy nem nézek semmit.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46819 2020.05.06. 17:43

Botond írta:Teljesen igaza van, azt leszámítva, hogy 15 éve ez oké, volt, mert akkor se volt az, de ma már pláne fárasztó és érthetetlen ilyenekkel baszkódni. Az idő pénz, és a torrentezés az nem havi 1-2 ezer forintnyi időt visz el, szóval szívjon vele, akinek hat anyja van. Bekapcsolom a tv-t, választok, hogy hbo go, netflix vagy apple tv app, és nézem amit akarok. Tableten ugyanez, ha úgy adódik, hogy nem otthon ér a nézhetnék. Bármit is. Persze biztos van három film is, ami pontaztnem, de azt meg túlélem.
Csak a vérét szívtam :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46820 2020.05.06. 17:44

DanielT írta:Amik ráadásul bevallotan hulladékok, teljes évadok végigszenvedésével, de minek? :D 1 rész után kukázásokkal elég gyorsan összespórolom az nCore duplaklikkelésre elvesztegetett időtengert. :banplz:
Nahát én sok jó sorozatról maradtam volna le ha a te elved követem, oké hogy már az első résznél látni hogy behúz a sorozat vagy nem de nem egyszer volt már hogy az első résznél még úgy voltam hogy soso majd geci jó lett.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46821 2020.05.06. 18:03

Micsu írta:Nahát én sok jó sorozatról maradtam volna le ha a te elved követem, oké hogy már az első résznél látni hogy behúz a sorozat vagy nem de nem egyszer volt már hogy az első résznél még úgy voltam hogy soso majd geci jó lett.
A so-so és az, amit én pl a Westwood első része után éreztem, az két nagyon különböző dolog. :D A so-so az az Expanse volt, ami aztán egy kis felszállóág után beleállt a földbe.
Avatar
Botond

Hozzászólás #46822 2020.05.06. 18:15

DanielT írta:Amik ráadásul bevallotan hulladékok, teljes évadok végigszenvedésével, de minek? :D 1 rész után kukázásokkal elég gyorsan összespórolom az nCore duplaklikkelésre elvesztegetett időtengert. :banplz:
Ez és Necro felvetése fair enough! :vigyor5:
Avatar
Moby

Hozzászólás #46823 2020.05.06. 18:26

Botond írta:Ez és Necro felvetése fair enough! :vigyor5:
Hát sok poszt nem kellett, hogy eljussunk odáig, hogy a netflix igazából azért szar, mert minden sorozat szar :D
Mondjuk én nem kértem, hogy hadd olvasgassak itt teljes elmebajról, megkapom én azt másutt is, tehát nem lettünk igazából előrébb :D Mindegy, maradok a flixi(tm) mellett. És amikor ott nincs, akkor marad a prolimegoldás.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46824 2020.05.06. 19:11

Na tessék, miattatok elkezdtem a Man in The High Castle-t a LUXUS STREAMING PLATFORMON. Első rész, 19 percnél járok és most kikapcsolnám, mert annyira nem természetesen, vagy elvárhatóan viselkedik az egyik szereplő, hogy képtelen vagyok feldolgozni... Teljesen kizökkentenek ilyen dolgok és nem tudok a továbbiakban "törődni vele". Nem színészi hiba, hanem rendezés/dramaturgia.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46825 2020.05.06. 19:19

Miattunk? Nem emlékszem hogy említette volna bárki is, amúgy skippelhető darab :P
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46826 2020.05.06. 19:21

Micsu írta:Miattunk? Nem emlékszem hogy említette volna bárki is, amúgy skippelhető darab :P
Nem magát ezt a sorozatot miattatok, hanem egy ÚJ dolgot, STREAMELVE. Ez az ami nálam az évente 1x se. :D Nem akarok úgy járni, hogy találkozok Botond csinos kolléganőjével és csak ott állok mint a barom, mert nem tudok smalltalkolni sorikról. :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #46827 2020.05.06. 20:41

DanielT írta:Na tessék, miattatok elkezdtem a Man in The High Castle-t a LUXUS STREAMING PLATFORMON. Első rész, 19 percnél járok és most kikapcsolnám, mert annyira nem természetesen, vagy elvárhatóan viselkedik az egyik szereplő, hogy képtelen vagyok feldolgozni... Teljesen kizökkentenek ilyen dolgok és nem tudok a továbbiakban "törődni vele". Nem színészi hiba, hanem rendezés/dramaturgia.
A LUXUSSTREAMINGPLATFORM annyira luxury, hogy dedikált gomb van neki a távirányítón!!4!négy
Spoiler
luxusstreaming.jpg

Mondjuk hogy ez a Man in The High Castle micsoda, arról fogalmam sincs. Ez má nekem is túl luxury :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #46828 2020.05.06. 20:44

Kigyött a trailer a tlou2-höz, aki akaja nézze. Én már nem teszem, már csak a tévére renderelve akarom látni.

/meg holnap délután nextgen betekintő XSX-re, 3rd party szarokból :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #46829 2020.05.06. 21:03

Moby írta:A LUXUSSTREAMINGPLATFORM annyira luxury, hogy dedikált gomb van neki a távirányítón!!4!négy
Spoiler
luxusstreaming.jpg

Mondjuk hogy ez a Man in The High Castle micsoda, arról fogalmam sincs. Ez má nekem is túl luxury :D
Azért ha a regényről hallottál már, akkor semminél csak több fogalmad van.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #46830 2020.05.06. 21:07

Moby írta:Nem lelem a tévémen ezt a streamingszolgáltatót :D Nagyon jó szolgálatot tesz az ncore sokszor, de az egész letöltősdi az igénytelenség csimborasszója. Inkább fizetek érte, de legyen egy gombnyomás, legyen belenézhető, legyen ajánló, tudja válogatni a thumbnailek között. És ne kelljen raspi, fospi, pécé, torrenteket managelni, meg ilyenek. Ez 15 éve okés volt, de ez mára nagyon proli. Persze a végtelen tartalom miatt megkerülhetetlen, de ha lehet, ha van rá mód, már inkább kerülném.
Kényelmesebb a Netflix, de nincs akkora különbség, mint játékoknál, és jóval jellemzőbb, hogy gyengébb minőséget kapsz érte.

Szintén előny a játékoknál, hogy vásárlósan több minden van fenn egy helyen, illetve jobban egyesíthető PC-n. Például GOG Galaxyval vagy ikonokkal :D Egyszerűen sorozatos platformokkal rosszabbul állunk. Abba meg bele se menjünk, hogy nem előfizetve, hanem BD-n rendelve mennyibe kerülnének, és mennyit kellene várni. Marad az előfizetéses fragmentáció, ami a játékoknál inkább opcionális.

Vissza: “Leáldozott.hu”