A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46691 2020.04.29. 16:41

Mekee írta:Ez oké is, viszont akkor rö idebbnek kellene lennie, mert nem baj, hogy nincs mindig az előzőre rálicitáló eksön, de már egy ideje azt erzem, hogy oke, ennek egeszsegesen mar veget kellett volna ernie. Igy fulladt erdektelensegbe vegul.
Nos, egy iszonyatosan hosszú játék a Days Gone, ez vanik.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #46692 2020.04.29. 17:06

Közben a végefelé járok a God of War (2005) Hard nehézségű végigjátszásának, de a családvédős rész az maximális agyfasz már ezen a nehézségen. Ami furcsa, hogy elvileg Rage módban nem kéne fogynia a manának, nekem mégis megy lefelé és ha elfogy már rage módban se tudom használni a varázslatokat. :fejvakaras:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára benőmenő 2020.04.29. 17:06-kor.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #46693 2020.04.29. 17:06

Micsu írta:Altered Carbon 2. évadjára rápóbált vki?

Devs közben lement nem volt rossz
Better Call Saul 5. évad az pöpec
Én már az altered első évad végét is untam. Better Call az király, Ozark 3. évadra nagyon nagyon bejövős lett.
Avatar
Moby

Hozzászólás #46694 2020.04.29. 17:11

WW 3. évad is elég nagy fostartály lett. Viszont nemrég találtam rá netfilxen erre a jó régi Nagy pénzrablásra(La Casa De Papel), ami engem évek óta elkerült vhogy. Spanyol, és gecijó, és eredeti hanggal gecijó természetesen.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #46695 2020.04.29. 17:41

Moby írta:Ez a rágekettő nagyon baszó a C9-en. Nem tudom, hogy ez a VRR miatt folyik ennyire, vagy amúgy is, de így most eléggé üt a gunplay, meg a látvány.

/Abban sem vagyok biztos, hogy én ezt X-en próbáltam-e, vagy pécén.
És pont most nincs hozzá PC-d, hogy meg tudjam, milyen C9-cel és VRR-rel :(

Ráadásul a múltkor már elkeserítettél azzal, hogy napfény sem érheti az OLED-et, mert így nemcsak a PC-hez nem vehetek, de a nappaliba is, ha nem rendezek át mindent. Fosteknó. Daninak van igaza: csakacéerté!

Van mostanában jó OLED-alternatíva, ami tudja majd a feature-öket, nem ég be, legfeljebb kissé rosszabb a feketéje?
Avatar
Moby

Hozzászólás #46696 2020.04.29. 17:56

Zóanagyvarázsló írta:És pont most nincs hozzá PC-d, hogy meg tudjam, milyen C9-cel és VRR-rel :(
Pécén nincs VRR. Az a nevetséges helyzet van, hogy a legbaszóbb vga-kon is csak hdmi2.0 van. Szal marad a hakkolt freesync, vagy a tákolt g-sync. VRR ma kizárólag a oneX-en van, azon mondjuk már három éve.

C9 alternatíva: igen van, a samsung 8K QLED-jei.
Egyébként van itthon pécé, még freesync képes is a vga-ja (1660), de én ezt rá nem ktöm az oledre. Egészen egyszerűen leszarom a pécé kontra OLED kérdéskört.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46697 2020.04.29. 18:04

Moby írta:C9 alternatíva: igen van, a samsung 8K QLED-jei.
Csak ne kapcsold be a game módot...
Avatar
Moby

Hozzászólás #46698 2020.04.29. 18:06

DanielT írta:Csak ne kapcsold be a game módot...
Én csak a feature-rökre mondtam alternatívának. Namerhogy a samsungnál 2020-ban sincs 8K alatt HDMI2.1. VRR-t ugyan tudnak fogadni a 4K-s qledek is, de semmi egyéb nem megy nekik a 2.1-ből.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #46699 2020.04.29. 18:18

Moby írta:Pécén nincs VRR. Az a nevetséges helyzet van, hogy a legbaszóbb vga-kon is csak hdmi2.0 van. Szal marad a hakkolt freesync, vagy a tákolt g-sync. VRR ma kizárólag a oneX-en van, azon mondjuk már három éve.

C9 alternatíva: igen van, a samsung 8K QLED-jei.
Egyébként van itthon pécé, még freesync képes is a vga-ja (1660), de én ezt rá nem ktöm az oledre. Egészen egyszerűen leszarom a pécé kontra OLED kérdéskört.
Na igen, szinte egyedüliként a topikban ezért várom az új VGA-kat. 600+k-t viszont biztos nem adnék tévéért.

Valójában egy kicsit nagyobb és modernebb tévé (a mostani PC-snek még DVB-C tunerje sincs) is elég lenne nekem, de ha már veszek egy sokadik kijelzőt, akkor jó lenne, ha előrelépés is lenne. Várhatok még világba.

Önmagában az 1060 60 fps-ével simán ellenék még egy darabig, csak egy új tévé (nyilván 4K-s) meg kívánná a Turingtól létező Nvidia-skálázást. Jó lenne előbb-utóbb kihasználni a HDMI 2.1 előnyeit, és ugrani egy nagyobbat.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #46700 2020.04.29. 18:45

Zóanagyvarázsló írta:Na igen, szinte egyedüliként a topikban ezért várom az új VGA-kat. 600+k-t viszont biztos nem adnék tévéért.
Valójában egy kicsit nagyobb és modernebb tévé (a mostani PC-snek még DVB-C tunerje sincs) is elég lenne nekem, de ha már veszek egy sokadik kijelzőt, akkor jó lenne, ha előrelépés is lenne. Várhatok még világba.
Önmagában az 1060 60 fps-ével simán ellenék még egy darabig, csak egy új tévé (nyilván 4K-s) meg kívánná a Turingtól létező Nvidia-skálázást. Jó lenne előbb-utóbb kihasználni a HDMI 2.1 előnyeit, és ugrani egy nagyobbat.
Hasonló cipőben vagyok én is. Az excelezős Ánusz monitornak már tuti hdmi 2.1-es VRR szabványos utódja lesz, de amíg nem létezik hozzá gpu, addig marad a Blaha aluljárós 1070 is. Natív 4k, 60 fps-el az még úgy néz ki elég sokáig sci-fi lesz mainstream kártyán.
Szerk.: A Gow-ot mára feladtam, mert már majd' leszakad a kezem. :boxer:
Avatar
Moby

Hozzászólás #46701 2020.04.29. 18:51

benőmenő írta:Hasonló cipőben vagyok én is. Az excelezős Ánusz monitornak már tuti hdmi 2.1-es VRR szabványos utódja lesz, de amíg nem létezik hozzá gpu, addig marad a Blaha aluljárós 1070 is.
Natív 4k, 60 fps-el az még úgy néz ki elég sokáig sci-fi lesz mainstream kártyán.
Monitorban olyan nem lesz, mert értelme sincs. Ott van DP, másra amúgy sincs szükség, mert a monitorokban ami van HDR, meg azzal kapcsolatos igények, az a bohózat kategória. A DP meg kb mindenre is jó. Majd ha lesz egyszer egyáltalán valami használhatónak mondható HDR támogatás a windowsban, meg onnan elinduló igények, akkor talán valami alakul a monitorokban is, de ettől olyan 5 évre lehetünk. vagy több.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #46702 2020.04.29. 19:00

Moby írta:Monitorban olyan nem lesz, mert értelme sincs. Ott van DP, másra amúgy sincs szükség, mert a monitorokban ami van HDR, meg azzal kapcsolatos igények, az a bohózat kategória. A DP meg kb mindenre is jó. Majd ha lesz egyszer egyáltalán valami használhatónak mondható HDR támogatás a windowsban, meg onnan elinduló igények, akkor talán valami alakul a monitorokban is, de ettől olyan 5 évre lehetünk. vagy több.
Tehát a Freesync lett a de facto VRR szabvány, vagy hogy? Egyáltalán nem tiszta mi-hogy van ezen a téren.
A HDR támogatást azt elhiszem, hogy borzalom monitoron, haver is szív vele. 2 hete nem sikerült felismertetnie a Netflix-el, hogy HDR képes kijelzője van, se Mac-en, se Windowson nem megy.
Avatar
Moby

Hozzászólás #46703 2020.04.29. 19:12

benőmenő írta:Tehát a Freesync lett a de facto VRR szabvány, vagy hogy? Egyáltalán nem tiszta mi-hogy van ezen a téren.
A HDR támogatást azt elhiszem, hogy borzalom monitoron, haver is szív vele. 2 hete nem sikerült felismertetnie a Netflix-el, hogy HDR képes kijelzője van, se Mac-en, se Windowson nem megy.
A freesync vesa kompatibilis, tehát azzal nincs gond. Itt a gond azzal van, hogy a hdmi2.0, és az alatti szakványok hírből sem ismerik, így a szabvány keretei között ez nem működhet. Ahogy ma ez mégis működk, az egy szabvány feletti, as-is megoldás. DP-n mindez a szabvány keretei között működik. Ott inkább az a gond, hogy mivel ez nem egy rendszerszintű szolgáltatás, így az alkalmazás készítőknek nem is kell megfelelniük semminek, azaz akár önhibájukon kívül is ellehetetleníti maga az alkamazás a működését, ahogy ezt deep is tapasztalta (meg néha szándékosan). A HDR-el ugyanez a helyzet. Ezek nem technikai problémák abban a mély értelmezésében, hogy a nem a technológia lehetetleníti el a működését, hanem az egyésges elvárások, és az ezekhez igazodó alaprendszer hiánya. A HDMI2.1 ezt már megteremti, de a pécés világ még sok évig telibeszarja (és talán mindig ezt fogja tenni), mert nincs különösebb érdekeltség megfelelni egy olyan szabványrendszernek, ami távol áll az ebben a körben felmerülő árukapcsolásoktól. Arról nem beszélve, hogy a konzolok ebben most már több éves előnyben vannak, és nem csak a szabványnak kívánnak megfelelni, de mostanra eléggé tudják már, hogy miként is kellene kezelni. És itt is sokszor felmerült a félgeneráció kapcsán, hogy mennyire hibás volt a prioritás, pedig ők csak mentek előre azzal, amivel a pécés világ továbbra sem akar, és itt a egyre szélesedő szakadék látszik. Illetve a 4K mint elvárás már egyre többször jelenik meg ott is, de csak az, és semmi más sem nem. És amígy az ips excelmonitorok mennek, addig ott is fog horgonyozni.
Avatar
deep

Hozzászólás #46704 2020.04.29. 22:04

Moby írta: ahogy ezt deep is tapasztalta
Azóta rájöttem, hogy annyi volt a hiba, hogy a játékban a frame limitet nem 144re,hanem 143ra kell állítani. És így már működik is. Azt nem tudom, hogy ezt miért nem lehet az embereknek elmondani abban az okádék radeon szoftverben pl? Amikor bekattintja a nyomorult a freesyncet, teszem azt egy felugró figyelmeztethetne, hogy te barom, kapcsold ki a v-syncet, fullscreen legyen az alkalmazás, 144 helyett 143ra limitáld a frémet... 10-ből 9 ember csak azt hiszi hogy működik neki a freesync, közben meg a nagy lófaszt, mert fel se fogják a különbséget. Bár végülis, nekik mindegy.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #46705 2020.04.29. 22:26

Rage 2-nek van sztorija? Mennyire paraszt?
Az első demóját próbáltam, de nagyon redneck volt, azt nem bírom.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #46706 2020.04.29. 22:31

deep írta:Azóta rájöttem, hogy annyi volt a hiba, hogy a játékban a frame limitet nem 144re,hanem 143ra kell állítani. És így már működik is. Azt nem tudom, hogy ezt miért nem lehet az embereknek elmondani abban az okádék radeon szoftverben pl? Amikor bekattintja a nyomorult a freesyncet, teszem azt egy felugró figyelmeztethetne, hogy te barom, kapcsold ki a v-syncet, fullscreen legyen az alkalmazás, 144 helyett 143ra limitáld a frémet... 10-ből 9 ember csak azt hiszi hogy működik neki a freesync, közben meg a nagy lófaszt, mert fel se fogják a különbséget. Bár végülis, nekik mindegy.

Én a |monitor freki mínusz pár FPS limit + vsync offot| nem szeretem használni, mert vannak játékok, ahol a videólejátszásoknak bekavar. Ezt csak akkor állítom be, ha valami nagyon gáz van.
Ha működik a freesync, akkor javaslom simán a vsyn on-t, mert ha működik, akkor úgysem várja be a vretrace-t, hanem engedi, viszont ha eléri a max frissítési frekit, akkor megvárja és nem lesz tearing. Vagy ha aláesik a monitor freesync range-nek, akkor sem lesz tearing (csak beszaggat).
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #46707 2020.04.29. 22:37

Moby írta:És amígy az ips excelmonitorok mennek, addig ott is fog horgonyozni.
Na ez az, jó lenne kijelzőben is épeszű árú megoldást találni az én all inclusive igényeimre, de még drágán se nagyon van. Ha veszek PS5-öt, lehet, hogy külön tévét tarthatok hozzá és a PC-hez, ami nagyon fasza.
Avatar
deep

Hozzászólás #46708 2020.04.30. 08:04

aabyssx írta:Én a |monitor freki mínusz pár FPS limit + vsync offot| nem szeretem használni, mert vannak játékok, ahol a videólejátszásoknak bekavar. Ezt csak akkor állítom be, ha valami nagyon gáz van.
Ha működik a freesync, akkor javaslom simán a vsyn on-t, mert ha működik, akkor úgysem várja be a vretrace-t, hanem engedi, viszont ha eléri a max frissítési frekit, akkor megvárja és nem lesz tearing. Vagy ha aláesik a monitor freesync range-nek, akkor sem lesz tearing (csak beszaggat).
Az a baj a vsync on-nal, hogy input lagot generál. Elképesztő gány ez az egész feature :szomoru1:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #46709 2020.04.30. 08:20

deep írta:Az a baj a vsync on-nal, hogy input lagot generál. Elképesztő gány ez az egész feature :szomoru1:
Ha valami kompatibilis vele és bírja is a vas, akkor Nvidia control panelből szoktam a Fastsync-et használni 120-as fps limittel.
Avatar
Botond

Hozzászólás #46710 2020.04.30. 10:00

Na ha már frémszámolónapot tartunk, akkor elmesélem én is a win10 és a frémek kalandom. Szóval megvolt a 4k Samsung monitorom meg Micsu kedvenc csodasamsung tvje. A monitorra DP kábellel kötöm a cuccot, a tv-re meg hdmivel. Amikor néha egyedül vagyok otthon, csak akkor kötöm ki tv-re a gépet, 2 méter távolság sincs a géptől, szóval nem nagy kunszt, előveszem a fiókból a hdmi-t és bedugom a gépbe meg a tv-be is. Többnyire AC-t vagy FHorizont nyomok a tv-n, minden mást a monitoron. Minden sütike is volt, egészen addig, míg a csodatv-t nem váltotta a 65ös QLED. Kirakom rá az AC-t és szemmel láthatóan le van dadogva. Nézem, hogy mi a picsa baja van, előző nap a másik tv-vel még tükörsima 60 volt, most mi a fasz ez a diavetítés. Visszaülök a géphez, ott tükörsima60, nézem a tv-n dadog mint állat. A hosszas kutakodást rövidre fogva annyi a sztori, hogy a win10 szerint a Samsung monitor az 59 herCes, a tv meg 60, és a régi tv-vel még meg tudta oldani a rendszer, hogy 60 herCet erőltessen mindkét felületre egyszerre, ha tükrözve van, az új tv-vel meg nem és mivel a 59 nincs 60, ezért a tv-n levitte fix30ra. Annyi lett a megoldás, hogy akkor DP kábel kihúz mielőtt indítom az AC-t és akkor tükörsima60al indul a tv-n. Lehetett volna tükrözés helyett kiterjesztés is, de az nagyobb szopás, kényelmesebb volt lehúzni a monitort.
30 frémtől majdnem elhánytam magam 65 colon, szóval innen is tapsvihar az összes ps4 fanboinak. :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46711 2020.04.30. 11:15

aabyssx írta:Rage 2-nek van sztorija? Mennyire paraszt?
Az első demóját próbáltam, de nagyon redneck volt, azt nem bírom.
Van, nem paraszt, írtam, hogy követhető és pont elegendő arra, amire kell. De szerencsére ez a JÁTÉK még nem szenved annyira identitászavarban, hogy könyv, esetleg film akarjon lenni, szal' lehet, hogy nálad már kiesik. :PP
Avatar
Moby

Hozzászólás #46712 2020.04.30. 11:49

DanielT írta:Van, nem paraszt, írtam, hogy követhető és pont elegendő arra, amire kell. De szerencsére ez a JÁTÉK még nem szenved annyira identitászavarban, hogy könyv, esetleg film akarjon lenni, szal' lehet, hogy nálad már kiesik. :PP
Nincs benne valami okosság, ami megmutatja az itemek helyét az outpostokon? A lila ládák keresgélését kicsit unom.
Avatar
Moby

Hozzászólás #46713 2020.04.30. 11:53

deep írta:Az a baj a vsync on-nal, hogy input lagot generál. Elképesztő gány ez az egész feature :szomoru1:
ÍEz egy kényszerű dolog volt az analógkorszakban, amikor a falimalacból kijövő váltóáram frekvenciája vezérelte a elektronsugár eltérétőtekercseit. Nem találtam rá megfelelő kifejezést, hogy ez mára mennyire kurvára felesleges a létezése. És feature az, ha már nincs :DDD Őrület.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46714 2020.04.30. 12:12

Moby írta:Nincs benne valami okosság, ami megmutatja az itemek helyét az outpostokon? A lila ládák keresgélését kicsit unom.
Dehogynincs, ahogy ezt is mondtam korábban! :P Lesznek majd a "Projects"-ek a fő szereplőknél nyílnak, akik adják a sztori küldiket. Nem kell hozzájuk visszamenni, bármikor kérhetőek le az upgradek, ahogy rendelkezésre áll hozzá az XP, nyúlmáj, pocokhere, aranytallér, mutagén, vagy egyéb 30 féle nyersanyag valamelyike, ami oda kell. :D

Unlockold őket és lesz mindenféle kereső, radar, anyámkíja, előre meg tudod nézni a upgrade-tree-ben.
Avatar
Moby

Hozzászólás #46715 2020.04.30. 12:17

DanielT írta:Dehogynincs, ahogy ezt is mondtam korábban! :P Lesznek majd a "Projects"-ek a fő szereplőknél nyílnak, akik adják a sztori küldiket. Nem kell hozzájuk visszamenni, bármikor kérhetőek le az upgradek, ahogy rendelkezésre áll hozzá az XP, nyúlmáj, pocokhere, aranytallér, mutagén, vagy egyéb 30 féle nyersanyag valamelyike, ami oda kell. :D

Unlockold őket és lesz mindenféle kereső, radar, anyámkíja, előre meg tudod nézni a upgrade-tree-ben.
Oda én csak végső esetben lépek be. A játék jó, de az a menú POKOL :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46716 2020.04.30. 12:39

Moby írta:Oda én csak végső esetben lépek be. A játék jó, de az a menú POKOL :D
Még jó, hogy egyszer sem említettem a menü részt és problémáit! :violent: :violent: :violent:

Lesz ládakereső RÖNTGENSZEMED nyugoggyá'meg.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46717 2020.04.30. 13:14

Nagy nap volt a tegnapi nap Botond és Moby számára, bemutatták az Ac: Valhallát :beka3:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #46718 2020.04.30. 13:22

Micsu írta:Nagy nap volt a tegnapi nap Botond és Moby számára, bemutatták az Ac: Valhallát :beka3:
Mármint arra a 8 órás streamre gondolsz ahol rajzolgattak? Nem vicc.
phpBB [media]

Itt lesz a trailer 16:45-től:
phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #46719 2020.04.30. 13:36

TasManXT írta:Mármint arra a 8 órás streamre gondolsz ahol rajzolgattak?
8 óra, miaz? Nézett volna az ember inkább egy komplett sorozatévadot ennyi idő alatt, vagy mi?! :banplz: Elmebeteg világ ez, ilyeneket néznek az emberek, meg ahogy a másik játszik, meg tökömtudja miket. Majd ha lesz complett gém, minden kieggel és dlc-vel 75% offal, akkor szóljatok!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46720 2020.04.30. 13:37

Botond írta:Majd ha lesz Switchre akkor szóljatok!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #46721 2020.04.30. 13:46

Kíváncsi leszek, hogy a szétspoilerezett Last of Us 2-nek milyen utóhatásai lesznek a topikban (pl. a Sony és a Naughty Dog indexre kerülése, Xbox- vagy Nintendo-éra újbóli eljövetele). Én semmit nem tudok róla, csak, hogy nagy a kiakadás a játékra. Ez az egyetlen motivációm most arra, hogy rohanjak konzolért és a játékért az első résszel, mert így 10 évig nem fogom tudni, hogy min megy a sírás. (Vagy mégis, de akkor a spoilerezők bárcás női felmenőit.)
Avatar
Botond

Hozzászólás #46722 2020.04.30. 14:11

[quote="Micsu"][/quote]Az a port royale 4, és az majd csak 2020.09.25-én jön switchre, addigra vége a karanténnak, tolhatom pc-n.
Avatar
Botond

Hozzászólás #46723 2020.04.30. 17:19

Már négy PS4 játékom van, hitman első évad is bezsákolva. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46724 2020.04.30. 17:45

Botond írta:Már négy PS4 játékom van, hitman első évad is bezsákolva. :D
A Sapienza pályát kötelező tantárggyá tenném játékkészítő kisiparos iskolában. Ez önmagában egy teljesértékű játék a szememben, hatalmas élmény volt, olyan pillanatokkal, amit soha nem felejtek el.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #46725 2020.04.30. 17:51

Végre megfejtettem miért van ennyi Switch fan a topikban! :banplz:
Jöhetnek a cenzúra mentes hentai játékok - Nintendo president
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46726 2020.04.30. 19:08

Botond írta:Már négy PS4 játékom van, hitman első évad is bezsákolva. :D
Tinman mesteredtől tanultad hogy előbb vesszük a játékot utána a gépet, ő csinálta ezt anno ps3ra asszem :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46727 2020.04.30. 19:08

DanielT írta:A Sapienza pályát kötelező tantárggyá tenném játékkészítő kisiparos iskolában. Ez önmagában egy teljesértékű játék a szememben, hatalmas élmény volt, olyan pillanatokkal, amit soha nem felejtek el.
Gondolom az előző részekkel akkor nem sokat játszottál :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46728 2020.04.30. 20:32

Micsu írta:Gondolom az előző részekkel akkor nem sokat játszottál :)
Csak az Absolutionnal.

szerk: De most rákerestem és igencsak előkelő helyen van minden top listán, sőt: " Io Interactive is naming Sapienza the best Hitman level ever created and giving it away for free."

Szal' ha a készítők is azt mondják, én nem vitatkozom. :) De nem csak a tervezésre gondolok, hanem a szereplők, a sztori, és különösen AZ a jelenet (VHS tape)... mindez együtt, CSÚCS.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #46729 2020.04.30. 22:16

Weblapkészítős haver megkért, hogy rakjak össze neki PC-t 300k-ért. Használat: végtelen Photoshop és Illustrator, néha játék. Ezt dobtuk össze gyorsan iponon, mik a meglátások?
pc.jpg
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46730 2020.04.30. 22:18

DanielT írta:Csak az Absolutionnal.

szerk: De most rákerestem és igencsak előkelő helyen van minden top listán, sőt: " Io Interactive is naming Sapienza the best Hitman level ever created and giving it away for free."

Szal' ha a készítők is azt mondják, én nem vitatkozom. :) De nem csak a tervezésre gondolok, hanem a szereplők, a sztori, és különösen AZ a jelenet (VHS tape)... mindez együtt, CSÚCS.
Hiszek én neked, nekem inkább úgy jött le hogy tökéletesítették a formulát, láttunk már szinte mindent az előző címekben de tényleg talán a legjobb minőség amit a játék képvisel
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46731 2020.04.30. 22:38

benőmenő írta:Weblapkészítős haver megkért, hogy rakjak össze neki PC-t 300k-ért. Használat: végtelen Photoshop és Illustrator, néha játék. Ezt dobtuk össze gyorsan iponon, mik a meglátások?
pc.jpg
10/10
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #46732 2020.04.30. 22:53

benőmenő írta:Weblapkészítős haver megkért, hogy rakjak össze neki PC-t 300k-ért. Használat: végtelen Photoshop és Illustrator, néha játék. Ezt dobtuk össze gyorsan iponon, mik a meglátások?
pc.jpg
Milyen belsős az a Chieftec? Nem ismerem, de az utóbbi időkig, az aránylag drága, de ahhoz képest nem jó kategória volt az egész márka, én kerültem. Ez persze lehet még ettől még pöpec.

A fehér ház meg nyilván preferencia kérdése. Amúgy jöhetne ide is.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #46733 2020.04.30. 23:05

Zóanagyvarázsló írta:Milyen belsős az a Chieftec? Nem ismerem, de az utóbbi időkig, az aránylag drága, de ahhoz képest nem jó kategória volt az egész márka, én kerültem. Ez persze lehet még ettől még pöpec.
A fehér ház meg nyilván preferencia kérdése. Amúgy jöhetne ide is.
Ezt olvastam róla, persze angolra fordítózva. Azért nem egy sima Corsair lett mert az ipon most ki van fosztva egy kicsit, viszont még mindig az ő oldalukon lehet a legjobban gépösszerakózni, meg szűrni a találatokat.
A gépházat a srác kérte kifejezetten, hogy ilyen legyen.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46734 2020.04.30. 23:32

benőmenő írta:Ezt olvastam róla, persze angolra fordítózva. Azért nem egy sima Corsair lett mert az ipon most ki van fosztva egy kicsit, viszont még mindig az ő oldalukon lehet a legjobban gépösszerakózni, meg szűrni a találatokat.
A gépházat a srác kérte kifejezetten, hogy ilyen legyen.
Naigen, nem akartam már a tápba belekötni, de ha már linkelted is, megnéztem. Förtelmesen igénytelenül megoldott például az a sárga, interferencia szűrő kondi a táp bekötésnél. A "hűtőborda" mérete nagyon harmatos, úgy fog pörögni a venti, mint állat. A kondik alsópolcos randomszar kínaiak(taiwanak), kivéve az input nagyfeszültségű szűrőt, mert az csak ismerten középfos márka, cserébe olyan kicsi, hogy víz nélkül nyelném le. Erre még fuss egy kört, mert valszeg működik, de nem vélelten, hogy orosz oldalon találtál róla tesztet...

KÉP

szerk: Most beleolvastam a tesztbe, mégse pörög a venti. Csak 99 fokra melegszik a trafó rész. Őőőőő... ne.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #46735 2020.05.01. 05:54

DanielT írta:Naigen, nem akartam már a tápba belekötni, de ha már linkelted is, megnéztem. Most beleolvastam a tesztbe, mégse pörög a venti. Csak 99 fokra melegszik a trafó rész. Őőőőő... ne.
Egy 500W-os BeQuiet Pure Power 11 elég lenne a konfigba?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46736 2020.05.01. 09:37

benőmenő írta:Egy 500W-os BeQuiet Pure Power 11 elég lenne a konfigba?
Naná, még ideálisabb is range-be esik a terhelés mértéke, de még így is overkill. 65 wattos CPU és 120-as GPU van benne, szinte kikapcsolt táppal elmegy majd.

És EZEN A KÉPEN te is meg tudod nézni a különbséget. Egyszerűen minden igényesen és biztonságosan van megoldva. Nincs lebegő alkatrész utólag gányolva, minden csatlakozó, induktor szigetelve, rögzítő szilikonpöttyök ahol kellhet, a borda is normálisabb. Aztán persze a sokkal, de sokkal jobb ventilátor, azonos márkájú kondik (ha nem is csúcs, de legalább 105 fokos Teapo, nem mint a Chieftecben 85 fokos, amikor a trafó felmegy 100-ra és az ugye a környezetnek is átadja. Ok, csak csúcsterhelésen, de hát ez milyen tervezés már...)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #46737 2020.05.01. 11:46

benőmenő írta:Weblapkészítős haver megkért, hogy rakjak össze neki PC-t 300k-ért. Használat: végtelen Photoshop és Illustrator, néha játék. Ezt dobtuk össze gyorsan iponon, mik a meglátások?
pc.jpg
3600-as RAM javasolt, valszeg találsz nem drágábbat.
Grafikai munkához kellhet neki több tárhely (akár több terrás HDD is).
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #46738 2020.05.01. 13:35

aabyssx írta:3600-as RAM javasolt, valszeg találsz nem drágábbat.
Grafikai munkához kellhet neki több tárhely (akár több terrás HDD is).
Azt még megnézem akkor. Azért ez az alaplap(oké az enyém még a nem Max-os)+cpu+ram kombó, mert kipróbált, működik és szeretik egymást. Sőt vígan megy a RAM cl14-en is.
A tárhelyet már megoldja azzal ami otthon van neki, meg akar bele később még 16GB ram-ot meg valami nem üvöltő cpu hűtöt is. Jelenleg erre van keret.
Más:
Végre lement hard-on a God of War. 9 óra 19 percet ír időre a játék. Még mindig király, és vicces hogy a 15 évvel ezelőtti agyatlan, kaszabolós játék felmossa a padlót az aktuális Tomb Raiderrel mind platforming, mind logikai feladványok terén. A final boss viszont egy éc/10
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #46739 2020.05.01. 15:11

benőmenő írta:Végre lement hard-on a God of War. 9 óra 19 percet ír időre a játék. Még mindig király, és vicces hogy a 15 évvel ezelőtti agyatlan, kaszabolós játék felmossa a padlót az aktuális Tomb Raiderrel mind platforming, mind logikai feladványok terén. A final boss viszont egy éc/10
+1 Én annak idején ugyanezt mondtam az Unchartedekhez viszonyítva. És ugye Uncharted>új TR.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #46740 2020.05.01. 16:06

benőmenő írta:valami nem üvöltő cpu hűtöt is.
Nem biztos, hogy kell - stock órajelekhez. Nem szarok a stock Ryzen hűtők. A gagyibbak sem.
Avatar
Necro

Hozzászólás #46741 2020.05.01. 17:38

Tolom a Dragon's Crownt, grindy mint az állat, de mondom milyen fasza 'összetett' küldetést raktak ide a tutorialok utánra. Erre final boss és vége.

- Hossza gyász
- Pályák száma gyász^3 (asszem 9 vagy valami ilyesmi, mindegyik kevesebb mint 10 perc)
- Nem tudom hogy a nongamer-clicker mobiljátékos kornak, vagy simán a japán nyomorékségnak kell betudni azt hogy minden kurva küldetés után végig kell menni a városban az olyan rutinfeladatokon hogy feltámasztgatás, javítás, új party összerakása, stb, minden pénzbe kerül, persze olyan jelentéktelen mennyiségbe hogy nem számít, de akkor is körbe kell menni klikkolni
- Ja, klikkolás: implementálták a világ legfosabb kurzorát amit a touchpaddal vagy jobb analóggal kell irányítani, alaptulajdonsága hogy magától is mozog egy kicsit ami egy pontos rámutatásra szolgáló eszköznél kurva zavaró
- Nagyon kár a hosszáért
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46742 2020.05.01. 17:45

Necro írta:Tolom a Dragon's Crownt, grindy mint az állat, de mondom milyen fasza 'összetett' küldetést raktak ide a tutorialok utánra. Erre final boss és vége.

- Hossza gyász
- Pályák száma gyász^3 (asszem 9 vagy valami ilyesmi, mindegyik kevesebb mint 10 perc)
- Nem tudom hogy a nongamer-clicker mobiljátékos kornak, vagy simán a japán nyomorékségnak kell betudni azt hogy minden kurva küldetés után végig kell menni a városban az olyan rutinfeladatokon hogy feltámasztgatás, javítás, új party összerakása, stb, minden pénzbe kerül, persze olyan jelentéktelen mennyiségbe hogy nem számít, de akkor is körbe kell menni klikkolni
- Ja, klikkolás: implementálták a világ legfosabb kurzorát amit a touchpaddal vagy jobb analóggal kell irányítani, alaptulajdonsága hogy magától is mozog egy kicsit ami egy pontos rámutatásra szolgáló eszköznél kurva zavaró
- Nagyon kár a hosszáért
Én örülök, hogy nem túl hosszú, akkor neki is megyek maholnap! Nameg pictozs úgy találták ki, hogy mindenkivel minden kombóban 8x végig kell tolni.

szerk: AKKOR CSAK JÓL EMLÉKEZTEM! Megnéztem én ezt, hogy mennyi idő és az átlag 14,5 óra a howlongtobeat-en, a fullos meg 72... szerintem valamit benézel, ha 9x 10 perc volt.
Avatar
Necro

Hozzászólás #46743 2020.05.01. 17:52

DanielT írta:Én örülök, hogy nem túl hosszú, akkor neki is megyek maholnap! Nameg pictozs úgy találták ki, hogy mindenkivel minden kombóban 8x végig kell tolni.

szerk: AKKOR CSAK JÓL EMLÉKEZTEM! Megnéztem én ezt, hogy mennyi idő és az átlag 14,5 óra a howlongtobeat-en, a fullos meg 72... szerintem valamit benézel, ha 9x 10 perc volt.
Nekem is 12 körül volt. Gondolhatod hányszor mentem végig a 10 perces pályákon... Ja és a dolog ott csúszik fére koncepcióban hogy tök jó lenne 10-20 perces menetekkel popcorn játéknak, viszont igazából csak azt jutalmazza ha sorban, megszakítás nélkül tolod le egymás után a pályákat kellemesen autista JRPG stílusban.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46744 2020.05.01. 17:57

Necro írta:Nekem is 12 körül volt. Gondolhatod hányszor mentem végig a 10 perces pályákon... Ja és a dolog ott csúszik fére koncepcióban hogy tök jó lenne 10-20 perces menetekkel popcorn játéknak, viszont igazából csak azt jutalmazza ha sorban, megszakítás nélkül tolod le egymás után a pályákat kellemesen autista JRPG stílusban.
Áucs. Ez így a legrosszabb kombináció. :wilting:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #46745 2020.05.01. 19:44

Most a GoW után visszaraktam a DMC 5-öt S rankolni, de még mindig hihetetlen, hogy némelyik misszióban esek-kelek és úgy is megadja, néhánynál meg még neked kell vigyázni az ellenfelekre, nehogy levágd őket mielőtt elég style pontot farmolnál belőlük. :wow3:
Avatar
Necro

Hozzászólás #46746 2020.05.01. 21:47

Megtaláltam a contentet a Dragon's Crown-ban. Nagyon elbaszott a normal-hard-veryhard felosztás, a hardon új küldetések vannak, más ellenfelek stb...
Avatar
Botond

Hozzászólás #46747 2020.05.01. 23:12

Lepörgött az octopath traveler, ~47 óra rerollal nulláról indítva (előző kísérlet ~18 óránál lett zsákutca, meg azt tavaly kezdtem, nem is emlékeztem mi van, frissen újrakezdtem). 10/10 a cucc nálam, klasszikus rpg, körökre osztott harccal, szép és igényes grafikával.
+jópofa harcrendszer, van értelme a sokféle fegyvernek és varázslat osztálynak, a classoknak
+világban mászkálásnál jópofa labirintus egy egy rész, néha alaposan meg kell küzdeni, hogy egy ládát begyűjtsön az ember
+vannak a mászkálós részhez is skillek, faggatás, párbaj, lopás/vásárlás, csábítás, két-két karakter tudja ezeket enyhébb vagy erőszakos változatban. Nehéz láda a mapon csak akkor nyitható, ha a tolvaj a csapat, stb. Szóval ebben is van jó és értelmes rendszer.
+nem túl komplikált, de mégis érdekes, normál alapértékeket középpontba állító nyolc sztori a nyolc szereplőhöz. Egy egy sztori négy részből áll, ezek végén nyilván bossfight.
+gearhez kapcsolódó dolgok is tetszettek

-grindelni kell helyenként, négyen vannak a csapatban, ők fejlődnek, de mind a nyolcnak van sztorija, akinek a sztorija azt be kell venni a négybe, ilyenkor az adott karakter -20 szinttel bejön és sokat fekszik, szintezni kell vele kicsit a bossfightok előtt.
-vannak mellékküldik, de teljesen súlytalanok, 70%a kb magától megoldódik ha beszél az ember mindenkivel, meg kizsebel mindenkit, a többinél meg reménytelen megérteni, hogy mi a szart akarnak
-nyolc sztori végén, ha lemennek vmi mellékküldik, akkor van titkos főboss, ahova úgy érdemes menni, hogy mindenki lvl70 plusz, na nálam a fő csapat 65-60, a mellékesek meg 35-30, szóval ezt a grindelést kihagytam, nem akarok egy szinte tökéletes élményt 15-20 óra grinddel bedózerolni 6 pont alá.
Köszönet innen is a készítőknek! Trials of mana felkészül!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46748 2020.05.02. 10:36

LOL! Pletyka a májusi PS+ játékokat illetően:

Kép

És a valóság:
Spoiler
_SDFSAFDSAFDFDSFDSF
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46749 2020.05.02. 10:39

Botond írta:Lepörgött az octopath traveler, ~47 óra rerollal nulláról indítva (előző kísérlet ~18 óránál lett zsákutca, meg azt tavaly kezdtem, nem is emlékeztem mi van, frissen újrakezdtem). 10/10 a cucc nálam, klasszikus rpg, körökre osztott harccal, szép és igényes grafikával.
+jópofa harcrendszer, van értelme a sokféle fegyvernek és varázslat osztálynak, a classoknak
+világban mászkálásnál jópofa labirintus egy egy rész, néha alaposan meg kell küzdeni, hogy egy ládát begyűjtsön az ember
+vannak a mászkálós részhez is skillek, faggatás, párbaj, lopás/vásárlás, csábítás, két-két karakter tudja ezeket enyhébb vagy erőszakos változatban. Nehéz láda a mapon csak akkor nyitható, ha a tolvaj a csapat, stb. Szóval ebben is van jó és értelmes rendszer.
+nem túl komplikált, de mégis érdekes, normál alapértékeket középpontba állító nyolc sztori a nyolc szereplőhöz. Egy egy sztori négy részből áll, ezek végén nyilván bossfight.
+gearhez kapcsolódó dolgok is tetszettek

-grindelni kell helyenként, négyen vannak a csapatban, ők fejlődnek, de mind a nyolcnak van sztorija, akinek a sztorija azt be kell venni a négybe, ilyenkor az adott karakter -20 szinttel bejön és sokat fekszik, szintezni kell vele kicsit a bossfightok előtt.
-vannak mellékküldik, de teljesen súlytalanok, 70%a kb magától megoldódik ha beszél az ember mindenkivel, meg kizsebel mindenkit, a többinél meg reménytelen megérteni, hogy mi a szart akarnak
-nyolc sztori végén, ha lemennek vmi mellékküldik, akkor van titkos főboss, ahova úgy érdemes menni, hogy mindenki lvl70 plusz, na nálam a fő csapat 65-60, a mellékesek meg 35-30, szóval ezt a grindelést kihagytam, nem akarok egy szinte tökéletes élményt 15-20 óra grinddel bedózerolni 6 pont alá.
Köszönet innen is a készítőknek! Trials of mana felkészül!
Ha valamire, akkor erre a műfajra jó a switch. Kár, hogy megint nem jött össze a NATÍV felbontás, mert már a youtube videókon is hányok a bilinear filterelt, shader nélküli gigapixelektől és a sprite scaling artifactoktól.
Avatar
eje75

Hozzászólás #46750 2020.05.02. 11:27

Steamen ingyenes a hétvégén a Squad... régóta fenem rá a fogam, ha jó, akkor behúzom, mert ráadásul 35% off van rá...
Avatar
Botond

Hozzászólás #46751 2020.05.03. 09:24

DanielT írta:Ha valamire, akkor erre a műfajra jó a switch. Kár, hogy megint nem jött össze a NATÍV felbontás, mert már a youtube videókon is hányok a bilinear filterelt, shader nélküli gigapixelektől és a sprite scaling artifactoktól.
Manát húzd be, ugri-bugri harc van, és mint kiderült részben csöccsel helyettesítenék bizonyos játékelemeket amik akkor még nem voltak, amikor az eredeti készült. Igazi kiddie cucc csak csöccsel.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46752 2020.05.03. 10:12

Botond írta:Manát húzd be, ugri-bugri harc van, és mint kiderült részben csöccsel helyettesítenék bizonyos játékelemeket amik akkor még nem voltak, amikor az eredeti készült. Igazi kiddie cucc csak csöccsel.
Áh, nekem ehhez a műfajhoz már kell az a brutális körítés amit az FFVII Remake adott. De a demót leszedem, annyi belefér.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46753 2020.05.03. 10:31

DanielT írta:Áh, nekem ehhez a műfajhoz már kell az a brutális körítés amit az FFVII Remake adott. De a demót leszedem, annyi belefér.
3 percig bírtam, nincs olyan eleme, amit ne gyűlöltem volna instant. A zene, az intró, a szövegek, a hangok, a karakterek, az art.. Ezjóvót! :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #46754 2020.05.03. 10:52

DanielT írta:3 percig bírtam, nincs olyan eleme, amit ne gyűlöltem volna instant. A zene, az intró, a szövegek, a hangok, a karakterek, az art.. Ezjóvót! :D
Mondjuk a zenét én is kinyomtam 5 perc után, az vmi kurvaidegesítő, de ezt írva is inkább dicsérő jelzőnek érzem ezt. A többi elmegy, még ami elsőre vicc, hogy van négy nehézségi szint, a nehéz és normál alatt még van kettő, azt nem értem hovaminek, normálon pusztulgurul minden, eddig egy ilyen főbossszerű harc volt, hozzám se bírt érni, pedig ha vmi ez az ugri-bugri harc nem az erősségem. Azé lepörgetem, nem olyan szörnyű, de 6/10nél több nem néz ki neki a végére, és 4-5 se kizárt még. :zavart2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #46755 2020.05.03. 11:32

Botond írta:Mondjuk a zenét én is kinyomtam 5 perc után, az vmi kurvaidegesítő, de ezt írva is inkább dicsérő jelzőnek érzem ezt. A többi elmegy, még ami elsőre vicc, hogy van négy nehézségi szint, a nehéz és normál alatt még van kettő, azt nem értem hovaminek, normálon pusztulgurul minden, eddig egy ilyen főbossszerű harc volt, hozzám se bírt érni, pedig ha vmi ez az ugri-bugri harc nem az erősségem. Azé lepörgetem, nem olyan szörnyű, de 6/10nél több nem néz ki neki a végére, és 4-5 se kizárt még. :zavart2:
Akkor olyan nagyon nem baj, hogy nem vettem meg. Mondtam má, hogy 2020 a moslék éve? :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46756 2020.05.03. 12:55

Nekem meg hál istennek a hétvégén beszart a logitech g403asom, pointer megy de mindegyik gomb halott, ilyen se volt még :S (2-3 éves volt amúgy :boxer: )
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46757 2020.05.03. 12:56

Micsu írta:Nekem meg hál istennek a hétvégén beszart a logitech g403asom, pointer megy de mindegyik gomb halott, ilyen se volt még :S (2-3 éves volt amúgy :boxer: )
Pedig ők szóltak,hogy egy hulladék, amikor rászitázták a Logitech logót...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46758 2020.05.03. 13:13

Azt vagom h sokat romlott a minosege a ketezres evek ota de mar megszoktam nagyon a fogasat, nameg wirelessben akkor mikor vettem nem igen volt ennel jobb gamingre ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46759 2020.05.03. 16:44

Routerre kötve használ valaki HDD dokkot? Eddig a Pc volt ugye a hómszerver, de már ezt a szerepkört is ki akarom húzni alóla.

NAMOST. A noti vinyót ha rákötöm, azt frankón lekapcsolja X idő után és ez iszonyatosan fontos elvárás lenne a 3,5 -ös vinyós dokkos megoldással is.

Teljesen elletmondásos infók lelhetőek fel, van akinek már az én módszeremmel, direktbe kötött vinyót se állítja le elvileg.

Semmiképp nem szeretném folyamatosan járatni.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46760 2020.05.03. 21:02

phpBB [media]

Ezt csipáztam anno a Dh2ben hogy lehetett magas szinten űzni :D

Vissza: “Leáldozott.hu”