A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Necro

Hozzászólás #46621 2020.04.27. 11:16

DanielT írta:Nekünk nagypapiknak az már sajnos stresszesen tömény. Emellett tudom, hogy csúcs minőségű cucc, csak már nem való nekünk. De legalább te képviselsz bennünket! :D

A Rage 2-ben is van hasonló dara, csak sokkal nagyobb és szabadabb területen, illetve nem csak a terület ad szabadságot, hanem nincsen időzített spawnolásokkal mesterségesen tartva a stresszfaktor. (legalábbis über ritka és ott hörögtem ide is) És két takarítás közben lehet autókázni, mocikázni és nem spoilerezek még mizni.
Azt áruld már el stresszmester hogy hol akadtál le az FF7R-ben.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46622 2020.04.27. 11:23

Necro írta:Azt áruld már el stresszmester hogy hol akadtál le az FF7R-ben.
Spoiler
Annál a fasszopó sárkánynál (Bahamut), aki INSTANT oneshotolja az egész party-t, ha nincs mindenki életereje a maxon és nemhogy maxon nem tudom tartani az összeset, de egyik karaktert se, mert széttrancsíroz. Miután levertem 32 fázisát a harbingereknek.
Avatar
Necro

Hozzászólás #46623 2020.04.27. 11:28

DanielT írta:
Spoiler
Annál a fasszopó sárkánynál (Bahamut), aki INSTANT oneshotolja az egész party-t, ha nincs mindenki életereje a maxon és nemhogy maxon nem tudom tartani az összeset, de egyik karaktert se, mert széttrancsíroz. Miután levertem 32 fázisát a harbingereknek.
Tegnap vágtam le.
Spoiler
Mindenkit oneshotol maxon is, kivéve van van berakva cucc ami nem enged 1 alá esni egyből, vagy valami DMG felező (de akkor is sok támasztgatás/gyógyítgatás).

Én azt a megoldást válaszottam hogy számolásnál el lehet húzni az időt ha rendesen beleveri az ember (minden számolást kétszer csinál), így pont meglett.

Ahogy néztem ő lesz a legzűzósabb hardmode challange tárgya is...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46624 2020.04.27. 11:33

Necro írta:Tegnap vágtam le.
Spoiler
Mindenkit oneshotol maxon is, kivéve van van berakva cucc ami nem enged 1 alá esni egyből, vagy valami DMG felező (de akkor is sok támasztgatás/gyógyítgatás).

Én azt a megoldást válaszottam hogy számolásnál el lehet húzni az időt ha rendesen beleveri az ember (minden számolást kétszer csinál), így pont meglett.

Ahogy néztem ő lesz a legzűzósabb hardmode challange tárgya is...
Spoiler
Elcseszett hugy. :( Minden másnál láttam, ha én vagyok a béna, de ez egy vicc. És próbáltam volna még, ha nincs az előző 20 perc harc újra, elnyomhatatlan átvezetőkkel.
Avatar
Necro

Hozzászólás #46625 2020.04.27. 12:40

DanielT írta:
Spoiler
Elcseszett hugy. :( Minden másnál láttam, ha én vagyok a béna, de ez egy vicc. És próbáltam volna még, ha nincs az előző 20 perc harc újra, elnyomhatatlan átvezetőkkel.
Ja, hogy te már a hard-ot mondod. Az hivatalosan is a legnehezebb harc a játékban. Engem a normálos is majdnem összecsukott.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46626 2020.04.27. 12:48

Necro írta:Ja, hogy te már a hard-ot mondod. Az hivatalosan is a legnehezebb harc a játékban. Engem a normálos is majdnem összecsukott.
Miért mondanám a hardot? Eszembe nem jutott soha elindítani azon. Normál fokozat.
Avatar
Necro

Hozzászólás #46627 2020.04.27. 13:16

DanielT írta:Miért mondanám a hardot? Eszembe nem jutott soha elindítani azon. Normál fokozat.
Mert az 5+ szintű simulator challange-ek már a hard nehézség alapján működnek tök mindegy honnan indítod.
Bahamut VR misszió ahol megszerzed a summont --> normál
Utolsó challange aminek Bahamut is része --> hard
Avatar
Moby

Hozzászólás #46628 2020.04.27. 13:16

benőmenő írta:Ha a Doom Eternal volt a moslék, kurvaszar élmény, akkor inkább Aaby kommentjeiben keresnék vissza valami walking szimet. :vigyor4:
Nem az volt vele a baj, hogy nehéz, hanem az, hogy szar. Jó walking sim is jöhet persze, azokkal sincs bajom.

/közben azért lement egy nioh1, ami jó is volt, meg érzésre valamivel nehezebb, mint a doom eternal(legalábbis azon a nehézségi fokozaton, amin é nyomtam a doomot). Bár a nehézség relatív. Valami moslékot tolni befele elég nehéz akkor is, ha közben mechanikailag ugyanaz történik, mintha ugyanezt steakkel tenné az ember.
Avatar
Moby

Hozzászólás #46629 2020.04.27. 13:24

Botond írta:+nioh2, csak a ps4 exclukban lehet bízni!
Meg a nintendo exkluzívokban!

/a probléma pusztán az, hogy a nioh2 is ps4 ex jelenleg :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #46631 2020.04.27. 16:38

Jaj, ne! Így is olyan nehéz a TBS-eimmel közül választani, annyi fasza van. Ma csak a régi mentett állásomat akartam kipróbálni a King's Bounty: Armored Princessben, és bennragadtam másfél órára. Irigylem Mobyt, hogy csak a fos ömlik a szájába.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46632 2020.04.27. 17:07

Zóanagyvarázsló írta:Jaj, ne! Így is olyan nehéz a TBS-eimmel közül választani, annyi fasza van. Ma csak a régi mentett állásomat akartam kipróbálni a King's Bounty: Armored Princessben, és bennragadtam másfél órára. Irigylem Mobyt, hogy csak a fos ömlik a szájába.
Ahogy olvasom meg néztem pár rivjút szokásos ms biztonsági játék, nagyon nem nyúltak bele a formulába
Avatar
Moby

Hozzászólás #46633 2020.04.27. 17:09

Kiderült, hogy az RTX Voicehoz nem kell RTX.. Kipróbáltam, működik.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #46634 2020.04.27. 17:23

Micsu írta:Ahogy olvasom meg néztem pár rivjút szokásos ms biztonsági játék, nagyon nem nyúltak bele a formulába
Csodát nem várok tőle, de videókon is láthatók voltak jó feature-ök, volt, amit már gyorsan el is sütött a semmiből érkező Chimera Squadban a Firaxis.

300 Ft-ért tuti jó lesz, de 70 eurót nyilván nem szánok rá.

Más jellegű TBS, de nagyobb dolgokat a KB2-től szeretnék, de félek tőle hogy nem az lesz az új Legend. Hátha. A formula még mindig bejön, jobban fájna, ha ezt csesznék el az oroszok, csak amióta nincs Katauri azóta nem volt nagyobb dobás.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46635 2020.04.27. 17:31

Zóanagyvarázsló írta:Csodát nem várok tőle, de videókon is láthatók voltak jó feature-ök, volt, amit már gyorsan el is sütött a semmiből érkező Chimera Squadban a Firaxis.

300 Ft-ért tuti jó lesz, de 70 eurót nyilván nem szánok rá.

Más jellegű TBS, de nagyobb dolgokat a KB2-től szeretnék, de félek tőle hogy nem az lesz az új Legend. Hátha. A formula még mindig bejön, jobban fájna, ha ezt csesznék el az oroszok, csak amióta nincs Katauri azóta nem volt nagyobb dobás.
Kings Bountyt várom én is pedig az első képek nem győztek meg de pár új videó már jobban
Avatar
Moby

Hozzászólás #46636 2020.04.27. 17:53

Zóanagyvarázsló írta:Jaj, ne! Így is olyan nehéz a TBS-eimmel közül választani, annyi fasza van. Ma csak a régi mentett állásomat akartam kipróbálni a King's Bounty: Armored Princessben, és bennragadtam másfél órára. Irigylem Mobyt, hogy csak a fos ömlik a szájába.
Na majd a Ráge kettő! :idiota:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #46637 2020.04.27. 19:23

Moby írta:Nem az volt vele a baj, hogy nehéz, hanem az, hogy szar.
Nem értek egyet.
Viszont ha már szarról beszélünk, lepörgött a Shadow of the Tomb Raider. A Doom és a Resi után raktam fel chill játékank a sok gyűjtögetni való miatt. Végül a dlc Tombokkal együtt 43 óra lett One with the jungle (hard) nehézségen.
Az bosszantó hülyeségekkel már telesírtam eddig is az internetet, de a rend kedvéért:
A sztori és a karakterek értékelhetetlenek. Remélem akiknek ehhez a trilógiához ilyen téren közük volt, már tarhonyát kapálnak, vagy valami hasonló éles pályaváltáson gondolkodnak.
A harcokból kevés van, a valami kihívást nyújtó Trinity katonák ellen pedig talán 5 darab az egész játék alatt. Megőrizték a Rise-ból azt is, hogy rengeteg eszközt kapunk végtelenül egyszerű szituációkra, sőt tovább fokozták. Eleve 6-8 katonánál többel egyszerre nem lesz dolgunk, ráadásul az előző TR-el ellentétben itt nem igazán vettem észre, hogy jönne erősítés, ha lebukunk és észrevesznek.
Történtek fegyver balanszok is, motmár az íjon kívül minden fegyverben szinte vaktöltény van (közelről 2-3 shoti lövés kell a fűszoknyás benszülöttbe is), illetve a melee ellenfeleket egyáltalán nem lehet megcsákányozni.
Zavart még, a sok apró bug és glitch, mint a videón dokumentált kamerás és villódzó fényes. Amikor csákányt kell dobni és azon tovább lendülni, ott kb. 50-50% az esélye, hogy Larának sikerül feldobni jó helyre, vagy csak simán lezuhan. Volt, hogy percekig kerestem a sziklafalról merre kell tovább ugrani, mielőtt kideült, hogy elsőre jófelé mentem, egyzserűen nem mászott tovább...mert csak. Illetve volt egy komplett puzzle, ami kiszopósodott és a játék reset oldotta meg.
A grafika technó szempontjából abszolút AAA, de az összkép abszolút nem áll össze. Karakterek közül is Lara, Jonah és a főgenya voltak kidolgozva, a többiek egy prevgen Rockstar sandboxból sem lógnának ki.
Tomb-okból több lett, talán vagy 3-nál már majdnem gondolkodni is kellett, valamint az egyik sztori küldetésben még egy felszedett nyomot is vissza kellett keresnem a megoldáshoz....oké a játék egy cutscene-ben adja oda kötelezően és 5 percig kerestem vissza káromkodva a tetvedék szar menüben, de meg kell becsülni ennél a szériánál az ilyen apró előrelépéseket is. Lehet a következőben már a képernyő harmadát kitakaró, felugró értesítéseket is ki lehet kapcsolni a füstölgő táborhelyeknél és a csilingelő, sárga koponyákkal díszített, tátongó kazamatáknál. :idiota:
Abszolút középszar, de lagalább még túl is van nyújtva/10.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #46638 2020.04.27. 20:33

Last of us 2 megint kapott egy megjelenési dátumot, már csak 2 hónap!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #46639 2020.04.27. 20:45

Greyfox írta:Last of us 2 megint kapott egy megjelenési dátumot, már csak 2 hónap!
A sztorija már meg is jelent, csak a játékmenetre kell várni.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46640 2020.04.27. 20:46

Zóanagyvarázsló írta:A sztorija már meg is jelent, csak a játékmenetre kell várni.
:banplz: :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #46641 2020.04.27. 20:48

Micsu írta:Kings Bountyt várom én is pedig az első képek nem győztek meg de pár új videó már jobban
A 2-es számú dev diaryt néztem, de az alapján ijesztő ez az RPG-snek álcázott kalandozás. A CS-kategória ellenére persze lehet jó, de az az érzésem, hogy túl sok pénzt költenek rá, és mégse néz ki jól. Remélem, azért kipofozzák. A lényeg úgyis a harcrendszer, a lények felhozatala és a karakterfejlesztés lesz. Kár, hogy nincs az oroszoknak CD Projektjük.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46642 2020.04.27. 20:49

Zóanagyvarázsló írta:A 2-es számú dev diaryt néztem, de az alapján ijesztő ez az RPG-snek álcázott kalandozás. A CS-kategória ellenére persze lehet jó, de az az érzésem, hogy túl sok pénzt költenek rá, és mégse néz ki jól. Remélem, azért kipofozzák. A lényeg úgyis a harcrendszer, a lények felhozatala és a karakterfejlesztés lesz. Kár, hogy nincs az oroszoknak CD Projektjük.
A fejlesztő csapatot ismervén én a kinézettől alapból se vártam sokat :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #46643 2020.04.27. 20:51

Micsu írta:A fejlesztő csapatot ismervén én a kinézettől alapból se vártam sokat :D
Érted, csak nem szeretném, ha illúzióromboló lenne ez a "Witcher-nézet". Amíg stilizáltabb volt, addig a réteg-SRPG-hez jól működött.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46644 2020.04.27. 20:53

Zóanagyvarázsló írta:Érted, csak nem szeretném, ha illúzióromboló lenne ez a "Witcher-nézet". Amíg stilizáltabb volt, addig a réteg-SRPG-hez jól működött.
Nekem képek alapján hányingerem volt az egésztől de most mozgásban meg pár aprósággal jobban tetszett, talán lehet jó, meg legalább más lesz, csináltak már elég kbt ua motorral/nézettel
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46646 2020.04.27. 22:00

TasManXT írta:Kép
Ezzel sajnos nem fogom tudni bevárni a PS5-öt, túl hosszú még addig az idő. Jön prőre 'szt ennyike, csak nem lesz 21 frémes.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #46647 2020.04.27. 22:53

Zóanagyvarázsló írta:A sztorija már meg is jelent, csak a játékmenetre kell várni.
Erről lemaradtam, de már képben vagyok :D Spoilerezed itt a spoilert :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46648 2020.04.27. 23:09

benőmenő írta:Viszont ha már szarról beszélünk, lepörgött a Shadow of the Tomb Raider.
Nem tudom milyen evilági, netán túlvilági jutalomra számítasz, hogy ezt leküzdötted, de remélem, hogy megkapod! :idiota:
Avatar
eje75

Hozzászólás #46649 2020.04.27. 23:52

Moby ámokfutására akartam tőlem szokatlan módon egy GIF-el reagálni, de azt az üzenetet kaptam: "Megtelt a fórum csatolmányainak fenntartott terület"..... WTF? Ezért ki a felelős ??? Mármint, hogy megtelt, azért nyilván Én :banplz: na de akkor is ....
Avatar
Moby

Hozzászólás #46650 2020.04.28. 07:43

DanielT írta:Ezzel sajnos nem fogom tudni bevárni a PS5-öt, túl hosszú még addig az idő. Jön prőre 'szt ennyike, csak nem lesz 21 frémes.

Pedig a kikerült anyagok miatt jött a dátum, szóval esélyes még az is, hogy lógni fog a bele day1.
Avatar
Botond

Hozzászólás #46651 2020.04.28. 08:28

Moby írta:Pedig a kikerült anyagok miatt jött a dátum, szóval esélyes még az is, hogy lógni fog a bele day1.
PCMR-ből és switch haterkedésből hamar átment a topik abba, hogy jó a 240p is, meg a hullámzó 21 frém, de a stabil közeli 30 az már egyenesen istencsászárság, és ha helikopter leszállást szimulál a hw az se gond, meg persze a túszszedés se. És még téged baszogatnak a hullámvasút miatt, azé van bőr vastagon. :nemtudom:
Én meg azon gondolkozok közben, hogy rakok egy gyorsabb SD kártyát a switchbe, akkor szerintem handheld is menni fog a natív 4k, nem a cpu/gpu/tflops a lényeg már! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46652 2020.04.28. 08:48

eje75 írta:Moby ámokfutására akartam tőlem szokatlan módon egy GIF-el reagálni, de azt az üzenetet kaptam: "Megtelt a fórum csatolmányainak fenntartott terület"..... WTF? Ezért ki a felelős ??? Mármint, hogy megtelt, azért nyilván Én :banplz: na de akkor is ....
Passzátokmeg! :D Engedélyeztem még egy kis helyet, de aztán szót se halljak karácsonyig! :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46653 2020.04.28. 09:19

Moby írta:Pedig a kikerült anyagok miatt jött a dátum, szóval esélyes még az is, hogy lógni fog a bele day1.
A dátum lehet, hogy azért jött, de nem hiszem, hogy emiatt "FUCK THIS SHIT" alapon "befejezték". Adtak dátumot, hogy nyugika, ne nézzétek a spoilert, mindjárt itt a tuti.

Milyen hatása lenne egyébként is bármilyen szivárgásnak? Kevesebbet vennének belőle? Miért? ÁH!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #46654 2020.04.28. 10:42

DanielT írta:Ezzel sajnos nem fogom tudni bevárni a PS5-öt, túl hosszú még addig az idő. Jön prőre 'szt ennyike, csak nem lesz 21 frémes.
Én eddig az első rész spoilereit is jól megúsztam, csak a második rész létéből gyanús a számomra, hogy túlélték a végén. Mocskos Nóti! (Nem trélert nem néztem a 2-ből.) A 3 bejelentése előtt venni kell egy PS5 Prót.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46655 2020.04.28. 13:35

Pörög a Rage 2 stáblista

Képzeljétek, nem tették tönkre a végére! Persze fel voltam tápolva mint állat, de egyértelmű lett volna mit kell csinálni akkor is, ha nem vagyok ilyen kemény.

Trofik vadászása szokás szerint fokozta az élményt, nem is spóroltam semmin! Ami maradt az elég bullshit grind.

ISZONYATOS mennyiségű konfetti van a térképen még a kampány után is. De tényleg BRU-TÁ-LI-SAN sok, szerencsére ezekhez nem kötöttek trofit se, azt csinálsz meg amit akarsz, ott ahol akarod, így sokkal szabadabb a világ és ez jó.

Ehun a proof, hogy valamit csak tudhat a cucc:

sasddd.jpg
Avatar
eje75

Hozzászólás #46656 2020.04.28. 17:29

DanielT írta:Passzátokmeg! :D Engedélyeztem még egy kis helyet, de aztán szót se halljak karácsonyig! :idiota:
THX!
Spoiler
Kép :banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #46657 2020.04.28. 17:55

DanielT írta:Nem tudom milyen evilági, netán túlvilági jutalomra számítasz, hogy ezt leküzdötted, de remélem, hogy megkapod! :idiota:
Egyszerűen csak van valamennyi fanboyságom a sorozat iránt (amikor először láttam valamelyik részt PS1-en még "a cicis nénis" játék volt :idiota: ).
Meg így validabban tudom savazni az új trilógiát, mert "odaát" feszt hitegettek, hogy hű később meg a dlc-ben olyan feladványok lesznek, aztán a komolyabbak is legfeljebb a 2013-as jobb pillanataihoz értek fel.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #46658 2020.04.28. 19:34

közben szépen csorognak a (timed) gigaexek a Stadia-ra is!

Get Packed

Embr

Crayta

Wave Break
Avatar
Botond

Hozzászólás #46659 2020.04.28. 20:11

neoreg írta:közben szépen csorognak a (timed) gigaexek a Stadia-ra is!

Get Packed

Embr

Crayta

Wave Break
Első az ma jelent meg switchre Moving out néven.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46660 2020.04.29. 08:30

Régi hekkelt FW-s gépen valaki megpecselte a Bloodborne-t. Miközben a From a 33.3ms pacinget se tudta megoldani, elhányom magam tényleg.

phpBB [media]
Avatar
deep

Hozzászólás #46661 2020.04.29. 08:33

DanielT írta:Régi hekkelt FW-s gépen valaki megpecselte a Bloodborne-t. Miközben a From a 33.3ms pacinget se tudta megoldani, elhányom magam tényleg.
'Sztakurva. Tehát egy pro valójában elvinné 60-al, csak szartak rá?
Avatar
Moby

Hozzászólás #46662 2020.04.29. 08:33

DanielT írta:Régi hekkelt FW-s gépen valaki megpecselte a Bloodborne-t. Miközben a From a 33.3ms pacinget se tudta megoldani, elhányom magam tényleg.
720p-ben. Pro-n, boost-al. Mondjuk a 30fps-es pacingre nincs mentség, de ehhez meg nem kellett az, hogy uncappelje valaki az fps-t. Ezt eddig is tudtuk.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46663 2020.04.29. 08:41

Moby írta:720p-ben. Pro-n, boost-al. Mondjuk a 30fps-es pacingre nincs mentség, de ehhez meg nem kellett az, hogy uncappelje valaki az fps-t. Ezt eddig is tudtuk.
Rendes Pro módban meg valszeg simán 1080p-ben is menne.
Avatar
Moby

Hozzászólás #46664 2020.04.29. 09:26

DanielT írta:Rendes Pro módban meg valszeg simán 1080p-ben is menne.
persze, de az sosem készült el, szal némi initurkálás sem fog ezen már segíteni. Talán-talán a ps5 BC-re csinálnak vele valamit. Talán benne lesz a pimpelős körben.
Avatar
Botond

Hozzászólás #46665 2020.04.29. 09:29

DanielT írta:Régi hekkelt FW-s gépen valaki megpecselte a Bloodborne-t. Miközben a From a 33.3ms pacinget se tudta megoldani, elhányom magam tényleg.
Belenéztem a videóba. Hát, hogy ennek az egésznek hangulata mennyire távol áll az én ízlésvilágomtól az hihetetlen. :D
Avatar
deep

Hozzászólás #46666 2020.04.29. 09:32

Meghagynék itt az utókornak egy kis szösszenetet. Akinek TL;DR lenne, azoknak inkább spoilerbe teszem, mert tényleg az lesz :DSzóval ezek a történések velem estek meg a napokban, és a vége az lesz, hogy el fogom adni a pécét amint megérkezik a PS5...
Spoiler
Az egész azzal kezdődött, hogy unatkoztam a karanténban. Ilyenkor az ember hajlamos hülyeségeket csinálni, de amik történtek, arra nem voltam felkészülve sem lelkileg, sem sehogy se :D Szóval, akartam egy új monitort, mert elégedetlen voltam a régivel. Nézegettem hetekig, végül egy AOC 32"-es 2K-s, 144Hz-es, Freesynces mellett döntöttem, egész jó review-k voltak róla a neten, nem is brutálisan drága. Vártam rohadt sokat, hogy picit lentebb menjen az ára, esetleg akciózzák valahol, de csak felfelé ment. Végül a legdrágább pillanatában untam meg és nyomtam egy impulsebuy-t. Sebaj, tuti zsír lesz. Hazahoztam, beüzemelem, felhős mint a Katrina hurrikán, undorító, értelmezhetetlen a menüje. Nem is tudok rajta értékelhető képet beállítani. Na nembaj, nézzük a freesync-et.

Itt kezdődött csak az igazi buli. Mivel hányok a win10-től, mert akárhányszor feltettem, mindig volt valami probléma vele. MINDIG. Ezért win 8-at használok, classic shellel. (Most már tudom, hogy szopatom magam, mert mindenki abandon-olja, de ezt raktam fel anno, mert mondom csak újabb, mint a 7 és nálam ugyanúgy működik, ugyanúgy néz ki). Nézem, nézem, csak nem akar syncelni az a free. Rövid utánaolvasás...Ja, mert nvidia kártyával csak win10-en megy. Nyilván nem tudtam. Jó, sebaj, szarjuk le, én emiatt nem rakok fel win 10et megint (pár hete raktam fel, mentem is vissza 1 héten belül 8-ra mert akkor is volt valami gebasz). Eltelt pár nap. Játszogattam pár játékkal, próbáltam elérni a 144 frémet, de 2K-ra és ennyi frémre kicsit már sovány ez a 1070, nagyon le kellett butítani.

Gyógyszer elgurítva, oké nézzünk valami radeont, úgyis sok jót hallani róla, a régit eladom és veszek egy 5700XT-t. HVaprón meg is rendeltem egy faszkalaptól, aki mondta, hogy 5-6 munkanap, ok kivárom, mert jó árai vannak. Eltűnt teljesen, az 5. nap érdeklődtem, miután 5 napig nem válaszolt, lemondtam nála (semmi reakció) és megvettem egy arcnál azonnal (MSI Gaming X). Eközben a 1070 persze már jegelve volt valakinek, aki meg várta, mikor viheti el.

Na hazahoztam az pokolbaszó radeont, hogy majd ez dekurvajó lesz. Bepattintom, raknám fel a drivert, valami hiba történt (vagy valami ilyesmi színvonalas hibaüzenet). A lényeg, hogy kiderült, tavaly óta nem támogatott oprendszer az AMD-nél a win 8. Itt kezdtem sejteni, hogy ez a projekt el van átkozva. J, most már nincs visszaút, win 10 megy fel. Hivatalos upgrade-el, ami már hivatalosan évek óta ugye megszűnt, de simán működik a warez w8-ra. Felmegy 25 perc alatt, driver fent, minden zsír, GO! Indítok egy overwatch meccset, de már az elején haverral beszélgetve battlenet-en gyanús volt, hogy szakadozik a hangom. A játékban pedig irgalmatlan lagok voltak, szakdaozik a net. Na mondom ez most ez miez??? Kilépek, ping teszt, kb. 10mp-enként egy brutális spike, de ilyen 2-3 EZER milisec. Aztán megint jó, aztán megint jön a spike. Órákig troubleshoot, semmi javulás. Másnap is egész nap, nincs megoldás.

Mivel a gépem egy másik szobában van, és nem akartam utólag kábelt áthúzni a lakáson, ezért 5Ghz-es wifi dongle van a gépben, win8-on tökéletesen működött. De win 10-en, csak az 5Ghz-es hálózaton, ez a dongle produkálja ezt a viselkedést és csak a routeremmel. Ha a modemre csatlakozom vele direktben, jó. Ha 2.4GHz-en csatlakozom, jó. Minden más eszköz 5GHz-en, jó. De az egyetlen eszköz, ahol fontos a ping, az nem. Jó, ezt is lenyeltem, bekapcsolom csak a pécének a modemen akkor az 5G wifit, az működik, minden jó, gyerünk játszani!

Overwatch, nincs lag, juhu! Lag nincs, de freesync se. Töri a képet, ami azért 130-150 frémmel is látszik. Azt megkérdezném, hogy ha beállítom a játékban, hogy display based legyen a frame, akkor miért megy 144 fölé, de inkább nem kérdezem. A lényeg, hogy megint órák mennek el a radeon szoftver(nek csűfolt hányadék) böngészésével, több tucat BULLSHIT marketing feature kapcsolgatási lehetőségével. A lényeg, nem megy. Negyedmillió+ forint elköltése után, egyszerűen nem működik az egész. Az már csak hab a tortán, hogy win10 alatt egy inputot képtelen váltani a monitor, mert nem lesz kép display port bemeneten miután átváltottam róla egy másikra, csak ha kihúzom a HDMI kábelt a monitorból... Ez egy vicc.

Nevetséges az egész, hogy semmi ne működjön úgy, ahogy kellene, egy részéről simán a W10 tehet, abból is a legmesszebb menőkig van elegem. Ment fel a faszba a monitor is, meg a kártya is HvApróra, szopjon vele aki akar. Én meg rakom vissza a 1070-et, meg a win8-at, ott legalább minden úgy működik, ahogy kell. Meg jönmajd szépen egy 60Hz-es tv vagy monitor, fullhd-n. Tökéletesen jó az mindenre. Ps5 érkeztével meg szépen adom el az egész gépet a CSÁBA.
Avatar
Moby

Hozzászólás #46667 2020.04.29. 09:49

deep írta:Meghagynék itt az utókornak egy kis szösszenetet. Akinek TL;DR lenne, azoknak inkább spoilerbe teszem, mert tényleg az lesz :DSzóval ezek a történések velem estek meg a napokban, és a vége az lesz, hogy el fogom adni a pécét amint megérkezik a PS5...
Spoiler
Az egész azzal kezdődött, hogy unatkoztam a karanténban. Ilyenkor az ember hajlamos hülyeségeket csinálni, de amik történtek, arra nem voltam felkészülve sem lelkileg, sem sehogy se :D Szóval, akartam egy új monitort, mert elégedetlen voltam a régivel. Nézegettem hetekig, végül egy AOC 32"-es 2K-s, 144Hz-es, Freesynces mellett döntöttem, egész jó review-k voltak róla a neten, nem is brutálisan drága. Vártam rohadt sokat, hogy picit lentebb menjen az ára, esetleg akciózzák valahol, de csak felfelé ment. Végül a legdrágább pillanatában untam meg és nyomtam egy impulsebuy-t. Sebaj, tuti zsír lesz. Hazahoztam, beüzemelem, felhős mint a Katrina hurrikán, undorító, értelmezhetetlen a menüje. Nem is tudok rajta értékelhető képet beállítani. Na nembaj, nézzük a freesync-et.

Itt kezdődött csak az igazi buli. Mivel hányok a win10-től, mert akárhányszor feltettem, mindig volt valami probléma vele. MINDIG. Ezért win 8-at használok, classic shellel. (Most már tudom, hogy szopatom magam, mert mindenki abandon-olja, de ezt raktam fel anno, mert mondom csak újabb, mint a 7 és nálam ugyanúgy működik, ugyanúgy néz ki). Nézem, nézem, csak nem akar syncelni az a free. Rövid utánaolvasás...Ja, mert nvidia kártyával csak win10-en megy. Nyilván nem tudtam. Jó, sebaj, szarjuk le, én emiatt nem rakok fel win 10et megint (pár hete raktam fel, mentem is vissza 1 héten belül 8-ra mert akkor is volt valami gebasz). Eltelt pár nap. Játszogattam pár játékkal, próbáltam elérni a 144 frémet, de 2K-ra és ennyi frémre kicsit már sovány ez a 1070, nagyon le kellett butítani.

Gyógyszer elgurítva, oké nézzünk valami radeont, úgyis sok jót hallani róla, a régit eladom és veszek egy 5700XT-t. HVaprón meg is rendeltem egy faszkalaptól, aki mondta, hogy 5-6 munkanap, ok kivárom, mert jó árai vannak. Eltűnt teljesen, az 5. nap érdeklődtem, miután 5 napig nem válaszolt, lemondtam nála (semmi reakció) és megvettem egy arcnál azonnal (MSI Gaming X). Eközben a 1070 persze már jegelve volt valakinek, aki meg várta, mikor viheti el.

Na hazahoztam az pokolbaszó radeont, hogy majd ez dekurvajó lesz. Bepattintom, raknám fel a drivert, valami hiba történt (vagy valami ilyesmi színvonalas hibaüzenet). A lényeg, hogy kiderült, tavaly óta nem támogatott oprendszer az AMD-nél a win 8. Itt kezdtem sejteni, hogy ez a projekt el van átkozva. J, most már nincs visszaút, win 10 megy fel. Hivatalos upgrade-el, ami már hivatalosan évek óta ugye megszűnt, de simán működik a warez w8-ra. Felmegy 25 perc alatt, driver fent, minden zsír, GO! Indítok egy overwatch meccset, de már az elején haverral beszélgetve battlenet-en gyanús volt, hogy szakadozik a hangom. A játékban pedig irgalmatlan lagok voltak, szakdaozik a net. Na mondom ez most ez miez??? Kilépek, ping teszt, kb. 10mp-enként egy brutális spike, de ilyen 2-3 EZER milisec. Aztán megint jó, aztán megint jön a spike. Órákig troubleshoot, semmi javulás. Másnap is egész nap, nincs megoldás.

Mivel a gépem egy másik szobában van, és nem akartam utólag kábelt áthúzni a lakáson, ezért 5Ghz-es wifi dongle van a gépben, win8-on tökéletesen működött. De win 10-en, csak az 5Ghz-es hálózaton, ez a dongle produkálja ezt a viselkedést és csak a routeremmel. Ha a modemre csatlakozom vele direktben, jó. Ha 2.4GHz-en csatlakozom, jó. Minden más eszköz 5GHz-en, jó. De az egyetlen eszköz, ahol fontos a ping, az nem. Jó, ezt is lenyeltem, bekapcsolom csak a pécének a modemen akkor az 5G wifit, az működik, minden jó, gyerünk játszani!

Overwatch, nincs lag, juhu! Lag nincs, de freesync se. Töri a képet, ami azért 130-150 frémmel is látszik. Azt megkérdezném, hogy ha beállítom a játékban, hogy display based legyen a frame, akkor miért megy 144 fölé, de inkább nem kérdezem. A lényeg, hogy megint órák mennek el a radeon szoftver(nek csűfolt hányadék) böngészésével, több tucat BULLSHIT marketing feature kapcsolgatási lehetőségével. A lényeg, nem megy. Negyedmillió+ forint elköltése után, egyszerűen nem működik az egész. Az már csak hab a tortán, hogy win10 alatt egy inputot képtelen váltani a monitor, mert nem lesz kép display port bemeneten miután átváltottam róla egy másikra, csak ha kihúzom a HDMI kábelt a monitorból... Ez egy vicc.

Nevetséges az egész, hogy semmi ne működjön úgy, ahogy kellene, egy részéről simán a W10 tehet, abból is a legmesszebb menőkig van elegem. Ment fel a faszba a monitor is, meg a kártya is HvApróra, szopjon vele aki akar. Én meg rakom vissza a 1070-et, meg a win8-at, ott legalább minden úgy működik, ahogy kell. Meg jönmajd szépen egy 60Hz-es tv vagy monitor, fullhd-n. Tökéletesen jó az mindenre. Ps5 érkeztével meg szépen adom el az egész gépet a CSÁBA.
Azért nem értelek, mert amikor nem is tudom hány éve, még az RX480 hajnalán komplett posztfolyamot szenteltem a freesync működésének. Aminek az volt a konklúziója, hogy csomó játékban egyszerűen nem működik. Bár kéne, és semmi ok nincs rá, de mégsem működik. Ez az egész PöCe géming addig volt használható, amíg win7+valami szar monitor kombóban toltam, de amint az igények kezdtek ezen túlmutatni, na ott vége volt mindennek. Mondhatni a featureigénytelenséget elég jó hatásfokkal tudja kiszolgálni. Mármint a frameigényességet igen, de semmi másra ne legyen igény :D
Avatar
deep

Hozzászólás #46668 2020.04.29. 10:15

Moby írta:Azért nem értelek, mert amikor nem is tudom hány éve, még az RX480 hajnalán komplett posztfolyamot szenteltem a freesync működésének. Aminek az volt a konklúziója, hogy csomó játékban egyszerűen nem működik. Bár kéne, és semmi ok nincs rá, de mégsem működik. Ez az egész PöCe géming addig volt használható, amíg win7+valami szar monitor kombóban toltam, de amint az igények kezdtek ezen túlmutatni, na ott vége volt mindennek. Mondhatni a featureigénytelenséget elég jó hatásfokkal tudja kiszolgálni. Mármint a frameigényességet igen, de semmi másra ne legyen igény :D
Hát de az mikor volt már, egyrészt nem emlékeztem rá, másrészt azóta rendbe is tehették volna :D Na mindegy, megadta a lökést, ami kellett, hogy itt hagyjam ezt a posványt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46669 2020.04.29. 10:39

Botond írta:Belenéztem a videóba. Hát, hogy ennek az egésznek hangulata mennyire távol áll az én ízlésvilágomtól az hihetetlen. :D
Én is így voltam vele, de ez közismert. Sajnos maga a cucc szokás szerint zseniális.
Avatar
Botond

Hozzászólás #46670 2020.04.29. 10:45

De cserébe itt a kezemben a trials of mana zsír újonnan, 15k alatt. Este indulhat a móka.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46671 2020.04.29. 11:05

deep írta:Meghagynék itt az utókornak egy kis szösszenetet. Akinek TL;DR lenne, azoknak inkább spoilerbe teszem, mert tényleg az lesz :DSzóval ezek a történések velem estek meg a napokban, és a vége az lesz, hogy el fogom adni a pécét amint megérkezik a PS5...
Spoiler
Az egész azzal kezdődött, hogy unatkoztam a karanténban. Ilyenkor az ember hajlamos hülyeségeket csinálni, de amik történtek, arra nem voltam felkészülve sem lelkileg, sem sehogy se :D Szóval, akartam egy új monitort, mert elégedetlen voltam a régivel. Nézegettem hetekig, végül egy AOC 32"-es 2K-s, 144Hz-es, Freesynces mellett döntöttem, egész jó review-k voltak róla a neten, nem is brutálisan drága. Vártam rohadt sokat, hogy picit lentebb menjen az ára, esetleg akciózzák valahol, de csak felfelé ment. Végül a legdrágább pillanatában untam meg és nyomtam egy impulsebuy-t. Sebaj, tuti zsír lesz. Hazahoztam, beüzemelem, felhős mint a Katrina hurrikán, undorító, értelmezhetetlen a menüje. Nem is tudok rajta értékelhető képet beállítani. Na nembaj, nézzük a freesync-et.

Itt kezdődött csak az igazi buli. Mivel hányok a win10-től, mert akárhányszor feltettem, mindig volt valami probléma vele. MINDIG. Ezért win 8-at használok, classic shellel. (Most már tudom, hogy szopatom magam, mert mindenki abandon-olja, de ezt raktam fel anno, mert mondom csak újabb, mint a 7 és nálam ugyanúgy működik, ugyanúgy néz ki). Nézem, nézem, csak nem akar syncelni az a free. Rövid utánaolvasás...Ja, mert nvidia kártyával csak win10-en megy. Nyilván nem tudtam. Jó, sebaj, szarjuk le, én emiatt nem rakok fel win 10et megint (pár hete raktam fel, mentem is vissza 1 héten belül 8-ra mert akkor is volt valami gebasz). Eltelt pár nap. Játszogattam pár játékkal, próbáltam elérni a 144 frémet, de 2K-ra és ennyi frémre kicsit már sovány ez a 1070, nagyon le kellett butítani.

Gyógyszer elgurítva, oké nézzünk valami radeont, úgyis sok jót hallani róla, a régit eladom és veszek egy 5700XT-t. HVaprón meg is rendeltem egy faszkalaptól, aki mondta, hogy 5-6 munkanap, ok kivárom, mert jó árai vannak. Eltűnt teljesen, az 5. nap érdeklődtem, miután 5 napig nem válaszolt, lemondtam nála (semmi reakció) és megvettem egy arcnál azonnal (MSI Gaming X). Eközben a 1070 persze már jegelve volt valakinek, aki meg várta, mikor viheti el.

Na hazahoztam az pokolbaszó radeont, hogy majd ez dekurvajó lesz. Bepattintom, raknám fel a drivert, valami hiba történt (vagy valami ilyesmi színvonalas hibaüzenet). A lényeg, hogy kiderült, tavaly óta nem támogatott oprendszer az AMD-nél a win 8. Itt kezdtem sejteni, hogy ez a projekt el van átkozva. J, most már nincs visszaút, win 10 megy fel. Hivatalos upgrade-el, ami már hivatalosan évek óta ugye megszűnt, de simán működik a warez w8-ra. Felmegy 25 perc alatt, driver fent, minden zsír, GO! Indítok egy overwatch meccset, de már az elején haverral beszélgetve battlenet-en gyanús volt, hogy szakadozik a hangom. A játékban pedig irgalmatlan lagok voltak, szakdaozik a net. Na mondom ez most ez miez??? Kilépek, ping teszt, kb. 10mp-enként egy brutális spike, de ilyen 2-3 EZER milisec. Aztán megint jó, aztán megint jön a spike. Órákig troubleshoot, semmi javulás. Másnap is egész nap, nincs megoldás.

Mivel a gépem egy másik szobában van, és nem akartam utólag kábelt áthúzni a lakáson, ezért 5Ghz-es wifi dongle van a gépben, win8-on tökéletesen működött. De win 10-en, csak az 5Ghz-es hálózaton, ez a dongle produkálja ezt a viselkedést és csak a routeremmel. Ha a modemre csatlakozom vele direktben, jó. Ha 2.4GHz-en csatlakozom, jó. Minden más eszköz 5GHz-en, jó. De az egyetlen eszköz, ahol fontos a ping, az nem. Jó, ezt is lenyeltem, bekapcsolom csak a pécének a modemen akkor az 5G wifit, az működik, minden jó, gyerünk játszani!

Overwatch, nincs lag, juhu! Lag nincs, de freesync se. Töri a képet, ami azért 130-150 frémmel is látszik. Azt megkérdezném, hogy ha beállítom a játékban, hogy display based legyen a frame, akkor miért megy 144 fölé, de inkább nem kérdezem. A lényeg, hogy megint órák mennek el a radeon szoftver(nek csűfolt hányadék) böngészésével, több tucat BULLSHIT marketing feature kapcsolgatási lehetőségével. A lényeg, nem megy. Negyedmillió+ forint elköltése után, egyszerűen nem működik az egész. Az már csak hab a tortán, hogy win10 alatt egy inputot képtelen váltani a monitor, mert nem lesz kép display port bemeneten miután átváltottam róla egy másikra, csak ha kihúzom a HDMI kábelt a monitorból... Ez egy vicc.

Nevetséges az egész, hogy semmi ne működjön úgy, ahogy kellene, egy részéről simán a W10 tehet, abból is a legmesszebb menőkig van elegem. Ment fel a faszba a monitor is, meg a kártya is HvApróra, szopjon vele aki akar. Én meg rakom vissza a 1070-et, meg a win8-at, ott legalább minden úgy működik, ahogy kell. Meg jönmajd szépen egy 60Hz-es tv vagy monitor, fullhd-n. Tökéletesen jó az mindenre. Ps5 érkeztével meg szépen adom el az egész gépet a CSÁBA.
A sztori kiegészítéseként, és főleg mentségemre mondva: Velem nem egyeztetett, minden meglepi volt nekem is! :idiota: :idiota: :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46672 2020.04.29. 11:24

Hohó akciós a Titanfall 2, végre igazi supercharged architektúrás platformon is véginyomhatom, nem kell a csoffadék Pc élménnyel beérnem!

Trofik vigyázat, JÖVÖK! :violent:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #46673 2020.04.29. 12:57

Moby írta:de amint az igények kezdtek ezen túlmutatni, na ott
jött a prő :)
Én amugy ennyire amiket itt olvasok soha nem talalkoztam ennyire szelsoseges esetekkel, w10 is koszoni megvan, de ami feltunt mikor felultem ujbol a pc vonatra fokent a leald miatt, hogy bizony itt takolas meg hakkolas van, nekem ez nagyon nem tunt eletszerunek, h mindig ezt csinajam, aztan most, h enis vettem prő-t, enis nagyonnagyon keveset hasznalom a pc-t, de megtartom, es fogom is, mert bizonyos esetekben pont van kedvem 60fremmel jatszani, most a jedi fallen order megy, a days gone meg akkora unalomba fulladt, h nemistudom befejezem-e, semmi kedvem elinditani, a sztori nemtom kinek jo, szerintem semmirol nem szol, de az jo hosszan elnyujtva.
Szoval a konkluziom, h most nepszeru kopkodni a pc-t, es a prőt eltetni, de reszemrol mind szar valahol, de en olyat nem jelentenek ki, hogy csak az egyik lesz a jovoben.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46674 2020.04.29. 13:08

deep írta:Meghagynék itt az utókornak egy kis szösszenetet. Akinek TL;DR lenne, azoknak inkább spoilerbe teszem, mert tényleg az lesz :DSzóval ezek a történések velem estek meg a napokban, és a vége az lesz, hogy el fogom adni a pécét amint megérkezik a PS5...
Spoiler
Az egész azzal kezdődött, hogy unatkoztam a karanténban. Ilyenkor az ember hajlamos hülyeségeket csinálni, de amik történtek, arra nem voltam felkészülve sem lelkileg, sem sehogy se :D Szóval, akartam egy új monitort, mert elégedetlen voltam a régivel. Nézegettem hetekig, végül egy AOC 32"-es 2K-s, 144Hz-es, Freesynces mellett döntöttem, egész jó review-k voltak róla a neten, nem is brutálisan drága. Vártam rohadt sokat, hogy picit lentebb menjen az ára, esetleg akciózzák valahol, de csak felfelé ment. Végül a legdrágább pillanatában untam meg és nyomtam egy impulsebuy-t. Sebaj, tuti zsír lesz. Hazahoztam, beüzemelem, felhős mint a Katrina hurrikán, undorító, értelmezhetetlen a menüje. Nem is tudok rajta értékelhető képet beállítani. Na nembaj, nézzük a freesync-et.

Itt kezdődött csak az igazi buli. Mivel hányok a win10-től, mert akárhányszor feltettem, mindig volt valami probléma vele. MINDIG. Ezért win 8-at használok, classic shellel. (Most már tudom, hogy szopatom magam, mert mindenki abandon-olja, de ezt raktam fel anno, mert mondom csak újabb, mint a 7 és nálam ugyanúgy működik, ugyanúgy néz ki). Nézem, nézem, csak nem akar syncelni az a free. Rövid utánaolvasás...Ja, mert nvidia kártyával csak win10-en megy. Nyilván nem tudtam. Jó, sebaj, szarjuk le, én emiatt nem rakok fel win 10et megint (pár hete raktam fel, mentem is vissza 1 héten belül 8-ra mert akkor is volt valami gebasz). Eltelt pár nap. Játszogattam pár játékkal, próbáltam elérni a 144 frémet, de 2K-ra és ennyi frémre kicsit már sovány ez a 1070, nagyon le kellett butítani.

Gyógyszer elgurítva, oké nézzünk valami radeont, úgyis sok jót hallani róla, a régit eladom és veszek egy 5700XT-t. HVaprón meg is rendeltem egy faszkalaptól, aki mondta, hogy 5-6 munkanap, ok kivárom, mert jó árai vannak. Eltűnt teljesen, az 5. nap érdeklődtem, miután 5 napig nem válaszolt, lemondtam nála (semmi reakció) és megvettem egy arcnál azonnal (MSI Gaming X). Eközben a 1070 persze már jegelve volt valakinek, aki meg várta, mikor viheti el.

Na hazahoztam az pokolbaszó radeont, hogy majd ez dekurvajó lesz. Bepattintom, raknám fel a drivert, valami hiba történt (vagy valami ilyesmi színvonalas hibaüzenet). A lényeg, hogy kiderült, tavaly óta nem támogatott oprendszer az AMD-nél a win 8. Itt kezdtem sejteni, hogy ez a projekt el van átkozva. J, most már nincs visszaút, win 10 megy fel. Hivatalos upgrade-el, ami már hivatalosan évek óta ugye megszűnt, de simán működik a warez w8-ra. Felmegy 25 perc alatt, driver fent, minden zsír, GO! Indítok egy overwatch meccset, de már az elején haverral beszélgetve battlenet-en gyanús volt, hogy szakadozik a hangom. A játékban pedig irgalmatlan lagok voltak, szakdaozik a net. Na mondom ez most ez miez??? Kilépek, ping teszt, kb. 10mp-enként egy brutális spike, de ilyen 2-3 EZER milisec. Aztán megint jó, aztán megint jön a spike. Órákig troubleshoot, semmi javulás. Másnap is egész nap, nincs megoldás.

Mivel a gépem egy másik szobában van, és nem akartam utólag kábelt áthúzni a lakáson, ezért 5Ghz-es wifi dongle van a gépben, win8-on tökéletesen működött. De win 10-en, csak az 5Ghz-es hálózaton, ez a dongle produkálja ezt a viselkedést és csak a routeremmel. Ha a modemre csatlakozom vele direktben, jó. Ha 2.4GHz-en csatlakozom, jó. Minden más eszköz 5GHz-en, jó. De az egyetlen eszköz, ahol fontos a ping, az nem. Jó, ezt is lenyeltem, bekapcsolom csak a pécének a modemen akkor az 5G wifit, az működik, minden jó, gyerünk játszani!

Overwatch, nincs lag, juhu! Lag nincs, de freesync se. Töri a képet, ami azért 130-150 frémmel is látszik. Azt megkérdezném, hogy ha beállítom a játékban, hogy display based legyen a frame, akkor miért megy 144 fölé, de inkább nem kérdezem. A lényeg, hogy megint órák mennek el a radeon szoftver(nek csűfolt hányadék) böngészésével, több tucat BULLSHIT marketing feature kapcsolgatási lehetőségével. A lényeg, nem megy. Negyedmillió+ forint elköltése után, egyszerűen nem működik az egész. Az már csak hab a tortán, hogy win10 alatt egy inputot képtelen váltani a monitor, mert nem lesz kép display port bemeneten miután átváltottam róla egy másikra, csak ha kihúzom a HDMI kábelt a monitorból... Ez egy vicc.

Nevetséges az egész, hogy semmi ne működjön úgy, ahogy kellene, egy részéről simán a W10 tehet, abból is a legmesszebb menőkig van elegem. Ment fel a faszba a monitor is, meg a kártya is HvApróra, szopjon vele aki akar. Én meg rakom vissza a 1070-et, meg a win8-at, ott legalább minden úgy működik, ahogy kell. Meg jönmajd szépen egy 60Hz-es tv vagy monitor, fullhd-n. Tökéletesen jó az mindenre. Ps5 érkeztével meg szépen adom el az egész gépet a CSÁBA.
Ezt nehezebb volt végigolvasni mint Benő Tomb Raideres önmarcangolását de tipikus user error egyébként :D (de együttérzek :P)
Avatar
Moby

Hozzászólás #46675 2020.04.29. 13:08

Mekee írta:a sztori nemtom kinek jo, szerintem semmirol nem szol
:wilting: :bdead:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46676 2020.04.29. 13:12

DanielT írta:Hohó akciós a Titanfall 2, végre igazi supercharged architektúrás platformon is véginyomhatom, nem kell a csoffadék Pc élménnyel beérnem!

Trofik vigyázat, JÖVÖK! :violent:
Kép
Avatar
deep

Hozzászólás #46677 2020.04.29. 13:16

Micsu írta:Ezt nehezebb volt végigolvasni mint Benő Tomb Raideres önmarcangolását de tipikus user error egyébként :D (de együttérzek :P)
Ok, az user error, hogy nem tudtam, hogy a vidia csak w10-en freesyncel. Ok, az is az, hogy nem tudtam, a radeon nem mey w8-on. De a többi? Hogy ping spike-ok vannak a wifin? Hogy nem működik a freesync ha bekapcsolom radeonnal? Hogy nincs kép a monitoron input váltásnál? Nem nyomom elég ügyesen biztos a gombokat.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46678 2020.04.29. 13:17

deep írta:Ok, az user error, hogy nem tudtam, hogy a vidia csak w10-en freesyncel. Ok, az is az, hogy nem tudtam, a radeon nem mey w8-on. De a többi? Hogy ping spike-ok vannak a wifin? Hogy nem működik a freesync ha bekapcsolom radeonnal? Hogy nincs kép a monitoron input váltásnál? Nem nyomom elég ügyesen biztos a gombokat.
Az indulás része user error nálam, win10 védésbe nem akarok bele menni, az távol áll tőlem :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #46679 2020.04.29. 13:25

Ez a rágekettő nagyon baszó a C9-en. Nem tudom, hogy ez a VRR miatt folyik ennyire, vagy amúgy is, de így most eléggé üt a gunplay, meg a látvány.

/Abban sem vagyok biztos, hogy én ezt X-en próbáltam-e, vagy pécén.
Avatar
Botond

Hozzászólás #46680 2020.04.29. 13:50

Moby írta:Ez a rágekettő nagyon baszó a C9-en. Nem tudom, hogy ez a VRR miatt folyik ennyire, vagy amúgy is, de így most eléggé üt a gunplay, meg a látvány.

/Abban sem vagyok biztos, hogy én ezt X-en próbáltam-e, vagy pécén.
Boxon csapatod, vagy azt már el is adtad? Switch2 hogy bírja, ment már az hw apróra?
Avatar
Moby

Hozzászólás #46681 2020.04.29. 14:00

Botond írta:Boxon csapatod, vagy azt már el is adtad? Switch2 hogy bírja, ment már az hw apróra?
Erre a kérdésre a választ az előző poszt megadta: az itthon lévő 4 currgen platformból csak egy tud VRR-t.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46682 2020.04.29. 14:09

Moby írta:Ez a rágekettő nagyon baszó a C9-en. Nem tudom, hogy ez a VRR miatt folyik ennyire, vagy amúgy is, de így most eléggé üt a gunplay, meg a látvány.

/Abban sem vagyok biztos, hogy én ezt X-en próbáltam-e, vagy pécén.
Natessék! Ki-ka-par-tam neked! :nezze:

Jó menüzést! :D (MINDENRE nyomj rá, mert ott is lesz almenü :DDDD)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46683 2020.04.29. 14:10

Micsu írta:Kép
:eljen: :taps: :taps:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46684 2020.04.29. 14:13

Mekee írta:jött a prő :)
Én amugy ennyire amiket itt olvasok soha nem talalkoztam ennyire szelsoseges esetekkel, w10 is koszoni megvan, de ami feltunt mikor felultem ujbol a pc vonatra fokent a leald miatt, hogy bizony itt takolas meg hakkolas van, nekem ez nagyon nem tunt eletszerunek, h mindig ezt csinajam, aztan most, h enis vettem prő-t, enis nagyonnagyon keveset hasznalom a pc-t, de megtartom, es fogom is, mert bizonyos esetekben pont van kedvem 60fremmel jatszani, most a jedi fallen order megy, a days gone meg akkora unalomba fulladt, h nemistudom befejezem-e, semmi kedvem elinditani, a sztori nemtom kinek jo, szerintem semmirol nem szol, de az jo hosszan elnyujtva.
Szoval a konkluziom, h most nepszeru kopkodni a pc-t, es a prőt eltetni, de reszemrol mind szar valahol, de en olyat nem jelentenek ki, hogy csak az egyik lesz a jovoben.
A Days Gone sztoriban nekem pont az tetszett, hogy emberközeli, felfogható, mindent vissza tudnék mondani, hogy ki-kivel van, mi történt és miért.

Ez nagyon, nagyon kevés játékról mondható el, mert túl nagyot akarnak fingani és annak befosás leggyakrabban a vége.

ÉS HA MÁR ITT TARTUNK, említettem már milyen frankó és emberközeli a Rage 2 sztorija? :banplz: (egyébként tényleg követhető az is, tök oké)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46685 2020.04.29. 14:19

Altered Carbon 2. évadjára rápóbált vki?

Devs közben lement nem volt rossz
Better Call Saul 5. évad az pöpec
Avatar
Botond

Hozzászólás #46686 2020.04.29. 14:56

Moby írta:Erre a kérdésre a választ az előző poszt megadta: az itthon lévő 4 currgen platformból csak egy tud VRR-t.
Azt a részt skippeltem a kommentből. :idiota: És a második switched szolgál még, vagy az már hw aprós lett közben? Trials of manába belevágtál, vagy a "2020banmindeszar" felismerés miatt dobó lett, és kimarad ps4en is?
Avatar
Moby

Hozzászólás #46687 2020.04.29. 15:03

Botond írta:Azt a részt skippeltem a kommentből. :idiota: És a második switched szolgál még, vagy az már hw aprós lett közben? Trials of manába belevágtál, vagy a "2020banmindeszar" felismerés miatt dobó lett, és kimarad ps4en is?
Szolgál, csak a joyconok már a végüket járják.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #46688 2020.04.29. 15:45

Micsu írta:Altered Carbon 2. évadjára rápóbált vki?

Devs közben lement nem volt rossz
Better Call Saul 5. évad az pöpec
Közelébe se menj. Hatalmas csalódás volt az első évadhoz képest. Egy bugyuta szar az egész.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #46689 2020.04.29. 16:32

TasManXT írta:Közelébe se menj. Hatalmas csalódás volt az első évadhoz képest. Egy bugyuta szar az egész.
Én már az elsonel is ezt ereztem :)
Avatar
Mekee

Hozzászólás #46690 2020.04.29. 16:34

DanielT írta:A Days Gone sztoriban nekem pont az tetszett, hogy emberközeli, felfogható, mindent vissza tudnék mondani, hogy ki-kivel van, mi történt és miért.

Ez nagyon, nagyon kevés játékról mondható el, mert túl nagyot akarnak fingani és annak befosás leggyakrabban a vége.

ÉS HA MÁR ITT TARTUNK, említettem már milyen frankó és emberközeli a Rage 2 sztorija? :banplz: (egyébként tényleg követhető az is, tök oké)
Ez oké is, viszont akkor rö idebbnek kellene lennie, mert nem baj, hogy nincs mindig az előzőre rálicitáló eksön, de már egy ideje azt erzem, hogy oke, ennek egeszsegesen mar veget kellett volna ernie. Igy fulladt erdektelensegbe vegul.

Vissza: “Leáldozott.hu”