A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #46341 2020.04.13. 07:12

Necro írta:... a 13-ból átemelt szép csőpályák, és a némileg kireszelt 15-ös harcrendszer...
Ez határozottan az ízlésem ellen valónak hangzik.
Kellemes Húsvétot Mindenkinek!
Avatar
Moby

Hozzászólás #46342 2020.04.13. 09:35

DanielT írta:Filmajánló, ami tőlem meglehetősen ritka: The Platform.

Na ez nem mindennapi cucc, a lehető legkevesebbet nézzetek előzetesen, vagy semmit.

Ennyit elég tudni, hogy ne hálivúdi szarra számíts: The Platform is a Spanish science fiction horror-thriller film. (a horror résznél se a jump-scare szörnyes szarra kell gondolni)
Megnéztem, de már bánom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46343 2020.04.13. 10:39

Moby írta:Megnéztem, de már bánom.
Én nem! Se azt, hogy én, se azt, hogy te megnézted. :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46344 2020.04.13. 10:58

benőmenő írta:Ez határozottan az ízlésem ellen valónak hangzik.
Kellemes Húsvétot Mindenkinek!
Többet tévedtem el benne, mint szerintem bármiben. Egy rémálom a navigáció és a térképhasználat annak köszönhetően (is), hogy a térkép nyíl nem azt mutatja amerre a játékos néz a kamerával, hanem amerre a karakter áll. Ez persze logikusnak tűnhet, de használat közben egyszerűen borzalmas. Erre segít rá a frankó 30 frémes kameramozgás, amitől azonnal elvesztem az orientációmat bárhol...

A harc meg iszonyatosan jó, néha Dark Souls módon izzadok és stresszelek közben. :eljen:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46345 2020.04.13. 13:39

DanielT írta:Én nem! Se azt, hogy én, se azt, hogy te megnézted. :idiota:
Ipaden :idiota:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #46346 2020.04.13. 14:32

DanielT írta:A harc meg iszonyatosan jó, néha Dark Souls módon izzadok és stresszelek közben. :eljen:
Én már ehhez kevés vagyok, hogy átérjem ésszel. A körökre osztottat, mint ami még a FFX volt azt dobták, most akkor ez realtime ability cooldown-os mmo genny, vagy ilyen megállítgatós, parancskiosztós, mint a Bioware játékok voltak, vagy mi a túró akar ez lenni egész pontosan?
Avatar
Necro

Hozzászólás #46347 2020.04.13. 14:51

benőmenő írta:Én már ehhez kevés vagyok, hogy átérjem ésszel. A körökre osztottat, mint ami még a FFX volt azt dobták, most akkor ez realtime ability cooldown-os mmo genny, vagy ilyen megállítgatós, parancskiosztós, mint a Bioware játékok voltak, vagy mi a túró akar ez lenni egész pontosan?
Van benne két másik nehézség, az egyik valami körökre oszott féle. Te mozogsz a karakterrel (váltogathatsz hogy melyikkel), elugrálhatsz a támadások elől, és ahogy töltőtik az ATB azt ellőheted skill/spell/itemhasználat/stb-re egy gyorsmenüből, és nem irányított karakterekét is tudod hasznáni (de használják maguknak is). Amikor menüzől a játék nem áll meg, hanem lelassul közel állóra, elég durva képsorokba lehet belefutni a lassítások alkalmával.

Én rendszeresen azzal szopatom/szopattam be magam hgoy sould módban vadul tolom a kalapálást skillek nékül, de amúgy ebben a játéban ezek az autoattackok a sebzés kb 10%-át adják.

Házifeladat Daninak: kéne egy ultimate régi FF7 recept amit ma PC-n el lehet érni. A re-translated verizó érdekelne, de azt sem tudom milyen gépre elérhető.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Necro 2020.04.13. 14:56-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #46348 2020.04.13. 14:54

DanielT írta:Én nem! Se azt, hogy én, se azt, hogy te megnézted. :idiota:
Mint viselkedéspszichológia még lehet, hogy okés, de társadalomkritikának elképesztően együgyű, demagóg, és hibás. Amin a coelho-i kiszólások sem emelnek ("felfelé nem lehet szarni..."). Rendkívül kellemetlen volt nézni a brutálitást, a hülyeségeket, és úgy kb az egészet. Ilyen filmeket akkor néznék, ha rosszul akarnám érezni magam, bár nem világos, hogy mikor kívánnék ilyesmit. Vagy ha valaki beajánlja, én meg fasz módon ráugrok :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #46349 2020.04.13. 14:56

Ettől viszont rámborult az összes virtua racinges, meg daytonás emlékem :D Kurvára tetszik videóról:
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46350 2020.04.13. 16:01

benőmenő írta:Én már ehhez kevés vagyok, hogy átérjem ésszel. A körökre osztottat, mint ami még a FFX volt azt dobták, most akkor ez realtime ability cooldown-os mmo genny, vagy ilyen megállítgatós, parancskiosztós, mint a Bioware játékok voltak, vagy mi a túró akar ez lenni egész pontosan?
Megmondom én mi a túró! 30 év útkeresés után élvezetes JRPG harcrendszer, ami nem csak nyálcsorgatva attackattackhealattack nyomkodás. Neked kell elmozogni, helyezkedni, kiszámítani és időzíteni a támadásokat, plusz full manuálisan button mash reszponzívan, dodge, minden. Megtalálták "A FORMULÁT" ami nekem eddig hiányzott.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46351 2020.04.13. 16:02

Moby írta:Ettől viszont rámborult az összes virtua racinges, meg daytonás emlékem :D Kurvára tetszik videóról:
[video]fuj.avi[/video]
Na ezt meg is érdemled a Platform kritikád után! :mf2:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46352 2020.04.13. 16:05

DanielT írta:Megmondom én mi a túró! 30 év útkeresés után élvezetes JRPG harcrendszer, ami nem csak nyálcsorgatva attackattackhealattack nyomkodás. Neked kell elmozogni, helyezkedni, kiszámítani és időzíteni a támadásokat, plusz full manuálisan button mash reszponzívan, dodge, minden. Megtalálták "A FORMULÁT" ami nekem eddig hiányzott.
Magyarul átment casualbe az egész? :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46353 2020.04.13. 16:06

Necro írta:Házifeladat Daninak: kéne egy ultimate régi FF7 recept amit ma PC-n el lehet érni. A re-translated verizó érdekelne, de azt sem tudom milyen gépre elérhető.
Not problemke, csillagos ötösre abszolválom instant:

PS1 verzió + Retroarch és CRT séder valamelyik + Fordítás romhack

https://vimm.net/vault/2826
https://retroarch.com/?page=platforms
https://www.romhacking.net/translations/2340/

Hajrá!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46354 2020.04.13. 16:07

Micsu írta:Magyarul átment casualbe az egész? :nezze:
ERIGGYÉ'! Há' dehogy casual, amikor sokkal több dolgot kell csinálni, nem csak egy menüben lépkedni fel/le.
Avatar
Necro

Hozzászólás #46355 2020.04.13. 16:32

DanielT írta:Not problemke, csillagos ötösre abszolválom instant:

PS1 verzió + Retroarch és CRT séder valamelyik + Fordítás romhack

https://vimm.net/vault/2826
https://retroarch.com/?page=platforms
https://www.romhacking.net/translations/2340/

Hajrá!
Erre még rá kell tenni utólag a translation hacket?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46356 2020.04.13. 16:36

Necro írta:Erre még rá kell tenni utólag a translation hacket?
Az első linkről leszeded az iso-t, a harmadikról pedig a fordítást és pecseled vele.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #46357 2020.04.13. 16:58

DanielT írta:Megmondom én mi a túró! 30 év útkeresés után élvezetes JRPG harcrendszer, ami nem csak nyálcsorgatva attackattackhealattack nyomkodás. Neked kell elmozogni, helyezkedni, kiszámítani és időzíteni a támadásokat, plusz full manuálisan button mash reszponzívan, dodge, minden. Megtalálták "A FORMULÁT" ami nekem eddig hiányzott.
Próbálom emésztgetni, miközben a szipus hülyegyerek szomszéd majdnem ránkgyújtotta a házat. Nem működik ez a karantén szerintem.
Avatar
Necro

Hozzászólás #46358 2020.04.13. 17:34

DanielT írta:Az első linkről leszeded az iso-t, a harmadikról pedig a fordítást és pecseled vele.
Fasza, köszi! <3 (én mindig lepattantam 1-2 óra után, fele részt a grafika, fele részt az értelmetlen dialógusok miatt, most alig várom hogy nyomhassam)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46359 2020.04.13. 17:57

Na jól van, ezek a fejlesztők is megcsinálták! 30 perces bossfightos izzadásokat legyűrve most olyan harcba vagyok kényszerítve, amit TÍZ MÁSODPERCIG bírok életben. :eljen: :eljen: :eljen:

szerk: LOL. És mire berinyáltam, 5 sec alatt megcsináltam. :D Mentségemre legyen mondva, hogy rákerestem és kiderült, hogy az egyik legnagyobb "botrány" ebből kerekedett, ugyanis ennél a résznél az egyik újságíró is levette easyre, majd utána így folytatta és emiatt nekimentek a rajongók stb...
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #46360 2020.04.13. 18:35

phpBB [media]
Avatar
eje75

Hozzászólás #46361 2020.04.13. 20:04

Pici szünetet tartok a Nioh grindolásban, elkezdtem nézni a Tales from the Loop-ot... qwa jó cucc, nagyon bejön a hangulata..
phpBB [media]
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #46362 2020.04.13. 20:18

Metro mini-review: csakvégigvittem / 10 :idiota:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #46363 2020.04.13. 21:01

Mégsincs meg a Last Light. Viszont le van árazva Epicen...
...hümm.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46364 2020.04.13. 21:52

aabyssx írta:Mégsincs meg a Last Light. Viszont le van árazva Epicen...
...hümm.
Egy jó kis epiksztóros vásárlásnál nincs is jobb... A lelked üdvéért azért inkább vegyél egy steames kódot olcsóbban INNEN.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46365 2020.04.13. 22:13

DanielT írta:Na jól van, ezek a fejlesztők is megcsinálták! 30 perces bossfightos izzadásokat legyűrve most olyan harcba vagyok kényszerítve, amit TÍZ MÁSODPERCIG bírok életben. :eljen: :eljen: :eljen:

szerk: LOL. És mire berinyáltam, 5 sec alatt megcsináltam. :D Mentségemre legyen mondva, hogy rákerestem és kiderült, hogy az egyik legnagyobb "botrány" ebből kerekedett, ugyanis ennél a résznél az egyik újságíró is levette easyre, majd utána így folytatta és emiatt nekimentek a rajongók stb...
Ok, most tényleg megcsinálták. Nem mondok többet, de a játékot most asszem kikapcsolom.

szerk: Még lemértem, hogy mennyi idő megy el az újrapróbálkozási lehetőségig: 20 perc.

Eddig 9.5 pontot se sajnáltam volna a játéktól, annyira csúcs volt minden tekintetben, ömlengeni akartam róla. És jön a szokásos a végén, amikor TELJESEN MEGŐRÜLNEK. Hát itt se úsztuk meg. Én ezt egyszerűen nem fogom fel mi a célja a készítőknek.

És azért különösen felfoghatatlan, mert eddig iszonyatosan jó checkpoint rendszer volt, még harcok is fázisokra osztva, hogy ne kelljen újra szopni azt a részt, ami már megy. Aztán az átvezetők is elnyomhatóak voltak. Na a végén mi van? Elnyomhatatlan átvezetők és a legdurvább, elmebeteg nehézségű és hosszú harcban nincs checkpoint. Nem értem.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #46366 2020.04.13. 23:58

DanielT írta:Egy jó kis epiksztóros vásárlásnál nincs is jobb... A lelked üdvéért azért inkább vegyél egy steames kódot olcsóbban INNEN.
Elfelejtettem amúgy - vagy nem fogtam fel múltkor sem -, miért is a sátán az Epic store?
Avatar
Botond

Hozzászólás #46367 2020.04.14. 07:01

aabyssx írta:Elfelejtettem amúgy - vagy nem fogtam fel múltkor sem -, miért is a sátán az Epic store?
Az unreal motorral elhozza az eddigi exclu címeket minden platformra, mert tök egyszerű portolni vele bármelyikről bármelyikre. Itt meg mindenki nagy rajongója a 30 fps konzoltúszoknak, látod Dani is milyen örömmel választja a 22-30 fps igénytelenkedést fülsüketítő zajládával kombinálva egy rendes, igényes 60 fpsel szemben. Ilyen időket élünk!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #46368 2020.04.14. 07:15

aabyssx írta:Elfelejtettem amúgy - vagy nem fogtam fel múltkor sem -, miért is a sátán az Epic store?
Agresszív moneyhat stratégia ami fragmentálja a PC platformot, fos store kliens és mindez "az egészséges piaci verseny" apropóján.
Jegyzet 2020-04-14 071406.jpg
lol
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #46369 2020.04.14. 07:22

aabyssx írta:Elfelejtettem amúgy - vagy nem fogtam fel múltkor sem -, miért is a sátán az Epic store?
Van olyan játék, amit csak ott vehetsz meg, így ha azzal akarsz játszani, akkor el kell indítani még egy launcsert. ŐRÜLET.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46370 2020.04.14. 08:30

aabyssx írta:Elfelejtettem amúgy - vagy nem fogtam fel múltkor sem -, miért is a sátán az Epic store?
Jó olvasgatást!

A poszton kívül ott a teljes subreddit is. Nyilván azok miatt, amit Botond elmondott.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46371 2020.04.14. 08:34

Greyfox írta:Van olyan játék, amit csak ott vehetsz meg, így ha azzal akarsz játszani, akkor el kell indítani még egy launcsert. ŐRÜLET.
Ja, meg van olyan játék, amit máshol vettél meg, ők pedig elvették tőled utólag. (Metro Exodus és társai) Meg van olyan játék, amit megfinanszíroztál Kickstarteren és választottál platformot, ők pedig elvették tőled utólag. (Phoenix Point, Shenmue 3 és társaik)

Nem a launcser a fő probléma, ahogy az a fenti linken olvashatóakból is kiderül.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #46372 2020.04.14. 11:13

Greyfox írta:Van olyan játék, amit csak ott vehetsz meg, így ha azzal akarsz játszani, akkor el kell indítani még egy launcsert. ŐRÜLET.
Hát biztis van, aki ugy indit egy jatekot,, hogy előbb belép az adott kliensbe, majd kikeresi a jatekot es onnan inditja, annak ez a sok kliens agyhalál lehet, én meg ráklikkolok a ikonjára a asztalon, es csodák csodájára elindul, függetlenül bármely klienstől
Avatar
Botond

Hozzászólás #46373 2020.04.14. 12:54

Van ugye a köpedék epic mellett a még nagyobb szemét Apple, akik ugye utolsóként elérhetővé tettek az egérbill támogatást ipaden, pont akkor, amikor beindult az otthon suli, így egyik pillanatról a másikra minimál pénzből lett saját “laptop” mindkét gyereknek az iskolához, most jött a harmadik szemét cég, és a Nintendo tegnap kiadta a 10.0 rendszerét a switchre, amiben benne van, hogy simán sd kártyán lehet vinni a mentést egyik switchről a másikra. Persze most majd jön, a már rég lehet mindenhol, blabla, szóval gondoltam szólok, hogy azért most, mert holnap érkezik a lányom lite-ja, és neki kell átvinni majd a mentéseket. Tegnapig töprengtem hogy variáljam át neki, de akkor ez is megoldódott. Win-win ismét.
Szemetek!
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #46374 2020.04.14. 13:30

DanielT írta:Jó olvasgatást!
A poszton kívül ott a teljes subreddit is. Nyilván azok miatt, amit Botond elmondott.
Ez a for dummies? Figye, pont ez a gond. 100 oldalas esszét én el nem olvasok erről.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #46375 2020.04.14. 13:33

Mekee írta:Hát biztis van, aki ugy indit egy jatekot,, hogy előbb belép az adott kliensbe, majd kikeresi a jatekot es onnan inditja, annak ez a sok kliens agyhalál lehet, én meg ráklikkolok a ikonjára a asztalon, es csodák csodájára elindul, függetlenül bármely klienstől
Én start menüből indítom a telepített cuccokat. Ott van egy játékszekcióm. Launchert, store-t csak akkor használok, ha venni akarok, installálok/uninstallálok.
Irónikusan a Steam social részét használnám (pl. Tekken közben), de pont az egy hulladék. Nem tudok ráírni valakire, akivel találkoztam a játékban, de nem barátom.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #46376 2020.04.14. 13:35

benőmenő írta:Agresszív moneyhat stratégia ami fragmentálja a PC platformot, fos store kliens és mindez "az egészséges piaci verseny" apropóján.
Jegyzet 2020-04-14 071406.jpg
Exkluzivitásban a konzolok rosszabbak. És még (ócska) HW vásárlásra is kényszerítenek. Itt csak leszarom, felrakom a launchert, aztán kész. Ha volt olyan hülye a bótos, hogy fizetett az áru ex miatt, akkor...
...mér is zavarjon ez? :fejvakaras:
Nem árazza le, leszarom, nem veszem meg.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46377 2020.04.14. 14:05

aabyssx írta:Ez a for dummies? Figye, pont ez a gond. 100 oldalas esszét én el nem olvasok erről.
Akkor elég annyit tudnod, hogy 100 oldalas esszét lehetne írni róla.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46378 2020.04.14. 14:34

Botond írta:Van ugye a köpedék epic mellett a még nagyobb szemét Apple, akik ugye utolsóként elérhetővé tettek az egérbill támogatást ipaden, pont akkor, amikor beindult az otthon suli, így egyik pillanatról a másikra minimál pénzből lett saját “laptop” mindkét gyereknek az iskolához, most jött a harmadik szemét cég, és a Nintendo tegnap kiadta a 10.0 rendszerét a switchre, amiben benne van, hogy simán sd kártyán lehet vinni a mentést egyik switchről a másikra. Persze most majd jön, a már rég lehet mindenhol, blabla, szóval gondoltam szólok, hogy azért most, mert holnap érkezik a lányom lite-ja, és neki kell átvinni majd a mentéseket. Tegnapig töprengtem hogy variáljam át neki, de akkor ez is megoldódott. Win-win ismét.
Szemetek!
Tapsolj csak a szarnak, de bárcsak egyedül szagolnád!
Avatar
deep

Hozzászólás #46379 2020.04.14. 14:39

DanielT írta:Tapsolj csak a szarnak, de bárcsak egyedül szagolnád!
10 főverzió kellett, hogy egy copy save data összejöjjön nekik. BRAVO!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46380 2020.04.14. 14:52

deep írta:10 főverzió kellett, hogy egy copy save data összejöjjön nekik. BRAVO!
Playstation 1, 26 évvel ezelőtt, legelső verzió.

Kép
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #46381 2020.04.14. 15:00

DanielT írta:Akkor elég annyit tudnod, hogy 100 oldalas esszét lehetne írni róla.
Átfutottam a negyedét. Szerintem ez eddig tök lófasz. Kb. industry standard a kapitalizmusban.
Az exkluzívvásár a leggázabb, de ez ellen pont konzolra menekülsz, ami ennek a szülőföldje? :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46382 2020.04.14. 15:11

aabyssx írta:Átfutottam a negyedét. Szerintem ez eddig tök lófasz. Kb. industry standard a kapitalizmusban.
Az exkluzívvásár a leggázabb, de ez ellen pont konzolra menekülsz, ami ennek a szülőföldje? :D
Nincs már erőm elmagyarázni a különbséget.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #46383 2020.04.14. 16:25

benőmenő írta:Agresszív moneyhat stratégia ami fragmentálja a PC platformot, fos store kliens és mindez "az egészséges piaci verseny" apropóján.
Jegyzet 2020-04-14 071406.jpg
Viszont Epic-kuponnal ócsíthatóaj a játékok, a Beyond is. Nem mintha próbáltam volna, egy fillért nem láttak még tőlem, játékot nem próbáltam náluk, a klienst uninstalláltam. Böngészőben azért begyűjtöm a pluszegysorokat.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #46384 2020.04.14. 16:30

Mekee írta:Hát biztis van, aki ugy indit egy jatekot,, hogy előbb belép az adott kliensbe, majd kikeresi a jatekot es onnan inditja, annak ez a sok kliens agyhalál lehet, én meg ráklikkolok a ikonjára a asztalon, es csodák csodájára elindul, függetlenül bármely klienstől
Azt hittem átjön a szarkazmus :D
Amúgy kitől vettek el mit? Nem fizették vissza a pénzt? Miért ők a szemétládák, hiszen valaki a terméket előállító oldalról úgy döntött, hogy ebbe belemegy. Ja, hogy nekik jó volt az epic pénz? :D
A konzol exkluzivitás az igazi méreg, mert jobbnál jobb játékokat zárnak be 20-30fps falvára, nem egy másik launcserbe. És most nem a sony belsős studiós cuccokra gondolok, de azért arra is, mert mégiscsak az a vége, hogy egy hulladék hardveren kell valamit hulladék frémmel nyomnom, ami alapvetően kurvajó is lehetne PC-n.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #46385 2020.04.14. 16:44

Greyfox írta:Amúgy kitől vettek el mit? Nem fizették vissza a pénzt?
Az említett példák esetében volt refund (PC-n, aki PS4-es verziót választott Shenmue 3-ból, annál nem, de ez érthető). A KS-kampányban még steames és GOG-os kulcsokról volt szó, de mivel időlegesen Epic-exkluzívok lettek így megjelenéskor csak az van. A Phoenix Pointnál cserébe így több pénz jutott fejlesztésre, jönnek majd DLC-k is, melyeket minden backer megkap ingyen, a steames verzióban benne lesznek alapból. A day1-játszóknak, ha Epic-ellenesen, ez halál, nekem vállrándítós. El sem lőttem még az epices Phoenix Point-kulcsomat, valószínűleg előbb küldik ki a steamest is, mint megtenném.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #46386 2020.04.14. 18:29

Uncharted Collection és Journey holnaptól 2 hétig ingyenesen tölthető

A lényeg: The Nathan Drake Collection and Journey available for free* for a limited time through digital downloads from April 15 at 8pm PDT through May 5, 2020 at 8pm PDT Once you redeem the games, they are yours to keep.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #46387 2020.04.14. 18:31

TasManXT írta:Uncharted Collection és Journey holnaptól 2 hétig ingyenesen tölthető

A lényeg: The Nathan Drake Collection and Journey available for free* for a limited time through digital downloads from April 15 at 8pm PDT through May 5, 2020 at 8pm PDT Once you redeem the games, they are yours to keep.


*Német accal Knack 2 és Journey.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #46388 2020.04.14. 18:45

Zóanagyvarázsló írta:Az említett példák esetében volt refund (PC-n, aki PS4-es verziót választott Shenmue 3-ból, annál nem, de ez érthető). A KS-kampányban még steames és GOG-os kulcsokról volt szó, de mivel időlegesen Epic-exkluzívok lettek így megjelenéskor csak az van. A Phoenix Pointnál cserébe így több pénz jutott fejlesztésre, jönnek majd DLC-k is, melyeket minden backer megkap ingyen, a steames verzióban benne lesznek alapból. A day1-játszóknak, ha Epic-ellenesen, ez halál, nekem vállrándítós. El sem lőttem még az epices Phoenix Point-kulcsomat, valószínűleg előbb küldik ki a steamest is, mint megtenném.
Felháborító! :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #46389 2020.04.14. 19:29

Greyfox írta:Felháborító! :banplz:
Plusz ganépasszban is benne volt a főnix háromszázé. Talán még mindig benne van.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #46390 2020.04.14. 22:34

Short Hike mini-review:
hát, hogy ez milyen jópofa cukiság volt / 10
Ha valakinek van pár fillérje, akkor jópofa néhány órácska mese. És nem kell benne ölni semmit.
phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #46391 2020.04.15. 07:07

Fire Emblem: Three Houses @ switch
Lepörgött. A nagy gigamega reviewk, meg a howlongtobeates 100onóra helyett egy perc híjján 39 óra volt. Lehetett volna még meddő pecázásokkal húzni az időt, de azt hiszem mégiscsak úgy lett volna hosszabb, ha sikerül balfaszkodni a csatákban. A játék maga úgy épült fel, hogy van egy iskola ahol tanárt alakítunk, és a játék 22 hónapra, azaz 22 fejezetre van osztva. Minden hónapban van négy hétvége, amikor szabadon választhatunk, hogy a suliban barangolunk, amikor a diákokkal lehet lelkizni, vagy hétvégi tanulás, vagy vmi harc. Hétfőn indul a suli, mindenki a classnak, motivációnak, és a tanár szintjének megfelelően tanul (fejlődik/szinteződik vmi skillje, xp csak csatából van, szintet csak ott lépünk). 4 hétvége után jön a hónap vége, amikor az adott havi gigamegaharc van. Közben persze néha kisvideók, hogy hogyan halad a sztori. Minden második hétvégén minibossfightszerű vmi.
Szóval a sztoritelling rendben van, kellően fordulatos, a bájcsevegősmászkálós rész is oké, bár egy ponton túl a francnak sincs kedve pecázni, azonban a játék fő lényege maga a körökre osztott harc. Nos itt bukik el a cucc, mert az elején állítható nehézséget feltolva is kurvagyenge. Volt olyan, hogy a ~15. hónap környéki gigamegaharcban sikerült megpandeltetni mindenkit 4 kör alatt. A karikat iszonyat hamar sikerült feltápolni godmodera és elfogyott a kihívás. Szóval szép és jó majdnem 39 óra volt, de ennyi. Seasonpasst le is vettem wishlistről, ebben még egy végigtolás nincs.
6/10, még a halo wars is jobb vót, a Márió rabbids meg milliószor jobb vót, nagyon kell mán az xcom2 switchre, hogy legyen megint jóféle körökre osztott stratégia switchre.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46392 2020.04.15. 11:09

Egy het mulva itt az uj xcom 10 ojroert steamre, 4 eves jatekert tapsolunk switchre 50 dodoert :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #46393 2020.04.15. 12:05

Micsu írta:Egy het mulva itt az uj xcom 10 ojroert steamre, 4 eves jatekert tapsolunk switchre 50 dodoert :banplz:
Standalone dlc lesz egész pontosan, de nekem pc-n csak a backlogban van még az xcom2, a pc-hez meg a jó ég tudja mikor jutok oda. Two pointot is elkezdtem PC-n, kurvajó, de jelenleg olcsóbb volt egy 10esért rendelni switchre, és azon pörgetem, most pont az jött sorra a fe:3h után, de mellette lehet belekezdek witcher3ba vagy folytatom a skyrimet. Ezek is megvannak pc-re, csak ott szintén nem kerültek még sorra. Ma megjött a lite is, de még nem üzemeltem be, majd este.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #46394 2020.04.15. 12:11

Még decemberi sale-ben behúztam többek között a nemresi 7-et, teljesen korrekt cucc eddig, plusz oled orgiára kivállóak a sötét helyszínek :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #46395 2020.04.15. 13:45

Greyfox írta:Még decemberi sale-ben behúztam többek között a nemresi 7-et, teljesen korrekt cucc eddig, plusz oled orgiára kivállóak a sötét helyszínek :D
Az PSVR-en volt nagyon baszó :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46396 2020.04.15. 19:01

Fejem, amikor meglátom, hogy megint regisztrált valaki:

Kép

Hunnan jönnek? Kinek járt el a szája?! :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #46397 2020.04.15. 19:43

DanielT írta:Fejem, amikor meglátom, hogy megint regisztrált valaki:
Hunnan jönnek? Kinek járt el a szája?! :idiota:
Jön a vérfrissítés a fiatalabb korosztályból Benő mellé!
Avatar
Necro

Hozzászólás #46398 2020.04.15. 20:28

Egyelőre fail a retroarch, randomra elszáll az egész. Megpróbáltam átratkni a videót vulkan-ra, akkor ritkábban (kibír 3-5 percet is), de egyelőre használhatatlan.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #46399 2020.04.15. 20:30

Fogalmam sincs ki lehet. Kb. egy hónapja volt bumpolva a .vol2 a tudjukhol és lehet onnan került ide egy read only személy, aki most beregisztrált. Legalábbis én erre tippelnék.
Ennek a Shadow of The Tomb Raidernek adtam még egy esélyt, de akkora egy fűrészporízű kínszarás, hogy borzasztó. Annyira egy jellegtelen ipari hulladék, hogy még az is növelné az élvezeti faktorát, ha szarabb játék lenne. Ha a folytatás is ilyen kilúgozott, textbook 5/10 lesz, akkor inkább el se készüljön.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46400 2020.04.15. 20:33

benőmenő írta:Annyira egy jellegtelen ipari hulladék, hogy még az is növelné az élvezeti faktorát, ha szarabb játék lenne.
/r/Rareinsults :eljen: :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46401 2020.04.15. 20:34

Necro írta:Egyelőre fail a retroarch, randomra elszáll az egész. Megpróbáltam átratkni a videót vulkan-ra, akkor ritkábban (kibír 3-5 percet is), de egyelőre használhatatlan.
Ez elég gyanús! Mikor száll el? Játék elindul, vagy a menü? Valami támpontot adj.
Avatar
Necro

Hozzászólás #46402 2020.04.15. 20:41

DanielT írta:Ez elég gyanús! Mikor száll el? Játék elindul, vagy a menü? Valami támpontot adj.
Csak játék közben. Szerintem lépet már ki harcban, harcon kívül meg menüben (mármint az FF7 menüjében) is. Leggyakrabban amikor harc utáni summary képről vissza kéne tennie a pályára.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46403 2020.04.15. 21:05

Necro írta:Csak játék közben. Szerintem lépet már ki harcban, harcon kívül meg menüben (mármint az FF7 menüjében) is. Leggyakrabban amikor harc utáni summary képről vissza kéne tennie a pályára.
Pecseletlen vagy pecselt verzió az ISO? Nyilván próbáld ki az alappal, mert ilyet még soha nem tapasztaltam, hogy elszáll. Séderekkel sikerült valamire jutni? Mármint aktiválni bármit.
Avatar
Necro

Hozzászólás #46404 2020.04.15. 21:08

DanielT írta:Pecseletlen vagy pecselt verzió az ISO? Nyilván próbáld ki az alappal, mert ilyet még soha nem tapasztaltam, hogy elszáll. Séderekkel sikerült valamire jutni? Mármint aktiválni bármit.
Shaderek mennek, próbáltam többet, kicsit bőség zavara van, de van ami tetszik. Csak patcheltet próbáltam, megyek egy kört majd a simával is.
Avatar
Necro

Hozzászólás #46405 2020.04.15. 21:18

Megnéztem, originallal is kifagy, viszont gyanús hogy azért meg abúzálom a játék sebességét.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46406 2020.04.15. 22:03

Necro írta:Megnéztem, originallal is kifagy, viszont gyanús hogy azért meg abúzálom a játék sebességét.
A Beetle HW core-t használd és kapcsold be a supersamplinget a core optionsnál. Így nem csesződnek el a shaderek, ha növeled a render felbontást. Ja és ehhez kell bios is, azt találsz csomót.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #46407 2020.04.15. 23:26

A recent rumor has begun circulating that after disappointing Death Stranding sales last year, Sony may not end up funding Hideo Kojima’s next game
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #46408 2020.04.16. 00:12

Korábban Benő azt írta, hogy az 1060 el tudott nála fogyni FH4 alatt. Nálam ez továbbra sem probléma. 1080p-ben high-on 40%-os terhelésen megy, ultrán 60-80%. Megröcceni meg tud, ha sok minden van a háttérben, de ha ablakban fut, akkor sem, tehát a kártya bírja. Mondjuk a dinamikus hülyeség be van kapcsolva, így elvileg visszavenne, ha nagyon esne a performansz, de látványban nem tűnik fel, hogy butítgatna. Az ultra egyébként egyértelműen szebb a high-nál, de az is bőven elég már.
Avatar
Moby

Hozzászólás #46409 2020.04.16. 00:59

Nioh:
"Most pörgött le nálam is. Ki akartam platinázni, de hiába. A Yokai Quelling Master-t nem adta be, pedig
-minden pályát végignyomtam
-minden pályán mindenkit leöltem, minden zugot átnézem (az összes gyűjthető trofi meg is lett)
-az egészet coop nélkül, full offline toltam
bekaphatja :(
Van 3 kérdőjelesem a yokai listában, miközben az összes yokai type megvan, amit az interneten irkálnak.
Ennek ellenére fantasztikus 130 óra volt. :eljen: Majd jöhetnek a DLC-k, meg a második rész, de most egy kicsit elég volt belőle, nyomnék már valami mást is."

/az igazság az, hogy lenne még pár trofi, amihez farmolni kéne, és ahhoz sem biztos, hogy lenne már kedvem. De a bug megoldotta nekem ezt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #46410 2020.04.16. 01:17

Micsu írta:A recent rumor has begun circulating that after disappointing Death Stranding sales last year, Sony may not end up funding Hideo Kojima’s next game
Na majd az Epik! :eljen:

Vissza: “Leáldozott.hu”