A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45921 2020.03.25. 20:07

Botond írta:Mint említettem, ez sima matek. Zéró köze volt ahhoz amit 20 éve belélegzel. Szóval mázlim volt, Ja, az én pályám a tévedtél, de ettől függetlenül bocsánatkérés elfogadva. :love12:
BELÉLEGZEM!!! Lehet, hogy te számoltad előtte, én hasra tévedtem be az 1.48 pixelt. Ami _konkrétan_ a győzelem kategória, szóval én is elfogadom a bocsánatkérésedet! :mf2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #45922 2020.03.25. 20:12

DanielT írta:BELÉLEGZEM!!! Lehet, hogy te számoltad előtte, én hasra tévedtem be az 1.48 pixelt. Ami _konkrétan_ a győzelem kategória, szóval én is elfogadom a bocsánatkérésedet! :mf2:
Ilyet csak a csajok csinálnak. Fiúk max oviban. Utána kinövik. Csak mondom. :vigyor3:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45923 2020.03.25. 20:22

Botond írta:Ilyet csak a csajok csinálnak. Fiúk max oviban. Utána kinövik. Csak mondom. :vigyor3:
Oviba csak az mehet, aki elvégezte a leáldot.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45924 2020.03.25. 20:23

DanielT írta:Semmit. A világmegváltást csak a Sony tudja és persze azok, akik PS5-re fejlesztenek majd. INSTANT mindenki megvilágosul és SSD optimalizáló mester lesz.

Találsz ezer tesztet egyébként, ahol akár 1 másodperc töltési időt is lehet nyerni a randomszar 500mb/seces SSD-k és a 2000+ -os NVME-k között.

Az M2 foglalat meg önmagában semmit nem jelent.
Ez az, én is erre jövök rá mindig. Főleg a sonys részre.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45925 2020.03.25. 20:43

DanielT írta:Semmit. A világmegváltást csak a Sony tudja és persze azok, akik PS5-re fejlesztenek majd. INSTANT mindenki megvilágosul és SSD optimalizáló mester lesz.

Találsz ezer tesztet egyébként, ahol akár 1 másodperc töltési időt is lehet nyerni a randomszar 500mb/seces SSD-k és a 2000+ -os NVME-k között.

Az M2 foglalat meg önmagában semmit nem jelent.
Egy samu970pronál kell jobb? Nagyon nem...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45926 2020.03.25. 21:21

Micsu írta:Egy samu970pronál kell jobb? Nagyon nem...
Hááááát... a TeamGroup Cardea Zero elég csúnyán megalázza... :miaz:

Kép
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45927 2020.03.25. 21:29

Jogos :)
Bar otthoni felhasznalasra jo az evo is :P
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45928 2020.03.25. 22:18

Micsu írta:Jogos :)
Bar otthoni felhasznalasra jo az evo is :P
De a traktorodba kell a PRÖ!
Avatar
Botond

Hozzászólás #45929 2020.03.25. 22:24

Zóanagyvarázsló írta:Oviba csak az mehet, aki elvégezte a leáldot.
Eszembe jutott, For honor az ubi játék, amiből a harcot lopták a gothic remakebe. Feleslegesen komplikált, és nem esik kézre.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45930 2020.03.25. 22:29

Zóanagyvarázsló írta:De a traktorodba kell a PRÖ!
Miért is kéne? :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45931 2020.03.25. 23:34

Botond írta:Eszembe jutott, For honor az ubi játék, amiből a harcot lopták a gothic remakebe. Feleslegesen komplikált, és nem esik kézre.
Tudtam, hogy arra gondolsz, de nem próbáltam, nem izgat.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45932 2020.03.25. 23:34

Micsu írta:Miért is kéne? :)
Csak belegondoltam, hogy mi lehet az nálad, ami nem otthoni felhasználás :P
Avatar
Botond

Hozzászólás #45933 2020.03.26. 10:20

Moby írta:Én numpadfüggő vagyok, nekem az nem volt alternatíva. Az ultrabookom is olyan, hogy a tapipadja használható numpadként :D (mondjuk sosem használtam, nem csak a numpadot a gépet sem, utálom)
Most adta kézbe a postás, majd ha vége az oskolának, akkor elkezdem ráhakkolni az ipadekre. Egyik gyerek MS rendszerekkel tanul (teams, word, powerpoint), a másik meg guglissal (classroom, docs, miegymás), kíváncsi vagyok melyik ökoszisztéma kezeli jelenleg jobban az egérbillt. :) Meg hogy az idők során melyik fog tudni felfejlődni a kihíváshoz. Ahogy elnézem még legalább 2 hónapos tesztidőszak elébe nézünk.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45934 2020.03.26. 12:49

LG C9: tegnap ismertem fel, hogy mennyire kibaszottgecijól működik benne a hangfelismerés. És hogy mennyire kézenfekvőbb ezt egy tévénél használni, mint egy telefonnál mondjuk, mert látod közben, hogy mi történik (a távirányítóban van ugye a mikrofon). Zseniális. Egyszerre keres a csatornákon, youtube-on, google-ön, mindenhol. És még a szar kiejtést is érti. Nincs olyan csatorna, aminek tudtam volna olyan szarul kimondani, hogy ne értse. A "HBO"-t mindenhogy hozza. Hábéóval, écsbió-val, hicsbió, és mindenhogy, ahogy csak életemben hallottam kimondva, mindenhogy :D Ez tényleg a mindenpiacra készült.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45935 2020.03.26. 13:19

Moby írta:LG C9: tegnap ismertem fel, hogy mennyire kibaszottgecijól működik benne a hangfelismerés. És hogy mennyire kézenfekvőbb ezt egy tévénél használni, mint egy telefonnál mondjuk, mert látod közben, hogy mi történik (a távirányítóban van ugye a mikrofon). Zseniális. Egyszerre keres a csatornákon, youtube-on, google-ön, mindenhol. És még a szar kiejtést is érti. Nincs olyan csatorna, aminek tudtam volna olyan szarul kimondani, hogy ne értse. A "HBO"-t mindenhogy hozza. Hábéóval, écsbió-val, hicsbió, és mindenhogy, ahogy csak életemben hallottam kimondva, mindenhogy :D Ez tényleg a mindenpiacra készült.
A lényeg az, hogy az Isaura TV-t érti-e. Meg hogy ha azt mondom, hogy emtévé, akkor mit hoz be.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #45936 2020.03.26. 15:08

Moby írta:LG C9: tegnap ismertem fel, hogy mennyire kibaszottgecijól működik benne a hangfelismerés. A "HBO"-t mindenhogy hozza. Hábéóval, écsbió-val, hicsbió, és mindenhogy, ahogy csak életemben hallottam kimondva, mindenhogy :D Ez tényleg a mindenpiacra készült.
A kedvemért letesztelnéd a helyi nyelvjárás szerinti "hibidzsó"-t is? :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #45937 2020.03.26. 15:31

phpBB [media]

King's Bounty II is jön switchre. Meg bioshock és borderlands gyűjtemény, de ami a legfontosabb, xcom2 is.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45938 2020.03.26. 15:53

Botond írta:[video]fuhhú[/video]
King's Bounty II is jön switchre. Meg bioshock és borderlands gyűjtemény, de ami a legfontosabb, xcom2 is.
Cyberpunk lesz switchre? Baldurds Gate 3? Nah látod
Avatar
Botond

Hozzászólás #45939 2020.03.26. 16:53

Micsu írta:Cyberpunk lesz switchre? Baldurds Gate 3? Nah látod
Te biztosan tudod, hogy nem lesz? Kizárt, mint ahogy dos2 se lett, meg witcher3 se, ugye? :) Nincs bejelentve az tuti, de hogy lesz e? Ki tudja? Xcom2 lesz meg KB2 lesz, az biztos, és még railways empire is lesz, a two point hospital meg már itt is van. Sőt, mivel sok időm lett, elővettem seed of evil dlc-t is a mutanttal, abból is még 3 pálya van vissza, hogy kész legyen. Lesz tartalom, van tartalom. :)
/szerk: És tényleg várom a közben ganépasszból távozó Óperenciát is!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45940 2020.03.26. 17:13

Igen biztos vagyok, bg talan nextgenre lesz, cyberpunkot meg curgenre is alig tudjak portolni, ketlem hogy a kave daralo switchre lenne barmelyik is, talan majd az ujra.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45941 2020.03.26. 17:17

Botond írta:[video]fosos_szar.kaka[/video]
King's Bounty II is jön switchre. Meg bioshock és borderlands gyűjtemény, de ami a legfontosabb, xcom2 is.
ŐRÜLETES KÍNÁLAT! :worship: :worship: :worship:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45942 2020.03.26. 17:26

DanielT írta:ŐRÜLETES KÍNÁLAT! :worship: :worship: :worship:
Ha nem lenne a Switchnél is bivalyabb PC-m, akkor tényleg úgy érezném, hogy végtelen náluk már a kínálat. Ezek csupa olyan játékok, melyek jobban megmozgatnak, mint a Horizon: Zero Dawn, mely tényleg csak a kiszabadult túsz státusza és a látvány miatt érdekel valamennyire, amúgy egy Knacknek vagy Ordernek is százszor jobban örültem volna. Vagy egy Death Strandingnek, Detroitnak :whatever:

A Horizonról van egy jó hírem Botondnak, íme az eddig elérhető teljes gépigény:

Requires a 64-bit processor and operating system
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45943 2020.03.26. 17:44

Zóanagyvarázsló írta:Ha nem lenne a Switchnél is bivalyabb PC-m, akkor tényleg úgy érezném, hogy végtelen náluk már a kínálat. Ezek csupa olyan játékok, melyek jobban megmozgatnak, mint a Horizon: Zero Dawn, mely tényleg csak a kiszabadult túsz státusza és a látvány miatt érdekel valamennyire, amúgy egy Knacknek vagy Ordernek is százszor jobban örültem volna. Vagy egy Death Strandingnek, Detroitnak :whatever:

A Horizonról van egy jó hírem Botondnak, íme az eddig elérhető teljes gépigény:
A HZD -nél egy zsák homok is jobban megmozgat, de a Knacket azért ne vegyük elé. :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45944 2020.03.26. 17:48

DanielT írta:A HZD -nél egy zsák homok is jobban megmozgat, de a Knacket azért ne vegyük elé. :D
Pedig Moby felszopta, de az kiderült már, hogy ti nem vagy vele annyira kompatibilis, mint deeppel. Legyen akkor az RDR2! :fogmosas:
Avatar
Moby

Hozzászólás #45945 2020.03.26. 18:04

benőmenő írta:A kedvemért letesztelnéd a helyi nyelvjárás szerinti "hibidzsó"-t is? :banplz:
Ezen 5 percig sírtam :D De kipróbáltam! Az eredmény viszont siralmas: "Hidi Dzsó", és pár youtubeszar :DD
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45946 2020.03.26. 18:13

Moby írta:Ezen 5 percig sírtam :D De kipróbáltam! Az eredmény viszont siralmas: "Hidi Dzsó", és pár youtubeszar :DD
Szaraszeldzsíszaracékilenc!!!4!négy!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #45947 2020.03.26. 19:11

Moby írta:Ezen 5 percig sírtam :D De kipróbáltam! Az eredmény viszont siralmas: "Hidi Dzsó", és pár youtubeszar :DD
Már nem emlékszem ki mondta így, de a mi reakciónk is hasonló volt. :D
Közben a Doom mellett most végre sikerült teljesíteni egy 15 körös futamot az ingyen osztogatott F1 2015-ben. F1 elvonási tünetekkel ültem neki 1 hete, most pár idegösszeroppanást elszenvedve pakoltam el a kormányt.
A mérnöknek be nem áll a szája, de azt hogy mennyire van a mögöttem lévő, vagy mennyire vagyok a következőtől azt soha, plusz visít, hogy másodszorra is kereket kell cserélni, amikor 1 szettel végig lehetne menni, ha nem lenne kötelező a csere.
Akkor jöjjön az az Isten csapása quick menü...eleve ott kezdődik, hogy kötelező használni, nem lehet csak mondjuk a bezin keveréket, vagy a fékerőt plusz-mínuszolni , hogy ráférjen rendesen a kormány gombjaira. De semmi gond, ott a billentyűzet, a 4 nyíl gomb erre tökéletes, simán megtalálom vakon is. Csakhát, amikor a quick menüt megnyitom billentyűvel AZ ÖSSZES input vált billentyűre és addig nem működik a kormány...magyarul nem lehet menüt baszkurálni kanyar közben.
De a legrosszabb az a patkány AI és a bünti rendszer. Nem elég, hogy fizikát meghazudtolóan csiga lassúak, vagy villám gyorsak, de simán leszorít meg kipörget egy szemrebbenés nélkül és MINDIG a player kapja a büntit a kontaktért. Amikor véletlen mégse kennek fel a falra, akkor meg annyira meglepődik az ember, hogy a következő kanyarból kifelé el is dobja.
Vallatni lehetne vele/10
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #45948 2020.03.27. 07:11

Amikor a Doom Eternalban találok egy lila Gore Nest-et.
Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #45949 2020.03.27. 07:12

Na végigpörgött a mutant kieg, a seeds of evil. Olyan, mint az alapjáték, plusz egy karakter, pár új mutáció, de lényegiben csak még több hent. A sztori ugyanolyan bugyuta, mint az alap, de jól illeszkedik a hangulatba, konzisztens az eredetivel. Összességében jó kis gondolkoztató cucc ez is.
A switch port azonban a huszadik patch után is kritikán aluli képi világú, és futási minőségű, ami érthetetlen. Az elrettentő példa magasiskolája, minden switch gyűlölő vesszőparipája lehet a cucc. A lezárása is ennek jegyében történt, a végső harc után a pár perces outro közepén kritikus hibával összeomlott, YouTube-on tudtam megnézni mi is a sztori vége. Szerencsére van YouTube a switchen. TVre nem is mertem kirakni, el ne hányjam magam.
A teljes játékélmény így nagyon nagy jó szándékkal is 5/10.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45950 2020.03.27. 09:31

Botond írta:Na végigpörgött a mutant kieg, a seeds of evil. Olyan, mint az alapjáték, plusz egy karakter, pár új mutáció, de lényegiben csak még több hent. A sztori ugyanolyan bugyuta, mint az alap, de jól illeszkedik a hangulatba, konzisztens az eredetivel. Összességében jó kis gondolkoztató cucc ez is.
A switch port azonban a huszadik patch után is kritikán aluli képi világú, és futási minőségű, ami érthetetlen. Az elrettentő példa magasiskolája, minden switch gyűlölő vesszőparipája lehet a cucc. A lezárása is ennek jegyében történt, a végső harc után a pár perces outro közepén kritikus hibával összeomlott, YouTube-on tudtam megnézni mi is a sztori vége. Szerencsére van YouTube a switchen. TVre nem is mertem kirakni, el ne hányjam magam.
A teljes játékélmény így nagyon nagy jó szándékkal is 5/10.
Tudtam én, hogy számíthatok ezekre a készítőkre! A havas környezet miatt a DLC nálam nem játszik, de az bőven elég élményt ad, hogy a Switch tulajokat meglázták!. :eljen: :eljen: :eljen:

szerk: Természetesen azért, mert bármin nyomhatták volna jobb minőségben, szal' megérdemlik. Te is csaphattad volna akár iPadra streamelve lockolt 60 fps/ultrán, fillérekért.
Avatar
Botond

Hozzászólás #45951 2020.03.27. 18:24

DanielT írta:Tudtam én, hogy számíthatok ezekre a készítőkre! A havas környezet miatt a DLC nálam nem játszik, de az bőven elég élményt ad, hogy a Switch tulajokat meglázták!. :eljen: :eljen: :eljen:

szerk: Természetesen azért, mert bármin nyomhatták volna jobb minőségben, szal' megérdemlik. Te is csaphattad volna akár iPadra streamelve lockolt 60 fps/ultrán, fillérekért.
Az alapot 4k-ban nyomtam a ganépasszban 300ér.
Node, hogy még több jó hírt osszak meg, nos kiderült, hogy a trials of mana az nem platformer játék. :zavart2: Nekem vmiért az alapján a pár kép alapján amit láttam egy mario klón rémlett. Most lett demója, felraktam, hiba volt. Most számolhatom a napokat, hogy mikor telik le az az egy hónap, amíg hátra van a megjelenésig. Szerintem utoljára a gothic1 demó szippantott be. Ezt vmi kurvára elkapták. Karantén második felére megvan a program.
Dragon quest11 demóba is belenéztem, az is hasonló érzés volt, de ott még bírtam uralkodni magamon, hegyekben a félbehagyott switches cucc, de ez a trials of mana ez létszükséglet. Jön PS4re meg steamre is, szóval ti se maradjatok ki a jóból!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45952 2020.03.27. 19:08

Botond írta:Az alapot 4k-ban nyomtam a ganépasszban 300ér.
Node, hogy még több jó hírt osszak meg, nos kiderült, hogy a trials of mana az nem platformer játék. :zavart2: Nekem vmiért az alapján a pár kép alapján amit láttam egy mario klón rémlett. Most lett demója, felraktam, hiba volt. Most számolhatom a napokat, hogy mikor telik le az az egy hónap, amíg hátra van a megjelenésig. Szerintem utoljára a gothic1 demó szippantott be. Ezt vmi kurvára elkapták. Karantén második felére megvan a program.
Dragon quest11 demóba is belenéztem, az is hasonló érzés volt, de ott még bírtam uralkodni magamon, hegyekben a félbehagyott switches cucc, de ez a trials of mana ez létszükséglet. Jön PS4re meg steamre is, szóval ti se maradjatok ki a jóból!
A Final Fanatasy sem platformer!

Egyébként már van Trials of Mana Switchre, a Collection of Mana névre hallgató csomagban ott a SNES-verzió portja. És az előző két rész is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #45953 2020.03.27. 20:19

Zóanagyvarázsló írta:A Final Fanatasy sem platformer!

Egyébként már van Trials of Mana Switchre, a Collection of Mana névre hallgató csomagban ott a SNES-verzió portja. És az előző két rész is.
Most már tudom, de az szakóca ehhez képest. Ezt a verziót nagyon elkapták, irányítás meg minden zseniális. Na mindegy, amíg jön addig is megvigasztaltam magam egy Civ6 második kieggel iOSen, végre leáraztak 10k alá.
Avatar
Botond

Hozzászólás #45954 2020.03.28. 07:37

Mondjuk tegnap este nem volt időm játszani, a stayathome Scooter koncerten csápoltam! :D
Zseniális és groteszk, ahogy azokon a vágásokon, ahol a közönségnek kellene látszania csak két operatőrt látni meg egy falat. Mindegy, jó volt, és bármikor visszanézhető. Tavaly a Budapest Parkban is kb ugyanez a koncertjük volt, meg gondolom idén júniusban is ezt adnák, de az valszeg elmarad, de így online pótólták!
phpBB [media]
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #45955 2020.03.28. 08:28

Tegnap beüzemeltem a c9-et.
A szokásos vásárlás előtti 1 hónapos tesztolvasgatás, fórumozás elmaradt, mert ha a hűtőt kinyitottam, abból is azt hallottam, hogy lg c9-et vegyél.
Talán az input lagra azért rákerestem, annak is elégedett csettintés lett a vége.

Első meglepetés a g-sync logo a dobozon. Kétszer megnéztem, hogy jól látok -e. Persze 1070-el csak a dobozon nézhetem, de azért nem rossz motiváció egy 20-as kártyára.
A kép brutálisan jó, de ezt szajkózták mindenhol, annyira nem lepődtem meg. Ami viszont meglepett, hogy mennyivel jobb a hangja, mint az előző tv-nek.
Éés ezen 2 gombnyomással lehet aktív hangkimenetet választani. Samsungon ha budgtál valamit az analóg audio out-ba, akkor arról szólt addig, míg ki nem húztad. well done!
A menü.. villámgyors, egyszerű, logikus.
Pc-ről a kép még nem az igazi, black crush, meg valami fura vibrálás a filmeknél, még finomhangolandó.
Lehet az a legegyszerűbb, ha belövöm a plexet..
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45956 2020.03.28. 08:31

Botond írta:Mondjuk tegnap este nem volt időm játszani, a stayathome Scooter koncerten csápoltam! :D
Zseniális és groteszk, ahogy azokon a vágásokon, ahol a közönségnek kellene látszania csak két operatőrt látni meg egy falat. Mindegy, jó volt, és bármikor visszanézhető. Tavaly a Budapest Parkban is kb ugyanez a koncertjük volt, meg gondolom idén júniusban is ezt adnák, de az valszeg elmarad, de így online pótólták!
belesenézek.avi
Nem is tudom, én koncertekre az élözene minöségért, a társaságért és a sörözésért jártam, esetleg még turiskáskodni. Dicséretes, hogy az élet nem állt meg, de ez nekem YouTube gaming szint sincs. Inkább guminö.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45957 2020.03.28. 09:15

Greyfox írta:Tegnap beüzemeltem a c9-et.
A szokásos vásárlás előtti 1 hónapos tesztolvasgatás, fórumozás elmaradt, mert ha a hűtőt kinyitottam, abból is azt hallottam, hogy lg c9-et vegyél.
Talán az input lagra azért rákerestem, annak is elégedett csettintés lett a vége.

Első meglepetés a g-sync logo a dobozon. Kétszer megnéztem, hogy jól látok -e. Persze 1070-el csak a dobozon nézhetem, de azért nem rossz motiváció egy 20-as kártyára.
A kép brutálisan jó, de ezt szajkózták mindenhol, annyira nem lepődtem meg. Ami viszont meglepett, hogy mennyivel jobb a hangja, mint az előző tv-nek.
Éés ezen 2 gombnyomással lehet aktív hangkimenetet választani. Samsungon ha budgtál valamit az analóg audio out-ba, akkor arról szólt addig, míg ki nem húztad. well done!
A menü.. villámgyors, egyszerű, logikus.
Pc-ről a kép még nem az igazi, black crush, meg valami fura vibrálás a filmeknél, még finomhangolandó.
Lehet az a legegyszerűbb, ha belövöm a plexet..
A hangján mindenki meglepődik. Én is. Teljesen elszoktunk tőle, amióta kilapultak a tévék, a hangjuk egy fos lett. A plexet meg rakd fel, kár bármivel szopni. UHD@HDR, minden szar megy neki. Az összes itthonlévő hdd minden szabad bitjén 50giga pluszos filmek hemperegnek. Dehát így van értelme a #maradjotthonnak.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45958 2020.03.28. 09:39

Ja, és még egy kis C9: a Witcher3 Performance módja OneX-en, és a VRR együttese egy tökéletesen smooth végeredmény ad, mintha fix60-al menne. Fincsi!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45959 2020.03.28. 10:25

Moby írta:Ja, és még egy kis C9: a Witcher3 Performance módja OneX-en, és a VRR együttese egy tökéletesen smooth végeredmény ad, mintha fix60-al menne. Fincsi!
De ezzel már a 120 Hz-re is VRR-ezhetö megfelelö vassal, nem? Mondjuk 4K-ban ez nem tudom, hogy kurrens játéknál milyen VGA-t igényelne, de vigasztal, hogy talán az Nvidia se.
Avatar
Botond

Hozzászólás #45960 2020.03.28. 10:34

Moby írta:A hangján mindenki meglepődik. Én is. Teljesen elszoktunk tőle, amióta kilapultak a tévék, a hangjuk egy fos lett.
Ugyanez az élményem a Q70essel. Persze azóta fekete pénteken lőttem hozzá sokwattos 2.1es szettet, ami még jobban szájbarakós, de a régi samsung és az új hangja ég és föld, a régihez volt is egy 125 wattos blaupunkt soundbar, de azt is olyan szinten alázza meg a Q70, hogy az vmi megdöbbentő. Szkúterkoncertet már alig várom, hogy az otthoni hangtechnikán is meghallgassam.
Avatar
eje75

Hozzászólás #45961 2020.03.28. 10:46

Egyre kevéssé valószínű, hogy végig lesz tolva ez a NIOH2.. na nem a game miatt, az tökéletes mestermű... a prö szaródik be: ahogy "bemelegszik" el-el megy a kép és a hang is 3-5 másodperce, 3x4 egymás után, ami egy keményebb tusakodás közben képzelhető eredményekkel jár... utána visszajön és megy minden tovább... mondjuk érdekes, hogy miután lenyomta a 3-4 etapot, utána nem csinálja... tuti a HDMI lesz, mert a bloutooth fülessel a hang nem megy el, csak a kép... eléggé elkenődtem, mert ebben a gen.-ben már tuti nem veszek konzolt, pedig nagyon szeretném végigtolni :szomoru1: ... van ezeknek a szaroknak szervizük?
Avatar
Moby

Hozzászólás #45962 2020.03.28. 10:46

Botond írta:Ugyanez az élményem a Q70essel. Persze azóta fekete pénteken lőttem hozzá sokwattos 2.1es szettet, ami még jobban szájbarakós, de a régi samsung és az új hangja ég és föld, a régihez volt is egy 125 wattos blaupunkt soundbar, de azt is olyan szinten alázza meg a Q70, hogy az vmi megdöbbentő. Szkúterkoncertet már alig várom, hogy az otthoni hangtechnikán is meghallgassam.
Vettem én is 2.1-es soundbart blackfridayen, de sokkal nem marad el a C9 hangja tőle. Mármint a aktívmélycucc többet tud, de a hangképes a tévének szebb.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45963 2020.03.28. 10:52

eje75 írta:Egyre kevéssé valószínű, hogy végig lesz tolva ez a NIOH2.. na nem a game miatt, az tökéletes mestermű... a prö szaródik be: ahogy "bemelegszik" el-el megy a kép és a hang is 3-5 másodperce, 3x4 egymás után, ami egy keményebb tusakodás közben képzelhető eredményekkel jár... utána visszajön és megy minden tovább... mondjuk érdekes, hogy miután lenyomta a 3-4 etapot, utána nem csinálja... tuti a HDMI lesz, mert a bloutooth fülessel a hang nem megy el, csak a kép... eléggé elkenődtem, mert ebben a gen.-ben már tuti nem veszek konzolt, pedig nagyon szeretném végigtolni :szomoru1: ... van ezeknek a szaroknak szervizük?
Rengeteg usernek ilyen. Nekem is ezt csinálja, nulla perces korától fogva. Tévé/kijelzőfüggő, hogy csinálja-e. Fos.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45964 2020.03.28. 12:31

Örülök a fejleményeknek C9 hegyek, VRR fasza, tökzsír!

Nálam semmi különös 4 napja CRT Tv-t diagnosztizálok és szerelek. :DDD Ha valakit érdekelnek a kalandjaim, olvassa:

Volt nagyszülőknél egy 14 colos Thomson, de sajnos X idő után kikapcsolt, aztán most már be sem. De a képe eszméletlen gyönyörű volt, nem tudtam elengedni az élményt. Mivel időközben tévészerelőnek is kiképeztem magam a Zinterneten, diagnosztizáltam, hogy a flyback (SORKIMENŐ!) transzformátor a rossz. (Ez így leírva elég rövid, a valóságban a diagnózis olyan nettó 10-15 óra komponens kiforrasztás + indiai és egyéb oktatóvideók nézése, az egész működésének megtanulása volt.) Ez szívás, mert az alkatrész beszerezhetetlen gyakorlatilag, már a helyettesítő utángyártott cuccok se kaphatóak.

Sebaj, nézzük van -e eladó ilyen tévé: ÉS VOLT! 5 napja került fel, 3500 Ft, hihetetlen mázli. Tegnap este elmentem érte, örömmel szedem szét, majd szembesültem vele, hogy újabb revízió, más trafóval. REMEK!

Ok, tesztelem, hogy milyen az új tévé: felére össze van esve rajta a kép ha megkapja a jelet. SZUPER! (Úgynevezett vertical collapse, kondi problémák eredményezik)

Van két rossz tévém!

Aztán este éjfél körül nézegettem még a doksikat meg a tv revíziós különbségeket, amikor megakadt a szemem egy képen, amin az újhoz való távirányító látható, rajta két felirat: Zoom + és Zoom - Hoppá. Na ilyen felirat az enyémen nincs, a vett tvhez meg nem volt táv. Basszameg próbáljuk meg mégis, hátha. És igen! A gombjaim szerencsére megvoltak a régi távon és az új tévén ez vezérelte a 16:9 és 4:3 váltást! Szóval nem volt kondi probléma. :)

Tehát ott tartunk, hogy a kép gyönyörű, minden tökéletes szóval atomjaira szedtem ezt is, gyanús forrasztásokat újrafolyasztottam, mikroportalanítottam, burkolat kádban mosás, stb stb. Új állapotra hozva állt hadrendbe. Lakásom CRT Tv számlálója jelenleg: 5db

Pár kép a tiszta jószágról: (sajnos "előtte" képek nincsenek, pedig érdemes lett volna a teljes hatáshoz...)

Kép

Kép

Rengeteget tanultam a folyamat során, ezt élvezem benne legjobban.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45965 2020.03.28. 12:41

Ps4 nekem is csinált olyat nem 1x hogy elment a kép majd visszajött, akkor ez standard? Fasza :P

Ez a c9 birizgálja nekem is a fantáziám, pont 5 éves a 4k tvm, ezzel is el lennék 5 évre de nagyon nincsen kedvem miatt szobát átrendezni.

DT: Látom egyeseknek nem elég a karanténos szopás, még nagyobb mély torkot igényelnek :D
Avatar
Necro

Hozzászólás #45966 2020.03.28. 13:07

CRTmocskolás <3
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #45967 2020.03.28. 13:35

Moby írta:A hangján mindenki meglepődik. Én is. Teljesen elszoktunk tőle, amióta kilapultak a tévék, a hangjuk egy fos lett. A plexet meg rakd fel, kár bármivel szopni. UHD@HDR, minden szar megy neki. Az összes itthonlévő hdd minden szabad bitjén 50giga pluszos filmek hemperegnek. Dehát így van értelme a #maradjotthonnak.
Namost épp azzal szopok, hogy a pc képe valamiért visszaáll 60hz-en 4:2:2-re 8 bpc 4k-n. Értem én, hogy 4k meg 60hz +12bpc nem megy full rgb-n, de ezt bírnia kellene szerintem. Pedig vettem valami 18gbps hdmi kábelt, mert már fingom sincs milyen volt eddig, de sztem 1.4-es.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45968 2020.03.28. 13:45

Micsu írta:Ps4 nekem is csinált olyat nem 1x hogy elment a kép majd visszajött, akkor ez standard? Fasza :P
GIGAexkluzív feature-nek tünik.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45969 2020.03.28. 13:59

Botond írta:Az alapot 4k-ban nyomtam a ganépasszban 300ér.
Node, hogy még több jó hírt osszak meg, nos kiderült, hogy a trials of mana az nem platformer játék. :zavart2: Nekem vmiért az alapján a pár kép alapján amit láttam egy mario klón rémlett. Most lett demója, felraktam, hiba volt. Most számolhatom a napokat, hogy mikor telik le az az egy hónap, amíg hátra van a megjelenésig. Szerintem utoljára a gothic1 demó szippantott be. Ezt vmi kurvára elkapták. Karantén második felére megvan a program.
Dragon quest11 demóba is belenéztem, az is hasonló érzés volt, de ott még bírtam uralkodni magamon, hegyekben a félbehagyott switches cucc, de ez a trials of mana ez létszükséglet. Jön PS4re meg steamre is, szóval ti se maradjatok ki a jóból!
Ez a trials of mana tényleg gyöngyszem. De ebből ps4 vétel lesz. 4K@60fps-en azé szebbebb.
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #45970 2020.03.28. 14:16

Moby írta:Rengeteg usernek ilyen. Nekem is ezt csinálja, nulla perces korától fogva. Tévé/kijelzőfüggő, hogy csinálja-e. Fos.
HDR van e? Mert elképzelhető, hogy az fekteti ki. Nálam is volt ilyen, egy normális kábelcsere megoldotta!
Avatar
Moby

Hozzászólás #45971 2020.03.28. 14:19

Kandurex írta:HDR van e? Mert elképzelhető, hogy az fekteti ki. Nálam is volt ilyen, egy normális kábelcsere megoldotta!
Nincs köze hozzá. Se felbontásnak. Viszont a ~60fps-nél határozottan sűrűbben jön elő.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45972 2020.03.28. 14:39

Moby írta:Nincs köze hozzá. Se felbontásnak. Viszont a ~60fps-nél határozottan sűrűbben jön elő.
meg vettem hozzá kamionvontató hdmi kábel. Ugyanaz. Most a trials of mana alatt pl nem jött elő. De ha a fiaim belökik a legot, abban pl azonnal csinálja.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45973 2020.03.28. 14:44

nekem Gow alatt ma is csinálta és no hdr
Avatar
deep

Hozzászólás #45974 2020.03.28. 14:59

Moby írta:meg vettem hozzá kamionvontató hdmi kábel. Ugyanaz. Most a trials of mana alatt pl nem jött elő. De ha a fiaim belökik a legot, abban pl azonnal csinálja.
Nekem a slim az LG monitoromon csinálta GOW és Driveclub alatt is, de OLED tévén nem.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #45975 2020.03.28. 17:45

Azok a network mágusok, akik melóból, meg innen-onnan elérik az otthoni PC-t Digis előfizetéssel tudnának tippeket adni?
Próbálok Call of Duty 2 szervert hostolni, mert így hétvégente az ingyenesek hip-hop elfogynak. A host PC statikus ip-t kapott, a port forwardot megcsináltam és a win tűzfalon is beállítottam, hogy átengedje a cod-ot. Lokál hálón fel tudok csatlakozni, de kívülről senki sem.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #45976 2020.03.28. 18:21

Greyfox írta:Namost épp azzal szopok, hogy a pc képe valamiért visszaáll 60hz-en 4:2:2-re 8 bpc 4k-n. Értem én, hogy 4k meg 60hz +12bpc nem megy full rgb-n, de ezt bírnia kellene szerintem. Pedig vettem valami 18gbps hdmi kábelt, mert már fingom sincs milyen volt eddig, de sztem 1.4-es.

Másik HDMI porton működött. wtf.
A plexxel is szívtam egy kört. Planet earth II szépen be-be állt bufferelni 1 percenként. 2 óra baszakodás után találtam egy megoldást, kábelről át kellett állni wifire :D
Így a 4k-tól továbbra sem vágom magam hanyatt úgy 2.5 méterről 55-colon lófasznyi különbséget se látok a perfekt szememmel (közelebbről nyilván igen), de a kontraszt az büntet. :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #45977 2020.03.28. 18:29

Greyfox írta:Másik HDMI porton működött. wtf.
A Deep Colour-t beállítottad a HDMI-re? Az a HDMI2.0+ kapcsolója. Amíg az nincs belökve, addig 1.4-ben megy a csati. Ez így van mán a 4 éves LG-men is, meg az összes samun, meg kb mindenen.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45978 2020.03.28. 18:31

benőmenő írta:Azok a network mágusok, akik melóból, meg innen-onnan elérik az otthoni PC-t Digis előfizetéssel tudnának tippeket adni?
Próbálok Call of Duty 2 szervert hostolni, mert így hétvégente az ingyenesek hip-hop elfogynak. A host PC statikus ip-t kapott, a port forwardot megcsináltam és a win tűzfalon is beállítottam, hogy átengedje a cod-ot. Lokál hálón fel tudok csatlakozni, de kívülről senki sem.
Egyáltalán publikus IP-d van? A Digi is (meg mindegyik ma már) szereti NATolni az ügyfelet. Drága kincs lett az IPV4 cím. Nálam is bepróbálkoztak, egy gyors telefon, némi ejnye-bejnye, és vissza is lettem kapcsolva NAT elé.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45979 2020.03.28. 18:34

Greyfox írta:A plexxel is szívtam egy kört. Planet earth II szépen be-be állt bufferelni 1 percenként. 2 óra baszakodás után találtam egy megoldást, kábelről át kellett állni wifire :D
Így a 4k-tól továbbra sem vágom magam hanyatt úgy 2.5 méterről 55-colon lófasznyi különbséget se látok a perfekt szememmel (közelebbről nyilván igen), de a kontraszt az büntet. :eljen:
Ott valami más gebasz lesz. Nálam wifin van, úgy megy a 70+ gigás UHD bufferelés nélkül, mint a szar. Vagy gyenge a wifid, vagy valami plex beállítás szar. Meg simán lehet, hogy ha plex beállítás kavar be, és szépen újrakódolja a a streamet a Plex. Ezt mondjuk látod az eszközkezelőben is. Ha melózik közben a proci, akkor nem jól van belőve.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #45980 2020.03.28. 18:37

Moby írta:A Deep Colour-t beállítottad a HDMI-re? Az a HDMI2.0+ kapcsolója. Amíg az nincs belökve, addig 1.4-ben megy a csati. Ez így van mán a 4 éves LG-men is, meg az összes samun, meg kb mindenen.
. Amikor az előző portra bekapcsolta, akkor vége lett mindennek, darabjaira esett a kép, úgyhogy kikapcsoltam.
A másik portra bekapcsolta, és simán ment. Lehet, hogy csak egy jó öreg pc restart kellett volna... A lényeg, hogy megy. A planet earth 2-n besírtam a gyönyörtől. Nyomtam egy kis resi 3 demot, az is földbedöngölt.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #45981 2020.03.28. 18:38

Moby írta:Ott valami más gebasz lesz. Nálam wifin van, úgy megy a 70+ gigás UHD bufferelés nélkül, mint a szar. Vagy gyenge a wifid, vagy valami plex beállítás szar. Meg simán lehet, hogy ha plex beállítás kavar be, és szépen újrakódolja a a streamet a Plex. Ezt mondjuk látod az eszközkezelőben is. Ha melózik közben a proci, akkor nem jól van belőve.
Olvasd el megint :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #45982 2020.03.28. 18:40

Greyfox írta:. Amikor az előző portra bekapcsolta, akkor vége lett mindennek, darabjaira esett a kép, úgyhogy kikapcsoltam.
A másik portra bekapcsolta, és simán ment. Lehet, hogy csak egy jó öreg pc restart kellett volna... A lényeg, hogy megy. A planet earth 2-n besírtam a gyönyörtől. Nyomtam egy kis resi 3 demot, az is földbedöngölt.
Ezt nálam is csinálta. Amikor először kapcsoltam rá a OneX-et, csak színes képzaj fogadott. Restartoltam a boxot, és minden jó lett.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45983 2020.03.28. 18:41

Greyfox írta:Olvasd el megint :)
Ott a pont! :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #45984 2020.03.28. 18:58

Greyfox írta:. Amikor az előző portra bekapcsolta, akkor vége lett mindennek, darabjaira esett a kép, úgyhogy kikapcsoltam.
A másik portra bekapcsolta, és simán ment. Lehet, hogy csak egy jó öreg pc restart kellett volna... A lényeg, hogy megy. A planet earth 2-n besírtam a gyönyörtől. Nyomtam egy kis resi 3 demot, az is földbedöngölt.
Melyik méretet vetted amúgy? Már kicsit bánom, hogy nem 65 lett belőle. Ha cserélem, mindenképp az lesz helyette.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #45985 2020.03.28. 19:13

Moby írta:Egyáltalán publikus IP-d van? A Digi is (meg mindegyik ma már) szereti NATolni az ügyfelet. Drága kincs lett az IPV4 cím. Nálam is bepróbálkoztak, egy gyors telefon, némi ejnye-bejnye, és vissza is lettem kapcsolva NAT elé.
Valószínű, hogy ez lesz az oka. Akkor itt az egyetlen opcióm, hogy telefonon addig zargatom őket, amíg meg nem csinálják?
Avatar
Moby

Hozzászólás #45986 2020.03.28. 19:18

benőmenő írta:Valószínű, hogy ez lesz az oka. Akkor itt az egyetlen opcióm, hogy telefonon addig zargatom őket, amíg meg nem csinálják?
Egyszerű csekkolni: megnézed, hogy a WAN portod, meg a whatismyip ugyanazt az IP címet mutatja-e. Ha nem, akkor meg vagy NATolva. Nekem egyetlen telefon megoldotta. Mondtam, hogy a céges VPN így nem enged be (hazugság), meg egyébként is, nem ezért fizetek, és irgumburgum. Elnézést kértek, és biztosítottak róla, hogy többé nem fordul elő. Tényleg nem fordult elő többé.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #45987 2020.03.28. 19:41

Moby írta:Melyik méretet vetted amúgy? Már kicsit bánom, hogy nem 65 lett belőle. Ha cserélem, mindenképp az lesz helyette.
Maradt az 55. Nem fér el nagyobb, meg 2,7-m-ről talán overkill. Nameg az ára sem győzött meg :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45988 2020.03.28. 20:03

Moby írta:Melyik méretet vetted amúgy? Már kicsit bánom, hogy nem 65 lett belőle. Ha cserélem, mindenképp az lesz helyette.
65"? Mármint még mindig másfél méterre?

Meg kell kérdezni a pixelszámszakértö Botondot, hogy úgy mekkorák a pixelek!
Avatar
Moby

Hozzászólás #45989 2020.03.28. 20:11

Zóanagyvarázsló írta:65"? Mármint még mindig másfél méterre?

Meg kell kérdezni a pixelszámszakértö Botondot, hogy úgy mekkorák a pixelek!
Áh, teljesen felforgattam az egészet. Kettőfél-háromról nézem, közelre megtartottam a negyvenest. Most ott vannak egymás mellett, és a vége az lett, hogy a negyvenes nincs bekapcsolva soha. Mindegy, egyszer még jó lesz valamire :)
Avatar
Mekee

Hozzászólás #45990 2020.03.28. 20:23

Érdekes eza képvillódzás nekem is volt, de egy hdmi kábel csere után sohasenemláttam

Vissza: “Leáldozott.hu”