A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45851 2020.03.23. 18:22

Zóanagyvarázsló írta:Én 2014-ig CRT-n játszottam. A Max Payne 3 volt az utolsó, ami azon ment végig.

Szerettem a 21"-os Eizómat, de a mérete miatt felejtös már.
A méret és a súly pokol, de előtte ülve már csak a csoda jut.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45852 2020.03.23. 18:23

Zóanagyvarázsló írta:Néztem már tableten meccset, tévé hiányában egész jó alternatíva volt, de kicsi az igazi élményhez, és ha többen nézik, végképp nem lehet arcba húzni sem. Nem hiszem el, hogy egy film nagyobbra nö rajta.

Persze sokan telefonon is filmeznek, nekem pedig egy tréler vagy egy sajtótájékoztató is gáz úgy. Azt mondják meg lehet szokni, de nyilván a fakírágyat is. Azt sem eröltetem.
Namost az ipaden filmetnézés az nem akkor van, amikor többen nézik, hanem akkor, amikor többen vagy, de csak te néznéd :) (mer mondjuk a másik mást néz, vagy alszik, ilyenek). Nehéz ilyenekről egy olyan topikban beszélni, ahol normális társaskapcsolatnak talán csak Dani meg deep szerelmét lehet nevezni :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #45853 2020.03.23. 18:24

Micsu írta:egyvasárnapmicsuéknál.avi
Értem, hogy mindenki otthonról hoz példát, de ez nekünk, városi embereknek nem sokat mond ám :DD
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45854 2020.03.23. 18:26

DanielT írta:A méret és a súly pokol, de előtte ülve már csak a csoda jut.
Retrónál hiányzik, LCD-n jobban kijön a darabosság és az alacsony felbontás. Majd ha a kökori Pascalt magam mögött hagyom, egy új TÍÁJJAL fel tudom skálázni a 320p-t akár 1080p-ig!
Avatar
Moby

Hozzászólás #45855 2020.03.23. 18:31

Készül a STALKER 2. Megint.
Kép
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45856 2020.03.23. 18:32

Moby írta:Namost az ipaden filmetnézés az nem akkor van, amikor többen nézik, hanem akkor, amikor többen vagy, de csak te néznéd :) (mer mondjuk a másik mást néz, vagy alszik, ilyenek). Nehéz ilyenekről egy olyan topikban beszélni, ahol normális társaskapcsolatnak talán csak Dani meg deep szerelmét lehet nevezni :D
Ha eddig nem volt pénzed másik tévére, és ezért nyomorogtál iPaden, az más. Máskor szóljál, és összedobjuk neked!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45857 2020.03.23. 18:38

Moby írta:Namost az ipaden filmetnézés az nem akkor van, amikor többen nézik, hanem akkor, amikor többen vagy, de csak te néznéd :) (mer mondjuk a másik mást néz, vagy alszik, ilyenek). Nehéz ilyenekről egy olyan topikban beszélni, ahol normális társaskapcsolatnak talán csak Dani meg deep szerelmét lehet nevezni :D
Igen ez egy barom komplex magyarázás volt. :D Rajtad meg Botondon kívül más nőt se látott még, kapcsolata sincs, nem is volt soha :), nem is lehet már kapcsolatban, gyerekek mellett külön tvzni, filmet nézni semmikor, gondolom az asszonyra is mikor ráfekszel melletted ipadeznek a gyerekek :banplz: (már ha nálatok még van olyan :D)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45858 2020.03.23. 18:46

https://www.pcgamer.com/half-life-alyx-review/
Akinek Vrja van az ki ne hagyja szvsz, idén letolom én is
Avatar
Moby

Hozzászólás #45859 2020.03.23. 18:48

Micsu írta:Igen ez egy barom komplex magyarázás volt. :D Rajtad meg Botondon kívül más nőt se látott még, kapcsolata sincs, nem is volt soha :)
Én ennek az ellenkezőjét állítottam. Daninak például van! Rád mondjuk nem gondoltam, a leáldon ritkán téma Micsu nemlétező szexuális élete, de tőlem mehet. Elolvasgatom én most homeoffice alatt ezt is! :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #45860 2020.03.23. 18:50

Zóanagyvarázsló írta:Ha eddig nem volt pénzed másik tévére, és ezért nyomorogtál iPaden, az más. Máskor szóljál, és összedobjuk neked!
Most szólok! Kezdődhet a gyűjtés! 48CX-et szeretnék!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45861 2020.03.23. 19:05

Moby írta:Én ennek az ellenkezőjét állítottam. Daninak például van! Rád mondjuk nem gondoltam, a leáldon ritkán téma Micsu nemlétező szexuális élete, de tőlem mehet. Elolvasgatom én most homeoffice alatt ezt is! :D
Szivesen tartok továbbképzést Fatr. :nezze:
Avatar
Botond

Hozzászólás #45862 2020.03.23. 19:49

Újabb switch cím.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45863 2020.03.23. 20:21

Moby írta:Most szólok! Kezdődhet a gyűjtés! 48CX-et szeretnék!
Sejtettem, hogy az elsö adandó alkalommal megindulsz az iPad-méret irányába. Nem véletlenül kerestél te direkt kicsi tévét!

Nekem utalhattok srácok, én majd megveszem a tévét Mobynak! Szerencsére már hozzárendeltem az üzleti e-mail-címemet is a bankszámlához: dehogylepeklealoveval@gmail.com.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45864 2020.03.23. 20:58

Zóanagyvarázsló írta:Sejtettem, hogy az elsö adandó alkalommal megindulsz az iPad-méret irányába. Nem véletlenül kerestél te direkt kicsi tévét!
A vesémbe látsz! Ha nem jön össze a CX, gyűjthettek egy idei ipad próra is! Szegíny embernek azisjó tévé helyett!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45865 2020.03.23. 22:05

GOW

Spoiler
az a teknős lakosztály de kurva jól nézett ki :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45866 2020.03.23. 23:39

Moby írta:A vesémbe látsz! Ha nem jön össze a CX, gyűjthettek egy idei ipad próra is! Szegíny embernek azisjó tévé helyett!
Úgyis iWatch lesz még ebböl. Vagy gyüszüt is gyárt az Apple?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #45867 2020.03.24. 08:37

Egyelőre így bírkózunk meg a bezártsággal. :)
phpBB [media]
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45868 2020.03.24. 12:31

HL Alyx nem játszható VR nélkül? :wilting:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45869 2020.03.24. 12:32

aabyssx írta:HL Alyx nem játszható VR nélkül? :wilting:
NEWSFLASH! Egy only VR játék nem játszható VR nélkül! :nezze:

Szerinted miért szarik rá kb az egész világ?
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45870 2020.03.24. 12:37

DanielT írta:NEWSFLASH! Egy only VR játék nem játszható VR nélkül! :nezze:
Szerinted miért szarik rá kb az egész világ?
Há, de nóóórmális?!?
phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #45871 2020.03.24. 12:45

aabyssx írta:Há, de nóóórmális?!?
Az hagyján, hogy normális e, de hova vezet mindez? Mi lesz a következő lépés? A PS4 lemezeket csak a PS4 fogja olvasni?! Touchscreen only játékok csak touchscreenen lesznek irányíthatóak, a nem touchscreenesek meg touchscreenen nem? Ki bírja követni ezt a kavarodást?!
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45872 2020.03.24. 13:26

Botond írta:Az hagyján, hogy normális e, de hova vezet mindez? Mi lesz a következő lépés? A PS4 lemezeket csak a PS4 fogja olvasni?! Touchscreen only játékok csak touchscreenen lesznek irányíthatóak, a nem touchscreenesek meg touchscreenen nem? Ki bírja követni ezt a kavarodást?!
A 2020 februári steam hardware-felmérésből:
VR Headsets: 0,26%, változás: -0,14%

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #45873 2020.03.24. 13:55

aabyssx írta:A 2020 februári steam hardware-felmérésből:
Skyrimet meg kiadták okoshangfalra. Az se sokkal elterjedtebb. Vannak ilyen rétegcuccok, na és? Beprómózták a VR cuccuk ezzel a gémmel, el is vitték az összes HW-t tőlük a raktárból, szóval a célt elérték. Majd 6-12-18 hónap múlva meg kiadják a sima verziót, ha érdemes, ha meg nem érdemes, akkor nem adják ki. Reklámköltség, ilyen is van a világon. Lehet jobb lett volna TV hirdetésben mondani vmi öblöset, de az nem biztos, hogy olcsóbb lett volna, meg nem is biztos, hogy az utolsó darabig az összes VR-es HW-ük eladják. Mitnemért?
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45874 2020.03.24. 18:12

Botond írta:Skyrimet meg kiadták okoshangfalra. Az se sokkal elterjedtebb. Vannak ilyen rétegcuccok, na és? Beprómózták a VR cuccuk ezzel a gémmel, el is vitték az összes HW-t tőlük a raktárból, szóval a célt elérték. Majd 6-12-18 hónap múlva meg kiadják a sima verziót, ha érdemes, ha meg nem érdemes, akkor nem adják ki. Reklámköltség, ilyen is van a világon. Lehet jobb lett volna TV hirdetésben mondani vmi öblöset, de az nem biztos, hogy olcsóbb lett volna, meg nem is biztos, hogy az utolsó darabig az összes VR-es HW-ük eladják. Mitnemért?
Ezeket Te kitalálod?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45875 2020.03.24. 20:47

Kipróbáltam a Doomot, a károgásnak köszönhetően lemondtam a PS4 verziót és pöce warez lett.

15 perc után kiléptem, mert egyrészt öreg vagyok én már ehhez, másrészt ezt nagyon nem kontrollerre találták ki. Próbálgattam az aim assistot, de semmit nem vettem észre a működéséből.

Mindegy, ennyiben maradunk.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45876 2020.03.24. 21:00

DanielT írta:Kipróbáltam a Doomot, a károgásnak köszönhetően lemondtam a PS4 verziót és pöce warez lett.

15 perc után kiléptem, mert egyrészt öreg vagyok én már ehhez, másrészt ezt nagyon nem kontrollerre találták ki. Próbálgattam az aim assistot, de semmit nem vettem észre a működéséből.

Mindegy, ennyiben maradunk.
Ja, télleg, azt még én is egérrel játszottam. Nem is esett jól.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45877 2020.03.24. 21:57

DanielT írta:Kipróbáltam a Doomot, a károgásnak köszönhetően lemondtam a PS4 verziót és pöce warez lett.

15 perc után kiléptem, mert egyrészt öreg vagyok én már ehhez, másrészt ezt nagyon nem kontrollerre találták ki. Próbálgattam az aim assistot, de semmit nem vettem észre a működéséből.

Mindegy, ennyiben maradunk.
Hát a BF-CoD-Overwatch mivel ment? Szó se róla, a 2016-os Doomnál is bejátszott ez nálam.

Szerk.: Tényleg, Max Payne 3-ban kontrollerhuszárkodtál? Azt még nehezebb úgy elképzelnem, mint némely FPS-t.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45878 2020.03.24. 22:04

Zóanagyvarázsló írta:Hát a BF-CoD-Overwatch mivel ment? Szó se róla, a 2016-os Doomnál is bejátszott ez nálam.

Szerk.: Tényleg, Max Payne 3-ban kontrollerhuszárkodtál? Azt még nehezebb úgy elképzelnem, mint némely FPS-t.
BF-COD-OW nyilván az egeres, kompetitív reneszánsz korszakomban volt, a 2016-os Doomot is azzal toltam. Ezért is tudom, hogy úgy eléggé stimmelt a cucc, de ez már nem pálya.

Max Payne 3 kontrollerrel ment ja. Bullet-time + egérrel fejeseket osztani nem nagy tudomány.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45879 2020.03.24. 23:35

DanielT írta:BF-COD-OW nyilván az egeres, kompetitív reneszánsz korszakomban volt, a 2016-os Doomot is azzal toltam. Ezért is tudom, hogy úgy eléggé stimmelt a cucc, de ez már nem pálya.

Max Payne 3 kontrollerrel ment ja. Bullet-time + egérrel fejeseket osztani nem nagy tudomány.
De nyugtass meg, hogy a te nagy tudományod legalább a normal+aim assistig kiterjedt :P
Avatar
Botond

Hozzászólás #45880 2020.03.25. 09:00

Na látom közben vki bedobtam a zuhanyhíradóba, hogy jön az RTX3090, de csak karácsonyra és "csak" 10 nanos lesz. Vicces lesz, ha továbbra is gyártástechnológia hátrányban fogják felmosni a padlót a radeonokkal, és még viccesebb lesz, ha nem mossák fel és beindul az árverseny. De koronavírus azért annyit intézett, hogy nyárról őszre/télre csúszik ez is. 4000es rizsa vmi fasza vga-val jó is lenne a karácsonyi méréshez, kérdés mi lesz ebből valóság és milyen áron...
Avatar
Botond

Hozzászólás #45881 2020.03.25. 09:04

Zóanagyvarázsló írta:De nyugtass meg, hogy a te nagy tudományod legalább a normal+aim assistig kiterjedt :P
Max payne3 az nekem az évszázad wtf-je. Kurvaszép,kurvajól indul a sztori, a lövölde sem feltétlen kínszenvedés, és mégis, háromszor nekifutottam, de mindig csak odáig jutottam, hogy vmi minimál játék után lejutok vmi garázsba, és minden alkalommal ott jött közbe vmi irl, és ki kellett lépnem és vhogy sose volt impulzus, hogy na folytassuk csak jól belátható időn belül, amikor még emlékszem mi meg hogy.
Tegnapelőtt láttam, hogy az x360on is rajta van, egy pillanatig el is gondolkoztam, hogy nekiesek kontrollerrel, de lebeszéltem magam.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45882 2020.03.25. 09:44

Botond írta:Max payne3 az nekem az évszázad wtf-je. Kurvaszép,kurvajól indul a sztori, a lövölde sem feltétlen kínszenvedés, és mégis, háromszor nekifutottam, de mindig csak odáig jutottam, hogy vmi minimál játék után lejutok vmi garázsba, és minden alkalommal ott jött közbe vmi irl, és ki kellett lépnem és vhogy sose volt impulzus, hogy na folytassuk csak jól belátható időn belül, amikor még emlékszem mi meg hogy.
Tegnapelőtt láttam, hogy az x360on is rajta van, egy pillanatig el is gondolkoztam, hogy nekiesek kontrollerrel, de lebeszéltem magam.
Hátha lesz Switch port, az majd beszippant és nem ereszt! :eljen: :eljen: :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #45883 2020.03.25. 09:49

Na, tegnap lejött az új IPADOS. Vééégre megy rendesen az RDP, bár szerintem még lesz az is frissítve(az app), de mostmár használható. Az egérgörgőt nem viszi most még át, de azzal együtt lehet élni. Nagyon fancy az egész, az apple még mindig tudja mitől döglik a légy, eyecandyben megbasznak még mindig bárkit. Kibaszottul menő, hogy minden ikon, elem, gomb ragacsos kicsit, hozzáragad a pointerhez. Egyébként eddig is egész jó volt az assistantos egérkezelés, csak épp mindig benne volt, hogy ez csak az érintést váltja ki. Ez mostmár nincs, mitöbb, assistant nélkül is megy (bár sok minden nem programozható úgy). Naszal ezzel gyak teljes értékű notebookként használható egy ipad. Bentvagyok céges vpn-en, kommanderezem a fileokat, excelezek, RDP-zek, stb. Winmentes.
Kezdődhet a gyűjtés az új ipademre! ;)
Avatar
Botond

Hozzászólás #45884 2020.03.25. 09:52

DanielT írta:Hátha lesz Switch port, az majd beszippant és nem ereszt! :eljen: :eljen: :eljen:
Bár érzem a töménytelen cinizmust a kommentből, de mondjuk az x360 verzióval nyilván összemérhető lenne a cucc, talán annyi különbséggel, hogy a 720p nem csak egy C9esen tudna megjelenni, hanem egy 6 colos tableten is, a rötyin. De most ezt félretéve, és a cinizmuson és a maró gúnyon átlépve, azt azért kijelenthetjük, hogy a "komoly" kiadók közül szinte a rockstar az egyetlen aki ignorálja a switch platformot. Egy darab, hatalmasat bukó LA Noiret kiszenvedtek magukból és kész, ennyi. Szóval szoros versenyben vannak a Sonyval, hogy ki hoz ki több játékot switchre. :banplz: Mindenki más, beleértve a microsoftot is, nos mindenki más önti a címeket switchre. Csak a rockstar és a sony nem!
Avatar
Botond

Hozzászólás #45885 2020.03.25. 09:55

Moby írta:Na, tegnap lejött az új IPADOS. Vééégre megy rendesen az RDP, bár szerintem még lesz az is frissítve(az app), de mostmár használható. Az egérgörgőt nem viszi most még át, de azzal együtt lehet élni. Nagyon fancy az egész, az apple még mindig tudja mitől döglik a légy, eyecandyben megbasznak még mindig bárkit. Kibaszottul menő, hogy minden ikon, elem, gomb ragacsos kicsit, hozzáragad a pointerhez. Egyébként eddig is egész jó volt az assistantos egérkezelés, csak épp mindig benne volt, hogy ez csak az érintést váltja ki. Ez mostmár nincs, mitöbb, assistant nélkül is megy (bár sok minden nem programozható úgy). Naszal ezzel gyak teljes értékű notebookként használható egy ipad. Bentvagyok céges vpn-en, kommanderezem a fileokat, excelezek, RDP-zek, stb. Winmentes.
Kezdődhet a gyűjtés az új ipademre! ;)
Milyen egérbillt használsz hozzá? Nekem is rendelni kellene kettőt, mert gyerekek mindketten iPaddel vannak beiskolázva, wordöt tölteni toucholva közepesen jó móka, lehet megsegíteném őket egy egérbill kombóval. Aztán lepörgetem a max payne1et is az ipaden, egérbillel, hadd örüljön Dani is! :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #45886 2020.03.25. 10:03

Botond írta:Milyen egérbillt használsz hozzá? Nekem is rendelni kellene kettőt, mert gyerekek mindketten iPaddel vannak beiskolázva, wordöt tölteni toucholva közepesen jó móka, lehet megsegíteném őket egy egérbill kombóval. Aztán lepörgetem a max payne1et is az ipaden, egérbillel, hadd örüljön Dani is! :D

Nem száz százalékos a cucc, mert a 0 és az í fel van cserélődve applefalván, de ezt már megszoktam.
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45887 2020.03.25. 10:25

Moby írta:Na, tegnap lejött az új IPADOS. Vééégre megy rendesen az RDP, bár szerintem még lesz az is frissítve(az app), de mostmár használható. Az egérgörgőt nem viszi most még át, de azzal együtt lehet élni. Nagyon fancy az egész, az apple még mindig tudja mitől döglik a légy, eyecandyben megbasznak még mindig bárkit.
Meanwhile Windowsfalván 20 éve tökéletesen ugyanúgy működik minden, mintha bent ülnék. Van görgő és az Í is a helyén. (Kompjúterem 8.5 éves, értéke 38,000 Ft)

Asszem váltok szopni a ragacsos ikonokért! :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #45888 2020.03.25. 10:37

Moby írta:Nem száz százalékos a cucc, mert a 0 és az í fel van cserélődve applefalván, de ezt már megszoktam.
9300as árát soknak tartom, annyiból kijön 2db 8000es, azzal nyitok, aztán lehet saját káromon tanulok. Kösz!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45889 2020.03.25. 11:13

Botond írta:Bár érzem a töménytelen cinizmust a kommentből, de mondjuk az x360 verzióval nyilván összemérhető lenne a cucc, talán annyi különbséggel, hogy a 720p nem csak egy C9esen tudna megjelenni, hanem egy 6 colos tableten is, a rötyin. De most ezt félretéve, és a cinizmuson és a maró gúnyon átlépve, azt azért kijelenthetjük, hogy a "komoly" kiadók közül szinte a rockstar az egyetlen aki ignorálja a switch platformot. Egy darab, hatalmasat bukó LA Noiret kiszenvedtek magukból és kész, ennyi. Szóval szoros versenyben vannak a Sonyval, hogy ki hoz ki több játékot switchre. :banplz: Mindenki más, beleértve a microsoftot is, nos mindenki más önti a címeket switchre. Csak a rockstar és a sony nem!
May Payne 3
Nintendón, budin, kontrollerrel. Mennyeien hangzik! Ha lenne Switch-port, ajánlanám aim-assist nélkül az erre a setupra kitalált oldschool szintet, úgy nincs fedezékhasználat :hehe:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45890 2020.03.25. 11:15

Moby írta:Nem száz százalékos a cucc, mert a 0 és az í fel van cserélődve applefalván, de ezt már megszoktam.
Nekem itt is az a problémám, mint egyébként: már a 22,5" is vállalhatatlan volt munkára korábbi melóhelyemen, egyszerűen 1080p-s felbontás mellett a 27" a minimum nekem monitortávolságból. Szóljatok a megfelelő méretű iPadnél!
Avatar
Moby

Hozzászólás #45891 2020.03.25. 11:51

Zóanagyvarázsló írta:Nekem itt is az a problémám, mint egyébként: már a 22,5" is vállalhatatlan volt munkára korábbi melóhelyemen, egyszerűen 1080p-s felbontás mellett a 27" a minimum nekem monitortávolságból. Szóljatok a megfelelő méretű iPadnél!
Mifelént a rossz látást nem lóbaszó pixelekkel, hanem szemüveggel kezelik.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45892 2020.03.25. 11:57

DanielT írta:Meanwhile Windowsfalván 20 éve tökéletesen ugyanúgy működik minden, mintha bent ülnék. Van görgő és az Í is a helyén. (Kompjúterem 8.5 éves, értéke 38,000 Ft)

Asszem váltok szopni a ragacsos ikonokért! :eljen:
Nekem ez bőven vállalható kényelmetlenség ahhoz képest, mintha a notebookomat hordoznám, 12 kiló, kétésfélórát megy, és egy féltégla a tápja. Ok, ez egy 17-es gamernotebook. Van egy 13-as ultrabookom is, de szinte sosem használom, és ha előveszem, akkor windows frissítések garmadája fogad rendszerint. És gecilassú, pedig egy kisebb vagyon volt (valami asus faszom). Foglalkozást igényelne, de én azzal nem akarok baszakdoni, magától valahogy sosem jó semmire. Fél éve használom kvázi notebooként az ipadet, és nekem ez így jobb, mint bármelyik alternatíva, amikkel rendelkezem. Könnyű, kicsi, sokáig bírja mindenféle faszomtöltő nélkül, és gyors, pedig nem mai darab. Kistáskában elfér billegérrel. Szeretem. A hosszú í-s problémára is biztos van megoldás, de annyira nem zavar, hogy tettem volna időt bele. És nincs rajta windows10. Ami önmagában megérne ettől jelentősebb több szopást is :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #45893 2020.03.25. 12:07

Botond írta:9300as árát soknak tartom, annyiból kijön 2db 8000es, azzal nyitok, aztán lehet saját káromon tanulok. Kösz!
Én numpadfüggő vagyok, nekem az nem volt alternatíva. Az ultrabookom is olyan, hogy a tapipadja használható numpadként :D (mondjuk sosem használtam, nem csak a numpadot a gépet sem, utálom)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45894 2020.03.25. 12:17

Moby írta:Mifelént a rossz látást nem lóbaszó pixelekkel, hanem szemüveggel kezelik.
Az van, még én beszéltem rá a szemészemet, hogy adjon erősebbet, és így pénzt költhessek náluk, mert ő maradt volna a gyengébbnél :nemtudom:

Mindazonáltal munkafüggő is, hogy mire mekkora kijelző elég, ez nekem marhára szükségmegoldás lenne. Hogy neked mennyire tökéletes, azt te tudod. Nekem a laptopok is kicsik (de ha lenne lóbaszó, azt a franc horkászná), soha nem is volt sajátom, mert hordozható, de mélységesen inferior eszközöknek tartom őket.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45895 2020.03.25. 12:31

Zóanagyvarázsló írta:Az van, még én beszéltem rá a szemészemet, hogy adjon erősebbet, és így pénzt költhessek náluk, mert ő maradt volna a gyengébbnél :nemtudom:

Mindazonáltal munkafüggő is, hogy mire mekkora kijelző elég, ez nekem marhára szükségmegoldás lenne. Hogy neked mennyire tökéletes, azt te tudod. Nekem a laptopok is kicsik (de ha lenne lóbaszó, azt a franc horkászná), soha nem is volt sajátom, mert hordozható, de mélységesen inferior eszközöknek tartom őket.
Olyan munka nincs, aminél indokolt lenne a méret növelése, a felbontásé meg nem. Ez maximum a rossz látás indokolja, de még azsenem, mert ma már minden létező oprendszeren tökéletesen működik a scaling. Még windowson is, maximum van pár dinoszaurusz app, ami behány tőle. Ha valaki nem lát rendesen egy 22-es fhd monitoron, csak egy 27-es fhd-n, annak rossz a szeme. Én szemüveg nélkül szart sem látok már sajnos közelre, de szemüveggel tökéletesen látom a 17-es, fhd notebookomat is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45896 2020.03.25. 12:48

Moby írta:Olyan munka nincs, aminél indokolt lenne a méret növelése, a felbontásé meg nem. Ez maximum a rossz látás indokolja, de még azsenem, mert ma már minden létező oprendszeren tökéletesen működik a scaling. Még windowson is, maximum van pár dinoszaurusz app, ami behány tőle. Ha valaki nem lát rendesen egy 22-es fhd monitoron, csak egy 27-es fhd-n, annak rossz a szeme. Én szemüveg nélkül szart sem látok már sajnos közelre, de szemüveggel tökéletesen látom a 17-es, fhd notebookomat is.
Szerintem sem látok jól, majd hívlak tanúskodni a szemészemhez. Szerinte nálam jobban nem kell látni, én meg nem tudok vele vitatkozni, mert nem is tudom, hogy lát az, akinek jó a szeme.

A 17" számomra értelmezhetetlenül kicsi, azon nagyítás nélkül könnyű elnézni a számokat, ékezeteket.
Avatar
Botond

Hozzászólás #45897 2020.03.25. 12:58

Zóanagyvarázsló írta:Szerintem sem látok jól, majd hívlak tanúskodni a szemészemhez. Szerinte nálam jobban nem kell látni, én meg nem tudok vele vitatkozni, mert nem is tudom, hogy lát az, akinek jó a szeme.

A 17" számomra értelmezhetetlenül kicsi, azon nagyítás nélkül könnyű elnézni a számokat, ékezeteket.
Ez olvasószemüveget jelent tényleg. 27 colos FHD monitoron akkorák a pixelek, mint egy 55 colos 4k tv-n, szóval neked tényleg fog működni az ülj hátrább mozgalom, mert azon akkor semmit se fogsz látni monitor távolságnál messzebbről.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45898 2020.03.25. 13:06

Botond írta:Ez olvasószemüveget jelent tényleg. 27 colos FHD monitoron akkorák a pixelek, mint egy 55 colos 4k tv-n, szóval neked tényleg fog működni az ülj hátrább mozgalom, mert azon akkor semmit se fogsz látni monitor távolságnál messzebbről.
Közelre teljesen jól látok szemüveg nélkül is, rövidlátó vagyok.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45899 2020.03.25. 13:15

Zóanagyvarázsló írta:Szerintem sem látok jól, majd hívlak tanúskodni a szemészemhez. Szerinte nálam jobban nem kell látni, én meg nem tudok vele vitatkozni, mert nem is tudom, hogy lát az, akinek jó a szeme.

A 17" számomra értelmezhetetlenül kicsi, azon nagyítás nélkül könnyű elnézni a számokat, ékezeteket.
Szerintem kezdd azzal, hogy kipróbálsz egy másik szemészt :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #45900 2020.03.25. 13:40

Zóanagyvarázsló írta:Közelre teljesen jól látok szemüveg nélkül is, rövidlátó vagyok.
Közelre jól látnál, akkor nem okozna gondot egy 24 colos 4K monitoron 100% scaling mellett olvasni bármit is ékezet pontosan, vagy egy ipadenen netezni nagyítás nélkül. Akinek ez nem megy, annak olvasó szemüveg kell (nagyító), ha te pluszba még rövidlátó is vagy, akkor a te esetedben egy bifokális szemüveg kell.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45901 2020.03.25. 14:44

Botond írta:Közelre jól látnál, akkor nem okozna gondot egy 24 colos 4K monitoron 100% scaling mellett olvasni bármit is ékezet pontosan, vagy egy ipadenen netezni nagyítás nélkül. Akinek ez nem megy, annak olvasó szemüveg kell (nagyító), ha te pluszba még rövidlátó is vagy, akkor a te esetedben egy bifokális szemüveg kell.
Ne légy retardált, ha közelebb hajolok a kényelmesnél nyilván el tudom olvasni. Ha távollátó lennék, akkor éppen hogy távolabb kellene magamtól tartani a kijelzőt, a könyveket is, de nagyon közelről el tudom olvasni, az apróbetűs részeket is. És ha felteszek egy olvasószemüveget, akkor szarabbul látok közelre. A mínuszos szemüvegem nélkül meg még kevésbé látom a minitort, tévét.

Bocs, Botond, de nem rád cserélem le a szemészem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #45902 2020.03.25. 14:51

Zóanagyvarázsló írta:Ne légy retardált, ha közelebb hajolok a kényelmesnél nyilván el tudom olvasni. Ha távollátó lennék, akkor éppen hogy távolabb kellene magamtól tartani a kijelzőt, a könyveket is, de nagyon közelről el tudom olvasni, az apróbetűs részeket is. És ha felteszek egy olvasószemüveget, akkor szarabbul látok közelre. A mínuszos szemüvegem nélkül meg még kevésbé látom a minitort, tévét.

Bocs, Botond, de nem rád cserélem le a szemészem.
Közelebb hajolást értém én, de ugye monitor távolságról volt szó, az meg fix távolságot jelent az én értelmezésemben nem hajolgatást.
Én is rövidlátó vagyok, de most is egy 15,6-os laptopra írok upscale nélkül FHDban, és minden ékezetet látok kényelmesen. Ez a normális. Ipadet is látom nagyobb felbontással, kisebb képernyőn (kisebb pixelmérettel) ugyanilyen messziről, és közelről szemüveg nélkül. Moby is így van vele. Ha neked ez nem megy, akkor igenis nem csak rövidlátó vagy, hanem más gond is van.
Közben lefrissült mindkét gyerek ipade, és úton a két egérbill. Kíváncsian várom hogy az oktatás minősége mennyit fog javulni. Lányom nem akar egérbillt, neki jó a touch, azt szereti, fiam alig várja, ő kontrollerhez van szokva, a toucht nem szereti.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45903 2020.03.25. 16:43

Botond írta:Közelebb hajolást értém én, de ugye monitor távolságról volt szó, az meg fix távolságot jelent az én értelmezésemben nem hajolgatást.
Én is rövidlátó vagyok, de most is egy 15,6-os laptopra írok upscale nélkül FHDban, és minden ékezetet látok kényelmesen. Ez a normális. Ipadet is látom nagyobb felbontással, kisebb képernyőn (kisebb pixelmérettel) ugyanilyen messziről, és közelről szemüveg nélkül. Moby is így van vele. Ha neked ez nem megy, akkor igenis nem csak rövidlátó vagy, hanem más gond is van.
Közben lefrissült mindkét gyerek ipade, és úton a két egérbill. Kíváncsian várom hogy az oktatás minősége mennyit fog javulni. Lányom nem akar egérbillt, neki jó a touch, azt szereti, fiam alig várja, ő kontrollerhez van szokva, a toucht nem szereti.
Minden, amit leírtam, per defitionem kizárja a távollátást. 40 centiről én is látom a monitort, laptopot, de az kényelmetlenül közel van. 1 méterről szoktam használni 27"-t vagy 2-ről 42"-t, az utóbbi már kicsi (erre van a Ctrl+), hiába éles. Vagyis egyszerre kéne élesíteni és nagyítani ugyanazt, de erre nem az olvasószemüveg való.

Nem arról van szó, hogy nem látom hunyorgás nélkül, csak könnyebb elnéznem, pláne ha kilométeres Excel-táblázatokkal vagy ömlesztett szövegekkel dolgozom. A játékok feliratai sem igazán okoznak gondot (mondjuk ha angolul beszélnek, azt nyilván értem egyébként is). Persze az emberek többsége komplett hozzászólásokat sem lát, ahhoz képest kurva jó vagyok.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45904 2020.03.25. 17:03

Botond írta:Ez olvasószemüveget jelent tényleg. 27 colos FHD monitoron akkorák a pixelek, mint egy 55 colos 4k tv-n, szóval neked tényleg fog működni az ülj hátrább mozgalom, mert azon akkor semmit se fogsz látni monitor távolságnál messzebbről.
Nagyobbak a pixelek fhd 27-esen te felbontásmágus.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45905 2020.03.25. 17:10

Zóanagyvarázsló írta:Minden, amit leírtam, per defitionem kizárja a távollátást. 40 centiről én is látom a monitort, laptopot, de az kényelmetlenül közel van. 1 méterről szoktam használni 27"-t vagy 2-ről 42"-t, az utóbbi már kicsi (erre van a Ctrl+), hiába éles. Vagyis egyszerre kéne élesíteni és nagyítani ugyanazt, de erre nem az olvasószemüveg való.

Nem arról van szó, hogy nem látom hunyorgás nélkül, csak könnyebb elnéznem, pláne ha kilométeres Excel-táblázatokkal vagy ömlesztett szövegekkel dolgozom. A játékok feliratai sem igazán okoznak gondot (mondjuk ha angolul beszélnek, azt nyilván értem egyébként is). Persze az emberek többsége komplett hozzászólásokat sem lát, ahhoz képest kurva jó vagyok.
Mióta kiderült, hogy szaruk látok, olvasószemüveget használtam. Szar volt. semmit nem láttam vele jó, illetve közelre igen, de csak egy szűk tartományban. És vagy állandóan leveszegettem, vagy nem (és inkább nem), és akkor szarul láttam messzire. És ettől tovább romlott a szemem. A vezetés volt a legszarabb. Vagy a műszerfalat láttam, vagy az utat. Mindkettőt nem. Aztán elmentünk a nejemmel, mert neki is új szemüveg kellett (neki javul a szeme, nekem romlik). És csináltattam végre egy normális progresszívlencsés szemüveget. Azóta mindenfelé látok, és mindenfelé tökéletesen. Ez egy csod, pedig azt mondták nehéz lesz megszokni. Hát gecikönnyű volt, mert végre egyszerre láttam MEGINT tökéletesen minden távolságra. Nem is értem mi ezzel nehezen megszokható. Nekem csak 1-2 éve szar a szemem kb, nekem az a természetes még, hogy jól látok, ezt nem kellett megszoknom.
Az más kérdés, hogy úgy mentem a szemészhez, hogy százasra számoltam két szemüvegre (bocsánatos tudatlanság, nem rég óta vagyok szemüveges). Ehhez képest kifizettem a két szemüvegre egy második C9 árát :( Ezvan. Én nem gondoltam, hogy ennyibe kerül ez. Meg azt sem, hogy ennyire jól működhet egy szemüveg. Így aztán nem is bántam igazán. 1 hónapja ismét sasszem vagyok. De ehhez egy olvasószemüveg az lófasz.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #45906 2020.03.25. 17:56

DanielT írta:Kipróbáltam a Doomot, a károgásnak köszönhetően lemondtam a PS4 verziót és pöce warez lett.
15 perc után kiléptem, mert egyrészt öreg vagyok én már ehhez, másrészt ezt nagyon nem kontrollerre találták ki. Próbálgattam az aim assistot, de semmit nem vettem észre a működéséből.
Mindegy, ennyiben maradunk.
Ha el is olvasod a károgást, most megspórolhattál volna 15 elfecsérlet percet: #45788 :nezze:
Szóval mégegyszer: Bill+egér nélkül értelmezhetetlen, és ha híján van az ember freesync/gsync képes megjelenítőnek, akkor Vsync: OFF.
Szerk.: valahol a 4-5. óra körül legkésőbb, már sikerült elkapni a fonalat és ugyanúgy behúz, mint az előző.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45907 2020.03.25. 18:05

benőmenő írta:Ha el is olvasod a károgást, most megspórolhattál volna 15 elfecsérlet percet: #45788 :nezze:
Szóval mégegyszer: Bill+egér nélkül értelmezhetetlen, és ha híján van az ember freesync/gsync képes megjelenítőnek, akkor Vsync: OFF.
Szerk.: valahol a 4-5. óra körül legkésőbb, már sikerült elkapni a fonalat és ugyanúgy behúz, mint az előző.
Szerintem nekem belement annyi, de addigra már jobban utáltam, mint bármit ezelőtt. Mondjuk nem egérbillel nyomtam. Ma végre elvitték. Hallelúja. Mondjuk at is tény, hogy lemezes játékon ennyit nem nagyon buktam még, de örültem, hogy egyáltalán elvitték.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #45908 2020.03.25. 18:10

Moby írta:Szerintem nekem belement annyi, de addigra már jobban utáltam, mint bármit ezelőtt. Mondjuk nem egérbillel nyomtam. Ma végre elvitték. Hallelúja. Mondjuk at is tény, hogy lemezes játékon ennyit nem nagyon buktam még, de örültem, hogy egyáltalán elvitték.
Sajnálom, hogy nem jött be, de nézd a jó oldalát: te legalább kaptál hozzá lemezt, amit eladhattál. :fogmosas:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45909 2020.03.25. 18:11

Moby írta:Mióta kiderült, hogy szaruk látok, olvasószemüveget használtam. Szar volt. semmit nem láttam vele jó, illetve közelre igen, de csak egy szűk tartományban. És vagy állandóan leveszegettem, vagy nem (és inkább nem), és akkor szarul láttam messzire. És ettől tovább romlott a szemem. A vezetés volt a legszarabb. Vagy a műszerfalat láttam, vagy az utat. Mindkettőt nem. Aztán elmentünk a nejemmel, mert neki is új szemüveg kellett (neki javul a szeme, nekem romlik). És csináltattam végre egy normális progresszívlencsés szemüveget. Azóta mindenfelé látok, és mindenfelé tökéletesen. Ez egy csod, pedig azt mondták nehéz lesz megszokni. Hát gecikönnyű volt, mert végre egyszerre láttam MEGINT tökéletesen minden távolságra. Nem is értem mi ezzel nehezen megszokható. Nekem csak 1-2 éve szar a szemem kb, nekem az a természetes még, hogy jól látok, ezt nem kellett megszoknom.
Az más kérdés, hogy úgy mentem a szemészhez, hogy százasra számoltam két szemüvegre (bocsánatos tudatlanság, nem rég óta vagyok szemüveges). Ehhez képest kifizettem a két szemüvegre egy második C9 árát :( Ezvan. Én nem gondoltam, hogy ennyibe kerül ez. Meg azt sem, hogy ennyire jól működhet egy szemüveg. Így aztán nem is bántam igazán. 1 hónapja ismét sasszem vagyok. De ehhez egy olvasószemüveg az lófasz.
Nekem a műszerfal sem (lenne) gond. Én vagy 15 évig vakoskodtam szemüveg nélkül, pedig kellett volna, meccsekre jártam, játszottam, és így utólag már marhára nem értem, hogy ezt hogy csináltam látás nélkül :D Munkához kellett már akkor is legjobban a mínuszos szemüveg. De amikor legutóbb szemüveg nélkül maradtam, akkor nem tudtam játszani a PS3-on (akkor az pörgött, PC-n a 27" közelről még okés volt), hagytam a fenébe. A mostani három szemüvegem kb. együtt volt 100k, igaz, abból a spécibb lencsés-márkás keretes vagy 70k (illetve egyszer cseréltettem erősebbre lencsét, de azt nem számoltam bele).

Mondjuk némely kiállított kereten el sem tudom képzelni, hogy mi a 120k. Némelyiknél egy 10k-s jobban néz ki/passzol hozzám, ez nem feltétlen árfüggő. Biztos van benne SSD.

A lencse más, ott a komolyabbak drágábbak, nekem ugye sima mínuszos a drága is, de mivel kékfényszűrős (az a legdrágább a márkán belül), az megdobja. A fiókokulárékban csak proletárlencse van, kijelzőhöz nem is azokat használom.

Az azért elgondolkodtatott, hogy a közepes távokon segítene-e a progresszió. De úgyis drága, akkor veszek inkább egy C9-et helyette :email:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45910 2020.03.25. 18:12

Moby írta:Szerintem nekem belement annyi, de addigra már jobban utáltam, mint bármit ezelőtt. Mondjuk nem egérbillel nyomtam. Ma végre elvitték. Hallelúja. Mondjuk at is tény, hogy lemezes játékon ennyit nem nagyon buktam még, de örültem, hogy egyáltalán elvitték.
RDR2-t sem csak 5 perc után utáltad. A topik már talán öreg a Doomhoz, leszámítva közös fogadott fiunkat, Benőt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45911 2020.03.25. 18:16

Lepörgött ma a Gothic Playable Teaser. A fakéz kilátszik, de nyilván a teljes nagyon más lesz, ez még csak nem is demó. A harc mondjuk szarabb, mint mai szemmel a 2001-es első részben, az pedig akkora teljesítmény, hogy megijesztett. Meg hát tényleg egyszerre tolják túl Hollywoodot és a eurotrasht, a játékot pauzáló inventory meg kapásból anti-Gothická teszi.

Ennek ellenére nem volt értelmezhetetlenül reménytelen fos, a Gothic 4-nél már jobb. De innen Botondon kívül mindenkinek messzire érdemes kerülni, és ez alapján mint Gothicon én sem fogom szeretni. Remélem, nem csak ömlengéseket kaptak reakciókban, hanem elmagyarázták nekik, hogy mitől Gothic a Gothic, ha már community meg minden.

Az vicces, hogy még az uninstall is bugos. Le se törölte a játékot, manuálisan kellett.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45912 2020.03.25. 18:56

Zóanagyvarázsló írta:RDR2-t sem csak 5 perc után utáltad. A topik már talán öreg a Doomhoz, leszámítva közös fogadott fiunkat, Benőt.
Nem csak öreg vagyok hozzá, hanem hülye is, hogy hétezerér demóztam meg. Amikor ingyen nekiálhattam volna akár az ORI2-nek is. Annyira úgysem jó most semmi, mint azvót :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #45913 2020.03.25. 19:32

Zóanagyvarázsló írta:Lepörgött ma a Gothic Playable Teaser. A fakéz kilátszik, de nyilván a teljes nagyon más lesz, ez még csak nem is demó. A harc mondjuk szarabb, mint mai szemmel a 2001-es első részben, az pedig akkora teljesítmény, hogy megijesztett. Meg hát tényleg egyszerre tolják túl Hollywoodot és a eurotrasht, a játékot pauzáló inventory meg kapásból anti-Gothická teszi.

Ennek ellenére nem volt értelmezhetetlenül reménytelen fos, a Gothic 4-nél már jobb. De innen Botondon kívül mindenkinek messzire érdemes kerülni, és ez alapján mint Gothicon én sem fogom szeretni. Remélem, nem csak ömlengéseket kaptak reakciókban, hanem elmagyarázták nekik, hogy mitől Gothic a Gothic, ha már community meg minden.

Az vicces, hogy még az uninstall is bugos. Le se törölte a játékot, manuálisan kellett.
A harcot szerintem az ubitól lopták abból a kéthetente ingyen osztogatott kardozós cuccból, aminek nem jut eszembe a neve, és lusta vagyok rákeresni, de én is ennyit csatoltam vissza, hogy vagy ne így legyen a harc, vagy gondolják át mit raknak egy kézre, mert ez így játszhatatlan. Még ha nem jobb kézzel kellene egyszerre a jobb sticket is basztatni meg az a-B-x-y nyomni, akkor talán, de így, esélytelen.
Avatar
Botond

Hozzászólás #45914 2020.03.25. 19:35

DanielT írta:Nagyobbak a pixelek fhd 27-esen te felbontásmágus.
Hát ha már ennyire kurvaokosak vagyunk akkor a tények kedvéért rögzítsük, hogy amikor azt írod, hogy nagyobb, akkor arra gondolsz, hogy kisebb. 27es FHDn akkora pixellek vannak, mint az 54 colos UHD-n, mert valós 4K tv nem nagyon van, és hát az 55ös picit nagyobb, mint az 54es, szóval mivel a felbontás nem így a pixel méret nő. De whatever, mit értek én ehhez, ez csak sima matek!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45915 2020.03.25. 19:41

Botond írta:Hát ha már ennyire kurvaokosak vagyunk akkor a tények kedvéért rögzítsük, hogy amikor azt írod, hogy nagyobb, akkor arra gondolsz, hogy kisebb. 27es FHDn akkora pixellek vannak, mint az 54 colos UHD-n, mert valós 4K tv nem nagyon van, és hát az 55ös picit nagyobb, mint az 54es, szóval mivel a felbontás nem így a pixel méret nő. De whatever, mit értek én ehhez, ez csak sima matek!
Amikor azt írom, hogy nagyobb, akkor arra gondolok, hogy nagyobb.

szerk: Na ekkora mázlid most volt utoljára... 1,48 pixellel több van /inch a 27-esen. :boxer: :boxer: :boxer:
Avatar
Botond

Hozzászólás #45916 2020.03.25. 19:46

DanielT írta:Amikor azt írom, hogy nagyobb, akkor arra gondolok, hogy nagyobb.
Akkor gondold újra.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45917 2020.03.25. 19:50

Botond írta:Akkor gondold újra.
Nem gondolom, mert pontosan tudom miről beszélek, ezt lélegzem 20 éve. MOST BEMÁKOLTAD 1.48 pixellel. Na gyerünk, turnézd körbe a családot, gyűjtsd be az elismeréseket, mert ekkora rohadt mázlid nem lesz többet. :mf1:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45918 2020.03.25. 19:56

Ha már csoda-SSD-k, nyerek azon valamit játékban már, ha M2 PCI Expressre gyúrok? Kéne még egy félterás (részben tartaléknak, de telepítenék is rá), de a semmiért nem akarok kétszer annyit fizetni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45919 2020.03.25. 19:58

Zóanagyvarázsló írta:Ha már csoda-SSD-k, nyerek azon valamit játékban már, ha M2 PCI Expressre gyúrok? Kéne még egy félterás (részben tartaléknak, de telepítenék is rá), de a semmiért nem akarok kétszer annyit fizetni.
Semmit. A világmegváltást csak a Sony tudja és persze azok, akik PS5-re fejlesztenek majd. INSTANT mindenki megvilágosul és SSD optimalizáló mester lesz.

Találsz ezer tesztet egyébként, ahol akár 1 másodperc töltési időt is lehet nyerni a randomszar 500mb/seces SSD-k és a 2000+ -os NVME-k között.

Az M2 foglalat meg önmagában semmit nem jelent.
Avatar
Botond

Hozzászólás #45920 2020.03.25. 20:05

DanielT írta:Nem gondolom, mert pontosan tudom miről beszélek, ezt lélegzem 20 éve. MOST BEMÁKOLTAD 1.48 pixellel. Na gyerünk, turnézd körbe a családot, gyűjtsd be az elismeréseket, mert ekkora rohadt mázlid nem lesz többet. :mf1:
Mint említettem, ez sima matek. Zéró köze volt ahhoz amit 20 éve belélegzel. Szóval mázlim volt, Ja, az én pályám a tévedtél, de ettől függetlenül bocsánatkérés elfogadva. :love12:

Vissza: “Leáldozott.hu”