A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
arty

Hozzászólás #4481 2016.06.04. 21:13

Moby írta:Ahoyg korábban mondtam: én mindvégig a cloud2-ről beszéltem. Nekem is az van, Zó azt vette meg. A cloud2 hangkártyáját kezeli a ps4, amikor aztmondtam kezeli. A sok sületlenséget miért írtam volna egy háromfeles dzsekkben végződő bármiről? :)
én tom h te azt írtad, de mivel pécén, boxon, ps4en megy jackel is a cloud1, így én ócsójánoskodást terveztem .... aztán ez elgondolkodtatott, h ha beszopom, utólag TUTI h 4k-nál többet kell költenem usb2jack "hangkártyára" ...

amugy ne tudd meg mennyire sajnálom, hogy zó lecsapott a cuccodra :(( remélem még idén gariztatnia kell és békéscsabai webshop-nagykerből szerváltad! :eplus2:
Avatar
arty

Hozzászólás #4482 2016.06.04. 21:18

Micsu írta:a mteascoret már usaban is látják, kiv vagyok negatívan hat e a nézettségre, sztem ott kellett volna nyitniuk
műelitista, kretén filmkritikusok véleményét egy ámerikán blokbászterről/játékadaptációról?! :DDDDDDDDD

imdb
7.9
köszcsá :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #4483 2016.06.04. 21:48

arty írta:műelitista, kretén filmkritikusok véleményét egy ámerikán blokbászterről/játékadaptációról?! :DDDDDDDDD
imdb
7.9
köszcsá :)
A Ghostbusters pedig 7,8-on és eddig 3/3 alkalommal aludtam be rajta. Szóval nem tudom mit is akar validálni ez a pontszám. Mivel egy tizedes értékkel jobb, ezért gondolom moziban a hangerő miatt már nem alszanak el rajta az emberek? :idiota:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #4484 2016.06.04. 21:53

arty írta:műelitista, kretén filmkritikusok véleményét egy ámerikán blokbászterről/játékadaptációról?! :DDDDDDDDD

imdb
7.9
köszcsá :)
2 hete meg 8.4 volt ;)
Lesz ez meg 7 alatt is nyugi
Am meg ilyen imdb deadpool/marvel/superhosfilmek 8.0+ utan lehet inkabb kretek kritikusok velemenyere adok ;)
Avatar
Mekee

Hozzászólás #4485 2016.06.04. 21:53

Mindeközben egy messzi-messzi topicban...

:email:

Spoiler
Kép

Valamiből kimaradtam? pedíg ugyemlékszem követtem ma a topicot :O
Avatar
DanielT

Hozzászólás #4486 2016.06.04. 21:56

Mekee írta:Mindeközben egy messzi-messzi topicban...

:email:

Spoiler
Kép

Valamiből kimaradtam? pedíg ugyemlékszem követtem ma a topicot :O
Oh, ezek szerint olvas Totti! :DD

Szia Totti! A kurva anyád! :wave:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #4487 2016.06.04. 21:59

Mekee írta:Mindeközben egy messzi-messzi topicban... :email:
Azért egyel igazán visszamehettél volna még, hogy látszódjon április 5 óta ezek az első hsz-ek. A topik költözés hivatalosan is megtörtént, jelentsen ez bármit azon kívül, hogy DT állja az ide feltöltött reakcióképek után a cehhet. :fogmosas:
Ha Csocso benézne, akkor ott jobb fent lehet regisztrálni, ahogy az egyéb read only ninjáknak szintén. :integet2:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára benőmenő 2016.06.04. 22:03-kor.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #4488 2016.06.04. 22:00

DanielT írta:Oh, ezek szerint olvas Totti! :DD
Tudtam hogy ez egy időparadon lesz, ha nem ollózom be, akkor nem írod és akkor ő nem postol és akkor nem... ő... :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #4489 2016.06.04. 22:00

arty írta:amugy ne tudd meg mennyire sajnálom, hogy zó lecsapott a cuccodra :((
A helyzet ettől is rosszabb: nem is csapott le rá, én ajánlottam fel neki, és 30mp azelőtt még meg sem fogalmazódott bennem konkrétan, hogy egyáltalán el akarom adni.

Kellemes szombat estét!
:banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #4490 2016.06.04. 22:05

benőmenő írta:Azért egyel igazán visszamehettél volna még, hogy látszódjon április 5 óta ezek az első hsz-ek. A topik költözés hivatalosan is megtörtént, jelentsen ez bármit azon kívül, hogy DT állja az ide feltöltött reakcióképek után a cehhet. :fogmosas:
Ha Csocso benézne, akkor ott jobb fent lehet regisztrálni, ahogy az egyéb read only ninjáknak szintén. :integet2:
CSOCSO már korábban regelt ide.
Avatar
arty

Hozzászólás #4491 2016.06.04. 22:06

Moby írta:A helyzet ettől is rosszabb: nem is csapott le rá, én ajánlottam fel neki, és 30mp azelőtt még meg sem fogalmazódott bennem konkrétan, hogy egyáltalán el akarom adni.

Kellemes szombat estét!
:banplz:
anno mutattam is kollegának, aki mondta h aprón ne is reméljek ilyet, mert egy óra alatt elviszik: "nézd, itt forumoznak 20an, így is elment 10 perc alatt, ez tényleg reménytelen és újra kell költenem, ha cloudot akarok" :D
Avatar
arty

Hozzászólás #4492 2016.06.04. 22:08

Micsu írta:2 hete meg 8.4 volt ;)
Lesz ez meg 7 alatt is nyugi
Am meg ilyen imdb deadpool/marvel/superhosfilmek 8.0+ utan lehet inkabb kretek kritikusok velemenyere adok ;)
... a mona lisát pedig mindenképp kocsmai beszélgetések alapján ítéld meg ;)
Avatar
arty

Hozzászólás #4493 2016.06.04. 22:11

benőmenő írta:A Ghostbusters pedig 7,8-on és eddig 3/3 alkalommal aludtam be rajta. Szóval nem tudom mit is akar validálni ez a pontszám. Mivel egy tizedes értékkel jobb, ezért gondolom moziban a hangerő miatt már nem alszanak el rajta az emberek? :idiota:
nyilvánvalóan releváns egy 22 éves film imdb pontszáma, amit szinte minden pontozó valszeg gyerekként látott, majd 15 évvel később a szép emlékek miatt lenyolcpontozott :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #4494 2016.06.04. 22:18

Mekee írta:Mindeközben egy messzi-messzi topicban...

:email:

Spoiler
Kép

Valamiből kimaradtam? pedíg ugyemlékszem követtem ma a topicot :O
betegadi mar nem ugy volt hogy abbahagyta a gaminget? Ugy latszik az okoskodast mar nem tudja abbahagyni xD
Avatar
Moby

Hozzászólás #4495 2016.06.04. 22:19

Mekee írta:Mindeközben egy messzi-messzi topicban...

:email:

Spoiler
Kép

Valamiből kimaradtam? pedíg ugyemlékszem követtem ma a topicot :O
Ez melyik topik?

/jamámegvan.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #4496 2016.06.04. 22:29

arty írta:... a mona lisát pedig mindenképp kocsmai beszélgetések alapján ítéld meg ;)
megitelhetnem, nem tevednek nagyobbat mind ha a warcraftot az imdb alapjan itelnem meg :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #4497 2016.06.04. 22:32

arty írta:nyilvánvalóan releváns egy 22 éves film imdb pontszáma, amit szinte minden pontozó valszeg gyerekként látott, majd 15 évvel később a szép emlékek miatt lenyolcpontozott :)
Valószínűleg relevánsabb, min azé, amit a legnagyobb közönség előtt még nem is vetítettek. :miaz:
Avatar
arty

Hozzászólás #4498 2016.06.04. 22:52

Micsu írta:megitelhetnem, nem tevednek nagyobbat mind ha a warcraftot az imdb alapjan itelnem meg :)
akkor irány egy művészmozi vasárnapi filmdumálós klubja holnap, tudd meg milyen is VALÓJÁBAN a wórkraft :P

benőmenő: aszondod az európaiak/ázsiaiak túlértékelik az amcsi filmremekeket? ;) a pontszámok törvényszerűen csökkennek az idővel, ahogy hígul a közönség (nem csak a filmet nagyon várók, day1 nézők pontoznak már), én azomban az amerikai átlagnézőtől nem várnám, hogy kritikusabb lenne a földijei "műremekével" ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #4499 2016.06.04. 23:40

Na, azért a végére megint volt egy jó Overwatch etap, bár a biztonság kedvéért healernek mentem be. :) De mivel iszonyú fontos a jelenléte, ezért talán jobban kivettem a részem a győzelmekből, mint általában.

Aktuális kedvenc OW artom ennek örömére:

Kép
Avatar
Micsu

Hozzászólás #4500 2016.06.05. 00:08

arty írta:akkor irány egy művészmozi vasárnapi filmdumálós klubja holnap, tudd meg milyen is VALÓJÁBAN a wórkraft :P

benőmenő: aszondod az európaiak/ázsiaiak túlértékelik az amcsi filmremekeket? ;) a pontszámok törvényszerűen csökkennek az idővel, ahogy hígul a közönség (nem csak a filmet nagyon várók, day1 nézők pontoznak már), én azomban az amerikai átlagnézőtől nem várnám, hogy kritikusabb lenne a földijei "műremekével" ;)
tendenicia h magasan kezdenek imdbn a filmek
Avatar
donatus13

Hozzászólás #4501 2016.06.05. 00:24

phpBB [media]
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #4502 2016.06.05. 08:51

Filmajánló: invitation. :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #4503 2016.06.05. 11:12

Egy kávé mellé. Bár elég veszélyes, mert néhol kiköpésveszély fenyeget.

phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #4504 2016.06.05. 11:24

DanielT írta:Egy kávé mellé. Bár elég veszélyes, mert néhol kiköpésveszély fenyeget.
https://youtu.be/xNter0oEYxc
Ezt így E3 előtt megnézetném mindenkivel. :hehe:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #4505 2016.06.05. 11:31

DanielT írta:Egy kávé mellé. Bár elég veszélyes, mert néhol kiköpésveszély fenyeget.

phpBB [media]
nem hiszem el hogy amerikában nem jelenti fel őket senki
Avatar
DanielT

Hozzászólás #4506 2016.06.05. 12:13

Micsu írta:nem hiszem el hogy amerikában nem jelenti fel őket senki
Ami még felháborítóbb, hogy a média nem borítja rájuk az asztalt, hanem asszisztálnak hozzá. Borzalmasan egészségtelen az összefonódás a kiadók és a tesztelők között.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #4507 2016.06.05. 12:17

Vannak a srácnak jó videói, a múltkori HL3 összeállítást is ő csinálta. Itt van még egy, ha már a világ legnagyobb bullshitjainál tartunk.

phpBB [media]
Avatar
Mekee

Hozzászólás #4508 2016.06.05. 12:31

DanielT írta:Ami még felháborítóbb, hogy a média nem borítja rájuk az asztalt, hanem asszisztálnak hozzá. Borzalmasan egészségtelen az összefonódás a kiadók és a tesztelők között.
De a játékosok sem. A legtöbbjük. A baj ott is van, hogy megmutatnak valamit, ami majd kb egy év mulva jön, és addig szép fokozatosan adagolják a butitàst, mig nem lesz olyan feltűnő.
Avatar
Botond

Hozzászólás #4509 2016.06.05. 12:45

DanielT írta:Vannak a srácnak jó videói, a múltkori HL3 összeállítást is ő csinálta. Itt van még egy, ha már a világ legnagyobb bullshitjainál tartunk.
Ez egy fasza videó, majdnem minddel toltuk a gyerekekkel. Jó kis játékok ezek, ha nem lenne a kinect, akkor szerintem sose veszek konzolt.
skinnyman

Hozzászólás #4510 2016.06.05. 13:49

Botond, neked akkor most az a 4k-s 24"-es Samsung monitorod van?
Tudsz rola tapasztalatokat mondani? Jok a szinek, eleg gyors gaming-hez is? 200%-os scaling-en hasznalod? (szoval idealis esetben minden akkora mint 1080p-n lenne, csak ami tud (pl szovegek) elesebbek? Windows-on mennyi szopas van azzal, hogy nemelyik program nem tamogatja jol a skalazast, es mit lehet csinalni vele? Siman 1080p-ben is jol nez ki (pl jatekoknal amik nem mennenek 4k-n 60 fps-sel)?
Avatar
deep

Hozzászólás #4511 2016.06.05. 14:04

Botond írta:Ez egy fasza videó, majdnem minddel toltuk a gyerekekkel. Jó kis játékok ezek, ha nem lenne a kinect, akkor szerintem sose veszek konzolt.
Része vagy a problémának :D Nagyon élveztétek a bullshitet gameplay helyett? A srácok inkább nyomják a NES-es Super Mario-ot, vagy 1000 másikat abból a korszakból, amit te is nyomtál annyi idősen, attól talán tényleg ügyesebbek lesznek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #4512 2016.06.05. 14:14

Botond írta:Ez egy fasza videó, majdnem minddel toltuk a gyerekekkel. Jó kis játékok ezek, ha nem lenne a kinect, akkor szerintem sose veszek konzolt.
Ti 3-an(?) voltatok a bevonzott tömegek? Gyerekek mit tolnak manapság így a nagy bevonzulás után?
Avatar
Botond

Hozzászólás #4513 2016.06.05. 14:17

skinnyman írta:Botond, neked akkor most az a 4k-s 24"-es Samsung monitorod van?
Tudsz rola tapasztalatokat mondani? Jok a szinek, eleg gyors gaming-hez is? 200%-os scaling-en hasznalod? (szoval idealis esetben minden akkora mint 1080p-n lenne, csak ami tud (pl szovegek) elesebbek? Windows-on mennyi szopas van azzal, hogy nemelyik program nem tamogatja jol a skalazast, es mit lehet csinalni vele? Siman 1080p-ben is jol nez ki (pl jatekoknal amik nem mennenek 4k-n 60 fps-sel)?
Igen, egy Samsung u24e590d-m van. 200%-os scalel megy a win10, szóval netezéshez meg ilyesmihez olyan képet kapok mintha 1080p lenne, csak vhogy szebbnek tűnnek nekem a kontrasztok, meg a színek. Aztán lehet ez csak ilyen tudatalatti önigazoló reflex. :)
Gémingnél vegyesebb a kép. Ahol nincs 4k, ott többnyire FHD sincs, ott ugyanaz a szopóroller van, mint egy FHD monitorral, hogy csúszik ide, csúszik oda, 4:3ban hajlandó csak menni, fekete a széle, de mondom ezek ugyanúgy szopórollerek FHD monitorral is, szóval ez a homogén része, itt se nem rosszabb se nem jobb a kép. Ugyanez igaz a FHD only játékokra. Ott is ugyanazt látom, amit egy FHD monitoron, max a színek picit szebbek, kontrasztok élesebbek, de lényegi különbség nincs. A vegyes érzelmeim a 4k-t támogató cuccoknál vannak. Ott ugyanis az interfész többnyire összemegy a negyedére. Ez mondjuk vmi akciójátéknál le van fosva, úgyis hotkeyen van minden. De mondjuk stratégiáknál annyira nem funny. Lehet haxorolni egyik másiknál, de na, 900k-t öntöttem idén a gépbe, ne kelljen már init átírni meg faszom. De nyilván megoldom. Meg amit írtam még, hogy 4k alá kraft kell, a kraft per pillanat az 1080as, és annak a drivere, hátő mondjuk úgy hogy nem kiforrott a végtelenségig. Ez a beficcen az antik cuccoknál a végtelenített fps és eltűnik az egér pointer ez sem teljesen független attól, hogy 4k panelen próbál 768*mittommennyiben indulni a cucc és hát ide oda kapcsolgatja a felbontást és a végén, hupp eltűnt az egér, aztán váltsál felbontást. Ez elég sok cuccnál előjön, meg a félremutatás (kép közepén az egérnyíl, de a kép bal harmadánál lévő gombot mutatja aktívnak, hogy azon áll, és ha klickelek, akkor valóban megnyomom azt a gombot), és ha végül sikerül átkombózni 4k-ba a játékot, akkor hirtelen kisimul minden, nem tűnik el az egérnyíl, oda mutat ahova kell, stb. Ha van vsync ha nincs, de néha a láthatatlan egérnyíllal átváltani a félrehordást is belekalkulálva, hát azé az nem mindig jön össze.
Összességében azért elégedett vagyok, de ez nem konzolos berakom a cdt indul a forza az biztos. Ez most még küzdelmes. Közel sem annyira küzdelmes, mint Mobynak egy BF4 meccs, vagy Dtnek egy kör OW, de azé küzdelmes. Türelem, kreativitás és kitartás kell hozzá, szóval aki konzolfílinget keres a PCn, az valóban várjon még a 4k-val pár évet. Aki tökös gyerek az belevághat, megéri. Nemtom a többi 4k monitor milyen, de amit sikerül kisebb vagy nagyobb szopórollerek árán belőni 4kra ezen a samsungon, az olyan látványvilágot ad, hogy onnan kezdve FHD tartalmat meglátva FHd megjelenítőn elkap a sugárban hányás, hogy miezazigénytelenszar?!
Avatar
Botond

Hozzászólás #4514 2016.06.05. 14:22

DanielT írta:Ti 3-an(?) voltatok a bevonzott tömegek? Gyerekek mit tolnak manapság így a nagy bevonzulás után?
Fiam az kb tolna mindent, és igazságszerint a lányom is. Lego cuccok, toy story3, plants vs zombiez az kb mindennap pöröghetne végtelen mennyiségben, ha nem 6-7 évesek lennének és nem lennének ott azok a szemét szülők, akik heti 1-2 órára limitálják a dolgot. Fiam az hétről hétre profibb dolgokat tud a kontrollerrel, lányom nyilván kevésbé ügyes az ilyen ugrálós stuffzokban. Szal ja, fiam mindenképpen beszippantotta a cucc, és félig meddig a lányom is. Meg nejem is bohóckodik a kinectes táncolós cuccokkal, és ha ezt gazdasági oldalról nézzük, akkor gold a nejem kedvéért van, hogy alázza multiban a táncosokat, és táncos cuccra költöttem a legtöbbet, második legtöbbet meg kiddie cuccokra. Normál játékot nem is vettem szerintem az x360 a forzákon kívül, többi ami van az ingyen volt a goldhoz kb mind.
Szal ja, fiamat konkrétan a kinect adventures vonzotta be a gémingbe meg lányomat is.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #4515 2016.06.05. 14:26

Botond írta:Szal ja, fiamat konkrétan a kinect adventures vonzotta be a gémingbe meg lányomat is.
Isten áldja az MS-t érte! Bele sem merek gondolni, hogy 2 év világosság után megint visszasüllyedünk a középkorba... :gonosz3: Nó mór bevonzás! :rinya:
Avatar
Botond

Hozzászólás #4516 2016.06.05. 14:29

DanielT írta:Isten áldja az MS-t érte! Bele sem merek gondolni, hogy 2 év világosság után megint visszasüllyedünk a középkorba... :gonosz3:
Én nem látom ennyire végletesen ezt. A globális elérés nő, a piac egyre nagyobb, egy egyre nagyobb piacot egy homogén lófasszal (BF1-2-3-4-5-6-7-8-végtelen!!!44-megint1!!!4) nem lehet kiszolgálni. Van aki nem játszik fpst (én se :D), nekik is kell adni vmit, mert el kell adni a HW-t, mert akkor lesz olcsó, akkor lesz nagy a piaca, akkor fejlesztenek rá. Ha nem fogy a HW, akkor nem fejlesztenek rá. Konzol géming az így megy. Az viszont botrány mennyire félrevitte ezt az egész kinektesdit az MS, aztán mikor dobta na az meg végképp no comment. Elhiheted, hogy nekem sem a nélkülözés jele, hogy még mindig a 360+kinect van a nappaliban és nem a one+kinect...
Avatar
Botond

Hozzászólás #4517 2016.06.05. 14:30

deep írta:Része vagy a problémának :D Nagyon élveztétek a bullshitet gameplay helyett? A srácok inkább nyomják a NES-es Super Mario-ot, vagy 1000 másikat abból a korszakból, amit te is nyomtál annyi idősen, attól talán tényleg ügyesebbek lesznek.
Hát igen, én is ezt szoktam mondani, hogy aki nem a megoldás része az a probléma része. :) Most mondjuk nem látom pont, hogy hogy lehetnék a megoldás része :D, de azé figyelek, tanulok! :D
Avatar
deep

Hozzászólás #4518 2016.06.05. 14:32

Botond írta:Hát igen, én is ezt szoktam mondani, hogy aki nem a megoldás része az a probléma része. :) Most mondjuk nem látom pont, hogy hogy lehetnék a megoldás része :D, de azé figyelek, tanulok! :D
Most már mindegy, mert magától megdöglött az egész :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #4519 2016.06.05. 14:37

deep írta:Most már mindegy, mert magától megdöglött az egész :D
Jövőre elkezdik lekapcsolni szerintem a 360 mögül a szervereket, akkor szép lassan az én konzolos kitérőm is véget ér. :o
Avatar
deep

Hozzászólás #4520 2016.06.05. 14:40

Botond írta:Jövőre elkezdik lekapcsolni szerintem a 360 mögül a szervereket, akkor szép lassan az én konzolos kitérőm is véget ér. :o
Pedig be lettél vonzva, nem értem. :hehe:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #4521 2016.06.05. 14:51

deep írta:Pedig be lettél vonzva, nem értem. :hehe:
A bevonzás megtörtént, a Kinect teljesítette a küldetését. Egy technológia, ami az első pillanattól kezdve egy kibaszott nagy hazugság volt és SENKIT NEM ÉRDEKEL már, kellett a bevonzáshoz. Hősi halált halt mondhatni.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #4522 2016.06.05. 14:58

Botond írta:Én nem látom ennyire végletesen ezt. A globális elérés nő, a piac egyre nagyobb, egy egyre nagyobb piacot egy homogén lófasszal (BF1-2-3-4-5-6-7-8-végtelen!!!44-megint1!!!4) nem lehet kiszolgálni. Van aki nem játszik fpst (én se :D), nekik is kell adni vmit, mert el kell adni a HW-t, mert akkor lesz olcsó, akkor lesz nagy a piaca, akkor fejlesztenek rá. Ha nem fogy a HW, akkor nem fejlesztenek rá. Konzol géming az így megy. Az viszont botrány mennyire félrevitte ezt az egész kinektesdit az MS, aztán mikor dobta na az meg végképp no comment. Elhiheted, hogy nekem sem a nélkülözés jele, hogy még mindig a 360+kinect van a nappaliban és nem a one+kinect...
vedd meg a gyereknek v asszonynak a kinectet, nincs ezzel semmi baj
A gond inkabb az mikor az aaa szegmens torkan akarjak lenyomni meg a kotelezo kinect a bonehoz, nameg mikor totyifelek futtattak mekkora jo , omg azaz fanboysag, legkartekonyabb
Avatar
Micsu

Hozzászólás #4523 2016.06.05. 14:59

DanielT írta:A bevonzás megtörtént, a Kinect teljesítette a küldetését. Egy technológia, ami az első pillanattól kezdve egy kibaszott nagy hazugság volt és SENKIT NEM ÉRDEKEL már, kellett a bevonzáshoz. Hősi halált halt mondhatni.
6 eves gyerekek fejevel aze ne gondolkozz, ott lehet letjogosultsag
Avatar
DanielT

Hozzászólás #4524 2016.06.05. 15:06

Micsu írta:6 eves gyerekek fejevel aze ne gondolkozz, ott lehet letjogosultsag
Volt 2 éve a 6 éves generációnak, hogy bevonzódjon. Biztos nagy szükség volt rá, hiszen... ja nem. Kibaszottul semmi szükség nem volt rá.
Avatar
Botond

Hozzászólás #4525 2016.06.05. 16:10

Micsu írta:vedd meg a gyereknek v asszonynak a kinectet, nincs ezzel semmi baj
A gond inkabb az mikor az aaa szegmens torkan akarjak lenyomni meg a kotelezo kinect a bonehoz, nameg mikor totyifelek futtattak mekkora jo , omg azaz fanboysag, legkartekonyabb
Ez nem vitatom. Teljesen félrevitték a dolgot, falnak kormányozták és amikor beletört a bicska, akkor ahelyett, hogy visszavitték volna a helyére a termékskálán akkor inkább dobták. Szomorú történet ez.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #4526 2016.06.05. 16:13

DanielT írta:Volt 2 éve a 6 éves generációnak, hogy bevonzódjon. Biztos nagy szükség volt rá, hiszen... ja nem. Kibaszottul semmi szükség nem volt rá.
nem mert a wii lefogja azt a szegmenet, bár már ott is hanyatlás vanik
Avatar
DanielT

Hozzászólás #4527 2016.06.05. 16:38

Micsu írta:nem mert a wii lefogja azt a szegmenet, bár már ott is hanyatlás vanik
Az egyetlen szegmens amit a Wii lefog, az az alja annak a szekrénynek, amiben a hulladék, hazug "mi legyen a next big thing, ami megkülönböztet minket a konkurenciától" BULLSHIT termékeket tárolják.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #4528 2016.06.05. 16:49

Greyfox írta:Filmajánló: invitation. :eljen:
Köszi, meg is van az esti program.
skinnyman

Hozzászólás #4529 2016.06.05. 19:09

Botond írta:...

Jah thx. :) Netezesnel azt gondolnam talan foleg annak kene meg latvanyosnak lennie, hogy a szovegek elesebbek/kevesbe pixelesek, mert ugye az az ami mindig igaz kene h legyen olyan weboldalaknal is amik total nincsenek felkeszitve nagy felbontasokra..
Az amugy hihetetlen h ennyi windows-os programnal a 4-szer nagyobb felbontas meg mindig 4-szer kisebb interfeszt jelent, mintha nem is hallottak volna a dpi fogalmarol. Az lehet h most mar az os tamogatja, de mivel nagyon sokaig nem tamogattak, igy a mai napig rajtuk rohad ennek a legacy-ja, es meg fog is jo nehany evig.. Ami egyebkent sztem az egesz monitor ipart is nagyban visszafogja. Kozben meg egy filleres android-on ezzel a vilagon semmi problema nincs, 480p-s vagy 4k-s telefonon sem 5 colon, mindossze azert, mert ott a dpi a kezdetektol szamitasba volt veve.
Magamtol amugy valszeg meg varnek vele, de mivel igyis-ugyis keszulok monitort venni nehany honapon belul (gtx 1070 melle), es hosszutavra terveznem azt a monitort, igy ha nincs tul sok szopo vele, akkor sztem mar inkabb 4k-sat vennek. Igazabol egesz jonak tunik ez a samu, a panelje azok alapjan amiket olvasok, eleg jo (ips), hdmi 2.0-as csatija van, szoval alapvetoen rendben van.
Amiben nem vagyok biztos, hogy pl 24" eleg nagy lenne-e, talan meg kene neznem eloben - de ebbol is a legtobb 28-as mar TN paneles..
4k melle a g-sync-nek lehetne meg valos haszna, de azokbol alapbol jelenleg baromi ritka 4k-s, meg ips paneles (kulon-kulon is ritka, a legtobb TN paneles es max 1440p-s) - es ezek alapbol joval dragabbak is. A vasarloi oldalrol amugy ez a gsync-freesync is jo nagy szopatas amugy... Vegyel gsync-es monitort masfel/ketszer annyiert, es egyuttal az nvidia-hoz kotod magad - aminek lehet h egyre kevesbe letezik konkurenciaja, de azert akkor is... Pedig jo kis technologia lenne.. Ja meg meg ott lenne esetleg a 144(+) Hz, 4k-n ilyesmi jelenleg nem letezik meg - ha letezne, akkor is gondolom mocskos draga lenne.
Avatar
Botond

Hozzászólás #4530 2016.06.05. 19:23

skinnyman írta:Jah thx. :) Netezesnel azt gondolnam talan foleg annak kene meg latvanyosnak lennie, hogy a szovegek elesebbek/kevesbe pixelesek, mert ugye az az ami mindig igaz kene h legyen olyan weboldalaknal is amik total nincsenek felkeszitve nagy felbontasokra..
Az amugy hihetetlen h ennyi windows-os programnal a 4-szer nagyobb felbontas meg mindig 4-szer kisebb interfeszt jelent, mintha nem is hallottak volna a dpi fogalmarol. Az lehet h most mar az os tamogatja, de mivel nagyon sokaig nem tamogattak, igy a mai napig rajtuk rohad ennek a legacy-ja, es meg fog is jo nehany evig.. Ami egyebkent sztem az egesz monitor ipart is nagyban visszafogja. Kozben meg egy filleres android-on ezzel a vilagon semmi problema nincs, 480p-s vagy 4k-s telefonon sem 5 colon, mindossze azert, mert ott a dpi a kezdetektol szamitasba volt veve.
Magamtol amugy valszeg meg varnek vele, de mivel igyis-ugyis keszulok monitort venni nehany honapon belul (gtx 1070 melle), es hosszutavra terveznem azt a monitort, igy ha nincs tul sok szopo vele, akkor sztem mar inkabb 4k-sat vennek. Igazabol egesz jonak tunik ez a samu, a panelje azok alapjan amiket olvasok, eleg jo (ips), hdmi 2.0-as csatija van, szoval alapvetoen rendben van.
Amiben nem vagyok biztos, hogy pl 24" eleg nagy lenne-e, talan meg kene neznem eloben - de ebbol is a legtobb 28-as mar TN paneles..
4k melle a g-sync-nek lehetne meg valos haszna, de azokbol alapbol jelenleg baromi ritka 4k-s, meg ips paneles (kulon-kulon is ritka, a legtobb TN paneles es max 1440p-s) - es ezek alapbol joval dragabbak is. A vasarloi oldalrol amugy ez a gsync-freesync is jo nagy szopatas amugy... Vegyel gsync-es monitort masfel/ketszer annyiert, es egyuttal az nvidia-hoz kotod magad - aminek lehet h egyre kevesbe letezik konkurenciaja, de azert akkor is... Pedig jo kis technologia lenne.. Ja meg meg ott lenne esetleg a 144(+) Hz, 4k-n ilyesmi jelenleg nem letezik meg - ha letezne, akkor is gondolom mocskos draga lenne.
Ha 1080p-ben hajtod amíg nem lesz alá rendes vasad, akkor zéróval van több problémád, mint egy FHD monitorral. 1070es meg ki fogja hajtani az 5+ éves cuccokat is 4k-ban, és gondolom azé neked is van backlog gazdagon. És mondom a kicsi interface stratégiáknál/rpg-knél zavaró, de ott se mindnél, van azért ahol értelmesen meg tudták oldani, de azért ott 70% körüli a failrate, amiből mondjuk a fele gyógyítható, a többi a megszoksz vagy megszöksz módszerre visz rá.
28-as samuból a 2014es (ami nekem van, az a sorozat) és a 2015ös is TN sajna, majd talán az idei modell... :)
Avatar
Mekee

Hozzászólás #4531 2016.06.05. 19:36

Botond írta:1070es meg ki fogja hajtani az 5+ éves cuccokat is 4k-ban
És emiatt megéri? Én ugy látom, hogy még ez a 4k legalább 1-2 vga gen-t kell érlelődjön, mig érdemes lesz rá váltani, és akkor már addigra lesz sok jobb kijelző is jobb áron. Ez jelenleg ilyen early adopter pénztemető bukdácsolássokkal.
Avatar
Necro

Hozzászólás #4532 2016.06.05. 19:39

Láttam ment a fejhallgató téma, valamit nagyon low endre tudnátok ajánlani (mikrofonost, lehet USBs vagy jack-es is). Nem tudom mostanában melyik megoldásnál lehet könnyebben szabályozni hogy hova menjen a beszédhang és a játékhang, erről is jó lenne némi felvilágosítás. Ja igen, ha 5000 alatt örülnék ha meglenne, meg két méter kábelnek is. ASUS Z170-A integrált cuccom van.
Avatar
Botond

Hozzászólás #4533 2016.06.05. 19:48

Mekee írta:És emiatt megéri? Én ugy látom, hogy még ez a 4k legalább 1-2 vga gen-t kell érlelődjön, mig érdemes lesz rá váltani, és akkor már addigra lesz sok jobb kijelző is jobb áron. Ez jelenleg ilyen early adopter pénztemető bukdácsolássokkal.
Nekem is van véleményem az űrutazásról, igaz a legközelebbi élményemmel ezzel kapcsolatban, hogy apám két körrel a vége előtt esett ki a válogatásból amikor Farkas Bercit kiválasztották. Kifejtsem azért nagy magabiztossággal, hogy hogyan gondolom? :)
Előző genben mindenki vígan elvolt a 970esekkel FHDn, sőt a 970esek előtt is elvolt mindenki vígan FHDban, persze effektek töredékével (mert akkor még nem is voltak azok amik most megpandelik a VGAkat!), de amikor vki 4kban szeretne ellenni ugyanennyi effektel, akkor á, az nincs, nem működik. Értem én a kettős mércét, hogyne érteném. De itten a két szememmel látom, hogy az én játékaim amikkel én játszok hogy néztek ki egy 970essel megerősítve egy FHD monitoron és hogy néznek ki egy 4k panelen egy 1080assal megküldve, és amikor ilyet olvasok, hogy a 4k még 1-2 vga gen, akkor olyan szinten elkap a nevetés, hogy alig bírom begépelni ezt a választ is. :D
4k+maxos AA,AF, árnyékok meg amit akarsz ultrán, de ssao vagy hbao nem és olyat képet kapsz, hogy beszarsz és fix 60. Bekapcsolod az ssaot vagy a hbaot akkor persze beesik 22 fpsre a frissebb cuccokon, de hát ne kapcsold be mert anélkül is olyan, hogy egy FHD maxos kép is 640*480nak tűnik mellette. Esetleg, ha nagyon nagyon nagyon toptoptop cucc, akkor még a bloomból veszel le oszt pacsi. De mondom ezt nem netszakérteni kell, hanem átélni. Samsungok meg ezzel a beépített színbolondítóalgoritmussal amit a 4k cuccaikba raknak olyat színeznek mindenen, hogy már csak amiatt megéri váltani.
1-2 vga gen még, óriási! Akkor most jött el a FHD kora, mindenki aki eddig FHDba tolta az early adapter, mert az 1070es lesz az első ami kompromisszummentesen ki tudja hajtani a FHDt. Mondd, te FHD early adapter vagy, vagy még várod az 1070est és csak akkor váltasz az 1280*1024es vagy a 720p monitorodról FHDra, ha az 170esed meglesz? :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #4534 2016.06.05. 19:51

Botond írta: De itten a két szememmel látom, hogy az én játékaim amikkel én játszok hogy néztek ki egy 970essel megerősítve egy FHD monitoron és hogy néznek ki egy 4k panelen egy 1080assal megküldve
Ettől már a falnak megyek tényleg. Láttál X monitort, aminél jobb a mostani 4K monitorod. Még mindig nem a 4K miatt, hanem, mert van egy jobb panel benne, mint a másikban volt. Nem a több pixel miatt. Jobb a panel egyéb ezer tulajdonsága.

Mid volt előtte?
Avatar
Mekee

Hozzászólás #4535 2016.06.05. 19:53

Botond írta:Nekem is van véleményem az űrutazásról, igaz a legközelebbi élményemmel ezzel kapcsolatban, hogy apám két körrel a vége előtt esett ki a válogatásból amikor Farkas Bercit kiválasztották. Kifejtsem azért nagy magabiztossággal, hogy hogyan gondolom? :)
Előző genben mindenki vígan elvolt a 970esekkel FHDn, sőt a 970esek előtt is elvolt mindenki vígan FHDban, persze effektek töredékével (mert akkor még nem is voltak azok amik most megpandelik a VGAkat!), de amikor vki 4kban szeretne ellenni ugyanennyi effektel, akkor á, az nincs, nem működik. Értem én a kettős mércét, hogyne érteném. De itten a két szememmel látom, hogy az én játékaim amikkel én játszok hogy néztek ki egy 970essel megerősítve egy FHD monitoron és hogy néznek ki egy 4k panelen egy 1080assal megküldve, és amikor ilyet olvasok, hogy a 4k még 1-2 vga gen, akkor olyan szinten elkap a nevetés, hogy alig bírom begépelni ezt a választ is. :D
4k+maxos AA,AF, árnyékok meg amit akarsz ultrán, de ssao vagy hbao nem és olyat képet kapsz, hogy beszarsz és fix 60. Bekapcsolod az ssaot vagy a hbaot akkor persze beesik 22 fpsre a frissebb cuccokon, de hát ne kapcsold be mert anélkül is olyan, hogy egy FHD maxos kép is 640*480nak tűnik mellette. Esetleg, ha nagyon nagyon nagyon toptoptop cucc, akkor még a bloomból veszel le oszt pacsi. De mondom ezt nem netszakérteni kell, hanem átélni. Samsungok meg ezzel a beépített színbolondítóalgoritmussal amit a 4k cuccaikba raknak olyat színeznek mindenen, hogy már csak amiatt megéri váltani.
1-2 vga gen még, óriási! Akkor most jött el a FHD kora, mindenki aki eddig FHDba tolta az early adapter, mert az 1070es lesz az első ami kompromisszummentesen ki tudja hajtani a FHDt. Mondd, te FHD early adapter vagy, vagy még várod az 1070est és csak akkor váltasz az 1280*1024es vagy a 720p monitorodról FHDra, ha az 170esed meglesz? :)
Szo sincs erről, értemén, de ha most kijön valami xy játék ami nekem tetszik, és megveszem hozzá az 1070-80 at, akkor énbizony mindent maxra tolva akarom játszani, ezt 1080ban lehet, 4k-ban nemhiszem. Persze vehetek 2-3-4 vga-t de az meg macera és nem is működik.
És ha belelapátolnék pénzt, én nem backlog gaming miatt tenném.
Avatar
Botond

Hozzászólás #4536 2016.06.05. 20:01

Mekee írta:Szo sincs erről, értemén, de ha most kijön valami xy játék ami nekem tetszik, és megveszem hozzá az 1070-80 at, akkor énbizony mindent maxra tolva akarom játszani, ezt 1080ban lehet, 4k-ban nemhiszem. Persze vehetek 2-3-4 vga-t de az meg macera és nem is működik.
És ha belelapátolnék pénzt, én nem backlog gaming miatt tenném.
Igen, erre mondom, hogy eddig is ilyen elvárásaid voltak, nem csak a 4k-val szemben vagy elfogult, akkor az 1070es előtt mindent 720p-ben játszottál. Vagy csak simán képmutató vagy, bort iszol és vizet prédikálsz, és még most is tologatod a csúszkákat a FHD felbontás mellett, mert ott lehet, de 4kban nem lehet. Erre mondom én, hogy óriási. :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #4537 2016.06.05. 20:08

DanielT írta:Ettől már a falnak megyek tényleg. Láttál X monitort, aminél jobb a mostani 4K monitorod. Még mindig nem a 4K miatt, hanem, mert van egy jobb panel benne, mint a másikban volt. Nem a több pixel miatt. Jobb a panel egyéb ezer tulajdonsága.

Mid volt előtte?
LG. Nem kizárt amit írsz, de szerintem az ezer egyéb tulajdonság nem független a 4któl. FHD Samsung monitoroknál ezt a színvarázslós mágiát nem emelik ki, egyszerűen a több árnyalathoz, szebb átmenethez kell a több képpont, és a jobb kontraszthoz is. Nyilván van überfasza kontraszt FHDban is, de 4kban egyszerűbb összehozni.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #4538 2016.06.05. 20:08

Botond írta:Igen, erre mondom, hogy eddig is ilyen elvárásaid voltak, nem csak a 4k-val szemben vagy elfogult, akkor az 1070es előtt mindent 720p-ben játszottál. Vagy csak simán képmutató vagy, bort iszol és vizet prédikálsz, és még most is tologatod a csúszkákat a FHD felbontás mellett, mert ott lehet, de 4kban nem lehet. Erre mondom én, hogy óriási. :D
Nem, csak jelenleg van kijelző, de nincs mögé erő. Arról nem is beszélve, hogy én fhd-ban mindent bekapcsolva sem látok pixeleket 40 colon fotelből játszva, akkor a 4k, tehát a plusz pixelek miben okoznak más élményt? Inkább maradok a jelenleginél még, ahol képimnőségre megy az erő nem a nemlátható felbontásra.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #4539 2016.06.05. 20:11

Botond írta:LG. Nem kizárt amit írsz, de szerintem az ezer egyéb tulajdonság nem független a 4któl. FHD Samsung monitoroknál ezt a színvarázslós mágiát nem emelik ki, egyszerűen a több árnyalathoz, szebb átmenethez kell a több képpont, és a jobb kontraszthoz is. Nyilván van überfasza kontraszt FHDban is, de 4kban egyszerűbb összehozni.
Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #4540 2016.06.05. 20:13

Mekee írta:Nem, csak jelenleg van kijelző, de nincs mögé erő. Arról nem is beszélve, hogy én fhd-ban mindent bekapcsolva sem látok pixeleket 40 colon fotelből játszva, akkor a 4k, tehát a plusz pixelek miben okoznak más élményt? Inkább maradok a jelenleginél még, ahol képimnőségre megy az erő nem a nemlátható felbontásra.
Jelenleg a FHD kijelződ mögé sincs erőd, mert gondolom nem vettél még 1080ast, szóval feleleges pénzkidobás volt a FHD monitor/tv is. :P
A miben okoznak más élményt az leírtam ezerszer, Dt idegeinek kímélése érdekében nem írom le n+1szer :D, kellenek neki a kipihent idegek a mai OW csatakosra szopatáshoz. :o
Avatar
Mekee

Hozzászólás #4541 2016.06.05. 20:50

Botond írta:Jelenleg a FHD kijelződ mögé sincs erőd, mert gondolom nem vettél még 1080ast, szóval feleleges pénzkidobás volt a FHD monitor/tv is. :P
A miben okoznak más élményt az leírtam ezerszer, Dt idegeinek kímélése érdekében nem írom le n+1szer :D, kellenek neki a kipihent idegek a mai OW csatakosra szopatáshoz. :o
mért ne lenne? jelenleg amivel játszok ahoz van. De nyilván nem a felbontás csak ami miatt emelik a játékok gépigénye, úgyhogy kell az uj cucc. Én olyan kb egyéves lemaradásban játszom hellyel közzel. Majd ha megvettem a TR-t meglátjuk elég lesz-e a 970, de gyanítom nem, akkor félrerakom 1070-ig.
De igazándiból teljesen meddő vita ez, más az igény más a mérce
Avatar
Micsu

Hozzászólás #4542 2016.06.05. 20:56

Botond írta:LG. Nem kizárt amit írsz, de szerintem az ezer egyéb tulajdonság nem független a 4któl. FHD Samsung monitoroknál ezt a színvarázslós mágiát nem emelik ki, egyszerűen a több árnyalathoz, szebb átmenethez kell a több képpont, és a jobb kontraszthoz is. Nyilván van überfasza kontraszt FHDban is, de 4kban egyszerűbb összehozni.
legutóbb a médiában egy 1080ps oled volt ami mindent vert, a 3 millás 4k tvt is (4ks oled nem volt kiállítva, biztos adta volna az is)
ebből csak azt akarom kihozni hogy nem a 4któl lesz szép egy kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Micsu 2016.06.05. 20:59-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #4543 2016.06.05. 20:58

Botond írta:Jelenleg a FHD kijelződ mögé sincs erőd, mert gondolom nem vettél még 1080ast, szóval feleleges pénzkidobás volt a FHD monitor/tv is. :P
A miben okoznak más élményt az leírtam ezerszer, Dt idegeinek kímélése érdekében nem írom le n+1szer :D, kellenek neki a kipihent idegek a mai OW csatakosra szopatáshoz. :o
új játékokhoz kompromisszumosan elég csak a 1080 ha 4król van szó
Avatar
Micsu

Hozzászólás #4544 2016.06.05. 21:44

milyen a total war zó?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #4545 2016.06.05. 22:00

Necro írta:Láttam ment a fejhallgató téma, valamit nagyon low endre tudnátok ajánlani (mikrofonost, lehet USBs vagy jack-es is). Nem tudom mostanában melyik megoldásnál lehet könnyebben szabályozni hogy hova menjen a beszédhang és a játékhang, erről is jó lenne némi felvilágosítás. Ja igen, ha 5000 alatt örülnék ha meglenne, meg két méter kábelnek is. ASUS Z170-A integrált cuccom van.
5k körül kb a Genius és társai az opciók(tehát valami létező márka), de a célnak meg fognak felelni. A beszéd és játékhang hova menjen azt nem annyira értem, de ez nem fülestől függ, bármivel kiválaszthatsz outputokat.
Avatar
Botond

Hozzászólás #4546 2016.06.05. 22:22

Micsu írta:új játékokhoz kompromisszumosan elég csak a 1080 ha 4król van szó
Nagy bölcsesség ez. A mondatba a 4k-t cseréld ki FHD-ra, az 1080ast meg a titanx kivételével bármelyik már kapható VGAra, és akkor is igaz a mondat, mert ez már csak ilyen varázsmondat. Node, és ezzel mit is szeretnél mondani?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #4547 2016.06.05. 22:32

Botond írta:Nagy bölcsesség ez. A mondatba a 4k-t cseréld ki FHD-ra, az 1080ast meg a titanx kivételével bármelyik már kapható VGAra, és akkor is igaz a mondat, mert ez már csak ilyen varázsmondat. Node, és ezzel mit is szeretnél mondani?
azt hogy uj jatekoknal normalis settingsel a 20fps edeskeves ha 4krol van szo, retrozni meg felesleges a 500+ ezeres setup, bar levezetted te ezt szepen az utobbi par napban :)
Avatar
arty

Hozzászólás #4548 2016.06.05. 23:16

DanielT írta:Volt 2 éve a 6 éves generációnak, hogy bevonzódjon. Biztos nagy szükség volt rá, hiszen... ja nem. Kibaszottul semmi szükség nem volt rá.
1. a gyerek bevonzódik bármibe, ami a képernyőn megy, ehez valóban nem kell kinekt
2. ha már belevonzódik, vonzódjon bele ilyen táncikába, ugrálósdiba... legaláb mozog, fejlődik az egyensúlyérzéke, kalóriát éget, zenét hallgat, stb

tegnap lányom a barátnőjével ugrált 1-2 órát valamelyik táncikával, fiam pedig ma egy ilyen polipos izében zsákolta az accomra az acsikat :D (és nem tudtam forzázni!!!)

magamnak nemrég akcióban megvettem a blue estate-t...
phpBB [media]

egyelőre nem sok időm volt tolni. játékpisztoly kell a kezembe, anélkül nemmegy :D (move lenne hozzá ideális, de annak pláne vége...)

értem én, hogy a 900 órát béefben próskodó vérhácénak ez nem játék, ettől mi elég jól elvagyunk vele.
a 360-as kinekthez képest egyébként elég nagyot ugrott a precizitás/reszponszivitás. ezzel más baj volt... (először az h kötelező, utána az h levanszarva. kurva anyád ms. bőőőőőőven lenne létjogosultsága.)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #4549 2016.06.05. 23:41

Greyfox írta:Filmajánló: invitation. :eljen:
ránázek
én a Solacet néztem tegnap, habár néhol a kidolgozás és a jelenetek összecsapottnak hatnak de én kellemeset csalódtam, megérte azt a kicsit több mint másfél órát
Avatar
Moby

Hozzászólás #4550 2016.06.06. 00:05

arty írta:...valamilolfasságbykinekt...
És itt mivel lősz? Balherevakarás=lövés, jobbhere=tárazás?

Vissza: “Leáldozott.hu”