A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45081 2020.02.26. 10:27

DanielT írta:Mert arra a hugyra nincs más a Nintendo címeken kívül, naná, hogy veszik őket a kiéheztetett tulajok.

PS4-en pedig _KIZÁRÓLAG_ exkluzívokat toltam amióta létezik, csak amiatt vettem. Szal' 1 gépet már legalább eladtak miattuk.
enis enis enis
Avatar
Moby

Hozzászólás #45082 2020.02.26. 10:28

DanielT írta:Mert arra a hugyra nincs más a Nintendo címeken kívül, naná, hogy veszik őket a kiéheztetett tulajok.
Nincs máááás? :D A mindent is portolják rá. Mondjuk ilyen witcher3-akat meg doomokat nem biztos, hogy erre vennék, de
A leáld mintavételben mindenkinek ennedik konzolja/játékplatformja a switch. Mi a tökömért lenne neki, ha nem ezek miatt? Mert ki vannak éhezve? Mire? :D Aki veszi, azért veszi, és azért veszi a játékait, mer a játékai jók. Ilyenkibaszottkurvaegyszerűez. Hogy most ezekből mit nevezhetünk exkluzívnak, meg mit nem, ésmilyenperemfeltételekmentén, hát ez meg...őszintén.
Kiagecitérdekli? :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45083 2020.02.26. 10:28

DanielT írta:Ok. Akkor miért adtak el ebben a generációban 2x annyi PS4-et, mint fosbónt? Úgy, hogy az elmúlt 3+ évben már a Bone a legerősebb gép.
ezt Moby sztem tok jol leirta a multkor h miert is, benne vannak az exclek is meg meg10 masik ok miatt ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45084 2020.02.26. 10:31

Micsu írta:ezt Moby sztem tok jol leirta a multkor h miert is, benne vannak az exclek is meg meg10 masik ok miatt ;)
Én pontosan tudom, vagy tudni vélem miért, itt voltam a bolygón a generáció minden ezredmásodpercében. Kibaszottul fontosak az exkluzívok a gépválasztásnál, ha nincs más paraméter különbség, konkértan SEMMI MÁS nem marad. És nagyon erre megyünk.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45085 2020.02.26. 10:34

DanielT írta:Én pontosan tudom, vagy tudni vélem miért, itt voltam a bolygón a generáció minden ezredmásodpercében. Kibaszottul fontosak az exkluzívok a gépválasztásnál, ha nincs más paraméter különbség, konkértan SEMMI MÁS nem marad. És nagyon erre megyünk.
fontos bizony :P merfoldkohoz ertem
Csatolmányok
794C2C98-D561-4E87-BAFA-0DBFE9728A89.png
Avatar
Botond

Hozzászólás #45086 2020.02.26. 10:37

DanielT írta:Ok. Akkor miért adtak el ebben a generációban 2x annyi PS4-et, mint fosbónt? Úgy, hogy az elmúlt 3+ évben már a Bone a legerősebb gép.
Eleinte a másik 10 ok miatt, aztán meg a COD miatt, mert a szomszéd pistikének is pisi4en vagy cod, akkor azt kell venni, hogy csapassuk együtt. Hólabda effektus a 100millából minimum 80. Az első 20at meg nem a death stranding adta el vagy a god of war.
Avatar
Botond

Hozzászólás #45087 2020.02.26. 10:57

Micsu írta:enis enis enis
De ezt is írja Moby, hogy n+1. platformnak a switchet is az excluk adják el, meg nyilván a ps4 esetén is igaz ez, hogy akinek van mellé még nyóc platform, és azok között van jobb is, akkor nyilván csak az exclu adja el, de akkor az a vélekedésünk, hogy mindenkinek ott áll a 4k ready pc a ps4 mellett? Statisztikák nem ezt mutatják. 104 millió ps4hez eladtak 10milla god of wart és ez a max az excluk közül, a többiből 1-2-3 milla ment el. Megveszik a ps4et az exclu címek miatt, az exclu címeket meg nem? Tényleg ennyire hülyék a ps4 tulajok? Mert ha ez ilyen coming out volt részedről meg Dani részéről, akkor oké. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45088 2020.02.26. 11:05

Botond írta:104 millió ps4hez eladtak 10milla god of wart és ez a max az excluk közül, a többiből 1-2-3 milla ment el. Megveszik a ps4et az exclu címek miatt, az exclu címeket meg nem? Tényleg ennyire hülyék a ps4 tulajok? Mert ha ez ilyen coming out volt részedről meg Dani részéről, akkor oké. :D
Másik 10 milliót meg a TLOU imádó GOW héterek vettek meg, újabb 5 milliót a Bloodborne játékosok és így tovább. :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #45089 2020.02.26. 11:09

Botond írta:De ezt is írja Moby, hogy n+1. platformnak a switchet is az excluk adják el, meg nyilván a ps4 esetén is igaz ez, hogy akinek van mellé még nyóc platform, és azok között van jobb is, akkor nyilván csak az exclu adja el, de akkor az a vélekedésünk, hogy mindenkinek ott áll a 4k ready pc a ps4 mellett? Statisztikák nem ezt mutatják. 104 millió ps4hez eladtak 10milla god of wart és ez a max az excluk közül, a többiből 1-2-3 milla ment el. Megveszik a ps4et az exclu címek miatt, az exclu címeket meg nem? Tényleg ennyire hülyék a ps4 tulajok? Mert ha ez ilyen coming out volt részedről meg Dani részéről, akkor oké. :D
Nem kellett minden tulajnak eladni god of wart. Elég volt eladni minden második tulajnak egyet a tizenhúsz exkluzívból. És ha egy baráti társaságból háromnak már eladta az a egy valami (vagy az döntötte el az oldalválasztást), akkor a másik négy is azt vette, hogy együtt tudjanak fortniteozni. Ez egy folyamat, amit évek alatt építettek fel. Ezért állt ellen a sony a crossplaynek egész generáció alatt. Stratégiai fontosságú volt a zárt közösség felépítése. Itt a végén már megengedőek lettek, ebben nyilván nagy szerepe volt az addigra már univerzumnyi szakadék, amivel leszakad az ms tőlük.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2020.02.26. 11:11-kor.
Avatar
Botond

Hozzászólás #45090 2020.02.26. 11:10

DanielT írta:Másik 10 milliót meg a TLOU imádó GOW héterek vettek meg, újabb 5 milliót a Bloodborne játékosok és így tovább. :nezze:
Na pont ezt akartam írni, hogy az első 30 millió switchel eladtak 16 millió zeldát és 12 millió máriót. Első 30 millió PS4hez eladtak 1 millió BB-t. És TLOUból sem mind a 10et abban az időszakban adták el, szóval sehol nincs ez a nintendós minden második vagy harmadik géphez ott az exclu arány, szóval kurvára nem az indította meg őket. Utána meg már hólabda, n+1. platform, stb. De ez a csúcs bazzeg, hogy 10ből 1 géphez van az adott exclu, és szerinted ezért veszi mindenki! Mindenki! Az a 90% is, aki nem vesz exclut, az is az exclu miatt veszi a ps4et!
Hátjó.
Avatar
Botond

Hozzászólás #45091 2020.02.26. 11:11

Moby írta:Nem kellett minden tulajnak eladni god of wart. Elég volt eladni minden második tulajnak egyet a tizenhúsz exkluzívból. És ha egy baráti társaságból háromnak már eladta az a egy valami (vagy az döntötte el az oldalválasztást), akkor a másik négy is azt vette, hogy együtt tudjanak fortniteozni. Ez egy folyamat, amit évek alatt építettek fel.
Igen, ezt mondom, hogy hólabda a nagy része, de az elején nem ezzel indult, hanem, hogy xbox rossz, mert nem fogjuk körbeadogatni a fifa/cod lemezeket, meg a kinect miatt drága is, stb. Ez adta el, nem az a párszázezer BB.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45092 2020.02.26. 11:11

Botond írta:Na pont ezt akartam írni, hogy az első 30 millió switchel eladtak 16 millió zeldát és 12 millió máriót. Első 30 millió PS4hez eladtak 1 millió BB-t. És TLOUból sem mind a 10et abban az időszakban adták el, szóval sehol nincs ez a nintendós minden második vagy harmadik géphez ott az exclu arány, szóval kurvára nem az indította meg őket. Utána meg már hólabda, n+1. platform, stb. De ez a csúcs bazzeg, hogy 10ből 1 géphez van az adott exclu, és szerinted ezért veszi mindenki! Mindenki! Az a 90% is, aki nem vesz exclut, az is az exclu miatt veszi a ps4et!
Hátjó.
mivel van használt warez is ezért elég nehéz is megállapítani hányan gowoztak is összesen, ezt a sony tudná max
Avatar
Botond

Hozzászólás #45093 2020.02.26. 11:14

Micsu írta:mivel van használt warez is ezért elég nehéz is megállapítani hányan gowoztak is összesen, ezt a sony tudná max
Ez vmi PS4 sajátosság? A Zelda kártyát nem lehet használt warezolni, vagy miért vette meg minden második gémer? Szerintem pont ugyanaz a multiplikátor hatása mindkét platformon, aztán Zelda mégis kellett minden második géphez, márió minden harmadik géphez, BB meg minden 30., TLOU meg minden 6-7. géphez elég volt, pedig ez utóbbi esetben systemseller a switchnél meg nem az, mint Dani levezette.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45094 2020.02.26. 11:15

Botond írta:Igen, ezt mondom, hogy hólabda a nagy része, de az elején nem ezzel indult, hanem, hogy xbox rossz, mert nem fogjuk körbeadogatni a fifa/cod lemezeket, meg a kinect miatt drága is, stb. Ez adta el, nem az a párszázezer BB.
A nyitáskori minden elbaszása alapozta meg azt, amibe aztán viszonylag könnyen bele is ült a sony az exkluzívjaival. Amit az MS-nek esze ágába nem volt lekövetni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #45095 2020.02.26. 11:21

Moby írta:A nyitáskori minden elbaszása alapozta meg azt, amibe aztán viszonylag könnyen bele is ült a sony az exkluzívjaival. Amit az MS-nek esze ágába nem volt lekövetni.
Elméletileg így is lehetett volna, gyakorlatilag, az eladási számokat nézve a "sikerben" erősen túlértékelt az exclu címek jelentősége, az MS elbaszásai miatt nyertek, az excluk, csak hab a tortán. Az MS ezért is szarja le telibe, mert ők nem azt a 10 elvakult TLOU fanboit akarják megnyerni, hanem a másik 90 COD/FIFA játékost, aki telibe leszarja még a god of wart és BB-t is. Nem véletlenül a sony áll ellen foggal-körömmel a crossplatform multiknak minden esetben az utolsó utáni pillanatig, mert ő is látja, hogy valójában ezzel tudja benttartani a nyájat a karámban, nem a TLUO3-4-5-6-al. Az MS meg röhög a markába és eladja a minecraftot mindenre is, sokkal nagyobb darabszámban és haszonnal, mint a sony a helikopterhangszimulátorCODFIFAlejátszót. És mivel adja el mindenre? Azzal hogy nekik ugyankurva mindegy mire veszed meg, csak fizessél, és neked is kurvamindegy mire veszed meg, mert a szomszéd pistikének is meglehet bármire az bizony menni fog együtt multiban. És megy is.
A sony és ez az exclu szarság a múlt. Kanapé/desktop fronton ezt nem sokáig nyelik már le az emberek. Handheldben még el fog menni egy darabig, ez látszik a nintendo számain, de ha a sony bálványa ledől, akkor a nintendo következik.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45096 2020.02.26. 11:50

Botond írta:Na pont ezt akartam írni, hogy az első 30 millió switchel eladtak 16 millió zeldát és 12 millió máriót.
Mert. Nincs. Más. Arra. A fosra. Ami. Nem. Ezerszer. Lerágott. Fosport.

100 millió PS4-hez 110 millió Killzone Shadow Fall-t adtak volna el hasonló helyzetben.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45097 2020.02.26. 12:06

Botond írta:Elméletileg így is lehetett volna, gyakorlatilag, az eladási számokat nézve a "sikerben" erősen túlértékelt az exclu címek jelentősége, az MS elbaszásai miatt nyertek, az excluk, csak hab a tortán. Az MS ezért is szarja le telibe, mert ők nem azt a 10 elvakult TLOU fanboit akarják megnyerni, hanem a másik 90 COD/FIFA játékost, aki telibe leszarja még a god of wart és BB-t is. Nem véletlenül a sony áll ellen foggal-körömmel a crossplatform multiknak minden esetben az utolsó utáni pillanatig, mert ő is látja, hogy valójában ezzel tudja benttartani a nyájat a karámban, nem a TLUO3-4-5-6-al. Az MS meg röhög a markába és eladja a minecraftot mindenre is, sokkal nagyobb darabszámban és haszonnal, mint a sony a helikopterhangszimulátorCODFIFAlejátszót. És mivel adja el mindenre? Azzal hogy nekik ugyankurva mindegy mire veszed meg, csak fizessél, és neked is kurvamindegy mire veszed meg, mert a szomszéd pistikének is meglehet bármire az bizony menni fog együtt multiban. És megy is.
A sony és ez az exclu szarság a múlt. Kanapé/desktop fronton ezt nem sokáig nyelik már le az emberek. Handheldben még el fog menni egy darabig, ez látszik a nintendo számain, de ha a sony bálványa ledől, akkor a nintendo következik.
Ha ez így lenne, ma ismernénk az xbox eladási számokat :D Azért nem ismerjük, mert szóról-szóra ezzel az agyrémmel zsibbasztották magukat egy generáción át. Csak épp nem működött. És amikor már nem lehetett a szart tovább takargatni, akkor elkezdtek stúdiókat felvásárolni, hogy legyenek saját készítésű játékaik.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45098 2020.02.26. 12:40

DanielT írta:Mert. Nincs. Más. Arra. A fosra. Ami. Nem. Ezerszer. Lerágott. Fosport.

100 millió PS4-hez 110 millió Killzone Shadow Fall-t adtak volna el hasonló helyzetben.
Elég exkluzívot kell gyártani, és akkor van ez. Ez az egész kb az a matekszint, ami a nagyobbik fiamnak is megy már. Ha van exkluzívod, akkor a 110 millió eladott gépből vagy 80-at azér fognak megvenni. Persze ha több exkluzívod van egységnyi idő alatt, akkor a top30-as listából nem 12 saját gyártású lesz, hanem huszonnyóc, és viszik a gépet hozzájuk, mint az állat. Ha meg nem nagyon van exkluzívod, akkor 300Ft-ért vagy kénytelen komplett könyvtárakat árulni, hogy vigyenek valamit. Szal ez tényleg nem akkora tudomány. Megy is az értés ma már mindenkinek, az ms-nek lassú csak kicsit a felfogása :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45099 2020.02.26. 12:42

Moby írta:Elég exkluzívot kell gyártani, és akkor van ez. Ez az egész kb az a matekszint, ami a nagyobbik fiamnak is megy már. Ha van exkluzívod, akkor a 110 millió eladott gépből vagy 80-at azér fognak megvenni. Persze ha több exkluzívod van egységnyi idő alatt, akkor a top30-as listából nem 12 saját gyártású lesz, hanem huszonnyóc, és viszik a gépet hozzájuk, mint az állat. Ha meg nem nagyon van exkluzívod, akkor 300Ft-ért vagy kénytelen komplett könyvtárakat árulni, hogy vigyenek valamit. Szal ez tényleg nem akkora tudomány. Megy is az értés ma már mindenkinek, az ms-nek lassú csak kicsit a felfogása :D
Úristen az rühes Szopókember mennyiben elment... pokol! :wilting:

Meg az is vicceske, hogy ott az UC4 meg a HZD és mindkettőt utáltam. Tehát bár a PS exkluzívok a kedvenceim, a legsikeresebbeket kb lekaksizom. Ja és a GT Sport is... BÖE.
Avatar
Botond

Hozzászólás #45100 2020.02.26. 12:46

DanielT írta:Mert. Nincs. Más. Arra. A fosra. Ami. Nem. Ezerszer. Lerágott. Fosport.

100 millió PS4-hez 110 millió Killzone Shadow Fall-t adtak volna el hasonló helyzetben.
Jaja pont így. Mondom az elmélet tiszta, a gyakorlat meg 100 milliónyi különböző cod és ugyanennyi fifa, meg 5 millió BB. Tudod miből adtak el 5 milliónál többet PS4re? Minecraftból. Ami amúgy 2019 júliusában a hónap legtöbbet eladott PS4 játéka volt, és akkor átvette a vezetést az éves összesítésben is.
Szóval én értem, hogy Mobynak, neked meg Micsunak ez n+1. platform, és nincs értelme 30 frémmel pörgetni rajta azt amit a mellette meglévő Ti-on lehet pörgetni 60 fps-el is, de a valóság az, hogy a többségnek ez nem n+1. platform, és a z MS bénázásával az elején előnybe került a PS4 és a hólabda effektus miatt, meg a crossplatform multinak az akadályozása miatt sikerült ezt jól megőrizni a gen végéig. De jön a gen vége, a kövi gen új fejezet lesz, és ahogy a mostani genben, úgy a következő genben is az exclu címek a kerekítési hiba kategóriában fognak futni.
Kivéve a nintendót, mert arra nincs semmi más. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #45101 2020.02.26. 12:54

Botond írta:Jaja pont így. Mondom az elmélet tiszta, a gyakorlat meg 100 milliónyi különböző cod és ugyanennyi fifa, meg 5 millió BB.
Ott vannak a számok. Kurvára nem megy el codból meg fifából annyi. Tarolnak az exkluzívok. Coból, fifából,meg az összes szarból szerintem a top50-ben összesen nem ment el annyi, az első 3 exkluzívból.
Avatar
Botond

Hozzászólás #45102 2020.02.26. 13:20

Moby írta:Ott vannak a számok. Kurvára nem megy el codból meg fifából annyi. Tarolnak az exkluzívok. Coból, fifából,meg az összes szarból szerintem a top50-ben összesen nem ment el annyi, az első 3 exkluzívból.
Ott. Van amelyiket már 2015ben is frissítették. Azóta lepörgött 5 eseménytelen év. Persze vannak ostobák, akik frissebb számokból dolgoznak.
Kezdjük úgy, hogy volt egy évtized amikor ez a nextgen pörgött. Na az évtizedben ezeket a játékokat vették a népek. Az első 10ben van 2 rockstar játék, 7 COD és egy minecraft. Igaz itt nincsenek számok, meg az eleje prevgen, meg PC is bejátszik, de pont ezért látni merre tart a géming ipar, amikor a pénztárhoz kell fáradni és cash-el szavazni. Aztán kilépve a top10ből éles fordulattal jön még 2 COD. Utána viszont a maradék top20as játék között már csak 1 COD jön. Na szóval ez a top20 eladott játék 10 év alatt, aminek csak a fele COD, a másik fele nem COD, viszont van benne nintendo exclu, meg MS-es cucc, viszont vmi nincs. Igen, aki a sony exclura tippelt az eltalálta. De jó, nézzünk számokat.
Van a wikipédián olyan stat, ahol karbantartják a számokat, nem csak 2015ig frissítették, az a valaha eladott összes statja ehune. Na itten ebben a top50es listában már csak 6 COD van. Ez 5el több mint amennyi sonythegame. Meg mondjuk az MS exclu címeket is pont ennyivel haladja meg a darabszám. Apró szépséghiba, hogy PS3 és X360 exclu címekről beszélünk, ugye, de kicsire ne adjunk. Meg ugye az MS pont 20al előrébb van a listán az ő exclujával, mint a sony, de ettől is tekintsünk el. A lista maradéka kb nintento cím. Meg a rockstaros izék, és egy két kivétel a szabály erősítése végett.
Na én ezt látom a számokból, amik ott vannak. Akkorát tarolnak az exclu címek, mint az állat, ebben tök igazad van. Csak ilyenkor ugye a nintendoról beszélünk, a sonyról nem. :D
A másik agyrém, hogy a top3 excluból több ment el, mint az összes többi szarból az meg olyasmi költői túlzás amibe még én is belepirulok. :D Ha ez igaz, akkor kb a PS4-ek kétharmadához semmilyen játékot nem vettek a tulajok, csak sima bluray lejátszónak vették és használják. :D Szalz na. A PS4 exclu címeket annyira túlhypeoljátok, és felnagyítjátok a jelentőségét, hogy nagyon. Nagyon töredékét érdekli ez a teljes piacnak. MS benézte az elejét, mindenki ps-t vett, és utána már mindenkinek ps-t kellett venni, hogy lehessen együtt CODozni. Ennyi történt a genben. Ezért megy a remegés a nyitóáron, mert aki az elején ellép, az már az aktuális COD hátán elviszi a gent.
És ehhez apró lábjegy, hogy sonynak nincs semmi más bevétele géming fronton, vége helló gémóver, míg ha az ms megint pofára esik, akkor a minecraften akkor is hülyére keresik magukat meg a ganépasszon. Na de majd meglássuk. Lehet én is veszek egy PS5-öt aztán pótlom ezeket az epikus, semmilyen charton fel nem tűnő játékokat.
/szerk: top20 az USA only, szóval nyilván kicsit torz, de pl az a legnagyobb piac, szóval azért jó referencia.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45103 2020.02.26. 13:24

Botond írta:Ott. Van amelyiket már 2015ben is frissítették. Azóta lepörgött 5 eseménytelen év. Persze vannak ostobák, akik frissebb számokból dolgoznak.
Kezdjük úgy, hogy volt egy évtized amikor ez a nextgen pörgött. Na az évtizedben ezeket a játékokat vették a népek. Az első 10ben van 2 rockstar játék, 7 COD és egy minecraft. Igaz itt nincsenek számok, meg az eleje prevgen, meg PC is bejátszik, de pont ezért látni merre tart a géming ipar, amikor a pénztárhoz kell fáradni és cash-el szavazni. Aztán kilépve a top10ből éles fordulattal jön még 2 COD. Utána viszont a maradék top20as játék között már csak 1 COD jön. Na szóval ez a top20 eladott játék 10 év alatt, aminek csak a fele COD, a másik fele nem COD, viszont van benne nintendo exclu, meg MS-es cucc, viszont vmi nincs. Igen, aki a sony exclura tippelt az eltalálta. De jó, nézzünk számokat.
Van a wikipédián olyan stat, ahol karbantartják a számokat, nem csak 2015ig frissítették, az a valaha eladott összes statja ehune. Na itten ebben a top50es listában már csak 6 COD van. Ez 5el több mint amennyi sonythegame. Meg mondjuk az MS exclu címeket is pont ennyivel haladja meg a darabszám. Apró szépséghiba, hogy PS3 és X360 exclu címekről beszélünk, ugye, de kicsire ne adjunk. Meg ugye az MS pont 20al előrébb van a listán az ő exclujával, mint a sony, de ettől is tekintsünk el. A lista maradéka kb nintento cím. Meg a rockstaros izék, és egy két kivétel a szabály erősítése végett.
Na én ezt látom a számokból, amik ott vannak. Akkorát tarolnak az exclu címek, mint az állat, ebben tök igazad van. Csak ilyenkor ugye a nintendoról beszélünk, a sonyról nem. :D
A másik agyrém, hogy a top3 excluból több ment el, mint az összes többi szarból az meg olyasmi költői túlzás amibe még én is belepirulok. :D Ha ez igaz, akkor kb a PS4-ek kétharmadához semmilyen játékot nem vettek a tulajok, csak sima bluray lejátszónak vették és használják. :D Szalz na. A PS4 exclu címeket annyira túlhypeoljátok, és felnagyítjátok a jelentőségét, hogy nagyon. Nagyon töredékét érdekli ez a teljes piacnak. MS benézte az elejét, mindenki ps-t vett, és utána már mindenkinek ps-t kellett venni, hogy lehessen együtt CODozni. Ennyi történt a genben. Ezért megy a remegés a nyitóáron, mert aki az elején ellép, az már az aktuális COD hátán elviszi a gent.
És ehhez apró lábjegy, hogy sonynak nincs semmi más bevétele géming fronton, vége helló gémóver, míg ha az ms megint pofára esik, akkor a minecraften akkor is hülyére keresik magukat meg a ganépasszon. Na de majd meglássuk. Lehet én is veszek egy PS5-öt aztán pótlom ezeket az epikus, semmilyen charton fel nem tűnő játékokat.
Tördeld már az agymenéseidet, mert alapból egy pokol, de így aztán végképp esélytelen, hogy akár bele is kezdjek! :nezze:

Példa:

Ott. Van amelyiket már 2015ben is frissítették. Azóta lepörgött 5 eseménytelen év. Persze vannak ostobák, akik frissebb számokból dolgoznak.

Kezdjük úgy, hogy volt egy évtized amikor ez a nextgen pörgött. Na az évtizedben ezeket a játékokat vették a népek. Az első 10ben van 2 rockstar játék, 7 COD és egy minecraft. Igaz itt nincsenek számok, meg az eleje prevgen, meg PC is bejátszik, de pont ezért látni merre tart a géming ipar, amikor a pénztárhoz kell fáradni és cash-el szavazni.

Aztán kilépve a top10ből éles fordulattal jön még 2 COD. Utána viszont a maradék top20as játék között már csak 1 COD jön. Na szóval ez a top20 eladott játék 10 év alatt, aminek csak a fele COD, a másik fele nem COD, viszont van benne nintendo exclu, meg MS-es cucc, viszont vmi nincs. Igen, aki a sony exclura tippelt az eltalálta. De jó, nézzünk számokat.

Van a wikipédián olyan stat, ahol karbantartják a számokat, nem csak 2015ig frissítették, az a valaha eladott összes statja ehune. Na itten ebben a top50es listában már csak 6 COD van. Ez 5el több mint amennyi sonythegame. Meg mondjuk az MS exclu címeket is pont ennyivel haladja meg a darabszám. Apró szépséghiba, hogy PS3 és X360 exclu címekről beszélünk, ugye, de kicsire ne adjunk. Meg ugye az MS pont 20al előrébb van a listán az ő exclujával, mint a sony, de ettől is tekintsünk el. A lista maradéka kb nintento cím. Meg a rockstaros izék, és egy két kivétel a szabály erősítése végett.

Na én ezt látom a számokból, amik ott vannak. Akkorát tarolnak az exclu címek, mint az állat, ebben tök igazad van. Csak ilyenkor ugye a nintendoról beszélünk, a sonyról nem. :D
A másik agyrém, hogy a top3 excluból több ment el, mint az összes többi szarból az meg olyasmi költői túlzás amibe még én is belepirulok. :D Ha ez igaz, akkor kb a PS4-ek kétharmadához semmilyen játékot nem vettek a tulajok, csak sima bluray lejátszónak vették és használják. :D Szalz na. A PS4 exclu címeket annyira túlhypeoljátok, és felnagyítjátok a jelentőségét, hogy nagyon.

Nagyon töredékét érdekli ez a teljes piacnak. MS benézte az elejét, mindenki ps-t vett, és utána már mindenkinek ps-t kellett venni, hogy lehessen együtt CODozni. Ennyi történt a genben. Ezért megy a remegés a nyitóáron, mert aki az elején ellép, az már az aktuális COD hátán elviszi a gent.

És ehhez apró lábjegy, hogy sonynak nincs semmi más bevétele géming fronton, vége helló gémóver, míg ha az ms megint pofára esik, akkor a minecraften akkor is hülyére keresik magukat meg a ganépasszon. Na de majd meglássuk. Lehet én is veszek egy PS5-öt aztán pótlom ezeket az epikus, semmilyen charton fel nem tűnő játékokat.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45104 2020.02.26. 13:31

Botond írta:És ehhez apró lábjegy, hogy sonynak nincs semmi más bevétele géming fronton, vége helló gémóver, míg ha az ms megint pofára esik, akkor a minecraften akkor is hülyére keresik magukat meg a ganépasszon.
LOÁL. Szerintem eléggé cserélne az Xbox részleg a Sonyval a géming front bevételeit illetően.

Persze nem mondom, hogy nincs előttük perspektíva, pl készülhetnek a 300 Ft-os csulámra amit az Ori-ért fogok a homlokukra küldeni. A Szotyitól meg veszek idén kb 5 játékot meg egy 200k-s gépet.
Avatar
deep

Hozzászólás #45105 2020.02.26. 13:34

De figyi már Botond. Itt a PS4 ista. Most ez alapján úgy látod, nincs értelme az exkluzívoknak, és a Sony hülye, hogy exkluzívokat csinál? Tudod, a sony erősen szarik rá, hogy egy multiplat játékból összesen mennyi megy el. Őket a PlayStation eladások érdeklik. Ám.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45106 2020.02.26. 13:46

deep írta:De figyi már Botond. Itt a PS4 ista. Most ez alapján úgy látod, nincs értelme az exkluzívoknak, és a Sony hülye, hogy exkluzívokat csinál? Tudod, a sony erősen szarik rá, hogy egy multiplat játékból összesen mennyi megy el. Őket a PlayStation eladások érdeklik. Ám.
Egyébként ez a lista valami förtelmes nagy szar, legalábbis nehezemre esik elhinni a 2 milliós GTA V eladásokat, amikor tavaly év végén járt 120 milliónál összesen minden platformra.

Na ez a 20 millió inkább tűnik reálisnak.
Avatar
deep

Hozzászólás #45107 2020.02.26. 13:51

DanielT írta:Egyébként ez a lista valami förtelmes nagy szar, legalábbis nehezemre esik elhinni a 2 milliós GTA V eladásokat, amikor tavaly év végén járt 120 milliónál összesen.
Hát sajnos másikat nem tudok. Nem tudom hogy számolnak, sem hogy mikor frissítették utoljára. De van egy olyan sanda gyanúm, ha nem lenne jó biznisz, nem csinálná a sony csak úgy megszokásból.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45108 2020.02.26. 13:51

Botond írta:A PS4 exclu címeket annyira túlhypeoljátok, és felnagyítjátok a jelentőségét, hogy nagyon. Nagyon töredékét érdekli ez a teljes piacnak.
Akkor most már csak annyi kérdésem van, hogy a switchet pontosan mi is adja el? :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45109 2020.02.26. 13:52

deep írta:Hát sajnos másikat nem tudok. Nem tudom hogy számolnak, sem hogy mikor frissítették utoljára. De van egy olyan sanda gyanúm, ha nem lenne jó biznisz, nem csinálná a sony csak úgy megszokásból.
Hát nem beszéltek még Botonddal, aki elmondaná nekik, hogy micsoda felesleges faszság és nézzék meg, hogy bezzeg az MS-nek milyen kurvajól megy.
Avatar
Botond

Hozzászólás #45110 2020.02.26. 13:54

deep írta:De figyi már Botond. Itt a PS4 ista. Most ez alapján úgy látod, nincs értelme az exkluzívoknak, és a Sony hülye, hogy exkluzívokat csinál? Tudod, a sony erősen szarik rá, hogy egy multiplat játékból összesen mennyi megy el. Őket a PlayStation eladások érdeklik. Ám.
Megnyitom a linked. Látom, hogy eladtak PS4re 2 millió GTA5öt. Ps4re 2 milliót. Tudsz követni? A 2 millió mellett van felső indexben vagy 5 szám, ezek a forráshivatkozások, és ezek 2017esek mind. Szóval ez igaz volt 2017ben vmikor. Ehhez a 2 millához jön még a 2017 maradék időszaka, a 2018as és a 2019es eladások. Na most hacsak ezek nem negatív számok, akkor ugye a 2 millánál több GTA5 kelt el, vagyis elindul felfele a listán. Még egy Micsu szintű logikával és szövegértéssel is gyorsan végig tudod böngészni a linkedet, hogy a PS4 exclu címek számai viszonylag frissek (benne van minden eladott darab), de a nem PS4 exclu címeké meg nem ilyen. Ezért is említettem pl olyan apróságot, hogy 2019ben a legtöbbet eladott PS4es játék mi volt? Na mi volt? Igen, a minecraft.
De röviden. Az a lista fos. Erre adtam másik linkeket, ahol minden benne van. Ott ki is jön a valóság, hogy igazándiból a fanboioknak ha karban kellene tartania a listát, amit te linketél meg Moby, akkor ott át kellene írni mindent CODra, FIFÁra, rockstar játékokra és minecraftra. Jó ha 2-3 exclu cím maradna a lista alján. Ez a rögvalóság.
Avatar
Botond

Hozzászólás #45111 2020.02.26. 13:56

DanielT írta:Egyébként ez a lista valami förtelmes nagy szar, legalábbis nehezemre esik elhinni a 2 milliós GTA V eladásokat, amikor tavaly év végén járt 120 milliónál összesen minden platformra.

Na ez a 20 millió inkább tűnik reálisnak.
Na pont erről beszélek. Jóreggelt! Akkor az első helyre kapásból katapultált a GTA4 a csodaexclu helyett. Ha a többinek is kikeresnénk a valós számát... áh, mindegy, előző kommentben olvashatod.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45112 2020.02.26. 13:56

A legjobb, hogy gyakorlatilag MINDENKI a PS4 exkluk miatt vett a leáldban is gépet, de persze ez nem tényező. :D Az összes PS-t az exkluzívok miatt vettem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #45113 2020.02.26. 13:58

Moby írta:Akkor most már csak annyi kérdésem van, hogy a switchet pontosan mi is adja el? :banplz:
Ez Dani szakterülete, nekem PS4em nincs, én azt szakértem, neki switche nincs, arról ő mondja meg a tutit! :banplz:
Avatar
deep

Hozzászólás #45114 2020.02.26. 13:59

Botond írta:Na pont erről beszélek. Jóreggelt! Akkor az első helyre kapásból katapultált a GTA4 a csodaexclu helyett. Ha a többinek is kikeresnénk a valós számát... áh, mindegy, előző kommentben olvashatod.
Tehát akkor maradjunk abban, hogy gyakorlatilag mindenki aki PS4et vett, azért vette, mert a haverja is azt vett. Értettem :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #45115 2020.02.26. 14:00

DanielT írta:A legjobb, hogy gyakorlatilag MINDENKI a PS4 exkluk miatt vett a leáldban is gépet, de persze ez nem tényező. :D Az összes PS-t az exkluzívok miatt vettem.
És én is azért vennék, ha vagy amikor veszek. De ettől mi még kisebbség vagyunk. A topikban mindenki fehér felnőtt férfi, és képzeld ennek ellenére a Föld lakosságának nem a 100%-a felnőtt fehér férfi. Nekünk ez n+1. platform, ezért igaz amit írsz. A 104 vagy 106 milliónak viszont nagy részére ez nem igaz, így az előző gondolat sem igaz, hogy az exclu miatt vette, mert náluk nem teljesül az a szükséges feltétel, ami nálunk igen, hogy ez igaz lehessen.
Avatar
Botond

Hozzászólás #45116 2020.02.26. 14:03

deep írta:Tehát akkor maradjunk abban, hogy gyakorlatilag mindenki aki PS4et vett, azért vette, mert a haverja is azt vett. Értettem :D
Nem értetted. Aki early adopter volt, azoknak a nagyon nagy többsége az az MS balfaszsága miatt vette azt 50 dodóval olcsóbban, kinect nélkül, mert kell az a fasznak. Aki utána vette azoknak a döntő többsége meg emiatt, hogy a haverjának is az van, igen. És persze van a zajos kisebbség, aki más miatt, pl exclu címek. Létezik, le se lehet őket tagadni, itt vagytok ti is, én csak a %-ot vitatom, hogy ez mondjuk a teljes ps4 vásárlói rétegben eléri e a 10%-ot is akár, mert szerintem nem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45117 2020.02.26. 14:31

Botond írta:Nem értetted. Aki early adopter volt, azoknak a nagyon nagy többsége az az MS balfaszsága miatt vette azt 50 dodóval olcsóbban, kinect nélkül, mert kell az a fasznak. Aki utána vette azoknak a döntő többsége meg emiatt, hogy a haverjának is az van, igen. És persze van a zajos kisebbség, aki más miatt, pl exclu címek. Létezik, le se lehet őket tagadni, itt vagytok ti is, én csak a %-ot vitatom, hogy ez mondjuk a teljes ps4 vásárlói rétegben eléri e a 10%-ot is akár, mert szerintem nem.
Ez az helyzet nem volt 1 évig se, aztán árban egyámás mellett voltak. 10 hónap alatt nem lehet elbukni egy generációt ennyire. Ha jól emlékszem '17-ben volt a legtöbb eladott konzol. Pont akkor, amikor a Switch is jött. És sikeres lett. Ezen a helyzeten az MS bármikor nyomhatott volna egy resetet. Mondjuk nem minecrafttal. Cod is volt rá. Más kellett volna. Olyan, ami nem volt, de volt máshol.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45118 2020.02.26. 15:23

BELE FOGUNK ŐRÜLNI A PS5 ELVONÁSBA már látom!

Én legalábbis vállalom a magam részét a totális tébolyból!
Avatar
Moby

Hozzászólás #45119 2020.02.26. 15:24

DanielT írta:BELE FOGUNK ŐRÜLNI A PS5 ELVONÁSBA már látom!

Én legalábbis vállalom a magam részét a totális tébolyból!
Szerintem ha itt lenne is itt porosodna. Egész nap itthon vagyok kivételesen, a lábam nem tettem ki a lakásból, és odáig nem vitt el a kedv, hogy bármilyen konzolt bekapcsoljak, vagy játékot elindítsak :D
Avatar
deep

Hozzászólás #45120 2020.02.26. 15:28

Moby írta:Szerintem ha itt lenne is itt porosodna. Egész nap itthon vagyok kivételesen, a lábam nem tettem ki a lakásból, és odáig nem vitt el a kedv, hogy bármilyen konzolt bekapcsoljak, vagy játékot elindítsak :D
Ez nem a gépek hibája :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45121 2020.02.26. 15:29

Moby írta:Szerintem ha itt lenne is itt porosodna. Egész nap itthon vagyok kivételesen, a lábam nem tettem ki a lakásból, és odáig nem vitt el a kedv, hogy bármilyen konzolt bekapcsoljak, vagy játékot elindítsak :D
Mert nincs CRT-d, még valóban fasza Máriókkal. :nezze:
Avatar
Botond

Hozzászólás #45122 2020.02.26. 15:49

DanielT írta:BELE FOGUNK ŐRÜLNI A PS5 ELVONÁSBA már látom!

Én legalábbis vállalom a magam részét a totális tébolyból!
Nyakunkon a karácsony! :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45123 2020.02.26. 15:55

Ma 18:00 -kor unlockolódik a Stasis készítőinek új játéka, day1 Kickstarter támogató voltam.



phpBB [media]
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45124 2020.02.26. 17:11

DanielT írta:Ma 18:00 -kor unlockolódik a Stasis készítőinek új játéka, day1 Kickstarter támogató voltam.
switchre jon? :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45125 2020.02.26. 17:16

Micsu írta:switchre jon? :)
Steam szökevény? Csekk.

Legalacsonyabb felbontású fosport várható belőle? Csekk.

Az isten is Switchre teremtette! :nezze:
Avatar
eje75

Hozzászólás #45126 2020.02.26. 20:46

Na megint itt vagyok... remélhetőleg már maradok is, ha az antibió is úgy akarja... a körzeti orvos belátta, hogy 1 hónap után kevés lesz a kakukkfüves köptető (amiből amúgy 5 litert ittam meg)... Ja, csak szólok, a Duna nem a hóolvadástól emelkedett meg egy métert, hanem a csula mennyiségtől, amit felkrákogtam...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45127 2020.02.26. 20:52

eje75 írta:Na megint itt vagyok... remélhetőleg már maradok is, ha az antibió is úgy akarja... a körzeti orvos belátta, hogy 1 hónap után kevés lesz a kakukkfüves köptető (amiből amúgy 5 litert ittam meg)... Ja, csak szólok, a Duna nem a hóolvadástól emelkedett meg egy métert, hanem a csula mennyiségtől, amit felkrákogtam...
Fujpazmeg. :idiota: Éljé má' túl! :nezze: :eljen: (mármint ne engem, hanem úgy általában)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45128 2020.02.26. 20:52

eje75 írta:Na megint itt vagyok... remélhetőleg már maradok is, ha az antibió is úgy akarja... a körzeti orvos belátta, hogy 1 hónap után kevés lesz a kakukkfüves köptető (amiből amúgy 5 litert ittam meg)... Ja, csak szólok, a Duna nem a hóolvadástól emelkedett meg egy métert, hanem a csula mennyiségtől, amit felkrákogtam...
kapd ossze magad oreg mert ha ideer a korona kell az ero ;)
Avatar
eje75

Hozzászólás #45129 2020.02.26. 21:09

A konzol mizériára annyit, hogy a PS4-et annyi ideje nem kapcsoltam be, hogy feldobtam a hv apróra...postás szimulátor nem érdekel, semmi nem jön rá egyhamar, akkor meg minek? Konkrétan megszerkesztettem a hirdetést képekkel, mindennel, már majdnem rányomtam a feltöltésre, amikor eszembe jutott, hogy márc 13-án jön a NIOH 2... gyorsan rágugliztam: PC-re októberben jön... a qwa anyjukat azt... amíg ilyen húzások vannak KÉNYSZERŰ tartani egy konzolt is... sajnos az a típus vagyok, aki ha választhat, hogy megkúrja októberben seggbe Vad Katit teljes pompájában, vagy most azonnal, de most egy Tesco-s szatyor lesz a fejére húzva, akkor Én a most választom... türelmetlen ember vagyok, és nem igénylem a pompát... a lik ugyanaz :)
Az van, hogy engem aztán nem érdekel semmi, nincsenek elveim... nem érdekel mi van a konzol elejére matricázva, nem érdekel az sem, melyik kiadó boltjából veszem meg azt, amivel szeretnék játszani ... miért? mert értelmetlen, jelentéktelen, semmit nem számít, hogy kinek a szekerét tolom, mert bárki bármit mond, ettől nem lesz se jobb, se szebb a világ... ha PS-t veszek Box helyett, nem lesz kevesebb éhező gyerek, a sáskák se fordulnak bele a tengerbe, nem fog kevésbé olvadni az a qwa világvége gleccser, a korona vírus ellenszerét se találja fel valaki 24 óra a alatt a fészerben, és a feleségem puncija se lesz tőle szűkebb... bármi, ami ezen a körön kívül van, az számomra jelentéktelen... aki azt hiszi, hogy BÁRMELYIK cég jobb a másiknál, az botond... akarom mondani bolond :banplz: azon vitázni, melyik kiadó, vagy gyártó gecibb, nagy dőreség... mind tetü... For The Players? Meg a kisfaszom... For The Shareholders, inkább.... megveszem ami köll, leqrom, aztán eldobom, mint a nőket... szopjon másodkézből vele utána más...
Avatar
eje75

Hozzászólás #45130 2020.02.26. 21:31

Dani megemlítette a napokban a Zeldát, Én meg a Subnautica óta azzal szenvedtem, mit toljak, valahogy semmi nem érdekelt... kínomban elővettem, és utána 5 órát toltam egyhuzamban... megint rájöttem, hogy micsoda különleges kis ékkő ez... a legviccesebb az, hogy emun 4K-ban toltam, itt meg ez a sviccs felbontás... azt hittem a szemem folyik ki....natívan a platformján tolni kínszenvedés volt....kb fél óráig, utána elfelejtettem a recéket, mindent, csak élveztem, amit ez a tablet szökevény adni tudod... és rohadt sokat tud adni... közben rájöttem, hogy a nintendo kinek való: akik szeretnek játszani... ennyi.... akik nem a játékot, hanem a monitor sarkában villódzó számot nézik,hogy több-e 60-nál, azoknak ez nem való... mielőtt valaki megkérdezi, hogy az emu mellé minek vettem meg a hardvert elárulom, hogy nem azért, hogy a gyerek ne a nagygépet foglalja, hanem mert a kalapos Márió, meg a többi AKKOR még nem futott jól az emun... elegem volt a barkács kartácsból, öreg vagyok, a kényelemre szavaztam nem akartam várni... mondom: igénytelen vagyok...
Amúgy a Nintendo szerintem is egy geci cég: a szifiliszes qwa anyjukat azt... a Zelda meg a Mario meg egy geci jó játék... pont...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45131 2020.02.26. 21:41

Botond írta:Megnyitom a linked. Látom, hogy eladtak PS4re 2 millió GTA5öt. Ps4re 2 milliót. Tudsz követni? A 2 millió mellett van felső indexben vagy 5 szám, ezek a forráshivatkozások, és ezek 2017esek mind. Szóval ez igaz volt 2017ben vmikor. Ehhez a 2 millához jön még a 2017 maradék időszaka, a 2018as és a 2019es eladások. Na most hacsak ezek nem negatív számok, akkor ugye a 2 millánál több GTA5 kelt el, vagyis elindul felfele a listán. Még egy Micsu szintű logikával és szövegértéssel is gyorsan végig tudod böngészni a linkedet, hogy a PS4 exclu címek számai viszonylag frissek (benne van minden eladott darab), de a nem PS4 exclu címeké meg nem ilyen. Ezért is említettem pl olyan apróságot, hogy 2019ben a legtöbbet eladott PS4es játék mi volt? Na mi volt? Igen, a minecraft.
De röviden. Az a lista fos. Erre adtam másik linkeket, ahol minden benne van. Ott ki is jön a valóság, hogy igazándiból a fanboioknak ha karban kellene tartania a listát, amit te linketél meg Moby, akkor ott át kellene írni mindent CODra, FIFÁra, rockstar játékokra és minecraftra. Jó ha 2-3 exclu cím maradna a lista alján. Ez a rögvalóság.
Hihetetlen az a lista, aki hivatkozik rá, hogy a multiplatfrom játékokból keveset adtak el, az egymilliárd éves bant érdemelne. Kb. addig folyamatosan röhögnék rajta.

A 24+ milliós FIFA 18-ból is 2,4 millió ment el az alapján (szerintem visszafogott becslés azt feltételezni, hogy ebből akár 15 millió PS4-es is lehetett), és a CoD: WWII-ből is csak a francia, német és japán eladásokból sikerült összehozni egy számot (1,7 millió), végül is USA és UK kit érdekel, vagy az, hogy csak PS4-en több mint 12 millió játékosa volt? És így tovább.

Értem persze, hogy nem mindenhez találtak forrást, csak így rangsorként olyan, mintha egy fanboi állította volna össze.

Persze ettől még jók a csúcsexkluzívok eladásai, de egy valós TOP 10-be nem biztos, hogy az UC4-en és a Spider-Manen kívül más is bekerülne.

Személy szerint annál azért nagyobb jelentőséget tulajdonítok azért az exkluzívoknak, mint te és múlt-Moby, de kisebbet, mint jelen-Moby. A boxos elcseszéseknek annak idején része volt a játéktéma hanyagolása is (több szinten is, de azt tekintve is, hogy a 360 utolsó évei exkluzívmentesek voltak, a PS3 meg pörgött), erre mind felhozatallal, mind kommunikációban jól reagált a Sony. Az sem volt mindegy, hogy a generáció végére a PS3 feljött a 360-ra, hiszen az exkluzívok miatt sokan megvették másodlagos gépnek is, és ezzel nagyon is felszínen maradhatott a brand.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45132 2020.02.26. 21:51

eje75 írta:Dani megemlítette a napokban a Zeldát, Én meg a Subnautica óta azzal szenvedtem, mit toljak, valahogy semmi nem érdekelt... kínomban elővettem, és utána 5 órát toltam egyhuzamban... megint rájöttem, hogy micsoda különleges kis ékkő ez... a legviccesebb az, hogy emun 4K-ban toltam, itt meg ez a sviccs felbontás... azt hittem a szemem folyik ki....natívan a platformján tolni kínszenvedés volt....kb fél óráig, utána elfelejtettem a recéket, mindent, csak élveztem, amit ez a tablet szökevény adni tudod... és rohadt sokat tud adni... közben rájöttem, hogy a nintendo kinek való: akik szeretnek játszani... ennyi.... akik nem a játékot, hanem a monitor sarkában villódzó számot nézik,hogy több-e 60-nál, azoknak ez nem való... mielőtt valaki megkérdezi, hogy az emu mellé minek vettem meg a hardvert elárulom, hogy nem azért, hogy a gyerek ne a nagygépet foglalja, hanem mert a kalapos Márió, meg a többi AKKOR még nem futott jól az emun... elegem volt a barkács kartácsból, öreg vagyok, a kényelemre szavaztam nem akartam várni... mondom: igénytelen vagyok...
Amúgy a Nintendo szerintem is egy geci cég: a szifiliszes qwa anyjukat azt... a Zelda meg a Mario meg egy geci jó játék... pont...
Én szeretem a játékokat, de a Zelda BOTW nekem iszonyatosan unalmas volt. Az lehet egyébként a tippem, Zelda és Mario esetében is, hogy ti meg még nagyon sokan mások ezeket most játsszák először és ezért üt be a "forradalmi újítás". Ami közben meg 30 éve csöcs ugyanaz, Mario Galaxy-kat kivéve.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #45133 2020.02.26. 21:53

eje75 írta:... a legviccesebb az, hogy emun 4K-ban toltam, itt meg ez a sviccs felbontás... azt hittem a szemem folyik ki....natívan a platformján tolni kínszenvedés volt....kb fél óráig, utána elfelejtettem a recéket, mindent, csak élveztem, amit ez a tablet szökevény adni tudod... és rohadt sokat tud adni... közben rájöttem, hogy a nintendo kinek való: akik szeretnek játszani... ennyi.... akik nem a játékot, hanem a monitor sarkában villódzó számot nézik,hogy több-e 60-nál, azoknak ez nem való...
Sőt PS2-n nincs update, nem kell félni, hogy lemerül a kontroller, csak beteszed a lemezt és már megy is a játék. Oké a framerate meg a felbontás nem az igazi, de gémerek volnánk, szóval ezen felül tudunk kerekedni. :vigyor4:
Spoiler
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #45134 2020.02.26. 22:00

eje75 írta:Dani megemlítette a napokban a Zeldát, Én meg a Subnautica óta azzal szenvedtem, mit toljak, valahogy semmi nem érdekelt... kínomban elővettem, és utána 5 órát toltam egyhuzamban... megint rájöttem, hogy micsoda különleges kis ékkő ez... a legviccesebb az, hogy emun 4K-ban toltam, itt meg ez a sviccs felbontás... azt hittem a szemem folyik ki....natívan a platformján tolni kínszenvedés volt....kb fél óráig, utána elfelejtettem a recéket, mindent, csak élveztem, amit ez a tablet szökevény adni tudod... és rohadt sokat tud adni... közben rájöttem, hogy a nintendo kinek való: akik szeretnek játszani... ennyi.... akik nem a játékot, hanem a monitor sarkában villódzó számot nézik,hogy több-e 60-nál, azoknak ez nem való... mielőtt valaki megkérdezi, hogy az emu mellé minek vettem meg a hardvert elárulom, hogy nem azért, hogy a gyerek ne a nagygépet foglalja, hanem mert a kalapos Márió, meg a többi AKKOR még nem futott jól az emun... elegem volt a barkács kartácsból, öreg vagyok, a kényelemre szavaztam nem akartam várni... mondom: igénytelen vagyok...
Amúgy a Nintendo szerintem is egy geci cég: a szifiliszes qwa anyjukat azt... a Zelda meg a Mario meg egy geci jó játék... pont...
Nálam is Zelda pörgött ma. Nem bír lekötni semmi más. Tegnap megvettem a Nier: Automatát boxra. Nem is tudom mióta vártam, hogy kapjon egy leárazást. Toltam kb 1 órát, megvontam a vállam, és kikapcsoltam. Gecire nem érdekelt az egész. De semmi. Sehova. Annyi az elkezdett játékom, hogy bele lehetne fulladni. De elindítani sincs kedvem semmit. Vag ha megteszem, már bánom. Elindítom a Zeldát, és megy, ameddig a család ki nem rángat belőle. Már harmadszor. Nincs még egy hasonló hangulatú játék.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45135 2020.02.26. 22:10

DanielT írta:Én szeretem a játékokat, de a Zelda BOTW nekem iszonyatosan unalmas volt. Az lehet egyébként a tippem, Zelda és Mario esetében is, hogy ti meg még nagyon sokan mások ezeket most játsszák először és ezért üt be a "forradalmi újítás". Ami közben meg 30 éve csöcs ugyanaz, Mario Galaxy-kat kivéve.
Rossz a tipp. Toltam én zeldát DS-en, meg mindenhol, egyik sem érdekelt igazán. Főleg a 2D érában nem fogott meg. A WW-nek is nekimentem már kitudja hányszor, azt aztán mindenki dicséri, de semmi. Absz nem köt le. Mondjuk kb egyiknek sincs a címén kívül semmi de semmi köze ahhoz, ami a BOTW. Azokból, amit én játszottam, ami mondjuk tényszerűen nem volt olyan sok: phantom hourglass, twilight princess, skyward sword, windwaker. Mondjuk ez a Link's Awakening felújítás az faszavót, csak annak meg annyi köze van a zeldákhoz, hogy van benne link :)
Szóval a BOTW-re ez rohadtul nem igaz. A Mariora nem tudok mit mondani. Egyik sem a szívem csücske. A switches sem jött be túlságosan. A 3D platformer vonal abszolute nem. A galaxyk sem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45136 2020.02.26. 22:12

Moby írta:Rossz a tipp. Toltam én zeldát DS-en, meg mindenhol, egyik sem érdekelt igazán. Főleg a 2D érában nem fogott meg. A WW-nek is nekimentem már kitudja hányszor, azt aztán mindenki dicséri, de semmi. Absz nem köt le. Mondjuk kb egyiknek sincs a címén kívül semmi de semmi köze ahhoz, ami a BOTW. Azokból, amit én játszottam, ami mondjuk tényszerűen nem volt olyan sok: phantom hourglass, twilight princess, skyward sword, windwaker. Mondjuk ez a Link's Awakening felújítás az faszavót, csak annak meg annyi köze van a zeldákhoz, hogy van benne link :)
Szóval a BOTW-re ez rohadtul nem igaz. A Mariora nem tudok mit mondani. Egyik sem a szívem csücske. A switches sem jött be túlságosan. A 3D platformer vonal abszolute nem. A galaxyk sem.
És mi a jó a BOTW-ban, azon kívül, hogy nulla stresszes komfortgém? Mert én az égvilágon semmit nem élveztem benne, se ügyesség nem kellett, se sikerélmény nem volt, se érdekes semmi. Egyetlen rohadt pillanatát nem tudnám felidézni, pedig több órát küzdöttem vele, valami nyomorék kristálypalotába is eljutottam ilyen lószerű vagy milyen lényekhez, ahol asszem valami herceg volt. Na itt abbahagytam, annyira infantilis volt.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45137 2020.02.26. 22:17

DanielT írta:És mi a jó a BOTW-ban, azon kívül, hogy nulla stresszes komfortgém?
No akkor jó szívvel ajánlom a Trial of the Sword challenget, mert most abban vagyok épp :idiota: 51 szint, nincs mentés, 1 élet. Ruha és fegyver nélkül kezdesz :hehe:
Avatar
Botond

Hozzászólás #45138 2020.02.27. 09:08

Two point hospital jó! Ez a verdiktem közel 50 perc géming után! :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #45139 2020.02.27. 09:47

Én a 2016-os Doom-ot játszom épp újra. Megnéztem Nightmare-en, de az esélytelen, talán new game pluszban amikor már megvannak az upgrade-ek. Szóval maradt az ultra violence, amin először toltam le.
Annyira már nem kap el mint elsőre, hogy azon kapjam magam, hogy már hajnal 2 van és ideje kilépni, inkább 1 pálya megy végig egy nap. Remélem az Eternalban nem lesznek ezek a hülye challenge feladatok, mert 10 halálból 8 tuti miattuk van, ráadásul még jutalmazza is a játék, mert nem veszi el a challenge progress-t. Így előfordult, hogy szándékosan ugrottam le a szakadékba egy aréna harc közben, hogy letudjam a challenge grind-ot és a pálya fennmaradó részét már nyugodtan tudjam élvezni. És ez nem ám csak autista achi farmolás, mert kemény weapon upgrade pontokra megy a játék.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45140 2020.02.27. 09:59

benőmenő írta:Én a 2016-os Doom-ot játszom épp újra. Megnéztem Nightmare-en, de az esélytelen, talán new game pluszban amikor már megvannak az upgrade-ek. Szóval maradt az ultra violence, amin először toltam le.
Annyira már nem kap el mint elsőre, hogy azon kapjam magam, hogy már hajnal 2 van és ideje kilépni, inkább 1 pálya megy végig egy nap. Remélem az Eternalban nem lesznek ezek a hülye challenge feladatok, mert 10 halálból 8 tuti miattuk van, ráadásul még jutalmazza is a játék, mert nem veszi el a challenge progress-t. Így előfordult, hogy szándékosan ugrottam le a szakadékba egy aréna harc közben, hogy letudjam a challenge grind-ot és a pálya fennmaradó részét már nyugodtan tudjam élvezni. És ez nem ám csak autista achi farmolás, mert kemény weapon upgrade pontokra megy a játék.
Abban bízom, hogy az Eternalban ezt a szoba lezárós játékmenetet elfelejtik, mert annyira megölte a lelkem, hogy egyszer abbahagytam és soha többé nem indítottam el.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #45141 2020.02.27. 10:08

DanielT írta:Abban bízom, hogy az Eternalban ezt a szoba lezárós játékmenetet elfelejtik, mert annyira megölte a lelkem, hogy egyszer abbahagytam és soha többé nem indítottam el.
Még a szoba lezárás hagyján (bár nagyon ígérték hogy kevésbé lesz gyakori az Eternalban), de a semmiből hullámokban beteleportáló szörnyek határozottan idegesítőek tudnak lenni. Főleg amikor egy sarokban az arcod előtt megjelenik 3 hell knight mögöttük az idézős-lézeres-teleportálós szemétládával, aki elől menekülve kerültél abba a bizonyos sarokba (mellesleg 2 hitből nyír ki ő egyedül) ott azon túl hogy rezignáltan tudomásul veszed a sorsod, olyan sok mindent már nem igazán tudsz csinálni.
Avatar
Necro

Hozzászólás #45142 2020.02.27. 10:12

benőmenő írta:Még a szoba lezárás hagyján (bár nagyon ígérték hogy kevésbé lesz gyakori az Eternalban), de a semmiből hullámokban beteleportáló szörnyek határozottan idegesítőek tudnak lenni. Főleg amikor egy sarokban az arcod előtt megjelenik 3 hell knight mögöttük az idézős-lézeres-teleportálós szemétládával, aki elől menekülve kerültél abba a bizonyos sarokba (mellesleg 2 hitből nyír ki ő egyedül) ott azon túl hogy rezignáltan tudomásul veszed a sorsod, olyan sok mindent már nem igazán tudsz csinálni.
Nem vagyok benne biztos hogy faszább gameplyt tudnak csinálni ha egyből minden ott van a helyén, nekem ez simán úgy jött le hogy ha megdöglöttem akkor utána simán kalkuláltam vele hogy oké arra a környékre nem nagyon kell állni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45143 2020.02.27. 10:14

Azabaaaj, hogy a megoldást egyébként én sem tudnám arra, hogy legyen kihívás úgy is, hogy nem vagyok bezárva egy WC-nyi területre 80 démonnal... mert ott és úgy is le lehetett őket darálni. Ha meg nincs zárva az ajtó, akkor meg elszaladok a picsbe.

Nemtom, lényeg, hogy meg akarom venni a nagy semmi közepette, de RETTEGEK!!!!!!!!!!!!
Avatar
Botond

Hozzászólás #45144 2020.02.27. 10:39

benőmenő írta:Én a 2016-os Doom-ot játszom épp újra. Megnéztem Nightmare-en, de az esélytelen, talán new game pluszban amikor már megvannak az upgrade-ek. Szóval maradt az ultra violence, amin először toltam le.
Annyira már nem kap el mint elsőre, hogy azon kapjam magam, hogy már hajnal 2 van és ideje kilépni, inkább 1 pálya megy végig egy nap. Remélem az Eternalban nem lesznek ezek a hülye challenge feladatok, mert 10 halálból 8 tuti miattuk van, ráadásul még jutalmazza is a játék, mert nem veszi el a challenge progress-t. Így előfordult, hogy szándékosan ugrottam le a szakadékba egy aréna harc közben, hogy letudjam a challenge grind-ot és a pálya fennmaradó részét már nyugodtan tudjam élvezni. És ez nem ám csak autista achi farmolás, mert kemény weapon upgrade pontokra megy a játék.
Tegyél fel majd tecsőre gameplay videókat, hogy a switch port színvonalát veri e az amit a jelenlegi konfigodból ki tudsz préselni. :mf2:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45145 2020.02.27. 11:23

DanielT írta:Azabaaaj, hogy a megoldást egyébként én sem tudnám arra, hogy legyen kihívás úgy is, hogy nem vagyok bezárva egy WC-nyi területre 80 démonnal... mert ott és úgy is le lehetett őket darálni. Ha meg nincs zárva az ajtó, akkor meg elszaladok a picsbe.

Nemtom, lényeg, hogy meg akarom venni a nagy semmi közepette, de RETTEGEK!!!!!!!!!!!!
teljesen rendben van hogy bezarja a szobat, az ugyessegedet teszi probara, ez nem menekulo szimulator ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45146 2020.02.27. 11:25

Micsu írta:teljesen rendben van hogy bezarja a szobat, az ugyessegedet teszi probara, ez nem menekulo szimulator ;)
Ja, csak FOLYAMATOSAN ezt csinálja. Mész, szoba, bezár, indul a zene, folyamatosan teleportálnak mindenféle értelem/dramaturgia nélkül a szarok, meghalnak, kinyílik a szoba. Ez mi?! Megmondom én, rohadt lusta design.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45147 2020.02.27. 11:26

Botond írta:Tegyél fel majd tecsőre gameplay videókat, hogy a switch port színvonalát veri e az amit a jelenlegi konfigodból ki tudsz préselni. :mf2:
A Switch színvonalát valszeg az is veri, amit az ánuszán ki tud préselni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #45148 2020.02.27. 12:11

DanielT írta:A Switch színvonalát valszeg az is veri, amit az ánuszán ki tud préselni.
Azért ne essünk túlzásokba, Benő p4ese azért nem veri a switchet.
Más. Mindeközben írt a gog.com, hogy a refund policyja változik. 30 nap. Oszt ennyi. Letöltöd, játszod, ha 30 nap alatt nem szereted meg, akkor visszaadják a pénzt. A hétvégén veszek is tőlük vmit, rég fizettem már ott havidíjat olyan játék vásárlása formájában, amit aztán sose indítok el, mert régen megvolt dobozosban is kimaxoltam már. :eljen:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45149 2020.02.27. 12:41

Botond írta:Azért ne essünk túlzásokba, Benő p4ese azért nem veri a switchet.
Más. Mindeközben írt a gog.com, hogy a refund policyja változik. 30 nap. Oszt ennyi. Letöltöd, játszod, ha 30 nap alatt nem szereted meg, akkor visszaadják a pénzt. A hétvégén veszek is tőlük vmit, rég fizettem már ott havidíjat olyan játék vásárlása formájában, amit aztán sose indítok el, mert régen megvolt dobozosban is kimaxoltam már. :eljen:
ha már itt ment a tflopsokkal dobálózás, a switch mennyi is? van 1? :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #45150 2020.02.27. 13:10

Micsu írta:ha már itt ment a tflopsokkal dobálózás, a switch mennyi is? van 1? :D
FP16 vagy FP32? :D

Vissza: “Leáldozott.hu”