A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Botond

Hozzászólás #45011 2020.02.25. 10:02

DanielT írta:Ja, az MS a kalibrálás mestere! Úgy kalibrálnak, hogy csuhajja!

Az exkluzívoknál már csak az 5 fps-nyi frém különbséget szarja le jobban a Fifa/COD/BF közönség, mert nem is tudnak róla. Arról viszont eléggé értesülnek, hogy jön egy Szopókember játék, meg God of War, meg mindenki sírva fakar ahogy szóba kerül a Last of Us és feltűnik, ha nincs az ő gépükre (ezek ömlenek a tévéből, plakátról, mindenhonnan nyugaton).

Nintendo-t meg a gyerekeknek vesznek, ahogy ti is, hogy pusztuljon a purdé a nagytévé elől, a gyerek meg örül, mert viheti az isibe.

Azért van Switchre rekord eladás a kibaszott MárióZeldából, mert az van rá, meg a nagy büdös lófasz. Namost aki nem a lófaszt veszi, az a MárióZeldát.
Ja, az 50 dollár árkülönbség fog dönteni meg hogy a szomszéd Pistikének milyen cucca van.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45012 2020.02.25. 10:21

Hát itt dögöljek meg, ha nem rohanok Swiccset venni az exkluzívok miatt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

szviccs.png


:wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting:
Avatar
Botond

Hozzászólás #45013 2020.02.25. 10:34

DanielT írta:Hát itt dögöljek meg, ha nem rohanok Swiccset venni az exkluzívok miatt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

szviccs.png
:wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting:
Linkelsz egy listát, ahol az első 5ből 3, beleértve az első kettőt is switch exclu (najó Zelda van wii u-ra is, de na), mint switch ekézés? :zavart2: Szerintem try harder! :bohoc:
/szerk: Mondjuk ha jól látom kb semmit se kellett volna kihúzni, ha csak azokat akarod lefedni amik nincsenek switchre. :D
/szerk2: Bayonettát is kihúztad véletlenül, pedig ahhoz is írhattad volna, hogy nemzeldamárió. :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #45014 2020.02.25. 10:46

Botond írta:Linkelsz egy listát, ahol az első 5ből 3, beleértve az első kettőt is switch exclu (najó Zelda van wii u-ra is, de na), mint switch ekézés? :zavart2: Szerintem try harder! :bohoc:
/szerk: Mondjuk ha jól látom kb semmit se kellett volna kihúzni, ha csak azokat akarod lefedni amik nincsenek switchre. :D
/szerk2: Bayonettát is kihúztad véletlenül, pedig ahhoz is írhattad volna, hogy nemzeldamárió. :D
No megvan, ez a metacritic stat switchre. És ez felülírja az eladási számokat? :D Én azt hittem az eladási száok után kap pénzt a sony/ms/nintendo, nem a metascore-ra. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45015 2020.02.25. 11:00

Botond írta:Linkelsz egy listát, ahol az első 5ből 3, beleértve az első kettőt is switch exclu (najó Zelda van wii u-ra is, de na), mint switch ekézés? :zavart2: Szerintem try harder! :bohoc:
/szerk: Mondjuk ha jól látom kb semmit se kellett volna kihúzni, ha csak azokat akarod lefedni amik nincsenek switchre. :D
/szerk2: Bayonettát is kihúztad véletlenül, pedig ahhoz is írhattad volna, hogy nemzeldamárió. :D
A Bayonetta 2 is egy újrahasznosított Wii U szökevény.

szerk: Ahogy a Breath Of The Wild is.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45016 2020.02.25. 11:02

Botond írta:No megvan, ez a metacritic stat switchre. És ez felülírja az eladási számokat? :D Én azt hittem az eladási száok után kap pénzt a sony/ms/nintendo, nem a metascore-ra. :D
Elég beszédes, hogy ezt a Steam szökevény fosport listát nem ismerted fel elsőre, mint a Switch elsőprő kínálata. :nezze:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45017 2020.02.25. 11:36

DanielT írta:Elég beszédes, hogy ezt a Steam szökevény fosport listát nem ismerted fel elsőre, mint a Switch elsőprő kínálata. :nezze:
valahogy onigazolni kell a kidobott szazezreket megha vannak gyerekek akkor is :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45018 2020.02.25. 12:18

Semmi forradalmi, de pl a bétát látni érdekes volt.

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #45019 2020.02.25. 12:53

Mindeközben a PS5 újabb és újabb versenyelőnyre tesz szert, míg az exclu címek nélküli Xbox döglődik!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45020 2020.02.25. 13:19

DanielT írta:Én ezt tényleg elfogadnám hivatalos definíciónak mindenre, amihez a Microsoftnak köze van. :miaz:

DE! Ha most választanom kellene a Fosbone gaming és a PC állapot/irány között, akkor ugrana a kosárba Fos. ;( Majd meglássuk mi lesz PS5 fronton, nagyon bízom benne, hogy megúszom vele a generációt.
Szerintem amíg az Office-t, a böngészést és a multimédiát viszi a mostani vasam, addig semmit nem kell vennem, játékra is elég. A PS4-pótlás miatt nyilván a PS5 játszana, nem az új Box.

PC-bővítés gépigényesebb stratégiák miatt játszhatna a leginkább, vagy egy kicsit jobb VGA a már meglévő hardverizzasztóbb pluszegysorok miatt, melyeket a tököm se venne meg másra, és cigánypasszban sem bérelném. Persze egy mindent 60 fps-sel futtató PC-exkluzív Switch-emu is tényező lehetne.

Mondjuk az árakat is el lehet cseszni (lásd Nvidia, Intel... azaz PC-s piac), 200k-ért vagy még többért a tököm se vesz pár játékos (+BC-s) konzolt végtelen játékos PC mellé. Bazz, 2008-ban 27k-ért vettem VGA-t, 2009-ben meg ~80k-ért kb. minden mást. 2014-ben cseréltem le. Persze akkor már gyenge volt, de a prevgent (2013-ig csak az volt) többnyire eléggé verte.

Mindjárt kihajtom a 6 magot és az 1060-at egy kis Toonstruckkal.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45021 2020.02.25. 13:29

DanielT írta:A Bayonetta 2 is egy újrahasznosított Wii U szökevény.

szerk: Ahogy a Breath Of The Wild is.
Tehát azért nem érdekes neked, mert volt wiiu-ra, ami itt a leáldban rajtam kívül talán senkinek nem volt?
Keményen toljátok ma :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45022 2020.02.25. 13:32

Botond írta:Mindeközben a PS5 újabb és újabb versenyelőnyre tesz szert, míg az exclu címek nélküli Xbox döglődik!
ebben a generacioban elegge doglodott ja
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45023 2020.02.25. 13:33

Moby írta:Tehát azért nem érdekes neked, mert volt wiiu-ra, ami itt a leáldban rajtam kívül talán senkinek nem volt?
Keményen toljátok ma :D
varjal, elkezdtem most magam kellemetlenul erezni mert nem volt wiium :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #45024 2020.02.25. 13:42

Micsu írta:varjal, elkezdtem most magam kellemetlenul erezni mert nem volt wiium :)
Pedig Ádám javasolta nekem is, neked is. Én aztán switchet vettem végül, mert azt meg Moby árulta.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #45025 2020.02.25. 13:54

Moby írta:Tehát azért nem érdekes neked, mert volt wiiu-ra, ami itt a leáldban rajtam kívül talán senkinek nem volt?
Keményen toljátok ma :D
Ha WiiU nem is, de a CEMU-t már próbáltuk páran.
phpBB [media]

Az autentikus élményhez mondjuk ajánlott beszerezni egy dual core Pentiumot. :hehe:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45026 2020.02.25. 14:02

Moby írta:Tehát azért nem érdekes neked, mert volt wiiu-ra, ami itt a leáldban rajtam kívül talán senkinek nem volt?
Keményen toljátok ma :D
Az rendben van, hogy aki nem emuzik, annak érv lehet a Switch mellett, de annyira Switch-exkluzív, mint a Jak & Daxter PS3- és PS4-exkluzív.

Annak az alátámasztására kreténség bedobni, hogy konkrétan a Switchre önti az új exkluzívokat a Nintendo. "BC" ez, nem más.

Arra viszont, hogy a 2013-as PS4-/One-rajt óta mennyi Nintendo-exkluzív jelent meg, viszont nagyon is releváns, hiszen 2014-ben jelent meg eredetileg.
Avatar
Botond

Hozzászólás #45027 2020.02.25. 14:08

Zóanagyvarázsló írta:Az rendben van, hogy aki nem emuzik, annak érv lehet a Switch mellett, de annyira Switch-exkluzív, mint a Jak & Daxter PS3- és PS4-exkluzív.

Annak az alátámasztására kreténség bedobni, hogy konkrétan a Switchre önti az új exkluzívokat a Nintendo. "BC" ez, nem más.

Arra viszont, hogy a 2013-as PS4-/One-rajt óta mennyi Nintendo-exkluzív jelent meg, viszont nagyon is releváns, hiszen 2014-ben jelent meg eredetileg.
Az exclu rossz. Induljunk innen. Egy hw/platform/store túszság, és a túszszedés gonoszság. Ezt lássuk be, aztán mehet tovább az okfejtés.
Avatar
deep

Hozzászólás #45028 2020.02.25. 14:21

Botond írta:Az exclu rossz. Induljunk innen. Egy hw/platform/store túszság, és a túszszedés gonoszság. Ezt lássuk be, aztán mehet tovább az okfejtés.
Amíg az exklu egyet jelent a minőséggel, engem nem érdekel, hogy külön gépet kell miatta tartani.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45029 2020.02.25. 14:28

Zóanagyvarázsló írta:Az rendben van, hogy aki nem emuzik, annak érv lehet a Switch mellett, de annyira Switch-exkluzív, mint a Jak & Daxter PS3- és PS4-exkluzív.

Annak az alátámasztására kreténség bedobni, hogy konkrétan a Switchre önti az új exkluzívokat a Nintendo. "BC" ez, nem más.

Arra viszont, hogy a 2013-as PS4-/One-rajt óta mennyi Nintendo-exkluzív jelent meg, viszont nagyon is releváns, hiszen 2014-ben jelent meg eredetileg.
Ti amúgy el szoktátok olvasni a témát amire válaszoltok? :D Elkéne.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45030 2020.02.25. 14:36

benőmenő írta:Ha WiiU nem is, de a CEMU-t már próbáltuk páran.
Az autentikus élményhez mondjuk ajánlott beszerezni egy dual core Pentiumot. :hehe:
Amin a zeldát nyomtátok talán ketten, hárman, mást nem. Nem az volt a kérdés, hogy még hány féle módon lehetne tolni ami nem switch, hanem hogy még hányféle módon lehet elskippelni valami ürüggyel egy switchen futó játékot, azon kívül, ami a tényleges. Ami még véletlenül sem az előbbi. Dani nem azért nem vesz switchet, mert nincs rá exkluzív, mert ez egy olyan nyilvánvaló ökörség, mint a metacrticiből levenni, hogy mik az exkluzívok. Vagy mondjuk hardverrel viccelődni annak, akinek tényleg minden hardvere vicc. Ökörség. De ma ilyen napot tart a leáld. Fullba nyomjátok a kretént kora reggel óta :nezze:
Avatar
Botond

Hozzászólás #45031 2020.02.25. 14:37

deep írta:Amíg az exklu egyet jelent a minőséggel, engem nem érdekel, hogy külön gépet kell miatta tartani.
Nem látom az ok-okozati összefüggést. A csillagok gyakori együttállását látom, meg már többször próbáltátok elmagyarázni, hogy van ok-okozati összefüggés, csak ugye csomó nem exclu játék van, ami jó, és innen kezdve nem látom a jóságot alátámasztva lenni az exclusággal, szóval akkor meg csak az excluság marad, ami meg szopatás.
Egy sima üzleti trükk. A középkorban volt a röghözkötés, most meg az excluság.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45032 2020.02.25. 14:38

deep írta:Amíg az exklu egyet jelent a minőséggel, engem nem érdekel, hogy külön gépet kell miatta tartani.
De azé gondolom az csak nem volna baj, ha az is lenne olyan baszó cucc, mint a másik. Ugye nem? Naugye.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45033 2020.02.25. 14:44

Botond írta:Nem látom az ok-okozati összefüggést. A csillagok gyakori együttállását látom, meg már többször próbáltátok elmagyarázni, hogy van ok-okozati összefüggés, csak ugye csomó nem exclu játék van, ami jó, és innen kezdve nem látom a jóságot alátámasztva lenni az exclusággal, szóval akkor meg csak az excluság marad, ami meg szopatás.
Egy sima üzleti trükk. A középkorban volt a röghözkötés, most meg az excluság.
Namost vagy érdekel az, ami exklu, és akkor megveszed. Vagy nem érdekel, és akkor meg nem szopatás. Az úgy nem oké, hogy nem látod a jóságot alátámasztva, de azé meg szopatás. Ha jó, akkor szopatás. Ha nem jó, akkor meg skip. Nekem jó(k). Nem érzem szopatásnak, mármint nem nagy ügy, hogy kell mellé egy másik gép is. Naés. A gép nem egy olyan gecidrága dolog.
Avatar
Botond

Hozzászólás #45034 2020.02.25. 15:00

Moby írta:Namost vagy érdekel az, ami exklu, és akkor megveszed. Vagy nem érdekel, és akkor meg nem szopatás. Az úgy nem oké, hogy nem látod a jóságot alátámasztva, de azé meg szopatás. Ha jó, akkor szopatás. Ha nem jó, akkor meg skip. Nekem jó(k). Nem érzem szopatásnak, mármint nem nagy ügy, hogy kell mellé egy másik gép is. Naés. A gép nem egy olyan gecidrága dolog.
Áh, ez nem ilyen egybites, te is tudod. Eleve nagyon szűk réteg az aki ezt le tudja írni, hogy a gép nem olyan gecidrága dolog. Közben meg a sony meg az ms az 50 dolláron remeg. Ötvenen. És még ezen kívül azért csillió szempont van. Idő legfőképp. Mert ha jössz a megveszem használtan a gépet meg a játékot és eladom az is idő. És az idő nagyon szűk mindenkinek. Pénz kerül mindig, de időt nem kapsz sehonnan, amit ellőttél, azt buktad. Ha valakinek, hát neked ezt tudni kellene. Szóval gyakran ez az utánajársz adod veszed sokkal többe van, mint a gép maga meg a játék. És ezért szelektálni kell, mindennek mindig nem jár utána az ember, úgysincs végtelen ideje mindenre, és ilyenkor az ilyen direkt korlátok, hogy benavigál egy olyan utcába, hogy neked több időd legyen a minden is, nos ez szopatás.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45035 2020.02.25. 15:16

Moby írta:Ti amúgy el szoktátok olvasni a témát amire válaszoltok? :D Elkéne.
Veled ellentétben még fel is fogom. Botond írt egy ilyet:

Top50 valaha legtöbbet eladott játékban mennyi sony exclu van? 1, pont annyi, mint amennyi xboxos. Igen, egy PS3 cím és egy xbox360 cím. X1 és ps4es nincs. De viszont van switches.
Erre kapott Danitól egy nem eladásos, hanem metacritices switches listát. Érted? A Switch-exkluzív nem egyenlő Nintendo-exkluzívval. És aztán innen folytatták. Erre reagáltam, hozzátéve, hogy valóban van más jogos megközelítés is, melynél játszik a Bayonetta 2.

Persze lehet folytatni az egymás mellett elbeszélést is, elnézést, hogy megpróbáltam elrontani a játékot.

Szerk.: Te egy tök más nézőpontból kritizálod a Switch-fikát, én nem amiatt a vonal miatt reagáltam.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2020.02.25. 15:18-kor.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #45036 2020.02.25. 15:18

Moby írta:Amin a zeldát nyomtátok talán ketten, hárman, mást nem. Nem az volt a kérdés, hogy még hány féle módon lehetne tolni ami nem switch, hanem hogy még hányféle módon lehet elskippelni valami ürüggyel egy switchen futó játékot, azon kívül, ami a tényleges. Ami még véletlenül sem az előbbi. Dani nem azért nem vesz switchet, mert nincs rá exkluzív, mert ez egy olyan nyilvánvaló ökörség, mint a metacrticiből levenni, hogy mik az exkluzívok. Vagy mondjuk hardverrel viccelődni annak, akinek tényleg minden hardvere vicc. Ökörség. De ma ilyen napot tart a leáld. Fullba nyomjátok a kretént kora reggel óta :nezze:
Annyira nem merültem bele a beszélgetésbe, mert a Nintendo cuccok nem igazán érdekelnek. Fogalmam sincs Dani mit akar bizonygatni a metacritic-es képpel, csak feltűnt hogy már megint egy felesleges kacattól érzed magad kompetensebbnek a témában. :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #45037 2020.02.25. 15:27

Botond írta:Áh, ez nem ilyen egybites, te is tudod. Eleve nagyon szűk réteg az aki ezt le tudja írni, hogy a gép nem olyan gecidrága dolog. Közben meg a sony meg az ms az 50 dolláron remeg. Ötvenen. És még ezen kívül azért csillió szempont van. Idő legfőképp. Mert ha jössz a megveszem használtan a gépet meg a játékot és eladom az is idő. És az idő nagyon szűk mindenkinek. Pénz kerül mindig, de időt nem kapsz sehonnan, amit ellőttél, azt buktad. Ha valakinek, hát neked ezt tudni kellene. Szóval gyakran ez az utánajársz adod veszed sokkal többe van, mint a gép maga meg a játék. És ezért szelektálni kell, mindennek mindig nem jár utána az ember, úgysincs végtelen ideje mindenre, és ilyenkor az ilyen direkt korlátok, hogy benavigál egy olyan utcába, hogy neked több időd legyen a minden is, nos ez szopatás.
Nálam ez az idő kérdés egyszerű: ha nincs, nem játszok. Ahogy mostanában sem. Nincs ez már nagyon régen olyan magas prioritáson, hogy nagyon könnyű lenne bármit félretolni csak azért, hogy jusson erre. Ha jut, oké. Ha nem...nos akkor is :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45038 2020.02.25. 15:29

Botond írta:Áh, ez nem ilyen egybites, te is tudod. Eleve nagyon szűk réteg az aki ezt le tudja írni, hogy a gép nem olyan gecidrága dolog. Közben meg a sony meg az ms az 50 dolláron remeg. Ötvenen. És még ezen kívül azért csillió szempont van. Idő legfőképp. Mert ha jössz a megveszem használtan a gépet meg a játékot és eladom az is idő. És az idő nagyon szűk mindenkinek. Pénz kerül mindig, de időt nem kapsz sehonnan, amit ellőttél, azt buktad. Ha valakinek, hát neked ezt tudni kellene. Szóval gyakran ez az utánajársz adod veszed sokkal többe van, mint a gép maga meg a játék. És ezért szelektálni kell, mindennek mindig nem jár utána az ember, úgysincs végtelen ideje mindenre, és ilyenkor az ilyen direkt korlátok, hogy benavigál egy olyan utcába, hogy neked több időd legyen a minden is, nos ez szopatás.
Vagyis vesz a tököm ezredik plusz műanyaghalmot, hogy Greta Thunberg könnyei az iPhone-jára potyogjanak! Ha tehetném, mosógépnek és kazánnak is a PC-t használnám, mondjuk az utóbbi gyári hűtéssel egy 9900K-val megoldható.

Meg hát ez nem oldja meg a minőségi problémákat. Aaby is itt örült, hogy emuval vállalhatóbb minőségben tudott zeldázni. Persze Mobyt már nem érdekli az fps, és nyilván tömegek vannak ezzel így, de ez ettől még akceptálható szempont. Ha jön Steamre a BotW, nyilván megveszem, így én a buy Switch parancsot sem futtatom le, mert már az is macera, az áron kívül is. Nem, nem érdekel annyira. Szaros játék, van százcsilliárd másik, amihez kedvem van, időm meg nincs rájuk.

Vennék Switchet (az árának sokszorosát költöm más hobbira, ha időt csípnék le onnan játszani vele, bő nyállal visszajönne az ára, de így sem halnék éhen miatta), mert én dicsérem az exkluzívjai miatt a Nintendót (ha a túsztartással nem is értek egyet), semmi gyűlölet nem beszél le erről, ha van is vaj a fülük mögött. Csak nincs értelme azért, hogy a meglévő kiváló játékaim helyett egy év alatt kis adagokban végigjátsszak egy olyan kiválót, mely még nincs meg.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2020.02.25. 15:37-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45039 2020.02.25. 15:35

deep írta:Amíg az exklu egyet jelent a minőséggel, engem nem érdekel, hogy külön gépet kell miatta tartani.
Mindig voltak gyengébb exkluzívok is, ahogy az Insomniac is hozta a színvonalat a Sonyn kívüli világban a Sunset Overdrive-nál (vannak nála rosszabb Ratchetek), és aligha az MS túszejtése miatt.

Igen, a Sony jól menedzseli az IP-it, ez szerintem sem választható el teljesen a platformtulajdonos mivoltától, de nem ez az egyetlen járható út, ez a jelenleg járt, melyről félnek letérni a rajongók. Őszintén szólva kicsit én is.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45040 2020.02.25. 20:43

Amióta azok a vállalatok szállítanak konzolhardvert, akiknek a másik piaca a pécés (genny)világ, ne számítson senki arra, hogy bármi versenyképes lesz!
Gamernotebook lesz megint, csak most már végre SSD-vel.
Kívánom mindenkinek - magamnak is -, hogy tévedjek, de várhatóan nem fogok...
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45041 2020.02.25. 20:45

benőmenő írta:Ha WiiU nem is, de a CEMU-t már próbáltuk páran.
phpBB [media]

Az autentikus élményhez mondjuk ajánlott beszerezni egy dual core Pentiumot. :hehe:
Ez amúgy nem működik sajnos. Csúszik az audio és fagy is gyakran. Performansz van, hasít, mint állat, de nem kompatiblő.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45042 2020.02.25. 20:51

A Nincsendónak amúgy mindig volt sok exkluzívja - amibe kapaszkodnak is, mert szerintem másuk nincs. És azon túl, hogy baromira álinnovatív(tm), rókabőr lehúzása mindegyik, általában még jó játékok is.
A gáz, hogy a konzolok között is egy generációval lemaradott minőségre kényszeríti azokat, akik szeretnék játszani. Meg az, hogy egy generációval újabb szinten áraznak - a hülyék, akik támogatják őket...
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45043 2020.02.25. 20:54

Zóanagyvarázsló írta:Aaby is itt örült, hogy emuval vállalhatóbb minőségben tudott zeldázni.
Nem is kicsit! Kúvára örült, hogy nem maradt le arról a gyöngyszemről, amit az eredeti, vállalhatatlan igénytelenségében nem lett volna gyomra játszani.
Nem is tudom, hogy milyen túlzásokat írja, ami kifejezi az undoromat és utálatomat.
:vomit:
:kocsog:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45044 2020.02.25. 20:55

Amúgy fejlődik a Yuzu is. Még az én igényemnek nem elég, de lehet, hogy hamarosan a Link's Awakeninget is lehet jobb minőségben játszani.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45045 2020.02.25. 21:27

aabyssx írta:Amióta azok a vállalatok szállítanak konzolhardvert, akiknek a másik piaca a pécés (genny)világ, ne számítson senki arra, hogy bármi versenyképes lesz!
Gamernotebook lesz megint, csak most már végre SSD-vel.
Kívánom mindenkinek - magamnak is -, hogy tévedjek, de várhatóan nem fogok...
Igen. 12TF-es gamernotebook... Sok olyan van :D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45046 2020.02.25. 21:38

Moby írta:Igen. 12TF-es gamernotebook... Sok olyan van :D
Egy 16 bites float performanszal nézve egy mobil(!) 2060 majdnem ott van. Még csak high endet sem kell nézni. CPU-t, nem is kell számolni.
szerk: szerintem az egész cucc kb. olyan lesz, mint a mostani alsóközépkateg. desktop gépem (Ryzen 2600@4GHz + RTX 2060). Talán még gyengébb is lesz kicsit.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45047 2020.02.25. 21:50

aabyssx írta:Egy 16 bites float performanszal nézve egy mobil(!) 2060 majdnem ott van. Még csak high endet sem kell nézni. CPU-t, nem is kell számolni.
Ezzel mindössze annyi a baj, hogy az fp16 teljesítmény ma már senki nem adja meg, mer lófaszt nem érdekli, de ha meg lenne adva XSX-re, akkor az lenne mondjuk 25.
Szal ja, majdnem annyi, mint egy gamernotebook. Vagy inkább 3.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45048 2020.02.25. 21:59

aabyssx írta:Egy 16 bites float performanszal nézve egy mobil(!) 2060 majdnem ott van. Még csak high endet sem kell nézni. CPU-t, nem is kell számolni.
szerk: szerintem az egész cucc kb. olyan lesz, mint a mostani alsóközépkateg. desktop gépem (Ryzen 2600@4GHz + RTX 2060). Talán még gyengébb is lesz kicsit.
Szóval a pécészopkodós-nintendós örületek helyett maradjunk az egyszerűség kedvéért annyiban, hogy a kis desktop gépecskéd
minden lukába lesz megbaszval kétszer, a gamernotebookos őrületeket meg inkább kerüljük, mert ezzel már benő is felsült a minap.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45049 2020.02.25. 22:02

Moby írta:Ezzel mindössze annyi a baj, hogy az fp16 teljesítmény ma már senki nem adja meg, mer lófaszt nem érdekli, de ha meg lenne adva XSX-re, akkor az lenne mondjuk 25.
Szal ja, majdnem annyi, mint egy gamernotebook. Vagy inkább 3.
Sajna biztos lehetsz benne, hogy FP16-ról van szó, főleg, ha nem írják oda. Nem becsületes technológiai emberek írják a marketing-kommunikációt.
Stadiára is tizenteraflopsos GPU-t írtak.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45050 2020.02.25. 22:08

Moby írta:Szóval a pécészopkodós-nintendós örületek helyett maradjunk az egyszerűség kedvéért annyiban, hogy a kis desktop gépecskéd
minden lukába lesz megbaszval kétszer, a gamernotebookos őrületeket meg inkább kerüljük, mert ezzel már benő is felsült a minap.
Úgy legyen, én fogok legjobban örülni, ha póvát kapunk "bagóér". De nem lesz.
A linkelt cikkecske is csak naívan feltételezi az FP32-őt.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45051 2020.02.25. 22:16

Lehet h a gpu gyartok valami nagyot dobbantottak, az uj pcs gpuknal is nagy ugrast igernek, mivel meg ezek nem jelentek meg de a series x sem igy majd kiderul :)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45052 2020.02.25. 22:32

Micsu írta:Lehet h a gpu gyartok valami nagyot dobbantottak, az uj pcs gpuknal is nagy ugrast igernek, mivel meg ezek nem jelentek meg de a series x sem igy majd kiderul :)
Az a helyzet, hogy nincsen technológiai csoda - amiről én itten vidéken a gép elől tudnék :idiota: . Sőt, egyre problémásabb a sebességnövelés, és a vékonyabb csíkszélességek sem hozzák a várt megoldást.
Következő konzoloknál szerintem egyetlen dolog van, ami reményre ad okot: úgy tűnik, hogy a hűtés, levegőáramlás tekintetében a Sony és az MS is komolyabban tervez. De ez is csak annyit jelenthet szerintem, hogy nem full gamernotebook :ravasz1: órajelek lesznek, talán desktopot megközelítők.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45053 2020.02.26. 00:21

aabyssx írta:Úgy legyen, én fogok legjobban örülni, ha póvát kapunk "bagóér". De nem lesz.
A linkelt cikkecske is csak naívan feltételezi az FP32-őt.

Nyilván. Meg mindenki hülye. DF is azvót.
Az ő matekjukkal számolva 24.37Tflops az fp16 teljesítménye(1.7GHz-et feltételezve).
Próbáljátok meg feldolgozni. Van még rá pár hónap. Addig talán kikopnak a topikból a gamernotebookos balfaszságok :)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45054 2020.02.26. 00:35

Moby írta:Nyilván. Meg mindenki hülye. DF is azvót.
Az ő matekjukkal számolva 24.37Tflops az fp16 teljesítménye(1.7GHz-et feltételezve).
Próbáljátok meg feldolgozni. Van még rá pár hónap. Addig talán kikopnak a topikból a gamernotebookos balfaszságok :)
Ők is feltételeznek. És meg lehet nézni a Stadiat, ami viszont már van és tény. Az is 10+ tflops a slide-okon, aztán meg lehet nézni, hogy mi jön ki belőle.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45055 2020.02.26. 00:37

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #45056 2020.02.26. 00:54

aabyssx írta:Ők is feltételeznek. És meg lehet nézni a Stadiat, ami viszont már van és tény. Az is 10+ tflops a slide-okon, aztán meg lehet nézni, hogy mi jön ki belőle.
Ja. A stadia az van. És az, hogy az mi, azt a google-ön kívül soha senki nem fogja látni. Egy szinte biztos: rohadtul nem az, amit bekamuztak indulás előtt. Szóval ami van és tény, az az xbox one x. Na az tud fp32-n 6Tflops. Mondjuk az már tudja ezt 3 éve. De próbáljuk meg elképzelni, hogy mindenki hülye, és jön majd egy másik konzol, ami ezt megint tudni fogja. 4 évvel később. Merazúgynemlehethogynemgamernotebook :D
Lassan olyan mélyre lesz ásva ez a gödör a leáldban uszkve másfél nap alatt, hogy kipottyanunk a másik oldalon :)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45057 2020.02.26. 01:22

Moby írta:Na az tud fp32-n 6Tflops. Mondjuk az már tudja ezt 3 éve.
Na, az még mekkora kamuadat! Ebből is látszik, hogy mennyire lószar sincs emögött a névleges teljesítmény mögött. A desktopocskám 2060-ára írnak kb. 6 tflops fp32-őt. Tudod mi jön ki a one x-ből? Egy RX 580 se!
Avatar
Botond

Hozzászólás #45058 2020.02.26. 07:08

Mindeközben ganépasszban elérhető a theme hospital remake, közismertebb nevén two point hospital gémerlaptopok mindenféle verziójára, az rtx2060as féle verzióra is, és a kamurtx2060as féle verzióra is az összes létező teraflopsra. Megint vmi köpedék került a ganépasszba, tőtikézem is!
Switches óperencia meg vagy elhalasztva március 1-ről 31-re, vagy rendesen kellene szednem a kavintonom, mert eredetileg is 31 volt, csak én emlékeztem vmiért 1re.
Avatar
Botond

Hozzászólás #45059 2020.02.26. 07:09

aabyssx írta:Na, az még mekkora kamuadat! Ebből is látszik, hogy mennyire lószar sincs emögött a névleges teljesítmény mögött. A desktopocskám 2060-ára írnak kb. 6 tflops fp32-őt. Tudod mi jön ki a one x-ből? Egy RX 580 se!
Akkor viszont maxirespect az MSnél mindenkinek, hogy kihajcsák 4k-ban a forza horizon4et, ami nekem a gtx1080ti-al is csak ~90%-os GPU terheléssel sikerül, ők meg megoldják egy 580assal. Zsenik!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #45060 2020.02.26. 08:18

Moby írta:Szóval a pécészopkodós-nintendós örületek helyett maradjunk az egyszerűség kedvéért annyiban, hogy a kis desktop gépecskéd
minden lukába lesz megbaszval kétszer, a gamernotebookos őrületeket meg inkább kerüljük, mert ezzel már benő is felsült a minap.
Azért lássuk be ezek a pletykált specifikációk egy kicsit túl szépek, hogy igazak legyenek. A mostani generáció is úgy lett beharangozva, hogy szupercsárdzsolt architektúra, amiről aztán kiderült hogy egy 2 éves középkategóriás gpu-t jelentett és még ez volt a SoC okésabb fele.
Ekkora felsülést nyilván én sem várok mégegyszer, de majd erre visszatérünk ha már lehet kapni ezeket a gépeket. Játékosként én is abban vagyok érdekelt, hogy pozitívan meglepjenek.
Avatar
Botond

Hozzászólás #45061 2020.02.26. 08:34

Botond írta:Mindeközben ganépasszban elérhető a theme hospital remake, közismertebb nevén two point hospital gémerlaptopok mindenféle verziójára, az rtx2060as féle verzióra is, és a kamurtx2060as féle verzióra is az összes létező teraflopsra. Megint vmi köpedék került a ganépasszba, tőtikézem is!
Switches óperencia meg vagy elhalasztva március 1-ről 31-re, vagy rendesen kellene szednem a kavintonom, mert eredetileg is 31 volt, csak én emlékeztem vmiért 1re.
Rosszul emlékeztem, szóval marad addig a kórházépítés, meg a hélóvórszkettő, ha Zót végre sikerül elcsípni valamelyik este!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45062 2020.02.26. 09:02

Botond írta:Rosszul emlékeztem, szóval marad addig a kórházépítés, meg a hélóvórszkettő, ha Zót végre sikerül elcsípni valamelyik este!
Te rosszul emlekeztel? Ilyen van?
Avatar
Moby

Hozzászólás #45063 2020.02.26. 09:16

aabyssx írta:Tudod mi jön ki a one x-ből?
Sejtem :D Tegnap toltam rajta Nier Automatát.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45064 2020.02.26. 09:34

benőmenő írta:Azért lássuk be ezek a pletykált specifikációk egy kicsit túl szépek, hogy igazak legyenek. A mostani generáció is úgy lett beharangozva, hogy szupercsárdzsolt architektúra, amiről aztán kiderült hogy egy 2 éves középkategóriás gpu-t jelentett és még ez volt a SoC okésabb fele.
Ekkora felsülést nyilván én sem várok mégegyszer, de majd erre visszatérünk ha már lehet kapni ezeket a gépeket. Játékosként én is abban vagyok érdekelt, hogy pozitívan meglepjenek.
Túl szép?
Mihez képest túl szép? Az nvida és az intel által szisztematikusan felsrófolt pc hardverárakhoz képest? Ahhoz képest túl szép, ezt adom. De ha már itt tartunk, egy ~4K@30-at tudó xbox one x-ért, egy tizenötezres játékkal mellécsomagolva (Jedi FO) - ahogy én vettem legutóbb - százezer forint nem túl szép? Vagy ANNYIRA feldolgozhatatlan, hogy ennek a dupláját le tudják majd tenni kb duplaennyiért? Ideje lenne belenézni a valóságba, hogy évek óta létezik egy párhuzamos univerzum, amiben nem úgy működnek a dolgok ahogy pécéfalván manapság. Csak ehhez túl kéne látni a frémbégetésen, meg az őrületeken, ami annyira nem megy, hogy aaby lassan meghasonul, csak ne kelljen magára húzni a valóságot :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45065 2020.02.26. 09:40

Moby írta:Ja. A stadia az van. És az, hogy az mi, azt a google-ön kívül soha senki nem fogja látni. Egy szinte biztos: rohadtul nem az, amit bekamuztak indulás előtt. Szóval ami van és tény, az az xbox one x. Na az tud fp32-n 6Tflops. Mondjuk az már tudja ezt 3 éve. De próbáljuk meg elképzelni, hogy mindenki hülye, és jön majd egy másik konzol, ami ezt megint tudni fogja. 4 évvel később. Merazúgynemlehethogynemgamernotebook :D
Lassan olyan mélyre lesz ásva ez a gödör a leáldban uszkve másfél nap alatt, hogy kipottyanunk a másik oldalon :)
Azért nyugtass meg, hogy a legnagyobb állatság, ami elhangzott a napokban az még mindig a "Switchet az exkluzívok miatt veszik" kijelentés volt. :nezze: :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45066 2020.02.26. 09:42

benőmenő írta:Azért lássuk be ezek a pletykált specifikációk egy kicsit túl szépek, hogy igazak legyenek. A mostani generáció is úgy lett beharangozva, hogy szupercsárdzsolt architektúra, amiről aztán kiderült hogy egy 2 éves középkategóriás gpu-t jelentett és még ez volt a SoC okésabb fele.
Ekkora felsülést nyilván én sem várok mégegyszer, de majd erre visszatérünk ha már lehet kapni ezeket a gépeket. Játékosként én is abban vagyok érdekelt, hogy pozitívan meglepjenek.
A Fosgen specifikációknál már mondtam, hogy ez kevés lesz, az egyetlen paraméterük, ami nem volt nevetséges az a 8 giga spéciram... Ebből indult a CSAKARAM mém, hogy majd az mindent megold, hiába egy kalap szar a többi.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45067 2020.02.26. 09:43

DanielT írta:Azért nyugtass meg, hogy a legnagyobb állatság, ami elhangzott a napokban az még mindig a "Switchet az exkluzívok miatt veszik" kijelentés volt. :nezze: :banplz:
Nemtudom, nem tőlem származik. Én nem tudom mi adja el. Nekem a Zelda adta el anno, és az adta el másodszor is. A zelda a te értelmezésed szerint meg nem exkluzív, és ebbe én biztos nem fogok belemenni. Elég volt a tegnapi nap, ma már felfele kéne haladnunk :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45068 2020.02.26. 09:46

Moby írta: Csak ehhez túl kéne látni a frémbégetésen, meg az őrületeken, ami annyira nem megy, hogy aaby lassan meghasonul, csak ne kelljen magára húzni a valóságot :D
Tehát túl kéne látni azon, hogy jól fut a játék? :wilting: Nehéz lesz, de majd jól meghasonulok a 30 éves SNES előtt ülve a 60 frémes játékokkal.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45069 2020.02.26. 09:49

Moby írta:Nemtudom, nem tőlem származik. Én nem tudom mi adja el. Nekem a Zelda adta el anno, és az adta el másodszor is. A zelda a te értelmezésed szerint meg nem exkluzív, és ebbe én biztos nem fogok belemenni. Elég volt a tegnapi nap, ma már felfele kéne haladnunk :D
Tőlem nevezhetjük exkluzívnak, de a lényeg az, hogy nem a foslé Switchre készült, semmi köze hozzá azon kívül, hogy a Steamszökevények mintájára portolták erre a csodálatos rendszerre.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45070 2020.02.26. 09:49

DanielT írta:A Fosgen specifikációknál már mondtam, hogy ez kevés lesz, az egyetlen paraméterük, ami nem volt nevetséges az a 8 giga spéciram... Ebből indult a CSAKARAM mém, hogy majd az mindent megold, hiába egy kalap szar a többi.
A GPU okés volt ebben a félgenben már, a proci volt szar mindvégig. Tudjuk ezt. Volt egy bő 10 év, amíg a konzolhardver szenvedett, mint malac a jégen. Ennek főképp az az oka, hogy az egyedi hardverfejlesztés zátonyra futott, a többcélú hardverek tervezése meg nem volt sem felkészülve erre, se az összehirtelenkedett üzleti modellek nem működtek. Két generáció kellett, hogy ezek párhuzamosan tudjanak működni minden szinten. A telefonok hardverfejlődése ettől sokkal gyorsabb volt, de az a sokkal rövidebb termékciklusok miatt viszonylag érthető.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #45071 2020.02.26. 09:55

Moby írta:Túl szép?
Mihez képest túl szép? Az nvida és az intel által szisztematikusan felsrófolt pc hardverárakhoz képest? Ahhoz képest túl szép, ezt adom. De ha már itt tartunk, egy ~4K@30-at tudó xbox one x-ért, egy tizenötezres játékkal mellécsomagolva (Jedi FO) - ahogy én vettem legutóbb - százezer forint nem túl szép? Vagy ANNYIRA feldolgozhatatlan, hogy ennek a dupláját le tudják majd tenni kb duplaennyiért?
Egyelőre több mint dupla powáról van szó kevesebb, mint dupla annyiért. És még réjtrészelni is tud, és baszó ssd is lesz, és mindent IS tudni fog. Szóval igen, az akciós 3+ éves One X-hez képest is túl szép.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45072 2020.02.26. 10:02

benőmenő írta:Egyelőre több mint dupla powáról van szó kevesebb, mint dupla annyiért. És még réjtrészelni is tud, és baszó ssd is lesz, és mindent IS tudni fog. Szóval igen, az akciós 3+ éves One X-hez képest is túl szép.
Ne feledjük, hogy erre rájön a multiplayer adó, ami majdnem duplázza a ciklus alatt a gép árát és a játékokból is a 30% jutalék.

Ennek kellene normálisnak lenni, de értem a félelmet, hiszen az én bizalmamat is elvesztették ezek a nyomorultak.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45073 2020.02.26. 10:08

DanielT írta:Tőlem nevezhetjük exkluzívnak, de a lényeg az, hogy nem a foslé Switchre készült, semmi köze hozzá azon kívül, hogy a Steamszökevények mintájára portolták erre a csodálatos rendszerre.

Há figy. Nekem epercben van erre egy:
-Zelda BOTW
-Yoshi CW
-Mario Odyssey
-Mario+Rabbids KB
-Luigi's Mansion3
-Captain Toad
-Kirby SA
-The Touryst
-MarioKart8
Ezek mellett volt, de perpill nincs:
-Zelda LA
-DKCTF
-Astral Chain
-Xenoblade Chronicles 2

Na nem ezek összessége adta el, amikor vettem ennek egy része nem is létezett, kizárólag a zelda. Az, hogy megmaradt, na az van ezek miatt. Hogy ebből mi jött és hova a switchel párhuzamos idősíkban nekem lényegtelen, azt nem adta el. Ezt igen. Az más kérdés, hogy tizenpár játékért érdemes-e tartani egy platformot, de végeredményben ps4-re sincs sokkal több.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45074 2020.02.26. 10:12

benőmenő írta:Egyelőre több mint dupla powáról van szó kevesebb, mint dupla annyiért. És még réjtrészelni is tud, és baszó ssd is lesz, és mindent IS tudni fog. Szóval igen, az akciós 3+ éves One X-hez képest is túl szép.
Hatékonyságban lett sokkal jobb, nincs benne dupla tranyó. Baszó ssd lett benne, ami kapacitásban ugyanaz. A kevesebb mint dupla árról meg sehol nincs szó, jelenleg senki nem tudja az árát. Ha kevesebb, mint a duplája lesz akko nagyobb bukót vállalt be az ms. Ami jó.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45075 2020.02.26. 10:19

Moby írta:Há figy. Nekem epercben van erre egy:
-Zelda BOTW
-Yoshi CW
-Mario Odyssey
-Mario+Rabbids KB
-Luigi's Mansion3
-Captain Toad
-Kirby SA
-The Touryst
-MarioKart8
Ezek mellett volt, de perpill nincs:
-Zelda LA
-DKCTF
-Astral Chain
-Xenoblade Chronicles 2

Na nem ezek összessége adta el, amikor vettem ennek egy része nem is létezett, kizárólag a zelda. Az, hogy megmaradt, na az van ezek miatt. Hogy ebből mi jött és hova a switchel párhuzamos idősíkban nekem lényegtelen, azt nem adta el. Ezt igen. Az más kérdés, hogy tizenpár játékért érdemes-e tartani egy platformot, de végeredményben ps4-re sincs sokkal több.
pont kv ivas kozben neztem ezt a listat, majdnem ki is koptem :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #45076 2020.02.26. 10:19

DanielT írta:Azért nyugtass meg, hogy a legnagyobb állatság, ami elhangzott a napokban az még mindig a "Switchet az exkluzívok miatt veszik" kijelentés volt. :nezze: :banplz:
Apróság, de Micsu szövegértési skilljei mellett teljesen elfér a topikban, de egész pontosan az ellenkezője hangzott el. Vagyis, hogy az exclukat nintendoék tudják eladni, ott veszik is, sonyék csak csinálják őket, eladási szám nincs mögötte, szóval a ps4et az exclu adja el az veretes baromság. De ez majdnem ugyanaz valóban, csak teljesen más. :nemtudom:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45077 2020.02.26. 10:21

Botond írta:Apróság, de Micsu szövegértési skilljei mellett teljesen elfér a topikban, de egész pontosan az ellenkezője hangzott el. Vagyis, hogy az exclukat nintendoék tudják eladni, ott veszik is, sonyék csak csinálják őket, eladási szám nincs mögötte, szóval a ps4et az exclu adja el az veretes baromság.
Mert arra a hugyra nincs más a Nintendo címeken kívül, naná, hogy veszik őket a kiéheztetett tulajok.

PS4-en pedig _KIZÁRÓLAG_ exkluzívokat toltam amióta létezik, csak amiatt vettem. Szal' 1 gépet már legalább eladtak miattuk.
Avatar
Botond

Hozzászólás #45078 2020.02.26. 10:24

DanielT írta:Mert arra a hugyra nincs más a Nintendo címeken kívül, naná, hogy veszik őket a kiéheztetett tulajok.

PS4-en pedig _KIZÁRÓLAG_ exkluzívokat toltam amióta létezik, csak amiatt vettem. Szal' 1 gépet már legalább eladtak miattuk.
Igen, de ezzel te egy százalékosan ki se mutatható kisebbsége vagy a ps4 tulajoknak. És magadból nem tudod leképezni a ps4 világot. Ennyi volt az infó, amit át akartam adni. A 104 vagy 106 millióból a 4 vagy 6 millió vagytok ti, a többiek ezt meg lefossák telibe.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45079 2020.02.26. 10:25

Botond írta:Igen, de ezzel te egy százalékosan ki se mutatható kisebbsége vagy a ps4 tulajoknak. És magadból nem tudod leképezni a ps4 világot. Ennyi volt az infó, amit át akartam adni. A 104 vagy 106 millióból a 4 vagy 6 millió vagytok ti, a többiek ezt meg lefossák telibe.
Ok. Akkor miért adtak el ebben a generációban 2x annyi PS4-et, mint fosbónt? Úgy, hogy az elmúlt 3+ évben már a Bone a legerősebb gép.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45080 2020.02.26. 10:27

Botond írta:Apróság, de Micsu szövegértési skilljei mellett teljesen elfér a topikban:
pajti, en inkabb csendben lennek ha egy olyan jatek megjelenesi datumat nem tudnam megjegyezni amit hetente beirok a topikba :ravasz1:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Micsu 2020.02.26. 10:29-kor.

Vissza: “Leáldozott.hu”