A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44241 2020.01.22. 22:37

eje75 írta:Tudom, hogy ezzel a bejelentésemmel itt nem fogok nagy hullámokat vetni, de sajnos a Netflix a elmúlt hetekben teljesen rabul ejtett, szinte semmi mással nem foglalkozom szabadidőmben csak a Star Trek Discovery-t nézem... eddig is szerettem a Start Trek világát, imádtam a mozifilmeket, de a sorozatokat szarnak tartottam... ez viszont.... Az első évad 6-os volt a 10-ből, nézhető, izgalmas, látványos is, de semmi extra... a második évad viszont....hát az a sci-fi rajongók nedves álma... rohadt jól néz ki, már már nagyfilmes a látvány, nagyon jók a színészek benne, a történet fordulatairól pedig csak annyit, hogy a Mandalorian-ra csak ráhugyozik, a Rise of Skywalker-nek viszont a mellkasára szarik, és szétkeni a bakancsával... szégyen egy lapon említeni azzal, ami a Star Wars-al történt a Return of the J.-óta, nem egy ligában játszanak... láttam egy pár jó sorozatot mostanában, de ez.... kész vagyok, mint a matek lecke... Switch a sarokba dobva, Cod is leállt, csak hétvégén játszottam egy kis Hell Let Loose-t ..... az is megérne egy mesét.... mestermű az is a maga nevében....
Na, majd rácsekkolok, köszi!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44242 2020.01.23. 09:04

A nagy nihil közepette eszembe jutott, hogy adok még egy esélyt a Metro Exodusnak és homlokon csulázom a készítőket egy 300 Ft Game Pass végigjátszással, az Epic store húzásukért.

Store-ban vélemények:


Valami borzalom ez a win store-os verziója a játéknak. Folyamatos szaggatás az introban, menüben. A játék minden inditásnál optimalizál automata a gépnek megfelelően, igen ez is win store hiba mert máshol nincs ilyen probléma. Az introt végig kell várni akárhányszor indítom. Komolyan, mintha ba_na menteni a config filet... A játék random kilépeget / összeomlik mindenféle hibaüzi nélkül.

A játék maga zseniális, gondok csak a Store-os verzió elindításával vannak. Ahhoz hogy játszani lehessen vele nekem a következőket kellett tennem: játék elindít és rögtön leállítom task managerrel még az intro alatt. Ezután újra elindítom, de már rendszergazdaként. Ekkor megkérdezi, hogy akarom-e Safe Mode-ban indítani, és az választom, hogy igen. Miután behozza a menüt minden esetben újra be kell álltani a grafikus beálltásokat, különösen figyelni, hogy dx11 legyen beállítva.


Botond, tudsz esetleg valami egyszerűbb megoldást?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #44243 2020.01.23. 09:23

DanielT írta:Valami borzalom ez a win store-os verziója a játéknak.
Amikor már 2 perce csak optimalizálta a beállításokat én nyomtam rá egy shiftdelt. A játékig nem volt türelmem eljutni. Ez a ganepass* dolog a legrosszabbul elköltött 300 Ft-om volt, evör.
*Természetesen Gamepass akart lenni, de végülis ki vagyok én, hogy kijavítsam az autocorrectet. :hehe:
Avatar
Botond

Hozzászólás #44244 2020.01.23. 09:34

DanielT írta:A nagy nihil közepette eszembe jutott, hogy adok még egy esélyt a Metro Exodusnak és homlokon csulázom a készítőket egy 300 Ft Game Pass végigjátszással, az Epic store húzásukért.

Store-ban vélemények:


Valami borzalom ez a win store-os verziója a játéknak. Folyamatos szaggatás az introban, menüben. A játék minden inditásnál optimalizál automata a gépnek megfelelően, igen ez is win store hiba mert máshol nincs ilyen probléma. Az introt végig kell várni akárhányszor indítom. Komolyan, mintha ba_na menteni a config filet... A játék random kilépeget / összeomlik mindenféle hibaüzi nélkül.

A játék maga zseniális, gondok csak a Store-os verzió elindításával vannak. Ahhoz hogy játszani lehessen vele nekem a következőket kellett tennem: játék elindít és rögtön leállítom task managerrel még az intro alatt. Ezután újra elindítom, de már rendszergazdaként. Ekkor megkérdezi, hogy akarom-e Safe Mode-ban indítani, és az választom, hogy igen. Miután behozza a menüt minden esetben újra be kell álltani a grafikus beálltásokat, különösen figyelni, hogy dx11 legyen beállítva.


Botond, tudsz esetleg valami egyszerűbb megoldást?
Nekem is volt vele vmi bug arra emlékszem, hogy három percet szívtam vele, mire rá tudtam beszélni, hogy ne dobja el a beállított dolgokat, és igen 4kban induljon, és igen használja a vsyncet meg még vagy 2-3 dolgot baszott megjegyezni. Végül vmi olyan megoldás lett, hogy megfelelő sorrendben állítva és leokézva, közben időnként ki be lépve rá lehetett beszélni mindenre. Este ránézek, mert játszani még nem játszottam vele csak odáig akartam eljutni, hogy játékképes legyen.
Amúgy a másik két metro is benne a 300 forintban, azoknál ugyanezek a kalandjaim voltak setupolás közben, de a többi 120 kipróbált gamepassos játéknál nem, szóval ha az MS a fakezű, akkor ez nem bug, hanem feature, és pikkelnek a metrókra meg a metró játékosokra azért került be a rendszerbe. :)
/szerk: jaaaaaaaaaaaaa, és amúgy a win10 egy fos és nem szabad patchelni, az is kiderült!!!444 Hélóvórsz2-t nyomjuk Zóval ugye, vagyis elkezdtük. Az első tutorial pályán ahogy megkaptuk az irányítást egyből CTD. Vagy 20 féle módon próbáltuk megoldani a dolgot, végül az nyert hogy a kijelölt egységnek a tűzparancsot nem egérrel adjuk ki, hanem kontrollerrel, akkor továbbjutunk. De ha bármikor egérrel próbálunk játszani, akkor irány a desktop. :D Zó guglizott egyet, és a bug két nappal korábban derült ki, mint hogy nekünk HW2-zhetnékünk támadt és a hiba oka 2db win10 patch fájl, de már dolgoznak rajta! Szóval szar a ganepassz is, a win10 is, meg az MS exclu címek is!!! Immár offisöl!
Avatar
Botond

Hozzászólás #44245 2020.01.23. 09:44

Lejárt a szerkesztési idő, szóval tovább kutakodva az emlékeimben úgy rémlik, hogy a metro exodus volt, amit újra is kellett telepítenem, annyira nem akart együttműködni velem (első install után csak CTD-ig sikerült jutni), szóval mindketten jól beleválasztottatok, hogy a szaraganepassz és a szarwin10 életképeteket alá tudjátok támasztani, szóval a célnak tökéletesen megfelel! Jó érzéketek van az önigazoláshoz! :D
Avatar
donatus13

Hozzászólás #44246 2020.01.23. 09:54

Cimbim age of e DE vel szívta meg, Storebol akár mit csinált 1 kb/s el töltötte vagy teljesen állt. Néhány nap után megjavult "magától" miután már szart az egészre.
Avatar
Botond

Hozzászólás #44247 2020.01.23. 10:16

donatus13 írta:Cimbim age of e DE vel szívta meg, Storebol akár mit csinált 1 kb/s el töltötte vagy teljesen állt. Néhány nap után megjavult "magától" miután már szart az egészre.
Ezzel a letöltési anomáliával Zó is rendszeresen küzd, nekem sose jött elő. AoE DE-ből kettő van. Az egyik az eredeti, amikor még pfújsteam viszonyt ápolt az MS, mivel day1 megvolt nekem a win10 storeos, ezért nekem az volt letöltve sokáig, aztán mikor a steamre beköltöztek megint, akkor kijött egy új verzió belőle ami már crossmultis a steam verzióval, akkor azt letöltöttem újra és ezzel buktam a progresszt, a saveket (nem kompatibilis a két verzió save ügyileg), stb. Nem nagy kaland, két kampány volt kész, azokat lepörgettem újra azóta, megint ugyanott tartok. :)
Ami még szivatás a wasteland2. Abból is két verzió van, mindkettőt le is lehet tölteni, és párhuzamosan telepíteni. Az egyik a konzolos, amiben van xbox acsi, de max 1440p a felbontás, és van a win10 verzió, amiben nincs acsi, viszont van benne 4k. :) A konzolos/acsis verzió elég instabilnak is tűnt 1-2 óra játék alapján, még annak/azoknak fusson neki a ganepassz rajongói szekció, hogy teljes legyen az őrület és hisztéria. Meg február 25-én jön az első rész remastere is a ganepasszba, remélem abban is lesz vmi csavar, hogy teljes legyen az öröm!
Az exodusból addig is ott a szuperior verza PS4re!!!44
/szerk: vmelyik gyűrűk ura játék is benne van a ganépasszban, két külön ingyenes dlc a 4k texturák és a 4k videók. Ez utóbbit nem lehet letölteni a win10 storeból, ugyanezt a hibajelenséget produkálja, hogy elkezdi tölteni (nem 1kb/secel, hanem normál tempóban) és leáll. Tettem rá macrót, hogy 40 másodpercenként újraindítsa a letöltést (ha sűrűbbre rakom, akkor túlterheléses támadásnak érzékel, és letilt a store), na akkor szépen végig is tölti 120%-is (igen 25 gigából vagy 50ből, vagy nemtommennyi a 4k videó, de ilyesmi, abból letölt jóval többet, mire azt mondja kész), és hát nem történik semmi, bármit is tölt ilyenkor az nem a 4k videó dlc.
Majd még gondolkozok milyen kalandjaim voltak az eddigi 120-130 kipróbált cuccal. :) Mondjuk az sokkal jobban felbaszott, hogy az Europa universalis 4ben az interface nem scalel fel 4k-ra, hanem miniatűr lesz, mint a régi játékokban. Most ugyan van sok kieggel humbibundliban, de így kösznem. Hearts of iron4 interface nem miniatűrizál, az jó. Csak azt a vonalat pont nem szeretem, eu1-2-3 jobban bejött, sokat toltam, hoi-kba mindig csak belenéztem és realizáltam, hogy á, eztnem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44248 2020.01.23. 10:24

Ok, akkor nem lesz ebből Metrózás, inkább veszek 350-ért egy vonaljegyet, kevésbé undorítónak ígérkezik a kaland.

Komolyan gondolkozom rajta, hogy 1080Ti eladási árából finanszírozom a PS5-öt. Múltkor valami miatt felraktam az új nVidia drivert és addig nem tudtam semmit állítani, amíg abba is be nem jelentkeztem. EGY KIBASZOTT VIDEÓKÁRTYA DRIVERBE!!!!!! Már várom, hogy fel kelljen telepítenem az nVidia store launcsert, hogy abból vegyem a drivert, amibe bejelentkezhetek, miután elfogadtam 24 féle terms&conditionst!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44249 2020.01.23. 10:31

eje75 írta:Tudom, hogy ezzel a bejelentésemmel itt nem fogok nagy hullámokat vetni, de sajnos a Netflix a elmúlt hetekben teljesen rabul ejtett, szinte semmi mással nem foglalkozom szabadidőmben csak a Star Trek Discovery-t nézem... eddig is szerettem a Start Trek világát, imádtam a mozifilmeket, de a sorozatokat szarnak tartottam... ez viszont.... Az első évad 6-os volt a 10-ből, nézhető, izgalmas, látványos is, de semmi extra... a második évad viszont....hát az a sci-fi rajongók nedves álma... rohadt jól néz ki, már már nagyfilmes a látvány, nagyon jók a színészek benne, a történet fordulatairól pedig csak annyit, hogy a Mandalorian-ra csak ráhugyozik, a Rise of Skywalker-nek viszont a mellkasára szarik, és szétkeni a bakancsával... szégyen egy lapon említeni azzal, ami a Star Wars-al történt a Return of the J.-óta, nem egy ligában játszanak... láttam egy pár jó sorozatot mostanában, de ez.... kész vagyok, mint a matek lecke... Switch a sarokba dobva, Cod is leállt, csak hétvégén játszottam egy kis Hell Let Loose-t ..... az is megérne egy mesét.... mestermű az is a maga nevében....
az egesz star trekre hugyozik ra nem a star warsra :P remelem a picard nem ilyen lesz mert ez fos ket ssel, azt se tudom mar a legutolso evadban mi volt annyira erdektelen volt, a kotezo pc eroltetesre emlekszem, az megmaradt
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44250 2020.01.23. 10:33

Botond írta:Lejárt a szerkesztési idő, szóval tovább kutakodva az emlékeimben úgy rémlik, hogy a metro exodus volt, amit újra is kellett telepítenem, annyira nem akart együttműködni velem (első install után csak CTD-ig sikerült jutni), szóval mindketten jól beleválasztottatok, hogy a szaraganepassz és a szarwin10 életképeteket alá tudjátok támasztani, szóval a célnak tökéletesen megfelel! Jó érzéketek van az önigazoláshoz! :D
mostmar ott van melletted Zo tanunak nem tudsz hadovalni :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44251 2020.01.23. 10:35

DanielT írta:Ok, akkor nem lesz ebből Metrózás, inkább veszek 350-ért egy vonaljegyet, kevésbé undorítónak ígérkezik a kaland.

Komolyan gondolkozom rajta, hogy 1080Ti eladási árából finanszírozom a PS5-öt. Múltkor valami miatt felraktam az új nVidia drivert és addig nem tudtam semmit állítani, amíg abba is be nem jelentkeztem. EGY KIBASZOTT VIDEÓKÁRTYA DRIVERBE!!!!!! Már várom, hogy fel kelljen telepítenem az nVidia store launcsert, hogy abból vegyem a drivert, amibe bejelentkezhetek, miután elfogadtam 24 féle terms&conditionst!
a gef experience be bejelentkezni nem? En se ertem amugy bar legalabb nem kellett uj accot csinalni
Avatar
Botond

Hozzászólás #44252 2020.01.23. 10:43

DanielT írta:Ok, akkor nem lesz ebből Metrózás, inkább veszek 350-ért egy vonaljegyet, kevésbé undorítónak ígérkezik a kaland.

Komolyan gondolkozom rajta, hogy 1080Ti eladási árából finanszírozom a PS5-öt. Múltkor valami miatt felraktam az új nVidia drivert és addig nem tudtam semmit állítani, amíg abba is be nem jelentkeztem. EGY KIBASZOTT VIDEÓKÁRTYA DRIVERBE!!!!!! Már várom, hogy fel kelljen telepítenem az nVidia store launcsert, hogy abból vegyem a drivert, amibe bejelentkezhetek, miután elfogadtam 24 féle terms&conditionst!
Jaja, ahogy Micsu írja, a kibaszott gefexp-be be kell jelentkezni, különben nem is tudsz friss drivert keresni/frissíteni. Lassan le kellene gyalulni megint, és csak sima drivert telepíteni, csak akkor meg mindig figyelgetni kell mikor van friss...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44253 2020.01.23. 11:13

Botond írta:Jaja, ahogy Micsu írja, a kibaszott gefexp-be be kell jelentkezni, különben nem is tudsz friss drivert keresni/frissíteni. Lassan le kellene gyalulni megint, és csak sima drivert telepíteni, csak akkor meg mindig figyelgetni kell mikor van friss...
nem tudom mi lett az emberunkel, eddig a demencia jeleit azoknal veltem felfedezni akik megvettek a switchet :nezze: :eplus2: :eplus2:
Bar nem bantom mert biztos a psnel szokta meg hogy be kell jelentkezni firmware frissiteshez
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #44254 2020.01.23. 11:47

Botond írta:Lejárt a szerkesztési idő, szóval tovább kutakodva az emlékeimben úgy rémlik, hogy a metro exodus volt, amit újra is kellett telepítenem, annyira nem akart együttműködni velem (első install után csak CTD-ig sikerült jutni), szóval mindketten jól beleválasztottatok, hogy a szaraganepassz és a szarwin10 életképeteket alá tudjátok támasztani, szóval a célnak tökéletesen megfelel! Jó érzéketek van az önigazoláshoz! :D
A Gears Ultimate is minden egyes indításnál 5 percig kereste a nem létező online szervereket.
Szerk.: Engedni települni a geforce experince-t az simán user error kategória. Eddig mindig megtaláltam a legfrissebb drivert az nvidia.com-on is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #44255 2020.01.23. 12:07

DanielT írta:Ok, akkor nem lesz ebből Metrózás, inkább veszek 350-ért egy vonaljegyet, kevésbé undorítónak ígérkezik a kaland.

Komolyan gondolkozom rajta, hogy 1080Ti eladási árából finanszírozom a PS5-öt. Múltkor valami miatt felraktam az új nVidia drivert és addig nem tudtam semmit állítani, amíg abba is be nem jelentkeztem. EGY KIBASZOTT VIDEÓKÁRTYA DRIVERBE!!!!!! Már várom, hogy fel kelljen telepítenem az nVidia store launcsert, hogy abból vegyem a drivert, amibe bejelentkezhetek, miután elfogadtam 24 féle terms&conditionst!
Én már régóta szidom itt, hogy a GeForce Experience bejelentkezős lett :nezze:

Mindenesetre opcionális a használata (én élek vele, ezen túl problémamentes, csak az erroros userek nem bírnak vele), és nem egy was ist das, csak bekaphatják. Amúgy ezt felhasználó- és ópenszószbarát AMD kezdte tudtommal.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #44256 2020.01.23. 12:08

benőmenő írta:A Gears Ultimate is minden egyes indításnál 5 percig kereste a nem létező online szervereket.
Szerk.: Engedni települni a geforce experince-t az simán user error kategória. Eddig mindig megtaláltam a legfrissebb drivert az nvidia.com-on is.
Szinte minden MS-játék keres szervert, de nekünk ez az Ultimate-nél nem tűnt fel. Hacsak nem 5 másodpercre gondoltál.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #44257 2020.01.23. 12:14

Zóanagyvarázsló írta:Szinte minden MS-játék keres szervert, de nekünk ez az Ultimate-nél nem tűnt fel. Hacsak nem 5 másodpercre gondoltál.
Konkrétan percekig ment a mókuskerék nálam mielőtt kiírta, hogy nem talált szervert és továbbengedett a főmenübe. Minden. Egyes. Alkalommal.
A 4 pl. Nem csinálta ezt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #44258 2020.01.23. 12:23

benőmenő írta:Konkrétan percekig ment a mókuskerék nálam mielőtt kiírta, hogy nem talált szervert és továbbengedett a főmenübe. Minden. Egyes. Alkalommal.
A 4 pl. Nem csinálta ezt.
Még mindig a 486oson tolod a modemes netet? Mert akkor persze az sokmindenre magyarázat. :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #44259 2020.01.23. 12:25

Micsu írta:nem tudom mi lett az emberunkel, eddig a demencia jeleit azoknal veltem felfedezni akik megvettek a switchet :nezze: :eplus2: :eplus2:
Bar nem bantom mert biztos a psnel szokta meg hogy be kell jelentkezni firmware frissiteshez
Szerintem amúgy az a felindultság kiindulópontja, hogy a ganepassz cuccok nem elég szépen mutatnak 240p-ben crt monitoron, a többi nyafogás meg csak fedősztori. Mondjuk erre is megoldás lenne, ha hátrább ülnének és akkor a FHD is 240p egyből.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #44260 2020.01.23. 12:33

Botond írta:Még mindig a 486oson tolod a modemes netet? Mert akkor persze az sokmindenre magyarázat. :)
Nope, ez az aktuális PC volt gigabites digin.
A windows Store appos Gears ultimate meg az xbox bétás is csinálta egyébként.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44261 2020.01.23. 12:36

benőmenő írta:A Gears Ultimate is minden egyes indításnál 5 percig kereste a nem létező online szervereket.
Szerk.: Engedni települni a geforce experince-t az simán user error kategória. Eddig mindig megtaláltam a legfrissebb drivert az nvidia.com-on is.
Kénytelen voltam telepíteni, mert használni akartam a streaming szolgáltatását.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #44262 2020.01.23. 12:38

benőmenő írta:Nope, ez az aktuális PC volt gigabites digin.
A windows Store appos Gears ultimate meg az xbox bétás is csinálta egyébként.
Az a kettő ugyanaz, ugyanonnan szedi ugyanazokat a fájlokat, ugyanazt az indítófájl rúgják be ráklikkoláskor helyetted.
Avatar
eje75

Hozzászólás #44263 2020.01.23. 15:16

Micsu írta:az egesz star trekre hugyozik ra nem a star warsra :P remelem a picard nem ilyen lesz mert ez fos ket ssel, azt se tudom mar a legutolso evadban mi volt annyira erdektelen volt, a kotezo pc eroltetesre emlekszem, az megmaradt
Ez sokat elárul az ízlésedről, illetve a kritikai érzékedről... Elfogadom a véleményed, hisz nem vagyunk egyformák, de nagyon nem értek vele 1-et...ráadásul nem igazán értem hogy mi nem tetszett benne...?? Ha story, akkor nem vagy treki, nem való ez neked... Szerintem esszenciális Star Trek... Főleg a 2. évad... Amire amúgy már nem is emlékszel... Talán nézd meg újra... Az majd felfrissíti a memóriád...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44264 2020.01.23. 15:42

eje75 írta:Ez sokat elárul az ízlésedről, illetve a kritikai érzékedről... Elfogadom a véleményed, hisz nem vagyunk egyformák, de nagyon nem értek vele 1-et...ráadásul nem igazán értem hogy mi nem tetszett benne...?? Ha story, akkor nem vagy treki, nem való ez neked... Szerintem esszenciális Star Trek... Főleg a 2. évad... Amire amúgy már nem is emlékszel... Talán nézd meg újra... Az majd felfrissíti a memóriád...
ízlések és pofonok de én járok olyan fórumra is ahol trekik meg scifi fanok vannak és kb fel volt robbanva az egész mikor megjelent, a kötelező buzulás az levolt tudva, az is annyira trekis :P, már a story se epizodikus mint anno de ez vele a legkisebb baj, kb beleszarik abba amit anno Roddenberry felépített
mielőtt még az én ízlésem meg trekiségem firtatnád (btw nem vagyok akkora treki) itt meg tudod nézni mennyire is tetszett a nézőknek
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44265 2020.01.23. 16:25

nah ennek örömére már jön is le a Picard :beka3:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44266 2020.01.23. 16:33

Na most aztán meg vagyok lőve... nézzem, vagy ne nézzem!?!?! :wilting: :wilting: :wilting:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #44267 2020.01.23. 16:43

Zóanagyvarázsló írta:Amúgy ezt felhasználó- és ópenszószbarát AMD kezdte tudtommal.
Nekik egyelőre azt nem sikerül megoldani, hogy ha van 2 kijelző a gépen kiterjesztett desktop módban, akkor az egyik ne villódzon (igen, próbáltuk másik hdmi kábellel).
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44268 2020.01.23. 16:53

DanielT írta:Na most aztán meg vagyok lőve... nézzem, vagy ne nézzem!?!?! :wilting: :wilting: :wilting:
hát nézzed :P ha az expanse nem tetszett meg lennék lepődve ha ez igen de próbálj rá hátha (nameg szvsz ez tele van olyan dolgokkal amitől te hánysz)
btw más nézte itt?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44269 2020.01.23. 17:20

Idén ennyit érdemes szánni a GT-re, többért nem vállalok felelősséget. A saját gépemről inkább letöröltem, mert amióta megvan, minden elindítása alkalmával csak szomorú lettem.

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #44270 2020.01.23. 19:36

Micsu írta:hát nézzed :P ha az expanse nem tetszett meg lennék lepődve ha ez igen de próbálj rá hátha (nameg szvsz ez tele van olyan dolgokkal amitől te hánysz)
btw más nézte itt?
Az első évadot néztem, szerintem írtam is róla ide, nekem az tökre bejött. Aztán az kimaradt, hogy van új évad. Rápróbálok. A Mr. Robot utolsó évadáról viszont lepattantam, mint a szar. Totál elvesztettem a kapcsolatom a sorozattal. Nem emlékezem a korábbi részletekre, ráadásul nem is tetszik. Dobtam.
Avatar
eje75

Hozzászólás #44271 2020.01.23. 19:42

Micsu írta: már a story se epizodikus mint anno de ez vele a legkisebb baj, kb beleszarik abba amit anno Roddenberry felépített
Ez is egy vélemény, de Én másként látom: új vért csepegtet, életet hoz egy 50 éves storyba... RT-val meg ne dobálózzál már...mik vagyunk: gyerekek?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #44272 2020.01.23. 19:48

Moby írta:Az első évadot néztem, szerintem írtam is róla ide, nekem az tökre bejött. Aztán az kimaradt, hogy van új évad. Rápróbálok. A Mr. Robot utolsó évadáról viszont lepattantam, mint a szar. Totál elvesztettem a kapcsolatom a sorozattal. Nem emlékezem a korábbi részletekre, ráadásul nem is tetszik. Dobtam.
Pedig az első után még talán ez volt a legjobb évad. Igaz a csattanó is majdnem ugyanaz lett.
Avatar
eje75

Hozzászólás #44273 2020.01.23. 20:14

Ma akartam rendelni egy Secretlab Titan-t, "szerencsére" előtte ránéztem a forint árfolyamára...MI.A.FASZ.TÖRTÉNIK ebben a szar banánköztársaságban??? Soros má megint tönkre akarja tenni a forintot?? :kocsog: -ök
Avatar
Botond

Hozzászólás #44274 2020.01.23. 22:18

Fellőttem az exodust, hogy akkor mi is zajlik nálam, egy böngészővel. Elindul, jön az intro, ami tényleg elnyomhatatlan, de legalább max 30-40 másodperc így érzésre, szóval nem a világvége, de baromság, hogy nem lehet elnyomni ez igaz. Utána jön az applying changes, ami 1 éve nem volt, amikor utoljára a játékban voltam, szóval már értem miről beszélt Benő, ezzel korábban nem találkoztam. Szóval applyingol, de már a kiírás is furcsa valahogy, mintha 720p lenne. 2perc, tényleg kezd sok lenni a petting, bejutok, és akkor látom, hogy nem 720p ugyan, de 1440pre átkapcsolt plusz mediumra mertcsak. Jó, akkor 4k, high és quit. Belépés megint, és ugyanaz, elnyomhatatlan intro, applying changes, de akkor elindult 3 perc baszakodás után 4k@highban és lehetett nyomni. Nem a legprofesszionálisabb, de semmi extra bug nem merült fel.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44275 2020.01.23. 22:26

Botond írta:Fellőttem az exodust, hogy akkor mi is zajlik nálam, egy böngészővel. Elindul, jön az intro, ami tényleg elnyomhatatlan, de legalább max 30-40 másodperc így érzésre, szóval nem a világvége, de baromság, hogy nem lehet elnyomni ez igaz. Utána jön az applying changes, ami 1 éve nem volt, amikor utoljára a játékban voltam, szóval már értem miről beszélt Benő, ezzel korábban nem találkoztam. Szóval applyingol, de már a kiírás is furcsa valahogy, mintha 720p lenne. 2perc, tényleg kezd sok lenni a petting, bejutok, és akkor látom, hogy nem 720p ugyan, de 1440pre átkapcsolt plusz mediumra mertcsak. Jó, akkor 4k, high és quit. Belépés megint, és ugyanaz, elnyomhatatlan intro, applying changes, de akkor elindult 3 perc baszakodás után 4k@highban és lehetett nyomni. Nem a legprofesszionálisabb, de semmi extra bug nem merült fel.
Köszi a tesztet, de szerintem ez már ennyiben marad. Egyébként sem tetszik a játék, abból, amit eddig láttam belőle. A warezzal toltam releasekor kb másfél órát és teljesen elment a kedvem, amikor ugyanazon a placcon küldözgettek mindenfelé openworld módra. Az első két részben pont a mindenhol szuperül megtervezett, pályával felépített dramaturgia volt az egyik legjobb.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44276 2020.01.23. 23:02

Delelott meg zsenialis volt :P
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #44277 2020.01.23. 23:11

Micsu írta:Delelott meg zsenialis volt :P
User review-t idézett.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44278 2020.01.23. 23:58

Tenyleg, ezt befilmeztem :P
Avatar
Botond

Hozzászólás #44279 2020.01.24. 08:31

Apropó film. Egy újabb briliáns port, kár hogy már rongyosra játszottam PC-n, de azért ha benéz 10 euró alá, akkor lehet rákívánok (20 euró a telibeára).
phpBB [media]

/szerk: legfőbb vágyam amúgy egy The Crew port, egy openworld autóka nagyon hiányzik a platformról.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #44280 2020.01.24. 09:52

Botond írta:Apropó film. Egy újabb briliáns port, kár hogy már rongyosra játszottam PC-n, de azért ha benéz 10 euró alá, akkor lehet rákívánok (20 euró a telibeára).

/szerk: legfőbb vágyam amúgy egy The Crew port, egy openworld autóka nagyon hiányzik a platformról.
Én Crysist szeretnék rá.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44281 2020.01.24. 10:04

Zóanagyvarázsló írta:Én Crysist szeretnék rá.
Én meg az összes címet, ami steamen 30%-os értékelés alatt van. Mivel Switchen minden automatikusan GOTY, így egy teljesen új portfólió nyílna meg előttem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #44282 2020.01.24. 10:19

DanielT írta:Én meg az összes címet, ami steamen 30%-os értékelés alatt van. Mivel Switchen minden automatikusan GOTY, így egy teljesen új portfólió nyílna meg előttem.
Ez a játék sajna nem esik bele ebbe a kategóriába. :( Viszont most pótolhatja mindenki 5 euróért steamen, aki eddig kihagyta. Érdemes pótolni!
Avatar
donatus13

Hozzászólás #44283 2020.01.24. 22:36

Aki valaha szerette az ilyen kártyás játékokat, adjon egy esélyt az új LoL kártyásnak, nagyon jó lett. Kibaszott jó a mechanika benne, és jó a tartalom is ami benne van .
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #44284 2020.01.25. 08:36

Aktuális gpu erősorrend:
full.png
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44285 2020.01.25. 09:51

benőmenő írta:Aktuális gpu erősorrend:
full.png
Reálisan a jó kis old BIOS-os Zafír szintben reménykedhetünk nextgennél.
Avatar
Botond

Hozzászólás #44286 2020.01.25. 10:05

DanielT írta:Reálisan a jó kis old BIOS-os Zafír szintben reménykedhetünk nextgennél.
Onnan már csak 30% a jó öreg 1080tíáj!
Avatar
Moby

Hozzászólás #44287 2020.01.25. 10:19

DanielT írta:Reálisan a jó kis old BIOS-os Zafír szintben reménykedhetünk nextgennél.
RX 5600 XT: 36CU, 1500Mhz (boost). A digitalfoundry mindeközben 56CU, és 1700MHz-re várja az XSX-t. Ennyit a realitásokról :D

/A ps5-öt 36CU@2GHz-re, viszont sem ez, sem amaz nem Navi10 már csak a hardveres RT okás sem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #44288 2020.01.25. 10:27

RX 5600XT: 7.2 TFLOPS
XSX: 12.2 TFLOPS
PS5: 9.2 TFLOPS

Ezek a DF várakozásai. Erre még donjuk be a windows bénázását, a unified architekt előnyeit, és nem kell lángésznek lenni ahhoz, hogy a DF nem téved óriásit, a nextgen konzolok szárazon fogják megbaszni a leáld pécék nagyrészét is.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #44289 2020.01.25. 10:32

Moby írta:RX 5600XT: 7.2 TFLOPS
XSX: 12.2 TFLOPS
PS5: 9.2 TFLOPS

Ezek a DF várakozásai. Erre még donjuk be a windows bénázását, a unified architekt előnyeit, és nem kell lángésznek lenni ahhoz, hogy a DF nem téved óriásit, a nextgen konzolok szárazon fogják megbaszni a leáld pécék nagyrészét is.
Mondjuk egy kicsit optimistának tűnik ez, mivel az 5600xt önmagában egy 150w-os cucc, és akkor egy ennél erősebb gpu lesz egybetokozva a CPU-val, meg dedikált RT hardverrel?
Az xboxnál is max a széria legerősebbjében tudok elképzelni egy 1080Ti szintű gpu-t.
Avatar
Botond

Hozzászólás #44290 2020.01.25. 10:32

Moby írta:RX 5600XT: 7.2 TFLOPS
XSX: 12.2 TFLOPS
PS5: 9.2 TFLOPS

Ezek a DF várakozásai. Erre még donjuk be a windows bénázását, a unified architekt előnyeit, és nem kell lángésznek lenni ahhoz, hogy a DF nem téved óriásit, a nextgen konzolok szárazon fogják megbaszni a leáld pécék nagyrészét is.
Karácsonykor mérünk!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #44291 2020.01.25. 10:47

Moby írta:RX 5600XT: 7.2 TFLOPS
XSX: 12.2 TFLOPS
PS5: 9.2 TFLOPS

Ezek a DF várakozásai. Erre még donjuk be a windows bénázását, a unified architekt előnyeit, és nem kell lángésznek lenni ahhoz, hogy a DF nem téved óriásit, a nextgen konzolok szárazon fogják megbaszni a leáld pécék nagyrészét is.
Az 1060-am ellen nincs esélyük!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44292 2020.01.25. 10:47

Moby írta:RX 5600XT: 7.2 TFLOPS
XSX: 12.2 TFLOPS
PS5: 9.2 TFLOPS

Ezek a DF várakozásai. Erre még donjuk be a windows bénázását, a unified architekt előnyeit, és nem kell lángésznek lenni ahhoz, hogy a DF nem téved óriásit, a nextgen konzolok szárazon fogják megbaszni a leáld pécék nagyrészét is.
Konzoloknál nem szokás a marketing bullshit miatt összeadni a flopszokat? :miaz:

Tehát az AMD jelenlegi, második/harmadik legerősebb GPU-ja, vagy annál jobb kerül az 500 dolcsis, kis formfactor konzolba? Elég optimista elképzelésnek tűnik, persze örülnék neki.
Avatar
Botond

Hozzászólás #44293 2020.01.25. 10:48

Mindeközben usákiákban az elmúlt tíz év legtöbb eladási bevételt generáló top20 játékának a fele COD. Szóval bármi is jön akár pc akár konzol vonalon, CODozni jóleszaz. :vigyor4:
Avatar
Moby

Hozzászólás #44294 2020.01.25. 10:58

DanielT írta:Konzoloknál nem szokás a marketing bullshit miatt összeadni a flopszokat? :miaz:

Tehát az AMD jelenlegi, második/harmadik legerősebb GPU-ja, vagy annál jobb kerül az 500 dolcsis, kis formfactor konzolba? Elég optimista elképzelésnek tűnik, persze örülnék neki.
Nem, ezek csak GPU számítási teljesítmények. Az optimizmust ne rajtam kérd számon, a DF hozta a számokat. Szerintem kb 1 hónap, és kiderül a dolog. Egyébként az AMD jelenleginél a jelenlegi a lényeg, mert az, ami a konzolokba van, azt még nem láttuk pécében, de hírek szerint jön abból egy 2080Ti killer, 96CU-s szörnyeteg, és azzal debütál az új Navi.


/mondjuk a pécés vonal AMD-nél egyre nagyobb agyrák, sorban adják el a navikat a fórumokban, a retek összevisszaműködő driverek miatt. Szóval nem csodálom, hogy ott lemaradásban lesz az új navival is.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44295 2020.01.25. 11:06

Moby írta:hírek szerint jön abból egy 2080Ti killer, 96CU-s szörnyeteg, és azzal debütál az új Navi.
Na ez bíztató, mert ilyet még sose hallottunk AMD termék megjelenése előtt! :idiota:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #44296 2020.01.25. 11:08

Moby írta:Nem, ezek csak GPU számítási teljesítmények. Az optimizmust ne rajtam kérd számon, a DF hozta a számokat. Szerintem kb 1 hónap, és kiderül a dolog. Egyébként az AMD jelenleginél a jelenlegi a lényeg, mert az, ami a konzolokba van, azt még nem láttuk pécében, de hírek szerint jön abból egy 2080Ti killer, 96CU-s szörnyeteg, és azzal debütál az új Navi.
A Navik már 7 nanos gpu-k, szóval az extra powa lehetséges, viszont több delejt is fognak kérni, nem beszélve a dedikált rt core-okról, ha lesznek. A 2080Ti pedig 12 nano összehasonlítás képp.
Persze majd meglátjuk, hogy a tv alá szánt dobozkák fognak-e 400-500 wattokat zabálni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #44297 2020.01.25. 11:14

DanielT írta:Na ez bíztató, mert ilyet még sose hallottunk AMD termék megjelenése előtt! :idiota:
A pécés vonaluk nem igazán izgat fel :) Egy 5700-be majdnem beleszáltam, aztán elkezdtem olvasni a felhasználók élményeit a driverekről, és...inkább kihagytam. Ennek vagy két hónapja. Lófasz nem változott azóta sem. Én gyakorlatilag kiszálltam a pécéből. A CP2077 menekülőútvonala volt az elsődleges célja, hát ezt megoldották, hogy már csak nextgen legyen érdekes :(
Avatar
Moby

Hozzászólás #44298 2020.01.25. 11:16

Nadeviszont elkezdtem nézni a az ST második évadot. Istentelengecijó. Hajnalban feküdtem le 5 rész után. Olyan vagyok, mint a mosogatórongy :(
Avatar
Moby

Hozzászólás #44299 2020.01.25. 11:35

Botond írta:Karácsonykor mérünk!
Én a szviccsel jövök! :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44300 2020.01.25. 11:41

Moby írta:A pécés vonaluk nem igazán izgat fel :) Egy 5700-be majdnem beleszáltam, aztán elkezdtem olvasni a felhasználók élményeit a driverekről, és...inkább kihagytam. Ennek vagy két hónapja. Lófasz nem változott azóta sem. Én gyakorlatilag kiszálltam a pécéből. A CP2077 menekülőútvonala volt az elsődleges célja, hát ezt megoldották, hogy már csak nextgen legyen érdekes :(
De eleve nem értem, hogy mi a szarnak próbálkozol ezekkel az AMD kártyákkal? Ez valami becsípődésed?! MINEK?!
Avatar
Moby

Hozzászólás #44301 2020.01.25. 13:18

DanielT írta:De eleve nem értem, hogy mi a szarnak próbálkozol ezekkel az AMD kártyákkal? Ez valami becsípődésed?! MINEK?!
Mittudomén. :nemtudom:
Avatar
Botond

Hozzászólás #44302 2020.01.25. 14:08

DanielT írta:De eleve nem értem, hogy mi a szarnak próbálkozol ezekkel az AMD kártyákkal? Ez valami becsípődésed?! MINEK?!
Hát én is izgatottan várom mit fog tudni az nvidia killer 5900xt vagy bármi legyen a neve meg a 3080ti, és nincs automata voks a 3080ti mellett. Mondjuk ez utóbbi is 7-8 nano lesz állítólag. 4K-ra reményeim szerint mindkettő alkalmas lesz, ha teljesítményben +/-10% a range, akkor simán a fogyasztás alapján fogok dönteni.
/szerk: és tudom, hogy ez sci-fi, de a ryzenek előtt cpu fronton se gondoltuk, hogy AMD valaha letesz vmit, ami nem nettó hülyeség és pénzkidobás...
Avatar
Botond

Hozzászólás #44303 2020.01.25. 14:09

Moby írta:Én a szviccsel jövök! :)
Remélhetőleg annak is a pro verziójával. :)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #44304 2020.01.25. 14:40

aabyssx írta:Ezt vettem most meg leárazásban:
phpBB [media]

Még nem tudom, hogy jó játék-e, de kevés kipróbálás után valami eszméletlenül szép!
Mini-review:
Ez baze talán a legszebb flash-játék vót, amit eddig játszottam / 10
Audio és látvány is hű, de szép!
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #44305 2020.01.25. 14:44

Képzeljétek, múltkor meg megnéztem az uccsó Terminatort. Na, arra nem voltam felkészülve.
Gondoltam megadom a módját és előtte megnézem az összes előzőt, mert azt reméltem, hogy legalább közepes lesz. Hát, a női szellemírtók kevésbé volt szar.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #44306 2020.01.25. 14:48

gazgoblin írta:Ti még éltek? :)
Asztaku...!!! :D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #44307 2020.01.25. 14:50

gazgoblin írta:kissé nongamer lettem. évente jó ha 3-4 címet kitolok
Na, ennél az én tempóm egy hangyányival jobb. És vindózos pécém van, nincs konzolom! :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #44308 2020.01.25. 14:55

aabyssx írta:Mini-review:
Ez baze talán a legszebb flash-játék vót, amit eddig játszottam / 10
Audio és látvány is hű, de szép!
Pár napja benne van a 300 forintos ganépasszban amúgy.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44309 2020.01.25. 15:40

Én ezt vettem, hogy izzadjon a vas.



De kb csak a cég támogatása miatt, mert még az előző point and clicket se fejeztem be.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44310 2020.01.25. 15:48

Ja, meg egy ilyet is, de még hetek mire ideér.

phpBB [media]

Vissza: “Leáldozott.hu”