A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44101 2020.01.11. 14:20

En nem jatszottam meg vele de par videobol meg tudtam allapotani azt a nagyfoku igenyesseget ami korulveszi a jatekot
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44102 2020.01.11. 15:13

The Order 1886

+tud jól kinézni
+a steampunk art rendben van
+rendben van a történet is
+spoiler

-de tud szarul is kinézni, nem véletlen hogy kellett állítgatnom a tvt (köszi DT a szemcsésedés az leredukálódott de pont azért kezdtem el állítgatni mert nem tetszett az összkép, a beállítás után megnéztem az uc4et, dst, gowot teljesen rendben van ezeknél kép), sok a blúr, rengetegszer életlen, néha az ablakokon beszűrődő fény úgy néz ki mindha füst lenne, kép alján lévő fekete csikokat meg hagyjuk is, volt mikor a tvn lévő fény pöttyökre azt hittem piszok :D, oké hogy ehhez a steampunk világhoz ilyen koszos art társul de képek alapján én jobbra/szebbre számítottam
-basic az egész játék, mindenből egy kicsit (lopakodás, lövöldözés, walkingsim) de igazándiból semmiben se jó
-itt egy faja steampunk világ és semmi extra helyszin, nem nagyon erőltették meg magukat a fejlesztők, még talán valami jóféle steampunk géphasználat is adta volna magát, hál istennek a kötelező fegyverfejlesztést elengedték
-3rd person kamera se tetszett, a karakterem kb a képernyő 20%át kitakarta

Biztos ha nem az uc után játszom valamivel jobban tetszett volna mert ez is az a formula csak jóvan gyengébb minőség, ez max egy közepes, bár azt a pár ezer forintot megéri amiért meg lehet vásárolni
2 tps ment le eddig a prőn de a SONY THE GAME zsáner itt se hazudtolta meg önnmagát
Spoiler
checklista: story flash forwardal kezd, tps - lövölde rész, nongame járkálós rész, celis olvasgatós rész, ugrálós rész, tárgy nézegetős rész, átvezetőkben feltünően hasonló kameraszög beállíások, lassítások, dráma, ha a gow is flash forwardal fog kezdeni megőrülök


Kursk

+tud jól kinézni

-lengyel kotvány, remegő kép, gagyi karakter modellek, liftező hang, a fejlesztők még azt se tudják hogy melyik az x és y tengely

Aby próbáld ki hátha elmegy a kedved egy darabig a walking simektől
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44103 2020.01.11. 15:36

Micsu írta:En nem jatszottam meg vele de par videobol meg tudtam allapotani azt a nagyfoku igenyesseget ami korulveszi a jatekot
Értem, hát én pedig a tapasztalat után jobban örülnék, ha nagyfokú élvezet és szórakoztatás venné körül. :gonosz3:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44104 2020.01.11. 15:50

DanielT írta:Értem, hát én pedig a tapasztalat után jobban örülnék, ha nagyfokú élvezet és szórakoztatás venné körül. :gonosz3:
én szeretem a westernt biztos az is benne van, téged nem fogott meg kb ennyi, kétlem a days goneban olyat láttál volna amit eddig nem, csak az vmiért megfogott, nameg ügyebár ott handicap volt mert hivatalos sony fb vagy :beka3:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44105 2020.01.11. 16:08

Micsu írta:én szeretem a westernt biztos az is benne van, téged nem fogott meg kb ennyi, kétlem a days goneban olyat láttál volna amit eddig nem, csak az vmiért megfogott, nameg ügyebár ott handicap volt mert hivatalos sony fb vagy :beka3:
A westernt szeretem, ez egy szar, a Days Gone meg jó. Remélem mindkettőt lesz alkalmad kipróbálni és meggyőződni róla magad is.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #44106 2020.01.11. 20:32

DanielT írta:A westernt szeretem, ez egy szar, a Days Gone meg jó. Remélem mindkettőt lesz alkalmad kipróbálni és meggyőződni róla magad is.
Ha szeretnéd, nem irnád ezeket, days gone-al hasonlitani meg még botondtol is merész lenne. Lassu, mint ahogy az a világ volt is, viazont olyan de olyan kikurt aprolekos,, hogy mindig elcsodalkoztam rajta.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44107 2020.01.11. 21:07

DS
A pvk lerazasanal ha vissza tartom a levegot gondolom mozogni se szabad, az elso 10 oraban nem igen sikerult meg egyszer sem eltunni eloluk :pardon1:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #44108 2020.01.11. 21:20

Sikerült widescreen hekkelni a PoP: Warrior Within-t, meg egy kicsit játszani is vele. Egyelőre maradjunk annyiban, hogy nem véletlenül tartják sokan a trilógia leggyengébb darabjának.
Avatar
Moby

Hozzászólás #44109 2020.01.11. 21:50

Micsu írta:DS
A pvk lerazasanal ha vissza tartom a levegot gondolom mozogni se szabad, az elso 10 oraban nem igen sikerult meg egyszer sem eltunni eloluk :pardon1:
de igen, guggolva, lassan tudsz mozogni. Csak ne csapj zajt.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #44110 2020.01.11. 22:08

CES-en vót valami érdekesség? Én nem nagyon futottam érdekesebb hírekbe.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #44111 2020.01.11. 22:27

DanielT írta:Mármint a grafikát illetően? Totál érdektelen és unalmas nekem az is. Láttam már szép tájat eleget, aminek sokkal nagyobb hatása volt rám, pl Death Stranding és akár a Days Gone legutóbb, de még csomó ezeken kívül. A szépséget szinte a legkönnyebb manapság elérni, főleg egy AAA stúdió erőforrásaival, szal' teljesen alapnak tekintem, nem pozitívumnak.

Az unalom szép háttérrel is unalom.
Videókon a Death Stranding és a Days Gone csúfnak tünt. Nyilván spoilereztem, de az alapmarketing látványra nem volt meggyözö.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44112 2020.01.11. 23:49

Zóanagyvarázsló írta:Videókon a Death Stranding és a Days Gone csúfnak tünt. Nyilván spoilereztem, de az alapmarketing látványra nem volt meggyözö.
ds teljesen rendben van, lehet nem a legszebb játék de összességében jól néz ki
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44113 2020.01.12. 00:00

Zóanagyvarázsló írta:Videókon a Death Stranding és a Days Gone csúfnak tünt. Nyilván spoilereztem, de az alapmarketing látványra nem volt meggyözö.
Gyönyörű mindkettő, 10/10.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44114 2020.01.12. 01:41

akár milyen is ez a death stranding csak at veszed észre hogy mindjárt két óra,és ez jó dolog, remélem fenntartja végig az érdeklődést
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #44115 2020.01.12. 07:50

Az Nvidia driveres fps limiterje nem is olyan használhatatlan. Kb. azt tudja input lagban és frametime-ban, mint az rtss.
Viszont nem is jobb tőle és valamiért az alsó limit 40 fps. :zavart2:
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44116 2020.01.12. 13:21

benőmenő írta:Viszont nem is jobb tőle és valamiért az alsó limit 40 fps. :zavart2:
A Gsync miatt. Persze orbitális állatság, hogy ide keverik, de ez az oka.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #44117 2020.01.12. 15:39

DanielT írta:A Gsync miatt. Persze orbitális állatság, hogy ide keverik, de ez az oka.
De az a gsync alsó limitje. Arra minek lockolná bárki, ezzel megölve a gsync lényegét? Nooormális?!
Spoiler
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44118 2020.01.12. 17:08

benőmenő írta:De az a gsync alsó limitje. Arra minek lockolná bárki, ezzel megölve a gsync lényegét? Nooormális?!
Spoiler
Kép
Bekapcsolod a Vysncet és akkor lemegy 30-ra, ha azt bírja. Alatta úgysincs semminek értelme, csak a 30 és 40 közötti range esik ki. Úgyis totális éc minden pécén 40 alatt, szal' oly mindegy, ha ott vagy, azt már minek limitálni.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #44119 2020.01.12. 17:58

DanielT írta:Úgyis totális éc minden pécén 40 alatt, szal' oly mindegy, ha ott vagy, azt már minek limitálni.
Mondjuk amikor először játszottam a Witcher 3-at a 270X-en jól jött a 30-ra fixálás rtss-el, merthogy a Crookback bog-ban is oda volt szögezve a 33.3ms, ellentétben az akkori bármelyik konzolos verzióval.
Vagy ha már valaki uhd-n nyomorog egy népkártyával, akkor lehet egy opció a cinematic frémráta.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #44120 2020.01.12. 20:41

Micsu írta:Aby próbáld ki hátha elmegy a kedved egy darabig a walking simektől
Köszi, ráraktam wishlistre.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44121 2020.01.14. 00:15

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44122 2020.01.14. 10:24

Micsu írta:[video]rdr2.avi[/video]
Eléggé höche level a szórakoztatófaktor. :eljen:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44123 2020.01.14. 10:40

DanielT írta:Eléggé höche level a szórakoztatófaktor. :eljen:
nem akartalak en meggyozni semmirol csak egy video egy jo ebedhez ;)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44124 2020.01.14. 16:37

"Gamers spent $680 million on the Epic Games Store last year, in case you were wondering."
:wow2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #44125 2020.01.14. 19:47

Micsu írta:"Gamers spent $680 million on the Epic Games Store last year, in case you were wondering."
:wow2:
Ennek a számnak csak a steames költést mellé rakva van értelme.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #44126 2020.01.14. 20:00

Micsu írta:"Gamers spent $680 million on the Epic Games Store last year, in case you were wondering."
:wow2:
Erre most mit lehet mondani...valahol még a multiért is fizetnek havonta, mintha muszáj volna. :nemtudom:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44127 2020.01.14. 20:21

Botond írta:Ennek a számnak csak a steames költést mellé rakva van értelme.
eleg nagy osszeg ez ugy is h egy fikarcnyival se olcsobb mint a steam, egyedul az ingyen indie cimek amikben tobbet “nyujt”
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #44128 2020.01.14. 20:36

Micsu írta:eleg nagy osszeg ez ugy is h egy fikarcnyival se olcsobb mint a steam, egyedul az ingyen indie cimek amikben tobbet “nyujt”
Volt kupon a karácsonyi vásárhoz is, lehetett ott Steam alatti áron vásárolni. Korábban is "átvállalták" egy-egy akcióban a költségek egy részét.

Ami meg exkluzív, az meg nem olcsóbb, mint Steamen, mert ott (még) nincs.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44129 2020.01.14. 20:42

Zóanagyvarázsló írta:Volt kupon a karácsonyi vásárhoz is, lehetett ott Steam alatti áron vásárolni. Korábban is "átvállalták" egy-egy akcióban a költségek egy részét.

Ami meg exkluzív, az meg nem olcsóbb, mint Steamen, mert ott (még) nincs.
hát igen más játékot ott nem is nagyon tudsz venni csak a paidexcluzívokat :D
látom hatással van rád Botondal a közös Halozás :banplz: :banplz: :nezze:
Avatar
Botond

Hozzászólás #44130 2020.01.14. 21:14

Micsu írta:eleg nagy osszeg ez ugy is h egy fikarcnyival se olcsobb mint a steam, egyedul az ingyen indie cimek amikben tobbet “nyujt”
Gugli első találat alapján steam 2016ban volt 3,5 mrd, majd 2017ben 4,3 mrd. Tovább nem is kerestem, még nem egy súlycsoportban futnak.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44131 2020.01.14. 21:17

Botond írta:Gugli első találat alapján steam 2016ban volt 3,5 mrd, majd 2017ben 4,3 mrd. Tovább nem is kerestem, még nem egy súlycsoportban futnak.
nem is irtam h egy sulycsoport lenne, de kezdesnek igen jo szvsz, kar h nincs mogotte szamomra semmi
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #44132 2020.01.14. 21:56

Trailerek. A Doom Eternal ost-re érdemes lesz keresgélni a napokban mert elég sok zene ment felszopás gyanánt a stream alatt.
phpBB [media]

phpBB [media]
Avatar
neoreg

Hozzászólás #44133 2020.01.15. 07:43

Micsu írta:"Gamers spent $680 million on the Epic Games Store last year, in case you were wondering."
:wow2:
Abból csak 251 millió az, amit mások játékainak árusításával szedtek össze, a többi Fortnite.

Mivel minden eladott játék után 12% jár nekik, ez a szám máris csak 30,12 millió dollár nyereség. Ha azt vesszük, hogy pl csak a Control exkluzivitásáért 10 milliót fizettek, máris nem olyan jók ezek a számok.

Fortnite nélkül ezek éhenhalnának.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #44134 2020.01.15. 08:22

Boomer mód On: Szülők tavaly lecserélték a régi mosógépet valami A+++ Electrolux-ra. Azóta ott tartanak, hogy inkább újították volna fel a régi Hajdu Energoluxot. :D
Nagyobb, hangosabb, a sima pamut programok rohadt hosszúak, a rövidebb programokkal (amik kb. olyan hosszúak mint a régin a pamut) pedig a kézikönyv szerint csak fél adagot lehet mosni.
A legnagyobb vicc mégis az, hogy ez volt az egyetlen jelentős változás a fogyasztókban, plusz a húgom is elment egyetemre és mégis több villany fogyott, mint előtte. :bdead:
Annyi, hogy centrizni jobban tud, de max sebességen gyűri is a ruhát, meg parázol, nehogy leszakadjon a fürdő ajtó.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44135 2020.01.15. 08:39

benőmenő írta:Boomer mód On: Szülők tavaly lecserélték a régi mosógépet valami A+++ Electrolux-ra. Azóta ott tartanak, hogy inkább újították volna fel a régi Hajdu Energoluxot. :D
Nagyobb, hangosabb, a sima pamut programok rohadt hosszúak, a rövidebb programokkal (amik kb. olyan hosszúak mint a régin a pamut) pedig a kézikönyv szerint csak fél adagot lehet mosni.
A legnagyobb vicc mégis az, hogy ez volt az egyetlen jelentős változás a fogyasztókban, plusz a húgom is elment egyetemre és mégis több villany fogyott, mint előtte. :bdead:
Annyi, hogy centrizni jobban tud, de max sebességen gyűri is a ruhát, meg parázol, nehogy leszakadjon a fürdő ajtó.
Na de itt most ki a hibás? :D
Avatar
deep

Hozzászólás #44136 2020.01.15. 08:42

benőmenő írta:Boomer mód On: Szülők tavaly lecserélték a régi mosógépet valami A+++ Electrolux-ra. Azóta ott tartanak, hogy inkább újították volna fel a régi Hajdu Energoluxot. :D
Azt már megtanultam hogy ezek a nagyon takarékos eszközök a nagy takarékoskodás közben a hatásfokukat áldozzák be. Nem érdemes ilyet venni mert csak a szívás van velük.
Avatar
Botond

Hozzászólás #44137 2020.01.15. 11:24

HélóRícs kimaxolja a microsoftságot! Tegnap volt már CTD is, volt disconnect, volt minden, de nekem az ultimate kedvencem, hogy 10/12 fejezetnél kiírta, hogy vége, aztán elindult a 11. fejezet. :) Sztori az persze lekerekítve, szóval izgis mi lesz a 11-12. fejezet. Pénteken ki is derül majd remélhetőleg! Többi rész is várós, nagy móka lesz ez így!
/szerk: jaaaa, és hát az ultimate lifehack, ami a gearseket is szétübereli!!!! Gearsben nincs lőszer, nagyon nincs. Na most a héló ezt még jobban tudja überelni, nade semmi gond, van a héló mechanizmus, ami annyiból áll, hogy ha lelöveted magad, akkor semmi baj, újraéledsz a társadon, ha ő elég messze áll a pityputytól, és amikor újraéledsz akkor van lőszer!!! Szóval berohansz, hogy dzseronímó!, de előtte szólsz a másiknak, hogy maradjon hátra, mert ez a lőszertöltés, lelöveted magad mint a kutyát és megjelensz a társadon lőszerrel, mehet tovább a móka! Agyfasz! Külön pluszpont, hogy másik fegyverekkel. Nem mindig az alap fegyverekkel, hanem mindig vmi random setuppal, hol megmarad amid van, hogy alapra rak vissza, hol vmi egyéb kombóra, tök random. Óriási! Szerintem Zót a harmadik héló magasságában fogjuk elgyászolni, addigra kap agyvérzést, ha ez így lesz a többi részben is. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Botond 2020.01.15. 11:28-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44138 2020.01.15. 11:24

neoreg írta:Abból csak 251 millió az, amit mások játékainak árusításával szedtek össze, a többi Fortnite.

Mivel minden eladott játék után 12% jár nekik, ez a szám máris csak 30,12 millió dollár nyereség. Ha azt vesszük, hogy pl csak a Control exkluzivitásáért 10 milliót fizettek, máris nem olyan jók ezek a számok.

Fortnite nélkül ezek éhenhalnának.
igy mindjart jobban hangzik :fogmosas:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #44139 2020.01.16. 10:03

Tegnap este lepörgött a Prince of Persia: Warrior Within stáblistája. Normál nehézségen szűk 15 órát számolt a GOG launcher, sajnos nem a true endinget láttam (nyilván nem használtam guide-ot), azt utána megnéztem a megnevezhetetlen ember streamjén.
Jóval nehezebb a Sands of Time-nál és legalább annyival bugosabb is. Rengeteget haltam, mire rászántam magam és betanultam a kombókat, ugyanis a játék nem töri magát különösebben tutorial tekintetében. Jó, ha a mozdulatok harmadát írja ki játék közben, a többiért meg lehet átnyálazni a kombó listát. Mondjuk egyes ellenfelek és főleg a boss harcok így is gondot tudnak jelenteni a pókreflexeket kívánó unfair támadásaikkal, de ezt jóhiszeműen annak tudom be, hogy a program nem kezeli teljesen jól a 60 fps-t. Kár, hogy évente akarta ezeket sorozatgyártani az Ubi/10.
Felkészül a Two Thrones. Eddig a Sands of Time-al úgy ment a kontroller, hogy nem rejtettem el a ds4 kontrollert, a Warrior Withinnek el kellett rejtenem, ez a harmadik meg csak dinput módban hajlandó felismerni, de akkor is csak ha kábellal kötöm a gépre. :bdead:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #44140 2020.01.16. 10:56

benőmenő írta:Tegnap este lepörgött a Prince of Persia: Warrior Within stáblistája. Normál nehézségen szűk 15 órát számolt a GOG launcher, sajnos nem a true endinget láttam (nyilván nem használtam guide-ot), azt utána megnéztem a megnevezhetetlen ember streamjén.
Jóval nehezebb a Sands of Time-nál és legalább annyival bugosabb is. Rengeteget haltam, mire rászántam magam és betanultam a kombókat, ugyanis a játék nem töri magát különösebben tutorial tekintetében. Jó, ha a mozdulatok harmadát írja ki játék közben, a többiért meg lehet átnyálazni a kombó listát. Mondjuk egyes ellenfelek és főleg a boss harcok így is gondot tudnak jelenteni a pókreflexeket kívánó unfair támadásaikkal, de ezt jóhiszeműen annak tudom be, hogy a program nem kezeli teljesen jól a 60 fps-t. Kár, hogy évente akarta ezeket sorozatgyártani az Ubi/10.
Felkészül a Two Thrones. Eddig a Sands of Time-al úgy ment a kontroller, hogy nem rejtettem el a ds4 kontrollert, a Warrior Withinnek el kellett rejtenem, ez a harmadik meg csak dinput módban hajlandó felismerni, de akkor is csak ha kábellal kötöm a gépre. :bdead:
A felbontás rendben volt. Nekem valami hexaeditoros szórakozás is rémlik, hogy kellett az 1080p-hez.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #44141 2020.01.16. 11:11

Zóanagyvarázsló írta:A felbontás rendben volt. Nekem valami hexaeditoros szórakozás is rémlik, hogy kellett az 1080p-hez.
Nekem végül egy kétségbe esett reinstall után működött a pcgamingwiki-n lévő widescreen hack.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44142 2020.01.16. 14:56

benőmenő írta:Tegnap este lepörgött a Prince of Persia: Warrior Within stáblistája. Normál nehézségen szűk 15 órát számolt a GOG launcher, sajnos nem a true endinget láttam (nyilván nem használtam guide-ot), azt utána megnéztem a megnevezhetetlen ember streamjén.
Jóval nehezebb a Sands of Time-nál és legalább annyival bugosabb is. Rengeteget haltam, mire rászántam magam és betanultam a kombókat, ugyanis a játék nem töri magát különösebben tutorial tekintetében. Jó, ha a mozdulatok harmadát írja ki játék közben, a többiért meg lehet átnyálazni a kombó listát. Mondjuk egyes ellenfelek és főleg a boss harcok így is gondot tudnak jelenteni a pókreflexeket kívánó unfair támadásaikkal, de ezt jóhiszeműen annak tudom be, hogy a program nem kezeli teljesen jól a 60 fps-t. Kár, hogy évente akarta ezeket sorozatgyártani az Ubi/10.
Felkészül a Two Thrones. Eddig a Sands of Time-al úgy ment a kontroller, hogy nem rejtettem el a ds4 kontrollert, a Warrior Withinnek el kellett rejtenem, ez a harmadik meg csak dinput módban hajlandó felismerni, de akkor is csak ha kábellal kötöm a gépre. :bdead:
Pont a kimondhatatlan nevű streamer tolta a szériát a napokban, hát 2 percnél tovább nem bírtam nézni (Sands of Time). Az egy dolog, hogy a retinám kiégett a parasztbloomtól, de az egész olyan tufa design volt, hogy fájt. Totál bullshit pályaelemek, értelmetlen akadályok, a semmiben lebegő mozgó baszmányok. Semmi organikus koncepciót nem véltem felfedezni, mintha placeholder lett volna minden.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #44143 2020.01.16. 15:30

Az Prince of Persia még pont abból az időszakból származik, amikor japó felsőbbrendűség uralkodott és a nyugat csak fullra broáf játékokat bírt gyártani. (Pl. azt az animációt én nem bírom nézni.)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #44144 2020.01.17. 08:04

DanielT írta:Pont a kimondhatatlan nevű streamer tolta a szériát a napokban, hát 2 percnél tovább nem bírtam nézni (Sands of Time). Az egy dolog, hogy a retinám kiégett a parasztbloomtól, de az egész olyan tufa design volt, hogy fájt. Totál bullshit pályaelemek, értelmetlen akadályok, a semmiben lebegő mozgó baszmányok. Semmi organikus koncepciót nem véltem felfedezni, mintha placeholder lett volna minden.
Hát igen, utolért a megélhetési gamer. :D
A placeholder feeling jogos. Bár én ezen nem akadtam fenn a mese feeling miatt (ugye végig a herceg meséli a sztorit). Úgy tudom az art design csak az utolsó utáni pillanatban lett fixálva, szóval már az első játék is lóhalálában készült. Ezért sem túl fair a technológiát mondjuk az mgs-ekhez hasonlítani, mert azokból kijött 2 az egész generációban, PoP-ból meg 3-at adtak ki 3 éven belül. #OhUbisoft
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44145 2020.01.17. 08:22

Nem először merül, fel, de most "megbízható forrásból": Jön PC-re a Boringzon Zero Fun. DE MÉ PONT EZ?!

Mondjuk az is pletyka, hogy nem az utolsó Sony cím, hanem inkább nyitja a sort...

Meglátjuk.
Avatar
Botond

Hozzászólás #44146 2020.01.17. 08:32

Moby! Sonic és márió olimpiája Tokióban ennyire gyér lett, hogy instant továbbadtad? Gyerekkel counhcoopban is élvezhetetlen?
Avatar
Moby

Hozzászólás #44147 2020.01.17. 09:05

Botond írta:Moby! Sonic és márió olimpiája Tokióban ennyire gyér lett, hogy instant továbbadtad? Gyerekkel counhcoopban is élvezhetetlen?
Hát nem instant, elég sok belement karácsony óta (van benne valami "sztori"mód is, gyerek végignyomta), de ezzel együtt nagyon korlátozott a tartalom benne. Nem az a cím, aminek ott a helye kazettán a polcon, bármennyise switch ex. Ilyen egynek jóvót. Még a kuponkorszakban vettem, gyakorlatilag egy ezresembe került, annyit meg megért.
Avatar
Moby

Hozzászólás #44148 2020.01.17. 09:11

Moby írta:Hát nem instant, elég sok belement karácsony óta (van benne valami "sztori"mód is, gyerek végignyomta), de ezzel együtt nagyon korlátozott a tartalom benne. Nem az a cím, aminek ott a helye kazettán a polcon, bármennyise switch ex. Ilyen egynek jóvót. Még a kuponkorszakban vettem, gyakorlatilag egy ezresembe került, annyit meg megért.
Meg valahol az is a személyes tragédiája, hogy a Mario+Rabbids Kingdom Battle gyakorlatilag kivégezte, és minden mást is, pedig vettünk azóta yoshit is, meg minden szart. Semmi más nem megy mióta megvan. Zseniális az a játék, imádják a kölykök.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2020.01.17. 09:12-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44149 2020.01.17. 09:12

DanielT írta:Nem először merül, fel, de most "megbízható forrásból": Jön PC-re a Boringzon Zero Fun. DE MÉ PONT EZ?!

Mondjuk az is pletyka, hogy nem az utolsó Sony cím, hanem inkább nyitja a sort...

Meglátjuk.
#semmisevaltozott :D by arty
:)
Ha kijon az uc 4 is akkor tenyleg lesz hozza pro patch :P
Avatar
Moby

Hozzászólás #44150 2020.01.17. 09:15

DanielT írta:Nem először merül, fel, de most "megbízható forrásból": Jön PC-re a Boringzon Zero Fun. DE MÉ PONT EZ?!

Mondjuk az is pletyka, hogy nem az utolsó Sony cím, hanem inkább nyitja a sort...

Meglátjuk.
Semmi sincs már "biztonságban", de ezt azért kétlem. Sokáig kérdés volt, hogy vajon új motort kap-e a DeathStranding, de így megvan a válasz: nem, megy a decima pécére. És ha már ment a decima pécére, akkor mehet a hzd is. Mondjuk ennyi erővel akkor mehet az Until Dawn is, meg ölőzóna is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #44151 2020.01.17. 09:41

Moby írta:Meg valahol az is a személyes tragédiája, hogy a Mario+Rabbids Kingdom Battle gyakorlatilag kivégezte, és minden mást is, pedig vettünk azóta yoshit is, meg minden szart. Semmi más nem megy mióta megvan. Zseniális az a játék, imádják a kölykök.
Az volt az első sikercím nálunk is. Mondtam is anno, hogy ebben a junior korosztályban bestest körökreosztott, és felnőtteknek is elég jó kategóriás, bár nekünk azé van jobb, csak mondjuk pont nem switchre.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #44152 2020.01.17. 11:40

aabyssx írta:Az Prince of Persia még pont abból az időszakból származik, amikor japó felsőbbrendűség uralkodott és a nyugat csak fullra broáf játékokat bírt gyártani. (Pl. azt az animációt én nem bírom nézni.)
A Jak & Daxterek szar animációs broáfok voltak?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44153 2020.01.17. 11:43

Moby írta:Semmi sincs már "biztonságban", de ezt azért kétlem. Sokáig kérdés volt, hogy vajon új motort kap-e a DeathStranding, de így megvan a válasz: nem, megy a decima pécére. És ha már ment a decima pécére, akkor mehet a hzd is. Mondjuk ennyi erővel akkor mehet az Until Dawn is, meg ölőzóna is.
És mennyi erővel mehetne minden más, ami elfut egy retkes AMD netbook procin, meg egy 2010-es színvonalú videókártyán? :D Nincs itten semmilyen technikai kötöttség, vagy endzsinek, csak biznic döntések.
Avatar
Moby

Hozzászólás #44154 2020.01.17. 11:45

DanielT írta:És mennyi erővel mehetne minden más, ami elfut egy retkes AMD netbook procin, meg egy 2010-es színvonalú videókártyán? :D Nincs itten semmilyen technikai kötöttség, vagy endzsinek, csak biznic döntések.
Nem technikai kötöttségről beszéltem, hanem hogy a sony milyen tulajdonát kész elherdálni (decima). Ezek szerint bármilyet.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44155 2020.01.17. 11:55

DanielT írta:És mennyi erővel mehetne minden más, ami elfut egy retkes AMD netbook procin, meg egy 2010-es színvonalú videókártyán? :D Nincs itten semmilyen technikai kötöttség, vagy endzsinek, csak biznic döntések.
jó azért a ps4 alatt nem a pcs win10 megy :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44156 2020.01.17. 11:56

Moby írta:Nem technikai kötöttségről beszéltem, hanem hogy a sony milyen tulajdonát kész elherdálni (decima). Ezek szerint bármilyet.
nem tudom pcn milyen eladásokat képest produkálni egy ps4 excl de egy biztos, gyengének számítanak az excl címek eladási mutatói főleg annak fényében amennyibe kerülnek (mondjuk pont a horizonból adtak el jó sokat de sok címet megfog pár millió darab)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44157 2020.01.17. 12:01

Micsu írta:jó azért a ps4 alatt nem a pcs win10 megy :)
Egész addig, amíg nem nyomják meg a fejlesztők a "butítsd és fordíccsad PS4-re" gombot. Most majd nem nyomják meg. :D

Képzelem mekkora kihívás lehet egy Guerilla szintű technikai tudással rendelkező csapatnak a "portolás", amikor szarból építenek várat folyamatosan.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44158 2020.01.17. 12:04

Én egyébként nem örülök most a fejleménynek, PUSZTULJON A PÉCÉ!! :boxer: :violent:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44159 2020.01.17. 12:09

DanielT írta:Én egyébként nem örülök most a fejleménynek, PUSZTULJON A PÉCÉ!! :boxer: :violent:

reméljük epic store excl lesz :D, bár sztem 10 órjóért se érdekel amúgy
lehet lesz neked alternatíva :)
olvastam olyan pletyit bár ez még meredekebb hogy az új bone futtatni tudja majd a pcs klienseket is, steam etc, bár ez elég meredek szvsz
Avatar
Botond

Hozzászólás #44160 2020.01.17. 12:29

Micsu írta:olvastam olyan pletyit bár ez még meredekebb hogy az új bone futtatni tudja majd a pcs klienseket is, steam etc, bár ez elég meredek szvsz
Moby ez ügyben egy másik fórumon egy másik közkedvelt figurával már vitába szállt ezzel. :D Erre szerintem annyi az esély, mint hogy x1 játékok fussanak pc-n. win10+dx12 akkor ott tartana, hogy nem hw függő a futtatás, hanem környezet és egyenkörnyezetben menne oda vissza akár bármi is. Ebből a dx12 az érdekes, mert ha ezt meglépik, akkor ez egy szép támadás, hogy a vulkánt még csírájában elfojtsák és senki se akarjon a dx12 alól kilépni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44161 2020.01.17. 12:46

Micsu írta:reméljük epic store excl lesz :D, bár sztem 10 órjóért se érdekel amúgy
lehet lesz neked alternatíva :)
olvastam olyan pletyit bár ez még meredekebb hogy az új bone futtatni tudja majd a pcs klienseket is, steam etc, bár ez elég meredek szvsz
Totálisan lehetetlennek tartom, mert ugye szép suttyomban az MS leszedi ugyanúgy a 30%-ot a szoftverekből mint mindenki. Namost miért is engedné oda a Steamet, vagy bárki mást? Meg minek? Mindenki rakhatja az MS Store-ba a cuccait, ha akarja, nem olcsóbban és nem drágábban, mint máshova, kivéve persze a csodálatos Epik, aki megmenti a platformot*.


*tőlem
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #44162 2020.01.17. 12:49

Botond írta:Moby ez ügyben egy másik fórumon egy másik közkedvelt figurával már vitába szállt ezzel. :D Erre szerintem annyi az esély, mint hogy x1 játékok fussanak pc-n. win10+dx12 akkor ott tartana, hogy nem hw függő a futtatás, hanem környezet és egyenkörnyezetben menne oda vissza akár bármi is. Ebből a dx12 az érdekes, mert ha ezt meglépik, akkor ez egy szép támadás, hogy a vulkánt még csírájában elfojtsák és senki se akarjon a dx12 alól kilépni.
Ugyanakkor a DX12 meg a Vulkán pont azzal volt beharangozva, hogy ezekkel aztán a metálba lehet kódolni bele. Most meg futni fog ugyanaz a kód PC-n is, meg Xboxon is? Valaki homályosítson fel pls!
Avatar
Botond

Hozzászólás #44163 2020.01.17. 12:51

benőmenő írta:Ugyanakkor a DX12 meg a Vulkán pont azzal volt beharangozva, hogy ezekkel aztán a metálba lehet kódolni bele. Most meg futni fog ugyanaz a kód PC-n is, meg Xboxon is? Valaki homályosítson fel pls!
Majd az okosak megmondják, amit én mondok arról mindig kiderül, hogy nemértekhozzá!
Avatar
Botond

Hozzászólás #44164 2020.01.17. 12:52

DanielT írta:Totálisan lehetetlennek tartom, mert ugye szép suttyomban az MS leszedi ugyanúgy a 30%-ot a szoftverekből mint mindenki. Namost miért is engedné oda a Steamet, vagy bárki mást? Meg minek? Mindenki rakhatja az MS Store-ba a cuccait, ha akarja, nem olcsóbban és nem drágábban, mint máshova, kivéve persze a csodálatos Epik, aki megmenti a platformot*.


*tőlem
JA! Az milyen lenne már?! Mintha az MS a steamen árulná a cuccait a win10 store helyett! KIZÁRT!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44165 2020.01.17. 12:58

Botond írta:JA! Az milyen lenne már?! Mintha az MS a steamen árulná a cuccait a win10 store helyett! KIZÁRT!
Akinek Bone-ja van, az kizárólag az MS-től tud vásárolni az idők kezdete óta. Aki nem vesz Bone-t, az nem vásárol az MS-től. Ha az MS el akar adni Bone-on kívül is, akkor az epik fail hulladék geci store-jukon kívül kell gondolkodniuk.

Látod -e a nüansznyi különbséget a szituációban?
Avatar
Botond

Hozzászólás #44166 2020.01.17. 13:16

DanielT írta:Akinek Bone-ja van, az kizárólag az MS-től tud vásárolni az idők kezdete óta. Aki nem vesz Bone-t, az nem vásárol az MS-től. Ha az MS el akar adni Bone-on kívül is, akkor az epik fail hulladék geci store-jukon kívül kell gondolkodniuk.

Látod -e a nüansznyi különbséget a szituációban?
Az MS 2018-as bevételi számai:
-xboxosdi 10 mrd
-Windows 20 mrd
-office 30 mrd
-felhő 30 mrd
Vagyis nekik továbbra is létérdek, hogy a Windows+office hasítson, szóval még mindig ugyanott tartunk, ahol 20 éve, hogy hadd lopja mindenki a Windowst otthonra, ha azt szokja meg otthon, akkor a cégnél is azt fogja szeretni meg. Csak kicsit komplexebb lett a helyzet, mert lett csomó eszköz, már nem csak x86 vonalon kell nyomulni, hanem ios, android és konzol vonalon is. Nem nagy zsuga ez az egész gémingesdi, de arra pont kurvajó, hogy még több mindenkit odaszoktasson a Windowshoz, vagy egyéb más módon röghöz kösse a kispajtásokat, mint mondjuk dx12. Egyszer nem figyeltek oda, az android agyon is baszta nekik a winphone koncepciót, most már a vulkánt szerintem eltapossák csírájában. Lehet bele fog kerülni évi 1-2 mrd-ba, de mégsem 50-60ba. Szerintem. Én legalábbis nagyon ezt látom a platform korlát lebontások mögött, hogy már switchre is van Xbox live a minecrafton keresztül, hogy az Xbox játékok jönnek pc-re, hogy visszamentek a steamre, stb. Piacot vesznek, és homogenizálnak. És amúgy kurvajól csinálják. Ha dobom a pc-t végül akkor én tuti Xboxot veszek. Megveszem és első nap van rá ugyanúgy 2000 játékom, mint pc-re. Ha steam is odakerül akkor mégtöbb. SW vonalon is röghöz kötnek ezer évre, és ezentúl már a hw-t is ők adják majd az xsex-el. Persze nem dobom, de lehet sokan így tesznek majd. Főleg akik befizették 300 forintért 3 évre előre az ultimate gémpesszt.
Szóval ja, szerintem le fognak tudni mondani az xboxos 30%áukról, ha cserébe mindenkinek aki steamre fejleszt azoknak dx12re kell fejleszteni, mert különben a sok xsex-en csak egy error fog felugrani a steamről indított gémjüknél. Nem mintha nem mondtak volna le a 30%-ról amikor kijött az ultimate gémpassz. Az se hiszem, hogy önmagában megéri, azzal is csak piacot vesznek. Androidot, ps4-et benézték, de tanulnak legalább a hibáikból. Már csak a kinectet kellene megint feltámasztaniuk egy pár évre, hogy lecserélhessen az x360at. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #44167 2020.01.17. 14:55

benőmenő írta:Ugyanakkor a DX12 meg a Vulkán pont azzal volt beharangozva, hogy ezekkel aztán a metálba lehet kódolni bele. Most meg futni fog ugyanaz a kód PC-n is, meg Xboxon is? Valaki homályosítson fel pls!
Ugyanaz a kód sosem fog futni pécén is, meg xboxon is. Ugyanabbóla forrásból viszont kisebb-nagyobb megkötésekkel fordítható xboxra is, meg pécére is. Ez eddig is így volt.

/nem, Vulkan nem fog futni, meg steam kliens sem lesz rajt :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #44168 2020.01.17. 15:08

Botond írta:Már csak a kinectet kellene megint feltámasztaniuk egy pár évre, hogy lecserélhessen az x360at. :D
Valójában sohasem ölték meg, csak az xboxból vezették ki, és aligha tér már vissza. De ha gondolod vehetsz most is, van brennyú kivitelben. Igaz, a boxhoz már nem tudod kötni, de írhatsz rá valamilyen ipari vagy orvosi appot ha gondolod.
phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #44169 2020.01.17. 17:59

DanielT írta:Én egyébként nem örülök most a fejleménynek, PUSZTULJON A PÉCÉ!! :boxer: :violent:
És ha csinálnának egy frankó PSN-klienst? Na?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44170 2020.01.17. 18:41

Moby írta:meg steam kliens sem lesz rajt :)
hacsak az ms nem veszi meg a steamet :)

Vissza: “Leáldozott.hu”