A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #43681 2019.12.26. 18:37

DanielT írta::DD Hát haltam elégszer, de meg tudtam csinálni és asszem ugyanúgy nem voltam ideges, mint a korábbi 1400 halál után sem. :) Kitartás!

Most belenéztem ebbe a videóba és el is hangzik amire emlékeztem saját tapasztatból: nem kell rohanni, csak szépen, metodikusan.
Nem rohantam, arra rájöttem kb harmadikra, hogy felesleges rohanni, előnyt nem tudok kovácsolni, mert a víz a sebességemhez igazodik. Meglett kb százhuszadikra, de már rendesen hörögtem, és csavargattam a kontrollert kétfelé.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43682 2019.12.26. 18:38

Zóanagyvarázsló írta:Miért akarsz mindenre egyszerre előfizetni? Ha kell külön az asszony és a gyerekek miatt, mert romantikára és mesére vágynak, azt megértem, de nálad nincs ilyen problematika. A monitor minden sarkába kellene egy 4K-s felbontású ablakban külön sorozat egyszerre, vagy mi?

Ahogy az Origin Accessnek nem rójuk fel, hogy miért nincs benne minden is, vagy éppen a Game Passnak se (OK, ez szinte ingyenes), úgy itt is lehet úgy csinálni, hogy akkor fizetsz elő, ha összegyűlt elég matéria.

Persze ha day1 nézed a sorozatokat, és többfélén mennek, az megint más.

Messze nem tökéletes így fragmentálva, de az áráért teljesen használható. Mondom én, aki még csak ingyen használta.

A torrent szerintem annyival rosszabb tud lenni, hogy PC-re okés, de ha a nappaliban akarom lejátszani a cuccokat, akkor kezdődik a macera. Ha nem tartok hozzá külön HTPC-t, akkor mehet a stream miatt az igazi (most a pendrive-ot hagyjuk, azt is macerának tekintem), a DLNA/UPnP cuccok meg mind hulladékok, ha a hangsávokkal és a feliratokkal szeretnél játszani. Pláne menet közben. Megoldani mindent meg tudok, de kedvemre való nincs. Vagy nálatok mi az ultimate megoldás?
Nemá. Mi az, amit a plex nem szolgál ki? Plex kliens meg van a 4 éves családitévémen is. A konzolokra is van. Plex mindenre is van.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2019.12.26. 18:39-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43683 2019.12.26. 18:39

Botond írta:Hát aki konkrétan ki akar baszni magával annak hagyják. Ezért lehet ps4et is venni, meg böngészőben nézni streamet. Nem értem miért gond ez. Aki meg nem akar szart zabálni kétpofára, annak olyan tvje van, vagy vesz hozzá üveggyöngyökért okosító lófaszt és nézheti normálisan. De ettől meg hülyének lenni alkotmányos jog, mindenki nézheti 240p-ben is, ha úgy tartja kedve.
De miért jó az, hogy Edge-exkluzív PC-n? Szopjuk fel őket, mert direkt elcseszik ezt a részét a szolgáltatásnak? A böngészős rész objektíve FOS, nyugodtan ki lehet mondani. Jár érte a kritika. Szerencsére meg lehet hekkelni tökkek között okostévével vagy konzollal, de ettől még kínos.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43684 2019.12.26. 18:39

Zóanagyvarázsló írta:Miért akarsz mindenre egyszerre előfizetni? Ha kell külön az asszony és a gyerekek miatt, mert romantikára és mesére vágynak, azt megértem, de nálad nincs ilyen problematika. A monitor minden sarkába kellene egy 4K-s felbontású ablakban külön sorozat egyszerre, vagy mi?

Ahogy az Origin Accessnek nem rójuk fel, hogy miért nincs benne minden is, vagy éppen a Game Passnak se (OK, ez szinte ingyenes), úgy itt is lehet úgy csinálni, hogy akkor fizetsz elő, ha összegyűlt elég matéria.

Persze ha day1 nézed a sorozatokat, és többfélén mennek, az megint más.

Messze nem tökéletes így fragmentálva, de az áráért teljesen használható. Mondom én, aki még csak ingyen használta.

A torrent szerintem annyival rosszabb tud lenni, hogy PC-re okés, de ha a nappaliban akarom lejátszani a cuccokat, akkor kezdődik a macera. Ha nem tartok hozzá külön HTPC-t, akkor mehet a stream miatt az igazi (most a pendrive-ot hagyjuk, azt is macerának tekintem), a DLNA/UPnP cuccok meg mind hulladékok, ha a hangsávokkal és a feliratokkal szeretnél játszani. Pláne menet közben. Megoldani mindent meg tudok, de kedvemre való nincs. Vagy nálatok mi az ultimate megoldás?
The Office, GoT, Breaking Bad, The Expanse, Episodes.

5 sorozat. Kérem a megoldóképletet! :nezze:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43685 2019.12.26. 18:49

Moby írta:Nemá. Mi az, amit a plex nem szolgál ki? Plex kliens meg van a 4 éves családitévémen is. A konzolokra is van. Plex mindenre is van.
Fingomsincs. Próbáltam azt is, mint 20 másikat, mindegyik máshogy volt FOS.

Az Ultimate Media Server/PS3 Media Server esetében például könyékig kell turkálni minden epizódnál külön a transzkódos mappában, és tévén tekerni sem lehet (PS3-on tudtam), hogy a kívánt hanggal és felirattal menjen. (Régen néhány hónap után mindig kitalálták, hogy gyenge a jel, "csak úgy", és ekkor le kellett cserélni másra.)

A MediaMonkey-val ez nem befolyásolható (ez az álláspont a hivatalos fórumon is), több hangsáv esetén mindenáron magyar akart lenni, ezért célszerű volt kifejezetten egyhangsávos cuccot betenni neki, és ahhoz még külső feliratot.

A Serviio szuper lenne (mert működik benne a felirat és a hangsáv preferenciális beállítása PC-n), de bárhogy állítom be, kitalálja, hogy gyenge a jel, guglizás se segített. Úgy, hogy közben újraindítgatva a tévét meg simán ment, csak ezt epizódonként el kellett játszani. Aztán azóta már úgysem megy.

Vagy ez volt a Plex baja is, vagy az, hogy nem sikerült beállítanom sehogy, hogy ne árja 240p-e lebutítva menjen az 1080p-s tartalom. Talán keverem a Kodival. Nem vagyok benne biztos, mert gyorsan felcseszett.

De tény, hogy ezeket mind PC oldalról próbáltam, tévés appra rá se kerestem. Akkor azok menőbbek lehetnek?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43686 2019.12.26. 18:57

DanielT írta:The Office, GoT, Breaking Bad, The Expanse, Episodes.

5 sorozat. Kérem a megoldóképletet! :nezze:
Ennek nagyja már véget ért, láttad is, ezért kissé fura, hogy most mindenáron ezek kellenek. Ha nem egyszerre akarod nézni, akkor nincs nagy gond.

Én darálni szoktam, egyszerre egy sorozatot. Mindazonáltal nincs szerintem olyan streamingszolgáltatás, ahol ne találnék mellé másodlagosnak-harmadlagosnak fillert, esetleg filmeket. Erre mondom, hogy nem az igazi, én is csak a célra fizetnék elő, de számomra nagyon first world problem. Ráadásul az időmilliomosoké, akik megérdemlik, ha a Netflix böngészős minőségével kínozzák bűnös lelküket örök időkig a földi pályafutásuk után.

Ha ez a valós igényed most, azt értem, de az Origin Accesszel - vagy a helyi könyvtárral vagy BÁRMI hasonlóval - szembeni különbség az pont nem látszik, de elfogadom, hogy számodra dealbreaker. Ha meg más a valódi vágyad MOST, akkor fejezd be a HAZUDÁST!
Avatar
Botond

Hozzászólás #43687 2019.12.26. 19:11

DanielT írta:The Office, GoT, Breaking Bad, The Expanse, Episodes.

5 sorozat. Kérem a megoldóképletet! :nezze:
Akkor szarban vagy, mert a 8K tv-Re is csak négy darab 4K ablak fér el, öt nem. :( Várj a 16k monitorra, az majd megoldja.
Avatar
Botond

Hozzászólás #43688 2019.12.26. 19:16

Zóanagyvarázsló írta:De miért jó az, hogy Edge-exkluzív PC-n? Szopjuk fel őket, mert direkt elcseszik ezt a részét a szolgáltatásnak? A böngészős rész objektíve FOS, nyugodtan ki lehet mondani. Jár érte a kritika. Szerencsére meg lehet hekkelni tökkek között okostévével vagy konzollal, de ettől még kínos.
Két kommenttel korábban még ie is jó volt. Az ie és edge mentes pc-ket meg machintosnak hívják, azokon van netflix app. Sőt erősebbet mondom. Win10 storeban is van netflix app, ami megy win10 desktopon is meg még win10 telefonon is. Szóval tényleg akarni kell ám a szopást. Mintha baltával faragnád a gyerek ceruzáit és mindenki hülye lenne csak te lennél nyolc ujjú!
Avatar
Botond

Hozzászólás #43689 2019.12.26. 19:18

Micsu írta:ami evekig pixel pontosan skalazott? :banplz: :taps:
Ingyen is volt, szar is volt, minden baja volt, bár én ebből semmit nem tapasztaltam, de ha te mondod látatlanban akkor tuti így volt, és ennek ellenére bazzeg hbogo app, netflix app meg minden is van rajta. Botrány! Bezzeg a beégett plazmák!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43690 2019.12.26. 19:22

Zóanagyvarázsló írta:Ennek nagyja már véget ért, láttad is, ezért kissé fura, hogy most mindenáron ezek kellenek. Ha nem egyszerre akarod nézni, akkor nincs nagy gond.

Én darálni szoktam, egyszerre egy sorozatot. Mindazonáltal nincs szerintem olyan streamingszolgáltatás, ahol ne találnék mellé másodlagosnak-harmadlagosnak fillert, esetleg filmeket. Erre mondom, hogy nem az igazi, én is csak a célra fizetnék elő, de számomra nagyon first world problem. Ráadásul az időmilliomosoké, akik megérdemlik, ha a Netflix böngészős minőségével kínozzák bűnös lelküket örök időkig a földi pályafutásuk után.

Ha ez a valós igényed most, azt értem, de az Origin Accesszel - vagy a helyi könyvtárral vagy BÁRMI hasonlóval - szembeni különbség az pont nem látszik, de elfogadom, hogy számodra dealbreaker. Ha meg más a valódi vágyad MOST, akkor fejezd be a HAZUDÁST!
5 sorozatra 5 helyen kellett volna előfizetnem. Aki szerint ez védhető állapot, azzal nem tudok mit kezdeni. Abszurd és totális agyrém am megy ezekkel a digitális tartalomszolgáltatásokkal játék és egyéb média téren is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43691 2019.12.26. 19:23

Zóanagyvarázsló írta:Fingomsincs. Próbáltam azt is, mint 20 másikat, mindegyik máshogy volt FOS.

Az Ultimate Media Server/PS3 Media Server esetében például könyékig kell turkálni minden epizódnál külön a transzkódos mappában, és tévén tekerni sem lehet (PS3-on tudtam), hogy a kívánt hanggal és felirattal menjen. (Régen néhány hónap után mindig kitalálták, hogy gyenge a jel, "csak úgy", és ekkor le kellett cserélni másra.)

A MediaMonkey-val ez nem befolyásolható (ez az álláspont a hivatalos fórumon is), több hangsáv esetén mindenáron magyar akart lenni, ezért célszerű volt kifejezetten egyhangsávos cuccot betenni neki, és ahhoz még külső feliratot.

A Serviio szuper lenne (mert működik benne a felirat és a hangsáv preferenciális beállítása PC-n), de bárhogy állítom be, kitalálja, hogy gyenge a jel, guglizás se segített. Úgy, hogy közben újraindítgatva a tévét meg simán ment, csak ezt epizódonként el kellett játszani. Aztán azóta már úgysem megy.

Vagy ez volt a Plex baja is, vagy az, hogy nem sikerült beállítanom sehogy, hogy ne árja 240p-e lebutítva menjen az 1080p-s tartalom. Talán keverem a Kodival. Nem vagyok benne biztos, mert gyorsan felcseszett.

De tény, hogy ezeket mind PC oldalról próbáltam, tévés appra rá se kerestem. Akkor azok menőbbek lehetnek?
Évek óta használok plexet, soha semmi bajom nem volt vele. Nincs is semmilyen más megoldásom itthon mozizásra, ami nem directstreamig. Az összes telefonra, tabletre, tévére az nyomatja itthon.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43692 2019.12.26. 19:25

De tény az is, hogy nem számítok nagy figyasztónak, azbelvárásom kb annyi, hogy bele tudja tenni a feliratot a filmbe, ha kell. Hbogo+netflix többet megy.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43693 2019.12.26. 19:29

Botond írta:Két kommenttel korábban még ie is jó volt. Az ie és edge mentes pc-ket meg machintosnak hívják, azokon van netflix app. Sőt erősebbet mondom. Win10 storeban is van netflix app, ami megy win10 desktopon is meg még win10 telefonon is. Szóval tényleg akarni kell ám a szopást. Mintha baltával faragnád a gyerek ceruzáit és mindenki hülye lenne csak te lennél nyolc ujjú!
Múlt időt használtam, mert régen benne volt a Netflix GAQ-jában az IE, azóta, hogy frissítéseket már nem kap, már csak az Edge van ott a böngészők közül. Attól még lehet, hogy működik vele, nem fogom megpróbálni.

Netflix app meg Win 10-re van, látod, itt nem mindenki szereti. (Itt emlékeztetlek, hogy DT lemészárolást helyezett kilátásba a Win 10-védőknek, szóval gondolj a gyerekekre!) Meg amikor én utoljára komolyabban netflixeztem (2015), akkor még nekem se volt, akkoriban jött ki rendesen.

Nem az a kérdés, hogy miylen alternatívák vannak, hanem az, hogy normális böngészőből mocsok-e. Az. Maximum téged nem érdekel, de más hadd hányjon emiatt, ha jól esik.
Avatar
Botond

Hozzászólás #43694 2019.12.26. 19:34

DanielT írta:5 sorozatra 5 helyen kellett volna előfizetnem. Aki szerint ez védhető állapot, azzal nem tudok mit kezdeni. Abszurd és totális agyrém am megy ezekkel a digitális tartalomszolgáltatásokkal játék és egyéb média téren is.
Mondjuk aki meg évente öt filmet is megnézné a moziban annak öt mozijegyet is meg kell vennie. Mondjuk az öt sorozat szolgáltatójánál 1-1 hónapra előfizetni, és ledarálni az évadokat öt egymást követő hónapban ahogy Zó is javasolta az olcsóbb, szóval ez rossz példa.
Avatar
Botond

Hozzászólás #43695 2019.12.26. 19:35

Zóanagyvarázsló írta:Múlt időt használtam, mert régen benne volt a Netflix GAQ-jában az IE, azóta, hogy frissítéseket már nem kap, már csak az Edge van ott a böngészők közül. Attól még lehet, hogy működik vele, nem fogom megpróbálni.

Netflix app meg Win 10-re van, látod, itt nem mindenki szereti. (Itt emlékeztetlek, hogy DT lemészárolást helyezett kilátásba a Win 10-védőknek, szóval gondolj a gyerekekre!) Meg amikor én utoljára komolyabban netflixeztem (2015), akkor még nekem se volt, akkoriban jött ki rendesen.

Nem az a kérdés, hogy miylen alternatívák vannak, hanem az, hogy normális böngészőből mocsok-e. Az. Maximum téged nem érdekel, de más hadd hányjon emiatt, ha jól esik.
Krisztus előtt 80ban még netflix se vót!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43696 2019.12.26. 19:39

DanielT írta:5 sorozatra 5 helyen kellett volna előfizetnem. Aki szerint ez védhető állapot, azzal nem tudok mit kezdeni. Abszurd és totális agyrém am megy ezekkel a digitális tartalomszolgáltatásokkal játék és egyéb média téren is.
Védi a fene, csak a dicsért Origin Accesshez képest nem látszik a különbség az érvelésed alapján. Azért én tudnék mondani, ha akarnék (pl. a játékok sokkal hamarabb beszerezhetők olcsón, akár accra, akár még sok esetben lemezesen is, ami fontos szempont), csak arra voltam kíváncsi, hogy számodra mi az. A másik kérdésem az volt, hogy ezeket így néznéd-e. Ha a múltban így mentek egyszerre, nekem az is OK, de nyilván a jövőbe tekintek. Meg hát pont engem nem érdekel a day1-ség, azt kifejezetten jónak tartom, hogy a Netflix behozta az egyben kiadott évadokat a heti adagolás helyett.

Alapvetően viszont platformokról, tartalomgyártókról, jogokról beszélünk, mint minden exkluzivitásnál, legyen az kliens vagy konzol. Erre jön még az előfizetősdi, ami szintén van már játékoknál is. Vajon mennyivel jobban muszáj a konzol a Sonynak, mint a saját streamingplatform az HBO-nak jelenleg és jövőben? Játékoknál nem kéne EGY előfizetés?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43697 2019.12.26. 19:40

Moby írta:Évek óta használok plexet, soha semmi bajom nem volt vele. Nincs is semmilyen más megoldásom itthon mozizásra, ami nem directstreamig. Az összes telefonra, tabletre, tévére az nyomatja itthon.
Valami nagyon nem stimmelt vele, az biztos, de majd futok vele még egy kört.

Amúgy meg az on air sávváltásokat kb. semmi ilyen nem tudja, a BluRay és a PC meg igen. Meg talán a Netflix is, de akkoriban, amikor használtam, mindenhez csak angol hangsáv volt, amit néztem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43698 2019.12.26. 19:48

Zóanagyvarázsló írta:Valami nagyon nem stimmelt vele, az biztos, de majd futok vele még egy kört.

Amúgy meg az on air sávváltásokat kb. semmi ilyen nem tudja, a BluRay és a PC meg igen. Meg talán a Netflix is, de akkoriban, amikor használtam, mindenhez csak angol hangsáv volt, amit néztem.
Nem tudom itt mit jelent az on-air, de simán váltom plexel a hangsávot.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43699 2019.12.26. 19:48

Moby írta:Nem tudom itt mit jelent az on-air, de simán váltom plexel a hangsávot.
Tehát tévén lejátszva távirányítóval zökkenőmentesen? Az szuper lenne.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43700 2019.12.26. 19:55

Zóanagyvarázsló írta:Tehát tévén lejátszva távirányítóval zökkenőmentesen? Az szuper lenne.
Persze. Sosem volt gondom ilyennel.
Avatar
Botond

Hozzászólás #43701 2019.12.26. 19:56

Zóanagyvarázsló írta:Tehát tévén lejátszva távirányítóval zökkenőmentesen? Az szuper lenne.
Netflix, hbogo app ezt már 2015ben is tudta. Meg Apple filmes app is, függetlenül attól éppen hogy hívták.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43702 2019.12.26. 20:01

Botond írta:Netflix, hbogo app ezt már 2015ben is tudta. Meg Apple filmes app is, függetlenül attól éppen hogy hívták.
Éppen azért hoztam fel, hogy kényelmesebbek ebben a torrentnél, de Netflixnél nem sok mindenhez (amit néztem is) volt nagy hangsávválaszték, hogy teszteljem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43703 2019.12.26. 20:04

Ez elég on-air?
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43704 2019.12.26. 20:06

Moby írta:Ez elég on-air?
Már van Youtube prémium előfizetésem, de ilyen minőségi kontentre csinálok egy külön accot és arra is betolom! :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #43705 2019.12.26. 20:08

DanielT írta:Már van Youtube prémium előfizetésem, de ilyen minőségi kontentre csinálok egy külön accot és arra is betolom! :banplz:
Instant-proof :D

/4K-ban! :DDD
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43706 2019.12.26. 20:17

Moby írta:Ez elég on-air?
Ja, Már csak azt kéne tudnom, hogy ezzel hogy tudok megetetni bármilyen mappát, ha nem a kicseszett Deutsche Wellét akarom nézni, mert ez az egyetlen médiaszerver, melynél nem esik le. A többinél egy másodperc volt, ennél fingomsincs.

Szerk.: Pontoabban hiába telepítettem fel a Media Servert, újra és újra le akarja töltetni velem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43707 2019.12.26. 20:27

Zóanagyvarázsló írta:Ja, Már csak azt kéne tudnom, hogy ezzel hogy tudok megetetni bármilyen mappát, ha nem a kicseszett Deutsche Wellét akarom nézni, mert ez az egyetlen médiaszerver, melynél nem esik le. A többinél egy másodperc volt, ennél fingomsincs.

Szerk.: Pontoabban hiába telepítettem fel a Media Servert, újra és újra le akarja töltetni velem.
Ne szenvedj, hanem fizess elő egy random streaming szolgáltatásra! :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #43708 2019.12.26. 20:29

Zóanagyvarázsló írta:Ja, Már csak azt kéne tudnom, hogy ezzel hogy tudok megetetni bármilyen mappát, ha nem a kicseszett Deutsche Wellét akarom nézni, mert ez az egyetlen médiaszerver, melynél nem esik le. A többinél egy másodperc volt, ennél fingomsincs.

Szerk.: Pontoabban hiába telepítettem fel a Media Servert, újra és újra le akarja töltetni velem.
Pedig nem bonyolult (ha már bennevagyok a kontentkreálásban :D)
phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43709 2019.12.26. 20:34

Moby írta:Pedig nem bonyolult (ha már bennevagyok a kontentkreálásban :D)
Nem tartok itt, ilyet be se ad, nincs ott a szerver, hogy mappát adhassak hozzá. Az a lépés érdekelne, ahogy a szerver születik.

Ilyeneket látok csak a Plex Media Server telepítése és reboot után is:

Kép

Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #43710 2019.12.26. 20:39

Zóanagyvarázsló írta:Nem tartok itt, ilyet be se ad, nincs ott a szerver, hogy mappát adhassak hozzá. Az a lépés érdekelne, ahogy a szerver születik.

Ilyeneket látok csak a Plex Media Server telepítése és reboot után is:
Erre nincs tippem. Nekem ez ilyen next-next-finish szok lenni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43711 2019.12.26. 20:42

Moby írta:Erre nincs tippem. Nekem ez ilyen next-next-finish szok lenni.
De legalább azt is tudjuk, hogy nálam a világ fosa, és ezért ejtettem a múltkor is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #43712 2019.12.27. 07:51

Moby írta:Pedig nem bonyolult (ha már bennevagyok a kontentkreálásban :D)
Bárcsak a vaják sorozat lett volna ilyen világosan követhető! :bohoc:
Avatar
Botond

Hozzászólás #43713 2019.12.27. 07:52

Zóanagyvarázsló írta:De legalább azt is tudjuk, hogy nálam a világ fosa, és ezért ejtettem a múltkor is.
Pejkófalván minden furcsán működik! :wow2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #43714 2019.12.27. 09:50

Tegnap lepörgött a Witcher sori. Kurvajóak volt, leszámítva a Yennefert megformáló cigócsajt. A megjelenése, a kiállása, a mindene teljes tévút. Cavill viszont telitalálat.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43715 2019.12.27. 17:28

Unnepek allatt ezt a ket sorit porgettem

Out Planet
Gyonyoru de egyben szomoru is, sztem a planet earth szintjet nem eri el de igy is kotelezo

Mindhunter 2. evad
Mar az elejen tobb szalon indul el a cselekmeny, van benne szamomra erdektelen szal es uresjarat megis fenntartja vegig az erdeklodest, jok a karakterek, top minoseg na :)
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #43716 2019.12.27. 22:45

Micsu írta:Unnepek allatt ezt a ket sorit porgettem

Out Planet
Gyonyoru de egyben szomoru is, sztem a planet earth szintjet nem eri el de igy is kotelezo

Mindhunter 2. evad
Mar az elejen tobb szalon indul el a cselekmeny, van benne szamomra erdektelen szal es uresjarat megis fenntartja vegig az erdeklodest, jok a karakterek, top minoseg na :)
Mindhunter 10/10, nincs mese.
Avatar
eje75

Hozzászólás #43717 2019.12.27. 23:13

Lement a Mandalorian s01e08... ha az egész ilyen lett volna, azt mondom: jó vót... így azt mondom: nem volt yó.... nem volt szar, de.... egynek elment.... azt viszont kijelenthetem, hogy az utolsó mozifilmnél sokkal több eredetiség, ötlet, és úgy minden több van benne...
Avatar
Mekee

Hozzászólás #43718 2019.12.28. 01:08

Zóanagyvarázsló írta:Nem tartok itt, ilyet be se ad, nincs ott a szerver, hogy mappát adhassak hozzá. Az a lépés érdekelne, ahogy a szerver születik.

Ilyeneket látok csak a Plex Media Server telepítése és reboot után is:
Ez engem is érdekelne, mert kb fél éve nekem is ez van, előtte nextnextfinish, most semmi. Nem ástam bele magam, hagytam az egészet.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #43719 2019.12.28. 14:33

Nálam lement a skywalker kora, úgy mentem hogy nem várok semmit, meg is kaptam, minden klisé és rettenet bekerült amit bekerülhetett. Kár hogy ennyire pocsék lett az új trilógia, de a látvány legalább rendben volt. A karaktereken csodálkoztam a legjobban, hogy mennyire gagyik lettek, egyetlen másodperc nem volt amikor úgy éreztem végre egy karakter ami miatt megéri nézni.

Összességében látvány miatt, meg aki kedveli a fantasyt annak megéri, de azért jobb lett volna ha ez a trilógia nem ezzel a történet szállal készül. Semmi szükség nem volt erre a három részre. Kár érte.
Avatar
deep

Hozzászólás #43720 2019.12.28. 16:04

donatus13 írta:Összességében látvány miatt, meg aki kedveli a fantasyt annak megéri, de azért jobb lett volna ha ez a trilógia nem ezzel a történet szállal készül. Semmi szükség nem volt erre a három részre. Kár érte.
A látvány önmagában lófasz. Tudjuk, hogy számítógéppel ma már bármire képesek a filmesek. Az új 3 film egy merénylet a star wars ellen, ezekhez képest az episode I egy csoda jar jarostul mindenestül. Szar történet, szar karakterek, a filmek eddigi szabályainak, korlátainak felrúgása, kliséhegyek, borzalom az egész. Egyetlen pozitívum, hogy vége.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #43721 2019.12.28. 16:50

donatus13 írta:A karaktereken csodálkoztam a legjobban, hogy mennyire gagyik lettek, egyetlen másodperc nem volt amikor úgy éreztem végre egy karakter ami miatt megéri nézni.
Szintén ez volt a gondom. Hiába robbantanak bolygókat, kb. leszarom ha nincs egyetlen karakter se aki érdekelne. Mindezt 3 film után.
Még a nyamvadt zenére sem vették a fáradtságot. Még a Baljós faking árnyakban is volt egy Duel of Fates, ami a mai napig hidegrázós. Amikor a sztárvársz kilenc stáblista alatt még mindig az imperial march megy, az valami leírhatatlanul szánalmas.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43722 2019.12.28. 16:56

DE MAJD A KÖVETKEZŐ STAR WARS! Az majd jobb lesz! :eljen: :eljen: :eljen: Mindenképpen vegyetek arra is jegyet, köszönöm a a késztők nevében is! :worship: :worship: :worship:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43723 2019.12.28. 16:57

benőmenő írta:a sztárvársz még mindig valami leírhatatlanul szánalmas.
Ott volt az nagy igazság a kommentedben, csak ki kellett gyomlálni a felesleget.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43724 2019.12.28. 17:24

Sajnos egyet kell értsek, mégha egy sokkal finomabb formában is. Megnéztük. Látványos volt, beleadtak mindent. Én nem láttam nagy fasságokat sem benne, azt meg értelmezni sem tudom mi volt ebben olyan, amit csak a rajongók értenek (a nejem szerint a legkövethetőbb rész ez volt). Még élveztem is nézni, de.
De 1 óra után nem emlékszem, hogy mit láttam. A lehengerlő látványos kívül nincs benne semmi olyan, ami el tudna akár engem kapni, aki még rajong is ezért az univerzumért. A mandalorianban a maga lassú sodrásával együtt is sokkal több a bugi. Örülök, hogy lezárták az eredeti szériát. Még csak azt sem mondhatom, hogy megerőszakolták. Egy jó iparosmunkával zárták le, és voltak ettől rosszabb pillanatai is ennek a szériának. De nem hagyott semmi emlékezetest maga után. Egy lett a százezer látványos filmből.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #43725 2019.12.28. 18:05

DanielT írta:DE MAJD A KÖVETKEZŐ STAR WARS! Az majd jobb lesz! :eljen: :eljen: :eljen: Mindenképpen vegyetek arra is jegyet, köszönöm a a késztők nevében is! :worship: :worship: :worship:
Igazából készült vagy ezernyi könyv, amik között van rengeteg nagyon jó is, Szóval lehetne készíteni olyan filmet, hogy még neked is tetszene. Ettől olyan szomorú ez az egész, hogy már minden adott volt ahhoz, hogy egy kurva jó széria készüljön ami mindenben köröket ver a régire, budget, színészek, technika, egy szóval minden. Ennek ellenére a már rég lezárt senkit nem érdeklő szálat vették elő újra.
Avatar
Necro

Hozzászólás #43726 2019.12.28. 18:55

Ma hoztam a szokásos TV vásárlárló formát: vettem egy Sony okosTV-t, ami nem ~okos.

Kiraktam egy hete az 43-as IPS-s LG-t a PC-hez monitornak, mert annak jó. Ma láttam a MM-ban sony KD-55XF7xxx-eket 143-ért, megnéztem mi ez, örültem hogy VA + direct LED, mert az EDGE LED-es VA-t és IPS-t sem akarok. Kiállítási darabok voltak ennyiért, nem is akartaák ideadni mert elfogyott a fólia doboz meg nincs. :D Amikor bemondtam hogy oké hagyjuk találtak egy guriga fóliát...

Elhoztuk, minden oké aztán nézegettem hogy hogy lehet appokat felrani (egyet konkrétan, a plexet), hát sehogy (Szakvélemenyén PH!-ról: "dehát nem androidos")

Van a TV-ben 16GB tárhely, érdekelne hogy mégis minek :D

Amúgy kurva jó a kép (műfajon belül), jó a beépített lejátszó, de megbaszhatják az okosTVjüket :D (a sony fényképezőmre lehet appokat rakni, még warezolni is)
Avatar
Moby

Hozzászólás #43727 2019.12.28. 19:05

Necro írta:Ma hoztam a szokásos TV vásárlárló formát: vettem egy Sony okosTV-t, ami nem ~okos.

Kiraktam egy hete az 43-as IPS-s LG-t a PC-hez monitornak, mert annak jó. Ma láttam a MM-ban sony KD-55XF7xxx-eket 143-ért, megnéztem mi ez, örültem hogy VA + direct LED, mert az EDGE LED-es VA-t és IPS-t sem akarok. Kiállítási darabok voltak ennyiért, nem is akartaák ideadni mert elfogyott a fólia doboz meg nincs. :D Amikor bemondtam hogy oké hagyjuk találtak egy guriga fóliát...

Elhoztuk, minden oké aztán nézegettem hogy hogy lehet appokat felrani (egyet konkrétan, a plexet), hát sehogy (Szakvélemenyén PH!-ról: "dehát nem androidos")

Van a TV-ben 16GB tárhely, érdekelne hogy mégis minek :D

Amúgy kurva jó a kép (műfajon belül), jó a beépített lejátszó, de megbaszhatják az okosTVjüket :D (a sony fényképezőmre lehet appokat rakni, még warezolni is)
Ez ilyen párévente felbukkanó fétised ez a tévé kérdés :) Egyszer kéne tisztességes mennyiségű pénzt beleraknod, és akkor nincs ez. 140K-ért nincs jó 55-ös TV. Ennyiért valamilyen szar van, ami olyan-amilyen. Sajna. Pedig az se kevés pénz egy tévéért.
Avatar
Necro

Hozzászólás #43728 2019.12.28. 19:13

Végtelenül felbasz hogy 15 éve az LCD nyomorúságát fixálgatják, már amikor nem valami full zsákutcára megy az erőforrás (hajlítás, 3d, stb). Egy Qledre befizettem volna, de ahogy beleolvastam a PH fúrumukba, pont volt két oldalon három sztori hogy ment vissza a szar ami az oldalán is világított. És az nem a 140k kategória. Simán nem vagyok hajlandó többet fizetni.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #43729 2019.12.28. 19:47

Necro írta:Végtelenül felbasz hogy 15 éve az LCD nyomorúságát fixálgatják, már amikor nem valami full zsákutcára megy az erőforrás (hajlítás, 3d, stb). Egy Qledre befizettem volna, de ahogy beleolvastam a PH fúrumukba, pont volt két oldalon három sztori hogy ment vissza a szar ami az oldalán is világított. És az nem a 140k kategória. Simán nem vagyok hajlandó többet fizetni.
Múltkor írtam, én egy MI Box S-en tűnődök.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43730 2019.12.28. 19:57

Necro írta:Végtelenül felbasz hogy 15 éve az LCD nyomorúságát fixálgatják, már amikor nem valami full zsákutcára megy az erőforrás (hajlítás, 3d, stb). Egy Qledre befizettem volna, de ahogy beleolvastam a PH fúrumukba, pont volt két oldalon három sztori hogy ment vissza a szar ami az oldalán is világított. És az nem a 140k kategória. Simán nem vagyok hajlandó többet fizetni.
Ilyenek sajnos a négyszázerzes oledek is. Rengetegen vásároltak most BF alatt, és a topikokban rengeteg a hiba. Van aki már az ötödik cserénél tart, de képtelenek elfogadni, hogy bizony van pixelhiba, tinting, meg minden basz. Négyszázezerért sincs tökéletes tévé. Egymillióért sincs. Csak kevesebb kompromisszum. Viszont a kompromisszumok mennyisége nem csökken arányosan az ár növekedésével.
Avatar
Necro

Hozzászólás #43731 2019.12.28. 20:04

Moby írta:Ilyenek sajnos a négyszázerzes oledek is. Rengetegen vásároltak most BF alatt, és a topikokban rengeteg a hiba. Van aki már az ötödik cserénél tart, de képtelenek elfogadni, hogy bizony van pixelhiba, tinting, meg minden basz. Négyszázezerért sincs tökéletes tévé. Egymillióért sincs. Csak kevesebb kompromisszum. Viszont a kompromisszumok mennyisége nem csökken arányosan az ár növekedésével.
Elveszett szerintem a sok zűrös körülmény között hogy simán elégedett vagyok a képével, a többit meg bármikor fel tudom húzni egy külső boxal.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43732 2019.12.28. 20:43

Moby írta:Ilyenek sajnos a négyszázerzes oledek is. Rengetegen vásároltak most BF alatt, és a topikokban rengeteg a hiba. Van aki már az ötödik cserénél tart, de képtelenek elfogadni, hogy bizony van pixelhiba, tinting, meg minden basz.
Erre azért kíváncsi lennék, mármint hogy az ötödik cserés PH huszár mondjuk eddig mit használt, ami meg jó volt neki...
Avatar
Necro

Hozzászólás #43733 2019.12.28. 20:51

DanielT írta:Erre azért kíváncsi lennék, mármint hogy az ötödik cserés PH huszár mondjuk eddig mit használt, ami meg jó volt neki...
Készülékház illetésztési hibát olvastam sokat, az meg nem finnyáskodás kérdése.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43734 2019.12.28. 20:52

Necro írta:Készülékház illetésztési hibát olvastam sokat, az meg nem finnyáskodás kérdése.
Ja hát az erősen kabaré kategória, ha ilyen mértékű. Pattintsa össze egyébként! :idiota:
Avatar
Necro

Hozzászólás #43735 2019.12.28. 21:16

DanielT írta:Ja hát az erősen kabaré kategória, ha ilyen mértékű. Pattintsa össze egyébként! :idiota:
Hát, az azért viszonylag gáz ha hátrafele is világít a TV-d, feltéve hogy nem ambilight-os :zavart2:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43736 2019.12.28. 21:32

Necro írta:Hát, az azért viszonylag gáz ha hátrafele is világít a TV-d, feltéve hogy nem ambilight-os :zavart2:
Abszolút, csak elképzelni is nehezemre esik, hogy ez hogy történhet meg, amikor egy tévé hátulja ritkán lukas, ha meg igen, az nem gyártási hiba.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43737 2019.12.28. 22:04

Necro írta:Ma hoztam a szokásos TV vásárlárló formát: vettem egy Sony okosTV-t, ami nem ~okos.

Kiraktam egy hete az 43-as IPS-s LG-t a PC-hez monitornak, mert annak jó. Ma láttam a MM-ban sony KD-55XF7xxx-eket 143-ért, megnéztem mi ez, örültem hogy VA + direct LED, mert az EDGE LED-es VA-t és IPS-t sem akarok. Kiállítási darabok voltak ennyiért, nem is akartaák ideadni mert elfogyott a fólia doboz meg nincs. :D Amikor bemondtam hogy oké hagyjuk találtak egy guriga fóliát...

Elhoztuk, minden oké aztán nézegettem hogy hogy lehet appokat felrani (egyet konkrétan, a plexet), hát sehogy (Szakvélemenyén PH!-ról: "dehát nem androidos")

Van a TV-ben 16GB tárhely, érdekelne hogy mégis minek :D

Amúgy kurva jó a kép (műfajon belül), jó a beépített lejátszó, de megbaszhatják az okosTVjüket :D (a sony fényképezőmre lehet appokat rakni, még warezolni is)
Ez 4K-s? Kár, hogy online nem lehet ilyet rendelni, ha monitornak/játszóstévének jó lenne, nekem az okosság pont nem számítana, PC-re kötve semmi jelentősége.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43738 2019.12.28. 22:06

Moby írta:Ilyenek sajnos a négyszázerzes oledek is. Rengetegen vásároltak most BF alatt, és a topikokban rengeteg a hiba. Van aki már az ötödik cserénél tart, de képtelenek elfogadni, hogy bizony van pixelhiba, tinting, meg minden basz. Négyszázezerért sincs tökéletes tévé. Egymillióért sincs. Csak kevesebb kompromisszum. Viszont a kompromisszumok mennyisége nem csökken arányosan az ár növekedésével.
Na ez az, én 400k-ért nem akarok fosni és ügyeket intézni. Sőt 100k-ért se. Ezért jó procit venni, az ritkán lesz pixelhibás.
Avatar
Necro

Hozzászólás #43739 2019.12.28. 22:08

DanielT írta:Abszolút, csak elképzelni is nehezemre esik, hogy ez hogy történhet meg, amikor egy tévé hátulja ritkán lukas, ha meg igen, az nem gyártási hiba.
Nekem mindig az jön le, hogy TV biznisz az ahol a legjobban leszarják a vásárlót.
Itt van pl. ez a szar ahol az egész marketing flyer arról szól hogy de kurva jó az IPS, de azért oda van csillagozva hogy nem mindegyik készül azzal :DDDD
De asszem tegnap olvastam egy olyat a samsungos topikban hogy az fasztudjamelyik QLED TV általában VA paneles. Érted, általában.
Avatar
Necro

Hozzászólás #43740 2019.12.28. 22:10

Zóanagyvarázsló írta:Ez 4K-s? Kár, hogy online nem lehet ilyet rendelni, ha monitornak/játszóstévének jó lenne, nekem az okosság pont nem számítana, PC-re kötve semmi jelentősége.
4K. Lejátszás DLNA-n és youtube így is megy, nekem ennyi igencsak elég lesz.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43741 2019.12.28. 22:13

donatus13 írta:Igazából készült vagy ezernyi könyv, amik között van rengeteg nagyon jó is, Szóval lehetne készíteni olyan filmet, hogy még neked is tetszene. Ettől olyan szomorú ez az egész, hogy már minden adott volt ahhoz, hogy egy kurva jó széria készüljön ami mindenben köröket ver a régire, budget, színészek, technika, egy szóval minden. Ennek ellenére a már rég lezárt senkit nem érdeklő szálat vették elő újra.
Mondjuk éppen Dani még elismerően állt hozzá a Force Unleashed sztorijához, pedig az egy retek volt. Talán annyira SW-gyalázóan túltolta a baromságot, hogy haterként tetszett neki.

Az SW-sorozatokat nem nézem, így nálam is pocsék szinonímájáva süllyesztették már a franchise-t. Lehet, hogy a Fallen Order egynek jó, ingernciám még nem volt rá, filmekből meg a Rogue One és The Last Jedi égetett ki, a Solóhoz máig nem volt kedvem. Nem mintha a The Force Awakens annyira jó lett volna, mert ötlettelen volt, de alapozásnak tekintve elment, annak reményében, hogy hátha valami normális követi.

Itthon megnézném az újat egy mozijegy áráért, de a moziig biztos nem megyek le, pláne a szinkronra nem vagyok kíváncsi, a pesti látogatásaimat meg biztos nem az angol SW-vetítések köré tervezem. A mozi odavaló, ahová a 24 fps.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43742 2019.12.28. 22:15

Necro írta:Nekem mindig az jön le, hogy TV biznisz az ahol a legjobban leszarják a vásárlót.
Meg is érdemlik. FINGJUK NINCS semmiről.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43743 2019.12.28. 22:16

Necro írta:4K. Lejátszás DLNA-n és youtube így is megy, nekem ennyi igencsak elég lesz.
Na igen, sok okos feature nekem a nappaliba sem kell, a játszóssarokba meg semmi, mindenre ott a Win 10. Kíváncsiságból év elején meglesem a helyi boltokat ha útba esnek, de ennél többet én nem fektetek a tévékeresésbe.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43744 2019.12.28. 22:17

Zóanagyvarázsló írta:Mondjuk éppen Dani még elismerően állt hozzá a Force Unleashed sztorijához, pedig az egy retek volt. Talán annyira SW-gyalázóan túltolta a baromságot, hogy haterként tetszett neki.
Abszolút nem emlékszem semmilyen sztorira, de a gameplay egész okés volt és lehetett benne DZSEDÁJOKAT, meg a többi nyomorult férget ölni. Asszem.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43745 2019.12.28. 22:18

Botond írta:Pejkófalván minden furcsán működik! :wow2:
Tedd fel te is, mesélj! Csak nehogy az legyen, mint a GeoW-nál, mert akkor te is rutinos mélytorkozónak tűntél.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43746 2019.12.28. 22:24

DanielT írta:Abszolút nem emlékszem semmilyen sztorira, de a gameplay egész okés volt és lehetett benne DZSEDÁJOKAT, meg a többi nyomorult férget ölni. Asszem.
Ez lep meg a legjobban, hogy DMC-k és GoW-ok után bejött neked a játékmenet. Nekem az első kaszabjátékom volt a DMC4-demót nem számítva. Éppen a tapasztalanságom, a sok év és a billentyűs végigjátszás miatt nem minősíteném részleteiben, de a némi fizikázáson túl még elsőként sem hagyott nyomott. A GoW HD-k vagy a PC-s Bayonetta vagy a Ninja Gaiden Sigma meg nagyon is. Egyébként 30 fps-re lockolt minden platformon az a mocsok.

Persze lehet úgyis nézni, hogy SW-sztoris akció-kalandnak elbohóckodni/elhéterkedni elég volt a core mechanika. Végül is engem sem az idegelt a legjobban.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43747 2019.12.28. 22:25

Mekee írta:Ez engem is érdekelne, mert kb fél éve nekem is ez van, előtte nextnextfinish, most semmi. Nem ástam bele magam, hagytam az egészet.
Én régen nem néztem, de pont kb. fél éve, nyári sorozatmaratonhoz tettem volna fel először.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43748 2019.12.28. 22:29

Zóanagyvarázsló írta:Ez lep meg a legjobban, hogy DMC-k és GoW-ok után bejött neked a játékmenet. Nekem az első kaszabjátékom volt a DMC4-demót nem számítva. Éppen a tapasztalanságom, a sok év és a billentyűs végigjátszás miatt nem minősíteném részleteiben, de a némi fizikázáson túl még elsőként sem hagyott nyomott. A GoW HD-k vagy a PC-s Bayonetta vagy a Ninja Gaiden Sigma meg nagyon is. Egyébként 30 fps-re lockolt minden platformon az a mocsok.

Persze lehet úgyis nézni, hogy SW-sztoris akció-kalandnak elbohóckodni/elhéterkedni elég volt a core mechanika. Végül is engem sem az idegelt a legjobban.
A lézerkardos vrumvrum szutyok nem jött be, de most belenéztem egy videóba, hogy mi lehetett benne mégis vonzó akkor. És azonnal megláttam: a "gravity gun" féle dobálózás és környezeti rombolás.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #43749 2019.12.28. 22:37

Zóanagyvarázsló írta:A mozi odavaló, ahová a 24 fps.
Abszolút, ma még késtünk is kicsit, a jó büdös kurva anyjukat, így is 25 perc reklámot kellett nézni. Ezért is utálok moziba menni, fizet az ember és reklámot kap, rohadjon meg az egész ahol van, tv-t se nézek soha emiatt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43750 2019.12.28. 22:39

DanielT írta:A lézerkardos vrumvrum szutyok nem jött be, de most belenéztem egy videóba, hogy mi lehetett benne mégis vonzó akkor. És azonnal megláttam: a "gravity gun" féle dobálózás és környezeti rombolás.
Igen, a fizika volt a legjobb benne, ha a rá épített feladványok nem is voltak mélyenszántóak.

A kardozásban engem a neonpartvissal verekedőssége is zavart, amit már említettem a The Fallen Order videói kapcsán is. A Jedi Knight vívósabb volt, és ott a lightsabre sokkal inkább az volt, ami. Már akinek ez számít.

Vissza: “Leáldozott.hu”