A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43261 2019.12.06. 11:43

DanielT írta:Azé' írom, hogy remélem jó lesz a PS5, hátha lesz az acsik mellé frém is.
Pontosan tudod, hogy nem lesz minden fix 60.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43262 2019.12.06. 11:49

Botond írta:x360on van egy fix hang, nagyon rövid, nem zavaró, ahogy szóba került egyből megcsörrent a fülemben, hogy ez van hozzá, amikor kinyitok vmit. Létezik a pavlovi reflex, amit Dani ír. :)
Én a mások achievementjei miatt kérdeztem, persze ott is lehet erről szó. PS3-on is zenélnek a trófeák, de míg ennek kikapcsolásán gondolkoztam, a Steamen nem, hogy hangot tegyek alá. Ha koncentrálok valamire, és jön több, akkor zavar. Persze néha nem veszem észre hang nélkül, de valamit valamiért. Tény, hogy az lenne az igazi, ha Steamen is hangot lehetne opcionálisan alátenni, ha lehet is, én nem találtam az előbb, hogyan kell. (Ha DT nem mondja, azt hittem volna, hogy van rá lehetőség.)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43263 2019.12.06. 11:51

DanielT írta:Szerintem X360-on néztem meg először és utoljára ezt a fícsört. Iszonyatosan nem érdekel, hogy ki mit csinál, egyáltalán nem vagyok kompetitív típus se. Ráadásul spoileres is tud lenni.

A saját élményem maxolására használom, ötleteket ad, plusz kihívást és "jelölni" tudom vele, hogy melyik játék mennyit ért nekem. Ahol foglalkozok az acsikkal, ez már jelent valamit. Pécén megkíséreltem a wicserrrel, de feladtam.
Van arról valahol YouTube-videó, mely összehasonlítja a játék közbeni achievementnézegetést a különböző platformokon. Szeretném átérezni a csodát.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43264 2019.12.06. 11:52

Zóanagyvarázsló írta:Pontosan tudod, hogy nem lesz minden fix 60.
Persze, de tuti benne lesz a "freesync" tévé támogatás, úgyhogy lehet, hogy ott kötöm meg a kompromisszumot. Menekülni akarok ebből a Uplay+Steam+Origin+Battlenet+GOG+EPIKSZTÓR acsimentes fertőből vissza a nyugiba, eladható játékokkal.

szerk: GOG-ot eddig még megúsztam egyébként, de Kűberpanka 2077 miatt azt is telepíteni kell...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43265 2019.12.06. 11:53

Zóanagyvarázsló írta:Van arról valahol YouTube-videó, mely összehasonlítja a játék közbeni achievementnézegetést a különböző platformokon. Szeretném átérezni a csodát.
Azt csak a személyes tapasztalat adja vissza. ;)
Avatar
Moby

Hozzászólás #43266 2019.12.06. 11:53

DanielT írta:Na megnéztem Moby trófeáit, hát ami érdemleges azt a gyerekei tolják, plusz a Horizon Zero Dawn. :D
Jah, elég jól nyomják. God of war-okat meg Bloodborne-okat platináznak. Apjafia mind a kettő! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43267 2019.12.06. 11:56

Moby írta:Jah, elég jól nyomják. God of war-okat meg Bloodborne-okat platináznak. Apjafia mind a kettő! :banplz:
Jóvanna, addig nem görgettem le. :mf2:
Avatar
deep

Hozzászólás #43268 2019.12.06. 12:08

Én is úgy érzem, hogy a konzolos acsi rendszer 10x motiválóbb. Játék közben könnyebben elérhető, kényelmesebb, jobban áttekinthető, és 10x motiválóbb. Nyilván nem az acsikért játszom valamit, de ha kiplatinázok egy játékot, akkor érzem, hogy mindent láttam benne. Steamen játék közben kontrollerrel azt se tudom elérhető - e egyáltalán. Big picture módot nem használom, mert idegesítően szar szerintem. Originen a fallen order acsikat ki akartam szedni, de ott is olyan se íze se bűze az egész. Abszolút bizakodó vagyok én is a PS5-el, ha tényleg olyan erős lesz, van esély a fullhd @ 60-ra és akkor launch day vásárlás részemről.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43269 2019.12.06. 12:42

deep írta:Én is úgy érzem, hogy a konzolos acsi rendszer 10x motiválóbb. Játék közben könnyebben elérhető, kényelmesebb, jobban áttekinthető, és 10x motiválóbb. Nyilván nem az acsikért játszom valamit, de ha kiplatinázok egy játékot, akkor érzem, hogy mindent láttam benne. Steamen játék közben kontrollerrel azt se tudom elérhető - e egyáltalán. Big picture módot nem használom, mert idegesítően szar szerintem. Originen a fallen order acsikat ki akartam szedni, de ott is olyan se íze se bűze az egész. Abszolút bizakodó vagyok én is a PS5-el, ha tényleg olyan erős lesz, van esély a fullhd @ 60-ra és akkor launch day vásárlás részemről.
Nálam nem kérdés a day1, bármilyen lesz. Úgyis kell, szal' felesleges ilyesmin gondolkodni.
Avatar
deep

Hozzászólás #43270 2019.12.06. 13:02

DanielT írta:Nálam nem kérdés a day1, bármilyen lesz. Úgyis kell, szal' felesleges ilyesmin gondolkodni.
Kell, de a ps4-nél, mikor a beígért featureök két harmada sehol nem volt még, kicsit (nagyon) csalódás volt a launch vásárlás. Reméljük ezúttal egy kész terméket kapunk.
Avatar
Necro

Hozzászólás #43271 2019.12.06. 13:05

Micsu írta:two point hospital jo?
Mechanikáiban más mint a régi. Került bele pár kényelmi feature (a dolgozók képzése átlátható, beállítható ki milyen munkákat végezzen, lehet kész szobákat copy-pastelni) visztont van benne pár faktor (felépíttet bizonyos szobákat amikhez utána nem jön beteg, túl sok beteg jön egy idő után (nem is erőlteti a halál nélküli játékot), minden pályán kevés a hely kórháznak a betegek számhoz képest) ami amiatt én azt mondanám hogy annak ajánlanám aki bírta a régit.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43272 2019.12.06. 13:11

deep írta:Kell, de a ps4-nél, mikor a beígért featureök két harmada sehol nem volt még, kicsit (nagyon) csalódás volt a launch vásárlás. Reméljük ezúttal egy kész terméket kapunk.
Mé'? Mostanra már nem egy gyenge szutyok? :D A Pró mentette nálam a generációt.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43273 2019.12.06. 13:14

DanielT írta:Nálam nem kérdés a day1, bármilyen lesz. Úgyis kell, szal' felesleges ilyesmin gondolkodni.
Nem kérdés. Minden pillanatát meg akarom élni ennek a generációváltásnak, minden milligramm dopaminját ki akarom élvezni az ezt övező hypenak :) Ki tudja, lesz-e még ilyenben részünk (részem)...
Avatar
deep

Hozzászólás #43274 2019.12.06. 13:15

DanielT írta:Mé'? Mostanra már nem egy gyenge szutyok? :D A Pró mentette nálam a generációt.
De csak launchkor a ps4 vétel után megfogadtam, hogy első és utolsó launch konzol vételem volt, annyira lesokkolt a béta feeling.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43275 2019.12.06. 13:19

Moby írta:Nem kérdés. Minden pillanatát meg akarom élni ennek a generációváltásnak, minden milligramm dopaminját ki akarom élvezni az ezt övező hypenak :) Ki tudja, lesz-e még ilyenben részünk (részem)...
Áhá, szóval ezért vackolódtál be a seggmeleg PS4 topikba! :mf1: :mf1: :mf1:
Avatar
Moby

Hozzászólás #43276 2019.12.06. 13:22

DanielT írta:Áhá, szóval ezért vackolódtál be a seggmeleg PS4 topikba! :mf1: :mf1: :mf1:
Hát itt mán büdös lett a konzolé! 60fps@240pé falván! :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43277 2019.12.06. 14:02

DanielT írta:Azt csak a személyes tapasztalat adja vissza. ;)
Viszont tamáskodásra késztet, hogy a játékidő és a konzolon kívül hozzáférhető statisztikák iránti igény ennyire nincs meg. Engem éppen ezek "akasztanak ki" a kőkoriságuk miatt, és várnék el fejlődést a PS5-től, mert ezek jobban érdekelnek, mint a játék közbeni acsibaszás, ami amúgy gond nélkül megy. Lehet, hogy ez konzolon jobb (nem tudom), de az általam említettek ott nem is léteznek, mert szarasonyszarapéesnégy.

Az biztos, hogy a Steam ezzel a librarypofozgatással nem lépett előre sokat. Mert nincs VERSENY!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43278 2019.12.06. 14:24

Zóanagyvarázsló írta:Az biztos, hogy a Steam ezzel a librarypofozgatással nem lépett előre sokat. Mert nincs VERSENY!
Az új Steam felületet én nem tudom kezelni. Random megtalálok dolgokat, de nem értem mi történik, olyan jól sikerült! :eljen:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43279 2019.12.06. 14:38

DanielT írta:Az új Steam felületet én nem tudom kezelni. Random megtalálok dolgokat, de nem értem mi történik, olyan jól sikerült! :eljen:
Nem használom sokat, mert minek, de csak a könyvtár változott, és az informatívabb lett (egyes játékoknál), csak a sallangokat kell irtani.

Tulajdonképpen annyi, hogy az egyes játékok menüjén kívül van egy home is nem kevés haszontalansággal, többé-kevésbé testreszabhatóan. Hogy eltévedni miként lehet, annak csak az a megmondhatója, aki máig a Normandy labirintusában tévelyeg.

A store-t eleve böngészőből használom, mert addonnal jobb. A BP meg változatlanul gyengécske, de a kontrolleres megoldás miatt mégis az egyik legjobb fejlesztésük valaha.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43280 2019.12.06. 14:40

Zóanagyvarázsló írta:Viszont tamáskodásra késztet, hogy a játékidő és a konzolon kívül hozzáférhető statisztikák iránti igény ennyire nincs meg. Engem éppen ezek "akasztanak ki" a kőkoriságuk miatt, és várnék el fejlődést a PS5-től, mert ezek jobban érdekelnek, mint a játék közbeni acsibaszás, ami amúgy gond nélkül megy. Lehet, hogy ez konzolon jobb (nem tudom), de az általam említettek ott nem is léteznek, mert szarasonyszarapéesnégy.

Az biztos, hogy a Steam ezzel a librarypofozgatással nem lépett előre sokat. Mert nincs VERSENY!
dehogy ninics, jött az epic sztór, nagyobb verseny van mint valaha :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43281 2019.12.06. 14:41

DanielT írta:Az új Steam felületet én nem tudom kezelni. Random megtalálok dolgokat, de nem értem mi történik, olyan jól sikerült! :eljen:
most mér mondod hogy nem jó, olyan szépen fordul a kártya ahogy végighúzod rajta a kurzort :D
btw ez a töketlen valve is lecserélhette volna az egész design, nem csak apránként, minda 2 ember dolgozna az egészen
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #43282 2019.12.06. 16:13

DanielT írta:Az új Steam felületet én nem tudom kezelni. Random megtalálok dolgokat, de nem értem mi történik, olyan jól sikerült! :eljen:
Az a nagy baja, hogy a bal szélső, keskeny listában van a funkcionalitás 90+%-a a Library-nek, amihez jó érzékkel nem is mertek nagyon nyúlni. Viszont pluszban beraktak 4 körömpiszok gombot, meg egy szűrőt amikből majd' mindet végig kell kattintgatni, ha valamit meg akarsz találni. Ezekkel is tovább csökkentve a ténylegesen használt rész méretét. Prafó!
Ellenben a képernyő nagyrészének még mindig nincs értelmes funkciója, mert vagy redundáns, vagy hiányos. A sima rács nézetben meg sem jelennek a kategorizálatlan játékok. Az mi?! :bdead:
Szóval ott tartunk, hogy az évek alatt megszokott, ódon szar helyett kaptunk egy csilli-villi katyvaszt, ami több kattintást igényel és nehezebben átlátható. :levele:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43283 2019.12.06. 16:17

benőmenő írta:Az a nagy baja, hogy a bal szélső, keskeny listában van a funkcionalitás 90+%-a a Library-nek, amihez jó érzékkel nem is mertek nagyon nyúlni. Viszont pluszban beraktak 4 körömpiszok gombot, meg egy szűrőt amikből majd' mindet végig kell kattintgatni, ha valamit meg akarsz találni. Ezekkel is tovább csökkentve a ténylegesen használt rész méretét. Prafó!
Ellenben a képernyő nagyrészének még mindig nincs értelmes funkciója, mert vagy redundáns, vagy hiányos. A sima rács nézetben meg sem jelennek a kategorizálatlan játékok. Az mi?! :bdead:
Szóval ott tartunk, hogy az évek alatt megszokott, ódon szar helyett kaptunk egy csilli-villi katyvaszt, ami több kattintást igényel és nehezebben átlátható. :levele:
Egész jól összefoglaltad, ezek szerint nem én vagyok fogyatékos. :eljen:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43284 2019.12.06. 16:27

benőmenő írta:Az a nagy baja, hogy a bal szélső, keskeny listában van a funkcionalitás 90+%-a a Library-nek, amihez jó érzékkel nem is mertek nagyon nyúlni. Viszont pluszban beraktak 4 körömpiszok gombot, meg egy szűrőt amikből majd' mindet végig kell kattintgatni, ha valamit meg akarsz találni. Ezekkel is tovább csökkentve a ténylegesen használt rész méretét. Prafó!
Ellenben a képernyő nagyrészének még mindig nincs értelmes funkciója, mert vagy redundáns, vagy hiányos. A sima rács nézetben meg sem jelennek a kategorizálatlan játékok. Az mi?! :bdead:
Szóval ott tartunk, hogy az évek alatt megszokott, ódon szar helyett kaptunk egy csilli-villi katyvaszt, ami több kattintást igényel és nehezebben átlátható. :levele:
Ez nem teljesen igaz. Eddig kifejezetten bosszantott, hogy több kattintás kell az összes és az installált játékok közötti váltáshoz, ez most egyre redukálódott. Nincs olyan általam használt funkciója, mely számomra macerásabb lenne, így nekem ilyesmi nem is jut eszembe, de biztos van.

Persze látva végeredményt (nem bétáztam), belölem is ennyi csúszott ki: ennyi? ez?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43285 2019.12.06. 16:37

Egyébként mi az a rácsnézet? A kollekciók? Mert akkor abban jó, hogy nem szerepelnek az egy kollekcióba sem betettek.
Avatar
deep

Hozzászólás #43286 2019.12.06. 16:45

DanielT írta:Egész jól összefoglaltad, ezek szerint nem én vagyok fogyatékos. :eljen:
Én azt láttam, hogy az eddigi groupjaim eltűntek, a family sharing megosztott játékok és az enyémek össze lettek mergelve, és mehettem végig egyenként a 200 játékon és szortírozhattam újra mindet. Ennyi hozadéka volt számomra a váltásnak. Örültem. :violent:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #43287 2019.12.06. 16:49

Zóanagyvarázsló írta:Ez nem teljesen igaz. Eddig kifejezetten bosszantott, hogy több kattintás kell az összes és az installált játékok közötti váltáshoz, ez most egyre redukálódott. Nincs olyan általam használt funkciója, mely számomra macerásabb lenne, így nekem ilyesmi nem is jut eszembe, de biztos van.
Persze látva végeredményt (nem bétáztam), belölem is ennyi csúszott ki: ennyi? ez?
Igen, az eddig a szűrőben volt egy opció, most pedig egy apró rádiógomb. Miért nem ez a default premier plánba kitolt dolog? Hogy ha játszani akarsz nyilván a telepített dolgokat akarod elindítani.
A rács nézet alatt valóban a gyűjtemények gombot értettem. Miért ne jelenhetne meg egy négyzetben, hogy kategórizálatlan gyűjtemény? Én biztos többször kattintanék rá, mint a "kuka" nevű gyűjteményemre.
Avatar
Botond

Hozzászólás #43288 2019.12.06. 18:32

Acsikra visszatérve. Pár éve legjobban az ubi rendszere ellen lázadtam, mert ugye ők találták ki, hogy legyen kivágva tartalom, ami aztán uplaypontért vásárolható, amit akkor kapsz, ha különböző acsikat csinálsz. Szerencsére ez tompult különböző segítő, vagy design itemekre, és így aztán uplayen szoktam erre figyelni, hogy kiszedjem ami pontot ad, és be is váltsam erre meg arra, szóval nekem pl az a rendszer ami a legjobban bejön manapság. Igaz ezzel párhuzamosan bevezették a sima acsikat is jó pár játéknál, szóval most már van ilyen is, olyan is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #43289 2019.12.06. 18:34

benőmenő írta:Igen, az eddig a szűrőben volt egy opció, most pedig egy apró rádiógomb. Miért nem ez a default premier plánba kitolt dolog? Hogy ha játszani akarsz nyilván a telepített dolgokat akarod elindítani.
A rács nézet alatt valóban a gyűjtemények gombot értettem. Miért ne jelenhetne meg egy négyzetben, hogy kategórizálatlan gyűjtemény? Én biztos többször kattintanék rá, mint a "kuka" nevű gyűjteményemre.
Én is feladtam, mert áttekinthetetlen lett a lista. Igaz az installedet ugyanúgy be lehet fixre állítani, mint korábban, de vhogy nehezebben olvashatóak a címek, szóval ráraktam egy last played sorrendezőt, így civ6 van a tetején, mást meg nem is nagyon játszottam onnan az idén, szóval könnyen megtalálom a civ6ot és go. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43290 2019.12.06. 20:38

phpBB [media]


Aki nem nézné végig, a címre adott válasz: Igen, hiba volt és az Alex gyerek is szépen megy vissza CRT gamingre.

Várom már, amikor a plazmákat fedezik fel újra...

szerk: Ja, nem a thumbnail 4K feliratra válasz az igen, hanem a videó címre. :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43291 2019.12.06. 21:53

benőmenő írta:Igen, az eddig a szűrőben volt egy opció, most pedig egy apró rádiógomb. Miért nem ez a default premier plánba kitolt dolog? Hogy ha játszani akarsz nyilván a telepített dolgokat akarod elindítani.
A rács nézet alatt valóban a gyűjtemények gombot értettem. Miért ne jelenhetne meg egy négyzetben, hogy kategórizálatlan gyűjtemény? Én biztos többször kattintanék rá, mint a "kuka" nevű gyűjteményemre.
Ja, az tök gáz, hogy kicsi, de ettől még számomra a lényeg, hogy most lett egy kattintásos. Ez tény. Annyira zavart ennek a hiánya, hogy nem kis részben ezért menekültem a Galaxy 2.0-hoz. A látottak alapján a Steamből továbbra is a chatet, a store-t (böngészőből) és a kontrollerbuzulást fogom használni, ha szükséges. Szóval engem elvesztettek, de nem a mostani miatt.

A kollekciós résznél magát az igényt nem értem. Ha valaki semmit nem kategorizál be vagy a nagyját nem, akkor úgyis egy diszfunkcionális kaleidoszkópot kap alatta, amit jobb titkolni. Azt érdemes kitenni csoportként, amiben van rendszer. Persze ettől engem még nem zavarna a lehetőség, de én azokat nem tenném ki. Igaz, jó lenne, ha a Junk "kollekciómat" el tudnám külön rejteni (tudom, a játékokat el lehet). Azt nyilván értem, hogy így lehet csak rácsnézetben átnézni a meglévő játékokat.

Engem a következők zavarnak:

- jobboldalt a "What's new" - e llehet ezt tüntetni a fenébe? jobb volt a store főoldalán csak, ott nem érintett
- a kicsit csiricsárébb dizájn valóban nem segíti az áttekinthetőséget, valahogy az az érzésem, hogy - a több betett gomb miatt - teljes képernyőre kívánkozik így már a kliens (mondjuk a Galaxy 2.0-t és az Origint úgyis használom)
- kicsi az installált játékokat előhozó gomb
- jobboldalt az all game-es megoldásoknál nem állítható külön, hogy installed vagy tényleg all, hanem a könyvtár beállítását követi
- a deep által említett megosztott játékok belekverése a kulimászba tényleg idióta baromság. Engem nem érint, mert én csak megosztok, de húgom is megerősítette, hogy így van (most már talán hisz a leáld deepnek :idiota: )
- jó lenne, ha a szűrők működnének együtt a kategorizálásommal, mert az nevetséges, hogy ezt nem tudja

Ami tetszik:

- recent activity szerinti rendezési lehetőség
- egy kattintás a játszható játékok előhozása kettő helyett
- informatívabb az új egyéni játékmenü a könyvtárban
- a jobb oldal azért legalább részben brendezhető végre a szájízem szerint berendezni
- az új szűrűk között vannak hasznosak, melyeket eddig hiányoltam

A hátrányok számomra kevésbé erősek, mert vagy nem érintenek vagy nem annyira jelentős dolgok vagy várt feature kelleténél gyengébb megvalósítása. Csak annyi év után ez a másfél lépés előre, egy hátra egy vicc. Meg hát szokni kell a régi letisztultabb, puritánabb módi után. Ha nem sikerül, akkor nyilván rosszabb lesz hosszabb távon is ránézni, de ezért élből fosozni nem fogom, a többség úgyis túllép rajta. Én meg továbbra sem fogom erőltetni, hogy sok időt töltsek el a Valve kliensében, váltottam, amennyire lehetett.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #43292 2019.12.06. 22:02

Zóanagyvarázsló írta:A kollekciós résznél magát az igényt nem értem. Ha valaki semmit nem kategorizál be vagy a nagyját nem, akkor úgyis egy diszfunkcionális kaleidoszkópot kap alatta, amit jobb titkolni. Azt érdemes kitenni csoportként, amiben van rendszer. Persze ettől engem még nem zavarna a lehetőség, de én azokat nem tenném ki. Igaz, jó lenne, ha a Junk "kollekciómat" el tudnám külön rejteni (tudom, a játékokat el lehet). Azt nyilván értem, hogy így lehet csak rácsnézetben átnézni a meglévő játékokat.
A kategorizálatlan cuccok amikkel nem játszottam, vagy olyan keveset, hogy nem raktam be a "megkezdett" kategóriába.
Ezen túl van még 2 junk kategóriám: egy a külön multis/nem remastered verzióknak, illetve egy kuka a több próba után is élvezhetetlennek talált címeknek. Illetve van egy végigvitt kategóriám a steamen stáblistáig letolt címeknek és a "wégigvitt" kategória, amiket warezban már letoltam még torrentezős siheder koromban.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43293 2019.12.06. 22:10

benőmenő írta:A kategorizálatlan cuccok amikkel nem játszottam, vagy olyan keveset, hogy nem raktam be a "megkezdett" kategóriába.
Tehát ahogy írtam, egy amorf massza, melyet szeretnél rácsnézetben bámulni.

Mondok egy egyszerű trükköt: kijelölöd a listában az összes nem kategorizáltat, majd csinálsz nekik egy csoportot. Az előbb próbáltam, pár kattintás és pár másodperc volt. Persze az új játékokat is lehet belepakolni egyesével, vagy ha összegyűlt több.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43294 2019.12.07. 12:13

Hat nem is tudom mi lenne ha 500 jatekom lenne a psnes konyvtaramban, nekem ez szornyu a storeal egyutt, szokni kell ezt meg, de share gomb legalabb van :bohoc:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43295 2019.12.07. 17:35

Botond írta:Acsikra visszatérve. Pár éve legjobban az ubi rendszere ellen lázadtam, mert ugye ők találták ki, hogy legyen kivágva tartalom, ami aztán uplaypontért vásárolható, amit akkor kapsz, ha különböző acsikat csinálsz. Szerencsére ez tompult különböző segítő, vagy design itemekre, és így aztán uplayen szoktam erre figyelni, hogy kiszedjem ami pontot ad, és be is váltsam erre meg arra, szóval nekem pl az a rendszer ami a legjobban bejön manapság. Igaz ezzel párhuzamosan bevezették a sima acsikat is jó pár játéknál, szóval most már van ilyen is, olyan is.
Csak ettöl még mindig baromság, hogy ki kell menni a kliensbe a jutalomért. A játékosok meg örülnek neki, hogy nem kényelmesen a játékon belül kapják.

Ez a kiadó veri mellét, hogy ad tartalomféleséget a játékhoz kategória. Lásd még a Witcher 3 ingyenes DLC-it, csak azokkal kevesebbet kell szórakozni. Ehhez képest a fizetös vérpatchcsel operáló lehúzó Total Warokhoz tényleg jön ingyen is értelmezhetö tartalom.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #43296 2019.12.07. 17:52

Zóanagyvarázsló írta:Ez a kiadó veri mellét, hogy ad tartalomféleséget a játékhoz kategória. Lásd még a Witcher 3 ingyenes DLC-it, csak azokkal kevesebbet kell szórakozni. Ehhez képest a fizetös vérpatchcsel operáló lehúzó Total Warokhoz tényleg jön ingyen is értelmezhetö tartalom.
Ezt az Activision maxolta ki a Call of Duty-val. Ami most a Season Pass-ben lévő fizetős multi pálya, azt 2007-ben még úgy hívták, hogy 1.6-os patch...aztán mennyi fogy az Oblivion lópáncéljából, a többi meg már történelem. :bohoc:
Avatar
Botond

Hozzászólás #43297 2019.12.08. 08:04

Ma reggel összeállt az univerzum tökéletes harmóniája! A legújabb DF videó előtt, ami egy switch játékról szólt az alábbi reklám fogadott (figyelem, csak erős idegzetűeknek!):
phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #43298 2019.12.08. 17:17

Természetesen ebben is mindig jön a popup meg a fanfárok, minden áldott alkalommal ha elmész egy cselendzs túmb előtt.
Minden hard nehézségen, hintek kikapcsolva és a detektív módot is átraktam talán az end gombra, nehogy véletlen használjam a retard mankót, erre megkapom a pofámba ezt. :zavart2:
SOTTR_2019_12_08_17_06_17_716.jpg

Egyébként én bolondultam meg, vagy ez a játék tényleg szimplán ronda? Főleg high beállítások, de se az ultra, sem pedig a réjtrészelt árnyék nem javít rajta számottevően.
SOTTR_2019_12_08_15_19_50_285.jpg
Avatar
eje75

Hozzászólás #43299 2019.12.08. 19:00

Elkezdtem nézni a Love, Death and Robots-t.... hát ez mekkora qwa jó...a fele lement, egyszerűen elképesztő az egész... 10-15 percesek, de némelyik sokkoló...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43300 2019.12.08. 20:23

benőmenő írta:Egyébként én bolondultam meg, vagy ez a játék tényleg szimplán ronda? Főleg high beállítások, de se az ultra, sem pedig a réjtrészelt árnyék nem javít rajta számottevően.
Akkor már ketten vagyunk, mert akármikor találkozok vele élőben, instant WTF fejem lesz a látványtól. Konkrétan minden bénán néz ki, fura az egész.
Avatar
Necro

Hozzászólás #43301 2019.12.08. 22:44

Ma ~viccből ideraktam az asztalomra a minősíthetetlen IPS/PLS nem laminált rák paneles LG TV-vmet és bár botrány az egész, a 4K 42"-o karnyújtáson belüli távolságról azért nagyon kurva jól néz ki. MINDEN ÉLES! Van valahol egy bélyegméretű kép és nem hogy felisemrem rajta az embert de kb. mögötte látom a fán a leveleket. (Ilyen lehet a lézeres szemműtét) Visszaraktam a helyére, meg magam elé is az idén 10 éves 32"-es samsungot, de valamit ki kell találni... (azért vettem le a falról mert 2 éve ferde és most volt időm megigazítani)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43302 2019.12.09. 07:44

Ha már tévé, 55" 2 méterröl élettanilag gáz lenne (monitornak is, de nem napi 8-ban), a mostani 42-es helyett? OLED mennyire felejtös erre?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43303 2019.12.09. 07:47

benőmenő írta:Ezt az Activision maxolta ki a Call of Duty-val. Ami most a Season Pass-ben lévő fizetős multi pálya, azt 2007-ben még úgy hívták, hogy 1.6-os patch...aztán mennyi fogy az Oblivion lópáncéljából, a többi meg már történelem. :bohoc:
Mondjuk pont a Bethesda nem jött ki annyira jól sem a lópáncélból, sem a lóheréböl (fizetös modok). Amúgy ez is MS, ök elöbb csináltak fizetös DLC-t. A CoD-ot nem követem túlságosan, de a régi-új pályák drágán viccesek.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #43304 2019.12.09. 11:23

DanielT írta:Akkor már ketten vagyunk, mert akármikor találkozok vele élőben, instant WTF fejem lesz a látványtól. Konkrétan minden bénán néz ki, fura az egész.
Ami még szembe ötlő (főleg így az openworld áradatban), hogy a dzsungel az ugyan úgy szobákból áll, mint 10 évvel előtte az Underworldben és ezek közt a szobák közt kúszol valami alagútban, amíg betölt a kövi szoba. Éppen csak nem borul fel néha a takonyzöld paraván.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43305 2019.12.09. 12:20

Zóanagyvarázsló írta:Ha már tévé, 55" 2 méterröl élettanilag gáz lenne (monitornak is, de nem napi 8-ban), a mostani 42-es helyett? OLED mennyire felejtös erre?
Nem láttam még Windows-t 4K olden, de a fullhd-n pokol monitornak. A Truetype karakter és egyéb élsimítások borzalmasan néznek ki a WRGB pixelhálón. A 4K lehet, hogy már kellően ki tudja rajzolni, nemtom.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43306 2019.12.09. 13:06

DanielT írta:Nem láttam még Windows-t 4K olden, de a fullhd-n pokol monitornak. A Truetype karakter és egyéb élsimítások borzalmasan néznek ki a WRGB pixelhálón. A 4K lehet, hogy már kellően ki tudja rajzolni, nemtom.
Tehát 240p vagy 1024*768-as plazma kell nekem? :fejvakaras:

Hátrább sajnos nem fog tudok ùlni/feküdni a faltól.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43307 2019.12.09. 14:10

Zóanagyvarázsló írta:Ha már tévé, 55" 2 méterröl élettanilag gáz lenne (monitornak is, de nem napi 8-ban), a mostani 42-es helyett? OLED mennyire felejtös erre?
2 méter felett már nagyobb kéne. 2 méterről a 55-ös tv akkora, mint 60 centiről a 20 colos monitor. Oled monitornak nem nagyon ajánlott. 4K-n fel kell majd tolni a scalinget a windowsban ilyen távolságról jócskán.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2019.12.09. 14:12-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43308 2019.12.09. 14:11

DanielT írta:Nem láttam még Windows-t 4K olden, de a fullhd-n pokol monitornak. A Truetype karakter és egyéb élsimítások borzalmasan néznek ki a WRGB pixelhálón. A 4K lehet, hogy már kellően ki tudja rajzolni, nemtom.
WRGB??? Hogy jön az ide? Az már eléggé kikopott. LG legalján vannak még ilyen szarságok, máshol már ott sem.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43309 2019.12.09. 15:12

Moby írta:2 méter felett már nagyobb kéne. 2 méterről a 55-ös tv akkora, mint 60 centiről a 20 colos monitor. Oled monitornak nem nagyon ajánlott. 4K-n fel kell majd tolni a scalinget a windowsban ilyen távolságról jócskán.
Játszósarok is, ezért merült fel az OLED, illetve ezért nem fér be 55-ösnél nagyobb.

De még tényleg nem tudom, hogy lehet ebböl ideális setupot kihozni. Viszont most 42" van ugyanarra, ugyanonnan, ami kicsi. A nappalis full HD 55" is jöhetne a helyére, ha azt lecserélném nagyobbra, de mivel ezen van a PC, ide kéne a minöség, nem az 1080i-s sportadóknak.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43310 2019.12.09. 15:33

Moby írta:WRGB??? Hogy jön az ide? Az már eléggé kikopott. LG legalján vannak még ilyen szarságok, máshol már ott sem.
Há'énnemtom, de ez is az.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43311 2019.12.09. 15:34

Na inkább azt mondjad Moby, melyik az a rohadt jó rendszerköltöztető progi, amit már megkérdeztem vagy 2x és most harmadszor is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43312 2019.12.09. 15:37

Zóanagyvarázsló írta:Játszósarok is, ezért merült fel az OLED, illetve ezért nem fér be 55-ösnél nagyobb.

De még tényleg nem tudom, hogy lehet ebböl ideális setupot kihozni. Viszont most 42" van ugyanarra, ugyanonnan, ami kicsi. A nappalis full HD 55" is jöhetne a helyére, ha azt lecserélném nagyobbra, de mivel ezen van a PC, ide kéne a minöség, nem az 1080i-s sportadóknak.
Ha a pécén csak géming megy, akkor nincs gond az oleddel sem. Ha meg igen, akkor valami jobb lcd. Amúgy a scaling sem gáz, vagy ha használsz olyat, ami nem szereti, akkor egyszerűen használsz fhd-t asztalnak is. Azt a 4K is tud, ráadásul mostmár officiálisan integer scalinggel. Ma már nem buksz semmit a 4K-val.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43313 2019.12.09. 15:42

DanielT írta:Na inkább azt mondjad Moby, melyik az a rohadt jó rendszerköltöztető progi, amit már megkérdeztem vagy 2x és most harmadszor is.
Ezt tegyük rendbe, mert itt súlyos fogalomzavarok vannak. Te kevered a WRGB-t az RGBW-vel. Már az előbb is gondoltam szólni, de mondom kivárom mi sül ki belőle.
Az OLED az WRGB. Ami amúgy ugyanúgy RGB struktúra, csak nem úgy mint régen, hogy a külön színekre külön színű oled alpixel állítja elő, hanem csak fehér oled fényt bocsájtanak ki, és azelőtt van a 3 színszűrő, mint az LCD-nél.
Az IPS meg RGBW meg az, amikor úgy van 4k, hogy minden pixel 4 alpixel, és nincs meg valójában a 4K, mert beleszáímolják a fehér alpixelt egy teljes pixelnek, és abból van az, hogy szarul néznek ki a fontok, amit te írtál (mert nincs 1:1 pixel leképzés az elbaszott pixelstruki miatt).
Stimt?
Avatar
Moby

Hozzászólás #43314 2019.12.09. 15:45

DanielT írta:Na inkább azt mondjad Moby, melyik az a rohadt jó rendszerköltöztető progi, amit már megkérdeztem vagy 2x és most harmadszor is.
#380070
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43315 2019.12.09. 15:47

Moby írta:#380070
Közben megvan, köszi! Állj készenlétben amikor legközelebb megkérdezem. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43316 2019.12.09. 15:50

Moby írta:Ezt tegyük rendbe, mert itt súlyos fogalomzavarok vannak. Te kevered a WRGB-t az RGBW-vel. Már az előbb is gondoltam szólni, de mondom kivárom mi sül ki belőle.
Az OLED az WRGB. Ami amúgy ugyanúgy RGB struktúra, csak nem úgy mint régen, hogy a külön színekre külön színű oled alpixel állítja elő, hanem csak fehér oled fényt bocsájtanak ki, és azelőtt van a 3 színszűrő, mint az LCD-nél.
Az IPS meg RGBW meg az, amikor úgy van 4k, hogy minden pixel 4 alpixel, és nincs meg valójában a 4K, mert beleszáímolják a fehér alpixelt egy teljes pixelnek, és abból van az, hogy szarul néznek ki a fontok, amit te írtál (mert nincs 1:1 pixel leképzés az elbaszott pixelstruki miatt).
Stimt?
Az égvilágon semmilyen fogalomzavar nincs, max elírtam a W betű helyét, amit viszont a magyarázat egyértelművé tesz. A fehér alpixel bassza telibe pl Deepnél a fullhd Oledet monitor felhasználásra.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43317 2019.12.09. 15:52

DanielT írta:Közben megvan, köszi! Állj készenlétben amikor legközelebb megkérdezem. :D
Betelt a bookmark a böngészőben? :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #43318 2019.12.09. 15:52

DanielT írta:Az égvilágon semmilyen fogalomzavar nincs, max elírtam a W betű helyét, amit viszont a magyarázat egyértelművé tesz. A fehér alpixel bassza telibe pl Deepnél a fullhd Oledet monitor felhasználásra.
A WRGB Oldeken NINCS fehér alpixel.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43319 2019.12.09. 16:01

Moby írta:A WRGB Oldeken NINCS fehér alpixel.
Felfogtam, akkor RGBW. Na. MOST JÓ?! :mf2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #43320 2019.12.09. 16:12

DanielT írta:Felfogtam, akkor RGBW. Na. MOST JÓ?! :mf2:
Hát látod mennyire nem mindegy, melyik végén állsz a fa...akarom mondani az RGB-nek :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43321 2019.12.09. 16:13

Moby írta:Ha a pécén csak géming megy, akkor nincs gond az oleddel sem. Ha meg igen, akkor valami jobb lcd. Amúgy a scaling sem gáz, vagy ha használsz olyat, ami nem szereti, akkor egyszerűen használsz fhd-t asztalnak is. Azt a 4K is tud, ráadásul mostmár officiálisan integer scalinggel. Ma már nem buksz semmit a 4K-val.
Nem a 4K-tól félek, csak a nappaliba jobban zsebbe nyúlni fölösleges lenne, ha a játszóstévé nem az. De mivel nem is csak játékra kéne, az OLED felejtös marad. Nincs mindenre jó megoldás.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43322 2019.12.09. 16:18

Zóanagyvarázsló írta:Nem a 4K-tól félek, csak a nappaliba jobban zsebbe nyúlni fölösleges lenne, ha a játszóstévé nem az. De mivel nem is csak játékra kéne, az OLED felejtös marad. Nincs mindenre jó megoldás.
Akkó LCD. Sosem lesz belőle oled, de nem is kerül annyiba. És nem is tud G-SYNC-et, ahhoz szerintem meg kell várnod a 2020-as modelleket.
Avatar
Botond

Hozzászólás #43323 2019.12.09. 17:38

Moby írta:Akkó LCD. Sosem lesz belőle oled, de nem is kerül annyiba. És nem is tud G-SYNC-et, ahhoz szerintem meg kell várnod a 2020-as modelleket.
Ilyet vettem 65ösben asszem. Kicsi. 90esnél nagyobbat kellett volna.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43324 2019.12.09. 17:42

Botond írta:Ilyet vettem 65ösben asszem. Kicsi. 90esnél nagyobbat kellett volna.
ülj közelebb :nezze:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #43325 2019.12.09. 19:13

Botond írta:Ilyet vettem 65ösben asszem. Kicsi. 90esnél nagyobbat kellett volna.
Minden tv max 1-2 hétig tűnik nagynak.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43326 2019.12.09. 19:27

Moby írta:Akkó LCD. Sosem lesz belőle oled, de nem is kerül annyiba. És nem is tud G-SYNC-et, ahhoz szerintem meg kell várnod a 2020-as modelleket.
A sync kell, várok még.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43327 2019.12.09. 19:27

Botond írta:Ilyet vettem 65ösben asszem. Kicsi. 90esnél nagyobbat kellett volna.
Hâny méterröl kicsi?
Avatar
Botond

Hozzászólás #43328 2019.12.09. 20:09

Zóanagyvarázsló írta:Hâny méterröl kicsi?
6-8. Kanapé távolság ~6, de a kanapé mögött ott az étkező és az étkező asztal, az ~8 méter.
/szerk: Vagyis kanapé távolságból nézni nem kicsi (55ös az volt, azért cseréltem, ez a 65ös pont határeset), de a falfelületen ahova raktam hülyén mutat, kb 90 colnál indulna az a méret, ami úgy kitöltené a falat, ahogy jól mutatna.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43329 2019.12.09. 22:34

Botond írta:6-8. Kanapé távolság ~6, de a kanapé mögött ott az étkező és az étkező asztal, az ~8 méter.
/szerk: Vagyis kanapé távolságból nézni nem kicsi (55ös az volt, azért cseréltem, ez a 65ös pont határeset), de a falfelületen ahova raktam hülyén mutat, kb 90 colnál indulna az a méret, ami úgy kitöltené a falat, ahogy jól mutatna.
Az marha messze van. Az 55" 3 méterről még éppen nem gáz.
Avatar
Botond

Hozzászólás #43330 2019.12.10. 08:34

Sony az új epicstore! FF7remake 1 évig sony timed exclu...

Vissza: “Leáldozott.hu”