A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43191 2019.12.03. 10:36

Micsu írta:hat fanboi lettel, nincs ebben semmi :mf1:
Abszolút bevallottan ráadásul. <-ez egy link. Az összes Sony exkluzívot megvettem a generációban, ami nem VR, vagy multi, esetleg iszonyatosan nem kompatibilis velem mint a Knack.

szerk: Ezekből 2 epik fail volt, a madárkutyás lófasz meg a szopókember.
Avatar
insp

Hozzászólás #43192 2019.12.03. 11:31

DanielT írta:Abszolút bevallottan ráadásul. <-ez egy link. Az összes Sony exkluzívot megvettem a generációban, ami nem VR, vagy multi, esetleg iszonyatosan nem kompatibilis velem mint a Knack.

szerk: Ezekből 2 epik fail volt, a madárkutyás lófasz meg a szopókember.


Asszem "buy" lesz ebből. (Spidey is csak 5K most, Infamous Second Son is)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #43193 2019.12.03. 14:32

Ha minden igaz, ezek a PSN-re feltöltött Resi 3 Remake borítóképek:
Kép Kép
Majd, amikor a Game Awardson leleplezik, azért tessék majd jól meglepődni ám! :vigyor3:
Avatar
Moby

Hozzászólás #43194 2019.12.03. 19:14

insp írta:12K most PSN-en a Days Gone. Ha iden mar kb. csak egyetlen jatekkal lesz idom jatszani, beleugorjak?
6K volt alzán BF-ben.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43195 2019.12.03. 19:16

DanielT írta:Én nagyon jól érzem magam benne, de ez szerintem kiderült. Olyan mint egy Far Cry, csak mindenben szebb, jobb, szóval ha alapvetően nem taszít a műfaj, akkor mindenképpen ajánlom. Egyszerűen működik a mechanika, van súlya erőforrás menedzsment és harcoknak is.

Elég vicces, hogy openworld, "zombis", "craftolós", játék és ha benne van a Sony keze, az működik nálam. :wow2:
Leírtam. Nem? :) Én most pótoltam az utolsó olyan exet, ami eddig kimaradt, és talán sosem fog végigmenni, de egy shotot mindenképp megér: Persona5. 10$-ért nem tudtam rá nemet mondani. Mondam volna a yakuzákat is, de a yakuzák már nem exek...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43196 2019.12.03. 19:45

Moby írta:6K volt alzán BF-ben.
"Volt." Csak valahogy mégse jutott kb senkinek, olvasd a fórumát. Deep is 8:00-kor nyomta a buy-t és sold out.

BTW mé' jó az bárkinek, hogy bemondod miről maradt le? :D A Death Strandinges kuponfityma óta észreveszem az ilyesmit tőled. :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43197 2019.12.03. 19:53

DanielT írta:"Volt." Csak valahogy mégse jutott kb senkinek, olvasd a fórumát. Deep is 8:00-kor nyomta a buy-t és sold out.

BTW mé' jó az bárkinek, hogy bemondod miről maradt le? :D A Death Strandinges kuponfityma óta észreveszem az ilyesmit tőled. :D
mindenkibe van egy kis tinman, ő nyögte be anno sgn mikor vett vki valamit hogy volt az már negyed annyiért is bundliban :D
Avatar
deep

Hozzászólás #43198 2019.12.03. 20:03

Moby írta:6K volt alzán BF-ben.
Átbaszás volt az, nem akció.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43199 2019.12.03. 20:35

deep írta:Átbaszás volt az, nem akció.
Én nem tudom, nem vettem, de nem tűnt lehetetlennek, miután az amazonon is huszasért ment.
Avatar
deep

Hozzászólás #43200 2019.12.03. 21:36

Moby írta:Én nem tudom, nem vettem, de nem tűnt lehetetlennek, miután az amazonon is huszasért ment.
Nekem sem tűnt, ezért nyomtam rá instant, ahogy lehetett. A kosárba se került be. A kiírt 175 db-al ellentétben a valóságban vagy 1 db volt, vagy valami hekker lenyúlta az összeset, de annyira gyűlölöm ezt...
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #43201 2019.12.03. 21:47

Múltkor fikáztam a black fridayt, baze, amit akartam venni, akkor felment az ára 25%-kkal és azóta ott is maradt. Árgrafikonon faszán látszik ...akkora átb...
Youtube pont bedobott egy régi, de releváns videót:
phpBB [media]
Avatar
insp

Hozzászólás #43202 2019.12.04. 08:41

deep írta:Nekem sem tűnt, ezért nyomtam rá instant, ahogy lehetett. A kosárba se került be. A kiírt 175 db-al ellentétben a valóságban vagy 1 db volt, vagy valami hekker lenyúlta az összeset, de annyira gyűlölöm ezt...



EHHHH, faszán elaludtam tegnap, ugyhogy ha eladósorba kerül valakinek, én viszem jóáron.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43203 2019.12.04. 17:13

Dungeons 3
a dungeon keeper 2 nagy űrt hagyott maga után egy jó ideig, aztán amikor megindult az indie őrület készült nem egy trónkövetelő kisebb nagyobb sikerrel
nem játszottam az előző két résszel bár a legtöbben azt mondják ez lett a legjobb, ötvözi a földalatti dks istenszimulátor gameplayt a mezei rtsel, az utóbbi azért eléggé fapados pedig ez lenne a legnagyobb újítása a szériának a dkhoz képest
grafikailag rendben van a játék, a kampány elég hosszú, szépen adagolja az új lényeket/termeket de egy idő után monotonná válhat főleg mert romboláson meg területfoglaláson kívül sok mindent nem kell csinálni
a narrálás néha jópofa de többnyire inkább gagyi, story annyi van ami max kell egy ilyen játéknak
mivel nagyon szeretem a zsánert ezért én jól szórakoztam, aki szerette a dungeon keeper szériát mindenképpen próbálon rá
Kép

Way Out
zóval toltuk le a minap, kellemes kis játék volt, főleg azért mert újszerűen tudott hatni mégha itt ott gagyizott is rendesen
sajnos pont akkor vette el a választás lehetőségét mikor a legjobban kellett volna, tetszett, főleg ha azt nézem hogy 0ftért milyen jól is szórakoztunk :P
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43204 2019.12.04. 22:23

Már tényleg meg voltam róla győződve, hogy végtelen a játék, de mégis pörög a Days Gone credits.

Persze még egy TONNA mellékküldetés és egyéb maradt, tehát kb a felénél lehetek. :D

Azt hiszem megfejtettem mi a titka, amitől több és jobb, mint az átlag Ubifos és társai openworld métely. És ez a titok pedig, hogy nem egy lélektelen futószalag fos. Sokkoló mi? Jót kell csinálni és akkor jó lesz.
Avatar
eje75

Hozzászólás #43205 2019.12.04. 22:48

Annyira megutáltam a Google Home hub-ot, hogy rendeltem egy Amazon echo 5-öt...még nem volt energiám belőni, de remélem nem az orosz verziót küldték...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43206 2019.12.04. 23:33

Remek, hogy a Sony behozta az ocsmány PLAYSTATION HITS borítós megoldást a PSN store ba! Így már digitálisan is lehet undorító a gyűjteményed! Vége az olcsó, digitális vásárlásnak, vagy lemezes cserének, mert én ezt a hulladékot nem fogom nézni a libraryban. Épp néztem, hogy mit kéne venni a sale-ben, hát így semmi nem lesz.

Gratulálok!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43207 2019.12.05. 09:54

Három hónap Végsö Játékpassz csak 300 Ft, és kint s Halo: Reach. Ha valakit érdekel kooperatívban, megfontolom, hogy kibírja-e ezt a csapást a bankszámlám, de legkorábban dec. 16-tól.
Avatar
Botond

Hozzászólás #43208 2019.12.05. 10:17

Zóanagyvarázsló írta:Három hónap Végsö Játékpassz csak 300 Ft, és kint s Halo: Reach. Ha valakit érdekel kooperatívban, megfontolom, hogy kibírja-e ezt a csapást a bankszámlám, de legkorábban dec. 16-tól.
Vágjunk bele, Dorottya hadd károgjon, hogy sokat halunk. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #43209 2019.12.05. 10:21

:violent:
Botond írta:Vágjunk bele, Dorottya hadd károgjon, hogy sokat halunk. :D
Letöltöttem tegnap, az xbox appból nem indul el. A startmenüből megpróbáltam, onnan elindul. Az ms stabilan hozza, amit neki hoznia kell.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43210 2019.12.05. 10:23

Botond írta:Vágjunk bele, Dorottya hadd károgjon, hogy sokat halunk. :D
Csakis akkor mehet, ha nálad van a kiscsaj. Szentestére pláne szép ajándék lenne! :nyes:

Csak az MS addig ne emeljen árat, mert becseszne, ha 300 Ft-ért csak egy hónapot kapnék :ticking:

Szerk.: A 4 fős co-op ráaádsul ak ampányra vonatkozik, ugye?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2019.12.05. 10:26-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43211 2019.12.05. 10:24

Moby írta::violent: Letöltöttem tegnap, az xbox appból nem indul el. A startmenüből megpróbáltam, onnan elindul. Az ms stabilan hozza, amit neki hoznia kell.
Én GOG Galaxyból szoktam indítani mindent. Kivéve azt, ami GOG-os :fogmosas:
Avatar
Botond

Hozzászólás #43212 2019.12.05. 10:28

Zóanagyvarázsló írta:Csakis akkor mehet, ha nálad van a kiscsaj. Szentestére pláne szép ajándék lenne! :nyes:

Csak az MS addig ne emeljen árat, mert becseszne, ha 300 Ft-ért csak egy hónapot kapnék :ticking:

Szerk.: A 4 fős co-op ráaádsul ak ampányra vonatkozik, ugye?
Nem, annyit néztem bele, hogy elindul e. Meg lelőttem pár ellenfelet, de erősen 1/10es cucc, szóval azért sok mindenre ne számíts. :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43213 2019.12.05. 10:31

Botond írta:Nem, annyit néztem bele, hogy elindul e. Meg lelőttem pár ellenfelet, de erősen 1/10es cucc, szóval azért sok mindenre ne számíts. :D
Jó, hát Halo :buck:

Mondjuk ez a lelőttél pár ellenfelet fake newsnak hangzik :eplus2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #43214 2019.12.05. 10:33

Zóanagyvarázsló írta:Jó, hát Halo :buck:

Mondjuk ez a lelőttél pár ellenfelet fake newsnak hangzik :eplus2:
Ilyen 5-6 ember indul neki a pusztának egy csapatban, az NPC segítők kilőtték a nagyját azért. :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #43215 2019.12.05. 10:34

Zóanagyvarázsló írta:Jó, hát Halo :buck:

Mondjuk ez a lelőttél pár ellenfelet fake newsnak hangzik :eplus2:
Én jönnék szívesen, de addigta valszeg széjjelvágnak. Jelezz majd, ha már aktuális.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43216 2019.12.05. 10:36

Moby írta:Én jönnék szívesen, de addigta valszeg széjjelvágnak. Jelezz majd, ha már aktuális.
Csak szólj, és összevarrlak. Azt hiszed, szórakozásból voltam annyit Mercy az Overwatchban?!

Spoiler
Mondjuk a pácienseim néha fűbe haraptak, de ők már nem tudtak lepontozni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43217 2019.12.05. 10:37

Ezt meg csak itthagyom nektek ketyegni: pár napja RDR2-t tolok előről egy ONE S-en. És kurvára élvezem, pedig már a felénél járok.
:banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #43218 2019.12.05. 10:43

Moby írta:Ezt meg csak itthagyom nektek ketyegni: pár napja RDR2-t tolok előről egy ONE S-en. És kurvára élvezem, pedig már a felénél járok.
:banplz:
Szokásos, nincs itt semmi látnivaló!
Avatar
Moby

Hozzászólás #43219 2019.12.05. 11:01

A fantasztikus Death Stranding után valahogy nagyon megy minden lassú sodrású játék. Nem is kívánok azóta semmi pörgést. Végigszaladtam a Fallen Orderen, de nem jött be túlságosan. Ezt most sokkal jobban élvezem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43220 2019.12.05. 11:54

Moby írta::violent: Letöltöttem tegnap, az xbox appból nem indul el. A startmenüből megpróbáltam, onnan elindul. Az ms stabilan hozza, amit neki hoznia kell.
Vaidúj céges gép (Intel NUC i7+AMD RX Vega), legújabb win10 iso telepítés. Első boot után nem működik a start menü, megnyomod, nem jön fel, csak elfeketedik az a retek tálcás kereső. CRTL+ALT+DEL és logout kijelzőn kellett restartot nyomnom.

Ma indul a gép, fekete képernyő, fehér kurzor a bejelentkezés után, tápkapcsolóval kellett lenyomnom a gépet.

És a többi nem jut most eszembe, a totálisan _HASZNÁLHATATLAN_ új verziós menüket csak megemlítem, ahol nem lehet visszahozni a régi designos ablakos cuccot, ott esélytelen bármit elintézni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43221 2019.12.05. 11:55

Moby írta:A fantasztikus Death Stranding után valahogy nagyon megy minden lassú sodrású játék. Nem is kívánok azóta semmi pörgést. Végigszaladtam a Fallen Orderen, de nem jött be túlságosan. Ezt most sokkal jobban élvezem.
Nem is mondtad mi volt a Strandinggel...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43222 2019.12.05. 12:01

DanielT írta:Nem is mondtad mi volt a Strandinggel...
en mar arra gondoltam h halal a fejlesztokre, meg jo h a fromnal es rockstarnal is elnek :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #43223 2019.12.05. 12:09

DanielT írta:Nem is mondtad mi volt a Strandinggel...
És tényleg. Lemaradt...
Na akkor(magamat idézve):
Lepörgött a DS credits.
Nem az a kérdés, hogy az év játéka-e, sokkal inkább az, hogy vajon hova kellene sorolni?
Az egészen biztos, hogy videójátékokba ennyi érzelmet ilyen szêles spektrumon azok hagyományos eszközeivel beletölteni nem lehet. Filmnél is nagyon ritka ez, a könyvekkel már könnyebb, de a DS biztosan nem könyv, nem is film igazán, de videójáték sem, vagy a többi nem az.
Nagyon különleges, felkavaró és egyben csodálatos élmény volt az egész. Nem lettem Kojima rajongó, de Death Stranding rajongó lettem örökre, és az élményért hálás vagyok Kojimának.
Egy dologban biztos vagyok mindazonáltal. A Death Stranding az év legkihagyhatatlanabb élménye. És amúgy a videójáték részét kiemelve, mégha nem is tökéletes, nagyon sok újító, működő dolgot mutat, amiből sokat átvehetnek a jövő játékai, és fognak is.
Kösz Kojima, kösz sony!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43224 2019.12.05. 12:25

Moby írta:És tényleg. Lemaradt...
Na akkor(magamat idézve):
Lepörgött a DS credits.
Nem az a kérdés, hogy az év játéka-e, sokkal inkább az, hogy vajon hova kellene sorolni?
Az egészen biztos, hogy videójátékokba ennyi érzelmet ilyen szêles spektrumon azok hagyományos eszközeivel beletölteni nem lehet. Filmnél is nagyon ritka ez, a könyvekkel már könnyebb, de a DS biztosan nem könyv, nem is film igazán, de videójáték sem, vagy a többi nem az.
Nagyon különleges, felkavaró és egyben csodálatos élmény volt az egész. Nem lettem Kojima rajongó, de Death Stranding rajongó lettem örökre, és az élményért hálás vagyok Kojimának.
Egy dologban biztos vagyok mindazonáltal. A Death Stranding az év legkihagyhatatlanabb élménye. És amúgy a videójáték részét kiemelve, mégha nem is tökéletes, nagyon sok újító, működő dolgot mutat, amiből sokat átvehetnek a jövő játékai, és fognak is.
Kösz Kojima, kösz sony!
Tényleg SG-ről hánysz ide? :D De TÉNYLEG? Darksector által megrágott, többnapos karakterpenészt? :csodalk: :ijedt: :csodalk:
Avatar
Moby

Hozzászólás #43225 2019.12.05. 12:27

DanielT írta:Tényleg SG-ről hánysz ide? :D De TÉNYLEG? Darksector által megrágott, többnapos karakterpenészt? :csodalk: :ijedt: :csodalk:
Két hét után már nem tudok normális, leáldexkluzív reviewt írni! Mé nem szóltál időben? :vigyor:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43226 2019.12.05. 12:48

DanielT írta:Tényleg SG-ről hánysz ide? :D De TÉNYLEG? Darksector által megrágott, többnapos karakterpenészt? :csodalk: :ijedt: :csodalk:
elobb ment az sgre a rivju mint ide :boxer: voteban :integet2: :mf1: :mf1: :mf1:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43227 2019.12.05. 13:41

Micsu írta:elobb ment az sgre a rivju mint ide :boxer: voteban :integet2: :mf1: :mf1: :mf1:
VICC kategóriába sorolom. Má' nem a ban javaslatot, az 100% alappal bír. :nezze:
Avatar
Necro

Hozzászólás #43228 2019.12.05. 13:59

Nem is értem. Én nagyon örülök hogy nem folyik be az életembe az imi meg tinman féle buta fos. Szerintem azóta nem néztem oda.
Avatar
deep

Hozzászólás #43229 2019.12.05. 14:01

Meg se nyitottam az SGt azóta én se.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #43230 2019.12.05. 14:45

DanielT írta:Vaidúj céges gép (Intel NUC i7+AMD RX Vega), legújabb win10 iso telepítés. Első boot után nem működik a start menü, megnyomod, nem jön fel, csak elfeketedik az a retek tálcás kereső. CRTL+ALT+DEL és logout kijelzőn kellett restartot nyomnom. Ma indul a gép, fekete képernyő, fehér kurzor a bejelentkezés után, tápkapcsolóval kellett lenyomnom a gépet.
És a többi nem jut most eszembe, a totálisan _HASZNÁLHATATLAN_ új verziós menüket csak megemlítem, ahol nem lehet visszahozni a régi designos ablakos cuccot, ott esélytelen bármit elintézni.
Én közben jártam otthon és a kukaPC rögtön emlékeztetett is, anno miért vettem 1060-at az AMD Polaris-a helyett. :bdead:
radeonLEL.jpg
Avatar
Moby

Hozzászólás #43231 2019.12.05. 16:46

Necro írta:Nem is értem. Én nagyon örülök hogy nem folyik be az életembe az imi meg tinman féle buta fos. Szerintem azóta nem néztem oda.
De közben ide se nagyon nézel.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43232 2019.12.05. 16:50

Death Stranding fegyó IRL:
phpBB [media]
Avatar
Necro

Hozzászólás #43233 2019.12.05. 16:58

Moby írta:De közben ide se nagyon nézel.
Én ide folyamatosan nézek, csak ritkán tolok kurrens játékokat, úgyhogy inkább readonly.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43234 2019.12.05. 19:26

Necro írta:Én ide folyamatosan nézek, csak ritkán tolok kurrens játékokat, úgyhogy inkább readonly.
miket tolsz?
Avatar
Mekee

Hozzászólás #43235 2019.12.05. 20:13

Moby írta:A fantasztikus Death Stranding után valahogy nagyon megy minden lassú sodrású játék. Nem is kívánok azóta semmi pörgést. Végigszaladtam a Fallen Orderen, de nem jött be túlságosan. Ezt most sokkal jobban élvezem.
Nálam is épp az rdr megy, én nemis értettem soha mi a baja sokaknak vele, régen ez egy ilyen lassú világ volt, ellenben van benne annyi szépség mikor csak úgy megszólal egy zene, a táj, meg úgy eza egész letűnőben lévő világ amiben arthurék élnek. Bár én az előzőt is bírtam, meg úgy általában a western témát.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #43236 2019.12.05. 20:16

Moby írta:És tényleg. Lemaradt...
Na akkor(magamat idézve):
Lepörgött a DS credits.
Nem az a kérdés, hogy az év játéka-e, sokkal inkább az, hogy vajon hova kellene sorolni?
Az egészen biztos, hogy videójátékokba ennyi érzelmet ilyen szêles spektrumon azok hagyományos eszközeivel beletölteni nem lehet. Filmnél is nagyon ritka ez, a könyvekkel már könnyebb, de a DS biztosan nem könyv, nem is film igazán, de videójáték sem, vagy a többi nem az.
Nagyon különleges, felkavaró és egyben csodálatos élmény volt az egész. Nem lettem Kojima rajongó, de Death Stranding rajongó lettem örökre, és az élményért hálás vagyok Kojimának.
Egy dologban biztos vagyok mindazonáltal. A Death Stranding az év legkihagyhatatlanabb élménye. És amúgy a videójáték részét kiemelve, mégha nem is tökéletes, nagyon sok újító, működő dolgot mutat, amiből sokat átvehetnek a jövő játékai, és fognak is.
Kösz Kojima, kösz sony!
rdr után biztos folytatom, folyón átkelésig jutottam, de nem akartam tobább csorbítani, hogy közben megy más játék is, eddíg bejött, nagyjából én erre számítottam, folyt.köv nemsoká. Utána meg vagy a zombi sons of anarchy jön, vagy van még shadow of the colossus om, meg last guardianom is, gow valahogy továbbra sem prioritás, de nyilván meglesz.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43237 2019.12.05. 20:35

Necro írta:Én ide folyamatosan nézek, csak ritkán tolok kurrens játékokat, úgyhogy inkább readonly.
Ami tudja a 240p-t, az bizony itt kurrens.
Avatar
Necro

Hozzászólás #43238 2019.12.05. 20:58

Micsu írta:miket tolsz?
Two Point Hospital, Darkest Dungeon, Tiberian Sun, BF1 ment mostanában.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #43239 2019.12.05. 21:22

Na épen egészségesen visszatértünk Mexikóból (egy kis Florida is volt, de a nasa-n, miami-n és az airboaton kívűl semmi említésre méltó, ne menjetek oda!)
Leesett a hó is, ideje begubózni tavaszig a gép elé.
Kivirágoztattam a fallen ordert, első két óra elég ótvarszar. Ez mitől "souls"-os, az nem értem.
Talán egy-két hasonlóságot vettem észre, van ilyen bonfire koppintás, és respawnolnak a mobok halálkor, meg estus injekció, meg stamina, dehát az ostoba harc agyonvágja az egészet.
Lesz ez jobb? Van valami jóság? Nincs ps4-em! :ejnye1:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43240 2019.12.05. 22:56

94% trophy állapotnál megpróbálom abbahagyni a Days Gone-t. :D Nem ígérek semmit!

Kettő hiányzik a platinához, egy amihez kell skill és gameplay elemeket tartalmaz, az utolsó pedig a BULLSHIT gyűjtögetés. Valami 252 összeszedhető szar van elszórva és ennek kellene a 75%-át felszedni. Ez az EGY fog elválasztani tutira a platinától, úgyanis 135-nél járok. ;(((

szerk: És még mindig pokol, ahogy ez a trofi/acsi téma pécén meg van oldva. Semmi normális interface hozzá, teljesen érdektelen ott, konzolon meg imádom.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43241 2019.12.06. 00:03

DanielT írta:94% trophy állapotnál megpróbálom abbahagyni a Days Gone-t. :D Nem ígérek semmit!

Kettő hiányzik a platinához, egy amihez kell skill és gameplay elemeket tartalmaz, az utolsó pedig a BULLSHIT gyűjtögetés. Valami 252 összeszedhető szar van elszórva és ennek kellene a 75%-át felszedni. Ez az EGY fog elválasztani tutira a platinától, úgyanis 135-nél járok. ;(((

szerk: És még mindig pokol, ahogy ez a trofi/acsi téma pécén meg van oldva. Semmi normális interface hozzá, teljesen érdektelen ott, konzolon meg imádom.
Ez most már komolyan érdekel! Mitől olyan fantasztikus konzolon? És mely konzolokon? Csak a PS4-en, vagy a többin is, netán előző genben is az volt? Egyáltalán van sonys - azaz nem third-party - oldal hozzá, hogy böngészőből meg lehessen nézni? (Ugye vásárolni sem konzolon érdemes, ezt PS3-on megtanultam, de Mobyék szerint ez PS4-en is maradt.)

Nekem csak a PS3-assal van tapasztalatom (persze YouTube-on néztem vállvonogatva csodafelületeket), azt BŐVEN a steames vagy GOG-os alá tenném. Az Origin vagy az MS már valóban gyengébb. Az utóbbi annyira, hogy kliensből meg se nézhetők, csak a "társalkalmazásból", a múlt, a GfWL meg sajnos felejthetetlen.

A Battle.net meg egy érdekes állatfaj, mert ott a játékokban követhető, az Overwatchét sose néztem, de az SC2-é vagy a D3-é szépen rendezett volt, és egész motiváló achievementeket találtak ki. Valószínűleg azért is nem értem a Legacy of the Void végére, mert a legtöbb pálya addig háromszor is lement.

Megjegyzem, a Galaxy 2.0 bétájában (eléggé az még) én egy helyen kezelem ezeket, konkrétan a PS4-es játékokat is tudja. (Ad mindenre százalékos gyakoriságot is, de ez nem egyezik az eredeti platforméval, vagyis azokét nézheti, akik összekötötték a GOG-gal.) Nem mintha olyannal játszottam volna, de a crossbuyos PS3-as játékokat is ekként kezeli, így a Hotline Miamiban elért trófeáimat hozza.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #43243 2019.12.06. 00:25

Én Xboxon még pár játéknál megnéztem az acsikat, Playstationön mintha tudnám, hogy hol lehet megnézni, de nem emlékszem, hogy valaha is foglalkoztam velük, Steamen meg azt sem tudom, hogy hol lehet megnézni.
Amúgy én nem tartom teljesen hülyeségnek őket, mert adhatnak pár ötletet, hogy mit érdemes még kezdeni a játékkal, miután megvót, de nem érdekelnek túlzottan...
Avatar
Botond

Hozzászólás #43244 2019.12.06. 08:49

aabyssx írta:Én Xboxon még pár játéknál megnéztem az acsikat, Playstationön mintha tudnám, hogy hol lehet megnézni, de nem emlékszem, hogy valaha is foglalkoztam velük, Steamen meg azt sem tudom, hogy hol lehet megnézni.
Amúgy én nem tartom teljesen hülyeségnek őket, mert adhatnak pár ötletet, hogy mit érdemes még kezdeni a játékkal, miután megvót, de nem érdekelnek túlzottan...
Én meg szoktam nézni az acsikat, amikor vannak, többnyire csak statisztikai jelleggel, hogy akkor kinyílt x darab, ami y%-a az összesnek. Nagyon ritkán szoktam még belépni a játékba, hogy akkor ezt vagy azt konkrétan végrehajtsam, hogy kinyíljon még egy acsi. Civ5-6on kívül szerintem nem volt egy tucatnyi gém se az elmúlt 10 évben, aminek a kedvéért hajlandó voltam ilyesmire. Engem nem zavarnak amúgy, van aki ezt élvezi, egy-egy kivételes esetben én is élvezem, de ha megszűnne se zavarna.
/szerk: És amúgy nekem tetszik az Xbox féle megoldás is, hogy pontokat ad, nyilván a megszerzés nehézsége alapján, meg kiírja, hogy amúgy az összes játékos (aki elindította a gémet) hány %-a rendelkezik azzal a konkrét acsival. Ezt pl mindig végiggörgetem, hogy előre felkészítsem magam, hogy amúgy a játékosok hány %-a érezte azt, hogy végig kell tolni a cuccot. Általában 5% környéke, vagyis mindenki hörcsög, plusz sok a szar gém. A másik ami tetszik az a steames megoldás, ahol ugyanez látható, hogy az adott gém összes tulajdonosainak hány százaléka szerezte meg az adott acsit, vagyis ugyanígy látható a hörcsög arány, meg ha szar a cucc, illetve látható a brutálnehézacsi. Ezt amúgy ki lehet rakni a profilra, hogy a játékkal rendelkezők 0,01%-a szedte ki ezt az acsit. Nyilván ezek nálam civ5-6 acsik. :D Na mindegy, szóval ilyesminek a nézegetésére rá szoktam szánni évente 120 részletben akár egy órát is összesen, szóval továbbra sem mondanám kritikus featurénak.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43245 2019.12.06. 09:43

Zóanagyvarázsló írta:Ez most már komolyan érdekel! Mitől olyan fantasztikus konzolon? És mely konzolokon? Csak a PS4-en, vagy a többin is, netán előző genben is az volt? Egyáltalán van sonys - azaz nem third-party - oldal hozzá, hogy böngészőből meg lehessen nézni? (Ugye vásárolni sem konzolon érdemes, ezt PS3-on megtanultam, de Mobyék szerint ez PS4-en is maradt.)

Nekem csak a PS3-assal van tapasztalatom (persze YouTube-on néztem vállvonogatva csodafelületeket), azt BŐVEN a steames vagy GOG-os alá tenném. Az Origin vagy az MS már valóban gyengébb. Az utóbbi annyira, hogy kliensből meg se nézhetők, csak a "társalkalmazásból", a múlt, a GfWL meg sajnos felejthetetlen.

A Battle.net meg egy érdekes állatfaj, mert ott a játékokban követhető, az Overwatchét sose néztem, de az SC2-é vagy a D3-é szépen rendezett volt, és egész motiváló achievementeket találtak ki. Valószínűleg azért is nem értem a Legacy of the Void végére, mert a legtöbb pálya addig háromszor is lement.

Megjegyzem, a Galaxy 2.0 bétájában (eléggé az még) én egy helyen kezelem ezeket, konkrétan a PS4-es játékokat is tudja. (Ad mindenre százalékos gyakoriságot is, de ez nem egyezik az eredeti platforméval, vagyis azokét nézheti, akik összekötötték a GOG-gal.) Nem mintha olyannal játszottam volna, de a crossbuyos PS3-as játékokat is ekként kezeli, így a Hotline Miamiban elért trófeáimat hozza.
Ez a része a konzolon(mindkettőn) kurvajól meg van csinálva. Minden acsit látsz, vannak amik rejtettek, mert spoileres, de fel tudod oldani azt is. Össze tudod hasonlítani, hogy a haveroknak mi van meg, stb. Gyakorlatilag tökéletesre csiszolta már a sony is, meg az ms is az egész acsivment rencert. A steam sokat átvett ezekből, de teljesen sosem lesz olyan, mert nekik az eladás az elsődleges, ezért mindig az áruház lesz előtérbe tolva. PS-en pl a legelső dolog, ami az alapállapot a renceren, az a "közösségi játékélmény". Ez fogad, ha belépsz. Ki milyen acsit szerzett meg, mivel játszik, hol tart benne, te hol tartasz benne, stb. És ez így kurvára motiváló tud lenni ebben az acsivment rendszerben. Sokszor ilyenből tudom, hogy valami alapvető dolog mellett elmentem a jűtékban, hogy valakinek a friendlistemen becsörög az arra vonatkozó acsija. És nem titkolom, hogy viszonylag sokszor össze szoktam hasonlítani a listáinkat, hogy kit mennyire kötött le a játék, stb. Maga a gyüjtögetés annyira nálam sem prioritás a legtöbbször, de vitathatatlanul sokat tesz hozzá az egész élményhez, és a játékosokkal való kapcsolathoz a létezése, és hogy mennyire jól van megoldva.
Avatar
Botond

Hozzászólás #43246 2019.12.06. 10:04

Moby írta:PS-en pl a legelső dolog, ami az alapállapot a renceren, az a "közösségi játékélmény". Ez fogad, ha belépsz. Ki milyen acsit szerzett meg, mivel játszik, hol tart benne, te hol tartasz benne, stb.
Ez van pc-re az xbox társappban is kb, amiről Zó beszél, hogy azt külön elindítod, és akkor látod, hogy ki miben mit szerzett meg. Ha jól van beállítva, mert ha nem akkor többnyire a szenny ömlik a "kurátorok"-tól, hogy minecraftban így, fortniteban úgy, stb. Még nekem se sikerült a reklám tartalmat kigyilkolni belőle normálisan sajna, mondjuk minimál energiát raktam bele.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43247 2019.12.06. 10:33

Zóanagyvarázsló írta:Ez most már komolyan érdekel! Mitől olyan fantasztikus konzolon? És mely konzolokon?
A kommented többi részében taglalt katyvasz fos opciók adják meg a választ: Mert szabvány, ugyanott, egyértelműen. Játék közben kontrollerrel könnyen elérhető és még valami szabályrendszer is van, hogy mennyi lehet, stb. Steamen billentyűzettel talán be tudtam hozni (amit soha nem használok), de még kicseszett hangja sincs annak a nyamvadt kis felugró ablaknak, hogy triggerelje az örömközpontomat.

Megint egy fragmentált szar lett a pécé, volt egy jó irány és reménysugár, de megint szétbaszták. Lehetett volna egység a Steammel a háttérben, de tudjuk mi lett.

Alig várom a PS5-öt, remélem jól sikerül annyira, hogy a multi címek miatt is elég lenne azt venni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43248 2019.12.06. 10:39

Moby írta:Ez a része a konzolon(mindkettőn) kurvajól meg van csinálva. Minden acsit látsz, vannak amik rejtettek, mert spoileres, de fel tudod oldani azt is. Össze tudod hasonlítani, hogy a haveroknak mi van meg, stb. Gyakorlatilag tökéletesre csiszolta már a sony is, meg az ms is az egész acsivment rencert.
A LEGELSŐ iterációja már tökéletes volt a céljának Xboxon, azóta se sikerült elérni ezt a szarasztímnek. PS-en is teljesen korrekt, mert ezt tényleg csak úgy lehet elbaszni, ha valaki plusz energiát fektet bele és Pc-n mindenki fáradhatatlan volt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43249 2019.12.06. 10:40

Moby írta:Ez a része a konzolon(mindkettőn) kurvajól meg van csinálva. Minden acsit látsz, vannak amik rejtettek, mert spoileres, de fel tudod oldani azt is. Össze tudod hasonlítani, hogy a haveroknak mi van meg, stb. Gyakorlatilag tökéletesre csiszolta már a sony is, meg az ms is az egész acsivment rencert. A steam sokat átvett ezekből, de teljesen sosem lesz olyan, mert nekik az eladás az elsődleges, ezért mindig az áruház lesz előtérbe tolva. PS-en pl a legelső dolog, ami az alapállapot a renceren, az a "közösségi játékélmény". Ez fogad, ha belépsz. Ki milyen acsit szerzett meg, mivel játszik, hol tart benne, te hol tartasz benne, stb. És ez így kurvára motiváló tud lenni ebben az acsivment rendszerben. Sokszor ilyenből tudom, hogy valami alapvető dolog mellett elmentem a jűtékban, hogy valakinek a friendlistemen becsörög az arra vonatkozó acsija. És nem titkolom, hogy viszonylag sokszor össze szoktam hasonlítani a listáinkat, hogy kit mennyire kötött le a játék, stb. Maga a gyüjtögetés annyira nálam sem prioritás a legtöbbször, de vitathatatlanul sokat tesz hozzá az egész élményhez, és a játékosokkal való kapcsolathoz a létezése, és hogy mennyire jól van megoldva.
Steamben és Galaxyban is ott (Friend) Activity oldal, az előbbiben beállítható alapértelmezettnek a store helyett (utóbbiban meg egy kattintás), bár nekem ez eszembe sem jutna, mert csak baráttörléshez hozná meg a kedvem. Ha valami ilyesmi értékel, akkor az inkább konkrét játékhoz kapcsolódóan.

Ennél mivel több a konzolos? Mi az a "rád csörgés"? Mert ez inkább rosszul hangzik. Persze elhiszem, én, hogy nektek nagyon fasza, én is imádnám, csak egyelőre nehéz elképzelnem, és DT kommentjei alapján azt érzem, hogy ő a Steamet nem tudja elképzelni. Azt tudom, hogy prevgenben a Sony kanyarban nem volt az akkori PC-s lehetőségekhez (2012-ben szálltam be, szóval a gen végéről beszélek, de ugye az elején a Sonynál trófeák sem voltak), de már akkor is volt hasonló értelmű komment.

Másrészt továbbra is érdekelne ezekhez böngészős link. Mert számomra onnantól kezdve értékelhetetlen, ha célhardver kell hozzá. A third-party psnprofiles.com-ról hallottam, nem tudom, hogy milyen.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43250 2019.12.06. 10:40

DanielT írta:A kommented többi részében taglalt katyvasz fos opciók adják meg a választ: Mert szabvány, ugyanott, egyértelműen. Játék közben kontrollerrel könnyen elérhető és még valami szabályrendszer is van, hogy mennyi lehet, stb. Steamen billentyűzettel talán be tudtam hozni (amit soha nem használok), de még kicseszett hangja sincs annak a nyamvadt kis felugró ablaknak, hogy triggerelje az örömközpontomat.

Megint egy fragmentált szar lett a pécé, volt egy jó irány és reménysugár, de megint szétbaszták. Lehetett volna egység a Steammel a háttérben, de tudjuk mi lett.

Alig várom a PS5-öt, remélem jól sikerül annyira, hogy a multi címek miatt is elég lenne azt venni.
mikor már az acsik is fontosabbak mint a fix60 :nezze: :nemtudom:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Micsu 2019.12.06. 10:45-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43251 2019.12.06. 10:43

DanielT írta:A LEGELSŐ iterációja már tökéletes volt a céljának Xboxon, azóta se sikerült elérni ezt a szarasztímnek. PS-en is teljesen korrekt, mert ezt tényleg csak úgy lehet elbaszni, ha valaki plusz energiát fektet bele és Pc-n mindenki fáradhatatlan volt.
nahát ha valamivel kitörölheti az ember a seggét azok az acsik ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43252 2019.12.06. 10:44

Moby írta:PS-en pl a legelső dolog, ami az alapállapot a renceren, az a "közösségi játékélmény". Ez fogad, ha belépsz. Ki milyen acsit szerzett meg, mivel játszik, hol tart benne, te hol tartasz benne, stb. És ez így kurvára motiváló tud lenni ebben az acsivment rendszerben.
Szerintem X360-on néztem meg először és utoljára ezt a fícsört. Iszonyatosan nem érdekel, hogy ki mit csinál, egyáltalán nem vagyok kompetitív típus se. Ráadásul spoileres is tud lenni.

A saját élményem maxolására használom, ötleteket ad, plusz kihívást és "jelölni" tudom vele, hogy melyik játék mennyit ért nekem. Ahol foglalkozok az acsikkal, ez már jelent valamit. Pécén megkíséreltem a wicserrrel, de feladtam.
Avatar
Botond

Hozzászólás #43253 2019.12.06. 10:47

Zóanagyvarázsló írta:Mi az a "rád csörgés"?
x360on van egy fix hang, nagyon rövid, nem zavaró, ahogy szóba került egyből megcsörrent a fülemben, hogy ez van hozzá, amikor kinyitok vmit. Létezik a pavlovi reflex, amit Dani ír. :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43254 2019.12.06. 10:55

DanielT írta:A kommented többi részében taglalt katyvasz fos opciók adják meg a választ: Mert szabvány, ugyanott, egyértelműen. Játék közben kontrollerrel könnyen elérhető és még valami szabályrendszer is van, hogy mennyi lehet, stb. Steamen billentyűzettel talán be tudtam hozni (amit soha nem használok), de még kicseszett hangja sincs annak a nyamvadt kis felugró ablaknak, hogy triggerelje az örömközpontomat.

Megint egy fragmentált szar lett a pécé, volt egy jó irány és reménysugár, de megint szétbaszták. Lehetett volna egység a Steammel a háttérben, de tudjuk mi lett.

Alig várom a PS5-öt, remélem jól sikerül annyira, hogy a multi címek miatt is elég lenne azt venni.
A szabvány addig működik, amíg az ember egy platformon játszik. Persze bele lehet buzulni bármelyikbe kizárólagosan, de ez itt szinte senkire sem igaz. Ezért mondom, hogy a mindent egy helyenre jelenleg a legjobb félmegoldás a Galaxy 2.0 nekem. Ha rákattintok egy játékomra, akkor azt is látom, hogy a PS4-es barátaim milyen achievementeket szereztek benne, és össze tudom hasonlítani az én steameseimmel. Activity feedben dettó látom. Játékidőt nem látok, mert azt a cseszettül tökéletes PS4 nem tudja. Néha a Box se, a GeoW 5 például már nem jelzi ki, szemben a korábbi játékaikkal.

Egyébként Steamen az Xbox-gombbal behozható volt az achievementes rész is. A PS3-hoz képest superior módon (ha adott játékot akartál megnézni), örülök, ha a 360 ennél kezdettől fogva jobban nyomja. De bevallom, én leálltam a sajnos valóban alulfejlesztett Big Picture-ről (na, ez egy komoly Steam-hiba!), a bill és egér úgyis itt van a kezem ügyébe mindig.

Az, hogy az achievement szinkópát fingva hangosan adja tudtomra, hogy király vagyok, eddig nem szerepelt a prefernciáim között, de ezt át fogom értékelni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #43255 2019.12.06. 11:06

Zóanagyvarázsló írta:én leálltam a sajnos valóban alulfejlesztett Big Picture-ről
Én pont az acsik miatt álltam le a BP-ről. Egy időben ugyanis (kb mikor a DotT remaster kijött) ha BP-ben mentem be a gémhez még az elindítása előtt megnézni az acsikat, akkor megmutatta mindet. A rejtetteket is. Normál módban nem, csak BP-ben. Szóval pl a DotT acsikat konkrétan elspoilerezte. :( Azóta nem is szeressem a BP-t, talán ha kétszer használtam a kölök miatt legós cuccokkal, és akkor láttam, hogy már ezt legalább fixelték.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43256 2019.12.06. 11:13

Micsu írta:mikor már az acsik is fontosabbak mint a fix60 :nezze: :nemtudom:
Azé' írom, hogy remélem jó lesz a PS5, hátha lesz az acsik mellé frém is.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43257 2019.12.06. 11:14

DanielT írta:Azé' írom, hogy remélem jó lesz a PS5, hátha lesz az acsik mellé frém is.
látod én is vártam a pro patchet az uc4hez :D
nemtudom hogy velem van e a gond de 1 óránál többet nem tudok vele játszani mert könnyezik a szemem, bár ez nem a frémtől van
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43258 2019.12.06. 11:18

Na megnéztem Moby trófeáit, hát ami érdemleges azt a gyerekei tolják, plusz a Horizon Zero Dawn. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43259 2019.12.06. 11:24

Micsu írta:látod én is vártam a pro patchet az uc4hez :D
nemtudom hogy velem van e a gond de 1 óránál többet nem tudok vele játszani mert könnyezik a szemem, bár ez nem a frémtől van
Hanem mitől? Nem véletlen mondtam, hogy undorító, én is rosszul voltam tőle.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43260 2019.12.06. 11:39

Necro írta:Two Point Hospital, Darkest Dungeon, Tiberian Sun, BF1 ment mostanában.
two point hospital jo?

Vissza: “Leáldozott.hu”