A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42982 2019.11.18. 23:24

Na, új szerveren vagyunk, remélem élvezitek a sebességet! :nezze:

Én meg végignyomtam a Death Strandinget.

Megint csak azt tudom mondani, hogy mennyire különleges cucc és hogy olyan sok bevett, elemi formulát és módszert rúgott fel Kojima, hogy le a kalappal. Szereti meglepni a játékosokat és ezt most is sikerült, amikor már azt hittem hogy... és nem... aztán megint azt hittem... és nem... és még ez 10x. A képi világ, a zene, a hangulata is eszméletlen, nagyon egyben van.

Különleges, 52 órát beletoltam, de még folytatom a bepótolandókkal/10
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42983 2019.11.18. 23:28

Mekee írta:Énmeg mindenféle kábel nélkül majdnem vettem egy oneplus 7 pro-t, de észrevettem valami karcot, aztmondja megnézi, mert hibátlannak kell lennie, majd törölte, mert tényleg van, irom, hogy azé még kellene, talán, de nem a meghirdetett 260k ért, amiért már 7tpro van, igaz ez a 12/256 gigas, a 7tpro bol meg csak a mclarenes van 300é, ugyh nemlett telom, igy rendelem az ujat szerintem.
Újat a mit akkor?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42984 2019.11.18. 23:36

Én bent melóban streamelve nyomtam ma is és fogom folytatni a Strandinget, a Watch Dogs 2-t is úgy toltam másodszor 95%-ban. Pontosan erre megfelelő a tech, egy kompromisszum oda, ahova nem lehet más. CSÖCSINGYEN, az összes meglévő játékommal. Mivel városon belül vagyok, a gépem csak engem szolgál ki, 720p -ben kielégítően használható.

40+ megabites sávszélességű képminőséggel+laggal, tehát ahogy itthoni hálózaton át streamelem, már lehetne valamiről beszélgetni, de MINEK? Amikor soha nem fogja elérni egy nyamvadt Ps4 natív képminőségét se, aki meg ennyi pénzt nem tud/akar belerakni hardverbe, az majd pont tudja mi a Stadia+stream gaming. Hagyjukmá'. Főleg, amikor most épp a 8K tévéket próbálják eladni...
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #42985 2019.11.19. 00:34

Hujjajajjajjj: stadia input lag
Avatar
Botond

Hozzászólás #42986 2019.11.19. 08:12

Moby írta:Én minden szart megnézek, vagy legalábbis megpróbálom, de ez nálam húsz perc után delete lett. :D
Én ezeket alapvetően azért nézem meg, hogy ha bárhol szóba kerül, akkor tudjam miről van szó, de amúgy két kategóriába szoktam sorolni, a nézhetetlen szarba, és az egyszer szódával elmegybe, talán 1-2 volt ami után nem éreztem, hogy nettó időpocsákolás volt. Szóval a híre alapján a marvel kapitánynak a nézhetetlen szar kategóriába kellett volna, hogy megérkezzen, de nem, egyszer szódával elment. Ennél pozitívabbat én se írnék róla, az biztos.
Avatar
Botond

Hozzászólás #42987 2019.11.19. 08:12

DanielT írta:Én bent melóban streamelve nyomtam ma is és fogom folytatni a Strandinget, a Watch Dogs 2-t is úgy toltam másodszor 95%-ban. Pontosan erre megfelelő a tech, egy kompromisszum oda, ahova nem lehet más. CSÖCSINGYEN, az összes meglévő játékommal. Mivel városon belül vagyok, a gépem csak engem szolgál ki, 720p -ben kielégítően használható.

40+ megabites sávszélességű képminőséggel+laggal, tehát ahogy itthoni hálózaton át streamelem, már lehetne valamiről beszélgetni, de MINEK? Amikor soha nem fogja elérni egy nyamvadt Ps4 natív képminőségét se, aki meg ennyi pénzt nem tud/akar belerakni hardverbe, az majd pont tudja mi a Stadia+stream gaming. Hagyjukmá'. Főleg, amikor most épp a 8K tévéket próbálják eladni...
720p? Most jön az a rész, hogy felköp alááll?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42988 2019.11.19. 09:35

Botond írta:720p? Most jön az a rész, hogy felköp alááll?
720p streamet 720p ablakban nézem, ami olyan éles, mintha 4k streamet 4k kijelzőn néznék. És kb harmincmilliószor jobb, mint a dokkoltszviccs a quantumtévén. Főleg, hogy a render felbontás meg végtelen hozzá képest.

Szal' én szívesen felköpök, ha alááállsz! :mf2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #42989 2019.11.19. 09:41

DanielT írta:720p streamet 720p ablakban nézem, ami olyan éles, mintha 4k streamet 4k kijelzőn néznék. És kb harmincmilliószor jobb, mint a dokkoltszviccs a quantumtévén. Főleg, hogy a render felbontás meg végtelen hozzá képest.

Szal' én szívesen felköpök, ha alááállsz! :mf2:
Hát ugye, mi csak handheld meg tabletop használjuk a switchet a 720p kijelzőn a 720p képet, ami hárommal natívabb, mint a 720p ablak, de most nem erről van szó, hanem hogy a 720p az ördög műve volt eddig, most meg hirtelen mégiscsak jó otthontól távol?!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42990 2019.11.19. 09:43

Botond írta:Hát ugye, mi csak handheld meg tabletop használjuk a switchet a 720p kijelzőn a 720p képet, ami hárommal natívabb, mint a 720p ablak, de most nem erről van szó, hanem hogy a 720p az ördög műve volt eddig, most meg hirtelen mégiscsak jó otthontól távol?!
Nem kezdem el megint magyarázni a natív felbontást, mert eddig se értetted.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42991 2019.11.19. 09:52

Mindenesetre így néz ki. Felhívnám a figyelmed a felső vezetékek és a recék nem létező viszonyára, majd szólj, ha a szviccs ilyet rak ki a csamcsüngra.

Clipboard01.png
Avatar
Botond

Hozzászólás #42992 2019.11.19. 10:13

DanielT írta:Nem kezdem el megint magyarázni a natív felbontást, mert eddig se értetted.
Nem lehet mindenkinek olyan kiemelkedő a szövegértése mint neked. Többször leírtam, hogy nincs a tv-re rákötve, csak a saját kis képernyőjén használjuk, ami 720p, de azé csak csamcsüngözöl, szóval én is úgy érzem, hogy az én készülékemben van a hiba. :mf2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #42993 2019.11.19. 10:33

Há mondjuk ja. Túl sok rece nincs. Pláne 4K-ban :)
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42994 2019.11.19. 10:36

Moby írta:Há mondjuk ja. Túl sok rece nincs. Pláne 4K-ban :)
Kép
Na, az enyém is 4K render (bár gondolom checkerboard), akkor is ha 1080p tévén nézem, akkor is ha streamen.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42995 2019.11.19. 11:29

Botond írta:Nem lehet mindenkinek olyan kiemelkedő a szövegértése mint neked. Többször leírtam, hogy nincs a tv-re rákötve, csak a saját kis képernyőjén használjuk, ami 720p, de azé csak csamcsüngözöl, szóval én is úgy érzem, hogy az én készülékemben van a hiba. :mf2:
szted a switch képernyője az kijelző? :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #42996 2019.11.19. 12:18

Micsu írta:szted a switch képernyője az kijelző? :banplz:
Az. Kijelzi pl, hogy merül az aksi.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #42998 2019.11.19. 17:01

DanielT írta:Újat a mit akkor?
7t pro. 8csiga ram, deee aza igazsag, h fotozni, telefonalni, uzenetezni, meg bongeszni hasznalom, semmi masra. Kicsit lekerekitett, de nemveszes, nem samsung/huawei modon zavaroan tulzottan az, inkabbcsak ives a kijelzo picit a szélin.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #42999 2019.11.19. 17:15

DanielT írta:Na, az enyém is 4K render (bár gondolom checkerboard), akkor is ha 1080p tévén nézem, akkor is ha streamen.
felbukkant jatekaimon egy steelbook, le is csaptam rá, sajna bele is néztem egy ideig, haaaatez szép. Ügyes h egy realisztikusabb fényelés, s ilyen a horizon motorja. Játék is bejön, bár kicsit érthetetlen infohalom amit rámönt mikor leszállitom a csomagokat, de amugy minden nagyon olyan kojima, ami jo.
Red dead pörög még,, s nekem az is bejön, szoval nemtudom, lábonlőttem magam, két játék sok párhuzamosan
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43000 2019.11.19. 18:52

Mekee írta:felbukkant jatekaimon egy steelbook, le is csaptam rá, sajna bele is néztem egy ideig, haaaatez szép. Ügyes h egy realisztikusabb fényelés, s ilyen a horizon motorja. Játék is bejön, bár kicsit érthetetlen infohalom amit rámönt mikor leszállitom a csomagokat, de amugy minden nagyon olyan kojima, ami jo.
Red dead pörög még,, s nekem az is bejön, szoval nemtudom, lábonlőttem magam, két játék sok párhuzamosan
Az érthetetlen infóhalom majd tisztul, de el kell benne merülni. Vagy tedd félre a lószarszimulátort, vagy tudd le előtte.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43001 2019.11.19. 19:02

Spidermant feladtam anélkül, hogy elkezdtem volna. Tavaly december 31. óta van nálam és leszarom, megy fel eladásra. :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43002 2019.11.19. 19:24

Nem tudok letölteni egy Ps4 demót, mert valami más gépen jelentkeztem be szerinte valaha. Adjam meg a kártyaadataimat. Az van eltárolva, ami már vagy 2 éve nem érvényes és nem lehet átállítani, ki van szürkítve.

Gratulálok Sony, még mindig! Pedig alig vártam, hogy megkapjam a 0 Ft-os számlámat a demó letöltése után. :eljen: :eljen: :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #43003 2019.11.19. 19:35

DanielT írta:Nem tudok letölteni egy Ps4 demót, mert valami más gépen jelentkeztem be szerinte valaha. Adjam meg a kártyaadataimat. Az van eltárolva, ami már vagy 2 éve nem érvényes és nem lehet átállítani, ki van szürkítve.

Gratulálok Sony, még mindig! Pedig alig vártam, hogy megkapjam a 0 Ft-os számlámat a demó letöltése után. :eljen: :eljen: :eljen:

De mit nem lehet átállítani?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43004 2019.11.19. 19:38

Moby írta:De mit nem lehet átállítani?
A kártyaadatokat. Minden szürke, csak az expirationt és a ccv-t kéri.

Aztóta google alapján megtaláltam, hogy nem a store-ban, hanem a RENDSZERBEÁLLÍTÁSOKON BELÜL tudom a WALLET!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! opciónál lecserélni. Érted! WALLET. Mert ezt így szokás hívni! Nanáhogy.

Komolyan mondom akkora barmok ezek sok tekintetben, hogy felfoghatatlan.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43005 2019.11.19. 22:22

DanielT írta:A kártyaadatokat. Minden szürke, csak az expirationt és a ccv-t kéri.

Aztóta google alapján megtaláltam, hogy nem a store-ban, hanem a RENDSZERBEÁLLÍTÁSOKON BELÜL tudom a WALLET!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! opciónál lecserélni. Érted! WALLET. Mert ezt így szokás hívni! Nanáhogy.

Komolyan mondom akkora barmok ezek sok tekintetben, hogy felfoghatatlan.
Ok, leesett :) Azért nem értettem a problémádat, mert ugyan több száz játékom van, de én még SOHA, egyetlen egyszer SEM vásároltam a konzolon. Kizárólag böngészőből. Szóval simán lehet, hogy én sem találnám meg :)
Avatar
Mekee

Hozzászólás #43006 2019.11.20. 07:55

Moby írta:Ok, leesett :) Azért nem értettem a problémádat, mert ugyan több száz játékom van, de én még SOHA, egyetlen egyszer SEM vásároltam a konzolon. Kizárólag böngészőből. Szóval simán lehet, hogy én sem találnám meg :)
Az különösen önsanyargató mazochistáknak lett kitalálva amugy is.
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #43008 2019.11.20. 12:14

"Alza kupontrükközés" Moby Trükközés :violent:
Avatar
Moby

Hozzászólás #43009 2019.11.20. 16:51

Kandurex írta:"Alza kupontrükközés" Moby Trükközés :violent:
Nem én találtam ki, én is olvastam valahol :)
Avatar
Mekee

Hozzászólás #43010 2019.11.20. 17:24

Moby írta:Nem én találtam ki, én is olvastam valahol :)
Inkább aztat mondjad milyenajedikölök? :smile:
Avatar
Moby

Hozzászólás #43011 2019.11.20. 18:47

Mekee írta:Inkább aztat mondjad milyenajedikölök? :smile:
KB toltam két órát. Tetszik, jófélének tűnik. Csak egyelőre a DS hatása alatt ragadtam. Most még nem tudok rendesen mással játszani :)
Avatar
Mekee

Hozzászólás #43012 2019.11.20. 18:57

Moby írta:KB toltam két órát. Tetszik, jófélének tűnik. Csak egyelőre a DS hatása alatt ragadtam. Most még nem tudok rendesen mással játszani :)
Engem a semmilyen főszereplő irritál,, de nagyon, s állitolag szar is, de amugy oké. Értem,, hát én is elraktam későbbre, túl sokminden lett hirtelen.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43014 2019.11.20. 19:19

A történelem része voltak, méghozzá talán rekord sokáig! :eljen:

Nagyon örülök, hogy a géming sajtó fénykorát megtapasztalhattam a 90-es években, fantasztikus idő volt.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43015 2019.11.20. 19:40

Mekee írta:Engem a semmilyen főszereplő irritál,, de nagyon, s állitolag szar is, de amugy oké. Értem,, hát én is elraktam későbbre, túl sokminden lett hirtelen.
Fog sincs mi szar benne. Gecijók az átvezetők, a facial mocap olyan szinten van lényekre átültetve, hogy beszartam. A főszereplő egy kb.átlag kölyök, de mivel a hátát nézed, lehetne akár a nagyapám is. A mecha szerintem okés, nem egy agyonbonyás valami. Nem kell nagy volumenű dologra gondolni, nem egy DS, egy jó iparosmunka, ami tizenpár órára pont jó lesz, és elég jól nyúl az sw témához, nem basz haza semmit. Sőt, jól simul bele.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #43016 2019.11.20. 19:41

Valahol mindig sajnálattal olvasom amikor megszűnik egy nyomtatott szaklap, de be kell látni teljesen eljárt e-felett az idő. Hiába szeretem sokkal jobban a nyomtatott könyveket, egyszerűen a hely igény és a kényelmetlen olvasási élmény teljesen a digitális mellett szól. A lapozás és koncentrálás jobb sokkal a valós könyvben, de ezt nehéz elmagyarázni, a digitálisnak nincs varázsa, az igazi könyvnek van, még is a digitális kell.
Avatar
deep

Hozzászólás #43017 2019.11.20. 19:54

Mekee írta:Inkább aztat mondjad milyenajedikölök? :smile:
Nekem nagyon bejön a játék. A legjobb dolgokat lopja a legjobb mennyiségben Unchartedekből, Soulsokból és mesterien mixeli. Nyilván nem egy HC valami, de egy tök jó scifi akció kaland játék. Elbukható xp halálkor, nyitott pályák, folyamatos felfedezés, újonnan megnyíló pályarészek, szabadon látogatható bolygók. Jól adagolt képességfejlődés, skill tree, frankó történet. Baromi jó bevilágítás, grafika. Több ez, mint tisztességes iparosmunka,nem tudok negatívumot mondani. Még SW-s is, 100x jobban mint az új filmek.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #43018 2019.11.20. 21:15

Moby írta:Fog sincs mi szar benne. Gecijók az átvezetők, a facial mocap olyan szinten van lényekre átültetve, hogy beszartam. A főszereplő egy kb.átlag kölyök, de mivel a hátát nézed, lehetne akár a nagyapám is. A mecha szerintem okés, nem egy agyonbonyás valami. Nem kell nagy volumenű dologra gondolni, nem egy DS, egy jó iparosmunka, ami tizenpár órára pont jó lesz, és elég jól nyúl az sw témához, nem basz haza semmit. Sőt, jól simul bele.
Há így ütném, olyan feje van átvezetőkben. :D De jolvan, há sokat nemkell győzködni engem sw témában, bejövős a cucc, ledemóztem a virágbótival elfut-e, há az elején jól suhant, úgyhogy elfog ez ketyegni szerintem a gépen, ha nem, akkor majd teszünk ellene, úgyis eltolódik jövőre már szerintem így a lófekáliaszim és a dhl szim után.
Avatar
eje75

Hozzászólás #43019 2019.11.20. 22:00

Egy jó szava nincs róla... kb. ennyit nézek ki ebből Én is... semmi flame, nem kell megvédeni... biztos különleges "élmény" :banplz:
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43020 2019.11.20. 22:23

eje75 írta:Egy jó szava nincs róla... kb. ennyit nézek ki ebből Én is... semmi flame, nem kell megvédeni... biztos különleges "élmény" :banplz:
Végig vigyorogtam a videón, kiváló szokás szerint! :DD
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43021 2019.11.20. 22:35

OtherWorld Zoli és szénné gyalázza, de ezért sem haragszom, meg se védem a játékot az eddig leírtakon túl. Olyan zen uralkodik rajtam, hogy őrület. :D

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #43022 2019.11.20. 23:02

donatus13 írta:Valahol mindig sajnálattal olvasom amikor megszűnik egy nyomtatott szaklap, de be kell látni teljesen eljárt e-felett az idő. Hiába szeretem sokkal jobban a nyomtatott könyveket, egyszerűen a hely igény és a kényelmetlen olvasási élmény teljesen a digitális mellett szól. A lapozás és koncentrálás jobb sokkal a valós könyvben, de ezt nehéz elmagyarázni, a digitálisnak nincs varázsa, az igazi könyvnek van, még is a digitális kell.
Ja, pont ezen gondolkoztam Joker nézés közben ma a moziban, hogy amúgy már senki se olvas szerintem nyomtatott újságot. Meg azon, hogy ez a marvel kapitány mekkora kiemelkedő szórakoztató ipari remekmű ehhez a Jokerhez képest, amiben sikerült a vonatott dögunalmat kimaxolni.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43023 2019.11.20. 23:35

azt a fotelből is megállapítiottam volna hogy egy switch usernek sok lesz a joker, miért nem érdeklődtél, spóroltam volna neked :bohoc:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #43024 2019.11.20. 23:39

Neki például bejött a Death Stranding. Én szerintem majd megnézek valami összevágott múvit, vagy végigjátszást a sztori miatt max, a 30+ óra kaptatatás továbbra sem tud lázba hozni, mint videojáték.
A konkrét sztoriról nem sokat mond, viszont elég sokmindent kifejt, szóval a spoiler free-t annyira ne vegyétek készpénznek a címben.
phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #43025 2019.11.20. 23:44

Micsu írta:azt a fotelből is megállapítiottam volna hogy egy switch usernek sok lesz a joker, miért nem érdeklődtél, spóroltam volna neked :bohoc:
Hatalmasat játszott a srác, simán Oscar, de a film ettől még szar. Ugyanazt a kottát próbálta megjátszani amit a marvel kapitány, hogy kontextusba tegye a korábbi filmeket, kvázi előzmény filmként, és bár úgy vagyok vele, hogy a dc filmek még tetszenek is valamennyire, a Marvelek meg semennyire, ennek ellenére a marvel kapitány sokkal jobban elkapta ezt az előzmény dolgot, míg ez a joker egy baromigyenge erőlködés volt, amiből a csávó még így is rengeteget kihozott, egyszerűen lejátszott mindenki mást, de mégsem történt semmi érdemi. És mondjuk ha a trónok harca 6. vagy 7. évadot (már nem emlékszem melyik volt, majd Zó pontosít) szétfikázták a népek, hogy milyen gyorsan lepörög a sárkányok anyjának a teljes transzformálódása a mindenkit felszabadító szuperhősnőből az őrült diktátorba, akkor ez mi volt már a jokerban ahogy kórházi rákosbetegeket segítő bohócból hirtelen elő megfontolt szándékkal gyilkolókést zsebrerakó elmebeteg lett?
Nem tudom, én untam végig.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43026 2019.11.21. 00:04

Botond írta:Hatalmasat játszott a srác, simán Oscar, de a film ettől még szar. Ugyanazt a kottát próbálta megjátszani amit a marvel kapitány, hogy kontextusba tegye a korábbi filmeket, kvázi előzmény filmként, és bár úgy vagyok vele, hogy a dc filmek még tetszenek is valamennyire, a Marvelek meg semennyire, ennek ellenére a marvel kapitány sokkal jobban elkapta ezt az előzmény dolgot, míg ez a joker egy baromigyenge erőlködés volt, amiből a csávó még így is rengeteget kihozott, egyszerűen lejátszott mindenki mást, de mégsem történt semmi érdemi. És mondjuk ha a trónok harca 6. vagy 7. évadot (már nem emlékszem melyik volt, majd Zó pontosít) szétfikázták a népek, hogy milyen gyorsan lepörög a sárkányok anyjának a teljes transzformálódása a mindenkit felszabadító szuperhősnőből az őrült diktátorba, akkor ez mi volt már a jokerban ahogy kórházi rákosbetegeket segítő bohócból hirtelen elő megfontolt szándékkal gyilkolókést zsebrerakó elmebeteg lett?
Nem tudom, én untam végig.
egy 2 órás filmet ne hasonlítsunk már egy több órás sorihoz, itt pár óra van arra hogy karakterfejlődést ábrázoljunk, az meg hogy mi lett arthurbol nem ennyire egyértelmű, dramaturgiai szempontből bőven ráver a got utolsó évadára
az biztos hogy ha nem érzed át a hagnulatot akkor nem fog tetszeni a film, én megértelek amúgy
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43027 2019.11.21. 00:29

DanielT írta:A történelem része voltak, méghozzá talán rekord sokáig! :eljen:

Nagyon örülök, hogy a géming sajtó fénykorát megtapasztalhattam a 90-es években, fantasztikus idő volt.
Nálam akkor haltak ki, amikor CoVboy elhagyta az 576-ot. Mondjuk akkor éppen pár hónapja nem vettem, és amikor a legközelebb a kezembe került, elképedtem.

Van az a stílus (valljuk be, a régi kedvencek ma már infantilisnek hatnak, nosztalgikusan persze) és szakmai színvonal (ez régen sem volt meg, de akkor más volt az elvárás), amiért vennék lapot, de régen nem találkoztam vele. Igaz, esélyt is ritkán adtam, de okom sem volt rá.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43028 2019.11.21. 00:32

Botond írta:És mondjuk ha a trónok harca 6. vagy 7. évadot (már nem emlékszem melyik volt, majd Zó pontosít) szétfikázták a népek,
Én marhára nem értek hozzá, mert az egész sorozatból 5 percet se láttam, ezért a kommenteket se követem túlzottan, de az alapján, amit elkaptam, az első hat évadig tartottak a könyvek, és utána indult be és erősödött a végig a fikahadjárat. Ha minden jól megy, tévedek, és ennyit sem spoilereztem le magamnak.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43029 2019.11.21. 00:33

eje75 írta:Egy jó szava nincs róla... kb. ennyit nézek ki ebből Én is... semmi flame, nem kell megvédeni... biztos különleges "élmény" :banplz:
dunkeygeci.avi
Ennek a nyomorultnak soha egyetlen videóját sem néztem meg, és sosem fogom. Egyszer belekattintottam az egyikbe, amikor itt kezdett terjengeni ez a szarszag, de már a hangjától is ökölbe szorult a kezem.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43030 2019.11.21. 00:57

donatus13 írta:Valahol mindig sajnálattal olvasom amikor megszűnik egy nyomtatott szaklap, de be kell látni teljesen eljárt e-felett az idő. Hiába szeretem sokkal jobban a nyomtatott könyveket, egyszerűen a hely igény és a kényelmetlen olvasási élmény teljesen a digitális mellett szól. A lapozás és koncentrálás jobb sokkal a valós könyvben, de ezt nehéz elmagyarázni, a digitálisnak nincs varázsa, az igazi könyvnek van, még is a digitális kell.
Máig nem sikerült zöld ágra vergődnöm a témával. Terveztem olvasót (Pocketbook InkPad 3, csak most látom, hogy kuponnal most egész jó áron lett volna) venni, de telefon lett helyette, mert gyorsabb, tud színeket, lehet rajta fórumozni és gyorsabb is. Csak kiégeti az agyamat, ha sokat használom.

A következő problémákat legyőző olvasót szeretnék:

- megfelelő méretet, hogy tanulmányok diagramjai, táblázatai, "albumok" képei, weblapok és képregények (ez utóbbiak azért annyira nem fontosak, de tény, hogy van pár jogtiszta pdf-em, mely semmilyen elektronikus eszközömön nem fogyasztható jó szájízzel) is fogyaszthatóak legyenek;
- színeket, hogy tanulmányok táblázatai, "albumok" képei, weblapok és képregények is fogyaszthatóak legyenek;
- ne olyan okádékul működjenek, mint azt a Media Markt-os próbáim során tapasztaltam.

Ami azt illeti, én veszek is könyveket, nyomtatott lapokat is (előfizetésem is van), könyvtárba is járok. Van, amiből megküldik az elektronikus verziót is, de mobilon élvezhetetlen a papírhoz képest. Olvasóval legalább még a színeket is buknám. Persze értem én, hogy csak szövegre jó, de annyi minden másra használnám minden egyes nap, amire nem létezik jó eszköz. A már meglévő saját és közkönyvtárak mellé ugye már az esetleges szoftveres olcsóság/ingyenesség/warez se számít sokat.

Az már egy más kérdés, hogy egy tavalyi német utam során éppen arról olvastam - a nyomtatott Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitungban -, hogy a papírnál még mindig kevésbé egészséges, és ezirányú tapasztaltairól számolt be egy volt, Kindle-tulajdonos kollégám is. Nem tudom, hogy azóta hol tart a tudomány álláspontja.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #43031 2019.11.21. 02:22

eje75 írta:Egy jó szava nincs róla... kb. ennyit nézek ki ebből Én is... semmi flame, nem kell megvédeni... biztos különleges "élmény" :banplz:
Én tök ezt vártam, hogy sokak lehuzzák a picsába, mások meg imádják, ilyen ez. Tarantinot is pl vagy utálni vagy imádni lehet. Ami meglep, hogy daninak bejön, de az nagyon. Meh hogy mobynak ne.m volt még hullámvölgye vele, vagy nem osztotta meg csak. :vigyor3:
Avatar
donatus13

Hozzászólás #43032 2019.11.21. 09:37

Olvasásra a legjobb választás az ipad + olvasó mód. Pont azok miatt amit te is írtál e book egy szar. Egyébként egy hulladék termék kb mind tudásra csak egészségügyi dolgokkal eladják.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43033 2019.11.21. 10:13

Mekee írta:Én tök ezt vártam, hogy sokak lehuzzák a picsába, mások meg imádják, ilyen ez. Tarantinot is pl vagy utálni vagy imádni lehet. Ami meglep, hogy daninak bejön, de az nagyon. Meh hogy mobynak ne.m volt még hullámvölgye vele, vagy nem osztotta meg csak. :vigyor3:
Ez nem egy hibátlan játék, nem is való feltétlenül mindenkinek, és voltak nekem is bajaim vele (logikátlanságok, néha túlzó chapterhosszok). Nem ezért nem nézem ezt a barmot.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43034 2019.11.21. 10:21

donatus13 írta:Olvasásra a legjobb választás az ipad + olvasó mód. Pont azok miatt amit te is írtál e book egy szar. Egyébként egy hulladék termék kb mind tudásra csak egészségügyi dolgokkal eladják.
Könyvolvasásra tökéletes az ebook. Ilyen pdf-ek nézegetésére, görgetésre, weblaptartalom, bármi, erre tökéletesen alkalmatlan. Könyvre, lapozásra kurvajó. Zó igényeire nincs egyetlen, ultimate eszköz. tartalomfogyasztásra szerintem továbbra is ipad, ha amúgy noti nem jó, nagy, bármi. Könyvre meg ebook.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43035 2019.11.21. 10:35

Mekee írta:Én tök ezt vártam, hogy sokak lehuzzák a picsába, mások meg imádják, ilyen ez. Tarantinot is pl vagy utálni vagy imádni lehet. Ami meglep, hogy daninak bejön, de az nagyon. Meh hogy mobynak ne.m volt még hullámvölgye vele, vagy nem osztotta meg csak. :vigyor3:
minden megosztó, van olyan zene/film/játék amit mindenki szeret? csak van ami többé meg kevésbé, tarantinot én nem mondanám annyira megosztónak mert magas pontszámai vannak user meg kritikus körökben is, egy david cronenberget már inkább
Avatar
donatus13

Hozzászólás #43036 2019.11.21. 10:39

Nekem is van ebook, olvasásra elmegy, főleg ha nem kell mindenféle formátummal szopni. Magát az ebookot én is kedvelem, de be kell látni, hogy tudásra és használhatóságra kb olyan mint régen a hordozható 1000 ft-os kínai tetris konzolok. Tud-tud de nagyon limitált működéssel és sokszor pokoli kényelmetlenül. Egyszerűen nem éri meg őket tablet mellett használni. Az meg hogy az e ink károsabb a szemnek mint a sima könyv az szimplán baromság egyébként.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43037 2019.11.21. 10:47

donatus13 írta:sokszor pokoli kényelmetlenül.
Szart vettél. A limitáltság oké. Olyan.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43038 2019.11.21. 10:50

Meg ez a formátumizé is. Nagyrészt megvásárolt ebookjaink vannak, na nekem azokkal még sosem volt gondom. Az ilyen ncore-ról letöltött, otthon OCR-ezett, meg szkennelt szarokkal volt. Le is szoktam róla hamar.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43039 2019.11.21. 10:58

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43040 2019.11.21. 11:10

donatus13 írta:Olvasásra a legjobb választás az ipad + olvasó mód. Pont azok miatt amit te is írtál e book egy szar. Egyébként egy hulladék termék kb mind tudásra csak egészségügyi dolgokkal eladják.
A telefonom olvasómódjából kiindulva ez egy hasznos funkció, de egy tanulmány végigolvasására már nagyon is érzem a szememben, hogy nem papír, pedig nagyon pozitívan próbálok hozzáállni. Ezer oldalas könyvre végképp vész.

Meg hát méretileg az említett problémák közül szintén kevés az iPad is, a laptop is. Akkor már projektor, nem? :) Persze a hordozhatóság is szempont, de még az megoldható azzal, ha oda a hordozható témákat viszem meg a netezést, amire tűrhető a mobil.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43041 2019.11.21. 11:24

Moby írta:Meg ez a formátumizé is. Nagyrészt megvásárolt ebookjaink vannak, na nekem azokkal még sosem volt gondom. Az ilyen ncore-ról letöltött, otthon OCR-ezett, meg szkennelt szarokkal volt. Le is szoktam róla hamar.
Pedig néha azok is jól jönnének.

Az az igazság, hogy éppen a könyvek jelentik a legkisebb problémát. Egyszerre nem olvasok 5-öt, a polcon meg már úgyis ott van egy csomó minden, a könyvtár szintén megteszi. Vannak kivételek persze, de azok gyakran nem is léteznek hivatalosan e-könyvként.

És akkor arról az igényemről nem is beszéltünk, amikor a Word és az Excel előtt alkotva szeretném kímélni a szememet. Hibernáltatnom kéne magam 100 évre. Aztán mehetnék radioaktív patkányokat késelni a pusztába :idiota:
Avatar
donatus13

Hozzászólás #43042 2019.11.21. 12:52

Zóanagyvarázsló írta:már nagyon is érzem a szememben, hogy nem papír, pedig nagyon pozitívan próbálok hozzáállni

Változtass betűméretet akkor vagy keress jobb felbontású készüléket. A régi kindle amit használtam , meg a pocketbook is kibocsátott fény nélkül üzemelt, jó felbontással megspékelve tényleg nem értem milyen különbség lehet. Ebben a témában sokat olvastam, már sok helyen azt is megkérdőjelezik , hogy a profi modern kijelzők amik ipadben, és újabb oledes telefonokban vannak kék fény optimalizálással károsabbak e mint az e-ink.

Én nagyjából napi 12-16 órát nézek monitort vagy telefont naponta abszolút átérzem a problémád, de az e-ink vs könyv területen beállítási problémát látok.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43043 2019.11.21. 13:07

donatus13 írta:Változtass betűméretet akkor vagy keress jobb felbontású készüléket. A régi kindle amit használtam , meg a pocketbook is kibocsátott fény nélkül üzemelt, jó felbontással megspékelve tényleg nem értem milyen különbség lehet. Ebben a témában sokat olvastam, már sok helyen azt is megkérdőjelezik , hogy a profi modern kijelzők amik ipadben, és újabb oledes telefonokban vannak kék fény optimalizálással károsabbak e mint az e-ink.

Én nagyjából napi 12-16 órát nézek monitort vagy telefont naponta abszolút átérzem a problémád, de az e-ink vs könyv területen beállítási problémát látok.
Nem csak a kibocsájtott fény itt a gond, hanem a villogás. És ez gecikáros az oledben is. Ugyan az én telefonom is tud DC dimminget, de azzal is villog, csak nem annyira. Ráadásul ha átkapcsolom láthatóan szarabb lesz a képminőség. És a legtöbb oled még mindig pwm-el megy. Szal aki ilyeneket irogat, hogy károsabbak-e az einkek, mint az oled, annak már sajnos kiégett az agya a displayektől :D

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43044 2019.11.21. 14:03

BORZALMASAN szenvedek a Days Gone kapcsán és nem jutok előrébb.

Jöhetne mint jó kis Sony exkluzív, de:

- Értékelései középszarok jó esetben is.
- Zombis.
- Opengenny.

De minden youtube videó alatt az megy, hogy GOTY meg, underrated game of the evör, stb.

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.
Avatar
Botond

Hozzászólás #43045 2019.11.21. 14:30

Megjött az origin kódom. Mit kell tolni vele, ha beváltom? Jedi van benne?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43046 2019.11.21. 14:46

DanielT írta:BORZALMASAN szenvedek a Days Gone kapcsán és nem jutok előrébb.

Jöhetne mint jó kis Sony exkluzív, de:

- Értékelései középszarok jó esetben is.
- Zombis.
- Opengenny.

De minden youtube videó alatt az megy, hogy GOTY meg, underrated game of the evör, stb.

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.
nem értem hogy ha figyelembe veszem hogy létezik használtwarez akkor mi is ez a feszkó? ennyire nem megy? :nemtudom:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43047 2019.11.21. 15:04

Micsu írta:nem értem hogy ha figyelembe veszem hogy létezik használtwarez akkor mi is ez a feszkó? ennyire nem megy? :nemtudom:
Á, csak a macera. Pl el kell menni valahova érte, aztán meg nézegetni 11 és fél hónapig a tokját, ha megöli a lelkem 1 perc alatt, mint a Szopókember. :D

szerk: Na, lebeszélve a biznisz, holnap Déjzel a Gané.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43048 2019.11.21. 16:14

donatus13 írta:Változtass betűméretet akkor vagy keress jobb felbontású készüléket. A régi kindle amit használtam , meg a pocketbook is kibocsátott fény nélkül üzemelt, jó felbontással megspékelve tényleg nem értem milyen különbség lehet. Ebben a témában sokat olvastam, már sok helyen azt is megkérdőjelezik , hogy a profi modern kijelzők amik ipadben, és újabb oledes telefonokban vannak kék fény optimalizálással károsabbak e mint az e-ink.

Én nagyjából napi 12-16 órát nézek monitort vagy telefont naponta abszolút átérzem a problémád, de az e-ink vs könyv területen beállítási problémát látok.
De én az iPad+olvasó módos megoldásodra reagáltam, hogy telefonon (Redmi Note 7*) nem működik eléggé szemkímélően. Az e-inket nem tudom, tanulmányok alapján biztató. Monitorból sajnos csak kicsi van, nekem 55"-os kéne :)

*Örülök, hogy ez lett, nagyobb zsebbe már macera lenne, kisebb meg kicsi lenne. Ez is az, de ez így jó kompromisszum.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43049 2019.11.21. 16:37

Botond írta:Megjött az origin kódom. Mit kell tolni vele, ha beváltom? Jedi van benne?
Nincs. Az csak a prémiumban van. Megvettem egy hónapra, a ps4-es jedit meg bontatlanul eladtam. Az összes nyomorékságot kipróbáltam pár nap alatt, amit az EA kiszart magából mostanság. NFS heat, anthem, fasztuggya...
Szörnyű, amit ezek művelnek :( Az anthem amúgy geciszép. Kár, hogy a jedi nem a frostbite-ot használta. Nem csúnya így sem, de azé a frostbite odabasz még mindig. Csak ezek a töltésidők gyilkosak, amiket elődanak az anthem is meg az nfs heat is. Mondjuk ez az nfs heat olyan ronda is, hogy azthittem valami baj van a géppel :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #43050 2019.11.21. 17:48

Moby írta:Nincs. Az csak a prémiumban van. Megvettem egy hónapra, a ps4-es jedit meg bontatlanul eladtam. Az összes nyomorékságot kipróbáltam pár nap alatt, amit az EA kiszart magából mostanság. NFS heat, anthem, fasztuggya...
Szörnyű, amit ezek művelnek :( Az anthem amúgy geciszép. Kár, hogy a jedi nem a frostbite-ot használta. Nem csúnya így sem, de azé a frostbite odabasz még mindig. Csak ezek a töltésidők gyilkosak, amiket elődanak az anthem is meg az nfs heat is. Mondjuk ez az nfs heat olyan ronda is, hogy azthittem valami baj van a géppel :D
Köszi, akkor ez kimarad. Mindeközben kijött a második Civ6 kieg iOSre. Gondolom switchre is kijött mindkettő, de még nem néztem.

Vissza: “Leáldozott.hu”