A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Botond

Hozzászólás #42771 2019.11.06. 17:06

Zóanagyvarázsló írta:Végül is ezt írtad, egy fokkal kevésbé épeszűen megfogalmazva.

Azért annak a magyarok milliói meghaltak témának utánanézhetnél, egy pár nullával elnézted. Másrészt éppen arról beszélsz most, hogy hupákolni kell (ha most nem is fegyveresen, de radikálisan), hogy később legyen belőle valami, de akkor is kellett, és akkor ezt fegyveresen lehetett megtenni. Nehéz elképzelni '67-et '48 nélkül (a '67 utáni közjogi berendezkedés alapjait a '48-as április törvények jelentették, de több cikkely '67 előtt is a érvényes volt, például olyan apróságok, mint a jobbágyfelszabadítás vagy a közteherviselés), és a kádári enyhülést is '56 nélkül. A nemzetközi hatásokról nem is beszélve (a nyugati baloldali értelmiség egy része miattunk fordult el a szovjet típusú kommunizmustól, lásd Camus). Ezek az események komoly hatással bírtak, nem arról van szó, hogy leverték őket, és kész.

Lásd még Rákócziék: a szatmári békével a legtöbb kérés teljesült, hosszú távon is megvalósult a béke az uralkodóház és a rendek között. Még Rákóczi is megtarthatta volna az összes birtokát, de másképp döntött.

Fontos volt '67, de ezért nem kéne elszólni '48-at. Ráadásul a passzív rezisztancia túlmitizált, nem statisztikailag nem volt igazán jelentős (bőven sokan vállaltak hivatalokat, és ezt Deák sem ellenezte), és nem is az vezetett '67-hez (a nemzetközi történések, a Habsburg-vereségek sokkal meghatározóbbak, de '48-49 példája is), a történészek manapság sokkal marginálisabbnak tartják a jelentőségét, mint a régi tankönyvek.
Az áprilisi törvényeket a magyar országgyűlés fogadta el és a császár szentesítette, és senki nem ölt meg senkit, hanem az erre elfogadott módon ment végig a folyamat. A kocsiját se gyújtották fel senkinek. Pont ezek után került ki a normál processzből a kérdés és akkor lett ehhez képest nulla előrelépés és sok halott. Ez is azt támasztja alá, hogy mindent a megfelelő helyen, a megfelelő módon, és a szomszéd autójának felgyújtása amúgy pont nulla alkalommal volt a történelemben hatékony. A kiegyezéshez meg nyilván kellett egy megerősödő Poroszország is. Meg pár osztrák halott.
Avatar
Moby

Hozzászólás #42772 2019.11.06. 17:07

Zóanagyvarázsló írta:Ha tudnám, hogy fájna nekik, warezolnék. Így inkább kihagyom. Őszintén szólva marhára nem hat most sem a Death Stranding, sem az RDR2, sőt még az új NFS se. Ha valami friss cucchoz érnék, az a Disco Elysium lenne.
DS rohadtul érdekel. Meg az Outer Worlds. Meg a codmw. Meg a luigi's mansion 3. És ezeknek egy része már otthon vár. És...nem is tudom le merjem-e írni, de úgy van, hogy holnap hazamehetek. Könnyek potyognak a szememből, miközben ezt írom. 40 napja eltüntem a világ elől azzal, hogy elmegyek egy kétnapos kezelésre. Reggelig kell kihúzni esemény nélkül. Nagy árat fizettem érte: egy 12cm hosszú, akkora átmérőjű tűt toltak át a hasfakamon, amiben elfér egy másik tű, amivel beleszúrtak a cuccba odabent. Helyi érzéstelenítéssel. Ami a hasfalat elérzésteleníti, ami az alatt van, azt nem. Szóval most csak lélekben mosolygok.
Avatar
Botond

Hozzászólás #42773 2019.11.06. 17:08

Moby írta:Naszóval vigyázzatok magatokra rohadtul, egyrészt mert bírom nagyon a búrátokat, másrészt meg még egy csomó ember van ezzel így körülöttetek, harmadrészt meg ez az élet nevű utazás igazából gecijó móka, videójátékostól, leáldostól, meg mindenestől.
Nagyon igaz, és ezért is drukkolunk neked is egy emberként!
Avatar
Botond

Hozzászólás #42774 2019.11.06. 17:14

Moby írta:DS rohadtul érdekel. Meg az Outer Worlds. Meg a codmw. Meg a luigi's mansion 3. És ezeknek egy része már otthon vár. És...nem is tudom le merjem-e írni, de úgy van, hogy holnap hazamehetek. Könnyek potyognak a szememből, miközben ezt írom. 40 napja eltüntem a világ elől azzal, hogy elmegyek egy kétnapos kezelésre. Reggelig kell kihúzni esemény nélkül. Nagy árat fizettem érte: egy 12cm hosszú, akkora átmérőjű tűt toltak át a hasfakamon, amiben elfér egy másik tű, amivel beleszúrtak a cuccba odabent. Helyi érzéstelenítéssel. Ami a hasfalat elérzésteleníti, ami az alatt van, azt nem. Szóval most csak lélekben mosolygok.
The outer worlds nagyon jópofa és nagyon tizenkettő egy tucat. Én félre is raktam amíg ac:görögöket kimaxolom, megvár.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42775 2019.11.06. 17:14

Moby írta:Egyébkênt ja. Nekem is voltak ilyen időszakaim, és igazából kurvára élveztem. 15-20 év házasság után már ez nagyon más. Amellett, hogy a csodálatos feleségem természetesen nő, ennek minden előnyével, isssszonyatosan nélkülözhetetlen támogató háttér, aki nélkül ezt az életet képtelen lennêk csinálni. Nélküle egy nagyon másikat kellene felépíteni, ami sok szempontból már a mostani világképemmel csak kevesebb lehetne.
gratulalok, en ilyet meg nem talaltam pedig keresgelek :p
Avatar
Moby

Hozzászólás #42776 2019.11.06. 17:26

Micsu írta:gratulalok, en ilyet meg nem talaltam pedig keresgelek :p
Köszönöm! Az érdem az övé, én csak próbálom meghálálni neki ezt minden módon.
Avatar
Moby

Hozzászólás #42777 2019.11.06. 17:27

Botond írta:Nagyon igaz, és ezért is drukkolunk neked is egy emberként!
Köszönöm az egy ember minden tagjának! :)
Avatar
eje75

Hozzászólás #42778 2019.11.06. 19:38

Moby írta:DS rohadtul érdekel. Meg az Outer Worlds. Meg a codmw. Meg a luigi's mansion 3. És ezeknek egy része már otthon vár. És...nem is tudom le merjem-e írni, de úgy van, hogy holnap hazamehetek. Könnyek potyognak a szememből, miközben ezt írom. 40 napja eltüntem a világ elől azzal, hogy elmegyek egy kétnapos kezelésre. Reggelig kell kihúzni esemény nélkül. Nagy árat fizettem érte: egy 12cm hosszú, akkora átmérőjű tűt toltak át a hasfakamon, amiben elfér egy másik tű, amivel beleszúrtak a cuccba odabent. Helyi érzéstelenítéssel. Ami a hasfalat elérzésteleníti, ami az alatt van, azt nem. Szóval most csak lélekben mosolygok.
Húapám :wilting: hát...kitartás... azt hittem amikor feldugtak a könnyező harcoson keresztül egy karmos szondát, és kiszedték a követ ami elzárta a vesémet annál nincs szarabb altatás nélküli műtét... lehet tévedtem... kitartás...
Avatar
eje75

Hozzászólás #42779 2019.11.06. 19:41

COD MW single gecijó, a legjobb amit FPS-nél eddig láttam, talán a MW2-t is viszi... a multi... hát az viszont nehéz eset: rohadt gyors, fun, de egyben rohadt idegesítő is... ebben eléggé jól elmondja mi a gond vele...
Avatar
Moby

Hozzászólás #42780 2019.11.06. 20:49

eje75 írta:COD MW single gecijó, a legjobb amit FPS-nél eddig láttam, talán a MW2-t is viszi... a multi... hát az viszont nehéz eset: rohadt gyors, fun, de egyben rohadt idegesítő is... ebben eléggé jól elmondja mi a gond vele...
Készülök rá, hogy fel fogja kúrni az agyam, szóval lemezen vettem. Vagy összetöröm, vagy eladom. Mindkettő megoldja a helyzetet.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #42781 2019.11.06. 21:00

eje75 írta:Húapám :wilting: hát...kitartás... azt hittem amikor feldugtak a könnyező harcoson keresztül egy karmos szondát, és kiszedték a követ ami elzárta a vesémet annál nincs szarabb altatás nélküli műtét... lehet tévedtem... kitartás...
Nekem eddig a legdurvább az volt, amikor egy rossz tejfogamat úgy húzta ki a puszilgatnivaló, ügyeletes doktornéni, hogy nem adott zsibbasztót, csak valami keserű löttyöt, hogy öblögessek vele. :bdead:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42782 2019.11.06. 21:02

benőmenő írta:Nekem eddig a legdurvább az volt, amikor egy rossz tejfogamat úgy húzta ki a puszilgatnivaló, ügyeletes doktornéni, hogy nem adott zsibbasztót, csak valami keserű löttyöt, hogy öblögessek vele. :bdead:

akivel kegyes volt az élet :banplz:
tejfogat én magamnak húztam ki ember, nehogy még a végén összeomolj :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Micsu 2019.11.06. 21:02-kor.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #42783 2019.11.06. 21:02

Micsu írta:akivel kegyes volt az élet :banplz:
tejfogat én magamnak húztam ki ember :D
Többnyire én is, de ez egy hátsó örlő volt és már bucira dagadt tőle a fél arcom. Párszor neki kellett rugaszkodnia, mire sikerült kicibálnia fogóval.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára benőmenő 2019.11.06. 21:03-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42784 2019.11.06. 21:03

benőmenő írta:Többnyire én is, de ez egy hátsó örlő volt és már bucira dagadt tőle a fél arcom.
az a helyzet ha már bevan gyulladva, gennyesedve az injekció se sok szart ér, bár a te esetedben ezt sose tudjuk már meg :P
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #42785 2019.11.06. 21:45

DanielT írta:Remélem Evelyn Armstrong és Buzzina Aldrin szálltak a holdra, miközben férjeik vigyáztak otthon a gyerekekre.
Pffft LOL
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #42786 2019.11.06. 21:47

DanielT írta:Nyugati világ: JAJJ NINCS ELÉG RONDA NŐ A JÁTÉKOKBAN/FILMEKBEN! Pedig én egy extra ronda bányarém vagyok, NEM KÉPVISELNEK!! TÜNTESSÜNK!!! LÁZADJUNK!!! NYOMJUK MINDENKI POFÁJÁBA A FÁJDALMUNKAT!
LEMÁÓ
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #42787 2019.11.06. 21:48

Az a durva, hogy ezekben nem is nagyon van túlzás. Én lányos apukaként is mos má nagyon kezdem unni a píszit, meg ezeket a baromságokat.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42788 2019.11.06. 22:15

Szinte felfoghatatlan, amit tud ez a videóban látható engine! A játékokban meg alulról közelítjük a HL2-t, ha szerencsések vagyunk. Egyszerűen _FELHÁBORÍTÓ_ mennyire nincs kihasználva ilyen téren a technika. Kapjuk a statikus fost.

phpBB [media]
Avatar
Mekee

Hozzászólás #42789 2019.11.06. 22:18

Moby írta:DS rohadtul érdekel. Meg az Outer Worlds. Meg a codmw. Meg a luigi's mansion 3. És ezeknek egy része már otthon vár. És...nem is tudom le merjem-e írni, de úgy van, hogy holnap hazamehetek. Könnyek potyognak a szememből, miközben ezt írom. 40 napja eltüntem a világ elől azzal, hogy elmegyek egy kétnapos kezelésre. Reggelig kell kihúzni esemény nélkül. Nagy árat fizettem érte: egy 12cm hosszú, akkora átmérőjű tűt toltak át a hasfakamon, amiben elfér egy másik tű, amivel beleszúrtak a cuccba odabent. Helyi érzéstelenítéssel. Ami a hasfalat elérzésteleníti, ami az alatt van, azt nem. Szóval most csak lélekben mosolygok.
Kemény... Má majdnem annyira mint a seggíró végigjátszás csít nélkül. Kitartást továbbra is! :taps:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42790 2019.11.06. 22:21

DanielT írta:Szinte felfoghatatlan, amit tud ez a videóban látható engine! A játékokban meg alulról közelítjük a HL2-t, ha szerencsések vagyunk. Egyszerűen _FELHÁBORÍTÓ_ mennyire nincs kihasználva ilyen téren a technika. Kapjuk a statikus fost.

phpBB [media]
jó de ezekhez azért proci teljesítmény is kell
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #42791 2019.11.06. 22:43

DanielT írta:Szinte felfoghatatlan, amit tud ez a videóban látható engine! A játékokban meg alulról közelítjük a HL2-t, ha szerencsések vagyunk. Egyszerűen _FELHÁBORÍTÓ_ mennyire nincs kihasználva ilyen téren a technika. Kapjuk a statikus fost.]
phpBB [media]

Pedig lehetett szavazni pénztárcával. :nezze:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #42792 2019.11.06. 23:53

Botond írta:Az áprilisi törvényeket a magyar országgyűlés fogadta el és a császár szentesítette, és senki nem ölt meg senkit, hanem az erre elfogadott módon ment végig a folyamat. A kocsiját se gyújtották fel senkinek. Pont ezek után került ki a normál processzből a kérdés és akkor lett ehhez képest nulla előrelépés és sok halott. Ez is azt támasztja alá, hogy mindent a megfelelő helyen, a megfelelő módon, és a szomszéd autójának felgyújtása amúgy pont nulla alkalommal volt a történelemben hatékony. A kiegyezéshez meg nyilván kellett egy megerősödő Poroszország is. Meg pár osztrák halott.
Szóval azért húzod a szád március 15. miatt, mert április után eldurvultak az események? Hogy erre nem gondoltam! És az szerinted úgy történt, hogy a törvényeket keveselltük, és mi támadtunk? És ha az udvar őszinte volt (mármint nem V. Ferdinánd, ő nem volt százas, le is mondatták), miért dobtak utána jó időre jó néhány szentesített törvényt.

Mert amikor jött Jellasic, annyira próbáltunk Habsburg-lábon állni, hogy a király nevében védekezve Habsburg István nádort kértük fel fővezérnek (és akkor ő lett volna Pákozdnál), aki ebbe bele is ment, csak közben elhívták Bécsbe, megparancsolva, hogy ezt senkivel nem közölheti (és kinevezték a helyére Lamberget, aki elég balfék volt ahhoz, hogy sajnos ne csak a kocsiját gyújtassa fel). A végén szegény így lett szándéka ellenére mindkét fél szemében áruló.

Szóval brutálisan sarkítasz, mintha a kormány célja a háború lett volna. Nyilván Kossuthnak voltak később túltolásai, és azzal sem értek egyet, hogy saját magát fényezve Görgeyt árulónak állította be.

Amúgy nemcsak Poroszország erősödött, de ugye ott volt egy Franciaország is korábban (III. Napóleon a helyi 1848 után került helyzetbe, ennyire hatástalan ott a forradalom, ahogy Párizsban már csak szokott) és Olaszország is (ők sem éppen passzív rezisztanciával nyomták le Ausztriát, és hozták létre az egységes olasz államot). Nem vagyok az erőszak híve, de azért párszor működött, nagy túlerő ellen is. A hülye finnek is megadhatták volna magukat a szovjeteknek.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #42793 2019.11.06. 23:55

aabyssx írta:Az a durva, hogy ezekben nem is nagyon van túlzás. Én lányos apukaként is mos má nagyon kezdem unni a píszit, meg ezeket a baromságokat.
Lányos apukának lenni nem is elég PC. Ha egy néger transzlányod lenne, az már említésre méltó lenne.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #42794 2019.11.06. 23:59

benőmenő írta:Nekem eddig a legdurvább az volt, amikor egy rossz tejfogamat úgy húzta ki a puszilgatnivaló, ügyeletes doktornéni, hogy nem adott zsibbasztót, csak valami keserű löttyöt, hogy öblögessek vele. :bdead:
Volt egy pár műtétem, de szerencsére a nagy fájdalmakat megúsztam. Legfeljebb csak időleges végtagbénulással és maradandó végtagkárosodással tudnék beszállni a buliba. Ráadásul se PC-m, se konzolom nem volt akkor, így észre sem vettem akkoriban, hogy eggyel kevesebb kezem volt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #42795 2019.11.06. 23:59

MIcsu! Nekem még nem jött meg az Origin Menzeszem, de várom rendületlenül.
Avatar
Botond

Hozzászólás #42796 2019.11.07. 07:22

Zóanagyvarázsló írta:Szóval azért húzod a szád március 15. miatt, mert április után eldurvultak az események? Hogy erre nem gondoltam! És az szerinted úgy történt, hogy a törvényeket keveselltük, és mi támadtunk? És ha az udvar őszinte volt (mármint nem V. Ferdinánd, ő nem volt százas, le is mondatták), miért dobtak utána jó időre jó néhány szentesített törvényt.

Mert amikor jött Jellasic, annyira próbáltunk Habsburg-lábon állni, hogy a király nevében védekezve Habsburg István nádort kértük fel fővezérnek (és akkor ő lett volna Pákozdnál), aki ebbe bele is ment, csak közben elhívták Bécsbe, megparancsolva, hogy ezt senkivel nem közölheti (és kinevezték a helyére Lamberget, aki elég balfék volt ahhoz, hogy sajnos ne csak a kocsiját gyújtassa fel). A végén szegény így lett szándéka ellenére mindkét fél szemében áruló.

Szóval brutálisan sarkítasz, mintha a kormány célja a háború lett volna. Nyilván Kossuthnak voltak később túltolásai, és azzal sem értek egyet, hogy saját magát fényezve Görgeyt árulónak állította be.

Amúgy nemcsak Poroszország erősödött, de ugye ott volt egy Franciaország is korábban (III. Napóleon a helyi 1848 után került helyzetbe, ennyire hatástalan ott a forradalom, ahogy Párizsban már csak szokott) és Olaszország is (ők sem éppen passzív rezisztanciával nyomták le Ausztriát, és hozták létre az egységes olasz államot). Nem vagyok az erőszak híve, de azért párszor működött, nagy túlerő ellen is. A hülye finnek is megadhatták volna magukat a szovjeteknek.
A visszatámadas nem az egyetlen opció volt (ilyen nímandok szerint is, mint pl Széchenyi), és nem vezetett sehova ahogy az tudható, de cserébe a passzív ellenállás és egyéb külső körülmények igen. És igen a 19. században meg a 20. században komoly sport volt sokakat kivagyiságból megölni, mennyivel rosszabb nekünk itt a 21. században ahol nincs ilyen rendezvény Európa-szerte. Szemétunió elvette ezt is! Mondjuk aki kicsit is elégedetlen a dolgok mostani intézésével az még mindig kiköltözhet kelet Ukrajnába, ott még folyik a tuti, lehet ünnepelni, hogy végre lőnek!
Avatar
Botond

Hozzászólás #42797 2019.11.07. 07:22

Zóanagyvarázsló írta:MIcsu! Nekem még nem jött meg az Origin Menzeszem, de várom rendületlenül.
Nekem se, állítólag szakaszos bevonás van.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #42798 2019.11.07. 10:42

Botond írta:A visszatámadas nem az egyetlen opció volt (ilyen nímandok szerint is, mint pl Széchenyi), és nem vezetett sehova ahogy az tudható, de cserébe a passzív ellenállás és egyéb külső körülmények igen. És igen a 19. században meg a 20. században komoly sport volt sokakat kivagyiságból megölni, mennyivel rosszabb nekünk itt a 21. században ahol nincs ilyen rendezvény Európa-szerte. Szemétunió elvette ezt is! Mondjuk aki kicsit is elégedetlen a dolgok mostani intézésével az még mindig kiköltözhet kelet Ukrajnába, ott még folyik a tuti, lehet ünnepelni, hogy végre lőnek!
Széchenyi valóban szeretett volna régóta kiegyezni Béccsel, de ez közeledés sosem működött (ezért is lett '48-ban kormánytag), ez egy nagy fájdalma és "tévedése" volt. Amúgy sem számított akkor már a kor szintjén progresszívnek: arisztokrata vezetésű berendezkedést képzelt el.

Az elhúzódó, csak külső segítséggel levert szabadságharc tapasztalata pedig nagyobb részben járult hozzá a kiegyezéshez, mint a mitizált passzív ellenállás, mely a forradalmi emlékezet nélkül szintén még enerváltabb lehetett volna.

A kiegyezés szép kompromisszum volt, de megszívtuk vele: nem volt elég társadalmi bázisa, ezért a kor végére az akkori normák szerint is elitista választójog alapján lehetett csak fenntartani, a Habsburg-monarchia pedig nem húzhatta sokáig, a nemzetiségi kérdést sem sikerül(hetet)t rendezni. Kossuthnak is volt igazsága a Kasszandra-levélben.

Elcseszett helyzet volt, de ettől még van és volt mit ünnepelni március 15-én vagy - 1927 előtt - április 11-én. Ellenben a trónfosztás dátuma sosem volt nemzeti ünnep. Nem csináltak mindent tökéletesen, ahogy rajtam kívül soha, senki sem. Bazz, még a Gothicban is van bug és mellényúlás! Meg hát még a mai tudásunkkal is nehéz megítélni bizonyos döntéseket. Amikor Lamberg meglincselése miatt feloszlatták az országgyűlést, Bécsben még nem tudták, hogy az ellenünk küldött Jellasics már régen "fut".
Avatar
Botond

Hozzászólás #42799 2019.11.07. 11:00

Zóanagyvarázsló írta:Széchenyi valóban szeretett volna régóta kiegyezni Béccsel, de ez közeledés sosem működött (ezért is lett '48-ban kormánytag), ez egy nagy fájdalma és "tévedése" volt. Amúgy sem számított akkor már a kor szintjén progresszívnek: arisztokrata vezetésű berendezkedést képzelt el.

Az elhúzódó, csak külső segítséggel levert szabadságharc tapasztalata pedig nagyobb részben járult hozzá a kiegyezéshez, mint a mitizált passzív ellenállás, mely a forradalmi emlékezet nélkül szintén még enerváltabb lehetett volna.

A kiegyezés szép kompromisszum volt, de megszívtuk vele: nem volt elég társadalmi bázisa, ezért a kor végére az akkori normák szerint is elitista választójog alapján lehetett csak fenntartani, a Habsburg-monarchia pedig nem húzhatta sokáig, a nemzetiségi kérdést sem sikerül(hetet)t rendezni. Kossuthnak is volt igazsága a Kasszandra-levélben.

Elcseszett helyzet volt, de ettől még van és volt mit ünnepelni március 15-én vagy - 1927 előtt - április 11-én. Ellenben a trónfosztás dátuma sosem volt nemzeti ünnep. Nem csináltak mindent tökéletesen, ahogy rajtam kívül soha, senki sem. Bazz, még a Gothicban is van bug és mellényúlás! Meg hát még a mai tudásunkkal is nehéz megítélni bizonyos döntéseket. Amikor Lamberg meglincselése miatt feloszlatták az országgyűlést, Bécsben még nem tudták, hogy az ellenünk küldött Jellasics már régen "fut".
Hát ugye ez messzire ment attól, hogy az érdekérvényesítésnek mi a helye és módja, de valójában eljutottunk oda, ahol Danival szoktunk falba futni, hogy egyéni vs közösségi érdek. Mindenesetre a kiegyezés a "magyar seggbe magyar lófaszt" gondolatkör mentén született, ahogy a 48as forradalom is a "ki nem ugrál nem is magyar, hejj" gondolatkör mentén zajlott, ami mindkét esetben a kudarc oka is lett, mert egyes gondolkodók rájöttek, hogy amúgy ezekbe a lózungokba a "magyar" kifejezés helyére szabadon beilleszthető az is, hogy "szlovák", "szerb", "horvát", "cseh", vagy bármi más. És akkor jött egy halom öldöklés ismét, majd lett az, hogy "nézmá, meg lehet ezeket beszélni öldöklés nélkül is, csináljunk úniót és megint legyünk egy ország".
Na szóval vissza az elejére. Minden gondolatnak van maga helye és ideje és kezelési módja. A gyilkolósdi sose a megfelelő mód. És nem minden felvetés helyes amit akár gyilkolásdival akár anélkül felvetnek egyesek vagy sokak. És ezt konkrét esetre szűkítve egy blizz rendezvényen hongkongozni az trollkodás simán, az meg instaban, jogosan.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #42800 2019.11.07. 19:05

Ubuntu beszámoló:
ma úgy döntöttem, hogy újratelepítem a feleségem notebookját és Windowst teszek rá. A feleségem reakciója az volt, hogy "most miért kell hozzányúlni, végre jó volt, minden működött".
Az oka az, hogy nem tudtam kevés erőfeszítéssel elérni, hogy a hibernálás működjön ...ez engem zavart, illetve a gyerekeknek kell egy karaoke szoftver rá, amit macera lenne feltákolni, mert csak buildinstrukciók vannak linuxhoz.
Az én tanulságom az, hogy simán lehet most már next-next-finishsel feleség-kompatibilis linuxot is felrakni, ha csak egy internetezős pécé kell. Lehet, hogy majd visszatérek hozzá egyszer...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42801 2019.11.07. 20:31

aabyssx írta:Ubuntu beszámoló:

Az én tanulságom az, hogy simán lehet most már next-next-finishsel feleség-kompatibilis linuxot is felrakni, ha csak egy internetezős pécé kell. Lehet, hogy majd visszatérek hozzá egyszer...
Tehát tud futtatni egy böngészőt, ez egyszerűen csodás! És miért is JOBB, vagy miért van értelme?

Semmiért. Nahátezaz. Erre Mac-et szokás venni jobb helyeken, azon rohadtul hasít a Fácse meg az Instagram. :eljen:

Egyébként meg itt van ez, "Chromebook" bármiből egy sec alatt.

phpBB [media]
Avatar
eje75

Hozzászólás #42802 2019.11.07. 20:52

Má megy a stream, kedvenc Nioh-s csókám tolja.... Én nézni is alig bírom, olyan unalmasnak tűnik.... a mikrofonjába behallatszik a háttérből a PS4: mintha folyamatosan szárítaná a haját a csóka
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42803 2019.11.07. 21:35

eje75 írta:Má megy a stream, kedvenc Nioh-s csókám tolja.... Én nézni is alig bírom, olyan unalmasnak tűnik.... a mikrofonjába behallatszik a háttérből a PS4: mintha folyamatosan szárítaná a haját a csóka
Mivel holnap kéne átvennem, megnéztem belőle az első 5 másodpercemet. Hát, sétál a bácsi. :miaz:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #42804 2019.11.07. 21:48

DanielT írta:Tehát tud futtatni egy böngészőt, ez egyszerűen csodás! És miért is JOBB, vagy miért van értelme?

Semmiért. Nahátezaz. Erre Mac-et szokás venni jobb helyeken, azon rohadtul hasít a Fácse meg az Instagram. :eljen:

Egyébként meg itt van ez, "Chromebook" bármiből egy sec alatt.

[video]hackbook[/video]
Azért van értelme, mert ingyen van, nem kell licencet venni.
Cloudready sajna nem pálya, Play store nincs, nem legális.
Avatar
eje75

Hozzászólás #42805 2019.11.07. 21:56

DanielT írta:Mivel holnap kéne átvennem, megnéztem belőle az első 5 másodpercemet. Hát, sétál a bácsi. :miaz:
A lovaglás szimulátor után most itt a postás szimulátor... az 5. órában se nagyon csinál mást: sétál...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42806 2019.11.07. 22:05

eje75 írta:A lovaglás szimulátor után most itt a postás szimulátor... az 5. órában se nagyon csinál mást: sétál...
nem lövöldöztél eleget a codban? :violent:
abynak biztos tetszik hogy nem kell benne lőni :P
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #42807 2019.11.07. 22:10

aabyssx írta:Azért van értelme, mert ingyen van, nem kell licencet venni.
Ez a licenc dolog egy 700-2000 HUF közötti tételt jelent ebayen.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42808 2019.11.07. 22:10

eje75 írta:A lovaglás szimulátor után most itt a postás szimulátor... az 5. órában se nagyon csinál mást: sétál...
Rányomtam megint 1 secre, menüben volt. Ez nekem már elég változatosság. :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42809 2019.11.07. 22:20

Watch Dogs 2
A nagy leáld hype hatására én is beneveztem az órakutyák második részére, az elsőt csak kipróbáltam anno.
Ami szembetünt elsőre hogy az ui szerintem roszabb lett, elég fura szokni kell, a másik meg az hogy a 2013as e3 bemutató grafikai szintjét még most sem éri el sok esetben, nem csúnya a játék néha tud nagyon szép is lenni meg nagyon statikus és semmilyen is, a futással többnyire nem volt gond max akkor találkoztam droppal ha nagyon gyorsan kocsikáztam, apropó kocsikázás, ennek a játéknak jobban állt volna valami faja fizikai modell, a saints rowhoz még ment is a gagyzor ótóka ehhez annyira nem, bár nagyon sokat azért nem kell benne vezetni.
Elég nehezen indul be már szinte feladtam, nagyon kis adagokban fogyasztottam, de a végére azért beindul, már az ember azt hinné hogy csak egykaptafa hekkeld meg juss be küldetések lesznek és mégse, nameg azért mikor a karakterünk már fejletebb lesz a lehetőségek is megnyílnak
Ez a hekkeresdi jópofa amúgy még ha elég primkó is, bár érdekes hekkereket látni automata fegyverekkel rohangálni, mellé meg sok esetben eljátszák a szentet, a story hol érdekel hol nem többnyire a gameplay miatt játszottam. A zenék rendben voltak, elég sok elektronikus zene volt a repertoárban és tényleg jópofa szövegek, utalások vannak benne. (az nagyon tetszett mikor wrench a predatorok vezetőjének a skilljéről beszélt h hány alient tudna elkapni etc etc :P)
Nem lett a kedvencem, annyi időt nem tudtam volna eltölteni vele mint a gtaval de egyáltalán nem bánom hogy végigjátszottam, ha erre tudnak tenni egy lapáttal a legion odabaszhat keményen :taps:
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42810 2019.11.08. 09:45

Micsu írta:Watch Dogs 2
A nagy leáld hype hatására én is beneveztem az órakutyák második részére, az elsőt csak kipróbáltam anno.
Ami szembetünt elsőre hogy az ui szerintem roszabb lett, elég fura szokni kell, a másik meg az hogy a 2013as e3 bemutató grafikai szintjét még most sem éri el sok esetben, nem csúnya a játék néha tud nagyon szép is lenni meg nagyon statikus és semmilyen is, a futással többnyire nem volt gond max akkor találkoztam droppal ha nagyon gyorsan kocsikáztam, apropó kocsikázás, ennek a játéknak jobban állt volna valami faja fizikai modell, a saints rowhoz még ment is a gagyzor ótóka ehhez annyira nem, bár nagyon sokat azért nem kell benne vezetni.
Elég nehezen indul be már szinte feladtam, nagyon kis adagokban fogyasztottam, de a végére azért beindul, már az ember azt hinné hogy csak egykaptafa hekkeld meg juss be küldetések lesznek és mégse, nameg azért mikor a karakterünk már fejletebb lesz a lehetőségek is megnyílnak
Ez a hekkeresdi jópofa amúgy még ha elég primkó is, bár érdekes hekkereket látni automata fegyverekkel rohangálni, mellé meg sok esetben eljátszák a szentet, a story hol érdekel hol nem többnyire a gameplay miatt játszottam. A zenék rendben voltak, elég sok elektronikus zene volt a repertoárban és tényleg jópofa szövegek, utalások vannak benne. (az nagyon tetszett mikor wrench a predatorok vezetőjének a skilljéről beszélt h hány alient tudna elkapni etc etc :P)
Nem lett a kedvencem, annyi időt nem tudtam volna eltölteni vele mint a gtaval de egyáltalán nem bánom hogy végigjátszottam, ha erre tudnak tenni egy lapáttal a legion odabaszhat keményen :taps:
Kép
Mondd pls, hogy nem használtál halálos fegyvereket. :ticking:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42811 2019.11.08. 09:46

Én meg már reggel mentem volna átvenni a postásszimulátort, erre ír az Alza, hogy csak délután lesz, mert nem hozta a postás. :(( Pedig ma már az ajándék kulacsból akartam inni a reggeli szörpömet!

Ez csak még elszántabbá tett, hogy bármi áron leszállítsam, amit rám bíznak, akármennyi zuzmós és mohás sziklán kell átkelnem!
Avatar
Botond

Hozzászólás #42812 2019.11.08. 09:53

DanielT írta:Én meg már reggel mentem volna átvenni a postásszimulátort, erre ír az Alza, hogy csak délután lesz. :(( Pedig ma már az ajándék kulacsból akartam inni a reggeli szörpömet!
Én meg rendeltem új TV-t, hogy jobban lássam a switch képét. Na nem mintha egynél többször játszottunk volna dokkolva, de sose tudni. :D Amúgy meg pont a játékok a megfelelő hely, ahol a halálos fegyvereket kell használni, és nem a nagykörút.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42813 2019.11.08. 10:35

DanielT írta:Mondd pls, hogy nem használtál halálos fegyvereket. :ticking:
ritkan, 90%ban massal vegeztettem a piszkos munkat :P
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #42814 2019.11.08. 11:08

benőmenő írta:Ez a licenc dolog egy 700-2000 HUF közötti tételt jelent ebayen.
Az nem legális.
Avatar
Moby

Hozzászólás #42815 2019.11.08. 12:01

DanielT írta:Én meg már reggel mentem volna átvenni a postásszimulátort, erre ír az Alza, hogy csak délután lesz, mert nem hozta a postás. :(( Pedig ma már az ajándék kulacsból akartam inni a reggeli szörpömet!

Ez csak még elszántabbá tett, hogy bármi áron leszállítsam, amit rám bíznak, akármennyi zuzmós és mohás sziklán kell átkelnem!
Ott vettem én is a kulacs miatt :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #42816 2019.11.08. 12:27

Moby írta:Ott vettem én is a kulacs miatt :)
És minden oké, hazaértél rendben, indul az egy hónapos regenerálódás?
Avatar
Moby

Hozzászólás #42817 2019.11.08. 13:35

Botond írta:És minden oké, hazaértél rendben, indul az egy hónapos regenerálódás?
Ja, minden zsír. Megtanultam ma beadni magamnak az injekciót, szal minden fasza, menni fog az itthoni kezelés. Mondjuk nem volt őszinte a mosolyom, amikor kiderült, hogy tíznapi adag huszonhatezer, de ez az egész nekem a szenvedés mellett annyi pénzben is van, hogy már egy ideje nem számolom, mer nem tesz jót. Mindegy, leszarom, egyszer vége lesz.
Egyelőre jobban aggaszt, hogy hogy délután be kéne menni a postásszimulátorért, de erőm az zéró. Lehet, hogy ebből a végtelen gyaloglásból ma már nem lesz semmi.
Avatar
deep

Hozzászólás #42818 2019.11.08. 14:02

Moby írta:délután be kéne menni a postásszimulátorért, de erőm az zéró. Lehet, hogy ebből a végtelen gyaloglásból ma már nem lesz semmi.
Futár?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42819 2019.11.08. 14:18

Moby írta:Ja, minden zsír. Megtanultam ma beadni magamnak az injekciót, szal minden fasza, menni fog az itthoni kezelés. Mondjuk nem volt őszinte a mosolyom, amikor kiderült, hogy tíznapi adag huszonhatezer, de ez az egész nekem a szenvedés mellett annyi pénzben is van, hogy már egy ideje nem számolom, mer nem tesz jót. Mindegy, leszarom, egyszer vége lesz.
Egyelőre jobban aggaszt, hogy hogy délután be kéne menni a postásszimulátorért, de erőm az zéró. Lehet, hogy ebből a végtelen gyaloglásból ma már nem lesz semmi.
Elvigyem neked? Ez a legkevesebb, ha már ráadásul futárnak készülünk! :idiota:

Írd privátban a címed, meg az Alza rendelés adatokat.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42820 2019.11.08. 14:21

DanielT írta:Elvigyem neked? Ez a legkevesebb, ha már ráadásul futárnak készülünk! :idiota:

Írd privátban a címed, meg az Alza rendelés adatokat.
videkre is? Hozhanal egy pizzat :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #42821 2019.11.08. 14:30

DanielT írta:Elvigyem neked? Ez a legkevesebb, ha már ráadásul futárnak készülünk! :idiota:

Írd privátban a címed, meg az Alza rendelés adatokat.
Nagyon rendes vagy, de bemegyek érte holnap délelőtt. Gyak hiába is hoznám el ma, tegnap is olyan voltam, hogy este nyolckor arccal lefelé beleborultam az ágyba, szal az esti géminghez még kicsit erősödni kell :DD Pedig odakészítettem a switchet, hogy na majd LM3-at fogok tolni ágyból, hát nem ment. Ilyen ébredéstől du kettőig viszem szusszal, onnantól vellany leó. Iszonyú mit visz helyettem is a nejem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42822 2019.11.08. 14:30

Micsu írta:videkre is? Hozhanal egy pizzat :banplz:
Természetesen, az ajánlatom mindenkinek áll. Bármit megveszek, elviszek, elintézek, csak füttyentsetek! :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42823 2019.11.08. 14:32

Moby írta:Nagyon rendes vagy, de bemegyek érte holnap délelőtt. Gyak hiába is hoznám el ma, tegnap is olyan voltam, hogy este nyolckor arccal lefelé beleborultam az ágyba, szal az esti géminghez még kicsit erősödni kell :DD Pedig odakészítettem a switchet, hogy na majd LM3-at fogok tolni ágyból, hát nem ment. Ilyen ébredéstől du kettőig viszem szusszal, onnantól vellany leó. Iszonyú mit visz helyettem is a nejem.
Okés, ha mégsem menne, akkor sajnos legközelebb vasárnapi kiszállítást tudnék vállalni, mert holnap nem vagyok Bp-n.
Avatar
Botond

Hozzászólás #42824 2019.11.08. 14:45

DanielT írta:Okés, ha mégsem menne, akkor sajnos legközelebb vasárnapi kiszállítást tudnék vállalni, mert holnap nem vagyok Bp-n.
A holnapi ügyeltet vállalom én, úgyis megyek Pestre a kölkökkel, ha kell, akkor fordulok egyet a cuccal seperc alatt. Szóval, ha holnap derülne ki, hogy mégsem tudsz érte menni, akkor szólj Moby! Az én számom elméletileg meg is van neked.
/szerk: Meg nekem nincs PS4em, szóval nem is áll fenn az esélye, hogy megtartom, mint Daninál. :papakacsint:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42825 2019.11.08. 14:48

Moby írta: Pedig odakészítettem a switchet
ez itt a baj :eplus2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #42826 2019.11.08. 16:58

Köszi srácok, de összeszedtem minden erőmet, és bementem érte. Miféle fanboi lennék, ha ezt nem tenném meg? :)
A kulacs tök jó, azthittem valami átlátszó szar lesz, kamukép, de nem. A játék települ. Én meg gecire elfáradtam. Pedig este játék, bármi is lesz.
Dani: a négyezres kuponnal olcsósítottad, ugye?



/a CODMW-t végül nem hoztam el. Annyi minden van most itt, hogy nem fog beleférni ebbe az 1 hónapba igazán, viszont már most meredeken zuhan az ára. Ráér majd akkor, ha teljesen itthon leszek.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42827 2019.11.08. 17:13

Moby írta:Köszi srácok, de összeszedtem minden erőmet, és bementem érte. Miféle fanboi lennék, ha ezt nem tenném meg? :)
az a baj hogy így még nagyobb csalódásnak fogod megélni :D bár most lehet hogy megüti a szintet annyira ki vagy éhezve, nőkkel is így van ez, lejjebb megy a mérce :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #42828 2019.11.08. 17:27

Micsu írta:az a baj hogy így még nagyobb csalódásnak fogod megélni :D bár most lehet hogy megüti a szintet annyira ki vagy éhezve, nőkkel is így van ez, lejjebb megy a mérce :D
Nem tudok csalódni. Tudom milyen. Simán lehet, hogy megunom, és eladom. Ezért is vettem lemezen.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42829 2019.11.08. 17:52

Moby írta:Dani: a négyezres kuponnal olcsósítottad, ugye?
Természetesen nem, de köszönöm, hogy időben szóltál, miután teljes áron megvettem és levettem itthon a fóliát!

Remélem felépülésed gyors és látványos lesz, hogy erről még tudjunk tárgyalni személyesen... :ticking:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #42830 2019.11.08. 18:38

DanielT írta:Én meg már reggel mentem volna átvenni a postásszimulátort, erre ír az Alza, hogy csak délután lesz, mert nem hozta a postás. :(( Pedig ma már az ajándék kulacsból akartam inni a reggeli szörpömet!

Ez csak még elszántabbá tett, hogy bármi áron leszállítsam, amit rám bíznak, akármennyi zuzmós és mohás sziklán kell átkelnem!
Én hagytam a 'csába az egészet, időközben kiderült, hogy nekem má nemjutott steelbook, simát meg nem akarok, mégis valami civilizált ember vagyokvagymi... :D Tehát kivárom míg beakad a jatekaim-hálóba egy használt,most úgyis vége lett a horizonnak, lemegy a dlc, red dead, days gone, aztán uncsi dlc, aztán jöhet ez, má jó occsóé (Sztem hamar leesik, ahogy sokan rájönnek hogy unalmas,fos,egysíkú,nemértik,stb) Szóval királyság ez a család, hogy nincs annyi idő gémingelni, egy csomó pénzt megspórol nekem a day0 vásárlások kiejtésével. :nemtudom:
Avatar
Moby

Hozzászólás #42831 2019.11.08. 18:40

DanielT írta:Természetesen nem, de köszönöm, hogy időben szóltál, miután teljes áron megvettem és levettem itthon a fóliát!

Remélem felépülésed gyors és látványos lesz, hogy erről még tudjunk tárgyalni személyesen... :ticking:
Nincs mentségem, de álmomban nem gondoltam, hogy megveszed, ráadásul ott.

Nadeakkor pótlom:
Spoiler
Bármit meg tudtok venni az alzáról 4000Ft-al olcsóbban. Annyi a trükk, hogy amit vesztek, amellé dobjátok be ezt, és rányomjátok a 0YR1F5F6 kuponkódot. Legalább 12e forintért kell vásárolni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2019.11.08. 18:47-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #42832 2019.11.08. 18:45

Egy csomó szart vásároltam így az elmúlt két napban karcsonyra. Gyerekeknek legot, switchjátékot, minden szart. Meg persze DS-t.
Spoiler
alza.jpg
Avatar
Botond

Hozzászólás #42833 2019.11.08. 19:59

Én már idénre nem terveztem semmi day1 vásárlást, de aztán ez mégiscsak befigyelt ma:
phpBB [media]

Holnap a fiammal iszonyat jól fogunk szórakozni szerintem.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #42834 2019.11.08. 20:05

Akár hányszor látok egy ilyen játékot, borzalmasan érzem magam, nem értem, hogy adják el ezeket :D rettenet.
Avatar
deep

Hozzászólás #42835 2019.11.08. 20:13

Botond írta:Én már idénre nem terveztem semmi day1 vásárlást, de aztán ez mégiscsak befigyelt ma:
Holnap a fiammal iszonyat jól fogunk szórakozni szerintem.
A Tágítók! Iszonyatosan kellemetlen az egész, pont neked való :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42836 2019.11.08. 21:50

tessék DT, még egy szög a ps4es DS koporsólyába :D

phpBB [media]

coopba jó lesz ezt végigcsapdosni
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #42837 2019.11.08. 23:22

Megveszitek a hegyi pizzafutárt láncskor?!? :D:D:D

Az inkább egy nekem való játék és még én sem vagyok biztos benne. LOL
Avatar
eje75

Hozzászólás #42838 2019.11.09. 08:31

Moby írta:
Spoiler
Bármit meg tudtok venni az alzáról 4000Ft-al olcsóbban. Annyi a trükk, hogy amit vesztek, amellé dobjátok be ezt, és rányomjátok a 0YR1F5F6 kuponkódot. Legalább 12e forintért kell vásárolni.
Hát ez mekkora :worship: :worship: :worship: ... már tolom is orrba-szájba.... thx dude!
Avatar
Moby

Hozzászólás #42839 2019.11.09. 09:13

Botond írta:Én már idénre nem terveztem semmi day1 vásárlást, de aztán ez mégiscsak befigyelt ma:
phpBB [media]

Holnap a fiammal iszonyat jól fogunk szórakozni szerintem.
Ez rohadtjó! :) Szerintem veszem valamikor.
Avatar
Botond

Hozzászólás #42840 2019.11.09. 10:46

Moby írta:Ez rohadtjó! :) Szerintem veszem valamikor.
Mondjuk még nem sikerült belenézni, mert rámerőltették a minecraftot, aztán a szokásos switch-ipad-pc összecsatlakozás van. Vagyis volt, én most kiléptem, ők még tolják, de majd nyomjuk ezzel is, mert trailer alapján nekem is eszetlen jó mókának tűnik couchcoopban. :D

Vissza: “Leáldozott.hu”