A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #42701 2019.11.03. 20:15

aabyssx írta:Na jó, mit bírtok ezekben a játékokban?
A tápolás az OCD-sekre nyilvánvalóan erősen hat, de tényleg szórakoztató tud lenni, látni, ahogy fejlődik a karaktered, besöpörni loottón nyert érdekes tárgyakat, meg élvezni a pusztulgurulást. És ezek eleve nagyban építenek a kooperatívra. Egyébként komolyabb szinteken kell taktikázni, és a bossok patternjére is oda kell figyelni, és a crowd control vagy az összedolgozás is igényel taktikázást. A különböző kasztok, skillek és gearek pedig szintén alkalmazkodást kívánnak.

Emellett a Diablo 1-2 kapott egy érdekes sötét világot (főleg az 1, de a 2-ben a hárembe megérkezés is ütős volt), hangulatos zenékkel és átvezetőkkel (az ember küzdött minden Act végéért, hogy jöjjön a következő videó), akkor odacseszőnek számító cliffhangerekkel.

Az FPS-Diablo Borderlands például kevésbé jön be, hiába lövöldözést takar benne a klikkfeszt, mégis súlytalanabb és kihívásmentesebb a harc, a loot meg érdektelen benne. A 10%-nyi értékelhető poén és közös móka mégis elviszi ezt is a hátán.

A Dead Island és a Dying Light (szintén FPS-ek részben) meg horrorosabb, túlélősebb (együtt fosni is jó, mert másik parázása a ijesztő tud lenni, éppúgy, ha a társad meglep :), főleg az utóbbi, melyben sokat kell parkourozni, akár harc közben is. Nem egy Mirror's Edge, de működik és szórakoztató.

A DeathSpankben (diablós nézetű) meg például Ron Gilbert eléggé benne volt, így ott a humor, a paródia volt benne a frankó.

Egyikre sem mondanám, hogy szupermély játék, a BL vagy a DI kiváltképp primkó számomra ahhoz, hogy egyedül lekössön, de együtt az említettek miatt végigjátszás erejéig fun tud lenni. Ezt persze azt is jelenti, hogy a műfaj maga egyáltalán nem kedvencem, de jól esik az ilyen is.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42702 2019.11.03. 20:22

aabyssx írta:Egyre kevésbé van elképzelésem róla. Sok ultranépszerű címet és a közösséget elnézve meg gyakran lövésem sincs.
akkor nezzuk a bgt, abbol is a 2.at
Jo benne a story, a vilag, a villain, a taktikus harcrendszer, a felfedezes es a fejlodes orome, karakterek, es mindezt 100 oran at
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42703 2019.11.03. 21:23

aabyssx írta:Gondoltam, hogy nem kapok választ, amiben arról van szó, hogy mi a jó benne...
Valami biztos, mert 6-8 év kihagyás után a Diablo 3 miatt lett megint videókártya a pécémben és utána rögtön procit is fejlesztettem, hogy jobban fusson. Persze speciel pont a Dio 3 valójában csalódás volt, mert a biznisz modell totál szétbaszta a balanszot, de ettől függetlenül az izometrikus klikkoldás szörnytrancsír rohadt jó. Persze már én is unom, de minden mást is és azért mert sokat nyomtam sok félét.

Lehet neked is ki kéne próbálni, nem találgatni, hogy mi benne a jó. És még persze akkor se biztos hogy bejön, de engem is agyon kéne verni inkább, minthogy Ánuszkrídben nézelődjek, neked meg az jött be.
Avatar
Moby

Hozzászólás #42704 2019.11.04. 06:44

aabyssx írta:Egyre kevésbé van elképzelésem róla. Sok ultranépszerű címet és a közösséget elnézve meg gyakran lövésem sincs.
Én ugyanígy vagyok pl. a horgászattal. :nemtudom: Bár az is igaz, hogy nem is szoktam agyalni rajta :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42705 2019.11.04. 13:35

Moby írta:Én ugyanígy vagyok pl. a horgászattal. :nemtudom: Bár az is igaz, hogy nem is szoktam agyalni rajta :)
horgaszatot en birom tobbiekkel ugy ha beszelgetni is lehet meg iszogatni kozben +1 bogracs v grill ;)
Avatar
Moby

Hozzászólás #42706 2019.11.04. 14:04

Micsu írta:horgaszatot en birom tobbiekkel ugy ha beszelgetni is lehet meg iszogatni kozben +1 bogracs v grill ;)
ja, ez így jól hangzik, csak minek ehhez lóbálni horgászbotot:)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #42707 2019.11.04. 14:11

Jóvanakkor. :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42708 2019.11.04. 14:14

Moby írta:ja, ez így jól hangzik, csak minek ehhez lóbálni horgászbotot:)
helyszin es a feeling, ilyen alapon ulhetnenk mindig otthon is ;) egy szep topart adja azert
Avatar
Moby

Hozzászólás #42709 2019.11.04. 15:58

Micsu írta:helyszin es a feeling, ilyen alapon ulhetnenk mindig otthon is ;) egy szep topart adja azert
oké, bár nekem a szép tópartot a botok kúrnák haza, nade nem véletlenül nem hobbim nekem ez :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #42710 2019.11.04. 16:22

Micsu írta:helyszin es a feeling, ilyen alapon ulhetnenk mindig otthon is ;) egy szep topart adja azert
Ha kimész a tópartra akkor viszed magaddal az ipaded vagy a switched és akkor tudsz civ6ozni a parton. Az pont ugyanolyan kapkodós, mint a pecázás, csak több benne a fun, és mivel körökre osztott ugyanúgy tudsz mellette beszélgetni, grillezni, stb.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42711 2019.11.04. 16:31

Botond írta:Ha kimész a tópartra akkor viszed magaddal az ipaded vagy a switched és akkor tudsz civ6ozni a parton. Az pont ugyanolyan kapkodós, mint a pecázás, csak több benne a fun, és mivel körökre osztott ugyanúgy tudsz mellette beszélgetni, grillezni, stb.
jó nem mindenki full kocka tudod :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #42712 2019.11.04. 16:42

Micsu írta:jó nem mindenki full kocka tudod :D
Elég baj az!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42713 2019.11.05. 07:38

Ennyit mindenképp érdemes megnézni belőle. :D

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #42714 2019.11.05. 13:49

Botond írta:Ha kimész a tópartra akkor viszed magaddal az ipaded vagy a switched és akkor tudsz civ6ozni a parton. Az pont ugyanolyan kapkodós, mint a pecázás, csak több benne a fun, és mivel körökre osztott ugyanúgy tudsz mellette beszélgetni, grillezni, stb.
Poénnak jó, de biztos nem azért mennék el a vízpartra a szemem és az agyam sugárzása elől, hogy ott folytassam.

Éppen, hogy valami e-inkes kijelző lenne jó munkára, hogy az ember kevésbé elgyötört szemekkel menjen játszani. Akkor játszottam a legtöbbet, amikor a játékon kívüli dolgok miatt nem kellett mindig kijelzőt bambulni. A kékfényszűrős lencse segít, de így is van limit.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #42715 2019.11.05. 16:03

RDR2 úgy tűnik fosport lett
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42716 2019.11.05. 16:20

neoreg írta:RDR2 úgy tűnik fosport lett
Mé'? Röviden rá tudtam nézni céges NUC-on, suhan rendesen amit láttam. (1 perc max )
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42717 2019.11.05. 17:11

NADE! Most néztem pár streamet, nyomtam ide, nyomtam oda. És sehol nem láttam az égvilágon semmit, ami egy kicsit is szórakoztató, vagy érdekes lett volna.

Szóval ezt én tuti meg nem veszem, elég volt ennyi. És rohadjon meg a Rockstar, hogy ezt a játékot csinálta a generációra egy új GTA helyett.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #42719 2019.11.05. 17:57

DanielT írta:Mé'? Röviden rá tudtam nézni céges NUC-on, suhan rendesen amit láttam. (1 perc max )
Az sg-ről tájékozódva ezeket találtam:

"No, egy Ryzen 3800x , 32GB Ram , és egy 8GB-os 1070GTX-el, 1080p High 30-40fps! "

"Nem túl jó hir, hogy 1080 Ti-vel nyomja és teljesen csonton van minden neki maxolva, viszont 1440p-ben csak 20-30 FPS között ugrál neki, kint meg van, hogy 15"

"Most nyomott a srac benchet a streamben: 16/25/59 fps, 2560x1440, minden koppon, ahogy lattam.

9900k/2080ti/64g ram"

"i9-9900K + 2080 Ti kombó alatt: 33 FPS átlagban 2560x1440p alatt."

"gtx970 26FPS 1080P LOW nyugodjanak békében a népkártyák."

Ezenkívül felmentem egy random streamer csatornájára twitch-en, ott a csávó 1080p felbontáson 30 fps-sel streamelt valami 8 magos ryzennel meg 32 giga rammal (gpu-ját nem írta ki, de valószínű, hogy nem valami szart rakott be ezek mellé), állítólag gép restart után jó egy ideig, szóval valószínűleg van egy szép kis memory leak.

mindemellett rengetegen szenvednek csupán azzal, hogy elinduljon, mert a csodás rockstar launcher folyamatosan összeomlik
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #42720 2019.11.05. 18:26

Most nézem, hogy a drágábbik EA Accessben mától játszahtó az új NFS...mekkora marketing lángész tehette egy napra az RDR2-vel! :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42721 2019.11.05. 22:41

benőmenő írta:Most nézem, hogy a drágábbik EA Accessben mától játszahtó az új NFS...mekkora marketing lángész tehette egy napra az RDR2-vel! :idiota:
És mekkora lángész lehetett az a vezető, aki rámondta az okét erre a mocsokra? Mindegy ennek, hogy mivel jelent meg egy napon.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42722 2019.11.05. 22:42

For the Mankind
Uj apple+os sori egy alternativ holdraszallasrol, erdekelt de mar a pilotot felaldoztak a pc oltaran
Avatar
Botond

Hozzászólás #42723 2019.11.05. 22:59

Micsu írta:For the Mankind
Uj apple+os sori egy alternativ holdraszallasrol, erdekelt de mar a pilotot felaldoztak a pc oltaran
Megnéztem én is mindkét részt, meg a SEE két részét is. Egyik se győzött meg.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42724 2019.11.06. 08:11

Micsu írta:For the Mankind
Uj apple+os sori egy alternativ holdraszallasrol, erdekelt de mar a pilotot felaldoztak a pc oltaran
Remélem Evelyn Armstrong és Buzzina Aldrin szálltak a holdra, miközben férjeik vigyáztak otthon a gyerekekre.
Avatar
Botond

Hozzászólás #42725 2019.11.06. 08:42

DanielT írta:Remélem Evelyn Armstrong és Buzzina Aldrin szálltak a holdra, miközben férjeik vigyáztak otthon a gyerekekre.
Ennél, egyszerűbb a sztori.
Spoiler
A szovjetek a holdraszállásban is megelőzik az amcsikat, nagy összezuhanás, meg egymásramutogatás indul, aztán persze végül Armstrong meg Aldrin is odaér, de utána mivel a szovjetek értek oda előbb bedurvul a verseny és katonai bázis kellene a Holdra, amit a NASA vezetőmérnöke ellenez, aki ugye ugyanaz a von Braun aki a V2 raktékkal a Holdat célozta, de néha Londont találta el, és őt aztán félre is állítják az SS múltjára hivatkozva. De ez csak az egyik, szinte mellékes sztoriszál, amire Micsu utal az inkább az, hogy ugye az űrhajós feleségek élete elég erős sztoriszál, ami ugye elég kontrasztos a mai világban, amikor még a 60as évek usájában 100%-al ment az asszonynak a konyhában a helye, egy kis házasságtörés miatt el ne válj, mert jó, hogy félredug emberünk, de te csicska vagy, egyedül úgyse boldogulnál, nyeld le szépen a büszkeséged, meg mindent, és az ingyenes második rész záróképe, hogy ebbe a lecsóba csapnak bele a szovjetek, akik nőt küldenek a Holdra. Szóval a női egyenjogúság központi topik lesz, és a 60as évek usáját elnézve ez jogos is. Meg a nőket elnyomni nem sokkal kultúráltabb dolog, mint rabszolgát tartani. Jártam a 90es évek elején Andorrában, ahol Európában utolsóként kaptak szavazati jogot a nők. Az uniós hókamókázás előtt ez egy vámszabad övezet, kvázi bevásárlóközpont volt a franciáknak és spanyoloknak, és ezért a kis ország kis fővárosa tele volt plázákkal. Az egyik plázában voltunk is, volt női wc is, meg férfi. A férfi wc úgy nézett ki, hogy kb 50 piszoár és 30 beülős hely. A női wc úgy nézett ki, hogy a benyitás után ülhettél le és kész. Egy pottyantós hely összesen. Na most aki szerint ez normális, meg ennyit a nőkről azoknak lányos apukaként üzenem, hogy adják őt el rabszolgának bazmeg vmelyik afrika hadúrnak, vagy a közel-keletre!
Avatar
Moby

Hozzászólás #42726 2019.11.06. 09:27

neoreg írta:Az sg-ről tájékozódva ezeket találtam:

"No, egy Ryzen 3800x , 32GB Ram , és egy 8GB-os 1070GTX-el, 1080p High 30-40fps! "

"Nem túl jó hir, hogy 1080 Ti-vel nyomja és teljesen csonton van minden neki maxolva, viszont 1440p-ben csak 20-30 FPS között ugrál neki, kint meg van, hogy 15"

"Most nyomott a srac benchet a streamben: 16/25/59 fps, 2560x1440, minden koppon, ahogy lattam.

9900k/2080ti/64g ram"

"i9-9900K + 2080 Ti kombó alatt: 33 FPS átlagban 2560x1440p alatt."

"gtx970 26FPS 1080P LOW nyugodjanak békében a népkártyák."

Ezenkívül felmentem egy random streamer csatornájára twitch-en, ott a csávó 1080p felbontáson 30 fps-sel streamelt valami 8 magos ryzennel meg 32 giga rammal (gpu-ját nem írta ki, de valószínű, hogy nem valami szart rakott be ezek mellé), állítólag gép restart után jó egy ideig, szóval valószínűleg van egy szép kis memory leak.

mindemellett rengetegen szenvednek csupán azzal, hogy elinduljon, mert a csodás rockstar launcher folyamatosan összeomlik
Most érzem csak, mennyire elkapkodtam én ezt az egészet. A pécés verzában legalább a setup menüben órákon át turkálás jelenthetett volna némi izgalmat a pusztító unalom közben, amit a játék többi része nyújt :((
Avatar
Botond

Hozzászólás #42727 2019.11.06. 09:44

Moby írta:Most érzem csak, mennyire elkapkodtam én ezt az egészet. A pécés verzában legalább a setup menüben órákon át turkálás jelenthetett volna némi izgalmat a pusztító unalom közben, amit a játék többi része nyújt :((
A kávédaráló komolyságú laptop pc szintű x1x-en meg semmi ilyen gixer. :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42728 2019.11.06. 09:57

Moby írta:Most érzem csak, mennyire elkapkodtam én ezt az egészet. A pécés verzában legalább a setup menüben órákon át turkálás jelenthetett volna némi izgalmat a pusztító unalom közben, amit a játék többi része nyújt :((
Én meg nézegettem, hogy mennyiért tudnám venni... komolyan mondom a kétségbeesés borzasztó tettekre készteti az embert! :wilting: :wilting: :wilting:

És nem a port miatt, mert suhanna az simán, értelmes beállításokkal. (Gamers Nexus tesztet néztem) Hanem ez a POKOL, ami ténylegesen lehetett az élet abban az időszakban, hogy nincs semmi, csak a ló, a házad meg a fák/homok/hó. És miközben ebben létezel, néha rá kell vinni a kurzort 3 féle inges/kabátos karaktermodellekre, akik ott puttyogtatnak.

Inkább leszek Days Gone speedrunner.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42729 2019.11.06. 10:08

Botond írta:Ennél, egyszerűbb a sztori.
Spoiler
Egy pottyantós hely összesen. Na most aki szerint ez normális, meg ennyit a nőkről azoknak lányos apukaként üzenem, hogy adják őt el rabszolgának bazmeg vmelyik afrika hadúrnak, vagy a közel-keletre!
És ha nem lányos apukaként kell vélekedned a nőkről, hanem mondjuk az ex feleséged alapján, akkor milyen wc-t adnál nekik? :miaz:

Nameg a női egyenjogúság a szovjet oldalon kidomborítva, az aztán rohadtul hiteles a 60-as évek amerikájával szemben! Azok a drága jó oroszok és az emberi jogok, meg egyenlőség! Az mondjuk igaz, hogy a nőket is küldték minden elképzelhető módon meghalni mindenhova. :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #42730 2019.11.06. 10:14

DanielT írta:És ha nem lányos apukaként kell vélekedned a nőkről, hanem mondjuk az ex feleséged alapján, akkor milyen wc-t adnál nekik? :miaz:

Nameg a női egyenjogúság a szovjet oldalon kidomborítva, az aztán rohadtul hiteles a 60-as évek amerikájával szemben! Azok a drága jó oroszok és az emberi jogok, meg egyenlőség! Az mondjuk igaz, hogy a nőket is küldték minden elképzelhető módon meghalni mindenhova. :eljen:
Ő sem azért hülye, mert nő, hanem mert hülye. És amúgy igen, a szovjetek tolták előre a női egyenjogúság szekerét, női katona, női űrhajós, nők a gyárba, vagy a női szavazati jog. Ezek közül van amit pozitívnak lehet felfogni van amit nem, de az egyenjogúság már ilyen. Szóval ez a rész hiteles amúgy, meg ahogy az USA helyzetet bemutatják. De ennek ellenére lapos szar az egész, így két rész érdekességnek pont elég.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42731 2019.11.06. 10:41

Botond írta:Ő sem azért hülye, mert nő, hanem mert hülye. És amúgy igen, a szovjetek tolták előre a női egyenjogúság szekerét, női katona, női űrhajós, nők a gyárba, vagy a női szavazati jog. Ezek közül van amit pozitívnak lehet felfogni van amit nem, de az egyenjogúság már ilyen.
És milyen sokra vitték, mint nemzet! Példaértékű a fejlődésük és kiváló mintául szolgálhat minden felemelkedni kívánó ország részére! Szerencsére a mi, demokratikusan választott politikusaink ezt már tudták és jól döntöttek.
Avatar
Botond

Hozzászólás #42732 2019.11.06. 10:49

DanielT írta:És milyen sokra vitték, mint nemzet! Példaértékű a fejlődésük és kiváló mintául szolgálhat minden felemelkedni kívánó ország részére! Szerencsére a mi, demokratikusan választott politikusaink ezt már tudták és jól döntöttek.
Nyilván a női egyenjogúság okozta a vesztüket, és ezért van egyedül Szaúd-Arábiában korlátlan jó lét, mert ott még tartják a régi szokásokat! Ejbekár, hogy odalett az iszlám állam, neked ott lett volna a kánaán! (Ami erős képzavar amúgy, hogy az iszlám állam és a kánaán egy mondatban, de ebbe bele se menjünk)
/szerk: mondjuk a szovjet nemzet sorsának kielemzése is külön regényt megér, mint ahogy a jugoszláv nemzeté vagy az belga nemzeté.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Botond 2019.11.06. 10:52-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42733 2019.11.06. 10:51

DanielT írta:És ha nem lányos apukaként kell vélekedned a nőkről, hanem mondjuk az ex feleséged alapján, akkor milyen wc-t adnál nekik? :miaz:

:banplz: :banplz:
Nekem absz nincs a noi egyenjogusaggal bajom csak a divat pcvel
Botond meg azt elfelejtette leirni h a sorozatban a ferfiak bunko, alkoholista himsoviniszta parasztoknak vannak beallitva kb kivetel nekul errefel a nok...
Avatar
Botond

Hozzászólás #42734 2019.11.06. 10:53

Micsu írta:Botond meg azt elfelejtette leirni h a sorozatban a ferfiak bunko, alkoholista himsoviniszta parasztoknak vannak beallitva kb kivetel nekul errefel a nok...
A kivételek meg SS tisztek. :D Az mennyivel jobb már!
Avatar
Moby

Hozzászólás #42735 2019.11.06. 10:55

DanielT írta:Én meg nézegettem, hogy mennyiért tudnám venni... komolyan mondom a kétségbeesés borzasztó tettekre készteti az embert! :wilting: :wilting: :wilting:

És nem a port miatt, mert suhanna az simán, értelmes beállításokkal. (Gamers Nexus tesztet néztem) Hanem ez a POKOL, ami ténylegesen lehetett az élet abban az időszakban, hogy nincs semmi, csak a ló, a házad meg a fák/homok/hó. És miközben ebben létezel, néha rá kell vinni a kurzort 3 féle inges/kabátos karaktermodellekre, akik ott puttyogtatnak.

Inkább leszek Days Gone speedrunner.
Én meg rendeltem egy codmw-t :ijedt:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42736 2019.11.06. 11:05

Moby írta:Én meg rendeltem egy codmw-t :ijedt:
nah mi a pálya a műtéttel?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42737 2019.11.06. 11:19

Micsu írta:Nekem absz nincs a noi egyenjogusaggal bajom csak a divat pcvel
Nekem sincs. Abszolút, senkivel, se a melegekkel, se a transzneműekkel. MINDENKI CSINÁLJON AMIT AKAR, amíg azzal másnak nem árt. Dugja oda amilyét akarja, nyaljon olyan genitáliát amit megkíván. Szavazhasson mindenki és azonos munkáért azonos bért!

Ugyanaz a bajom mint neked: a felesleges túltolás, a feltűnősködés, az álhősködés, a bullshit.

KUSSOLJON MINDENKI és élje az életét a legjobb tudása szerint, ne tegyen úgy a nyugati világban bárki, mintha áldozat lenne, becsülje meg magát. Főleg ezek a nyomorék elkényeztetett rinyagépek, akik a neten fontoskodnak.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42738 2019.11.06. 11:20

Micsu írta:nah mi a pálya a műtéttel?
Kommentjéből úgy tűnik a lobotómia sikeres volt! :banplz: :banplz: :banplz:

Mondjuk a COD single engem is érdekelne.
Avatar
Botond

Hozzászólás #42739 2019.11.06. 11:23

DanielT írta:KUSSOLJON MINDENKI és élje az életét a legjobb tudása szerint, ne tegyen úgy a nyugati világban bárki, mintha áldozat lenne, becsülje meg magát. Főleg ezek a nyomorék elkényeztetett rinyagépek, akik a neten fontoskodnak.
Ez most a blizzardos malőrrel kapcsolatos álláspontod? :o Meg amúgy a rabszolgák helyzete egész pontosan mitől javult volna, vagy a nők hogyan szereztek volna szavazati jogot, ha nem fontoskodnak? A férfiak közül is régebben csak egy szűk réteg ugathatott bele bármibe, aki megfelelő, nemesi családba született, az egész pontosan hogyan javult volna cirkuszolás és túltolás nélkül? Nem olyan fekete-fehér ez.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42740 2019.11.06. 11:27

Botond írta:Ez most a blizzardos malőrrel kapcsolatos álláspontod? :o Meg amúgy a rabszolgák helyzete egész pontosan mitől javult volna, vagy a nők hogyan szereztek volna szavazati jogot, ha nem fontoskodnak? A férfiak közül is régebben csak egy szűk réteg ugathatott bele bármibe, aki megfelelő, nemesi családba született, az egész pontosan hogyan javult volna cirkuszolás és túltolás nélkül? Nem olyan fekete-fehér ez.
Abszolút. A Blizzardnak is csak kussolni kellett volna és MINDENT megúsznak. Hát de nem? DE.

Plusz azt mondom, hogy mindenki csinálhasson amit akar, a Hong Kongiakat meg egyre jobban elnyomják, tehát nem csinálhatnak amit akarnak. Ezért jogos a lázadás, ahogy a szavazati jogért is az volt.

De mindez nyugaton már pipa, a sok nyomorék idióta jódolgában nem tud mit csinálni, ezért kövér néger nő mindenki lassan a játékokban, meg a filmekben. Már aki nem buzi sajtkrémtorta. Érted, EZ a legfontosabb nekik. Ennyire nincs valójában semmi gondjuk, azon kívül, hogy nem bassza meg/pofán őket jól valaki. Idióta SJW gyökerek.
Avatar
Moby

Hozzászólás #42741 2019.11.06. 11:30

Micsu írta:nah mi a pálya a műtéttel?
Decemberre halasztották. Sajnos az eddigiektől is nagyobb problémák merültek fel, ami miatt az altatás nem lehetséges. 1 hónapig kell gyógyszeres kezelést kapjak, jelenleg előkészítenek arra, hogy 1 hónapig bírjam otthon orvos nélkül. De nemsokára megyek haza, és most csak ez érdekel, és jó a kedvem. És kis szerencsével karácsonyra a műtéten is túl lehetek. És iszonyú nagy szerencsém volt, ésszel alig felfogható, hogy egy műtétre várva, egy kórházban derült ki olyan probléma, amibe kb bármelyik nap belehalhattam volna, vagy lebénulhattam volna, és itt csak annyi történt, hogy volt egy párperces, átmeneti látáskiesésem (szegény Tottinak is valami hasonló problémája lehetett). A sok szar közben most az isteni gondviselés megmentette a seggem. Ha ez nincs, talán fel sem ébredtem volna az altatásból.
Avatar
Botond

Hozzászólás #42742 2019.11.06. 11:37

Moby írta:Decemberre halasztották. Sajnos az eddigiektől is nagyobb problémák merültek fel, ami miatt az altatás nem lehetséges. 1 hónapig kell gyógyszeres kezelést kapjak, jelenleg előkészítenek arra, hogy 1 hónapig bírjam otthon orvos nélkül. De nemsokára megyek haza, és most csak ez érdekel, és jó a kedvem. És kis szerencsével karácsonyra a műtéten is túl lehetek. És iszonyú nagy szerencsém volt, ésszel alig felfogható, hogy egy műtétre várva, egy kórházban derült ki olyan probléma, amibe kb bármelyik nap belehalhattam volna, vagy lebénulhattam volna, és itt csak annyi történt, hogy volt egy párperces, átmeneti látáskiesésem (szegény Tottinak is valami hasonló problémája lehetett). A sok szar közben most az isteni gondviselés megmentette a seggem. Ha ez nincs, talán fel sem ébredtem volna az altatásból.
Ez olyan szinten felfoghatatlan, hogy arra nincsenek szavak. Kitartást!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42743 2019.11.06. 11:39

Moby írta:Decemberre halasztották. Sajnos az eddigiektől is nagyobb problémák merültek fel, ami miatt az altatás nem lehetséges. 1 hónapig kell gyógyszeres kezelést kapjak, jelenleg előkészítenek arra, hogy 1 hónapig bírjam otthon orvos nélkül. De nemsokára megyek haza, és most csak ez érdekel, és jó a kedvem. És kis szerencsével karácsonyra a műtéten is túl lehetek. És iszonyú nagy szerencsém volt, ésszel alig felfogható, hogy egy műtétre várva, egy kórházban derült ki olyan probléma, amibe kb bármelyik nap belehalhattam volna, vagy lebénulhattam volna, és itt csak annyi történt, hogy volt egy párperces, átmeneti látáskiesésem (szegény Tottinak is valami hasonló problémája lehetett). A sok szar közben most az isteni gondviselés megmentette a seggem. Ha ez nincs, talán fel sem ébredtem volna az altatásból.
Elég kellemes sztori, csak így tovább, legyél kemény! :eljen: :eljen: :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #42744 2019.11.06. 11:40

DanielT írta:egyre jobban elnyomják
Számomra ez pont ami ellentmondásos az egészben. Amiről beszélni próbálsz az az egyéni érdek vs közösségi érdek, és a kettő más idősíkon mozog ráadásul. És egyik kérdésben a pontszerű egyéni érdek mellett állsz ki, majd egy másik témában támadod azokat akik ugyanígy pontszerű egyéni érdekek mellett állnak ki, mert ők speciel a saját érdekük mellett állnak ki. Furi.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #42745 2019.11.06. 11:48

Botond írta:Jártam a 90es évek elején Andorrában, ahol Európában utolsóként kaptak szavazati jogot a nők.
HAZUDÁS! Kikérem magamnak a nemes andorrai nemzet nevében!

Ott már 1970-ben választójogot kaptak, Svájcban csak 1971-ben. De volt olyan kanton, ahol helyi választásokon 1991-ben ikszelhettek először.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #42746 2019.11.06. 11:53

Botond írta:Ez most a blizzardos malőrrel kapcsolatos álláspontod? :o Meg amúgy a rabszolgák helyzete egész pontosan mitől javult volna, vagy a nők hogyan szereztek volna szavazati jogot, ha nem fontoskodnak? A férfiak közül is régebben csak egy szűk réteg ugathatott bele bármibe, aki megfelelő, nemesi családba született, az egész pontosan hogyan javult volna cirkuszolás és túltolás nélkül? Nem olyan fekete-fehér ez.
Még jó, hogy nem te voltál, aki szerint '56-ban sem kellett volna hupákolni :kuss:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42747 2019.11.06. 11:53

Botond írta:Számomra ez pont ami ellentmondásos az egészben. Amiről beszélni próbálsz az az egyéni érdek vs közösségi érdek, és a kettő más idősíkon mozog ráadásul. És egyik kérdésben a pontszerű egyéni érdek mellett állsz ki, majd egy másik témában támadod azokat akik ugyanígy pontszerű egyéni érdekek mellett állnak ki, mert ők speciel a saját érdekük mellett állnak ki. Furi.
Kína/Hong Kong*/egyéb diktatórikus országok: agyonverik/megölik/felgyújtják a polgárt és még köszönje meg lehetőleg.

Nyugati világ: JAJJ NINCS ELÉG RONDA NŐ A JÁTÉKOKBAN/FILMEKBEN! Pedig én egy extra ronda bányarém vagyok, NEM KÉPVISELNEK!! TÜNTESSÜNK!!! LÁZADJUNK!!! NYOMJUK MINDENKI POFÁJÁBA A FÁJDALMUNKAT!

Hát szerintem nincs itt olyan nagy ellentmondás, hogy az egyik jogos igény az egyén részéről, a másik meg okádék feltűnési viszketegség és unatkozás. Csak a józan észt és belátást kéne használni, hogy hol van az egyensúly, próbáld meg.


*Még nem, de ettől félnek.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #42748 2019.11.06. 11:56

Moby írta:Decemberre halasztották. Sajnos az eddigiektől is nagyobb problémák merültek fel, ami miatt az altatás nem lehetséges. 1 hónapig kell gyógyszeres kezelést kapjak, jelenleg előkészítenek arra, hogy 1 hónapig bírjam otthon orvos nélkül. De nemsokára megyek haza, és most csak ez érdekel, és jó a kedvem. És kis szerencsével karácsonyra a műtéten is túl lehetek. És iszonyú nagy szerencsém volt, ésszel alig felfogható, hogy egy műtétre várva, egy kórházban derült ki olyan probléma, amibe kb bármelyik nap belehalhattam volna, vagy lebénulhattam volna, és itt csak annyi történt, hogy volt egy párperces, átmeneti látáskiesésem (szegény Tottinak is valami hasonló problémája lehetett). A sok szar közben most az isteni gondviselés megmentette a seggem. Ha ez nincs, talán fel sem ébredtem volna az altatásból.
Durva, kitartás!

Ellenőriztem is gyorsan az adatlapodon, hogy hány év van köztünk, de a fiatalság Tottin se segített :szomoru1:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #42749 2019.11.06. 11:59

Zóanagyvarázsló írta:HAZUDÁS! Kikérem magamnak a nemes andorrai nemzet nevében!

Ott már 1970-ben választójogot kaptak, Svájcban csak 1971-ben. De volt olyan kanton, ahol helyi választásokon 1991-ben ikszelhettek először.
Közben gugliztam, és bár at egyetemen mindig Svájc volt a meglepő emlegetett példa, Liechtenstein rávert: ott csak 1984 óta szúrhatják el a birodalom sorsát a haduraknak időben el nem adott nők. Erről egy népszavazás döntött, természetesen csak férfiak részvételével, ahol 51,3% szavazott SJW/papucs módon.
Avatar
Botond

Hozzászólás #42750 2019.11.06. 12:19

DanielT írta:Kína/Hong Kong*/egyéb diktatórikus országok: agyonverik/megölik/felgyújtják a polgárt és még köszönje meg lehetőleg.

Nyugati világ: JAJJ NINCS ELÉG RONDA NŐ A JÁTÉKOKBAN/FILMEKBEN! Pedig én egy extra ronda bányarém vagyok, NEM KÉPVISELNEK!! TÜNTESSÜNK!!! LÁZADJUNK!!! NYOMJUK MINDENKI POFÁJÁBA A FÁJDALMUNKAT!

Hát szerintem nincs itt olyan nagy ellentmondás, hogy az egyik jogos igény az egyén részéről, a másik meg okádék feltűnési viszketegség és unatkozás. Csak a józan észt és belátást kéne használni, hogy hol van az egyensúly, próbáld meg.


*Még nem, de ettől félnek.
Mindenkinek a maga keresztje a legnehezebb. Mennyivel nagyobb probléma az, hogy a bűnőzők kínai vagy hongkongi börtönben vannak, mint az hogy úgy amúgy nem lehet nyiltan kimondani, hogy azonos neműeket szereted, mert azért agyonvernek, vagy hogy a fütyi hiánya nem kellene automatikusan alacsonyabb bért jelentsen? Van erre vmi abszolút mérőskála, ahol ezek be vannak rajzolva, meg az is, hogy a skálán hanyas érték alatt nem lehet lázadni, csak a határérték fölöt? Link?
Avatar
Botond

Hozzászólás #42751 2019.11.06. 12:20

Zóanagyvarázsló írta:Még jó, hogy nem te voltál, aki szerint '56-ban sem kellett volna hupákolni :kuss:
Ez ebben a formában így nem igaz. A nem ott és nem úgy kellett volna a pontos felidézése annak amit írtam. Mindenért lehet hupákolni a megfelelő módon és a megfelelő helyen, mert mindennek van platformja, és viszonylag kevés olyan eset van ahol a platform a szomszéd autójának a fegyújtása.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #42752 2019.11.06. 12:33

Botond írta:Ez ebben a formában így nem igaz. A nem ott és nem úgy kellett volna a pontos felidézése annak amit írtam. Mindenért lehet hupákolni a megfelelő módon és a megfelelő helyen, mert mindennek van platformja, és viszonylag kevés olyan eset van ahol a platform a szomszéd autójának a fegyújtása.
Volt olyan hozzászólásod is, mely szerint csak a baj volt belőle, fölösleges volt, emberek haltak meg, szívtunk, meg '48-49-ről is.

Aztán lehet, hogy irónia volt, de nálad nem vagyok benne biztos. Drukkolok, hogy kiderüljön: az összes eddigi hozzászólásod az volt, az is, ami viccnek durva lett volna.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #42753 2019.11.06. 12:36

Botond írta:Mindenkinek a maga keresztje a legnehezebb. Mennyivel nagyobb probléma az, hogy a bűnőzők kínai vagy hongkongi börtönben vannak, mint az hogy úgy amúgy nem lehet nyiltan kimondani, hogy azonos neműeket szereted, mert azért agyonvernek, vagy hogy a fütyi hiánya nem kellene automatikusan alacsonyabb bért jelentsen? Van erre vmi abszolút mérőskála, ahol ezek be vannak rajzolva, meg az is, hogy a skálán hanyas érték alatt nem lehet lázadni, csak a határérték fölöt? Link?
Miért, téged mikor vertek utoljára agyon azért, mert buzi vagy?

Egyébként keresem azt a munkahelyet, ahol csak azért többet keresek a nőknél, mert férfi vagyok.
Avatar
Moby

Hozzászólás #42754 2019.11.06. 13:14

Zóanagyvarázsló írta:Durva, kitartás!

Ellenőriztem is gyorsan az adatlapodon, hogy hány év van köztünk, de a fiatalság Tottin se segített :szomoru1:
A kor szart sem.számít. 15 éve ismert a szívizomproblémám, 15 év alatt végtelen számú kardiológus végtelen vizsgálatot végzett rajtam, mégsem derült ki, hogy a szívizom rendellenes mozgása miniatűr vérrögökkel árasztja el a véremet. Egyszerűen azért, mert a mai képalkotó eljárások nem elég részletesek (mondtam én sokszor, csakafőbontás :idiota: ). Koponya MR kellett, hogy feltárja, hogy az agykérgemben mini infarktusok sokasága van, ami az elmúlt mondjuk két évtized termése. Gyakorlatilag papírom van róla, hogy totál idióta vagyok. :idiota: az volt a gecinagy mákom, hogy a legfrisebb épp a látásközpontban kelelkezett.
Jelzésképp:15 éve 30 voltam. Szóval bármi apró dolog nemfasza, addig menjetek utána, amíg pontos és biztos válaszok nincsenek. Mert már az is gecinagy szerencse néha, ha van valami jel...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42755 2019.11.06. 14:37

Hat azert a korral elore haladva exponencialisan no a sziv es errendszeri betegsegek szama ugyh azert az kicsit eros h szart se szamit ;)
Btw jobbulast, es a legjobbakat a kozeljovore ;)
Avatar
Botond

Hozzászólás #42756 2019.11.06. 14:45

Zóanagyvarázsló írta:Volt olyan hozzászólásod is, mely szerint csak a baj volt belőle, fölösleges volt, emberek haltak meg, szívtunk, meg '48-49-ről is.

Aztán lehet, hogy irónia volt, de nálad nem vagyok benne biztos. Drukkolok, hogy kiderüljön: az összes eddigi hozzászólásod az volt, az is, ami viccnek durva lett volna.
Egészpontosan arról írtam, hogy az hogy sokan halnak meg az nem jó, és az amit előbb is írtam, hogy a topikok többségének nem az a rendezési módja, hogy felgyújtjuk a szomszéd autóját. És erre emeltem ki példának, hogy 48-49nek kurvára örülünk, a kiegyezést meg lefossuk, miközben 48-49 eredménye pár millió magyar halott, a kitűzött célokból zéró, míg a passzív ellenállás elvezetett a kiegyezéshez, 48-49 céljaiból a reálisak megvalósultak, és még magyarok milliói se haltak meg. Ebből nekem az következik, hogy ezen topikokban sem a 48-49es forradalom volt a megfelelő platform, ahogy a hongkongi kérdés rendezésére sem a blizzard ingyenkártyás eseménye. És ez utóbbi esetben sincs arról szó, hogy faszság a felvetés, vagy ne lenne amúgy megfelelő platformja.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #42757 2019.11.06. 14:51

Szerintem engedjük el hong kongot. Nekik már leáldozott.
Avatar
Botond

Hozzászólás #42758 2019.11.06. 14:54

donatus13 írta:Szerintem engedjük el hong kongot. Nekik már leáldozott.
Dani és Zó szerint a heterókat is, meg a férfiakat is, mert nekik is. :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #42759 2019.11.06. 16:23

Botond írta:Egészpontosan arról írtam, hogy az hogy sokan halnak meg az nem jó, és az amit előbb is írtam, hogy a topikok többségének nem az a rendezési módja, hogy felgyújtjuk a szomszéd autóját. És erre emeltem ki példának, hogy 48-49nek kurvára örülünk, a kiegyezést meg lefossuk, miközben 48-49 eredménye pár millió magyar halott, a kitűzött célokból zéró, míg a passzív ellenállás elvezetett a kiegyezéshez, 48-49 céljaiból a reálisak megvalósultak, és még magyarok milliói se haltak meg. Ebből nekem az következik, hogy ezen topikokban sem a 48-49es forradalom volt a megfelelő platform, ahogy a hongkongi kérdés rendezésére sem a blizzard ingyenkártyás eseménye. És ez utóbbi esetben sincs arról szó, hogy faszság a felvetés, vagy ne lenne amúgy megfelelő platformja.
Végül is ezt írtad, egy fokkal kevésbé épeszűen megfogalmazva.

Azért annak a magyarok milliói meghaltak témának utánanézhetnél, egy pár nullával elnézted. Másrészt éppen arról beszélsz most, hogy hupákolni kell (ha most nem is fegyveresen, de radikálisan), hogy később legyen belőle valami, de akkor is kellett, és akkor ezt fegyveresen lehetett megtenni. Nehéz elképzelni '67-et '48 nélkül (a '67 utáni közjogi berendezkedés alapjait a '48-as április törvények jelentették, de több cikkely '67 előtt is a érvényes volt, például olyan apróságok, mint a jobbágyfelszabadítás vagy a közteherviselés), és a kádári enyhülést is '56 nélkül. A nemzetközi hatásokról nem is beszélve (a nyugati baloldali értelmiség egy része miattunk fordult el a szovjet típusú kommunizmustól, lásd Camus). Ezek az események komoly hatással bírtak, nem arról van szó, hogy leverték őket, és kész.

Lásd még Rákócziék: a szatmári békével a legtöbb kérés teljesült, hosszú távon is megvalósult a béke az uralkodóház és a rendek között. Még Rákóczi is megtarthatta volna az összes birtokát, de másképp döntött.

Fontos volt '67, de ezért nem kéne elszólni '48-at. Ráadásul a passzív rezisztancia túlmitizált, nem statisztikailag nem volt igazán jelentős (bőven sokan vállaltak hivatalokat, és ezt Deák sem ellenezte), és nem is az vezetett '67-hez (a nemzetközi történések, a Habsburg-vereségek sokkal meghatározóbbak, de '48-49 példája is), a történészek manapság sokkal marginálisabbnak tartják a jelentőségét, mint a régi tankönyvek.
Avatar
Moby

Hozzászólás #42760 2019.11.06. 16:26

Micsu írta:Hat azert a korral elore haladva exponencialisan no a sziv es errendszeri betegsegek szama ugyh azert az kicsit eros h szart se szamit ;)
Btw jobbulast, es a legjobbakat a kozeljovore ;)

Erre nem lehet adni. Az én problémám genetikai eredetű, és valamikor huszonéves koromban.induljatott el a lejtőn. A szerzett betegségek a kor előrehaladtával persze természetes módon jelentősen nő, nade akár ha csak a leáld a mintavétel, ez az evidencia sajnos senki életét nem menti meg, sőt, erősen oroszrulett ennek alapján kezelni bármilyen apró problémát. Én csak ezt akartam mondani. Nálam is voltak jelek évtizedek óta. Mindig fejfájós voltam. 1 hete tudom, hogy miért.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #42761 2019.11.06. 16:27

Botond írta:Dani és Zó szerint a heterókat is, meg a férfiakat is, mert nekik is. :D
Heteró férfiakkal valóban nincs már sok tervem, megvagyok nélkülük :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #42762 2019.11.06. 16:30

Naszóval vigyázzatok magatokra rohadtul, egyrészt mert bírom nagyon a búrátokat, másrészt meg még egy csomó ember van ezzel így körülöttetek, harmadrészt meg ez az élet nevű utazás igazából gecijó móka, videójátékostól, leáldostól, meg mindenestől.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42763 2019.11.06. 16:30

Zóanagyvarázsló írta:Heteró férfiakkal valóban nincs már sok tervem, megvagyok nélkülük :idiota:
Én nők nélkül is egyébként.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #42764 2019.11.06. 16:33

Moby írta:Erre nem lehet adni. Az én problémám genetikai eredetű, és valamikor huszonéves koromban.induljatott el a lejtőn. A szerzett betegségek a kor előrehaladtával persze természetes módon jelentősen nő, nade akár ha csak a leáld a mintavétel, ez az evidencia sajnos senki életét nem menti meg, sőt, erősen oroszrulett ennek alapján kezelni bármilyen apró problémát. Én csak ezt akartam mondani. Nálam is voltak jelek évtizedek óta. Mindig fejfájós voltam. 1 hete tudom, hogy miért.
Nekem volt egy másfél évem amikor 7/24 fájt a fejem, fájdalomcsillapítókon éltem. Jártam a szakrendeléseket folyamatosan, de nem jöttek rá. Végül arra jutottak, hogy hátha az orrsövényferdülés okozza. Aztán miután azt megműtötték, tényleg elmúlt. Azóta szinte csak a másnaposság (ez ritkán, mert nem szoktak túlzásba vinni, illetve iszom mellé vizet vagy üdítőt is, hidratálás kérdése) vagy a kijelző miatti szemből induló fájdalom játszik.

Azért az a kiesett másfél kellemetlenül érintett annak idején.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #42765 2019.11.06. 16:33

DanielT írta:Én nők nélkül is egyébként.
A homokos férfiakon pedig megosztozunk :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #42766 2019.11.06. 16:35

Moby írta:Naszóval vigyázzatok magatokra rohadtul, egyrészt mert bírom nagyon a búrátokat, másrészt meg még egy csomó ember van ezzel így körülöttetek, harmadrészt meg ez az élet nevű utazás igazából gecijó móka, videójátékostól, leáldostól, meg mindenestől.
Sőt, néha még a játékok a legszarabb benne. Vegyek-e RDR2-t? :fejvakaras:
Avatar
Moby

Hozzászólás #42767 2019.11.06. 16:44

DanielT írta:Én nők nélkül is egyébként.

Egyébkênt ja. Nekem is voltak ilyen időszakaim, és igazából kurvára élveztem. 15-20 év házasság után már ez nagyon más. Amellett, hogy a csodálatos feleségem természetesen nő, ennek minden előnyével, isssszonyatosan nélkülözhetetlen támogató háttér, aki nélkül ezt az életet képtelen lennêk csinálni. Nélküle egy nagyon másikat kellene felépíteni, ami sok szempontból már a mostani világképemmel csak kevesebb lehetne.
Avatar
Moby

Hozzászólás #42768 2019.11.06. 16:45

Zóanagyvarázsló írta:Sőt, néha még a játékok a legszarabb benne. Vegyek-e RDR2-t? :fejvakaras:
El. Enkórról. Úgy ja.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #42769 2019.11.06. 16:47

Moby írta:El. Enkórról. Úgy ja.
Ha tudnám, hogy fájna nekik, warezolnék. Így inkább kihagyom. Őszintén szólva marhára nem hat most sem a Death Stranding, sem az RDR2, sőt még az új NFS se. Ha valami friss cucchoz érnék, az a Disco Elysium lenne.

Vissza: “Leáldozott.hu”