A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Botond

Hozzászólás #42561 2019.10.28. 19:22

DanielT írta:A Death Strandinghez a Sony adta az engine-t és komoly mértékben finanszírozta a fejlesztést. Állítsd már ezt szembe azzal, hogy az Epic mit tett a Metro-ért, Beyondért és a többi címért, amiket váltságdíjért túszul ejtettek.
Tudom, hogy hihetetlen, de számos esetben az epic adja az enginet, és azzal, hogy előre fizet az excluzivitásért, nos ezzel finanszírozza a fejlesztést. Az egyetlen lényeges különbség, hogy más a két cég neve, az egyiket Sonynak, a másikat epicnek hívják, nos ennyi a különbség.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42562 2019.10.28. 19:25

Botond írta:Tudom, hogy hihetetlen, de számos esetben az epic adja az enginet, és azzal, hogy előre fizet az excluzivitásért, nos ezzel finanszírozza a fejlesztést. Az egyetlen lényeges különbség, hogy más a két cég neve, az egyiket Sonynak, a másikat epicnek hívják, nos ennyi a különbség.
Ok, akkor megveszem PS4-re az Epic Store-ból a Beyondot. Tudsz linket adni?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42563 2019.10.28. 19:26

Botond írta:Tudom, hogy hihetetlen, de számos esetben az epic adja az enginet, és azzal, hogy előre fizet az excluzivitásért, nos ezzel finanszírozza a fejlesztést. Az egyetlen lényeges különbség, hogy más a két cég neve, az egyiket Sonynak, a másikat epicnek hívják, nos ennyi a különbség.
hogyne, a metro esetében 2 héttel a megjelenés előtt adta az enginet meg a többit :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #42564 2019.10.28. 20:36

DanielT írta:Ok, akkor megveszem PS4-re az Epic Store-ból a Beyondot. Tudsz linket adni?
Ott van egymás mellett a PS4 storeból megvásárolható pc-s verzióval, ugyanazzal a linkkel éred el, vagy mire gondolsz?
Avatar
Botond

Hozzászólás #42565 2019.10.28. 20:39

Micsu írta:hogyne, a metro esetében 2 héttel a megjelenés előtt adta az enginet meg a többit :banplz:
Késő van, de holnap ígérem hogy keresek vmi vizuális segédeszközt, hogy értsed a “számos esetben” és a “minden esetben” kifejezések között a különbséget.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42566 2019.10.28. 20:50

Botond írta:Késő van, de holnap ígérem hogy keresek vmi vizuális segédeszközt, hogy értsed a “számos esetben” és a “minden esetben” kifejezések között a különbséget.
jólvan nah, túl sokat olvasgatom a postjaid, megy már nekem is az általánosítás :beka2:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #42567 2019.10.28. 21:11

Én semmilyen exkluzivitást nem szeretnék védeni a mai korban, amikor architekturálisan semmi sem indokolja azt - mert mindegyik konzol több ugyanaz a gamernotebook hardware tekintetében.
De a PS exkluzivitás rosszabb, mint az Epic store exkluzivitás, mert PS-en egyben fos minőségre is kényszerítenek.

(És akkor a Nintendot most nem is említem... >;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42568 2019.10.28. 21:15

aabyssx írta:De a PS exkluzivitás rosszabb, mint az Epic store exkluzivitás, mert PS-en egyben fos minőségre is kényszerítenek.
A PS exkluzívitás a játéktörténelem ékköveit eredményezte az elmúlt 20+ évben, az Epic Store exkluzivitás meg a Fortnite-ot.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42569 2019.10.28. 21:25

az excluzivitásnak sztem akkor van értelme mikor a közösségi finanszírozásnak is, mikor úgy készül el valami pl befektetett tőkéből hogy amúgy el se készült volna
Avatar
Botond

Hozzászólás #42570 2019.10.28. 21:30

DanielT írta:A PS exkluzívitás a játéktörténelem ékköveit eredményezte az elmúlt 20+ évben, az Epic Store exkluzivitás meg a Fortnite-ot.
Utálni mindent, ami exclu=racionális érvelés. Néhány esetben tombolni az excluság miatt, néhány esetben védeni = fanboiság lvl1000.
Ennyike. :gonosz1:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42571 2019.10.28. 21:33

Botond írta:Utálni mindent, ami exclu=racionális érvelés. Néhány esetben tombolni az excluság miatt, néhány esetben védeni = fanboiság lvl1000.
Ennyike. :gonosz1:
figyu már, mikor te anno bementél a discoba mind1 volt csak muff legyen alatta? nem tudtál akkor se különbséget tenni egyed és egyed között? :banplz: :banplz: :mf2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #42572 2019.10.28. 22:42

Micsu írta:figyu már, mikor te anno bementél a discoba mind1 volt csak muff legyen alatta? nem tudtál akkor se különbséget tenni egyed és egyed között? :banplz: :banplz: :mf2:
Én tudom ám, hogy a Pokémon shield and sword türelmetlen várása tesz ilyen feszültté téged! :mf2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #42573 2019.10.29. 06:52

De azért majd nagyon visíthatok a röhögéstől, amikor esetleg bejelentik a DS pécé verziójának epic exkluzivitását, vagy csak halkan, magamban tegyem :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42574 2019.10.29. 08:22

Moby írta:De azért majd nagyon visíthatok a röhögéstől, amikor esetleg bejelentik a DS pécé verziójának epic exkluzivitását, vagy csak halkan, magamban tegyem :)
Mehet hangosan is, legalább warezolhatom. :D Legjobb verzió, ingyen, win-win.
Avatar
Moby

Hozzászólás #42575 2019.10.29. 08:34

DanielT írta:Mehet hangosan is, legalább warezolhatom. :D Legjobb verzió, ingyen, win-win.
Meramúgynem?:)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #42576 2019.10.29. 09:32

Moby írta:De azért majd nagyon visíthatok a röhögéstől, amikor esetleg bejelentik a DS pécé verziójának epic exkluzivitását, vagy csak halkan, magamban tegyem :)
Kit is érintene a topikban? :fejvakaras:

deep - Epic-bérenc
Aaby - még használja is az Epicet
Micsu - Prö
DT - warez
Én - dayszázmilliárd
Moby - elö fogja rendelni PC-re is, Epicre vagy egy év múlva Steamre vagy minkettöre nyóccor, miután PS4-en a világ szemetének minösítette a legotyzás után
Avatar
Moby

Hozzászólás #42577 2019.10.29. 09:37

Zóanagyvarázsló írta:Kit is érintene a topikban? :fejvakaras:

deep - Epic-bérenc
Aaby - még használja is az Epicet
Micsu - Prö
DT - warez
Én - dayszázmilliárd
Moby - elö fogja rendelni PC-re is, Epicre vagy egy év múlva Steamre vagy minkettöre nyóccor, miután PS4-en a világ szemetének minösítette a legotyzás után

Dehogy rendeli elő. Csodálkoznék, ha végigmenne ps4-en,. Ez még egy kojima játéknak sem jött össze.

Bár örülnék neki.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42578 2019.10.29. 09:46

Moby írta:Meramúgynem?:)
Nyilvánde, csak akkor nem lenne elvi okom. Originra is jöhetne egyébként, ne mondják, hogy nem vagyok rugalmas.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #42579 2019.10.29. 12:27

DanielT írta:Nyilvánde, csak akkor nem lenne elvi okom. Originra is jöhetne egyébként, ne mondják, hogy nem vagyok rugalmas.
Nemigen értem az epic héterkedésed, az origin pl sztem echte egy foshalom, gagyin nez ki, semmit nem tud, és az ui se skálázódik 4kban rendesen,, plusz egy halom szemét van rá. Az epicnek is van létjogosuktsága amennyiben oda menekül a fejlesztő, aki nem akarja a steam pofátlan lehúzását lenyelni, sok tekintetben mindenki fölé emelkedik szolgáltatásokban, de ők sem a jófiúk. S akkor a lényeg az epiccel mi is a baj? Hogy kinai?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42580 2019.10.29. 12:43

Mekee írta:menekül
:taps: :taps:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #42581 2019.10.29. 15:24

Mekee írta:Nemigen értem az epic héterkedésed, az origin pl sztem echte egy foshalom, gagyin nez ki, semmit nem tud, és az ui se skálázódik 4kban rendesen,, plusz egy halom szemét van rá. Az epicnek is van létjogosuktsága amennyiben oda menekül a fejlesztő, aki nem akarja a steam pofátlan lehúzását lenyelni, sok tekintetben mindenki fölé emelkedik szolgáltatásokban, de ők sem a jófiúk. S akkor a lényeg az epiccel mi is a baj? Hogy kinai?
Originen az EA a saját stúdiói által készített cuccokat árulja, míg az Epic olyan játékokatkat moneyhat-el, amik egyébként is elkészültek volna és árulták volna mondjuk steamen. Saját cucc meg a Fortnite és kész.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42582 2019.10.29. 15:33

benőmenő írta:Originen az EA a saját stúdiói által készített cuccokat árulja, míg az Epic olyan játékokatkat moneyhat-el, amik egyébként is elkészültek volna és árulták volna mondjuk steamen. Saját cucc meg a Fortnite és kész.
jovan nem mondta Botond h nem szamolod bele az unreal engines jatekokat, bar szinte ingyen dobaljak az enginet de sebaj :)
Avatar
Mekee

Hozzászólás #42583 2019.10.29. 15:40

benőmenő írta:Originen az EA a saját stúdiói által készített cuccokat árulja, míg az Epic olyan játékokatkat moneyhat-el, amik egyébként is elkészültek volna és árulták volna mondjuk steamen. Saját cucc meg a Fortnite és kész.
Csak aztmondom, hogy nem tart fegyvert senki a fejlesztők fejéhez, hogy epic exklu legyen bármi is... Lehet a steam kér picit többet mint kellene? Nem kellene pl inkább a fejlesztők döntését ekézni emiatt pl?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42584 2019.10.29. 15:56

gyütt a jedi fallen order gőzre, ez volt a nagy ea gőz visszatérés? :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #42585 2019.10.29. 16:20

Mekee írta:Csak aztmondom, hogy nem tart fegyvert senki a fejlesztők fejéhez, hogy epic exklu legyen bármi is... Lehet a steam kér picit többet mint kellene? Nem kellene pl inkább a fejlesztők döntését ekézni emiatt pl?
A Controlnál voltak konkrét számok, hogy a Remedyt birtokló cég egyben megkapta a fejlesztési költség 2/3-át ha jól emlékszem az exkluzivitásért cserébe. Ezt így nem sok stúdió tudná elutasítani, kérdés hogy mennyire egészséges ez. User szempontból pedig szimplán idegesítő, hogy egy ilyen alpha állapotban leledző launchert kell pluszban használni.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42586 2019.10.29. 16:35

Mekee írta:Csak aztmondom, hogy nem tart fegyvert senki a fejlesztők fejéhez, hogy epic exklu legyen bármi is... Lehet a steam kér picit többet mint kellene? Nem kellene pl inkább a fejlesztők döntését ekézni emiatt pl?
végülis nem pisztolyt csak olyan ajánlatot tol amire nehéz nemet mondani
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42587 2019.10.29. 17:08

Mekee írta:Nemigen értem az epic héterkedésed, az origin pl sztem echte egy foshalom, gagyin nez ki, semmit nem tud, és az ui se skálázódik 4kban rendesen,, plusz egy halom szemét van rá. Az epicnek is van létjogosuktsága amennyiben oda menekül a fejlesztő, aki nem akarja a steam pofátlan lehúzását lenyelni, sok tekintetben mindenki fölé emelkedik szolgáltatásokban, de ők sem a jófiúk. S akkor a lényeg az epiccel mi is a baj? Hogy kinai?
Az, hogy azért fizetnek, hogy ne tudjam megvenni máshol és használjam a semmit nem tudó, hulladék launcserüket. Felhasználói szempontból nincs hozzáadott érték, csak és kizárólag veszteség.

A Steamnek kevesebbet kéne kérnie 30%-nál? Abszolút. De a usernek legyen választása.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42588 2019.10.29. 17:15

DanielT írta:Az, hogy azért fizetnek, hogy ne tudjam megvenni máshol és használjam a semmit nem tudó, hulladék launcserüket. Felhasználói szempontból nincs hozzáadott érték, csak és kizárólag veszteség.

A Steamnek kevesebbet kéne kérnie 30%-nál? Abszolút. De a usernek legyen választása.
legalabb ha olcsobb lenne epicen? Hat pont nem az
Itt mindenki jol jar kiveve a userek akikbol elnek
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42589 2019.10.29. 17:25

Micsu írta:legalabb ha olcsobb lenne epicen? Hat pont nem az
Itt mindenki jol jar kiveve a userek akikbol elnek
Ennyi. A user _KI-ZÁ-RÓ-LAG_ veszít.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #42590 2019.10.29. 17:31

DanielT írta:Ennyi. A user _KI-ZÁ-RÓ-LAG_ veszít.
Már aki. Így garantáltan leárazva, patchelve veszek mindent. A Phoenix Pointhoz meg DLC-ket kapok. Az ingyenjátékok sem rosszak, de eddig nagyon nem érintettek.

Nem szeretem az Epic politikáját, de eddig engem nem szívatott meg igazán, és nyerek is rajta valamit.
Avatar
Botond

Hozzászólás #42591 2019.10.29. 19:09

Bezzeg amikor a Sony fizeti ki a fejlesztési költségeket és a szar launcherük mellé egy mégszarabb hw-t is venni kell, na az mán töfi!
Avatar
Botond

Hozzászólás #42592 2019.10.29. 19:10

DanielT írta:Ennyi. A user _KI-ZÁ-RÓ-LAG_ veszít.
Ez M-I-N-D-E-N exclu címre igaz. Definíció szerint az excluság egyenlő userszopatás.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42593 2019.10.29. 20:06

Köcsög Epic falakat épít a kínai és Fortnite pénzből, az EA játékok meg mennek vissza Steamre.

EA Access and EA Games on Steam

Electronic Arts and Valve have partnered to put EA games into the hands of the players on Steam. Starting next spring, EA Access—our ever-growing subscription service powered by great games and member benefits—will be making its way to Steam. EA Access is the first and only gaming subscription service available on Steam, and the fourth platform featuring an EA subscription.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #42594 2019.10.29. 20:09

Botond írta:Ez M-I-N-D-E-N exclu címre igaz. Definíció szerint az excluság egyenlő userszopatás.
Ezt pl aláírom, és mindemellett a nagy dráma az, hogy egyszer felraksz egy launchert, amit utána else kell indítanod, csak rákatt a játék ikonjára, és kész? Valami nekem kimaradt, vagy mi? Nemértem én ezzel mit vesztek? Az meg, hogy egy fejlesztőnek mien ajánlatot KELL elfogadnia? Hát hadd ne sajnáljam még én őket, ha úgy döntenek, hogy a tiáltalatok gyűlölt sztórba száműzik a termékük pénz fejében.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42595 2019.10.29. 20:10

Botond írta:Bezzeg amikor a Sony fizeti ki a fejlesztési költségeket és a szar launcherük mellé egy mégszarabb hw-t is venni kell, na az mán töfi!
Ha nem akarod érteni, akkor nincs mit tenni. :nemtudom:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #42596 2019.10.29. 20:11

DanielT írta:Köcsög Epic falakat épít a kínai és Fortnite pénzből, az EA játékok meg mennek vissza Steamre.

EA Access and EA Games on Steam

Electronic Arts and Valve have partnered to put EA games into the hands of the players on Steam. Starting next spring, EA Access—our ever-growing subscription service powered by great games and member benefits—will be making its way to Steam. EA Access is the first and only gaming subscription service available on Steam, and the fourth platform featuring an EA subscription.
Na, bezzeg a goodguy ea... Mindíg mindent az user érdekében tesz, nem azért, mert kapálózik a béka segge alatti renoméja után.
Avatar
Botond

Hozzászólás #42597 2019.10.29. 20:12

DanielT írta:Köcsög Epic falakat épít a kínai és Fortnite pénzből, az EA játékok meg mennek vissza Steamre.
Dupla klienssel, mint uplay/rockstar social klubbosok, és eddig is megtehette a user, hogy steamről indítja az origin játékokat. Annyi újdonság van, hogy immár kártyapénzből is megvehető akárcsak az ea access. Hurrá, éjjenéjjen a kártyapénz, a valve legzseniálisabb fejlesztése 4tehgémerz!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42598 2019.10.29. 20:22

Botond írta:Dupla klienssel, mint uplay/rockstar social klubbosok, és eddig is megtehette a user, hogy steamről indítja az origin játékokat. Annyi újdonság van, hogy immár kártyapénzből is megvehető akárcsak az ea access. Hurrá, éjjenéjjen a kártyapénz, a valve legzseniálisabb fejlesztése 4tehgémerz!
És Epic launcserből tudod indítani a játékokat? Esetleg streamelni ipadra?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #42599 2019.10.29. 20:28

DanielT írta:Köcsög Epic falakat épít a kínai és Fortnite pénzből, az EA játékok meg mennek vissza Steamre.

EA Access and EA Games on Steam

Electronic Arts and Valve have partnered to put EA games into the hands of the players on Steam. Starting next spring, EA Access—our ever-growing subscription service powered by great games and member benefits—will be making its way to Steam. EA Access is the first and only gaming subscription service available on Steam, and the fourth platform featuring an EA subscription.
Ez mondjuk már így ütős. Eddig azt hittem, azért fogják a Fallen Ordert is kitolni Steamre, mert eleve az Origin Accessben érzik a lóvét, aki meg nem akar havidíjazni, attól meg még mindig pénz és jópont is, ha Steamen keresztül veheti. Viszont ezek szerint a subscription is elérhető Steamről (szövegből nekem az jön le inkább, hogy nem fog indítani Origin klienst, hanem teljes értékűen működni fog Steamen belül).
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42600 2019.10.29. 21:09

Botond írta:Dupla klienssel, mint uplay/rockstar social klubbosok, és eddig is megtehette a user, hogy steamről indítja az origin játékokat. Annyi újdonság van, hogy immár kártyapénzből is megvehető akárcsak az ea access. Hurrá, éjjenéjjen a kártyapénz, a valve legzseniálisabb fejlesztése 4tehgémerz!
adok pár tízezret a steam accodért és abbahagyhatod a sírást, úgy is átmigráltál már szánalomlandre (switch) :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42601 2019.10.29. 21:20

Mekee írta:Na, bezzeg a goodguy ea... Mindíg mindent az user érdekében tesz, nem azért, mert kapálózik a béka segge alatti renoméja után.
gondold el hogy milyen az epic ha még az eanál is lejjebb van :P
Avatar
donatus13

Hozzászólás #42602 2019.10.29. 23:49

Nem értem miért nagy szám ez a Jedi lószar steamre, steamből akarod indítani szükség van az origin kliensre hozzá, tehát kb szarnak egy pofon.
Avatar
Botond

Hozzászólás #42603 2019.10.30. 07:42

Micsu írta:adok pár tízezret a steam accodért és abbahagyhatod a sírást, úgy is átmigráltál már szánalomlandre (switch) :D
Mondja a PS4 tulaj, ahol a JÓ excluk vannak! Ne nevettesd ki magad!
Avatar
Botond

Hozzászólás #42604 2019.10.30. 07:45

DanielT írta:És Epic launcserből tudod indítani a játékokat? Esetleg streamelni ipadra?
Fogalmam nincs, sose járt a gépemen epic launcher. Majd ha civ7 epic exclu lesz, ahogy a civ5öt túszul ejtette engine meg fejlesztés finanszírozása nélkül a valve, akkor majd kiderítem.
De amúgy ezek valid pontok, és ezért is írtam, hogy minden exclu pestis. A kliens pestisnél csak az veszélyesebb amikor vmi hányás hw-t is adnak hozzá vagyis a konzol exclu, ahogy Aby is írta.
/szerk: és szerintem még mindig a win10 store a legjobb megoldás, minden más felesleges plusz DRM. Persze néhány esetben plusz kényelmi funkciókkal.
Avatar
Botond

Hozzászólás #42605 2019.10.30. 08:12

benőmenő írta:Ez mondjuk már így ütős. Eddig azt hittem, azért fogják a Fallen Ordert is kitolni Steamre, mert eleve az Origin Accessben érzik a lóvét, aki meg nem akar havidíjazni, attól meg még mindig pénz és jópont is, ha Steamen keresztül veheti. Viszont ezek szerint a subscription is elérhető Steamről (szövegből nekem az jön le inkább, hogy nem fog indítani Origin klienst, hanem teljes értékűen működni fog Steamen belül).
Kép
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42606 2019.10.30. 09:41

Botond írta:Mondja a PS4 tulaj, ahol a JÓ excluk vannak! Ne nevettesd ki magad!
nekem az ne magyarazzon aki switch multiplat fosportokra izgult, annal nagyon nincs lejjebb
Avatar
DanielT

Hozzászólás #42607 2019.10.30. 09:42

Botond írta:és szerintem még mindig a win10 store a legjobb megoldás, minden más felesleges plusz DRM. Persze néhány esetben plusz kényelmi funkciókkal.
Ebből is látszik, hogy elméd nem teljesen ép. ;(
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #42608 2019.10.30. 10:18

Botond írta:Kép
És ezért kellett volna utána néznem jobban. :D
Így sem rossz, de így már nem annyira ószöm'.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #42609 2019.10.30. 17:30

DanielT írta:A PS exkluzívitás a játéktörténelem ékköveit eredményezte az elmúlt 20+ évben, az Epic Store exkluzivitás meg a Fortnite-ot.
PS2 időszakig egyetértek ezzel. Utána már úgy tudom felfogni, hogy béna eszközzel, durván megművelt ékkő, amit máshol nem lehet megvenni jobb minőségben.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #42610 2019.10.30. 17:36

Amelyik fejlesztőnek a(z amúgy pofátlan) Steam 30%-kkal van baja az mér nem csinálja azt, hogy adja steamen drágábban, más store-ban meg olcsóbban? Győzzön a store a jobb feature-ökkel drágábban, vagy fapadosan olcsón!
Erre van valakinek insider infója? Van valami szerződésben, ami gátolja?
Avatar
Botond

Hozzászólás #42611 2019.10.30. 17:43

aabyssx írta:Amelyik fejlesztőnek a(z amúgy pofátlan) Steam 30%-kkal van baja az mér nem csinálja azt, hogy adja steamen drágábban, más store-ban meg olcsóbban? Győzzön a store a jobb feature-ökkel drágábban, vagy fapadosan olcsón!
Erre van valakinek insider infója? Van valami szerződésben, ami gátolja?
Van. Steam előírja, hogy ugyanannyi legyen, mint máshol, sőt ha máshol akciózod a cuccod, akkor steamen is kell ugyanolyan akciót adni záros határidőn belül.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #42612 2019.10.30. 17:58

Botond írta:Van. Steam előírja, hogy ugyanannyi legyen, mint máshol, sőt ha máshol akciózod a cuccod, akkor steamen is kell ugyanolyan akciót adni záros határidőn belül.
És ez legális? Árversenyt lehetetlenít el.
Nem perelik?
Avatar
neoreg

Hozzászólás #42613 2019.10.30. 18:14

Botond írta:Van. Steam előírja, hogy ugyanannyi legyen, mint máshol, sőt ha máshol akciózod a cuccod, akkor steamen is kell ugyanolyan akciót adni záros határidőn belül.
Ez ismerten csak a steam kulcsokra igaz. Ha kint van a játékod a steam store-on, akkor te "bármennyi" steam kulcsot generálhatsz magadnak ingyen, amit aztán más store-okban is eladhatsz anélkül, hogy a valve részesedést kapna belőle. Na ezeket a steam kulcsokat vagy muszáj úgy beárazni, mint magán a steam-en. Arról nem igazán van információ sehol a neten, hogy mi a helyzet azon a játékok árával, amik steam nélküli verzióban is elérhetőek.

De pl a uplay lehetővé teszi, hogy az uplay pontjaidat felhasználva bármilyen játékra 20% kedvezményt kapj az ubisoft store-on, és ez a lehetőség a steames ubisoft játékoknál egyszerűen nem él, mégsem volt ebből soha probléma.
Avatar
Botond

Hozzászólás #42614 2019.10.30. 18:19

neoreg írta:De pl a uplay lehetővé teszi, hogy az uplay pontjaidat felhasználva bármilyen játékra 20% kedvezményt kapj az ubisoft store-on, és ez a lehetőség a steames ubisoft játékoknál egyszerűen nem él, mégsem volt ebből soha probléma.
De uplayen is annyi a játék, és ha akciós uplayen mondjuk az AC sorozat akkor előtte/utána két héten akciós volt/lesz steamen is. És utána/előtte két héten belül meg humblistoreban, stb. Vagy ha nem előtte/utána, akkor meg pont ugyanakkor, de az ritkább. Mindig.
Avatar
Botond

Hozzászólás #42615 2019.10.30. 18:21

aabyssx írta:És ez legális? Árversenyt lehetetlenít el.
Nem perelik?
Passz, amit a valve csinál az jó, ha mások csinálják ugyanazt akkor skandalum.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #42616 2019.10.30. 22:18

Botond írta:/szerk: és szerintem még mindig a win10 store a legjobb megoldás, minden más felesleges plusz DRM. Persze néhány esetben plusz kényelmi funkciókkal.
Ott is van DRM, csak a Windowszal indul az okádék store. És kliensük is van, de béta hulladék. De abból - vagy GOG Galaxyból - kézre áll az uninstall. Eleve a Win 10-es menüduplázásokkal kliens nélkül is olyan élmény az egész, mintha két kliensben kellene matatni egyszerre. Eközben a GOG is kliensmentes, ha akarod, de ott tényleg nincs DRM.

És külön frankó, hogy voice chatre az MS-es a Skype-ot használtuk, de azzal is problémázott az MS-es GeoW 5, néma chatre meg valamiért Steamet használtunk.

Szóval a kényelmi funkciókban igazad van. Azok máshol vannak.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #42617 2019.10.30. 22:21

Botond írta:De uplayen is annyi a játék, és ha akciós uplayen mondjuk az AC sorozat akkor előtte/utána két héten akciós volt/lesz steamen is. És utána/előtte két héten belül meg humblistoreban, stb. Vagy ha nem előtte/utána, akkor meg pont ugyanakkor, de az ritkább. Mindig.
Az akciósság egy dolog, de azért nem mindig lesz annyira akciós Steamen, mint azon kívül volt, sok esetben csak majdnem annyira. Előrendeléseknél pedig kb. mindig vaskosan kikap a GMG-től és a Fanaticaltól
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #42618 2019.10.30. 22:36

Zóanagyvarázsló írta:Az akciósság egy dolog, de azért nem mindig lesz annyira akciós Steamen, mint azon kívül volt, sok esetben csak majdnem annyira. Előrendeléseknél pedig kb. mindig vaskosan kikap a GMG-től és a Fanaticaltól
Meg hát eleve bundlikból a legolcsóbb "minden".
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42619 2019.10.30. 23:01

Zóanagyvarázsló írta:Az akciósság egy dolog, de azért nem mindig lesz annyira akciós Steamen, mint azon kívül volt, sok esetben csak majdnem annyira. Előrendeléseknél pedig kb. mindig vaskosan kikap a GMG-től és a Fanaticaltól
én se értem miről beszél mikor legális helyekről is lehet olcsóbban venni játékokat
Avatar
Botond

Hozzászólás #42620 2019.10.30. 23:28

Zóanagyvarázsló írta:Az akciósság egy dolog, de azért nem mindig lesz annyira akciós Steamen, mint azon kívül volt, sok esetben csak majdnem annyira. Előrendeléseknél pedig kb. mindig vaskosan kikap a GMG-től és a Fanaticaltól
Egyrészt a GMGnél az euró/font/forint árfolyamháromszög van kihasználva, másrészt meg a kulcsos oldal bármikor adhat egyedi diszkontot, az nem a fejlesztő. Egyszerűség kedvéért, ubisoft mondjuk 60 euróért adja az akármi8at, ha steamen adja el, akkor 20 a valvéé, 40 az ubié, ha uplayen adja el mind az övé, de ő uplayen nem adhatja olcsóbban, mint steamen, és nem adhatja olcsóbban másik 3rd party eladónak, mint ahogy valvénak, vagyis 3rd party eladókról 40 eurót kell legombolnia. Azt meg már a gmg dönti el, hogy mikor és mennyit akcióz a saját 20 eurójából. A valve semennyit, mert neki fenn kell tartania az ipadre streamelést, ahogy Dt is megjegyezte, a gmg meg akár bármennyit, mert neki összesen egy honlapot kell fenntartania (bár régen mintha lett volna vmi gog Galaxy szintű kliense, vagy még mindig van?). Szóval ennyi a körkörös matek.
Avatar
Botond

Hozzászólás #42621 2019.10.30. 23:35

Zóanagyvarázsló írta:Ott is van DRM, csak a Windowszal indul az okádék store. És kliensük is van, de béta hulladék. De abból - vagy GOG Galaxyból - kézre áll az uninstall. Eleve a Win 10-es menüduplázásokkal kliens nélkül is olyan élmény az egész, mintha két kliensben kellene matatni egyszerre. Eközben a GOG is kliensmentes, ha akarod, de ott tényleg nincs DRM.

És külön frankó, hogy voice chatre az MS-es a Skype-ot használtuk, de azzal is problémázott az MS-es GeoW 5, néma chatre meg valamiért Steamet használtunk.

Szóval a kényelmi funkciókban igazad van. Azok máshol vannak.
Még van mit csiszolni, az tuti. :vigyor3: De akkor is ez a helyes irány, vissza az alapokhoz, amikor Windows volt, aztán raktuk fel cd-ről a cuccot és nem kellett hozzá még iksz password/login meg mindenféle bug forrás pluszban.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #42622 2019.10.31. 09:04

Botond írta:Egyrészt a GMGnél az euró/font/forint árfolyamháromszög van kihasználva, másrészt meg a kulcsos oldal bármikor adhat egyedi diszkontot, az nem a fejlesztő. Egyszerűség kedvéért, ubisoft mondjuk 60 euróért adja az akármi8at, ha steamen adja el, akkor 20 a valvéé, 40 az ubié, ha uplayen adja el mind az övé, de ő uplayen nem adhatja olcsóbban, mint steamen, és nem adhatja olcsóbban másik 3rd party eladónak, mint ahogy valvénak, vagyis 3rd party eladókról 40 eurót kell legombolnia. Azt meg már a gmg dönti el, hogy mikor és mennyit akcióz a saját 20 eurójából. A valve semennyit, mert neki fenn kell tartania az ipadre streamelést, ahogy Dt is megjegyezte, a gmg meg akár bármennyit, mert neki összesen egy honlapot kell fenntartania (bár régen mintha lett volna vmi gog Galaxy szintű kliense, vagy még mindig van?). Szóval ennyi a körkörös matek.
Persze, nagyon a Steam alá ezért senki nem megy, de vásárlói szempontból mégis gyakran "drága", a szürkék, feketék meg nyilván még olcsóbbak.

Abban mondjuk igaza van a Steamnek, hogy nem okés hozzájuk vinni egy játékot, és bundlikon kívül is fillérekért szórni a kulcsokat hozzá máshol. Viszont azt megérdemelik, hogy 30% megjelenjen, és részben ez is történik kulcsoséknál.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #42623 2019.10.31. 09:08

Botond írta:Még van mit csiszolni, az tuti. :vigyor3: De akkor is ez a helyes irány, vissza az alapokhoz, amikor Windows volt, aztán raktuk fel cd-ről a cuccot és nem kellett hozzá még iksz password/login meg mindenféle bug forrás pluszban.
Szép teória, térjünk vissza rá, amikor nem Windows a bug, a third-party szoftverek pedig a patchek a képletben.

Akkor már csak az lesz a kérdés, hogy egy úgymond egyszeri login megéri-e a kényelmet.
Avatar
Botond

Hozzászólás #42624 2019.10.31. 10:00

Zóanagyvarázsló írta:Szép teória, térjünk vissza rá, amikor nem Windows a bug, a third-party szoftverek pedig a patchek a képletben.

Akkor már csak az lesz a kérdés, hogy egy úgymond egyszeri login megéri-e a kényelmet.
Nálam a bugok 95%-a legalább nvidia driverből jön. Azok gyakrabban patchelnek, mint az ms, és mindig van hat oldalnyi "miket fixeltünk, mert bug volt és mik amiket megtaláltunk, de nem tudtuk fixelni, szokjad" walloftext. Arról nem is beszélve, hogy mennyi és mennyi program települ úgy, hogy feljön a nagy egész képernyős warning, hogy "én akkor most beleírok a win core-ba, ugye te is azt szeretnéd?", és nyomjuk az okét, mert nyilván telepíteni akarjuk azt a gémet, akármit és csak drukkolhatunk, hogy nem fakéz pozitív csapat írta, ami aztán beomlasztja a Windowst és utána lehet szidni az MS-t, hogy "ezt se képes megoldani, hogy direkt rongáltatom 3rd party appal a Windows-t és a szándékos rongálás sikerülhet is?!".
Az új steam library meg hányás. Át lehet setupolni, hogy a régi nézet legyen a játékoknál, hogy felül a kinek van meg alatta az acsik, és csak valahol eldugva a "hírek", hogy éppen mi más akciós, mert baromi agresszív ez így, hogy most már a képernyő 2/3-a ezzel van tele, hogy vegyek még, és csak valahol jobbra eldugva látni ami érdekel is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #42625 2019.10.31. 12:05

Botond írta:Nálam a bugok 95%-a legalább nvidia driverből jön. Azok gyakrabban patchelnek, mint az ms, és mindig van hat oldalnyi "miket fixeltünk, mert bug volt és mik amiket megtaláltunk, de nem tudtuk fixelni, szokjad" walloftext. Arról nem is beszélve, hogy mennyi és mennyi program települ úgy, hogy feljön a nagy egész képernyős warning, hogy "én akkor most beleírok a win core-ba, ugye te is azt szeretnéd?", és nyomjuk az okét, mert nyilván telepíteni akarjuk azt a gémet, akármit és csak drukkolhatunk, hogy nem fakéz pozitív csapat írta, ami aztán beomlasztja a Windowst és utána lehet szidni az MS-t, hogy "ezt se képes megoldani, hogy direkt rongáltatom 3rd party appal a Windows-t és a szándékos rongálás sikerülhet is?!".
Az új steam library meg hányás. Át lehet setupolni, hogy a régi nézet legyen a játékoknál, hogy felül a kinek van meg alatta az acsik, és csak valahol eldugva a "hírek", hogy éppen mi más akciós, mert baromi agresszív ez így, hogy most már a képernyő 2/3-a ezzel van tele, hogy vegyek még, és csak valahol jobbra eldugva látni ami érdekel is.
Nálam meg az a gond, hogy az Nvidia-direver csak UWP-s játékoknál jön elő, gyakorlatilag ami nem MS, azzal nincs gond (kivéve a DSR, ami nem érint). Lehet ez az Nvidia sara is, de így talán érthető, hogy inkább az MS-re fújok. A Skype-ot végképp nem fogom az Nvdiára.

Az új Steamet nem néztem, csak látom, hogy mindenki fikkantja, aki próbálta. A Galaxy 2.0-ában eközben még szinte a store-t is elrejtették, annyira a közös kliens hamisítatlan hangulatára mentek rá.
Avatar
Moby

Hozzászólás #42626 2019.10.31. 12:58

Botond írta:Nálam a bugok 95%-a legalább nvidia driverből jön. Azok gyakrabban patchelnek, mint az ms, és mindig van hat oldalnyi "miket fixeltünk, mert bug volt és mik amiket megtaláltunk, de nem tudtuk fixelni, szokjad" walloftext. Arról nem is beszélve, hogy mennyi és mennyi program települ úgy, hogy feljön a nagy egész képernyős warning, hogy "én akkor most beleírok a win core-ba, ugye te is azt szeretnéd?", és nyomjuk az okét, mert nyilván telepíteni akarjuk azt a gémet, akármit és csak drukkolhatunk, hogy nem fakéz pozitív csapat írta, ami aztán beomlasztja a Windowst és utána lehet szidni az MS-t, hogy "ezt se képes megoldani, hogy direkt rongáltatom 3rd party appal a Windows-t és a szándékos rongálás sikerülhet is?!".
Az új steam library meg hányás. Át lehet setupolni, hogy a régi nézet legyen a játékoknál, hogy felül a kinek van meg alatta az acsik, és csak valahol eldugva a "hírek", hogy éppen mi más akciós, mert baromi agresszív ez így, hogy most már a képernyő 2/3-a ezzel van tele, hogy vegyek még, és csak valahol jobbra eldugva látni ami érdekel is.

Mondjuk ez ma már geciszánalmas, hogy az ms máig képtelen volt megoldani, hogy arl rendszert legalább a játêkktól teljesen izolálja. Ezt ma már a mobiltelók is tudják, meg kb minden. Hát a win nem. De az, hogy a win nem tudja az mondjuk szimplán a holdról is látszó fakéz eredménye, de hogy ezt már a konzoljukban sem tudták előállítani, az ilyen világegyetemes égés. Most éppen a cod kapcsolgatja le az xboxokat, meg brickeli. Óriási. Ezek olyan nyomorékok mindenhez, hogy arra új nyelvet kéne létrehozni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #42627 2019.10.31. 14:10

Moby írta:Mondjuk ez ma már geciszánalmas, hogy az ms máig képtelen volt megoldani, hogy arl rendszert legalább a játêkktól teljesen izolálja. Ezt ma már a mobiltelók is tudják, meg kb minden. Hát a win nem. De az, hogy a win nem tudja az mondjuk szimplán a holdról is látszó fakéz eredménye, de hogy ezt már a konzoljukban sem tudták előállítani, az ilyen világegyetemes égés. Most éppen a cod kapcsolgatja le az xboxokat, meg brickeli. Óriási. Ezek olyan nyomorékok mindenhez, hogy arra új nyelvet kéne létrehozni.
És ugye a minap nyertek a Pentagon informatikai tenderén, mert Trump nincs jóban Bezosszal. Már várom, hogy Kelet-Timor megszállja Amerikát.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #42628 2019.10.31. 14:13

Botond írta:Nálam a bugok 95%-a legalább nvidia driverből jön. Azok gyakrabban patchelnek, mint az ms, és mindig van hat oldalnyi "miket fixeltünk, mert bug volt és mik amiket megtaláltunk, de nem tudtuk fixelni, szokjad" walloftext. Arról nem is beszélve, hogy mennyi és mennyi program települ úgy, hogy feljön a nagy egész képernyős warning, hogy "én akkor most beleírok a win core-ba, ugye te is azt szeretnéd?", és nyomjuk az okét, mert nyilván telepíteni akarjuk azt a gémet, akármit és csak drukkolhatunk, hogy nem fakéz pozitív csapat írta, ami aztán beomlasztja a Windowst és utána lehet szidni az MS-t, hogy "ezt se képes megoldani, hogy direkt rongáltatom 3rd party appal a Windows-t és a szándékos rongálás sikerülhet is?!".
Az új steam library meg hányás. Át lehet setupolni, hogy a régi nézet legyen a játékoknál, hogy felül a kinek van meg alatta az acsik, és csak valahol eldugva a "hírek", hogy éppen mi más akciós, mert baromi agresszív ez így, hogy most már a képernyő 2/3-a ezzel van tele, hogy vegyek még, és csak valahol jobbra eldugva látni ami érdekel is.
erdekes h a net meg a szar win10es frissitesek koruli botranyokkal van tele, nem azzal h mennyi ocska 3rd party sw van ala ;) jajj szegeny mst bantja mindeni, ezt a szegregaciot :(
Avatar
Botond

Hozzászólás #42629 2019.10.31. 14:22

Moby írta:Mondjuk ez ma már geciszánalmas, hogy az ms máig képtelen volt megoldani, hogy arl rendszert legalább a játêkktól teljesen izolálja. Ezt ma már a mobiltelók is tudják, meg kb minden. Hát a win nem. De az, hogy a win nem tudja az mondjuk szimplán a holdról is látszó fakéz eredménye, de hogy ezt már a konzoljukban sem tudták előállítani, az ilyen világegyetemes égés. Most éppen a cod kapcsolgatja le az xboxokat, meg brickeli. Óriási. Ezek olyan nyomorékok mindenhez, hogy arra új nyelvet kéne létrehozni.
Mert ugye ez rajtuk múlik csak, mint a dos-os időkben. Mert ha bármit változtatni próbálnak akkor nem lesznek ahogykövezve a redditen és netszerte. A nagy mindenki mindenhol mindent megmond kapcsán alakult ez ki. Hogy mást ne mondjak, ha lezárnák ezeket a kiskapukat és az akár csak egy bit erejéig is akadályozná mondjuk a chromeot bármiben akkor megint menne a trösztellenes per... Persze, gondolhatjuk azt, hogy hirtelen elfelejtettek programozni, mert a hozzá nem értésük miatt kerültek oda, ahol vannak, de látni kellene, hogy inkább a félszagértő, félhülye lobbik kellettek ehhez elsősorban.
De mindegy, ez van, vagy a Linux vagy az osx és akkor ezerszer inkább a win10.
Avatar
Botond

Hozzászólás #42630 2019.10.31. 14:23

Micsu írta:erdekes h a net meg a szar win10es frissitesek koruli botranyokkal van tele, nem azzal h mennyi ocska 3rd party sw van ala ;) jajj szegeny mst bantja mindeni, ezt a szegregaciot :(
Ugyanezek az emberek gyűjtöttek aláírást, hogy tiltsák be a dihidrogénmonooxidot, mert mennyi haláleset van miatta évente, és ugyanők gyűjtöttek pénzt Isaura felszabadítása érdekében. :D

Vissza: “Leáldozott.hu”