A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #4131 2016.05.29. 11:41

Botond írta:Új tömegre gondolok, nem az ilyen vén faszokra, mint mi, akik már harminc éve is kockultunk. Tinik, huszonévesek ilyen arányban mint mi hol vannak?! Látszik, hogy mi vagyunk a célpiac nekünk remaszterelnek!
Emlékszem, a CoD-ot is csak a C64-en felnőtt haverok játszották, és egymás lövése között a nyugdíj és az unokák volt a főtéma. De aztán jött a Wii és a Kinect!

Eközben a Total Warhammer a legerősebben nyitó Total War lett (lassan elhúz PC-n eladásokban a Doom mellett), a Stellaris pedig a Paradox történetének leggyorsabban fogyó játéka. Csak a VR menteheti meg őket!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #4132 2016.05.29. 12:04

Zóanagyvarázsló írta:Emlékszem, a CoD-ot is csak a C64-en felnőtt haverok játszották, és egymás lövése között a nyugdíj és az unokák volt a főtéma. De aztán jött a Wii és a Kinect!

Eközben a Total Warhammer a legerősebben nyitó Total War lett (lassan elhúz PC-n eladásokban a Doom mellett), a Stellaris pedig a Paradox történetének leggyorsabban fogyó játéka. Csak a VR menteheti meg őket!
Sőt, ahogy hallom a From is válaszút előtt áll, vagy bezárnak, vagy PS Move exkluzívokat csinálnak a bevonzott tömegeknek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #4133 2016.05.29. 12:08

Na, hát a 1070 tényleg megcsípte a Titan X-et.

Kép

Kép
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #4134 2016.05.29. 12:34

DanielT írta:Na, hát a 1070 tényleg megcsípte a Titan X-et.

Kép

Kép
Kár, hogy a Total Warhammer AMD-logós, a veresek pénzes bőröndjei miatt szarul fut az Nvidián, pedig nem is vagyok olyan sokkal a minimum alatt. De soká jön a Polaris 10!
Avatar
Botond

Hozzászólás #4135 2016.05.29. 12:48

Zóanagyvarázsló írta:Emlékszem, a CoD-ot is csak a C64-en felnőtt haverok játszották, és egymás lövése között a nyugdíj és az unokák volt a főtéma. De aztán jött a Wii és a Kinect!

Eközben a Total Warhammer a legerősebben nyitó Total War lett (lassan elhúz PC-n eladásokban a Doom mellett), a Stellaris pedig a Paradox történetének leggyorsabban fogyó játéka. Csak a VR menteheti meg őket!
Igen, hát ezt érthetjük úgy is, hogy hirtelen gémer tömegek jelentek meg, és napról napra többen vannak, és minden oké. Én nem ezt látom emögött. Inkább azt, hogy a gémer réteg öregszik, már nem zsebpénzből él, már könnyebben vásárol játékokat, főleg mivel nem csak a jövedelme több, hanem az 50 USD sem azt éri amit 20-30 éve, szóval míg régen mindenki warezolt mert adott esetben a havi zsebpénzét vagy annál többet nem bírt beledobni random címekbe, most a napifizujának is csak töredékét kitevő árcédula mellett ez már nincs. Én ezt látom a csúcs eladások mögött. És ez ideig óráig fogja vinni az ipart. Lehet lesz még akár tíz jó évünk is, de a lufi egyszer kipukkan.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #4136 2016.05.29. 13:03

Botond írta:Igen, hát ezt érthetjük úgy is, hogy hirtelen gémer tömegek jelentek meg, és napról napra többen vannak, és minden oké. Én nem ezt látom emögött. Inkább azt, hogy a gémer réteg öregszik, már nem zsebpénzből él, már könnyebben vásárol játékokat, főleg mivel nem csak a jövedelme több, hanem az 50 USD sem azt éri amit 20-30 éve, szóval míg régen mindenki warezolt mert adott esetben a havi zsebpénzét vagy annál többet nem bírt beledobni random címekbe, most a napifizujának is csak töredékét kitevő árcédula mellett ez már nincs. Én ezt látom a csúcs eladások mögött. És ez ideig óráig fogja vinni az ipart. Lehet lesz még akár tíz jó évünk is, de a lufi egyszer kipukkan.
A lufi már sokszor kipukkant, ahányszor az általad említett, valójában másodpercekig létező "bevonzott tömegekre" épül.

A mostani 30-40 éves gamer generáció "kihalásával" drasztikusan meg fog változni az iparág, ami egyébként látszólag és üzletileg talán nem, de szerintem válságban van. Amit manapság innovációként, vagy sikerként élünk meg, az többnyire visszanyúlás a gyökerekhez, nem pedig a Wiimote meg egyéb haszontalan turha "újítás".
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #4137 2016.05.29. 13:04

Botond írta:Igen, hát ezt érthetjük úgy is, hogy hirtelen gémer tömegek jelentek meg, és napról napra többen vannak, és minden oké. Én nem ezt látom emögött. Inkább azt, hogy a gémer réteg öregszik, már nem zsebpénzből él, már könnyebben vásárol játékokat, főleg mivel nem csak a jövedelme több, hanem az 50 USD sem azt éri amit 20-30 éve, szóval míg régen mindenki warezolt mert adott esetben a havi zsebpénzét vagy annál többet nem bírt beledobni random címekbe, most a napifizujának is csak töredékét kitevő árcédula mellett ez már nincs. Én ezt látom a csúcs eladások mögött. És ez ideig óráig fogja vinni az ipart. Lehet lesz még akár tíz jó évünk is, de a lufi egyszer kipukkan.
Én meg azt látom, hogy a kamaszok most is jönnek maguktól is játszani, nem kell nekik ehhez Kinect. Meg pont nem a szimulátorokhoz jó VR a tökéletes eszköz a bevonzásukra. Bár az általad is propagált tapibuziskodás valóban lehet ellenfél, írmagját is ki kéne irtani

Nyilván már a 4-5 éveseket is lehet bohóckodással játékra szoktatni, de nekem nem tűnt fel, hogy az utánpótlás probléma lenne. Éppen ellenkezőleg, a gyerekek egyre kisebb hányada sportol vagy jár könyvtárba. Egyszerűen a játék már jóval természetesebb lett a Kinect előtt is, és annak bukása óta is. Nem akkora plusz az, mint ahogy te elképzeled.
Avatar
Moby

Hozzászólás #4138 2016.05.29. 16:22

CDGalaxisnál Blood&Wine most 5500 pénz.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #4139 2016.05.29. 17:07

Moby írta:CDGalaxisnál Blood&Wine most 5500 pénz.
Mi a fene, profilt bővítettek? :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #4140 2016.05.29. 17:12

DanielT írta:Mi a fene, profilt bővítettek? :banplz:
Vasárnap van, belefér a szar humor is! :banplz: Csak azé' böktem be, mer a kulcsosoldalakat leszámítva kb a legolcsóbb a piacon. Vagy nem. A LEGOLCSÓBB.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #4141 2016.05.29. 17:19

Moby írta:Vasárnap van, belefér a szar humor is! :banplz: Csak azé' böktem be, mer a kulcsosoldalakat leszámítva kb a legolcsóbb a piacon. Vagy nem. A LEGOLCSÓBB.
Lehet, hogy most ott a legolcsóbb, de mivelaz alapjáték került nekem papírdobozzal, poszterrel 6900-ba, így max a season pass-ért adok majd 5k-t.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #4142 2016.05.29. 17:28

Moby írta:CDGalaxisnál Blood&Wine most 5500 pénz.
Nézerm, hogy 6k náluk a PS Plus három hónapra, aztán eszembe jut arty Live-áremeleséses híre. PSN-en is annyi már. Lassan már akkor sem érné meg a játékok miatt, ha örökbe adnák őket. Ja, eddig se érte volna meg úgysem. Szerencsére az éves csak 12 750 Ft, de nehéz elképzelni, hogy egy éven át megérné az IGC és a multi.

Szóval arty: az előző generáció jobb volt, ott még ért valamit a Plus, és ment nélküle a multi. Több platformnál ez már iszonyat nagy lehúzás. Normális ember inkább vesz pontokat 3D Markba, mint Botond!
Avatar
Moby

Hozzászólás #4143 2016.05.29. 17:59

benőmenő írta:Lehet, hogy most ott a legolcsóbb, de mivelaz alapjáték került nekem papírdobozzal, poszterrel 6900-ba, így max a season pass-ért adok majd 5k-t.
A posztom azoknak szólt, akik a piacon lévő egyik legjobb játék húsz órás dlc-jén csak bizonyos határok között hajlandóak fillérbaszóskodni :P
Avatar
Mekee

Hozzászólás #4144 2016.05.29. 18:12

Zóanagyvarázsló írta:Nézerm, hogy 6k náluk a PS Plus három hónapra, aztán eszembe jut arty Live-áremeleséses híre. PSN-en is annyi már. Lassan már akkor sem érné meg a játékok miatt, ha örökbe adnák őket. Ja, eddig se érte volna meg úgysem. Szerencsére az éves csak 12 750 Ft, de nehéz elképzelni, hogy egy éven át megérné az IGC és a multi.

Szóval arty: az előző generáció jobb volt, ott még ért valamit a Plus, és ment nélküle a multi. Több platformnál ez már iszonyat nagy lehúzás. Normális ember inkább vesz pontokat 3D Markba, mint Botond!
De miven mikrofos tarkónlőtte magát, nincs konkurencia, miért kellene törni magukat hogy legyenek értelmes plusos játékok? Jók az indie-k, meg amugyis kell a multihoz.
Elrohadt a sony is má rég
Avatar
insp

Hozzászólás #4145 2016.05.29. 18:27

Urak, tudtok valami franko nemet proxy-t, amivel ki tudom kerulni a ZDFtivi (tivi.de) geoblock-jat?
Probalkoztam mindenfele chrome pluginnal, nem mukodott egyik sem jol...

Fontos lenne, mert nagyon sok ertelmes gyerekmusor elerheto (meg franko direkt erre keszult letolto progi is van), de kizarolag nemet IP-rol- :(

Elore is koszi, ha van valami otlet!
Avatar
Botond

Hozzászólás #4146 2016.05.29. 18:34

Moby írta:Ha a unity megficcenti a 60-at 4K-ban, akkor veszek egyet. Vagy inkább hatot.
AC4 4kban minden, de minden maxraultráraésafölétolva (physics featuréket is 4 szinten lehet állítani, na az is maxra tolva) van 35-52 fps közötti szórás, vsyncel fix 30, unitynél ugyanilyen beállításokkal inkább 19-28 fps, szóval még ne rohanj el hat darabot venni. Majd keresni kell vmi értelmes kompromisszumot, mert azért besz*rás hogy néznek ezek ki 4k maxratolva.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #4147 2016.05.29. 18:42

insp írta:Urak, tudtok valami franko nemet proxy-t, amivel ki tudom kerulni a ZDFtivi (tivi.de) geoblock-jat?
Probalkoztam mindenfele chrome pluginnal, nem mukodott egyik sem jol...

Fontos lenne, mert nagyon sok ertelmes gyerekmusor elerheto (meg franko direkt erre keszult letolto progi is van), de kizarolag nemet IP-rol- :(

Elore is koszi, ha van valami otlet!
Én most ezzel kipróbáltam, ment egy csomó videó, amikre ráböktem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #4149 2016.05.29. 19:57

Az alábbi csodálatos mondatot olvastam az imént egy fórumon, amit minden fejlesztő számára szentírássá tennék, ha módomban állna.

"Just nail what you're trying to accomplish, instead of focus testing everything into mediocrity."
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #4150 2016.05.29. 20:23

Moby írta:A posztom azoknak szólt, akik a piacon lévő egyik legjobb játék húsz órás dlc-jén csak bizonyos határok között hajlandóak fillérbaszóskodni :P
Akkor nekem féláron biztos valami értékcsökkent verzát adtak. Majd az új patch után érdekes lesz, hogy a questek/npck óránkénti befagyásának száma hogyan alakul és majd beszélhetünk az alapjáték beszerzési árának környéki kiegekről. :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #4152 2016.05.29. 20:59

benőmenő írta:Akkor nekem féláron biztos valami értékcsökkent verzát adtak. Majd az új patch után érdekes lesz, hogy a questek/npck óránkénti befagyásának száma hogyan alakul és majd beszélhetünk az alapjáték beszerzési árának környéki kiegekről. :nezze:
Na, jólvan. Kicsit összekapod magad, megy neked is a bullshitpufogtatás rendesen :D Amúgy nem, nem kaptál értékcsökkent verzát, és mivel gogos, ezen vaslogika menténa legjobb verzával momentán az ncore közönsége rendelkezik :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #4153 2016.05.29. 21:16

Kezdem gyűlölni a vsync nélküli játékokat. Amiket én játszok azok többnyire 160 és 4800 fps között pörögnek (igen, nem elírás, esetenként 5k közelébe szalad a steam fps counter...), és akkor 70 fokos a kártya. Bekapcsolom a vsyncet és minden venti leáll és csend lesz. 4k@60@ultra. Mkay, ezt kerestük, már csak a vsyncet (közismert nevén: ventikikapcsolás...) kellene kötelezővé tenni minden játékban... :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #4154 2016.05.29. 21:21

Botond írta:Kezdem gyűlölni a vsync nélküli játékokat. Amiket én játszok azok többnyire 160 és 4800 fps között pörögnek (igen, nem elírás, esetenként 5k közelébe szalad a steam fps counter...), és akkor 70 fokos a kártya. Bekapcsolom a vsyncet és minden venti leáll és csend lesz. 4k@60@ultra. Mkay, ezt kerestük, már csak a vsyncet (közismert nevén: ventikikapcsolás...) kellene kötelezővé tenni minden játékban... :D
A játékok 99%-ban van Vsync. Az 1%-ot a hibahatárnak tartom meg, de ha agyonvernének se tudnék példát mondani az utolsó 10(0) évből.

Driverből meg a maradék 1%-ban is bekapcsolható. Rivatunerből pedig a maradék 0% is limitálható 60 fps-re.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #4155 2016.05.29. 21:25

A mai Overwatch nekem elmaradt, mert itt szarakodom már félórája ezzel a headsetes szórakozással. Undorító macera, eredmény nélkül. A telefonos cucc nem működik, de elértem, hogy már a mikrofonomat sem tudom visszadugni, mert akkor elkezd gerjedni a hangfal. Kár volt hozzányúlnom ehhez a szeméthez.
Avatar
Botond

Hozzászólás #4156 2016.05.29. 21:25

DanielT írta:A játékok 99%-ban van Vsync. Az 1%-ot a hibahatárnak tartom meg, de ha agyonvernének se tudnék példát mondani az utolsó 10(0) évből.

Driverből meg a maradék 1%-ban is bekapcsolható. Rivatunerből pedig a maradék 0% is limitálható 60 fps-re.
MSi afterburnerrel atomjaira fagy a win10em, szóval rivatunerezés nincs. Az én játékpalettámon olyan 50%-os a találati arány egyelőre vsync ügyben. Stratégiákban nem gyakori. Anélkül meg pörgeti magából az fpst ezerszám a cucc feleslegesen. Ami nem rts és nem körökre osztott stratégia ott valóban 80% fölötti a találati arány vsync ügyben.
Avatar
Moby

Hozzászólás #4157 2016.05.29. 21:26

Valami új projektbe kezdett az Evolution? Egész baba a graf. Nemtudom min fut, de a frém is oké! :banplz: :banplz:
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #4158 2016.05.29. 21:26

Zóanagyvarázsló írta:A mai Overwatch nekem elmaradt, mert itt szarakodom már félórája ezzel a headsetes szórakozással. Undorító macera, eredmény nélkül. A telefonos cucc nem működik, de elértem, hogy már a mikrofonomat sem tudom visszadugni, mert akkor elkezd gerjedni a hangfal. Kár volt hozzányúlnom ehhez a szeméthez.
Kép
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #4159 2016.05.29. 21:27

Ha meg már OW, itt meg tudja mindneki nézni böngészőből, hogy mennyire master: Master Overwatch. Nekem ez maradt ma estére játék helyett.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2016.05.29. 21:31-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #4160 2016.05.29. 21:29

Botond írta:MSi afterburnerrel atomjaira fagy a win10em, szóval rivatunerezés nincs. Az én játékpalettámon olyan 50%-os a találati arány egyelőre vsync ügyben. Stratégiákban nem gyakori. Anélkül meg pörgeti magából az fpst ezerszám a cucc feleslegesen. Ami nem rts és nem körökre osztott stratégia ott valóban 80% fölötti a találati arány vsync ügyben.
Nem afterburner kell neked, hanem rivatuner.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #4161 2016.05.29. 21:31

Botond írta:MSi afterburnerrel atomjaira fagy a win10em, szóval rivatunerezés nincs. Az én játékpalettámon olyan 50%-os a találati arány egyelőre vsync ügyben. Stratégiákban nem gyakori. Anélkül meg pörgeti magából az fpst ezerszám a cucc feleslegesen. Ami nem rts és nem körökre osztott stratégia ott valóban 80% fölötti a találati arány vsync ügyben.
Az én RTS-eimben van vsync. SC2-ben leve alap, de másban is. A Rome: Total Warban (2004) vagyok bizonytalan, mert az úgyis 20-45 fps között ugrál, bármit csinálok vele. Na jó, ha triplára gyorsítom, akkor 4-7 fps is tud lenni. A Total Warhammer (mediumon) jobban fut :wow3:

Szóval hiszek én neked, de írnál példákat?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #4162 2016.05.29. 21:33

Zóanagyvarázsló írta:Ha meg már OW, itt meg tudja mindneki nézni böngészőből, hogy mennyire master: [url=Master Overwatch]https://masteroverwatch.com[/url]. Nekem ez maradt ma estére játék helyett.
Remek! Most már analitikusan is fel tudom baszni magam BÁRHOL a világon! Köszönöm szépen! Máshogy nem tudhattam volna meg, hogy NULLA meccset nyertem ahol McRee vel voltam, a 9-ből. :eljen:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #4163 2016.05.29. 21:34

Zóanagyvarázsló írta:A mai Overwatch nekem elmaradt, mert itt szarakodom már félórája ezzel a headsetes szórakozással. Undorító macera, eredmény nélkül. A telefonos cucc nem működik, de elértem, hogy már a mikrofonomat sem tudom visszadugni, mert akkor elkezd gerjedni a hangfal. Kár volt hozzányúlnom ehhez a szeméthez.
OK, user error, a headset miatt próbáltam kimenő hangerőt is felcsavarni, azt meg a mikrofonon nem kellett volna. Persze headsetem továbbra sincs, ami működhetne, de a status quót helyreállítottam..
Avatar
DanielT

Hozzászólás #4164 2016.05.29. 21:35

Zóanagyvarázsló írta:OK, user error, a headset miatt próbáltam kimenő hangerőt is felcsavarni, azt meg a mikrofonon nem kellett volna. Persze headsetem továbbra sincs, ami működhetne, de a status quót helyreállítottam..
Na, akkor ha jössz, én is megyek. Ha nem, nem. Meglennénk 5-en.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #4165 2016.05.29. 21:37

DanielT írta:Na, akkor ha jössz, én is megyek. Ha nem, nem. Meglennénk 5-en.
Megyek.
Avatar
Botond

Hozzászólás #4166 2016.05.29. 21:58

Zóanagyvarázsló írta:Az én RTS-eimben van vsync. SC2-ben leve alap, de másban is. A Rome: Total Warban (2004) vagyok bizonytalan, mert az úgyis 20-45 fps között ugrál, bármit csinálok vele. Na jó, ha triplára gyorsítom, akkor 4-7 fps is tud lenni. A Total Warhammer (mediumon) jobban fut :wow3:

Szóval hiszek én neked, de írnál példákat?
Rts és körökre osztottat írtam. Rtsek közül pl Company of Heroes1 (az új steam verzió) vsync nélküli, de belefutottam még végtelenített fpsbe Warlock, Mastery of Arcane és Witcher1 esetén (ami ráadásul nem is stratégia és antik is), mert ezek is vsync nélküliek, plusz vsync kapcsoló nélküli a heroes3HD is. Ma esti tanulmányaim esetén ennyi futottam bele, de azért jó pár antik cucc van az accomon, amit ma este nem indítottam el megnézni vsyncügyileg, inkább csak Warlock és COH1 botránykoztatott meg, de ugye ezt is írtam Dtnek, hogy ami nálam van és fut ott azért alacsonyabb a hitrate vsyncben. Imperialism1-2ben sincs és az is szokott pörögni, igaz nem 4kban, bár jó lenne egy remaster azokból is. :)
Witcher1re csak legyintettem azt úgyse lesz türelmem sose befejezni, hiába betonstabil 2-5k fps 4k ultrán is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #4167 2016.05.29. 22:18

Botond írta:Rts és körökre osztottat írtam. Rtsek közül pl Company of Heroes1 (az új steam verzió) vsync nélküli, de belefutottam még végtelenített fpsbe Warlock, Mastery of Arcane és Witcher1 esetén (ami ráadásul nem is stratégia és antik is), mert ezek is vsync nélküliek, plusz vsync kapcsoló nélküli a heroes3HD is. Ma esti tanulmányaim esetén ennyi futottam bele, de azért jó pár antik cucc van az accomon, amit ma este nem indítottam el megnézni vsyncügyileg, inkább csak Warlock és COH1 botránykoztatott meg, de ugye ezt is írtam Dtnek, hogy ami nálam van és fut ott azért alacsonyabb a hitrate vsyncben. Imperialism1-2ben sincs és az is szokott pörögni, igaz nem 4kban, bár jó lenne egy remaster azokból is. :)
Witcher1re csak legyintettem azt úgyse lesz türelmem sose befejezni, hiába betonstabil 2-5k fps 4k ultrán is.
Én meg RTS-re kérdeztem rá, mert azokban szokott lenni nálam. A kötelezővé tennéd dolognál nyilván új játékokat releváns emlegetni, a Rome-ot én csak azért mondtam, hogy nálam is van régi cucc. Tehát a CoH1 felújított verziója ilyen, értem. De azért kösz a többi példát is.
Avatar
arty

Hozzászólás #4168 2016.05.29. 23:17

Zóanagyvarázsló írta:Nézerm, hogy 6k náluk a PS Plus három hónapra, aztán eszembe jut arty Live-áremeleséses híre. PSN-en is annyi már. Lassan már akkor sem érné meg a játékok miatt, ha örökbe adnák őket. Ja, eddig se érte volna meg úgysem. Szerencsére az éves csak 12 750 Ft, de nehéz elképzelni, hogy egy éven át megérné az IGC és a multi.

Szóval arty: az előző generáció jobb volt, ott még ért valamit a Plus, és ment nélküle a multi. Több platformnál ez már iszonyat nagy lehúzás. Normális ember inkább vesz pontokat 3D Markba, mint Botond!
nekem most 15k = 15hónap akciót kínálgatja a sony levélben, brutális kopasztás a currgen "lájvja" :(

pláne, ha valaki mindkét gépen "jelen" van, és pláne ha tudja honnan indultunk... :(((
(a korábbi maxilehuzós 360as gold ma oneon is működő, örökbe a tiéd játékokat ad, vs. az egykoron ingyenmultis psn most nem elég h a legdrágább, de a kölcsönjátékok is viszonylag gyengék/ócsójancsik. "vicces".)

néztem a hétvégén egy 40 perc erejéig nba2k16-t (oneon volt triál(?)), brutálszép, sokkal folyékonyabbak az animációk, mint a fifában (pedig az se rossz már), de...
- 15mp játék 60frémmel, 5mp "átvezető"/"átkötő" bejátszás 30frémmel, mocsok rossz érzés, iszonyat kizökkentő
- a fenti játék / baszkódásarány totál tönkrevágja az egészet frémtől függetlenül is. nemtom ki lehet-e kapcsolni, nem volt hozzá türelmem, annyira felingerelt
- download/install közben egy ponton tul már játszható a játék, ilyen quickplay. namondom, imádom a currgent!!! erre elindul ... HANG NÉLKÜL (csak zene van). WTF?

igénytelen moslék/10, csakafifa!
Avatar
arty

Hozzászólás #4169 2016.05.29. 23:22

DanielT írta:Az alábbi csodálatos mondatot olvastam az imént egy fórumon, amit minden fejlesztő számára szentírássá tennék, ha módomban állna.

"Just nail what you're trying to accomplish, instead of focus testing everything into mediocrity."
ideológiának nem rossz, de ki fog betolni álmokra százonmisidollárt a biznicbe? :) nehéz ügy.

mindenesetre, amikor 1080at veszel, gondolj rá jókedvel, hogy a probléma része vagy, grafribi :mf1:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #4170 2016.05.29. 23:33

arty írta:(a korábbi maxilehuzós 360as gold ma oneon is működő, örökbe a tiéd játékokat ad, vs. az egykoron ingyenmultis psn most nem elég h a legdrágább, de a kölcsönjátékok is viszonylag gyengék/ócsójancsik. "vicces".)
Igen, jelenleg jobbnak tűnik a Live, de azzal is az baj, hogy többnyire régiségeket ad, tehát annak érték, aki mind játékot, mind felhalmozást tekintve kivár. Még nekem is elvétve csurranna-cseppenne onnan valami. Valaha a Plus ugye friss játékokkal is sorozott, illetve új belépőket jól megkínálta csomó exkluzívval. Na, ebből nem maradt semmi, ezt most nem tudja egyik sem.

És tényleg az a baj, hogy ha valaki több lábon áll, szeretne Halo 5-tel és UC4-gyel is multizni (vagy akár egy Bloodborne-hoz), ha kedve szottyan, azt lehúzzák rendesen. Ha meg még mellette PC-je is van, és azon megy ingyen a multiplatfrom multi, tehát tényleg csak pár játék alkalmankénti csapatása miatt kell előfizetni plusz két platformon, az gáz nagyon. Ha valaki egy platformon multidrogozik egész évben, akkor persze olcsó.
arty írta:- 15mp játék 60frémmel, 5mp "átvezető"/"átkötő" bejátszás 30frémmel, mocsok rossz érzés, iszonyat kizökkentő
Ismerős, szerintem is borzalom.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #4171 2016.05.29. 23:36

Ha meg már vsync, az Overwatchot most ugye offon kell játszani, így a 60-70 fps miatt nem konzisztens, villámtearingel, de sokkal jobb a célzás, a találati pontosságom automatikusan 60-90%-kal megugrott. KI kellett volna próbálni a BF4-ben is ezt :miaz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #4172 2016.05.29. 23:40

Zóanagyvarázsló írta:Ha meg már vsync, az Overwatchot most ugye offon kell játszani, így a 60-70 fps miatt nem konzisztens, villámtearingel, de sokkal jobb a célzás, a találati pontosságom automatikusan 60-90%-kal megugrott. KI kellett volna próbálni a BF4-ben is ezt :miaz:
Rohadjak meg, hogy nem mondtam kilencszer, akkoriban is. JaDE! :boxer:

E-Sport vanik! Kell az advantidzs!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #4173 2016.05.29. 23:42

DanielT írta:Rohadjak meg, hogy nem mondtam kilencszer, akkoriban is. JaDE! :boxer:

E-Sport vanik! Kell az advantidzs!
Mondtad, de csak legyintettem. Biztos fejjel lefelé olvastam a játékminőség-ügyi kisokost :ticking:
Avatar
donatus13

Hozzászólás #4174 2016.05.29. 23:45

Összetákolt overwatch leáld csapatunk rettenthetetlen jó eredményekkel harcol, mindenkinek jönni kéne. Néhány billentyű törik néha és ha tv be menne a discord akkor csak sípolás lenne. De aki szeret idegösszeomlást, agyérgörcsöt, idegrohamot, vagy egyéb ilyesmit kapni gyorsan és tartósan, akkor szeretettel várjuk továbbra is :banplz:
Avatar
arty

Hozzászólás #4175 2016.05.30. 00:00

Zóanagyvarázsló írta:Igen, jelenleg jobbnak tűnik a Live, de azzal is az baj, hogy többnyire régiségeket ad, tehát annak érték, aki mind játékot, mind felhalmozást tekintve kivár. Még nekem is elvétve csurranna-cseppenne onnan valami. Valaha a Plus ugye friss játékokkal is sorozott, illetve új belépőket jól megkínálta csomó exkluzívval. Na, ebből nem maradt semmi, ezt most nem tudja egyik sem.

És tényleg az a baj, hogy ha valaki több lábon áll, szeretne Halo 5-tel és UC4-gyel is multizni (vagy akár egy Bloodborne-hoz), ha kedve szottyan, azt lehúzzák rendesen. Ha meg még mellette PC-je is van, és azon megy ingyen a multiplatfrom multi, tehát tényleg csak pár játék alkalmankénti csapatása miatt kell előfizetni plusz két platformon, az gáz nagyon. Ha valaki egy platformon multidrogozik egész évben, akkor persze olcsó.Ismerős, szerintem is borzalom.
ne is mond, uc4 multit de kipróbáltam volna... :((( hátnem. persze a türelmi idő (2 év) már letelt, nem gátol ideológia, a csűrhe ezt is lenyelte, velünkmarad "örökké". de akkorse! rohaggymegszoni! :(

(haverral felesbe fizetek lájvért, őszintén szólva kevés cím jött jól, ami anno érdekelt, nyilván letoltam akkor - vagy megjelenés + 1-2 éven belül ;) - de azért rémlik jó hónap, ill. amit imádok, h ingyendemózhatok cuccokat: mégis milyen boxon, milyen egyáltalán. mint anno a warezoskodáskor, leszednimindentfélórajátékér :D )

viszont kezd NAGYON macerás lenni excelben vezetni a konzol-librarym..... :DDD izé... :((((((((((((((((((((((((((((
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #4176 2016.05.30. 07:01

Moby írta:Na, jólvan. Kicsit összekapod magad, megy neked is a bullshitpufogtatás rendesen :D Amúgy nem, nem kaptál értékcsökkent verzát, és mivel gogos, ezen vaslogika menténa legjobb verzával momentán az ncore közönsége rendelkezik :banplz:
Szerintem abban semmi bullshit nincs, ha óvatosan akarom beárazni magamnak a cuccot, amikor a cd projekt már-már túltolta a konzumer nyalogatást, majd csinált több bait-switchet és még az egyébként nagyszerű és ambiciózus gameplayt érezhetően negatív irányba hajlító bugtenger is fogadott fél évvel megjelenés után.
Avatar
Moby

Hozzászólás #4177 2016.05.30. 07:46

benőmenő írta:Szerintem abban semmi bullshit nincs, ha óvatosan akarom beárazni magamnak a cuccot, amikor a cd projekt már-már túltolta a konzumer nyalogatást, majd csinált több bait-switchet és még az egyébként nagyszerű és ambiciózus gameplayt érezhetően negatív irányba hajlító bugtenger is fogadott fél évvel megjelenés után.
Abban nincs, de az óránként döglő questekben vastagon van :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #4178 2016.05.30. 08:00

donatus13 írta:Összetákolt overwatch leáld csapatunk rettenthetetlen jó eredményekkel harcol, mindenkinek jönni kéne. Néhány billentyű törik néha és ha tv be menne a discord akkor csak sípolás lenne. De aki szeret idegösszeomlást, agyérgörcsöt, idegrohamot, vagy egyéb ilyesmit kapni gyorsan és tartósan, akkor szeretettel várjuk továbbra is :banplz:
Ha egyesíthetném artyéval és Mobyéval a saját BF4-es tapasztalatomat, megállíthatatlanok lennénk!
Avatar
Moby

Hozzászólás #4179 2016.05.30. 08:10

Addig is nézzétek Seagull játékát, és sírjatok. Nélkülem :)
phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #4180 2016.05.30. 08:49

Zóanagyvarázsló írta:Én meg RTS-re kérdeztem rá, mert azokban szokott lenni nálam. A kötelezővé tennéd dolognál nyilván új játékokat releváns emlegetni, a Rome-ot én csak azért mondtam, hogy nálam is van régi cucc. Tehát a CoH1 felújított verziója ilyen, értem. De azért kösz a többi példát is.
És válaszoltam is. :) Hétvégére jobban képben leszek melyik antik rts vsync mentes még. \o/
Avatar
donatus13

Hozzászólás #4181 2016.05.30. 08:51

Botond írta:És válaszoltam is. :) Hétvégére jobban képben leszek melyik antik rts vsync mentes még. \o/

Egyébként ha már ennyire kergeted a powát, megnézhetnéd warezdemóba az ashes of the singularity mit tud nálad. :P
Avatar
Botond

Hozzászólás #4182 2016.05.30. 09:03

donatus13 írta:Egyébként ha már ennyire kergeted a powát, megnézhetnéd warezdemóba az ashes of the singularity mit tud nálad. :P
Huszonéve nem volt semmi warez a gépemen és szerintem ez már így is marad.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #4183 2016.05.30. 10:40

Kint vannak a 1070 tesztek, finike! Megvan a nép Titan X-e.

Node majd az AMD!!! :eljen:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #4184 2016.05.30. 11:04

DanielT írta:Kint vannak a 1070 tesztek, finike! Megvan a nép Titan X-e.

Node majd az AMD!!! :eljen:
Mivel az 1070 nem az én kategóriám, egyetértek.
Avatar
kigyi

Hozzászólás #4185 2016.05.30. 11:06

Zóanagyvarázsló írta:Mivel az 1070 nem az én kategóriám, egyetértek.
Én azért várom, hogy az árazása miként alakul. Szeretnék beújítani egy kifejezetten halkított kivitelt belőle :) Persze ez függ a mocskos anyagiaktól is aztán 2 évre lenyugszok VGA szinten.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #4186 2016.05.30. 11:27

kigyi írta:Én azért várom, hogy az árazása miként alakul. Szeretnék beújítani egy kifejezetten halkított kivitelt belőle :) Persze ez függ a mocskos anyagiaktól is aztán 2 évre lenyugszok VGA szinten.
Igen, bár nemrég vettem 970-et, de nekem is ez lesz, aztán az már csak kihuzza. Day1 ugyse igen játszok semmivel, rise of tr-t is most fogom valamikor beszerezni, most ugyis pár psen kihagyott játék remasteresitett 60frémesitett verzáit nyomom.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #4187 2016.05.30. 11:29

kigyi írta:Én azért várom, hogy az árazása miként alakul. Szeretnék beújítani egy kifejezetten halkított kivitelt belőle :) Persze ez függ a mocskos anyagiaktól is aztán 2 évre lenyugszok VGA szinten.
Én már részben tudom az árát: költhetnék pluszba 100k-t procira, alaplapra, jobb RAM-ra. Elvétve meg ki is használnám. Kösz, de nem.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #4188 2016.05.30. 11:33

Zóanagyvarázsló írta:Én már részben tudom az árát: költhetnék pluszba 100k-t procira, alaplapra, jobb RAM-ra. Elvétve meg ki is használnám. Kösz, de nem.

A headsetre költsél inkább :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #4189 2016.05.30. 11:37

donatus13 írta:A headsetre költsél inkább :D
Minek? Ami van, azt se tudom hogy kell összedugni a PC-vel. Meg zavar is az összes. Inkább erényövet vennék fel, hogy Junkrat ne tegyen többé a magáévá.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #4190 2016.05.30. 11:42

Zóanagyvarázsló írta:Minek? Ami van, azt se tudom hogy kell összedugni a PC-vel. Meg zavar is az összes. Inkább erényövet vennék fel, hogy Junkrat ne tegyen többé a magáévá.

USB-s headsetek is jók, azokat csak betudod dugni a gépbe, ha nem akkor is szívesen segítünk :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #4191 2016.05.30. 12:11

Zóanagyvarázsló írta:Minek? Ami van, azt se tudom hogy kell összedugni a PC-vel. Meg zavar is az összes. Inkább erényövet vennék fel, hogy Junkrat ne tegyen többé a magáévá.
Légyszi buy disz. Ezzel hallani fogod, hogy merre suhog Junkrat pénisze és talán lesz esélyed elugrani előle. Direkt kerestem Gembirdet, hogy könnyebb legyen az átállás a mostaniról. :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #4192 2016.05.30. 12:27

benőmenő írta:Szerintem abban semmi bullshit nincs, ha óvatosan akarom beárazni magamnak a cuccot, amikor a cd projekt már-már túltolta a konzumer nyalogatást, majd csinált több bait-switchet és még az egyébként nagyszerű és ambiciózus gameplayt érezhetően negatív irányba hajlító bugtenger is fogadott fél évvel megjelenés után.
atiamd :)

En kicsit tobb mint fel evvel megjelenes utan toltam a steames verzat, minimalis buggal talalkoztam csak ;)
Avatar
insp

Hozzászólás #4193 2016.05.30. 12:45

Koszi.

A hola nekem is kicsit "para" volt, ezert nem telepitettem. egy rovid idore lehet, megis beroffentem -ha DT-nel ment, akkor talan nalam is menni fog.
Avatar
kigyi

Hozzászólás #4194 2016.05.30. 12:48

DanielT írta:Légyszi buy disz. Ezzel hallani fogod, hogy merre suhog Junkrat pénisze és talán lesz esélyed elugrani előle. Direkt kerestem Gembirdet, hogy könnyebb legyen az átállás a mostaniról. :D
Hogy ez a Gembird mekkora egy legalja gyártó te jó ég. Hihetetlen mennyiségű szart tudnak összepattintani egy műanyag tokba.
Avatar
Moby

Hozzászólás #4195 2016.05.30. 13:03

donatus13 írta:USB-s headsetek is jók, azokat csak betudod dugni a gépbe, ha nem akkor is szívesen segítünk :banplz:
Na én vettem egy ilyent és boldogság. Ettő egyszerűbb nincs. Jó, kényelmes, játékhoz fasza. Jaés megy a pisinéggyel is, usb-n.
Avatar
Moby

Hozzászólás #4196 2016.05.30. 13:05

insp írta:Koszi.

A hola nekem is kicsit "para" volt, ezert nem telepitettem. egy rovid idore lehet, megis beroffentem -ha DT-nel ment, akkor talan nalam is menni fog.
Néha én is használom brazilbólvásárlásra (vagy a tunnelbeart), de csak addig van a gépen, amíg a tranzakció zajlik.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #4197 2016.05.30. 13:11

kigyi írta:Hogy ez a Gembird mekkora egy legalja gyártó te jó ég. Hihetetlen mennyiségű szart tudnak összepattintani egy műanyag tokba.
Ok, de Zónak most a komfortzónájában kell maradnia és most egy 500 Ft-os, 15 éves Gembird mikije van. :D Lényegében magamnak/a squadnak vetetem vele, mert olyan pokoli a hangminősége, hogy nem lehet érteni amit mond.
Avatar
kigyi

Hozzászólás #4198 2016.05.30. 13:19

DanielT írta:Ok, de Zónak most a komfortzónájában kell maradnia és most egy 500 Ft-os, 15 éves Gembird mikije van. :D Lényegében magamnak/a squadnak vetetem vele, mert olyan pokoli a hangminősége, hogy nem lehet érteni amit mond.
A 15 éves önmagukat is alulmúlják mostanában, ha nem akarod továbbra is a szart hallgatni akkor inkább ne javasold :) Gyakorlatilag stabilan tudják hozni a semmit olcsón és drágán is :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #4199 2016.05.30. 13:21

Jóez na.

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #4200 2016.05.30. 13:28

Hogy ne maradjunk AMD hírek nélkül, itt egy informatív és rendkívül színvonalas demonstráció!

Kép

Vissza: “Leáldozott.hu”