A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Mekee

Hozzászólás #41651 2019.09.02. 00:28

Moby írta:Az a játék szvsz a kvantumbréktől is szarabb. Nálam talán 3 órát bírt, pedig tényleg rajta voltam, hogy szeressem :)
Énmeg totál nem vártam tőle semmit, sőt egy gameplay alapján szaroztam, aztán játék közben meg hááá nekem egsz bejön, nemhiszem h fogok fél év múlva bármire is emlékezni, de egynek mindenképp elmegy. Kissé agyfasz az eleje, hogy belecsöppensz a semmiből, azt se tudod mivan, és hogy most miez, kb 1/3 ánál járok, nekem eddíg okés. Nem lett monoton se, mindíg jön valami új, és harcokkal is elvagyok, kicsit butácska, semmi cover ilyesmi, ai is hülye, de kikúrt jónézki na, meg jó aprítani. Ja és kikúrt jól néz ki, bár nekem semmi rtx cuccom nincs.
Avatar
Necro

Hozzászólás #41652 2019.09.02. 10:26

aabyssx írta:Végigvittem Necro FFXV-jét.
Nem tudnám elmondani, hogy miről szólt, de szép helyeken mászkáltam / 10.
Menj rá az Evil Withinre meg a RE2-re!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41653 2019.09.02. 11:27

Moby írta:Az a játék szvsz a kvantumbréktől is szarabb. Nálam talán 3 órát bírt, pedig tényleg rajta voltam, hogy szeressem :)
Szerintem pont egyformán, Remedy módra szar mindkettő, csak a Quantum nem tűnt ilyen rohadt low-budgetnek a környezetet illetően.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41654 2019.09.02. 11:34

Necro írta:Menj rá az Evil Withinre meg a RE2-re!
Esetleg a Dark Soulsra... bár tudom, hogy egyenesen ŐRÜLTSÉG lenne ajánlani valakinek, aki szerette a frankó harc mechanikákat, vagy lehet, hogy élvezné a világ legjobb játékát.
Avatar
Necro

Hozzászólás #41655 2019.09.02. 13:01

DanielT írta:Esetleg a Dark Soulsra... bár tudom, hogy egyenesen ŐRÜLTSÉG lenne ajánlani valakinek, aki szerette a frankó harc mechanikákat, vagy lehet, hogy élvezné a világ legjobb játékát.
Abból az én accountomon csak a hármas van :rinya:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41656 2019.09.02. 13:05

DanielT írta:Esetleg a Dark Soulsra... bár tudom, hogy egyenesen ŐRÜLTSÉG lenne ajánlani valakinek, aki szerette a frankó harc mechanikákat, vagy lehet, hogy élvezné a világ legjobb játékát.
Aaby próbálta azt már, és nem lett rajongó. Walking simnek meg nem tökéletes, mert nincs benne "arty" szint.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41657 2019.09.02. 13:18

Zóanagyvarázsló írta:Aaby próbálta azt már, és nem lett rajongó. Walking simnek meg nem tökéletes, mert nincs benne "arty" szint.
"Próbálta", gondolom a kakadémontól megfutamodott azonnal, vagy a DSFIX ini szerkesztésénél adta fel. :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41658 2019.09.02. 13:20

Necro írta:Abból az én accountomon csak a hármas van :rinya:
Szomorú, hogy a jószándékod okán buktál le ilyen csúnyán! :ejnye1: :ejnye1: :ejnye1:
Avatar
Necro

Hozzászólás #41659 2019.09.02. 14:10

DanielT írta:Szomorú, hogy a jószándékod okán buktál le ilyen csúnyán! :ejnye1: :ejnye1: :ejnye1:
DeS Black Phantom
Ezek vannak a polcon:
DaS1 Collector x360
DaS Zavvi steelbook PS3
DaS2 Steelbook Ps3
Das2 digitális Ps4
Das3 steelbook PC
Én ezeknek több pénz nem adok. (pont szemeztem hogy meg kéne venni a 2-t PC-re, de egyrészt nincs kedvem megint a 60 órás lelki megnyomoruláshoz, másrészt a PC verzió kontrollertámogatása részemről (DS3 + scptoolkit) némi hekkelést igényelne amihez nincs lelkierőm.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #41660 2019.09.02. 14:26

Necro írta:...a PC verzió kontrollertámogatása részemről (DS3 + scptoolkit) némi hekkelést igényelne amihez nincs lelkierőm.
Én azért megnézném, hátha megy steam kontroller támogatással rögtön a DS3. A kuka konfig már sosem látott DS4 Windowst, mert felismeri a steam rögtön és működik.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41661 2019.09.02. 14:45

Necro írta:DeS Black Phantom
Ezek vannak a polcon:
DaS1 Collector x360
DaS Zavvi steelbook PS3
DaS2 Steelbook Ps3
Das2 digitális Ps4
Das3 steelbook PC
Én ezeknek több pénz nem adok. (pont szemeztem hogy meg kéne venni a 2-t PC-re, de egyrészt nincs kedvem megint a 60 órás lelki megnyomoruláshoz, másrészt a PC verzió kontrollertámogatása részemről (DS3 + scptoolkit) némi hekkelést igényelne amihez nincs lelkierőm.
ERŐTLEN KAPÁLÓZÁS!!! :banplz:

BTW 5 euróért azért megnézhetnéd majd a DaS-t, hogy milyen állatul néz ki fixelve. És ahogy Benő is írja, natív kontroller támogatás van(directinput ami a PS kontroller), hekkelés nélkül. Illetve pont akkor kell hekkelni, ha hekkelt kontroller van behekkelve.
Avatar
Necro

Hozzászólás #41662 2019.09.02. 14:48

DanielT írta:ERŐTLEN KAPÁLÓZÁS!!! :banplz:

BTW 5 euróért azért megnézhetnéd majd a DaS-t, hogy milyen állatul néz ki fixelve. És ahogy Benő is írja, natív kontroller támogatás van(directinput ami a PS kontroller), hekkelés nélkül. Illetve pont akkor kell hekkelni, ha hekkelt kontroller van behekkelve.
A warezt megnéztem pár hónapja a kontroller téma miatt és teljesen nulla volt az én cuccommal.
Avatar
Moby

Hozzászólás #41663 2019.09.02. 14:53

DanielT írta:Szerintem pont egyformán, Remedy módra szar mindkettő, csak a Quantum nem tűnt ilyen rohadt low-budgetnek a környezetet illetően.
Végülis ja. egyformán.
Viszont ami jó, arra meg szartok rá. A remnant második hete vezeti a steam eladási listát. Mondtam én, hogy telibevert jó játék ez, csak én már ezt a megjelenés előtt is megmondtam :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41664 2019.09.02. 15:02

Moby írta:Végülis ja. egyformán.
Viszont ami jó, arra meg szartok rá. A remnant második hete vezeti a steam eladási listát. Mondtam én, hogy telibevert jó játék ez, csak én már ezt a megjelenés előtt is megmondtam :D
A topikban alapvetően nem menők a lootoldák, akkora hájp meg nincs körülötte, mint egy Diablo körül.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41665 2019.09.02. 15:03

DanielT írta:ERŐTLEN KAPÁLÓZÁS!!! :banplz:

BTW 5 euróért azért megnézhetnéd majd a DaS-t, hogy milyen állatul néz ki fixelve. És ahogy Benő is írja, natív kontroller támogatás van(directinput ami a PS kontroller), hekkelés nélkül. Illetve pont akkor kell hekkelni, ha hekkelt kontroller van behekkelve.
És állítsa át az ember 30 fps-re, ha el akar érni egy 60 fps-sel elérhetetlen ládát. Gánytornádó.
Avatar
Moby

Hozzászólás #41666 2019.09.02. 15:06

Zóanagyvarázsló írta:A topikban alapvetően nem menők a lootoldák, akkora hájp meg nincs körülötte, mint egy Diablo körül.
Értem. A baj csak annyi, hogy ez nem lootolda :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41667 2019.09.02. 15:18

Zóanagyvarázsló írta:És állítsa át az ember 30 fps-re, ha el akar érni egy 60 fps-sel elérhetetlen ládát. Gánytornádó.
Konkrétli alapból 30 fps-en van, annyi a gány, hogy nem kell hozzányúlni! :nezze:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41668 2019.09.02. 15:32

Moby írta:Értem. A baj csak annyi, hogy ez nem lootolda :D
Akkor scavengelde. Oersze az megvan, hogy én tényleg a harcon van a hangsúly, és nem másodpercenkéntb tonnányi színes haszontalanságot pukkangatsz ki az ellenségből, mint a Borderlandsban.

Mondjuk máig nem írtad le, mitől jó, csak, hogy jó, így én is legyintettem.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41669 2019.09.02. 15:33

DanielT írta:Konkrétli alapból 30 fps-en van, annyi a gány, hogy nem kell hozzányúlni! :nezze:
Szóval 30 fps-es játékot ajánlasz? 5 fps-ssel foglak karóba húzni, hogy tovább tartson! :boxer:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #41670 2019.09.02. 15:46

Zóanagyvarázsló írta:Akkor scavengelde. Oersze az megvan, hogy én tényleg a harcon van a hangsúly, és nem másodpercenkéntb tonnányi színes haszontalanságot pukkangatsz ki az ellenségből, mint a Borderlandsban.

Mondjuk máig nem írtad le, mitől jó, csak, hogy jó, így én is legyintettem.
nem figyelsz, attol h 2 hete vezeti steamen az eladasi statisztikakat :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #41671 2019.09.02. 15:46

Zóanagyvarázsló írta:Szóval 30 fps-es játékot ajánlasz? 5 fps-ssel foglak karóba húzni, hogy tovább tartson! :boxer:
en se tudtam jol ertelmezem e, mas vilagot elunk na :D
A vilag legjobb harcrendszerehez eleg a 30fps is
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41672 2019.09.02. 15:54

Zóanagyvarázsló írta:Szóval 30 fps-es játékot ajánlasz? 5 fps-ssel foglak karóba húzni, hogy tovább tartson! :boxer:
Méghozzá MELEGEN ajánlom! :puszis: :puszis: :puszis:
Avatar
Moby

Hozzászólás #41673 2019.09.02. 16:50

Micsu írta:nem figyelsz, attol h 2 hete vezeti steamen az eladasi statisztikakat :D
Nem nem ezért, de való igaz, ugyanott leírtam azt is, hogy miért: mert gecijó! :nezze:
Avatar
deep

Hozzászólás #41674 2019.09.02. 17:00

DanielT írta:Méghozzá MELEGEN ajánlom! :puszis: :puszis: :puszis:
Dehhát ott a 60 frémes remaster. Az ménemjó?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41675 2019.09.02. 19:57

deep írta:Dehhát ott a 60 frémes remaster. Az ménemjó?
Sőt, csak az van már.
Avatar
deep

Hozzászólás #41676 2019.09.02. 20:45

DanielT írta:Sőt, csak az van már.
Akkor mitkő' fixolni?
Avatar
Moby

Hozzászólás #41677 2019.09.03. 19:40

Kicsit most már pihentetem a remnantot, de már itt a felmentősereg! :buck:
Spoiler
achain.jpg
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41678 2019.09.03. 21:45

AMD reagált a boost balhéra: Jön az új driver! Akarom mondani firmware! Vagy BIOS! Na, lényeg, hogy jön a jön!

"“AMD is pleased with the strong momentum of 3rd Gen AMD Ryzen™ processors in the PC enthusiast and gaming communities.

We closely monitor community feedback on our products and understand that some 3rd Gen AMD Ryzen users are reporting boost clock speeds below the expected processor boost frequency. While processor boost frequency is dependent on many variables including workload, system design, and cooling solution, we have closely reviewed the feedback from our customers and have identified an issue in our firmware that reduces boost frequency in some situations.

We are in the process of preparing a BIOS update for our motherboard partners that addresses that issue and includes additional boost performance optimizations. We will provide an update on September 10 to the community regarding the availability of the BIOS.”"
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #41679 2019.09.04. 01:57

DanielT írta:AMD reagált a boost balhéra: Jön az új driver! Akarom mondani firmware! Vagy BIOS! Na, lényeg, hogy jön a jön!

"“AMD is pleased with the strong momentum of 3rd Gen AMD Ryzen™ processors in the PC enthusiast and gaming communities.

We closely monitor community feedback on our products and understand that some 3rd Gen AMD Ryzen users are reporting boost clock speeds below the expected processor boost frequency. While processor boost frequency is dependent on many variables including workload, system design, and cooling solution, we have closely reviewed the feedback from our customers and have identified an issue in our firmware that reduces boost frequency in some situations.

We are in the process of preparing a BIOS update for our motherboard partners that addresses that issue and includes additional boost performance optimizations. We will provide an update on September 10 to the community regarding the availability of the BIOS.”"
De milyen terhelésnél lesz mondjuk a 3600 4.2GHz-en? Cinebench? Video render? Bf 5? Geekbench?
Mert kb. szoftvere válogatja, és erre jön még rá az alaplapon milyen chipset, vrm, stb. van, milyen a cpu hűtő és hogyan lövi be a user.
Mert auto-n hagyva a boost simán ad 1.43 cpu vcoret, aztán lehet pislogni, hogy a manuális OC elején hová tűnt a powa fix 1.35v-nál, ami a default kéne hogy legyen papíron.
Ez már nagyon nem úgy megyen, mint a haswellnél, hogy Moby beírja tized voltra pontosan milyen feszen és milyen szorzón fogja magát jól érezni a chip.
Avatar
Botond

Hozzászólás #41680 2019.09.05. 08:31

phpBB [media]

Végre! Már csak a The crew-t kellene áthozniuk switchre, hogy szabadongarázdálkodós autóka is legyen a platformon!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41681 2019.09.05. 10:10

Botond írta:Végre! Már csak a The crew-t kellene áthozniuk switchre, hogy szabadongarázdálkodós autóka is legyen a platformon!
Meanwhile mindenki, aki nem akarja az elérhető legundorítóbb minőségben nyomni, teljesen ingyen teheti meg ebben a hónapban a Uplay+ triallal. Az összeset, Crew-al együtt. Sőt a második résszel is.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #41682 2019.09.05. 12:27

Botond írta:[video]ánuszk.avi[/video]
Végre! Már csak a The crew-t kellene áthozniuk switchre, hogy szabadongarázdálkodós autóka is legyen a platformon!
De szép is lenne Amerikát körbejárni a kezemben 320x240 képponttal. Másra sem vágyhatna senki...
Avatar
Botond

Hozzászólás #41683 2019.09.05. 12:29

Mekee írta:De szép is lenne Amerikát körbejárni a kezemben 320x240 képponttal. Másra sem vágyhatna senki...
320*240-ben csak Dani játszik, szóval akkor mégiscsak jól mértem be, hogy ezt neki találták ki! :)
Avatar
deep

Hozzászólás #41684 2019.09.05. 13:01

Botond írta:320*240-ben csak Dani játszik, szóval akkor mégiscsak jól mértem be, hogy ezt neki találták ki! :)
Nem igaz, a common arcade felbontások 256x224, 288x224,320x224, 382x232. Általában ezek valamelyikében toljuk.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #41685 2019.09.05. 13:50

Szeptember 19-én jön Switchre a Devil May Cry 2! A tömeg tombol. :banplz:
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #41686 2019.09.05. 15:51

Botond írta:320*240-ben csak Dani játszik, szóval akkor mégiscsak jól mértem be, hogy ezt neki találták ki! :)
Astral Chaint vetted? Rohadtjó.


/rendőtem a kölkeknek egy minit.
Avatar
Botond

Hozzászólás #41687 2019.09.05. 17:13

Moby írta:Astral Chaint vetted? Rohadtjó.


/rendőtem a kölkeknek egy minit.
Az nem az én világom. Three housera alkuszok secondhand, az már inkább. A minin én is gondolkozok, de én a nagyot is le fogom cserélni az új verzára. Minit meg majd a pokemonosat novemberben esetleg, de még nem döntöttem el. Most éppen beírtak a suliban, hogy nonstop bohóckodik és zavarja a társait, szóval lehet fegyelmezés és megvonás lesz inkább, nem mini. :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41688 2019.09.06. 00:58

Ja, ma jön a Gears 5. Micsu, esetleg más, megkópoljuk háromszázért? Mondjuk day1 nem igazán érek rá, de jövő hét már a testem kész lesz.
Avatar
Botond

Hozzászólás #41689 2019.09.06. 07:04

Zóanagyvarázsló írta:Ja, ma jön a Gears 5. Micsu, esetleg más, megkópoljuk háromszázért? Mondjuk day1 nem igazán érek rá, de jövő hét már a testem kész lesz.
Nyilván Micsué az elsőbbség, de nekem megvan a 300os izé miatt, és jövő hetem pont lazább hétfő-kedd-csütörtökön.
Avatar
Moby

Hozzászólás #41690 2019.09.06. 08:48

Zóanagyvarázsló írta:Ja, ma jön a Gears 5. Micsu, esetleg más, megkópoljuk háromszázért? Mondjuk day1 nem igazán érek rá, de jövő hét már a testem kész lesz.
Tegnap jött. Kipróbáltam. Szemben a feltépemazereimet 4-től ez kurvára szórakoztat. Szal ha nyomjátok, coopoltok, szóljatok, és jövök! (4-en lehet) :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #41691 2019.09.06. 09:13

Tegnap a Toldi moziban megnéztük haverokkal a "The Thing"-et. Egy élmény volt.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #41692 2019.09.06. 09:41

Nyomhatjatok nyugodtan ;) en most a shadow warrior 2t is tolom egyik kollegaval, zo way outot figyeld mikor lesz joarasitva, ide meg le kene tolni ;)
Avatar
deep

Hozzászólás #41693 2019.09.06. 09:54

Na. Eddig azt mondogattuk, mindig van lentebb. De ennél már szerintem nincs. És ez nem egy vicc...
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41694 2019.09.06. 10:26

deep írta:Na. Eddig azt mondogattuk, mindig van lentebb. De ennél már szerintem nincs. És ez nem egy vicc...
Vegyék csak a barmok, fogyjon a pénzük, hátha nem marad gyógyszerre! :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen:

Remélem lesz belőle mini is egy év múlva. :eljen: :eljen: :eljen:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41695 2019.09.06. 12:25

Botond írta:Nyilván Micsué az elsőbbség, de nekem megvan a 300os izé miatt, és jövő hetem pont lazább hétfő-kedd-csütörtökön.
A jövő héten még lesz elintéznivalóm, de hétfő jó lehet, a többi nap lehet, hogy csak későn kerülök vasközelbe, ha a egészségmegőrző testmozgásadagomat nem akarom szanálni.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #41696 2019.09.06. 12:32

deep írta:Na. Eddig azt mondogattuk, mindig van lentebb. De ennél már szerintem nincs. És ez nem egy vicc...[video]láola[/video]

Kép
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41697 2019.09.06. 12:34

Moby írta:Tegnap jött. Kipróbáltam. Szemben a feltépemazereimet 4-től ez kurvára szórakoztat. Szal ha nyomjátok, coopoltok, szóljatok, és jövök! (4-en lehet) :)
Nálam még most is azt írja a Windows Store, hogy előrendelés, és 9-ét ír megjelenésre. A Steam is 9-ét ír, pedig valahol 6-át olvastam. Biztos baromság minden, és Game Pass-szal már játszható, nem guglizok rá, mert minek.

A zinternet egyébként 3 fős co-op kampányról ír, ahol a 3. már aszimmetrikus lesz, és a drónt irányítja. Persze gyere mindenképp, te már legalább látod, hogy mindez mit takarhat, és hogy farmolhatjuk ki a legtöbb funt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41698 2019.09.06. 12:37

deep írta:Na. Eddig azt mondogattuk, mindig van lentebb. De ennél már szerintem nincs. És ez nem egy vicc...

wat.avi
Ugye nem csak én nem tudom, hogy mi ez? És ugye egyikünk sem akarja tudni?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41699 2019.09.06. 12:37

Micsu írta:Nyomhatjatok nyugodtan ;) en most a shadow warrior 2t is tolom egyik kollegaval, zo way outot figyeld mikor lesz joarasitva, ide meg le kene tolni ;)
Csak szólok, hogy egyikőtöknek elég megvenni.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #41700 2019.09.06. 12:42

DanielT írta:Csak szólok, hogy egyikőtöknek elég megvenni.
hallod zó :nezze:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41701 2019.09.06. 12:52

DanielT írta:Csak szólok, hogy egyikőtöknek elég megvenni.
Jó tudni, most tettem csak wishlistre Originen, hátha így riaszt leárazásnál. Gondolom az őszi-téli akcióknál esedékes lehet.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41702 2019.09.06. 12:55

Egyébként a Destiny 2 megy át Steamre, vagyis a Battle.netről el is tűnik, át kell migrálni a játékot. Kívánok hasonlókat az Epicnek is :eplus2:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41703 2019.09.06. 12:58

Zóanagyvarázsló írta:Jó tudni, most tettem csak wishlistre Originen, hátha így riaszt leárazásnál. Gondolom az őszi-téli akcióknál esedékes lehet.
3 vagy 4 euró a havi EA Access... ezen nem görcsölnák sokat.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #41704 2019.09.06. 12:58

Zóanagyvarázsló írta:Egyébként a Destiny 2 megy át Steamre, vagyis a Battle.netről el is tűnik, át kell migrálni a játékot. Kívánok hasonlókat az Epicnek is :eplus2:
tervben vt ez is ;) mar lattam am steamen,ment is whisbe
Avatar
Botond

Hozzászólás #41705 2019.09.06. 13:03

DanielT írta:Vegyék csak a barmok, fogyjon a pénzük, hátha nem marad gyógyszerre! :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen:

Remélem lesz belőle mini is egy év múlva. :eljen: :eljen: :eljen:
Teljesen megértelek. Egyszerűen felháborító, hogy a géminget és a szórakozást összemossák! Mosolyogni gépezés közben? Csoportosan jól érezni magunkat egy konzolnak hála? Boldogság hormont felszabadítani? Hova jutna így a géming, ha mindenki így gondolkodna?!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41706 2019.09.06. 13:07

DanielT írta:3 vagy 4 euró a havi EA Access... ezen nem görcsölnák sokat.
Most úgyis GeoW5/SW2 lesz/van, csak utána jöhet össze. Ha addig lesz annyiért, akkor célszerűbb lehet állandóra megvenni, illetve előfizetni akkor, amikor tutira van rá mindkettőnknek ideje. Azért nem fizetek elő, hogy el se te tudjuk indítani.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #41707 2019.09.06. 13:09

Zóanagyvarázsló írta:Most úgyis GeoW5/SW2 lesz/van, csak utána jöhet össze. Ha addig lesz annyiért, akkor célszerűbb lehet állandóra megvenni, illetve előfizetni akkor, amikor tutira van rá mindkettőnknek ideje. Azért nem fizetek elő, hogy el se te tudjuk indítani.
majd egyeztessunk elotte, bar steamen nem nagyon latlak
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41708 2019.09.06. 13:58

Micsu írta:majd egyeztessunk elotte, bar steamen nem nagyon latlak
Alapértelmezetten offline ott a friends, a játékokat meg GOG Galaxyból indítottam, ott többet vagyok online. Vagy Win 10-ben.
Avatar
Botond

Hozzászólás #41709 2019.09.06. 14:58

Moby írta:A win32 az nem 32 bites appot jelent, az megvan? :) Az egy platform. "natív" win alkalmazás, bár ilyen ma már nincs, szal fogd fel úgy, hogy a hír arról szól, hogy a winstore már nem csak olyan appot képes kezelni ami uwp-s, hanem olyant is, ami mondjuk steamen megy.
Erre elfelejtettem írni. Szóval igen, tudom, hogy a win32 a 32 és 64 bites cuccokat is tartalmazza, pont ez zavar, hogy az apple is vitte magával az iOS10ig (asszem, de lehet a 9ig vagy a 11ig, tökmindegy) mindkét vonalat, aztán hupsz képes volt eldobni a 32 bitet, aki akarta továbbvinni az appját az módosította 64bitre vagy ment a levesbe. Mi meg itt ragadtunk egy öszvérrel.
Avatar
Moby

Hozzászólás #41710 2019.09.06. 15:17

Botond írta:Erre elfelejtettem írni. Szóval igen, tudom, hogy a win32 a 32 és 64 bites cuccokat is tartalmazza, pont ez zavar, hogy az apple is vitte magával az iOS10ig (asszem, de lehet a 9ig vagy a 11ig, tökmindegy) mindkét vonalat, aztán hupsz képes volt eldobni a 32 bitet, aki akarta továbbvinni az appját az módosította 64bitre vagy ment a levesbe. Mi meg itt ragadtunk egy öszvérrel.
Még mindig nem értem mi a gond ezzel. Az új fejlesztőeszközökkel sok éve már nem készülnek 32 bites alkalmazások. Azt nem nem értem, hogy miért gond, ha a régi programok is futnak. Arról nem beszélve, hogy rengeteg sok prgramnál kb semmi nem indokolja a 64bitet, de végülis pénzbe nem kerül, csak nem értem, ezt a 32bit bashinget.
Mi a gond a 32bites appokkal?
Avatar
Moby

Hozzászólás #41711 2019.09.06. 15:21

A valóságban sokkal nagyobb károkat okoz, hogy az ms főtalál örökké mindent, az lesz az atyaúristen, minden amit kivált azt kiradírozzák egyik pillanatról a másikra, majd két év múlva rájönnek, hogy az is szar, és megy az egész a gecibe szintén két nap alatt.
Na ettől sokkal normálisabb életben tartani valamit, amire egyrészt szükség van, másrészt kurvára nem zavar senkit(nincs vele különösebb baj). Itt nem mész semmire a mobilplatformos példákkal, ahol a relevancia maximum 10 éves.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41712 2019.09.06. 15:26

Moby írta:Még mindig nem értem mi a gond ezzel. Az új fejlesztőeszközökkel sok éve már nem készülnek 32 bites alkalmazások. Azt nem nem értem, hogy miért gond, ha a régi programok is futnak. Arról nem beszélve, hogy rengeteg sok prgramnál kb semmi nem indokolja a 64bitet, de végülis pénzbe nem kerül, csak nem értem, ezt a 32bit bashinget.
Mi a gond a 32bites appokkal?
Szereti az igényes csúcstechnikát, lásd Switch. Az aztán nincs visszafogva semmilyen elavult technó által! :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41713 2019.09.06. 15:27

Moby írta:A valóságban sokkal nagyobb károkat okoz, hogy az ms főtalál örökké mindent, az lesz az atyaúristen, minden amit kivált azt kiradírozzák egyik pillanatról a másikra, majd két év múlva rájönnek, hogy az is szar, és megy az egész a gecibe szintén két nap alatt.
Na ettől sokkal normálisabb életben tartani valamit, amire egyrészt szükség van, másrészt kurvára nem zavar senkit(nincs vele különösebb baj). Itt nem mész semmire a mobilplatformos példákkal, ahol a relevancia maximum 10 éves.
Kapcsolódó frankó gyűjtés
Avatar
Botond

Hozzászólás #41714 2019.09.06. 15:39

Moby írta:Még mindig nem értem mi a gond ezzel. Az új fejlesztőeszközökkel sok éve már nem készülnek 32 bites alkalmazások. Azt nem nem értem, hogy miért gond, ha a régi programok is futnak. Arról nem beszélve, hogy rengeteg sok prgramnál kb semmi nem indokolja a 64bitet, de végülis pénzbe nem kerül, csak nem értem, ezt a 32bit bashinget.
Mi a gond a 32bites appokkal?
Alapvetően semmi. Az excelben is elfért egy játék eastereggként, többször is. Általában jót tesz minden programnak, ha szükségtelen sorok, nem használt funkciók vannak beégetve. Ezért volt kár a dos-t is kirakni a képből, annak az örökségét is cipelni kellene még benne a főrendszerben mindenkinek, ha kell, ha nem kell. Mindegy, legalább van mindenkinek miért bazmegelni, hogy az összeákombákomozott rendszer befosik, amikor ráeresztenek egy hasonló igényességgel megírt 3rd party appot, mondjuk egy vidia drivert.
Avatar
Moby

Hozzászólás #41715 2019.09.06. 15:42

Botond írta:Alapvetően semmi. Az excelben is elfért egy játék eastereggként, többször is. Általában jót tesz minden programnak, ha szükségtelen sorok, nem használt funkciók vannak beégetve. Ezért volt kár a dos-t is kirakni a képből, annak az örökségét is cipelni kellene még benne a főrendszerben mindenkinek, ha kell, ha nem kell. Mindegy, legalább van mindenkinek miért bazmegelni, hogy az összeákombákomozott rendszer befosik, amikor ráeresztenek egy hasonló igényességgel megírt 3rd party appot, mondjuk egy vidia drivert.
Hát ennek aztán a világon semmi köze ahhoz, hogy egy app 32 vagy 64 bites. Semmit. Nulla. Zéró. Egy kapcsoló a fordítóban. Ha ezt egy rendszer nem képes kezelni normálisan, az a rendszer szar.
Egyébként a win tök jól kezeli. Te kevésbé :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #41716 2019.09.06. 15:46

Amúgy is tök jó ötlet lenne, hogy amit a procigyártók nem kis munkával megcsináltak, azt minden oprendszer önhatalmúlag dobjon a gecibe. Mert egy kis pöcsöm programnál aztán gecire indokolt, hogy elérje a 4 gigánál nagyobb memszeleteket is. Ez biztosítja a fejlődést :D
Ettől nem lesz semmilyen oprendszer jobb, csak feleslegesen leszopatja a felhasználóit. Mondjuk az apple felhasználóknál ez nem gáz, azok megtanultak örülni ennek 3 évtized alatt.
Avatar
Moby

Hozzászólás #41717 2019.09.06. 15:51

Az össze nagynál ez megy. Egyszerűen belül versenyt futnak egymással érdekérvényesítésben és minden másban is a különböző technológiákat gründoló groupok. Aztán megkapják a fókuszt a többi kárára, és kiderül, hogy az is ugyanolyan szar (vagy nem, csak nem illeszkedik az ökorendszerbe/elképzelésekbe), és lefejezik egy hétfői meetingen.
Avatar
Moby

Hozzászólás #41718 2019.09.06. 16:03

Az ilyen nvidia cuccoknak meg nem az a legfőbb gondjuk, hogy a win támogat-e 32 bitet vagy sem, hanem az, hogy az ms úgy cserélgeti a drivermodelleket, mint más az alsógatyát. Most épp mindenki nagy örömére bevezette a Declarative Componentized Hardware supportot, amitől sokkal jobb lesz a felhasználóknak.
És jobb lett? Érzitek, ugye? Naugye! :banplz:

De öljük meg a 32 bitet, hátha majd attól lesz jobb. Egyébként eléggé egyszerű a windowst is 32 bit mentesíteni: nem kattintasz rá ilyen appra.
Avatar
Botond

Hozzászólás #41719 2019.09.06. 16:14

Moby írta:Mondjuk az apple felhasználóknál ez nem gáz, azok megtanultak örülni ennek 3 évtized alatt.
Apple kilépett a 64 bitbe iOSel, de a vas alá 1-2-3 giga ramos, szóval jól láthatóan nem emiatt kellett. Android bezzeg mindenre is jó, kell is neki a 6-8-12 giga. Windowsról nem is beszélve. De mindegy, akkor ebben nem értünk egyet.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #41720 2019.09.06. 16:26

Moby írta:Hát ennek aztán a világon semmi köze ahhoz, hogy egy app 32 vagy 64 bites. Semmit. Nulla. Zéró. Egy kapcsoló a fordítóban. Ha ezt egy rendszer nem képes kezelni normálisan, az a rendszer szar.
Egyébként a win tök jól kezeli. Te kevésbé :D
így van, ilyen alapon a dosboxot is már kiszedhették volna az xp eraban

Vissza: “Leáldozott.hu”