A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Mekee

Hozzászólás #39971 2019.05.29. 19:37

[list=][/list]
Micsu írta:
phpBB [media]

lehet hogy valami agyament nongame lesz, túlmisztifikál faszságokkal de én rohadtul akarok ebben a világban tevékenykedni
Ezt én is, soká vártam ujabb ps beszerzésre de ez, illetve a lasszofasz2 miatt kénytelen leszek, legalább a nemlétező időmnek adok egy kis backlogot is pluszba
Avatar
eje75

Hozzászólás #39972 2019.05.29. 19:41

Moby írta:Moby él. Ez a legnagyobb hír, amivel szolgálhatok, bár pár napa ezt még senki nem merte volna leírni. Élek, és már gyógyulok. Nagyon kemény leckét kaptam az élettől, csövek lógnak belőlem mindenfele. A lecke hatásos volt. Jelen leszek, de leginkább a nickek mögött lévő emberek szeretete miatt, nem a téma miatt. Pár hét pausa, aztán mesélek.

Aki ismeri a számom: ne hívjatok, beszélni még nem tudok. Jól vagyok már, nincs min izgulni.
Hm, akkor ez nem a "szokásos"..amit írtál az nagyon nem hangzik jól... de ennyit rólad, megvolt a 3 perc hírnév.....#39945-ra nincs valami ötleted? :banplz: :banplz: :banplz:
Spoiler
na de viccen kívül: jobbulást Dude!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39973 2019.05.29. 19:46

Micsu írta:ha ez egy jó játék lesz mindenképpen, de már 2-3 cucc miatt közeljövőben kaptam volna egyet kölcsönbe de lehet megvárom ezt és veszek akkor egyet ne kelljen kunyerálni
pcre biztos nem jön am? :)
Lehet, hogy jön pécére, de a potenciális spoilerhegyek miatt ezt nem fogom bevárni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #39974 2019.05.29. 20:34

Moby írta:Moby él. Ez a legnagyobb hír, amivel szolgálhatok, bár pár napa ezt még senki nem merte volna leírni. Élek, és már gyógyulok. Nagyon kemény leckét kaptam az élettől, csövek lógnak belőlem mindenfele. A lecke hatásos volt. Jelen leszek, de leginkább a nickek mögött lévő emberek szeretete miatt, nem a téma miatt. Pár hét pausa, aztán mesélek.

Aki ismeri a számom: ne hívjatok, beszélni még nem tudok. Jól vagyok már, nincs min izgulni.
Jobbulást! És máskor ne próbálj meg égi érő tornyot építeni PS4-ekből! :ejnye1:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #39975 2019.05.29. 20:36

DanielT írta:Lehet, hogy jön pécére, de a potenciális spoilerhegyek miatt ezt nem fogom bevárni.
Az veszélyforrás, de nekem máig nincsen fogalmam a Last of Us vagy bármely MGS sztorijáról sem, szóval azért megúszható. PS5-ön vagy PC-n jobb lesz, nem oldschoolkodom PS4-gyel már.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39976 2019.05.29. 20:42

Zóanagyvarázsló írta:Az veszélyforrás, de nekem máig nincsen fogalmam a Last of Us vagy bármely MGS sztorijáról sem, szóval azért megúszható. PS5-ön vagy PC-n jobb lesz, nem oldschoolkodom PS4-gyel már.
Legalább lesz miért bekapcsolnom. Utoljára erre tavaly szilveszterkor volt példa, szóval 2 nap múlva fél éve, amikor is a Spiderman első 5 perce megölte minden vágyam a folytatáshoz. Konkrétan majdnem system seller cím lett. :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39977 2019.05.30. 13:42

Ez mekkora királyság. :D

phpBB [media]
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #39978 2019.05.30. 15:11

Csak most olvastam, jobbulást Moby!
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #39979 2019.05.30. 17:15

Moby írta:Moby él. Ez a legnagyobb hír, amivel szolgálhatok, bár pár napa ezt még senki nem merte volna leírni. Élek, és már gyógyulok. Nagyon kemény leckét kaptam az élettől, csövek lógnak belőlem mindenfele. A lecke hatásos volt. Jelen leszek, de leginkább a nickek mögött lévő emberek szeretete miatt, nem a téma miatt. Pár hét pausa, aztán mesélek.

Aki ismeri a számom: ne hívjatok, beszélni még nem tudok. Jól vagyok már, nincs min izgulni.

Tyű! :guluszem1:

... de hát igen, nem megyünk Intel-kocsmába AMD-s pólóban.
Meg az ótókás játékokat sem próbáljuk ki IRL... :ejnye1:

...bocs az ízléstelen poénkodásért, ez nem vicces téma. Nemtom mi történt, de ha valaki olyan válságon van túl, hogy életben marad-e, és aztán a sors szerencsésen dönt, akkor azt hálával kell megélni. +1 UP
Jobbulást! Segítsen benne heppi mjúzik!
phpBB [media]
Avatar
insp

Hozzászólás #39980 2019.05.30. 21:20

Legyen egy kis PC-retro is:

Egy honap mulva 20 (!) eves a Re-volt is! Anno nem jatszottam vele olyan sokat, de most baromi aktualis lett: 6 evesek lettek a sracok es elegge ra vagyunk porogve az RC-verdakra.
(Nem az uberdraga vonalon mozgunk, de 25K-bol mar pl. franko rock-crawlert is lehet venni, ami birja a kikepzest)
Ennek apropojan eszembe jutott a Re-volt. Teljes dobbenet, hogy milyen szinten van eletben tartva a jatek! (Es most jo sok real-life RC-autokazas utan meg jobban is adja a jatekban a "fizika" :kacsint: )

Osszesen annyi a teendo, hogy a meglevo installra (gog, ezereves CD-rol telepitett, barmilyen verziora) n=1 klikkel ramegy a community patch: https://rvgl.re-volt.io/
Utana csak elinditod es ledobbensz. Nativ ultrawide support, controller support,SPLIT SCREEN (nalunk mostanaban minden Split screen-ben porog)!

Kedvcsinalonak:
phpBB [media]


PS: rengeteg mod, uj palya is elerheto. Atomjo. :eljen:
Avatar
eje75

Hozzászólás #39981 2019.05.30. 21:45

Hát basszus, Én ezt nagyon várom.... a MW2 óta nem élveztem COD-ot, remélem élnek a lehetőséggel!
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39982 2019.05.30. 21:51

eje75 írta:Hát basszus, Én ezt nagyon várom.... a MW2 óta nem élveztem COD-ot, remélem élnek a lehetőséggel!
Jól néz ki. Főleg a fekete-nő kommandós a csapat elejére! Az kibaszottul kellett megint. :eljen: :eljen: :eljen:

Ahogy látom Bin-Laden ölő misszió is lesz benne. (legvégén helikopter sötétben)
Avatar
eje75

Hozzászólás #39983 2019.05.30. 21:58

DanielT írta:Jól néz ki. Főleg a fekete-nő kommandós a csapat elejére! Az kibaszottul kellett megint. :eljen: :eljen: :eljen:

Ahogy látom Bin-Laden ölő misszió is lesz benne. (legvégén helikopter sötétben)
Ja, nagyon hajaz arra... persze lehet, hogy csak öko terroristákat kell majd kiiktatni Pakisztánban.. Cpt. Price meg az elején körülmetélteti a fiát, aztán elviszi a csatába, hogy férfivé érjen! Mert szakállas apa gyerekkel minden game-be kell..majd meglássuk...mindenesetre az a headcam-os rész nagyon imba...
Avatar
eje75

Hozzászólás #39984 2019.05.30. 21:59

Amin most erősen gondolkozom az a OnePlus 7 Pro... eléggé jó cucc... a vezeték nélküli töltés hiánya eléggé fáj, de egyébként az álom telóm... az ára se vészes... lehet behúzom...valaki látott már élőben?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39985 2019.05.31. 07:49

eje75 írta:Amin most erősen gondolkozom az a OnePlus 7 Pro... eléggé jó cucc... a vezeték nélküli töltés hiánya eléggé fáj, de egyébként az álom telóm... az ára se vészes... lehet behúzom...valaki látott már élőben?
Nálam a lekerekített kijelző miatt kiesett, de csak ez az egy baja van. Nomeg a csík képernyő, ami miatt valójában eszem ágában sincs telefont cserélni, amíg a mostani működik.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39986 2019.05.31. 09:45

Win store hivatalosan is kuka. Csak persze nem így van fogalmazva.

szerk: Na jó, Gamepassra nyilván marad.

"The biggest news is that Microsoft’s games will now be published on Steam as well, starting with Gears 5 later this year, which means gamers won’t be forced to go with the less-than-ideal Microsoft Store. Another controversial facet of the store is that it had been so far limited to the oft-criticized Universal Windows Platform, and Spencer also revealed games on the Microsoft Store will now support the Win32 format as well."
Avatar
Botond

Hozzászólás #39987 2019.05.31. 10:25

DanielT írta:Win store hivatalosan is kuka. Csak persze nem így van fogalmazva.

szerk: Na jó, Gamepassra nyilván marad.

"The biggest news is that Microsoft’s games will now be published on Steam as well, starting with Gears 5 later this year, which means gamers won’t be forced to go with the less-than-ideal Microsoft Store. Another controversial facet of the store is that it had been so far limited to the oft-criticized Universal Windows Platform, and Spencer also revealed games on the Microsoft Store will now support the Win32 format as well."
Valahol szomorú ez. Apple simán végigütötte a platformján a 64 bitre váltást, PC-n meg ott ragadunk a szakócás korszakban a 32 bittel. Mázli, hogy a dos-win95 váltás korában nem volt még reddit, mert így legalább a 640 kb kereteit szét lehetett feszíteni...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39988 2019.05.31. 11:30

Botond írta:Valahol szomorú ez. Apple simán végigütötte a platformján a 64 bitre váltást, PC-n meg ott ragadunk a szakócás korszakban a 32 bittel. Mázli, hogy a dos-win95 váltás korában nem volt még reddit, mert így legalább a 640 kb kereteit szét lehetett feszíteni...
Ja, óriási veszteség. Így nem 64 bites az összes program manapság ahol ez indokolt... Jade.
Avatar
Botond

Hozzászólás #39989 2019.05.31. 12:40

DanielT írta:Ja, óriási veszteség. Így nem 64 bites az összes program manapság ahol ez indokolt... Jade.
Ne rugaszkodjunk már el ennyire a józan ész kereteitől. Nyilván nem azért kell 64 bitre váltani, mert a candycrushsagának nem elég a 32 bit, hanem azért, mert amíg te napi rendszerességgel újratelepíted a candycrusht a win10el, addig a win10nek tudnia kell emulálni a 32 bites környeztet, amivel pont egy hatvánnyal komplexebb a win10, és ami miatt pont elő tud jönni minden olyan bug, amit élvezel nap mint nap. Az apple tehát ezért mondta azt a fejlesztőknek, hogy na ami elfut 32 biten, az elfut 64 biten is, szóval mindenki legyen kedves átírni 64 bitre a fosait, de sebesen, mert az iOSből a 32 bitet emuláló rész ki lesz baszva a gecibe. Aztán mikor ezen a nemtomhanyas iOSel túlestünk (talán 11 vagy a 10es? mindegyis), akkor jöttek a cikkek ezerszámra, hogy a sokéves iPhone5s is akkorát gyorsult, mint egy űrrakéta. Persze senki nem pontozta össze a hülyéknek, hogy azért bazmeg, mert a kód 28,6%-át ki lehetett tisztítani a pélóba az oprendszerből és nem kell 32 bites környezetet tesszallálni már a 64 bites környezet alatt.
Úgyhogy pont ezért kellene kikúrni a 32 bitet a gecibe, hogy a win10 vagy akkor már win11 gyorsabb és bugmentesebb legyen. Ahogy a dosos környezetet is ki lehetett kúrni a picsába, és aki nagyon a dosos lófaszaival akar baszakodni, mert csakazajó, és nem lett belőle nemdosos verzió, annak ott a dosbox, ugyanígy lenne nyilván akkor külön futtatható win32box, ha vkinek pont az az akármi kell, ami 32 biten ragadt. És erre mondom, hogy kurvajól jártunk, hogy nem volt reddit, amikor a dosos részt kirakták a windowsból, mert akkor még az is bugot hozna bug hátán, aztán mit nyernénk vele? Nem kellene dosboxban futtatni a c64es verzióval egyenértékű zak mckrakent. Hát az kurvára megérne évi még 3 agyvérzést.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39990 2019.05.31. 13:26

Botond írta:Ne rugaszkodjunk már el ennyire a józan ész kereteitől. Nyilván nem azért kell 64 bitre váltani, mert a candycrushsagának nem elég a 32 bit, hanem azért, mert amíg te napi rendszerességgel újratelepíted a candycrusht a win10el, addig a win10nek tudnia kell emulálni a 32 bites környeztet, amivel pont egy hatvánnyal komplexebb a win10, és ami miatt pont elő tud jönni minden olyan bug, amit élvezel nap mint nap. Az apple tehát ezért mondta azt a fejlesztőknek, hogy na ami elfut 32 biten, az elfut 64 biten is, szóval mindenki legyen kedves átírni 64 bitre a fosait, de sebesen, mert az iOSből a 32 bitet emuláló rész ki lesz baszva a gecibe. Aztán mikor ezen a nemtomhanyas iOSel túlestünk (talán 11 vagy a 10es? mindegyis), akkor jöttek a cikkek ezerszámra, hogy a sokéves iPhone5s is akkorát gyorsult, mint egy űrrakéta. Persze senki nem pontozta össze a hülyéknek, hogy azért bazmeg, mert a kód 28,6%-át ki lehetett tisztítani a pélóba az oprendszerből és nem kell 32 bites környezetet tesszallálni már a 64 bites környezet alatt.
Úgyhogy pont ezért kellene kikúrni a 32 bitet a gecibe, hogy a win10 vagy akkor már win11 gyorsabb és bugmentesebb legyen. Ahogy a dosos környezetet is ki lehetett kúrni a picsába, és aki nagyon a dosos lófaszaival akar baszakodni, mert csakazajó, és nem lett belőle nemdosos verzió, annak ott a dosbox, ugyanígy lenne nyilván akkor külön futtatható win32box, ha vkinek pont az az akármi kell, ami 32 biten ragadt. És erre mondom, hogy kurvajól jártunk, hogy nem volt reddit, amikor a dosos részt kirakták a windowsból, mert akkor még az is bugot hozna bug hátán, aztán mit nyernénk vele? Nem kellene dosboxban futtatni a c64es verzióval egyenértékű zak mckrakent. Hát az kurvára megérne évi még 3 agyvérzést.
Biztosan jól meg tudná csinálni az MS ezt a váltást, elnézve ezt a sikertörténetet, amit bemutatnak az elmúlt években! :eljen: Szerintem koncentráljunk arra, hogy 4 évvel a megjelenése után még mindig nem működik hibátlanul a Start menü.
Avatar
Botond

Hozzászólás #39991 2019.05.31. 13:31

DanielT írta:Biztosan jól meg tudná csinálni az MS ezt a váltást, elnézve ezt a sikertörténetet, amit bemutatnak az elmúlt években! :eljen: Szerintem koncentráljunk arra, hogy 4 évvel a megjelenése után még mindig nem működik hibátlanul a Start menü.
Persze, hogy nem, mert 32 bites környezet emulálásra megy el az erőforrás. És gondold el mennyire nem működne, ha még dosos környezetet is emulálni kellene konstans, csak azt sajnos anno nem tudta megakadályozni a népakarat. Pedig volt dosra is játék is, meg könyvelőprogram is, meg minden fasza volt, kár volt leváltani.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #39992 2019.05.31. 16:20

Botond írta:Valahol szomorú ez. Apple simán végigütötte a platformján a 64 bitre váltást, PC-n meg ott ragadunk a szakócás korszakban a 32 bittel. Mázli, hogy a dos-win95 váltás korában nem volt még reddit, mert így legalább a 640 kb kereteit szét lehetett feszíteni...
Igen, pont az UWP lett volna a minket szebb korba átvezető megváltás. Azt leszámítva, hogy több problémát okozott és több korlátozást, mint bármi, ami Win32.

Szerk.: Ugyanennyi idő alatt a Win 95-től eljutottak az egész stabil Win 98 SE-ig (jó, addig még pár hónap talán lenne), melyen bőven voltak superior portok is, de már korábban is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #39993 2019.05.31. 16:32

Zóanagyvarázsló írta:Igen, pont az UWP lett volna a minket szebb korba átvezető megváltás. Azt leszámítva, hogy több problémát okozott és több korlátozást, mint bármi, ami Win32.

Szerk.: Ugyanennyi idő alatt a Win 95-től eljutottak az egész stabil Win 98 SE-ig (jó, addig még pár hónap talán lenne), melyen bőven voltak superior portok is, de már korábban is.
Az UWP nem csak a 64 bitbe vezetett volna el minket, hanem elhozta volna az x86-ARM átjárhatóságot, és igazándiból ezzel sokat markolt, keveset fogott. Meg amúgy a steam is el tudná hozni a 64 bites kort, ha simán kijelölné, hogy oké, akkor 2022.12.31-én kidobja a kínálatból a win32es progikat és csá, addig lehet átírni 64 bitesre a dolgokat az éppen aktuális 4k patchben. Ehhez kellhet még annyi az MStől, hogy minden eszközt megadnak, hogy ne csak dosbox legyen, hanem win32box is, vagyis váljon szét az oprendszer állandó környezete és a win32 emuláció, ami most be van építve, installálódik, mint a candycrush, ha kell, ha nem.
Ez a nagy össznépi megokosítás, redditen szavazás legalább annyira kerékkötője a fejlődésnek mint, amennyire a hülyeségnek szab gátat.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #39994 2019.05.31. 18:56

Botond írta:Az UWP nem csak a 64 bitbe vezetett volna el minket, hanem elhozta volna az x86-ARM átjárhatóságot, és igazándiból ezzel sokat markolt, keveset fogott. Meg amúgy a steam is el tudná hozni a 64 bites kort, ha simán kijelölné, hogy oké, akkor 2022.12.31-én kidobja a kínálatból a win32es progikat és csá, addig lehet átírni 64 bitesre a dolgokat az éppen aktuális 4k patchben. Ehhez kellhet még annyi az MStől, hogy minden eszközt megadnak, hogy ne csak dosbox legyen, hanem win32box is, vagyis váljon szét az oprendszer állandó környezete és a win32 emuláció, ami most be van építve, installálódik, mint a candycrush, ha kell, ha nem.
Ez a nagy össznépi megokosítás, redditen szavazás legalább annyira kerékkötője a fejlődésnek mint, amennyire a hülyeségnek szab gátat.
Valójában viszont négy éven át a fost öntötte a nyakunkba az MS, de a köcsög Reddit miatt (?) kifogytak a bélsárból. Tragédia.

Ahogy mondod, nem az UWP-t kel sajnálni, egyébként meg nálunk Übermenscheknél még Win 10-en se nagyon van probléma, szóval nincs miért sírdogálnunk.

Az mindenesetre tetszik, hogy jönnek Steamre is a játékaik (a Halo-bejelentés után már nem volt annyira meglepő), a kiterjesztett Game Pass sincs ellenemre, bár ami tényleg kell, azt megveszem inkább. Az FH4 esetében nem bántam meg a ráköltött pénzt, a Halo Warst (Steamre) nem drágán vettem, a GeoW 4 meg pont kellemesen megérte a Game Pass 0 Ft-ját co-opra, zseniális volt Ft/percre.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #39995 2019.05.31. 18:59

Nier Automatát befejeztem újra. De most megint nincs kedvem mással játszani.
Rá sikerült beszélnem valakit múltkor?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #39996 2019.05.31. 19:16

aabyssx írta:Nier Automatát befejeztem újra. De most megint nincs kedvem mással játszani.
Rá sikerült beszélnem valakit múltkor?
Engem már régóta érdekel, de egyelőre a DMC3 is áll valahol duplaboss után, szóval azzal sem jutottam messzire, mert ritkán van egyben tengernyi időm, annál meg nincs rosszabb, mint azért abbahagyni bossfightot, mert mennem kell a dolgomra.
Avatar
insp

Hozzászólás #39997 2019.05.31. 19:42

:felkialtas: HELP Please :felkialtas:

Urak,

1-1,5 honap mulva koltozes + hazfelujitas elott allok.
Ennek kereteben nullarol epithetem ki a teljes IT-infrastrukturat, amit szeretnek jovobiztosra kivitelezni.
Ami a celok kozott szerepel:

1. Gigabit wired connection "mindenhol" (siman elkepzelheto, hogy 16+ vegpont; T-Home 2Gbit lesz a net)
2. HOME server, ami tudja a kovetkezoket:
File server az egesz csaladnak, szinkronizalt mentesek, 4K streaming, DLNA, esetleg Dropbox kivaltasa valami privat cloud-dal, stb...
Egyeb nyalanksagok, mint PS3netsrv, webcam felugyelet, miegymas
3. Wireless annyira nem tema, access point-nak valami bivaly router-re gondoltam a haz kozepen

Foleg a 2-es pontban vagyok elbizonytalanodva. A mostani setup mar ezereves, egy DLink NAS teszi alazatosan a dolgat, meg a szokasos konzumer level cuccok. (Mindenfele steb by step Linux tutoriallal sikeresen telepultek azok a cuccok, amiket hasznalok)

Amire gondoltam:

https://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=873830-421
vagy
https://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=PET30_229883

Otthoni szerverrel zero tapasztalatom van, de szerintem egy jol megtamogatott linux disztribuciot el fogok tudni managelgetni kello mennyisegu tutoriallal.
Windows Server sem kizart, bar azzal sincs komolyabb tapasztalatom.

Minden segitseg (jofajta weboldal / forum a temaban, ami segit a dontesben) welcome, ha valaki nem riad vissza telefonos tanacsadastol, orommel veszem privatban is az elerhetoseget. :worship:


:felkialtas: HELP Please :felkialtas:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39998 2019.05.31. 20:52

Szerintem nincs egyszerűbb és sokoldalúbb mint egy windows szerver mindezekre, valami kisfogyasztású desktop gépből, sok vinyóval, eldugva, kész. Nincs olyan dolog, ami ne lenne rajta. Kivéve Botondnál, mert ott Candy Crush nincs. :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39999 2019.05.31. 20:53

Remélem Arty beugrik és "véletlen" viszi a 40.000-res téket! :nezze:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #40000 2019.05.31. 20:55

faszt. erre varok egesz nap :banplz:

nesztek, kis német moslék mocsár-"repp" :vigyor2:
phpBB [media]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SlickAdam 2019.05.31. 20:59-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #40001 2019.05.31. 20:57

Extra sunyi! :banplz: :eljen: :taps:
Avatar
insp

Hozzászólás #40002 2019.05.31. 21:36

DanielT írta:Szerintem nincs egyszerűbb és sokoldalúbb mint egy windows szerver mindezekre, valami kisfogyasztású desktop gépből, sok vinyóval, eldugva, kész. Nincs olyan dolog, ami ne lenne rajta. Kivéve Botondnál, mert ott Candy Crush nincs. :idiota:


Erdemes ilyen kis celgepet venni, mint amiket nezegettem?
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #40003 2019.05.31. 22:10

insp írta:1-1,5 honap mulva koltozes + hazfelujitas
Ha én kábeleznék, akkor kb. a legesleg kábelt húznám be. Shielded CAT6a-t, de inkább CAT7-et. Ez az egy, amihez később baromi macera lesz hozzányúlni, ha már belakjátok.

Nálunk most kettő wifi router van, de azokkal sem tudom lefedni az egész házat. Viszont ha mindenhol van mazzag, akkor a sötét foltokat könnyű később további routerekkel lefedni.

Én otthon egy PI-ra kötött HDD-re tükrözök inkrementálistan, időszakonként adatokat. De ez minimálmegoldás, NAS-nak nem jó, mert a PI lassú. Cserébe olcsó és alig fogyaszt. Azon van egy LibreElec, lehet róla videókat lejátszani.
Barátom egy Synology NAS-t vett, abba rakott kettő nagy vinyót tükörben és rakta gigabit hálóra. Az kb. ellátja a casual igényeit. Fényképek, videók, fájlok internetes megosztására is van lehetősége, és van rajta mindenféle download manager. Ő szokott időnként megosztani velem filmeket. Kapok egy időlimites, passwordös linket, és áthúzom.
Előnye a szervernek kinevezett pécével szemben, hogy kevesebbet fogyaszt. Hátránya, hogy egy viszonylag zárt rendszer. Pécére bármit rátákolhatsz.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #40004 2019.05.31. 22:11

SlickAdam írta:német moslék mocsár-"repp"
Hú, anyám, a felénél jöttem rá, hogy ez németül van, de akármennyire figyeltem, alig tudtam pár szót kivenni. (Pedig beszélek németül is.)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #40005 2019.05.31. 22:37

insp írta:Erdemes ilyen kis celgepet venni, mint amiket nezegettem?
Hát én nem költenék rá ennyit, mert bármilyen használt, lefingott randomszar gép tudja amit neked kell. Bele egy halk táp és hűtő 'szt kész. Szerintem ezek a célgépek semmit nem adnak hozzá a gyártó hasznán kívül.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #40006 2019.05.31. 22:39

aabyssx írta:Hú, anyám, a felénél jöttem rá, hogy ez németül van, de akármennyire figyeltem, alig tudtam pár szót kivenni. (Pedig beszélek németül is.)
ugye... en is csak pislogtam :D korcsok mindenütt
Avatar
insp

Hozzászólás #40007 2019.05.31. 23:38

Ha én kábeleznék, akkor kb. a legesleg kábelt húznám be. Shielded CAT6a-t, de inkább CAT7-et. Ez az egy, amihez később baromi macera lesz hozzányúlni, ha már belakjátok.


Legrand Mosaic cuccok lesznek mindenhol, nem fogok falat vesni, ahhoz tul sok a kabelezendo dolog. LCS2/3 Cat6a aljzatok + S/FTP cat7 kabelezes horror aron. :wow3:
Legsyivesebben minden eszkoznek adnek "nativban" a fo switch-rol netet, ahelyett, hogy egy kabel per szoba, ott meg egy masik switch. (annak is kell aram, vilagit a led, stb...) Meg ki kell matekozni, nem lesz olcso - szerencsere csak egyszer kell megcsinalni, ahogy emlitetted.

NAS temat meg meghanyom-vetem, mert mar kb 5-6 eve foglalkoztam vele utoljara. Megprobalok eloben valami also-kozep Synology-t megnezni, mit tud.

Ha PC lesz belole, akkor merre olvassak utana, milyen cuccoknak kellene menni a szerveren? Mi most a "standard" ?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #40008 2019.05.31. 23:53

insp írta:Legrand Mosaic cuccok lesznek mindenhol, nem fogok falat vesni, ahhoz tul sok a kabelezendo dolog. LCS2/3 Cat6a aljzatok + S/FTP cat7 kabelezes horror aron. :wow3:
Legsyivesebben minden eszkoznek adnek "nativban" a fo switch-rol netet, ahelyett, hogy egy kabel per szoba, ott meg egy masik switch. (annak is kell aram, vilagit a led, stb...) Meg ki kell matekozni, nem lesz olcso - szerencsere csak egyszer kell megcsinalni, ahogy emlitetted.

NAS temat meg meghanyom-vetem, mert mar kb 5-6 eve foglalkoztam vele utoljara. Megprobalok eloben valami also-kozep Synology-t megnezni, mit tud.

Ha PC lesz belole, akkor merre olvassak utana, milyen cuccoknak kellene menni a szerveren? Mi most a "standard" ?
Holnap megyünk ismerőshöz BL döntőt nézni, majd megnézem milyen Synology NAS van ott. Olyan szinten hülyebiztos, hogy mi üzemeltük be ott és tuti néztünk már róla filmet.
Avatar
eje75

Hozzászólás #40009 2019.06.01. 08:34

insp írta:Legrand Mosaic cuccok lesznek mindenhol, nem fogok falat vesni, ahhoz tul sok a kabelezendo dolog. LCS2/3 Cat6a aljzatok + S/FTP cat7 kabelezes horror aron. :wow3:
Legsyivesebben minden eszkoznek adnek "nativban" a fo switch-rol netet, ahelyett, hogy egy kabel per szoba, ott meg egy masik switch. (annak is kell aram, vilagit a led, stb...) Meg ki kell matekozni, nem lesz olcso - szerencsere csak egyszer kell megcsinalni, ahogy emlitetted.

NAS temat meg meghanyom-vetem, mert mar kb 5-6 eve foglalkoztam vele utoljara. Megprobalok eloben valami also-kozep Synology-t megnezni, mit tud.

Ha PC lesz belole, akkor merre olvassak utana, milyen cuccoknak kellene menni a szerveren? Mi most a "standard" ?
Nekem egy sima Syno-van... az otthonodba nem kel ennél több... a legfontosabb, amit a lakásomban lévő stuffokkal szemben támasztok, hogy szarhassak rájuk, észre se vegyem, hogy ott vannak, csak működjenek évekig user beavatkozás nélkül... szerintem Te is max ennyit célozz meg.. Cat6a aljzatok? a lakásba? mifasznak? pornó web chat hostingot üzemeltetsz? vagy 600 hektáros birtokon terül el a 700 nm-es kastélyod? hagyjuk már!!!!!
!!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #40010 2019.06.01. 08:49

insp írta:Legrand Mosaic cuccok lesznek mindenhol, nem fogok falat vesni, ahhoz tul sok a kabelezendo dolog. LCS2/3 Cat6a aljzatok + S/FTP cat7 kabelezes horror aron. :wow3:
Legsyivesebben minden eszkoznek adnek "nativban" a fo switch-rol netet, ahelyett, hogy egy kabel per szoba, ott meg egy masik switch. ?
És mi a fityma lógna ezen kábelek végén? Telefon? Notebook? Okoshűtő? :nemtudom:

Nekem is téma lesz ez hamarosan, de már vésetnem kellett volna, ha a kábel téma érdekel. De rájöttem, hogy egyáltalán nem érdekel, mivel 80 megabyte al hasít a wifi és ez csak jobb lesz. Ez már majdnem gigabit kábel...

Lógjon kábelen 2 dolog: a szerver, valahol eldugva, meg egy brutál router. Ha emelet van, akkor meg ott is egy pluszban.
Avatar
insp

Hozzászólás #40011 2019.06.01. 10:52

eje75 írta:Nekem egy sima Syno-van... az otthonodba nem kel ennél több... a legfontosabb, amit a lakásomban lévő stuffokkal szemben támasztok, hogy szarhassak rájuk, észre se vegyem, hogy ott vannak, csak működjenek évekig user beavatkozás nélkül... szerintem Te is max ennyit célozz meg.. Cat6a aljzatok? a lakásba? mifasznak? pornó web chat hostingot üzemeltetsz? vagy 600 hektáros birtokon terül el a 700 nm-es kastélyod? hagyjuk már!!!!!
!!


Peniszhosszabbitas utan elkepzelhetonek tartanek egy ilyen "home-office" alapu allast. :idiota: Igazabol "ha mar, akkor mar" alapon pakolom bele a jobb komponenseket, mert 1,5-2x dragabb ugyan, de talan tenyleg nem kell hozzanyulni majd jo hosszu ideig.
A "problema" inkabb annyi, hogy nem kastely meret, de azert lesz eletter boven, egymastol tavoli, szepen elkulonulo szobakkal. A minimum, hogy minden szobaban legyen egy wired connection, ami also hangon 5*40 meter kabelezes. Ha mar egyet kihuzok, akkor siman kihuzom a megfelelo mennyisegu cuccot mindenhova.

Pelda a legnagyobb surusegre (OK, ide indokolt a switch, ahogy most is van) a nappali/mozi szobaban:

1. TV (android alapu, Netflix, HBO Go, stb) - kell a stabil savszel
2. IP-settop (T-Home-nal sajnos elkerulhetetlen) - kell a stabil savszel
3. Erosito (NAS-rol streamelt cuccok, multiroom) - nem nagyon kell a stabil savszel
4. HTPC- kell a stabil savszel
5. PS4 - nem nagyon kell a stabil savszel
6. PS3 - nem nagyon kell a stabil savszel, DE vegre egyszer a atkoltozne minden PS3netsrv-re a NAS-on, szoval egyszer jo lenne teljes pompajaban latni a cuccot mukodni
7. X360 - nem nagyon kell a stabil savszel, Kinect bohockodas
8. original Xbox - nem nagyon kell a stabil savszel viszont disznek mindenkeppen ott lesz :)
9. Projektor - ott lesz a kabelcsatorna, miert nem huznam be oda is?

Gyerekszoba is igazabol hasonlo, ha jovobiztosra szeretnem
1. TV (android alapu, Netflix, HBO Go, stb) - kell a stabil savszel
2. IP-settop (T-Home-nal sajnos elkerulhetetlen) - kell a stabil savszel
3. Erosito (NAS-rol streamelt cuccok) - nem nagyon kell a stabil savszel
4. HTPC- kell a stabil savszel
5. Tetszoleges konzol, majd ha mar egyedul is jatszhatnak...
6. Projektor - ott lesz a kabelcsatorna, miert nem huznam be oda is?

SYNOLOGY NAS-ra van konkret javaslat? (max 4*8TB-ot pakolnek bele, az eleg lesz egy ideig)
Avatar
insp

Hozzászólás #40012 2019.06.01. 10:59

DanielT írta:És mi a fityma lógna ezen kábelek végén? Telefon? Notebook? Okoshűtő? :nemtudom:

Nekem is téma lesz ez hamarosan, de már vésetnem kellett volna, ha a kábel téma érdekel. De rájöttem, hogy egyáltalán nem érdekel, mivel 80 megabyte al hasít a wifi és ez csak jobb lesz. Ez már majdnem gigabit kábel...

Lógjon kábelen 2 dolog: a szerver, valahol eldugva, meg egy brutál router. Ha emelet van, akkor meg ott is egy pluszban.


Nemsokara kiderul, hogy a WiFi is olyan, mint a mobil :idiota: Ezt probalom elkerulni. :)

phpBB [media]
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #40013 2019.06.01. 16:40

Én megvettem leárazásban az szénába ugró eredetet, mert szeretek nézelődni.
Ugyan nem játszottam még vele sokat, de úgy vettem észre, hogy ezek az új szénába ugrók jobb játékok már.
Sok azonos mechanika van a Witcherben, Zeldaban stb.,
mintha a mesélés se lenne már olyan zagyva,
illetve helyenként elég jól tud kinézni.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #40014 2019.06.01. 16:59

insp írta:SYNOLOGY NAS-ra van konkret javaslat? (max 4*8TB-ot pakolnek bele, az eleg lesz egy ideig)
Amit én említettem az a legolcsóbb, 2 fiókos DiskStation.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #40015 2019.06.01. 17:01

insp írta:Nemsokara kiderul, hogy a WiFi is olyan, mint a mobil :idiota: Ezt probalom elkerulni. :)
Na, most miattad meg kell néznem a filmet. :pias:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #40016 2019.06.01. 18:28

Én GTA 5-öt vettem jóárasítva és beleugrott a héten eddig 7 óra. Baromi jól megvannak írva a karakterek és végre van kontroller support a repüléshez (San Andreast emiatt hagytam félbe). És ha már San Andreas már most rengeteg visszautalás volt rá, amiért szintén piros pont. Ez lehet az első GTA, amit végig is viszek majd. :eljen:
Egyetlen negatívum az autók viselkedése, a 4-et sokkal jobban csíptem, de ez meg majdhogynem visszafejlődött a San Andreasig. Ja és hogy néha megfagy a a játék 1-1 másodpercre, az mitől lehet? Gpu-t tegnap teszteltem, beton stabil minden alatt. Próbáltam gyári órajelekkel, driver frissítés, afterburner + rtss kilövése, de semmi. Majd megy egy memtest később, ma cpu-t csekkolok. Dunno, mi okozhatja.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #40017 2019.06.01. 21:45

SlickAdam írta:ugye... en is csak pislogtam :D korcsok mindenütt
Ez a fos nem megy ki a fejemből...
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #40018 2019.06.02. 09:39

aabyssx írta:Ez a fos nem megy ki a fejemből...
na. keressek egy masik SLAGERT öblitesnek? :gonosz2:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #40019 2019.06.02. 11:42

phpBB [media]
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #40020 2019.06.02. 14:10

SlickAdam írta:na. keressek egy masik SLAGERT öblitesnek? :gonosz2:
Jajj, ne!
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #40021 2019.06.02. 14:11

Ma kipróbáltam az Afterburner Overclocking Scannerét. Nem mintha szükségem lenne rá, de poén. A core clock belövésében egész jópofa.
Avatar
Necro

Hozzászólás #40022 2019.06.02. 20:55

Elkezdtem a Pague Tale-t és kb. egy óra után tetszik.

Fun fact 1: 1070-en helyenként beesik 60 frém alá 1080p-ben.
Fun fact 2: fingom sem volt ki csinálta (Asobo studios), úgyhogy rákerestem, de úgy se mondott semmit. Szerencsére az oldalukon fel van sorolva az összes játékuk, ámuljatok.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #40023 2019.06.02. 20:59

hétvégén mozimatinét tartottam

Prospect
egyszer mindenképpen érdemes megnézni de nekem hiányzik belőle az atmoszféra ami a moonnál megvolt, a történet a körítés engem annyira nem fogott meg

Overlord
ezt már a wolf játékokban láttuk sokkal jobban megvalósítva, én legtöbbször untam
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #40024 2019.06.02. 21:32

Necro írta:Elkezdtem a Pague Tale-t...Fun fact 1: 1070-en helyenként beesik 60 frém alá 1080p-ben.
Ez az a cucc, ami úgy néz ki mint a 8 éves Skyrim animációstól, mindenestől? :csodalk:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #40025 2019.06.02. 21:36

benőmenő írta:Ez az a cucc, ami úgy néz ki mint a 8 éves Skyrim animációstól, mindenestől? :csodalk:
Én amikor először láttam, azt hittem, hogy a "kimondhatatlan nevű streamer" megint PS2 emulátoron tol valami cuccot felbontás turbózással. Aztán meg másik videóban döbbenetesen jól nézett ki... Mindenesetre már a címével elvesztett.
Avatar
Necro

Hozzászólás #40026 2019.06.02. 21:57

benőmenő írta:Ez az a cucc, ami úgy néz ki mint a 8 éves Skyrim animációstól, mindenestől? :csodalk:
Passz, szerintem elég jól néz ki, lehet hogy darabjaiban támadható (animáció, bloom) de nekem kifejezetten jól esik nézni.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #40027 2019.06.02. 22:02

Az animációk elég gagyik benne, de nekem tetszik a paletta (hajaz a fotorealre). (Utálom a túlszaturált színeket.)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #40028 2019.06.02. 22:18

SlickAdam írta:na. keressek egy masik SLAGERT öblitesnek? :gonosz2:
Ha már ilyen rest voltál. :banplz:
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #40029 2019.06.03. 12:53

Életjel-poszt: sziasztok!

Reményeim szerint még a héten kaptok egy otthoni posztot, de már nem lóg belőlem semmi! Sőt, egyedül változtatom a helyem a térben (egy kis térben), illetve önállóan táplálkozom! :D
Pár hónap terápia van előttem, meg mégegy műtét, de aki eddig a moby posztok jövőjén aggódott, az mostmár nagy bizonyossággal megnyugodhat :D
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #40030 2019.06.03. 13:16

Moby írta:Életjel-poszt: sziasztok!

Reményeim szerint még a héten kaptok egy otthoni posztot, de már nem lóg belőlem semmi! Sőt, egyedül változtatom a helyem a térben (egy kis térben), illetve önállóan táplálkozom! :D
Pár hónap terápia van előttem, meg mégegy műtét, de aki eddig a moby posztok jövőjén aggódott, az mostmár nagy bizonyossággal megnyugodhat :D
SZIA!
igyekezzél hazafele! nem erünk ra bohockodni!
Spoiler
Kép
Avatar
deep

Hozzászólás #40031 2019.06.03. 13:27

Moby írta:Életjel-poszt: sziasztok!

Reményeim szerint még a héten kaptok egy otthoni posztot, de már nem lóg belőlem semmi! Sőt, egyedül változtatom a helyem a térben (egy kis térben), illetve önállóan táplálkozom! :D
Pár hónap terápia van előttem, meg mégegy műtét, de aki eddig a moby posztok jövőjén aggódott, az mostmár nagy bizonyossággal megnyugodhat :D
Pásszeg. Gyógyulj meg, meg minden, de azért megírhatnád mi a fütyi történt, hátha tanulhatunk belőle.
Avatar
Botond

Hozzászólás #40032 2019.06.03. 13:35

Moby írta:Életjel-poszt: sziasztok!

Reményeim szerint még a héten kaptok egy otthoni posztot, de már nem lóg belőlem semmi! Sőt, egyedül változtatom a helyem a térben (egy kis térben), illetve önállóan táplálkozom! :D
Pár hónap terápia van előttem, meg mégegy műtét, de aki eddig a moby posztok jövőjén aggódott, az mostmár nagy bizonyossággal megnyugodhat :D
Hamar túl leszel akkor már rajta, kitartást és jobbulást!
Avatar
Botond

Hozzászólás #40033 2019.06.03. 13:39

Kint az új vidia driver, most már nem omlik össze a FH4, ha alagútba hajt be az ember. Kár, pedig emiatt is lehetett volna fröcsögni egy sort, hogy mennyire fakezű az MS, meg szarazuwp meg minden ilyesmi, most meg trollok belepiszkítottak a mókába, és leleplezték, hogy megint egy 3rd party program volt a hunyó. Áh, a szemetek!
Avatar
Moby

Hozzászólás #40034 2019.06.03. 13:42

deep írta:Pásszeg. Gyógyulj meg, meg minden, de azért megírhatnád mi a fütyi történt, hátha tanulhatunk belőle.
Tanulni nem fogtok belőle, de le fogom írni otthon. Nem publikban, akit érdekel, annak elküldöm majd. Nagy tanulságra ne számítsatok :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #40035 2019.06.03. 13:48

Moby írta:Tanulni nem fogtok belőle, de le fogom írni otthon. Nem publikban, akit érdekel, annak elküldöm majd. Nagy tanulságra ne számítsatok :D
Írj fel a listára, akiknek majd elküldöd. És persze sikeres gyógyulgatást, sok minden idők legjobb játéka és 5 perces kiégés vár még rád!
Avatar
Moby

Hozzászólás #40036 2019.06.03. 13:57

Zóanagyvarázsló írta:Írj fel a listára, akiknek majd elküldöd. És persze sikeres gyógyulgatást, sok minden idők legjobb játéka és 5 perces kiégés vár még rád!
A videójátékra fordított idő drasztikusan le fog csökkenni. Nagyon sok prioritás változott meg ebben a pár hétben. Többet tanultam magamról is, mint korábban bármikor. A krízishelyezetek mindig komoly változtatásokat követelnek, és okoznak is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #40037 2019.06.03. 14:06

A kontextusból származó
- könyvajánló: Fa Nándor: Magad, uram.
Fantasztikus az ember. Jó szívvel.
-minisoriajánló: Wayward Pines.
Egêsz jó az alapötlet, de csak az első évadig.
Avatar
Botond

Hozzászólás #40038 2019.06.03. 14:24

Moby írta:A kontextusból származó
- könyvajánló: Fa Nándor: Magad, uram.
Fantasztikus az ember. Jó szívvel.
-minisoriajánló: Wayward Pines.
Egêsz jó az alapötlet, de csak az első évadig.
Azért a vezérfonalat három szóban tényleg elspoilerezhetnéd, hogy mi történt, mert rémisztő volt hétfőről keddre eltűnni, aztán csak annyit tudni, hogy élsz. Autóbaleset? Vagy az éjszakai gémelésre jelezte a szervezet, hogy már nem vagy 20 éves?
Avatar
Moby

Hozzászólás #40039 2019.06.03. 14:30

Botond írta:Azért a vezérfonalat három szóban tényleg elspoilerezhetnéd, hogy mi történt, mert rémisztő volt hétfőről keddre eltűnni, aztán csak annyit tudni, hogy élsz. Autóbaleset? Vagy az éjszakai gémelésre jelezte a szervezet, hogy már nem vagy 20 éves?
Mint a légibaleseteknél: sosem valami nagy elbaszás van, csak pár műszer elbaszódik, meg pár emberi mulasztás, és meghalnak sokszázan. Na ilyen. Csak épp nem figyeltem kellően valamire, csak épp rossz orvost fogtam ki, akinek az egyszerű magyarázatát könnyebb volt elfogadni, stb.
Majd leírom.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #40040 2019.06.03. 14:43

Moby írta:A videójátékra fordított idő drasztikusan le fog csökkenni. Nagyon sok prioritás változott meg ebben a pár hétben. Többet tanultam magamról is, mint korábban bármikor. A krízishelyezetek mindig komoly változtatásokat követelnek, és okoznak is.
Ez érthető és jogos, de ettől még nem dőlök be a ravaszságodnak!

Vissza: “Leáldozott.hu”