A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Micsu

Hozzászólás #39901 2019.05.27. 21:08

benőmenő írta:Nekem is ez jött le, hogy oké az Intel megszokásból még pofátlanul áraz, de játék alatt lesz vagy 10% ugrás az előző rájzensájzéhez képest. Ezért meg lehet majd ráfizetni alsóhangon 20k-t pluszba...remélem tévedek.
pubgbe lehet meglesz az 15 is :D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #39902 2019.05.27. 21:53

aabyssx írta:...hát, hasraütésszerűen 14-15% teljesítménynövekedést tippelek.
Most néztem csak meg videókat, meg híreket. AMD ennél kicsit több teljesítménynövekedést jósol.
Nagyon pozitív viszont a fogadtatás a médiában. De valahol érthető is, mert ha az Intel akár egy kicsit is versenyezik majd, akkor ebből userek csak nyerhetnek.
Valami hasonlóan kompetens próbálkozás kéne GPU fronton is.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #39903 2019.05.27. 22:06

Ha ezeknek lehet valamit hinni, akkor a 3700x elég jó kommersz CPU lehet. 8C/16T valahol 4.3GHz körül, főleg a 65W TDP-vel...
Kép

Majd ebből veszek egyet 2 év múlva, ha egyáltalán szükség lesz rá a 2600 mellett. :D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #39905 2019.05.27. 22:09

(Grafikonok kamu szarok, a számok lehetnek érdekesek.)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #39906 2019.05.27. 22:15

aabyssx írta:(Grafikonok kamu szarok, a számok lehetnek érdekesek.)

az miert van, hogy a 3600X-hez meg 95W TDP-t irnak? megneztem több oldalon is, nem tünik elgepelesnek :fejvakaras:
juno

Hozzászólás #39907 2019.05.27. 22:29

Hát Sziasztok.

Juno vagyok és nemrég találtam rá erre kis géming kommunára, bár bevallom őszintén, régen emlékeztem egy ilyen sg fórumra, de akkoriban egy időre abbahagytam a játékot mert a PS3 kicsit elvette a kedvem az egésztől, nameg azt hiszem valamelyik AC rész ami után úgy éreztem, hogy a hold sötét oldalán is érdekesebb dolgok vannak mint a videojátékok.
De az utóbbi időszakban fellángolt bennem a taknyoskori emlékeim hada, hogy vissza kéne menni oda ahonnan kezdtem. Ez valahol a Sega mega drive 2 és 94 környéke volt, így elkezdtem kutatni annak a módját, hogy tudnám ezt az élményt a legfényesebben újraélni.
Aztán sok internetes fórum után kirajzolódott mire van szükségem és szép lassan beszereztem a hozzávalókat és érdekességképpen, így találtam erre a fórumra is pár hónapja és egyre gyakrabban olvasva gondoltam már írok egy pár sort és dobok egy "beugrót".
94 óta vagyok az "iparban" és az SMD2 volt ami elvettem a szüzességem, után PS1 és PS2 közt 2 év románc volt egy iskola internettermében az cs1.5 és diablo2-vel.
Ezek után nagy reménnyel ugrottam a x360 majd ps3 némileg áporodott de azért kellemes melegébe. Aztán pár év szünet és a kollektív reminiszcencia a régi játékok iránt engem is megfogott.
Hát röviden ennyi.
Ja, és a beugró:
Spoiler
sanyi.jpeg
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #39908 2019.05.27. 23:01

SlickAdam írta:az miert van, hogy a 3600X-hez meg 95W TDP-t irnak? megneztem több oldalon is, nem tünik elgepelesnek :fejvakaras:
Ideologizálni tudnám csak, hogy hogyan gyártják, szelektálják a chipeket, mert nincs semmi infóm.
De a 2000-es sorozatban is hasonló TDP-k vannak.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #39909 2019.05.27. 23:02

LOL @ horgolt terítő :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #39910 2019.05.27. 23:25

juno írta:Hát Sziasztok.

Juno vagyok és nemrég találtam rá erre kis géming kommunára, bár bevallom őszintén, régen emlékeztem egy ilyen sg fórumra, de akkoriban egy időre abbahagytam a játékot mert a PS3 kicsit elvette a kedvem az egésztől, nameg azt hiszem valamelyik AC rész ami után úgy éreztem, hogy a hold sötét oldalán is érdekesebb dolgok vannak mint a videojátékok.
De az utóbbi időszakban fellángolt bennem a taknyoskori emlékeim hada, hogy vissza kéne menni oda ahonnan kezdtem. Ez valahol a Sega mega drive 2 és 94 környéke volt, így elkezdtem kutatni annak a módját, hogy tudnám ezt az élményt a legfényesebben újraélni.
Aztán sok internetes fórum után kirajzolódott mire van szükségem és szép lassan beszereztem a hozzávalókat és érdekességképpen, így találtam erre a fórumra is pár hónapja és egyre gyakrabban olvasva gondoltam már írok egy pár sort és dobok egy "beugrót".
94 óta vagyok az "iparban" és az SMD2 volt ami elvettem a szüzességem, után PS1 és PS2 közt 2 év románc volt egy iskola internettermében az cs1.5 és diablo2-vel.
Ezek után nagy reménnyel ugrottam a x360 majd ps3 némileg áporodott de azért kellemes melegébe. Aztán pár év szünet és a kollektív reminiszcencia a régi játékok iránt engem is megfogott.
Hát röviden ennyi.
Ja, és a beugró:
Spoiler
sanyi.jpeg
Moby a megmondhatója, hogy neked PS4 és Days Gone kell, az a legújabb GIGAcsoda! Ha nem jön be, akkor persze őt üsd! Mivel segítőkész gyerek vagyok, annyit azért felajánlok, hogy lefogom közben. Bár ha Sony-logós korbácsot használsz hozzá, akkor erre nem lesz szükség, sőt házhoz is megy.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39911 2019.05.28. 06:36

juno írta:Hát Sziasztok.

Juno vagyok és nemrég találtam rá erre kis géming kommunára, bár bevallom őszintén, régen emlékeztem egy ilyen sg fórumra, de akkoriban egy időre abbahagytam a játékot mert a PS3 kicsit elvette a kedvem az egésztől, nameg azt hiszem valamelyik AC rész ami után úgy éreztem, hogy a hold sötét oldalán is érdekesebb dolgok vannak mint a videojátékok.
De az utóbbi időszakban fellángolt bennem a taknyoskori emlékeim hada, hogy vissza kéne menni oda ahonnan kezdtem. Ez valahol a Sega mega drive 2 és 94 környéke volt, így elkezdtem kutatni annak a módját, hogy tudnám ezt az élményt a legfényesebben újraélni.
Aztán sok internetes fórum után kirajzolódott mire van szükségem és szép lassan beszereztem a hozzávalókat és érdekességképpen, így találtam erre a fórumra is pár hónapja és egyre gyakrabban olvasva gondoltam már írok egy pár sort és dobok egy "beugrót".
94 óta vagyok az "iparban" és az SMD2 volt ami elvettem a szüzességem, után PS1 és PS2 közt 2 év románc volt egy iskola internettermében az cs1.5 és diablo2-vel.
Ezek után nagy reménnyel ugrottam a x360 majd ps3 némileg áporodott de azért kellemes melegébe. Aztán pár év szünet és a kollektív reminiszcencia a régi játékok iránt engem is megfogott.
Hát röviden ennyi.
Ja, és a beugró:
Spoiler
sanyi.jpeg
Na helóka! :D

1. Pontosabban hogyan találtál ide? Csak nem dob ki bennünket a Google? :wow2: :wow2: :wow2:

2. ÁTTYÁÚRISTEN az a PVM! Mit kötsz rá? MD széria, ha jól látom. Pontosabban típus? Hol laksz? Mikor nincs otthon senki? Van kutya? :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39912 2019.05.28. 06:38

SlickAdam írta:az miert van, hogy a 3600X-hez meg 95W TDP-t irnak? megneztem több oldalon is, nem tünik elgepelesnek :fejvakaras:
Én olyasmit láttam kommentekben, hogy valszeg ott is a turbo boost -tal van trükközés, tehát végképp csak egy mag csinál bármit ami herCre emlékeztet, a többi meg a pálya széléről bíztatja.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39913 2019.05.28. 07:22

Hopszikanézdoda! Phöldög szülinapot Slickadam!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #39914 2019.05.28. 07:24

juno írta:Hát Sziasztok.
Juno vagyok és nemrég találtam rá erre kis géming kommunára...
Üdv, szerény kis fórumunkon! :integet2:
De tényleg, hogyan leltél rá, ha nem az Sg-s őstopikban hagyott linkről?
Aaby #39909: Attól lesz autentikus! Te is tudod.
SlickAdamnak pedig sok boldogságot a krisztusi korához! Füle nőjjön bokáig!
Avatar
donatus13

Hozzászólás #39915 2019.05.28. 08:26

Ütközött mostanában valaki cpu bottleneckbe játékokban egyébként ? Csak azért kérdem mert még a 6700k-mat se tudom kihasználni kb. Most a compiler marcizást meg az egyéb cél feladatokat ne vegyük ide.
Avatar
Botond

Hozzászólás #39916 2019.05.28. 08:26

SlickAdam írta:az miert van, hogy a 3600X-hez meg 95W TDP-t irnak? megneztem több oldalon is, nem tünik elgepelesnek :fejvakaras:
Boldogot!
Avatar
donatus13

Hozzászólás #39917 2019.05.28. 08:26

Boldog születésnapot Slick!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39918 2019.05.28. 08:47

donatus13 írta:Ütközött mostanában valaki cpu bottleneckbe játékokban egyébként ? Csak azért kérdem mert még a 6700k-mat se tudom kihasználni kb. Most a compiler marcizást meg az egyéb cél feladatokat ne vegyük ide.
Áh, szerintem a legrégebbi i7-tel sincs bottleneck 60 fps-ig semmiben.

4 mag vagy 4 szál ugyanakkor már kevés.
Avatar
Botond

Hozzászólás #39919 2019.05.28. 09:00

donatus13 írta:Ütközött mostanában valaki cpu bottleneckbe játékokban egyébként ? Csak azért kérdem mert még a 6700k-mat se tudom kihasználni kb. Most a compiler marcizást meg az egyéb cél feladatokat ne vegyük ide.
Hát én csak azt tudom elképzelni, hogy civ6 huge mapon huszonharminc AI ellen a 200. körben negyedelődik a köridő, és azé' az nem semmi!
Avatar
donatus13

Hozzászólás #39920 2019.05.28. 09:07

DanielT írta:4 mag vagy 4 szál ugyanakkor már kevés.

De amúgy miben, arról olvastál valamit ? AI egységek mozgatásában vagy mihez kell a sok szál és craft ? Néhány játékban lett jó ballisztika ez tök oké, de a 90 %-ban még mindig nem látom mire kéne a teljesítmény igazán.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39921 2019.05.28. 09:45

Moby meg vajon sorban áll az AMD boltban és nincs mobilnetje? :nemtudom:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #39922 2019.05.28. 09:51

donatus13 írta:Ütközött mostanában valaki cpu bottleneckbe játékokban egyébként ? Csak azért kérdem mert még a 6700k-mat se tudom kihasználni kb. Most a compiler marcizást meg az egyéb cél feladatokat ne vegyük ide.
i5 4690k, csak 4 szál. BF1 (főleg a patchek után), Ryse son of Rome, rise of the tomb raider, Resi 2 remake, dmc5, Apex Legends, mind cpu limites és dobál frémeket, a bf conquest a legdurvább természetesen.
Egyszerűen amikor elkezd adatot streamelni bármelyik modern engine ott az egyik vagy max 2 mag maxra pörög a többi meg 70-80%-on és már jön is a rici-röci.
Pedig még csak nem is a 8 GB ram fogy el, mert az a legritkább esetekben megy csak 6 GB felé.
Mondjuk most a Hellblade-ben (még egy ilyen rohadt unalmas nongémet basszus!) inkábbb gpu limitem van a 1060-al med-high beállításokon, de itt is amikor megyek át a loading alagúton kilő a cpu és beszakad a frém a 40-esekbe.
Avatar
Necro

Hozzászólás #39923 2019.05.28. 10:01

Én még nem látom hogy a 6600K@4.5 (minden magon :mf1: ) kevés lenne 1080p-ben.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #39924 2019.05.28. 13:20

Isten és a Ryzen éltessen, SlickAdam!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #39925 2019.05.28. 13:24

benőmenő írta:i5 4690k, csak 4 szál. BF1 (főleg a patchek után), Ryse son of Rome, rise of the tomb raider, Resi 2 remake, dmc5, Apex Legends, mind cpu limites és dobál frémeket, a bf conquest a legdurvább természetesen.
Egyszerűen amikor elkezd adatot streamelni bármelyik modern engine ott az egyik vagy max 2 mag maxra pörög a többi meg 70-80%-on és már jön is a rici-röci.
Pedig még csak nem is a 8 GB ram fogy el, mert az a legritkább esetekben megy csak 6 GB felé.
Mondjuk most a Hellblade-ben (még egy ilyen rohadt unalmas nongémet basszus!) inkábbb gpu limitem van a 1060-al med-high beállításokon, de itt is amikor megyek át a loading alagúton kilő a cpu és beszakad a frém a 40-esekbe.
Húzott az a 4690k? Úgyis limites? A 4590-nel szinte mindennel szenvedett nálam, ami nem őskövület, az új proci meg kiröhögi a Total Wart is.

Amúgy szóltam, hogy a Hellbalde walking sim, csak néha gyökkettes harc is van. 1060-ra nekem sikerült belőnöm, de butítgatni kellett, és az átvezetőkben beesett nálam is 40-ig, tisztán a GPU miatt.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #39926 2019.05.28. 13:50

Zóanagyvarázsló írta:Húzott az a 4690k? Úgyis limites? A 4590-nel szinte mindennel szenvedett nálam, ami nem őskövület, az új proci meg kiröhögi a Total Wart is.

Amúgy szóltam, hogy a Hellbalde walking sim, csak néha gyökkettes harc is van. 1060-ra nekem sikerült belőnöm, de butítgatni kellett, és az átvezetőkben beesett nálam is 40-ig, tisztán a GPU miatt.
4,2GHz-et tud minden magon (az alap ugye 3,5 lenne), párszor próbáltam tovább nyúzni de instabil kazán módba kapcsolt rögtön.
Ryzenekkel kapcsolatban lehet kérdeztem már, de még mindig agyrém az xmp?
Mert amikor nézem az alaplapok kompatibilitási listáját, ugyanolyan modelszámmal esélytelen jót találni, aminek meg már kicsit legalább hasonlít az +10k legalább.
A haswell mellé meg csak a random fugly akciós corsairt vettem, on-ra állítottam biosban és azóta is megy.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #39928 2019.05.28. 16:23

phpBB [media]

besza behu
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39929 2019.05.28. 17:06

Micsu írta:besza behu
Elég jó, de a fű színe meg a brutál vastag fém póznán a repülő egy kicsit megölte nekem. :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #39930 2019.05.28. 17:10

én a robbanás effekten mentem le :D nagyon kemény :P ilyen megoldások vannak mikor én meg pillanat ragasztóval nem tudok normálisan megragasztani semmit akkora nyomorék a kézügyességem
a repülő nem kéne oda tényleg, füvet meg láttam már én is jobbat ilyen videókban
van ezen a csatornán egy lezuhant stukás, az is fasza, elég jól oldották meg a víz ábrázolását link
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #39931 2019.05.28. 17:22

benőmenő írta:Ryzenekkel kapcsolatban lehet kérdeztem már, de még mindig agyrém az xmp?
Nem. A legolcsóbb, 3200-as, cl16 ramokat néztem vásárlás előtt és szinte mindegyiket megtaláltam az alaplapok kompatibilitási listáin. (Amit természetesen kötelező ellenőrizni vásárlás előtt.)
A-XMP is működik.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #39932 2019.05.28. 18:31

DanielT írta:Elég jó, de a fű színe meg a brutál vastag fém póznán a repülő egy kicsit megölte nekem. :D
Az a helyzet, hogy ez amatőrnek okés, de nem valami extra.
Vannak mások, akik ilyen szintet csinálnak:
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39933 2019.05.28. 19:08

aabyssx írta:Az a helyzet, hogy ez amatőrnek okés, de nem valami extra.
Vannak mások, akik ilyen szintet csinálnak:
Jaja, tudom, én is láttam már sokkal-sokkal jobbat.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #39934 2019.05.28. 21:10

köszömszépen fiúk! :puszis:
Avatar
eje75

Hozzászólás #39935 2019.05.28. 21:20

SlickAdam írta:köszömszépen fiúk! :puszis:
Eh, bocsánat, majdnem lemaradt! HBD Slick!
Spoiler
Kép
Avatar
eje75

Hozzászólás #39936 2019.05.28. 21:24

DanielT írta:Moby meg vajon sorban áll az AMD boltban és nincs mobilnetje? :nemtudom:
Szerintem csak a szokásos hullámvasút effektus, kicsit belefásult a gamingbe
Spoiler
Kép
juno

Hozzászólás #39937 2019.05.28. 21:32

Úgy látom a terítő elérte a kellő hatást és vártam is a megjegyzéseket :law:
Egyébként a fórumra tényleg a google segítségével akadtam rá, de teljesen más okból.
Ugyanis, amikor elkezdtem körbejárni a retro géming dolgokat akkor a reddit, neogaf-on kezdtem és a scanline témakör volt az ami lényeges lett.
Aztán ezzel és még néhány régi konzollal leszűkítettem a csak magyar nyelvű találatokra kíváncsiságból és úgy jött elém ez a fórum is, bár meg kell mondani MO-n ez a téma nem felkapott így nem volt nehéz megtalálni.
Ez valamikor tavaly volt és azóta csendben egy darabig néha olvasgattam és megkönnyebbültem, hogy nem csak nekem vannak ilyen (mentális) problémáim.
Visszatérve a CRT témára, a tv egy PVM-20M2MDE és valójában az MD nem pontos szériát jelent hanem kivitelt. Pontosabban a 20 után következő M jelenti a szériát ami a 90-es évek közepétől a 2000-es évek elejéig volt, ez után volt még L széria és előtte N.
A korábbi Q szériás 30 40 50 sorozat volt a 80-as években és azokat nem is ajánlanám mert nem mind támogatják a multiformat-ot amit az N szériától alap (PAL, NTSC) és a koruk miatt talán kockázatosabbak is.
Szívem szerint egy BVM H szériára pályáztam, de az elérhetetlen (még :nezze: ), az képes 15kHz-tól a 47kHz-ig MINDENT megenni.
Egyébként volt nekem is PC-s kalandom, de ott a retrózáshoz egy spéci AMD VGA kellet volna valami speckó driverrel és akkor hagytam is a témát.
Jelenleg amúgy az egyik legjobb megoldás szerintem a ps3. Talán volt az utolsó konzol ahol dedikált analóg kimenet volt ami tudta 480i-t, ez a legfontosabb.
Ennek okán utánanéztem, hogy vannak-e hozzá homebrew-k (kell jailbreak) és maga volt a kánaán.
A sega-nak a SMD2-ig bezárólag (bár olvastam, hogy lehet CD32 és Saturn is), nintendo-nak a SNES-ig, PS1, PS2, AMIGA, SCUMM VM meg egy csomó arcade cucc ÉS a legfontosabb, hogy vannak elérhető kiegészítők, ebben az esetben egy egyszerű hori arcade stick.
A összekötésről egy külön regényt tudnék írni sok drámával, könnyel, megpróbáltatással és örömmel, de végül egy PS RGB->RGB-4xBNC külön sync csatornával lett jó.
Spoiler
madzag.jpeg


UI.:Boldog szülinapot az ünnepeltnek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39938 2019.05.28. 22:14

juno írta:Jelenleg amúgy az egyik legjobb megoldás szerintem a ps3. Talán volt az utolsó konzol ahol dedikált analóg kimenet volt ami tudta 480i-t, ez a legfontosabb.
Nnnnnnnnnnnnnnnnnnneeeeeee!!! Azt hittem te vagy a kiválasztott!! :DDD Mire fontos a 480i? Mert retrógémingre nem az tuti. Hacsak nem a retró alatt a Ps2+Gamecube+Xbox triumvirátust értjük, mert az volt a 480i generáció. Ami egyébként egy ultimét villogó fos és a jobb játékok 480p-t is támogattak, vagy pl Xboxon talán mind ment abban forceolva. Csak ahhoz már spéci kijelző kell, tévék 99%-a nem vitte. A te PVM-ed viszont bírná.

Szóval valójában a 240p a fontos, nem a 480i és azt nem tudja a PS3. A NES, SNES, PS1, Megadrive, árkád játékok mind-mind alacsony felbontású progresszív jelet adtak ki, ezért vannak scanlineok permanensen. Szívesen segítek további konkrétumokkal a témában, mert ha már van egy csúcs kijelződ, akkor legyen rendesen meghajtva. :email:

Egyébént tudom, hogy az MD a kivitel, mint MeDical, tehát orvosi fehéres színű. A képen nem volt teljesen egyértelmű azé' kérdeztem. A 20-as az már frankó méret! :eljen:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #39939 2019.05.28. 23:07

aabyssx írta:Rime!
Végigvittem. Nagyon tetszett. Art, zene, játék Ico-ra és Journeyre emlékeztet, de a sztori egész más. Szépen szomorú élmény a végére áll össze (főleg, ha a chapter-neveket is megnézi valaki). Nem tudtam, hogy mi lesz belőle, úgyhogy a gyerekekkel játszottam, ők nem nagyon értették a filózást mögötte, nekik időnként unalmas, meg túl sötét, helyenként ijesztő volt, de végig tudott menni.
Lehet, hogy ilyen kiégett, vén szar fejjel már unalmas és érdektelen a játékok 99,99%-a, de ez a pár gyöngyszem azért még jó élmény / 10.
Ingyenes a játék az Epic store-on. Gyönyörű cucc!!!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #39940 2019.05.28. 23:17

Tehát tényleg eljött az idő, hogy Dani csináljon magának egy altot, akinek válaszolgatva propagálhatja a 240p-t :idiota:

Szabadítsuk ki Mobyt, bárhová is rejtette!
juno

Hozzászólás #39941 2019.05.28. 23:20

DanielT írta:Nnnnnnnnnnnnnnnnnnneeeeeee!!! Azt hittem te vagy a kiválasztott!! :DDD Mire fontos a 480i? Mert retrógémingre nem az tuti. Hacsak nem a retró alatt a Ps2+Gamecube+Xbox triumvirátust értjük, mert az volt a 480i generáció. Ami egyébként egy ultimét villogó fos és a jobb játékok 480p-t is támogattak, vagy pl Xboxon talán mind ment abban forceolva. Csak ahhoz már spéci kijelző kell, tévék 99%-a nem vitte. A te PVM-ed viszont bírná.


Mint említettem takonykori emlékek miatt vágtam bele és akkor minden villógó fos volt :idiota:
Egyébként tudom, hogy 240p jel volt a forrás csak 480i scaleltek fel mindent és opció volt még egy rpi3 pi2scart-al, de kipróbáltam egy ismerősnél a retropie-t és pl psx játékok esetén kevés volt hozzá a hw, így nem ruháztam be egy pi2scart-ra inkább. Meg kellene hozzá még külön arcad stick is, hogy meglegyen az élmény.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39942 2019.05.29. 06:22

Zóanagyvarázsló írta:Tehát tényleg eljött az idő, hogy Dani csináljon magának egy altot, akinek válaszolgatva propagálhatja a 240p-t :idiota:

Szabadítsuk ki Mobyt, bárhová is rejtette!
Oh, köszi, hogy említed a 240p gaminget! Végre valaki, akit érdekel, mit szeretnél tudni? :mf2:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39943 2019.05.29. 06:24

juno írta:Mint említettem takonykori emlékek miatt vágtam bele és akkor minden villógó fos volt :idiota:
Egyébként tudom, hogy 240p jel volt a forrás csak 480i scaleltek fel mindent és opció volt még egy rpi3 pi2scart-al, de kipróbáltam egy ismerősnél a retropie-t és pl psx játékok esetén kevés volt hozzá a hw, így nem ruháztam be egy pi2scart-ra inkább. Meg kellene hozzá még külön arcad stick is, hogy meglegyen az élmény.
Hát pedig azt a monitort bűn nem megfelelően használni. PS1 -re tényleg kevés a Pi, de mint írtam pár hete, elég sima ügy a pc-s megoldás. Nem kell már spéci AMD kártya, csak legyen rajta DVI-I kimenet. Sőt már a régebbiekkel szemben kifejezetten ajánlottak az újak, mert a driver jobban működik vele.
Avatar
Botond

Hozzászólás #39944 2019.05.29. 08:43

DanielT írta:Oh, köszi, hogy említed a 240p gaminget! Végre valaki, akit érdekel, mit szeretnél tudni? :mf2:
240p gémingben az a jó, hogy csak kilencszerezni kell a képpontok számát, és máris van egy switched. :)
Avatar
eje75

Hozzászólás #39945 2019.05.29. 09:30

Tök jó ez a retro gaming retardáltkodás, de vannak real word problémák is a világban. Én pl. most azzal küzdök, hogy tabletre hogy a felébe lehet bt.-on átvinni és fogadni vagy indítani egy hívást, mintha a tablet egy androidos fejegység lenne? Nem találok rá semmit, pedig már egy szaros 10e Ft-os rádió is tudja. Valaki feltörte már ezt a kódot? Túrtam az XDAdeveloperst de öreg vagyok már a szarakodáshoz... Valaki? Help!
Avatar
donatus13

Hozzászólás #39946 2019.05.29. 12:51

Tegnap megnéztem a chernobyl 4-ik részét, hihetetlen amúgy, hogy az ember nézni alig bírja, de azért végig "küzdi" magát rajta, és várja a következő részt. Ezt valahol zseniálisan eltalálták.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #39947 2019.05.29. 13:38

én nézném ma is, holnap is :S
kár hogy nem 10 részes lett mint a band of brothers
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #39948 2019.05.29. 13:55

DanielT írta:Oh, köszi, hogy említed a 240p gaminget! Végre valaki, akit érdekel, mit szeretnél tudni? :mf2:
Bár lenne 240p időm! Azért is jó a Forza, mert ha napi pár percem van, arra is van értelme belépni, csak ezért nem vagyok nongamer.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #39949 2019.05.29. 14:13

Zóanagyvarázsló írta:Bár lenne 240p időm! Azért is jó a Forza, mert ha napi pár percem van, arra is van értelme belépni, csak ezért nem vagyok nongamer.
ez azert a single jatekok jo reszere igaz ;)
Azert lassan ugy h nincs idod belszalad a 400 ora hamarosan :banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #39950 2019.05.29. 14:30

Micsu írta:én nézném ma is, holnap is :S
kár hogy nem 10 részes lett mint a band of brothers
Én osztom Moby véleményét, hogy elég lesz ebből 5 rész is. Baromi jól egyensúlyozik, hogy megrázó legyen, de még ne menjen át szadista pr0nba. És minden képpel üzenni akar, vagy legalább utal valamire.
Külön hozzátett az élményhez, hogy újranéztem a szüleimmel, hiszen ők '86-ban érettségiztek. Párszor elborzadtak, hogy eltelt x idő és ők meg nem tudtak semmiről anno, max annyit mondtak, hogy jól mossák meg a zöldséget/gyümölcsöt. :csodalk:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #39951 2019.05.29. 15:03

Micsu írta:ez azert a single jatekok jo reszere igaz ;)
Azert lassan ugy h nincs idod belszalad a 400 ora hamarosan :banplz:
Félórás etapok még a CoD-hoz sem jók, nemhogy RPG-hez vagy stratégiához.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #39952 2019.05.29. 15:27

en iwdt max 1 oras etapokba játszom most, erre futja
Avatar
Botond

Hozzászólás #39953 2019.05.29. 15:34

Micsu írta:en iwdt max 1 oras etapokba játszom most, erre futja
Pörög nálam is a division1, szintén 30-60 perces etapokban...
Avatar
Moby

Hozzászólás #39954 2019.05.29. 16:27

Moby él. Ez a legnagyobb hír, amivel szolgálhatok, bár pár napa ezt még senki nem merte volna leírni. Élek, és már gyógyulok. Nagyon kemény leckét kaptam az élettől, csövek lógnak belőlem mindenfele. A lecke hatásos volt. Jelen leszek, de leginkább a nickek mögött lévő emberek szeretete miatt, nem a téma miatt. Pár hét pausa, aztán mesélek.

Aki ismeri a számom: ne hívjatok, beszélni még nem tudok. Jól vagyok már, nincs min izgulni.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #39955 2019.05.29. 16:32

huh jobbulást :pardon1:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39956 2019.05.29. 16:42

Moby írta:Moby él. Ez a legnagyobb hír, amivel szolgálhatok, bár pár napa ezt még senki nem merte volna leírni. Élek, és már gyógyulok. Nagyon kemény leckét kaptam az élettől, csövek lógnak belőlem mindenfele. A lecke hatásos volt. Jelen leszek, de leginkább a nickek mögött lévő emberek szeretete miatt, nem a téma miatt. Pár hét pausa, aztán mesélek.

Aki ismeri a számom: ne hívjatok, beszélni még nem tudok. Jól vagyok már, nincs min izgulni.
Baszki, éreztem én, hogy valami nem kerek! Tarts ki és jobbulást! Azért néha adj valami megnyugtató életjelet! :law: :law: :law:
Avatar
Botond

Hozzászólás #39957 2019.05.29. 16:45

Moby írta:Moby él. Ez a legnagyobb hír, amivel szolgálhatok, bár pár napa ezt még senki nem merte volna leírni. Élek, és már gyógyulok. Nagyon kemény leckét kaptam az élettől, csövek lógnak belőlem mindenfele. A lecke hatásos volt. Jelen leszek, de leginkább a nickek mögött lévő emberek szeretete miatt, nem a téma miatt. Pár hét pausa, aztán mesélek.

Aki ismeri a számom: ne hívjatok, beszélni még nem tudok. Jól vagyok már, nincs min izgulni.
huhh, nem hangzik jól, gyors felépülést!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #39958 2019.05.29. 16:57

Ugye arty rendben van?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39959 2019.05.29. 17:01

Micsu írta:Ugye arty rendben van?
Steamen aktív volt az accja 4 órája, bár nekem nem válaszol 2 napja ottani privire.

szerk: Gondoltam benézek Xbox live accba, hogy mi a helyzet, de nem lehet bejelentkezni. Tárolt user/pass, nyomom, semmi, beadja a főoldalt. Tud ez a Microsoft na!
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #39960 2019.05.29. 17:01

Moby írta:Moby él. Ez a legnagyobb hír, amivel szolgálhatok, bár pár napa ezt még senki nem merte volna leírni. Élek, és már gyógyulok. Nagyon kemény leckét kaptam az élettől, csövek lógnak belőlem mindenfele. A lecke hatásos volt. Jelen leszek, de leginkább a nickek mögött lévő emberek szeretete miatt, nem a téma miatt. Pár hét pausa, aztán mesélek.

Aki ismeri a számom: ne hívjatok, beszélni még nem tudok. Jól vagyok már, nincs min izgulni.
:worship: bár fogalmam nincs mi történt, de örülök, hogy vagy
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #39961 2019.05.29. 17:16

Egyébként tudja valaki, hogy mi történt?
Avatar
donatus13

Hozzászólás #39962 2019.05.29. 17:23

Mielőbbi jobbulást Moby.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #39963 2019.05.29. 17:28

Moby írta:Moby él. Ez a legnagyobb hír, amivel szolgálhatok, bár pár napa ezt még senki nem merte volna leírni. Élek, és már gyógyulok. Nagyon kemény leckét kaptam az élettől, csövek lógnak belőlem mindenfele. A lecke hatásos volt. Jelen leszek, de leginkább a nickek mögött lévő emberek szeretete miatt, nem a téma miatt. Pár hét pausa, aztán mesélek.
Aki ismeri a számom: ne hívjatok, beszélni még nem tudok. Jól vagyok már, nincs min izgulni.
Mielőbbi jobbulást! :wow2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #39964 2019.05.29. 18:08

Micsu írta:Ugye arty rendben van?
Vele pár napja beszéltem, "csak" eltemette a munka.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #39965 2019.05.29. 18:11

Moby írta:Moby él.
szeretünk mobbancs! gyogyikazza szorgalmasan! :puszi: :puszis:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39966 2019.05.29. 18:50

Botond írta:Vele pár napja beszéltem, "csak" eltemette a munka.
Na legalább! :eljen:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #39967 2019.05.29. 19:15

phpBB [media]

lehet hogy valami agyament nongame lesz, túlmisztifikál faszságokkal de én rohadtul akarok ebben a világban tevékenykedni
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39968 2019.05.29. 19:19

Micsu írta:lehet hogy valami agyament nongame lesz, túlmisztifikál faszságokkal de én rohadtul akarok ebben a világban tevékenykedni
Na, az egyetlen cucc amire jelenleg kíváncsi vagyok a Cyberpunkon kívül. Persze semmit nem nézek belőle előzetesen.

Akkor neked meg ugrik egy PS4Prőke?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #39969 2019.05.29. 19:27

DanielT írta:Na, az egyetlen cucc amire jelenleg kíváncsi vagyok a Cyberpunkon kívül. Persze semmit nem nézek belőle előzetesen.

Akkor neked meg ugrik egy PS4Prőke?
ha ez egy jó játék lesz mindenképpen, de már 2-3 cucc miatt közeljövőben kaptam volna egyet kölcsönbe de lehet megvárom ezt és veszek akkor egyet ne kelljen kunyerálni
pcre biztos nem jön am? :)
Avatar
Mekee

Hozzászólás #39970 2019.05.29. 19:36

Moby írta:Moby él. Ez a legnagyobb hír, amivel szolgálhatok, bár pár napa ezt még senki nem merte volna leírni. Élek, és már gyógyulok. Nagyon kemény leckét kaptam az élettől, csövek lógnak belőlem mindenfele. A lecke hatásos volt. Jelen leszek, de leginkább a nickek mögött lévő emberek szeretete miatt, nem a téma miatt. Pár hét pausa, aztán mesélek.

Aki ismeri a számom: ne hívjatok, beszélni még nem tudok. Jól vagyok már, nincs min izgulni.
Oh, hát a seggírót is végigtoltad, nehogy ezt ne, kitartást!

Vissza: “Leáldozott.hu”